PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای خرید پیانو آکوستیک

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

ashkanos
Sunday 11 January 2009, 08:32 PM
سلام
من ميخواهم پيانو شروع كنم ميخواستم بدونم ساز چه ماركي و از كجا بخرم كه قسطي بدهند تا 7-8 سال هم حداقل ميخوام با همين ساز بزنم

onlymusic
Thursday 14 May 2009, 06:20 PM
سلام
اگه تهران هستید یه فروشگاه بزرگ میدون ولیعصر هست که البته من فقط تلفنی با صاحب مغازه صحبت کردم و ایشون شفاها در مورد قیمتها یه توضیح کوتاه دادند اما بهتره که خودتون برید و دقیق تر بپرسید. ایشون میگفتند که دست دوم بسته با مدت استفاده و نوع قیمتش از یه میلیون شروع میشه و خوب دست اول هم که خیلی بیشتر از ایناست.
موفق باشید
با تشکر فریبا

pianist_h
Sunday 12 July 2009, 04:08 PM
با سلام

اطلاعاتي در مورد پيانو با مارك samick ميخواستم اين كه ساخت كجاست؟ از لحاظ كيفيت چه جور پيانوييه؟ و اينكه قيمت نو و كار كرده اش الان چقدره؟

از راهنماييتون ممنون ميشم.

با تشكر

Mr_Mohammadreza
Sunday 12 July 2009, 05:06 PM
با سلام

اطلاعاتي در مورد پيانو با مارك samick ميخواستم اين كه ساخت كجاست؟ از لحاظ كيفيت چه جور پيانوييه؟ و اينكه قيمت نو و كار كرده اش الان چقدره؟

با تشكر
ساخت کره
کیفیت خوب رو به بالا
قیمت نو دیواری از 4 تومان به بالا
رویال از 14 تومان به بالا
قیمت کارکرده نمیدونم:am

pianist_h
Sunday 12 July 2009, 05:43 PM
كيفيت خوب يعني چي؟ آيا اين مارك با ماركهاي ديگه مثل ياماها رقابت ميكنه؟

Mr_Mohammadreza
Sunday 12 July 2009, 06:34 PM
كيفيت خوب يعني چي؟ آيا اين مارك با ماركهاي ديگه مثل ياماها رقابت ميكنه؟
با یاماهای ژاپن که به هیچ عنوان اما با یاماهای اندونزی کمی تا حدودی

rumour
Sunday 12 July 2009, 07:03 PM
با سلام

با تشكر
حرف نداره من خودم یک سمیک دارم.الان جدیداش سیم هاش همه اشتنوی اند سانزه.یاماها همش ماله چینه و اندونزیه.دیگه ژاپنی نمی سازه.

pianist_h
Sunday 12 July 2009, 07:25 PM
حرف نداره من خودم یک سمیک دارم.الان جدیداش سیم هاش همه اشتنوی اند سانزه.یاماها همش ماله چینه و اندونزیه.دیگه ژاپنی نمی سازه.

از قيمتش اطلاعي داري؟ پيانوي خودتو چند گرفتي؟

rumour
Sunday 12 July 2009, 07:47 PM
سه ملیون و صد خیلی خوبه سریه J هستش. گرون تر هم داره رویال هاش تا 17 ، 18 ملیون هستش.

Mr_Mohammadreza
Sunday 12 July 2009, 09:13 PM
البته یاماهای ژاپن هنوزم گیر میاد... حتی نو...

rumour
Monday 13 July 2009, 08:10 AM
البته یاماهای ژاپن هنوزم گیر میاد... حتی نو...
مگر اینکه به صورت شخصی وارد کرده باشن.چوم من از نمایندگیش پرسیدم گفت همش کاره چینه و اندونزی و ژاپنی هاش خیلی کمه که ایران هم نمی فرسته. این هایی هم که به صورت شخصی وارد شده خریدن عاقلانه نیست چون معلوم نیست چه بلایی سرش میارن.

pianist_h
Monday 13 July 2009, 08:25 AM
با تشكر از دوستان به خاطر راهنماييشون. فقط يه سوال ديگه؟؟؟

براي خريدنش بايد كجا برم(تهران). و آيا با حدود 2.5 ميليون پول ميشه يه كار كردشو خريد؟

rumour
Monday 13 July 2009, 08:30 AM

براي خريدنش بايد كجا برم(تهران). و آيا با حدود 2.5 ميليون پول ميشه يه كار كردشو خريد؟

من از تهران خبر ندارم.اگه بخوای میتونم سوال کنم برات ولی یکی 2 روزی طول میکشه.میتونی دسته 2 با قیمت کمتر یا بیشتر پیدا کنی ولی توصیه می کنم که دسته دو نخری چون هیچ وقت معلوم نمی شه که واقعا چیه. حالا اگرم خواستی با یک متخصص درست و حسابی بورو ولی حتی گاهی اونها هم اشتباه می کنن.
:piano:

Mr_Mohammadreza
Monday 13 July 2009, 08:38 AM

نمایندگی رسمی سمیک تو کرج هست اگه خواستی بگو آدرس دقیقشو بهت بدم
البته الان زیر 4 تومان پیدانمیکنی... rumour که 3.100 خریده حتما 2 یا 3 سال پیش خریده که ارزون بوده...

مگر اینکه به صورت شخصی وارد کرده باشن.چوم من از نمایندگیش پرسیدم گفت همش کاره چینه و اندونزی و ژاپنی هاش خیلی کمه که ایران هم نمی فرسته. این هایی هم که به صورت شخصی وارد شده خریدن عاقلانه نیست چون معلوم نیست چه بلایی سرش میارن.
نمایندگی یاماها ابتدای خیابان مطهری روبروی لارستان.... پیانو یاماها ژاپن داره ( رویال ، دیواری ...)

rumour
Monday 13 July 2009, 08:43 AM
خوبه خوب. من از نمایندگیش توی مشهد پرسیدم گفت توی تهرانم نیست.(ظاهرا خالی بسته.)

keeps_gettin_better
Monday 13 July 2009, 02:27 PM
اون فروشگاهی که توی شریعتی زیر پل صدره، نمایندگی سمیک نیست؟ فکر کنم نمایندگی تهران سمیک، همون باشه.

pianist_h
Monday 13 July 2009, 07:45 PM
من از نمايندگي قيمت گرفتم

4 میلیون و 400

فكر ميكنين قيمتش همين باشه؟

bamdadonline
Thursday 16 July 2009, 12:06 PM
در حال حاضر که ژاپن یاماها نمی زنه و اکثرا ساخت چین و اندونزی هست یکی از بهترین مارکهای پیانو که کیفیت خوبی داره سمیک هست.

pianist_h
Thursday 10 September 2009, 08:06 PM
با سلام

قصد خريد يك پيانوي چيني با مارك marshal رو دارم و در موردش يه اطلاعاتي ميخواستم قيمتش حدود 3،5 ميليون هست

به نظرتون اين پيانو با اين قيمت كيفيت خوبي داره يا نه

مرسي

Mr_Mohammadreza
Thursday 10 September 2009, 08:43 PM
سلام رفیق با این هزینه بهتره بری سراغ سمیک کره

justnooryes
Thursday 10 September 2009, 09:15 PM
با سلام
دوست عزیز با اینکه مارکهای مختلف پیانوهای چینی به وفور در بازار ایران وجود دارد اما من تاکنون پیانویی با مارک مارشال در بازار ندیده ام . اگر مارکهای دیگری در نظر داشتتید شاید می توانستم بیشتر راهنمایی کنم .
اما توصیه می کنم حتی الامکان سعی کنید سراغ پیانوهای چینی و روسی ( موجود در ایران ) نروید.
ثانیا پیانوهای سمیک نیز اکثرا چینی هستند و نه کره ای . گرچه با بودجه ای که شما در نظر گرفته اید نیز نمی توانید پیانوی سمیک چینی نو خرید نمایید.

rumour
Thursday 10 September 2009, 10:19 PM
سمیک مونتاژ اندونزیه.مدل های کره ایش بالایه 7 یا 8 میلیونه.الان البته.من خودم 3 یا 4 سال پیش یه مدل سمیک اصل کره خریدم 3.2 میلیون.
مدله js118 الان همین مدل هست که موتاژ اندونزیه ولی اکشنش ساخت آلمانه.5.2 میلیون.
من قیل از این یه پیانو روسی داشتم.افتضاح.نرو سمت اینا.خیلی بده.

justnooryes
Friday 11 September 2009, 01:18 AM
سمیک مونتاژ اندونزیه.مدل های کره ایش بالایه 7 یا 8 میلیونه.الان البته.من خودم 3 یا 4 سال پیش یه مدل سمیک اصل کره خریدم 3.2 میلیون.
مدله js118 الان همین مدل هست که موتاژ اندونزیه ولی اکشنش ساخت آلمانه.5.2 میلیون.
من قیل از این یه پیانو روسی داشتم.افتضاح.نرو سمت اینا.خیلی بده.

دوست عزیز ، در حال حاضر سمیک از لحاظ تیراژ و تنوع تولید بزرگترین سازنده پیانو در دنیاست. بطوریکه برند (brand) های مختلفی از قبیل Samick ، Kohler & Campbell ، Baldwin ، Pramberger ، knabe و ... را به بازار عرضه می کند . کارخانجات تولیدی سمیک در کشورهای کره جنوبی ، اندونزی ،چین و مالزی قرار دارند .
پیانوهای مرغوب سمیک دارای تکنولوژی آلمانی و آمریکایی است .بطوریکه سیستم اکشن بر اساس تکنولوژی بالدوین ، سیمها با مارک روزلو (Roslau) و چکشها با مارک رنر ( (Renner است و عموما کابینت و ساوند برد ( Sound board) در اندونزی ساخته می شود.گرچه در تولیدات ده سال اخیر از چوب های Spruce کانادایی برای ساوند برد استفاده می کنند.
نکته اصلی این است که پیانوهایی که در اندونزی مونتاژ می شوند عموما به آمریکای شمالی (کانادا و آمریکا) و اروپا صادر می گردند و پیانوهای ساخت کارخانه واقع در HARBIN چین ، به آسیا و از جمله ایران صادر می شوند.
نمی دانم آیا تاکنون سیستم اکشن یک پیانو را از نزدیک و بدقت بررسی کرده اید یا نه ؟
گرچه ممکن است قطعات بکار رفته در پیانوهای سمیک چین همان مارکهای اصلی را داشته باشند اما باید توجه کرد که پیانو یک محصول دست ساز است و ظرافت و دقت عمل نیروی انسانی برای مونتاژ و تنظیم مکانیزم آن بسیار حائز اهمیت است که متاسفانه پیانوهای سمیک ساخت چین از آن بی بهره اند.
من ابتدای امسال یک پیانوی سمیک بسیار زیبای JS 118 –NSTD300 فندقی خریدم با اکشن آلمانی و ساوند برد Spruce . اما صدای آن هیچوقت راضیم نکرد تا نهایتا یک ماه پیش مجبور به فروش آن شدم . سایر پیانوهای سمیک در بازار را هم امتحان کردم جنس صدای همه آنها تقریبا یکسان است . بقول یکی از دوستانم " سمیک همین است !!" . اما در مقایسه با سایر پیانوهای چینی ، سمیک پیانویی ممتاز و بی رقیب است.

با تشکر

pianist_h
Saturday 12 September 2009, 09:34 AM
مثل اينكه بحث كلا عوض شد!
من قبلا يه تاپيك در مورد پيانوي سميك زده بودم و اونجا حسابي در موردش گفتگو كرديم. اين نكته رو هم بگم كه پيانوي سميك حداقل 4،5 ميليون پولشه در حاليكه اين پيانو(مارشال ) 3،5 ميليونه و من در همين حد (3،5) ميتونم هزينه كنم.
قبل از اين هم رفتم دنبال پيانوهاي دست دوم ولي با اين قيمتي كه گفتم نميشه يه خوبشو پيدا كرد همشون درب و داغونن!

rumour
Saturday 12 September 2009, 07:24 PM
شما میتونی پیانو های otto meister امتحان کنی.من هر هفته سر کلاس پشت یکیش میزنم.کلا بد نیستن.فقط صداشون خیلی تیز و bright هستش بخاطره همین یه مقدار sustain صدا کم میشه.ولی میشه باهاش کنار اومد.

Peddy
Saturday 12 September 2009, 07:51 PM
سلام و خسته نباشید

دوست عزیز من که بهت توصیه میکنم نگیر هیچ کس تاحالا همچین اسمی نشنیده و معلوم نیست چه کیفیتی داره پس پیشنهاد میکنم که نگیری چون ممکنه 3.5 میلیون پولش رو بدی بعد از مدتی مجبور بشی به خاطر کیفیت بدش و مشکلاتی که پیدا میکنه 4 میلیون دیگه هم خرجش کنی که شاید هم باز درست و حسابی واست کار نکنه در صورتی که با این 7.5 میلیونی که خرجش کردی میتونستی یه دونه بهترش رو بگیری
من پیشنهاد میکنم پیانو دیجیتال بگیری خیلی عالی هستش ممکنه آکوستیک از نظر صدا و اکشن کمی از دیجیتال سر تر باشه اما به حدی به هم شباهت دارن که اصلا متوجه نمیشی اما در عوض کلی مزیت نسبت به آکوستیک داره مثل ضبط دیجیتال صدا با کیفیت عالی - قابلیت استفاده در هر زمان(مثلا برای نصف شبها میتونی صداش رو کم کنی) - میتونی بهش هدفون وصل کنی و ....
قیمت هاش هم با بودجه ی شما سازگار من پیانوی خودم رو که خیلی عالی هست و ساخت اندونزی هم هست خریدم 1.350 میلیون ولی خیلی بیشتر از قیمتش ارزش داره
به هر حال من پیشنهاد میکنم به دیجیتال هم فکر کنی

با تشکر

rumour
Saturday 12 September 2009, 09:01 PM
پدی راست میگه.پیانو های دیجیتال هم خوبه.من 1 ساعت پیش از 2 -3 نفر زنگ زدم پرسیدم راجع به این مارشال.2 تاشون که نشناختن.یکیشون گفت که یه چیزایی راجع بهش شنیدم.ولی خیلی تعریف نکرد.

justnooryes
Saturday 12 September 2009, 11:32 PM
با سلام ،
فکر می کنم با بودجه ای که شما در نظر گرفته اید بتوانید پیانوهای Falcone و Challen را خریداری کنید.
من اواخر سال گذشته این دو مدل را در خیابان لارستان امتحان کردم .
پیانوهای Falcone ساخت چین است اما طبق ادعای فروشنده تحت لیسانس آمریکاست . گرچه کارخانه اصلی فالکون از سال 1998 در آمریکا تعطیل شده اما طی بررسی وب سایت آن ادعای فروشنده درست می باشد. در اسفند سال گذشته قیمت یک پیانوی فالکون 118 سانتیمتری با رنگ ماهاگونی سه میلیون هشتصد هزار تومان بود که فکر میکنم تا سه میلیون و چهارصد هم تخفیف می داد. بعید می دانم الان گرانتر شده باشد.
پیانوهای Challen ساخت مالزی و چین است و اصالتا انگلیسی است قیمت 121 ماهاگونی آن سه میلیون نهصد هزار تومان بود که تا سه میلیون و هفتصد تخفیف می داد. در ضمن صدا و تاچ خوبی هم داشت .
در کل اکثر فروشندگان نصف قیمت را نقد می گیرند و نصف دیگر را طی شش ماه بعدی . به نظرم اگر چکی خرید کنید می توانید بودجه خود را بالاتر ببرید تا گزینه های بهتری پیش رویتان باشد .
در ضمن بر خلاف نظر سایر دوستان پیانوی دیجیتالی را پیشنهاد نمی کنم که خود تاپیک مفصلی دارد و می توانید مراجعه کنید.
همچنین با بودجه فعلی شما می توانید پیانوهای دست دوم تمیز پتروف و سمیک در اندازه کنسول خریداری نمایید که مسلما از پیانوی بی نام و نشان MARSHAL بسیار بسیار بهتر هست .
با تشکر

pianist_h
Sunday 13 September 2009, 07:15 PM
با سپاس فراوان از دوستان عزيز به خاطر راهنماييتون
لطفا اگه در اين مورد اطلاعاتي جديدي به دستتون رسيد تو همين تاپيك مطرح فرماييد

متشكرم

honey
Monday 28 September 2009, 02:21 PM
سلام، من قصد خريد يك پيانو در حدود 4 تا 5/4 تومان و نو را دارم.خيلي در اين مورد تحقيق كردم از خيابان لارستان تا دلال هايي كه آموزشگاه معرفي كرده بود... به اين نتيجه رسيدم كه اگر از يك نمايندگي معتبر خريد كنم بهتره و بنابر توصيه يك مربي پيانو مي خواهم از samic يك پيانو يا ارتفاع 108 بخرم كه اگر گرونتره حداقل كره اي يا مونتاژ اندونزي است و گارانتي داره. نظر شما چيه؟؟؟

bamdadonline
Tuesday 29 September 2009, 09:25 AM
خوب سمیک پیانوی خوبیه لااقل الان جزو برندهای خوب بازاره. اما اگه من جای شما بودم با این پول یه پیانو اکوستیک دسته دو که کمتر از 1 سال کار کرده باشه با کیفیت بالا و با ارتفاع بیشتر می گرفتم. این نظر شخصی منه بقیه دوستان می تونن بیشتر راهنمایی کنن.

justnooryes
Tuesday 29 September 2009, 10:55 AM
با نظر Bamdadonline موافقم.
البته نمی دانم سطح نوازندگی شما چقدر است اما پیانوی کنسول ارتفاع 108 پیانوی است که برای حداکثر دو سال اول کارایی دارد و پس از آن نمی تواند شما را راضی کند.
اکیدا توصیه می کنم که عجله نکنید با این بودجه می توانید یک پیانوی دست دوم بسیار تمیز سمیک با ارتفاع 118 به بالا تهیه نمایید.
در ضمن قبلا در تاپیک " پیانوی چینی " توضیحاتی داده شده است . می توانید مراجعه کنید .

با تشکر

honey
Tuesday 29 September 2009, 01:51 PM
با تشكر از راهنمايي شما من مايل به خريد دست دوم نيستم و ترجيحا" مي خواهم پيانو نو باشد، ضمنا" در آغاز راه و در حال يادگيري هستم.
پيشنهادي بهتر از سميك دارين؟؟

rumour
Tuesday 29 September 2009, 02:32 PM
من هم به شما سمیک توصیه می کنم.خودم هم دارم و خیلی راضیم.

alone_composer
Tuesday 27 October 2009, 09:29 PM
دوستان عزیز و یاران مهربانم سلام. از بزرگواران سوالی داشتم:

من مایل به خرید یک پیانوی سمیک هستم و در نهایت بین دو مدل از این ساز دو دل شدم!

از دوستان می خوام که من رو راهنمائی کنند

مدل JS 121FD و JS121 MD در ضمن اگر ممکنه قیمت هر کدوم رو حدودا به من بگید ممنون می شم.

من خودم نظرم روی ام دی هست یکبار با اون اجرا کردم صدای فوق العاده ای داشتولی قیمت بالایی داره.

میشه شما هم منو راهنمایی کنین و قیمت حدودی هر مدل و امکاناتشونو به من بگید؟

با سپاس فراوان

justnooryes
Wednesday 28 October 2009, 09:46 PM
با سلام .
دوست عزیز این دو مدل از پیانوهای سمیک غیر از رنگ و شکل پایه هیچ فرقی با یکدیگر ندارند .البته بستگی به سلیقه شما دارد اگر پایه ساده و رنگ گردویی می خواهید مدل MD و اگر رنگ ماهاگونی می خواهید مدل FD را انتخاب کنید. وگرنه این دو مدل دقیقا از لحاظ ارتفاع ،سایز و نوع و جنس SOUNDBOARD و سیستم اکشن و غیره یکسان هستند.
اگر شما در صدای آنها اختلافی حس کرده اید نه بخاطر تفاوت دو مدل از یکدیگر است بلکه این اختلاف بصورت طبیعی مربوط به دو پیانو می باشد. یادآوری این نکته که صدای هیچ پیانویی مثل دیگری نیست.
در خصوص قیمت هم ذکر نکرده اید که منظور پیانوی نو می باشد یا دست دوم . اگر منظور شما پیانو نو می باشد قیمت مدل FD بخاطر پایه آهویی از مدل MD اندکی گرانتر است. آخرین قیمتی که من داشته ام مربوط به ابتدای سال 88 بود . فکر می کنم حدودا شش میلیون تومان بود.
با تشکر

alone_composer
Friday 30 October 2009, 09:06 AM
با سلام .
دوست عزیز این دو مدل از پیانوهای سمیک غیر از رنگ و شکل پایه هیچ فرقی با یکدیگر ندارند .البته بستگی به سلیقه شما دارد اگر پایه ساده و رنگ گردویی می خواهید مدل MD و اگر رنگ ماهاگونی می خواهید مدل FD را انتخاب کنید. وگرنه این دو مدل دقیقا از لحاظ ارتفاع ،سایز و نوع و جنس SOUNDBOARD و سیستم اکشن و غیره یکسان هستند.
اگر شما در صدای آنها اختلافی حس کرده اید نه بخاطر تفاوت دو مدل از یکدیگر است بلکه این اختلاف بصورت طبیعی مربوط به دو پیانو می باشد. یادآوری این نکته که صدای هیچ پیانویی مثل دیگری نیست.
در خصوص قیمت هم ذکر نکرده اید که منظور پیانوی نو می باشد یا دست دوم . اگر منظور شما پیانو نو می باشد قیمت مدل FD بخاطر پایه آهویی از مدل MD اندکی گرانتر است. آخرین قیمتی که من داشته ام مربوط به ابتدای سال 88 بود . فکر می کنم حدودا شش میلیون تومان بود.
با تشکر

سلام دوست خوبم. ببخشید که کمی دیر پاسخ می دم. اول از اینکه جوای من رو دادین سپاسگزارم. راستش پاسختون باز منو توی دوراهی قرار داد. آخه دیروز به چند فروشگاه سر زدم که می گفتن قیمت MD شش میلیون و دویست تومان هست و جنس سیمهاش متفاوته و صدای ریباتری هم داره در حالیکه قیمت FD پنج میلیون و هشتصد تومان بود.

از نظر ظاهر و تنوع رنگی حق با شما بود شکل و مخصوصا پایه های FD واقعا زیباست مخصوصا اینکه رنگ براق هم داره در حالیکه مدل MD121 پایه های ساده و رنگ (مات) داره و با این وجود قیمتش 400000 تومان گرانتر هم هست!

به خدا گیج شدم اگر مطمئن باشم که صدای MD واقعا بهتر هست حاضرم MD بخرم با وجود قیمت بالاتر و ظاهر معمولی و سادش. چون صدا مهمه.

میشه بیشتر منو راهنمائی کنین؟ ممنونم از اینکه وقت می گذارین.

pianist_h
Friday 30 October 2009, 04:07 PM
شما كه اين همه داري هزينه ميكني چرا ميخواي سميك بگيري؟ به نظر من ياماها بگيري بهتره

justnooryes
Saturday 31 October 2009, 12:34 AM
با سلام

قبل از هر چیز گفته اید گیج شده اید. بله دوست عزیز کاملا احساس شما را درک می کنم چون خودم تاکنون در دو نوبت این احساس را داشته ام . یادم می آید که در جایی خوانده بودم خرید پیانو یکی از لذت بخش ترین کارهاست بله درست است اما نه در ایران که هر فروشنده و دلالی زیرآب مغازه و یا مارک بغل دستی را می زند و آسمان و ریسمان را به هم می بافد تا شما را مجاب کند که پیانوی او بهتر است . در آن زمان که می خواستم پیانو بخرم شاید مغازه و یا دلالی در تهران نبود که ندیده باشم و وب سایت معتبری نبود که مطالعه نکرده باشم اما نتیجه همه آنها همین گیجی است که اکنون شما دچارش شده اید !!

و اما در مورد دو مدل سمیکی که سوال فرموده بودید.بله نکته شما درست است . مدل MD از مدل FD کمی گرانتر است . اما نه بخاطر جنس سیم بلکه بخاطر روکش چوبی آن است . قطر و مرغوبیت این روکش از روکش FD بهتر است . حتما دقت کرده اید که بعلت روکش بهتر سطح نهایی دیگر پوشش براق پلی استری ندارد (بخاطر همین نگهداری آن هم کمی مشکلتر است ) اما مدل FD چون دارای روکش نازکتری است پوشش محافظ پلی استری دارد و نگهداری آن آسانتر است. گرچه شاید تفاوت قیمت فقط به این دلیل نباشد .
قبلا در یک تاپیک بنام " پیانوی چینی " در مورد محصولات کارخانه سمیک توضیحاتی داده ام . اگر آن تاپیک را ملاحظه فرمائید متوجه می شوید که بعضی از پیانوهای سمیک در اندونزی ساخته می شود که بیشتر به آمریکای شمالی و اروپا صادر می گردند. پیانوهای سمیک مونتاژ شده در چین به آسیا و خاورمیانه صادر می شود . من نمی دانم که آیا تفاوت قیمتی که وجود دارد به این دلیل است یا خیر ؟ البته شاید از روی شماره سریال پیانو ها بتوان محل مونتاژ آنها را ردیابی کرد اما کار سختی است باید کارت اعتباری داشته باشید تا بعضی از وب سایتها این خدمات را به شما بدهند.

و اما نکته دوم :
کاملا با دوست عزیزمان pianst_h موافقم.اگر می خواهید اینقدر هزینه کنید چرا سمیک؟یاماها را چرا فراموش کرده اید؟
نمی دانم سطح نوازندگی شما در چه حدی است و پیانو را می خواهید در چه مکانی قرار دهید ؟ آیا سالن منزل شما آنقدر بزرگ هست که حجم صدای پیانو با ارتفاع 121 سانتیمتر در آن زیبا باشد.ذکر این نکته ضروری است که پیانو با ارتفاع 121 سانتیمتر در اتاق نشیمن یا اتاق خواب و یا یک سالن پذیرایی کوچک غیر از سردرد برای خودتان و اطرافیانتان چیزی بهمراه ندارد خصوصا در موقع نوازندگی قطعاتی با طنین بلند.
خوب اگر جواب شما حالت دوم باشد چرا پولتان را به 121 سمیک می دهید . اگر اندکی بیشتر خرج کنید گزینه بسیار بهتر 112 یاماها پیش رویتان است که اصلا و ابدا صدای آن با هیچ پیانوی سمیکی قابل قیاس نیست.

با تشکر

alone_composer
Saturday 31 October 2009, 01:03 PM
با سلام

قبل از هر چیز گفته اید گیج شده اید. بله دوست عزیز کاملا احساس شما را درک می کنم چون خودم تاکنون در دو نوبت این احساس را داشته ام . یادم می آید که در جایی خوانده بودم خرید پیانو یکی از لذت بخش ترین کارهاست بله درست است اما نه در ایران که هر فروشنده و دلالی زیرآب مغازه و یا مارک بغل دستی را می زند و آسمان و ریسمان را به هم می بافد تا شما را مجاب کند که پیانوی او بهتر است . در آن زمان که می خواستم پیانو بخرم شاید مغازه و یا دلالی در تهران نبود که ندیده باشم و وب سایت معتبری نبود که مطالعه نکرده باشم اما نتیجه همه آنها همین گیجی است که اکنون شما دچارش شده اید !!

و اما در مورد دو مدل سمیکی که سوال فرموده بودید.بله نکته شما درست است . مدل MD از مدل FD کمی گرانتر است . اما نه بخاطر جنس سیم بلکه بخاطر روکش چوبی آن است . قطر و مرغوبیت این روکش از روکش FD بهتر است . حتما دقت کرده اید که بعلت روکش بهتر سطح نهایی دیگر پوشش براق پلی استری ندارد (بخاطر همین نگهداری آن هم کمی مشکلتر است ) اما مدل FD چون دارای روکش نازکتری است پوشش محافظ پلی استری دارد و نگهداری آن آسانتر است. گرچه شاید تفاوت قیمت فقط به این دلیل نباشد .
قبلا در یک تاپیک بنام " پیانوی چینی " در مورد محصولات کارخانه سمیک توضیحاتی داده ام . اگر آن تاپیک را ملاحظه فرمائید متوجه می شوید که بعضی از پیانوهای سمیک در اندونزی ساخته می شود که بیشتر به آمریکای شمالی و اروپا صادر می گردند. پیانوهای سمیک مونتاژ شده در چین به آسیا و خاورمیانه صادر می شود . من نمی دانم که آیا تفاوت قیمتی که وجود دارد به این دلیل است یا خیر ؟ البته شاید از روی شماره سریال پیانو ها بتوان محل مونتاژ آنها را ردیابی کرد اما کار سختی است باید کارت اعتباری داشته باشید تا بعضی از وب سایتها این خدمات را به شما بدهند.

و اما نکته دوم :
کاملا با دوست عزیزمان pianst_h موافقم.اگر می خواهید اینقدر هزینه کنید چرا سمیک؟یاماها را چرا فراموش کرده اید؟
نمی دانم سطح نوازندگی شما در چه حدی است و پیانو را می خواهید در چه مکانی قرار دهید ؟ آیا سالن منزل شما آنقدر بزرگ هست که حجم صدای پیانو با ارتفاع 121 سانتیمتر در آن زیبا باشد.ذکر این نکته ضروری است که پیانو با ارتفاع 121 سانتیمتر در اتاق نشیمن یا اتاق خواب و یا یک سالن پذیرایی کوچک غیر از سردرد برای خودتان و اطرافیانتان چیزی بهمراه ندارد خصوصا در موقع نوازندگی قطعاتی با طنین بلند.
خوب اگر جواب شما حالت دوم باشد چرا پولتان را به 121 سمیک می دهید . اگر اندکی بیشتر خرج کنید گزینه بسیار بهتر 112 یاماها پیش رویتان است که اصلا و ابدا صدای آن با هیچ پیانوی سمیکی قابل قیاس نیست.

با تشکر

با سلام و یک دنیا تشکر از اینکه لطف کردین و برای من وقت اختصاص دادین و این مطالب رو نوشتین. باور کنید کمک شایانی به کردین. از همه دوستانی که جواب منو دادن هم بی نهایت سپاسگزارم.

راستش من پیانو تدریس می کنم (البته به غیر از کار هارمونی و آهنگسازی) سالنی که در اختیار دارم سالن بزرگ و خوبی هست اما در مورد یاماها که فرمودین من شنیدم که یاماها در رنج قیمتی زیر 10 یا 12 تومان چینی هست و مرغوبیت لازم رو نداره. البته فقط شنیدم و مطمئن نیستم. این مدل 112 که می فرمایین حدودا چه قیمتی داره؟ راستی یک سوال دیگه هم دارم. چرا رنگ مشکی در پیانو های دیواری، با وجود زیبایی که داره چند صد هزار تومان ارزن تر از رنگ های دیگه هست؟

دوباره ممنونم از راهنمایی هاتون.

justnooryes
Monday 2 November 2009, 02:04 AM
با سلام .
با عرض پوزش بخاطر تاخیر در جواب سوال شما
بله درست است معمولا قیمت پیانوهای مشکی رنگ از سایر رنگها کمی پایین تر است البته این موضوع در برندهای مختلف متفاوت است . همجنین در مجموع دو نوع رنگ مشکی وجود دارد اولی آبنوس براق یا اصطلاحا Satin Ebony و دومی آبنوس جلا داده شده یا اصطلاحا Polished Ebony که اولی از دومی زیباتر و گرانتر است و گاهی هم قیمت سایر رنگها مانند ماهاگونی، فندقی و سفید است .البته خود شما بهتر می دانید که منظور از آبنوس ، چوب درخت آبنوس نیست بلکه بعلت رنگ سیاه و زیبای آن این اصطلاح بکار می رود حتی بعضی از فروشندگان به این رنگ،مشکی استخوانی نیز می گویند .خوب اختلاف قیمتها هم مسلما بخاطر سطح نهایی کار ، جنس روکشها و بعضا نوع فرآوری چوب کابینت و زمان صرف شده آنهاست و بیشتر ارزش دکوراتیو دارند اما مکانیزم همه آنها یکی است .
مثلا قیمت های پیانوی سمیک در آمریکا بطور متوسط چنین است :

JS-121M
48"
Satin Ebony

4,790

JS-121M
48"
Polished Ebony

4,590

JS-121M
48"
Polished Mahogany

4,790

قیمتها به دلار است و باید مالیات هم به آن اضافه کنید.
اما نکته مهم این است که بعضی از برندها رنگهای مختلف را در سایتهای مختلفی تولید می کنند . مانند شرکت یاماها که پیانوهای دیواری مشکی را در اندونزی مونتاژ می کند و پیانوهای ماهاگونی را در ژاپن. اما کلیه پیانوها با علامت اختصاری "j" را صرف نظر از اینکه چه رنگ و روکشی دارند در چین می سازد.
یادآوری می شود که فروشندگان یاماها بطور کلی منکر چینی بودن سری "j" هستند و اظهار می دارند که "j" مخفف "جاکارتا " است و در اندونزی مونتاژ می شود!! که این موضوع صحت ندارد.
اگر همین فردا به یکی از فروشندگان اصلی یاماها در تهران مراجعه کنید (احتیاج به معرفی ندارند) و قیمت پیانویی را که می گویند ژاپن اصل است بپرسید نکته روشن می شود :
مثال : قیمت پیانوی M112 مشکی ، هفت میلیون و ششصد هزار تومان اما M112 ماهاگونی نه میلیون و نهصد هزار تومان – یعنی دو میلیون و سیصد هزار تومان اختلاف فقط بخاطر رنگ ؟؟؟
قیمت پیانوی معروف و مشهور U1 مشکی ده میلیون و چهارصد هزار تومان اما U1 ماهاگونی چهارده میلیون تومان یعنی سه و نیم میلیون تومان اختلاف.
تفاوت قیمت رنگهای مختلف بین سیصد تا ششصد هزار تومان منطقی است اما اختلاف هایی که ذکر شد دلیلی غیر از رنگ کابینت دارند.

به هر حال با توجه به توضیحات شما در خصوص کاربرد و بودجه ای که در نظر گرفته اید بهترین گزینه همان SAMICK JS-121 است ، شک نکنید و از آن لذت ببرید. مدل های MD و FD از لحاظ مکانیزم هیچ فرقی با یکدیگر ندارند هر یک را امتحان کنید آنکه صدای بهتری دارد را بخرید.اما دو نکته جهت یادآوری پیانوی سمیک : 1- حتما شماره سریال آنرا کنترل کنید معمولا نباید بیش از یکی دو سال از تاریخ ساخت گذشته باشد. 2- جنس چوب ساوند برد پیانوهای سمیک از نوع SPRUCE بسیار مرغوب آمریکای شمالی است .کنترل کنید حتما مهر کانادا پشت ساوند برد ممهور شده باشد.

با نشکر

alone_composer
Monday 2 November 2009, 01:08 PM
توضیحاتتون واقعا بی نظیر بود. این لطفتونو هیچگاه فراموش نخواهم کرد. همه چیز دیگه الان برام روشن شده و فقط یک سوال دارم. از روی شماره سریال دستگاه چطوری میشه به تاریخ ساخت پیانو پی برد؟

باز هم سپاسگزارم دوست خوبم. راستی احتمال قوی 121FDو رنگ ماهوگانی رو خواهم خرید.

justnooryes
Tuesday 3 November 2009, 03:44 PM
با سلام.
از لطف شما سپاسگزارم
برای اینکه بتوانید سال ساخت پیانوهای سمیک را از روی شماره سریال تشخیص دهید باید روش شماره گذاری کارخانه سمیک را بشرح ذیل بدانید:
شماره سریال پیانوهای سمیک شامل پیشوند حروف انگلیسی می باشد سپس شماره عددی بعد از حروف معنا می یابد.
معنای حروف :
A=1 , B=2 , C=3 , D=4 , E=5 , F=6 ,G=7 , H=8 , I=9 , J=10

حرف اول نشاندهنده دهه میلادی ساخت است بنابرین :
F=1960s ,G=1970s , H=1980s , I=1990s
و حرف دوم نشاندهنده سال ساخت در آن دهه است مثلا :
IH =1998, II =1999, IJ = 2000 , HH=1988 ,HE=1985 ,
حرف سوم نیز نشاندهنده شماره ماه میلادی در سال ساخت است .مثلا IG3 یعنی تولید ماه مارس سال 1997میلادی
اعداد پس از حروف یعنی تعداد تولید تا آن تاریخ در آن ماه : پس IJE00636 یعنی 636 امین پیانوی سمیک ساخته شده در ماه مارس سال 1997 .

امیدوارم مطلب مفید باشد و شما را گرفتار کارت اعتباری و سایتهای مختلف ننماید.

با تشکر

alone_composer
Tuesday 3 November 2009, 09:36 PM
ممنونم دوست بسیار عزیزم. پس با این حساب چطوری میشه فهمید که یک پیانو ساخت سال دو هزار میلادی به بعد هست؟

justnooryes
Wednesday 4 November 2009, 09:30 AM
ممنونم دوست بسیار عزیزم. پس با این حساب چطوری میشه فهمید که یک پیانو ساخت سال دو هزار میلادی به بعد هست؟

با سلام .
قاعدتا باید با حرف J شروع شود اما هرچه گشتم سریال مدلهای بعد از سال 2000 را در سایتهای راهنما پیدا نکردم .من خودم یک پیانوی سمیک سال 2004 را داشته ام که متاسفانه شماره سریال آنرا قبل از فروش یادداشت نکردم . اگر شما شماره سریال جدید را در اختیار دارید اعلام کنید شاید بتوان رمز گشایی کرد.

نکته دوم در خصوص سریالی بود که با حروف IJ شروع می شود در بعضی از سایتها آنرا سال 1990 ذکر کرده اند در بعضی سایتها آنرا سال 2000 معنا کرده اند. یعنی بعضی ها حرف J را صفر خوانده اند بعضی دیگر ده.
به هر حال متاسفانه شرکت سمیک نحوه کدگذاری خود را بطور رسمی اعلام نکرده است.

نکته سوم . در کد گذاری شماره سریال پیانوهای سمیک گاهی به جای سه حرف انگلیسی پیشوند ، چهار حرف مشاهده می شود که حرف چهارم نشاندهنده نوع پیانوست حرف A برای پیانوی کنسول و حرف G نشاتدهنده پیانوی گراند است.
نکته چهارم : از مدل پیانو سمیک نیز اطلاعاتی حاصل می شود مثلا :
Serial Number = IJJG 0742
. SIG-57 model
که مدل گرند (G) با طول بلتدترین سیم باس 57 اینچی ساخت اندونزی (I) شرکت سمیک در سال 2000

مثال دیگر :
SAMICK 43" Console, Model SU143, s/n HIHA0140 (1989), Korean
یعنی مدل دیواری یا Upright با حرف اختصاری U در شماره مدل و A در حرف چهارم شماره سریال ، با ارتفاع 43 اینچ

با تشکر

rumour
Wednesday 4 November 2009, 03:29 PM
مثلا من یه سمیک js-188 ددارم چه جوری میشه کد بندیش؟

citizen6000
Friday 27 November 2009, 11:22 PM
کلا ساز زیر 121 سانت صدای خوبی نداره ... الکترونیک بخیر یا 121 به بالا

anahita65
Tuesday 22 December 2009, 02:35 PM
سلام به همه دوستان هنرمند
واقعا نیاز شدید به کمکتون دارم من تازه میخوام شروع به ساز زدن بکنم ومیخوام پیانو بخرم ولی واقعا دیگه ناراحتو گیج شدم کاملا چون هر فروشنده ای از ساز ومارک خودش تعریف میکنه در ضمن پیانو اکوستیک میخوام بخرم تورو خدا کمکم کنید همه مارکهای موجود چینی هست یا نه؟؟؟؟

mini
Tuesday 22 December 2009, 02:52 PM
دیواری میخوای بخری؟ یا رویال؟

anahita65
Tuesday 22 December 2009, 02:57 PM
miniجون دیواری میخوام بخرم مرسییییییییییییییییی

Mahla
Tuesday 22 December 2009, 03:27 PM
سلام پیانوی من کاوایی هست ازش خیلی راضی هستم 2 سال پیش خریدم خیلی صدای خوبی داره البته مارکهای دیگه ای مثل وبر هم هست

pianista
Tuesday 22 December 2009, 04:43 PM
سلام دوست من
من پیانو petrof چک یا yamaha اصل ژاپن مثل مدلهای u1h و اینها رو بهت توصیه می کنم ....اصلا هم اعتقادی به خرید پیانو آکبند ندارم اگه ی دست دوم خوب پیدا کنی هم از نظر اینکه افت قیمت کرده و به قیمت رسیده به نفع مصرف کننده س هم اینکه قبلا زحمت کشیدن و سیم به کوکی که می خواستیم رسیده و مثل پیانو آکبند خام نیست و تازه هر اتفاقی هم که می خواسته براش بیوفته افتاده ... این رو هم اضافه کنم : پیانو یک وسیله مکانیکی است و مثل لوازم برقی ساعت کارکرد نداره ..... بشرطی که خوب نگهداری شده باشه یک کوک و رگلاژ کنی میشه مثل پیانو آکبند ...
ولی باز اگه خواستی آکبند بخری تو تحقیقاتی که کردم واسه هنر جوهام پیانو challen london که یک پیانو اسم ورسم دار اروپایی تو لارستان هم نمایندگی داره ولی اینایی که تو ایران هست اصل انگلیسی نیست مونتاژ مالزی
به نسبت پیانو های دیگه که دیدم خوب بودن .... البته صدای پیانو ها ربط به سلیقه داره ..و هرکس ی نوع صدا و تاچ را می پسنده ...به هر حال موفق باشی دوست من

anahita65
Tuesday 22 December 2009, 05:18 PM
painistaجون مرسی اتفاقا خودم رفتم وchallen رو از نزدیک دیدم وصداش هم خوب بود ولی بعضی از فروشندهای مارکای دیگه گفتن چینی ولی به دلم نشسته هم دیزاینش خوب بود وهم صداش البته من وارد نیستم ولی شما به عنوان استاد کمک زیادی به من کردید مرسییییییییی

alone_composer
Tuesday 22 December 2009, 10:40 PM
سلام به همه دوستان هنرمند
واقعا نیاز شدید به کمکتون دارم من تازه میخوام شروع به ساز زدن بکنم ومیخوام پیانو بخرم ولی واقعا دیگه ناراحتو گیج شدم کاملا چون هر فروشنده ای از ساز ومارک خودش تعریف میکنه در ضمن پیانو اکوستیک میخوام بخرم تورو خدا کمکم کنید همه مارکهای موجود چینی هست یا نه؟؟؟؟

دوست گرامی سلام.

من پیانوی سمیک رو به شما توصیه می کنم. راستش دیدگاه خود من ابتدا به این پیانو منفی بود ولی وقتی تحقیق کردم و صدای سازهای دیگر رو شنیدم بدون تردید سمیک خریدم! من به هنر جوهای پیانوم هم همین ساز رو توصیه می کنم.

مدل js-121 FD صدایی شفاف و زیبا دارد و طراحی آن هم شکیل است.

مدل js-121 MD که صدایی پر حجم نرم و بی نظیر دارد.

این نظر من بود و من شخصا از خرید این پیانو بی نهایت رضایت دارم. شما این مدل ها رو هم امتحان کنین. مخصوصا در قیاس با وبر و پیانوهای ساخت چین و روس بی نهایت بهتر است.

pianista
Wednesday 23 December 2009, 11:25 AM
مرسی شما دوستان چه جای خوبیه برای نوازندگان اینجا .............

در مورد سمیک من هم نظر موافق دارم ساز خوبی بوده تا حالا هر چی تست کردم ولی ایراد کار اینجاست که قیمت فوق العاده بالایی داره اون هم بخاطر اینکه (به کسی نگید) پورسانت زیادی به دبیر های پیانو میده و به همین دلیل حداقل 1.5 میلیون نسبت به کیفیت و کارایی در مقایسه با سازها ی هم ردیفش بالاست (خب این مبلغ بالا رو هم باید خریدار بنده خدا بپردازه دیگه ) با وجود کیفیت خوب امتیاز منفی بهش میدم بخاطر قیمت بالایی که داره
در ضمن توجه شما رو هم به این نکته جلی میکنم (خیلی تخصصی شد) سازهایی که سری j حرف انگلیسی مدلش رو تعریف می کنه ساخت جاکارتا ی کشور اندونزی (جهت اطلاعات عمومی)مثل
yamaha ju109
yamaha u1j
samick js121 fd
و غیره .........................

موفق وپیروز باشید تا می تونید ساز بزنیددددددددددددددددددددد د

hosein30
Wednesday 23 December 2009, 12:49 PM
سلام به همه ی نوازندگان و اساتید پیانو ، می خواستم کمی اطلاعات درباره ی پیانو الکتریک بدونم ، می تونید کمکم کنید؟

pianista
Wednesday 23 December 2009, 01:32 PM
سلام دوست عزیزززز

در مورد چه پیانوی الکتریکی اطلاعات می خوای؟؟؟؟؟؟ چه برندی؟؟؟؟؟؟؟
حدود هزینه ای که می خوای انجام بدی چقدره ؟؟؟؟؟
برای چه کاری پیانو دیجیتال می خوای ؟؟؟؟؟ منظورم نوازندگی یا آهنگسازی ؟؟؟؟؟؟؟

alone_composer
Wednesday 23 December 2009, 10:04 PM
مرسی شما دوستان چه جای خوبیه برای نوازندگان اینجا .............

در مورد سمیک من هم نظر موافق دارم ساز خوبی بوده تا حالا هر چی تست کردم ولی ایراد کار اینجاست که قیمت فوق العاده بالایی داره اون هم بخاطر اینکه (به کسی نگید) پورسانت زیادی به دبیر های پیانو میده و به همین دلیل حداقل 1.5 میلیون نسبت به کیفیت و کارایی در مقایسه با سازها ی هم ردیفش بالاست (خب این مبلغ بالا رو هم باید خریدار بنده خدا بپردازه دیگه ) با وجود کیفیت خوب امتیاز منفی بهش میدم بخاطر قیمت بالایی که داره
در ضمن توجه شما رو هم به این نکته جلی میکنم (خیلی تخصصی شد) سازهایی که سری j حرف انگلیسی مدلش رو تعریف می کنه ساخت جاکارتا ی کشور اندونزی (جهت اطلاعات عمومی)مثل
yamaha ju109
yamaha u1j
samick js121 fd
و غیره .........................

موفق وپیروز باشید تا می تونید ساز بزنیددددددددددددددددددددد د

سلام دوست عزیز من هم مثل شما مدرس پیانو هستم. البته جهت خرید پیانوی خودم واقعا تحقیق و بررسی جامعی داشتم. به نظر من در مقایسه با (یاماها) حتی قیمت و کیفیت سمیک به مراتب بهتر هست. چرا یک وقت هست که کسی مایل می باشد تا مثلا ده یازده میلیون تومان پول به پیانو بدهد در این صورت یاماها گزینه بسیار بسیار بهتری نسبت به سمیک و خیلی مدل های دیگر است ولی با این رنج قیمتی 5 یا 6 میلیون تومان من هیچ مدلی را به جرات از یاماها نپسندیدم!

در مورد پورسانت هم البته چنین است ولی دوست عزیز بهتر نیست که مدرسین پیانو را همگی با یک چوب نزنیم و شخصیت آنها را در یک مکان عمومی به این شکل خورد نکنیم؟ نه فقط در مورد سمیک بلکه هر پیانوی دیگری همینطور است و آن هم نه در حد 1/5 میلیون تومان!!!!! (چه کسی یک و نیم میلیون تومان پورسانت به دیگری می دهد؟؟؟؟) اتفاقا شرکت توزیع پیانوی (وبر) به من توصیه همکاری کرد که هنرجوهام رو بفرستم و پورسانتی به مراتب خیلی خیلی بیشتر از یاماها و سمیک توصیه کرد اما از اونجا که کیفیت کار هنر جو مسئولیت من هست و با هیچ چیزی عوضش نمی کنم هنوز هم با قیمت 5 الی 6 تومان فقط سمیک رو توصیه می کنم. شما با این قیمت چه گزینه هایی رو برای پیانوی آکبند سراغ دارید؟

bamdadonline
Thursday 24 December 2009, 08:50 AM
دوستان اگه قیمت دقیق از پیانوهای نو و دست دو پتروف دارید لطفا قرار بدید و اینکه دوستانی که این مدل آکوستیک رو دارن آیا از کیفیتش راضی هستن یا خیر؟

pianista
Thursday 24 December 2009, 01:08 PM
دوست عزیزم alone_composer (You can see links before reply)

در مورد پیانو وبر من هم مثل شما اعتماد واعتقادی به این برند ندارم ..... و قبلا هم گفتم ساز سمیک هم ساز خوبیه اما در قیاس با قیمت آن کمی خریدش ناعادلانه س به نظر من و باز هم تاکید می کنم صدا ها ی ساز ها ربط مستقیم به سلیقه نوازنده دارد .... اما پیشنهاد من در رابطه با یک ساز آکبند در مقایسه و رقابت با سمیک ، برند چلن می باشد.
در زیر قیمتهای هر دومدل پیانو را با هم مقایسه می کنیم :

چلن مونتاژ مالزی تحت لیسانس انگلستان

ارتفاع 112 مشکی 3.700.000

ارتفاع 112 رنگی 3.900.000

ارتفاع 125 مشکی 5.200.000

ارتفاع 125 رنگی 5.300.000

مدل کنسولی 115 4.900.000

سمیک ساخت اندونزی تحت لیسانس کره

ارتفاع 108 مشکی 4.400.000

ارتفاع 108 رنگی 4.600.000

ارتفاع 118 مشکی 5.100.000

ارتفاع 118 رنگی 5.400.000

ارتفاع 121 مشکی 5.500.000

ارتفاع 121 رنگی 5.800.000

مدل کنسول 118 6.400.000

دوستار همه بچه های پیانسیت و علاقه مند به پیانو ونوازندگی

pianista

anahita65
Thursday 24 December 2009, 07:59 PM
pianista عزیز ممنون از توضیحات خوبتون من سمیک با ارتفاع 121 رو خیلی پسندیدم ولی در عین حال yamaha با ارتفاع 110 هم 5900 قیمتش بود ولی مثل اینکه از پلاستیک فشرده در اکشنش استفاده شده این منو دو دل کرده شما خودتون با چه مارکی کار میکنید وبه من چی پیشنهاد میکنید ممنونممممممممممممم

pianista
Friday 25 December 2009, 11:16 AM
anahita65 (You can see links before reply)عزیز سلام

من با هیچ مارکی یا جای خاصی کار نمی کنم .....فقط پیشنهاد می دهم...... در مورد یاماها یی که پرسیدی باید بگم ساخت اندونزی می باشد ..... و قطعات پلاستیکی داخل آن هم با عنوان abs معرفی می شوند ....که در داخل پیانوهای کاوایی . یاماها و پرل لیور موجود هستند واین قطعه در این پیانوها موجود هستند ..... ودر پیانو های معروف دنیا هنوز هم از چوب استفاده می شود ازجمله پیانوهای معروفی مثل شیمل آلمان و اشتن وی اند سانز.....
اگر قیمت های پست قبلی را ملاحظه کرده باشید مقایسه ای بود بین پیانو challen و samick که بین این دو از نظر گیفیت تفاوت چندانی ندیدم ولی از نظر قیمت challen قیمت معقول تری داره .....

ممنون از توجه شما

khalseh
Friday 25 December 2009, 04:57 PM
سلام
دوست عزيز اميدوارم به جواب سوالتون رسيده باشيد اما چيزي كه من مي خوام بهش اشاره كنم نكته اي براي بعد از خريد پيانوست درباره ي محل قرار دادنش پس به شما و تمام دوستاني كه پيانو دارن يا مي خواهند بخرندپيشنهاد ميكنم حتما اين مطلب را بخونيد.
You can see links before reply
در ضمن براي راهنماي خريد به اين لينك ها هم مي توانيد مراجعه كنيد

تهرانی
Sunday 27 December 2009, 11:49 AM
من یه پیانوی دیجیتال یاماها خریدم از جمهوری 900000 تومان خیلی راضیم . به نظر من اگه دیجیتال میخری از ساخت کارخونه ای بخر که آکوستیک هم تولید می کنه مثل یاماها . متفرقه بخری ضرر می کنی مثل دیجیتال پیانو medeli ساخت چین و اگه می خوای آکوستیک بخری باز من مارک یاماها رو پیشنهاد می کنم چون نسبت به اروپایی ها مثل وبر یا پتروف با همون درجه کیفیت ارزون تره .

mini
Sunday 27 December 2009, 12:25 PM
خب چه مدلی هست؟از نظر هامر اکشن خوبه؟اگه لطف کنی معرفیش کنی و قابلیتهاشو بگی کمک شایانی کردی...

alone_composer
Sunday 27 December 2009, 12:43 PM
خب چه مدلی هست؟از نظر هامر اکشن خوبه؟اگه لطف کنی معرفیش کنی و قابلیتهاشو بگی کمک شایانی کردی...

دوست عزیز به نظر من زیر 8 میلیون تومان اصلا به یاماها فکر نکن. با حدود قیمت 6 میلیون تومان فقط سمیک را به شما توصیه می کنم.

خودم بسیار از صدای آن راضی هستم و در این رنج قیمتی تمام مدل های یاماها رو تست کردم.

مدل js-121 FD

js-121 MD

زیر 121 سانتی هم نگیر چون ارتفاع پیانو بسیار بسیار در صدای اون حائز اهمیت هست.

rumour
Sunday 27 December 2009, 03:48 PM
شما که نگفتی تو چه رنج قیمتی. ولی زیر 10 میلیون سراغ یاماها نرید مدل های چینیش زیاد جالب نیست.ممکن که پیانو در زمان خرید خوبه باشه.تقریبا هر پیانویی همین طوره.مهم اینه که بعد از 2 سال باز هم خوب بمونه.من خودم سمیک دارم.خیلی خوبه.j 118 . یکی از دوستان گفتن که جی اول اسمش نشونه ی اینه که ساخت جاکارتاست. که البته خیلی از سری پیانو های سمیک ساخت اندونزی هستش ولی اون جی نشونش نیست.چون مال من هم روی بدنه و هم روی اکشنش نوشته made in Korea. من از پیانو های سندنر خیلی خوشم نمیاد.اوتو مایستر بد نیست من تا حالا 3 یا 4 تا مدلش زدم.یه ذره کلاویه ها لق می زد زیر دستم و یه ذره اولش خالی بود(الکی میرفت پایین) پدل راست هیچ کدومشون هم چنگی به دل نمی زد. و اصلا حساس نبود.کاوایی هم بد نیست.(ولی من شنیدم ور شکست شده بود.)البته بعضی مدل های کاوایی صدایه نسبتا خوبی دارن.ولی اگه میتونید حتما یاماها ساخت ژاپن و فقط وفقط ژاپن بگیرید.حتما نشونتون بدن که رو بنده و اکشن داخلی حک شده باشه. گفتید اکشن پانو پلاستیک فشرده داشت.به هیچ وجه نگیرید. پیانو رو یه جوری می سازن که بیشترین ارتعاش داشته باشه. ولی پلاستیک تا حدودی عایق صداست.صدارو خفه می کنه.
راجع به پیانو های دست دو با یکی که سر رشته دارید برین.چون باید به مسائلی مثل پیچهای کوک(که گشاد نشده باشده و جای کوک داشته باشه)قسمت های خاص از بدنه(که ترک نداشته باشه) قسمت های داخلی اکشن و ... توجه کرد کهباید یه مقداری از ساز سر رشته داشته باشید.و اگر از این نظر ها مشکلی نباشه دیگه از اینجا به بعد نظر شخصیه که بعضی ها براشون فرقی نداره که دست دو باشه یا نو و بعضی ها هم (مثل من) وسواس دارن که نو باشه. چون مثلا دوست دارم زیر دست خودم جا بیوفته.
در ضمن یادتون باشه ساز نو جا نیوفتاده.باید نواخته بشه بعد از 6 ماه جا میوفته. و صداش بهتر میشه.اوایل ممکنه یه ذره سر صدا هم بکنه که با رگلاژ درست میشه.

itmanager
Monday 28 December 2009, 12:19 PM
سلام

اگر قصد خرید پیانوی اکوستیک رو داری لینک زیر کتابی رو معرفی می کنه که بهترین پیانوهای سال 2008 -2009 رو معرفی کرده. قطعا خیلی مفید خواهد بود

amir1055
Tuesday 29 December 2009, 07:25 AM
دوستان اگه قیمت دقیق از پیانوهای نو و دست دو پتروف دارید لطفا قرار بدید و اینکه دوستانی که این مدل آکوستیک رو دارن آیا از کیفیتش راضی هستن یا خیر؟
من یه پتروف "51 دارم خیلی قدیمیه صدای فوق العاده زیبایی داره ولی خب بعد از 30 اندی سال یواش یواش داره اذیت میکنه که بنظرم طبیعیه. در کل اگه بخوام نظر بدم ازش خیلی راضیم قیمت نو این ساز فکر میکنم از 12 تومان شروع میشه خوشبختانه نمایندگی رسمی هم تو ایران داره. سازیه که از انتخابش پشیمون نمیشید.

ضمنا دوستمون anahita65 بودجه ای که برا خرید کنار گذاشتن رو گفتن ؟

sina1808
Tuesday 29 December 2009, 06:34 PM
سلام و خسته نباشید
لطفا کمک کنید در این باره
به نظرتون بهتره برای خرید به کدوم فروشگاه مراجعه کنیم ؟ کدومشون معتبر تر هست ؟ گارانتی کدومش بهتره ؟
کدومش واقعا نمایندگی یاماها هست ؟

1- آرشه جام جم
2 - بازرگانی جام جم
3 - واقف
4- iranyamaha یا همون شهر موسیقی

منتظرم
ممنون

moein babayee
Tuesday 29 December 2009, 06:46 PM
خوب کدوم شهر؟

sina1808
Tuesday 29 December 2009, 06:48 PM
من چند تا تجریه از سایر کاربران توی اینترنت پیدا کردم اینجا میذارم
سایر دوستان هم اگر همچین تجربیاتی دارن لطفا دریغ نکنن

iranianpianist (You can see links before reply) wrote on Mar 9, edited on Mar 9
دوست عزيز تا آنجا كه من تحقيق كردم (به خود ياماها ژاپن Email زدم) نمايندگي اصلي، شركت ياماهنگ يا شهر موسيقي (با فروشگاهي به همين نام در نياوران) است كه سايت خيلي تكميل تر و مفصلي هم دارند (You can see links before reply (You can see links before reply) و You can see links before reply (You can see links before reply)) و نمايندگي هاي ديگر ياماها در ايران از جمله جام جم لشكري و واقف در تخت طاوس جنس هاي مارك متفرقه به جز ياماها را هم ميفروشند كه اين مسئله ظاهرا باعث دلخوري آنها در ژاپن هم شده است.

iranianpianist (You can see links before reply) wrote on Mar 22, edited on Mar 22
من هم متشكرم. چرا دوست عزيز من تحقيقات كاملي كردم. هردواين‌ها واردكننده و Distributer رسمي ياماها در ايران هستند (واقف نه! ) كه از نمايندگي خاورميانه ياماها جنس مي‌گيرند. ظاهراً مرتب هم تحت كنترل كامل ياماها ژاپن هستند. من بيست سالي مي‌شود پيانو مي‌زنم از زمان كودكي. تازه هم ازدواج كردم و خانمم يادگيري پيانو را شروع كرده. استادش خانم وكيلي هم گفت از هر كدام از نمايندگي ها بگيريد فرقي نميكند اما شهر موسيقي در نياوران به نظرم بهتر است چون لقيه شاگردام هم گرفته اند و بيشتر تعريف ميكنند. چون شب عيدي براي اكوستيك پول نداشتيم تصميم به خريد يك Clavinova شد. اول رفتيم جام جم راستش از تيپ و قيافه و برخوردشون اصلاً خوشم نيومد بيشتر فضاش شبيه فيلماي كافه اي و لات و لوتي و عرق خوري زمان شاه بود. قيمتش هم بالا . خلاصه روز تآخر كاري سال كه تنها وقت آزادمان بود رفتيم نياوران شهر موسيقي. فضاي فروشگاه و شركت‌شان كه براي بستن قرارداد و پرداخت پول به آنجا راهنمايي شديم و كارمندانش خيلي تر و تميز و خارجكي بود و كلي هم تحويل‌مان گرفتند و قيمت عالي هم داد. دستش درد نكنه من كه هم خيلي راضيم و هم احساس خيلي خوبي پيدا كردم از اينكه تو كشور ما هم يه همچين جاهايي پيدا ميشه هنوز كه فقط شب عيدي دنبال چپوندن جنس‌هاي باد كرده شون به آدم نيستن. بنده خدا خود مديرش و يكي از خانمهاي همكارش بيشتر از يك ساعت نشستن كنار ما و برامون ريز به ريز ياماها و پيانوهاي اكوستيك و ديجيتالش رو تشريح كردن و كلي هم اصرار كردن كه حيفه الكترونيگ بگيرين و مي‌خواستن يه جوري كمك مون كنن كه بتونيم اكوستيك بگيريم، اما خب اوضاع مالي ما خيلي درام بود! خلاصه دست پر اومديم و الان هم هر وقت پيانو رو نگاه ميكنم كلي حال ميكنم. به هر كي هم بخواد ساز بخره فقط ياماها رو توصيه مي‌كنم اونم همين نمايندگي اش رو ...

منبعش بخش نظرات وبلاگ زمزمه شبانه :

sina1808
Tuesday 29 December 2009, 06:50 PM
خوب کدوم شهر؟

من خودم تهران نیستم
ممکنه برای خرید یا بیام تهران یا پول واریز کنم که برام بفرستن یا تو شهر خودمون یه جای سفارش بدم تاکید کنم که از فلان جا تهیه کنن حتما ...
بیشتر برام مهمه توی تهران بدونم کدوم اینها بهتر و معتبر تر هستن ؟

moein babayee
Tuesday 29 December 2009, 06:56 PM
من آرشه رو پیشنهاد می کنم، سه چهار بار از سایتش چیزی گرفتم!
قیمتاشم مناسب تره البته نسبت به مشهد!

بهتره از تهرانی ها بپرسی

یاعلی

M8H
Tuesday 29 December 2009, 10:19 PM
سلام دوستان اگه خواستین بیایین تهران به من بگید تا با هم بریم جمهوری.بیشتر جمهوری دوستان خوب من هستن و از لحاظ قیمت باهامون خییییلی راه میان.
در ضمن نوشته ی بالا که منبعشم گذاشتی توی سایتش رفتم فکر کنم اونو از روی سیاست گذاشتن که یه جور تبلیغ کنن.
:ilovemusic:

sina1808
Tuesday 29 December 2009, 10:52 PM
یه خاطره دیگه از خرید پیانو :
منبعش بخش نظرات این لینک هست از همون وبلاگ

واسه خرید یاماها چند تا نمایندگی داشت که تک تک توضیح میدم.
1) شهر موسیقی: گفت یک سال گارانتی میکنند، گفت بقیه دزدند، ما خودمان به همگی ساز میدیم، ما نمایندگی اصلی هستیم،بقیه قاچاقی می یارن
2) آرشه – لارستان: فقط میتوانم بگم هفت خط ترین آدم این صنف، جلو رو من داشت یه پیانو رو 1 تومان بیشتر میفروخت
3) آرشه – نیاوران: اینو واسه خرید رفته بود و چک تو کیفم بود، طرف این طوری شروع کرد: من تو دانشگاه مدیریت فروش تدریس میکنم -28 سالش بود – نخبه بودم، چون نخبه بودم سربازی معاف شدم، انگلستان درس خواندم، دانشجوی هام 17 ساله تا 72 ساله اند، ما تنها نمایندگی یاماها هستیم بقیه دزدند، این رو که گفت من گفتم از کجا معلومه گفت این سرتیفیکتمان هست، منم گفتم شما عامل فروشید، همتان از دبی میارید، گفت نه ما از خود یاماها برامان میفرستند و تنها نماینده هستیم، گفتم اگه اینطوره باید گارانتی بین المللی خود یاماها بدید و اسمتان در سایت اصلی یاماها باشه که طرف زد به صحرای کربلا، منم گفتم از شما نمیخرم چون دروغ میگید، گفت 2 سال دیگه پشیمان میشی و بر میگردی منم گفتم باشه
4) واقف: گفت همگی عامل فروشیم، هیچ کدام نمایندگی نیستیم، کمتر دروغ گفت و کمتر زیر آب زد، البته اونم به موقش این کارو کرد.
5) جام جم: کلی بحث کردیم و میگفت اسم ما تو سایت هست منم میگفتم نیست هی میگفت هست برو ببین، چون میخواستم پیانو آکبند باشه گفت اکبنده ولی شماره سریال رو کارتون با توی پیانو یکی نیست که من نفهمیدم چرا؟
واقف انتخاب شد، بعد از 2 روز آوردن، ما طبقه چهارم هستیم، گفتند باید پایین از کارتون در بیاریم تا بشه آوردش بالا، هر 4 طرف کارتون زده بود ساخت اندونزی، بعد از بازرسی گفتم باشه، آوردن بالا، حدود 1 ساعت داشتم وارسیش میکردم، تو فاکتور قید کرده بودم اگه اندازه سوزن هم خط داشته باشه یا هرچی تحویل نمیگیرم، نو بود، حتی جای سیم روی نمداش نبود و کاملا مشخص بود باز نشده، کارگر ها هم بسیار مودب بودند
همان روز و فرداش تماس گرفتند و از خوبی ساز و سالمی پرسیدند
قرار بود 2 روز بعدش بیان واسه کوک، بعد از 10 روز مادرم هی میزنگید و میگفتند امروز میاد، میاد، میاد...
واسه همین گفتم متاسفانه، خودم زنگ زدم و تقریبا عصبانی بودم، چون یک روز گفته بودند میان و من مرخصی گرفته بود- همان 2 هفته پیش که پنجشنبه بین دو تا تعطیلی بود – ولی نه خبر داد نه آمد، تازه هنوز ضمانت نامه هم نیاورده بودند، واسه همین عصبانی بودم، حسابی از خجالت هم دو طرف در آمدیم، گفت اصلا تا 1 ماه بعد نمیام هرکاری هم میخوای بکن، منم گفتم خودت خواستی
1 ساعت بعد تماس گرفتند گفتند فردا میایم، و فردا یک پسر جوان بسیار بسیار مودب واسه کوک و رگلاژ آمد و گارانتی را هم که مسخره ترین گارانتی تمام زندگیم را آورد، یه ورق آ 4 کپی شده که فقط پایینش امضا و مهر شده، واسه آرشه و جام جم خیلی خیلی بهتر بود.
خلاصه پیانو خیلی خوبه، فقط من هنوز نتواستم حس رو از بکشم بیرون، احساس میکنم خیلی یخ میزنم.
و اینکه اگه یه روزی پولدار شدم، میرم یه پتروف میخرم.

iranianpianist
Thursday 31 December 2009, 03:36 PM
سلام دوستان عزيز
ببينين من با تعصب بيجا كاملا مخالفم. كسي رو هم متهم نمي كنم كه خواسته جانبدارانه راجع به شركتي بنويسه يا چيز ديگه. معمولاً هم سعي مي كنم به جاي پرسيدن از ديگران خودم جواب رو پيدا كنم. در همه صنف ها و برندها اين دعواها هست متاسفنه. البته تو كشور ما چون هيچ نمايندگي رسمي و واقعي نيست. بنابراين به نظرم بهترين و عاقلانه ترين كار زدن يك ايميل به خود ياماها ژاپن است. سايتش You can see links before reply است. من اين كارو كردم جواب اومد با YMGF يعني YAMAHA Music Gulf FZE يا همون نمايندگي خاورميانه و آسياپاسيفيك ياماها تماس بگيرين. من هم همين كارو كردم. اونجا يه خانومي بود كه گفت از نظر ما فروشگاه آرشه جام جم (لشگري) نماينده رسمي فروش و شركت يام آهنگ هم نماينده رسمي فروش و هم خدمات و پشتيباني مورد تاييد ياماها در ايرانه و بس. راستش رو بخواين خودم هم چنين فكري مي كردم چون اين دو تا هم از سالها پيش فعاليت ميكنن و هم تنها جاهايي هستن كه فروشگاهاشون جنسي جز با مارك ياماها نميفروشن. در فروشگاه واقف كه رفتم همه چيز پيدا مي شد جز ياماها در واقع از ياماها فقط تابلوش رو داشت. جام جم جمهوري هم كه اصلاً به ظاهرشون نميومد اين كاره باشن. بيشتر شكل دلارفروشاي اون منطقه بودن. اصلاً هيچ وقت نسبت به جمهوري حس خوبي نداشتم بيشتر آدمو ياد قاچاق كالا ميندازه!!! من به هر دو جاي رسمي كه گفتم (آرشه جام جم و يام آهنگ يا همون شهر موسيقي iranyamaha) سر زدم . از اينجا به بعدشو اسم نميبرم كه فكر نكنين ميخوام تبليغ الكي بكنم يا وابستگيي دارم. فقط قصدم آگاه كردنه. خلاصه پيش هر دو رفتم؛ يكيشون هم از نظر برخورد و كلاس واقعاً متفاوت بود و قيمتش هم نزديك 800 هزار تومن پايين تر بود! ازش خريدم و فرداش تحويل دادن و قراره يك ماه ديگه هم بيان كوك اوليه بكنن. اگز كسي توضيح بيشتر خواست پيام يا ايميل بده خصوصي توضيح ميدم. در ضمن دوستان در جواب كاربر قبلي كه گفته بودن پتروف ميخرن من جستجويي كه كردم ظاهرا اصلا اين مارك تو ايران نماينده رسمي فروش نداره. در واقه جز ياماها و Samick هيچ مارك ديگري نمايندگي رسمي نداره و قيه فقط وارد ميكنن و ميفروشن. اما انصافاً هيچ پيانوئي ياماها نميشه من كه دارم با پيانوي عزيزم اين روزها زندگي ميكنم و لذت ميبرم ...

saeedmelodi
Friday 15 January 2010, 03:16 AM
راجب U1J کسی اطلاعات داره؟ مرسی

itmanager
Wednesday 20 January 2010, 01:52 PM
سلام به دوستان خوبم
راستش من ديروز به اصرار استادم رفتم يکي از فروشگاههاي لارستان . اون نشست پشت تمام پيانو ها و برام زد و اخر يکي رو انتخاب کرد که از همه بهتره ولي نمي دونم چرا اصلا دوستش ندارم اخه چينيه و مارکش پرل ريور
با اينکه 10 سال ضمانت داره و استادم هم کلي گفت که واقعا از نظر صدا و اکشن خوبه ولي به دلم نيست که برم بخرمش هر چند از نظر قيمت هم کلي تخفيف دادن و همون حدود بودجه خودم مي ده .
قبل از اينکه برم اونجا رفتم فروشگاه نوا يا اوا نمي دونم دقيقا اسمش کدوم بود ولي نمايندگي پيانوهاي بوهيميا در ايران رو داره و پيانو هاي نورديسکا از اخلاق و رفتارش خيلي خوشم امد و البته از پيانوهاي بوهميا که ساخت چک هستند و در طبقه بندي کتاب پيانو ( لينکش رو در يک تاپيک ديگه گذاشته بودم ) جز پيانوهاي تاپ و رده دوم به حساب مي ياد که در اين طبقه بندي پيانوهاي ديواري ياماها رده سوم هستند و خيلي تعجب کردم همچين پيانويي در ايران نمايندگي داره . خلاصه خيلي از اين پيانوها خوشم اومد ولي 5 به بالا بود . فروشندش نورديسکا رو که مونتاژ چين هست با قيمت خيلي مناسبي مي ده ولي نمي دونم در مقايسه با پرل ريور کدوم بهترند؟ نورديسکا با ارتفاع 122 يا پرل ريور با ارتفاع 115 ؟!
اها يک مساله در پرل ريور از پلاستيک ABS هم استفاده شده

حالا مي گين چي کار کنم؟ کدوم رو بخرم؟

itmanager
Wednesday 20 January 2010, 02:23 PM
سلام به همه دوستان
راستش من ديروز به اصرار استادم رفتم يکي از فروشگاههاي لارستان . اون نشست پشت تمام پيانو ها و برام زد و اخر يکي رو انتخاب کرد که به عقيده اون از همه بهتر بود ولي نمي دونم چرا اصلا دوستش ندارم اخه چينيه و مارکش پرل ريور
با اينکه 10 سال ضمانت داره و استادم هم کلي گفت که واقعا از نظر صدا و اکشن خوبه ولي به دلم نيست که برم بخرمش هر چند از نظر قيمت بد نيست . کلي هم تخفيف دادن و همون حدود بودجه خودم مي دن.
قبل از اينکه برم اونجا رفتم يه فروشگاه ديگه که نمايندگي پيانوهاي بوهيميا در ايران رو داره و پيانو هاي نورديسکا از اخلاق و رفتارش خيلي خوشم امد و البته از پيانوهاي بوهميا که ساخت چک هستند و در طبقه بندي کتاب پيانو ( لينکش رو در يک تاپيک ديگه گذاشته بودم ) جز پيانوهاي تاپ و رده دوم به حساب مي ياد که در اين طبقه بندي پيانوهاي ديواري ياماها رده سوم هستند و خيلي تعجب کردم همچين پيانويي در ايران نمايندگي داره . خلاصه خيلي از اين پيانوها خوشم اومد ولي 5 به بالا بود . فروشندش نورديسکا رو که مونتاژ چين هست با قيمت خيلي مناسبي مي ده ولي نمي دونم در مقايسه با پرل ريور کدوم بهترند؟ نورديسکا با ارتفاع 122 يا پرل ريور با ارتفاع 115 ؟!

Sohrab Iwis
Wednesday 20 January 2010, 02:41 PM
سلام به راحتي ميتوني كه يه پيانوي عالي و قسطي بگيري !

3 تومن اول بده بقيشو قسط بده !

از نوع weber !

بكي از خوبهاشم ميتوني 5 تومن پيدا كني !

Sohrab Iwis
Wednesday 20 January 2010, 03:23 PM
اگر از من ميپرسي ميگم فقط weber !

itmanager
Wednesday 20 January 2010, 03:30 PM
اگر از من ميپرسي ميگم فقط weber !

سلام
وبر چه مدلي؟

pianista
Wednesday 20 January 2010, 03:30 PM
سلام به دوستان خوبم
راستش من ديروز به اصرار استادم رفتم يکي از فروشگاههاي لارستان . اون نشست پشت تمام پيانو ها و برام زد و اخر يکي رو انتخاب کرد که از همه بهتره ولي نمي دونم چرا اصلا دوستش ندارم اخه چينيه و مارکش پرل ريور
با اينکه 10 سال ضمانت داره و استادم هم کلي گفت که واقعا از نظر صدا و اکشن خوبه ولي به دلم نيست که برم بخرمش هر چند از نظر قيمت هم کلي تخفيف دادن و همون حدود بودجه خودم مي ده .
قبل از اينکه برم اونجا رفتم فروشگاه نوا يا اوا نمي دونم دقيقا اسمش کدوم بود ولي نمايندگي پيانوهاي بوهيميا در ايران رو داره و پيانو هاي نورديسکا از اخلاق و رفتارش خيلي خوشم امد و البته از پيانوهاي بوهميا که ساخت چک هستند و در طبقه بندي کتاب پيانو ( لينکش رو در يک تاپيک ديگه گذاشته بودم ) جز پيانوهاي تاپ و رده دوم به حساب مي ياد که در اين طبقه بندي پيانوهاي ديواري ياماها رده سوم هستند و خيلي تعجب کردم همچين پيانويي در ايران نمايندگي داره . خلاصه خيلي از اين پيانوها خوشم اومد ولي 5 به بالا بود . فروشندش نورديسکا رو که مونتاژ چين هست با قيمت خيلي مناسبي مي ده ولي نمي دونم در مقايسه با پرل ريور کدوم بهترند؟ نورديسکا با ارتفاع 122 يا پرل ريور با ارتفاع 115 ؟!

دوست عزیزم سلام
خیلی ها مثل شما دچار این سردر گمی ها میشن و بیشتر ش هم بخاطر هزینه کمتری که می خوان بکنن.......
در مورد پرل لیور و اینکه داخلش پلاستیکه درسته چیز جذابی نیست و یکی از دوستان هم در تاپیک های قبلی در مورد عایق بودن صدا و ارتعاشا ت اضافه نسبت چوب و پلاستیک مطالب خوبی عنوان کرده بود و لازم به ذکر است که هنوز هم قطعات داخلی پیانو های خوب در دنیا از چوب ساخته می شوند گوش به سفسطه فروشندگان که عنوان می کنند abs از چوب بهتره ندهید ....... در مورد نوردیسکا قابل ذکر می دونم با توجه به تحقیقاتی که انجام دادم حتی از خروجی های گمرک ایران چنین پیانویی اصلا وارد ایران نمیشه نتیجه = اینکه بخاطر اینکه فروشندگان این پیانو گمرکی 30% تعرفه را داشته باشند این مدل پیانو را بصورت خرد وقطعه قطعه می آورند و در ایران مونتاژ می کندد ولی در فروشگاه عنوان می کنند که مونتاژچین می باشد .... چیز خیلی ساده تر اینکه در چین مونتاژ پیانو اصلا معنی ندارد بخاطر اینکه خود کشور چین تولید کننده و استفاده کننده تمام اولیه در پیانو ها می باشد و مونتاژ در چین شبیه جوکی خنده دار ه .... مونتاژ پیانو در کشور هایی مثل اندونزی ، سنگاپور و مالزی منطقی تر است .
در کل هر دو تا مارک بالا از نظر من دور ریختن پول چون پایین ترین لول پیانو های آکبند بازار هستند .
در ضمن اصرار استادت اصلا موجه نیست نکنه خدای نکرده زبونم لال .... اصلا هیچی

pianista
Wednesday 20 January 2010, 03:44 PM
با سلام ،
فکر می کنم با بودجه ای که شما در نظر گرفته اید بتوانید پیانوهای Falcone و Challen را خریداری کنید.
من اواخر سال گذشته این دو مدل را در خیابان لارستان امتحان کردم .
پیانوهای Falcone ساخت چین است اما طبق ادعای فروشنده تحت لیسانس آمریکاست . گرچه کارخانه اصلی فالکون از سال 1998 در آمریکا تعطیل شده اما طی بررسی وب سایت آن ادعای فروشنده درست می باشد. در اسفند سال گذشته قیمت یک پیانوی فالکون 118 سانتیمتری با رنگ ماهاگونی سه میلیون هشتصد هزار تومان بود که فکر میکنم تا سه میلیون و چهارصد هم تخفیف می داد. بعید می دانم الان گرانتر شده باشد.
پیانوهای Challen ساخت مالزی و چین است و اصالتا انگلیسی است قیمت 121 ماهاگونی آن سه میلیون نهصد هزار تومان بود که تا سه میلیون و هفتصد تخفیف می داد. در ضمن صدا و تاچ خوبی هم داشت .
در کل اکثر فروشندگان نصف قیمت را نقد می گیرند و نصف دیگر را طی شش ماه بعدی . به نظرم اگر چکی خرید کنید می توانید بودجه خود را بالاتر ببرید تا گزینه های بهتری پیش رویتان باشد .
در ضمن بر خلاف نظر سایر دوستان پیانوی دیجیتالی را پیشنهاد نمی کنم که خود تاپیک مفصلی دارد و می توانید مراجعه کنید.
همچنین با بودجه فعلی شما می توانید پیانوهای دست دوم تمیز پتروف و سمیک در اندازه کنسول خریداری نمایید که مسلما از پیانوی بی نام و نشان MARSHAL بسیار بسیار بهتر هست .
با تشکر

من هم مثل این دوست عزیزم پیانو challen رو پیشنهاد می کنم ... پیانو خوب و رو قیمتی هست در مقایسه با سمیک به نظر بنده در یک سطح و لول هستند و لی از نظر قیمت غیر قابل قیاس چون challen به مراتب قیمت بهتر و مناسب تری دارد . مارشال رو تو منزل یکی از شاگردهام دیدم صدای خیلی تیز و آزار دهنده ای داشت که بیتشر از روزی 1 ساعت نمیشد باهاش تمرین کرد ولی تا دلتون بخاد رخ داره و قیافه .... فکر کنم به جای اینکه به داخلش برسن به ظاهرش بیشتر توجه کردن .

pianista
Wednesday 20 January 2010, 03:49 PM
شما میتونی پیانو های otto meister امتحان کنی.من هر هفته سر کلاس پشت یکیش میزنم.کلا بد نیستن.فقط صداشون خیلی تیز و bright هستش بخاطره همین یه مقدار sustain صدا کم میشه.ولی میشه باهاش کنار اومد.

نه بابا صداش خیلی تو مخه .... ( در حد جیغ ) :dj10:بستگی داره کی بتونه باهاش کنار بیاد البته

Sohrab Iwis
Wednesday 20 January 2010, 05:16 PM
سلام
وبر چه مدلي؟

اگه راستشو بخواي من هيچ ماركي جز weber نميپسندم !

پس تمامي مدلهاش مد نظرم بود !

alone_composer
Wednesday 20 January 2010, 07:15 PM
سلام به دوستان خوبم

دوست عزیزم سلام. من هم مانند شما مدتی در حدود یک سال در مورد خریر پیانو سرگردان بودم ولی از آنجاییکه مدرس پیانو هستم دوستان زیادی بهترین راهنمائیها رو به من کردن از جمله دوستان خیلی خوبم در همین سایت. در نهایت با راهنمایی های دوستان و نواختن بیش از 7 مدل مختف پیانو در مشهد و تهران پیانوی سمیک نظر من رو به شدت جلب کرد. جالبه بدونین که قبلا به دلیل اطلاعات غلط دیدگاه مثبتی نسبت به سمیک نداشتم اما وقتی صدای این پیانو رو شنیدم به شدت عاشق اون شدم و دیگه تردید نکردم.

من مدل 121 FD رو خریدم و به قدری صدای این پیانو زیباست که هر شب به عشق شنیدن صدای اون هنوز که هنوزه از آموزشگاه به سرعت به خانه می آیم! راستش قیمت سمیک من 5800000 تومان هست که نمی دونم با بودجه شما سازگاره یا نه. در ضمن صدای پیانو تا حدی به سلیقه افراد هم مرتبط هست اما صدایی که در این پیانو شنیدم آنقدر زنده و جذاب است که حتی در هیچ مدلی از یاماها زیر قیمت 7 میلیون تومان نمونه آن را نشنیدم!

راستی همونطوری که دوست عزیزمون گفت سراغ پیانویی که از قطعات پلاستیکی در اون استفاده شده نرین چون خود پلاستیک (عایق) صوتی هست و صدای این پیانوها خفه و مرده هست.

azad-gh
Wednesday 20 January 2010, 08:36 PM
بالاخره یکی پیدا شد که مارشال داره !!!!!!

دوست عزیز من یه 4 سال پیش گرفتم دو و هشتصد و پنجاه هزار تومن مثل اینکه زیاد قیمتش فرقی نکرده !!!! در اینجا یه عکس ازش در منزل میبینید :

دوست عزیز این نکات در موردش به ذهنم میاد :

1-از نظر ظاهر زیباترین پیانویی که دیدم چون حقیقتش زیبایی هم برا خانواده مهم بود بد چشم مامانمو گرفت بالاخره پول هم اونا داشتن میدادن ته دلم گفتم یه حالی به اونا هم بدم ولی راستش الان پشیمونم !!!!! البته یه مدلش اینطوری بود بقیش به این زیبایی نبود . جای نتش هم خیلی قشنگه ولی عکس کامل ندارم چون الان هم خوابگاه هستم و منزل نیستم عکس دیگری نمیتونم بذارم

2-از نظر کلاویه خوبه و کاملا نرمه یادمه اولین استادم وقتی اومد سرش تا شروع کرد زدن گفت چه قد نرمه البته چون قبلش خودش بلو روس داشت و عجیب سفت بود ، سر کلاس پدرمون در میومد و استادم گفت از نظر صدا و کلاویه از بلو روس بهتره

3- در مورد صدا به نظر من تا حدودی سلیقه ای هم هست من اون زمان سمیک js 118 کره ای - یاماها lu90pe که اندونزی بود -نردیسکا- شانگهای -یانگ چانگ - اتومایستر و یکسری مدل های همین هول و هوش 3 میلیون رو دیدم ولی ارضا نکرد و شاید فقط سمیک یه ذره بهتر اومد که به نظر من به خوشگلی مارشال و این که 500 تومنم سمیک گرونتر بود نمی ارزید . بالاخره چون شهرستان بودم و زیاد نمیتونستم بگردم و عجله هم داشتم بالاخره بهش راضی شدم . برای اینکه صداشو هم تو و هم دوستان دیگه
بشنونند یک کلیپ کوتاه دارم حتما ببینید ونظر در مورد صداش بدید :

البته چند نکته لازمه :

1-پیانو به خاطره حرکت های زیاد و جابه جا کردنش در اون لحظه زدن ، بعضی نتاش از کوک خارج شده (کمی کمتر از ربع پرده ) همون سل در شروع دست راست صداش فالشه و در اصل سل کرن زده میشه

2-فیلم با موبایل نوکیا n70 گرفته شده و در بعضی جاها هم یه کوچولو قطع و وصل میشه

3-قطعه حدود دو سال پیش همینطوری صرفا به قصد تست گوشی زدم به همین دلیل وسط کارم رها کردم ، متاسفانه الان هم خوابگاه هستم و نمیتونم یه ارائه بهتر بدم .

4-قطعات دیگه ای هم همینطوری به قصد تست گوشی زدم بازم اگه دوست داری بگو تا بذارم

5-به نظرم میاد صداش تو ظبط بهتر از صداش از نزدیک هستش حتی از نزدیک وقتی دوستم میزنه و من فاصله میگیرم صداش خیلی بهتر به نظر میاد ولی پشتش میشنی کیفیتش میاد پایین نمیدونم در مورد همه پیانوها این مسئله صادقه یا نه یا اینکه گوشم اینطوریه !!!!!! ؟؟؟؟؟؟ !!!!!!! البته وقتی صفحه جلویی رو ور میداری و سیما و چکشها مستقیم دیده میشن صداش بازم بهتر میشه و این صفحه جلویی خیلی راحت درمیاد و جا میخوره البته فکر کنم در مورد همه پیانوها صادق باشه

همونطور که گفتم پیانو های زیادی رو تست کردم ولی کلا منو ارضا نکردند شاید به قول استادم تو باید یه گرند پیانو بخری !!!!! حتی یاماها های گرونقیمت هم با توجه به قیمتش چنگی به دل نزد تا اینکه یه بار رو یه پتروف دسته دوم زدم ازش واقعا خوشم اومد تو همون مغازه یه پیانو به نام بوهیمیا بود که اونم مثل پتروف معروف ماله چکه واقعا خوب بود که یکی از دوستان تو همین تایپیک هم تعریفشو کرد و مطمئنتر شدم ، طنین صداش واقعا عالی بود، چشممو بد گرفت ولی حیف دیگه کار از کار گذشته !!! انشاالله بعدها....، البته مثل اینکه به بودجه شما هم نمیخوره وبازم با توجه به قیمتش به نظرم صد در صد از یاماها بهتره بالاخره به نظر منم با این بودجه حتما دنبال دسته دوم سالم با یکی که وارده بگرد تا مشکل دار قالب نکنند اگه هم حتما دسته اول میخواهی آسیایی نگیر و همین اروپای شرقی مثل چک به نظرم بهتر ، ماشاالله مارک زیاده خودت رو همش بزن و ببین از کدوم صدا بیشتر خوشت میاد چون تا حدودی سلیقه ای هست

4- و اما حرف آخر بنظرم مارشال و نظایر چینی نخر ، چون پیانو در ایران مثل ماشین قیمت کاذب داره و سطح درامدم خوب از خارج کمتره اگه به دل نچسبه واقعا خیلی گرون تموم میشه تازه عوض کردنشم خیلی سخته پس عجله نکن و خوب تحقیق کن ، به حرف فروشنده ها و برخی افراد که گویا پورسانت هم میگیرن اصلا توجه نکن و به گوش خودت فقط توجه کن اگه هم خواستی رو همین مارشال صدای بیشتری بشنوی موقعی که برگشتم خونه ، شماره تلفن بدم پشت تلفن برات بزنم دیگه هر چی از دستم میاد بگو ....

alex_fox
Saturday 23 January 2010, 10:59 AM
با سلام
من آن ۶ ماهه که کلاس پیانو میرم و الان میخام یک پیانو بگیرم.
بودجم حدوده ۶ حداکثر ۷ ملیونه و میخواستم بدونم بهترین انتخاب چیه.
راستش یه ۲ ماهی هست که دارم تحقیق میکنم و به این نتیجه رسیدم که یاماها و سمیک تو این رنج قیمت بهتر از باقیست. البته بعدش به این نتیجه رسیدم که یاماها تو این قیمت زیاد چیزه خوبی از آب دار نمیاد. پس میمونه سمیک.
من تو اصفهان زندگی میکنم و فقط ۱ فروشگاه سمک داره اینجا و قیمتش حس م اینجوری بهم گفته :

samick 131 vallnut 6,700,000

استادم میگفت bohemia بد نیست والی راستش نمیدونم چی بگم.
البته بگم اگه مورد خاصی هم پیش میاد شاید تا ۷ و نیم هم بتونم پول بدم!
خوب حالا اگه میشه نظرتونو بگین که چیکار کنه
ببخشید که پست جدید باز کردم آخه قبلیارم خوندم والی به نتیجه دلخواه نرسیدم.
با تشکر

azim.k
Saturday 23 January 2010, 11:46 AM
alexعزیز به نظر من پیانو خریدن کار یک روز دو روز یا یک ماه دو ماه نیس چون
یکی از مهمترین عناصر در خریدن پیانو قیمتشه تو باید ببینی که چقدر می خای هزینه کنی
من اگه جای تو بودم و بالای 5میلیون تومن هم پول داشتم یا یه samick می گرفتم ویا واقعا تو شهر دنبال یک پیانوی خونگی made in japan دسته 2 می گشتم.

itmanager
Saturday 23 January 2010, 12:05 PM
alexعزیز به نظر من پیانو خریدن کار یک روز دو روز یا یک ماه دو ماه نیس چون
یکی از مهمترین عناصر در خریدن پیانو قیمتشه تو باید ببینی که چقدر می خای هزینه کنی
من اگه جای تو بودم و بالای 5میلیون تومن هم پول داشتم یا یه samick می گرفتم ویا واقعا تو شهر دنبال یک پیانوی خونگی made in japan دسته 2 می گشتم.

سلام دوست من

من هم همين مشکل رو داشتم البته با بودجه خيلي محدود تر از شما ولي چون بازار رو به تازگي ( هفته پيش‌) کاملا زير رو رو کردم و همه چي دستم اومده اگر به اندازه شما پول داشتم بدون هيچ شکي بوهيميا مي خريدم
1- اين پيانوها کاملا ساخت چک است و دست چين بهش نرسيده
2- از نظر صدا يک ساز اروپايي محصوب مي شه که صداي گردي داره و خيلي دلنشين هست
3- نماينده اصلي در ايران داره که تا پايان بهمن هم شرايط ويژه فروش گذاشته با تخفيف بسيار خوب
4- در کتاب پيانو که يک کتاب درجه بندي پيانوها در امريکاست و نسخه جديد ان که مربوط به سال 2009 هست و لينکش رو در سايت گذاشتم اين پيانوها در رديف دوم قرار مي گيرند و پيانوهاي سميک در دسته سوم هستند.
5- از نظر ظاهر هم خيلي شيک طراحي شدن و 5 سال گارانتي دارن حتي براي کوک
من کل بودجه اتم 3500 بود اگر فقط 1500 بيشتر داشتم قطعا يک بوهيما خريده بودم .

در کل اميدوارم ساز مورد نظرتان را به راحتي و با قيمتي مناسب پيدا کنيد

itmanager
Saturday 23 January 2010, 12:12 PM
سلام مجدد
فايل کتاب رو گذاشتم شايد بتونه در تصميمگيري بهتون کمک کنه

itmanager
Saturday 23 January 2010, 12:21 PM
سلام به همه دوستان خوبي که راهنمايي هاي با ارزشي به من کردن

حقيقتش رو بخواين من هم از پيانويي که دست چين بهش رسيده باشه اصلا خوشم نمي ياد و هر چي فکر کردم ديدم بع هيچ عنوان نمي تونم کل پولي که جمع کردم به همين راحتي بريزم دور . پس بي خيال حرف استاد و فروشنده ها شدم کلا...

از قضا خدا لطف کرد و يک اگهي ديدم و بالاخره صاحب پيانويي شدم که گرچه کره اي دست دوم هست ولي کاملا نو و تميز و خوش صدا
من يک يانگ چانگ خريدم که تمام قطعاتش چوب و ساخت کره . اين پيانو قبل از اينکه اين کارخانه بره سراغ ساخت پيانوي وبر و دست چين بياد وسط ساخته شده . درش رو که باز کردم ديدم اصلا قطعاتش و نمدش و ... با پيانوهاي اسباب بازي چيني قابل مقايسه نيست به خصوص پيانوي پرل ريور که از ابر معمولي استفاده کرده بود اونقدر که بعد از يک سال خدا مي دونه بشه صدايي از اين ساز در اورد يا نه با اين تجهيزاتي که ساخته شده بود!!!!

خلاصه درسته پولم کم بود ولي از خرديم خيلي راضيم هر چند اگر 1.500 بيشتر داشتم يک بوهيميا مي خريدم و در خريدش شک نمي کردم چون اون هم چک ساخته مي شه و تا الان دست چين بهش نرسيده!!!

به هر حال باز هم ممنون

itmanager
Saturday 23 January 2010, 02:37 PM
سلام دوستان عزيز
ببينين من با تعصب بيجا كاملا مخالفم. كسي رو هم متهم نمي كنم كه خواسته جانبدارانه راجع به شركتي بنويسه يا چيز ديگه. معمولاً هم سعي مي كنم به جاي پرسيدن از ديگران خودم جواب رو پيدا كنم. در همه صنف ها و برندها اين دعواها هست متاسفنه. البته تو كشور ما چون هيچ نمايندگي رسمي و واقعي نيست. بنابراين به نظرم بهترين و عاقلانه ترين كار زدن يك ايميل به خود ياماها ژاپن است. سايتش You can see links before reply است. من اين كارو كردم جواب اومد با YMGF يعني YAMAHA Music Gulf FZE يا همون نمايندگي خاورميانه و آسياپاسيفيك ياماها تماس بگيرين. من هم همين كارو كردم. اونجا يه خانومي بود كه گفت از نظر ما فروشگاه آرشه جام جم (لشگري) نماينده رسمي فروش و شركت يام آهنگ هم نماينده رسمي فروش و هم خدمات و پشتيباني مورد تاييد ياماها در ايرانه و بس. راستش رو بخواين خودم هم چنين فكري مي كردم چون اين دو تا هم از سالها پيش فعاليت ميكنن و هم تنها جاهايي هستن كه فروشگاهاشون جنسي جز با مارك ياماها نميفروشن. در فروشگاه واقف كه رفتم همه چيز پيدا مي شد جز ياماها در واقع از ياماها فقط تابلوش رو داشت. جام جم جمهوري هم كه اصلاً به ظاهرشون نميومد اين كاره باشن. بيشتر شكل دلارفروشاي اون منطقه بودن. اصلاً هيچ وقت نسبت به جمهوري حس خوبي نداشتم بيشتر آدمو ياد قاچاق كالا ميندازه!!! من به هر دو جاي رسمي كه گفتم (آرشه جام جم و يام آهنگ يا همون شهر موسيقي iranyamaha) سر زدم . از اينجا به بعدشو اسم نميبرم كه فكر نكنين ميخوام تبليغ الكي بكنم يا وابستگيي دارم. فقط قصدم آگاه كردنه. خلاصه پيش هر دو رفتم؛ يكيشون هم از نظر برخورد و كلاس واقعاً متفاوت بود و قيمتش هم نزديك 800 هزار تومن پايين تر بود! ازش خريدم و فرداش تحويل دادن و قراره يك ماه ديگه هم بيان كوك اوليه بكنن. اگز كسي توضيح بيشتر خواست پيام يا ايميل بده خصوصي توضيح ميدم. در ضمن دوستان در جواب كاربر قبلي كه گفته بودن پتروف ميخرن من جستجويي كه كردم ظاهرا اصلا اين مارك تو ايران نماينده رسمي فروش نداره. در واقه جز ياماها و Samick هيچ مارك ديگري نمايندگي رسمي نداره و قيه فقط وارد ميكنن و ميفروشن. اما انصافاً هيچ پيانوئي ياماها نميشه من كه دارم با پيانوي عزيزم اين روزها زندگي ميكنم و لذت ميبرم ...

سلام

کاملا درسته من هم اين حرفها رو کاملا قبول دارم و قبلا هم گفتم نتيجه تحقيقات من هم همين رو مي گه ضمن اينکه علاوه بر اين يک شرکت ديگه هم داره فعاليت مي کنه که اون هم بر طبق جواب ايميل دريافتي از ياماها نمايندگي و پخش اين محصول را در ايران در کنار ارشه و شهر موسيقي داره به نام تاشار کيش
اين شرکت به تازگي يک نمايشگاه زده سر ميدون فاطمي نرسيده به وزارت کشور . من اونجا هم رفتم رفتار بسيار محترمانه و دوستانه اي داشتند ضمن اينکه اصلا پشت سر فروشگاههاي ديگه بدگويي نکرد اصلا و اين خيلي برام جال بود چون همشون بلا استثنا پشت سر هم مي زنند.
خلاصه اينکه به من اين اجازه رو داد که برم تحقيق کنم و وقتني از همه جا پرسيدم اگر دوبازه برگشتم با 15 درصد تخفيف نسبت به جاهاي ديگه بهم پيانو مي فروشه .
ضمن اينکه بگم من نه استاد موسيقي هستم که دانشجو داشته باشم نه حرفه اي پمن تازه 1 ماه دارم مي رم کلاس پيانو و... اينجا صرفا دارم تجربياتم رو براي خريد مي گم چون در خريد خيلي وسواس دارم و بايد حتما تحقيق کنم تا برام مسجل بشه کجا از همه بهتره باعث شد که همه جا برم و همه سايتها و تجربيات بقيه رو بخونم و ... و بعد انتخاب کنم
اين موارد که بهش اشاره شد خيلي به مارک پيانويي که بخواين بخرين هم بستگي داره
اگر بخواين ياماها بخريد هموني بود که دوستان گفتند به اضافه شرکت تاشار قشم يا کيش ؟!
اگر وبر بخرين گالري موسيقي سبا روبه روي پارک ساعي بسيار خوش برخورد بودند
اگر بخواين بوهيميا ( ساخت چک) بخرين که فروشگاه اواي موسيقي خيابان لارستان نمايندگي انحصاريش هست و اون هم خيلي مودب و با حوصله کلي توضيحات داد
در مورد سازهاي چيني و مونتاژ چين هم چيزي نگم بهتره چون نخريد خيلي بهتره تا پولتون دور بريزيد.

itmanager
Saturday 23 January 2010, 02:47 PM
راستي يک مورد خيلي مهم يادم رفت بگم

اگر خودتون تحقيق کنيد خيلي خيلي بهتره تا با استادتون برين براي خريد و ببينيد اون چي مي گه چون بر اساس اطلاعاتي که من به دست اوردم 10 درصد مبلغ هر قرار داد به استاد مي رشه که دانشجو رو معرفي کرده . اگر خودتون خريد کنيد مي تونيد اين درصد تخفيف رو خودتون بگرين که مبلغ ناچيزي هم نخواهد بود!!

pianista
Saturday 23 January 2010, 02:48 PM
سلام به همه دوستان خوبي که راهنمايي هاي با ارزشي به من کردن

حقيقتش رو بخواين من هم از پيانويي که دست چين بهش رسيده باشه اصلا خوشم نمي ياد و هر چي فکر کردم ديدم بع هيچ عنوان نمي تونم کل پولي که جمع کردم به همين راحتي بريزم دور . پس بي خيال حرف استاد و فروشنده ها شدم کلا...

از قضا خدا لطف کرد و يک اگهي ديدم و بالاخره صاحب پيانويي شدم که گرچه کره اي دست دوم هست ولي کاملا نو و تميز و خوش صدا
من يک يانگ چانگ خريدم که تمام قطعاتش چوب و ساخت کره . اين پيانو قبل از اينکه اين کارخانه بره سراغ ساخت پيانوي وبر و دست چين بياد وسط ساخته شده . درش رو که باز کردم ديدم اصلا قطعاتش و نمدش و ... با پيانوهاي اسباب بازي چيني قابل مقايسه نيست به خصوص پيانوي پرل ريور که از ابر معمولي استفاده کرده بود اونقدر که بعد از يک سال خدا مي دونه بشه صدايي از اين ساز در اورد يا نه با اين تجهيزاتي که ساخته شده بود!!!!

خلاصه درسته پولم کم بود ولي از خرديم خيلي راضيم هر چند اگر 1.500 بيشتر داشتم يک بوهيميا مي خريدم و در خريدش شک نمي کردم چون اون هم چک ساخته مي شه و تا الان دست چين بهش نرسيده!!!

به هر حال باز هم ممنون

به به مبارک باشه .... خوبه شانس
آوردی پرل لیور و نوردیسکا یا فالکون نخردی به هر حال پیانویی که گرفتی خوبه

امیدورام ساعتهای خوب وخوشی پشتش بشینی و حالشو ببری به جمع نوازندگان پیانو خوش آمدی

:ilovemusic:

itmanager
Saturday 23 January 2010, 02:50 PM
ممنون دوست عزيز

فعلا که اول راه هستم و دارم نت ياد مي گيرم :)
ان شاالله با کمک دوستان و راهنمايي هاي اونها و با تمرين بتونم بزنم و نمونه کارامو بگذارم تا راهنماييم کنيد

azad-gh
Saturday 23 January 2010, 03:52 PM
سلام دوست من

من هم همين مشکل رو داشتم البته با بودجه خيلي محدود تر از شما ولي چون بازار رو به تازگي ( هفته پيش‌) کاملا زير رو رو کردم و همه چي دستم اومده اگر به اندازه شما پول داشتم بدون هيچ شکي بوهيميا مي خريدم
1- اين پيانوها کاملا ساخت چک است و دست چين بهش نرسيده
2- از نظر صدا يک ساز اروپايي محصوب مي شه که صداي گردي داره و خيلي دلنشين هست
3- نماينده اصلي در ايران داره که تا پايان بهمن هم شرايط ويژه فروش گذاشته با تخفيف بسيار خوب
4- در کتاب پيانو که يک کتاب درجه بندي پيانوها در امريکاست و نسخه جديد ان که مربوط به سال 2009 هست و لينکش رو در سايت گذاشتم اين پيانوها در رديف دوم قرار مي گيرند و پيانوهاي سميک در دسته سوم هستند.
5- از نظر ظاهر هم خيلي شيک طراحي شدن و 5 سال گارانتي دارن حتي براي کوک
من کل بودجه اتم 3500 بود اگر فقط 1500 بيشتر داشتم قطعا يک بوهيما خريده بودم .

در کل اميدوارم ساز مورد نظرتان را به راحتي و با قيمتي مناسب پيدا کنيد

کاملا تایید میشه من صداشو شنیدم خیلی شبیه پتروف کاملا رومانتیک واقعا عالیه حدود 5 میلیونه و یه سر گردن بالاتر از بقیه حتی یاماها

Sohrab Iwis
Saturday 23 January 2010, 06:44 PM
درود دوست عزيز

من دوست ندارم عقايدم رو به دلايلي خاص به كسي تحميل كنم !

من ميگم weber اگه دليل هم خواستي تا دلت بخواد برات ميارم !!!!!!

البته من نميدونم توي اصفهان پيدا ميشه يا نه ؟!؟!؟

alex_fox
Saturday 23 January 2010, 09:55 PM
خوب راستش من تو تحقیقاتم(!) فهمیدم که bohemia ادامه نسل Rigger Class هستش که دیگه تولید میشه اما کیفیته ان رو نداره
تو این رنج قیمته بینه ۶ تا ۷ هم بیشتر سمیک رو توصیه میکنن به من
بازم اگه بیشتر راهنمایی کنین ممنون میشم.
دراستی به نظرتون قیمتی که گفتی واسش گرونه یا نه ؟

ممنون از راهنماییهاتون .

amir1055
Sunday 24 January 2010, 07:46 AM
در ضمن دوستان در جواب كاربر قبلي كه گفته بودن پتروف ميخرن من جستجويي كه كردم ظاهرا اصلا اين مارك تو ايران نماينده رسمي فروش نداره.

دوست گلم پتروف یکی از معدود شرکت هاییه که در ایران نمایندگی رسمی داره و نام و آدرس اون در وبسایت رسمی پتروف هم آمده.

علاوه بر اون شرکت بزرگ و معتبر شیمل (بسیاری از پیانوهای ساخت این شرکت دست ساز هستن و قیمت ها از 13 میلیون تومن شروع میشن) هم خوشبختانه در ایران نمایندگی رسمی داره و اتفاقا نام و آدرس اون هم در سایت رسمی شرکت ذکر شده.

از شما دوست خوبم و از سایر دوستان خواهش میکنم هر موقع اطلاعاتتون راجع به موضوعی کامل نیست تاکید کنید تلقی شما راجع به موضع ذکر شده فقط یک نظر و استنباط شخصیه نه یک نظر قطعی تا دوستانی که قصدشون کسب اطلاعه دچار سردرگمی نشن.

itmanager
Sunday 24 January 2010, 07:52 AM
دوست گلم پتروف یکی از معدود شرکت هاییه که در ایران نمایندگی رسمی داره و نام و آدرس اون در وبسایت رسمی پتروف هم آمده.

علاوه بر اون شرکت بزرگ و معتبر شیمل (بسیاری از پیانوهای ساخت این شرکت دست ساز هستن و قیمت ها از 13 میلیون تومن شروع میشن) هم خوشبختانه در ایران نمایندگی رسمی داره و اتفاقا نام و آدرس اون هم در سایت رسمی شرکت ذکر شده.

از شما دوست خوبم و از سایر دوستان خواهش میکنم هر موقع اطلاعاتتون راجع به موضوعی کامل نیست تاکید کنید تلقی شما راجع به موضع ذکر شده فقط یک نظر و استنباط شخصیه نه یک نظر قطعی تا دوستانی که قصدشون کسب اطلاعه دچار سردرگمی نشن.

در تاييد صحبت دوست عزيزم بگم کاملا درسته پتروف که ساز بسيار بسيار عالي به حساب مي ياد .
پیانوهای «پتروف» جزو پیانوهای معروف و معتبر دنیا هستند که در جمهوری چک تولید می شوند. این پیانوها اغلب از اکشن معروف «رنر | Renner» بهره مند هستند که سرعت بالایی دارند و بخصوص در تکرار سریع یک نت عملکرد خوبی نشان می دهند. صدای پیانوهای پتروف غنی، پرطنین و رمانتیک هستند. خوشبختانه در ايران نمايندگي داره اين هم ادرس و شماره تلفنش:

شرکت کیمیای هنر، تهران، خیابان ملاصدرا، جنب بیمارستان بقیه الله، برج ونوس، طبقه دوم، واحد 4 تلفن 88042182 ، 88069069 ایمیل: kimia_y_honnar@yahoo.com

itmanager
Sunday 24 January 2010, 07:56 AM
اين هم سايت نمايندگي پيانوهاي شيمل که دست ساز المان هستند و بي نظير
اين هم ادرس و تلفنش :
تلفن : 88795949
نشانی : تهران خیابان ونک , مجتمع تجاری آینه ونک , ط دوم تجاری , شماره 32
صندوق پستي: 7659-14155
info@parsmahan.ir .

itmanager
Sunday 24 January 2010, 07:59 AM
اين هم سايت نمايندگي رسمي سميک در ايران

تهران:

فروشگاه مرکزی درسا – مرادی

خیابان شریعتی - نرسیده به پل صدر – پلاک 1826

تلفن: 22601874 ، 9-22611837 ، 22601874 021
اصفهان:

گالری نکیسا – رضوی

چهارباغ بالا – مجتمع پارک – پلاک 444

تلفن: 6662524- 0311 ، 1197002 – 0913
ساری:

گالری آوای دوست – کوزه گر

خیابان فرهنگ – بین حافظ و فردیس – مجتمع شهریار 3

تلفن: 9-2210838 0151
موبایل : 1121612 0911

شیراز:

گالری مهرآهنگ – نبیلی

بلوار هفت تنان - پائین تر از سه راه چهل مقام - جنب کوچه 25

تلفن: 2285479 – 0711
کرج:

گالری آوا - نبیلی

میدان امام - بلوار سرداران شرقی - بعد از آتش نشانی

تلفن: 2738041 – 0261 ، 2704613 – 0261 ، 1330181 – 0912
کرمان:

آموزشگاه موسیقی ایران – خسرویان

خیابان بهشتی – کوچه شرکت نفت

تلفن: 2457316 – 0341

موبایل: 3955951- 0913
مشهد:

آموزشگاه گام – خیاطی

بلوار سجاد - بین چهارراه بهار و بزرگمهر - پاساژ مومنی - گالری پیانو گام

تلفن: 7625691 – 0511 ، 7641809 – 0511 ، 3130714 - 0915

itmanager
Sunday 24 January 2010, 08:03 AM
اين هم اردس و سايت نمايندگي بوهميا و نورديسکا در ايران

ادرس: تهران خيابان گاندی - نبش خیابان دوم - ساختمان پار‌ين دخت - پلاک 8 - شماره 6

تلفن تماس: 88774136-021

فاکس : 88796079 - 021

ايميل: Info@navapiano.com

amir1055
Sunday 24 January 2010, 08:05 AM
در ضمن نوشته ی بالا که منبعشم گذاشتی توی سایتش رفتم فکر کنم اونو از روی سیاست گذاشتن که یه جور تبلیغ کنن.

نظر شما کمی غیر منصفانست. خوب نیست راجع به دوستانی که زحمت میکشن و مطلب برای راهنمایی امثال من و شما پیدا میکنن اینطوی نظر بدیم. ایشون هم از دوستانم در سایت جناب رضا شکیبا هستن که سالهاست اطلاعاتشون رو در اختیار همه قرار میدن.

به هر حال من هم برا سایت یاماها یک ایمیل فرستادم و جوابی مشابه همونی که دوستمون گفتن دریافت کردم و البته واقف و یه نمایندگی دیگه هم توشون بود. به نظرم خیلی فرقی نداره از کدوم نمایندگی تهیه کنی من شخصا نمایندگی رو ترجیح میدم که اولا برخوردشون با مشتری درست و مودبانه باشه و محیط هنرمندانه ای داشته باشه (نه مثل قهوه خونه های قدیم تهران) و البته تخفیف خوبی هم بده. من فکر میکنم شهر موسیقی نیاوران میتونه مورد مناسبی برا خرید پیانو باشه.

azad-gh
Sunday 24 January 2010, 01:46 PM
دوست عزیز با توجه به اینکه بودجتون خوبه خیلی از مدل هارو میتونید بخرید با توجه به اینکه نظر دوستان متفاوته خودتون بشنوید و روش بزنید و حرف اول و آخر گوش خودتون باشه حالا اولویت هم با اینایی که تو سایت بچه ها معرفی کردند .

justnooryes
Tuesday 26 January 2010, 01:11 PM
با سلام
دوست عزیز، مدلهای بوهیما که در فروشگاه مذکور مشاهده میفرمائید در ایران مونتاژ می شود بطوریکه سیستم اکشن آن از چک وارد شده و کابینت آن در داخل تولید می شود . لطفا بیشتر تحقیق کنید و عجله نفرمائید. به پستهای مفصلی که طی یکسال گذشته در این سایت آمده است هم مراجعه فرمائید.
و اما در مورد پیانوهای سمیک که در حال حاضر با توجه به قیمت ، ظاهر ، خدمات پس از فروش و گستردگی و تنوع محصولات و جنس صدای نسبتا خوب طرفداران زیادی در ایران دارد یک نکته مهم و اساسی قابل ذکر است . با توجه به اینکه پیانوهای سمیک عموما از سال 2004 به بعد بطور گسترده وارد ایران شده است هنوز امتحان خود را پس نداده و معلوم نیست یک پیانو 12 تا 15 سال کارکرده چقدر افت کیفیت دارد.
پیشنهاد من برای خرید شما با توجه به بودجه تان یک پیانو یاماها E116 است .

amir1055
Tuesday 26 January 2010, 01:51 PM
دوست عزیز، مدلهای بوهیما که در فروشگاه مذکور مشاهده میفرمائید در ایران مونتاژ می شود بطوریکه سیستم اکشن آن از چک وارد شده و کابینت آن در داخل تولید می شود

شما این موضوع رو از کجا متوجه شدید ؟

پیشنهاد من برای خرید شما با توجه به بودجه تان یک پیانو یاماها E116 است.

چیزی راجع به e116 نشنیدم و جایی هم ندیدم. جدیده؟

ضمنا alex_foxجان اگه میخواید یاماها بخرید با این بودجه من u1j رو توصیه میکنم.

هارمونی
Tuesday 26 January 2010, 11:26 PM
من یاماها مدل u1j رو دارم و ازش خیلی راضی هستم

هارمونی
Tuesday 26 January 2010, 11:37 PM
یاماها u1j فوق العادست

justnooryes
Thursday 28 January 2010, 12:17 PM
شما این موضوع رو از کجا متوجه شدید ؟

با سلام .
گرچه توضیحات مفصلی در این زمینه وجود دارد اما برای اینکه از مبحث تاپیک منحرف نشویم آنرا در صورت نیاز بصورت پیام خصوصی برای شما ارسال خواهم کرد. اما این مطلب را دقیقا از خود فروشنده فروشگاه "ن ، ک " سوال کردم و ایشان نیز تائید نمودند جهت اطمینان خودتان مراجعه و سوال فرمائید.

چیزی راجع به e116 نشنیدم و جایی هم ندیدم. جدیده؟

جهت بررسی پیانو E116T به نمایندگیهای یاماها و یا سایت یاماها مراجعه فرمائید.آخرین قیمت هشت میلیون و سیصد هزار تومان بود که با توجه به بودجه دوستمان می توانستند مابقی را طی چک شش ماهه پراخت نمایند.

sepinood
Thursday 25 February 2010, 03:36 PM
سلام . من برای خرید پیانو دست دوم با یکی از فروشندگان مشورت کردم که ایشون پیانوی روسی یا بلاروس یا شوبرت رو پیشنهاد دادن ولی من توی این فروم هیچ اسمی از این پیانو ندیدم و درموردش نخواندم. ضمنا" این پیانو رو برای دختر شش ساله ام میخوام که باهاش شروع کنه و اگر دوست داشت ادامه بده بعدا" برای خرید برند بهتر اقدام کنیم . این فروشنده قیمت این پیانو ها رو از یک میلیون و نهصد تا دومیلیون و دویست اعلام کردند. اینجا کسی هست که بتونه منو بیشتر راهنمایی کنه و در مورد قیمتها اطلاعات کافی داشته باشه؟ پیشاپیش ممنون .

pianista
Thursday 25 February 2010, 03:55 PM
سلام . من برای خرید پیانو دست دوم با یکی از فروشندگان مشورت کردم که ایشون پیانوی روسی یا بلاروس یا شوبرت رو پیشنهاد دادن ولی من توی این فروم هیچ اسمی از این پیانو ندیدم و درموردش نخواندم. ضمنا" این پیانو رو برای دختر شش ساله ام میخوام که باهاش شروع کنه و اگر دوست داشت ادامه بده بعدا" برای خرید برند بهتر اقدام کنیم . این فروشنده قیمت این پیانو ها رو از یک میلیون و نهصد تا دومیلیون و دویست اعلام کردند. اینجا کسی هست که بتونه منو بیشتر راهنمایی کنه و در مورد قیمتها اطلاعات کافی داشته باشه؟ پیشاپیش ممنون .

سلام دوست عزیز چیزی در مورد پیانو روسی نیست چون کسی حتما سوالی نکرده

پیانو روسی پیانو مشق و تمرین به حساب میاد

از نظر لطافطت صدا نمیشه زیاد بهش نمره داد تازه قدیمی هاش هم مشکل حفظ کوک دارند ولی در کل اگه قصد نداشته باشید زیاد هزینه کنید و پیانو دیجیتال هم نخرید به نظر من گزینه بدی نمی تونه باشه برای مبتدی بشرطی که سالم باشه و ضمانت از فروشنده بگیرید چون ایشون هم 6 ساله ش چند سال براش کار می کنه .
یادم میاد شوبرت مال همون کارخانه بلاروس بود یعنی ساخت کشور بلاروس که ی خورده از مدلهای بلاروس بهتر و کم ایراد تره تو ارتفاع 115 و 121 می تونید سالمش رو گیر بیارد . قیمت هم فکر می کنم در همان حدود که گفتید باشه .

آخر هفته خوبی داشته باشید :ax

justnooryes
Saturday 27 February 2010, 08:39 PM

با سلام
دوست عزیز ، خرید پیانوی روسی همراه با ریسک خیلی زیادی است که اصلا برای شما توصیه نمی شود . افراد زیادی را می شناسم که برای شروع کار فرزندشان از پیانوی روسی آغاز کردند نه تنها به علت اکشن و صدای خاص آن از ابتدا دلزده شدند بلکه بعلت ایرادات فنی متعدد اکنون صاحب اول و آخر آن پیانوها بوده و فقط یک دکور در سالن پذیرایی و یا اتاق نشیمنشان است.
برای شروع کار و با توجه به بودجه اشاره شده من پیانوی دیجیتال را پیشنهاد می کنم که هم بعلت امکانات آن برای کودکان جذابیت دارد و هم پس از یک سال اگر خواستید آنرا بفروشد دچار افت قیمت کمتری نسبت به پیانوهای آکوستیک روسی خواهد بود و هم سریعتر و راحتر بفروش می رسد

sorrow
Saturday 27 February 2010, 10:17 PM
سلام به همه دوستداران پیانو.منم ایشالله قراره واسه عید امسال یه پیانوی خوشگل بگیرم.خب قیمتش و فکر میکنم بتونم تا 6 هزینه کنم.اگه برام پیشنهادی دارید ممنونم.البته اینجا خیلی اطلاعات خوبی گرفتم.به امید اینکه منم به آرزوم که آهنگسازی هست برسم و اونوقت میام اینجا و به همتون میگم که اولین آهنگمو ساختم:piano:

Hey you, would you help me to carry the stone?
Open your heart, I'm coming home

itmanager
Sunday 28 February 2010, 01:29 PM
با سلام
دوست عزیز ، خرید پیانوی روسی همراه با ریسک خیلی زیادی است که اصلا برای شما توصیه نمی شود . افراد زیادی را می شناسم که برای شروع کار فرزندشان از پیانوی روسی آغاز کردند نه تنها به علت اکشن و صدای خاص آن از ابتدا دلزده شدند بلکه بعلت ایرادات فنی متعدد اکنون صاحب اول و آخر آن پیانوها بوده و فقط یک دکور در سالن پذیرایی و یا اتاق نشیمنشان است.
برای شروع کار و با توجه به بودجه اشاره شده من پیانوی دیجیتال را پیشنهاد می کنم که هم بعلت امکانات آن برای کودکان جذابیت دارد و هم پس از یک سال اگر خواستید آنرا بفروشد دچار افت قیمت کمتری نسبت به پیانوهای آکوستیک روسی خواهد بود و هم سریعتر و راحتر بفروش می رسد

سلام
من هم کاملا با این پیشنهاد موافقم. حتی فروشنده های پیانو هم پیانوهاشونو اینطوری طبقه بندی می کنند:
1- پیانوهای رویال ( یاماها, کاوایی, پتروف, ....)
2- پیانوهای دیواری ( شیمل, پتروف, سمیک, کاوایی, یاماها, وبر )
3- پیانوهای دیواری چینی ( پیرل ریور, نوردیسکا, ...)
4- پیانوهای دیجیتال ( یاماها, رولند, کروزویل )
5- پیانوهای دیواری روسی
یعنی سطح پیانوهای روسی حتی از دیجیتالی هم که برقی اند و ب رمبنای صفر و یک کار می کنند پایین تره حتی از پیانوهای چینی :30:
پس اصلا پولتون رو برای پیانوهای روسی به هدر ندین:33:. اگر حول حوش 1 تومن دارید حتمی دیجیتال یاماها بخرید اون هم نو . که مزایای خیلی زیادی داره . ضمن اینکه اگر کمی در سایتهای اگهی نگاه کنید متوجه خواهید شد که صاحب اول و اخر این قبیل پیانوهای روسی خودتون و خودتون خواهید بود.

به هر حال موفق باشید و تا می تونید تحقیق کنید:23:

itmanager
Sunday 28 February 2010, 01:35 PM
سلام به همه دوستداران پیانو.منم ایشالله قراره واسه عید امسال یه پیانوی خوشگل بگیرم.خب قیمتش و فکر میکنم بتونم تا 6 هزینه کنم.اگه برام پیشنهادی دارید ممنونم.البته اینجا خیلی اطلاعات خوبی گرفتم.به امید اینکه منم به آرزوم که آهنگسازی هست برسم و اونوقت میام اینجا و به همتون میگم که اولین آهنگمو ساختم:piano:

Hey you, would you help me to carry the stone?
Open your heart, I'm coming home

سلام

پس از الان باید بهتون نبریک بگم
در این رنج هم یاماها هم سمیک هم پتروف , هم وبر هم کاوایی و هم پیانوهای بسیار عالی ساخت چک یعنی بوهیمیا بخرید.
اطلاعات مبربوط به خرید این پیانوها و نمایندگی های اونها در یک تاپیک دیگه قبلا مفصلا توضیح داده شده.

amir1055
Sunday 28 February 2010, 01:35 PM
با itmanager کاملا موافقم، اون رده بندی هم بنظرم درست و منطقیه.

negar_1492
Wednesday 3 March 2010, 05:26 PM
سلام من یه سال پیش پیانو دیجیتال kurzweil pro2i رو خریدم دو میلیون و کلاسیک کار کردم ولی الان سازم راضیم نمیکنه.و میخوام اکوستیک بگیرم.ولی 2 تا مشکل دارم یکی اینکه یک میلیون از قیمت سازم که دیجیتاله (با اینکه نوه ) میافته.استادم بهم پیانو samick رو پیشنهاد کرده.من بیشتر از 6 میلیون نمیتونم بذارم و از طرفی اطلاع درستی از اکوستیک خوب تو این قیمت ندارم.سه مدل samick رو دیدم JS-121 FD...JS-600NAD...JS-300NSTD
که بینشون ازJS-600NADخوشم اومده.شما قیمت دقیقش رو میدونین؟ به من گفتن 6400000...نظر شما در مورد پیانو اکوستیک samick چیه؟کدوم مدل بهتره؟ چه پیانو دیگه ای رو پیشنهاد میکنین تو این قیمت؟ به نظرتون تا سال دیگه اکوستیک گرون تر میشه؟ ایا معقولانه تره که یه سال دیگه با همین دیجیتال کار کنم که ضرر کمتری کرده باشم یا اینکه تا اون موقع کمتر ازم میخرن و قیمت اکوستیک هم گرون تر میشه؟!!!
خیلی ممنون میشم اگه به سوالام پاسخ بدیین.کمک بزرگیه بهم...ممنون

pianista
Saturday 6 March 2010, 08:52 AM
امکان فروش پیانو دیجیتال دست دوم یا وجود ندارد یا بسیار بسیار اندک می باشد لطفا با توجه به تجربیات خودتون دوستان را راهنمایی کنید نه در باره یک مورد مشابه یا خاص . جایی را اگر سراغ دارید که بورس خرید وفروش پیانو دیجیتال دست دوم می باشد به ما هم آدرس بدهید .
با تشکر

با سلام

arta1606
Saturday 6 March 2010, 11:46 AM
سلام بچه ها
من يه پيانوي وبر 114 خريدم 4 تومن.
ميخام بدونم ضرر كردم يا نه؟ با اين رنج قيمت چي ديگه ميخريدم بهتر بود؟
:)

Daryaye_Bi_Aram
Saturday 6 March 2010, 02:50 PM
کسی هست که بدونه قیمت p140 الان چنده . . . واقعا این ساخت ژاپن ؟ . . . اگه کسی داره ممنون می شم اگه معایبش رو بگه .. .. .. .

pianista
Saturday 6 March 2010, 07:42 PM
سلام دوست من
وقتی کسی چیزی میخره ما فقط می تونیم بگیم مبارکه ..... اگه دنبال بهانه میگردی که تمرین نکنی اون ی بحث دیگه س آقاجون پاشو برو بشین پشت سازت مشقاتو بزن چیکار داری گرون خریدی یا ارزون .

سلام بچه ها

anahita65
Sunday 7 March 2010, 08:30 PM
سلام به همه بچه ها مرسی از این همه کمک
با راهنماییای خوبتون و تحقیقات 6 ماهه این جانب بالاخره پیانو خریدم121 FD سمیک
عالیییییییییییییییییییییی ییییی
مرسی از همه دوستای مهربون

itmanager
Monday 8 March 2010, 09:39 AM

بابا مبارکه اناهيتا جان
ان شااله باهاش بتهون بشي
چند خريدي از کجا؟ چه چيزهايي ياد گرفتي اين چند ماه
تجربيات رو انتقال بده استفاده کنيم

باز هم مبارکت باشه:am

itmanager
Monday 8 March 2010, 09:40 AM
سلام دوست من
وقتی کسی چیزی میخره ما فقط می تونیم بگیم مبارکه ..... اگه دنبال بهانه میگردی که تمرین نکنی اون ی بحث دیگه س آقاجون پاشو برو بشین پشت سازت مشقاتو بزن چیکار داری گرون خریدی یا ارزون .

دقيقا هموني که پيانستا گفت
برو باهاش حال کن داداش
بهونه واسه چي مي گيري بدو :36:

pianista
Monday 8 March 2010, 03:26 PM
مبارررررررکه بالاخره طلسم و شکستی .....

Peddy
Tuesday 9 March 2010, 04:08 PM
درود

دوستان عزیز لطفا سوالات خودتون رو برای خرید پیانو آکوستیک اینجا مطرح کنید و از ایجاد تاپیک جدید خودداری کنید

تمامی تاپیک ها و پستهای مربوط به پیانو آکوستیک در این تاپیک قرار داده شد

با سپاس

anahita65
Tuesday 9 March 2010, 07:00 PM
مرسی pianista va itmanagerعزیز
از فروشگاه درسا شریعتی قبل از پل صدر 5800
والا تازه خریدم دنبال یه استاد واموزشگاه خوبم که اینجانبو که در حد اکابر م رو راه بندازه اگه جای خوبو استاد دبش میشانسین التماس دعا دارم

justnooryes
Wednesday 10 March 2010, 10:39 AM
درود

دوستان عزیز لطفا سوالات خودتون رو برای خرید پیانو آکوستیک اینجا مطرح کنید و از ایجاد تاپیک جدید خودداری کنید

تمامی تاپیک ها و پستهای مربوط به پیانو آکوستیک در این تاپیک قرار داده شد

با سپاس

با سلام
از اینکه یک تاپیک اصلی برای این موضوع ایجاد کرده اید و همه موضوعات مرتبط اما پراکنده را یکجا جمع و جور کرده اید سپاسگزارم. خیلی وقت است که ضرورت ایجاد این تاپیک مهم احساس می شد و مکررا می خواستم این موضوع را یادآوری کنم اما بعلت تنبلی اینجانب این موضوع پیشنهاد نشد.
با عرض پوزش و آرزوی موفقیت روزافزون برای این سایت وزین.

Sohrab Iwis
Thursday 11 March 2010, 09:50 PM
درود دوستان

گفتنش سخته ولي ... ؟
من براي يه مدت خيلي طولاني دارم از ايران ميرم و از طرفي دوست ندارم كه حتي 1 روز هم از اين دنياي قشنگ دور بمونم.(پيانو)

راستش ميخواستم ببينم كه اگه دوستان اطلاعاتي راجع به پيانوي آكوستيك + قيمت + و پيدا كردن استاد در مالزي خبري دارين منو راهنمايي بفرماييد ممنون ميشم.

از طرفي من زياد وقت ندارم و ممكنه كه تا 1 هفته نتونم به اينجا سر بزنم.

خوب پيشاپيش از جوابهاتون ممنون + پيشاپيش عيدتان هم مبارك.

بدرود.

نهال
Friday 9 April 2010, 01:23 AM
سلام منم حدودآ 5 ملیون پول دارم موندم بین یاماها و سمیک.میگن با همین قیمت سمیک مناسبتره ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید:29:

pantheia
Tuesday 27 April 2010, 10:32 PM
سلام دوستان
من 6 ماهه پیانو شروع کردم ولی خیلی خوب پیشرفت کردم حالا میخوام یه پیانو اکوستیک بخرم در حد 3 تومن.
بعدا که حرفه ای بشم یه پیانو خوب میخرم
صدای زنگ دار تیز هم اصلا خوشم نمیاد
لطفا بگید چی بخرم و از کجا.
خیلی ممنون

vahid.zolmat
Saturday 1 May 2010, 10:36 AM
سلام منم حدودآ 5 ملیون پول دارم موندم بین یاماها و سمیک.میگن با همین قیمت سمیک مناسبتره ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید:29:
دوست عزیز با این بودجه ای که شما دارید می تونید پیانو خوش صدایی مثل وبر تهیه کنید ، چرا یاماها که در آن قطعات پلاستیکی بکار رفته بخرید که هیچ استاد پیانویی توصیه نمی کنه ؟ سمیک هم صدای تیزی داره و برای تمرین های سنگین، گوش رو اذیت می کنه ، توصیه من وبر هست با این بودجه .

vahid.zolmat
Saturday 1 May 2010, 10:38 AM
سلام دوستان
من 6 ماهه پیانو شروع کردم ولی خیلی خوب پیشرفت کردم حالا میخوام یه پیانو اکوستیک بخرم در حد 3 تومن.
خیلی ممنون
با این بودجه می تونم به شما پیانو اوتومایستر رو توصیه کنم اما به علت استفاده از پلاستیک در آن ، بعد از مدتی صدایش زنگ دار می شود ، اما در این رنج قیمت بهترین انتخاب است ، اگر بتونید 1 تومان بودجه تان را افزایش بدهید میشه انتخاب های بهتری هم داشت .

vahid.zolmat
Saturday 1 May 2010, 10:47 AM
سلام بچه ها
دوست عزیز با این بودجه به نظر من بهترین انتخاب را کردید ، من با این پیانو در نمایندگی وبر زدم و خیلی خوشم اومد ، صدای بسیار ملیحی داره و تاچش به نظرم خیلی استاندارد اومد ، با این رنج قیمت می تونستی اوتو مایستر کنسول بخری که خیلی خوشگله اما قطعات پلاستیکی داره و صداش به دستگاه خودت نمی رسه عمرا !

vahid.zolmat
Saturday 1 May 2010, 10:54 AM
سلام من یه سال پیش پیانو دیجیتال kurzweil pro2i رو خریدم دو میلیون و کلاسیک کار کردم ولی الان سازم راضیم نمیکنه.و میخوام اکوستیک بگیرم.ولی 2 تا مشکل دارم یکی اینکه یک میلیون از قیمت سازم که دیجیتاله (با اینکه نوه ) میافته.استادم بهم پیانو samick رو پیشنهاد کرده.من بیشتر از 6 میلیون نمیتونم بذارم و از طرفی اطلاع درستی از اکوستیک خوب تو این قیمت ندارم.سه مدل samick رو دیدم JS-121 FD...JS-600NAD...JS-300NSTD
که بینشون ازJS-600NADخوشم اومده.شما قیمت دقیقش رو میدونین؟ به من گفتن 6400000...نظر شما در مورد پیانو اکوستیک samick چیه؟کدوم مدل بهتره؟ چه پیانو دیگه ای رو پیشنهاد میکنین تو این قیمت؟ به نظرتون تا سال دیگه اکوستیک گرون تر میشه؟ ایا معقولانه تره که یه سال دیگه با همین دیجیتال کار کنم که ضرر کمتری کرده باشم یا اینکه تا اون موقع کمتر ازم میخرن و قیمت اکوستیک هم گرون تر میشه؟!!!
خیلی ممنون میشم اگه به سوالام پاسخ بدیین.کمک بزرگیه بهم...ممنون
من خودم سمیک داشتم ارتفاع 118 ، توی تمرین خیلی اذیتم می کرد صداش رو اعصاب بود ، کوکش نسبتا زیاد در می رفت ، با 2 تا کوکر صحبت کردم گفتند سمیک کوک نگه داشتنش شانسیه ، بعضی دستگاه هاش خیلی زود کوک ول می کنه ، خلاصه از سازم خیلی خوشم نمی اومد تا اینکه براش یه مشتری پیدا کردم و ردش کردم و وبر ارتفاع 121 خریدم و انصافا حالا می فهمم فرق ساز غربی با شرقی رو ، صدای کامل و استانداردی ازش در میاد ، خصوصا وقتی بحث هارمونی و آکورد ها می شه ، انتقال احساس کامل تری از سازم می گیرم و این رو هم بگم که برای انتخاب سازم 4 ماه تحقیق کردم و خصوصا با کوکر های زیادی مشورت کردم تا وبر را انتخاب کردم .

amir1055
Saturday 1 May 2010, 10:55 AM
سلام دوستان
خیلی ممنون

pantheia عزیز بودجه 3 تومن برای خرید پیانو آکوستیک بسیار کمه. توصیه میکنم فعلا یه دیجیتال با اکشن مناسب تهیه کنی تا بعدا پولهاتو جمع کنی و ایشالا یه پیانو آکوستیک با قیمت معقول بخری. به هیچ وجه از مارکهای متفرقه و ناشناخته خرید نکن چو اولا بسیار اذیتت میکنن (چه برای صداگیری از ساز چه بد صدا بودن و چه از حالت رگلاژ و کوک خارج شدن زود به زود) و همینطور در موقع فروش به مشکل بر میخوری. باز هم تاکید میکنم اگه اصرار برای خرید اکوستیک دارید- که فعلا اصلا براتون توصیه نمیکنم -از برند های شناخته شده خرید کنید.

در ضمن خواهش میکنم از دوستان اگه راجع به موضوعی اطلاعات محدودی دارن دوستان دیگه رو به اشتباه نندازن.

vahid.zolmat
Saturday 1 May 2010, 11:06 AM
کسی هست که بدونه قیمت p140 الان چنده . . . واقعا این ساخت ژاپن ؟ . . . اگه کسی داره ممنون می شم اگه معایبش رو بگه .. .. .. .
قیمت ندارم باید برید جمهوری قیمت بگیرید ، اما ساخت اندونزیه .

pantheia
Saturday 1 May 2010, 06:39 PM
مرسی که جواب دادین
می دونم با 3 تومن نمیشه اکوستیک نو گرفت منظورم دست 2 بود اخه فامیلمون تو کار پیانوئه و می تونه دست دو سالم خوب برام پیدا کنه.فقط شما لطفا بگید چی بگیرم که صداش تیز و زنگ دار نباشه.من فک میکردم صدا سمیک خوبه....
وبر 114 سانت ارتفاش کم نیس؟؟؟؟

vahid.zolmat
Saturday 1 May 2010, 10:30 PM
مرسی که جواب دادین
می دونم با 3 تومن نمیشه اکوستیک نو گرفت منظورم دست 2 بود اخه فامیلمون تو کار پیانوئه و می تونه دست دو سالم خوب برام پیدا کنه.فقط شما لطفا بگید چی بگیرم که صداش تیز و زنگ دار نباشه.من فک میکردم صدا سمیک خوبه....
اگر بتونید پولتون رو به 4 میلیون برسونید انتخاب خوبیه وبر 114 سانتی ، اگر محلی که می خواید پیانو رو درش قرار بدید خیلی وسیعه چرا 114 کمه اما اگر زیاد وسیع نیست با باز کردن درب پیانو در مواقعی که لازمه صدای نسبتا زیاد می تونید دریافت کنید ، پیشنهاد می کنم همراه یک نفر که نوازنده است تشریف ببرید بازار و 114 وبر را بگید براتون تست بگیره تا ببینید چه صدای گرد و ملیحی داره .
من راستش در مورد پیانو های دسته دو خیلی چیزی نمی دونم و تحقیقی نکرده ام که بخوام راهنماییتون کنم ، اما چند تایی که دیده ام ساز های بیخودی بوده اند و در حد یک پیانو دیجیتال هم دلچسب نبوده اند ، البته شاید فامیلتون بتونه براتون یه ساز خوب با قیمت مناسب جور کنه بهتره با خودش مشورت کنید .

pianogirl7000
Thursday 20 May 2010, 09:23 PM
man jadidan porso ju kardam.pianoe pearl river yamaha yeki az entekhabahaye khube.ba gheimate 3600000.harf nadare

__________________________________________________ _____________
دوست عزیز برای اینکه پست شما از بین نره بنده فارسیش رو مینویسم لطفا در انجمن فارسی تایپ کنید.

من جدیدا پرس و جو کردم پیانو pearl river یاماها یکی از انتخابهای خوبه با قیمت 3600000 حرف نداره

shedrak
Thursday 3 June 2010, 11:45 PM
پیشنهاد شما برای انتخاب یک پیانو عمری و با کیفیت در حدود 5 میلیون چیه؟

pianoclasic
Saturday 5 June 2010, 11:47 AM
سلام به دوستان عزيز و گرامي / مي خواستم من و راهنمائي بفرماييد با بودجه 6 تومان چه پيانو آكوستيكي بخرم
و چه مدلي
ياماها u1j/سميك121/كوهلر & كمپيل 121 باتشكر

pianista
Sunday 6 June 2010, 10:29 AM
سلام به دوستان عزيز و گرامي / مي خواستم من و راهنمائي بفرماييد با بودجه 6 تومان چه پيانو آكوستيكي بخرم
و چه مدلي

سلام دوست من اگه ی پیانو هیولا با کارایی و قیمت ایده آل می خوای می تونی پیانو challen با ارتفاع 128 تهیه کنی که هم ی ساز عمری هم حجم صدای خدایی داره پیشنهاد می کنم بری باهاش ی تستی بگیری عالیه ..... از نظر ارتفاع با پیانوهایی که گفتی متفاوته یعنی ارتفاع بلند تر و بهتره با قیمتی در همان حدود واسه خودش کادیلاکیه می شینی پشتش انگار پشتت به کوه هر چی محکم تر میزنی باز هم صدا داره ......:5:

amr2536
Sunday 6 June 2010, 10:36 AM

سلام
من پیانو CHALLEN خریدم ارتفاع 122 که پایه آهویی و خیلی ظریفه درش هیدرولیکه صندلیش هم رگلاژیه خیلی ازش راضی ام من خرید 4.600.000 تومان فکر می کنم انتخاب خوبی باشه واسه شما با این حدود هزینه
موفق باشید .

pianista
Sunday 6 June 2010, 10:51 AM
man jadidan porso ju kardam.pianoe pearl river yamaha yeki az entekhabahaye khube.ba gheimate 3600000.harf nadare

__________________________________________________ _____________
دوست عزیز برای اینکه پست شما از بین نره بنده فارسیش رو مینویسم لطفا در انجمن فارسی تایپ کنید.

من جدیدا پرس و جو کردم پیانو pearl river یاماها یکی از انتخابهای خوبه با قیمت 3600000 حرف نداره

متاسفانه ایرادی که می تونم به پیانو شمابگیرم اینه که توی مکانیزم پرل لیور ، چینی های عزیز و چشم بادومی دست بردند و از حالت دست ساز خارجش کردن و متاسفانه قسمتهایی از اون پلاستیکی هستش همونطور که می دونید چوب عایق صداست و هنوز هم بهترین پیانو های دنیا قطعات داخلی پیانو هاشون را از چوب می سازند .........:40:

ontk
Sunday 6 June 2010, 11:07 AM
درووووووود بر همه دوستان
من هم پیانو م چلن هست خیلی ازش راضی ام می تونه یک انتخاب خوب باشه واسه بچه هایی که دنبال پیانو هستن و نمی دونن چی باید بگیرن

pianista
Sunday 6 June 2010, 11:13 AM
مرسی که جواب دادین

سلام فکر کنم بتونی ی پتروف کارکرده بگیری گزینه خوبی می تونه باشه با حدود هزینه ت .

pianista
Sunday 6 June 2010, 11:19 AM
من خودم سمیک داشتم ارتفاع 118 ، توی تمرین خیلی اذیتم می کرد صداش رو اعصاب بود ، کوکش نسبتا زیاد در می رفت ، با 2 تا کوکر صحبت کردم گفتند سمیک کوک نگه داشتنش شانسیه ، بعضی دستگاه هاش خیلی زود کوک ول می کنه ، خلاصه از سازم خیلی خوشم نمی اومد تا اینکه براش یه مشتری پیدا کردم و ردش کردم و وبر ارتفاع 121 خریدم و انصافا حالا می فهمم فرق ساز غربی با شرقی رو ، صدای کامل و استانداردی ازش در میاد ، خصوصا وقتی بحث هارمونی و آکورد ها می شه ، انتقال احساس کامل تری از سازم می گیرم و این رو هم بگم که برای انتخاب سازم 4 ماه تحقیق کردم و خصوصا با کوکر های زیادی مشورت کردم تا وبر را انتخاب کردم .

همه حرفهای شما را قبول دارم .....ولی شب داراز است و قلندر بیدار
3 تا از دوستای نوازنده و هم دانشگاهی های بنده از حدود 3 ساله که وبر دارن ولی همه شون از شل شدن و تاچ کیبردی وبر ابراز ناراحتی می کنند ... ایرادی که میشه به وبر گرفت اینه که خیلی تاچ شلی پیدا می کنه انگار داری با کی برد تمرین می کنی ......:46::46::46::46:

amir1055
Sunday 6 June 2010, 11:50 AM
پیانو های چینی از قبیل وبر (و نه آلبرت وبر)، مارشال، فالکون، چلن، پرل ریور و .... به هیچ وجه سازهای عمری محسوب نمیشن.
خرید ساز دست دوم هم ایده خوبیه، اینطوری میشه از برندهای اسم و رسم دار یه ساز معقول تهیه کرد.
برند هایی مثله پتروف، یاماها و صد البته شیمل توصیه میشه.

vahid.zolmat
Monday 7 June 2010, 02:45 PM
سلام دوست من اگه ی پیانو هیولا با کارایی و قیمت ایده آل می خوای می تونی پیانو challen با ارتفاع 128 تهیه کنی که هم ی ساز عمری هم حجم صدای خدایی داره پیشنهاد می کنم بری باهاش ی تستی بگیری عالیه ..... از نظر ارتفاع با پیانوهایی که گفتی متفاوته یعنی ارتفاع بلند تر و بهتره با قیمتی در همان حدود واسه خودش کادیلاکیه می شینی پشتش انگار پشتت به کوه هر چی محکم تر میزنی باز هم صدا داره ......:5:
من با این پیانو زدم ، یه مقدار صداش عجیب بود برام ، شبیه به صدای پیانو نبود انگار ، نمی دونم شاید من اشتباه می کنم، اما به لحاظ تاچ خوب بود انصافا .

vahid.zolmat
Monday 7 June 2010, 03:09 PM
پیانو های چینی از قبیل وبر (و نه آلبرت وبر)، مارشال، فالکون، چلن، پرل ریور و .... به هیچ وجه سازهای عمری محسوب نمیشن.
خرید ساز دست دوم هم ایده خوبیه، اینطوری میشه از برندهای اسم و رسم دار یه ساز معقول تهیه کرد.
لطفا در راهنمایی هاتون ذکر کنید یاماها ژاپنی ( نه یاماها اندونزی پلاستیکی ) که بالای 10 میلیون قیمتشه !

ضمنا من در تحقیقات تکمیلی برای دوستم که می خواست پیانو بخره متوجه شدم خود وبر ( نه آلبرت وبر ) مدل های کره ای هم داره ، مثلا در نمایندگی وبر دیدم یه ساز داشت ارتفاع 121 تو رنج قیمت 6-7 تومان ، اسمش هم دقیقا وبر بود و روش زده بود کره و ساز خوش صدایی بود ، خصوصا به نسبت پیانو خودم که مونتاژ چین هست ، صدای باس خیلی جالبی داشت ، هرچند که هنوز همون مونتاژ چین های وبر هم با قیمت مناسبشون به نظر من بهترین انتخابه .

مورد دیگه هم اینکه چلن چینی نیست دوست عزیز ، واسه مالزی هست !

پیانوهایی که توصیه کردید به عنوان دسته دوم خیلی ریسک داره که این همه پول میدن چی از کار در بیاد ، می دونید که اگه یه ترک کوچیک روی صفحه رزونانس داشته باشه پیانو دست دوم ، قیمتش از نصفم کمتر میشه ، ضمن اینکه مثلا من تا بحال پیانو شیمل دسته دو ندیدم ! یا مثلا ژاپنی دسته دوم کلا یه بار دیدم یه جا داشت ، خیلی کمیاب هستن و خدا می دونه چی در میاد ....

vahid.zolmat
Monday 7 June 2010, 03:15 PM
و چه مدلي

یاماها u1 ژاپنی بالای 10-11 میلیونه قیمتش و انتخاب خوبیه اگه اینقدر مایه داشته باشی ، اما به نظر من با این پول می تونی یه پیانو 121 وبر کره ای بخری ! حتما صداشو برو تست کن خیلی باس خدایی داره !

پیشنهاد من وبر است ، چلن هم پیانو خوبیه البته اگر صداش رو بپسندی ،چون صداش برای من شخصا دلچسب نبود .

همه حرفهای شما را قبول دارم .....ولی شب داراز است و قلندر بیدار
3 تا از دوستای نوازنده و هم دانشگاهی های بنده از حدود 3 ساله که وبر دارن ولی همه شون از شل شدن و تاچ کیبردی وبر ابراز ناراحتی می کنند ... ایرادی که میشه به وبر گرفت اینه که خیلی تاچ شلی پیدا می کنه انگار داری با کی برد تمرین می کنی ......:46::46::46::46:
بر عکس دوست من که مدتهاست وبر داره میگه خیلی تاچ سفتی داره ، من تا بحال چنین ایرادی از سمیک شنیده بودم ولی از وبر نشنیده بودم با این همه تحقیقاتی که کردم برای انتخاب ، خودمم خیلی راضیم از سازم .

pianista
Monday 7 June 2010, 06:56 PM

دقیقا با وحید موافقم ....بهتره همینطوری همه رو با ی چوب نزنیم (اول تحقیق و اطمینان ) در ثانی پیانو دست دوم با برند خوب هم ریسک های خاص خودش رو داره ...البته این به این معنی نیست که پیانو دست دوم بد باشه :32:

amr2536
Monday 7 June 2010, 07:53 PM
من با این پیانو زدم ، یه مقدار صداش عجیب بود برام ، شبیه به صدای پیانو نبود انگار ، نمی دونم شاید من اشتباه می کنم، اما به لحاظ تاچ خوب بود انصافا .

البته که صدا سلیقه ای و هر کس یک صدایی دوست داره

amr2536
Monday 7 June 2010, 08:01 PM

دوست عزیز پیانو CHALLEN یک برند قدیمی انگلیسی می باشد که در مالزی مونتاژ می شود ...
برای اطمینان از اینکه پیانو از کجا وارد شده و یا اصالت آن چپیست می تونید از وارد کننده هر کالایی اگر البته جایی که مراجعه کردید خود وارد کننده باشد و نه عامل فروش به راحتی می تونید برگه سبز گمرک جمهوری اسلامی را از فروشنده طلب کنید . بعد از دیدن برگه مشخص می شود که کشور سازنده و کشور صادر کننده که به سهولت می تونید در برگه سبز گمرکات روئیت کنید ....

روشی از یک دانشجوی رشته بازرگانی علاقه مند به پیانو

justnooryes
Tuesday 8 June 2010, 04:22 PM
دوست عزیز پیانو CHALLEN یک برند قدیمی انگلیسی می باشد که در مالزی مونتاژ می شود ...
برای اطمینان از اینکه پیانو از کجا وارد شده و یا اصالت آن چپیست می تونید از وارد کننده هر کالایی اگر البته جایی که مراجعه کردید خود وارد کننده باشد و نه عامل فروش به راحتی می تونید برگه سبز گمرک جمهوری اسلامی را از فروشنده طلب کنید . بعد از دیدن برگه مشخص می شود که کشور سازنده و کشور صادر کننده که به سهولت می تونید در برگه سبز گمرکات روئیت کنید ....

روشی از یک دانشجوی رشته بازرگانی علاقه مند به پیانو

عجب !!
این برگه سبز گمرکی مدت سه سال است که در کشوی فروشگاه چلن وجود دارد.

amr2536
Tuesday 8 June 2010, 04:37 PM
به نظر شما تقلب یا تخلفی انجام داده اند ؟ بنده روشی را پیشنهاد کردم !!!! البته کلا در 3 فروشگاه فقط این قضیه بدون اما و اگر و بعدا و این حرفها به من ارائه شد .در پناه حق

pianista
Monday 14 June 2010, 01:07 PM
با سلام

با تشكر

سلام
samick برند کره ای مونتاژ اندونزی قیمت از 4.400 میلیون به بالا ..صدا تا حدودی تیز ....پیانو بدی نیست ولی از نظر مقایسه قیمت بالایی داره ....

peji_peji
Monday 14 June 2010, 08:35 PM
سلام به همگی اینجا خیلی کم در مورد بوهمیا نوشتید نظرتون نسبت به این پیانو چیه ؟؟؟
من می خوام تو رنج نهایتا 6 میلیون هزینه کنم اکثر برند ها رو دیدم به جز samick البته که اینجا تعریف زیاد شده ازش ولی بوهمیا رو صداش و شنیدم و خیلی عالی بود
من خودم پیانیست نیستم ولی چون ساز دیگه می زنم و تدریس می کنم صدا هارو میتونم تشخیص بدم ولی خیلی سخت باز خریدش فکر کنم بوهمیا انتخاب خوبی باشه همه صفحه هارم خوندم منتظر راهنمایی شما دوستای گلم هستم
نجاتم بدین که هرچی یه چی میگه کمککککککککککککککککککککککک کککککککککککککککککککککککک

pianista
Tuesday 15 June 2010, 12:09 PM
سلام به همگی اینجا خیلی کم در مورد بوهمیا نوشتید نظرتون نسبت به این پیانو چیه ؟؟؟
من می خوام تو رنج نهایتا 6 میلیون هزینه کنم اکثر برند ها رو دیدم به جز samick البته که اینجا تعریف زیاد شده ازش ولی بوهمیا رو صداش و شنیدم و خیلی عالی بود
من خودم پیانیست نیستم ولی چون ساز دیگه می زنم و تدریس می کنم صدا هارو میتونم تشخیص بدم ولی خیلی سخت باز خریدش فکر کنم بوهمیا انتخاب خوبی باشه همه صفحه هارم خوندم منتظر راهنمایی شما دوستای گلم هستم
نجاتم بدین که هرچی یه چی میگه کمککککککککککککککککککککککک کککککککککککککککککککککککک

سلام دوست من
در مورد سه تا برند از یک فروشگاه بحث های زیادی هستش برند نوردیسکا - بوهمیا و هافمن در میان فروشندگان کوکر ها و بعضی اساتید این مسئله عنوان میشه که همگی در ایران مونتاژ می شوند . نوردیسکا رو که شکی توش نبود ونیست و بعد از اینکه فروش این برند بخاطر نارضایتی کم شد فروشندگان با تعویض نام محصول گویا سعی در فروش دوباره همان محصول دارند چون چیزی غیر از مارک همان نوردیسکا تغییر نکرده . و اما بوهمیا هم چون یکی از برند های همان شعبه است بسیار مشکوک به نظر میاد.
از دوستان که تازگی در بازار بو ده اند تقاضا می کنم اگر اطلاعات جدیدی دارند عنوان کنند.

amr2536
Thursday 17 June 2010, 02:06 PM

الهی ////////دلم برات سوخت به خدا منم این دوره سرگردونی رو گذروندم
من میگم challen بخر خیال خودتو راحت کن . پیشنهاد ه دیگه :am

mohi.niazi
Thursday 17 June 2010, 06:36 PM
سلام دوستان قصد خرید پیانو آکوستیک دارم . چند مدل رو رفتم دیدم ، چه پیشنهادی واسه ی آماتور دارید ؟ می تونم بین 4 تا 5 میلیون هم هزینه کنم .
با سپاس

peji_peji
Saturday 19 June 2010, 09:24 AM
challen رو دیدم صداش خیلی ول بود به نظرم انگار صفحه صداش نمی تونست خوب صدارو کنترل کنه البته من تو پیانو تجربه ای ندارم فقط احساس کردم حالا با 6 میلیون یعنی challen بهتر از Bohemia هستش؟؟؟؟

peji_peji
Saturday 19 June 2010, 09:26 AM
سلام دوست من
در مورد سه تا برند از یک فروشگاه بحث های زیادی هستش برند نوردیسکا - بوهمیا و هافمن در میان فروشندگان کوکر ها و بعضی اساتید این مسئله عنوان میشه که همگی در ایران مونتاژ می شوند . نوردیسکا رو که شکی توش نبود ونیست و بعد از اینکه فروش این برند بخاطر نارضایتی کم شد فروشندگان با تعویض نام محصول گویا سعی در فروش دوباره همان محصول دارند چون چیزی غیر از مارک همان نوردیسکا تغییر نکرده . و اما بوهمیا هم چون یکی از برند های همان شعبه است بسیار مشکوک به نظر میاد.
از دوستان که تازگی در بازار بو ده اند تقاضا می کنم اگر اطلاعات جدیدی دارند عنوان کنند.

پس صبر می کنم دوستان اینجا یه اطلاعاتی از BOHEMIA بزارن
همیشه خرید ساز سحته مخصوصا اگه نوازنده اون ساز نباشی پیشنهاد شما با 6 میلیون هزینه چی هستش...

peji_peji
Saturday 19 June 2010, 09:27 AM
سلام دوست من

پس صبر می کنم دوستان اینجا یه اطلاعاتی از BOHEMIA بزارن
همیشه خرید ساز سحته مخصوصا اگه نوازنده اون ساز نباشی پیشنهاد شما با 6 میلیون هزینه چی هستش؟؟؟...:106::ad:29:

peji_peji
Sunday 20 June 2010, 09:03 PM
تصمیم گرفتم برم سراغ YAMAHA U1j فکر کنم انتخاب بهتری باشه چون همه می گن بوهمیا تو اراک مونتاژ میشه
اینجا مثل اینکه شور و حرارت شو دیگه از دست داده کسی سر نمی زنه

parham2538
Wednesday 30 June 2010, 01:57 PM
سلام بچه ها
من هم حدود یک سال توی این آشفته بازار دنبال پیانو میگشتم و بالاخره بوهمیا گرفتم .

نمیخوام بدون علت تعریف کنم خوب من هم با کلی تحقیق خریدم .
من فقط تجربه خودم رو میگم دوستان هم میتونند استفاده بکنن یا نه :
اول توی سایت سازنده برید و نماینده فروش رو توی ایران پیدا کنید
بعد به شرکت سازنده یک میل بزنید و از اونها بخواهید که نمایندگی مجازشون رو توی ایران معرفی کنند و همینطور هر سوالی که دارید از کمپانی میتونید ایمیل کند من خودم نوشتم که چتوری بفهمم بوهمیا ایران مونتاژ شده یا نه که به من جواب دادن شما نمیتونی بفهمی ولی اون کسی که توی ایران مونتاژ میکنه توی چک دوره دیده و مورد تایید ما هست .
( حتما خودتون میل بزنید و جواب بگیرید)
بالاخرا رفتم فروشگاهشون، امتحان کردم و گرفتم و الان راضی هستم .
بچه ها راستی قیمت پیانو بوهمیا بسته به این که چه قطعاتی توش به کار رفته ( اکشن بوهمیا یا رنر ، چکش های Abel یا Renner ,... ) تغییر میکنه البته اون مدلی که اینجا میفروشن اکشن بوهمیا و چکش Abel هست .
به نظر من توی این قیمت میتونه از پیانو های خوب باشه .

vahid.zolmat
Wednesday 30 June 2010, 03:04 PM
تصمیم گرفتم برم سراغ YAMAHA U1j فکر کنم انتخاب بهتری باشه چون همه می گن بوهمیا تو اراک مونتاژ میشه
اینجا مثل اینکه شور و حرارت شو دیگه از دست داده کسی سر نمی زنه

بچه ها برای من خیلی جالبه ، معیارهای خرید پیانو برای همه شده کشور مونتاژ کننده پیانو، میرید کلی تحقیق می کنید که ببینید این پیانو ایرانیه یا مونتاژ چک، اما کسی به صدای پیانو اهمیت نمی ده و با سلیقه ی دیگران ساز می خره، یکی که صدای شارپ دوست داره پیانو با صدای وارم می خره و بلعکس !
این نتیجه ی سردرگمی در بازار پیانو است ، من خودم شخصا اول به صدایی که از سازم در میاد اهمیت میدم، بعد که صداش رو پسندیدم می رم می پرسم از 4 نفر ببینم کیفیتش چطوره ، اگر با کیفیت ترین ساز دنیا را داشته باشم اما صداش تیز باشه ، ترجیح میدم پیانو نزنم باهاش و حاضرم با یه سنتور عوضش کنم !
پیانو بوهیما هم با اینکه اطلاعاتی ازش ندارم ، به نظر من صرف اینکه مونتاژ اراکه نباید ردش کرد، اگر صداش براتون دوست داشتنیه بدون معطلی برید بخریدش ، حدس می زنم مثل پیانو های وبر صدای گرمی داشته باشه با توجه به اصالتش .
بد نیست با کمک بچه های اینجا ، یه رده بندی از صدای پیانو های موجود در ایران تهیه کنیم برای کسانی که نوازنده نیستن و می خوان ساز بخرن تا دچار اشتباه در انتخاب صدای ساز نشوند ، دوستانی که پیانو های زیادی تست کردند بیان اعلام آمادگی برای همکاری کنند .

vahid.zolmat
Wednesday 30 June 2010, 03:08 PM
سلام بچه ها
من هم حدود یک سال توی این آشفته بازار دنبال پیانو میگشتم و بالاخره بوهمیا گرفتم .

نمیخوام بدون علت تعریف کنم خوب من هم با کلی تحقیق خریدم .
من فقط تجربه خودم رو میگم دوستان هم میتونند استفاده بکنن یا نه :
اول توی سایت سازنده برید و نماینده فروش رو توی ایران پیدا کنید
بعد به شرکت سازنده یک میل بزنید و از اونها بخواهید که نمایندگی مجازشون رو توی ایران معرفی کنند و همینطور هر سوالی که دارید از کمپانی میتونید ایمیل کند من خودم نوشتم که چتوری بفهمم بوهمیا ایران مونتاژ شده یا نه که به من جواب دادن شما نمیتونی بفهمی ولی اون کسی که توی ایران مونتاژ میکنه توی چک دوره دیده و مورد تایید ما هست .
( حتما خودتون میل بزنید و جواب بگیرید)
بالاخرا رفتم فروشگاهشون، امتحان کردم و گرفتم و الان راضی هستم .
بچه ها راستی قیمت پیانو بوهمیا بسته به این که چه قطعاتی توش به کار رفته ( اکشن بوهمیا یا رنر ، چکش های Abel یا Renner ,... ) تغییر میکنه البته اون مدلی که اینجا میفروشن اکشن بوهمیا و چکش Abel هست .
به نظر من توی این قیمت میتونه از پیانو های خوب باشه .
مبارکتون باشه دوست عزیز، برامون از صدای پیانوتون تعریف می کنید ؟

parham2538
Thursday 1 July 2010, 09:22 AM
چطور بگم صداش شبیه هدای پیانو های اروپایی هست . من پیانو چینی رو امتحان کردم صدای ابتدایی و خامی داره ولی صدای این یک صدای گرم و بدون زنگ هست البته کنترل شده .کلا صدا یک پارامتر صلیقه ای هست شاید یه نفر دیگه بگه صدای پیانوی من یک ذره تو دماغی هست و ....

ولی چیز مهمی که باید توی خریدپیانو باید توجه بشه عکس العمل اکشن یک پیانو هست . که هم بتونه قطعات سریع رو باسخگو باشه و هم اینکه موقعی که یک نوت رو با قدرت مینوازید تا اینکه آروم و بااحساس هر دو عکس العمل رو داشته باشه یعنی صدای بلند و یک صدای آروم ( وقتی آروم میزنید نوتها گم نشن )

ضمنا باز هم تاکید میکنم من معیار هایی رو که به نظرم میرسه و تجربه خودم هست رو به دوستان عرضه میکنم و پیشنهاد میکنم که دوستان صرف نظر از مارک و یا کشور سازنده بتونن پیانوی مورد علاقهشون رو انتخاب کنند.

pianista
Thursday 1 July 2010, 01:59 PM
challen رو دیدم صداش خیلی ول بود به نظرم انگار صفحه صداش نمی تونست خوب صدارو کنترل کنه البته من تو پیانو تجربه ای ندارم فقط احساس کردم حالا با 6 میلیون یعنی challen بهتر از Bohemia هستش؟؟؟؟

دوست عزیز شما اگه تو پیانو تجربه ای نداری طبق گفته خودتون بهتر نیست نظر ندین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

amir1055
Thursday 1 July 2010, 09:06 PM
دوستان گرامی و هنرمندم، به عنوان یه برادر کوچکتر میگم لطفا در کامنت های ارسالی بیشتر احترام دوستان دیگتون رو نگه دارید و در بکار بردن الفاظ دقت بیشتری کنید.

vahid.zolmat
Friday 2 July 2010, 12:30 AM
دوستان گرامی و هنرمندم، به عنوان یه برادر کوچکتر میگم لطفا در کامنت های ارسالی بیشتر احترام دوستان دیگتون رو نگه دارید و در بکار بردن الفاظ دقت بیشتری کنید.
بله ، واقعا حیفه این نوع برخورد ها برای طرفداری از یه ساز ، اون آقا نظرشو در مورد صدای ساز گفته و هر کس برای خودش در زمینه ی صلیقه صدا صاحب نظره ، خیلی بده این نوع برخورد....

piano78
Sunday 4 July 2010, 10:40 AM
سلام دوستان. خیلی خوشحالم که اینجا رو پیدا کردم. منم یه مدت مدیدیه!! که دنبال یه پیانوی خوب هستم و از اونجا که زیاد بودجه برای این کار ندارم نمیتونم نو بخرم. البته یه مدل یاماها دیدم تو آرشه (ju109) . این مدلو 3 میلیون میداد ولی مونتاژ اندونزیه. هرچی دنبال یه پیانوی دست دوم خوب میگردم پیدا نمیکنم. من این پیانو رو برای دختر 7 ساله ام میخوام. البته چون قبلا ارگ داشته حالا از دیجیتال خوشش نمیاد و فقط مد نظرم آکوستیکه.
چند روز پیش به یه مدل بلاروس b7 برخوردم که 8 یا 9 سال (به گفته خود فروشنده) از عمرش میگذره. قیمت داده 2 میلیون و 100 . به نظرتون خیلی بالا نمیگه؟ البته نمیخوام دست دومو از مغازه بخرم دوست دارم از دست بخرم چون به نظرم مغازه دارها رو این سازهای دست دو بیشتر از نوها سود میگیرن.
کسی پیانوی خوب دست دوم سراغ نداره؟ میشه مارک شیمل دست دوم پیدا کرد؟
ضمن اینکه اگه از اول یه چیز خوب بگیرم برام بهتره تا اینکه یه مدل بگیرم و بعد از دو سال بخوام عوضش کنم.
اگه ممکنه کمکم کنید دوستان خوبم.

pianista
Sunday 4 July 2010, 11:57 AM
سلام دوستان. خیلی خوشحالم که اینجا رو پیدا کردم. منم یه مدت مدیدیه!! که دنبال یه پیانوی خوب هستم و از اونجا که زیاد بودجه برای این کار ندارم نمیتونم نو بخرم. البته یه مدل یاماها دیدم تو آرشه (ju109) . این مدلو 3 میلیون میداد ولی مونتاژ اندونزیه. هرچی دنبال یه پیانوی دست دوم خوب میگردم پیدا نمیکنم. من این پیانو رو برای دختر 7 ساله ام میخوام. البته چون قبلا ارگ داشته حالا از دیجیتال خوشش نمیاد و فقط مد نظرم آکوستیکه.
چند روز پیش به یه مدل بلاروس b7 برخوردم که 8 یا 9 سال (به گفته خود فروشنده) از عمرش میگذره. قیمت داده 2 میلیون و 100 . به نظرتون خیلی بالا نمیگه؟ البته نمیخوام دست دومو از مغازه بخرم دوست دارم از دست بخرم چون به نظرم مغازه دارها رو این سازهای دست دو بیشتر از نوها سود میگیرن.
کسی پیانوی خوب دست دوم سراغ نداره؟ میشه مارک شیمل دست دوم پیدا کرد؟
ضمن اینکه اگه از اول یه چیز خوب بگیرم برام بهتره تا اینکه یه مدل بگیرم و بعد از دو سال بخوام عوضش کنم.
اگه ممکنه کمکم کنید دوستان خوبم.
سلام دوست من
در مورد بلاروس قیمت ها تو همون حدود حالا 100 تومان بالا یا پایینه . در مورد شیمل دست دوم هم حدود قیمتی بین 4 تا 5 میلیون رو باید روش حساب کنید . چون حدود هزینه تون رو مشخص نکردید ی خورد سخت میشه به شما پیشنهاد داد ولی خیلی خوبه که دنبال دیجیتال نیستید .

piano78
Sunday 4 July 2010, 01:15 PM
سلام دوست من
در مورد بلاروس قیمت ها تو همون حدود حالا 100 تومان بالا یا پایینه . در مورد شیمل دست دوم هم حدود قیمتی بین 4 تا 5 میلیون رو باید روش حساب کنید . چون حدود هزینه تون رو مشخص نکردید ی خورد سخت میشه به شما پیشنهاد داد ولی خیلی خوبه که دنبال دیجیتال نیستید .

مرسی دوست عزیزم از توجهت. اگه شیمل دست دوم گیر بیاد میتونم 4 یا 5 میلیون جور کنم . شما سراغ دارید؟

pianista
Sunday 4 July 2010, 01:40 PM
سعی می کنم برات پرس و جو کنم و خبرشو بهت بدم

amir1055
Sunday 4 July 2010, 03:02 PM
مرسی دوست عزیزم از توجهت. اگه شیمل دست دوم گیر بیاد میتونم 4 یا 5 میلیون جور کنم . شما سراغ دارید؟

شیمل با 4 5 میلیون تومن بسیار بعید میدونم پیدا بشه. اخیرا یکی از دوستان یه شیمل 35 ساله رو به قیمت 8 میلیون تومن خریداری کردن. البته ساز بسیار تمیز و بدون نقصی بوده.
ترجیحا سراغ سازهای روسی یا بلاروس نرید. بودجه شما برای خرید یه ساز معقول آکوستیک، تقریبا مناسبه. خیلی عجله نکنید تا خدای نکرده از خریدتون پشیمون بشید.

piano78
Sunday 4 July 2010, 03:28 PM
سعی می کنم برات پرس و جو کنم و خبرشو بهت بدم

مرسی پیانیستای عزیز منتظر شما میمونم.

شیمل با 4 5 میلیون تومن بسیار بعید میدونم پیدا بشه. اخیرا یکی از دوستان یه شیمل 35 ساله رو به قیمت 8 میلیون تومن خریداری کردن. البته ساز بسیار تمیز و بدون نقصی بوده.
ترجیحا سراغ سازهای روسی یا بلاروس نرید. بودجه شما برای خرید یه ساز معقول آکوستیک، تقریبا مناسبه. خیلی عجله نکنید تا خدای نکرده از خریدتون پشیمون بشید.

آخه دوست عزیز اصلا نمیدونم از کجا و چه طریقی باید پیدا کنم. اگر یکی راهنماییم کنه ممنون میشم.

amir1055
Monday 5 July 2010, 07:30 AM
راستش بنظرم حضور در سایت هایی مثل همین سایت و یا سایتی مثل زمزمه شبانه (You can see links before reply) (این سایت کمک سنگین ولی بسیار غنیه) و استفاده از تجربیات اعضا میتونه کمک بزرگی کنه. دقت کن قبلا همه کامنت ها رو بدقت خونده باشی.

piano78
Monday 5 July 2010, 08:32 AM
راستش بنظرم حضور در سایت هایی مثل همین سایت و یا سایتی مثل زمزمه شبانه (You can see links before reply) (این سایت کمک سنگین ولی بسیار غنیه) و استفاده از تجربیات اعضا میتونه کمک بزرگی کنه. دقت کن قبلا همه کامنت ها رو بدقت خونده باشی.

ممنونم امير جان درست ميفرماييد اتفاقا تمام كامنتهاي قبل رو به دقت خوندم ممنون از راهنماييتون

Siaavash
Tuesday 6 July 2010, 09:07 PM
توی رنج 2-2/5 مورد مناسب و خوبی پیدا می شه برای خرید؟...
اصلاً توی این رنج خرید پیانو آکوستیک پیشنهاد می شه؟...

یا با هزینه کمتر خرید پیانو دیجیتال بهتره (نسبت به پیانوهای آکوستیک توی این رنج قیمت...)؟...

amir1055
Wednesday 7 July 2010, 07:48 AM
به هیچ وجه پیانو آکوستیک در این رنج پیشنهاد نمیشه دوست عزیز. احتمالا در بین کامنت های قبل هم به این نکته اشاره شده.

pzolmajd
Wednesday 7 July 2010, 08:34 AM

یا با هزینه کمتر خرید پیانو دیجیتال بهتره (نسبت به پیانوهای آکوستیک توی این رنج قیمت...)؟...

دوست عزیز
با این هزینه می توانید تنها پیانوی آکوستیک روسی دست دوم بخرید که شخصا به شما توصیه نمی کنم.

pianista
Wednesday 7 July 2010, 09:37 AM

سلام
چرا که نه می تونی ی روسی تر تمیز پیدا کنی تو رنج قیمت 2000/0000 تومان مثل بلاروس ب7 یا ب 14 یا چایکوفسکی هر چی باشه از پیانو دیجیتال بهتره روح و حس داره ....... مگه ما چند سال پیش با چی کار میکردیم .... بچه هایی که سابقه شون بیشتره یادشونه 17 یا 18 سال پیش مگه چه پیانو هایی بود تو بازار از همه بچه هایی که امروز پیانیست هستند بپرسید با چی شروع کردی؟ همه میگن با پیانو روسی در سته خیلی کیفیت صدایی دلچسبی نداره ولی واسه مبتدی بد نیست که 4 یا 5 سال کار کنه بعدا بفروشه ی چیز بهتر بگیره باز مزیتش اینه که می تونی بفروشیش ولی پیانو دیجیتال چی ؟ مشتری اول و آخریش خودتی .:9:

amir1055
Wednesday 7 July 2010, 10:11 AM
بله 17 18 سال قبل یا حتی قبلتر از اون برخی از مرغوب ترین پیانو های روز که خیلی هاشون هم روسی یا ساخت کشور های بلوک شرق بودن با قیمتی معقول در ایران موجود بود و جای نگرانی از خریدشون هم نبود، خود من هم یه پتروف ساخت چک اسلاواکی سابق دارم که بیش از 3 دهه از عمرش میگذره ..... ولی پیانوهای ارزان قیمت روسی که امروز در بازار ایران وجود داره به هیچ وجه اون ساز غنی، پرطنین و باکیفیت سازهای قدیمی نیست. بلکه سازیه با کیفیت بسیار بسیار پایین و در این مورد هم مشتری اول و آخر کسی هست که سازی با کیفیت پایین تهیه کنه.
به این نکته هم دقت کنیم تکنولوژی ساخت اکشن برای یک ساز دیجیتال به مراتب دقیق تر و بهتر از یک ساز آکوستیک هم قیمت اونه ضمن اینکه مشکل از کوک در رفتن به کرات زیاد زنگوله ای شدن صدای ساز بعد از مدت کوتاه و .... رو هم نداره و اینکه برای یک هنرجو چیزی که در وهله اول مهمه همون اکشن سازه تا انگشتان در ایتدا درست تربیت بشن.
من همچنان تاکید میکنم با بودجه حدود 2 تومن خرید یک ساز بی کیفیت ولی آکوستیک یک اشتباه بزرگه.
هرچند با این گفته موافقم که 2 3 سال (و نه 4 5 سال) کار راه اندازه ولی فروش اون فکر نکنم به اندازه فروش یه ساز دیجیتال راحت باشه چون جدای از اشکالات فراوان فنی، صدای بدی هم پیدا خواهد کرد چیزی که برای یک ساز دیجیتال در صورت استفاده صحیح اتفاق نخواهد افتاد.

pianista
Wednesday 7 July 2010, 10:35 AM
بله 17 18 سال قبل یا حتی قبلتر از اون برخی از مرغوب ترین پیانو های روز که خیلی هاشون هم روسی یا ساخت کشور های بلوک شرق بودن با قیمتی معقول در ایران موجود بود و جای نگرانی از خریدشون هم نبود، خود من هم یه پتروف ساخت چک اسلاواکی سابق دارم که بیش از 3 دهه از عمرش میگذره ..... ولی پیانوهای ارزان قیمت روسی که امروز در بازار ایران وجود داره به هیچ وجه اون ساز غنی، پرطنین و باکیفیت سازهای قدیمی نیست. بلکه سازیه با کیفیت بسیار بسیار پایین و در این مورد هم مشتری اول و آخر کسی هست که سازی با کیفیت پایین تهیه کنه.
به این نکته هم دقت کنیم تکنولوژی ساخت اکشن برای یک ساز دیجیتال به مراتب دقیق تر و بهتر از یک ساز آکوستیک هم قیمت اونه ضمن اینکه مشکل از کوک در رفتن به کرات زیاد زنگوله ای شدن صدای ساز بعد از مدت کوتاه و .... رو هم نداره و اینکه برای یک هنرجو چیزی که در وهله اول مهمه همون اکشن سازه تا انگشتان در ایتدا درست تربیت بشن.
من همچنان تاکید میکنم با بودجه حدود 2 تومن خرید یک ساز بی کیفیت ولی آکوستیک یک اشتباه بزرگه.
هرچند با این گفته موافقم که 2 3 سال (و نه 4 5 سال) کار راه اندازه ولی فروش اون فکر نکنم به اندازه فروش یه ساز دیجیتال راحت باشه چون جدای از اشکالات فراوان فنی، صدای بدی هم پیدا خواهد کرد چیزی که برای یک ساز دیجیتال در صورت استفاده صحیح اتفاق نخواهد افتاد.

با احترام فراوان
با ی تلفن ساده به فروشندگان پیانو دست دوم که در اینتر نت به راحتی میشه پیداشون کرد می بینید که قیمت فروش مثلا بلاروس ب7 2میلیون تومان و قیمت خرید آن 1.5 میلیون تومان است آیا جایی را سراغ دارید که مثلا پیانو clp320 را از شما بخره ؟ یا سایر مدلها آن ؟
اگر جایی را سراغ دارید به من معرفی کنید تا از شر پیانو دیجیتالی که دو سال پیش خریدم نجات پیدا کنم !!!!1
پیانو آکوستیک با هر سن و کیفیتی قیمتی مشخص دارد بسته به ظاهر ، مکانیزم ،حفظ کوک ، ،سن و رنگ . یعنی قیمت خرید وفروشش مشخص می باشد . کما اینکه خیلی ها ترجیح میدن مثلا یاماها اصل ژاپن کارکرده داشته باشند که افت قیمت خودش رو کرده باشه یا مثل شما پتروف یا شیمل بخرن .
بله اگه قرارباشه ی پیانو آکوستیک روسی سرطان مثل آکورد داشته باشید که کوک نگه نداره با شما موافقم دیجیتال گزینه بهتریه .... ولی بنده عرض کردم ی پیانو روسی تر تمیز که مطمئنا تو بازار پیدا میشه .....

amir1055
Wednesday 7 July 2010, 12:22 PM
آیا جایی را سراغ دارید که مثلا پیانو clp320 را از شما بخره ؟ یا سایر مدلها آن ؟
اگر جایی را سراغ دارید به من معرفی کنید تا از شر پیانو دیجیتالی که دو سال پیش خریدم نجات پیدا کنم !!!!1

بله تو همین سایت در فروم مربوط به پیانو های دیجیتال و این (You can see links before reply) سایت هستند دوستانی که قصد خرید از شخصی مطمئن رو دارند. ولی من توصیه میکنم ساز دیجیتال رو نگه دارید. من خودم هم اخیرا یه clp-340 خریدم. برای اکثر کسانی که بطور جدی تمرین روزانه پیانو انجام میدن و خصوصا شبها، وجود یک ساز دیجیتال مناسب خیلی بدرد میخوره، حتی بصرفه تر از خرید یه پیانو ساکت هستش.

به هر حال دوست عزیزم بنده ذینفع خرید و فروش پیانوهای روسی نیستم که میفرمایید زنگ بزنید قیمت خرید و فروش رو بگیرید. قصد من در اینجا تنها و تنها کمک در حد توان به عزیزان هنرمند و هنردوستیه که با عشق و علاقه میخوان وارد دنیای موسیقی خصوصا پیانو بشن.

تشکر میکنم اگه این بحث رو تمام یافته تلقی کنید. شما نظری دادید و من هم نظری. بحث بیش از این باعث دور شدن از رسالت اصلی وجود چنین مکان هایی میشه.

Siaavash
Wednesday 7 July 2010, 05:37 PM
با این تواصیف حداقل هزینه ای که باید برای یک ساز آکوستیک در نظر گرفت چه مقدار هست؟...

piano78
Thursday 8 July 2010, 10:46 AM
تو رو خدا یکی به من کمک کنه. من یه پیانوی کارکرده میخوام از کجا باید بگیرم؟ کمککککککککککککک...

amir1055
Saturday 10 July 2010, 01:13 PM
با این تواصیف حداقل هزینه ای که باید برای یک ساز آکوستیک در نظر گرفت چه مقدار هست؟...

تقریبا 5 میلیون تومن.
البته این نظر منه.

pianist_h
Saturday 10 July 2010, 01:25 PM
من خودم يه ساز با قيمت 3800 دارم وخيلي ازش راضي هستم به نظرم خيلي بهتر از کار کردن با پيانوي ديجيتال هستش
پس خيلي هم سخت نگيريد :am

Siaavash
Saturday 10 July 2010, 02:18 PM
من خودم يه ساز با قيمت 3800 دارم وخيلي ازش راضي هستم به نظرم خيلي بهتر از کار کردن با پيانوي ديجيتال هستش
پس خيلي هم سخت نگيريد :am
سازتون چه مارک و مدلیه؟...

piano78
Tuesday 13 July 2010, 03:31 PM
سازتون چه مارک و مدلیه؟...

سوال منم دقیقا همینه!!

secret.1300
Tuesday 13 July 2010, 10:38 PM
سلام.من فکر میکنم بهترین پیانو تو مارک سمیک جی اس 118 هست.که حدود 5/100/000

sampili
Friday 16 July 2010, 04:25 PM
سلام به دوستان عزیزم
من میخوام پیانویی تو قیمت 5-6 تومن بخرم. بخدا کامل گیج شدم اخه من دنبال صدای بم و مخملی میگردم تو ساز پیانو هم کاملا اماتورم.
در لارستان هم به برند های challen و bohemia و hoffman بر خوردم
اگر با توجه به صدایی که میخوام منو راهنمایبی کنیید واقعا کمک بزرگی به من کردید.
یک دنیا ممنون

sampili
Friday 16 July 2010, 04:48 PM
سلام به دوستان عزیزم
من میخوام پیانویی تو قیمت 5-6 تومن بخرم. بخدا کامل گیج شدم اخه من دنبال صدای بم و مخملی میگردم تو ساز پیانو هم کاملا اماتورم.
یک دنیا ممنون

pianista
Saturday 17 July 2010, 09:57 AM
سلام به دوستان عزیزم
یک دنیا ممنون

challen که عالیه مشکل دیگه چیه ؟؟؟؟؟
هم صداش گرد و اروپایی هم امکانت زیادی داره ... تاچش خوبه صداش عالیه گارانتی قابل قبولی هم داره
بین این سه تایی که گفتی challen خیلی بهتره شک نکن ......
موفق باشی

pzolmajd
Saturday 17 July 2010, 01:18 PM
سلام به دوستان عزیزم
یک دنیا ممنون

بالاخره پس از حدود 2 ماه دورزدن توی تمام پیانو فروشی های نو و دست دوم تهرون، زیر و رو کردن کلی فوروم و مشورت با تعدادی پیانیست و استاد پیانو و گذر از برندهایی مثل یاماها، چلن، بوهمیا، نوردیسکا، هافمن، کاوایی، وبر و ... پیانوی سمیک 121 خریدم برای پسرم به قیمت پنج میلیون و هشتصد هزارتومان:35:
حقیقتش هرکدوم از پیانوهایی که نام بردم موردی دارن که آدمو دل چرکین می کنن واسه خرید، البته همه میگن سمیک گرونه ولی تاحالا ندیدم کسی از کیفیت اون شکایتی داشته باشه، امیدوارم انتخابم درست باشه.

amir1055
Saturday 17 July 2010, 01:30 PM
تبریک میگم و خوش بحال پسرتون با داشتن همچین پدر خوب و هنردوستی.
بیصبرانه منتظر شنیدن داستان خریدتون و اینکه چی شد که این ساز بخصوص رو انتخاب کردین، هستیم.

peji_peji
Sunday 18 July 2010, 04:50 PM
دوست عزیز شما اگه تو پیانو تجربه ای نداری طبق گفته خودتون بهتر نیست نظر ندین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من نظرم رو گفتم و این حرف رو الکی نزدم 15 سال گیتار فلامنکو میزنم و سالیان دارم تدریس میکنم صدای ساز رو حوب میشناسم با حرف اون دوست عزیزم موافقم که میگه به جای ساخته شده نگاه نکنید صدا مهمه من خودم شخصا توی گیتار ساز یک سازنده ایرانی و فقط قبول دارم که معادل صدای گیتار های 50 میلیونی صدا میده ولی در مورد پیانو خواستم از تخصص شما دوستای هنرمند استفاده کنم همین
حالا شما دوستان بین این پیانوها yamaha u1j -- u10f/h یا bohemia یا samickکدوم رو ترجیح میدی تا سقف 6.5 میلیون منتظر جوابتون هستما

لینا
Monday 19 July 2010, 09:20 PM
سلام دوستان
کسی در مورد پیانوی استرلینگ اطلاعاتی داره؟

secret.1300
Tuesday 20 July 2010, 08:35 PM
سلام به دوستان عزیزم
یک دنیا ممنون

بدون شک.برو پیانو سمیک بخر.مدل جی اس 118.همه چیزش اصلیه

Siaavash
Wednesday 21 July 2010, 07:39 PM
Yamaha ju109 با قیمت 3300 چطوره؟...ارزش خرید داره؟...

secret.1300
Wednesday 21 July 2010, 09:14 PM
سلا سیاوش عزیز.مطمئنی که این یاماها اصله ؟مطمئن شو حتمن

Siaavash
Wednesday 21 July 2010, 09:16 PM
راستش قیمتش یه کمی زیادی مشکوکه...خیلی ارزونه...اینو تو تاپیک پیانو دیجیتال یکی از کاربرا گفته بود...گویا قیمتیه که تلفنی از یکی از نمایندگی ها پرسیده...

secret.1300
Wednesday 21 July 2010, 09:32 PM
چه قدر پول داری ؟

Siaavash
Wednesday 21 July 2010, 09:55 PM
چه قدر پول داری ؟

تقریباً 2...

secret.1300
Wednesday 21 July 2010, 09:57 PM
2 میلیون.؟
حتمن میخوای اگوستیک باشه ؟
دیجیتالی چه طور ؟نمیخوای ؟

Siaavash
Wednesday 21 July 2010, 10:04 PM
2 میلیون.؟
حتمن میخوای اگوستیک باشه ؟
دیجیتالی چه طور ؟نمیخوای ؟
2 رو واسه دیجیتال کنار گذاشته بودم...اما خب آکوستیک یه چیز دیگه است...
از اون طرف این گزینه وسوسه انگیزه...یه Silent Piano اونم با این قیمت...

secret.1300
Wednesday 21 July 2010, 10:12 PM
ببین.در حال حاضر بهترین پیانو چه از نوع دیجیتال وچه اگوستیک پیانو سمیکه.
اگه تهرانی آدرس نمایندگی پیانو سمیک رو پیدا کن.فکر میکنم تو شریعتیه.
این پیانو ها همه قطعاتش اصله.و من مدل جی اس 118 رو خریدم.5100000
تو میتونی مدل های دیگشو سوال کنی وب بخری.
از ننظر نوع کیفیت شک نکن.با هر کی که داره مشورت کن.مطمئن باش کسی نمیگه بده
samick

Siaavash
Wednesday 21 July 2010, 10:41 PM
ببین.در حال حاضر بهترین پیانو چه از نوع دیجیتال وچه اگوستیک پیانو سمیکه.
اگه تهرانی آدرس نمایندگی پیانو سمیک رو پیدا کن.فکر میکنم تو شریعتیه.
این پیانو ها همه قطعاتش اصله.و من مدل جی اس 118 رو خریدم.5100000
تو میتونی مدل های دیگشو سوال کنی وب بخری.
از ننظر نوع کیفیت شک نکن.با هر کی که داره مشورت کن.مطمئن باش کسی نمیگه بده
samick
پایین ترین قیمت برای آکوستیکش چنده؟...

vahid.zolmat
Wednesday 21 July 2010, 11:51 PM

بدون شک.برو پیانو سمیک بخر.مدل جی اس 118.همه چیزش اصلیه
دوست عزیز میشه برای ما توضیح بدی چطوری شما پیانو های اصلی رو از فرعی تشخیص می دی ؟ فروشنده بهت میگه ؟
یاماها اندونزی و سمیک اندونزی رو می گی اصل ؟ خوب بد نیست بدونی اصل یاماها یعنی ژاپنی و اصل سمیک یعنی کره ای که نوع کره ایش وارد ایران برای فروش نمیشه به گفته ی فروشنده ی نمایندگیش !
چرا هر کس هر پیانویی رو خودش می خره فکر می کنه اصله و اطلاعات نادرست به دیگران می ده ؟

vahid.zolmat
Wednesday 21 July 2010, 11:57 PM
Yamaha ju109 با قیمت 3300 چطوره؟...ارزش خرید داره؟...
دوست عزیز ارتفاع 109 ارتفاع جالبی نیست اصلا ، اگر برات امکان داره وبر ارتفاع 114 بخر حدود 4 میلیونه قیمتش ، چلن هم قیمتای مناسبی داره ، برو ببین صداش رو می پسندی یا نه ، به گوش های خودت اعتماد کن ، موفق باشی

peji_peji
Friday 23 July 2010, 09:39 AM
نظرتون در مورد albert weber چیه ؟

secret.1300
Friday 23 July 2010, 10:03 AM
فروشنده بهت میگیه که اصلیه یا نه.البته اگه صادق باشه.پیانو های سمیک همه اصلا.

secret.1300
Friday 23 July 2010, 10:04 AM
نه.پیانو های وبر جالب نیتس
دوسم یکی خریده.میگه وقتی کوکش میکنم چند روز بعد برمیگرده به حالت اولش.پشیمونه.

secret.1300
Friday 23 July 2010, 10:11 AM
دوست عزیز میشه برای ما توضیح بدی چطوری شما پیانو های اصلی رو از فرعی تشخیص می دی ؟ فروشنده بهت میگه ؟
یاماها اندونزی و سمیک اندونزی رو می گی اصل ؟ خوب بد نیست بدونی اصل یاماها یعنی ژاپنی و اصل سمیک یعنی کره ای که نوع کره ایش وارد ایران برای فروش نمیشه به گفته ی فروشنده ی نمایندگیش !
چرا هر کس هر پیانویی رو خودش می خره فکر می کنه اصله و اطلاعات نادرست به دیگران می ده ؟
ببین از کره میاد.
سیمش آلمانه.پوبش کانادا. وووو
اگه تو یاماها اصل پیدا کردی که مال خود ژاپن بود.من سه میلیون تومن بهت سود میدم و برای من بفرست.مرسی

secret.1300
Friday 23 July 2010, 10:14 AM
دوست عزیز ارتفاع 109 ارتفاع جالبی نیست اصلا ، اگر برات امکان داره وبر ارتفاع 114 بخر حدود 4 میلیونه قیمتش ، چلن هم قیمتای مناسبی داره ، برو ببین صداش رو می پسندی یا نه ، به گوش های خودت اعتماد کن ، موفق باشی
پیانو سمیک رو نه من.بلکه تمام استادا که از پیانو سر در میارن تایید کردن و همشون از این پیانو خریدن.
من که نمایندگی سمیک ندارم که بخوام تبلیغ کنم.من بعد از 3 ماه تحقیق بهترینو انتخاب کردم.و شک ندارم بهترینو خریدم.

peji_peji
Friday 23 July 2010, 12:20 PM

ببین من weber رو نمیگم ها ALbert WEBER منظورم که آلمانی هستن ...

secret.1300
Friday 23 July 2010, 02:17 PM

سارا20
Friday 23 July 2010, 02:45 PM
تا حدودی با secret.1300 موافقم.خودم samick دارم. ازش خیلی راضی ام.اما اگه وقت خرید یه استاد مورد اعتماد همراهیت کنه میتونی بهترین انتخابو با توجه به بودجه و مدل هایی که تو ایران میاد داشته باشی.البته فروشنده هم مهمه که پیانو دست دوم نفروشه.بهتره اصلا سمت پیانو دست دوم نرفت.

parham2538
Friday 23 July 2010, 03:36 PM
ببین من weber رو نمیگم ها ALbert WEBER منظورم که آلمانی هستن ...

دوست عزیز ALbert WEBER کره ای است .ولی نسبتا خوبه

parham2538
Friday 23 July 2010, 03:41 PM
ببین از کره میاد.
اگه تو یاماها اصل پیدا کردی که مال خود ژاپن بود.من سه میلیون تومن بهت سود میدم و برای من بفرست.مرسی

البته یه راه ساذه تر :
از نمایندگی رسمی بخرید و قبل از قرار داد شماره سریال پیانو را با سازنده چک کنید. به سادگی جوابتون رو میدن .

لینا
Friday 23 July 2010, 04:19 PM
سلام دوستان
کسی در مورد پیانوی استرلینگ اطلاعاتی داره؟ من شنیدم امرکاییه. یک اسپینتش به من پیشنهاد شده. اگه اطلاعاتی دارید لطفا کمکم کنید...

peji_peji
Friday 23 July 2010, 07:55 PM
دوست عزیز ALbert WEBER کره ای است .ولی نسبتا خوبه
همه بهم گفتن weber کره ای albert weber آلمانی هست که توی نمایندگیش جلوی پارک ساعی یه albert weber معرفی کرد 8 میلیون ارتفاع 121 مشکی کلاویه های دیزش هم آبنوس بود
اینقدر میارزه ؟ یا بهترم میتونم بگیرم ؟
من هی دارم بودجمو میبرم بالا هر چی ساز میبینم ولی دیگه زورم بیشتر از این نمیرسه کلافه شدم چی کار کنم

amir11235
Friday 23 July 2010, 09:49 PM
همه بهم گفتن weber کره ای albert weber آلمانی هست که توی نمایندگیش جلوی پارک ساعی یه albert weber معرفی کرد 8 میلیون ارتفاع 121 مشکی کلاویه های دیزش هم آبنوس بود
من هی دارم بودجمو میبرم بالا هر چی ساز میبینم ولی دیگه زورم بیشتر از این نمیرسه کلافه شدم چی کار کنم
دوست عزیز من یه آلبرت وبر 131 دارم ، آلبرت وبر یه پیانو کره ای هست با با اکشن و چکشهای رنر و سیمهای رسلو آلمان ، پیانوی بسیار خوبی هست ، کوک هم خوب نگه میداره ،فقط نکته مهم صدای اون هست که صدای ملو و گرد کاملا اروپایی داره و مثل ساز های شرقی نیست (منظورم سمیک و یاماها و ... هست ) اما از لحاظ کیفیت در کتاب the piano book هم رده یاماها و کاوای و چند برند معروف دیگه قرار داره این کتاب را یکی از دوستان در صفحات اولیه گذاشته که میتونی دانلود کنی و با دقت پیانوی مورد علاقه خودت را انتخاب کنی ، ولی مجموعا من ازش بسیار راضی هستم راستی میتونی به سایت نمایندگیش مراجعه کنی و اطلاعات کامل بگیری

vahid.zolmat
Saturday 24 July 2010, 12:47 AM
پیانو سمیک رو نه من.بلکه تمام استادا که از پیانو سر در میارن تایید کردن و همشون از این پیانو خریدن.
من که نمایندگی سمیک ندارم که بخوام تبلیغ کنم.من بعد از 3 ماه تحقیق بهترینو انتخاب کردم.و شک ندارم بهترینو خریدم.

استاد ها و کوکر هایی که من باهاشون در تهران مشورت کردم گفتن سمیک صدای همه چیز میده به جز پیانو و نظر خودمم همین بود وقتی با مدل های ارزون قیمتش در نمایندگیش نواختم ، البته یه مدل 9 تومانی داشت که صدای خوبی داشت انصافا اما ظاهرش از این پیانو های مدرن بود که من دوست نداشتم ... ( ضمن اینکه 9 تومان پول نداشتم ! )

فروشنده بهت میگیه که اصلیه یا نه.البته اگه صادق باشه.پیانو های سمیک همه اصلا.

ببین از کره میاد.

دوست خوبم اولا به حرف فروشنده ها گوش نکن ، ثانیا همون فروشنده ی دورسانوا ( نمایندگی سمیک تهران ) به من گفت همه دستگاه های فروشیمون مال اندونزیه فقط 2 مدل کره ای داشت برای نمایش در فروشگاهش .
پیانو یاماها ژاپنی هم مدل های U1 , U3 برای مثال در بازار موجوده که واقعا ژاپنی هستن و با توجه به دیواری بودنشون بالای 11 میلیونه قیمتشون و پیانوهای فوق العاده ای هستند ، فکر می کنم به اون 3 ماه تحقیقت باید شک کنی که می گی یاما ژاپنی وجود نداره ، یا شاید شهرستان هستی و اونجا ژاپنیش نیست ، تهران هست .

به دوستت بگو من خیلی وقته وبر دارم و به جز کوک اولیه یک کوک دیگه کردم و الان هیچ نت فالشی ندارم و خیلی راضی ام از سازم و صداشو خیلی دوست دارم ، با هر کوکری هم مشورت کردم قبل خرید گفت وبر خوب کوک نگه می داره در پیانو های این رنج قیمتی .

vahid.zolmat
Saturday 24 July 2010, 12:56 AM
دوست خوبم وبر صدای خیلی نازی داره و بسیار مخملی و گرمه ، آلبرت وبر هم جزو مدل های گرون قیمت ترش هست که خوب طبیعتا بهتره اما من خودم زمانی که می خواستم بخرم با اینکه پولم به آلبرت وبر نمی رسید ، چندان هم شیفته ی آلبرت وبر نشدم، چون به سلیقه ی من همون وبر های رنج قیمت 5-6 میلیون صداشون بهتر از آلبرت وبر ها بود ، اما تاچ بهتری در مدل های آلبرت وبر وجود داشت .

بهت پیشنهاد می کنم به فروشنده یا یکی از دوستان نوازندت بگی برات بنوازه با همه ی سازها تا با سلیقه ی خودت انتخاب کنی ، نه از روی قیمت ساز یا پیشنهاد فروشنده ها ، اینو جدی می گم ، اگر صدای سازت صدای مورد علاقه ات نباشه یه عمر پشیمونی به دنبال داره !

ضمنا اگر صدای تیز یا زنگ دار یا شرقی را بیشتر می پسندی بهتره سمت وبر نری ، سازهایی مثل سمیک ، اوتومایستر برای این نوع سلیقه ها مناسب تره .

parham2538
Saturday 24 July 2010, 08:56 AM
سلام دوستان
کسی در مورد پیانوی استرلینگ اطلاعاتی داره؟ من شنیدم امرکاییه. یک اسپینتش به من پیشنهاد شده. اگه اطلاعاتی دارید لطفا کمکم کنید...

لینای عزیز .
جدا این نوع پیانو ها spinet تولیدشون خیلی کم هست و ارتفای خیلی کمی دارند و کلا اون طنین صدا رو نمیشه از این نوع پیانو انتظار داشت مضافا اکشن این پیانو ها با باقی پیانو ها تفاوت اساسی داره و گیر آوردن قطعات یدکی ( آگه خراب بشه ) بسیار مشکله . من پیشنهاد میکنم شما یه پیانوی کنسول و یا ایستاده بخرید .

parham2538
Saturday 24 July 2010, 09:04 AM
دوست خوبم وبر صدای خیلی نازی داره و بسیار مخملی و گرمه ، آلبرت وبر هم جزو مدل های گرون قیمت ترش هست که خوب طبیعتا بهتره اما من خودم زمانی که می خواستم بخرم با اینکه پولم به آلبرت وبر نمی رسید ، چندان هم شیفته ی آلبرت وبر نشدم، چون به سلیقه ی من همون وبر های رنج قیمت 5-6 میلیون صداشون بهتر از آلبرت وبر ها بود ، اما تاچ بهتری در مدل های آلبرت وبر وجود داشت .

بهت پیشنهاد می کنم به فروشنده یا یکی از دوستان نوازندت بگی برات بنوازه با همه ی سازها تا با سلیقه ی خودت انتخاب کنی ، نه از روی قیمت ساز یا پیشنهاد فروشنده ها ، اینو جدی می گم ، اگر صدای سازت صدای مورد علاقه ات نباشه یه عمر پشیمونی به دنبال داره !

ضمنا اگر صدای تیز یا زنگ دار یا شرقی را بیشتر می پسندی بهتره سمت وبر نری ، سازهایی مثل سمیک ، اوتومایستر برای این نوع سلیقه ها مناسب تره .
دوست عزیز با دستکاری نمد چکش ها صدا mellow , و یا صدای تیز و Bright رو میتونی از پیانو در بیارید به این کار voicing میگن . شما موقع خرید باید اون طنین ساند بورد را از صدای چکش باید تمیز بدید .

peji_peji
Saturday 24 July 2010, 07:16 PM

پولش که با بدبختی جور شده واسه همین وسواس دارم تو خریدش کم کم دیگه دارم دیوونه میشم
نه اصلا دنبال صدای تیز نیستم دنبال یه صدای نرم و آروم و مخملی هستم به نظرم یاماها اینجوری نبود نمیدونم حالا درست تشخیص دادم یا نه

دوست گلم یعنی شما میگی weber بهتر از albert weber هست ؟
فروشنده که زد به نظرم اومد صدای albert weber خیلی حجم داشت در عین این که بسیار آروم و شفاف بود بین این و albert weber و yamaha u1 موندم وحید تو بودی کدوم رو میگرفتی ؟ صدای یاماها یه خورده تیز نیست؟
فقط به امید راهنمایی شما حرفه ای ها هستماااااااا :23:

peji_peji
Saturday 24 July 2010, 07:25 PM
دوست عزیز من یه آلبرت وبر 131 دارم ، آلبرت وبر یه پیانو کره ای هست با با اکشن و چکشهای رنر و سیمهای رسلو آلمان ، پیانوی بسیار خوبی هست ، کوک هم خوب نگه میداره ،فقط نکته مهم صدای اون هست که صدای ملو و گرد کاملا اروپایی داره و مثل ساز های شرقی نیست (منظورم سمیک و یاماها و ... هست ) اما از لحاظ کیفیت در کتاب the piano book هم رده یاماها و کاوای و چند برند معروف دیگه قرار داره این کتاب را یکی از دوستان در صفحات اولیه گذاشته که میتونی دانلود کنی و با دقت پیانوی مورد علاقه خودت را انتخاب کنی ، ولی مجموعا من ازش بسیار راضی هستم راستی میتونی به سایت نمایندگیش مراجعه کنی و اطلاعات کامل بگیری

منم دقیقا همچین صدایی میخوام البته میتونم albert weber تو ارتفاع 121 بگیرم و این مشخصات هم که میگی تو این هم همینا بود پس شما راضی هستی
پس به نظرت حدود 8 تومان انتخاب خوبی ؟
این کتاب که گذاشتن دانلود میکنی باز نمیشه خواهشا اگه کسی لینک شو داره بزاره ممنون میشم:35:

amir11235
Saturday 24 July 2010, 09:37 PM
منم دقیقا همچین صدایی میخوام البته میتونم albert weber تو ارتفاع 121 بگیرم و این مشخصات هم که میگی تو این هم همینا بود پس شما راضی هستی
پس به نظرت حدود 8 تومان انتخاب خوبی ؟
این کتاب که گذاشتن دانلود میکنی باز نمیشه خواهشا اگه کسی لینک شو داره بزاره ممنون میشم:35:
دوست عزیز من بهت نمیگم چه پیانویی بگیری فقط در باره آلبرت وبر برات توضیح دادم ولی این نکته را هم بدون که وبر ها همه چینی هست و آلبرت وبر کره ای اصل . در کتابی که گفتم وبر ها از لحاظ کیفیت خیلی پایین تر از البرت وبر هست ، اگه دوست داری تو پیغام خصوصی ایمیل بده تا برات بفرستم در ضمن پیانو u1 یاماها به شرط ژاپنی بودن بسیار پیانوی عالی هست این با توجه به سلیقه خودت هست که چه صدایی را دوست داشته باشی کلا سعی کن بجز صدای پیانو به کیفیت ساخت اون هم توجه کنی اما تا اونجا که من میدونم u1 باید حدود 11 میلیون باشه در هر صورت عجله نکن ، من یه بار عجله کردم و کلی ضرر دادم . با دقت و حوصله ، سازی که میخوای را انتخاب کن

peji_peji
Sunday 25 July 2010, 03:57 PM
دوست عزیز من بهت نمیگم چه پیانویی بگیری فقط در باره آلبرت وبر برات توضیح دادم ولی این نکته را هم بدون که وبر ها همه چینی هست و آلبرت وبر کره ای اصل . در کتابی که گفتم وبر ها از لحاظ کیفیت خیلی پایین تر از البرت وبر هست ، اگه دوست داری تو پیغام خصوصی ایمیل بده تا برات بفرستم در ضمن پیانو u1 یاماها به شرط ژاپنی بودن بسیار پیانوی عالی هست این با توجه به سلیقه خودت هست که چه صدایی را دوست داشته باشی کلا سعی کن بجز صدای پیانو به کیفیت ساخت اون هم توجه کنی اما تا اونجا که من میدونم u1 باید حدود 11 میلیون باشه در هر صورت عجله نکن ، من یه بار عجله کردم و کلی ضرر دادم . با دقت و حوصله ، سازی که میخوای را انتخاب کن

مشکل همینه دیگه نمیدونم کیفیت ساخت کدوم بهتر اکثرا میگن این u1 ژاپن دیگخ کیفیت اون u1 قدیمی که همه استادا دارن رو نداره از طرفی
من صدای نرم و مخملی میخوام (نمیگم یاماها نداره ولی من نتونستم اینو تو یاما ها تشخیص بدم)
ولی باز اینجا راهنمایی می خوام شما دوستان باز بهتر می تونید انتخاب درست بکنید
شما که پس از albert weberet راضی هستی و دیگه موردی نمیبینی که بخوای عوضش کنی نه ؟

amir11235
Sunday 25 July 2010, 05:42 PM
مشکل همینه دیگه نمیدونم کیفیت ساخت کدوم بهتر اکثرا میگن این u1 ژاپن دیگخ کیفیت اون u1 قدیمی که همه استادا دارن رو نداره از طرفی
من صدای نرم و مخملی میخوام (نمیگم یاماها نداره ولی من نتونستم اینو تو یاما ها تشخیص بدم)
ولی باز اینجا راهنمایی می خوام شما دوستان باز بهتر می تونید انتخاب درست بکنید
شما که پس از albert weberet راضی هستی و دیگه موردی نمیبینی که بخوای عوضش کنی نه ؟
دوست عزیز من از البرت وبر بسیار راضی هستم اما دروغ هم بهت نمیتونم بگم اگه بودجه داشتم حتما یاماها u3 میگرفتم که ژاپنی اون حدود 13 میلیون هست. تو هم اگه البرت وبر میخوای بگیری 131 بگیر تفاوت زیادی با 121 از لحاظ قیمت نداره فکر کنم حدود 1 تا 2 میلیون .
ارزش داره اینقدر پول اضافه بدی ، اما یه نکته را هم برات بگم تو کتاب the piano book قیمت البرت وبر حدود قیمت یاماها هست البته تو امریکا ، این دوست من که ازش البرت را خریدم میگفت تو ایران هنوز قیمت واقعی نداره البته راست یا دروغ این قضیه را نمیدونم ، یه چیز جالب برات بگم حتما میدونی که پیانو تو حمل و نقل طولانی کوک میخواد ولی با اینکه این پیانو از کره اومده بود وقتی اومد کوکش کنه گفت بسیار به کوک استاندارد هنوز نزدیک هست ، راستش من باز هم بهت نمیگم که بگیری یا نه ، ولی من ازش راضی هستم، در ضمن از لحاظ قیافه بسیار پیانوی زیبایی هست البته مدل رنگی اون را دارم من .
:5:

vahid.zolmat
Tuesday 27 July 2010, 01:35 PM
پولش که با بدبختی جور شده واسه همین وسواس دارم تو خریدش کم کم دیگه دارم دیوونه میشم
نه اصلا دنبال صدای تیز نیستم دنبال یه صدای نرم و آروم و مخملی هستم به نظرم یاماها اینجوری نبود نمیدونم حالا درست تشخیص دادم یا نه

دوست گلم یعنی شما میگی weber بهتر از albert weber هست ؟
فروشنده که زد به نظرم اومد صدای albert weber خیلی حجم داشت در عین این که بسیار آروم و شفاف بود بین این و albert weber و yamaha u1 موندم وحید تو بودی کدوم رو میگرفتی ؟ صدای یاماها یه خورده تیز نیست؟
فقط به امید راهنمایی شما حرفه ای ها هستماااااااا :23:
دوست عزیز البته من به هیچ عنوان حرفه ای نیستم، اما کسایی مثل من که وسواس برای انتخاب ساز دارند چون خیلی دنبال ساز می گردند اطلاعاتشون بالا می ره و اینجا محلیه برای اشتراک گذاری این اطلاعات، پس من تجربه ی خودم رو دارم بازگو می کنم .
من نمی گم وبر بهتر از آلبرت وبره ، این طبیعیه وقتی قیمت ساز می ره بالا کیفیتش هم افزایش پیدا می کنه ، اما برای من با اینکه پول آلبرت وبر نداشتم زمانی که پیانو خریدم ، اصلا چشم توی آلبرت ها نموند ، چون می دیدم با توجه به تفاوت زیاد قیمتی که دارند کیفیتشون اونقدرها متفاوت نیست انصافا ، شاید به دلیل هزینه ی مونتاژ در چین و کره باشه ، برای من یه وبر مونتاژ چین خیلی حیلی رضایت بخش بود و هنوزم با اینکه پشت پیانو های زیادی نشستم ، پیانو خودم خیلی برام عالیه. زمانی که در نمایندگی مهر های روی ساند بورد هارو مقایسه می کردم بین وبر و آلبرت وبر ، و سیم های روسلا هر دو رو می دیدم بیشتر خیالم راحت می شد ، اما از حق نگذریم ، اکشن آلبرت وبر فوق العاده بوده با روکش آبنوسش که واقعا انگشت ها م رو نوازش می داد .
در کل با توجه به قیمت u1 که حدود 11 میلیونه و u3 که 14 میلیونه ، به نظر من آلبرت وبر با قیمت زیر 9 تومان و صدای گرمتری که نسبت به یاماها ژاپنی داره انتخاب بهتریه ، به لحاظ ظاهری هم آلبرت وبر 131 رو می تونم بگم زیبا ترین پیانو دیواری ای بوده که تابحال دیدم ! اما با ظاهر 121 مدل ماتش خیلی حال نکردم ، اگر پول به اندازه کافی داری آلبرت وبر بخر و مطمئن باش که پشیمون نخواهی شد ( البته به شرط اینکه سلیقت روی صدای گرم باشه )

دوست عزیز من نمی دونم کی پیانو خریدی اما من چند وقت پیش به اتفاق یکی از دوستان رفتم نمایندگی وبر ، دیدم مدل های وبر ( نه البرت وبر ) کره ای دارن توی رنج قیمت 6 تومان که بیشترین تفاوتش با مدل مونتاژ چین خودم روی صدای باسش بود که برتری داشت به پیانو خودم ، پس علاوه بر آلبرت وبر ، خود وبر هم در کره مونتاژ میشه ، یه سری لوگوهای اضافی هم اطراف پیانو بود که فروشنده می گفت استاندارد ژاپنه و این حرف ها که مال من نداشت ( شاید فقط بحث تبلیغاتی بوده ؟! )

vahid.zolmat
Tuesday 27 July 2010, 01:43 PM
دوست عزیز با دستکاری نمد چکش ها صدا mellow , و یا صدای تیز و Bright رو میتونی از پیانو در بیارید به این کار voicing میگن . شما موقع خرید باید اون طنین ساند بورد را از صدای چکش باید تمیز بدید .
بله دوست خوبم ، اما طنین ساندبورد یه بحثه ، صدایی که از چکش با توجه به نوع نمدی که استفاده می کنند درمیاد یه بحث دیگه است .
چرا آدم وقتی می خواد پیانو بخره دقت کافی رو نکنه که بعد ناچار بشه هزینه ی voicing بده که البته تا جایی که من می دونم چیز قطعی ای نیست و معلوم نیست بعد از اینکه میان پیانوتو voicing می کنند چه صدایی ازش دربیاد .
من نظرم اینه که اول از همه صدای پیانویی که تست می کنی برای خرید باید ملاک انتخاب باشه، بعد کیفیت ساخت و قطعات مصرفی .

parham2538
Wednesday 28 July 2010, 12:02 PM
بله دوست خوبم ، اما طنین ساندبورد یه بحثه ، صدایی که از چکش با توجه به نوع نمدی که استفاده می کنند درمیاد یه بحث دیگه است .
چرا آدم وقتی می خواد پیانو بخره دقت کافی رو نکنه که بعد ناچار بشه هزینه ی voicing بده که البته تا جایی که من می دونم چیز قطعی ای نیست و معلوم نیست بعد از اینکه میان پیانوتو voicing می کنند چه صدایی ازش دربیاد .
من نظرم اینه که اول از همه صدای پیانویی که تست می کنی برای خرید باید ملاک انتخاب باشه، بعد کیفیت ساخت و قطعات مصرفی .

دوست خوبم
فکر کنم منظورم رو بد رسوندم
در واقع فروشندگان با دستکاری نمد سعی میکنند که به اون صدای مشتری پسند برسند . حال اونکه شما با میتونید با صرف هزینه ( نه چندان زیاد نسبت به قیمت پیانو ) تمامی چکش ها رو عوض کنید . ولی اگر ساند بورد شما مشکل داشته باشه دیکه به این سادگی کاری نمیتوننین انجام بدید .
البته تمام پیانو هایی که ساند بورد مرغوبی دارن اکشن خوبی هم دارن و قیمت گرون ولی پیانو هایی که ساندبورد خوبی ندارند معمولا کیفیت اکشن خوبی ندارند و فروشنده محترم با دستکاری اکشن میخواد صدای خوب از پیانوش در بیاره ( بقال که نمیگه ماستم ترشه !!!!!!!)

anafar
Friday 30 July 2010, 01:09 PM
سلام من میخوام پیانو بخرم دودلم دیجیتال بگیرم یا دیواری؟ به نظرتون پیانو دیواری یاماها ju109 خوبه؟

saeedmelodi
Friday 30 July 2010, 02:00 PM
duste aziz shoma bayad aval moshakhas koni cheghadr Boodje mikhay Takhsis bedi be kharide piano , bad mahdudeye jostejuto peida koni, intori zudtar be natije miresi, 2voman behet tosiye mikonam ta unja ke mituni Pianoye Chini nakhar ( chon khodam zararesho dadam) , 3voman gule Durughaye in maghaze dararo nakhor, beshakhse Hameye Piano forushiaye tehrano sar zadam ( chon sAzam baram kheili moheme va rush hasasam) , in forushandeha hazeran HARKARIIII Bokonan ta Pianoye khodeshuno befrushan) , har dorughio behet migan , INO JEDDI MIGAM , man vaghti mikhastam dastgah bekharam moteasefane kasi nabud ke behem moshavereye dorosti bede , kheili dust daram be unai ke mikhan dastgah bekharan komak konam , har soali dashti mituni rum hesab koni MOVAFAGH BASHI DUSTE MAN,

anafar
Friday 30 July 2010, 03:31 PM
بودجه حداکثر تا چهار میلیون . اونوقت هنگام خرید حتما باید با کسی که وارده برم؟

peji_peji
Saturday 31 July 2010, 04:27 PM
دوست عزیز البته من به هیچ عنوان حرفه ای نیستم، اما کسایی مثل من که وسواس برای انتخاب ساز دارند چون خیلی دنبال ساز می گردند اطلاعاتشون بالا می ره و اینجا محلیه برای اشتراک گذاری این اطلاعات، پس من تجربه ی خودم رو دارم بازگو می کنم .
من نمی گم وبر بهتر از آلبرت وبره ، این طبیعیه وقتی قیمت ساز می ره بالا کیفیتش هم افزایش پیدا می کنه ، اما برای من با اینکه پول آلبرت وبر نداشتم زمانی که پیانو خریدم ، اصلا چشم توی آلبرت ها نموند ، چون می دیدم با توجه به تفاوت زیاد قیمتی که دارند کیفیتشون اونقدرها متفاوت نیست انصافا ، شاید به دلیل هزینه ی مونتاژ در چین و کره باشه ، برای من یه وبر مونتاژ چین خیلی حیلی رضایت بخش بود و هنوزم با اینکه پشت پیانو های زیادی نشستم ، پیانو خودم خیلی برام عالیه. زمانی که در نمایندگی مهر های روی ساند بورد هارو مقایسه می کردم بین وبر و آلبرت وبر ، و سیم های روسلا هر دو رو می دیدم بیشتر خیالم راحت می شد ، اما از حق نگذریم ، اکشن آلبرت وبر فوق العاده بوده با روکش آبنوسش که واقعا انگشت ها م رو نوازش می داد .
در کل با توجه به قیمت u1 که حدود 11 میلیونه و u3 که 14 میلیونه ، به نظر من آلبرت وبر با قیمت زیر 9 تومان و صدای گرمتری که نسبت به یاماها ژاپنی داره انتخاب بهتریه ، به لحاظ ظاهری هم آلبرت وبر 131 رو می تونم بگم زیبا ترین پیانو دیواری ای بوده که تابحال دیدم ! اما با ظاهر 121 مدل ماتش خیلی حال نکردم ، اگر پول به اندازه کافی داری آلبرت وبر بخر و مطمئن باش که پشیمون نخواهی شد ( البته به شرط اینکه سلیقت روی صدای گرم باشه )

دوست عزیز من نمی دونم کی پیانو خریدی اما من چند وقت پیش به اتفاق یکی از دوستان رفتم نمایندگی وبر ، دیدم مدل های وبر ( نه البرت وبر ) کره ای دارن توی رنج قیمت 6 تومان که بیشترین تفاوتش با مدل مونتاژ چین خودم روی صدای باسش بود که برتری داشت به پیانو خودم ، پس علاوه بر آلبرت وبر ، خود وبر هم در کره مونتاژ میشه ، یه سری لوگوهای اضافی هم اطراف پیانو بود که فروشنده می گفت استاندارد ژاپنه و این حرف ها که مال من نداشت ( شاید فقط بحث تبلیغاتی بوده ؟! )

خودم انتخابم آلبرت وبر بود شک داشتم یکی از دوستام هی میگه یاماها با راهنمایی شما دوستای گلم مطمئنا آلبرت وبر میگیرم و به این ساز مطمئن شدم امیدوارم بودجم برسه 131 بگیرم

amir11235
Saturday 31 July 2010, 09:19 PM
خودم انتخابم آلبرت وبر بود شک داشتم یکی از دوستام هی میگه یاماها با راهنمایی شما دوستای گلم مطمئنا آلبرت وبر میگیرم و به این ساز مطمئن شدم امیدوارم بودجم برسه 131 بگیرم

سلام بهت تبریک میگم پیانوی بسیار خوبی انتخاب کردی ، مبارک باشه . من تاکید روی یاماها نداشتم دوست عزیز من خودم آلبرت وبر 131 دارم فقط میخواستم راهنماییت کنم و اطلاعات بهت بدم. تصمیم با خودت باشه .

حالا که البرت را انتخاب کردی بهت میگم که پیانوی بسیار خوب و با کیفیتی هست و صدای بسیار جا افتاده، ملو و عالی داره مثل پیانو های اروپایی .
کوک هم خوب نگه میداره و 131 رنگی اون بسیار زیبا و با کلاس هست و نسبت به قیمتش واقعا می ارزه .
مبارک باشه

vahid.zolmat
Sunday 1 August 2010, 11:25 PM
مبارکه دوست عزیز، مطمئن باش پیانو وبر انتخاب خیلی خوبیه، 131 آلبرت همچنین به لحاظ ظاهری هم خیلی خیلی زیباست به عقیده من ! اینو بدون که یه پیانو اروپایی و اصل و نسب دار می خری .

ramtin_designer
Monday 2 August 2010, 12:49 AM
مبارکه دوست عزیز، مطمئن باش پیانو وبر انتخاب خیلی خوبیه، 131 آلبرت همچنین به لحاظ ظاهری هم خیلی خیلی زیباست به عقیده من ! اینو بدون که یه پیانو اروپایی و اصل و نسب دار می خری .
سلام
تعمیرکار خوب سراغ داری ؟
خودم یه ارمنیه رو سراغ دارم که خیلی گرون فروشه قیمت بالا میزنه
یه سری از کلاویه ها رو میخوام عوض کنم ولی حوصله ناز کشیدن اینها رو هم ندارم
دمت گرم.