PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا بعضی افراد از موسیقی متال متنفرند؟

alireza-metal
Wednesday 18 April 2007, 06:56 AM
بعضی ا?راد معتقدند که موسیقی متال شامل شیطان پرستی وحشی بازی و... است
اما این ا?راد سخت در اشتباهند چون این ا?راد داخل این سبک موسیقی نبوده اند و نمیدانند
معنی اشعار ریتم اهنگ و امیخته شدن وزن شعرو صدای خاننده وقتی با هم امیخته میشوند
یک هیجان م?رطی را می سازد که توام با خشونت ناشی از ظلم و بی عدالتیه مخیط اطرا? است
در موسیقی متال ما اگر تن صدای خواننده رو وقتی به کلمات خواص که مضمون شعرش است
میرسد تن صدای خود را بالا میبرد و اگر به کلمه یاحساسی برسد تن صدای خود را پایین
می اورد و اگر مضمون شعر اعتراض امیز باشد از کلمات رکیک و حتی از بد ترین انها است?اده
میشود و این موسیقی طوری است که در ابتدا اگر ریتم سبک باشد به اوج خود وقتی میرسد
در اهنگ وقتیکه به سر حد خود برسد یک سولوی تیز و خشن ابتدا ریتم را تند تر و بعدا با
هیجان خواص خود ریتم را پایین اورده و دوباره البتته این د?عه بیس کار خود را شروع میکند
که با لیت یک پا ادامه میدهد تا صدای خشن خواننده هم وارد میشود وهمینطورر ادمه میدهن تا
پایان هم که با یک سولو به پایان میرسد .
در کل موسیقی متال این گونه است

و امیدوارم نظر این دوستان عوض بشه

alireza_amirsamimi
Wednesday 18 April 2007, 06:42 PM
نه آقا عوض نمیشه.خیلی ببخشید!!!مثلا من به روحیم موسیقی خشن نمیسازه حالا میخوات شعر بی عدالتی باشه شعر حا?ظ باشه شیطان پرستی باشه...!!!آقا من موسیقی غذای روحمه!!!البته با عرض معذرت علیرضا جون.هم اسم هم هستیما... . خلاصه ناراحت نشو از ما

Hes_r
Wednesday 18 April 2007, 07:37 PM
علی جون این سلیقه ایه

یکی موسیقی تند مث شما اصلا به روحیش نمیسازه

ولی یکی اینه اون علیرضا عاشق موسیقیه متاله

alireza_amirsamimi
Wednesday 18 April 2007, 09:30 PM
والا ما هم همینو گ?تیم mang سلیقه ایه

Majed
Wednesday 18 April 2007, 11:51 PM
به نظر من موسیقی باید آرامش بخش باشه و در همه مواقع به کمک روح انسان بیاد.. ر مواقع غم... شادی..... ا?سردگی.... بی حوصلگی و غیره.. که متاس?انه موسیقی متال البته به نظر من این کار رو نمیتونه بکونه.. ولی موسیقی اصیل یا کلاسیک از این عهده بر میاد.. البته این هم باز نظر شخصیه... شاید واقعاامثال من و علی نمیتونن متال رو درک کنن

alireza-metal
Thursday 19 April 2007, 02:10 AM
با سلام مجدد خدمت دوستان

ممنونم از نظراتتون - من کاملا موا?قم - این یک امر سلیقه ای هست و البته بهتره بگم بستگی به روحیه شخصی داره که میخواد اون موزیک رو گوش کنه - که اصلا روحیه شخص با این نوع سبک ساز گار است یا خیر --- البته این نوع سبک همش هم خشن نیست ها ! مثلا آهنگ های joe satriani که خدای گیتار الکتریک هست تو دنیا و کمتر پیش اومده که خودش هم تو آهنگاش بخونه - همچنان گیتاری میزنه که آدم بهترین احساس رو داره موقع گوش کردن --- یا مثلا آهنگ fade to black یا unforgiven 1 , 2 از متالیکا که بسیار آرام و لطی?ه و ابته پر معنا --- اگه تونستید اینا رو هم گوش کنید و نظرتون رو بگید - چون واقعا عاشقای این سبک رو به اوج میبره --- البته به نظر من سبک موسیقی هر کس بستگی به خودش داره که بتونه ازش لذت ببره و به قولی باهاش حال کنه !

مو?ق باشید

Hes_r
Thursday 19 April 2007, 02:57 AM
آره خیلیا اصلا نمیتونن خودشون رو با یه سبک موسیقی ارضا کنن

n.jelveh
Thursday 19 April 2007, 03:00 AM
az key ta hala joe satriani metal kar mikone??

دوست عزیز لط?ا طبق قوانین سایت ?ارسی تایپ نمائید

Hes_r
Thursday 19 April 2007, 03:26 AM
لط?ا در سایت ?قط ?ارسی تایپ کن

alireza-metal
Thursday 19 April 2007, 03:45 AM

sut دوست عزیز در بالا گ?تم که ستریانی اصلا نمیخونه بجز در مواردی نادر !

در ضمن سبک ایشون متال نیست و راک هست ! و جالبه بدونید که کرک همت از گروه متالیکا و بسیاری از بزرگان موسیقی از شاگردان این استاد بزرگ بوده اند sheytun

n.jelveh
Thursday 19 April 2007, 08:01 PM
age ye computer ba font e dorost hesabi gir biaram in chgizaro barat tozih midam .... kheili chizaro ghalat fahmidi shoma

alireza-metal
Thursday 19 April 2007, 08:51 PM
age ye computer ba font e dorost hesabi gir biaram in chgizaro barat tozih midam .... kheili chizaro ghalat fahmidi shoma

دوست عزیز

لط?ا این چیزا رو همینجا توضیح بدین با همین ?ونت - ?علا مشکلی نیست

میشه بگید چه چیزائی رو ما غلط ?همیدیم ! --- شما درست ب?رمائید تا ما هم از جعل و نادانی تو این 10-11 سال در بیائیم !

من منتظرم

alireza-metal
Friday 20 April 2007, 05:27 AM
عزيزم متال خودش یکی از زير شاخه های راک هست ! اينو ديگه هر جوجه متالري هم ميدونه !!! و منظور از متال در اینجا خود راک هم هست و يه چيز کلي گ?تم ! يعني حتما بايد صدو خورده اي زير مجوعه از راک و متال رو اينجا ذکر کنم و لیست کنم تا شما متوجه بشي ؟!!!

راستی جائی نگو جو ستریانی میخونه !!!! ضایع بازیه ! جو استاد گیتاره ...

یه نکته :
اگه قصد کل انداختن با هر کسی دارید در مورد اون ?رد خوب تحقیق کن بعد باهاش کل کل کن ...

alireza-metal
Friday 20 April 2007, 05:50 AM
bebin enghadr azin chiza bare man nakon,... to ham nemidooni man chi kaream... dar zemn ghabl az inke post bezani bekhoon chi neveshti :
vaghti migi metal zir majmooe rock hastesh va joe satriani Space Rock kar mikone dige in be metal rabti nadare chon metal va Space Rock jofteshoon zir shakhe rock hastan vali kamelan az ham jodan pas motmaen bash ke joe satriani rabti nadare be in mozoo

dar zemn fekr nakon ke ba khoondan e ketab oon yarou "Adib Vahdani" ke ye mosht cherto pert neveshte adam moosighji dan mishe
va hamchenin azin be bad ke ye maghale minevisi (nemidoonam neshasti khode safhe avale ketab ro type kardi ya az net keshidi) haghe copyright ro raayat kon....

be del ham nagir man ye khorde zaboonam tonde vali hame inja midoonan ke man ghasdam tohin nist

دوست عزیز
شما خیال کردی که ?قط متال خشن هست ؟!!! نه عزیزم ! بعضی گروه های راک هم خشن هستند و بعضی هاشون از گروه های متال 1000 مرتبه خشن ترن !

مثل اینکه شما کتاب در این مورد میخونی !!!!! اونم ?ارسی !!!!!!!!!!
واقعا ا?تضاحه !!! همین که اسم این کتاب رو آوردید همه چی رو مشخص کردید !
معلومه که این کتابو یه نگاهی انداختید یا اینکه یه دوری مطالعه ?رمودید !!!
و الان بر ضدش بلند شدید ! برای هر متالر واقعی اسم بردن از این نوع کتابها اونم ?ارسی شرم آوره !!! tars

در ضمن من هم زیاد مهربون نیستم و در مورد این مسائل بسیار جدی و قاطعانه صحبت میکنم -
من دقیقا ر?تارم با هرکسی به مانند خودش هست و صد البته در بعضی موارد بد تر از خودش - اگه اینطور نبود راک و متال رو به عنوان غذای روحم انتخاب نمیکردم

alireza-metal
Friday 20 April 2007, 05:57 AM

دوست عزیز لط?ا طبق قوانین سایت ?ارسی تایپ نمائید

پس اینو من گ?تم ؟!!!!!

تازه mikhone نه mikone

الان هم دیر نشده -- بگو اشتباه تایپی شده ماست مالی کن بزار بره !!!

alireza-metal
Friday 20 April 2007, 06:13 AM
man key goftam joe mikhooneeeeeeeee? :)) =)) fekr konam maslan man begam joe mikhoone... albate joe mikhoone vali na ziad... hatta malmsteen ham mikhoone vali hich kodoomeshoon ziad in karo nemikonan
in harfi ham ke jadidan mode shode ke kirk hammett shagerde joe boode ro ziad jeddi nagir kirk hammett faghat be moddat chand mah rafte boode pish e oon ke theorysh ro kamel kone na inke bere azash guitar zadan yad begire:))

خب میدونم این به دلیل کم بودن اطلاعات شماست --- اشکال نداره zabun

هنوز وقت برای آموختن زیاده --- کرک همت بیشتر یاد گیری خودشو مدیون جو هست --- و این برای کسی پوشیده نیست مگر بعضی ها --- و دوره متوسط و پیشر?ته خودشو پیش جو گذرونده -- و خودش در مجموعه live shit به این موضوع اشاره کرده sheytun

alireza-metal
Friday 20 April 2007, 06:17 AM
azizam age deghat karde bashi mibini ke manzoore man "kar mikone" boode vali moteassefane system e forum jaye kalameye "kar" oon smiley e maskhare ro mizare mitooni khdoetam emtehan koni....
k a r mikone
age bedoon3e fasele benevisam mishe:
kar mikone

باشه -- اینو ازت قبول کردیم -- به بقیه برس

alireza-metal
Friday 20 April 2007, 06:34 AM
خب
بریم سر اصل مطلب
در مورد این مقاله : این مقاله از اون کتاب گر?ته نشده و اون کتاب هستش که این مقاله رو ترجمه کرده و در کتاب با هر عنوانی و صاحب اثری قرار داده - اینو نمیدونستی بدون

کرک هم تقلید کننده نیست -- اشتباه نکن ! خود کرک گیتاریستی خلاق و نو آوره و اینو به راحتی میشه از نواختنش ?همید !!!

من به هیچ عنوان جائی قسم نخوردم و لط?ا بحث اصلی موضوع رو عوض نکن --- در ضمن یه نصیحت : به مسائل اصلی بیشتر توجه کن نه مسائل ?رعی و پوچ - من که اینجا هستم با این سبک انس گر?تم و بزرگ شدم و چیزی جز راک و متال گوش نکردم و نخواهم کرد --- و بیشتر وقتمو تحقیق در مورد این سبک و نگاه کردن و گوش کردن به کلیپ های مختل? اختصاص دادم و روز به روز خودمو update میکنم

alireza-metal
Friday 20 April 2007, 06:46 AM
vali chizi ke to bardashti daghighan matn e ketbae ;)

چه خوب بود اول تحقیق میکردی که اون متن منبعش کجاست و از کجا کپی خورده و ترجمه شده .

alireza-metal
Friday 20 April 2007, 08:29 AM
به دلیل اینکه من رو این مسائل تعصبی خاص دارم و به هیچ عنوانی نمیزارم اطلاعات غلط در جائی که من حضور دارم وجود داشته باشه و بقیه کاربران رو هم گمراه کنه و به جایه اینکه اطلاعات درستی در اختیارشون قرار بگیره برعکس مطالبی واهی و گمراه کننده قرار بگیره به همین دلیل به شدت به دنبال پیگیری موضوع خواهم بود -- و 2 ص?حه که سهله تا 100 ها ص?حه هم حاضرم برای ثابت کردن حقیقت پیش برم ...

مطمئن باش منی که اینجا دارم مطلبی مینویسم یا هر نوع اطلاعاتی و ..... رو اینجا قرار میدم یک شبه همه این اطلاعات رو بدست نیاوردم و آرشیوم هم یه جا نخریدم که الان بیان ادعا بکنم من ?لانم و بسار ....
از مطالبی که از شما دیدم متوجه شدم آدم بسیار خود خواه و لجبازی هستید حتی با خودتون !!!
البته اگه بهتون بر نخوره ! چون نوشته های هر کس بیان کننده معلومات و شخصیتش هست و اینکه چقدر مطالب رو درک میکنه !!!
در ضمن من یه موقع نمیرم تو موسیقی ! بلکه سالیانی هستش که دارم باهاش زندگی میکنم و عمری صر? این مقوله کردم و هر کسی رو هم لایق آموختنش نمیدونم ...

من هر گروهی که میخوام آهنگاشو گوش کنم برای اولین بارحتما یه بیوگرا?ی از عواملش میخونم و با عناصرش آشنا میشم و همچنین کارهای گذشته و با اطلاعاتی کا?ی و مناسب باهاش روبرو میشم و به کوچکترین نکته هاش توجه میکنم یا به عبارتی مغز موسیقیشو میشکا?م تا به کی?یت اون کار و ماهیت اون پی ببرم --- نمیخوام ادعا کنم ولی همه اینا رو راحت به دست نیاوردم و به هیچ عنوان به کسی که لایقش نباشه راضی نیستم یاد بدم

من هم طی سالیان متوالی همه آرشیوم + هر اطلاعاتی که بدست آوردم رو همینجوری و راحت بدست نیاوردم و مصیبت ها و مرارت ها کشیدم تا به اینجا رسیدم - از خیلی مسائل گذشتم - از خوابم زدم - از خوراکم زدم - از پوشاکم زدم - تا بتونم به هر قیمتی که شده از جدیدترین های این سبک خودمو کامل کنم - کلیپ - سی دی - دی وی دی - .... نباشه که من نداشته باشم --- مطلبی نباشه که نخونده باشم - البته نه از اون ترجمه های در پیت - منم خیلی سختی ها کشیدم تا که شدم اینی که الان هستم و هنوز دست بردار نیستم و روز به روز عطشم بیشتر میشه --- اگه قبلا آلبوم های متالیکا رو گوش میکردم روزی 5-6 بار - الان علاوه بر اون رو هر خط از lyricsesh شونم کار میکنم و .................

من هم به خیلی ها مثل شما ازین شوک ها دادم -- بعضی ها سخت تر - بعضی ها هم به راحتی و بدون مشکل - چون زیاد سر سخت نبودن و با کمی تحقیق خودشون متوجه خیلی مسائل شدن

امید وارم همه چیز همین جا تموم بشه و خوب مطالب بالا رو بخونی و نکته به نکته اینا رو ح?ظ کنی تا به درد آینده ات بخوره ...

مو?ق باشی

alireza-metal
Friday 20 April 2007, 07:33 PM
:)) ajab adame bahali hasti khoobe khodetam dari migi bishtar be inke be m oosighi tavajoh koni be biography o ... tavajoh dari

hala dige bikhial man azin be baad too in topic neminevisam ...

شما مثل اینکه چشما تونم مشکل دارن !!!
این جمله من هست در پست قبل : توجه کن !

من هر گروهی که میخوام آهنگاشو گوش کنم برای اولین بارحتما یه بیوگرا?ی از عواملش میخونم و با عناصرش آشنا میشم و همچنین کارهای گذشته و با اطلاعاتی کا?ی و مناسب باهاش روبرو میشم و به کوچکترین نکته هاش توجه میکنم یا به عبارتی مغز موسیقیشو میشکا?م تا به کی?یت اون کار و ماهیت اون پی ببرم

خب - 10 بار اینو بخون و تکرار کن تا متوجه بشی بعد پست بده !

الان هم میگم من قبل از اینکه آهنگهای گروهی رو برای گوش کردن انتخاب کنم 100 % به تاریخچه و آثارهای قبلی اون گروه توجه میکنم و همچنین سبک و مسائل دیگرش و بعد با توجه به مسائلی که گ?تم شروع میکنم به گوش کردن اون آهنگ به صورت ریشه ای و عمیق

به نظر من شما به ادعا کردن در مورد متالر بودن خودت شک کن !
و اول خودتو پر بار کن از سیاری مسائل و بعد برو جائی پست بده !
امید وارم دیگه اینجا برای جواب دادن پستی پوچ از سمت شما پست نزنم ...

hichnafar
Tuesday 15 May 2007, 09:10 PM
سلام
خيلي هابه خاطراين ازمتال زيادخوششون نميادكه رواعصاب آدم مي ره.
درضمن مرسي ازتوضيحات اول تاپيك.

alireza-metal
Wednesday 16 May 2007, 09:45 AM
سارا جان یکی از معجزه های این سبک همینه

و برای کسی که خودشو از این موزیک جدا بدونه مثل زهره و به قول تو رو اعصاب راه میره و لی نه برای بعضی ها که باهاش بزرگ شدن

kaka
Wednesday 12 September 2007, 06:24 PM
ولي به نظر من متال خيلي عاليه خوب خشن باشه چي مي شه

اگه اين جوريه خوب ما فيلماي خشنم نبايد ببينيم ديگه پس

چرا همه مي بينن؟

avm
Wednesday 1 October 2008, 11:56 PM
عزيزم متال خودش یکی از زير شاخه های راک هست ! اينو ديگه هر جوجه متالري هم ميدونه !!! و منظور از متال در اینجا خود راک هم هست و يه چيز کلي گ�?تم ! يعني حتما بايد صدو خورده اي زير مجوعه از راک و متال رو اينجا ذکر کنم و لیست کنم تا شما متوجه بشي ؟!!!

راستی جائی نگو جو ستریانی میخونه !!!! ضایع بازیه ! جو استاد گیتاره ...

یه نکته :
اگه قصد کل انداختن با هر کسی دارید در مورد اون �?رد خوب تحقیق کن بعد باهاش کل کل کن ...

سلام
دوست عزیز بهتره شما جایی نگی که Satriani نمیخونه!!!! میخونه، ولی نه زیاد! بهتره بیشتر در مورد راک و متال تحقیق کنین!! حتی بعد از 10-11 سال

ارسلان

avm
Thursday 2 October 2008, 12:23 AM
سلام

راستش بیایم بحث رو خارج کنیم که کی بهتره کی نیست و الا آخر هر کسی در مورد نوازنده مورد علاقه اش میتونه تو Wikipedia چیزاایی که میخواد بهتر کنه، ما بگیم ساتریانی اینکارس یا کرک نیست چیزی بدست نمیاد! اونا همشون عالی هستند حداقل از من و شما که خیلی بهترن پس بهتره بجای تو حاشیه رفتن سعی کنیم نقاط مثبت هر سبکی رو ببینیم و یه ساتریانی سعی کنیم باشیم!!! چون اونا دارن زندگیشونو میکنن! ما هم دعواهاشو!! ا ح م ق ا ن س
خدایی!؟!!

به نظر من تاپیک ایراد داره! چون ما باید فرهنگ رو طوری بسازیم که کسی از چیزی متنفر نباشه و چیزهای قشنگ رو حتی اگه سلیقش نباشه ببینه! و آشنا بشه! سعی کنیم،

1 شنونده های حرفه ای باشیم و همه چی رو بتونیم حتی اگه سلیقمون نیست گوش کنیم تا با موسیقی همه جا آشنا بشیم حداقل.
2 سعی کنیم موزیسین های قوی تری باشیم تا بتونیم اسم ایران رو تو سبکهای غربی که مال ما نیست مطرح کنیم! که بگیم ما انقدر استعداد داریم که تو چیزی که مال ما نبوده و نیست میتونیم قوی باشیم و حرف برای گفتن داشته باشیم، که میدونم پتانسیلشو داریم.

مرسی از همه ارسلان

پ.ن: کوچیک همه موزیسین های ایرانی هم هستم تو هر سبکی
:drumsplay2:

rumour
Sunday 19 December 2010, 12:27 PM
کسی هست که بخواد بحث راه بندازه و شروع کنه؟ خییییییییلی جای حرف هستش...

koronzo_piti
Sunday 19 December 2010, 12:49 PM
سلیقه هست خب یکی دوست داره یکی نداره
دلیلی نداره بگیم این خوبه یا بده یا کسی ازش متنفره

Punk
Sunday 19 December 2010, 01:36 PM
من راک و هوی متال و پانک کار میکنم ولی اجباری نمی بینم که همه باید متال گوش کنند مگه همه از فوتبال خوششون می آد یا ...
خود افرادی که فقط متال گوش میدن یا میزنن خیلی ادم های مستبدی هستند (دربارش فکر کنید) چون من رابطه نزدیک باهاشون دارم و خودمم یه زمانی بودم فکر می کنن همه موسیقی های دیگه پاپن و اینکه پاپ 1 موسیقی مزخزفیه به طور کلی متال باز ها تقریبا فقط متال گوش میدن پس انتظار نداشته باشیدکه همه عاشق متال باشن
اینکه سنگینه و سر درد می اره یا ازین چیز ها هم همش الکیه چون آدم به تخت خواب میخ دار هم عادت میکنه!

Acoustic
Sunday 19 December 2010, 02:08 PM
خوب چون فقط واسه وقتی که ماشین جنگی بازی میکنی یا میخوای از بالا پشت بوم بپری مناسبه :دی ( البته نظر من هست فقط ) حالا ممکنه خیلیا برای خواب گوش بدن

در کل نفهمیدم چرا اینقدر این موسیقی خشن و ریتم تندی داره البته هوی متال منظورمه

Punk
Sunday 19 December 2010, 02:24 PM
خوب چون فقط واسه وقتی که ماشین جنگی بازی میکنی یا میخوای از بالا پشت بوم بپری مناسبه :دی ( البته نظر من هست فقط ) حالا ممکنه خیلیا برای خواب گوش بدن

در کل نفهمیدم چرا اینقدر این موسیقی خشن و ریتم تندی داره البته هوی متال منظورمه

ریتم تند و خشنش به خاطر انتقال بهتره حس اعتراض و خشم هستش که می شه گفت گروه بلک سبث
بهترین و اولین نمونشه که اشعار تاریک رو به نحوی عالی با موزیک مچ می کردن البته خیلی هاشم بیشتر برای عشق و حال و پارتی و سرگرمیه چون ریتمش به آدم هیجان و شور میده:redguitar:

metal-militia
Tuesday 4 January 2011, 10:52 PM
من یکی که واقعا با متال زندگی میکنم.شبا اگه متال گوش ندم خوابم نمیبره.آقای پانک من دقیقا با حرفت در رابطه با استبداد موافقم.چون من به جز خواننده های پاپ قدیمی مانند ابی و سیاوش قمیشی و ... و شادمهر عقیلی.بقیه خواننده های پاپ رو به هیچ عنوان قبول ندارم.
به نظر من برای اینکه شما از متال خوشتون بیاد باید دستی در گیتار داشته باشید.تا بتونه ریتم ها و ریفهارو درک کنه.وگرنه فقط یه سری صداهای خش خش میشنوید.

alireza_rockman
Saturday 5 March 2011, 12:11 AM
واقعا که ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

lonly
Wednesday 13 April 2011, 01:08 AM
فکر میکنم بیشترش بخاطر تبلیغای بدیه که راجع بهش میشه
بعد اینکه عامه پسند نیست
واقعا درک بالایی میخواد
ذهن بازی میخواد
خودم بگم اعصاب میخواد
+ یه شخصیت کاملا متفاوت(که کسایی که متال باز هستن میفهمن من چی میگم)
که خیلیا ندارن این چیزارو.
تعریف از متال بازها و کوبیدن بقیه نیست منظورم هااااااااا.نیاید بریزید سرمممممممممم

akerfeldt
Wednesday 13 April 2011, 07:46 AM
به نظر من برای اینکه شما از متال خوشتون بیاد باید دستی در گیتار داشته باشید.تا بتونه ریتم ها و ریفهارو درک کنه.وگرنه فقط یه سری صداهای خش خش میشنوید.
همه ی ماها که گیتاریست نبودیم از متال خوشمون اومد از بچگی باهاش بزرگ شدیم ......یه حس عجیب بود......یه پناهگاه بود.......... یه چیز گم شده تو وجودمون من از بچگی متال گوش میدم اما حالا که 19-20 سالمه تازه میخوام گیتار بگیرم

Bloody Scream
Wednesday 13 April 2011, 10:07 AM
اگه همه متال گوش کنن که اسمش متال نمیشه ، میشه پاپ !

با حرف های lony کاملا موافقم ولی اون اعصاب خوردی که میگی واسه ما ها دیگه شده عادت ، اعصاب خوردیش هم شیرینه

خیلی ها تعجب میکنن که من چطور با آهنگای مثلا arch enemy یا death یا metallica چجوری خوابم میبره !! حالا ساتریانی و بقیه که یه مقدار سافت تر کار میکنن بماند

و چطور در طول 8 ساعت کاری در طی روز مدام به آهنگام گوش میدم با هدفون !!!

این همون انرژی یه که باعث میشه که آدم در برابر این همه نامردی روزگار و ملت دوام بیارم ( هونجور که akerfeldt (You can see links before reply) گفت ، یه جور پناهگاه )

هیچ حسی بالاتر حسی نیست که وقتی من به آهنگام گوش و هیچ عشقی بالاتر از عشقی که به ساز و آهنگام دارم نیست

کلا حاضر نیستم آهنگامو با دنیا عوض کنم
سازم که جای خود داره

hdhamid
Wednesday 13 April 2011, 02:23 PM
سلام ...
موسیقی هم مثل هر چیز دیگه سلیقه ایه .. این سوال چیه که میکنین؟! .. چرا نداره!.. مثل اینه که از من بپرسن چرا از رنگ خاصی بدت میاد .. دلیل نمیخواد که .. حالا شاید بعضیا دلیل هم براش بیارن .. یه سری از قرمز بدشون میاد چون رنگ خونه .. میره رو اعصابشون .. یه سری هم از متال بدشون میاد دیگه .. چون میره رو اعصابشون..
من خودمم ازش بدم میاد .. ولی دلیل ندارم واقعا .. خوب از این سبک خوشم نمیاد .. مثل اینکه از ماکارونی هم بدم میاد .. اون غذای جسممه .. اینم غذای روحه دیگه!! .. تلاش هم نمیکنم زیاد گوش کنم تا بهش عادت کنم .. چون برام اولین برخورد همیشه مهمه .. قرار نیست از چیزی که خوشم نمیاد بهش خودمو عادت بدم .. یا با اون وفق بدم خودمو .. من موسیقی دوس دارم که اون خودشو با من وفق بده ..

patrick
Wednesday 13 April 2011, 02:42 PM
فکر میکنم بیشترش بخاطر تبلیغای بدیه که راجع بهش میشه
بعد اینکه عامه پسند نیست
واقعا درک بالایی میخواد
ذهن بازی میخواد
خودم بگم اعصاب میخواد
+ یه شخصیت کاملا متفاوت(که کسایی که متال باز هستن میفهمن من چی میگم)
که خیلیا ندارن این چیزارو.
تعریف از متال بازها و کوبیدن بقیه نیست منظورم هااااااااا.نیاید بریزید سرمممممممممم

خدا خیرت بده..من مونده بودم که چی بگم که حق مطلبو ادا کنم...کاملا با این حرف موافقم :redguitar::am

البته من خودم راک کار میکم

emgjey
Wednesday 13 April 2011, 06:05 PM
سلام ...
موسیقی هم مثل هر چیز دیگه سلیقه ایه .. این سوال چیه که میکنین؟! .. چرا نداره!.. مثل اینه که از من بپرسن چرا از رنگ خاصی بدت میاد .. دلیل نمیخواد که .. حالا شاید بعضیا دلیل هم براش بیارن .. یه سری از قرمز بدشون میاد چون رنگ خونه .. میره رو اعصابشون .. یه سری هم از متال بدشون میاد دیگه .. چون میره رو اعصابشون..
من خودمم ازش بدم میاد .. ولی دلیل ندارم واقعا .. خوب از این سبک خوشم نمیاد .. مثل اینکه از ماکارونی هم بدم میاد .. اون غذای جسممه .. اینم غذای روحه دیگه!! .. تلاش هم نمیکنم زیاد گوش کنم تا بهش عادت کنم .. چون برام اولین برخورد همیشه مهمه .. قرار نیست از چیزی که خوشم نمیاد بهش خودمو عادت بدم .. یا با اون وفق بدم خودمو .. من موسیقی دوس دارم که اون خودشو با من وفق بده ..
خوب اگه قرار باشه موسیقی خودشو با ما وفق بده مطمئناً همه باید برن به سمت سبک ها و مضامین مبتذل. چون اون چیزی که همه دنبالشیم همین ابتذالست. در واقع موسیقی کمکیه برای فاصله گرفتن از این ابتذال و درک خیلی از چیزها..... که بدون تعریف خیلی از پیش فرضها و حرکت در قالب اون نمیشه به این درک رسید.
در مورد متال هم به نظرم چون خیلی افراد باهاش احساس آرامش نمیتونن بکنن و خط فکریشون در تضاد باهاش هست و قادر به درکش نیستن طبیعتاً ازش متنفرن. (مثل من)
همین الان خیلی ها هستن از موسیقی سنتی ایران متنفرن. یا از سبک خاصی. این که موضوع رو خاص متال بدونیم زیاد منطقی نیست.

lonly
Wednesday 13 April 2011, 06:29 PM
اگه همه متال گوش کنن که اسمش متال نمیشه ، میشه پاپ !

با حرف های lony کاملا موافقم ولی اون اعصاب خوردی که میگی واسه ما ها دیگه شده عادت ، اعصاب خوردیش هم شیرینه

حرفت قشنگ بود.مرسی
منظورم از اعصاب, قوی بودن اعصاب و روان بود نه اعصاب خوردیش.
اگه اعصابمون خورد میشد که عاشقش نمیشدیم.وقتی اعصابه خورد میشه که مثلا(من) رپ یا پاپ گوش بدم.درست مثل کسی که پاپ دوست داره , راک و متال گوش بده..
اینم خب طبیعیه..

rumour
Wednesday 20 April 2011, 12:42 PM
مسئله اینه که، یه قاعدتا هیچ کسی پیدا نمیشه که از همه ی سبک ها خوشش بیاد. خود من، خیلی سبک های مختلفی گوش میدم. از کلاسیک تا هوی و نیو ایج و ... ولی نمیتونم سنتی گوش کنم. با روحیه ی من سازگاری نداره. اما ابراز تنفر نمی کنم. کلا ابراز تنفر کردن با دوست نداشتن فرق داره و یه نوعی بار منفی داره این حس.
بیشتر به خاطر مسائل اجتماعی چند سال پیش یا شاید همین الان پیش اومد. جو حاکم یه جوری شد که یهو متال تو ایران گل کرد حسابی. و مثل رپ شد، ملت فکر کردن هرچی وکالیست بیشتر داد بزنه کارش درست تره. با صدای بلند وسط خیابون ها... خوب معلومه ایجاد تنفر می کنه در مردم. چون تا میشنون یاده اون آهنگ ها میافتن. حتی من خودم خوشم نمیاد. در صورتی که نشنیدن آهنگ های حسابی. اگر چند تا از آهنگ های خوب و کمی حتی سبک تر متالیکا، جوداس، میدن و ... یا حتی هارد راک ها مثل زپلین بشنون ممکنه دیدشون عوض بشه.
البته در این سالهای جدید هم متاسفانه تبلیغات به جایی کشیده که واقعا داره تبدیل میشه به مغز شویی. تا جایی که ما شنیدیم که آدریان اسمیت و جمیز رو شقیقه هاشون صلیب چپه خالکوبی کردن و از این چیزا... که هرچی هم عکس نشون طرف دادم که بابا خوب کو؟؟ میگه نه ما نمی بینیم... متاسفانه این حرف ها داره زیاد میشه. البته میشه با منطقی تر بودن جلوی این ها هم تا حدودی در اومد و اصلاحشون کرد ( همونجوری که من هم کردم) ولی نمیشه توقع داشت آدمی که فرق ویالن با پیانو نمیدونه (همین شخص قبلی) اصلاح بشه...

zendegieh_khabha
Wednesday 20 April 2011, 02:24 PM
سلام گاهي با سليقم جور در نمياد.

ARDALAN_m
Wednesday 20 April 2011, 04:38 PM
به نظر من يكي ديگه از دلايلش آشنايي كم با اين نوع موسيقي هست
معمولا افرادي كه متال گوش نميدن فكر ميكنن متال يه سري ريتم تند خشن با صداي وحشتناك وكال هستش
در صورتي كه حتي يك بار هم آهنگ هاي Folk Doom نشنيدن مثل empyrium
ولي دركل براي كسي كه متال گوش ميده هر آهنگي يه جايي بهش حال ميده مثلا طرف اعصابش از دنيا خورد شده ميره يه چيز خشن(مثلا در سبك death) گوش ميده كه خالي بشه
يا يكي دلش گرفته ميره يه آهنگ در سبك doom گوش ميده به اوج آرامش ميرسه
در كل من هميشه عاشق كامل بودن اين سبك بودم و هستم و به نظرم هر حسي كه بخوايي مي توني از اين سبك بگيري
ولي خوب يكي كه سنتي كار ميكنه فكر نميكنم روحيش ديگه با متال سازگار بشه
از طرفي همون طور كه دوستان گفتن اين سبك اصلا مردمي نيست چون اگر بود حتما اسمش ميشد پاپ
دليل تنفر رو هم به نظرم افرادي كه از اين سبك متنفر هستن بايد بگن نه ما كه عاشقشيم

musical_destination
Wednesday 20 April 2011, 05:54 PM
به قول استاد انقلابمون : بچه ها این سبک های بیگانه بمب فرهنگی اند . در برابر تهاجم فرهنگی با آهنگهای مجاز دفاع کنید.
بچه ها راست میگن سلیقه است دیگه . یه زمانی من میگفتم گیتار دیگه چیه ؟ حالا جذبش شدم اینم اینجوریه .
من خودمو وقتی گوش میدم حال میکنم برم دعوا از بس فشار به مغز میاره و رو اعصابم چنگ میندازه .

یه سوال از دوستان متالی . آیا متال مثل پاپ برای هر لحظه زندگی آهنگی داره . پاپ برای هر ثانیه عمرت آهنگ داره متال چی؟

Bloody Scream
Wednesday 20 April 2011, 06:14 PM
به قول استاد انقلابمون : بچه ها این سبک های بیگانه بمب فرهنگی اند . در برابر تهاجم فرهنگی با آهنگهای مجاز دفاع کنید.
بچه ها راست میگن سلیقه است دیگه . یه زمانی من میگفتم گیتار دیگه چیه ؟ حالا جذبش شدم اینم اینجوریه .
من خودمو وقتی گوش میدم حال میکنم برم دعوا از بس فشار به مغز میاره و رو اعصابم چنگ میندازه .

یه سوال از دوستان متالی . آیا متال مثل پاپ برای هر لحظه زندگی آهنگی داره . پاپ برای هر ثانیه عمرت آهنگ داره متال چی؟

استاد انقلابتون معلومه باید از این حرفا بزنه . چون نه تنها نشون دادن هر سازی ( حتی سنتور ) تو تی وی ممنوعه بلکه هیچ آهنگی از الکتریک پخش نمیشه
و این بر میگرده به فلسفه این موزیک که رابطه تنگاتنگی با ساز اصلیش داره ( دیگه بحث رو باز نمیکنم که سیاسی نشه )

راک و متال غنی ترین موزیک هست ، انتظار داری فقط برای لحضات خشم حرفی برای گفتن داشته باشه؟

بیشتر در این مورد تحقیق کن دوست من

j@v@d
Wednesday 20 April 2011, 08:46 PM
سلام... موسیقی سلیقه ای هر کس می تونه یه جور سبک گوش کنه و کار کنه ما نمی تونیم خرده بگیریم که چرا بعضیا متال گوش میدن.... برخلاف دوستان که میگن کسی که سنتی کار میکنه روحیش با متال سازگار نمیشه من خودم سنتی کار می کنم و اهنگ های متال هم خیلی دوست دارم علاقه خاصی هم به کارای میدن دارم مخصوصا آلبوم جدیدش From Fear To Eternity رو خیلی دوست دارم . . .موفق باشید.

mahsa_mv
Wednesday 20 April 2011, 08:55 PM
موسیقی متال تنها یک موسیقی شیطان پرستی و پوچ گرا نیست بلکه در بسیاری از موارد با شیطان پرستی مبارزه هم میکنه...بعضیا تا صدای این موسیقی به گوششون میرسه میگن که این موسیقی ابزار غربه و برای دور کردن ذهن ما از خدا و خداپرستی ارائه میشه...در هر دسته و گروهی انحراف وجود داشته..مثلا موسیقی پاپ که در مواردی به طرف تمایلات پست انسانی رفته..موسیقی متال هم مستثنی نبوده..در مقابل گروه هایی هستن که افکار خداپرستانه دارن و سعی میکنن اعتراض خودشون رو نسبت به دنیای تحت سلطه ابرقدرت ها اینطوری بیان کنن...

alireza_amirsamimi
Wednesday 20 April 2011, 09:19 PM
ببین طبیعت موسیقی که یه نفر گوش میده بستگی به روحیاتش داره،من هیچ کاری به این تبلیغاتی که تو کشور ما ضد متال میشه ندارم هیچوقت و فکر میکنم یا مقرضانست یا از روی کم سوادیه،متال یه سبک خاص هست و جدی هم هست و کاملا قابل تامله و دنیای خودش رو داره،ولی من متال رو گوش نمیدم چون با روحیاتم خشونتش سازگار نیست،و البته این رو هم میدونم که این حالت خشن لازمه مطالب اعتراضی هست که متال بهش میپردازه،و برام کاملااااااااااا قابل احترامه،و به نظرم یه دنیای متفاوتی میاد که اگر نباشه جاش تو دنیای موسیقی واقعا خالی میمونه،و وجودش لازمه، ولی خوب سلیقه ای هست!و دوست ندارم،یکی هم ممکنه موسیقی سنتی بدش بیاد،البته اون شخص هم حق توهین به موسیقی سنتی یا هر سبکی که دوست نداره رو نداره ولی خوب میتونه گوش نده سلیقه ایه

nina
Wednesday 20 April 2011, 10:12 PM
تا حدودی بر میگرده به اینکه مردم انگلیسیشون خوب نیست و نمیفهمند یارو چی میگه اصلا یعنی فقط سر وصدا
میشنوند من زمان جاهلیت(شوخی ! ;) متال گوش میدادم ترانه هاییشو که میفهمیدم و با روحیاتم سازگاری
داشت گوش میدادم بعضی وقتا مرهم بود روی دردای ادم بعضیاش خیلی عمیق بودن به نظرم پا پ هیچوقت برای ادمای عمیق تر و فکری تر هیچ حرفی نداشته ولی یه تجربه ی شخصیم اینه که الان که مدتهاست کلاسیک گوش میدم و فیلد کاریم هست نسبت به اون زمان که راک ومتال گوش میدادم خیلی تغییرات مثبت داشتم روی همه چی اثر گذاشته:اصلا قیافم عوض شده :))یه مدت قدیما دوستام میگفتن شبیه مردای روی دیوار اتاقت شدی یه مدت میگفتن شبیه دیوید گیلمور شدی !!!!ولی هیچوقت به زور که نمیتونی به کسی بگی کلاسیک گوش کن یا متا ل یا فلان طرف باید نیازشو احساس کنه تنها سبکی که برای همه ی افراد با هر سطح فکری حرف داره کلاسیکه مثلا کارای بتهونو ببینید از فورالیزه گرفته که یه بچه ی 5 ساله هم میتونه باهاش رابطه بگیره تا اگمونت و کریلان که واقعا مغز میخواد

nina
Wednesday 20 April 2011, 10:31 PM
موسیقی متال تنها یک موسیقی شیطان پرستی و پوچ گرا نیست بلکه در بسیاری از موارد با شیطان پرستی مبارزه هم میکنه...بعضیا تا صدای این موسیقی به گوششون میرسه میگن که این موسیقی ابزار غربه و برای دور کردن ذهن ما از خدا و خداپرستی ارائه میشه...ن...

مهسا جون من دیدم طرف فیلد کاریش dead metale عاشق بهموثه :31:ولی شیطان پرست هم نیست و گاهی اصلا 80% لایریک رو هم نمیفهمه یعنی فقط روی اون موزیک کار میکنه خب وقتی هم تو یه لاینی استارت میزنی دیگه بعد 20 سال حتی اگه متوجه اثرات نه چندان خوبش بشی دیگه نمیتونی یه لاین دیگه ای شروع کنی چون طرف دیگه عاشق اون کاره یا حداقل معتاد شده به اون بخصوص توی موزیک و کلا مباحث هنری ولی نگرانی از اینه که ما توی دنیای زندگی مبکنیم که ثابت میشه که موسیقی ترانه حتی افکار مثبت و منفی روی بلورهای اب اثر میزارن دیگه فکرشو بکن روی همه چیز دیگم اثر میزارن 80% بدن ما هم که اب!حالا بگذریم من که خودم به چشم دیدم

miralienca
Wednesday 20 April 2011, 10:40 PM
خیلیها از زندگی متنفرند.
از جونشون هم میگذرند و خودکشی میکنن.
ولی این دلیل نمیشه که زندگی رو زیر سوال برد.
تنفر از متال هم دلیل نقص و ایراد در متال نیست.
اونها اونجور خوشند و ما اینجور
ولی شک نکنید موسیقی دنیا دیگه نمیتونه بدون گیتار الکتریک و راک و متال نیازهاش رو براورده کنه.
فرقی نداره که رادیو جمهوری اسلامی رو گوش کنید یا شبکه های ماهواره ای.

kambiz6239
Wednesday 20 April 2011, 10:54 PM
خب میدونم این به دلیل کم بودن اطلاعات شماست --- اشکال نداره zabun

هنوز وقت برای آموختن زیاده --- کرک همت بیشتر یاد گیری خودشو مدیون جو هست --- و این برای کسی پوشیده نیست مگر بعضی ها --- و دوره متوسط و پیشر�?ته خودشو پیش جو گذرونده -- و خودش در مجموعه live shit به این موضوع اشاره کرده sheytun

شما بیخیال شو..
شاید این دوستمون یه مقاله ی اشتباه تو یه سایت غیر رسمی خونده خواسته راهنمایت کنه که ....

nina
Wednesday 20 April 2011, 11:08 PM
از بحث علاقه و روحیات منحصر به فرد انسانها که بگذریم عکس بلورهای اب تحت تاثیر انواع موسیقی را در زیر ببینید

1.افکار مثبت................................ 2.موسیقی هوی متال
You can see links before reply
تصویر 1 و 2

.3پاستورال بتهون............................4.هوا برای ردیف جی باخ
تصویر 3و4

من دیگه وقت نداشتم بقیه اش زحمتش با خودتون یه سرچ بزنید تحقیقات ایموتو ماسارو

rumour
Friday 22 April 2011, 07:23 PM
مشکل من یا ما! هم همینه! خیلی از دوستانی هستن که اینجا گفتن ما متال دوست نداریم! خوب این که مشکلی نیست سلیقه ها فرق داره. من هم شاید خیلی از سبک های متال دوست نداشته باشم ولی احساس تنفر یه چیز دیگست. باره منفی داره. این نوعی که در جامعه، طرف حتی حاضر نیست بشنوه. می ترسه یهو یه چیزی بره تو گوشش غرب زده بشه...!

alireza_amirsamimi
Friday 22 April 2011, 08:01 PM
مشکل من یا ما! هم همینه! خیلی از دوستانی هستن که اینجا گفتن ما متال دوست نداریم! خوب این که مشکلی نیست سلیقه ها فرق داره. من هم شاید خیلی از سبک های متال دوست نداشته باشم ولی احساس تنفر یه چیز دیگست. باره منفی داره. این نوعی که در جامعه، طرف حتی حاضر نیست بشنوه. می ترسه یهو یه چیزی بره تو گوشش غرب زده بشه...!

حرفت رو قبول دارم،این شکل تنفر افراطی به خاطر کم سوادی مردم و تبلیغات مقرضانه علیه این سبک هست که مردم ما فکر میکنن متال یعنی شیطان پرستی!و فکر میکنن گوش بدن دینشون مشکل پیدا میکنه!که خوب از بی اطلاعی هست و نقدهای نا عادلانه افراد بی اطلاع که جامعه رو به این سمت کشونده

mika120
Friday 22 April 2011, 08:12 PM
عزیزان شاید آدم پهن گاو رو ببینه ازش پرهیز کنه ولی باید بدونه که اون سیب و هلو و آلویی که میخوره زیر درختش پهن گاو هست ... اون ماهی کپوری که میخوره غذاش پهن گاو هست و خیلی چیزای دیگه ...
اگر آدم از یه چیزی تنفر داشته باشه مبنی نمیشه که اون چیز یه وجود بی وجود داره ...
موسیقی راک و متال هر چی هم که باشه باعث پیشرفت موسیقی تو 2 دهه اخیر شده ...
کیتارو ... یانی ... ونجلیس ... یا همین آریا عظیمی نژاد خودمون آدمایی هستن که پایه راک باز هستن ... ولی بنیانگذار سبک جدیدی در موسیقی دنیا شدن ...
این تفکری که الان روی موسیقی متال ( هوی متال ) هست همون تفکری هست که دهه شصت روی دستگاه های ویدیو بود ... همون تفکری هست که تا چند سال پیش روی ماهواره بود ... همون تفکری هست که الان روی هرگونه حرکت فرهنگی غرب هست ...
در این مواقع باید شفاف سازی بشه ...
ولی بعضی عینکشون به جای اینکه چشاشون رو دقیق کنه بدتر اونارو کورتر کرده !!!

emgjey
Saturday 23 April 2011, 02:35 AM
خوشبختانه من جز این دسته نیستم. من فقط نمیتونم با متال ارتباط بر قرار کنم.

lonly
Saturday 23 April 2011, 03:34 PM
همه حرفا درست .حتی تاثیر روی ذهن.آب.افکار.
ولی یه سوال.کسی که از یه چیزی(نه صرفا متال)خوشش میاد و باهاش زندگی میکنه میتونه قبول کنه اون چیز بده؟ یا بلعکس...؟
خوده من از دوره جنینی پینک فلوید و بلک سبث و کیس تو گوشم بوده و از 10 سالگیم جدی گوش دادم و تازگیام اومدم دنبال نوازندگیه این سبکا.کسی الان نمیتونه نظر کسی رو عوض کنه یا قانعش کنه که بده یا نه.
این سبک به نظر سخت و خشنه ولی احساس و لطافت خاصی داره که کمتر کسی میتونه درکش کنه..
بخاطر این پیچیدگی خیلیا بدشون میاد چون نمیتونن و نمیدوونن چطوری باهاش ارتباط برقرار کنن..
مهم اینه که وقتی موسیقی گوش میدی بهت آرامش بده . یکی با پاپ آروم میشه.یکی کلاسیک یکی سنت یکی هم راک و متال..

Punk
Saturday 23 April 2011, 05:53 PM
بابا انقدر بیخود بحث نکنید حالا بگذارید متنفر باشند من 90 درصد دوستام متال بازن (خودمم راک و فقط هوی متال دهه 80 رو گوش میدم و اصلا متال باز نیستم) ولی اینو می دونم که متالر ها هم به همون اندازه از پاپ متنفرند! پس از هم متنفر باشید منم میشینم تماشا میکنم ((((:
در مورد خروجیه کار هم هر آدمی برداشت شخصیه خودشو نسبت به یه اثر داره مثلا دو نفر آیرن میدن گوش میدن یه کی میگه این شیطان پرسته چون خودش در واقع دوست داره ضد دین باشه یکی هم چون خودش خداپرسته هی سعی میکنه اونو به عقاید خودش ربط بده و الی آخر ...
راستی کسی فهمید من چی گفتم خودمم نفهمیدم :21::21: فقط حساس نشید و با یه آهنگ متال گوش کردن تحت تاثیر قرار نگیرید ....

و در آخر جمله همیشگیمو بگم :21: : متال امروزی یه سبک مستقل است و هیچ ربطی به سبک راک ندارد :26::21:

zendegieh_khabha
Saturday 23 April 2011, 06:00 PM
:26:به استاد punk عجب سخنان گوهرباري ايراد فرمودين. استفاده كرديم ببببببببببببببببببببببببب د.:26:
خوبه حالا توام باز رفت رو منبر مياي پايين يا خودم بيارمت:21:

nina
Sunday 24 April 2011, 01:23 PM
این خیلی مهمه که موسیقی غنی باشه متال ریشه های مشترکی با کلاسیک داره و اصلا یکی از زیر شاخه های هوی متال نئو کلاسیکال متاله که بیس کلاسیک داره و اغلب تحت تاثیر دوره رومانتیک و باروک مثل ویوالدی باخ هندل لینک میدم به اجراهای مختلف متال روی کاپریس 24 پاگانینی که فوق العاده است یا اجراهای متال پارتیتاهای باخ یا برعکس اجراهای کلاسیک کارای متال مثل گروه اپوکالیپتیکا مردم اغلب شناختی از متال ندارن وقتی اسم متال میاد تو ذهن خیلیا(اگه همینجا تو ذهن بعضیاتون نیاد! ) تصور یه هیولای یه سر 2گوش میاد که رو کوه وایساده موی بلند ناخن سیاه نعره میکشه یا اژدهایی که اتیش پرت میکنه گومبا گومبایی چیزی! متال که هیچی جایی برخورد کردم یکی ازاین سایتای فارسی فکر کنم که باباهه دیوید گیلمور میبینه مامانه میگه این شیطان پرستا رو جلوی بچه نبین!:)) همه چی برعکسه بابا این رپرای ایرانی شیطونو درس میدن حتی پاپی که اراجیف میخونه یا اجرا میکنه و کاراش مغز نداره به این معنیه که مردم و به حماقت دعوت میکنه و از ادم احمق باید ترسید که هر جنایتی ازش بر میاد ! هنوز مردمی هستن که فرق خوب و بدو انقدر وارونه دریافت میکنن و خیلی باعث زحمت ما ها شدند

lonly
Sunday 24 April 2011, 11:38 PM
متال يک موسيقي عادي نيست بلکه يک جنبش عظيم فکري و تحولي دروني براي انسان‌هاست. جنبشي که از حقوق بشر دفاع مي‌کند و قصد دارد با نشان دادن پستي‌ها و رذالت‌ها انسان را در مسير اصلي خود هدايت کند و با ابزار سخت خود، سخت‌ترين انسان‌ها را فرو مي‌ريزد و انسان متکي به نفس و تفکر خويش را به وجود مي‌آورد.
اینو یه جا خوندم خیلی حال کردم گفتم اینجا هم بزارم..

hamiddimah
Monday 10 October 2011, 08:51 AM
به نظر من یه چیز خونیه
اگه درکش تو خونت باشه از همون اولین باری که این سبکو گوش میدی باهاش حال میکنی و مریضش میشی
یه دلیل دیگشم اینه که طرف انقدر آت و اشقال گوش کرده دیگه نمیتونه یه چیزه خوبو بفهمه

amir1055
Monday 10 October 2011, 09:39 AM
به همون دلیلی که خیلیا از موسیقی کلاسیک متنفرند ! و اون چیزی نیست جز درک نکردنش.
مردم از چیزی که درکش کمی (حتی فقط کمی) سخت باشه و بلافاصله قابل هضم نباشه بیزارند.

ramshad
Monday 10 October 2011, 02:25 PM
من به سلیقه ی علاقه مندان به موسیقی متال احترام می گذارم؛ این حداکثر کاریه که می تونم بکنم!
اما هرگز نمی تونم تصور بکنم که موسیقی متال می تونه موجب لطافت روح بشه یا التیام بخش زخم های نشسته بر روان باشه ... راستش اصلا متال رو جزو موسیقی نمی دونم و شنیدن اون رو موجب انهدام بهداشت روانم می دونم. من با خودم مهربانم و متال گوش نمیدم.

hopital
Monday 10 October 2011, 04:41 PM
به همون دلیلی که خیلیا از موسیقی کلاسیک متنفرند ! و اون چیزی نیست جز درک نکردنش.
مردم از چیزی که درکش کمی (حتی فقط کمی) سخت باشه و بلافاصله قابل هضم نباشه بیزارند.

البته با توجه به تعریف موسیقی دوره کلاسیک ، این نوع موسیقی عامه پسند تره و درکش واسه مردم راحتتره !... فکر نمیکنم کسی به موسیقی مثلاً موتزارت با این زیبایی و روانیش گوش بده ازش متنفر بشه !
متال به نظرم یک نوع موسیقی اعتراضیه که شاید با همه ی طبع ها جور درنیاد ولی کلاسیک فرق داره ....

ramshad
Monday 10 October 2011, 05:10 PM
البته با توجه به تعریف موسیقی دوره کلاسیک ، این نوع موسیقی عامه پسند تره و درکش واسه مردم راحتتره !... فکر نمیکنم کسی به موسیقی مثلاً موتزارت با این زیبایی و روانیش گوش بده ازش متنفر بشه !
متال به نظرم یک نوع موسیقی اعتراضیه که شاید با همه ی طبع ها جور درنیاد ولی کلاسیک فرق داره ....

بد نیست طرفداران متال بیان به ما که لابد از نظرشون درک مون پایینه و نمی تونیم ظرافت (!!) یا معانی بلند نهفته در موسیقی متال رو درک کنیم؛ آموزش بدن شاید ما هم قادر بشیم به قله ی بلندی که اونها بهش رسیدن؛ برسیم!

nayuop
Monday 10 October 2011, 05:21 PM
شخصا موتزارت رو گوش میکنم سر درد میگیرم
این نظرتون شخصی و ظاهرا از رو تعصبتون . در کل سبکی وجود نداره که بگیم همه خوششون میاد. عامه پسند ترینش همون پاپ که خودش یه دنیای جدایی داره

nayuop
Monday 10 October 2011, 05:48 PM
بد نیست طرفداران متال بیان به ما که لابد از نظرشون درک مون پایینه و نمی تونیم ظرافت (!!) یا معانی بلند نهفته در موسیقی متال رو درک کنیم؛ آموزش بدن شاید ما هم قادر بشیم به قله ی بلندی که اونها بهش رسیدن؛ برسیم!
اصلا نیاز به جبهه گیری نداره موسیقی. هر کس به راحتی میتونه هر سبکی دوست داره گوش بده .
هر سبکی طرفدار های دو آتیشه ی خودش رو داره(جدا از طرفدار های عامی خودش). متال به خاطر نوع موزیک به قول شما اعتراضیش شاید هوادار هاش متال هد های معترض و متعصبش بیشترن.نوع موسیقیش باعث این موضوع میشه. هر سبکی یه خط خاصی رو ایجاد میکنه
مثلا فلامینکو بیشتر آدم یاد ریتم و رقص های اسپانیای میندازه احتمالا
یا کلاسیک : آرامش و ....
ترنس : کلاب و دنس

akerfeldt
Monday 10 October 2011, 06:20 PM
این که یه نفر از متال خوشش نیاد دلیل نمیشه بیاد پست بده متال رو زیر سوال ببره
این که تو متال رو نمیفهمی اینه که سلیقت با متال جور نیست پس دلیل نمیشه بگی متال موسیقی نیست یا موسیقی ضعیفیه که اگه این رو بگی مثل این میمونه که خودت رو مسخره کردی و ........ مثلا من خودم از ماشین های مرسدس بنز زیاد خوشم نمیاد و فراری و این تیپ ماشین رو ترجیح میدم اما اگه بیام بگم بنز ماشین چرندیه شکی نیست که چرت و پرت گفتم و حرفم ارزشی نداره ............... من میتونم بگم از بنز خوشم نمیاد اما نمیتونم بگم بنز ماشین بدیه ........ کل دنیا به این نتیجه رسیده که متال یه موسیقی بسیار غنی و بسیار تکنیکیالیه شک ندارم اینایی که میان از متال بد میگن یه آهنگ از دریم تئاتر نشنیدن یا یه آهنگ از tool نشنیدن که باعث بشه ساعت ها تو فکر فرو برن
در ضمن سبک های موسیقی تیم های فوتبال نیستن که بگیم طرفدارای کلاسیک و طرفدارای ایندی راک و طرفدارای پراگرسیو راک و طرفدارای پانک و.........
مثلا من با این که متال هدم اما سبک جز رو بیشتر از سبک نوردیک بلک متال دوست دارم
در کل موسیقی خوب رو باید گوش کرد فرقی نداره چی باشه

metal-militia
Monday 10 October 2011, 08:17 PM
هرگز نمی تونم تصور بکنم که موسیقی متال می تونه موجب لطافت روح بشه یا التیام بخش زخم های نشسته بر روان باشه
هرکس با یه نوع موسیقی حال میکنه.شما با متال حال نمیکنی.دلیل بر بد بودنش نیست.

راستش اصلا متال رو جزو موسیقی نمی دونم و شنیدن اون رو موجب انهدام بهداشت روانم می دونم
عجب حرفی زدی.دمت گرم.شادم کردی.یک ساعت داشتم میخندیدم.تو کی هستی که بخوای متال رو جزو موسیقی بدونی؟؟؟خیلی بزرگتر از من و تو توی متال بودن و هستن و خواهند بود.
دوستان از فردا از هرچیزی خوشتون نیومد به سبک این بنده خدا بزنید کاملا انکارش کنید.

من با خودم مهربانم و متال گوش نمیدم.
این ظلم رو در حق متال نکن.تمام گروههای متال فقط به این امید کار میکنن که شما آهنگاشون رو گوش بدین اعلی حضرت.

metal-militia
Monday 10 October 2011, 08:43 PM

شما با این جمله درک خودت رو نشون دادی عزیزم
اصلا متال رو جزو موسیقی نمی دونم

شما نمیخواد به قله متال برسی.تو همون دره اش هم بمونی هنر کردی.

hopital
Monday 10 October 2011, 09:41 PM

اونچه که اطرافمون هست از جمله موسیقی ، نسبی هستن ..... امیدوارم منظورمو فهمیده باشین .... اگه سبکهایی مثل متال نبودن موسیقی به رکود میرفت و اصلاً یه همچین سبکهایی نیاز هست .....

Pathetique
Monday 10 October 2011, 10:27 PM
نظر من اینه که متال جزء موسیقی هست . چیزی که جزء موسیقی نیست مخزرفاتی هست که اسمش رو رپ میذارن و چیزی از توش من نفهمیدم .
منی که اصلأ از سبک متال خوشم نمیاد حداقل میتونم بگم این یک سبک مهم در موسیقی هست . هرچند با روحیه خشن و ناسازگار با هرفردی . نه مثل رپ که 2 تا دیوونه میان چرت و پرت هایی که توی خواب دیدن میکنن شعر میدن دست ملت . اونم ملتی مثل ملت ما که .....

سوال تاپیک رو هم جواب میدم : اینکه متنفر هستند از این سبک به خاطر خشن بودنش هست که خوب با هر کسی نمیسازه . با روحیه خشن میسازه که خوب از پاسخ ها مشخصه که روحیه ها به چه نحوی هست .

ولی همیشه اینو بدونید که متال یه سبک هست . یه سبک واقعی . حتی اگه 1% از مردم دنیا قبولش داشته باشن .
چرا ؟ چون استاندارد موسیقی رو داره .

Pathetique
Monday 10 October 2011, 10:29 PM
ببخشید بالا رو خوندم عجیب بود .

آخه دوست عزیز اگر موتزارت نبود که الان موسیقی وجود نداشت . متال و سایر سبکها هرچقدر هم که قوی بشن بازم پایینتر از کلاسیک قرار میگیرن .

اینکه کسی با گوش دادن متال سر درد بگیره غیر عادی نیست ولی اگه کسی با گوش دادن به موسیقی موتزارت یا بتهوون سر درد بگیره باید به عقل موسیقیایی اون شک کرد .

ramshad
Monday 10 October 2011, 10:31 PM
این قلم فاخرتر از آن است که درشت گویی های متعصبین متالیست را پاسخ گوید. تبریکی برای خود دارم بدان مناسبت که شنونده ی اصوات خشنی نبوده ام که تلخی به کامم ریزد و زبانم را زهرآگین کند!

hopital
Monday 10 October 2011, 10:32 PM

یک نکته ی دیگه رو هم اضافه کنم که بهتره که اینقدر سطحی به این نوع از موسیقی نگاه نکنیم ! اگه میخواین درک کنین باید راجع بهش بیشتر تحقیق کنین و معانی نهفته توی اشعار رو بهش فکر کنید . درسته که خشنه ولی هیمن باعث میشه که مطالبی رو که توی سبکهای دیگه نمیشه بیان کرد در این نوع از موسیقی بیان کرد .... همون نیازی که بهش اشاره کردم .... بهتره که یکبار هم شده با دقت گوش بدید ..... شاید بیشتر مردم فکر کنن متال فقط داد و فریاده و واسه همین اونو جزو موسیقی حساب نیارن ولی اینطور نیست .....

ramshad
Monday 10 October 2011, 10:35 PM
سوال تاپیک رو هم جواب میدم : اینکه متنفر هستند از این سبک به خاطر خشن بودنش هست که خوب با هر کسی نمیسازه . با روحیه خشن میسازه که خوب از پاسخ ها مشخصه که روحیه ها به چه نحوی هست .

ولی همیشه اینو بدونید که متال یه سبک هست . یه سبک واقعی . حتی اگه 1% از مردم دنیا قبولش داشته باشن .
چرا ؟ چون استاندارد موسیقی رو داره .

دوست عزیز استاندارد موسیقی رو لطفا تعریف کن و منبع تعریفت رو هم ذکر کن. ممنون.

metal-militia
Monday 10 October 2011, 10:36 PM
این قلم فاخرتر از آن است که درشت گویی های متعصبین متالیست را پاسخ گوید. تبریکی برای خود دارم بدان مناسبت که شنونده ی اصوات خشنی نبوده ام که تلخی به کامم ریزد و زبانم را زهرآگین کند!

وای کشته مارو اون شخصیتتون.وای کشته مارو اون تربیتتون.دکتر شما شیش و هشتتو گوش کن

hopital
Monday 10 October 2011, 10:41 PM

آخه دوست عزیز اگر موتزارت نبود که الان موسیقی وجود نداشت . متال و سایر سبکها هرچقدر هم که قوی بشن بازم پایینتر از کلاسیک قرار میگیرن .

اینکه کسی با گوش دادن متال سر درد بگیره غیر عادی نیست ولی اگه کسی با گوش دادن به موسیقی موتزارت یا بتهوون سر درد بگیره باید به عقل موسیقیایی اون شک کرد .

باز هم همون بحث نسبی بودن ! هیچ چیز مطلقی به نظرم وجود نداره ! خیلی جالبه برام که شما میگین کلاسیک بالاتر از متاله ! به نظرم این مقایسه اصلاً درست نیست چون اینا توی یه حوزه نیستن !

مثالی از مقایسه ی درست و نادرست :
مثلاً من بگم در اینکه خودکار بهتر از مداده هیچ شکی نیست ! خب معلومه که این جمله غلطه ! چون هر کدوم کارایی خاص خودشونو دارن !
ولی اگه بگم خودکار X بهتر از خودکار Y هست این درسته !

بحث من این بود که کلاسیک عامه پسند تر از متاله . همین ! نه مقایسه ی بین اینها !

ramshad
Monday 10 October 2011, 10:42 PM
درسته که خشنه ولی هیمن باعث میشه که مطالبی رو که توی سبکهای دیگه نمیشه بیان کرد در این نوع از موسیقی بیان کرد

هاپیتال جان نوشته های هوادارن متال را در همین تاپیک یک بار دیگر بخوان و ببین که اینها قادرند مطالب مورد نظرشان را بدون نیاز به ساز در دست گرفتن هم بیان کنند!

metal-militia
Monday 10 October 2011, 10:47 PM

دوست عزیز.سرور.سالار.دکتر.دانشمن د.استاد.ما دوست داریم روح خودمون رو با متال خراش بدیم.متال جزو موسیقی نیست.یک سری اصوات دیستورت شده است که یه عده غرب زده که طی توطئه دشمن مورد تهاجم فرهنگی قرار گرفته اند گوش میدن.
آخه یعنی چی؟؟؟تو میخوای بگی متال موسیقی نیست؟؟؟چون حضرتعالی گوش مبارکت درد میگیره وقتی متال گوش میدی؟؟؟بازهم میگم.خیلی کوچیکتر از اونی که بخوایم به تو ثابت کنیم که متال موسیقیه.همین که از نت پیروی میکنه.از گامهای موسیقی.از توالی ها. سبک کلاسیک رو اینگوی مالمستین با گیتار الکتریک به بهترین شکل اجراش میکنه.آهنگهای گروههایی مثله متالیکا رو گوش کردی؟؟؟برو به خودت تسلیت بگو که از دنیا رو فقط تا جلوی دماغت میبینی

هاپیتال جان نوشته های هوادارن متال را در همین تاپیک یک بار دیگر بخوان و ببین که اینها قادرند مطالب مورد نظرشان را بدون نیاز به ساز در دست گرفتن هم بیان کنند

شما اومدی و داری به سبک مورد علاقه من و بقیه دوستان توهین میکنی.انتظار داری برات پپسی باز کنم؟؟؟

hopital
Monday 10 October 2011, 10:49 PM
هاپیتال جان نوشته های هوادارن متال را در همین تاپیک یک بار دیگر بخوان و ببین که اینها قادرند مطالب مورد نظرشان را بدون نیاز به ساز در دست گرفتن هم بیان کنند!

جالب شد رامشاد جان ! شما داری تعمیم جزء به کل میدی ! اتفاقاً من خودم هم بعضی وقتها متال گوش میدم ولی این طرز فکر غلطه افراد جامعه نسبت به موسیقی متاله ! اینطور نیست .....

Pathetique
Monday 10 October 2011, 10:49 PM
باز هم همون بحث نسبی بودن ! هیچ چیز مطلقی به نظرم وجود نداره ! خیلی جالبه برام که شما میگین کلاسیک بالاتر از متاله ! به نظرم این مقایسه اصلاً درست نیست چون اینا توی یه حوزه نیستن !

مثالی از مقایسه ی درست و نادرست :
مثلاً من بگم در اینکه خودکار بهتر از مداده هیچ شکی نیست ! خب معلومه که این جمله غلطه ! چون هر کدوم کارایی خاص خودشونو دارن !
ولی اگه بگم خودکار X بهتر از خودکار Y هست این درسته !

بحث من این بود که کلاسیک عامه پسند تر از متاله . همین ! نه مقایسه ی بین اینها !

مثال شما رو تصحیح میکنم اگه ناراحت نمیشین :
نوشت افزار = موسیقی
خودکار = کلاسیک
مداد = متال

هر دو نوشت افزار هستند ولی یه دانش آموز با مداد مینویسه تا جایی که میبینه دیگه میتونه با خودکار بنویسه .

البته بازم رب پیدا نمیکنه .

اینطوری بگم :

کلاسیک چرا بهتر و بالاتره ؟
به خاطر تکنیک - قدمت - اصالت - شعر - هنری که امروزه کمتر هست - استفاده از ساز طبیعی که خودش باعث میشه کیفیت به اثر خیلی بالا بره .

بازم هست .

بحث خوبه چون اطلاعات من بی سواد بالا میره .

hopital
Monday 10 October 2011, 10:53 PM
یه عده غرب زده که طی توطئه دشمن مورد تهاجم فرهنگی قرار گرفته اند گوش میدن.

:دیییییییییی

metal-militia
Monday 10 October 2011, 10:56 PM
نوشت افزار = موسیقی
خودکار = کلاسیک
مداد = متال

هر دو نوشت افزار هستند ولی یه دانش آموز با مداد مینویسه تا جایی که میبینه دیگه میتونه با خودکار بنویسه .

اینطوری بگم :

به خاطر تکنیک - قدمت - اصالت - شعر - هنری که امروزه کمتر هست - استفاده از ساز طبیعی که خودش باعث میشه کیفیت به اثر خیلی بالا بره .

بازم هست .

کلاسیک شاید به این دلیل بهتر به نظر میرسه که تمام قواعد نت رو رعایت میکنه.بیشتر دوستانی که الکتریک کار میکنن از تبلچر استفاده میکنن.درواقع از اونجایی که هرکس بخواد موسیقی کار کنه اول باید از نت خونی شروع کنه پس اینطور به نظر میرسه که کلاسیک پایه و اساس موسیقیه.اما در واقع کلاسیک هم یه سبک بمانند بقیه سبکهاست.منتها چون به نتخونی گره خورده همه فکر میکنن مادر موسیقیه.

Pathetique
Monday 10 October 2011, 10:56 PM

استاندارد موسیقی یعنی تکنیک داشتن اون و از همه مهم تر تناسب اجزای مختلف اون . یعنی اینکه شعر اون با موسیقیش بسازه که همینطور هست . یعنی شعر با واژه های بی معنی شکل نگرفته باشه . خیلی خیلی چیزای دیگه ....

تعریف متال در جامعه ما بد شکل گرفته . به خاطر سطحی نگری در جامعه ما هست .
بنده هم مثل شما عاشق سبکهای کلاسیک یا سبکهایی هستم که مثل متال اینقدر خشن نباشه چون موسیقی گوش میدیم که روحمون آروم بشه نه اینکه بدتر خشن بشه . ولی باید قبول کنیم که متال هم طرفدار داره و این طرفدارها انسان هستند و قابل احترام . منی که دوست ندارم این سبک رو باید بگم بده ؟ خوب نه . مثلأ بنده عاشق موسیقی فیلم و سمفونی هستم ، شما هم عاشق اپرا و ... هستی . من نباید به شما بگم اه اه چیه گوش میدی .

hopital
Monday 10 October 2011, 11:00 PM
نوشت افزار = موسیقی
خودکار = کلاسیک
مداد = متال

اینطوری بگم :

بازم هست .

حالا مداد چه ربطی به متال داشت و حالا چه ربطی به راه افتادن دانش آموز داره ؟ :39:
مگه دانش آموز از مداد دیگه استفاده نمیکنه ؟
آقا همه ی بحث من اینه که مداد یه کاربردی داره خودکار یه چی دیگه ! متال هم جایگاه خودشو داره !
درباره ی قطعه ی حان کیج (4:33) چیزی شنیدین ؟ 4 دقیقه و 33 ثانیه توی این قطعه داخل سالن سکوت بود تا موسیقی رو صدای تماشاگرها بسازه خب این هم یه خلاقیت و موسیقی هست دیگه (میزان های حاوی سکوت) !
اگه این تحولات نبودن جهان توی همون قرون وسطی می موند .... پس همه ی این سبکها طی زمان بنابر نیاز جامعه بوجود میان !

Pathetique
Monday 10 October 2011, 11:07 PM
کلاسیک شاید به این دلیل بهتر به نظر میرسه که تمام قواعد نت رو رعایت میکنه.بیشتر دوستانی که الکتریک کار میکنن از تبلچر استفاده میکنن.درواقع از اونجایی که هرکس بخواد موسیقی کار کنه اول باید از نت خونی شروع کنه پس اینطور به نظر میرسه که کلاسیک پایه و اساس موسیقیه.اما در واقع کلاسیک هم یه سبک بمانند بقیه سبکهاست.منتها چون به نتخونی گره خورده همه فکر میکنن مادر موسیقیه.

موضوع فقط یه نت خونیه ساده نیست که در طول شاید 1 ماه بشه اونو فوت آب شد . موضوع هزاران هزار نکته ریز و درشت - ظاهری و باطنی کلاسیک هست که اونو از بقیه سبکها جدا میکنه . عین این میمونه که بیایم پاپ رو با کلاسیک مقایسه کنیم . خنده دار به نظر میاد .

Pathetique
Monday 10 October 2011, 11:10 PM
حالا مداد چه ربطی به متال داشت و حالا چه ربطی به راه افتادن دانش آموز داره ؟ :39:
مگه دانش آموز از مداد دیگه استفاده نمیکنه ؟
آقا همه ی بحث من اینه که مداد یه کاربردی داره خودکار یه چی دیگه ! متال هم جایگاه خودشو داره !
درباره ی قطعه ی حان کیج (4:33) چیزی شنیدین ؟ 4 دقیقه و 33 ثانیه توی این قطعه داخل سالن سکوت بود تا موسیقی رو صدای تماشاگرها بسازه خب این هم یه خلاقیت و موسیقی هست دیگه (میزان های حاوی سکوت) !
اگه این تحولات نبودن جهان توی همون قرون وسطی می موند .... پس همه ی این سبکها طی زمان بنابر نیاز جامعه بوجود میان !

من هم که گفتم ربط نداره !

بحث من و شما یکی هست و به اشکال مختلف گفته میشه . نتیجه یکیه .
همونطور که من میگم متال سبک واقعی در موسیقی هست ولی به هرکسی نمیسازه شما هم همین رو میگی ...

hopital
Monday 10 October 2011, 11:15 PM
موضوع فقط یه نت خونیه ساده نیست که در طول شاید 1 ماه بشه اونو فوت آب شد . موضوع هزاران هزار نکته ریز و درشت - ظاهری و باطنی کلاسیک هست که اونو از بقیه سبکها جدا میکنه . عین این میمونه که بیایم پاپ رو با کلاسیک مقایسه کنیم . خنده دار به نظر میاد .

جالبتر اینه که دو چیز رو که با هم نشه مقایسه کرد چطور میشه گفت که کدوم یکی از کدوم بهتره !
بالاخره خودتون جواب رو دادین ! یعنی اینکه نمیشه گفت کلاسیک از پاپ بهتره یا متال از کلاسیک ضعیفتره ! یا حتی نمیشه گفت برای یه قطعه ی متال زحمت کمتری کشیده میشه تا یه قطعه ی کلاسیک ! البته من این سبکها رو در بهترین حالتشون فرض کردم ! ....

Pathetique
Monday 10 October 2011, 11:21 PM
جالبتر اینه که دو چیز رو که با هم نشه مقایسه کرد چطور میشه گفت که کدوم یکی از کدوم بهتره !
بالاخره خودتون جواب رو دادین ! یعنی اینکه نمیشه گفت کلاسیک از پاپ بهتره یا متال از کلاسیک ضعیفتره ! یا حتی نمیشه گفت برای یه قطعه ی متال زحمت کمتری کشیده میشه تا یه قطعه ی کلاسیک ! البته من این سبکها رو در بهترین حالتشون فرض کردم ! ....

من همیشه اگر قرار باشه در 2 چیز متفاوت مقیاسی بگیرم بیشتر به این فکر میکنم که کدوم برای اکثریت بهتر هست و اینکه کدوم تکنیک بیشتری داره . این ملاک من هست . مطمئنأ همه این ملاک رو ندارند .

2 چیز متفاوت هست مثل مداد و خودکار که نمیشه مقایسشون کرد به هیچ وجه - 2 چیز متفاوت هم هست مثل سبکها در موسیقی که اگر مجبور باشیم میتونیم مقایسه کنیم اونم فقط به خاطر همون 2 ملاک که گفتم .

بله شاید یه کار خیلی ضعیف کلاسیک از یه کار متال کمتر روش کار شده باشه . منم موافقم با این مورد .

hopital
Monday 10 October 2011, 11:22 PM
به نظرم بیاید اینطور بگیم : کلاسیک موسیقی غنی هستش ! و سایر سبک ها هم از جمله متال از اون تاثیر گرفتند . فکر کنم واژه ی غنی از لحاظ موسیقی مناسبت باشه البته باز هم در این مورد شک دارم دوستان اگه نظر دیگه ای دارن بگن ! غنی از لحاظ اینکه سازهای بکار رفته و موارد مختلف موسیقی توش بیشتره و قابل بررسیه و مرجعیه برای کسایی که میخوان به یادگیری علم موسیقی بپردازن ! مثلاً کسی که میخواد ویلن یا پیانو سنتی کار کنه بهتره ابتدا با کلاسیک شروع کنه نه ؟ البته باز هم جای بحث داره حرفهای منم نسبی ان و مطلق نیستن !!!!

sha_yegane
Monday 10 October 2011, 11:23 PM
این که یک نفر بگه چون کلاسیک ، گوش می دم پس خیلی حالیم هست

یا بگه چون متال گوش میدم پس خیلی ، مدرن هستم

یا بگن فلانی نی می زنه پس خیلی انسان اولیه هست و از این حرفا

کلی خنده دار هست

یکمی منطقی باشید

اون جنابی که این تاپیک رو باز کرد ای کاش اسم این تاپیک رو می گذاشت

چرا بعضی افراد زیادی عاشق موسیقی متال هستند (( متعصب )) هستند و بعضی ها بی تفاوت

sha_yegane
Monday 10 October 2011, 11:28 PM
موسیقی کلاسیک تونست راه رو برای تمام سبکها هموار کنه

بحث نت خونی نیست

بحث قواعد جمله بندی و آرانژمان موسیق ی هست

بحث تنوع سازبندی که بمرور زمان در سبک کلاسیک جا افتاد

هارمونی متنوع اون و ...................

البته با صنعتی شدن زندگی ها ؛ موسیقی ها هم که غذای روح و روان مردم رو تشکیل میده ؛ دست خوش تحول گردید

انواع موسیقی های الان دستخوش همین زندگیهای صنعتی هست

دقیقا مثل قطعه ی جان کیج ((((( 4:33 ))))))

metal-militia
Monday 10 October 2011, 11:43 PM
چرا فکر میکنید متال فقط یک سری نت هست که الله بختکی پشت سر هم نواخته میشه؟؟؟شما میدونید یه نوازنده متال برای اینکه یه سولو بزنه چقدر مهارت میخواد؟؟از تکنیکهای نوازندگی گیتار الکتریک چیزی شنیدید؟؟
Legato-Sweep-Picking-Hammer On-Pull Off-Tappnig و خیلی تکنیکهای دیگه.تمامی سبکهای موسیقی از نظر من برابرند.هرکس با توجه به سلیقه و نیازهای روحیش هر کدوم رو که دوست داشت انتخاب میکنه.

Pathetique
Tuesday 11 October 2011, 07:30 AM
چرا فکر میکنید متال فقط یک سری نت هست که الله بختکی پشت سر هم نواخته میشه؟؟؟شما میدونید یه نوازنده متال برای اینکه یه سولو بزنه چقدر مهارت میخواد؟؟از تکنیکهای نوازندگی گیتار الکتریک چیزی شنیدید؟؟
Legato-Sweep-Picking-Hammer On-Pull Off-Tappnig و خیلی تکنیکهای دیگه.تمامی سبکهای موسیقی از نظر من برابرند.هرکس با توجه به سلیقه و نیازهای روحیش هر کدوم رو که دوست داشت انتخاب میکنه.

کسی نگفته متال الابختکی ساخته میشه یا مهارتی در نواختنش وجود نداره . حتی پاپ هم اینچیزارو داره . ولی ببین توی اینا کم و زیادی وجود داره . توی پاپ کمتر و توی کلاسیک موسیقی به اوج خودش میرسه . شما فکر میکنید این مسأله عقیده شخصی هست . نه اینطور نیست .
متال هم شما بهتر از من میدونید که چقدر سختی و مهارت میخواد نواختن یه قطعه سولوش . ولی شما مثلأ سختی و مهارتی که سازی مثل ابوا یا ویولن میخواد رو با گیتار الکتریک مقایسه کن .

شما فکر میکنید این مساله بر میگرده به سلیقه . نه اینطور نیست .

abbys
Tuesday 11 October 2011, 09:30 AM
دوستان موسیقی متال بخاطر ذات موسیقیش دارای یک تاثیر گذازی زیادی هست وگوش دادن بهش حسی به ادم دست میده که شاید تا حالا اون موقع تجربه نکرده واون حس بقدر ی قوی هست که همه فکر می کنیم متال چیز عجیب و غریبیه
ولی در کل همه سبکها از نتها تشکیل شده و بعضی از اونها از نظر تکنیکی قوی اند بعضی هم از جنبه اهنگسازی غنی اند
بحث سر تنفر از متال نیست موضوع روحیات افراد که با نوعی از موسیقی رابطه بر قرار می کنند مثلا چرا ما به اهنگهای بچگونه که تو برنامه های کودک خونده میشه با رغبت گوش نمیدیم دلیلش اینه که هر سبکی مخاطب خودشو داره

nayuop
Tuesday 11 October 2011, 10:52 AM

عزیزم اولا اینجا فروم قوانینش رو بخونی متوجه میشی احترام خودت و دیگران رو باید نگه داری
دوما خود موتزارت هم همجین ادعایی نکرده که شما میکنید! موسیقی رو موتزارت بوجود اورد ؟! اگر نبود موسیقی وجود نداشت ؟!! جوک میگی؟!
در اینکه جزو بهترین هاست شکی نیست ولی چرا فکر(!) میکنی باید همه لذت ببرن ازش ؟!!
در ضمن من در جواب دوست عزیزمون نظر خودم رو دادم. دخالت شما بیجا بود.

metal-militia
Tuesday 11 October 2011, 11:05 AM
کسی نگفته متال الابختکی ساخته میشه یا مهارتی در نواختنش وجود نداره . حتی پاپ هم اینچیزارو داره . ولی ببین توی اینا کم و زیادی وجود داره . توی پاپ کمتر و توی کلاسیک موسیقی به اوج خودش میرسه . شما فکر میکنید این مسأله عقیده شخصی هست . نه اینطور نیست .
متال هم شما بهتر از من میدونید که چقدر سختی و مهارت میخواد نواختن یه قطعه سولوش . ولی شما مثلأ سختی و مهارتی که سازی مثل ابوا یا ویولن میخواد رو با گیتار الکتریک مقایسه کن .

خب این حرفت کاملا از تعصبه.چه دلیلی داری که میگی گیتار الکتریک از ویولن آسونتره؟؟؟؟کی همچین حرفی زده؟؟؟بر چه اساسی؟؟؟اینا هرکدوم سختیهای خودشون رو دارن.هیچ کدوم بر دیگری برتری ندارن.ما توی گیتار الکتریک خودمون رو سرویس کردیم هنوز هیچ پخی نشدیم.
به نظر من بین سبک های موسیقی هیچ فرقی وجود نداره.کلاسیک.رپ.متال.پاپ.را .بلوز.جاز.کانتری.
مگه رکورد ورزشیه که شما میاین میگین این بهتره از اون یکیه؟؟؟دلیلتون چیه؟؟؟بابا تورو خدا یکم فکر کنید بعد بیاین نظر بدین.

nayuop
Tuesday 11 October 2011, 11:07 AM
من همیشه اگر قرار باشه در 2 چیز متفاوت مقیاسی بگیرم بیشتر به این فکر میکنم که کدوم برای اکثریت بهتر هست و اینکه کدوم تکنیک بیشتری داره . این ملاک من هست . مطمئنأ همه این ملاک رو ندارند .

2 چیز متفاوت هست مثل مداد و خودکار که نمیشه مقایسشون کرد به هیچ وجه - 2 چیز متفاوت هم هست مثل سبکها در موسیقی که اگر مجبور باشیم میتونیم مقایسه کنیم اونم فقط به خاطر همون 2 ملاک که گفتم .

بله شاید یه کار خیلی ضعیف کلاسیک از یه کار متال کمتر روش کار شده باشه . منم موافقم با این مورد .
اون کلمه ی اولت معلوم میکنه حرفاتون هیچ جامعیتی نداره .
در مورد نظر شخصیتون هم جالبه بدونید از این نظر پاپ همونطور که از اسمش هم معلوم اکثریت رو شامل میشه. از نظر تکنیک هم چه طوری گفتید کلاسیک تکنیک بیشتری داره ؟!! همه سبک هارو مسلطیت بنوازید؟ منبع معتبری گفته تکنیکالترین موسیقی کلاسیک !؟
من از هیچ سبکی طرفداری نمیکنم که بخواید تو جواب مقابله کنید. به این دلیل میگن سبک که 2 نوع موسیقی رو جدا کنن. 2 نوع چیزی که با هم خیلی تفاوت دارن قابل اندازه گیری نیستن از خیلی جهات

hopital
Tuesday 11 October 2011, 11:14 AM

سافتکده جان باز هم همون بحث قدیمی شد !
آخرش هم فکر کنم باید به این نتیجه برسین که اصلاً قیاس درست نیست !
من میتونم بگم سوت زدن سخت ترین کار شاید باشه حتی از ویلن زدن هم سخت تر ! ولی شما بیای بگی نه ویلن سختتره ! یکی دیگه میاد میگه نه گیتار الکتریک از همه ی اینها سختتره و همینطور ادامه داره ..... حداقل برای یکبار هم شده به قطعات متال ساخته شده توسط گروه های معروف گوش بدین !
این مسائل نسبی هستند !

hopital
Tuesday 11 October 2011, 11:21 AM
اصلاً همین درامز زدن کار فوق العاده سختیه ! چه برسه که با موزیک هم هماهنگ شه ! حداقل همین هماهنگی سازهای درامز و گیتار الکتریک بسیار سختتر از هماهنگی سازهای بکار رفته شده در موسیقی کلاسیک میتونه باشه ! این هم دلیل برای اینکه نگین که موسیقی کلاسیک برتر و ساختش سختتره !

Pathetique
Tuesday 11 October 2011, 02:10 PM
خیلی برام عجیبه .
فکر کنم اشتباهی پست دادم اینجا . اگه تو تاپیک رپ و پاپ هم پست بدم اشتباهی دادم . پس موسی به دین خویش عیسی به دین خویش .

از هر 1000 نفر 1 نفر متال رو به کلاسیک ترجیح میده . از هر نظر .

فکر کنم دیگه گفتنش درست نباشه .

کلام آخر : موسیقی یعنی کلاسیک و دیگر هیچ .....

در ضمن علاقه من به سبک کلاسیک نیست ;)

بنده وقتی کیریستیانو رونالدو رو به عنوان بازیکن منتخبم قبول داشته باشه هیچوقت حاظر نمیشم بگم پله بهترین بازیکن تاریخ هست . صدق میکنه این موضوع برای این تاپیک و دوستان .

با آرزوی موفقیت برای متالیست های ایران که امیدوارم در عرصه جهانی خوش بدرخشن .

metal-militia
Tuesday 11 October 2011, 02:27 PM
کلام آخر : موسیقی یعنی کلاسیک و دیگر هیچ ...

موسیقی یعنی تمامی سبکهای آن در کنار هم.شما اگه تمام سبک های موسیقی رو برداری و فقط کلاسیک رو بزاری که بیشتر طرفدارای موسیقی میکشن کنار.حرفت خیلی خیلی عجیب بود

بنده وقتی کیریستیانو رونالدو رو به عنوان بازیکن منتخبم قبول داشته باشه هیچوقت حاظر نمیشم بگم پله بهترین بازیکن تاریخ هست . صدق میکنه این موضوع برای این تاپیک و دوستان .

شما اینطوری هستی.ما با اینکه طرفدار کریس هستیم اما همچنان پله و مارادونا رو به عنوان بهترین ها قبول داریم.درضمن فکر کنم شما قیاس مع الفارق میکنید.اینا چه ربطی به هم داشتن؟؟؟

دوستان عزیز انقدر کلاسیک رو بزرگش نکنید.به خدا اینم یه سبک دیگه است مثله بقیه سبک های موسیقی.این بحث ها که مربوط به برتری میشه متاسفانه فقط مربوط به کشور ما میشه که میخوایم چیزی رو که خودمون دوست داریم بزرگ کنیم و چیزی رو که دوست نداریم هی میزنیم تو سرش.

mohammad7
Sunday 16 October 2011, 07:12 AM
چرا بعضی افراد از موسیقی متال متنفرند؟

چراش واضحه. چون خشونت آمیزه. و گروه هایی هم که کار میکنن اکثرا حالت سیاه و گوتیک به خودشون میگیرن یا حتی حالتهایی که نشان از عدم سلامت روان داره.

Pathetique
Sunday 16 October 2011, 08:17 AM
چی بگم والا این بحث بهترین هیچوقت به نتیجه نمیرسه . یکی از دوستان ما سنتی کار میکنه ، اومد گفت سنتی خیلی خیلی خیلی بهتر از کلاسیکه ! من دیگه چیزی نتونستم بگم . همون بهتر از روی نظر شخصی بگیم که علاقه ما اینه و اونه .

من هم برای متالیست های کشورم آرزوی بهترین جایگاه رو دارم .

موفق باشید .

hopital
Sunday 16 October 2011, 11:37 AM
چراش واضحه. چون خشونت آمیزه. و گروه هایی هم که کار میکنن اکثرا حالت سیاه و گوتیک به خودشون میگیرن یا حتی حالتهایی که نشان از عدم سلامت روان داره.

اِ ! اسلیپنات ! :4: فوق العادست ! الان اینا سلامت روان ندارن ؟ شما اگه خوب دقت کنی پشت این ماسکها رازهایی هستش !
برای خنده که نیومدن از این ماسکها بزنن !

akerfeldt
Sunday 16 October 2011, 04:36 PM
راز ماسکشون هم اینه که اعتقاد دارن انسانهای امروز پشت این ظاهر زیبا و کت وشلوار شیک و مرتب بمانند هیولایی هستند که این ماسک ها نشون دهنده ی چهر ه ی واقعی انسانهای امروزه

TheGoldMAN
Sunday 16 October 2011, 04:52 PM
شيطان پرستي كه وارد دنياي موسيقي شده بيشتر گروه هاي متال رو درگير كرده يا همه ي سبك ها به صورت مساوي از اين مقوله بهره مند هستن؟ :D
(اين فقط يه سواله)

metal-militia
Sunday 16 October 2011, 07:17 PM
شيطان پرستي كه وارد دنياي موسيقي شده بيشتر گروه هاي متال رو درگير كرده يا همه ي سبك ها به صورت مساوي از اين مقوله بهره مند هستن؟ :D
(اين فقط يه سواله)

من ندیدم شیطان پرستی در سبکی به جز متال رواج داشته باشه(من ندیدم.شاید دوستان دیگه دیده باشن).
اما این دلیل بر بد بودن متال نیست.یه نفر با چاقو میوه پوست میکنه.یه نفر میره آدم میکشه.حالا مشکل از چاقوئه یا مشکل از کیه که از اون استفاده میکنه؟؟؟

metal-militia
Sunday 16 October 2011, 07:27 PM

از کی تا حالا استفاده از ماسک نشان از عدم سلامت روانه؟؟؟؟

TheGoldMAN
Sunday 16 October 2011, 09:37 PM
من ندیدم شیطان پرستی در سبکی به جز متال رواج داشته باشه(من ندیدم.شاید دوستان دیگه دیده باشن).
اما این دلیل بر بد بودن متال نیست.یه نفر با چاقو میوه پوست میکنه.یه نفر میره آدم میکشه.حالا مشکل از چاقوئه یا مشکل از کیه که از اون استفاده میکنه؟؟؟

مثالي كه زدين خيلي جور در نمياد
چون مشكل از متال نيست كه
مشكل از شيطان پرستيه، و شيطان پرستي معادل چاقو ميشه فكر كنم
ولي در كل حيف متال كه با اين جفنگيات پر شده

metal-militia
Sunday 16 October 2011, 09:46 PM
چرا جور درنمیاد؟؟؟
متال مثله اون چاقو میمونه.هرکسی میتونه به یه نحوی ازش استفاده کنه.یکی برای حال کردن خودش و بقیه و یکی هم برای ترویج عقاید پوچ و بی فایده.درواقع دارن از محبوبیت متال استفاده میکنن.

mohammad7
Monday 17 October 2011, 05:48 AM
بنظر من علت رواج شیطان پرستی در متال همون خشونت و مخصوصا عناصر گوتیک موجود در متال هست

agalloch
Monday 17 October 2011, 02:13 PM
درود

بنظر من علت رواج شیطان پرستی در متال همون خشونت و مخصوصا عناصر گوتیک موجود در متال هست

به نظر من خيلي روشنه كه چرا شيطان پرستي در متال وجود داره:
1_ شيطان پرستي يك فكر است(جدا از اينكه فكر درستيه يا نه اما به هر حال يه فكره)
2_چند دهه بيشتر نيست كه به اين فكر مشروعيت اعطا شده.

بنا بر دو فرض بالا اگر شيطان پرستان بخواهند در موسيقي وارد شوند بايد كه بتوانند فكر ساختار شكنشان را عرضه كنند پسبنا بر شرط 1 به يك موسيقي كه در آن اشعار فلسفي و نه محصور در كليشه هاي قبلي، و نوازندگي تابع بي حصري و در قياس با ديگر سبك ها ساختار شكن باشد نياز دارند و بنا بر شرط 2 اين موسيقي مورد نظر بايد در ميان سبك هايي باشد كه در حال شكوفايي اند و نو هستند چرا كه بايد سخنشان را به گوش ديگران برسانند.

بنابر اين نتيجه مي شود موسيقي متال.
بدرود.

تنگ طلا
Monday 17 October 2011, 04:25 PM
من که زیاد این سبک رو نمیشناسم از خشوننتش هم زیاد خوشم نمیاد ولی اگه چیزی باشه که مضمونی داشته باشه حتما گوش میدم ولی متنفر هم نیستم ادم از موسیقی متنفر میتونه باشه؟؟
من به شیطون پرستی هم اعتقادی ندارم کی رو تاحالا دیدین که بگه من شیطون پرستم و متالیست اگر هم هستن سواد موسیقیایی ندارن و توهم زدن کسی که قیافش یه خورده با ب طبع بعضی ها نباشه میگن شیطون پرسته شیطون کجا بود که عابد و حامدش باشه! من طرفدار متال زیاد میشناسم از این جنگولک بازی ها هم ندارن این حرفا از جای دیگه آب میخوره برای به زوال کشوندن موسیقی و طرفداراش

akerfeldt
Monday 17 October 2011, 04:35 PM
satanism
هم برای خودشون عقاید مفصلی دارن اینی که صدا و سیمای ما میگن نیستن و به گروههای مختلفی تقسیم میشن
یه عده ناسیونالیستن و شاخه های دیگه
حس و حالش بود تو بخش متفرقه تاپیکش رو میزنم البته اگه بحث به بیراهه کشیده نشه !!!!

saram
Monday 17 October 2011, 04:54 PM
من که زیاد این سبک رو نمیشناسم از خشوننتش هم زیاد خوشم نمیاد ولی اگه چیزی باشه که مضمونی داشته باشه حتما گوش میدم ولی متنفر هم نیستم ادم از موسیقی متنفر میتونه باشه؟؟
من به شیطون پرستی هم اعتقادی ندارم کی رو تاحالا دیدین که بگه من شیطون پرستم و متالیست اگر هم هستن سواد موسیقیایی ندارن و توهم زدن کسی که قیافش یه خورده با ب طبع بعضی ها نباشه میگن شیطون پرسته شیطون کجا بود که عابد و حامدش باشه! من طرفدار متال زیاد میشناسم از این جنگولک بازی ها هم ندارن این حرفا از جای دیگه آب میخوره برای به زوال کشوندن موسیقی و طرفداراش
من خودمم عاشق این سبکم .شیطون پرستی و اینا همش حرفه میخوان با این حرفا این بنده خداهارو خراب کنن اینا اکثرا سواد موسیقیایی دارند .شیطون پرستی چیه دیگه؟؟البته یه سی دی رو نگاه میکردم از اول تا اخر هدفش خراب کردن این افراد بود فقط هی میگفت شیطون پرستن !!دیگه نمیگفت که بعضیاشون اتفاقا ادمای با شخصیت و تحصیلکرده ای هستن حتی تو این سیدی بنده خدا سروش هیچکس رو هم شیطون پرست معرفی کرده بود و عکسشم واضح با اسمش نشون میداد!!سیدی هم از طرف وزارت ارشاد تهیه شده بود.البته قبول دارم بعضیاشون شیطان پرستن مثل اون دوجنسه (مرلین منسون )و تو مصاحبه هاش تو شبکه های معروف همیشه میگه من خود خدا هستم!!1 حتی موقعی که تو کنسرتاش اجراش تموم میشه عوض اینکه تعظیم کنه برمیگرده به پشت تعظیم میکنه!!البته شاید اینم فیلمش باشه و داره تبلیغات میکنه و شاید خودشم اصلا اعتقادی به این چیزا نداره!!!!یکمم شبیه اینه:19:

ZOZ.VB.ZOZ
Monday 17 October 2011, 10:12 PM
سلام به دوستان عزیز
باز هم یک بحث داغ، از نوع قطعا بی نتیجه! چرا؟ چون هر کسی با هر سطح اطلاعاتی (مثلا من بی سواد) و کاملا متعصب میاد از سبک مورد علاقش دفاع می کنه و خیلی لطف کنه اجازه میده که طرفداران سبک های دیگر در کنار سبک مورد علاقه ایشون نفس بکشن... کی می خواد جنگ بین سبک ها به نتیجه برسه خدا می دونه!!!!!!

به نظر من بحث به این شکل کاملا بی نتیجه خواهد بود. باید قلم ها را بشوریم:10:

به نظر بنده باید برای صحبت کردن درباره هر سبک درباره تاریخ بوجود اومدن، شخصیت و حال و هوای کسانی که اون سبک رو بوجود آوردن، شرایط اجتماعی و تاریخی اون دوران، حرفی که اون سبک می خواد بزنه و خیلی چیزای دیگه صحبت کرد. این طور نیست بیایم بگیم فلانی گیتار رو فوق العاده میزنه پس این سبک عالیه...

تاریخچه و مسیری که موسیقی سنتی، کلاسیک، پاپ، راک، متال، رپ و ... پیمودن مشخصه و ثبت شده و میشه بررسی کرد.

اگه بحث مثلا اعتراض کردنه، آیا با موسیقی سنتی نمیشه اعتراض کرد؟ با موسیقی کلاسیک یا پاپ چطور؟ آیا آثاری در سبک های دیگه با مضمون اعتراض سراغ ندارین؟ حتما دارین

پس نباید گفت موسیقی متال خیلی خوبه چون اعتراضی هستش... نه من با این حرف مخالفم. باید تفاوت رو در جای دیگه جستجو کرد.

از همه این ها گذشته باید مخاطب هر سبک رو در نظر گرفت. این نکته به نظر من بسیار بسیار مهمه

مثلا مخاطب موسیقی متال قطعا منی که کلا با دنیای وحشی مدرن و مدرنیته به معنای جا افتادش مشکل دارم، نیستم.

خیلی وقتا یاد اون داستانی می افتم که یه عده خواستن الکی برای پادشاهی لباسی بدوزن که حرام زاده ها نمیتونستن ببینن و در انتهای داستان می خونیم که یک کودک زبان باز کرد که : پادشاه که برهنه است....

حالا ما هم به یک صداقت کودکانه نیاز داریم

دیگر کسی جرئت نمی کند به بعضی چیزها اعتراض بکند، چون انگشت اتهام به سمت خودش خواهد رفت.

miralienca
Monday 17 October 2011, 11:04 PM
متال موسیقی شیطان نیست. ولی سایر سبکها و سازها نتونستن نیازهای اون افراد و فضای مورد نیاز و احساس رو برآورده و بیان کنن و اونها هم خواسته و ناخواسته جزئی از متال شدن. البته 99% این قضایا بیزینس و شو هستش و هیچ اعتقاد و پرستشی درکار نیست.
شک نکنید شیطان پرستان واقعی که تو دنیا وجود دارند تو عمرشون گیتار الکتریک ندیدن و صداش هم تا حالا بگوششون نخورده.
والا اونقدر که تو عمرمون از پول پرستها و خودپرستها و قدرت پرستها ضربه میخوریم هیچوقت از یه شیطای پرست ضربه نمیخوریم.
احتمال زیاد هم تو عمرمون چشممون به جمال یکیشون هم روشن نمیشه.

rezaranjbaraan
Tuesday 18 October 2011, 09:56 AM
بابا فقط در هند بیش از ده هزار فرقه وجود داره خیلی هاشون گیاه پرستن خیلیاشون معذرت میخام...هم میپرستن یعنی شیطان بیچاره که یه موقعی از فرشتگان مقرب خدا بوده ازون گل و گیاه و موش و سوسک کمتره..؟
درسته اکثرا تبلیغاته...
بابا همین امریکا هم یه خشکه مذهبی هایی داره که در هیچ جای عالم وجود نداره همین مادر جیمز هتفیلد به خاطر سرطان مرد و تا روزی که مرد به پزشک مراجعه نکرد چون معتقد بود خدا و حضرت مسیح درمانش میکنن یا خود جیمز میگه بدترین خاطرش دختری بوده که دستش میشکنه و خونوادش نمیبرنش دکتر و میگن خدا شفاش میده و دست دختر کج و کوله جوش خورده....
بله همه اینا الان هم به شدت و حدت ادامه داره همین کوکلاس کلن نمونشه kkk اما چرا روی اینا دست نمیزارن نه امریکا نه صدا سیمای خودمون چون کلا همه جور خشکه مذهبی بازی عرف و اخلاق حساب میشه اما چیزی غیر از عرف به شدت سرکوب خواهد شد....
شیطان پرستی واقعا بحث ابزاری هستش...

alimetallica_2
Thursday 10 November 2011, 02:48 AM
متال موسیقی شیطان نیست. ولی سایر سبکها و سازها نتونستن نیازهای اون افراد و فضای مورد نیاز و احساس رو برآورده و بیان کنن و اونها هم خواسته و ناخواسته جزئی از متال شدن. البته 99% این قضایا بیزینس و شو هستش و هیچ اعتقاد و پرستشی درکار نیست.
شک نکنید شیطان پرستان واقعی که تو دنیا وجود دارند تو عمرشون گیتار الکتریک ندیدن و صداش هم تا حالا بگوششون نخورده.
والا اونقدر که تو عمرمون از پول پرستها و خودپرستها و قدرت پرستها ضربه میخوریم هیچوقت از یه شیطای پرست ضربه نمیخوریم.
احتمال زیاد هم تو عمرمون چشممون به جمال یکیشون هم روشن نمیشه.
اکثر گروههای سیتنیک از کشورهای اسکاندیناوی هستند که بوی جدی از درد و رنج نبردند و ایقندر در جامعهشون مدنیت هست که نمیدونند به چی اعتراض کننند، برای همین به خلقت و آفرینش و مسائل فلسفی اینچنینی گیر میدند. به قول معروف درد بی دردی هم علاجش آتش است. ولی به قول شما اینها بیشتر به دنبال پول و شهرت از این راه هستند، البته نگاه یک غربی به مسئله سیتنسیم با نگاه ما فرق داره. معمولا 80 درصد به بالا از کافرانی که طرفداران مکاتب شیطان پرستی (اعم از ویوود و لاوی) هستند به این مکاتب آشنایی ندارند و آنها را برای فان استفاده میکنند و یا نوعی تخلیه روحی و روانی. چون نگاه در غرب به دین متمایز با شرق است. (البته به جز آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی مانند ایتالیا)
بیشتر به صورت یک شوخی و یک تفریح است.
اما خوب هستند کسانی که واقعا شیطان پرست باشند و در این راه خودشون رو به دردسر هم بندازند. تو همین گروههای متال مثال بارزش بارزام هست.

alimetallica_2
Thursday 10 November 2011, 02:55 AM
satanism
هم برای خودشون عقاید مفصلی دارن اینی که صدا و سیمای ما میگن نیستن و به گروههای مختلفی تقسیم میشن
یه عده ناسیونالیستن و شاخه های دیگه
حس و حالش بود تو بخش متفرقه تاپیکش رو میزنم البته اگه بحث به بیراهه کشیده نشه !!!!
ریشه شیطان پرستی از زمان فرعون ها بوده است و تابحال هم مکاتب بسیاری زایده شدند. (بیش از 2500 مکتب شیطان پرستی)
لاوی بسیاری از آنها را مخلوط کرد و یک چیز من در آوردی بیخود ارائه داد که در ابتدا جذاب بود، چون میگفت هدف ما حذف پرستش است، اما بعدا به این نتیجه رسید که خیر باید بپرسد و کتاب مقدس هم داشته باشند. معابدی ساختند برای پرستش و کتابی برای راهنمایی مخاطبین. این تناقضات باعث احمقانه تر شدن موضوع شد، در حالی که در مکاتبی مثل ویوود و یا همین فرقه های شیطان پرستی ایرانی یا حداقل نوع نگاه فری میسونری به مسئله نکات دقیق تر طبقه بندی شده اند.
طبعیت گراها نیز از نوع شیطان پرستانی هستند که اعتقاد دارند خدا و شیطان با هم تفاوتی ندارند و خدا دو رو دارد، یک رو خوب و یک رو بد (خیر و شر) به قول تیامت:
The Face Of Evil Is The Face Of GOD
اما اونها هم دقیقا نمیدونند چی میخواند.
یک سری هم هستند که کافر هستند به شیطان و خداوند، (ماده گرایان) اما خوب وقتی وارد تقسیمات باندی و گروهی میشوند برای دهن کجی به پیروان ادیان الهی (که باعث برخی از ازرده خاطر شدن آنها در تاریخ شده است، مانند قرون وسطا و یا تاریخ یهود و بنی اسرائیل) زیر پرچم سیتنیک خود را قرار میدهند اما به اصول آنها اعتقادی ندارند.

Yngwie_5
Thursday 10 November 2011, 10:15 AM
اما خوب هستند کسانی که واقعا شیطان پرست باشند و در این راه خودشون رو به دردسر هم بندازند. تو همین گروههای متال مثال بارزش بارزام هست.

بارزام دین های باستانی pagan رو می پرسته و اصلا به شیطان عقیده نداره(یه جا خوندم که بارزام گفته شیطان از ساخته های دین مسیح است.اصلا به خاطر شیطان گرایی های euranimous اونو کشت چون باهم اختلاف عقیده داشتن)

alimetallica_2
Thursday 10 November 2011, 01:51 PM
دقیقا نمیدونم، اما من فکر میکنم طبعیت گرا باشه بارزام.

hamedc
Thursday 10 November 2011, 02:29 PM
فقط اساس شاخه ی بلک متال شیطان پرستی مطرح شد اوونم به خاطر پایه گذاری گروه Mayhem برای نابود کردن مسیحیت بود...مثل اینکه مسیحیت باعث سواستفاده ازشون میشد...
الانم دیگه خود گروه Mayhem یکی از اعضاش گفته فقط برای پول کار میکنم..
تنها ادامه دهندگان فعلی که باقی موندن یکی ورگ یکی گورگروٍث

2raj
Thursday 10 November 2011, 02:47 PM
آغا اين متال كه ميگن چي چي هست اصا؟
بهترين آهنگ تو اين سبك رو منباب نمونه لينك بديد استماع كنيم بلكه خوشمان آمد

tabatabai1390
Thursday 10 November 2011, 06:34 PM
آغا اين متال كه ميگن چي چي هست اصا؟
بهترين آهنگ تو اين سبك رو منباب نمونه لينك بديد استماع كنيم بلكه خوشمان آمد
-
جدی نمی دونی ؟؟!!!!! واقعا نمی دونیی؟؟؟؟!!!!! وای بر من.مثل اینه که از یه مهندس بپرسی تیر آهن 18 چیه و ندونه.من به مهندسه شک دارم.من هم گیتار الکتریک می زنم و هم سه تار و سنتور.دلیلی نمی بینم که با موسیقی سلتی و مزراحی آشنا نباشم و ازش لذت نبرم.یکمی موسیقی رو مطالعه کنین.سایت به این خوبی که واقعا توی ایران تکه.وجود این همه استاد همه اینا رو قدر بدونین.اساتید متال می تونن کاملا روشن و بازتون کنن.قدر حضور و بودن توی جمع دوستان متالدوست رو بدونین .
این لینک رو نگاه کن
اینم واسه کساییه که انگلیششون خوب نیست :d
You can see links before reply DB%8C_%D9%85%D8%AA%D8%A7%D9%84

------
به نظر من تنفر از تعصب می آد نه از دوست داشتن و نداشتن.حالا متال باز باشی و متعصب باشی فرقی با کشیش متعصب نداری.
متال باز متعصب مفت نمی ارزه.با اونی که از متال متنفره یکیه.هردو متال رو بد نما می کنن

alimetallica_2
Friday 11 November 2011, 02:12 AM
فقط اساس شاخه ی بلک متال شیطان پرستی مطرح شد اوونم به خاطر پایه گذاری گروه Mayhem برای نابود کردن مسیحیت بود...مثل اینکه مسیحیت باعث سواستفاده ازشون میشد...
الانم دیگه خود گروه Mayhem یکی از اعضاش گفته فقط برای پول کار میکنم..
تنها ادامه دهندگان فعلی که باقی موندن یکی ورگ یکی گورگروٍث
قبل میهم کلفت تر از میهم در بلک متال فعالیت میکردند.
اولین آلبوم که باعث بنیانگذاری بلک متال و ستنیسم در آن سبک شد آلبوم Welcome To hell گروه Venom است.
بعد از وی هم بتوری بلک متال را به صورت رسمی معرفی کرد.

akerfeldt
Friday 11 November 2011, 10:15 AM
درسته بند ایمورتال یکی از دو بند اصلی نوردیک بلک متال چند وقت پیش وکالشون تو یه مصاحبه گفت ایمورتال های واقعی گروههایی نظیر کیس و ونوم هستند

Orpheus
Friday 11 November 2011, 02:33 PM
درسته بند ایمورتال یکی از دو بند اصلی نوردیک بلک متال چند وقت پیش وکالشون تو یه مصاحبه گفت ایمورتال های واقعی گروههایی نظیر کیس و ونوم هستند

منظورش چی بوده که کیس از ایمورتال های واقعیه!؟!!؟ :23:
کیس که اصلا بلک متال نیست.

alimetallica_2
Saturday 12 November 2011, 04:44 AM
منظور از نظر متن اشعار هست احتمالا و مرام و منش.
ونوم هم بلک متال رو ابداع کرد اما بلک متال نبود. سبک اصلیش هوی متال بود و بعدا ثرش هم کار کرد.
متالیکا هم خیلی به ونوم ارادت داره و اون را منشع بوجود آمدن خیلی از سبک ها میدونه.
با اینکه همه متالیکا را باعث بوجود آمدن ثرش متال میدانند اما خود متالیکا از روی تواضع میگویند ونوم ثرش متال را بوجود آورده است.

TraciGuns
Saturday 4 February 2012, 06:41 PM
چون که این سبک موسیقی باب طبع هر کسی نمیتونه قرار بگیره و مخاطب خاص خودش رو داره .

Untouchable
Saturday 18 February 2012, 03:15 PM
الان این پستو که دیدم گفتم یه اتفاقی که امروز تو مدرسمون افتادو بنویسم.
امروز زنگ انشا موضوع آسیب های تحدید کننده نوجوانان بود:31::37:
چند نفر اومدن خوندن و نوبت رسید به یکی از بچه ها.هیچی راجبش نمیگم که غیبت نشه:31:...کلی سغری کبری چید و چرت و پرت خوند تا یه جا رسید به موسیقی های مخرب و نام از راک آورد:ay:dash2: :102:اونم در کنار رپ:dash2: و تازه برای موسیقی خوب در کنار کلاسیک (که اگه کلاسیکو نمیگفت همونجا پا میشدم با تمام وجودم بهش حمله میکردم!) سنتی(!)و پاپ(!!!!!!!!!):31: رو مثال زد:ay:s:i.:dash2:بعد گفت گفت آیا شما تا بحال دیده اید کسی از موسیقی راک یا رپ چیزی بیاموزد؟(!!!):31::102:
آیا شما آن دسته آدم هایی هستید که با شنیدن موسیقی کلاسیک، سنتی ، پاپ( آخه این سه تا بی ریط ترین سبک ها بهم دیگه ان) میگن اه این چیه داره واس خودش چهچه میزنه!
منو میگی دستم داشت میلرزید،میخواستم گریه کنم میخواستم پاشم هرچی از دهنم در میاد بگم بی خیال انضباط و آبرو و از این حرفا:i ولی همینجور سر جام خشکم زده بود داشتم به حال این افکار تاسف میخورم.:70:
دختره راک که هیچ جای بحثی براش نیست ولی رپو میگه بد بعد پاپو میگه خوب.میذارتش کنار کلاسیک بعد سنتی هم پهلوش! آخه تو چی میفهمی موسیقی چیه؟:i:102::s:31::an
اینا رو گفتم که بگم اونایی که از راک و متال متنفرن غالبا از این جور آدمان یا تا حالا عین آدم به متال گوش نکردن.من وقتی یه استاد یا یه حرفه ای بهم بگه فلان سبک یا فلان گروهو گوش کن اگه گوش کنم حالم بهم بخوره اینقدر گوش میدم تا عاشقش شم. متال جزو اون دسته سبک هایی بود که اولین بار وقتی بهش گوش دادم هیچی ازش نفهمیدم.رسیدن به درک راک و متال همینطوری نیست آدم باید خودش بخواد البته بازم هر کسی اگه بخواد نمیتونه درکش کنه یه ویژگی هایی میخواد که هر کسی نداره و دوستان بهش اشاره کردند.
البته من خودم شیفته ی سبک کلاسیکم و البته معتقدم درک اون سبک به فهم موسیقی به مراتب بیشاری نیاز داره.و اینم بگم این قدر تو کشور ما به سبک های درست و حسابی ظلم شده که نه تنها هیچ کس کلاسیکو بزرگ نمیکنه بلکه خیلی ها اونو یه سبک مثل بقیه سبک ها میدونن و خیلی هم کوچیکش میکنن.به هر حال هر کس هر چی بگه من راه خودمو ادامه میدم با کلاسیک و راک(هر چند اگه به ظاهر بی ربط باشند)
ببخشید زیاد حرف زدم.:redguitar::21ox66r:

alimetallica_2
Monday 20 February 2012, 05:40 PM
انقدر این حرف رو شنیدم از یک سری آدمها که نگو، چرا این سبک رو گوش میدی؟! میگند اینها مال مزقلهاست.
یا خیلی چرته آهنگ هاش چطوری گوش میدی؟!
البته حال میکنم چون معمولا آدمهایی این حرفها رو میزنند که اگر یک روز بگند من متال بازم یکم از متال بدم میاد.

rezaranjbaraan
Monday 20 February 2012, 06:47 PM
الان این پستو که دیدم گفتم یه اتفاقی که امروز تو مدرسمون افتادو بنویسم.
امروز زنگ انشا موضوع آسیب های تحدید کننده نوجوانان بود:31::37:
چند نفر اومدن خوندن و نوبت رسید به یکی از بچه ها.هیچی راجبش نمیگم که غیبت نشه:31:...کلی سغری کبری چید و چرت و پرت خوند تا یه جا رسید به موسیقی های مخرب و نام از راک آورد:ay:dash2: :102:اونم در کنار رپ:dash2: و تازه برای موسیقی خوب در کنار کلاسیک (که اگه کلاسیکو نمیگفت همونجا پا میشدم با تمام وجودم بهش حمله میکردم!) سنتی(!)و پاپ(!!!!!!!!!):31: رو مثال زد:ay:s:i.:dash2:بعد گفت گفت آیا شما تا بحال دیده اید کسی از موسیقی راک یا رپ چیزی بیاموزد؟(!!!):31::102:
آیا شما آن دسته آدم هایی هستید که با شنیدن موسیقی کلاسیک، سنتی ، پاپ( آخه این سه تا بی ریط ترین سبک ها بهم دیگه ان) میگن اه این چیه داره واس خودش چهچه میزنه!
منو میگی دستم داشت میلرزید،میخواستم گریه کنم میخواستم پاشم هرچی از دهنم در میاد بگم بی خیال انضباط و آبرو و از این حرفا:i ولی همینجور سر جام خشکم زده بود داشتم به حال این افکار تاسف میخورم.:70:
دختره راک که هیچ جای بحثی براش نیست ولی رپو میگه بد بعد پاپو میگه خوب.میذارتش کنار کلاسیک بعد سنتی هم پهلوش! آخه تو چی میفهمی موسیقی چیه؟:i:102::s:31::an
اینا رو گفتم که بگم اونایی که از راک و متال متنفرن غالبا از این جور آدمان یا تا حالا عین آدم به متال گوش نکردن.من وقتی یه استاد یا یه حرفه ای بهم بگه فلان سبک یا فلان گروهو گوش کن اگه گوش کنم حالم بهم بخوره اینقدر گوش میدم تا عاشقش شم. متال جزو اون دسته سبک هایی بود که اولین بار وقتی بهش گوش دادم هیچی ازش نفهمیدم.رسیدن به درک راک و متال همینطوری نیست آدم باید خودش بخواد البته بازم هر کسی اگه بخواد نمیتونه درکش کنه یه ویژگی هایی میخواد که هر کسی نداره و دوستان بهش اشاره کردند.
البته من خودم شیفته ی سبک کلاسیکم و البته معتقدم درک اون سبک به فهم موسیقی به مراتب بیشاری نیاز داره.و اینم بگم این قدر تو کشور ما به سبک های درست و حسابی ظلم شده که نه تنها هیچ کس کلاسیکو بزرگ نمیکنه بلکه خیلی ها اونو یه سبک مثل بقیه سبک ها میدونن و خیلی هم کوچیکش میکنن.به هر حال هر کس هر چی بگه من راه خودمو ادامه میدم با کلاسیک و راک(هر چند اگه به ظاهر بی ربط باشند)
ببخشید زیاد حرف زدم.:redguitar::21ox66r:

با اجازه اساتید من هم نظرم رو بگم...
من فکر میکنم موزیک راک اصولا از پایه و بنیان موزیکه عامه پسندی نیست(حداقل راک اصیل)و با توجه به فرهنگ عقب رونده جامعه ما در ثلث قرن اخیر ازین بیشترم انتظاری نمیره اما واقعا جامعه ای که نواختن یک ساز درون منزل شخصی ممکنه جرم تلقی بشه چگونه در تمامی سازها در جهان (یا حداقل اسیا) بهترین هارو داره...؟
من فکر میکنم مردم ما چه پیر چه جوون از هر نسلی از ته قلب با هیچ موزیکی مشکل ندارن ممکنه گوش ندن اما مشکلی هم ندارن ریشه این مساله به نظرم در تبلیغات هست و در فرهنگ سازی اشتباه و بزرگنمایی و غلط نمایی ها مباحث بسیاری رو میشه گفت اما اونوقت ممکنه یه دفعه ***** شیم..:17:

madmaster
Monday 5 March 2012, 10:45 AM
آقا من این پستارو خوندم به چیزی دیدم که خیلی به نظرم جالب اومد خیلی ها متال که گوش میدن احساساتشون رو به هم میرزه گوششون درد میگیرن نمیدونم سر درد میگرن ولی من متال میزارم گوشم خوابم میبره خیلی باحاله ها نه
یه آرامشی بهم میده که نگو با این آهنگ های خشن یه بغضی تو گلوم میگیره انگاری دارم فیلم درام نگاه میکنم و گریم میگیره و یا مثلا Ipod رو میازارم تو گوشم یاد میره خاموش کنم تا صبح میخونه منم خوابم و هیچ مشکلی برام پیش نمیاد و اینقدر صدای خشن اینقدر برام عادی شده که بعضی وقتا یادم میره که اصلا داره IPod موسیقی میخونه انگاری سکوته البته من همه سبک ها رو گوش میدم همه همه که نه ولی هر سبکی توش آهنگی گیر بیارم که به گوشم قشنگ بیاد یعنی خیلی خوب باشه نه خوب گوش میدم من سایکو گوش میدم هیپ هاپ کمی گوش میدم پاپ خیلی خیلی خیلی کم گوش میدم البته موسیقی پاپ که وجود خارجی نداره منظورم همون سبک های عامه پسنده من نمیدونم این پاپ چی افتاده تو دهن مردم میگن سبک من پاپه پاپ یعنی عامه پسند
من از موسیقی عامه پسند بدم نمیاد ولی از کسایی که این موسیقی رو میخونن بدم میاد مخصوصا ایرانی ها مثلا از گوگوش و ابی و داریش و خیلی هایی دیگه که هیچ علمی از موسیقی ندارن یا اگر هم دارن استفاده ای نمیکنن فقط آهنگ یکی رو میگیرن و شعر یکی دیگرو میدن یکی میکس میکنه بعد میخونن روش همه هم به اسم خودشون تموم میشه انگار نه انگار دهن یه جماعتی ساف شده تا این آلبوم بیاد بیرون بعد هم پول افتخار و غرورش مال خواننده اس و بدبختی و چک برگشتی و بی پولی درموندگی مال هنرمنده واقعی نه مترسگی که داره ادای هنرمندو در میاره به نظر من هنر مند واقعی بعنی گروه موسیقی خوب و واقعی گروهی همه ی کاراشو ممبرهاش (اعضا) انجام میدن مثل پینک فلویدو بیتلز متالیکا ووووووووهزاران گروه دیگه حتی لینکین پارک بله حتی لینکین پارک همه کاراشونو خودشون میکنن حتی ویدیو کلیپ هاشونو اون یارو هه که دی جی میزنه با کمک چندی دیگر میسازه
لینکین پارک تو هرچی بد باشه تو ویدیو کلیپ فوق العاده اس حرف ندارن تو میوزیک ویدیو من تو تی وی زیاد میبینم کاراشونو همیشه جایزه ی بهترین ویدیو کلیپ سال مال ایناس سالی که البوم میدن تاحالا نشده آلبومیشون جایزخ بهترین ویدیو کلیپ سالو نبره
ولی همین لینکین پارکی میزنین تو سرش من یه زمانی خیلی گوش میدادم در زمان طفولیت بچه که بودم ولی این گروا از خیلی بیشتر از متالیکا و خیلی از گروه های بزرگ تاریخ بیشتر جایزه گرفتن چستر خوانندشون چند سال جایزه بهترین خواننده راک سال رو گرفته خیلی خیلی جایزه دارن درسه خیلی با سلیقه ما جور در نمیان ولی من با همین گروه دیدم گسترش یافت و متال و اقیانوسشو پیدا کردم که الان وسطش دارم شنا میکنم فعلا دارم حال میکنم ولی میدونم بعدا غرق میشم
در کل این نظره منه
چون تو یه تاپیک دیگه دیدم سر لینکین پارک دعوا شده بود

alimetallica_2
Monday 5 March 2012, 01:20 PM
وقتی یک گروهی با موسیقیش حرفی برای گفتن نداره، و در کنارش پول هم داره باید برای فروش بیشتر رو به ویدیو کلیپ های جذاب با هزینه های بالا بیاره.
چون برای عوام الناس این بهترین راه جذب مخاطبه.

metal-militia
Monday 5 March 2012, 01:23 PM
به نظره من لینکین پارک فقط در حده همون باب آشنایی با متال میتونه مفید باشه.اما از نظر موسیقی قابل مقایسه با گروههای بزرگ نیستن

alimetallica_2
Monday 5 March 2012, 01:31 PM
اما به نظر من کسی که قراره به واسطه لینکین پارک وارد دنیای متال بشه اگر نشه بهتره.

madmaster
Monday 5 March 2012, 04:03 PM
نه واسه ال پی وارد نمیشن بلکه به وسیله اون وارد میشن ولی خوب یک سری مانند این دوختره که باهاش بچه ها حرفشون شده بود تعصب های بیجا هم پیدا میکنن که از بین میره
من با لینکین پارک وارد نشودم من با پینک فلوید و لدزپلین وارد شدم در اصل
بعد با بیتلز و کویین و کمی اسکوپین (آخه اینارو بابام گوش میداد) البته منم خودم به شخصه خیلی خیلی خیلی عاشق کاراشون بودم بعد متالیکارو شناختم ولی چون من زبانم در حد باقالی بود اون زمان با آهنگش خیلی خیلی حال کردم و ارتباط بر قرار کردم حسش کردم ولی نمیفهمیدم چی میگه این آزارم میداد بعد تازه بعد یه دوره خود درگیری من که کلا از موسیقی کشیده شدم بیرون بعد دوباره به وسیله شنیدن آلبوم متورا لینکین پارک اومدم تو خط یه 1 ماهی ان یو گوش کردم البته همین مدت دث و بلک و مخصوصا متالیکا هم گوش میدادم تا اینکه رفتم تو هوی متال و اوزی اینا به خصوص علاقم به سبک دث زیاد شد الانم که هر چه خوش آید گوش میدیم هر سبکی از متال باشه باشه ولی معمولا آهنگ های خوب رو فقط گروهایی میخونن که سبک درست حسابی دارن و یا خوندن قبلا که اوصولا سلیقه من تو مایه های ترش و هوی و دث و کمی به تازگی پروگرسیو و یکم کمتر تر بلک و دوم و دوم دث به جز آناذما که جزو فیوریت های منه
من زیاد دیگه الان ان یو گوش نمیدم حتی سالی 1 بار و یا اصلا پاپا و رپ و حتی کانتری و آر ان بی و اینا گوش نمیدم اصلا تو این 1.5 سال اخیر اصلا گوش ندادم حتی وقتی داره از تی وی پخش میشه اینقدر حواسم جمع کارمه اصلا نمیفهمم
البته
کارم که 50 درصد اوقات تو خونه بازی و نت و آهنگ هستش 30 گیتار و 20 درصد الباقیشو اگه کاری باشه میکنم (یا اگه نباشه یرم دوش میگیرم همین طوری الکی که بیکار نباشم یا میرم میچرخم ببینید چقدر کار میکنم من کزتم)

The_blue_marble
Monday 5 March 2012, 05:43 PM
درود،این تاپیک خیلی جنجالی شده،اما مشکل اصلی این وسط اینه که یه عده فکر میکنن چون متال زیاد ریف های خشن و صداهای دیستورت شده داره به دل نمیشینه،اما به خدا اشتباه میکنن،من ترجیح میدم با آهنگ orion از متالیکا به خواب برم تا اینکه یه سمفونی از بتهوون رو گوش کنم،چرا؟چون همونطور که همه میدونن افراد شخصیت های مختلف دارن که علایقشون با اونا تنظیم میشه ولی این دلیل نمیشه که اگر آقایا خانومی از یه سبک خوشش نیومد بخواد بهش توهین کنه و موسیقی حسابش نکنه،خود من که بدون گوش دادن یه آهنگ متال خوابم نمیبره بارها شده که به برخی قطعات کلاسیک گوش دادم،یکی از دوستان هم داشتن با پست هاشون سبک نگارش خودشونو به رخ دیگران میکشیدن که پیشنهاد میکنم برن یه انجمن نویسندگی عضو شن چون اینجا در مورد موسیقی گفتگو میکنیم.

madmaster
Monday 5 March 2012, 07:41 PM
اتفاقا من خودم جزو فن های کلاسیک بودم ولی ببینید این متال چی کار میکنه لامسب من که عاشق باخ و موتزارت و بتهون بودم شدم دل بسته حضرت های جیمز راجرواترز و جوی وو و و....که بخواه همین طور نام ببرم پیر میشم ولی خیلی موسیقی متال خوبه
آها یه چیزی یادم اومد بگم که به نظرم خیلی مهمه که مطرحش کنم عزیزان من وقتی در بالا توضیح دادم که در اوایل خیلی با آهنگ های متالیکا لذت میبردم ولی نمیفهمیدم چی میگه بعد که با زبانی قوی تر برگشتم که تحقیری که شده بودم رو جبران کنم فهمیدم که دقیقا همون حسی که موسیقی به من داشت در کودکی انتقال میداد لیریک آهنگ هم همونو داره به خدا دهنم باز مونده بود اشک تو چشمام جم شده بود
همون جا بود که به موسیقی متالیکا ایمان آوردم
میگه خیلی خیلی خیلی کمن این گروه هایی که وقتی آهنگشونو گوش میکنی مهم نیست زبان بلد باشی یا نه میفهمی داره چی میگه انگار داره موزیکش با زبان مادریت باهات حرف میزنه
یادمه یه بار دوستم نشسته بود جولوم. علی دیدتش (نوید رو میگم) به یکی از دیگه رفقا گقت میتونی حرفتو با گیتار بزنی که من بفهمم و جوابتو بدم وقتی دوستم شروع کرد به نواختن نوید (همون دوستی علی میشناسه) که اتقافا اتفاقا فن تیر لینکین پارکه یه خرده هم خل مغزه بغضش گرفت چون از موسیقی علیرضا دیگر دوستم که داشت گیتار مینواخت فهمید داره چی میگه به این میگن موزیک نه هر سبکی البته هر سبکی طرفدارانی داره که انسان هستن و انسان ها هم کلا قابل احترامن ولی متال و راک کلاهم مجمعین یعنی آزادی و زندگی و آرامش در عین خشونت

Untouchable
Tuesday 6 March 2012, 04:43 PM
نه واسه ال پی وارد نمیشن بلکه به وسیله اون وارد میشن ولی خوب یک سری مانند این دوختره که باهاش بچه ها حرفشون شده بود تعصب های بیجا هم پیدا میکنن که از بین میره
من با لینکین پارک وارد نشودم من با پینک فلوید و لدزپلین وارد شدم در اصل
بعد با بیتلز و کویین و کمی اسکوپین (آخه اینارو بابام گوش میداد) البته منم خودم به شخصه خیلی خیلی خیلی عاشق کاراشون بودم بعد متالیکارو شناختم ولی چون من زبانم در حد باقالی بود اون زمان با آهنگش خیلی خیلی حال کردم و ارتباط بر قرار کردم حسش کردم ولی نمیفهمیدم چی میگه این آزارم میداد بعد تازه بعد یه دوره خود درگیری من که کلا از موسیقی کشیده شدم بیرون بعد دوباره به وسیله شنیدن آلبوم متورا لینکین پارک اومدم تو خط یه 1 ماهی ان یو گوش کردم البته همین مدت دث و بلک و مخصوصا متالیکا هم گوش میدادم تا اینکه رفتم تو هوی متال و اوزی اینا به خصوص علاقم به سبک دث زیاد شد الانم که هر چه خوش آید گوش میدیم هر سبکی از متال باشه باشه ولی معمولا آهنگ های خوب رو فقط گروهایی میخونن که سبک درست حسابی دارن و یا خوندن قبلا که اوصولا سلیقه من تو مایه های ترش و هوی و دث و کمی به تازگی پروگرسیو و یکم کمتر تر بلک و دوم و دوم دث به جز آناذما که جزو فیوریت های منه
من زیاد دیگه الان ان یو گوش نمیدم حتی سالی 1 بار و یا اصلا پاپا و رپ و حتی کانتری و آر ان بی و اینا گوش نمیدم اصلا تو این 1.5 سال اخیر اصلا گوش ندادم حتی وقتی داره از تی وی پخش میشه اینقدر حواسم جمع کارمه اصلا نمیفهمم
البته
کارم که 50 درصد اوقات تو خونه بازی و نت و آهنگ هستش 30 گیتار و 20 درصد الباقیشو اگه کاری باشه میکنم (یا اگه نباشه یرم دوش میگیرم همین طوری الکی که بیکار نباشم یا میرم میچرخم ببینید چقدر کار میکنم من کزتم)
منم با لینکین پارک وارد نشدم جناب!
من اولین آهنگ های متالی که گوش دادم متالیکا بود تا یکی دو سال پیشم ال پیو نمیشناختم الانم تعصب بیجا ندارم سرش فقط دوستان هر چی در اومد گفتن بهش منم دفاع کردم اکثر سبکای متالم گوش میدم با همشونم حال میکنم بخصوص...(نمیتونم انتخاب کنم همون...همشون!)
الان حدودا از بحثای همون تاپیک به بعد لینکین پارک گوش ندادم و بیش تر رفتم تو خط راجر واترز و اوزی و لد زپلین و کویین و ایروسمیت و بلک سبث و... ( متالیکا رو نگفتم چون از همون اول هیچ وقت گوش دادنشو قطع نکردم و همیشه بوده باهام)
البته چیزی که من باهاش موسیقی و فهمیدم همونم ادامه میدم موسیقی کلاسیکه که از نظرم بهترینه و فعلا در کنار کلاسیک فقط راک و متال گوش میدم ( جز و کانتری و اینا هم گو میدادم ولی چن وقته که نمیدم )

Babak_Lunatic
Tuesday 6 March 2012, 05:11 PM
به نظر من اونایی که میگن متال خشن و غیر قابل تحمله فقط Heavy یا Black Metal رو گوش دادن
اما اگه برن مثلا" Symphonic یا Melodic Power گوش بدن عاشقش میشن .
منم مثل اونا بودم یه زمانی . اما وقتی آدم به این سبک پی میبره خشن ترین آهنگاش واسش آرامش بخشه .
به نظرم متال کاملترین و هنری ترین سبکه و چیزایی مثل پاپ و سبکای دیگه در مقابلش اصلا" موسیقی نیستن ...
اونایی که خوششون نمیاد نباید بهشون ایراد گرفت چون همون آدمای معمولی هستن که پاپ یا حتی راک گوش میدن .
متال شخصیت میخواد

emad_ghoreishi
Wednesday 7 March 2012, 10:47 AM
بخاطر اینکه هر کسی سلیقه ای داره.
همونطور که ممکنه ما از خیلی از سبک ها متنفر باشیم، خیلی ها هم ممکنه از سبک ما بدشون بیاد.

amir1055
Wednesday 7 March 2012, 12:07 PM
بخاطر اینکه هر کسی سلیقه ای داره.
همونطور که ممکنه ما از خیلی از سبک ها متنفر باشیم، خیلی ها هم ممکنه از سبک ما بدشون بیاد.

بهترین کامنت از چند ده کامنت اخیر این بود بنظرم.

knot
Wednesday 11 April 2012, 08:49 AM
درسته حتی این موضوع از نظر روانشناسی هم ثابت شده بعضی افراد بایک موسیقی پاپ یا
کلاسیک آرامش پیدا میکنند.
بعضی افراد هم مثل من با یک موسیقی خشن و ریتم های سرعتی و با حال آرامش پیدا میکنند.
من حتی اگر یه موسیقی پاپ یا سنتی گوش کنم بدتر دچار رنجش و غم خواهم شد.

tabass
Saturday 2 June 2012, 11:34 AM
به نظر من موسیقی باید آرامش بخش باشه و در همه مواقع به کمک روح انسان بیاد.. ر مواقع غم... شادی..... ا�?سردگی.... بی حوصلگی و غیره.. که متاس�?انه موسیقی متال البته به نظر من این کار رو نمیتونه بکونه.. ولی موسیقی اصیل یا کلاسیک از این عهده بر میاد.. البته این هم باز نظر شخصیه... شاید واقعاامثال من و علی نمیتونن متال رو درک کنن

با اين که موسيقي سليقه ايه موافقم
ولي

اين حرف شما درست نيس
متال تنها سبکيه که با هر آهنگش ميتوني همه ي اين احساسات رو تصلي ببخشي

هر احساسي که داشته باشي آرومت ميکنه...

به خشونت توش يا ريتم تندش نگاه نکنين

خيلي آرامش بخشه(ممکنه مسخره کنين ولي... سليقه ايه ديگه :48: )

tabass
Saturday 2 June 2012, 11:44 AM
به نظر من اونایی که میگن متال خشن و غیر قابل تحمله فقط Heavy یا Black Metal رو گوش دادن
اما اگه برن مثلا" Symphonic یا Melodic Power گوش بدن عاشقش میشن .
منم مثل اونا بودم یه زمانی . اما وقتی آدم به این سبک پی میبره خشن ترین آهنگاش واسش آرامش بخشه .
به نظرم متال کاملترین و هنری ترین سبکه

موافقم
تنها سبکيه که اوج هنر و سنگيني موزيک توش نمايش داده ميشههه

متال خيلي گستردست و اونجور که بعضيا فکر ميکنن محدود به سنگيني گيتار الکتريک نيس

apocalyptica فقط سلو و درامه

uaral دوم متال گيتار اکوستيکه...

اگه شناختشون بيشتر شه در رابطه با متال به طور کلي نظر نميدن...

shympw
Thursday 26 July 2012, 11:52 PM
هر سبکی واسه یه سلیقه خاصه یه نفر با کلاسیک از ناراحتی تا خوشحالیو عصبانیتو می تونه تجربه کنه
یکی دیگه با متال می تونه هم عصابانیتو داشته باشه هم ناراحتی.
البته متال یه فضای غصه و عصبانی داره ذاتا پاپ اون عصبانیتو نداره مثلا , همیناس که سبکارو جدا می کنه از هم.

aryavira
Saturday 28 July 2012, 10:25 AM
نه آقا عوض نمیشه.خیلی ببخشید!!!مثلا من به روحیم موسیقی خشن نمیسازه حالا میخوات شعر بی عدالتی باشه شعر حا�?ظ باشه شیطان پرستی باشه...!!!آقا من موسیقی غذای روحمه!!!البته با عرض معذرت علیرضا جون.هم اسم هم هستیما... . خلاصه ناراحت نشو از ما

خوب این تو ادما فرق داره
به شما این حس رو نمیده
و از این هارمونی زیبایی که دوستمون گفت لذتی نمیبرید .... اما واقعا زیباست ... از تمام لحاظ
شعر اهنگ موسیقی نحوه اجرا و اثری که میذاره ... هیچ ارتباطی هم به شیطان پرستی نداره
هیچ ربطی ...
البته درک میکنم شما رو همونطوری که من از موسیقی رپ خوشم نمیاد
شما هم
از این نوع موسیقی
موفق باشید

Night_Sky
Saturday 28 July 2012, 11:47 AM
فکر می کنم عامه مردم چون نمی دونن چی می خونه.و یه چیزای اشتباهی شنیدن.فکر میکنن بده.من خودم گوش میکردم iron maiden metalica pinkfloyd و خیلی های دیگهه همین الان هم دارم رو کامپیوترم ولی سالی یه ترکم گوش نمی دم.کسی نمی دونه که متالیکا یه سری خواننده برا یه جنبش اعتراضی بودن تو آمریکا بعد هم پیشرفت کردن.و شیطان پرستی بعدا تو این گروها نفوذ کرد و سریعم خارج شد.دلیل نداره آهنگ های زیبایی مثل nothing else mather رو گوش نکنیم.یا مثلا آیرون مایدنی که شرط ورود به گروهش نخوردن مشروب و استفاده نکردن از مواد مخدره.بده!؟
یه چیزی شنیدن متاسفانه.

unforgiven2105
Tuesday 26 March 2013, 11:52 PM
تنها دلیلش شایعه پراکنی هستش. یه مطلب بی پایه و اساس در مورد بند های متال و مضرات گوش دادن متال میاد بیرون و مردم ساده لوح هم بدون هیچ تحقیقی باور میکنن و شروع میکنن به پخش کردن اون شایعه. شرط میبندم 95% افرادی که میگن متال بده و ضرر داره و خشنه تاحالا یه بار هم متال گوش ندادن. از کسانی که متالیکا رو یه سبک از متال میدونن و بهش میگن موسیقی متالیکا چه انتظاری داری که فلسفه متال رو بفهمه. کسی که موسیقی تو گوشت و خونش رفته باشه فقط متال رو میفهمه. حتی اگه گوش نده ولی میدونه که سبک بزرگیه. زحمت میخواد نوشتن یه اهنگش. خستگی داره رکورد کردن چند دقیقه موسیقیش. فکر میخواد که ریف و سولوی هماهنگ بنویسه. نه مثل چندتا رپ و پاپ خون(بی احترامی به سبک ها نمیکنم ولی حقیقته) که بیت آهنگ رو یه کامپیوتر براشون میسازه و تکس رو هم چندنفر دیگه براشون مینوسن و صدای خواننده رو هم از صدتا ***** و افکت رد میکنن تا صدای نکرش صاف بشه آخرش هم به خودش بگه هنرمند.
به جز مرحوم مایکل جکسون کدوم پاپ خون یا رپری تونست یه آهنگی که واقعا جاودانه بشه بده بیرون.

Spiritual
Wednesday 27 March 2013, 08:44 AM
موافقم
تنها سبکيه که اوج هنر و سنگيني موزيک توش نمايش داده ميشههه

متال خيلي گستردست و اونجور که بعضيا فکر ميکنن محدود به سنگيني گيتار الکتريک نيس

apocalyptica فقط سلو و درامه

uaral دوم متال گيتار اکوستيکه...

اگه شناختشون بيشتر شه در رابطه با متال به طور کلي نظر نميدن...

سلام

ممکنه از کارهای دوم متال که گفتید آکوستیکه چند تا نام ببرید؟

CyberHD
Wednesday 27 March 2013, 01:08 PM
تنها دلیلش شایعه پراکنی هستش. یه مطلب بی پایه و اساس در مورد بند های متال و مضرات گوش دادن متال میاد بیرون و مردم ساده لوح هم بدون هیچ تحقیقی باور میکنن و شروع میکنن به پخش کردن اون شایعه. شرط میبندم 95% افرادی که میگن متال بده و ضرر داره و خشنه تاحالا یه بار هم متال گوش ندادن. از کسانی که متالیکا رو یه سبک از متال میدونن و بهش میگن موسیقی متالیکا چه انتظاری داری که فلسفه متال رو بفهمه. کسی که موسیقی تو گوشت و خونش رفته باشه فقط متال رو میفهمه. حتی اگه گوش نده ولی میدونه که سبک بزرگیه. زحمت میخواد نوشتن یه اهنگش. خستگی داره رکورد کردن چند دقیقه موسیقیش. فکر میخواد که ریف و سولوی هماهنگ بنویسه. نه مثل چندتا رپ و پاپ خون(بی احترامی به سبک ها نمیکنم ولی حقیقته) که بیت آهنگ رو یه کامپیوتر براشون میسازه و تکس رو هم چندنفر دیگه براشون مینوسن و صدای خواننده رو هم از صدتا ***** و افکت رد میکنن تا صدای نکرش صاف بشه آخرش هم به خودش بگه هنرمند.
به جز مرحوم مایکل جکسون کدوم پاپ خون یا رپری تونست یه آهنگی که واقعا جاودانه بشه بده بیرون.

دلیل اینکه خیلیا ندونسته میگن متال بده همینه که شما هم ندونسته میگید پاپ و رپ بده! وارد موسیقی ایران نمیشم، توی همون انگلیسی، یعنی شما میخواید بگید سلن دیون، مارایا کری، ویتنی هوستن، جان لجند و خیلی های دیگه با افکت و صافی شدن خواننده؟ یه نگاه به دنیای خواننده های پاپ بندازید، خیلی ها نوازنده ی ساز های مختلفی هستن و ترانه سرای اهنگ هاشون هم خودشون هستند. خیلی از آهنگ ها بصورت ارکست اجرا میشه و به قول شما یه بچه با FL Studio اونو درست نمیکنه... خیلی بی انصافیه اگه بگیم جاستین تیمبرلیک صدا نداره، اگه مهارت خوندنشو کسی داشت الان انقدر محبوب نبود.

بزارید یجور دیگه مثال بزنم، دو نفر رو در نظر بگیرید یکی مهندسه و نفر دیگه دکتر، میشه گفت یکی شون از اون یکی سرتره؟ نه! چون هر دو به یک اندازه وظیفه ای رو دارند. موسیقی هم به همین شکله، هر سبک ویژگی های خاص و منحصر به فرد خودشو داره که باید بهش احترام گذاشت.

کیت جرت (پیانیست معروفیه ) میگه باید به هر نوع موسیقی گوش داد، اگه گوش آماده شنیدن هر نوع موسیقی نباشد، هرگز نمیتوان به ویژگی هایی که موسیقی دارد پی برد.

من به شخصه هر نوع موسیقی که خوشم بیاد گوش میدم و به هیچ سبکی هم تعصب ندارم، پاپ دوست دارم، راک گوش میدم و هر از گاهی سمفونیک متال هم گوش میدم، سبک هایی مثل هوی متال و دد متال برام گوش نواز نیست و گوش نمیدم.

با اینکه کسی سبکی که من دوست ندارمو گوش بده مشکلی ندارم ولی از کسایی که به جای درک اون سبک موسیقی فقط اداهاشون رو بلد باشه متنفرم. مثلا افرادی هستن که از متن اون آهنگ هیچی نمیفهمن چون انگلیسی بلد نیستن و هیچ تلاشی هم برای فهمیدنش نمیکنن و فقط از شنیدن اهنگ متال کله تکون دادن و مو بلند کردنو یاد گرفتن، توقع دارید عامه مردم با این فرهنگ بسته ازین افراد چی برداشت کنن؟

یا از رپ خونایی که از رپ فقط فحش دادن رو یاد گرفتن... توقع نباید داشت پیشرفتی صورت بگیره.

Yngwie_5
Wednesday 27 March 2013, 03:46 PM
گفتنی ها گفته شده ولی ...

سبک هایی مثل هوی متال و دد متال برام گوش نواز نیست و گوش نمیدم.

آقا دث متاله Death Metal

پ.ن: چون این این کلمه دد متال! اشتباها خیلی همه گیر شده تو ایران

CyberHD
Wednesday 27 March 2013, 07:26 PM
گفتنی ها گفته شده ولی ...

آقا دث متاله Death Metal

پ.ن: چون این این کلمه دد متال! اشتباها خیلی همه گیر شده تو ایران

یعنی شما موقع فارسی نوشتن به Three میگید ثری؟ به Thread میگید ثرید که گیر میدین به املای یک کلمه که تو فارسی تلفظی براش نداریم؟ از این متن بلندی که نوشتم فقط همون املای کلمه دد نظرتون رو جلب کرد؟

Honey_Shababi
Wednesday 27 March 2013, 08:11 PM
یعنی شما موقع فارسی نوشتن به Three میگید ثری؟ به Thread میگید ثرید که گیر میدین به املای یک کلمه که تو فارسی تلفظی براش نداریم؟ از این متن بلندی که نوشتم فقط همون املای کلمه دد نظرتون رو جلب کرد؟

دلیلش این هست که معانی دو کلمه dead و death متفاوته. دِد به معنی مُرده هست. در حالی که دِث به معنی مرگ هست و ما سبکی به نام dead metal نداریم!

unforgiven2105
Wednesday 27 March 2013, 08:41 PM
مطمئن باش خواننده های هالیوودی انقدر بیکار نیستن که بیان متن بنویسن و آهنگ بسازن. درضمن ارکست رو که یکی دیگه میزنه و باز هم اون خواننده میمونه و یک صدا. تمام زحمت های موسیقی ساختن رو چندنفر میکشن که هیچ اسمی ازشون برده نمیشه و خواننده ای که فقط یه صدا داره تمام شهرت و پول رو به جیب میزنه. من اکثرا منظورم با خواننده های نوجوان و جوان امروزیه. مثل جاستین بیبر و سلنا گومز و مایلی سایرس و وان دایرکشن و نیکی مانجا و امثال اوناست. کسانی که هیچ بویی از هنر نبردن و فقط با چیزهای بی معنی ای که میخونن معنای موسیقی رو زیر سوال میبرن.
من نمیگم رپ و پاپ بیهوده و بی مصرفه. ولی دیگه نباید اینجور در حق متال اجحاف بشه و سبکی که چیزی از پاپ کم نداره رو شیطانی و مضر بدونیم. کسی که متال میخونه و میزنه هم زحمت کشیده.
تازگی یه فیلم سینمایی مستند مانندی اومده به اسم sound city. شاید خیلی از دوستان دیده باشن. مال همین 2013 هستش. در مورد یک استدیوی ضبط موسیقی با همین نام هستش. این فیلم ساخته ی دیو گرول درامر پیشین گروه نیروانا و رهبر گروه فوفایترز هستش. از موسیقی سال 65 شروع میکنه تا به امروز. بهت پیشنهاد میکنم این فیلم رو ببینی تا منظور منو راجب به زحمت بفهمی.

Sampler
Wednesday 27 March 2013, 08:53 PM
فرصت نکردم تاپیک رو کامل بخونم ..

اما واقعا من نمی تونم با این سبک ارتباط برقرار کنم و واقعا درکش نمی کنم ..

دلیلش رو اصلا نمی دونم .. برای خودمم جالبه که دلیلش رو بدونم ..

CyberHD
Thursday 28 March 2013, 12:22 AM
مطمئن باش خواننده های هالیوودی انقدر بیکار نیستن که بیان متن بنویسن و آهنگ بسازن. درضمن ارکست رو که یکی دیگه میزنه و باز هم اون خواننده میمونه و یک صدا. تمام زحمت های موسیقی ساختن رو چندنفر میکشن که هیچ اسمی ازشون برده نمیشه و خواننده ای که فقط یه صدا داره تمام شهرت و پول رو به جیب میزنه. من اکثرا منظورم با خواننده های نوجوان و جوان امروزیه. مثل جاستین بیبر و سلنا گومز و مایلی سایرس و وان دایرکشن و نیکی مانجا و امثال اوناست. کسانی که هیچ بویی از هنر نبردن و فقط با چیزهای بی معنی ای که میخونن معنای موسیقی رو زیر سوال میبرن.
من نمیگم رپ و پاپ بیهوده و بی مصرفه. ولی دیگه نباید اینجور در حق متال اجحاف بشه و سبکی که چیزی از پاپ کم نداره رو شیطانی و مضر بدونیم. کسی که متال میخونه و میزنه هم زحمت کشیده.
تازگی یه فیلم سینمایی مستند مانندی اومده به اسم sound city. شاید خیلی از دوستان دیده باشن. مال همین 2013 هستش. در مورد یک استدیوی ضبط موسیقی با همین نام هستش. این فیلم ساخته ی دیو گرول درامر پیشین گروه نیروانا و رهبر گروه فوفایترز هستش. از موسیقی سال 65 شروع میکنه تا به امروز. بهت پیشنهاد میکنم این فیلم رو ببینی تا منظور منو راجب به زحمت بفهمی.

داداش حرفت توی یه رنج خاصی از خواننده ها درسته مثله همون نیکی میناژ و بیبر و ... ولی خیلی ها هم هستن که دارن حرفه ای کار میکنن مثل تیلور سوییفت که هم نوازنده ی چند سازه، هم شاعر و حتی لیدی گاگا که تاحالا هرچی خونده شاعرش خودش بوده. از روی ظاهرش قضاوت نکنید، تمام حرکاتش معنی داره و همچنین کاراش همه سنگینن.
راجع به متال هم حرفتون درسته چیزی از سبک های دیگه کم نداره ولی هنوز نتونسته واسه عامه ی مردم قابل قبول بشه ولی مطمئن باشید مرور زمان باعث پذیرش این سبک میشه. مثل راک که تا بسیار زیاد پیشرفت کرده و تقریبا با سبک پاپ برابری میکنه و دلیلش هم خواننده ها و گروه های خوبی مثل اوانیسنس هست که واقعا کاراشون با روح و روان بازی میکنه...

و اینم اضافه کنم که خواننده ها هر چقدر هم برای دل خودشون کار کنند، ولی باز هم بازار خیلی مهمه و فروش البوم و کنسرت هم هست. پس یک خواننده برای مردم میخونه که خوششون بیاد. وقتی میلیون ها نفر میان کنسرت یکی مثل جاستین بیبر یعنی اونجور آهنگ رو دوست دارن الان چون من از این خواننده خوشم نمیاد باید بیام بگم هیچ کس نباید بهش گوش بده؟ شنونده ی آهنگ ها اکثرا کسایی هستن که سواد موسیقی ندارن و فقط چیزی که با گوششون هم خونی داره رو می پسندن و خیلی ها هم این جور آهنگ براشون درست میکنه.

در کل به هر سبکی احترام باید گذاشت و تعصب روی هیچ چی نداشت. ببخشید که ط.لانی نوشتم دیگه :دی

Honey_Shababi
Thursday 28 March 2013, 12:34 AM
ولی خیلی ها هم هستن که دارن حرفه ای کار میکنن مثل تیلور سوییفت که هم نوازنده ی چند سازه، هم شاعر

تیلور سوییفت که سبکش کانتریه!!! ... لطفا موسیقی کانتری رو قاطی این قضیه نکن برادر من. حساب موسیقی کانتری از رپ و هیپ هاپ و امثالهم خیلی خیلی جداست!

CyberHD
Thursday 28 March 2013, 01:22 AM
تیلور خیلی از کاراش هم تو سبک پاپه...

Honey_Shababi
Thursday 28 March 2013, 01:28 AM
تیلور خیلی از کاراش هم تو سبک پاپه...

نمیخوام از بحث تاپیک دور بشیم ولی این رو حتما باید به عرضتون برسونم

شاید اخیرا یکی دو تا آهنگش شباهت به پاپ داشته باشه که اون هم نمیشه گفت صد در صد. ولی کل امریکا تیلور رو یک خواننده کانتری میدونن، نه پاپ.

ممکن نیست که یه خواننده پاپ بیاد تو مراسم موسیقی کانتری کاندیدا بشه و جایزه بهترین خواننده زن کانتری رو بگیره!

akerfeldt
Thursday 28 March 2013, 04:16 AM
يه بحث پيش اومد اين وسط برام جالب بود
يه عده عامه پسند بودن يه موزيك رو دليل بر بهتر بودن اون موزيك ميدونن :| :19:
پس با اين حساب باخ بدترين موزيسين تاريخه !!!! چون كاراش بسيار پيچيدست و حتي قشر زيادي از موزيسين ها باهاش ارتباط برقرار نميكنن :|

- - - Updated - - -

به نظرم متال کاملترین و هنری ترین سبکه و چیزایی مثل پاپ و سبکای دیگه در مقابلش اصلا" موسیقی نیستن ...

برادر من اين چه حرفيه موزيسين هاي دوران باروك و ... رو دست كم گرفتي ؟ و صد البته موزيسين هاي جز و مدرن ....

CyberHD
Thursday 28 March 2013, 04:21 AM
يه بحث پيش اومد اين وسط برام جالب بود
يه عده عامه پسند بودن يه موزيك رو دليل بر بهتر بودن اون موزيك ميدونن :| :19:

این حرفو از روی پست من یه موقع برداشت نکردید که؟ چون من حرفی از برتری سبکی به سبک دیگه نکردم...

unforgiven2105
Thursday 28 March 2013, 09:38 AM
متال دوران محبوبیت خودش رو گذروند. دهه ی هشتاد و نود میلادی دوران اوج متال بود. ولی با ورود دستگاه های موسیقی سازی الکترونیکی همه به سمت موسیقی هایی رفتن که با این دستگاه ها ساخته میشد. و اون موسیقی هم پاپ و رپ و .... بود. اگه دقت کنی دوران شروع رپ و پاپ به اواسط دهه ی نود بر میگرده.
اگه بخوایم به کنسرت و عامه پسند بودن حساب کنیم که متالیکا رکورد کنسرت هارو شکسته. کمتر فستیوالی پیدا میشه که متالیکا توش نباشه. چند روز دیگه هم که تو دبی هستن. خوشا به سعادت کسانی که اونجا میرن. مارو هم دعا کنید.
متالیکا فستیوال موسیقی مخصوص به خودش به نام ORION Music + more رو داره. کمپانی پخش موسیقی مخصوص به خودش به نام BLACKENED رو داره. استودیو موسیقی خودش رو داره. از همه نظر کامله. ولی بازم آهنگ هاش اونطوری که آهنگ های پاپ هستن فروش نمیره. پس مهم تعداد خریدار نیست. کرک همت یازدهمین گیتاریست برتر دنیاست. لارس الریک پنجمین درامر برتره. جیمز هم از یک نظر سنجی دیگه نوزدهمین گیتاریست برتره. میتونید ببینید که بهترین ها دور هم جمع شدن. پس اگه مردم استقبال نکنن مشکل از خود مردمه. نه از گروه.

Yngwie_5
Thursday 28 March 2013, 09:56 AM
با این مسئله که متال دوره محبوبیتش رو گذرونده و بند های درست و حسابی تو این عصر زیاد پیدا نمیشه به شدت مخالفم.اتفاقا متال خیلی پیچیده تر شده.دیگه دوره ای نیست که با سرعت نور سوییپ زدن هنر حساب بشه.الان Sub-Genre های نوظهوری مثل Djent,Technical Death,Deathcore متال رو دارن احیا/نوین میکنن.

- - - Updated - - -

در مورد عامه پسند شدن تدریجی متال هم باید بگم که برای سبک هایی مثل Heavy,thrash امکان پذیره اما بازم برای 70% زیر سبک های متال
امکانش وجود نداره.تومخیلاتمم نمی گنجه یه روز همه بتونن Brutal Death یا Djent یا Depressive Black گوش کنن و لذت ببرند.(مورد قبول عامه ی مردم قرار نمیگیره)

unforgiven2105
Friday 29 March 2013, 12:02 AM
با این مسئله که متال دوره محبوبیتش رو گذرونده و بند های درست و حسابی تو این عصر زیاد پیدا نمیشه به شدت مخالفم.اتفاقا متال خیلی پیچیده تر شده.دیگه دوره ای نیست که با سرعت نور سوییپ زدن هنر حساب بشه.الان Sub-Genre های نوظهوری مثل Djent,Technical Death,Deathcore متال رو دارن احیا/نوین میکنن.

- - - Updated - - -

در مورد عامه پسند شدن تدریجی متال هم باید بگم که برای سبک هایی مثل Heavy,thrash امکان پذیره اما بازم برای 70% زیر سبک های متال
امکانش وجود نداره.تومخیلاتمم نمی گنجه یه روز همه بتونن Brutal Death یا Djent یا Depressive Black گوش کنن و لذت ببرند.(مورد قبول عامه ی مردم قرار نمیگیره)

حرف شما درست متال هنوز نمرده ولی الان دوران هیپ هاپ و پاپ و از اینجور چیزاست. گروه های خیلی زیادی توی سبک متال دارن فعالیت میکنن که واقعا هم کارشون خوبه. مخصوصا بند های داخل ایران که با این همه فشار باز هم کارشون قابل قبوله. ولی متال زمانی متال واقعی بود که هرجا میرفتی فقط کنسرت راک و متال بود. همه جا صحبت از گروه های راک و متال بود. از همه جا صدای راک میومد. الان هرجا میری یه عده آهنگ دنس و هیپ هاپ گذاشتن دارن میرقصن. وقتی هم بهشون میگی متال گوش میدی با تمسخر بهت میگن خاک تو سر شیطانپرستت کنن.متال به همین ریف های سنگین و سولو های سریعه. پیچیدگیش به همیناست. اگه قراره عوض در گذشت زمان عوض بشه که دیگه نمیشه بهش گفت متال.

Martini
Thursday 23 May 2013, 03:35 PM
متال محبوب نیست چون عوام پسند نیست . همه آدمها دنبال فلسفه و درونگرایی نیستند . اون زمان که گروههای راک مثل لدزپلین و مثلا بیتلز محبوب بودن بخاطر ترانه های عوام پسندشون بود . اما در گروه بزرگی مثل دث حتی چاک نتونست خرج عملش رو بده
اگر متال منفور باشه بیشتر بخاطر مسائل مذهبی هست اما در ایران علاوه بر مسائل ایدئولوژیک موسیقی و گامها غربی هست که به گوش و لخجه ما در ابتدا بیگانه هست. کسی که از متال متنفره معمولا آهنگهای راک و پاپ راک هم به سختی گوش میده .

Gothic
Saturday 25 May 2013, 09:55 AM
یک تفکر مدرن ، یک تیپ مدرن ، یک حس مدرن در یک دنیای مدرن.

بر خلاف موسیقی سنتی که شنونده فقط میخواد به اصطلاحی به روح خودش ،خودش و فقط خودش جلا بده ،
یک متالر چیزی برای خودش نمیخواد .
یک متالر با لباس های کثیف و پاره فقط به اوضاع نابسامان و فاسد جامعه و دنیای مدرن کنونی اعتراض داره .
اعتراض به هر چیزی که بی عدالتی نام داشته باشه .

:31:به عنوان مثال مبارزه علیه کپی رایت،
یک انسان سنتی شاید به خاطر تفکر سنتی ای که داره، اصلا ندونه کپی رایت چیه ، یا در کل بگه چیز خوبیه .
اما یک معترض به خوبی میدونه که کپی رایت بر خلاف اسمش دقیقا نابودی انسانیت رو پیش گرفته.
که ثمره ی اون چیزی نیست به جز اختلاف شدید طبقاتی بین ملل مختلف دنیا.
مبارزه بر علیه شکایت DMCA ...

:17:حقیقت متال با كسانی است كه بجای خون, فریاد در رگهایشان جاریست .

به عنوان مثال آلبوم گروه د ویز "The Ways -07. Shahr e Man Koo"
The Ways (2010) - Stress

:redguitar:

این از این ، اما این به این معنی نیست که اهنگ دیگه ای گوش ندم .
Secret Garden ، که در عین سکوت ، معنایی داره لبریز از ♥....

اما اهنگهایی که هر لمپنی گوش میده رو دوست ندارم . پس با موسیقی POP اصلا حال نمیکنم.

فقط ، یک ، موسیقی ، خاص ...:12:

habibonline
Sunday 26 May 2013, 12:39 PM
متال بیشتر شبیه یه فلسفه هست تا موسیقی
غالب بار معنایی متال نهلیستیه یعنی پوچ گرایی و این به دلیل هوش بالای متال خونهاست که فهمیدن بسه دیگه این تمدن و تکنولوژی و این آشغالا مارو به بهشت نمیرسونه و بیشتر به جهنم نزدیک میکنه و این نوع لباس پوشیدنا و چهره های کریه میخواد به ما بگه که آی مردم این تمدن به هیچ جا نمیره الا به سمت نابودی و پستی و جهنم و در واقع دارن به ما تصویری از انسان های آخر الزمانیه آینده رو میدن در واقع باید گفت که اونها زود تر به این مرحله نابود شدگی و پوچ شدگی آخرلزمان رسیدند به قول مرلین منسون توی آهنگ فوق العاده بامعنیه the death song:we light a candle on an earth we made into hell, and pretend that we're in heaven یعنی ما شمعی را روی زمین روشن کردیم و اونرو تبدیل به جهنم کردیم و این طور وانمود کردیم که توی بهشتیم
دقیقا داره وضعیت بشر امروزی رو میگه که متال خونها زودتر بهش پی بردن
کلا تنها موسیقیی که چیزی برای گفتن داره و یه معنایی داره فقط راک و متاله
بقیش اکثرا مسخره بازی و لودگیه

petrucci4eva
Sunday 26 May 2013, 02:49 PM
متال بیشتر شبیه یه فلسفه هست تا موسیقی
غالب بار معنایی متال نهلیستیه یعنی پوچ گرایی و این به دلیل هوش بالای متال خونهاست که فهمیدن بسه دیگه این تمدن و تکنولوژی و این آشغالا مارو به بهشت نمیرسونه و بیشتر به جهنم نزدیک میکنه و این نوع لباس پوشیدنا و چهره های کریه میخواد به ما بگه که آی مردم این تمدن به هیچ جا نمیره الا به سمت نابودی و پستی و جهنم و در واقع دارن به ما تصویری از انسان های آخر الزمانیه آینده رو میدن در واقع باید گفت که اونها زود تر به این مرحله نابود شدگی و پوچ شدگی آخرلزمان رسیدند به قول مرلین منسون توی آهنگ فوق العاده بامعنیه the death song:we light a candle on an earth we made into hell, and pretend that we're in heaven یعنی ما شمعی را روی زمین روشن کردیم و اونرو تبدیل به جهنم کردیم و این طور وانمود کردیم که توی بهشتیم
دقیقا داره وضعیت بشر امروزی رو میگه که متال خونها زودتر بهش پی بردن

نمی دونم چه اصراری هست همه بگن فقط راک و متاله که بار معنایی داره و ...
بارها تو پست های قبل هم گفته شده فکر می کنم ...
از کلاسیک گرفته تا دوران مدرن و .. تا الآن این همه کارهای غول داریم!
کسی جز رو درک نکنه مثلا دلیل نمیشه که فقط متال خوبه !
افراط تفریط خوب نیست ... هیچ وقت 1 بعدی بودن خوب نیست...
همون مرلین منسون که اون حرفو می زنه بهتر از من میدونی چه کارای غیر عاقلانه ای انجام میده! این که فلسفه داره موافقم ولی نه لزوما نهلیسم بودنشون... آره چند تا گروه هستن یا شاید اصلا چند سبک ولی نمیشه همرو گفت. چون خود گروه ها هم خیلیاشون هم چین ادعایی ندارن! در اشعارشون هم به وضوح میشه دید..
جالبه بدونید خود متال بیش از 100 سبک جدا و تلفیقی داره... و خود متال زیر مجموعه ای راک... حالا این که 4 تا گروه با ماسک اومدن و ... همونم برای جلب توجهه ! چون میدونه طرفداراش کین ... نصف بندای راک تجاری شدن! شاید هم بیشتر ! منظور از تکنولوژی رو هم نمی دونم.. اگه بذاریم رو حساب همین تکنولوژی امروزه... که اکثر گروه های راک از بهترین استادیو ها و امکانات با تکنولوژی بالا استفاده می کنند.
اون کارا جو گیری هست... هیچ ربطی هم به راک نداره! اصلا دلیل نمیشه به راک چسبوند اینا رو!
دلیل هوش بالا هم از یه برداشت غلط رو، نمیدونم از کجا فهمیدید...! هر کاری مخالفی داره... حتی ایده آل ترین کار هم نمی تونه مخالف نداشته باشه...
این که بعضیا هوششون بالاست کاری ندارم! چون از آهنگسازی های باهوششون هم معلومه!
ولی به نظرم من همه این چیزا دوره داره!‌ مثلا من دیدم اکثر‌ آدمایی که تازه آشنا میشن با متال میرن سمت بلک متال!‌ خیلی هم با تعصب هستن و تمام سبکای دیگه متال رو هم کشک می دونن! بعد همین آدما رو بعد 10 سال میبینید که زدن تو کار بلوز !!!
به هر حال خود اون گروه ها هم داررن نونشون رو در میارن... باید به یه روشی طرفدار داشته باشن تا فروش کنن دیگه! البته واقعا دیدم چند تا گروه بلک متال که تجاری نبودن ولی انگشت شمارن
نمی دونم اگه از رو مطالعه و مطلب یه جای معتبری این حرفا رو زدی که کلا مطالعه خیلی مفیده و کار ارزشمندی کردی... اگه صرف عقیده ی شخصی بوده نظر هر کسی محترمه.
ولی شاید بهتر باشه به سمت کارای دیگه هم بری چون همون حسی که با متال برقرار می کنی بعد از مدتی می بینی داری از فلان سبک میگیری و چه قدر لذت میبری! شاید 90٪ همه این چیزا عادت باشه... چرا که من با وکال یه سری از گروه ها مشکل داشتم و صرف آهنگ سازیشون گوش میدادم! ولی دیدم بعد یه مدت وکاله شده برام بهترین وکال انگاری!
موفق باشید!

Gothic
Sunday 26 May 2013, 05:10 PM
نمی دونم چه اصراری هست همه بگن فقط راک و متاله که بار معنایی داره و ...
بارها تو پست های قبل هم گفته شده فکر می کنم ...
از کلاسیک گرفته تا دوران مدرن و .. تا الآن این همه کارهای غول داریم!
کسی جز رو درک نکنه مثلا دلیل نمیشه که فقط متال خوبه !
افراط تفریط خوب نیست ... هیچ وقت 1 بعدی بودن خوب نیست...
همون مرلین منسون که اون حرفو می زنه بهتر از من میدونی چه کارای غیر عاقلانه ای انجام میده! این که فلسفه داره موافقم ولی نه لزوما نهلیسم بودنشون... آره چند تا گروه هستن یا شاید اصلا چند سبک ولی نمیشه همرو گفت. چون خود گروه ها هم خیلیاشون هم چین ادعایی ندارن! در اشعارشون هم به وضوح میشه دید..
جالبه بدونید خود متال بیش از 100 سبک جدا و تلفیقی داره... و خود متال زیر مجموعه ای راک... حالا این که 4 تا گروه با ماسک اومدن و ... همونم برای جلب توجهه ! چون میدونه طرفداراش کین ... نصف بندای راک تجاری شدن! شاید هم بیشتر ! منظور از تکنولوژی رو هم نمی دونم.. اگه بذاریم رو حساب همین تکنولوژی امروزه... که اکثر گروه های راک از بهترین استادیو ها و امکانات با تکنولوژی بالا استفاده می کنند.
اون کارا جو گیری هست... هیچ ربطی هم به راک نداره! اصلا دلیل نمیشه به راک چسبوند اینا رو!
دلیل هوش بالا هم از یه برداشت غلط رو، نمیدونم از کجا فهمیدید...! هر کاری مخالفی داره... حتی ایده آل ترین کار هم نمی تونه مخالف نداشته باشه...
این که بعضیا هوششون بالاست کاری ندارم! چون از آهنگسازی های باهوششون هم معلومه!
ولی به نظرم من همه این چیزا دوره داره!‌ مثلا من دیدم اکثر‌ آدمایی که تازه آشنا میشن با متال میرن سمت بلک متال!‌ خیلی هم با تعصب هستن و تمام سبکای دیگه متال رو هم کشک می دونن! بعد همین آدما رو بعد 10 سال میبینید که زدن تو کار بلوز !!!
به هر حال خود اون گروه ها هم داررن نونشون رو در میارن... باید به یه روشی طرفدار داشته باشن تا فروش کنن دیگه! البته واقعا دیدم چند تا گروه بلک متال که تجاری نبودن ولی انگشت شمارن
نمی دونم اگه از رو مطالعه و مطلب یه جای معتبری این حرفا رو زدی که کلا مطالعه خیلی مفیده و کار ارزشمندی کردی... اگه صرف عقیده ی شخصی بوده نظر هر کسی محترمه.
ولی شاید بهتر باشه به سمت کارای دیگه هم بری چون همون حسی که با متال برقرار می کنی بعد از مدتی می بینی داری از فلان سبک میگیری و چه قدر لذت میبری! شاید 90٪ همه این چیزا عادت باشه... چرا که من با وکال یه سری از گروه ها مشکل داشتم و صرف آهنگ سازیشون گوش میدادم! ولی دیدم بعد یه مدت وکاله شده برام بهترین وکال انگاری!
موفق باشید!

چون شما هم می تونی بگی اگر آلبوم ایرانی گروه د ویز „The Ways -07. Shahr e Man Koo”
The Ways (2010) - Stress
رو گوش بدی
بعدش بیای ساسی مانکن و عماد طالب زاده رو هم گوش بدی . حتی محمد اصفهانی ، احسان خواجه امیری .

اون موقع تفاوتی احساس میشه . به اون میگن دلیل .

جان من ، یکی از اهنگهاش رو دانلود کن .
مثل:
اتاق ابی .
شهر من کو
لمپن پارتی
و ...

ac120
Sunday 26 May 2013, 05:23 PM
من که از آهنگ هایی خوشم میاد که چیزی برای گفتن داشته باشند یا موزیکشون یا لیریکشون یا ....
برای مثال سکرت گاردن کسی چیزی نمیخونه ولیی این موزیک ادم رو میبره به یک سوی دیگه از جهان
متال و راک و حتی رپ و پاپ و حتی ایرانی و بلوز هم اگه حرفی برای گفتن داشته باشند برام جالبه برای مثال آهنگ بوی گندم از داریوش حرفی برای گفتن داره
ولی اهنگ یه دل دارم و دو دلبر :24: چه حرف حسابی برای شنونده هاش داره ؟
من خودم با اهنگ numb از لینکین پارک وارد دنیای راک شدم و با یک اهنگ از بلک ساباس وارد دنیای متال شدم به نظرم توی رپ و متال و ... راحت تر میشه معنا رو با لیریک رسوند چون دست اون شاعر بازه برای نوشتن حرف اصلی یه جورایی مثل شعر نو
ولی اهنگ های پاپ و .... هم این کارنشد نداره و گاهی جاودانه تر میشه کار حتی به قولی هم هنری هم سنگین و مفهومی میشه

- - - Updated - - -

راستی به نظر من متال یه جورایی توی موسیقی جزو هنر های گوتیک شمرده میشه
و دقیقا خیلی چیزاش مثل نقاشی و مجسمه سازیه گوتیکه
گوتیک هم بیشتر مفهوم مهوره

ehsan_golshan
Sunday 26 May 2013, 07:35 PM

رو چه حساب میگی بقیه سبک ها مسخره بازیه؟ یه دلیل قانع کننده بیار واسم

چون شما هم می تونی بگی اگر آلبوم ایرانی گروه د ویز „The Ways -07. Shahr e Man Koo”
The Ways (2010) - Stress
رو گوش بدی
بعدش بیای ساسی مانکن و عماد طالب زاده رو هم گوش بدی . حتی محمد اصفهانی ، احسان خواجه امیری .

اون موقع تفاوتی احساس میشه . به اون میگن دلیل .
برادر من حرفات خیلی کلیه the ways که متال نیست بیشتر آهنگاش پاپ راکه یه سریشونم راکه یه آهنگشم هست که توش با یاس خوندن و رپ رو با راک ترکیب کردن و این کارشون واقعا خیانت به راک بود. (نظر شخصی)
من خودم زیاد در مورد پاپ چیزی نمیدونم ولی ساسی مانکن چه ربطی به محمد اصفهانی داره؟

Gothic
Sunday 26 May 2013, 07:53 PM
نه . اخه بعضیا میگن متال پوچه .

میخوام بدونم واقعا متن و شعر ساسی مانکن معنا داره ، اهنگ اصفهانی معنا داره ، یا the ways ? ؟؟؟؟؟؟

شعر باید کمک کنه انسان رفتار و کردارش رو درست کنه ،
نه اینکه سک-س یاد ادم بده . تقریبا مضمون همه ی موسیقی های پاپ عشق به چیزی مثل عشق به دختر ، جنس مخالف ، خدا ، پول و ..

البته متال و راک هم با مضمون سک-سی زیاده ولی عموما اعتراضی ، اجتماعی، خودشناسی هست .

ac120
Sunday 26 May 2013, 08:03 PM
آقایون دست نگه دارید :دی
شما میگین فقط متال معنی داره
ولی من میگم در قالب پاپ میشه شعر ها و حتی اهنگ های خیلی معنا داری گفت مثال هم زدم اهنگ های داریوش خیلیاشون معنی های خاصی دارن .
در قالب سنتی هم که خیلی از اشعار مولانا و ... که میخونند که معنا های فلسفی عمیق تری دارن ...
در قالب رپ هم میشه اهنگ های معنی داری گفت
ولی معنی تا معنی داریم
یک اهنگ احساسی هدفش بر انگیختن احساسات یک انسان هست که کار هرکسی نیست
یک اهنگ سیاسی
یکی فلسفی یکی اجتماعی و ....
اما در این بین یک سری اهنگ و ترانه هست که متال و راک پاپ و .... هم باشه ولی خالطور بازی باشه :24:
من راک و متال رو رد نمیکنم ولی نمیگم هم که فقط راک و متال معنی داره
اتفاقا موسیقی دانی موسیقی دانه که بتونه با خود اهنگ و بدون لیریک فضا سازی کنه که ادم رو ببره به قلب معنی اهنگش! مثل امثال بتهوون و ... وحتی خیلی از موسیقی دان های معاصر
موفق باشید

petrucci4eva
Sunday 26 May 2013, 08:09 PM
نه . اخه بعضیا میگن متال پوچه .

میخوام بدونم واقعا متن و شعر ساسی مانکن معنا داره ، اهنگ اصفهانی معنا داره ، یا the ways ? ؟؟؟؟؟؟

شعر باید کمک کنه انسان رفتار و کردارش رو درست کنه ،
نه اینکه سک-س یاد ادم بده . تقریبا مضمون همه ی موسیقی های پاپ عشق به چیزی مثل عشق به دختر ، جنس مخالف ، خدا ، پول و ..

البته متال و راک هم با مضمون سک-سی زیاده ولی عموما اعتراضی ، اجتماعی، خودشناسی هست .

آخه the ways شد گروه؟ تمام کاراش روتین و معمولیه... هیچی نداره بخدا اینم یکی از شعراش... آدم جاستین بیبر گوش میده بیشتر معنی میده :))

یالا سوزی بکــَــّن بریم از این پارتی ِ لومپنا ؛یالا سوزی بپــّر بریم از پنجره، بستند درا؛ گه نریم کم کم میشیم ما هم یکی مثه خود اینا؛
اینجا همه کلید دارن ، واسه اومدن تو اتاق ما
لومپن پارتی

لومپن پارتی
یالا سوزی بکَــّن بریم از این پارتی ِ لومپنایالا لوازم ُ جمع کن ! کیفُ گذاشتم بالای راه پله ها ؛سوزی اینا استاد دادن ِ رویاها به باد فنان!! اگه نریم نابودیم ،بزن به چاک !همین دُورُوبران!!
لومپن پارتی

لومپن پارتیاگه نکـُشی می کـُشن،اگه نـزنی می زنن لومپنا،اگه تـُو ندی ،می گیرن، اگه در نری، می دَرن لومپنا،اگه نخوری می خورن، اگه رُُو بدی سوارن لومپنا،سوزی ! اگه در دیزی باز باشه ، بی حیان لومپنا!

لومپن پارتی
لومپن پارتییالا سوزی بکَــّن بریم از این پارتی ِ لومپنا اینجا همه کلید دارن واسه اومدن تو اتاق ما ، سوزی اینا استادِ دادن ِ رویاها به باد فنان!!

اگه نریم نابودیم ! بزن به چاک ! همین دوروبران!!!

لومپن پارتی

لومپن پارتی

اینم یه کار دیگش :24:

در کناری از خانه ما
اتاقیست سرد و آبی

تخت و گیتار کهنه ی من ؛
عکس یک زن به دیواری .
زنی زیباروی و خندان
یار من بود او دورانی
کنون من ماندم و من
گیتاری و و سیگار و تنهایی …
عشق من رفت به تن خاک ،
طعم شب نیست جز بیداری…
هی عکس خندان بشنو از من !!
خواهمت دید روزگاری
دیگرم نیست نای ماندن
پایان آواز، آغاز رفتن
چاقویی پنهان ته گنجه
دستای سردم، رگ های سبزم

habibonline
Sunday 26 May 2013, 08:10 PM
رو چه حساب میگی بقیه سبک ها مسخره بازیه؟ یه دلیل قانع کننده بیار واسم
چون هیچ حقیقتی از جهان واقعی درشون درک نمیشه و بیشتر برای سرگرمی و عوض شدن روحیه و اینجور حرفا ساخته شده ولی موسیقی متال یه موسیقی فلسفی،دینیه البته دین مخالف با دین یا بهتر بگم شیطانی:19:
چون حرفش اینه که این تاریخ چند هزار ساله ی دینی چه کاری کرد به جز اینکه این که ما رو بیشتر به سمت جهنم برد اونم در اوج تمدن بهشتیه امروزی
البته منم موافقم خیلی از گروه های متال امروزه برای پول چاپیدنه ولی باز همونا هم چیزایی از فلسفه حالیشونه و خیلیاشون دکتری فلسفه دارند و این الکی نیست
بعدشم من گفتم که اکثر کار های به سبک های دیگه لوده بازیه و برای سرگرمیه نگفتم همشون

ehsan_golshan
Sunday 26 May 2013, 08:15 PM
اون دسته از کسانی که از متال خوششون نمیاد با اونایی که میگن متال موسیقیه پوچ و مضخرفیه کاملا فرق دارن دسته اول نتونستن باهاش رابطه برقرار کنن واسه همین به سلیقه متالهد ها احترام میذارند دسته دوم هم نتونستن با متال ارتباط برقرار کنن و این موسیقی رو بدون اطلاعات قبلی به شدت نقد میکنن و اظهار نظر میفرمایند
بضی وقتا فقط شعر نیست که روی انسان تاثیر میذاره خود موسیقی حتی یه آهنگ Instrumental میتونه تاثیر زیاد روی زندگی بذاره

habibonline
Sunday 26 May 2013, 08:22 PM
ایون دست نگه دارید :دی
شما میگین فقط متال معنی داره
ولی من میگم در قالب پاپ میشه شعر ها و حتی اهنگ های خیلی معنا داری گفت مثال هم زدم اهنگ های داریوش خیلیاشون معنی های خاصی دارن .
در قالب سنتی هم که خیلی از اشعار مولانا و ... که میخونند که معنا های فلسفی عمیق تری دارن ...
در قالب رپ هم میشه اهنگ های معنی داری گفت
ولی معنی تا معنی داریم
یک اهنگ احساسی هدفش بر انگیختن احساسات یک انسان هست که کار هرکسی نیست
یک اهنگ سیاسی
یکی فلسفی یکی اجتماعی و ...
اما در این بین یک سری اهنگ و ترانه هست که متال و راک پاپ و ... هم باشه ولی خالطور بازی باشه :24:
من راک و متال رو رد نمیکنم ولی نمیگم هم که فقط راک و متال معنی داره
اتفاقا موسیقی دانی موسیقی دانه که بتونه با خود اهنگ و بدون لیریک فضا سازی کنه که ادم رو ببره به قلب معنی اهنگش! مثل امثال بتهوون و ... وحتی خیلی از موسیقی دان های معاصر
مو
با حرفت کامــــــــــــــــــــــ ـــلا موافقم
من خودم عاشق کار های آقای داریوشم چون واقعا یه چیزایی حالیشه مثل آهنگ سال 2000 و شطرنج و عشق من و .... خیلی های دیگه که از لحاظ معنا بینظیر تر از هر آهنگ دیگه هستن اگه دقت کنی منم گفتم اکثر کار های دیگه الکیه نگفتم همشون
و مولانا هم که خودش اولین نهلیزمه و باعث و بانی اون که درس و مشق و مزخرفات دین خرافی رو ول کرد و به دین فنا که همون نهلیزمه روی آورد و هزار بــــــــــــــــــــــــ ـــــار پر معنی تر از آهنگ های حتی پر معنیه متاله اشعارش و اون خیلی زود تر به آخرالزمان رسیده بود که به وجد اومده بود و اصلا باعث و بانیه آهنگ های متال به نظر من همون شعرای نهلیست یا به قول خودشون فنا پرست مثل حافظ و مولانا و امثالهم هست چون تمام فلاسفه ی بزرگ غرب که به پوچی رسیدند مثل نیچه و خیلی های دیگه تحت تاثیر این فلاسفه ی ایرانی بودن که نیچه حتی یه شعر در وصف حافظ داره

ac120
Sunday 26 May 2013, 08:30 PM
اقا یه چی میگم نزنین ها :دی
ولی مثلا شاهین نجفی هدفش از گفتن اشعارش جدایی از ظاهر ورسیدن به باطن جمله بود برای مثال توی شرر اعظم ظاهر شعر میگفت این شیطان پرستیه اما باطنش حرف دیگه ای میزد
و همیشه انسان ها نباید ظاهر بین باشن چون گاهی ظاهر نشون میده دینیه ولی باطن مارو میبره به یک مسیر دیگه !
آدم باید معنی گرا باشه

ehsan_golshan
Sunday 26 May 2013, 08:35 PM
چون هیچ حقیقتی از جهان واقعی درشون درک نمیشه و بیشتر برای سرگرمی و عوض شدن روحیه و اینجور حرفا ساخته شده ولی موسیقی متال یه موسیقی فلسفی،دینیه البته دین مخالف با دین یا بهتر بگم شیطانی:19:
چون حرفش اینه که این تاریخ چند هزار ساله ی دینی چه کاری کرد به جز اینکه این که ما رو بیشتر به سمت جهنم برد اونم در اوج تمدن بهشتیه امروزی
البته منم موافقم خیلی از گروه های متال امروزه برای پول چاپیدنه ولی باز همونا هم چیزایی از فلسفه حالیشونه و خیلیاشون دکتری فلسفه دارند و این الکی نیست
بعدشم من گفتم که اکثر کار های به سبک های دیگه لوده بازیه و برای سرگرمیه نگفتم همشون
اگه منظورت آهنگایی هست که یه مدت مد میشه و از مد میوفته که هیچ اما وقتی داری چنین حرفی میزنی به سبک های دیگه هم نگاه کن یادت باشه یه سری از آهنگای متال و راک که ما گوش میدیم آهنگسازاش تحت تاثیر موسیقی کلاسیک اونارو ساختن و نیاز به سواد موسیقیایی بالایی هم داره فقط لیریک رو در نظر نگیر

habibonline
Sunday 26 May 2013, 08:50 PM
اگه منظورت آهنگایی هست که یه مدت مد میشه و از مد میوفته که هیچ اما وقتی داری چنین حرفی میزنی به سبک های دیگه هم نگاه کن یادت باشه یه سری از آهنگای متال و راک که ما گوش میدیم آهنگسازاش تحت تاثیر موسیقی کلاسیک اونارو ساختن و نیاز به سواد موسیقیایی بالایی هم داره فقط لیریک رو در نظر نگیر
منم همینو میگم دیگه
کلا موسیقی باید موسیقی باشه،یعنی توسط الهام گرفتن از چیزی ساخته بشه نه اینکه یه مشت چرت و پرت تو ذهنشو بریزه رو کاغذ بعدش یه آهنگ بذاره روش و بخوندش
من که به شخصه طرفدار خیلیا هستم:از سنتی بگیر مثل استاد شجریان و استاد شهرام ناظری تا حتی کسایی مثل مرلین منسون، متالیکا،ایگلز که 180 درجه با سنتی فرق میکنه
کلا موسیقی اگه موسیقی باشه من طرفدارشم

vviolinn
Friday 7 June 2013, 10:00 AM
کسی بخواد حقیقت های تلخ رو بگه معلومه که با خشونت میگه.مثل راک و متال.اونایی هم که بدشون میاد فقط میخوان الکی خوش باشن و از شنیدن حقیقت بدشون میاد(شایدم میترسن)

melika1377
Saturday 3 August 2013, 08:19 PM
واقعا از متال متنفرم
چند وقت پیش تو یکی از سایت های موسیقی یه عکس دیدم
که گیتار رو با حالت دست شاخدار ( دست شیطان ) گرفته بودن که یکی از نشانه های شیطان پرستیه
ولی مدیر سایت زیر بار نمیرفت و میگفت این یکی از نشانه های افرادی هست که به موسیقی متال علاقه دارند .
چرا نشانه های شیطان پرستی و این موسیقی یکیه؟ واقعا چرا ؟
موسیقی باید لطیف باشه باید به آدم ارامش بده

FMETAL
Saturday 3 August 2013, 09:17 PM
واقعا از متال متنفرم
چند وقت پیش تو یکی از سایت های موسیقی یه عکس دیدم
که گیتار رو با حالت دست شاخدار ( دست شیطان ) گرفته بودن که یکی از نشانه های شیطان پرستیه
ولی مدیر سایت زیر بار نمیرفت و میگفت این یکی از نشانه های افرادی هست که به موسیقی متال علاقه دارند .
چرا نشانه های شیطان پرستی و این موسیقی یکیه؟ واقعا چرا ؟
موسیقی باید لطیف باشه باید به آدم ارامش بده

دوست عزیز، اصولا موسیقی‌ با "روحیات" انسان عجین است. یعنی‌ شما درسته که موسیقی‌ رو با گوش می‌شنوید، ولی‌ با روحتون درکش می‌کنید.به همین خاطر هم هست که سبک‌های "مختلف" موسیقی‌ بوجود آمدند و هر کدام در نوع خودشون مخاطب خود رو دارند. ایکاش اون عکس رو اینجا هم میگذاشتید تا بشه بهتر قضاوت کرد. ولی اینکه موسیقی‌ Metal رو به طور کلی‌ به شیطان و شیطان پرستی‌ "وصله" زد، (با عرض معذرت) عین بی‌ انصافیه. از گفته‌ام ناراحت نشین لطفا، ولی‌ این اظهار نظرتون، با وجودی که برای بنده قابل احترامه، یک چیزی کم داره و اون هم اطلاعات شما در رابطه با این نوع موسیقی‌، سبک‌های مختلفش، نحوه شکل گرفتنش و خیلی‌ چیز‌های دیگه است. همانطوری که کسانی‌ که به Metal (شامل تمام سبک‌های مشتق شده از Metal) به طور اعم، و حتی طرفداران اون نوع سبک به طور خاص (که نمیدونم درواقع از چه سبکی از Metal صحبت می‌کنید) علاقه دارند، به سبکی که شما دوست دارید شاید علاقه نداشته باشند. ولی‌ این دلیل این نمیشه که اینجوری در رابطه با این نوع موسیقی‌ واکنش نشان بدید. آیا این خوبه یکی‌ بیاد در رابطه با سبکی که شما دوست دارید، اینجوری حرف بزنه؟ بنده الان ۴۱ ساله که دارم موسیقی‌ Rock, Hard Rock, Blues, Blues Rock و از موقعی که موج Heavy Metal شروع شد (نیمه دوم دهه ۷۰ میلادی)، گوش میدم. حالا تکلیف بنده با این "فتوای" شما چیه؟ شما یک چیزی رو هم در نظر بگیرین. اونم اینه که اینجا اینطوری به قضیه نگاه می‌کنن، ولی‌ اونور این رو بهش میگن Show!!! و به عمل اون کسی‌ که روی صحنه این کار رو میکنه میگن Showmanship. شاید اون کسی‌ که اون کار رو روی صحنه انجام میده، بعد از اجراش، از بنده و شما "خدا پرست تر" هم باشه. راستش رو بخواهید، من با وجود یک همچین تاپیکی از بیخ و بن مخالفم. اگر یک همچین تاپیکی هست، باید برای تمام سبک‌ها باشه! موفق باشید.

metal-militia
Sunday 4 August 2013, 02:30 AM
اگه اشتباه نکنم منظور ایشون عکس سردسته گیتار کری کینگ هست.که هیچ ربطی هم به نشانه های شیطان پرستی نداره.

arman666
Saturday 31 August 2013, 08:50 AM
خوراکه من موسیقی متال،هوی متال،بلک متال و سبک های راک و بلوز هستش.
موسیقی متال شیطان پرستی نیست ولی اکثرا ماسون ها و فراماسونها این سبک رو اجرا میکنند.
حالا نمیشه که به چندتا نوازنده که صورتشونو رنگ میکنند و توی میکروفون جیغ میکشند که گفت شیطان پرست.
سبک متال به روحیه ی خیلیا نمیسازه و این یه چیزه سلیقه ای هستش.
ولی من عاشق اهنگ های متال و...هستم.