PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قیمت روز انواع ویولن (+ بحث در مورد مارک های مختلف و خرید ویلن)

صفحه ها : 1 [2] 3

hessan135
Wednesday 9 October 2013, 03:06 PM
من راضیم ازش یکم آرشش فس فس میکنه خودش خوبه نمیدونم شاید فس فس آرششم طبیعی باشه من دارم 4 سال با این آرشه کار میکنم استادم اولا میگفت که باهاش بزنی رفع میشه الان میگه اصلا فس فس نمیکنه و طبیعیه ولی:
وقتی کلیفون میزنم برای 3 دقیقه فوق العاده صدای صافی داره بعدش به مدت 8-9 ساعت صدای وحشتناک فس فس داری میکنه بعدش دوباره فس فسش کم میشه و قابل تحمل میشه
میخوام بدونم این مشکلش کجاست یعنی من فقط 3 دقیقه میتونم صدای کاملا صاف داشته باشم
به نظرم باید راه حلی داشته باشه کسی میدونه مشکل چیه؟؟؟؟
راستی اینم بگم که کلیفون رو امتحان کردم مشکل از کلیفون نیست کلیفونی که مصرف می کنم صمغ طبیعیه و کاملا مناسبه

آرشه رو كه كليفن كشيدي يه فوت نرم بهش بكن ، سيم هاي سازت رو هم يه دستمال بكش خيلي بهتر ميشه

maahoor
Friday 11 October 2013, 06:14 PM
مجید جان به سایت خوش اومدی
البته سایت کمی دیر اپ میشه اما کلی اطلاعات خوب توش هست که کارت رو راه میندازه
در مورد استاد
اول بهتر هست سبکت رو انتخاب کنی ایرانی یا کلاسیک
برای هر کدوم من یه سری استاد خوب میشناسم که بهت میگم
برای خرید ساز وقتی یه استاد حسابی پیدا کنی راهت تر میتونی ساز بخری فقط دقت کن استادت خودش دلال نباشه
اما تو تهران برای خرید ساز بسته به بودجت
تو بهارستان فروشگاه درویش خان و اورنگ و عارف جاهای خوبی هستند برای خرید ساز چینی چون اینها خودشون وارد کننده هستند میتونی به قیمت مناسب ساز زو بخری
فروشگاه نوا رمضانی هم وارد کنننده است که توصیه میکنم بدون استاد اصلا سراغش نرو که حتما بهت میندازه
باز امری بود در خدمتم

majid55
Friday 11 October 2013, 07:07 PM
مجید جان به سایت خوش اومدی
البته سایت کمی دیر اپ میشه اما کلی اطلاعات خوب توش هست که کارت رو راه میندازه
در مورد استاد
اول بهتر هست سبکت رو انتخاب کنی ایرانی یا کلاسیک
برای هر کدوم من یه سری استاد خوب میشناسم که بهت میگم
برای خرید ساز وقتی یه استاد حسابی پیدا کنی راهت تر میتونی ساز بخری فقط دقت کن استادت خودش دلال نباشه
اما تو تهران برای خرید ساز بسته به بودجت
تو بهارستان فروشگاه درویش خان و اورنگ و عارف جاهای خوبی هستند برای خرید ساز چینی چون اینها خودشون وارد کننده هستند میتونی به قیمت مناسب ساز زو بخری
فروشگاه نوا رمضانی هم وارد کنننده است که توصیه میکنم بدون استاد اصلا سراغش نرو که حتما بهت میندازه
باز امری بود در خدمتم

سلام تشکر می کنم بزرگوار سبک سنتی ایرای اگر استاد معرفی کنید ممنون میشم دیروز به استادی زنگ زدم گفت بیست جلسه هشتصد تومان راه می افتی و کافیه ساز هم گفت خودم تولید کنندم یک تومن اگرر استاد خوب در تهران معرفی کنید ممنون میشم

mahgam
Friday 11 October 2013, 09:50 PM
درود
دوستان اینهمه تاپیک خوب معرفی استاد و آموزشگاه تو سایت هست بهتر نیست از اونها استفاده کنین تا هم مطالبشون کاملتر بشن هم دیگران استفاده بهتری از مطالب منسجم بگیرن !!
موفق باشید.

maahoor
Friday 11 October 2013, 10:07 PM
ممنون از شما mahgam عزیز تذکر به جایی بود
مجید جان من ادامه سوال شما رو در تاپیک (( استادان خوب در مناطق مختلف )) میدم که سایر دوستان هم بتونند مشارکت کنند
اینهم لینک تاپیک
You can see links before reply

mehrabnasiri
Sunday 13 October 2013, 06:09 PM
سلام دوستان عزیز بنده بعنوان کسی که ده دوازده ساله ویولن کار میکنم و هفت هشت ساله فروشنده لوازم موسیقی هستم در مورد خرید ویولن حرفه ای تجارب عرایضی دارم که خوندشون خالی از لطف نیست باید عرض کنم
یک ویولن خوب ابتدا باید چوبش از(افرا وکاج) باشه(متاسفانه خیلی دیدم که از چوبهای دیگه استفاده میشه) چوبش گره نداشته باشه خال نداشته باشه ویولن شکستگی یا کوچکترین ترک خوردگی نداشته باشه وقتی یک ویولنی این مشخصاتو داشته باشه میشه بهش گفت ویولن
حالا چوب کاج یا همون صفحه رویی باید رگه های ریزی داشته باشه هرچه ریزتر و به هم نزدیکتر بهتراین رگه ها بصورت عمودی هستن چون چوب کاج باید بصورت عمودی سوار ویولن بشه
چوب بغلش یا همون کلافش و صفحه پشتی باید از افرا که رگه هاش افقی سوار ویولن شده اینها هم باید ریز باشه توجه کنید رگه های چوب افرا نمیتونه اندازه ی رگه های چوب کاج ریز باشه هر رگه حدود 1 الی4 میلیمتر هست هرچه ریز تر بهتر پس فکر نکنید که صفحه پشت هم بایدرگه هاش اندازه صفحه رو ریز باشه
چوب فینگر برد یا همون دسته ویولن باید از افرا باشه رگه هاش بصورت خطوط بریده بریده یا بصورت نقطه های ریز هست بقیه قسمتهاش باید از ابنوس اصل باشه دقت کنید ابنوس اصل باشه بعضی ها از ابنوسی بنام ابنوس دروغی استفاده میکنن(ابنوس دروغی اسم یک نوع درخته که چوبش خیلی شبیه ابنوس است) حالا بقیه قسمت ها چون راحت قابل تعویضه زیاد مهم نیست مثل گوشی ها سیم گیر وزیرچونه ولی سعی کنید گریف حتما از ابنوس باشه
خرک متناسب با ویولن توسط استاد تنظیم و رگلاژکننده انتخاب میشه ولی در کل خرک ها المانی بهتر هستن
چوب افرا و کاج هر چه کهنه تر باشه صداش بهتر میشه ویا هر چی بیشتر با ویولنت کار کنی صداش بهتر میشه اگه ویولنت از چوب افرا و کاج نباشه ویولنت هر چقدر هم صداش خوب باشه به درد نمیخوره چون صداش بهتر نمیشه هیچ بدتر هم میشه
سوم وقتی همه ی گزینه های بالا روی میز بودمی رسیم به مهم ترین گزینه صدای ویولن که فقط یک استاد میتونه بفهمه صدای ویولن خوبه یا نه وبرای چه سبکی بدرد میخوره بعضی از ویولنها برا سبک ترکیه خوب هستن بعضی برا ایرانی و... پس توصیه میشه حتما با استادتون برای خرید ویولن برید یا بشرط تایید استاد ویولن بخرید
دوستی فرمودن همچین ویولنی قیمتش بالاتر از یک میلیون یا چند میلیونه که باید عرض کنم نخیر مگه چوب کاج و افرا بصورت تناژ قیمتش چنده؟ مگه ویولن از طلا ساخته شده؟مگه تو کارخونه چغد رو این چوب کار میکنن؟؟؟ این بعضی از فروشندگان بی انصاف حروم خور هستن که تا میبینن ویولنی این مشخصاتو داره خون بهای پدرشونو میذارن روش ((((تو همین سایت و چند تا سایت دیگه از جمله ایسام دیدم که اقایی از اصفهان ویولنهایی رو که از کردستان وارد میشه به قیمت دو میلیون الی سه میلیون میفروشه که در واقع قیمتشون حالا یکی خیلی اعلا باشه از یک میلیون تجاوز نمیکنه))))
فقط ویولن چند ساله و ویولن دست ساز که ویولنهای دست ساز خیلی مطمئن تر هستن و روشون زیاد زحمت کشیده شده و اعتبار سازنده تضمینشونه میتونن از یک میلیون بیشتر باشن که شما خودتون میتونید با خرید یک ساز خوب کارخونه ای وتنظیم و رگلاژ توسط رگلاژکننده خوب ومعتبر بعد از مدتی استفاده از سازتون همون نتیجه رو شاید هم بهتر از سازتون بگیرید
دقت کنید با کیس چهار گوش زیبا و ارشه هشت پر و سیم پیراسترو سبزو خرک المانی و چونه گیر ابنوسو گوشیو سیم گیر ابنوس و... سرتون کلاه نذارن اینا در مرحله بعدی مهم هستن فروشندگان عزیز ما به خاطر نبود قیمت مشخص برای انواع ساز و مارکها خیلی راحت میتونن بدترین صدا رو بعنوان بهترین صدا بفروشن خدا شاهده من دیدم ویولن صد هزار تومنی رو یک میلیون فروختن طرف هم نفهمیده مثل همین اقایی که تو این سایت و سایت ایسام ویولن هفتصد هشتصد تومنی رو سه میلیون قیمت زده اونم قیمت مقطوع (اساتید خبر دارن من چی میگم و از کجا میگم) به همین خاطر میگم برای خرید ساز حتما با استادتون تشریف ببرید
امیدوارم توضیحاتم کامل بوده باشه البته این توضیحات همونطور که در ابتدای عرایضم گفتم برای خرید ویولن حرفه ای هست که قراره تا اخر عمرتون نگهش دارید و انشا الله باهاش تو کنسرت ها شرکت کنید برای خریدویولن های اموزشی میتونید از دوستان دیگه کمک بگیرید از شما دوستان عزیز واساتید محترم تقاضا دارم نظرتونو در مورد این پستم بفرمایید

hamed10
Thursday 31 October 2013, 08:11 AM
سلام اقای محراب
خسته نباشید ممنون از مطالب خیلی خوبتون
اون اقا که میگید اقای صادقی تو اصفهان فروشگاه لوازم موسیقی داره (فروشگاه امیرخان)من هم یک ویولن وین باخ از ایشون خریدم دوملیونو هفتصد هزار تومان میگفت با کلی چونه زدن دومیلیونو دویست هزار تومان خریدم بردم پیش استادم گفت ویولن خوبیه ولی خیلی گرون خریدی بعد با استادم رفتیم با کلی دعوا و مرافه پسش دادیم الان یه ویولن خریدم یک میلیونو سیصد هزار تومان عین همونه صداش هم بهتر از اونه البته با استادم رفتیم خریدیم ولی بازم استادم میگه مارک داخلش الکیه خودشون چسبوندن ولی ویولنم حرف نداره خیلی دوسش دارم استادم میگه از دست ساز هم بهتراست در ضمن تو ایسام من اگهیشو ندیدم تو پرشین تولس و نت اهنگ اگهی زده خیلی ادم بیشوریه استادم میگفت

shadmehr900
Tuesday 5 November 2013, 01:29 PM
دوستان من وارد کننده اشنا دارم میتونم از ویولن tf مدلهای 800و00800و... یا ویولن دست ساز اگر خواستید زیر قیمت براتون تهیه کنم اول برید همه جا قیمت بگیرید بعد بهتون قیمت میدم...این کارو میکنم تا هنرجوها بتونن با قیمتای معقولتر ساز بخرن...کسی خواست پیام بده...

majid55
Tuesday 5 November 2013, 02:18 PM
اقا حجت هرچند این مورد به موضوع تاپیگ نمیخوره میشه روش تنظیم پل و خرک رو بفرمایید

سلام ماهور عزیزم من اموزش تصویریش را با کیفیت بالا دارم امشب اپ می کنم اگر عمری باقی بود امیدوارم سودمند واقع گردد پس تا درودی دیگر بدرود

hamidrzm
Tuesday 5 November 2013, 04:34 PM
سلام دوستان همین الان از بازار انقلاب شیراز میام
tf142 حدود 400 هزار تومان

majid55
Tuesday 5 November 2013, 04:51 PM
من یک اماتی 220خریدم نهصدو چهل به تعداد زیادی از اساتید که شاخصترینشان استاد ظهیرالدینی بودن نشون دادم خوشبختانه اعلام رضایت کردن و فرمودن سازه خوبی گرفتی خدارو شکر الحق و انصاف فروشنده هم انسان منصفی و صبور و مهربانی بودن

lebas
Wednesday 6 November 2013, 12:43 PM
سلام دوستان کسی میدونه قیمت ویولن با مارک shouler -sh--45 چقدره؟ و ایا ویولونهای خوبی هستن؟

farzad73
Wednesday 20 November 2013, 10:27 AM
سلام دوستان . اگه کسی در مورد ویلن RT 905 اطلاعاتی داره خواهش میکنم دریغ نکنه خیلی نیازمندم.از اون مهم تر قیمتشه . اگر کسی از دوستان قیمتش را میدونه خواهشا بگه . ممنون (نیام ببینم کسی جواب نداده ها!!!!!!!):21:

Wieniawski
Wednesday 20 November 2013, 11:51 AM
سلام
من 905 ندیدم ولی من خودم 605 داشتم وسعت صداش خوبه ولی از چوب نازک و ضعیفی ساخته شده البته مال من اینجور بود نمیدونم 905 چطوره ولی اگه میخوای ساز بخری بهتره با استادت مشورت کنی من یه جای خوب رو هم میشناسم که فروشنده خیلی منصفی داره اگه خواستی pm بده تا آدرسشو برات بفرستم.

farzad73
Thursday 21 November 2013, 10:29 AM
ممنون دوست عزیز از جوابت . راستش من این مدل ویلن را استادم واسم خریده 930 هزار ت اما انگار به دلم ننشسته و احساس میکنم که انقدر نمی ارزه.به خاطر همین میخوام قیمت واقعیش را پیدا کنم.اگه کسی از دوستان سایتی را میدونه که قیمت به روز ویلن را زده ممنون میشم ادرسش را بده.

Parviz_meshkatian
Wednesday 27 November 2013, 11:22 AM
درود
دوستان نظرتون راجع به سازهای strunal جمهوری چک چیه؟

lebas
Thursday 28 November 2013, 06:24 AM
سلام دوستان کسی میدونه قیمت ویولن با مارک shouler -sh--45 چقدره؟ و ایا ویولونهای خوبی هستن؟ خواهشا جواب بدید

bsh689
Thursday 28 November 2013, 10:11 AM
سلام اساتید ویولن مارک سوزوکی چطوره کسی از بچه ها باش ساز زده

MHA0210
Sunday 1 December 2013, 02:38 PM
من یه سوزوکی 220 دارم ، از 10 بهش 5 میدم،یکم صداش خشکه و مثل سازای دیگه نیس که به مرور زمان بهتر بشه،حتی سیماشم عوض کردمو پیراسترو گذاشتم تغییری نکرد.در کل ساز قدیمیه

virtuoso
Sunday 1 December 2013, 08:21 PM
تاپیک "ویلن RT"در این تاپیک ادغام شد.

farzad73
Tuesday 10 December 2013, 06:52 PM
من چند ماهه که دنبال قیمت ویلن rt905 هستم.یعنی واقعا کسی پیدا نمیشه که قیمتش را بدونه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zach1367
Wednesday 29 January 2014, 11:49 PM
سلام. دوستان قیمت جدید مدل های مختلف رو بی زحمت لیست کنید. راستی کسی هست بدونه فروشنده آلات موسیقی در قم کجاست؟

okanava
Sunday 16 February 2014, 07:43 AM
من یه ویولون خوب برای شروع خریدم که متاسفانه چینی هستش (داخلش برچسب ساخت چین داشت) فروشنده که آدم معتمدیه می گفت این ضمانت هم داره ... با کیفش شد 450 تومن (26 بهمن92)
ضمن اینکه قیمت های پایین تری هم داشت اما می گفت ابدا توصیه نمی کنم چون خودشون هم دارن آموزشگاه می زنن و ضمن اینکه آموزشگاه منم فروشگاهشو قبول داشت روی این حساب دارم می گم ...

benitto
Tuesday 25 February 2014, 11:20 AM
سلام. ميبخشين من يه ساز دارم كه ميخوام بفروشم. نميدونم قيمتش چنده و يكم عجله دارم. ميشه لطفا راهنماييم كنيد؟
مدلش اينه:
Tin-Jin Violin Workshop
802
copy
Antonius Stradivarius
Made in China
(TF)
اين سازو دو سه سال پيش استادم برام خريد 500.ولي چون ديگه وارد نميشه ميگن كميابه و قيمتش رفته بالا.
تورو خدا يكي جواب منو بده.
با تشكر فراوان.

javadvjj
Wednesday 26 February 2014, 02:26 PM
سلام. ميبخشين من يه ساز دارم كه ميخوام بفروشم. نميدونم قيمتش چنده و يكم عجله دارم. ميشه لطفا راهنماييم كنيد؟
مدلش اينه:
Tin-Jin Violin Workshop
802
copy
Antonius Stradivarius
Made in China
(TF)
اين سازو دو سه سال پيش استادم برام خريد 500. ولي چون ديگه وارد نميشه ميگن كميابه و قيمتش رفته بالا.
تورو خدا يكي جواب منو بده.
با تشكر فراوان.

فارغ از مدل که یه لیبل بیشتر نیست حداقل یه عکس می ذاشتین تا ما ببینیم ساز چی هست؟

benitto
Friday 28 February 2014, 01:39 PM
دو ساعته دارم تلاش ميكنم دوتا عكس آپ كنم ولي هر دفعه fail ميشه!!! چكار كنم؟

javadvjj
Friday 28 February 2014, 01:44 PM
دو ساعته دارم تلاش ميكنم دوتا عكس آپ كنم ولي هر دفعه fail ميشه!!! چكار كنم؟

این امکان در سایت فکر کنم باشه اگر نمی تونید تو گوگل بزن آپلود سنتر عکس یه سایت رو انتخاب کن عکست رو آپ کن بعد لینک بده اینجا

benitto
Friday 28 February 2014, 02:14 PM
ممنون از راهنمايي سودمندتون.چون از طريق سايت نتونستم آپ كنم.اينم لينك عكس:

الان يكي ديگه هم ميفرستم.

- - - Updated - - -

ممنون از راهنمايي سودمندتون.چون از طريق سايت نتونستم آپ كنم.اينم لينك عكس:

الان يكي ديگه هم ميفرستم.

javadvjj
Friday 28 February 2014, 02:25 PM
فری بودن چوب ها رنگه نه بافت فکر کنم.
قیمت ؟؟

benitto
Friday 28 February 2014, 02:31 PM
ميبخشين فري بودن يعني چي؟
ميگم كه من قيمت دستم نيست.پيشنهاد شما چنده؟

javadvjj
Friday 28 February 2014, 03:53 PM
500 تومن قیمت رو بر اساس ساز های موجود در بازار دادم

vahid65
Friday 28 February 2014, 04:25 PM
یعنی واقعا شما پونصد تومن به این ساز پول میدید من عکسش رو نگاه کردم فکر کنم گریفش مشکل داره

- - - Updated - - -

javadvjj
Friday 28 February 2014, 04:31 PM
یعنی واقعا شما پونصد تومن به این ساز پول میدید من عکسش رو نگاه کردم فکر کنم گریفش مشکل داره
نه از خودش پرسیدم گفت زاویه عکس مشکل دار نشونش میده.
500 تومن در صورتی می دم که چوب زیر واقعا افرا باشه
من نمی خوام بخرمش فقط قیمت دادم اونم بر اساس ویالون های زیک و تی اف

vahid65
Friday 28 February 2014, 06:32 PM
نه از خودش پرسیدم گفت زاویه عکس مشکل دار نشونش میده.
500 تومن در صورتی می دم که چوب زیر واقعا افرا باشه
من نمی خوام بخرمش فقط قیمت دادم اونم بر اساس ویالون های زیک و تی اف
نه آقا خیلی واضحه که مشکل داره به سیمها نگاه کنید اونا که دیگه به زاویه دوربین ارتباطی نداره
من یه TF-142 student دارم به نظر شما چند میارزه ؟ چوبش هم کاج و افرا نیست

javadvjj
Friday 28 February 2014, 08:23 PM
نه آقا خیلی واضحه که مشکل داره به سیمها نگاه کنید اونا که دیگه به زاویه دوربین ارتباطی نداره
من یه TF-142 student دارم به نظر شما چند میارزه ؟ چوبش هم کاج و افرا نیست

دوست عزیز اگر صریح صحبت کردن من ناراحتت می کنه پیشاپیش معذرت می خوام
اگر کاج و افرا نباشه ارزشش به نظر من زیر 200 هزار تومن هست.ولی باز من حاضر به صرف پول برای چنین سازی نیستم
برخی از دوستان میدونن که من کمی در ریگلاژ و ساخت ویالون دستی بر آتش دارم .و این تحقیقات برای ساخت ویالون که منجر به ساخت یک ویالون شد مرا کاملا با این سازه ی اکوستیک آشنا کرد.

vahid65
Friday 28 February 2014, 08:38 PM
دوست عزیز اگر صریح صحبت کردن من ناراحتت می کنه پیشاپیش معذرت می خوام
اگر کاج و افرا نباشه ارزشش به نظر من زیر 200 هزار تومن هست.ولی باز من حاضر به صرف پول برای چنین سازی نیستم
برخی از دوستان میدونن که من کمی در ریگلاژ و ساخت ویالون دستی بر آتش دارم .و این تحقیقات برای ساخت ویالون که منجر به ساخت یک ویالون شد مرا کاملا با این سازه ی اکوستیک آشنا کرد.
چرا فکر میکنید بنده ناراحت شدم:17: نه اصلا ناراحت نشدم اتفاقا من خوشحال میشم:21: صریح صحبت کنید.

benitto
Friday 28 February 2014, 10:02 PM
بايد واقعا ازتون تشكر كنم كه با صبر وحوصله و صرف وقت جواب منو دادين آقاي javadvjj.:smile:

P_Knight
Tuesday 11 March 2014, 05:30 PM
نمیدونم اینجا جای مناسب واسه مطرح کردن این سواله یا نه ولی جای دیگه ای پیدا نکردم...
من چپ دست هستم و این خیلی نگرانم میکنه که نتونم ویولون کار کنم.علاوه بر این به خاطر مشغله ها روزی بیش از یک ساعتم نمیتونم تمرین کنم.میترسم کارم عبث باشه و هیچ نتیجه ای نگیرم.آیا چپ دست بودن واقعا مشکل سازه؟؟؟

vahid65
Tuesday 11 March 2014, 06:02 PM
نمیدونم اینجا جای مناسب واسه مطرح کردن این سواله یا نه ولی جای دیگه ای پیدا نکردم...
من چپ دست هستم و این خیلی نگرانم میکنه که نتونم ویولون کار کنم.علاوه بر این به خاطر مشغله ها روزی بیش از یک ساعتم نمیتونم تمرین کنم.میترسم کارم عبث باشه و هیچ نتیجه ای نگیرم.آیا چپ دست بودن واقعا مشکل سازه؟؟؟
دوست عزیز زمانی که شما میخواید نواختن ساز رو شروع کنید زیاد فرقی به حالتون نمیکنه که چپ دست باشید یا راست دست
اگه امتحان کنید متوجه میشید که آرشه کشیدن با دست چپ تفاوت آنچنانی با دست راست نداره
بنابراین بهتره مثل بقیه با دست راست آرشه بکشید.
و به نظر بنده حداقل باید روزی سه چهار ساعت تمرین داشته باشید.

pixelviolin
Tuesday 11 March 2014, 11:00 PM
سلام دوستان
کسی هست که ساز فاضل محمدی داشته باشه یا باهاش کار کرده باشه.من هنوز سازاشو ندیدم صداشو تست نکردم ولی میخوام بدونم اگه کسی از دوستان داره 3 میلیون می ارزه

pixelviolin
Wednesday 12 March 2014, 12:11 AM
سلام دوستان
کسی هست که ساز فاضل محمدی داشته باشه و میخواستم بدونم 3 تومن می ارزه چون هنوز سازاشو ندیدم و تست نکردم

javadvjj
Wednesday 12 March 2014, 03:37 PM
سلام دوستان
کسی هست که ساز فاضل محمدی داشته باشه و میخواستم بدونم 3 تومن می ارزه چون هنوز سازاشو ندیدم و تست نکردم

چند سال که ویالون می زنید و چه سبکی کار می کنید و چه چیزی شما رو وادار کرده که ساز تون رو عوض کنید.
من نوعن قالب ساز هاش رو نمی پسندم ولی باز هم باید ببینم ساز رو.
فکر کنم ساکن غرب کشور هستند.

pixelviolin
Wednesday 12 March 2014, 09:30 PM
سلام دوستان
تقریبا 7 ساله که ویولن ایرانی کار میکنم.ترجیح دادم به جای اینکه یه ساز چینی بخرم پول واسه یه ساز دستساز بدم که تحقیق کردم نسبتا سازای آقای محمدی نسبت به قیمتشون خوبه.میخواستم نظر شما رو هم بدونم.ممنون

amin_a77
Saturday 15 March 2014, 07:14 PM
سلام دوستان کسی در مورد مارک sa اطلاعاتی داره؟؟؟؟؟؟؟
خوب مارکی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

pixelviolin
Thursday 20 March 2014, 10:22 PM
سلام
دوستان کسی قیمت ویولنای رضوانی رو میدونه؟

amin_a77
Friday 21 March 2014, 09:49 AM
سلام.
کسی مدل sa رو باهاش کار کرده؟؟//////
خوب هستش؟؟؟؟//

virtuoso
Friday 21 March 2014, 10:50 AM
سلام.
کسی مدل sa رو باهاش کار کرده؟؟//////
خوب هستش؟؟؟؟//

سلام دوست عزیز. من این مدل رو نمی شناسم. اگه در دسترس هست ازش عکس بذارین یا نمونه صداشو قرار بدین تا اساتید هم انشاا... تشریف بیارن و کمک کنن.

amin_a77
Saturday 22 March 2014, 08:58 PM
سلام دوست عزیز. من این مدل رو نمی شناسم. اگه در دسترس هست ازش عکس بذارین یا نمونه صداشو قرار بدین تا اساتید هم انشاا... تشریف بیارن و کمک کنن.

ممنون من چندتا عکس ازش میزارم لطفا راهنماییم کنید.
من تازه سه ماهه به یادگیری ویولن روی اوردم برا همین پرسیدم که ایا سازم اصالت داره یا نه؟؟؟؟
اصلا خوب هست یا نه؟؟؟؟
تاثیر منفی رو علاقه ی من نذاره!! اخه تو بعضی از وب سایتا خوندم ساز بد میتونه تو دراز مدت تاثیر منفی بذاره.

You can see links before reply (You can see links before reply)

virtuoso
Saturday 22 March 2014, 10:23 PM
من تازه سه ماهه به یادگیری ویولن روی اوردم برا همین پرسیدم که ایا سازم اصالت داره یا نه؟؟؟؟
اصلا خوب هست یا نه؟؟؟؟
تاثیر منفی رو علاقه ی من نذاره!! اخه تو بعضی از وب سایتا خوندم ساز بد میتونه تو دراز مدت تاثیر منفی بذاره.

اساتیدی که سازشناس هستن بهتر میتونن کمک کنن ولی ظاهرا صفحه ی رویی بد نیست. خرک و سیم ها فکر نمی کنم کیفیت خوبی داشته باشن.
میتونم بپرسم چقد خریدین این سازو؟

vahid65
Saturday 22 March 2014, 11:08 PM
اصلا خوب هست یا نه؟؟؟؟

دوست عزیز به نظر بنده از روی عکس نمیشه نظر دقیقی راجع به ویولن داد باید از نزدیک ویولن رو دید ولی به هر حال بهتر بود از صفحه پشت ویولن و از بغل (یه جورایی نیم رخ )هم عکس میذاشتید و ضمنا سعی کنید زاویه عکس طوری تنظیم شه که به ویولن عمود باشه.

amin_a77
Sunday 23 March 2014, 09:53 PM
اساتیدی که سازشناس هستن بهتر میتونن کمک کنن ولی ظاهرا صفحه ی رویی بد نیست. خرک و سیم ها فکر نمی کنم کیفیت خوبی داشته باشن.
میتونم بپرسم چقد خریدین این سازو؟

430برام تموم شده

- - - Updated - - -

دوست عزیز به نظر بنده از روی عکس نمیشه نظر دقیقی راجع به ویولن داد باید از نزدیک ویولن رو دید ولی به هر حال بهتر بود از صفحه پشت ویولن و از بغل (یه جورایی نیم رخ )هم عکس میذاشتید و ضمنا سعی کنید زاویه عکس طوری تنظیم شه که به ویولن عمود باشه.

ممنون از راهنماییتون چشم حتما عکس از پشت و نیم رخ هم براتون میزارم.

maahoor
Tuesday 25 March 2014, 01:01 PM
دوست عزیز من خودم سازهای فاضل محمدی رو ندیدم ولی یکی از کاربران پیشکسوت سایت که مدتی هست نمیان تو سایت از مازندران بودند و میگفتند بالای 10 تا ساز از محمدی برای خودش و شاگردانش خریدن و خیلی تعریف میکرد

zach1367
Wednesday 26 March 2014, 05:40 PM
سلام. دوستان کسی لیست قیمت نداره؟ برای شروع چی کار کنم؟

farzad1373
Thursday 27 March 2014, 12:59 AM
سلام دوستان.کسی در مورد ویولنRT905 اطلاعاتی داره؟قبلا هم سوال کرده بودم ولی کسی جواب نداد.دو تا عکس هم ازش گذاشتم...
10517
10516

maahoor
Friday 28 March 2014, 03:44 AM
دوست عزیز برای شروع میتونید به سایت فروشگاه اورنگ و فروشگاه درویش خان و همچنین شرکت کیمیای هنر بدیع مراجعه کنید و با شماره هاشون تماس بگیرید و لیست قیمت بپرسید

aminkhan_913
Friday 11 April 2014, 12:22 PM
سلام.
من يه دونه ويولن هافنر دارم ميخام بفروشم.كسي از قيمتش خبر داره؟؟
مدلش as_160 4/4

DIN
Thursday 17 April 2014, 12:16 PM
دوستان سلام
به نظرتون بین ویولن آماتی 100 و 150 و tf 142 کدوم رو بخرم .

virtuoso
Thursday 17 April 2014, 12:31 PM
دوستان سلام

به نظر من آماتی 150 بین این 3تا ویلن بهتره... البته باید امتحان بشه.

javadvjj
Thursday 17 April 2014, 03:00 PM
دوستان سلام

تو این رنج قیمت دنبال مارک نباشید اونی بهتره که صدای خوب داشته باشه

DIN
Thursday 17 April 2014, 05:23 PM
دوستان الان جمهوری بودم تو این رنج قیمت یه سازی به ونگو بود کسی اطلاعاتی راجبش داره؟آماتی 150 پیدا نکردم

h25
Saturday 19 April 2014, 04:50 PM
سلام دوستان ، کسی میدونه tf142 چنده؟

chealbar
Sunday 4 May 2014, 09:03 AM
سلام دوستان ویولن تا رنج 1.500.000 چی خوبه؟؟
ویالن دست دوم بگیرم چطوره؟؟؟

kopoloo
Sunday 4 May 2014, 04:50 PM
سلام دوستان ویولن تا رنج 1.500.000 چی خوبه؟؟
ویالن دست دوم بگیرم چطوره؟؟؟

دوست عزیز تو این رنج قیمت بهتره هافنر بخری

chealbar
Monday 5 May 2014, 07:59 PM
دوست عزیز تو این رنج قیمت بهتره هافنر بخری

به نظر شما چه مدلی به بوجه من میخوره؟؟؟ ممکنه 2،3 تا مدل معرفی کنید؟؟

chealbar
Wednesday 7 May 2014, 06:40 AM
به نظر شما چه مدلی به بوجه من میخوره؟؟؟ ممکنه 2،3 تا مدل معرفی کنید؟؟

کسی نیست؟؟؟
بابا لطفا یکی کمک کنه!!!!

artinviolin
Saturday 10 May 2014, 11:01 PM
من سازه جمشید روستایی دارم واقعا بی نظیره

- - - Updated - - -

اگه گیرت میاد دستت دوم خوب با این قیمت بخر

- - - Updated - - -

نو بخوای بخری باید چینی بخری مثلا رناتو

- - - Updated - - -

رناتو

- - - Updated - - -

کسی نیست؟؟؟
بابا لطفا یکی کمک کنه!!!!

رناتو

a_h_s
Monday 19 May 2014, 10:19 PM
والا آخرین بار که یک ماه پیش بود بنده قیمت یوزر ار نمایندگی هافنر گرفتم قیمتا از 21 ملیون شروع می شد

bethovenguitar
Saturday 31 May 2014, 11:58 AM
سلام
من میخوام یه ویولن در حد مبتدی بخرم که خوب باشه... :21ox66r:

یعنی صدای خوبی داشته باشه...

قیمتش هم ارزون و حدود 500 باشه...
فعلا از دنیای گیتار واسه چن ماه میخوام فاصله بگیرم... :redguitar:

اگه ویولنی با مشخصات بالا سراغ دارید اسمشو و قیمتشو بگید...

ایام ب کام... :23:

a_h_s
Sunday 1 June 2014, 12:52 PM
به نظر من بهترین انتخاب برا شما باید چیزی مارکی باشه که روند بازار باشه و کسی نتوته کلاهی سر شما بذاره

مخصوا بهترین کار را می کنید که ارزون خرید می کنید برا اول کار

پیشنهاد بنده تو ویولن های معمولی

تی اف دانش اموزی ( استیودنت) و بعد تی اف 142 حواستم باشه اصلی شا بخری

تو آماتی هم از آماتی 100 بعد 160 بعد 200 دیگه به هیچ عنوان بالاتر از آماتی 200 خرید نکن

موفق باش

goliii33
Monday 2 June 2014, 11:45 AM
من یه ویالون ستیودنت تی اف یه سال پیش خریدم سیصد.الان که مارکا و قیمتا رو دیدم تازه فهمیدم چه قد ناآگاهانه عمل کردم.آیا سرم کلا رفته؟آخه صداشم خیلی ناجوره.تازه به دستور استادم دادم برام تعمیر کردن اما بازم خیلی ناراضیم.الان موقع خرید یه ویالون خوب هست یا نه؟اگه هست چه مارکی؟

navid_bikas71
Monday 2 June 2014, 12:07 PM
من یه ویالون ستیودنت تی اف یه سال پیش خریدم سیصد.الان که مارکا و قیمتا رو دیدم تازه فهمیدم چه قد ناآگاهانه عمل کردم.آیا سرم کلا رفته؟آخه صداشم خیلی ناجوره.تازه به دستور استادم دادم برام تعمیر کردن اما بازم خیلی ناراضیم.الان موقع خرید یه ویالون خوب هست یا نه؟اگه هست چه مارکی؟

سلام
دوست عزیز در مورد اینکه سرتون کلاه رفته و... نمیتونم چیزی بگم چون نه قیمت یه سال پیش TF student رو میدونم نه قیمت الان.
اما در مورد اینکه آیا وقتش رسیده که ساز جدید تهیه کنید یا نه ؟؟؟
باید بگم که این بستگی به خود فرد داره.
برای مثال دو نفر که سازشون از همه نظر یکسان هست ممکن هست یکی بعد از 5ماه احساس کنه یا بخواد سازشو عوض کنه اما یکی بعد 1_2سال.واین به اون حس و حالی که طرف از سازش میگیره و ارتباطی که با سازش برقرار میکنه بستگی داره.
به طور کلی میشه گفت نوازنده وقتی که احساس کرد صدای سازش دیگه إرضاش نمیکنه باید سازشو عوض کنه.

در مورد چه مارکی هم خب باید نسبت به بودجه تون تصمیم بگیرین.
موفق باشین

goliii33
Monday 2 June 2014, 12:18 PM
آخه استادم میگه خیلی استعداد داری خودمم عاشق ویالونم اما نه با این صدای گوش خراشی که داره؟:f:f:f

navid_bikas71
Monday 2 June 2014, 12:27 PM
آخه استادم میگه خیلی استعداد داری خودمم عاشق ویالونم اما نه با این صدای گوش خراشی که داره؟:f:f:f

خوب من نمیگم ویولن خوب نخر.
خب همون حرف قبلیم در مورد تو هم صدق میکنه.
تو الان به جایی رسیدی که صدای ویولن ارضات نمیکنه و تو هم به فکر عوض کردنش هستی که صدای خوبی داشته باشه و...
خوب چه بهتر.

اما اگه میخوای دوستان در مورد مارک ویولن و... کمکت کنن باید بگی تو چه رنج قیمتی میخوای بخری ؟؟؟
چقدر میخوای واسه خرید ویولن هزینه کنی ؟؟؟

navid_bikas71
Monday 2 June 2014, 12:38 PM
اینم بگم اگه واقعا عاشق ویولونی باید با همه سختی هاش بسازی.
من خودم پارسال واسه شروع یه ویولن خریدم 190تومن. مارکش هم Adams بود.
بعد 1ماه شروع فهمیدم صداش خیلی داغونه اما وضعیت مالیم اجازه نمیداد ویولن خوب و جدید بگیرم.
به حدی صداش داغون بود که استادم میگفت موقعی که میای سر کلاس نیار،بیا با ویولن آموزشگاه تمرین میکنی این صداش همه رو اذیت میکنه.
اما با اینهمه من 7 ماه با همون ویولن تمرین کردم چون به قول خودت عاشق ویولن بودم و بعدش تونستم یه ویولن خوب بخرم.

faramarzlotfy
Monday 2 June 2014, 02:33 PM
اگه توانایی مالی داری یه ساز دست ساز ایرانی بخر...مخصوصا کارای محمدی خیلی خوبن ...در ضمن لطفا از واژه ی اشتباه ویالون استفاده نکنید درستش ویولینه که ما ایرانیا بهش ویولن میگیم .ممنون

goliii33
Monday 2 June 2014, 03:23 PM
ممنون خیلی امید دادید.من یه مشکل دیگه هم که دارم کنکوره .به نظرتون اگه برای۹ماهی ویولونو بزارم کنار پسرفت میکنم؟در ضمن حس میکنم استادم خوب نیست و دسترسی هم به استاد خوب ندارم میشه بگید یه استاد خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشه و سربیست دقه ی کلاس با ید با چه روشی تدریس کنه.بهنظر شما من ل ویولون ۳هستم میتونم بقیه راهو خودم ادامه بدم؟

goliii33
Monday 2 June 2014, 03:54 PM
شما مگه تازه شروع کردید.پس چطور اینقدر اطلاعات دارید؟؟؟

goliii33
Monday 2 June 2014, 04:15 PM
یک سال پیش tf studentخریدم سیصد.یعنی سرم کلا رفته.تازه اصلا هم صدای خوبی نداره و میخام یکی دیگه بخرم اما نمیدونم تو اصفهان یه ویالون عالی از کجا میشه گیر آورد لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه

navid_bikas71
Monday 2 June 2014, 04:28 PM
شما مگه تازه شروع کردید.پس چطور اینقدر اطلاعات دارید؟؟؟

نمیدونم تو اصفهان یه ویالون عالی از کجا میشه گیر آورد لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه

من 1 سال و دو ماه هست که شروع کردم.والا اطلاعات خاصی هم ندارم اما هرچی هست از همین سایت و از کتاب واینترنت و... خوندم.

بابا عجب آدمی هستین هاااا دو ساعته میگم یه قیمت بدین ؟ چقد میخوایین بدین ویولن ؟ وضع مالیت چطوره ؟ و...

بابا بیا اینم مثال : مثلا بگو من 200 هزار میخوام بدم ویولن دوستان تو این رنج قیمت ویولن خوب چیه ؟
یا بگو 10میلیون میخوام بدم ویولن.
که من و دوستان بتونیم بر اساس هزینه ای که شما میخوایین بکنین بتونیم راهنماییت کنیم.

virtuoso
Monday 2 June 2014, 05:40 PM
ممنون خیلی امید دادید.من یه مشکل دیگه هم که دارم کنکوره .به نظرتون اگه برای۹ماهی ویولونو بزارم کنار پسرفت میکنم؟در ضمن حس میکنم استادم خوب نیست و دسترسی هم به استاد خوب ندارم میشه بگید یه استاد خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشه و سربیست دقه ی کلاس با ید با چه روشی تدریس کنه.بهنظر شما من ل ویولون ۳هستم میتونم بقیه راهو خودم ادامه بدم؟
سلام دوست عزیز. به نت آهنگ خوش اومدین
لطفا هر سوالی رو در تاپیک مربوط به خودش مطرح کنید. وارد بخش کلاسیک که بشین یه تاپیک هست با عنوان "راهنمای کاربران ..." حتما اونو مطالعه کنید.
براتون پیام خصوصی هم فرستادم (یه آدمک آبی رنگ، پایین و سمت راست صفحه اومده، روی اون کلیک کنید)
لطفا سوال تکراری هم نپرسید. در مورد کاربرها هم اگه سوال خصوصی دارین ازشون توی پیام خصوصی بپرسید.
خیلی ممنون.

و اما در مورد سوالتون... دوستان پاسخ کامل دادن. همونطور که آقا نوید گفتن شما باید مبلغی که میخواین هزینه کنین رو مشخص کنین. ویلن های تی اف بعضیاشون اصلا صدای مطلوبی ندارن... اگه احساس می کنین صداش آزاردهنده اس حتما یه ویلن بهتر تهیه کنید.

یه نکته هم اضافه کنم که همونطور که آقا فرامرز عزیز فرمودن واژه ویلن یا ویولن صحیحه ... انگلیسیش میشه violin و فرانسویش مبشه violon (که ما تحت تاثیر زبان فرانسوی میگیم ویُلُن ... منبع: google translate)

goliii33
Monday 2 June 2014, 05:54 PM
از۵۰۰تا یک میلیون و ۵۰۰ اما بیشتر از قیمت مرغوبیت مهمه و همینطور میخام یه فروشگاه خوب هم پیشنهاد کنید که مطمئن باشه و دوباره کلاه سرم نره

navid_bikas71
Tuesday 3 June 2014, 01:30 AM
از۵۰۰تا یک میلیون و ۵۰۰ اما بیشتر از قیمت مرغوبیت مهمه و همینطور میخام یه فروشگاه خوب هم پیشنهاد کنید که مطمئن باشه و دوباره کلاه سرم نره

اول باید بگم من شخصا چند ماهی میشه از قیمت های ویولن بی خبرم و امیدوارم دوستان دیگه کمکت بکنند
اما اگه بیشتر از قیمت مرغوبیت مهمه پس یه دست سازش رو بگیر و خیالتو راحت کن
و ویولن دست سازهایی که از قیمت هاشون خبر دارم دست ساز آقای اکبری هست تو ارومیه که از 8میلیون شروع میشه تا 12میلیون.
یکی هم تو شهرستان بوکان(از شهرهای ارومیه) مال آقای حسین خیری هست اونم دوروبره 2 میلیون هست.(ویولن هاش بد هم نیس ولی برای اینکه شناخته بشه ارزون میده)

aidinsoft
Tuesday 3 June 2014, 07:22 AM
با سلام وضمن عرض خوش آمد خدمت شما دوست گرامی :

به نظرم اگه زیر 4 تومن می خواین خرج کنین با توجه به تفاوت بسیار کم بین ویولن ها میتونین از ویولن های کورلی استفاده کنین که قیمتی حدودا 800-900 تومنی دارن وبالای 4 تومن هم حتما برین سراغ هافنر آلمان H7 (You can see links before reply) ...

برای بهبود صدای ویولن میتونین :

1- ویولن رو رگلاژ کنین ( حدودا 100 تومن )
البته رگلاژ میتونه شامل تعویض زیر چانه و پل و خرک و سیم گیر هم باشه که خرک Aubert فرانسه بهترین مارک هست حدودا 100 تومن و سیم گیر (You can see links before reply) و زیر چانه (You can see links before reply) هم که Wittner که هرکدوم 50 توومن هست حدودا )

2- سم هاش رو عوض کنین سیم معمولی Pirastro Chromcor (You can see links before reply) معروف به سبز و سیم خوب Pirasstro Flexcor (You can see links before reply) یا Dominant Spirocor (You can see links before reply) (بین 100 تا 150 تومن )
3- تعویض آرشه با یک آرشه مرغوب (You can see links before reply) ( 300 الی 600 تومن )
4- تعویض کلیفون یا روزین که بهترین گزینه Hill Light (You can see links before reply) هست

موفق باشید

alireza_j
Tuesday 3 June 2014, 11:11 AM
سلام. دوستان این تاپیک خیلی طولانیه ...
برای داداشم میخواستیم یه ویلون بخریم ، تازه میخواد شروع کنه تقریبا 10 سالشه ! :16:
اصلا ویولون به سایزش هست ؟
میشه پستهای مفید این تاپیکو معرفی کنید ؟
که شامل نکات خرید ، مارکها و قیمتها و ... باشه ؟

virtuoso
Tuesday 3 June 2014, 12:05 PM
سلام. دوستان این تاپیک خیلی طولانیه ...
برای داداشم میخواستیم یه ویلون بخریم ، تازه میخواد شروع کنه تقریبا 10 سالشه ! :16:
اصلا ویولون به سایزش هست ؟
میشه پستهای مفید این تاپیکو معرفی کنید ؟
که شامل نکات خرید ، مارکها و قیمتها و ... باشه ؟
سلام. اگه اندامشون کوچولو باشه، با توجه به بلندی دستاشون ممکنه نیاز به ویلن 3/4 داشته باشن. (ویلن در ابعاد مختلفی وجود داره، اما معمول ترینشون سایزهای 2/4 ، 3/4 و 4/4 هست... در واقع ویلن هایی متداول برا افراد بزرگسال همون 4/4 هستن)
باید یه استاد یا یه شخص مسلط به این قضیه، تشخیص بده که چه ویلنی براشون مناسبه (معمولا میگن هنرجو ویلن رو مهار کنه و دستشو به سمت دسته دراز کنه، اگه پنجه دستش رد شد از سر حلزونی ویلن معمولا میگن براش مناسبه ... البته باید یه شخص با تجربه نظر بده)

راستش من الان فرصت اینو ندارم که دقیقا بهتون بگم که کدوم پست ها مفید تر هستن. یه مقدار که صفحات رو مطالعه کنید متوجه میشین که بعضی از کاربرها اطلاعات خوبی دارن. پست های اون کاربرها رو دنبال کنید.

بطور کلی تشخیص یه ویلن خوب خیلی تخصصی هست و هرکسی نمیتونه این کار رو انجام بده... دو راه برای خرید ویلن توسط یه فرد تازه کار هست:
1- یه استاد خیلی خوب پیدا کنید (استادی که داداشتون میخواد بره پیشش یاد بگیره) و از اون بخواین در زمینه خرید بهتون کمک کنه. معمولا اون استاد به یه فروشنده یا سازنده معتبر سفارش میده و ساز رو براتون میارن. (ممکنه هم به خودتون جایی رو معرفی کنه که برین بخرین ساز رو)
2- با یه فردی که تجربه و اطلاعات خوبی داره و متخصص هست برای خرید ویلن به فروشگاه ها و نمایندگی های مختلف مراجعه کنید و سازهای مختلف رو امتحان کنید و با توجه به مبلغی که میخواین هزینه کنین بهترین ویلن رو بخرید.

(در صورتی که خودتون برای خرید ساز رفتین، حتما با فروشنده شرط کنید که بعد از تایید استاد، تمام مبلغ رو می پردازید ... البته خیلی از فروشنده ها قبول نمی کنن)

a_h_s
Tuesday 3 June 2014, 11:04 PM
سلام

اگه جسارت نباشه می گم پیشنها نکنید این روش خرید را

چون با تجربه چندین ساله بنده نمی خونه

هیچ گاه ساز را نباید از استاد یا جایی که استاد معرفی کرده خرید

بدون رو دروایسی و در کمال احترام به استید واقعی باید بگم

که خیلی خیلی از اساتید و آموزشگاه از این قضیه فوق العاده سو استفاده می کنند

مثلا سازی را به شخص می دن که مارکش وجود نداره با قیمت فضایی و بنده خدا هم که خبر نداره قضیه چی هست و هر چی هم کی گرده همچین مارکی پیدا نمی کنه

یا جایی را معرفی میکنند که معمولا برای پورسانت زیادش هست نه دادن ساز خوب

من این حرف راا 1000% مطمئنم

بنده همیشه می گم این شکل خرید کنید

از فروشگاه معتبر خرید کنید که ساز را در صورت تایید نکردن پس بگیره

و شما برای اینکه شک و شبهی پیش نیاید ساز را به چند استاد به غیر از استاد خودتان نشان دهید

و حرف 4 تا استاد هر چی باشه قبول کنید نه استاد خودتان-چون ممکن است به خاطر .. استاد دل شما را چرکین کند و بگوید ...

در این موارد چون شخص ثالث سود مادی براش نداره رای عادلانه می ده

این جوری خیلی مطمن تر است

فقط چند نمونه کوچک برایتان مثال می رنم

گیتار ایرانی زدن داخلس اسپانیش قیمت بالای 1 ملیون فروخته شده کی بالای 10 برابر قیمت اصلی

گیتار یونیکا مارکشا عوض کردن کردن خارجی 400 گذاشتن رو قیمتش

ویولن چینی را زدن میلانو ایتالیا خدا تومن فروختن

من شخصا نه اینکه به اساتید بخوام توهین یا .. بکنم ولی واقعا بعضی ها که دیگه نمی شه بهشون استاد گفت باید گفت شبه استاد

یکی از استاتید بنده نی 12 هزاری را به طرف داده بود 150 هزار - این استاد واقعا نوازنندگیس عالی هست ولی بویی از معرفت استاد بودن نبرده

ولی استاد ملکی اصفهان (اونم نی تدریس می کنه) انقدر انقدر آدم درستی هست که نمی شه در مورد گوچکترین حرفی گفت

جدیدترین موردم که بوده
از بندرعباس به من زنگ زدن می گن دف حبیبی خورشیدی چند می گم 75 هزار می گه آقا دف حبیبی تقلبی و ... داره می گم نه می گه پس چه طور آموزشگاه به من داده 350 هزار و. ..

به خدا من دلم به حال طرف می سوزه وقتی این موارد را میبینم- تازه بعضی هاشون هم که وضع مالی خوبی ندارم بد تر - کلا از موسیقی و این مجوعه زده می شند

از پس این کار تو بعضی استان ها شدید شده بود که یکی 2 سال کارت استاد و مجوز آموزشگاه را باطل می کردن اگه متوجه می شدن

و مسله مهم این است که فرد از همون اول نمی تونه استاد خوب را بشناسه یا گیر بیاره پس باید ضریب ایمنی را بالا برد تا خدا نکرده سرش کلاه نره

البته خدا نکرده فکر نکنید همه ی اساتید اینگونه هستن ما اساتید با معرفت واقعی استاد هم زیاد داریم بنده اینجا بیشتر با دید تیره به قضیه نگاه کردم چون به شما در انتخابتون کمک کنم و فقط بدی ها را گفتن و حرفی از خوبی ها نزدم
خودم شخصا دست تمام اساتید با معرفت را می بوسم
موفق باشید

goliii33
Wednesday 4 June 2014, 11:06 AM
حق با ایشونه.برای منم همین اتفاق افتاد و ویالون خوب که گیرم نیومد هیچ دو برابر قیمت بهم فروختن .تازه یک آشنا معرفیم کرده بود.بهترین راهم اینه که از طریق همین سایت و تجربه های دیگران و متناسب با بودجتون یه ویالون خوب انتخاب کنید قیمتشم از تو سایتای مختلف گیر بیارید و بعد از یک فروشگاه مطمئن بخریدش.

virtuoso
Wednesday 4 June 2014, 11:22 AM
متاسفانه شاهد فعالیت های ناصحیح بسیاری از استاد نماها هستیم که بنده هم کاملا بهش واقف هستم.
اما این راه خرید رو مطرح کردم به دلیل اینکه تعدادی از اساتید عزیز هم هستن که وجدان و تعهد کاری دارن (هرچند که ممکنه تعدادشون انگشت شمار باشه)
اون راه هایی که پیشنهاد دادم بصورت کلی بود.
دوستانی که توی پیام خصوصی در مورد خرید ویلن از من سوال می کنن ، در اغلب مواقع خدمتشون عرض می کنم که حتما خودشون تا جایی که میتونن در مورد مارک ها و قیمت ها اطلاعات کسب کنن (چه از طریق این سایت و چه از طرق دیگر) ... از نوازنده ها در مورد سازشون بپرسن و بگن آیا راضی هستن یا خیر و چرا ... اطلاعاتی رو در مورد ظاهر و صدای یک ویلن خوب کسب کنن ... ویلن های مشقی و حرفه ای رو بشناسن و موارد استفاده از اونا رو بدونن و...
چون دوستان ممکنه نوآموز باشن، نمیشه روی این اطلاعات خیلی حساب کنن، پس احتیاطا همراه با یک فرد آگاه برای خرید برن و بعد از خرید (مشروط بر اینکه در صورت عدم تایید بتونن ساز رو پس بدن)، ویلن رو به چندتا استاد نشون بدن و اگه تایید شد کل مبلغ رو بپردازن.
حتی دوستانی که پیام خصوصی دادن، من حاضر شدم در خدمتشون باشم و ویلنی که میگیرن رو به یکی دوتا استاد نشون بدم.
امیدوارم در این آشفته بازار خرید و فروش ساز، دوستان عزیز بتونن با توجه به مبلغی که میخوان هزینه کنن، بهترین ساز رو تهیه کنن.

farzad1373
Tuesday 10 June 2014, 09:53 PM
امروز زنگ زدم شرکت کیمیای هنر قیمت ویولن های هانفرو بگیرم.گفت اونایی که ساخته چینه از 550 به بالاست و اونایی که ساخت خود آلمانه از حدود سه ملیون به بالاست...

a_h_s
Wednesday 11 June 2014, 08:01 AM
امروز زنگ زدم شرکت کیمیای هنر قیمت ویولن های هانفرو بگیرم.گفت اونایی که ساخته چینه از 550 به بالاست و اونایی که ساخت خود آلمانه از حدود سه ملیون به بالاست...

والا تا جایی که من اطاع دارم ساز دست ساز اصلی هافنر بیش از این حرف ها هست
شما برید داخل سایت بعد مارک هاشا تو سایت ها فروش خارجی معتبر یک سرچی کنید lمتوجه می شوید
این مقدار قیمت به خاطر ارزش کم پول ما بالا می باشد وگرنه ...

مثلا این مدل کار دانش آموزش هم هست و دست ساز هم نیست

Hofner Violin H5G (STUDENT)

دلار525*3.6= 1890 تومان
حدودا 2با هزینه حمل ملیون * 200% گمرک = 4 ملیون حداقل سودش 100% تا دست خریدار برسه

و بقیه قیمت ها در سایت های خارجی

حالا این قیمت ها در2 بکن چون 200% گمرک می خوره

جداقل سودم برا این سرمایه گذاری هم 100% وگرنه تا 3 برابرم می فروشن

خودت متوجه می شی

اصلا ساز 3 ملیون هافنر !!!
ممکنه ویولنی با کیفیت باشه که داخلش هافنر زدن چون از این موارد زیاد من دیدم

farzad1373
Wednesday 11 June 2014, 09:50 AM
والا تا جایی که من اطاع دارم ساز دست ساز اصلی هافنر بیش از این حرف ها هست
شما برید داخل سایت بعد مارک هاشا تو سایت ها فروش خارجی معتبر یک سرچی کنید lمتوجه می شوید
این مقدار قیمت به خاطر ارزش کم پول ما بالا می باشد وگرنه ...

مثلا این مدل کار دانش آموزش هم هست و دست ساز هم نیست

Hofner Violin H5G (STUDENT)

دلار525*3.6= 1890 تومان
حدودا 2با هزینه حمل ملیون * 200% گمرک = 4 ملیون حداقل سودش 100% تا دست خریدار برسه

و بقیه قیمت ها در سایت های خارجی

حالا این قیمت ها در2 بکن چون 200% گمرک می خوره

جداقل سودم برا این سرمایه گذاری هم 100% وگرنه تا 3 برابرم می فروشن

خودت متوجه می شی

اصلا ساز 3 ملیون هافنر !!!
ممکنه ویولنی با کیفیت باشه که داخلش هافنر زدن چون از این موارد زیاد من دیدم
والا چیزی که به من قیمت دادن این بود...حالا دیگه اصلی یا غیر اصلی بودن ساز را نمیدونم.

farzad1373
Thursday 12 June 2014, 12:00 PM
دوستان عزیز یه ویولن در حد یک ملیون تومن میخوام بگیرم .. لطفا کمکم کنید و پیشنهاداتتون را بگید....ممنون

armin0056
Saturday 14 June 2014, 08:57 PM
سلام دوستان عزیز.
من چند ماه پیش ویولن خریدم(یعنی استادم برام تهیه کرد) با قیمت 570.بسیار ویولن خوبی هستش...به گفته استاد بنده این ویولن دست ساز هست البته نه اون دست سازی که شما فکرش رو میکنید.ایشون ساز رو با یه کیف چهارگوش به صورت ریگلاژ نشده تهیه کردن و گریف و سیم گیر زیرچانه ویولن.پیچ کوک از جنس آبنوس هستش دارای آرشه 8 پر...بسیار ویولن خوبی هستش به جرات میتونم بگم دو برابر قیمتش میارزه.صدای خوبی هم داره...سازایی مثل تی اف در برابر این ساز صدای حلب میدن با اینکه توی قیمت تقریبا فرقی ندارن.به گفته استاد بنده این ساز از دسته سازهاییه که قریب به یقین وارداتی و به صورت قاچاق هستش.چون هیچگونه مارک و مدلی و حتی نام سازنده بر روی اون درج نشده.صدای ساز واقعا وقتی استادم میزنه دلنشینه...حالا استادم این سازو از کجا آورد خدا میدونه!...برای یه کسی که تازه شروع کرده راحت حالا حالاها جوابگو هستش....من الان میخوام سازمو بفروشم و یک ویولن کلاسیک و مارک بخرم تا سقف 2 میلیون...الان دو تا درخواست از دوستان دارم.

1-تا سقف 2 میلیون(بین 1500 تا 2 میلیون) چه نوع سازی و چه مدلی بگیرم که صدای فوق العاده خوبی داشته باشه؟دوستان توجه کنید که این آخرین باریه که میخوام ویولن عوض کنم و دیگه میره واسه وقتی که به درجه تدریس برسم تا ایشالا یه ساز دست ساز بخرم.واسه همین مدل هایی رو بگید با مشخصات که تا اون زمان دیگه فکر عوض کردنش به سرم نزنه.

2-سازی که الان در اختیار دارم و مشخصاتش رو در بالا گفتم قصد فروشش رو دارم تا پول رو برای خرید ویولن کلاسیک بذارم روش...دوستان اگر تمایل دارند پیام خصوصی بدن تا چند تا عکس از ویولن بدم بهشون

armin0056
Sunday 15 June 2014, 01:05 PM
دوستان و اساتید میشه تا دو میلیون یک ساز با صدای خوب بهم معرفی کنید که ساز با پدر مادری باشه؟ممنون میشم اساتید اسم چند تا ویولن رو بگن

armin0056
Saturday 21 June 2014, 05:01 PM
سلام دوستان استاد نصراللهی در رشت هستن من میخواستم بهشون سفارش ساخت بدم یعنی قراره که بدم میخواستم بدونم اگر کسی از ایشون ویولن گرفته لطف کنه و اینجا بگه که کیفیت ویولن هاش در چه سطحیه....قیمت های ساختشون از 2.5 شروع میشه
ممنون میشم پاسخ بدید.

ایشون یک وبلاگ هم دارن : You can see links before reply

javadvjj
Sunday 22 June 2014, 04:52 PM
خیلی ناشناخته هستند و من اگر بودم چنین هزینه ای نمی کردم

tabatabaism
Sunday 22 June 2014, 07:24 PM
سلام به همه من یه ویلون هافنر چینی خریدم یک تومن می گفت من 900 دادم (ساز+ آرشه 8پر + کیف). یعنی استادم برام خرید. ولی مدلی که نوشته سرچ کردم پیدا نکردم.1072710728

می خواستم ببینم خوب هست این ساز و به قیمت خریداری شده یا نه. 10729

armin0056
Sunday 22 June 2014, 10:09 PM
خیلی ناشناخته هستند و من اگر بودم چنین هزینه ای نمی کردم

یعنی چی ناشناخته هستند؟دوست عزیز الان توی شهر ما استاد ابراهیم کاووسی هستن که ساز میسازن و ویولن استاد بنده را ایشون ساختند که بسیار خوش صداست ولی ایشون قیمتشون از 3500 شروع میشه و تنوع رنگ هم نداره زیاد....آیا شما ایشون رو میشناسید؟!!!!صرفا نشناختن سازنده دلیل بر این نیست که سازهاشون به درد نمیخوره...

در ضمن فکر کنم هرچقدر هم بد باشه بدتر از سازهای چینی توی بازار نباشه که قیمت واقعیشون 500 هستش ولی دارن میفروشن 2 تومن!!!
این قضاوت شما درست نیست.

vahid65
Monday 23 June 2014, 11:18 AM
سلام به همه من یه ویلون هافنر چینی خریدم یک تومن می گفت من 900 دادم (ساز+ آرشه 8پر + کیف). یعنی استادم برام خرید. ولی مدلی که نوشته سرچ کردم پیدا نکردم.1072710728

می خواستم ببینم خوب هست این ساز و به قیمت خریداری شده یا نه. 10729
سلام دوست عزیز
رو حساب عکس که نمیشه گفت ساز بده یا خوب. باید یه شخصی که تخصص داره ویولن رو از نزدیک ببینه ضمنا عکس شما هم انقدر کیفیتش پایینه و سایزش کوچیکه که هیچی معلوم نیست فقط معلوم ویولنه.

- - - Updated - - -

یعنی چی ناشناخته هستند؟دوست عزیز الان توی شهر ما استاد ابراهیم کاووسی هستن که ساز میسازن و ویولن استاد بنده را ایشون ساختند که بسیار خوش صداست ولی ایشون قیمتشون از 3500 شروع میشه و تنوع رنگ هم نداره زیاد....آیا شما ایشون رو میشناسید؟!!!!صرفا نشناختن سازنده دلیل بر این نیست که سازهاشون به درد نمیخوره...

در ضمن فکر کنم هرچقدر هم بد باشه بدتر از سازهای چینی توی بازار نباشه که قیمت واقعیشون 500 هستش ولی دارن میفروشن 2 تومن!!!
این قضاوت شما درست نیست.
دوست عزیز کسی نگفته سازهاشون به درد نمیخوره آقا جواد فقط گفتند من اگه بودم چنین هزینه ای نمیکردم.

asheghtar
Tuesday 24 June 2014, 03:11 PM
ببخشید وارد بحثتون میشم . شنیدم استاد قنبری مهر هم ویولن های خوبی دارند. کسی از حدود قیمتش خبر داره؟

mamad6387
Tuesday 1 July 2014, 06:07 PM
سلام دوستای گلمچندین سال پیش یکی از آشنایان زحمت کشید واسم یه ویلن Kloz یا همون Klotz اورد. منم هیچوقت فرصت یادگیری پیدا نکردم، چندماهی یک بار باهاش صدایی در میووردم. الان میخوام بفروشم اما قیمت دستم نیست. راهنمایی میکنید که چه قیمتی بزارم روش؟تشکرو البته اینکه چجور سازیه؟ از آلمان واسم اوردندلینک تولید کننده:You can see links before reply(violin_makers)You can see links before reply (You can see links before reply)You can see links before reply (You can see links before reply)You can see links before reply (You can see links before reply)You can see links before reply (You can see links before reply)You can see links before reply (You can see links before reply)

nioton_violon
Tuesday 1 July 2014, 10:44 PM
سلام دوستای گلمچندین سال پیش یکی از آشنایان زحمت کشید واسم یه ویلن Kloz یا همون Klotz اورد. منم هیچوقت فرصت یادگیری پیدا نکردم، چندماهی یک بار باهاش صدایی در میووردم. الان میخوام بفروشم اما قیمت دستم نیست. راهنمایی میکنید که چه قیمتی بزارم روش؟تشکرو البته اینکه چجور سازیه؟ از آلمان واسم اوردندلینک تولید کننده:You can see links before reply(violin_makers)You can see links before reply (You can see links before reply)You can see links before reply (You can see links before reply)You can see links before reply (You can see links before reply)You can see links before reply (You can see links before reply)You can see links before reply (You can see links before reply)
من خودم ازت می خرم .اگر خواستی بگو شماره تلفن بهت بدم تا با هم قرار بگذاریم.راستی در کدوم شهری؟البته صدقانه و بدون هیچ قصدی بخوام بگم اگر ویولنت واقعا المنی و طراخی ایتالیا باشه خیلی می یرزه البته نه به اندازه ی ویولن دست ساز هم رده اش

nioton_violon
Wednesday 2 July 2014, 12:34 AM
ببخشید وارد بحثتون میشم . شنیدم استاد قنبری مهر هم ویولن های خوبی دارند. کسی از حدود قیمتش خبر داره؟

ایشون دیگه ویولن نمی سازن ولی ویولن های باقی مانده از ایشون زیر بیست میلون تومن نیست.

mamad6387
Wednesday 2 July 2014, 04:16 AM
<p>

من خودم ازت می خرم .اگر خواستی بگو شماره تلفن بهت بدم تا با هم قرار بگذاریم.راستی در کدوم شهری؟البته صدقانه و بدون هیچ قصدی بخوام بگم اگر ویولنت واقعا المنی و طراخی ایتالیا باشه خیلی می یرزه البته نه به اندازه ی ویولن دست ساز هم رده اش بنده اهواز هستم، مشکلی نداره، دوست یا آشنایی رو اینجا داشته باشید میتونم حضورا بهشون نشون بدم تا شک و شبهه ای باقی نمونه. در خدمتم.</p>

همچنان منتظر راهنمایی دوستان هستم</p>

امیدوارم خلاف مقررات انجمن نباشه، اما در این فروم برای فروش گذاشتمش،&nbsp;You can see links before reply>

mamad6387
Friday 4 July 2014, 09:54 AM
با عرض سلام خدمت دوستان،
امیدوارم ایجاد این تاپیک بر خلاف مقررات انجمن نباشه.
یک فقره ویلن KLOZ ده سال پیش از خارج از کشور برای بنده آورده شده که بلا استفاده در جعبه اش قرار داشته.
تصمیم به فروشش گرفتم.
قیمت بصورت پیشنهادی هستش و اگر دوستان تمایل داشته باشند اهواز بصورت حضوری میتونم تقدیمشون کنم.
در یک انجمن دیگه سوابق خرید و فروشم موجود هستش و تاپیکی موازی با این تاپیک هم اونجا زدم.

عکس ها:

virtuoso
Friday 4 July 2014, 10:06 AM
دوست عزیز. سایت یه بخش آگهی داره که شما باید ویلنتون رو اونجا آگهی کنید. هرچند که تاپیکتون رو من به اینجا منتقل کردم، اما توی انجمن نباید تبلیغ کرد.

Untouchable
Monday 7 July 2014, 12:17 PM
درود خدمت دوستان و اساتید گرامی!
چقدر دلم برای قسمت ویولن انجمن تنگیده بود! :)
خب دوستان عرض شود که ویولن ما دیگه عمرشو کرده، خواستم ببینم حدود 4 تومن چی میتونم بگیرم؟! البته استادم سازم رو تهیه می کنن، ولی میخوام خودم هم اطلاع داشته باشم!
شنیدم با 4 تومن ساز اروپایی نمی تونم بگیرم، درسته؟!

armin0056
Monday 7 July 2014, 12:36 PM
درود خدمت دوستان و اساتید گرامی!
چقدر دلم برای قسمت ویولن انجمن تنگیده بود! :)
خب دوستان عرض شود که ویولن ما دیگه عمرشو کرده، خواستم ببینم حدود 4 تومن چی میتونم بگیرم؟! البته استادم سازم رو تهیه می کنن، ولی میخوام خودم هم اطلاع داشته باشم!
شنیدم با 4 تومن ساز اروپایی نمی تونم بگیرم، درسته؟!

سلام دوست عزیز.
من خودم در حد 2.5 تا 3 تومن دنبال سازم ولی کسی جوابی نداد..در ضمن شما با 4 تومن بهترین ساز اروپایی رو میتونی بگیری...استاد من همش بهم میگه اگر ساز اروپایی میگیری فقط آلمانی بگیر و مارک رودجیدپازولد (البته تلفظ دقیقشو نمیدونم)...

تازه دست ساز هم میتونی بگیری....پولت پول کمی نیست این حرفت واقعا تعجب داره و کیه که بهت گفته با 4 تومن نمیشه ساز اروپایی خرید من موندم!!!:43:

Untouchable
Monday 7 July 2014, 01:03 PM
ممنون از توجهتون!
خب ساز اروپایی خوب بیشتر هافنر مد نظرم بود که از 7 تومن به بالاست! استادم هم خیلی از قیمتا اطلاع دقیق نداشت ولی گفت با این قیمت میشه ساز ساخت چین یا جمهوری چک و همچین کشورایی گرفت، البته از نوع خوبش! در مورد دست ساز هم باید باز با استادم صحبت کنم!
ممنون میشم اگه دوستان دیگه هم کمک کنند!

virtuoso
Monday 7 July 2014, 01:38 PM
متاسفانه کسانی که در خرید و فروش ساز فعال هستن و از قیمت ها و مارک ها خبر دارن کمتر به سایت سر می زنن. من هم اطلاعات به روز نیست. قیمت ها هم متاسفانه اصلا کارشناسی شده نیست ... امسال توی نمایشگاه موسیقی، من ساز 10 تومنی رو 10-15 دقیقه باهاش نواختم و مطمئنم 2-3 تومن بیشتر ارزش نداشت (یه آدم خیلی معروف هم این ساز رو ساخته بود)

4 تومن هزینه ی نسبتا مناسبی هست. شما میتونید از سازهای دست ساز گرفته تا سازهای اروپایی دست دوم و انواع سازهای اروپایی رو مدنظر قرار بدین.

در خرید ساز اروپایی باید به اصل بودنش توجه کنید ... هافنر الان قیمتش خیلی بالا رفته و واقعا هم ساز خوبیه، نمیدونم با 4 تومن بشه خرید یا نه.
سازهای چینی هم هستن با قیمت 2-3 تومن که من اطلاعات چندانی در موردشون ندارم.
توی نمایشگاه موسیقی امسال سازهای دست ساز خوبی دیدم که فکر می کنم 3-4 تومن قیمتشون بود.
سازهای ساخت کشور جمهوری چک سازهای خوبی هستن (امسال یه ساز چک 2 تومنی هم من پیدا کردم) اما ساز دست ساز ایرانی بهتر از اونا هم توی ایران پیدا میشه. البته من ویلن ساخت کشور چک یه دونه بیشتر ندیدم که معمولی بود (از سازهای مششقی چینی بهتر هستن) ... بیشتر در مورد این سازها تحقیق کنید.
(ضمنا مدت هاست که کشور جمهوری چک و کشور اسلواکی از هم جدا شدن :5:)

به طور کلی:
عمدتا سازهای مشقی (بخصوص چینی ها) به مرور زمان صداشون افت می کنه (سازهایی تا قیمت 1-2 تومن مشقی هم متاسفانه توی بازار پیدا میشه) ... در رده ی بعد سازهایی هستن که صداشون نسبتا خوبه ولی به مرور زمان پیشرفت و بهتر شدن صداشون خیلی محدوده. سازهایی هم وجود دارن که در ابتدا صدای خوب و استانداردی دارن و به مرور صداشون خیلی بهتر میشه (شما باید دنبال این دسته ی آخر باشید) ... این دو دسته ی آخر عمدتا بالای 3 تومن هستن.

Untouchable
Monday 7 July 2014, 02:29 PM
متاسفانه کسانی که در خرید و فروش ساز فعال هستن و از قیمت ها و مارک ها خبر دارن کمتر به سایت سر می زنن. من هم اطلاعات به روز نیست. قیمت ها هم متاسفانه اصلا کارشناسی شده نیست ... امسال توی نمایشگاه موسیقی، من ساز 10 تومنی رو 10-15 دقیقه باهاش نواختم و مطمئنم 2-3 تومن بیشتر ارزش نداشت (یه آدم خیلی معروف هم این ساز رو ساخته بود)

4 تومن هزینه ی نسبتا مناسبی هست. شما میتونید از سازهای دست ساز گرفته تا سازهای اروپایی دست دوم و انواع سازهای اروپایی رو مدنظر قرار بدین.

در خرید ساز اروپایی باید به اصل بودنش توجه کنید ... هافنر الان قیمتش خیلی بالا رفته و واقعا هم ساز خوبیه، نمیدونم با 4 تومن بشه خرید یا نه.
سازهای چینی هم هستن با قیمت 2-3 تومن که من اطلاعات چندانی در موردشون ندارم.
توی نمایشگاه موسیقی امسال سازهای دست ساز خوبی دیدم که فکر می کنم 3-4 تومن قیمتشون بود.
سازهای ساخت کشور جمهوری چک سازهای خوبی هستن (امسال یه ساز چک 2 تومنی هم من پیدا کردم) اما ساز دست ساز ایرانی بهتر از اونا هم توی ایران پیدا میشه. البته من ویلن ساخت کشور چک یه دونه بیشتر ندیدم که معمولی بود (از سازهای مششقی چینی بهتر هستن) ... بیشتر در مورد این سازها تحقیق کنید.
(ضمنا مدت هاست که کشور جمهوری چک و کشور اسلواکی از هم جدا شدن :5:)

به طور کلی:
عمدتا سازهای مشقی (بخصوص چینی ها) به مرور زمان صداشون افت می کنه (سازهایی تا قیمت 1-2 تومن مشقی هم متاسفانه توی بازار پیدا میشه) ... در رده ی بعد سازهایی هستن که صداشون نسبتا خوبه ولی به مرور زمان پیشرفت و بهتر شدن صداشون خیلی محدوده. سازهایی هم وجود دارن که در ابتدا صدای خوب و استانداردی دارن و به مرور صداشون خیلی بهتر میشه (شما باید دنبال این دسته ی آخر باشید) ... این دو دسته ی آخر عمدتا بالای 3 تومن هستن.

بله هافنر رو من هم فکر نمی کنم بشه! ولی خب از باقی مارک ها هم اطلاعی ندارم!
بله جغرافیم خوبه ولی خب دیگه مستقیم نقل قول آوردم به اونش دقت نکردم حالا!:21:
خب شما میگید باید دنبال اون دسته ساز باشم، ولی خب چجوری باید شناخت که سازی که می بینی جزو کدوم دسته است؟!!
و اینکه خب من اطلاعی در مورد سازای دست ساز ندارم و در کل هم در مورد خرید صرفا باید با استادم مشورت کنم و با ایشون برم برای خرید ساز. و خب کیفیت ساز رو من درسته نمی تونم، ولی ایشون می تونن و خب از این بابت خیالم راحته، از طرفی می خوام حتما سازی بگیرم که حالا حالا ها برام بمونه و هزینه ای که می کنم به باد نره و ترجیح میدم خودمم یکم در مورد کیفیت مارک های مختلف ویولن اطلاع پیدا کنم و راه های تشخیص کیفیت ویولن رو هم بتونم یاد بگیرم!
ممنون از توجهتون!

virtuoso
Monday 7 July 2014, 03:19 PM
بله هافنر رو من هم فکر نمی کنم بشه! ولی خب از باقی مارک ها هم اطلاعی ندارم!
بله جغرافیم خوبه ولی خب دیگه مستقیم نقل قول آوردم به اونش دقت نکردم حالا!:21:
خب شما میگید باید دنبال اون دسته ساز باشم، ولی خب چجوری باید شناخت که سازی که می بینی جزو کدوم دسته است؟!!
و اینکه خب من اطلاعی در مورد سازای دست ساز ندارم و در کل هم در مورد خرید صرفا باید با استادم مشورت کنم و با ایشون برم برای خرید ساز. و خب کیفیت ساز رو من درسته نمی تونم، ولی ایشون می تونن و خب از این بابت خیالم راحته، از طرفی می خوام حتما سازی بگیرم که حالا حالا ها برام بمونه و هزینه ای که می کنم به باد نره و ترجیح میدم خودمم یکم در مورد کیفیت مارک های مختلف ویولن اطلاع پیدا کنم و راه های تشخیص کیفیت ویولن رو هم بتونم یاد بگیرم!
ممنون از توجهتون!
اگه با استاد میرین برای خرید که قطعا خیالتون راحت تره ولی از استادتون بخواین که توی همون رنج قیمت ، مدل های مختلف (چک، آلمانی، چینی مدل خوب و تحت لیسانس، دست ساز ایرانی و ...) رو امتحان کنن. قطعا نتایج مختلفی بدست میاد.
معمولا کسی خرید موفق تری داره که توی رنج قیمت مورد نظرش سازهای مختلفی رو امتحان کنه.
تشخیص اینکه کدوم ویلن صداش جای پیشرفت داره یه مقدار سخته (خود اساتید میگن ویلنی که صداش اصالت داره اینجوریه) ... قطعا با این مبلغ میتونین یه ساز حرفه ای بخرین که یه عمر باهاش بنوازین. اما مهم اینه که با 4 تومن بهترین ساز ممکن رو بخرین.

Untouchable
Monday 7 July 2014, 03:32 PM
خیلی خیلی ممنون از راهنماییاتون حتما حرفاتونو در نظر می گیرم! :)

armin0056
Tuesday 8 July 2014, 12:23 AM
دوستان ویولن آلمانی مدل اس تگ حدود قیمتش رو دارید...؟میگن صداش خیلی عالیه و بنده هم چند سال پیش یک کلیپ دیده بودم از نوازندگی یکی که الان جزو اساتید هستن خیلی صداش عالی بود...

اگر کسی از مدلش اطلاعاتی داره بگه ببینیم چطوریه.....صداش که خیلی عالیه!!!قیمتش رو نمیدونم!!

violet_star
Tuesday 8 July 2014, 12:31 AM
دوست عزیز در حدود قیمتی که میخواید هزینه کنید هافنر مدل H11E که همون رودریش پزولد PA802E هست و جزء سازهای کنسرتو هافنر و دست ساز آلمانی طبقه بندی میشه، میتونید خرید کنید به قیمت 5.800 (لینک (You can see links before reply))
و مدل پایینتر از اون H11 هست که قیمتش حدود 4.5 هست اما توی رده student طبقه بندی میشه و بالاترین مدل چینی تحت لیسانسه هافنره. این قیمت های اردیبهشت شرکت کیمیای بدیع نمایندگی هافنر هست. اما اگر امکان خرید از خارج ایران دارید و دوست یا آشنایی میتونه براتون خرید و تست کنه قیمتهاش خیلی پایین تر میشه.
از سازندگان ایرانی هم میتونید خرید کنید. مثلا من ساز های آقای فردوسیان رو دارم که به نسبت قیمت خیلی خوبه و بهتر از خیلی های دیگه است.میتونم تجربیاتم در مورد ساز های دست ساز ایرانی رو به صورت پیام خصوصی در اختیارتون بذارم تا بحث تبلیغاتی و نام بردن از افراد و ... پیش نیاد.

موفق باشید

armin0056
Tuesday 8 July 2014, 12:51 AM
دوست عزیز در حدود قیمتی که میخواید هزینه کنید هافنر مدل H11E که همون رودریش پزولد PA802E هست و جزء سازهای کنسرتو هافنر و دست ساز آلمانی طبقه بندی میشه، میتونید خرید کنید به قیمت 5.800 (لینک (You can see links before reply))
و مدل پایینتر از اون H11 هست که قیمتش حدود 4.5 هست اما توی رده student طبقه بندی میشه و بالاترین مدل چینی تحت لیسانسه هافنره. این قیمت های اردیبهشت شرکت کیمیای بدیع نمایندگی هافنر هست. اما اگر امکان خرید از خارج ایران دارید و دوست یا آشنایی میتونه براتون خرید و تست کنه قیمتهاش خیلی پایین تر میشه.
از سازندگان ایرانی هم میتونید خرید کنید. مثلا من ساز های آقای فردوسیان رو دارم که به نسبت قیمت خیلی خوبه و بهتر از خیلی های دیگه است.میتونم تجربیاتم در مورد ساز های دست ساز ایرانی رو به صورت پیام خصوصی در اختیارتون بذارم تا بحث تبلیغاتی و نام بردن از افراد و ... پیش نیاد.

موفق باشید

سلام
من یه آشنایی دارم که شاید بتونه از اونور برام جور کنه بیاره.....مثلا ویولن هافنر مدل H11E قیمت 5.800 اونجا چند میشه گیر آورد؟

farzad1373
Tuesday 8 July 2014, 05:31 PM
من حدود یه هفته پیش زنگ زدم شرکت کیمیای هنر قیمت ساز های هافنر اصل آلمان را از سه ملیون تا سی و پنج ملیون بهم قیمت داد.....:43:

armin0056
Tuesday 8 July 2014, 09:11 PM
من حدود یه هفته پیش زنگ زدم شرکت کیمیای هنر قیمت ساز های هافنر اصل آلمان را از سه ملیون تا سی و پنج ملیون بهم قیمت داد.....:43:

با این وضع نمیشه ساز خرید...
:21: از بس پول ما با ارزش شده

violet_star
Wednesday 9 July 2014, 02:02 AM
کیمیای هنر میگفت قیمت های جدیدش تا 20درصد افزایش داره و ظاهرا این افزایش اعمال شده.
راستش قیمت دقیقی ندارم من هم که بتونم با اطمینان بگم اما شما حدود نصف قیمتهای اینجا حساب کن

farzad1373
Wednesday 9 July 2014, 12:04 PM
قیمت انواع ویولن را تو این سایت به یورو زده. حالا نمیدونم یورو چنده ولی طبیعتا قیمت ها خیلی کمتر از ایرانه.

goliii33
Wednesday 9 July 2014, 11:28 PM
من یه ویالون tf student یک سال پیش خریدم و الان از صداش خسته شدم .به نظرتون mv146تا چند ساله دیگه جواب میده.خود فروشنده که میگفت تا حد حرفه ای هم جواب میده قیمتشم ۴۰۰تومنه.تو این رنج قیمت چه ویالونی هست که دو سال جواب بده؟ممنون میشم اگه جوابمو بدین چون خیلی عجله دارم

amir061
Thursday 10 July 2014, 10:06 AM
سلام دوستان کسی هست که ویولن ویتنر داشته باشه......لطفا نظرتون رو راجع به این مارک بگید....ممنون میشم

payamfi
Sunday 13 July 2014, 08:16 PM
سلام دوستان خوب هستید یه ویولن star sun دارم میخاستم بفروشم کملا سالمه همراه بالشتک چقد قیمتشو بزارم باتشکر.

vahid65
Sunday 13 July 2014, 08:43 PM
من یه ویالون tf student یک سال پیش خریدم و الان از صداش خسته شدم .به نظرتون mv146تا چند ساله دیگه جواب میده.خود فروشنده که میگفت تا حد حرفه ای هم جواب میده قیمتشم ۴۰۰تومنه.تو این رنج قیمت چه ویالونی هست که دو سال جواب بده؟ممنون میشم اگه جوابمو بدین چون خیلی عجله دارم
ویولن با قیمت چهارصد تومن تا حد حرفه ای جواب میده:ay؟؟!!!!
واقعا این فروشنده ها چه حرفهایی میزنند.
اگه ویولنتون سالمه عوضش نکنید. تو این رنج هم صداها اونجوری که شما فکر میکنید با tf student فرقی نمیکنه.

- - - Updated - - -

سلام دوستان خوب هستید یه ویولن star sun دارم میخاستم بفروشم کملا سالمه همراه بالشتک چقد قیمتشو بزارم باتشکر.
خودتون چند خریدید؟ و کی خریدید؟
اگه امکان داره عکس و نمونه صدا هم قرار بدید.

payamfi
Sunday 13 July 2014, 08:51 PM
نمونه صدا ندارم
خودم خیلی وقت پیش خریدم
107681076910770تو سایت ebay دست دومشو زده بود 100 دلار نمیدونم اینجا الان چه قیمته

vahid65
Sunday 13 July 2014, 08:53 PM
نمونه صدا ندارم
خودم خیلی وقت پیش خریدم
107681076910770تو سایت ebay دست دومشو زده بود 100 دلار نمیدونم اینجا الان چه قیمته
اگه اونجا زده 100 دلار اینجا حدودا میشه چهارصد تومن
یا پیغمبر جای خرک رو ببین

payamfi
Sunday 13 July 2014, 09:03 PM
شما قیمت نوه اشو تو ایران ندارین

- - - Updated - - -

داداش خرکش قابل تنظیمه استادم برا اموزش دفه اول جابه جاش کرد

vahid65
Sunday 13 July 2014, 09:05 PM
نه متاسفانه
ویولن خوب اگه کهنه باشه گرونتره. ضمنا تو این رنج قیمت کسی به نو و کهنه بودن نگاه نمیکنه مگه اینکه مبتدی باشه.

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

داداش خرکش قابل تنظیمه استادم برا اموزش دفه اول جابه جاش کرد
خدا به دادت برسه با این استاد که انقدر خرک رو بد تنظیم کرده

payamfi
Sunday 13 July 2014, 09:07 PM
این ویولن ماله حدودا 8-9 ساله پیشه

vahid65
Sunday 13 July 2014, 09:19 PM
این ویولن ماله حدودا 8-9 ساله پیشه
خوب که چی؟

payamfi
Sunday 13 July 2014, 09:21 PM
هیچی:9:
از اطلاعاتتون ممنون

alireza_violin
Monday 14 July 2014, 01:40 PM
دوستان عزیز سلام یه سوال داشتم یکی از بستگان ما آلمان هست میخواستم نظرتون رو درباره ی این ساز بدونم می ارزه این قیمت بگم از آلمان برام بیاره ؟ You can see links before reply
من میخوام یه ساز تا 4 ملیون بگیرم استادم یه ساز 3.5 معرفی کرده صداش خیلی خوبه ولی متاستفانه مارک نداره ! اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

(You can see links before reply)

virtuoso
Monday 14 July 2014, 01:59 PM
دوستان عزیز سلام یه سوال داشتم یکی از بستگان ما آلمان هست میخواستم نظرتون رو درباره ی این ساز بدونم می ارزه این قیمت بگم از آلمان برام بیاره ؟ You can see links before reply
من میخوام یه ساز تا 4 ملیون بگیرم استادم یه ساز 3.5 معرفی کرده صداش خیلی خوبه ولی متاستفانه مارک نداره ! اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

سلام دوست عزیز.
ساز خوبی به نظر میاد (من توی قیمت دلار و یورو نیستم ... قیمتش به پول ما چقدر میشه؟)
هرچند که ساز باید صدای خوبی داشته باشه ولی خب بد نیست که ماهیت ساز هم مشخص بشه. نشون میده که بعدا صداش جای پیشرفت داره یا نه ... توی ایران هم متاسفانه تقلب زیاد هست در زمینه ی فروش ساز

vahid65
Monday 14 July 2014, 02:23 PM

قیمتش رو زده 1350 یورو
درسته؟ ا
الان به همین قیمت تو المان میتونند تهیه کنند؟

nioton_violon
Friday 18 July 2014, 09:11 PM
من یه سوال داشتم.همون طور که می دونید پایه ی قیمتی ساز های دست ساز بالاست.اگر من بخوام ویولونمو عوض کنم به نظرتون بهتره که دست ساز بخرم یا ویولن های هافنر رو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:21ox66r::am
ویولن های هافنر خیلی خوبه اما به نظر من حتی گرون ترین هاش به پای ویولن های دست ساز با کیفیت نمی رسه.به نظرتون ویولن های هافنر از چه قیمت به بالاش بهتره؟؟؟؟؟؟؟:27:

violet_star
Friday 18 July 2014, 09:23 PM
من یه سوال داشتم.همون طور که می دونید پایه ی قیمتی ساز های دست ساز بالاست.اگر من بخوام ویولونمو عوض کنم به نظرتون بهتره که دست ساز بخرم یا ویولن های هافنر رو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:21ox66r::am
ویولن های هافنر خیلی خوبه اما به نظر من حتی گرون ترین هاش به پای ویولن های دست ساز با کیفیت نمی رسه.به نظرتون ویولن های هافنر از چه قیمت به بالاش بهتره؟؟؟؟؟؟؟:27:

دوست عزیز شما با حدود 2 تا 3 میلیون میتونی ویولن دست ساز ایرانی بگیری اما برای هافنر آلمانی دست ساز حداقل باید 6.5 میلیون بدی. سازهای هافنر از مدل H11e یا H66 به بالا انتخاب کنی تا کیفیت بالایی داشته باشه.
مدلهای پایینتر تحت لیسانس هافنر و تولید چین هست.

rraassooll11
Saturday 19 July 2014, 03:01 AM
درود ساز خوب به قیمت بستگی ندارد به کیفیت ساخت و صدا می توان یک ساز خوب را تشخیص داد فریب مارک یا قیمت بالای ساز چه دست ساز چه شرکتی مثل هافنر را نخوریدگاه یک ساز با کیفیت ممکن است قیمتی مناسب داشته باشد سفارش بنده به شما این است یک سازنده و نوازنده بی غرض همزمان برایتان ساز مناسب را انتخاب کنند .رسول موسوی سازنده ویولن های دست ساز 09139093079می توانید جهت مشاوره با بنده تماس بگیرید .

alireza_violin
Saturday 19 July 2014, 01:51 PM
قیمتش رو زده 1350 یورو
درسته؟ ا
الان به همین قیمت تو المان میتونند تهیه کنند؟

درسته آقا وحید قیمتش 1350 یورو هست و امکان خرید داره این بنده خدا آلمان زندگی میکنه احتمالا مرداد بیاد ایران ولی مشکل اینجاس که از ساز خیلی اطلاعی نداره و نمیشه روش برای تست ساز حساب باز کرد :22:

alireza_violin
Saturday 19 July 2014, 02:02 PM
سلام دوست عزیز.
ساز خوبی به نظر میاد (من توی قیمت دلار و یورو نیستم ... قیمتش به پول ما چقدر میشه؟)
هرچند که ساز باید صدای خوبی داشته باشه ولی خب بد نیست که ماهیت ساز هم مشخص بشه. نشون میده که بعدا صداش جای پیشرفت داره یا نه ... توی ایران هم متاسفانه تقلب زیاد هست در زمینه ی فروش ساز

قیمت این ساز 1350 یورو هست و با توجه به قیمت یورو که آخرین نرخش 4.200 تومن بوده میشه 5 ملیون و 670 هزار تومن
ولی فکر کنم اگه این ساز و بخواهیم از بهارستان بخریم بالای 10 ملیون برامون در میاد:22:

hhamiddm
Saturday 19 July 2014, 02:04 PM
سلام به همه
کسی راجب ویولن های wittner اطلاعاتی داره؟

valipour
Saturday 19 July 2014, 03:51 PM
سلام دوست عزیز ویولن دست ساز استاد امیر طاهری از 8 میلیون به بالاست.من که می خوام از این ویولن بخرم اگه خواستی شماره تماسشون رو بهت بدم.

hamidooo
Friday 25 July 2014, 06:31 PM
سلام
قیمت ویولن tf 801 korelly چقدره؟

alireza_violin
Saturday 26 July 2014, 08:47 PM
دوستان درباره ی این ساز نظر بدید 1874 Violine Luigi Fabris

امکان خریدش و دارم اگه تایید میکنید بگیرم

violet_star
Saturday 26 July 2014, 09:18 PM

دوست عزیز در خرید ساز دست دوم قدیمی اگر جنبه ی کلکسیونی مطرح باشه که هیچ اما اگر قصد نوازندگی دارید باید بسیار دقیق بررسی بشه که چوبش در مرور زمان مشکلی پیدا نکرده باشه و زیر فشار شدید از هم باز نشه. حتما باید با یه نوازنده حرفه ای و یه ریگلاژ کار با سابقه مشورت کنید. 140 سال زمان کمی نیست.. و اگر ویولن سالمی باشه قیمت گزافی داره اونم دست ساز ایتالیایی.. اما به هر حال میتونه یه ساز بینظیر باشه که هر کسی آرزوی داشتنش رو داره...

alireza_violin
Saturday 26 July 2014, 09:24 PM
آره خودمم موندم . اینو یکی از بستگانم توی یکی از مغازه های آلمان پیدا کرده ولی لامصب عکسهاش روانی کنندس

violet_star
Saturday 26 July 2014, 09:34 PM
توضیحات این ویولن رو توی یه سایت هم پیدا کردم:

قیمتش رو نوشته 450یورو..
به نظر من ریسکش بالاس..

اگه تا 700یورو مشکلی نداری به نظر من یه H66-HV هافنر (معادل PA803HV رودریش پزولد ) بگیر خیالت هم راحت باشه. سازیه که ایران خیلیا دارن..برند معروف.. خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر.. صداش هم تست شده

alireza_violin
Saturday 26 July 2014, 09:41 PM
توضیحات این ویولن رو توی یه سایت هم پیدا کردم:

قیمتش رو نوشته 450یورو..
به نظر من ریسکش بالاس..

اگه تا 700یورو مشکلی نداری به نظر من یه H66-HV هافنر (معادل PA803HV رودریش پزولد ) بگیر خیالت هم راحت باشه. سازیه که ایران خیلیا دارن..برند معروف.. خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر.. صداش هم تست شده

راستش 700 تا یه ذره برام زیاده :22:
این که میگید ریسکش بالاس چون قیمتش پایینه ؟

violet_star
Saturday 26 July 2014, 10:05 PM
هم از قیمتش هم اینکه فروشنده تو توضیحاتش خیلی درمورد شرایط نگهداری ساز توضیحی نداده بود و حتی گفته مطمئن نیستم تاریخ داخل ویولن واقعی باشه. و گفته سیم روش هم سیم معمولی استیل هست.. مجموع این صحبتها به نظرم جای شک میذاره.. قطعا باید تست بشه اونم نه فقط یک بار.. کسی همونجا چند روز مدام از ساز کار بکشه تا توی تکنیک ها و شرایط مختلف بررسی بشه..
من سال 90 قبل خرید ویولن دست ساز ایرانی، بهارستان تهران رو زیر و رو کردم چندتا ساز قدیمی فرانسوی و آلمانی دیدم که قیمتش بالا بود اما واقعا فقط به درد دکور میخورد.. اینجور ساز ها رو باید از دست نوازنده و آشنا بگیری.. یا اینکه ریسک کنی و پولش قابل توجه نباشه..

اون روز من تصمیم گرفتم دست ساز ایرانی سفارش بدم و به نسبت قیمتش راضی بودم..
به نظرم Karl Höfner H11-V هم میتونه گزینه خوبی باشه. اولین رده از ویولن های دست ساز هافنره که توی آلمان تولید شده. لا اقل نمونه مشابهش تو ایران هست میتونی بررسی کنی و از آلمان خرید کنی. قیمتش هم باید مناسب باشه برات.

vahid65
Sunday 27 July 2014, 10:10 AM

ظاهرا که ساز خیلی خوبیه
ولی به نظرم دو رقم آخر که سال ساخت رو مشخص کرده انگار دست کاری شده:39:

vahid65
Sunday 27 July 2014, 10:48 AM
دوستان یکی از دوستان بنده یه ویلن داره خیلی قدیمیه و خیلی هم کار کرده.... عکساش رو قرار میدم تا ببینید.
نوع خرکش خیلی جالبه و صدای پخته و جا افتاده ای داره. کنار دسته ویولن جایی که کنار انگشت اول به ساز میخوره بقدری دست خورده که اصلا چوب خورده شده(توی عکس مشخصه)
فقط مساله اینه ایشون چپ دستند و موقعی که ویلن رو خریده جای سیمها و خرک و ..رو تغییر داده
اگه کسی راجع به مارکش اطلاعاتی بده ممنون میشم. و به نظرتون چقدر میارزه؟
johann georg kessler
copy of stradivarius
10798107991080010801
108021080310804

alireza_violin
Sunday 27 July 2014, 11:54 AM
دوستان یکی از دوستان بنده یه ویلن داره خیلی قدیمیه و خیلی هم کار کرده.... عکساش رو قرار میدم تا ببینید.
نوع خرکش خیلی جالبه و صدای پخته و جا افتاده ای داره. کنار دسته ویولن جایی که کنار انگشت اول به ساز میخوره بقدری دست خورده که اصلا چوب خورده شده(توی عکس مشخصه)
فقط مساله اینه ایشون چپ دستند و موقعی که ویلن رو خریده جای سیمها و خرک و ..رو تغییر داده
johann georg kessler
copy of stradivarius
10798107991080010801
108021080310804

عین پیکان جوانان میمونه :21: از دل تاریخ اومده
خیلی ساز باحالیه ظاهرش که میگه عتیقه اس ولی باطنش الله اعلم
من یکی از بستگانم آلمانه رفته بود یه مغازه همش ویولنهای عتیقه و قدیمی کمترین قیمت هاشون هم از 450 یورو به بالا . درمورد مارک این ویولون چیزی نمیدونم ولی یه سرچ تو گوگل کمک میکنه .
اگه صداش خوب باشه و چوبش مشکل نداشته باشه فکر کنم قیمت بالایی داشته باشه

violet_star
Sunday 27 July 2014, 07:20 PM
ظاهرا که ساز خیلی خوبیه
ولی به نظرم دو رقم آخر که سال ساخت رو مشخص کرده انگار دست کاری شده:39:

دوست عزیز به دلیل مشکلات چاپ در قدیم، دو رقم آخر یا کل چهار رقم سال رو دست نویس مینوشتن و نشونه دستکاری شدن نیست

javadvjj
Monday 28 July 2014, 04:00 AM
johann georg kessler
copy of stradivarius
10798107991080010801
108021080310804
با عرض سلام این ویالون ارزش خرید رو نداره چون جنس چوبش اصلا خوب نیست فقط صفحه ی روش کاجه
از نظر مصالح در حد همین ویالون های چینی خرجش شده.

اون بزرگواری هم که گفتن از آلمان می خوان خرید کنن من بهشون پیشنهاد میدم این سازی که عکسش رو گذاشتن نخرن چون قالبش نه گوارنریه و نه استراد ( نمی دونم چه قالبیه ؟!!!)
و اگر ویالون خوبی بود 450 یورو بیشتر می ارزید.

باز میگم در خرید ساز عجله نکنید بیشتر تمرکزتون رو برای تمرین و افزایش مهارتتون اختصاص بدین

vahid65
Monday 28 July 2014, 10:12 AM
با عرض سلام این ویالون ارزش خرید رو نداره چون جنس چوبش اصلا خوب نیست فقط صفحه ی روش کاجه
از نظر مصالح در حد همین ویالون های چینی خرجش شده.

سلام آقا جواد
حقیقتش دوست بنده میگفت حدود 10 سال پیش این ویولن رو خریدم و زمانی که به استادم نشون دادم (اون زمان) بهم گفت این ساز رو اگه ده میلیون هم خریدن نفروش! و میگفت فاکتور خریدش رو هم دارم که واسه تگزاسه
چون ایشون چپ دستند نمیشه خوب صدا رو تست کرد ولی با اینکه ویولن رو تغییر داده بودند طوری که فرد چپ دست بتونه بنوازه صداش خوب بود مخصوصا سیم لا

javadvjj
Monday 28 July 2014, 01:24 PM
سلام آقا جواد
حقیقتش دوست بنده میگفت حدود 10 سال پیش این ویولن رو خریدم و زمانی که به استادم نشون دادم (اون زمان) بهم گفت این ساز رو اگه ده میلیون هم خریدن نفروش! و میگفت فاکتور خریدش رو هم دارم که واسه تگزاسه
چون ایشون چپ دستند نمیشه خوب صدا رو تست کرد ولی با اینکه ویولن رو تغییر داده بودند طوری که فرد چپ دست بتونه بنوازه صداش خوب بود مخصوصا سیم لا
باسلام
با پولی که هزینه می کنید گزینه های دیگه ای هم هست.
این ساز من به قیمتش که دوست شما میگه کاری ندارم .منظورم اینه که از نظر مصالح دقیقا با چینی های الا در حد TF142 برابری میکنه.
گفتم یه موقع هزینه ی الکی نکنید

vahid65
Monday 28 July 2014, 01:55 PM
باسلام
با پولی که هزینه می کنید گزینه های دیگه ای هم هست.
این ساز من به قیمتش که دوست شما میگه کاری ندارم .منظورم اینه که از نظر مصالح دقیقا با چینی های الا در حد TF142 برابری میکنه.
گفتم یه موقع هزینه ی الکی نکنید
نه آقا جواد هزینه ام کجا بود:21:
هزینه دیدی سلام برسون.

alireza_violin
Tuesday 29 July 2014, 06:52 PM
دوستان عزیز نظرتون درباره ی این ساز دست ساز آلمانی چیه ؟
ساز برای سال 1950 میلادی هست ساخته شده Bubenreuth در شهر Franconian

اینم نمونه صدای ساز You can see links before reply

sebastian200
Monday 4 August 2014, 11:17 AM
سلام به همه بین tf800 و یاماها اصلی v5sa student کدومو انتخاب کنم اول کارم اما به داشتن ساز الکی واسه شروع اعتقاد ندارم مرسی

alireza_violin
Wednesday 6 August 2014, 07:24 PM
سلام به همه بین tf800 و یاماها اصلی v5sa student کدومو انتخاب کنم اول کارم اما به داشتن ساز الکی واسه شروع اعتقاد ندارم مرسی

سلام من تا حالا ویولن یاماها دستم نگرفتم ولی من شروع کار با TF 142 زدم صداش خیلی بد نیست اما نباید ازش انتظار صدای ویولن رو داشته باشی ! TF800 هم مدل بالاتر هست که من تست نکردمش اگه بتونی نمونه صدای ساز یاماها رو بذاری با TF800 بهتر میشه راهنمایی کرد ولی به نظرم با همون TF 142 یا TF student شروع کن هر چند من از جمله کسایی هستم که معتقدم باید با ساز خوب شروع کرد البته نه ساز حرفه ای ولی ساز اگه خیلی خراب باشه دل نوازنده رو ممکنه بزنه به نظرم اگه پایین ترین مدل هافنر رو بگیری از همه ی این tf ها بهتره

sebastian200
Saturday 9 August 2014, 09:26 AM
سلام دوست من ممنونم که جواب دادی والا هردوتا سازو به استادم نشون دادم ایشون تی اف رو پسندید و گفت چوبش بهتره و صداش بهتر هم میشه من خودم نظرم رو یاماها بود خیلی خوش ساخت بود اما طنین و قدرت تی اف رو نداشت یاماهارو بردم دادم درسته یاماها بود اما پایینترین مدلش و استیودنت بود فک کنم بهتره به انتخاب استاد خوشبین باشم و تمرین کنم فقط مرسی

shervin71
Saturday 9 August 2014, 04:45 PM
سلام به همه ی بزرگان موسیقی
من هنوز جوهر ثبتنامم توی نت آهنگ خشک نشده..
ولی خب سوال دارم !!
من تازه کارم..جز چنتا برند از ویلون چیزی بلد نیسم..
با بودجه 800 تومن چی پیشنهاد میکنید؟
علل حساب یه زیک ساخت فرانسه مد نظرمه...شما چی میفرمایید؟
کوچیک همتونم

virtuoso
Saturday 9 August 2014, 05:17 PM
سلام به همه ی بزرگان موسیقی
من هنوز جوهر ثبتنامم توی نت آهنگ خشک نشده..
ولی خب سوال دارم !!
من تازه کارم..جز چنتا برند از ویلون چیزی بلد نیسم..
با بودجه 800 تومن چی پیشنهاد میکنید؟
علل حساب یه زیک ساخت فرانسه مد نظرمه...شما چی میفرمایید؟
کوچیک همتونم

سلام. خوش آمدید
من شناختی از ویلن های ساخت فرانسه ندارم. حتما باید استاد ببینه و تایید کنه
به نظر من بد نیست چند مدل از مارک "آماتی" (Amati) رو هم امتحان کنید یا حتی هافنر (ساخت چین، تحت لیسانس آلمان) ... هردو ساخت چین هستن اما کیفیتشون بد نیست.

shervin71
Saturday 9 August 2014, 05:29 PM
سلام. خوش آمدید
من شناختی از ویلن های ساخت فرانسه ندارم. حتما باید استاد ببینه و تایید کنه
به نظر من بد نیست چند مدل از مارک "آماتی" (Amati) رو هم امتحان کنید یا حتی هافنر (ساخت چین، تحت لیسانس آلمان) ... هردو ساخت چین هستن اما کیفیتشون بد نیست.

ممنون از جواب برادر
AMPEX 200 چطوره؟ آشنایی دارین باهاش؟

virtuoso
Saturday 9 August 2014, 05:49 PM
ممنون از جواب برادر
AMPEX 200 چطوره؟ آشنایی دارین باهاش؟
خواهش می کنم
نه متاسفانه. مارک و مدل زیاد هست. باید حتما با یه استاد مشورت کنید و هر مارکی هم که باشه باید استاد یا یه نوازنده خبره و آگاه تاییدش کنه

sebastian200
Saturday 9 August 2014, 08:10 PM
دوست عزیزمون احمداقا صحیح میفرمایند مارک و مدل زیاده و اصلا محدود به برند نباشین حتما یه استاد خبره سازو تست کنه

shervin71
Sunday 10 August 2014, 02:16 AM
نتیجه اخلاقی برای کسانی که قصد خرید ویولن دارن : امروز با استادم حرف زدم..
گفتم سازهارو خودشون امتحان کنن و هر سازی که صدای خوبی داشت و
مورد تایید خودش بود اسم و مدلشو بگه من برم بگیرم..
بعد از تحقیقات و نظر دوستان به نظرم کار منطقیی کردم...
با تشکر از همه ی عزیزانی که مارا در این امر یاری کردند:دی

sebastian200
Sunday 10 August 2014, 09:50 AM
جناب شروین عزیز اینکارو به دو دلیل انجام ندید:
1 اینکه سازوبزارید استاد نگاه کنه و بخره چون ظرافتهایی داره که منو شما متوجه نمیشیم
2 هیچ دو سازاکوستیک مث ویولن گیتار حتی از ی مارک و مدل مثل هم صدا نمیدن بزارید استاد تست کنه و صدارو تایید کنه

shervin71
Sunday 10 August 2014, 10:47 PM
گزارش خرید ویولن :
دست استاد آیندمو گرفتم بردم بازار..
4 تا ساز امتحان کردیم که ساز آخری بد دل و جونمونو برددد
خود استاد رفت تو حس و بعد 1 ساعت به خودش اومد !!!
خیلی هم ازش تعریف کرد(وقتی فروشنده واسه چند دقیقه رفت بیرون و بعد خرید)
مدل ویولن : richman (ریچ من)

sebastian200
Monday 11 August 2014, 05:22 PM
مبارک باشه دیگه بچسب به تمرین و صبور باش منم رفتم یاماها v5sa رو هم برداشتم و یه دست پیراسترو تونیکا روش انداختم واقعا عالی هست و دوسش دارم

mahyahm
Thursday 21 August 2014, 06:40 PM
سلام ببخشید قیمت ویولن M.V 146 رو می خواستم بدونم و همچنین کیفیتشو.

Radical3
Saturday 23 August 2014, 08:05 PM
سلام خدمت شما دوستان عزیز

بنده چند هفته ای هست که در حال آموختن تئوری موسیقی هستم و آموزش های ویلون رو می آموزم
تا یکی دو هفته آینده هم می خوام یک ویلون تهیه کنم .
راهنمایی های دوستان رو خوندم و راستش به نتیجه ی کاملی نرسیدم .

تجربه من در رابطه با دیگر ساز ها نشون میده که نوآموز بهتره ساز گرون نخره
ابتدا باید با یک ساز ارزون شروع کرد و سپس بعد از اینکه مهارت به دست اومد میشه ساز بهتری تهیه کرد
البته نمی دونم این تا چه حد می تونه در رابطه با ویلون هم صدق کنه
اما با توجه به بودجه ام هم ترجیح میدم فعلاً ساز ارزون یا متوسطی بگیرم

توی فروشگاه های آنلاین نگاهی انداختم و قیمت دو نوع ساز رو دیدم
آماتی و TF
قیمت ویلون های هافنر رو نتونستم گیر بیارم

آماتی مدل های 100 ، 150 ، 160 ، 200 داره که قیمتاش از 270 هزار تومان شروع میشه تا 570 هزار تومان
TF هم مدل های Student و 142 ، 144 داره که از 270 هزار تومان تا 550 هزار تومان

قیمت های هافنر رو نمی دونم چقدره و مدلشون چیه !

می خوام نسبت به هزینه ای که می کنم بهترین نتیجه و بهترین ساز رو بخرم
با نگاهی به این ساز ها می تونیم بفهمیم که دو به دو تقریباً هم قیمت هستند

آماتی 100 با TF Student که قیمتشون 270 هزار تومانه
آماتی 150 با TF 142 که قیمتشون 400 هزار تومانه
آماتی 200 با TF 144 که تقریباً قیمتشون 550 هزار تومانه
آماتی 160 هم 500 هزار تومانه
این بین مدل هایی مثل TF طلایی هم وجود دارند که قیمتشون 350 هزار تومانه

حالا با توجه به نکات بالا نظرتون چیه ؟
آیا ویلون مدل هافنر هست که در این رنج قیمت ها باشه ؟ و اینکه از نظر کیفیت در حد این ها هست یا بهتره ؟

----------------------------

نکته دیگه ای که می خوام بگم این هست که آیا به نظرتون خرید از فروشگاه های اینترنتی به صلاح هست ؟
چون شنیدم که باید قبل از خرید ساز های هم مدل رو تست کرد و با کیفیت ترینش رو انتخاب کرد
چقدر این می تونه درست باشه ؟

سپاس بابت جوابتون :redguitar:

virtuoso
Saturday 23 August 2014, 10:02 PM
سلام دوست عزیز.
اولا که مطمئن بشین که قیمت ها آپدیت شدن. میتونین با فروشگاه درویش خان تماس بگیرین و قیمت ها رو بپرسین (وارد کننده سازهای آماتی هستن ... سرچ کنین پیدا می کنین)
تی اف، آماتی، هافنر و ... با این قیمت ها همه چینی هستن (تحت لیسانس هستن) ... آماتی بهتر از تی اف هست و هافنر هم بد و خوب داره. (آماتی اصلش ایتالیایی هست که فکر نکنم توی ایران گیر بیاد، اگه باشه هم حداقل از 15 میلیون شروع میشه.... هافنر هم اصلش آلمانی هست که فکر می کنم از 5-6 تومن شروع بشه یا شاید هم بیشتر)

من ساز آماتی 150 و بالاتر رو برای شروع پیشنهاد می کنم. میتونید هافنرهای چینی رو هم قیمت کنید. به نظر من برای شروع سازی بین 400 تا 600 تومن میتونه مناسب باشه (کمی بیشتر، مثلا تا 700 تومن هم هزینه کنید بد نیست) ساز خودم آماتی 220 هست که نسبتا ازش راضی هستم و به عنوان ساز مشقی خوبه.

پس شما یه سقفی رو برای هزینه ای که میخواین بکنین مشخص کنین و چندتا ساز ببینین (با یه فرد ماهر برین که بتونه تشخیص بده صدای خوب و بد رو) ... چندتا ساز هافنر، آماتی، رناتو و ... توی این رنج قیمت امتحان کنین (البته سازهای توی این رنج قیمت تفاوت چشمگیری با هم ندارن)
بهتره خرکش رو هم آلمانی بندازین و سیم خوب هم روش بندازین (مثلا پیراسترو سبز) که فکر می کنم حدودا 100 -150 تومن هم هزینه ی این کار بشه.

اصلا اینترنتی خرید نکنید. حتما با یک فرد خبره برید برای خرید ساز ... مهم ترین چیز اینه که سازی که می خرین سالم باشه.

Radical3
Saturday 23 August 2014, 11:19 PM
سپاس از پاسخگوییتون
بله از فروشگاه درویش خان قیمت گرفتم
رنج قیمت من از 300 تا 500 هست .
البته 100 ت پائین بالا زیاد مشکلی نیست اگه کیفیت جنس خوب باشه
پس به نظر شما آماتی 160 و 200 خوب هستند برای نوآموز ؟
با توجه به اینکه این دو مدل اختلاف قیمت آنچنانی ندارند خواستم ببینم چه تفاوت عمده ای با هم دارند
و در نهایت مگه ویولن چینی تحت لیسانس فرقی با اصلی داره ؟ تا جایی که می دونم تحت لیسانس نباید فرقی با اصلی داشته باشه

virtuoso
Saturday 23 August 2014, 11:35 PM
سپاس از پاسخگوییتون
بله از فروشگاه درویش خان قیمت گرفتم
رنج قیمت من از 300 تا 500 هست .
البته 100 ت پائین بالا زیاد مشکلی نیست اگه کیفیت جنس خوب باشه
پس به نظر شما آماتی 160 و 200 خوب هستند برای نوآموز ؟
با توجه به اینکه این دو مدل اختلاف قیمت آنچنانی ندارند خواستم ببینم چه تفاوت عمده ای با هم دارند
و در نهایت مگه ویولن چینی تحت لیسانس فرقی با اصلی داره ؟ تا جایی که می دونم تحت لیسانس نباید فرقی با اصلی داشته باشه
خواهش می کنم.
همون 400-500 تومن خوبه. 150 هم برای سیم و خرک.
بله، آماتی بد نیست. میتونید هافنر و رناتو هم توی همون رنج قیمت امتحان کنید. تنهایی برای خرید ساز نرین.
تفاوت عمده ای با هم ندارن. ممکنه تفاوتشون در گریف یا سیم گیر یا چنین چیزهایی باشه. تفاوت عمده ، معمولا اختلاف قیمتی در حدود 500 تا 1 میلیون حداقل ایجاد می کنه.

ویلن چینی یعنی اینکه توی چین و با کیفیت چوب و متعلقات پایین تر ساخته میشه. ولی استانداردهای اون شرکت رو داره. صرفا یه کار تجاری هست. ویلن های چینی صرفا مشقی هستن و به مرور هم معمولا صداشون بدتر میشه. ولی برای 3-4 سال بد نیستن. (البته ساز نسبتا خوب چینی هم وجود داره.)

ویلن های اصلی هافنر سازهای بسیار خوبی هستن که قیمت زیادی هم دارن و به مرور هم صداشون بهتر میشه. طوری که اگه 2-3 سال باهاشون نواخته بشه قیمتشون بیشتر میشه.

Radical3
Saturday 23 August 2014, 11:58 PM
خواهش می کنم.
همون 400-500 تومن خوبه. 150 هم برای سیم و خرک.
بله، آماتی بد نیست. میتونید هافنر و رناتو هم توی همون رنج قیمت امتحان کنید. تنهایی برای خرید ساز نرین.
تفاوت عمده ای با هم ندارن. ممکنه تفاوتشون در گریف یا سیم گیر یا چنین چیزهایی باشه. تفاوت عمده ، معمولا اختلاف قیمتی در حدود 500 تا 1 میلیون حداقل ایجاد می کنه.

ویلن چینی یعنی اینکه توی چین و با کیفیت چوب و متعلقات پایین تر ساخته میشه. ولی استانداردهای اون شرکت رو داره. صرفا یه کار تجاری هست. ویلن های چینی صرفا مشقی هستن و به مرور هم معمولا صداشون بدتر میشه. ولی برای 3-4 سال بد نیستن. (البته ساز نسبتا خوب چینی هم وجود داره.)

ویلن های اصلی هافنر سازهای بسیار خوبی هستن که قیمت زیادی هم دارن و به مرور هم صداشون بهتر میشه. طوری که اگه 2-3 سال باهاشون نواخته بشه قیمتشون بیشتر میشه.

یعنی اون سیم و خرکی که روی خودِ ویلون هست قابل استفاده نیست و تفاوت چشمگیری با مدل هایی مثل پیراسترو سبز دارند ؟

virtuoso
Sunday 24 August 2014, 12:03 AM
یعنی اون سیم و خرکی که روی خودِ ویلون هست قابل استفاده نیست و تفاوت چشمگیری با مدل هایی مثل پیراسترو سبز دارند ؟
خرک که یه خرک معمولی هست و بهتره عوض بشه.
سیم هایی که روی ساز هست بهشون میگن سیم تست. فقط برای اینه که باهاش ساز رو تست کنی. ولی اکثر هنرجوها با همونا ساز میزنن. سیم های تست خاصیت ارتجاعی ندارن و باعث میشن فشار زیادی به صفحه های ساز وارد بشه. فکر کنم 7-8 تومن باشن نهایتا...
ولی سیم های خوب مثل پیراسترو، توماستیک و ... اینا مخصوص نواختن هستن.

Radical3
Sunday 24 August 2014, 02:49 AM
و نظر نهاییت رو بگو (:

اگه خودت می خواستی ساز بگیری و دوتا انتخاب داشتی >> آماتی 150 و TF 142 کدوم رو می گرفتی ؟

TF 142
10851
آماتی 150

10852

vahid65
Sunday 24 August 2014, 10:22 AM
و نظر نهاییت رو بگو (:

اگه خودت می خواستی ساز بگیری و دوتا انتخاب داشتی >> آماتی 150 و TF 142 کدوم رو می گرفتی ؟

TF 142
10851
آماتی 150

10852
دوست عزیز آقای احمدی پاسخ سوال رو دادند دیگه.........حالا نمیدونم چرا شما دوباره سوال میپرسید.
ایشون تو پست های قبلی فرمودند که :

من ساز آماتی 150 و بالاتر رو برای شروع پیشنهاد می کنم.
چندتا ساز ببینین (با یه فرد ماهر برین که بتونه تشخیص بده صدای خوب و بد رو) ... چندتا ساز هافنر، آماتی، رناتو و ... توی این رنج قیمت امتحان کنین
حتما با یک فرد خبره برید برای خرید ساز ... مهم ترین چیز اینه که سازی که می خرین سالم باشه.

virtuoso
Sunday 24 August 2014, 10:54 AM
ممنون از آقا وحید.

همونطور که از صحبت های من بر میاد بین تی اف 142 و آماتی 150 ، آماتی رو پیشنهاد می کنم. (اگه بتونید آماتی 200 بگیرید بهتره)

farzadmlv
Sunday 24 August 2014, 06:12 PM
سلام به همه ی دوستان.من یه سوال داشتم که توی تاپیک های متعددی مطرحش کردم ولی جواب درست و حسابی نگرفتم.راستش در مورد ساز های RT که از سفارشات نوا موزیک هست از دوستان و مخصوصا اقای virtuoso که ظاهرا تجربه ی زیادی دارن اگر از کیفیت این ساز ها اطلاعی دارن ممنون میشم در اختیار من قرار بدن.آخه من حدود یک سال پیش یه ساز از این فروشگاه خریدم یعنی استادم واسم خرید و حدودذ یک ملیون هم هزینه اش شد اما هر جا بردمش از پونصد تومن بیشتر بهم قیمت ندادن و این قضیه واقعا یک ساله ذهن منو مشغول کرده.ممنون میشم اگر راهنماییم کنید....

danesh72
Sunday 24 August 2014, 06:19 PM
سلام به همه ی دوستان.من یه سوال داشتم که توی تاپیک های متعددی مطرحش کردم ولی جواب درست و حسابی نگرفتم.راستش در مورد ساز های RT که از سفارشات نوا موزیک هست از دوستان و مخصوصا اقای virtuoso که ظاهرا تجربه ی زیادی دارن اگر از کیفیت این ساز ها اطلاعی دارن ممنون میشم در اختیار من قرار بدن.آخه من حدود یک سال پیش یه ساز از این فروشگاه خریدم یعنی استادم واسم خرید و حدودذ یک ملیون هم هزینه اش شد اما هر جا بردمش از پونصد تومن بیشتر بهم قیمت ندادن و این قضیه واقعا یک ساله ذهن منو مشغول کرده.ممنون میشم اگر راهنماییم کنید....

سلام
سازي كه يك سال پيش خريدي در آوردن قيمتش مشكلي ازت حل نميكنه اگه از صداش راضي هستي ازش استفاده كن
البته ممكنه منظورت محك زدن صداقت فروشنده و استادت باشه!

farzadmlv
Sunday 24 August 2014, 06:46 PM
سلام
سازي كه يك سال پيش خريدي در آوردن قيمتش مشكلي ازت حل نميكنه اگه از صداش راضي هستي ازش استفاده كن
البته ممكنه منظورت محك زدن صداقت فروشنده و استادت باشه!
دوست عزیز ممنون از راهنماییت. مشکل من هم همینه که از صدای سازم راضی نیستم.البته الان با تعویض خرک و کلیفن و سیم پیراسترو و رگلاژ صدا زمین تا اسمون فرق کرده ولی باز احساس بدی بهش دارم. فروشنده که اقای رمضانی فرد هست و دوستانی که از ایشون خرید کردن باید صداقتشون را تایید کنن ولی به صداقت استادم تقریبا شک ندارم...

virtuoso
Sunday 24 August 2014, 06:46 PM

سلام دوست عزیز.
البته بنده فقط مسئول بخش ویلن کلاسیک هستم و به تاپیک ها سر و سامان میدم اما تجربه ی خیلی زیادی ندارم. ایشالا دوستان با تجربه بیان و بیشتر به شما کمک کنن.
سازهایی که تقریبا زیر 2 میلیون تومن قیمت دارن، سازهای مشقی محسوب میشن. (البته خوب و بد دارن)
البته عده ای مخالف نظر من رو دارن و میگن مثلا بالای 3-4 تومن ... اما من ساز دستساز 3 تومنی هم سراغ دارم (متاسفانه بصورت غیر منصفانه ای قیمت سازها رو بالا میگن)

من مارک ساز شما رو نمی شناسم اما حدس می زنم که یه ساز مشقی باشه. سازهای مشقی نسبتا خوب 1 الی 1.5 میلیون هستن.
سازهای مشقی (چینی) با گذر زمان صداشون افت می کنه و یه مقدار قیمتشون پایین میاد (برعکس خیلی از سازهای دستساز و اروپایی)
مارک ساز شما چون معروف نیست و ساز هم دست دوم هست و فروشنده هم احتمالش هست که یه مقدار از قیمت واقعی پایین تر بگه (ممکنه شما هم کمی گرون خریده باشین) بنابراین ممکنه این قیمت باشه ساز شما

هرچند ارزش و قیمت ساز رو نمیشه همینجوری از روی مارک و شواهد گفت. باید صداش شنیده بشه.

به قول دوستمون مسئله ی خیلی مهمی هم نیست. به هر حال اگه از صداش راضی نیستین عوضش کنین اگه راضی هستین هم ادامه بدین.

alireza_violin
Tuesday 16 September 2014, 05:47 PM
سلام خدمت همه ي دوستان عزيز
براي من يه مسافرت پيش اومد براي اروپا الان هلند هستم جاي همه ي دوستان خالي
دوستان عزيز ميخواستم بگم چند روز پيش يه ويولن دست ساز آلماني گرفتم صدا و طنين ساز حيرت آوره
ساز از آبنوس افرا و صنوبر درست شده داخل ساز نوشته شده
Antonius Stradiuarius
Made in Germany
قيمت ساز بدون آرشه شد 1000 يور

virtuoso
Wednesday 17 September 2014, 12:58 AM
سلام خدمت همه ي دوستان عزيز
براي من يه مسافرت پيش اومد براي اروپا الان هلند هستم جاي همه ي دوستان خالي
دوستان عزيز ميخواستم بگم چند روز پيش يه ويولن دست ساز آلماني گرفتم صدا و طنين ساز حيرت آوره
ساز از آبنوس افرا و صنوبر درست شده داخل ساز نوشته شده
Antonius Stradiuarius
Made in Germany
قيمت ساز بدون آرشه شد 1000 يور
سلام دوست عزیز.
سفرتون بی خطر
آبنوس و افرا که خیلی خوبه ولی در مورد صنوبر چیزی نمی دونم.
با این تفاسیری که شما میگین این یک ساز آلمانی، طرح استراد هست و قاعدتا اگه اصل باشه باید خیلی خوب باشه.
1000 یورو فکر می کنم خیلی خوب باشه، احتمالا میشه حدود 4 میلیون و خرده ای که اگه ساز خوب باشه واقعا عالیه.
مبارکتون باشه.
الان ایران آرشه ی خوب گیر میاد. ولی اگه دیدین آرشه با قیمت مناسب گیر میاد همونجا بخرین.
ممنون که ما رو در جریان گذاشتین... موفق باشید

valipour
Wednesday 17 September 2014, 12:13 PM
با سلام.نمی دونم اینجا باید سوالم رو بپرسم یا نه.ولی واقعا چرا قیمت ویولن مثل طلا روز به روز می ره بالا؟

vahid65
Wednesday 17 September 2014, 01:47 PM
با سلام.نمی دونم اینجا باید سوالم رو بپرسم یا نه.ولی واقعا چرا قیمت ویولن مثل طلا روز به روز می ره بالا؟
سلام
شما لطفا بفرمایید قیمت چی میاد پایین:21:
قیمت همه چی میره بالا ویولن هم مثل بقیه چیزا.

alireza_violin
Wednesday 17 September 2014, 05:09 PM
سلام دوست عزیز.
سفرتون بی خطر
آبنوس و افرا که خیلی خوبه ولی در مورد صنوبر چیزی نمی دونم.
با این تفاسیری که شما میگین این یک ساز آلمانی، طرح استراد هست و قاعدتا اگه اصل باشه باید خیلی خوب باشه.
1000 یورو فکر می کنم خیلی خوب باشه، احتمالا میشه حدود 4 میلیون و خرده ای که اگه ساز خوب باشه واقعا عالیه.
مبارکتون باشه.
الان ایران آرشه ی خوب گیر میاد. ولی اگه دیدین آرشه با قیمت مناسب گیر میاد همونجا بخرین.
ممنون که ما رو در جریان گذاشتین... موفق باشید

خواهش ميكنم وظيفه بود كه دوستان و در جريان بذارم
سال ساخت ساز 1950 ميلادي هست
شرايط نگهداري ساز خيلي عالي بوده تا حدي كه تمام قطعات ساز تا دو سال گارانتي داره به علاوه بيمه كامل ساز
خيلي دوست دارم عكس ازش براي نت آهنگ بذارم ولي نميدونم چرا با موبايل گزينه اي كه بشه عكس گذاشت رو نداره ؟!
اگه دوستان ميدونن چطوري اين كار انجام ميشه راهنمايي كنن تا تصاوير ويولن رو بفرستم

farzadmlv
Thursday 18 September 2014, 04:38 PM
خواهش ميكنم وظيفه بود كه دوستان و در جريان بذارم
سال ساخت ساز 1950 ميلادي هست
شرايط نگهداري ساز خيلي عالي بوده تا حدي كه تمام قطعات ساز تا دو سال گارانتي داره به علاوه بيمه كامل ساز
خيلي دوست دارم عكس ازش براي نت آهنگ بذارم ولي نميدونم چرا با موبايل گزينه اي كه بشه عكس گذاشت رو نداره ؟!
اگه دوستان ميدونن چطوري اين كار انجام ميشه راهنمايي كنن تا تصاوير ويولن رو بفرستم
دوست عزیز اگر مقدور بود براتون نمونه صدا هم بذارید لطفا...

alireza_violin
Sunday 21 September 2014, 01:10 AM
1091610915109191092110917

به محض خريد آرشه نمونه صدا براي دوستان ميذارم

farzadmlv
Wednesday 24 September 2014, 06:57 AM
سلام به همه ی دوستان.دیروز یه اتفاق جالبی برام افتاد که گفتنش خالی از لطف نیست. دیروز به صورت کاملا اتفاقی به یکی از آموزشگاه های موسیقی رفتم و ازشون خواستم تا اگر استاد ویولن هست و هنر جو نداره چند دقیقه ای باهاش صحبت کنم.اتفاقا دو تا استاد هم بود یکی سنتی کار بود که به گفته ی خودش سیزده - چهارده سال سابقه داشت و دومی هم کلاسیک کار بود که حدود ده سال کار میکرد.اول با استاد سنتی کار صحبت کردم و ازشون خواستم تا یه قیمتی روی سازم بذاره.بعد از پنج دقیقه زل زدن به ساز و یکم ساز زدن در کمال تعجب گفت سازت حدود سیصد چهار صد می ارزه!!! من هم در اوج ناراحتی ازشون خداحافظی گرفتم و رفتم سراغ استاد کلاسیک کار.با ایشون هم جند دقیقه ای هم کلام شدم و بعد خودشون ساز را نگاه کردن وباهاش نواختن و بدون اینکه من چیزی بگم گفتن سازت خیلی ساز خوبیه و حدود یک ملیون اگر بیشتر نباشه کمتر نیست!!!زیاد سرتون را درد نیارم.وقتی قضیه ی همکار خودش را که سنتی کار بود و ساز را سیصد چهار صد تومن قیمت کرده بود را براشون تعریف کردم ایشون به من گفتن متاسفانه تو ایران از این نوع صدا ها خوششون نمیاد و ویلنیست های سنتی کار بیشتر ویولن هایی را می پسندند که صدای گاو بده (عین حرف خودشون) که وقتی توی استدیو باهاشون ساز میزنیم دیگه چیزی نمیمونه که میکروفن پاره بشه!!!!!!!..... حالا این قضیه را گفتم تا این که توی خرید ساز مثل من که حدود یک سال بود نمیدونستم سازم خوبه یا نه دچار شک و شبهه نشید.یعنی تا دیروز این حرف که میگفتن بازار ساز ویولن خیلی خرابه واسه من ثابت نشده بود..............و من واقعا از حضور یه همچین آدم هایی که اسم خودشون را استاد میزارن و هنرجوهای علاقه مندی مثل خودم را گمراه میکنن متاسفم..............حالا دیگه قضاوت با خودتون.............

vahid65
Wednesday 24 September 2014, 02:23 PM
سلام به همه ی دوستان.دیروز یه اتفاق جالبی برام افتاد که گفتنش خالی از لطف نیست. دیروز به صورت کاملا اتفاقی به یکی از آموزشگاه های موسیقی رفتم و ازشون خواستم تا اگر استاد ویولن هست و هنر جو نداره چند دقیقه ای باهاش صحبت کنم.اتفاقا دو تا استاد هم بود یکی سنتی کار بود که به گفته ی خودش سیزده - چهارده سال سابقه داشت و دومی هم کلاسیک کار بود که حدود ده سال کار میکرد.اول با استاد سنتی کار صحبت کردم و ازشون خواستم تا یه قیمتی روی سازم بذاره.بعد از پنج دقیقه زل زدن به ساز و یکم ساز زدن در کمال تعجب گفت سازت حدود سیصد چهار صد می ارزه!!! من هم در اوج ناراحتی ازشون خداحافظی گرفتم و رفتم سراغ استاد کلاسیک کار.با ایشون هم جند دقیقه ای هم کلام شدم و بعد خودشون ساز را نگاه کردن وباهاش نواختن و بدون اینکه من چیزی بگم گفتن سازت خیلی ساز خوبیه و حدود یک ملیون اگر بیشتر نباشه کمتر نیست!!!زیاد سرتون را درد نیارم.وقتی قضیه ی همکار خودش را که سنتی کار بود و ساز را سیصد چهار صد تومن قیمت کرده بود را براشون تعریف کردم ایشون به من گفتن متاسفانه تو ایران از این نوع صدا ها خوششون نمیاد و ویلنیست های سنتی کار بیشتر ویولن هایی را می پسندند که صدای گاو بده (عین حرف خودشون) که وقتی توی استدیو باهاشون ساز میزنیم دیگه چیزی نمیمونه که میکروفن پاره بشه!!!!!!!..... حالا این قضیه را گفتم تا این که توی خرید ساز مثل من که حدود یک سال بود نمیدونستم سازم خوبه یا نه دچار شک و شبهه نشید.یعنی تا دیروز این حرف که میگفتن بازار ساز ویولن خیلی خرابه واسه من ثابت نشده بود..............و من واقعا از حضور یه همچین آدم هایی که اسم خودشون را استاد میزارن و هنرجوهای علاقه مندی مثل خودم را گمراه میکنن متاسفم..............حالا دیگه قضاوت با خودتون.............
یعنی چی دیگه چیزی نمیمونه که میکروفن پاره بشه؟
حالا اگه استاد سنتی کار میفرمودند سازتون دومیلیون می ارزه باید نتیجه میگرفتید که کلاسیک کارها سازی رو دوست دارند که صدای گاو بده
ساز خوش صدا خوش صداست و ربطی هم نداره که شما باهاش کلاسیک کار کنید یا سنتی

farzadmlv
Wednesday 24 September 2014, 04:11 PM
یعنی چی دیگه چیزی نمیمونه که میکروفن پاره بشه؟
حالا اگه استاد سنتی کار میفرمودند سازتون دومیلیون می ارزه باید نتیجه میگرفتید که کلاسیک کارها سازی رو دوست دارند که صدای گاو بده
ساز خوش صدا خوش صداست و ربطی هم نداره که شما باهاش کلاسیک کار کنید یا سنتی
دوست عزیز استادی که فرق بین یک ساز سیصد تومنی و یک ساز یک ملیون تومنی را نمیفهمه و بدون آگاهی حرف میزنه اسمش استاد نیست که من کاری به سبکش ندارم.ضمنا من توهینی به اساتید سنتی نکردم و هر چیز را که گفتم فقط نقل قول بود.....

meeelodyviolin
Thursday 2 October 2014, 08:37 AM
فکر کنم منظور دوستمون اینه که کسایی که سنتی کار میکنن معمولا سازایی که ر و سل پرحجمی داشته باشنو میپسندن و کلاسیک کارا سازایی با صدای نرمتر و تا حدودی کم حجم تر

valipour
Thursday 2 October 2014, 05:35 PM
اتفاقا من هم با ساز خودم سنتی کار کردم و هم کلاسیک.4 ماه کلاسیک و 1سال خورده ای سنتی .که الان دارم سنتی کار میکنم بعضی اوقات هم کلاسیک.دوست عزیز بعضی استاد ها می خواهند استادان دیگه رو خراب کنن.و این هم از نظر دین و هم از نظر فرهنگ کار ناپسندی است.صدای گاو دادن ویولن با کوک سنتی حرف اشتباهی است.یعنی منظور اون استاد این بود که روح الله خالقی و دیگر اساتید ویولن شون صدای گاو می داد؟ نه!سنتی بسیار زیباست.خب هرکسی سلیقه متفاوتی با دیگری داره دیگه.پس من حق ندارم بگم کلاسیک خوب نیست.چون من دوست ندارم اما بقیه دوست دارن.

araz1991
Thursday 2 October 2014, 06:18 PM
سلام دوستان
من میخوام شرو کنم به یادگیری ویولن
استادی که پیشش ثبت نام کردم منو به یه فروشگاه معرفی کرده که ویولن RT بخرم با قیمت 445 تومن
من که تو نت سرچ کردم دیدم همچین مارکی که فک کنم RT145 یا RT172 این بود رو هیچ سایتی در موردش حرف نزده یا هیچ فروشگاهی تو شهر در موردش زیاد نشنیده و نداشت
احساس کردم این استاد با فروشگاه گاوبندی کرده - پیش من که به فروشگاه زنگ زده بود داشت منو معرفی میکرد بهش میگفت صدای سازت خیلی عالی بود همون رو به این هنرجوم بده

حالا من رفتم یه فروشگاه دیگه که یه مرده میانسال اهل حلال و حروم بود
بهم یه ویلن دست دوم ، دو ماه کارکرده پیشنهاد کرد
Mavis MV1410 414

میگفت همینو 400 خورده ای فروختمو طرف بخاطر مشکل مالی میخواد بفروشه 250 تومن

حالا من این رو به شرط تایید استادمون خریدم

میخواستم ببینم آیا این مارک اصلا قیمت نوش , بالا 400 تومن هست یا نه ؟
آیا کار اشتباهی کردم ؟

hamidooo
Thursday 2 October 2014, 07:23 PM
سلام دوستان
ویولن tf 801 korelly یکی برام گرفت
باقیمت یک میلیون و چهارصد هزارتومن ازم گرفت
خواهش میکنم اگه کسی میتونه قیمتشو برام بدست بیاره
بعضی ها میگقتن هشتصد تومن میفروشن
حالا سسه ماه پیش اینجا نظر دادم کسی جوابمو نداد

virtuoso
Thursday 2 October 2014, 09:36 PM
سلام دوستان
استادی که پیشش ثبت نام کردم منو به یه فروشگاه معرفی کرده که ویولن RT بخرم با قیمت 445 تومن
من که تو نت سرچ کردم دیدم همچین مارکی که فک کنم RT145 یا RT172 این بود رو هیچ سایتی در موردش حرف نزده یا هیچ فروشگاهی تو شهر در موردش زیاد نشنیده و نداشت
احساس کردم این استاد با فروشگاه گاوبندی کرده - پیش من که به فروشگاه زنگ زده بود داشت منو معرفی میکرد بهش میگفت صدای سازت خیلی عالی بود همون رو به این هنرجوم بده

Mavis MV1410 414

آیا کار اشتباهی کردم ؟
سلام دوست عزیز.
این ویلن RT هم یکی از اون ویلن های چینی هست که ظاهرا کیفیت خوبی نداره ... مثل خیلی از ویلن های چینی دیگه که در حدود همین 400-500 تومن قیمتشون هست. البته من این مارک رو زیاد نمی شناسم.
متاسفانه خیلی از اساتید هم با فروشگاه هایی در ارتباط هستن و سود هم براشون داره.
250 تومن رقمی نیست برای ویلن ... فقط باید توجه کنین که ویلن سالم باشه و ایراد فنی نداشته باشه.
اون مارک هم متاسفانه من نمی شناسم ... از این دست مارک های چینی خیلی زیاد شده.

- - - Updated - - -

سلام دوستان
سلام دوست عزیز.
الان تاثیری نداره که شما بدونین قیمت واقعی ساز چقدر بوده ... من که شخصا برای ویلن تی اف بیشتر از 600-700 تومن پول نمیدم. شما با اون قیمت میتونستین یه آماتی خوب بگیرین... (یا صبر کنین بعدا پولتون که بیشتر شد یه ویلن دستساز بخرین) البته خب مارک های مدل بالای تی اف هم توی همین رنج قیمت هستن.
به هر حال به نظر من میتونین با مراکز فروش معتبر که خودشون وارد کننده هستن تماس بگیرین و قیمت دقیق رو بپرسین. میتونین با فروشگاه درویش خان تماس بگیرین و سوالتون رو مطرح کنین. (سرچ کنید سایت رسمی فروشگاه رو پیدا می کنید)

meeelodyviolin
Thursday 2 October 2014, 10:32 PM
سلام دوست عزیز
.من یکی از دوستام همین سازmavisو داشت.نسبت به 250 که داری میدی ساز خوبیه و هرچی باشه از tf که الان حول و حوش 350-400 بهتره.اونم نوش مطمئن باش از tf بیشتر نباشه کمتر نیست
هیچ وقت خودتونو درگیر اسم و مارک نکنین.چون این سازای چینی همشون مثل همن فقط سعی کنین با یه آشنا و کسی که از خرید ساز ذینفع نباشه برین

farzadmlv
Friday 3 October 2014, 11:20 AM
سلام دوستان

Mavis MV1410 414

آیا کار اشتباهی کردم ؟
دوست عزیز من خودم مدل ویولنم 905 RT هست که یک سال پیش حدود نهصد خریدم اما الان قیمتش حدودا یک و نیمه. من هم اوایل که این ساز را خریده بودم احساسم دقیقا مثل شما بود و هر مغازه ای بردم قیمتش را نمیدونست یا قیمت را از خودش در می اورد.تا اینکه جلو تر رفتم و سیم و کلیفن و خرک،همه را عوض کردم و دادم رگلاژ و الان ساز خودش را نشون داده و صدای پخته و نرمی پیدا کرده که بیشتر باب میل کلاسیک کار هاست و اساتید سنتی نواز زیاد با اینجور صدا ها حال نمی کنن.حالا اون دو تا مدلی که شما نوشتید را نمیدونم چطورن!!! ولی من از سازم کاملا راضیم و صداش را خیلی دوست دارم....

amin_20
Sunday 5 October 2014, 09:04 AM
سلام دوستان
منم همچین اتفاقی برام افتاد البته در مقیاس کمتر!
با این پول میتونستی ی ویولن خوب بگیری البته چینی خوب دستساز!من یکی پیدا کردم صداش خ عالی بود قدمت 50 سال داشت میداد 1,200,000 تومان!ویولن شما هم منم فکر همین حدود 800 الی 900 هزار تومن قیمتش باشه!ولی حیف یک میلیون و چهارصد هزار تومن بدی ب tf

alireza_violin
Sunday 5 October 2014, 11:43 PM
سلام خدمت همه دوستان
چون قول داده بودم با خريد آرشه نمونه صداي ساز رو براي دوستان نت آهنگ بذارم الان كه آرشه گرفتم يه نمونه صدا از ويولن ميذارم . ضبط بدون هيچ افكتي انجام دادم تا دوستان عزيز نمونه صداي اصلي ويولن Antonius Stradiuarius رو گوش كنند . ايشالا از آرشه هم عكس براي دوستان ميذارم
قربان همه دوستان

amin_20
Monday 6 October 2014, 10:24 AM
سلام خدمت همه دوستان
چون قول داده بودم با خريد آرشه نمونه صداي ساز رو براي دوستان نت آهنگ بذارم الان كه آرشه گرفتم يه نمونه صدا از ويولن ميذارم . ضبط بدون هيچ افكتي انجام دادم تا دوستان عزيز نمونه صداي اصلي ويولن Antonius Stradiuarius رو گوش كنند . ايشالا از آرشه هم عكس براي دوستان ميذارم
قربان همه دوستان

صدای خوبی داره البته کمی فالش میزدی ها:)ولی درکل خوب بود خ صدای قشنگی داره مبارک باشه عکس های آرشه رو هم بزار:41:

alireza_violin
Monday 6 October 2014, 05:26 PM
ممنون امين جان ، البته خيلي بيشتر از يه كم فالش زدم :)) ولي خب همونطور كه شما هم گفتيد صداي ساز واقعا عاليه حتي من كه مبتدي هستم ازش صداي خوب ميگيرم اصلا داره داد ميزنه كه صدا داره از دل تاريخ مياد :)) درباره آرشه هم خيلي گشتم طرح هاي قديمي بودن ولي من خيلي خوشم نيومد نهايت يه آرشه كربن گرفتم از موي طبيعي اسب هست فوق العاده سبك و قابل مانور بالا روي سيم ها قيمت هم 80 يورو
دوستان عزيز نت آهنگ اگه سوالي باشه در خدمتم

amin_20
Monday 6 October 2014, 05:37 PM
ممنون امين جان ، البته خيلي بيشتر از يه كم فالش زدم :)) ولي خب همونطور كه شما هم گفتيد صداي ساز واقعا عاليه حتي من كه مبتدي هستم ازش صداي خوب ميگيرم اصلا داره داد ميزنه كه صدا داره از دل تاريخ مياد :)) درباره آرشه هم خيلي گشتم طرح هاي قديمي بودن ولي من خيلي خوشم نيومد نهايت يه آرشه كربن گرفتم از موي طبيعي اسب هست فوق العاده سبك و قابل مانور بالا روي سيم ها قيمت هم 80 يورو
دوستان عزيز نت آهنگ اگه سوالي باشه در خدمتم

شاید باورت نشه ولی اینقد منتظرم این 2-3 ماه تموم بشه ی ویولن درست و حسابی اروپایی بخرم ک احتمال زیاد یا آماتی یا هافنر!آرشه ی من خ باحاله از سنگینی نمیشه باهاش راحت آرشه ی راست کشید:21:

farzadmlv
Monday 6 October 2014, 06:28 PM
سلام خدمت همه دوستان
قربان همه دوستان

دوست عزیز مبارک باشه انشالا.میشه بفرمایید ساز را چند قیمت خریدید؟؟؟

alireza_violin
Monday 6 October 2014, 06:49 PM
خيلي ممنون
پست هاي قبلي نوشته بودم ؛اين ويولن رو 1000 يورو از آلمان خريدم ساز دست ساز و براي سال 1950 ميلادي هست

amin_20
Monday 6 October 2014, 07:18 PM
خيلي ممنون
پست هاي قبلي نوشته بودم ؛اين ويولن رو 1000 يورو از آلمان خريدم ساز دست ساز و براي سال 1950 ميلادي هست
خ خوب گرفتی یعنی اینجا میشه چقد حدودا؟باید نزدیک 5 میلیون بشه دیگه آره؟

alireza_violin
Monday 6 October 2014, 07:26 PM
قيمتش خيلي خوب در اومد ، بله به تومن ميشه 4/300 من الان هم كه مغازه هاي آمستردام و بعضي از شهرهاي هلند رو ميبينم مثل اون آلمانيه نميشه واقعا عالي بود

hyperbrush
Wednesday 8 October 2014, 09:27 AM
سلام دوستان من تازه میخوام شروع کنم به ویولن یاد گرفتن بودجمم تا 1 تومن هست چه برندی بگیرم بهتره؟ برگمولر برنده خوبیه ؟ در کل چی پیشنهاد میکنید؟

amin_20
Wednesday 8 October 2014, 09:37 AM
سلام دوستان من تازه میخوام شروع کنم به ویولن یاد گرفتن بودجمم تا 1 تومن هست چه برندی بگیرم بهتره؟ برگمولر برنده خوبیه ؟ در کل چی پیشنهاد میکنید؟
مارک ویولن وقتی مهم میشه ک پول زیادی مثل 4 تومن ب بالا پرداخت بشه اما با این بودجه به نظرم اولا حتما ی نوازنده باهاتون باشه هنگام خرید ک واجبه بعدش صدای ویولن خیلی مهمه ک همون نوازنده میتونه تشخیص بده یا اگه ن همچین کسی ندارین به شرط تایید ویولن بگیرین به مدت 48 ساعت ویولن رو بگیرین و ب استاد نشون بدید!این مارک رو تا حالا نشنیدم مارک های مثل هافنر و وین باخ هستن البته تحت لیسانس توی چین ساخته میشن کلا زیر 4 تومن اصل اروپا گیر نمیاد!

virtuoso
Wednesday 8 October 2014, 11:03 AM
سلام.
توضیحات دوستمون امین آقا کاملا گویا و خوب بود. در تکمیل فرمایش ایشون عرض کنم:
با این بودجه ای که شما در نظر گرفتین میشه یه ویلن مشقی نسبتا خوب خرید. یعنی ویلنی که برای تمرین بسیار مناسبه (و برای اجراهای غیر حرفه ای هم بد نیست) ... مثل ویلن من. آماتی 220
وارد کننده ی ویلن های آماتی فروشگاه درویش خان هست. اما باید با یه نوازنده ی با تجربه و خبره برین تا سازی که می خرین هم نسبت به هم رده های خودش بهتر باشه و هم ایراد فنی نداشته باشه.
هافنر و شاید رناتو هم مارک های خوبی هستن.
موفق باشید

amin_20
Wednesday 8 October 2014, 11:23 AM
البته به نظرم رناتو نخر چون من خودم رناتو دارم واقعا بده و غیرقابل تحمله تازه رگلاژ کردم بهتر شد خ ولی بازم قابل تحمل نیست!با tf کار نکردم تاحالا اما با ی ویولن هافنر 800 تومنی کار کردم هنوز مدلشو ندیدم ولی بردیم رگلاژ ک کرد خ خوب ج میده نسبت ب قیمتش این تجربه ی من بود البته با ی ویولن چینی کار کردم ک قدمت 50 ساله داشت واقعا صداش زیبا بود البته اینم بگم ک مشقی نیست قیمتش هم حدود 1,200,000 تا 1,500,000 میداد!حتما از نظر صدا چک کن من وقتی رفتم برای خرید هیچی نمیدونستم مطلقا همینطور رفتم تو ی ویولن انداخت بهم افتضاح 100 هزار تومنم سرم کلاه گذاشت حالا مجبورم اینو نگه دارم و ی ویولن اروپایی بگیرم حتما همراه نوازنده ویولن با خودت ببر ک اینکاره باشه مهمه!راستی اگه دیدی ی ویولن صداش واقعا خوب بود ارزش داره کمی بیشتر هم هزینه کنی فرضا ارزش داره اگه ی ویولن دیدی 1.200.000 بود اون 200 تومن اضافه رو پرداخت کنی چون پشیمون نمیشی

soroushhhh
Friday 10 October 2014, 10:39 AM
سال 87 یک مقدار پولی اضافه داشتم زد به سرم برم یه ویولن بخرم(هیچ اطلاعات قبلی هم راجع به ویلون نداشتم).بدون برنامه ریزی قبلی رفتم در اولین فروشگاه که دیدم فروشنده هم یک ویلون مارک schmitt tr-200 به قیمت 170 هزار تومان سال 87بهم داد.حالا می خوام شروع کنم به زدن باهاش.نظر شما چیه؟مارک به دردبخرییه یا اینکه بهم انداخته ؟ایا سیمهاشو باید عوض کنم؟رگلاژ باید بشه؟الان قیمتش چنده؟

amin_20
Saturday 11 October 2014, 07:28 AM
سال 87 یک مقدار پولی اضافه داشتم زد به سرم برم یه ویولن بخرم(هیچ اطلاعات قبلی هم راجع به ویلون نداشتم).بدون برنامه ریزی قبلی رفتم در اولین فروشگاه که دیدم فروشنده هم یک ویلون مارک schmitt tr-200 به قیمت 170 هزار تومان سال 87بهم داد.حالا می خوام شروع کنم به زدن باهاش.نظر شما چیه؟مارک به دردبخرییه یا اینکه بهم انداخته ؟ایا سیمهاشو باید عوض کنم؟رگلاژ باید بشه؟الان قیمتش چنده؟
برا اون موقع پول خوبی بوده نسبتا ی چیزی در حد 1 تومن الان مارکش هم اطلاعاتی ازش ندارم بار اول میشنوم ولی باتوجه ب اسم اشمیت باید آلمانی البته اگه چینیش نباشه منظورم تحت لیسانس!سیم ها ک معمولا عوض میشن ب نظرم پیراسترو سبز بنداز ک راحت باشی بعدش رگلاژ هم حتما انجام بده ک واجبه!اگه اصل بود ک بعید میدونم هیچی ولی اگه نبود خرک رو هم عوض کن ک خ تاثیر میزاره البته همه ی این ها رو ب نظرم وقتی انجام بده ک حداقل 3 هفته(نمیگم یک ماه) با ویولنت کار کرده باشی ک با صداش آشنا باشی تا حدودی بعدش ک این تغییرات رو دادی بتونی حسش کنی ک چقدر تغییر کرده ب خصوص وقتی رگلاژ میشه خ نسبت ب قبل بهتر میشه راستی سیم رو بعد از رگلاژ عوض کن!

sobhanlolo
Friday 17 October 2014, 08:08 AM
با عرض سلام به دوستان من با 2تومن چه ویلنی رو میتونم بگیرم ممنون

amin_20
Friday 17 October 2014, 08:49 AM
خب با 2 تومن میشه ی ویولن تحت لیسانس نسبتا خوب گرفت منظورم از تحت لیسانس اینه که ویولنی که میگیری ساخت اروپا نیست ساخت نماینده اون شرکت توی چین هستش!خب اما نوع ویولن!توی این رنج میتونی هافنر،وین باخ،منوهین(باید بگردی ک پیداش کنی) و ... هست ک خودم با هافنر As 181 موافقم واقعا صدای خوبی داره البته قیمتش کمی بیشتره حدود 2,500,000 یا وین باخ 670 و 720 هم هست که میتونی بگیری من کار کردم با اینا صدای خوبی دارن!

soroushhhh
Friday 17 October 2014, 11:53 AM

الیته من اطلاعاتم راجع به ویلون خیلی نیست چون تازه کارم.ولی یک مدل ویلون به اسم ویولنهای اشترونال هستش که دست سازن و ساخت جمهوری چک هستند. و طبق ادعا سایتشون: مفتخر است که هیچ تولیدی در کشور های آسیایی و هیچ کشور دیگری ندارد.ویولونهای هافنر هم خیلی خوبن ولی تا جایی من می دونم همشون چینی هستن ولی اگه دنبال یک ویلون اروپایی دست ساز هستی که حداقل تو این بازار خر توخر ایران حداقل یک ویلون پدر مادر دار داشته باشی و پولتو هم دور نریخته باشی و اهل ریسک کردن هم نباشی فکر کنم اینا ویلونهای خوبی باشن یا حداقل ارزش فکر کردن رو دارن و تا جایی می دونم صداشونم راضیت می کنه.اینم ادرس تنها نمایندگیش تو ایران You can see links before reply

sobhanlolo
Saturday 18 October 2014, 09:16 AM
نمیدونم چرا هر کاری میکنم صفحشون باز نمیشه:17::17::17:

Danyal1313
Thursday 23 October 2014, 08:02 PM
سلام. من عضو جدیدم. می خوام برم ویلون کلاسیک تا اصول رو یاد بگیرم و بعدن اگه شد برم سلو چون واقعآ بهش علاقه دارم. تو شهر کوچیک ما فقط یه مدرس کلاسیک هست که مجبورم برم پیش همون و کلا 2 تا هنرجو داره. من می خوام یه ساز بگیرم. خودش گفت tf. حالا دقیق مدلهاش یادم نیست و گفت حتما به شرط تایید من ساز رو بگیر. چه سازی بگیرم به نظر شما؟ نهایت بودجم 450 الی 500 تومن هست. لطفا یه چیزی معرفی کنید که نهایت استفاده رو داشته باشه چون این مبلغ هم برام سنگینه.

virtuoso
Thursday 23 October 2014, 08:18 PM
سلام. من عضو جدیدم. می خوام برم ویلون کلاسیک تا اصول رو یاد بگیرم و بعدن اگه شد برم سلو چون واقعآ بهش علاقه دارم. تو شهر کوچیک ما فقط یه مدرس کلاسیک هست که مجبورم برم پیش همون و کلا 2 تا هنرجو داره. من می خوام یه ساز بگیرم. خودش گفت tf. حالا دقیق مدلهاش یادم نیست و گفت حتما به شرط تایید من ساز رو بگیر. چه سازی بگیرم به نظر شما؟ نهایت بودجم 450 الی 500 تومن هست. لطفا یه چیزی معرفی کنید که نهایت استفاده رو داشته باشه چون این مبلغ هم برام سنگینه.
سلام. خوش اومدین به نت آهنگ دوست عزیز.
ظاهرا منظورتون چلو (Cello) یا همون ویلنسل هست... ویلنسل کاملا از نظر نوازندگی و نت خوانی با ویلن متفاوته!

هر سبکی باید صحیح آموزش داده بشه... تمام اصول و تکنیک ها باید دقیق آموزش داده بشه.
حالا که شما با محدودیت مواجه هستین، حتما از ویدئوهای یوتیوب (به زبان انگلیسی) کمک بگیرین. مطالب انجمن هم میتونه کمکتون کنه (تاپیک راهنما رو مطالعه کن)

با 400-500 تومن میتونین یه ویلن مشقی معمولی بگیرین. هرچند من ویلن های تی اف رو اصلا نمی پسندم ولی در حد این قیمت ها مارک ها زیاد تفاوتی ندارن (نظر من بین ویلن های چینی بیشتر روی آماتی و هافنر هست بین اونایی که دیدم ... ببین با این بودجه آماتی یا هافنر گیرت میاد یا نه)
فقط باید توجه کنین که ساز سالم و استاندارد باشه (توی این مسئله استاد میتونه کمکتون کنه)

araz1991
Tuesday 28 October 2014, 12:56 PM

تو این رنج میتونی TF142 بگیری که قیمتش بین 400 تا 450 تو شهرهای مختلف متفاوته

amin_20
Wednesday 29 October 2014, 06:42 PM
به نظرم tf نگیر ببین میتونی کمی بیشترش کنی اگه 600 بشه فکر کنم بشه ویولن خوبی بگیری به نسبت هزینه ای که میدی هافنر های تحت لیسانس رو هم نگاه بنداز حتما!!!

valipour
Friday 31 October 2014, 03:15 PM
من بالاخره نفهمیدم قیمت هافنر چنده؟

amin_20
Sunday 2 November 2014, 08:03 AM
من بالاخره نفهمیدم قیمت هافنر چنده؟

چه مدلی از هافنر مدنظرته آخه؟

- - - Updated - - -

ی سوال داشتم دوستان!اگه من ب فرض ی ویولن رو خارج از کشور بخرم 1000 دلار!اینجا چقدر میشه قیمتش با محاسبه ی گمرک و اینا!

valipour
Sunday 2 November 2014, 11:41 PM
چه مدلی از هافنر مدنظرته آخه؟

پایین ترین مدلش

amin_20
Thursday 6 November 2014, 11:51 AM
سلام دوستان
ی ویولن هست مدل Hofner H11 Outfit زنگ زدم نمایندگی قیمت مدل نو 4 میلیون و 100 هزار تومن بود استادم ی دونشو داره میخواد بفروشه چونکه میخواد ویولن استاد زهیردینی اگه اشتباه نکنمو به قیمت 23 میلیون تومن بخره این ساز هم انتخاب همون استاد زهیردینی هست و میگه ک به من 1 میلیون زیر قیمت میده خودم صداشو شندیم دیروز باهاش کار کرد صداش واقعا خوبه اما وقتی خودم باهاش کار کردم کمی گز گز میکرد ک فکر کنم مشکل از من بود!این هم عکس هاش هست به نظر شما 3 میلیون می ارزه براش بدم!راستی دست ساز آلمانه
توی عکسی ک از پشتش گرفتم وسط ویولن اگه دقت کنین ی سری نقطه نقطه ریز هست اونا مشکلی ایجاد میکنن؟

- - - Updated - - -

پایین ترین مدلش

میشه مدل های چینی فکر کنم از 400 هزار تومن شروع میشه!خوب هاش هم ساخت دست آلمان ک قیمت ها میره بالای 4 میلیون تا معلوم نیست کجا دیگه ب عوامل مختلفی بستگی داره ب فرض استاد من ی دونه H215 Master داره تقریبا 100 سال قیمتشه خریدش 35 میلیون با آرشه و ... نزدیک 40 میلیون تومن!

amin_20
Sunday 9 November 2014, 07:14 AM
کسی نیست جواب ما رو بده؟مهمه خب امروز باید برم برای خریدش لطفا جواب بدین دوستان!

meeelodyviolin
Sunday 9 November 2014, 07:42 AM
سلام دوستان
ی ویولن هست مدل Hofner H11 Outfit زنگ زدم نمایندگی قیمت مدل نو 4 میلیون و 100 هزار تومن بود استادم ی دونشو داره میخواد بفروشه چونکه میخواد ویولن استاد زهیردینی اگه اشتباه نکنمو به قیمت 23 میلیون تومن بخره این ساز هم انتخاب همون استاد زهیردینی هست و میگه ک به من 1 میلیون زیر قیمت میده خودم صداشو شندیم دیروز باهاش کار کرد صداش واقعا خوبه اما وقتی خودم باهاش کار کردم کمی گز گز میکرد ک فکر کنم مشکل از من بود!این هم عکس هاش هست به نظر شما 3 میلیون می ارزه براش بدم!راستی دست ساز آلمانه
توی عکسی ک از پشتش گرفتم وسط ویولن اگه دقت کنین ی سری نقطه نقطه ریز هست اونا مشکلی ایجاد میکنن؟

- - - Updated - - -

میشه مدل های چینی فکر کنم از 400 هزار تومن شروع میشه!خوب هاش هم ساخت دست آلمان ک قیمت ها میره بالای 4 میلیون تا معلوم نیست کجا دیگه ب عوامل مختلفی بستگی داره ب فرض استاد من ی دونه H215 Master داره تقریبا 100 سال قیمتشه خریدش 35 میلیون با آرشه و ... نزدیک 40 میلیون تومن!
سلام دوست عزیز
عکسای سازو که دیدم با توجه به چوب استفاده شده ساز خوبی به نظر میاد ولی نظر قطعی رو با شنیدن صدای ساز میشه داد.در ضمن اون نقاط پشت سازهم فکر میکنم فقط وارنیش ساز خراشیده شده باشه و مشکلی نداره

virtuoso
Sunday 9 November 2014, 09:02 AM
سلام دوستان

سلام دوست عزیز.
اصولا اگه یه ساز، آلمانی اصل باشه و اشکال فنی هم نداشته باشه تا 5 تومن هم می ارزه.
این ساز ظاهرش بد نیست. در مورد اون گز گز کردن باید ببینید مشکل اساسی داره ساز یا اینکه با رگلاژ کردن حل میشه. سازی خوب هست که همه ی سیم هاش همخوان باشه (یعنی سیم های زیر و بمش در یه سطح صدا دهی باشن ... بم خوان یا زیر خوان نباشه)
من متوجه اون نقاطی که می گی نشدم.
معمولا فقط از روی عکس نمیشه نظر داد صدای ساز هم باید شنیده بشه.
روی سیم سل توی پوزیسیون های بالا ساز رو امتحان کنین ببینین صداش چطوره (همین طور روی سیم های دیگه)
مانایی صدا رو امتحان کنید (یه پیتزیکاتو بزنید ببینید چقدر طول میکشه تا صدا کاملا قطع بشه)

اون دسته از دوستان نت آهنگی که تهران هستن اگه بخوان ساز بخرن تنها کمکی که از دست من بر میاد اینه که ساز رو از فروشنده بگیرن و بیارن پیش من تا امتحان کنم و به یکی دوتا استاد هم نشون بدم تا در مورد ارزش ساز بشه اطمینان حاصل کرد.

valipour
Tuesday 11 November 2014, 07:08 PM
اخه من شنیدم که هافنر زیر 4 میلیونش رو چین می زنه

- - - Updated - - -

ایا درسته؟

amin_20
Tuesday 11 November 2014, 08:45 PM
اخه من شنیدم که هافنر زیر 4 میلیونش رو چین می زنه

- - - Updated - - -

ایا درسته؟
دو نوع هافنر چینی داریم یکی ک مشقیه یکی هم هست ساخته ی آلفرد استینگله(فکر کنم همین بود اسمش)ک نماینده ی رسمی هافنر توی چینه کیفیت ویولن هاش هم بالاست من باهاشون کار کردم به خصوص AS 181 واقعا صدای قشنگی داره در حد ی ویلن هافنر H8 Outfit اصل آلمان صدا داره!

sobhanlolo
Tuesday 16 December 2014, 10:22 AM
با سلام دوستان نظرتون درباره ویلن های بهمن توکلی چی هست تا بحال با سازای ایشون کارکردین میگن الگو استرادیوس میزنه وبسیار سازای مناسبی دارند برای سبک کلاسیک ونظرتون درباره دیگر سازنده ها چیه کدامشون بهتر میسازند

valipour
Wednesday 17 December 2014, 06:00 PM
با سلام دوستان نظرتون درباره ویلن های بهمن توکلی چی هست تا بحال با سازای ایشون کارکردین میگن الگو استرادیوس میزنه وبسیار سازای مناسبی دارند برای سبک کلاسیک ونظرتون درباره دیگر سازنده ها چیه کدامشون بهتر میسازند

من استاد توکلی رو نمی شناسم.
ولی از بین سازنده ها استاد امیر طاهری رو بیش تر از همه قبول دارم.

maahoor
Monday 22 December 2014, 11:31 PM
دوستانی که دنبال سازهای دست ساز ایرانی خوب میگردن این وبلاگ استاد فریدون صالحی هست که قدیمترین شاگرد استاد قنبری مهر هستند

farzad61
Tuesday 23 December 2014, 11:00 AM
سلام دوستان
با توجه به دسترسی اینجانب به خارج از ایران و امکان خرید خارجی یک مدل ویولن هافنر به شرح زیر پیدا کردم که تو ایران حول وحوش 8 میلیون تومن هست و من می تونم 2.5 میلیون بخرمش تو حراج.اساتید فن راهنمائی کنن که به نظرشون برای نوازنده ویولن ایرانی مناسب هست یا نه؟
Hofner Violin Outfit - H66 "Concertino" (CONCERT)

H66-V-0

Handmade in Germany.

The Hofner "Concertino" complete violin outfit contains the H66-V violin. Fully solid, flamed maple, genuine purfling, orange-brown spirit varnish, Wittner finetuning tailpiece and quality nylon strings.
The outfit also includes the AS-34-V carbon fibre bow, AS-90/560-V case, along with a chinrest, rosin and pitchpipe.

Size: 4/4

Wood
Top: Alpine Spruce
Back,sides,neck: European Maple
Fingerboard, nuts: Ebony
Wood quality: AA

Finish
Hand varnish: spirit varnish
Antique varnish: No

Fittings
Tailpiece: Wittner Ultra
Pegs: Ebony Swiss.
Strings: Prelude
در ضمن امکان خرید ویولن زیر به قیمت 3.200.000 تومان نیز هست.برای نوازنده ایرانی که حرفه ایی هم نیست ارزش داره بخرم یا همون بالائی کافیه و جواب کار منو میده؟
Hofner Violin Outfit - H115 Series (CONCERT) You can see links before reply

Handmade in Germany
.

This Hofner Violin is for the more demanding player. Handcrafted from selected European tone woods, antique varnished and with Dominant strings.
Available as a copy of Antonio Stradivari, Guarneri 'del Gesù' or Giovanni Battista Guadagnini.
Each violin comes complete with a H8/4-V bow, an AS-90/660-V Case, chinrest, rosin and pitchpipe.
Size: 4/4

[*=left] Hofner Violin Outfit - H115 "Stradivari" (H115-AS-V-0)
[*=left] Hofner Violin Outfit - H115 "Guadagnini" (H115-BG-V-0)
[*=left] Hofner Violin Outfit - H115 "Guarneri" (H115-GG-V-0)

Wood
Top: Alpine Spruce
Back,sides,neck: European Maple
Fingerboard, nuts: Ebony
Wood quality: AA

Finish
Hand varnish: spirit varnish
Antique varnish: Yes

Fittings
Tailpiece: Rosewood, blk fret
Pegs: Rosewood Swiss.
Strings: Dominant

MHA0210
Wednesday 24 December 2014, 04:34 PM
اساتید محترم؛ کسی راجع به Top violins چیزی شنیده؛ از استادی این اسمو شنیدم و اینکه معمولا با اسمTV شناخته شدست!!!!!!!!!

maahoor
Friday 26 December 2014, 01:00 AM
فرزاد جان هافنر 66 یکی از بهترین ویلن های میان قیمت هافنر هست و با اون قمیت که شما میگید خریدش خیلی به عالیی هست البته مدل 66 الان تهران حدود 7 تومن میده
اگه براتون مقدوره میتونید مدل 115 هم بخرید صداش از 66 هم بالاتره قیمتش الان تهران 8.5 هست
این سازها با توجه به استایل و کیفیت خوبی که دارند برای نوازندگی در هر دو سبک ایرانی و کلاسیک اروپایی جواب میدن و البته خیلی از اساتید نظرشون اینه که ویلن باید صدای ویلن بده و موسیقی ایرانیو اروپایی نداره و این ایده به غلط رایج هست که ساز بم خوان رو میگن ایرانی
بهر حال به نظر من قطعا ارزش خرید داره
اگر ممکن هست بفرماید از کدوم کشور و به صورت حضوری یا خرید اینترنتی دارید ساز رو تهیه میکنید و در ضمن مدل 225 رو هم ببینید که مدل بالاتر از 115 هست و قیمتش اینجا حدود 13 تومنه
نکته دیگه همه این سازها در چند مدل طرح استراد واریوس و طرح گوارنری تولید میشن که من به شخصه طرح استراد رو که یا حرف as مشخص میشه بیشتر میپسندم

maahoor
Friday 26 December 2014, 01:12 AM
فرزاد جان شما امکان خرید بیش از یک ساز رو دارید؟

violet_star
Saturday 27 December 2014, 04:02 PM
فرزاد جان هافنر 66 یکی از بهترین ویلن های میان قیمت هافنر هست و با اون قمیت که شما میگید خریدش خیلی به عالیی هست البته مدل 66 الان تهران حدود 7 تومن میده
اگه براتون مقدوره میتونید مدل 115 هم بخرید صداش از 66 هم بالاتره قیمتش الان تهران 8.5 هست
این سازها با توجه به استایل و کیفیت خوبی که دارند برای نوازندگی در هر دو سبک ایرانی و کلاسیک اروپایی جواب میدن و البته خیلی از اساتید نظرشون اینه که ویلن باید صدای ویلن بده و موسیقی ایرانیو اروپایی نداره و این ایده به غلط رایج هست که ساز بم خوان رو میگن ایرانی
اگر ممکن هست بفرماید از کدوم کشور و به صورت حضوری یا خرید اینترنتی دارید ساز رو تهیه میکنید و در ضمن مدل 225 رو هم ببینید که مدل بالاتر از 115 هست و قیمتش اینجا حدود 13 تومنه
نکته دیگه همه این سازها در چند مدل طرح استراد واریوس و طرح گوارنری تولید میشن که من به شخصه طرح استراد رو که یا حرف as مشخص میشه بیشتر میپسندم

دوست عزیز البته من در نمایندگی ایران، هم با 66 تست کردم هم 115، و برعکس قیمتش 66 رو بیشتر پسندیدم! بعد از 66 هم 215 بود که صدای بسیار خوبی داشت اما قیمتش بالا بود!

violet_star
Sunday 4 January 2015, 02:18 PM
البته دقت کنید سازی که الان موجود هست در ایران h66hv هست. که حدود 1 تا 1.5 میلیون از h66 گرونتره. اما به هر حال هر دو سازهای بسیار خوبی هستند

sobhanlolo
Friday 9 January 2015, 07:23 PM
امکانش هست
بفرماید از کدوم کشور و به صورت حضوری یا خرید اینترنتی دارید ساز رو تهیه میکنید ممنون میشم

farzad61
Friday 9 January 2015, 10:55 PM

ممنون از راهنمائی هاتون-یکی از اقوام بنده تو انگلیس زندگی می کنه و قرار بیاد ایران.منم تلفن نمایندگیش تو انگلیس رو بهش دادم اونم تماس گرفته بود و گفته بودن 500 پوند برای h66 و 600 پوند برای 115.قرار شده با خودش بیاره ایران برام.متاسفانه به خاطر آشنائی کمی که دارم امکان اینکه بگم بیشتر بیاره رو ندارم:17:

maahoor
Tuesday 13 January 2015, 11:20 AM
اقا مبارک باشه
عجب قیمت رویاییییییی خوش بحالت
:38:
واقعا این ساز با این قیمت عالییی هست

Radical3
Wednesday 21 January 2015, 08:13 PM
سلام به دوستان گرامی
به نظر شما برای بنده که می خوام به تازگی شروع کنم این ساز مناسب هست که به صورت اینترنتی سفارش بدم ؟
اصلاً سفارش اینترنتی به صلاحه ؟

navid_bikas71
Wednesday 21 January 2015, 09:18 PM
سلام به دوستان گرامی
به نظر شما برای بنده که می خوام به تازگی شروع کنم این ساز مناسب هست که به صورت اینترنتی سفارش بدم ؟
اصلاً سفارش اینترنتی به صلاحه ؟

سلام

دوست عزیز خرید ساز از طریق اینترنت و حتی حضوری اما خودتون به تنهایی کار اشتباهی هست به نظرم.

چون سازهای هم نام و هم مارک و حتی سازهای دست ساز که یک استاد خبره آنها رو ساخته باشه صداهای متفاوتی دارند و خوب بد دارند.
به همین دلیل سفارش ساز از طریق اینترنت اصلا صلاح نیست.
شما بهتره به همراه یک فرد وارد(مثلا استادی که میخوایین در آینده باهاش کار کنین) حضورا تشریف ببرید و از تجربیات ایشون استفاده کنید که سرتون کلاه نره.
موفق باشید

violet_star
Wednesday 21 January 2015, 10:01 PM
دوست عزیز
فروشگاه اینترنتی دیجیکالا بسیار معتبر و خوبه. اجناس همه کاملا نو، سالم و با خدمات و گارانتی اصلی هستند. اما
همانطور که آقا نوید هم گفتن، خرید اینترنتی برای ویولن، مخصوصا در این رده ساز ها اصلا به صلاح نیست.شما همین ساز رو میتونید از نمایندگیش بگیرید و حضوری تست و بین چند ساز بهترین رو انتخاب کنید.
البته در این رده قیمتی خیلی به برند خاصی تکیه نکنید و به یه استاد بسپارید تا بهترین گزینه ممکن رو براتون انتخاب کنند.

Radical3
Sunday 8 February 2015, 05:58 PM
آخه از این جهت گفتم که Stagg ظاهراً برند معتبری هست
نکته دیگه اینکه بنده تهران نیستم و اینجا نمایندگی معتبری وجود نداره و تنها ساز های چینی می فروشند
با توجه به نکات بالا اگر مجبور باشم اینترنتی سفارش بدم نظر شما چیه ؟
سپاس

marzieh91
Wednesday 11 February 2015, 04:55 PM
سلام دوستان
من مبتدی هستم و بودجه محدودی برای تهیه ساز دارم.میخواستم بدونم بهترین سازی که میشه با حدود 600-800 تومن گرفت چه برند و مدلی هست؟بعد اینکه بهتره از شهر خودم بگیرم یا تهران (که البته تهران نمیتونم با استادی مشورت کنم چون آشنایی ندارم)
ممنون میشم که راهنماییم کنید

sobhanlolo
Friday 13 February 2015, 01:19 PM
سلام خدمت دوستان کسی ویلن های استاد مسعود پورناجی را دارد قیمتاش از چقدر شروع میشه کیفیت سازاشان چجوریه