PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قیمت روز انواع ویولن (+ بحث در مورد مارک های مختلف و خرید ویلن)

صفحه ها : 1 2 [3]

valipour
Friday 13 February 2015, 04:27 PM
سلام خدمت دوستان کسی ویلن های استاد مسعود پورناجی را دارد قیمتاش از چقدر شروع میشه کیفیت سازاشان چجوریه

سلام دوست عزیز من شماره شون رو دارم.021-77636000.
ولی درباره ساز هاشون اطلاع ندارم

sobhanlolo
Saturday 14 February 2015, 07:44 PM
کسی اطلاعات دیگه ای نداره

ahmad98
Saturday 7 March 2015, 10:43 PM
سلام دوستان .
بورس بازار فروشنده های ویولن در تهران کجاست ؟
البته بهارستان رو میدونم بین پل چوبی تا مجلس یه تعداد فروشگاه ساز و آلات موسیقی هست .
راستش میخواستم بدونم برند های معروف توی تهران نمایندگی دارند ؟ یا جای دیگه غیر از بهارستان هست که بشه ویولن خرید ؟
یه راهنمایی هم در مورد خرید ویلون بدین ؟ به چه پارامتر هایی باید توی خرید ویلن دقت کرد ؟
الان ویولن از 300 هزار تومن هست تا برو بالای 100 میلیون !!!
حالا به جز جنس چوبی که به کار رفته .... چی باعث میشه که مثلا ً یه ویولن قیمتش 500 هزار تومن باشه ولی یه ویولن دیگه قیمتش 5 میلیون تومن؟؟

Radical3
Saturday 14 March 2015, 11:58 PM
درود
دوستان نظرتون درباره ویلون اشترونال W16/160 با قیمت 2 میلیون و 200 هزار تومان چیه ؟
با این مقدار پول میشه ویلونی بهتر از این گرفت ؟

You can see links before reply

saliii
Monday 23 March 2015, 09:03 PM
سلام دوستان
من دیروز عضو سایت شدم.
راستش من تازه میخوام برم کلاس ویولن ثبت نام کنم .
برای خرید ساز هم بودجه ی زیادی ندارم ؛فعلا دارم راجع به قیمت ساز تحقیق میکنم.
تقریبا اکثر صفحات این تاپیک رو مطالعه کردم و متوجه شدم حداقل قیمتی که دوستان برای خرید یک ساز
به افراد نوآموز پیشنهاد کردن از 400-500 تومن شروع میشه.
من از دو – سه تا مغازه که ساز قیمت کردم ( چه نو و چه دست دوم) ویولن هایی رو به من نشون دادن که
قیمتشون 150 – 200 – 250 تومن بوده!!! من خودم حس میکنم این ویولن ها به درد نمیخوردن که
قیمتشون انقدر پایین بود :| ( شاید هم طرز من اشتباهه)
با توجه به مطالبی که در این تاپیک مطالعه کردم ، این سوال برام پیش اومده که
آیا برای یک نوآموز خرید ویولنی با این قیمت ( 150 – 200 تومن) مناسب هست؟
یعنی ویولی با این قیمت ویولن مناسبی هستش یا به درد نمیخوره ؟
ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

virtuoso
Tuesday 24 March 2015, 08:25 PM
سلام دوستان
من دیروز عضو سایت شدم.
راستش من تازه میخوام برم کلاس ویولن ثبت نام کنم .
برای خرید ساز هم بودجه ی زیادی ندارم ؛فعلا دارم راجع به قیمت ساز تحقیق میکنم.
تقریبا اکثر صفحات این تاپیک رو مطالعه کردم و متوجه شدم حداقل قیمتی که دوستان برای خرید یک ساز
به افراد نوآموز پیشنهاد کردن از 400-500 تومن شروع میشه.
من از دو – سه تا مغازه که ساز قیمت کردم ( چه نو و چه دست دوم) ویولن هایی رو به من نشون دادن که
قیمتشون 150 – 200 – 250 تومن بوده!!! من خودم حس میکنم این ویولن ها به درد نمیخوردن که
قیمتشون انقدر پایین بود :| ( شاید هم طرز من اشتباهه)
با توجه به مطالبی که در این تاپیک مطالعه کردم ، این سوال برام پیش اومده که
آیا برای یک نوآموز خرید ویولنی با این قیمت ( 150 – 200 تومن) مناسب هست؟
یعنی ویولی با این قیمت ویولن مناسبی هستش یا به درد نمیخوره ؟
ممنون میشم منو راهنمایی کنید.
سلام دوست عزیز. به نت آهنگ خوش آمدید.
ممکنه سازی با قیمت پایین هم پیدا بشه که کیفیت نسبتا خوبی داشته باشه (در شرایط خیلی خاص) اما من همیشه میگم که هنرجوها سازی پایین تر از 400 تومن نخرن. علت اینه که سازی که کیفیت نامرغوبی داشته باشه طبیعتا صدای بدی داره و هنرجو خیلی زود از تمرین کردن دلزده میشه. دلیل دوم اینه که ساز نامرغوب رو نهایتا 1-2 سال میتونین باهاش بنوازین... بعد از اون ازش خسته میشین و صداش دیگه رضایت بخش نیست. بهتره که اولین ساز هنرجو، سازی باشه که حداقل 4-5 سال جوابگوی تمرینات باشه.

saliii
Thursday 26 March 2015, 04:25 PM
سلام دوست عزیز. به نت آهنگ خوش آمدید.
ممکنه سازی با قیمت پایین هم پیدا بشه که کیفیت نسبتا خوبی داشته باشه (در شرایط خیلی خاص) اما من همیشه میگم که هنرجوها سازی پایین تر از 400 تومن نخرن. علت اینه که سازی که کیفیت نامرغوبی داشته باشه طبیعتا صدای بدی داره و هنرجو خیلی زود از تمرین کردن دلزده میشه. دلیل دوم اینه که ساز نامرغوب رو نهایتا 1-2 سال میتونین باهاش بنوازین... بعد از اون ازش خسته میشین و صداش دیگه رضایت بخش نیست. بهتره که اولین ساز هنرجو، سازی باشه که حداقل 4-5 سال جوابگوی تمرینات باشه.

ممنون.....
از پاسخگوییتون سپاسگزارم

shahin66
Saturday 28 March 2015, 04:49 PM
سلام و با عرض شاد باش سال نو
من تازه با خدمات این پایگاه آشنا شده ام
درخواست:
یک عدد ویولن tf 146 در سال 84 خریداری کردم و تا به امروز حتی یکبار هم استفاده ننموده ام.کاملا نو می باشد.علاقه مند هستم با قیمتی کمتر از قیمت موجود در بازار به دست مصرف کننده برسانم.با تحقیقات میدانی بنده در حال حاضر این نوع ویولن با قیمت 500000 تومان در بازار عرضه می شود.اگر دوستان تازه وارد مشتاق خرید از بنده باشند در خدمتم.
من اطلاعات تماس نگذاشتم چون نمیدانم جز قوانین هست یا نه.
لطفا راهنمایی فرمایید.

reza288
Sunday 12 April 2015, 06:24 PM
من یه tf142 خریدم 136000 سال نود دادم ریگلاژش کردیه نفرماهرصداش فوق العاده شد کسی باورنمیکردزیریک میلیون خریده باشم یک ماه پیش ازاقایه ابراهیمی یه سازدست سازشونوخریدم سه میلیون البته پنچ تومن میگفت من سه بیشترندادم بهشون ولی واقعاسازشون پنچ تومن می ارزه tf ها بعضیاشون بادستکاری خیلی عالی میشن ودست سازهاراهم میشه تخفیف خوب گرفت

shapigood
Thursday 16 April 2015, 12:31 AM
سلام دوستان . کسی درباره مارک ویولن mangano professor - handmade violin اطلاعاتی داره؟؟؟ این که کیفیتش در چه حده، صداش و قیمتش..

violinlover84
Friday 17 April 2015, 03:10 PM
سلام کسی در مورد ویالن tf corelli چیزی میدونه ؟ کیفیتش خوبه؟ قیمتش چنده؟
خواهش میکنم اگه میتونین برام یه قیمت بگیرید من تو شهرستان دسترسی ندارم

farzadmlv
Friday 12 June 2015, 06:29 PM
سلام خدمت همه ی دوستان عزیز.
راستش مدتیه در فکر تعویض ساز هستم. 2سالی هم هست که کلاسیک کار می کنم.تا حدود 2 ملیون تومن میخوام هزینه کنم . اگر امکانش هست راهنماییم کنید که بهترین انتخاب را داشته باشم.
اول اینکه با این قیمت ویولن غیر چینی میشه خرید؟ اگر نمیشه شما مدل های هافنر تحت لیسانس را پیشنهاد می کنید یا مدل های دیگه رو؟ البته می دونم به مارک زیاد نباید توجه داشت ولی خب هر کس بخواد یه ویولنی را بخره اول مارکش را نگاه می کنه دیگه؟!
من ساز قبلیم را از آقای رمضانی(موسیقی نوا) خریدم و تا حدودی راضی بودم اما اگر دوستان جای مطمئن تری را سراغ دارند بهم معرفی کنند.
خلاصه به یک مشورت اساسی نیاز دارم !!!:5:

valipour
Saturday 13 June 2015, 11:12 AM
سلام خدمت همه ی دوستان عزیز. راستش مدتیه در فکر تعویض ساز هستم. 2سالی هم هست که کلاسیک کار می کنم.تا حدود 2 ملیون تومن میخوام هزینه کنم . اگر امکانش هست راهنماییم کنید که بهترین انتخاب را داشته باشم. اول اینکه با این قیمت ویولن غیر چینی میشه خرید؟ اگر نمیشه شما مدل های هافنر تحت لیسانس را پیشنهاد می کنید یا مدل های دیگه رو؟ البته می دونم به مارک زیاد نباید توجه داشت ولی خب هر کس بخواد یه ویولنی را بخره اول مارکش را نگاه می کنه دیگه؟! من ساز قبلیم را از آقای رمضانی(موسیقی نوا) خریدم و تا حدودی راضی بودم اما اگر دوستان جای مطمئن تری را سراغ دارند بهم معرفی کنند. خلاصه به یک مشورت اساسی نیاز دارم !!!:5: سلام دوست عزیز من اطلاع زیادی در مورد خرید ویولن ندارم. اما می دونم که ویولن های هافنر زیر 6 ،7 میلیونش ساخت چینه

farzadmlv
Wednesday 17 June 2015, 08:42 PM
از دوستان کس دیگه ای نبود بتونه کمک کنه؟
آقای احمدی شما اطلاعی در مورد مارک ها و قیمت ها ندارین؟ جایی را میشناسید که قابل اعتماد باشه؟؟

virtuoso
Wednesday 17 June 2015, 09:14 PM
از دوستان کس دیگه ای نبود بتونه کمک کنه؟
آقای احمدی شما اطلاعی در مورد مارک ها و قیمت ها ندارین؟ جایی را میشناسید که قابل اعتماد باشه؟؟
سلام دوست عزیز. من فراموش کردم جواب شما رو بدم
با 2 تومن به نظر من میتونین دنبال ساز دستساز دست دوم (ایرانی) هم باشین. ترجیحا چینی نخرین. حتی هافنر تحت لیسانس هم بدرد شما نمی خوره.
فروشگاه ها عمدتا ویلن های چینی یا دستساز نو دارن. دستسازهای ایرانی که بعضا از 3 تومن شروع میشن به بالا (شاید هم از 4 تومن) ... چینی ها هم که بعضا زیاد جالب نیستن. شما یکی دوجا رو سر بزنین و بگین در چه حد میخواین هزینه کنین.
اینایی که دستساز دارن و میخوان بفروشن بعضیاشون 2-3 تومن میدن سازشونو ... حالا شما بازم بگردین (اگه ساز دست دوم خواستین بخرین حتما مطمئن بشین که چوبش ترک نخورده باشه).
ممکنه ویلن های ساخت چک هم بتونین با این هزینه پیدا کنین که عمدتا بهتر از چینی ها هستن.
اگه در نهایت به این نتیجه رسیدین که ساز چینی بخرین بهتره که همون هافنر تحت لیسانس یا آماتی (یا هر مارک معروف دیگه) رو بخرین.

موفق باشید

ahmad98
Thursday 18 June 2015, 11:22 PM
سلام دوست عزیز. من فراموش کردم جواب شما رو بدم
با 2 تومن به نظر من میتونین دنبال ساز دستساز دست دوم (ایرانی) هم باشین. ترجیحا چینی نخرین. حتی هافنر تحت لیسانس هم بدرد شما نمی خوره.
فروشگاه ها عمدتا ویلن های چینی یا دستساز نو دارن. دستسازهای ایرانی که بعضا از 3 تومن شروع میشن به بالا (شاید هم از 4 تومن) ... چینی ها هم که بعضا زیاد جالب نیستن. شما یکی دوجا رو سر بزنین و بگین در چه حد میخواین هزینه کنین.
اینایی که دستساز دارن و میخوان بفروشن بعضیاشون 2-3 تومن میدن سازشونو ... حالا شما بازم بگردین (اگه ساز دست دوم خواستین بخرین حتما مطمئن بشین که چوبش ترک نخورده باشه).
ممکنه ویلن های ساخت چک هم بتونین با این هزینه پیدا کنین که عمدتا بهتر از چینی ها هستن.
اگه در نهایت به این نتیجه رسیدین که ساز چینی بخرین بهتره که همون هافنر تحت لیسانس یا آماتی (یا هر مارک معروف دیگه) رو بخرین.

موفق باشید

سلام آقای احمدی . من چند تا سوال از شما دارم .
اول اینکه ساز خودتون چه مارکی هست و چقدر هزینه کردید براش ؟
این سازی که باهاش میزنید الان ، از همون روز اول داریدش یا اینکه حرفه ای شدید ساز جدید خریدید ؟
راستش من هنرجوی مبتدی هستم ، سازم هم هافنر آلفرداستینگل هست ... میدونم چینیه و قیمتش هم زیر 1 تومنه . این ساز رو خودم نخریدم و از یکی از اقوام گرفتم تا ویولن زدن رو باهاش شروع کنم اما بعدا ً شاید بخوام خودم ساز بخرم .
به نظرتون تا چه مدت باید با این ساز بزنم ؟؟؟ الان کتاب ل ویولن 3 هستم ( اوایلش ) ... کی باید ساز جدید تهیه کنم ؟ اصلا ً لازمه یا نه ؟ از لحاظ هزینه هم اگه یه سازی واقعا ً ارزش داشته باشه میتونم براش هزینه کنم و محدودیتی ندارم اما متاسفانه تو ایران سازی که شاید 2 3 تومن هم ارزش نداشته باشه رو به قیمتای بالای 10 تومن میدن یا حتی بیشتر !!!! چون متاسفانه هیچ معیاری برای این ساز وجود نداره ظاهرا ً .
ممنون میشم توضیح بدین چون خیلی مشتاقم جواب سوالاتم رو بدونم و خوشحال میشم از تجربیات شما استفاده کنم .

virtuoso
Friday 19 June 2015, 02:35 PM
سلام آقای احمدی . من چند تا سوال از شما دارم .
اول اینکه ساز خودتون چه مارکی هست و چقدر هزینه کردید براش ؟
این سازی که باهاش میزنید الان ، از همون روز اول داریدش یا اینکه حرفه ای شدید ساز جدید خریدید ؟
راستش من هنرجوی مبتدی هستم ، سازم هم هافنر آلفرداستینگل هست ... میدونم چینیه و قیمتش هم زیر 1 تومنه . این ساز رو خودم نخریدم و از یکی از اقوام گرفتم تا ویولن زدن رو باهاش شروع کنم اما بعدا ً شاید بخوام خودم ساز بخرم .
به نظرتون تا چه مدت باید با این ساز بزنم ؟؟؟ الان کتاب ل ویولن 3 هستم ( اوایلش ) ... کی باید ساز جدید تهیه کنم ؟ اصلا ً لازمه یا نه ؟ از لحاظ هزینه هم اگه یه سازی واقعا ً ارزش داشته باشه میتونم براش هزینه کنم و محدودیتی ندارم اما متاسفانه تو ایران سازی که شاید 2 3 تومن هم ارزش نداشته باشه رو به قیمتای بالای 10 تومن میدن یا حتی بیشتر !!!! چون متاسفانه هیچ معیاری برای این ساز وجود نداره ظاهرا ً .
ممنون میشم توضیح بدین چون خیلی مشتاقم جواب سوالاتم رو بدونم و خوشحال میشم از تجربیات شما استفاده کنم .
سلام دوست عزیز.
ساز بنده الان آماتی 220 هست. نسبت به سازهای هم رده ی خودش فکر می کنم بهتر باشه. (همراه با سیم پیراسترو سبز و خرک بوش) ... این ساز رو من حدودا سال 90 به قیمت 360 هزار تومن خریدم. من اوایل کارم با یه ساز بسیار بی کیفیت کار می کردم که از یکی از آشنایان گرفته بودمش. البته بنده حرفه ای نیستم و هنوز هنرجو محسوب میشم اما الان کارهایی که انجام میدم نیاز به ساز بهتری داره اما خب از نظر مالی امکان خرید ساز بهتر رو فعلا ندارم.
ببینید سازهای ما در واقع ساز مشقی هستن. یعنی ساز حرفه ای (برای اجرا و ضبط) نیستن. به نظر من برای تمرین آدم باید یه ساز مشقی خوب داشته باشه. یعنی این ساز سیم هاش همخوان باشن (مثلا یکی یا دوتا از سیم ها جنس صداش فرق نداشته باشه!) ... معمولا هافنرها یا آماتی های چینی اینجوری هستن.
هنرجو تقریبا از سال های سوم یا چهارم نوازندگیش میتونه یه ساز خوب بخره چون این احتمال وجود داره که وارد دنیای حرفه ای بشه... بنابراین ساز حرفه ای نیاز داره.
اما به نظر من شما باید این کارها رو انجام بدین:
اولا ببینین سازتون استاندارد هست ... یعنی در حد خودش خوب صدا میده یا خیر. یه ساز مشقی باید یه حداقل هایی رو داشته باشه. میتونین دنبال خرید یه ساز خوب باشین اما عجله نکنین. فعلا شما نوازنده ی حرفه ای نیستین و نیازی نیست که سازتون حرفه ای باشه اما بد نیست در کنار ساز مشقی یه ساز حرفه ای هم داشته باشین. سازهای دستساز ایرانی و اروپایی رو امتحان کنین. ببینین کدومشون ارزش خریدن دارن. 2 هفته ی پیش یه نفر یه ساز آورده بود آموزشگاه ما به قیمت 3-4 تومن. واقعا ارزششو داشت. الان دوست من یه ساز خریده به قیمت 3700 که دستساز ایرانی هست ... اونم نسبتا خوبه ... ولی شما حق دارین. خیلی از سازها رو به چند برابر قیمت اصلی می فروشن. به هر حال شما سازهای مختلف رو امتحان کنین و به اساتید مختلف نشون بدین ... ایشالا یه ساز خوب پیدا می کنین (ولی فعلا برای شما واجب نیست)

saberk
Saturday 20 June 2015, 08:34 PM
سلام
ساز من یکم پوزیسیون رو بد میخونه! میشه بهترش کرد؟
من تاحالا سازمو برای ریگلاژ نبردم! به نظرتون لازمه ببرم؟ بهتر میشه؟

virtuoso
Saturday 20 June 2015, 08:56 PM
سلام
ساز من یکم پوزیسیون رو بد میخونه! میشه بهترش کرد؟
من تاحالا سازمو برای ریگلاژ نبردم! به نظرتون لازمه ببرم؟ بهتر میشه؟
سلام.
اگه یکی از سیم هاش (یا حتی دوتا از سیم ها) پوزیسیون رو بد میخونن احتمالا با رگلاژ بهتر میشه ... اما اگه همه ی سیم ها پوزیسیون رو بد میخونن ممکنه با رگلاژ کمی بهتر بشه ممکنه هم تغییر محسوسی نکنه.
اصولا سازهایی که کیفیت چوبشون پایینه پوزیسیون رو خوب نمی خونن. یعنی توانایی ایجاد صدای مناسب رو در پوزیسیون ها ندارن.
اگر سازتون ارزش رگلاژ کردن رو داره (قیمت بالای 700 تومن ... البته منظورم قیمت و ارزش واقعی ساز هست نه قیمت گذاری ها کاذب...) ببرینش پیش یه رگلاژکار خوب

saberk
Saturday 20 June 2015, 09:09 PM
سلام.
اگه یکی از سیم هاش (یا حتی دوتا از سیم ها) پوزیسیون رو بد میخونن احتمالا با رگلاژ بهتر میشه ... اما اگه همه ی سیم ها پوزیسیون رو بد میخونن ممکنه با رگلاژ کمی بهتر بشه ممکنه هم تغییر محسوسی نکنه.
اصولا سازهایی که کیفیت چوبشون پایینه پوزیسیون رو خوب نمی خونن. یعنی توانایی ایجاد صدای مناسب رو در پوزیسیون ها ندارن.
اگر سازتون ارزش رگلاژ کردن رو داره (قیمت بالای 700 تومن ... البته منظورم قیمت و ارزش واقعی ساز هست نه قیمت گذاری ها کاذب...) ببرینش پیش یه رگلاژکار خوب
پوزیسیون سیم بمش بد میخونه...ریگلاژکار خوب میشناسین؟
هزینه ریگلاژ چقدره؟

maahoor
Saturday 27 June 2015, 02:10 AM
سلام بر دوستان
خود من برای ارتقا سازم بیش از یکسال با شدت بسیار زیاد گشتم
بسیاری از سازندگان به نام . گمنام رو از نزدیک ملاقات کردم
برندهای قابل اعتنا تو بازار رو هم بررسی کردم
هر کجا هم خبر دار شدم کسی ساز اروپایی قدیمی برای فروش داره رفتم و دیدم
نکته
من از ابتدا دنبال ساز چینی نبودم پس هیچ اطلاعاتی از چینهای تو بازار ندارم

نتیجه
اولا اینکه قیمت سازهای اروپایی نو در ایران به شدت گرون تر از اروپا هست و. حضرات واردد کننده علتش رو گمرک بالا میدونن که البته خیلی راست نیست چون فرض اینکه همه سازها شون رو با گمرک وارد میکنند غلطه پس در نتیجه اگر اشنایی در خارج کش.ر دارید که میتونه براتون خرید اینترنتی کنه همین سازهای هافنر مدلهای المانیش مثل h 66 -h115-h215 رو میتونید با یک سوم قیمت ایران تهیه کنید برای مثال مدل 215 اینجا قیمتش 16 ملیون هست در المان 6 تومن هست برای خریدش هم قبلا تو یه تاپیک دیگه یه سایت مطمین معرفی کردم برید مطالعه کنید

دومین گزینه خرید سازهای اروپایی قدیمی میان قیمت هست لازم به ذکره که نود درصد سازهای که30-40 سال پیش وارد ایران شدن به اسم ایتالیای کا چکسلواکی هست و اینجا برچسب ایتالیا میزدند در کل این سازها ساهای خوش صدای هستند که بسته به سلامت و صدا میشه از 1500 تا 6000 تومن خریدشون
توجه داشته باشید اکثر دارندگان این سازها تو توهم قیمت هستند و ممکنه قیمتهای خیلی بالاتری پرت کنند ولی اگه کمی حرفه ای باشید یا طرف معقول باشه میتونید به قیمت بخرید نومنش خودم سازی رو دیدم طرف 20 میلیون میگفت با توهم اینکه کارش اشتاینر اصل !!!!! هست بعد که دیدمش و براش توضیح دادم و پیش چند تا کارشناس فرستادئم فهمید سازش یه کپی خیلی معمولی و قدیمی از اشتاینر هست تا 4 تومن هم حاضر به فروش بود

گزینه سوم خرید ساز دستساز ایرانی هست
بعد از مدتها جستجو و برخورد با بسیاری از این حضرات استید به عنوان کسی که خودم هم کمی اطلاعات در ساخت دارم باید گفت اکثر سازندگان ایران افراد بی اطلاعی هستند که فقط به صورت تجربی این فن رو اموختن و بیشتر میشه گفت ویلن رو نجاری میکنند و در بین این افراد بعضی اسمهای بزرگ هم دیده میشه فراموش نکنیم که مقبولیت عام رافع جهل اشخاص نیست اما خوب هستند کسانی که کارشون خوبه از بین اونها میتونم به جناب محسن شاملو و اقای فاضل محمدی اشاره کنم کارهای قابل اعتنایی دارند که تو محدود 7-8 ت.من میتونید بگیرید

در نهایت اگر بودجتون محدوده یه سری به سایتهای فروش اجناس دست دوم مثل دیوار بزنید و سعی نید مستقیمم او دست اول خرید کتید فقط اینکار لازمش اینه که یا خودتون از ساز سر در بیارین یا یه ادم مطمین پیدا کنید که بیاد موارد رو براتون ببینه

virtuoso
Saturday 27 June 2015, 08:55 AM
پوزیسیون سیم بمش بد میخونه...ریگلاژکار خوب میشناسین؟
هزینه ریگلاژ چقدره؟
معمولا سازهایی که معمولی هستن و خیلی مرغوب نیستن پوزیسیون سیم بمشون بد میخونه. ساز منم همینجوریه ...
هزینه رگلاژ ممکنه بین 50 تا 150 تومن باشه ... هزینه ها رو دقیق نمی دونم. برای معرفی رگلاژکار اگه تهران هستین لطفا پیام خصوصی بفرستین

MRYM_HAMD
Saturday 27 June 2015, 09:58 AM
سلام
من به یه راهنمایی فوری میخوام
قصد دارم یه ویولن بخرم و کادو بدم-برای یه فرد مبتدی میخوام که علاقه به این ساز داره و هنوز هیچ کلاسی نرفته
نهایتا تا 300 - 400 میخوام هزینه کنم
تهران هستم

1. چه مدلی بخرم؟؟؟؟؟؟؟
2. واز کجا بخرم که تقلب تو کارشون نباشه ؟؟؟؟

مرسی

virtuoso
Saturday 27 June 2015, 03:32 PM
سلام
قصد دارم یه ویولن بخرم و کادو بدم-برای یه فرد مبتدی میخوام که علاقه به این ساز داره و هنوز هیچ کلاسی نرفته
تهران هستم

1. چه مدلی بخرم؟؟؟؟؟؟؟

مرسی
سلام. راستش میزان پولی که میخواین هزینه کنین یه مقدار کمه ... من ترجیح میدم اینجا اسم نبرم که تبلیغ نشه.
با این مقدار پولی که میخواین هزینه کنین میتونین یه ویلن مشقی چینی بخرین. اما باید توجه کنین که ساز سالم باشه. بعضی از فروشگاه های معتبر معمولا ویلن هاشون سالم هست.

maahoor
Monday 29 June 2015, 03:12 PM
سلام
تهران هستم

1. چه مدلی بخرم؟؟؟؟؟؟؟

مرسی

دوست عزیز همینطور که محمد عزیز فرمودن با این قیمت چیز اصلا خوبی نمیشه خرید ولی اگر بحث کادو دادن هست یه سر به سایت دیجیکالا بزنید یه سری قیمت تو همین رنج داره با توجه به تجربه ای که از خرید کالاهای دیجیتال از این سایت دارم قیمتش از بازار ارزونتره

pclord
Thursday 2 July 2015, 10:51 PM
سلام دوستان

من تازه میخوام شروع کنم و با توجه به قدرت مالی و تحقیق تو این انجمن و انجمن های دیگه میخوام tf 142 بگیرم، لطفا قیمت روزش و نظرتون رو در موردش بهم بگین. تا 500 تومن میخوام هزینه کنم

توی شهر ما هم جایی برای فروش ساز نیست و میخوام اینترنتی بگیرم این سایت You can see links before reply معتبر هست؟

با تشکر

virtuoso
Friday 3 July 2015, 12:09 AM
سلام دوستان

من تازه میخوام شروع کنم و با توجه به قدرت مالی و تحقیق تو این انجمن و انجمن های دیگه میخوام tf 142 بگیرم، لطفا قیمت روزش و نظرتون رو در موردش بهم بگین. تا 500 تومن میخوام هزینه کنم

توی شهر ما هم جایی برای فروش ساز نیست و میخوام اینترنتی بگیرم این سایت You can see links before reply معتبر هست؟

با تشکر
سلام. با توجه به مبلغی که میخواین هزینه کنین انتخابتون بد نیست ... البته من هافنر و آماتی رو بیشتر ترجیح میدم.
من متاسفانه قیمت روز رو ندارم ولی باید حول و حوش همین 500-600 تومن باشه.
برای خرید ساز، هیچوقت خرید اینترنتی رو پیشنهاد نمی کنم ... اگه میتونین برین یه شهر دیگه و ویلن رو بخرین. ساز باید حتما سالم و استاندارد باشه.
این فروشگاه اینترنتی رو که اینجا گذاشتین اولین باره می بینم ... اگه دوستان ازش خرید کردن بگن که معتبر هست یا خیر. به هر حال من خرید اینترنتی رو پیشنهاد نمی دم

Pourya_Es
Friday 3 July 2015, 01:17 AM
سلام
شاید این سوالم جاش اینجا نباشه ولی بهتر از اینجا تو انجمن پیدا نکردم !
من یه ویولن خوب دارم که برادرم از آلمان برام آورده
مارکشم rodrich paesold هست
قبل از این با یه ویولن دیگه کار میکردم که نسبتا قدیمی هست و خوب از همین چینی هاست که صرفا چون شبیه ویولن هست بهش میگم ویولن وگرنه صداش تعریفی نداره
البته من برای تمرین باهاش مشکلی ندارم
از طرفی به دلایل شخصی مایلم از سوردین استفاده کنم و چون شنیدم که سوردین صدای سازو در دراز مدت خراب میکنه میخوام برای تمرینام از ویولن قبلیم استفاده کنم که بتونم سوردینو روش بزارم
به نظرتون تمرین کردن با ساز قبلیم مشکلی تو آموزشم بوجود نمیاره ؟ یا باید حتما با ساز جدیدم که استاندارد هم هست تمرین کنم ؟
مرسی

pclord
Friday 3 July 2015, 01:21 AM
سلام. با توجه به مبلغی که میخواین هزینه کنین انتخابتون بد نیست ... البته من هافنر و آماتی رو بیشتر ترجیح میدم.
من متاسفانه قیمت روز رو ندارم ولی باید حول و حوش همین 500-600 تومن باشه.
برای خرید ساز، هیچوقت خرید اینترنتی رو پیشنهاد نمی کنم ... اگه میتونین برین یه شهر دیگه و ویلن رو بخرین. ساز باید حتما سالم و استاندارد باشه.
این فروشگاه اینترنتی رو که اینجا گذاشتین اولین باره می بینم ... اگه دوستان ازش خرید کردن بگن که معتبر هست یا خیر. به هر حال من خرید اینترنتی رو پیشنهاد نمی دم

ممنون دوست عزیز، میرم از مغازه میگیرم.

من یک نگاهی کردم توی این رنج قیمت مدل های زیر بود شما کدومش رو پیشنهاد میدین، یه چیزی باشه که صداش برای شروع زیاد بد نباشه؟ اگه مدل دیگه ای هست که من ندیدم لطفا معرفی کنید.

Amati 160

Amati 200

Hofner AS-045 V

Karl Hofner AS-040 VA

اون tf 142 رو چرا میگین ضعیف تر از این مدل هاست؟

با تشکر

Nilya
Friday 3 July 2015, 08:59 AM
سلام
قبل از این با یه ویولن دیگه کار میکردم که نسبتا قدیمی هست و خوب از همین چینی هاست که صرفا چون شبیه ویولن هست بهش میگم ویولن وگرنه صداش تعریفی نداره
از طرفی به دلایل شخصی مایلم از سوردین استفاده کنم و چون شنیدم که سوردین صدای سازو در دراز مدت خراب میکنه میخوام برای تمرینام از ویولن قبلیم استفاده کنم که بتونم سوردینو روش بزارم
به نظرتون تمرین کردن با ساز قبلیم مشکلی تو آموزشم بوجود نمیاره ؟ یا باید حتما با ساز جدیدم که استاندارد هم هست تمرین کنم ؟
مرسی
با یه سرچ ساده ی کلمه سوردین یه عالمه تاپیک مربوط به سوردین رو میتونستین ببینین و سوالتون رو اون جا مطرح کنید . شاید جوابتون هم با خوندنشون میگرفتین.
منم همین کار شما رو میکنم اما یه تایم هایی که مثلا کسی خونه نیست با ساز بهترم و بدون سوردین تمرین می کنم. چون یه مسئله ای که هست اینه که شما با استفاده از سوردین نمی تونی نوانس ها و حالت های مختلف رو خوب در بیاری و بشنوی. شاید به نظر خیلی مهم نیاد اما واقعا بیان یک قطعه خیلی مهمه. مخصوصا اگه کلاسیک کار باشی. من خودم اولش که بیشتر رو نت خونی و انگشت گذاری و آرشه کشی و مسائل پایه ای یه درس کار میکنم با یه ساز داغون که فقط فالش نباشه و همراه با سوردین تمرین می کنم بعدش وقتایی که کسی خونه نیست میرم سراغ ساز دیگم که توانایی نشون دادن جزئیات رو داره و بدون سوردن تمرین میکنم. این جوری به نظرم بهترین حالته. ولی خب اگه هیچ وقتی نتونی بدون سوردین تمرین کنی دیگه مجبوری دیگه. ولی تو اون قسمت ها که گفتم دچار ضعف میشی.

virtuoso
Friday 3 July 2015, 01:49 PM
ممنون دوست عزیز، میرم از مغازه میگیرم.

من یک نگاهی کردم توی این رنج قیمت مدل های زیر بود شما کدومش رو پیشنهاد میدین، یه چیزی باشه که صداش برای شروع زیاد بد نباشه؟ اگه مدل دیگه ای هست که من ندیدم لطفا معرفی کنید.

Amati 160

Amati 200

Hofner AS-045 V

Karl Hofner AS-040 VA

اون tf 142 رو چرا میگین ضعیف تر از این مدل هاست؟

با تشکر
خواهش می کنم. یه چیز کلی هم بهتون بگم ... تقریبا سازهای مشقی چینی همه در یه رنج هستن. ممکنه یکی یه مقدار نرم تر بخونه یکی یه مقدار تیزتر ...
آماتی 200 به نظرم برای شروع بد نیست. هرچند که هافنر هم خوبه ... البته باید حتما امتحان کنین و مطمئن بشین که سالم هستن.
تی اف 142 یکی از پر طرفدارترین سازهای مشقی هست ... از این نظر که بعضی از تی اف ها تمام سیم هاشون همخوان هستن خوبن ولی خب من صداشونو دوست ندارم (یه مقدار سلیقه ای هست)

- - - Updated - - -

سلام
مرسی
سلام... دقیقا نیلیا خانم به نکات خوبی اشاره کردن. من هم میخوام یک نکته ی دیگه رو عرض کنم.
دقت کنید سازی که خریدین اگه نو هست باید حسابی ازش کار بکشین ... بدون سوردین ... باید خیلی با قدرت و بطور صحیح باهاش بنوازین تا کم کم صداش پخته تر و بهتر بشه ... بنابراین سعی کنید ازش استفاده کنید.

Pourya_Es
Friday 3 July 2015, 05:11 PM
سلام
خیلی ممنونم از نیلیا خانوم و شما دوست عزیز
میشه منظورتون از تمرین به صورت صحیح رو بگید ؟ من هم شنیدم که صدای ساز در اثر نواختن پخته میشه ولی اطلاعات دقیقی از این موضوع ندارم
اگه میشه بیشتر توضیح بدید

virtuoso
Friday 3 July 2015, 06:57 PM
سلام
خیلی ممنونم از نیلیا خانوم و شما دوست عزیز
میشه منظورتون از تمرین به صورت صحیح رو بگید ؟ من هم شنیدم که صدای ساز در اثر نواختن پخته میشه ولی اطلاعات دقیقی از این موضوع ندارم
اگه میشه بیشتر توضیح بدید
سلام مجدد.
خواهش می کنم. البته یه مقدار از حیطه ی اطلاعات بنده خارجه اما مختصرا عرض می کنم ... وقتی شما خوب و پر قدرت آرشه می کشید سیم ها، خرک، صفحه ی بالایی ، پل و صفحه ی پایینی مرتعش میشن (البته بقیه ی اجزا مثل سیم گیر هم مرتعش میشن ولی نباید توی صدا دهی دخالت مستقیم داشته باشن) ...
این مرتعش شدن همزمان بعد از مدتی باعث میشه که این اجزا به همدیگه اصطلاحا عادت کنن. یعنی حرکتشون هماهنگ تر بشه و به قول خودمون مَچ بشن و صدا دهی ویلن بهتر بشه.
مورد دیگه ای هم که هست اینه که اهالی فن میگن وقتی ساز تحت آرشه کشی شدید قرار می گیره تنش هایی که در چوب ساز هستن آزاد میشن (البته بنده اطلاعات دقیقی در این مورد ندارم) ... حتی یه مدتی سیم های خاصی میندازن روی ساز نو تا این تنش ها خارج بشن و صدای ساز پخته بشه.

pclord
Sunday 5 July 2015, 07:28 PM
سلام

بین مدل های زیر کدوم بهتره 2 دوتاشو به ترتیب اولویت بهم بگین:

Amati 200

Hofner AS-040 VA

Karl Hofner AS-045 VA

Karl Hofner AS-060-V

لطفا بفرمایین فرق بین مدل V و VA چی هست؟

با تشکر

Pourya_Es
Sunday 5 July 2015, 11:03 PM
سلام

Amati 200

Hofner AS-040 VA

Karl Hofner AS-045 VA

Karl Hofner AS-060-V

با تشکر

دوست عزیز چند نکته رو بهش توجه داشته باشید
اول اینکه شما هرچه پول بیشتری خرج کنید ساز بهتری میخرید
دوم اینکه تو این رنج قیمت تفاوت سازها زیاد نیست
سوم اینکه اگه هافنری که نوشتین اصل باشه به مراتب بهتر از یه ساز چینی مثل آماتی هست
و نکته آخر اینکه هیچ کس به اندازه استادتون نمیتونه در این زمینه به شما کمک کنه
موفق باشید

Nilya
Monday 6 July 2015, 12:56 AM
سلام

Amati 200

Hofner AS-040 VA

Karl Hofner AS-045 VA

Karl Hofner AS-060-V

با تشکر
به نظر من اماتی ۲۰۰ بهتر از هافنر های چینی اونم در این سطحه. یه نکته ای که این وسط هست اینه ساز های چینی تو این رنج قیمت صدای مشابهی ندارن. حتما باید باهاش بزنی. منظورم اینه که همه ی آماتی ۲۰۰ ها مثل هم نیستند. شاید تو همین ساز های چینی بشه ساز خوبی هم پیدا کرد. اگه واسه شروع میخوای خیلی مهم نیست پول الکی خرج نکن و خیلیم وسواس به خرج نده به نظر من. ببین با صدای کدوم بیشتر حال می کنی. دیگه سلیقه ایه دیگه. اگه امکانش رو داری با استاد یا کسی که یکم سر در میاره برو واسه خرید و دقت کن که حتما سالم باشه.
در ضمن سازهای آلمانی هافنر الان فکر نمیکنم زیر ۶ میلیون باشه. چه بسا بیشتر.

arusha66
Friday 24 July 2015, 08:00 PM
سلام خدمت همه ی دوستان عزیز.
راستش مدتیه در فکر تعویض ساز هستم. 2سالی هم هست که کلاسیک کار می کنم.تا حدود 2 ملیون تومن میخوام هزینه کنم . اگر امکانش هست راهنماییم کنید که بهترین انتخاب را داشته باشم.
اول اینکه با این قیمت ویولن غیر چینی میشه خرید؟ اگر نمیشه شما مدل های هافنر تحت لیسانس را پیشنهاد می کنید یا مدل های دیگه رو؟ البته می دونم به مارک زیاد نباید توجه داشت ولی خب هر کس بخواد یه ویولنی را بخره اول مارکش را نگاه می کنه دیگه؟!
من ساز قبلیم را از آقای رمضانی(موسیقی نوا) خریدم و تا حدودی راضی بودم اما اگر دوستان جای مطمئن تری را سراغ دارند بهم معرفی کنند.
خلاصه به یک مشورت اساسی نیاز دارم !!!:5:
دوست عزیز
من سازم رو حدود سه سال پیش از نمایندگی هافنر تو تهران خریدم مدلش هم Paesold PA800 هست. خیلی از سازم راضیم و چند تا از اساتید بنام هم از صداش خوششون اومد... من اون موقع حدود دو تومان خریده بودم ولی اطلاع ندارم که الان چقدر هست و آیا مدلش الان موجود هست یا نه... و اینکه مطمینم چینی نیست و دست ساز آلمانه چون از نمایندگی هاشون توی آلمان و کانادا پرسیدم و شماره سریال سازم رو چک کردم و نمایندگی المان تایید کرد که این ساز با این سریال دست ساز آلمانه و از اونا خریداری شده حتی تاریخ خریدش رو هم گفت. پیشنهاد من اینه که حتما از جای معتبر خرید کنید که چینی نباشه... چون خیلی ها بهم میگفتن نو این قیمت احتمالا دست ساز آلماان نیست و من مطمین بهشون جواب میدادم. امیدوارم موفق باشید.

salar1370
Monday 27 July 2015, 02:17 PM
با سلام خدمت دوستان و تشکر بابت این اطلاعات خوبی که دادید.
به نظر شما بین هافنر 045 و آماتی 200 کدومو انتخاب کنم برای شروع؟
هافنر الان 550 هست و آماتی 200 قیمتش 600
یا اینکه واسه شروع از ارزونتر شروع کنم ؟ اساتید چه صلاح میدونید؟!!

farzadmlv
Monday 27 July 2015, 08:17 PM
سلام.
دوست عزیز با این بودجه ای که شما واسه خرید ساز در نظر گرفتید دنبال مارک نباشید. بیشتر باید به کیفیت ساز توجه داشت تا مارکش.و اینکه از بین ساز های هم قیمت بهترینش را انتخاب کرد.که این کار من و شما نیست و باید به اهلش سپرد.!
به نظر من اگر ویولن را جدی میخوای دنبال کنی از همین اول یه ویولن خوب انتخاب کن.خیلی از هنرجوها را دیدم که اول تابستون یه ساز گرون قیمت خریدن و صرف اینکه از یه قطعه ای خوششون اومده اومدن کلاس ویولن و آخر تابستون هم با کلی ضرر اونو فروختن!
اما در کل این هزینه ای که میخواهید برای شروع بپردازید خوبه.موفق باشید

angelmalfoy
Monday 27 July 2015, 08:50 PM

هافنر چینی خوب نیست
این هافنرم که گفتی خوب نیست چینیه کیفیتش پایینه خوب نیست
من هافنر چینی دارم خیلی خراب می شه :|

salar1370
Monday 27 July 2015, 10:32 PM
با تشکر از دوستان
با این وجود اگر هافنر خوب نیست بین آماتی و tf همرده نظر شما دوستان و اساتید چیه؟

virtuoso
Tuesday 28 July 2015, 09:54 AM
سلام. بنده آماتی رو پیشنهاد می کنم.
البته در این رنج قیمت معمولا کیفیت سازها زیاد فرقی نداره. دقت کنید که ساز سالم و استاندارد باشه.
ترجیحا سیم و خرکش رو هم همون موقع خرید عوض کنید که حدودا 100 تومن دیگه هم باید خرج کنید. (سیم ترجیححا پیراسترو سبز و خرک هم اوبرت، بوش یا تورت ... البته کاملا سلیقه ایه)

salar1370
Tuesday 28 July 2015, 10:11 AM
ممنون از مشورت های بسیار خوب دوستان.
دوستان با بودجه 600، 700 تومن آیا ویلن دست دوم متوسط میشه خرید؟ مثلا چه مدلایی میشه خرید و اینکه آیا هیچ کدوم از دوستان قصد فروش دارند یا خیر؟
با تشکر

virtuoso
Tuesday 28 July 2015, 10:26 AM
ممنون از مشورت های بسیار خوب دوستان.
دوستان با بودجه 600، 700 تومن آیا ویلن دست دوم متوسط میشه خرید؟ مثلا چه مدلایی میشه خرید و اینکه آیا هیچ کدوم از دوستان قصد فروش دارند یا خیر؟
با تشکر
ترجیحا ویلن دست دوم نخرید. مگر اینکه فروشنده رو کاملا بشناسین یا یه کارشناس خبره ساز رو تایید کنه. ویلن های دستساز دست دوم هم من زیر یکی دو تومن ندیدم. ولی ویلن مشقی دست دوم اگه خواستین بخرین حتما باید تایید شده باشه. بنده هم پیشنهاد نمی کنم.
ضمنا اینجا خرید و فروش یا تبلیغات انجام نمیشه ... سایت بخش تبلیغات داره.

salar1370
Wednesday 29 July 2015, 04:00 PM
دوستان با پیشنهاد استاد همون tf 142 خریدم البته قیمتش مناسب واسم حساب شد و 390 خریدم

YousefEMO
Thursday 13 August 2015, 08:37 PM
سلام ، دوستان من یهویولن میخوام از 350 تا 600 تومن ، میشه راهنمایی کنید ؟؟:redguitar:

angelmalfoy
Friday 14 August 2015, 02:03 PM
سلام ، دوستان من یهویولن میخوام از 350 تا 600 تومن ، میشه راهنمایی کنید ؟؟:redguitar:

تو این قیمت ها همه ویولن ها مثه همن به نظرم
فقط دقت کن صفحه اش شکاف و ترک نداشته باشه و زخمی نشده باشه
ببین بین دو صفحه درز نباشه
می تونی مربیتو با خودت ببری برات انتخاب کنه یا با ویولن ها بزنه
دقت کن صداش تو دماغی نباشه
:)

saliii
Sunday 4 October 2015, 11:49 AM
سلام خسته نباشید...
من به تازگی کلاس ویولن ثبت نام کردم...
استادم یه فروشگاه بهمون معرفی کرد برای خرید ساز،رفتیم همونجا.
بودجه ای که برای خرید ساز داشتیم بین 500-600 تومن بود.
با توجه به بودجه مون فروشنده سازی به اسم RT 246 رو به ما پیشنهاد کرد،قیمتش هم 650 تومن بود.
همون رو خریدیم...ویژگی های ظاهری ساز رو که بررسی کردم صفحه اش شکاف و ترک نداشته.
ولی راجع به صداش چیزی نمیدونم.قرار ببرمش پیش استادم تا کیفیت صداشو چک کنه...

میخواستم از دوستان با تجربه سوال کنم آیا مارک RT خوبه؟ شناخته شده هستش؟
کسی تا به حال استفاده کرده ازش؟
تو این رنجه قیمت ( 600 تومن) مدلهای یا مارک های بهتر از RT هم هستش؟
چون فروشنده گفت تا چند روز وقت دارم ساز رو ببرم برای تعویض با ساز دیگه ای

pedarkhande
Sunday 4 October 2015, 02:07 PM
سلام دوست عزیز saliii (You can see links before reply)
صدای ساز که باید تست بشه مشخص شه چطوریه شما به استاد ساز رو نشون بده تا نظر درست رو بدن اما بهتره یه دست سیم سبز پیراسترو بندازی روش البته با مشورت استاد
در مورد RT چیزی ازش نمیدونم اسمش هم نشنیدم شما اگر 200 هزار تومان بیشتر هزینه میکردید میتونستید هافنر AS-060-V بگیرید هم من هم دوستان از این ساز راضی هستیم ولی شاید ساز شما هم خوب باشه
موفق باشید

farzadmlv
Monday 5 October 2015, 10:14 AM
سلام خسته نباشید...
من به تازگی کلاس ویولن ثبت نام کردم...
استادم یه فروشگاه بهمون معرفی کرد برای خرید ساز،رفتیم همونجا.
بودجه ای که برای خرید ساز داشتیم بین 500-600 تومن بود.
با توجه به بودجه مون فروشنده سازی به اسم RT 246 رو به ما پیشنهاد کرد،قیمتش هم 650 تومن بود.
همون رو خریدیم...ویژگی های ظاهری ساز رو که بررسی کردم صفحه اش شکاف و ترک نداشته.
ولی راجع به صداش چیزی نمیدونم.قرار ببرمش پیش استادم تا کیفیت صداشو چک کنه...

میخواستم از دوستان با تجربه سوال کنم آیا مارک RT خوبه؟ شناخته شده هستش؟
کسی تا به حال استفاده کرده ازش؟
تو این رنجه قیمت ( 600 تومن) مدلهای یا مارک های بهتر از RT هم هستش؟
چون فروشنده گفت تا چند روز وقت دارم ساز رو ببرم برای تعویض با ساز دیگه ای
سلام دوست عزیز.
در مورد مارک RT که سوال فرمودید باید بگم که بنده خودم ویولنم این مارک هست . البته RT 905. و دو سال پیش اون را خریدم. و سیم و خرک و کلیفونش را عوض کردم و سازم را رگلاژ کردم.و خیلی ازش راضی هستم.
فقط این مورد را عرض کنم که اگر دنبال ویولن مارک هستید به هیچ عنوان انتخابش نکنید چون تقریبا میشه گفت هیچ اطلاعاتی راجع بهش توی اینترنت وجود نداره و موقع فروش ساز شاید مارکش طالب چندانی نداشته باشه.اما اگر به دنبال کیفیت هستید انتخاب مناسب و خوبی هست.موفق باشید

saliii
Friday 9 October 2015, 08:23 PM
سلام دوست عزیز saliii (You can see links before reply)
صدای ساز که باید تست بشه مشخص شه چطوریه شما به استاد ساز رو نشون بده تا نظر درست رو بدن اما بهتره یه دست سیم سبز پیراسترو بندازی روش البته با مشورت استاد
در مورد RT چیزی ازش نمیدونم اسمش هم نشنیدم شما اگر 200 هزار تومان بیشتر هزینه میکردید میتونستید هافنر AS-060-V بگیرید هم من هم دوستان از این ساز راضی هستیم ولی شاید ساز شما هم خوب باشه
موفق باشید

سازم رو بردم پیش استاد,کیفیت صداش رو چک کردن،گفتن خوش صداست.
از پاسخگویی و راهنمایی تون سپاسگزارم

سلام دوست عزیز.
در مورد مارک RT که سوال فرمودید باید بگم که بنده خودم ویولنم این مارک هست . البته RT 905. و دو سال پیش اون را خریدم. و سیم و خرک و کلیفونش را عوض کردم و سازم را رگلاژ کردم.و خیلی ازش راضی هستم.
فقط این مورد را عرض کنم که اگر دنبال ویولن مارک هستید به هیچ عنوان انتخابش نکنید چون تقریبا میشه گفت هیچ اطلاعاتی راجع بهش توی اینترنت وجود نداره و موقع فروش ساز شاید مارکش طالب چندانی نداشته باشه.اما اگر به دنبال کیفیت هستید انتخاب مناسب و خوبی هست.موفق باشید
اتفاقا برای منم باعث تعجب بود.چون هرچی توی اینترنت درباره اش سرچ کردم چیزی هیچ اطلاعاتی درباره اش نبود!
برای من مارکش مهم نیست.همین که استادم تاییدش کرد کافیه.
از پاسخگویی تون سپاسگزارم.

_alireza_violin
Saturday 17 October 2015, 09:08 PM
سلام ؛
دوستان من بعد مدت 3 سال میخواستم یک ویلون خوب و حرفه ای بخرم که یه صدای خوب و دلنشین داشته باشه ...
براهمین 2 چیز نظرمو جلب کرده : یکی خرید ویلون الکتریک(که اطلاعات چندانی ازش ندارم) و دوم خرید ویلون آگوستیک و دستساز محمدی یا اکبری هستش.

به نظرتون کدومش بهتره ؟ ویلون الکتریک خوب بخرم یا ویلون آگوستیک دستساز(محمدی یا اکبری)؟
من هر دو سبک سنتی و کلاسیک رو میزنم و الان واقعا موندم که ویلون الکتریک بهتره یا آگوستیک دستساز؟
قیمت هم چندان برام مهم نیست .
ممنون میشم راهنماییم کنید

shervin71
Monday 19 October 2015, 10:34 PM
سلام..
من فقط نظرمو میگم..
اگر توی مراسم میزنید و نوازنده ی مراسم هستین ویولن الکتریک جواب میده
ولی اگهر نوازنده مجالس نیستین همون ویولن "آکوستیک " و بخرین
ویولن و مدل و ساختش هم بستگی به بودجتون داره
فقط در نظر داشته باشید که ویولن های دست ساز استاد اکبری از 10 میلیون تومن به بالا هستن !!

پیشنهاد شخصیم اینه که اگه میخواید 5 تومن به بالا هزینه کنید یه ویولن هافنر بگیرید !

اینم فکر کنم سایت نمایندگیش باشه که قیمت و جزئیات و زده ..

virtuoso
Tuesday 20 October 2015, 06:50 AM
سلام ؛
دوستان من بعد مدت 3 سال میخواستم یک ویلون خوب و حرفه ای بخرم که یه صدای خوب و دلنشین داشته باشه ...
براهمین 2 چیز نظرمو جلب کرده : یکی خرید ویلون الکتریک(که اطلاعات چندانی ازش ندارم) و دوم خرید ویلون آگوستیک و دستساز محمدی یا اکبری هستش.

به نظرتون کدومش بهتره ؟ ویلون الکتریک خوب بخرم یا ویلون آگوستیک دستساز(محمدی یا اکبری)؟
من هر دو سبک سنتی و کلاسیک رو میزنم و الان واقعا موندم که ویلون الکتریک بهتره یا آگوستیک دستساز؟
سلام دوست عزیز.
اصولا ویلن الکتریک و آکوستیک کاملا صدای متفاوتی دارن... باید صدای هر دو رو بشنوید بعد تصمیم بگیرید
اصولا سبک های کلاسیک غربی یا کلاسیک ایرانی (موسیقی ردیفی) رو با ویلن الکتریک اجرا نمی کنن... چون صدای ویلن الکتریک به این سبک ها نمی خوره.
ویلن الکتریک بیشتر در سبک های پاپ و بعضی سبک های موسیقی غربی (که البته من اطلاعات چندانی ازشون ندارم) کاربرد داره ...

_alireza_violin
Tuesday 20 October 2015, 05:56 PM
- - - Updated - - -

سلام دوست عزیز.
اصولا ویلن الکتریک و آکوستیک کاملا صدای متفاوتی دارن... باید صدای هر دو رو بشنوید بعد تصمیم بگیرید
اصولا سبک های کلاسیک غربی یا کلاسیک ایرانی (موسیقی ردیفی) رو با ویلن الکتریک اجرا نمی کنن... چون صدای ویلن الکتریک به این سبک ها نمی خوره.
ویلن الکتریک بیشتر در سبک های پاپ و بعضی سبک های موسیقی غربی (که البته من اطلاعات چندانی ازشون ندارم) کاربرد داره ...

خیلی ممنون که راهنماییم کردید ، انشاالله شما هم موفق باشید .

- - - Updated - - -

سلام..
من فقط نظرمو میگم..
اگر توی مراسم میزنید و نوازنده ی مراسم هستین ویولن الکتریک جواب میده
ولی اگهر نوازنده مجالس نیستین همون ویولن "آکوستیک " و بخرین
ویولن و مدل و ساختش هم بستگی به بودجتون داره
فقط در نظر داشته باشید که ویولن های دست ساز استاد اکبری از 10 میلیون تومن به بالا هستن !!

پیشنهاد شخصیم اینه که اگه میخواید 5 تومن به بالا هزینه کنید یه ویولن هافنر بگیرید !

اینم فکر کنم سایت نمایندگیش باشه که قیمت و جزئیات و زده ..

ممنون که نظرتون رو گفتید ...
بعد خوندن نظرات شما دوستان و بررسی های خودم ، خودمم به این نتیجه رسیدم که یک ویلون آگوستیک بخرم ،
البته من با خود استاد محمدی حرف زدم و ایشون گفتن که ویلون های هافنر موجود دربازار (حتی نمایندگی هافنر) سازهاش چینی هستند(و گفت روزی دو سه تا از این هافنرهای میلیونی رو رگلاژ میکنه که ساخت چین هستند) و هافنر اصلی خیلی خیلی سخت بدست میاد بنابراین گفت اصلا ساز خارجی(چینی) نخرم و در صورت خرید یک دستساز ایرانی چه اکبری و چه ... رو انتخاب کنم .
ایشون هم با توجه به سابقه و توانایی من گفتند که ویلون های دستساز 6 الی 10 میلیون میتونه کاملا راضیت کنه .
بازم ممنون که راهنماییم کردید .

farzadmlv
Saturday 31 October 2015, 10:45 AM
سلام خدمت دوستان.
میخواستم بپرسم کسی میدونه قیمت ویولن توی کشورهای حاشیه خلیج فارس مثل کویت و دبی با داخل چقدر تفاوت داره؟
ایا ارزش داره از کویت خرید کرد؟با تشکر

white_violin
Friday 13 November 2015, 11:29 AM
سلام ؛

دوست عزیز اگه منظور از ساز محمدی ساز فاضل محمدی هستش اصلافکرشو هم نکن. سازاش بیش از دو میلیون نمیارزه اما قیمتاش از 4 شروع میشه. صدای خفه، متریال بی کیفیت، قیمت بالا، ورنیش بی کیفیت و از همه مهمتر منش کاسبی توسط سازنده بجای منش هنرمندی و اصول فروشندگی!!!!
من چند ماه پیش از این آقا سازی گرفتم که پیش هر استادی بردم تایید نشد در صورتی که به گفته خودش بهترین کارشون هست و صداش حرف نداره!!!!
یه چیز دیگه که ایشون به دلیل کاسبی که داره بعضی سازهای چینی رو تعمیر میکنه و جای ساز دست ساز خودشون میفروشن!!!!
به نظر من دنبال ساز آلمانی باش مثل رودریش پیزولد که کیفیت چوبش و صداش تو رو هر لحظه زنده میکنه و بعدن میفهمی چه سازی خریدی نه ساز دست سازی که به قول یکی از اساتیدم رنگ میز و مبل خونه رو این مدلی نمیزنن چه برسه به ساز!!!!
من اشتباه کردم شما این اشتباه رو نکن. ساز پیزولد رو میتونی زیر 4 میلیون پیدا کنی ایران هم نمایندگی رسمی داره با استادت برو و بهترین صداشو انتخاب کن. سازهای هافنر هم تو رنج زیر 4 میلیون همشون چینی هستش.

maahoor
Sunday 22 November 2015, 01:02 PM
دوستان استاد فریدون صالحی اخیرا در وبلاگشون اقدام به فروش مستقیم ویلنهاش با قیمت بسیار مناسب کردن
اینهم لینکش

mehran60
Monday 4 January 2016, 09:04 AM
سلام دوستان
چون دغدغه خودم خرید فروش سازم و همچنینم خرید یک ساتز دست دوم دیگر و در اینجات کارم راه افتاد، خواستم به شما هم بگم
بانک کالا و قیمت کالاگرد (You can see links before reply) قسمت فرهنگ، هنر و موسیقی (You can see links before reply)
انواع و اقسام سازها و. مدلهاشون هستند و همچنین میتونید دست دومش رو هم به فروش برسانید

merto
Tuesday 19 January 2016, 02:39 PM
سلام
من تا حالا دست هم به ویولن نزدم. با توجه به مطالب این تاپیک تصمیم گرفتم آماتی 200 بگیرم. ولی متاسفانه توی شهرمون فعلا فقط هافنر as 045 v و as 060 v پیدا کردم. به ترتیب 600 و 850 تومن.045 میتونه تا 3 سال برام مناسب باشه؟؟ نظر دوستان در مورد این دو تا ساز چیه؟ به غیر از سیم و خرک چه چیزاییش رو باید عوض کنم؟یه سوال دیگه هم دارم. قیمت ساز چه قدر نسبت به دلار حساسه؟؟ به نظر شما تا 3 الی 6 ماه دیگه چه قدر ارزون میشه؟؟؟

vahid65
Tuesday 19 January 2016, 06:40 PM
سلام
من تا حالا دست هم به ویولن نزدم. با توجه به مطالب این تاپیک تصمیم گرفتم آماتی 200 بگیرم. ولی متاسفانه توی شهرمون فعلا فقط هافنر as 045 v و as 060 v پیدا کردم. به ترتیب 600 و 850 تومن.045 میتونه تا 3 سال برام مناسب باشه؟؟ نظر دوستان در مورد این دو تا ساز چیه؟ به غیر از سیم و خرک چه چیزاییش رو باید عوض کنم؟یه سوال دیگه هم دارم. قیمت ساز چه قدر نسبت به دلار حساسه؟؟ به نظر شما تا 3 الی 6 ماه دیگه چه قدر ارزون میشه؟؟؟
سلام
اگه توی شهرتون فقط این دو تا هست به نظرم همون 850 تومنی رو بگیرید.
چون تا حالا دست به ویولن نزدید یکی دو سال هم هیچیش رو نمیخواد عوض کنید. به شرط اینکه استاندارد باشه و مشکل فنی نداشته باشه
اگه فکر میکنی دلار دوباره میشه هزار تومن داری اشتباه میکنی.

hahamid
Friday 22 January 2016, 08:48 PM
سلام دوستان
میخواستم بپرسم بین شما کسی از ساز tf800 یا ویولن مارک فونیکس استفاده میکنه؟
و با یک میلیون تومن چه ویولنی را پیشنهاد می کنید؟
خیلی ممنون میشم پاسخ بدهید.

shaghayeghn
Sunday 24 January 2016, 11:18 AM
سلام.توی هر برندی خوب و بد پیدا میشه.بنظرم اول بدون اینکه ب مارک سازنگاه کنین امتحانشون کنین.صدای هرکدومو بیشتردوست داشتیدو انتخاب کنین

ozv1364
Thursday 4 February 2016, 10:42 PM
سلام من ویلنtf00800دارم صداش خیلی خوبه ازش راضی هستم.اگه کاربر دیگه ای این مدل رو داره نظرش رو اعلام بکنه

hahamid
Friday 5 February 2016, 10:54 AM
سلام شما از کجا و به چه قیمت و چه موقع خریدین؟
و تی اف 800 با 00800 فرق داره؟

mmmmiiii
Saturday 6 February 2016, 11:03 PM
سلام من تازه یک ویولن رناتو 220 خریدم ....آیا ساز خوبی هست برای شروع ؟

p_fm2007
Thursday 11 February 2016, 06:03 PM
با سلام
بنده یه ساز ویلون حدود 1 میلیون تومن می خوام بخرم و با جستجو در اینترنت مدل های زیر رو پیدا کردم:
1) amati 220 همراه با سیم مشقی با قیمت 900 هزار تومن
2) karl hofner as-60 v همراه با سیم مشقی با قیمت 850 هزار تومن
3) وین باخ نیمه حرفه ای با سیم پیراستروی سبز و رگلاژ شده 750 هزار تومن
4) sandner cv-6 با سیم مشقی یک میلیون و 140 هزار تومن
می خواستم بدونم به نظر استادهای گرامی کدومشون بهتره و در کل صدای بهتری میده و اگر در این رینج قیمت ساز بهتری میشناسن معرفی کنن.
همچنین میخواستم بدونم میشه به فروشگاه های آنلاین اعتماد کردو ساز رو آنلاین خرید چون اکثرا نوشتن هفت روز مهلت تعویض و یکسال گارانتی و هیچکدوم از سازفروشی های شهری که توش هستم این شرایط رو ندارن و بعلاوه اینکه اکثرا کلاه بردارن و فکر اینن که ساز تقلبی به مشتری بندازن.
با تشکر

ozv1364
Thursday 11 February 2016, 09:57 PM
سلام شما از کجا و به چه قیمت و چه موقع خریدین؟
و تی اف 800 با 00800 فرق داره؟

حدود یک ونیم سال پیش از اصفهان واسم آوردن یک میلیون وچهار صد که تازگیا تو سایت قیمتش یک ونهصد زده بود
مارک tf00800بالاتر از tf0800هست که اختلاف قیمت هم دارن

hahamid
Thursday 11 February 2016, 11:49 PM
سلام ویولن فونیکس هم هست تو گوگل سرچ کنید میاره من خود فروشگاهش هم رفتم فروشنده گفت به شرط تست صدا ولی بازم شناختی ندارم از مارکها تو این رنج قیمت میگن باید صدای ساز خوب باشه ویولن فونیکس رو قیمت گرفتم یک میلیونی داشت مارک تی اف 800 رو هم یک و دویست میگفتن

p_fm2007
Friday 12 February 2016, 08:31 PM
با سلام
بنده یه ساز ویلون حدود 1 میلیون تومن می خوام بخرم و با جستجو در اینترنت مدل های زیر رو پیدا کردم:
1) amati 220 همراه با سیم مشقی با قیمت 900 هزار تومن
2) karl hofner as-60 v همراه با سیم مشقی با قیمت 850 هزار تومن
3) وین باخ نیمه حرفه ای با سیم پیراستروی سبز و رگلاژ شده 750 هزار تومن
4) sandner cv-6 با سیم مشقی یک میلیون و 140 هزار تومن
می خواستم بدونم به نظر استادهای گرامی کدومشون بهتره و در کل صدای بهتری میده و اگر در این رینج قیمت ساز بهتری میشناسن معرفی کنن.
همچنین میخواستم بدونم میشه به فروشگاه های آنلاین اعتماد کردو ساز رو آنلاین خرید چون اکثرا نوشتن هفت روز مهلت تعویض و یکسال گارانتی و هیچکدوم از سازفروشی های شهری که توش هستم این شرایط رو ندارن و بعلاوه اینکه اکثرا کلاه بردارن و فکر اینن که ساز تقلبی به مشتری بندازن.
با تشکر
لطفا نظر خودتونو درباره ویلون استگ مدل VN-4/4 HG با قیمت 1028000 تومن که ظاهرا خوب به نظر میا هم بفرمایید

vahid65
Sunday 14 February 2016, 06:00 PM
لطفا نظر خودتونو درباره ویلون استگ مدل VN-4/4 HG با قیمت 1028000 تومن که ظاهرا خوب به نظر میا هم بفرمایید
درود بر شما
دوست عزیز به نظر بنده هر ویولنی یه روح داره
واضحتر بگم ، شما اگه دو تا ویولن هم مارک هم بخرید صداشون دقیقا شبیه به هم نیست.
صدای ساز رو باید از نزدیک شنید و قضاوت کرد. مخصوصا تو این رنج قیمت
به صرف اینکه مارکش ایکسه ، نمیشه گفت حتما خوش صداست یا برعکس

p_fm2007
Sunday 14 February 2016, 09:13 PM
درود بر شما
دوست عزیز به نظر بنده هر ویولنی یه روح داره
واضحتر بگم ، شما اگه دو تا ویولن هم مارک هم بخرید صداشون دقیقا شبیه به هم نیست.
صدای ساز رو باید از نزدیک شنید و قضاوت کرد. مخصوصا تو این رنج قیمت
به صرف اینکه مارکش ایکسه ، نمیشه گفت حتما خوش صداست یا برعکس
ممنون از پاسختون پس به نظر شما ساز رو آدم باید خودش امتحان کنه و خرید اینترنتی اشتباه؟

p_fm2007
Monday 22 February 2016, 07:39 AM
دوستان لطفا اگر کسی تجربه خرید ویولن از فروشگاه های آنلاین بفرمایید میخواستم ببینم میشه بهشون اعتماد کرد؟

minaN91
Thursday 25 February 2016, 01:03 PM
سلام.من حدودا 6-7 ساله ویولن میزنم.میخوام ویولنمو عوض کنم.الان یه ساز کنسرتی بلغاری دارم.یه ویولن ایتالیایی هست ساخته antonio agostini شناسنامه داره و صدای خیلی خیلی حجیم و عالی داره.جوری که آدم کلا دلش میخواد رو سیم های ر و سل بزنه.
فقط با قیمتش یکم مشکل دارم.فروشندش 22 میلیون میگه.به فروشنده پیشنهاد دادم ویولن منو 6 تومن برداره و اونو 20 تومن بفروشه.یعنی من 14 تومن باید بهش چک بدم.استادم میگه بی معطلی بردار.میخواستم از استادان اینجا بپرسم که به نظرتون ارزش داره ورش دارم؟؟قالبشم ماگینی ه.
نمونه صداش که باهاش زدم:
اینجا (You can see links before reply)

اینم خودش:

virtuoso
Thursday 25 February 2016, 05:58 PM
سلام.من حدودا 6-7 ساله ویولن میزنم.میخوام ویولنمو عوض کنم.الان یه ساز کنسرتی بلغاری دارم.یه ویولن ایتالیایی هست ساخته antonio agostini شناسنامه داره و صدای خیلی خیلی حجیم و عالی داره.جوری که آدم کلا دلش میخواد رو سیم های ر و سل بزنه.
فقط با قیمتش یکم مشکل دارم.فروشندش 22 میلیون میگه.به فروشنده پیشنهاد دادم ویولن منو 6 تومن برداره و اونو 20 تومن بفروشه.یعنی من 14 تومن باید بهش چک بدم.استادم میگه بی معطلی بردار.میخواستم از استادان اینجا بپرسم که به نظرتون ارزش داره ورش دارم؟؟قالبشم ماگینی ه.
نمونه صداش که باهاش زدم:

سلام دوست عزیز.
من در مورد آنتونیو آگوستینی سرچ کردم. دقیقا با این اسم چیزی پیدا نکردم. حجم صدا خیلی خوبه ولی ظاهرا ساز نو هست. اینجوری که من می بینم توش نوشته تولید سال ۲۰۱۵ هست پس یه مقدار خام بودن صدا احتمالا مربوط به نو بودنش هست... به نظر من شناسنامه شو به صورت کامل توی فضای مجازی سرچ کنید ببینید ساخت کدوم کارگاه یا کارخونه هست ... بعد باید ببینید جایی که ساخته شده معتبره یا نه.
حتما با اساتید خبره در این مورد مشورت کنید.

minaN91
Thursday 25 February 2016, 06:14 PM
سلام دوست عزیز.
من در مورد آنتونیو آگوستینی سرچ کردم. دقیقا با این اسم چیزی پیدا نکردم. حجم صدا خیلی خوبه ولی ظاهرا ساز نو هست. اینجوری که من می بینم توش نوشته تولید سال ۲۰۱۵ هست پس یه مقدار خام بودن صدا احتمالا مربوط به نو بودنش هست... به نظر من شناسنامه شو به صورت کامل توی فضای مجازی سرچ کنید ببینید ساخت کدوم کارگاه یا کارخونه هست ... بعد باید ببینید جایی که ساخته شده معتبره یا نه.
حتما با اساتید خبره در این مورد مشورت کنید.
دقیقا منم سرچ کردم ولی چیزی نتونستم پیدا کنم.تو شناسنامش نوشته ساخت شهر brescia هست.از استادم هم پرسیدم گفت شاید چون برای کرمونا نیست برای همون چیزی تو نت نیست در موردش.
خیلی ویولن چشممو گرفته.حجم صداش واقعا بالاست.جوری که تمام اعضای بدن آدم صداشو حس میکنه فقط در مورد قیمتش یکم شک دارم.اخه واقعا زیاده.به نظر شما قیمتش معقوله؟؟طرف ویولونای دیگه ای هم برای فروش داره مثل petko petkov که اونم گوارنریه و 13 تومن میگه ساخت 2012.ولی حجم صداشون به این نمیرسه.ولی چون نتونستم تو اینترنت چیزی راجع به antonio agostini پیدا کنم یکم نگرانم.نظر شما چیه
ممنون میشم جواب بدین.

virtuoso
Thursday 25 February 2016, 09:32 PM
دقیقا منم سرچ کردم ولی چیزی نتونستم پیدا کنم.تو شناسنامش نوشته ساخت شهر brescia هست.از استادم هم پرسیدم گفت شاید چون برای کرمونا نیست برای همون چیزی تو نت نیست در موردش.
خیلی ویولن چشممو گرفته.حجم صداش واقعا بالاست.جوری که تمام اعضای بدن آدم صداشو حس میکنه فقط در مورد قیمتش یکم شک دارم.اخه واقعا زیاده.به نظر شما قیمتش معقوله؟؟طرف ویولونای دیگه ای هم برای فروش داره مثل petko petkov که اونم گوارنریه و 13 تومن میگه ساخت 2012.ولی حجم صداشون به این نمیرسه.ولی چون نتونستم تو اینترنت چیزی راجع به antonio agostini پیدا کنم یکم نگرانم.نظر شما چیه
ممنون میشم جواب بدین.
بله ... معمولا ویلن های ساخت کرمونا و یکی دوجای دیگه معروفتر هستن. در مورد شهر برشا اطلاعاتی ندارم (یعنی نمیدونم مرکز معروفی هست برای ساخت ویلن توی این شهر یا خیر)‌... اما قاعدتا اگه جای معتبری باشه باید توی نت اطلاعاتی در موردش باشه.
حجم صدا فقط ملاک نیست ... این ویلن چون نو هست باید ببینیم صداش چقدر جای پیشرفت داره. ویلن اگه چوبش خوب باشه و خوب ساخته شده باشه بعد از مدتی صداشو نشون میده. اما حقیقتش برای یه ویلن نو این قیمت زیاد معقول نیست ... اگه حتی ۱۰-۲۰ سال قدمت داشت بازم میشد یه مقدار در موردش فکر کرد... الان یه خرده ریسکیه. بازم من نظر قطعی نمیدم چون کارشناس نیستم. اگه بتونین به دو سه تا کارشناس خبره مراجعه کنین میتونن بیشتر بهتون کمک کنن.
من اطلاعاتم متاسفانه کافی نیست ...
البته اگه امکان خرید ویلن از اروپا رو دارین راه های مطمئن تری هم وجود داره.

minaN91
Thursday 25 February 2016, 10:52 PM
بله ... معمولا ویلن های ساخت کرمونا و یکی دوجای دیگه معروفتر هستن. در مورد شهر برشا اطلاعاتی ندارم (یعنی نمیدونم مرکز معروفی هست برای ساخت ویلن توی این شهر یا خیر)‌... اما قاعدتا اگه جای معتبری باشه باید توی نت اطلاعاتی در موردش باشه.
حجم صدا فقط ملاک نیست ... این ویلن چون نو هست باید ببینیم صداش چقدر جای پیشرفت داره. ویلن اگه چوبش خوب باشه و خوب ساخته شده باشه بعد از مدتی صداشو نشون میده. اما حقیقتش برای یه ویلن نو این قیمت زیاد معقول نیست ... اگه حتی ۱۰-۲۰ سال قدمت داشت بازم میشد یه مقدار در موردش فکر کرد... الان یه خرده ریسکیه. بازم من نظر قطعی نمیدم چون کارشناس نیستم. اگه بتونین به دو سه تا کارشناس خبره مراجعه کنین میتونن بیشتر بهتون کمک کنن.
من اطلاعاتم متاسفانه کافی نیست ...
البته اگه امکان خرید ویلن از اروپا رو دارین راه های مطمئن تری هم وجود داره.
ممنون بخاطر پاسخگویی.
در حقیقت زادگاه قالب ماگینی شهر برشا است.به نظر استادم ساز های 20-30 ساله الکی گرونن.فروشنده یه ساز 30 ساله آلمانی هم داشت که وقتی باهاش زدم واقعا در حد سازای 2-3 تومنی چینی بود.ولی قیمتش 14 تومن بود.
برای همین تصمیم به خرید ویولن نو خریدم.درسته صدای ویولونای دست دوم و قدیمی خیلی باز تر میشن ولی قیمتشون واقعا سرسام آوره.
به نظر شما چه قیمتی به فروشنده پیشنهاد بدم و آیا خرید این ویولنو پیشنهاد میکنین یا نه؟؟
میتونین در مورد خرید از اروپا هم یکم اطلاعات بدین؟

miladplus
Friday 26 February 2016, 10:45 AM
با سلام
ویولن مارک :

VANROOY by violinmaster
model: n-200
Hand-crafted in chin

چه جور سازیه؟؟
کسی اطلاعاتی ازش داره؟؟؟

Kishtour
Saturday 27 February 2016, 08:02 PM
سلام دوستان ممنون از راهنمایی هاتون اما نظرتون درباره یاماها چیه؟

miladplus
Saturday 23 April 2016, 07:40 PM
با سلام
ویولن مارک :

VANROOY by violinmaster
model: n-200
Hand-crafted in chain

چه جور سازیه؟؟
کسی اطلاعاتی ازش داره؟؟؟

کسی نمیتونه بنده رو راهنمایی کنه؟؟؟

aryagio
Monday 25 April 2016, 12:06 AM
سلام دوستان . من یک ساز چینی دارم به این اسم Ampex که توی رشت یک میلیون و هشتصد قیمت گذاشتن برای فروش و آماری که گرفتم حدود یک و 500 ارزشش هست . تصمیم گرفتم بفروشمش چون سرم بابت این قضیه کلاه رفت و این ساز رو به عنوان دست ساز آلمانی به جای میلانو دست ساز ایتالیا تاخت زدم و اصلا هم نمیتونم باهاش ساز بزنم و ارتباط برقرار کنم
میخوام این ساز رو بخرم . چینی هست ولی مشخصاتش جالبه و همینطور از کسانی که داشتن پرس و جو کردم بسته به قیمت خوب بوده .
ساز من صداش بم و گرفته بود و برای من که 17 ساله ساز میزنم و لحن شرقی هم میزنم مناسب نبوده .
مارک این ساز Astonvilla هست . تو نت هم سرچ بزنید تو سایت آمازون جزو برند هاست . در صورتیکه TF و آماتی و خیلی سازهای دیگه اصلا نیستند .
این لینک سایت هست :
ie=UTF8&qid=1461530489&sr=8-2&keywords=astonvilla+violin
لینک سایت آمازون
(You can see links before reply)قیمت : 320 دلار .

High-grade spruce wood and fine workmanship
4/4 size, equipped with a set of various accessories
Suitable for both beginners and amateur players
It is decorated with vintage pattern and classic wood color painting
A set of high quality strings make decent sounds
فقط برام عجیبه نوشته شده برای آماتور و مبتدی . در صورتیکه قیمت بالایی داره ، بهترین ساز شرکت هست و با گمرکی ساز حساب کردیم حدود 3 تومن شد .
یه دونه یکی از آشناهام داره به قیمت یک و صد و پنجاه .
نظرتون چیه ؟ خیلی مهم و حیاتیه دوستان
فعلا میخوام این ساز رو داشته باشم تا یک برند خوب بگم برام بیارن از اروپا .

tohid__1
Friday 3 June 2016, 10:30 AM
سلام دوستان.
میخواستم نظرتون رو در مورد ویولن هافنر 045بدونم ک چطور ویولنی هست؟؟

angelmalfoy
Friday 17 June 2016, 07:55 AM
من یه ویولن می خواستم تا قیمت 1500000 تومن
گریفش ابنوس باشه صدا خوبی هم داشته باشه
بهم هافنر 150 پیشنهاد دادن ولی توی اینترنت سرچ کردم پیداش نکردم اما حضوری نشونم دادن ویولنو اگه اطلاعی از این ویولن دارید نظرتونو بگید :)
اگه با این قیمت یه ویولن خوب می شناسید معرفی کنید :)

virtuoso
Friday 17 June 2016, 08:49 PM
(به دلیل مشکل فنی سایت من نتونستم با نقل قول پاسخ بدم)
راستش فکر نمی کنم با این مبلغ بتونید ویلن دست ساز ایرانی یا ویلن اروپایی خوب بخرید.
اما می تونین یه ویلن چینی مشقی خوب بخرید. هافنر و آماتی احتمالا پیشنهادهای خوبی هستن.
همونطور که همیشه گفتم برای خرید ویلن یا یه نوازنده ی خبره همراه خودتون ببرید یا به نحوی استادتون باید ساز رو کارشناسی و تایید کنن.
ساز باید سالم و استاندارد باشه.

- - - Updated - - -

(به دلیل مشکل فنی سایت من نتونستم با نقل قول پاسخ بدم)
راستش فکر نمی کنم با این مبلغ بتونید ویلن دست ساز ایرانی یا ویلن اروپایی خوب بخرید.
اما می تونین یه ویلن چینی مشقی خوب بخرید. هافنر و آماتی احتمالا پیشنهادهای خوبی هستن.
همونطور که همیشه گفتم برای خرید ویلن یا یه نوازنده ی خبره همراه خودتون ببرید یا به نحوی استادتون باید ساز رو کارشناسی و تایید کنن.
ساز باید سالم و استاندارد باشه.

civilart
Sunday 3 July 2016, 01:22 PM
باسلام خدمت اساتید بزرگوار

یکی از دوستان من قراره از آلمان بیاد و من بهش گفتم از اونجا واسم یه ویولن بخره و با خودش بیاره. من سبک ویولون ایرانی کار می کنم. لطفا از بین ویولون های زیر بگید کدومشون بهترن؟
1. Conrad Götz Metropol 115 Violin 4/4
2. Otto Jos. Klier 72 Concert Violin 4/4
3. Otto Jos. Klier 75 Master Violin 4/4
4. Gewa Maestro 45 Guarneri Violin
5. Gewa Germania Prag Ant. Violin 4/4
6. Karl Höfner H115-GG-V 4/4 Violin
7. Karl Höfner Concert 4/4 Violin Outfit
8. Gewa Maestro 35 Stradivari Violin
9. Klaus Heffler Nr.600 Orchestra Violin 4/4

با تشکر

virtuoso
Monday 4 July 2016, 09:52 PM
سلام دوست عزیز
اگه قرار هست دوستتون از نمایندگی ها ساز بخره لطفا آدرس سایتشون رو بگیرید و توی اون سایت نمونه صدای سازها رو گوش بدید (البته در صورتی که گذاشته باشن). اگه دوست داشتین لینک بدین ما هم گوش بدیم و نظرمونو بگیم.
اینجوری که نوشته شماره ۴ طرح گوارنری هست و شماره ۸ طرح استرادیواریوس که هر دو مطرح و صاحب جایگاه هستن. منتها باید صداشونو بشنوید. (حتما باید شناسنامه داشته باشن)
شماره ۷ هافنر هست. هافنرهای اصل آلمانی صدای بسیار خوبی دارن.

یه نکته خدمت شما و تمام دوستانی که ایرانی می نوازن عرض کنم. ما ساز ایرانی خون یا کلاسیک خون نداریم. همش سلیقه ایه.
ساز خوش صدا می تونه هم ایرانی خوب بخونه هم کلاسیک.
بعضیا میگن سازی که اصطلاحا صدای تو دماغی داشته باشه ایرانی خونه. بعضیا میگن سازی که بم رو بهتر بخونه ایرانی خونه.
ولی اینا همش سلیقه ایه.
شما صدای ساز اساتید بدیعی، ملک و یاحقی رو اگر گوش کنید می بینید که هر کدوم جنس صداشون با دیگری متفاوته. اما همشون زیبا هستند.
به نظر من ساز باید صدای صاف و شفافی داشته باشه و بم و زیرش در یه سطح از کیفیت باشن. بقیه اش بستگی به سلیقه ی نوازنده داره.

در انتها این مطلب رو متذکر میشم که به کسی که قراره برای شما ساز بخره تاکید کنید که از اصل بودن ساز مطمئن بشن.
قاعدتا این سازها باید قیمتی بالای ۶-۷ میلیون تومن رو داشته باشن.
موفق باشید.

- - - Updated - - -

سلام دوست عزیز
اگه قرار هست دوستتون از نمایندگی ها ساز بخره لطفا آدرس سایتشون رو بگیرید و توی اون سایت نمونه صدای سازها رو گوش بدید (البته در صورتی که گذاشته باشن). اگه دوست داشتین لینک بدین ما هم گوش بدیم و نظرمونو بگیم.
اینجوری که نوشته شماره ۴ طرح گوارنری هست و شماره ۸ طرح استرادیواریوس که هر دو مطرح و صاحب جایگاه هستن. منتها باید صداشونو بشنوید. (حتما باید شناسنامه داشته باشن)
شماره ۷ هافنر هست. هافنرهای اصل آلمانی صدای بسیار خوبی دارن.

یه نکته خدمت شما و تمام دوستانی که ایرانی می نوازن عرض کنم. ما ساز ایرانی خون یا کلاسیک خون نداریم. همش سلیقه ایه.
ساز خوش صدا می تونه هم ایرانی خوب بخونه هم کلاسیک.
بعضیا میگن سازی که اصطلاحا صدای تو دماغی داشته باشه ایرانی خونه. بعضیا میگن سازی که بم رو بهتر بخونه ایرانی خونه.
ولی اینا همش سلیقه ایه.
شما صدای ساز اساتید بدیعی، ملک و یاحقی رو اگر گوش کنید می بینید که هر کدوم جنس صداشون با دیگری متفاوته. اما همشون زیبا هستند.
به نظر من ساز باید صدای صاف و شفافی داشته باشه و بم و زیرش در یه سطح از کیفیت باشن. بقیه اش بستگی به سلیقه ی نوازنده داره.

در انتها این مطلب رو متذکر میشم که به کسی که قراره برای شما ساز بخره تاکید کنید که از اصل بودن ساز مطمئن بشن.
قاعدتا این سازها باید قیمتی بالای ۶-۷ میلیون تومن رو داشته باشن.
موفق باشید.

civilart
Tuesday 5 July 2016, 01:00 AM
تشکر دوست عزیز بابت پاسخ.

توی این سایت نمونه صدا ها وجود داره ممنون میشم اگه گوش کنید و نظرتون رو اعلام کنید.

- - - Updated - - -

تشکر دوست عزیز بابت پاسخ.

توی این سایت نمونه صدا ها وجود داره ممنون میشم اگه گوش کنید و نظرتون رو اعلام کنید.

civilart
Tuesday 5 July 2016, 01:33 AM
اینم سایت های اصلیشون:

virtuoso
Tuesday 5 July 2016, 11:21 PM
دوست عزیز متاسفانه پیدا نکردم نمونه صداها رو
اگه میشه لینک صداها رو بذارید.
و لینک معرفی سازها

- - - Updated - - -

دوست عزیز متاسفانه نتونستم نمونه صداها رو گوش بدم
لطفا لینک خود صداها رو بذارید
و لینک معرفی سازها

- - - Updated - - -

دوست عزیز متاسفانه نتونستم نمونه صداها رو گوش بدم
لطفا لینک خود صداها رو بذارید
و لینک معرفی سازها

civilart
Wednesday 6 July 2016, 12:00 AM
You can see links before reply[]=384708#

- - - Updated - - -

You can see links before reply[]=384708#

Masoudbj20
Sunday 31 July 2016, 09:39 AM
سلام
قیمت این مدل رو میشه بگید؟
tf 801
tin jin violin workshop

Miladkj360
Thursday 20 October 2016, 01:55 AM
سلام دوستان كسي ويولن دستساز چيني با برند كاسيني رو ميشناسيد اگر ميشناسيد چطوره كيفيتشون ممنون

- - - Updated - - -

لطفا اگر ميدونيد بگيد خيلي مهمه برام و عجله ايه كه بدونم

- - - Updated - - -

اين ساز ويولن كاسيني ٢ميليون و ٥٠٠ هزار تومن قيمت داره

- - - Updated - - -

سلام دوستان ويولن چيني دستساز با برند كاسيني كه دو ميليون و پانصد هزار تومن هم قيمت داره كسي ميشناسه و كيفيتش چطوره لطفا راهنماييم كنيد خيلي عجله ايه اين موضوع ممنون ميشم

sigismond
Thursday 20 October 2016, 11:11 AM
در رابطه با این که استادتون گفتند شاید چون متعلق به Brescia هست چیزی تو نت پیدا نمی کنید عارضم به خدمتتون ایشان احتمالا از مکاتب و مدارس و دوره های ویولن سازی در کشور ایتالیا هیچ اطلاعی ندارند.
مدرسه ویولن سازی برسیا قدیمی ترین و اولین مکتب ویولن سازی این کشور است.در حقیقت ساخت ویولن به شکل امروزی و باروک(منظورم طرح کلی بعد از سازهایی مثل ویول و ویولا د امور هست/اگر نه ویولن های استراد و گوارنری هم متعلق به دوران باروک هستند.)از همین مدرسه ساختش شروع شد.گاسپارو دا سالو از حامیان و همکاران این مدرسه بود به همراه استادش Maggini.تنها یک نمونه از ویولنهای انتیک این مکتب رو در در ایران دست یکی از سازندگان دیدم که پشت اونهم طرحی از قلعه etruscan منبت شده بود که بنا به دلایل امنیتی و قیمت ویولن نام نمی برم.برسیا خیلی کمتر از کرمونا که ویولنهای تجاری و چینی و نه چندان عالی هم امروزه بهش راه پیدا کردند (چون بورس شده/اگر نه فراچسکو توتو که ویولنهاش رو فقط کلکسیونرها میتونن بخرن هم کرموناست) ویولن میسازه اما حرف ندارن.قیمت سازهای انتیکشون میلیاردیه.
ضمنا این ویولنی که عکسش رو گذاشتید طرح مجینی نیست.ویلنهای مجینی و کپی هاش که یکی از معروف ترین سازندگانش Oreste Candi بود که خودم هم ساخت 1920 اون رو دارم در حال حاضر,دارای دو خط سه زه یا همون purfling هستند.همینطور دوایر بیشتری روی حلزونی دارند.این دو مورد عمومی ترین نشونه های تشخیص ویولنهای مجینی هستند.قیمتی که به شما دادند با توجه به 2015 بودن ویولن زیاده.مجینی کپی چک حدود 8 میلیون_ایتالیا حدود 11.البته سازنده هایی مثل همون oreste candi که نام بردم به مراتب قیمتشون بالاتره.
گول صدا رو نخورید.چک کنید ببینید پل صدا از پایه ی سمت راست خرک بیشتر به سمت راست قرار نگرفته باشه.(یعنی نزدیک به سوراخ f سمت راست.حالتی از صدا که بیان کردید,بعضی وقتها ساند پست رو بیش از حد می کشند سمت راستکه صدای ویولن خیلی خوب و نرم میشه که شاید صدای حقیقیش این نباشه.و بعد از مدتی هم پدر صفحه رویی ویولن رو در میاره و خطر ترک خوردگی داره.چک کن ببین راحت و روون کوک میشه یا نه و اینکه سوراخهای گوشیهای کوک با هم طلاقی نداشته باشند (به وساطه ی گشاد شدن بیش از حد سوراخها).چون در ایران تعمیر و کوچک کردن سوراخهاش رو بلد نیستند بعدا برات داستان میشه.به عنوان مثال سیم لا کاملا می افته روی گوشی سیم می و هربار لا رو کوک کنی می . ر هم بالا پایین میشن.واکسی که باهاش سوراخ سازهای قدیمی رو کوچک میکنند موجود نیست.نظر شخصی من اینه که این ساز یک ریگی به کفشش هست و قیمتش رو زیاد بهت گفتند.شما اگه میتونی تا 20 میلیون هزینه کنی دو تا پیشنهاد خوب و استاندارد بهت میدم.
هافنر H-225 کپی گوارنری:اگر صدای گرم _تن پر حجم و غنی و دارک دوست داری.(H-225 بالاترین مدل هافنره که فکر نمی کنم کارخونه ی چینیشون اصلا تولید بکنه.مطمئن باش که کار دست المانه.ضمنا از این شرکت حقه بازی که در تهران با قیمت دو برابر می فروشه نخر چون هیچ کدوم از هافنر ها و رودریش پزولد هاش المانی نیست..من از طریق سایت Thmoann سفارش دادم و اتاق بازرگانی ایران المان هم حمل و نقلش رو برام از فرانکفورت به ایران انجام داد و اینجا رفتم تحویل گرفتم.با تمام این هزینه ها باز هم از قیمت نمایندگی هافنر در تهران 10 میلیون ارزونتر تموم شد.
هاینریش ارنست روت کپی استراد مدل 62 یا 63(اگر تولید بشه) و 72 :اگر صدای بلند_شفاف_تمیز و روشن دوست داری.لینک خرید هر دو رو برات قرار میدم.
سایت تومان از معتبرترین سایتهای کل اروپاست که اولا سالهاست از پایه نت تا تجهیزات استودیویی و ساز میفروشه دوما هر کمپانی رو برای فروش محصولات اصلا قبول نمی کنه.
من خودم با خرید انلاین و از روی ظاهر مخالفم اما باور کن این سایت حسابش از همه فرق میکنه.نمونه های صوتی رو بدون کوچکترین افکتی با ساز نو قرار داده.هافنر کپی گوارنری هم که خودم دارم و 100% تضمین میکنم کیفیتش رو.فقط اگه چنین سازی خریدی به فکر ارشه خوب و همینطور case با دووم و حرفه ای باش.
You can see links before reply rv_0

You can see links before reply ref=search_rslt_ernst+heinrich+roth+63_362292_4

Miladkj360
Sunday 23 October 2016, 09:26 AM
كسي نيست جواب بده

- - - Updated - - -

خيلي وقته منتظرم

sigismond
Monday 24 October 2016, 08:45 AM
به درد نمیخوره.
این کاسینی های چینی و اماتی ابروی اسم سازنده رو بردند.اصلا کیفیت خوبی ندارند.

gelham13
Tuesday 10 January 2017, 06:30 PM
با سلام

من حدود ۲ سال پیانو زدم و قصد دارم ویولن رو هم شروع کنم اما اطلاعات کافی درباره مارک و قیمت سازها ندارم
لطفا منو راهنمایی کنید تا یک ساز مناسب و خوب بخرم و اگر استاد خوب سراغ دارید معرفی کنید.

سپاسگزارم ❤❤❤

rezaa1984
Saturday 1 April 2017, 06:41 PM
با سلام دوستان
بحث های خیلی خوبی اینجا انجام میشه و بنده استفاده می کنم.
از اساتید محترم خواهش میکنم بنده رو هم راهنمایی بفرمایید. بنده 15 سال ویولن میزنم و سازم یونیورسال SV1000 هست که محصول کشور کره جنوبی هست و صدای مخملی جالبی داره ولی برای تنوع و ایجاد انگیزه برای ادامه راه نوازندگی می خواستم تا 6 میلیون تومان راهنمایی کنید یه ساز تهیه کنم که مناسب نوازندگی جهت استودیو باشه. ویولن خودمم می خوام بفروشم که اگر کسی خواهان باشه تعویض میکنم.

sigismond
Tuesday 4 April 2017, 10:43 AM
در رابطه با فروش یا تعویض به نظرم در دیوار یا شیپور اگهی بدید.افرادی رو می شناسم که این سایتها موفق به فروش ساز و...شدند و افراد بیشتری اگهی رو می بینند.
در رابطه با اینکه فرمودید سازی می خواهید مناسب ضبط استودیویی ویولن مخصوص استودیو وجو نداره.اگر منظورتون اینه که ویولن الکتریک باشه یا اکوستیک برای کار استودیویی و بسته به نوع موسیقی مورد نیاز(مثلا ترنس-ویولن الکتریک) برای ضبط, هرکدام مزیت خودش رو داره.ویولن الکتریک میتونه از خروجی مستقیما به سیستم ضبط صدا وصل بشه که کار ضبط رو اسانتر می کنه و جا برای تنظیم بیشتره.اما برای مثلا ضبط کلاسیک یا حتی خیلی مواقع کارهای پاپ هیچ ایرادی نداره از ویولن اکوستیک استفاده بشه.موارد دیگری هستند که در ضبط استودیویی تاثیر می گذارند نه نوع ساز.
به عنوان مثال نحوه ی ایستادن نوازنده پشت میکروفن با پاهای ضربدری که بدن هیچگونه حرکت اضافه نداشته باشه و صدای اضافه تولید نشه.چون فرکانس های دامنه ی پایین و صداهای اضافی در سالن کنسرت اکوستیک حتی به ردیف اول هم نمیرسه و اصولا به نوازنده میگن بلندتر از انچه که زیر گوش خودت دلنشینه بنواز که صدا ضعیف نباشه حتی اگر خود نوازنده صدای خش می شنوه این صدا ها با دامنه ی صوتی پایین به گوش تماشاچی ها نمی رسند.اما در ضبط استودیویی کوچکترین لرزش ارشه هم شنیده میشه.
یا مثلا نوع میکروفن مورد استفاده و نحوه ی قرار گیریش و موقعیتش نسبت به بدن نوازنده میتونه روی ضبط تاثیر داشته باشه.
به نظر من شما دنبال یک ویولن اکوستیک خوب باش و ضمنا یک نکته ی مهم:
از انجایی که در ایران متاسفانه اکثر نوازندگان علمی در انتخاب سیم برای ویولنشون ندارند گاها دیده میشه که فکر می کنند صرفا گرونترین سیم بهترین جواب رو برای سازشون میده.شخصا می شناسم یکی از نوازندگان سابق ارکستر سمفونیک رو که برای ضبط استودیویی با سیم زه(gut) باومده بود به استودیو.سعی کنید برای ضبط از سیمهای متال neutral یا سنتتیک استفاده کنید.

rezaa1984
Wednesday 5 April 2017, 06:15 PM
با تشکر
پاسخ جالبی دادین
ولی منظور من خرید ساز اکوستیک بود و نکاتی که باید در خرید اون رعایت بشه. نمیدونم تا حدود ۶ میلیون چه انتخاب هایی میشه داشت. سازهای دست ساز ایرانی بعضا الکی گران قیمت هستند و سازهای چینی با صدای جالبشان شک برانگیز. و اینکه ساز معمولی چینی مثل RT 902 رو یکی از فروشندگان به نام (ترجیح میدم نام نبرم) قیمت گذاشته ۵ میلیون تومان. برای این سوال رو مطرح کردم چون بازار بسیار بی سرو سامان و گیج کننده ای داریم و انتخاب یه ساز خوب مشکل میشه. ممنون میشم تجربیات خودتون رو برای خرید یک ساز اکوستیک تا ۶ میلیون تومان در اختیار بنده بگذارید. با تشکر

sigismond
Wednesday 5 April 2017, 07:37 PM
دست ساز ایرانی رو که کلا بی خیال بشید!
چینی خوب هم در ایران خیلی سخت گیر میاد چون نقدینگی پایینه و ریسک نمی کنند از یک رده ای به بالا ساز وارد کنند.چینی خوب میره مستقیم امریکا و کانادا.چینی خوب میشه ویولنهای 2500 دلاری shar music.
شما یک سر به اورنگ بزن بگو ببرتت انبار سازهای دست ساز رو یک تست بکن 2 تا مورد به من نشون داد چند وقت پیش یکی 7 میلیون یکی 4 میلیون بد نبودند.
به نظر من 6 میلیون یک رودریش پزولد خوب میتونی بخری.فقط مواظب باش فروشگاهها خیلی سود می کشند پزولد در همون حد 4 تا 6 میلیون هست مدلهای بالای سری PA/

- - - Updated - - -

دست ساز ایرانی رو که کلا بی خیال بشید!
چینی خوب هم در ایران خیلی سخت گیر میاد چون نقدینگی پایینه و ریسک نمی کنند از یک رده ای به بالا ساز وارد کنند.چینی خوب میره مستقیم امریکا و کانادا.چینی خوب میشه ویولنهای 2500 دلاری shar music.
شما یک سر به اورنگ بزن بگو ببرتت انبار سازهای دست ساز رو یک تست بکن 2 تا مورد به من نشون داد چند وقت پیش یکی 7 میلیون یکی 4 میلیون بد نبودند.
به نظر من 6 میلیون یک رودریش پزولد خوب میتونی بخری.فقط مواظب باش فروشگاهها خیلی سود می کشند پزولد در همون حد 4 تا 6 میلیون هست مدلهای بالای سری PA/

rezaa1984
Wednesday 5 April 2017, 08:07 PM
با تشکر مجدد
اتفاقا هفته دیگه یه سفر دارم به چین، فکر کنم از اونجا بهتر بتونم خرید کنم، نظرتون چیه، اگر فکر میکنید کار درستیه چه سازی میشه به قیمت مناسب خرید کرد؟

sigismond
Thursday 6 April 2017, 06:17 PM
100% توصیه می کنم همین کار رو بکنید.اصلا شک نکنید.چین کجا ایران کجا؟
من از نمایشگاه موسیقی شانگهای چند سال پیش یک ساز خریدم(البته فقط چوب بود.بدنه ی ساز بدون حتی وارنیش) به قیمت یک میلیون و دویست هزار تومان(4 سال پیش/دلار میانگین 3200).اوردم ایران دادم یکی از سازنده ها وارنیش زد و بردم یکی از فروششگاه های موسیقی تهران سیمگیر و زیر چانه و گوشی تنظیم کردند و خریدم قشنگ یادمه برای یک ساز بی نام و نشون که حتی نمی دونستم کپی چه مدلیه انگشت به دهن مونده بودند!البته خیلی سعی کردند تو سر ساز بزنند ولی در همین حد براتون بگم که بعدا زنگ زدن که اگر اشکال نداره ساز رو بیار که یک کپی از روش برداریم!حالا شما خودتون تا ته داستان رو بخونید که اوضاع اینجا چقدر خرابه و چقدر چین گزینه بیشتره.

من نمی دونم کدوم استان می خواهید سفر کنید و چه مدت(یحتمل بیجینگ-پکن-شانگهای هستید).اما می دونم (East Jinling Road 金陵东路) در شانگهای بورس ویولن و سازهای زهی و پیانو هست و گزینه های زیادی خواهید داشت(سازهای دیگه اینجا زیاد نیست).
ضمنا اطراف کنسرواتوار موسیقی شانگهای(上海音乐学院) هم فروشگاههای بزرگ و قدیمی موسیقی چندتایی هست که از ارزونترین تا گرونترین ویولنها رو موجود دارند.اینهم بگم خیلی از سولیست های درجه دو رو به بالا که بودجه ی خرید سازهای اروپایی یا انتیک ندارند برای ساز دوم یا یدک از همینجا ویولن پیدا کردند.خلاصه که از اول می گفتید سفر چین پیش رو دارید اصلا صحبت خرید از بهارستان رو باهاتون نمی کردم.ضمنا خیلی از برندهای المانی مثل هافنر در چین هم تولید دارند.اگر مترجم داری برو یک پیگیری بکن یهو دیدی با همین بودجه ویولن خیلی خوبی پیدا کردی و خریدی.نمایندگی هافنر در چین در شهر بیجینگ هست.برو سایت هافنر یک ایمیل بزن بگو در اون شهری که هستم چه فروشگاهی رو معرفی می کنند؟البته خود سایتش یک نقشه ی انلاین داره که شما محل سکونتت رو حتی فقط اسم کشور رو بنویسی تا 50 کیلومتری هر نماینده ای داشته باشند روی نقشه میاره!

rezaa1984
Friday 7 April 2017, 01:38 AM
ممنون از راهنماییتون
من هم یه خورده تجربیاتی دارم که امیدوارم بتونم در خدمت دوستان بزارم.
تشکر از همفکریتون

jingool_soo
Monday 1 May 2017, 03:41 AM
سلام دوستان میشه خواهش کنم جواب سوال منو سریع بدید ؟ ممنون میشم

من یه اشنایی در المان دارم و میخوام سفارش خرید ویلن بدم برام بیارن تا قیمت 2 . 3 تومن چی خوبه ؟ و میدونید چقد تفاوت قیمتشه با ایران؟

- - - Updated - - -

سلام دوستان میشه خواهش کنم جواب سوال منو سریع بدید؟ ممنون میشم
من یه اشنایی در المان دارم و میخوام سفارش خرید ویلن بدم برام بیارن قیمت تا 2 .. 3 تومن
چه مدلی خوبه ؟؟ و چقد تفاوت قیمت با ایران داره
درضمن من 4 ساله ویلن کار میکنم.

- - - Updated - - -

سلام دوستان میشه خواهش کنم جواب سوال منو سریع بدید؟ ممنون میشم
من یه اشنایی در المان دارم و میخوام سفارش خرید ویلن بدم برام بیارن قیمت تا 2 .. 3 تومن
چه مدلی خوبه ؟؟ و چقد تفاوت قیمت با ایران داره
درضمن من 4 ساله ویلن کار میکنم.

sigismond
Wednesday 3 May 2017, 07:25 PM
در تاپیک دیگه جواب دادم بهتون.

jingool_soo
Saturday 6 May 2017, 07:46 PM
کجا

- - - Updated - - -

کجا

sigismond
Sunday 7 May 2017, 11:12 AM
3 میلیون میشه حدود 700 یورو.من حتی در برندهای کارگاهی المان مثل ارنست هاینریش روت یا کارل هافنر هم که سازهاشون سه رده ی master-concert-student داره در رده ی کنسرت زیر 1000 یورو ابدا چیزی ندیدم و اصلا وجود نداره.ساخت ویولن دست ساز با محسابه ی متریال امروزه حداقل 3000 یورو و با احتساب مسائل marketing و ورود به بازار کمپانی مورد نظر تا 5000 یورو.در نتیجه با این بودجه از المان یا ایران ساز خریدن هیچ فرقی نمیکنه کما اینکه مجبورید کیفیت پایین رو به یورو بابتش پول بدید.
این سایت از معتبرترین فروشندگان و تعمیر کنندگان و مراکز معتبر فروش سازهای زهی در Mittenwald المان هستش.الان نگاه کردم حدودای 700_800 یورو هم ساز داره.من میگم بودجه تون رو کمی بیشتر کنید یا حداقل به 1000 یورو برسونید اینطوری باز احتمال پیدا کردن یک ساز بهتر هست.این صفحه ای که لینک می فرستم صفحه ی اول کاتالوگ ویولنهای موجودشونه.از اینجا به بعد همینجوری قیمتها میره بالا تا 50000 یورو.تو رنج همون 700 یورو هست یه تعداد.انتخاب کنید یک کدوم رو و ضمنا اکثر سازها تست صدا دارند و بعد اگر خواستید لنکش رو بفرستید به فامیلتون که میخواد تهیه کنه خود این کمپانی shipping بین المللی داره.اگر اشناتون مقیم المان هستند که درب منزل میتونند ساز رو تحویل بگیرند.از بابت این فروشگاه هم خیالتون راحت باشه.من خودم با خرید اینترنتی مخالفم اما سایتهای thomann و corilon المان حسابشون جداست.
You can see links before reply 25AFD8

- - - Updated - - -

3 میلیون میشه حدود 700 یورو.من حتی در برندهای کارگاهی المان مثل ارنست هاینریش روت یا کارل هافنر هم که سازهاشون سه رده ی master-concert-student داره در رده ی کنسرت زیر 1000 یورو ابدا چیزی ندیدم و اصلا وجود نداره.ساخت ویولن دست ساز با محسابه ی متریال امروزه حداقل 3000 یورو و با احتساب مسائل marketing و ورود به بازار کمپانی مورد نظر تا 5000 یورو.در نتیجه با این بودجه از المان یا ایران ساز خریدن هیچ فرقی نمیکنه کما اینکه مجبورید کیفیت پایین رو به یورو بابتش پول بدید.
این سایت از معتبرترین فروشندگان و تعمیر کنندگان و مراکز معتبر فروش سازهای زهی در Mittenwald المان هستش.الان نگاه کردم حدودای 700_800 یورو هم ساز داره.من میگم بودجه تون رو کمی بیشتر کنید یا حداقل به 1000 یورو برسونید اینطوری باز احتمال پیدا کردن یک ساز بهتر هست.این صفحه ای که لینک می فرستم صفحه ی اول کاتالوگ ویولنهای موجودشونه.از اینجا به بعد همینجوری قیمتها میره بالا تا 50000 یورو.تو رنج همون 700 یورو هست یه تعداد.انتخاب کنید یک کدوم رو و ضمنا اکثر سازها تست صدا دارند و بعد اگر خواستید لنکش رو بفرستید به فامیلتون که میخواد تهیه کنه خود این کمپانی shipping بین المللی داره.اگر اشناتون مقیم المان هستند که درب منزل میتونند ساز رو تحویل بگیرند.از بابت این فروشگاه هم خیالتون راحت باشه.من خودم با خرید اینترنتی مخالفم اما سایتهای thomann و corilon المان حسابشون جداست.
You can see links before reply 25AFD8

sigismond
Sunday 7 May 2017, 11:26 AM
این موارد رو چک کردم و توصیه می کنم(مخصوصا مورد دوم که اونهم در این بازه ی قیمتی واقعا قابل توجهه) :

- - - Updated - - -

این موارد رو چک کردم و توصیه می کنم(مخصوصا مورد دوم که اونهم در این بازه ی قیمتی واقعا قابل توجهه) :

jingool_soo
Sunday 14 May 2017, 08:03 AM
ممنونم از توضیحات کاملتون

الان به نظر شما اینجا بهتره ساز بخرم یا از المان بخرن برام ؟؟ اینجا که میگن همه چینیه و اصل نیست .
ساز شما چیه و چیو پیشنهاد میکنید از ایران

- - - Updated - - -

ممنونم از توضیحات کاملتون

الان به نظر شما اینجا بهتره ساز بخرم یا از المان بخرن برام ؟؟ اینجا که میگن همه چینیه و اصل نیست .
ساز شما چیه و چیو پیشنهاد میکنید از ایران

jingool_soo
Sunday 14 May 2017, 08:24 AM
sigismond (You can see links before reply)
شما خیلی اطلاعاتتون زیاده چند ساله ویولن میزنید؟؟ من یه سری سوالات دارم میتونم از شما راهنمایی بگیرم ؟؟ ممنون میشم . فقط اینجا خیلی در هم بر هم نظرات گم میکنم سوالمو

- - - Updated - - -

شما اطلاعاتتون خیلی زیاده چند ساله ویولن میزنید ؟

من یه سری سوالات دارم میشه خواهش کنم راهنماییم کنید ؟؟

- - - Updated - - -

شما اطلاعاتتون خیلی زیاده چند ساله ویولن میزنید ؟

من یه سری سوالات دارم میشه خواهش کنم راهنماییم کنید ؟؟

sigismond
Sunday 14 May 2017, 03:20 PM
سوالاتتون رو خصوصی برام پیغام بفرستید.
من در حال حاضر از دو ویولن استفاده می کنم.یک هافنر h225 کپی گوارنری و ساز انتیکم Oreste Candi 1920 هست.
همونطور که در بالا معرفی کردم اگر در همین رنج قیمت میخواهید بخرید از المان پیشنهادم همین سایت هست و من ترجیحا مخالف خرید ساز در ایرانم.مخصوصا ویولن.

farzad61
Wednesday 17 May 2017, 03:47 PM
دوستان سلام،یه خواهشی داشتم میخواستم ببینم از این 4 تا مدل به ترتیب اولویت کدومشونو بخرم خوبه؟ممنون میشم اگه دوستانی که تجربه دارن بین این 4 تا به ترتیب برام مشخص کنن ممنون میشم..
یه سوال کلی؟بین هافنر و هفلر کدومو ترجیح میدید

- - - Updated - - -

دوستان سلام،یه خواهشی داشتم میخواستم ببینم از این 4 تا مدل به ترتیب اولویت کدومشونو بخرم خوبه؟ممنون میشم اگه دوستانی که تجربه دارن بین این 4 تا به ترتیب برام مشخص کنن ممنون میشم..

- - - Updated - - -

ramin1050
Thursday 15 June 2017, 04:05 AM
سلام من یه نواموزم و تا حالا حتی ویولن هم دست نگرفتم و هیچی در مورد ویولن نمی دونم .
من می خوام ویولن را شروع کنم ولی در خرید به مشکلاتی بر خوردم اول اینکه هر کی یه چیزی میگه... یکی میگه tf 142واسه شروع خوبه یکی دیگه میگه نه tf142آشغاله یکی آماتی 160 خوبه و.....خلاصه هرکی حرف خودشو می زنه
دوما من نمی تونم ویولن خوب و اصل رو از تقلبی تشخیص بدم و به مغازه دار هم هیچوقت اعتماد نمی کنم اگر میشه یه سایت معتبر یا مرکز خرید معتبری در شیراز معرفی کنید
پس لطفا جواب بدید که بین tf 142 و amati 160 کدوم رو از کجا بگیرم ?
ممنون

- - - Updated - - -

سلام من یه نواموزم و تا حالا حتی ویولن هم دست نگرفتم و هیچی در مورد ویولن نمی دونم .
من می خوام ویولن را شروع کنم ولی در خرید به مشکلاتی بر خوردم اول اینکه هر کی یه چیزی میگه... یکی میگه tf 142واسه شروع خوبه یکی دیگه میگه نه tf142آشغاله یکی آماتی 160 خوبه و.....خلاصه هرکی حرف خودشو می زنه
دوما من نمی تونم ویولن خوب و اصل رو از تقلبی تشخیص بدم و به مغازه دار هم هیچوقت اعتماد نمی کنم اگر میشه یه سایت معتبر یا مرکز خرید معتبری در شیراز معرفی کنید
پس لطفا جواب بدید که بین tf 142 و amati 160 کدوم رو از کجا بگیرم ?
ممنون

dinashad63
Tuesday 20 June 2017, 05:15 PM
لطفا قیمت ها را اعلام نمایید همینجا

- - - Updated - - -

لطفا قیمت ها را اعلام نمایید همینجا

virtuoso
Friday 23 June 2017, 08:14 PM
سلام دوست عزیز ramin1050
مطالب تاپیک های مختلف رو بخونید... می تونه در ابتدای راه به شما کمک کنه. یه تاپیک هم داریم مخصوص هنرجویان مبتدی
بعضی از دوستان اعتقاد دارن که همون ابتدای کار باید ساز خوبی تهیه کنید تا صدای خوب و شفاف اصطلاحا توی گوشتون بشینه. این دسته از دوستان میگن قبل از شروع باید حسابی تحقیق کنید و برای خرید ساز و سایر مسائلی که در مسیر یادگیری پیش میاد باید به قول معروف خوب خرج کنید. . بعضیا هم میگن بهتره که با ساز اصطلاحا مشقی شروع کنید که اگر منصرف شدید هزینه ی زیادی نکرده باشید. ضمنا این دسته از دوستان میگن هنرجوی مبتدی تفاوت صدای ساز خوب و بد رو نمی فهمه پس بهتره با پیشرفته تر شدنش سازهای بهتری بخره (به تناسب با میزان درکش)
به نظر من انتخاب با خود هنرجو هست ... ولی اگه می تونید ساز بهتری بخرید حتما این کارو بکنید.
مدل هایی که اسم بردید هردو چینی هستن و به طور عمده وارد ایران میشن. قاعدتا هم نباید بیشتر از ۱ یا ۱.۵ میلیون قیمت داشته باشن. بنده چون خودم آماتی دارم، آماتی رو پیشنهاد می کنم هرچند که هر دوتا مدل تقریبا در یک سطح هستن و صدای ممتازی ندارن.
به هر حال حتی اگه خواستین ساز مشقی (ارزون قیمت) هم بخرین دقت کنین که ساز کاملا سالم باشه.
موفق باشید

- - - Updated - - -

سلام دوست عزیز ramin1050
مطالب تاپیک های مختلف رو بخونید... می تونه در ابتدای راه به شما کمک کنه. یه تاپیک هم داریم مخصوص هنرجویان مبتدی
بعضی از دوستان اعتقاد دارن که همون ابتدای کار باید ساز خوبی تهیه کنید تا صدای خوب و شفاف اصطلاحا توی گوشتون بشینه. این دسته از دوستان میگن قبل از شروع باید حسابی تحقیق کنید و برای خرید ساز و سایر مسائلی که در مسیر یادگیری پیش میاد باید به قول معروف خوب خرج کنید. . بعضیا هم میگن بهتره که با ساز اصطلاحا مشقی شروع کنید که اگر منصرف شدید هزینه ی زیادی نکرده باشید. ضمنا این دسته از دوستان میگن هنرجوی مبتدی تفاوت صدای ساز خوب و بد رو نمی فهمه پس بهتره با پیشرفته تر شدنش سازهای بهتری بخره (به تناسب با میزان درکش)
به نظر من انتخاب با خود هنرجو هست ... ولی اگه می تونید ساز بهتری بخرید حتما این کارو بکنید.
مدل هایی که اسم بردید هردو چینی هستن و به طور عمده وارد ایران میشن. قاعدتا هم نباید بیشتر از ۱ یا ۱.۵ میلیون قیمت داشته باشن. بنده چون خودم آماتی دارم، آماتی رو پیشنهاد می کنم هرچند که هر دوتا مدل تقریبا در یک سطح هستن و صدای ممتازی ندارن.
به هر حال حتی اگه خواستین ساز مشقی (ارزون قیمت) هم بخرین دقت کنین که ساز کاملا سالم باشه.
موفق باشید

sigismond
Saturday 24 June 2017, 03:02 PM
جناب virtuoso توضیحات دقیق و بی طرفانه ای رو به طور کامل ارائه دادند و نکته ای باقی نمونده.
کاملا هم صحیح گفتند.من جزو دسته ی اولم اما خب بسیاری مسائل از جمله مالی هم دست به دست میدن.فقط میخوام این نکته رو بگم که هرچند این دو برند نامبرده شده از نظر من اصلا ساز نیست(بی احترامی به ساز دوستان نشه.من خودم هم اماتی پروفشنال داشتم هم تی اف که البته 142 نبود و رده ی بالاتری گرفتم اوایل دهه ی هشتاد) اما مسئله اینجاست که این برندهای بی کیفیت در این سالها بی کیفیت تر هم شدند.مخصوصا تی اف.شما تی اف 8 سال پیش که اورنگ میفروخت رو اصلا نمیتونید با تی اف امروزی مقایسه کنید.رسما فکر کنم از چوب کمد و صنایع دستی برای tone wood استفاده میکنند و رنگ مبلمان به جای وارنیش که در دراز مدت و با تنفس نوازنده بوی این فراورده های شیمیایی حتی خطر ایجاد سرطان رو داره و به ریه ها اسیب میزنه.چون ساز دقیقا پایین بینی و دهان شماست و بازدم و ایجاد رطوبت و از طرفی ورود بوی این متریال غیر ارگونومیک به بدن اصلا مفید نیست و واقعا خطرناکه.
نهایتا بین این دو میگم اماتی.اونهم پروفشنال به بالا.این یکی مدلهای 220 و...اصلا به درد نمیخوره.اونهم با کارشناسی و حضور یک شخص وارد به قضیه خرید بشه که حداقل در همون رنج قیمتی بهترین گزینه رو از بین سازهای موجود انتخاب کنید.

elmira_biglu
Monday 3 July 2017, 07:28 AM
سلام ممنون از اطلاعاتی (You can see links before reply) که در اختیار ما گذاشتین.یه سوال داشتم من دستم موقع ساز زدن خیس می شد و این موضوع (You can see links before reply) منو خیلی اذیت می کرد آیا این باعث میشه ساز (You can see links before reply) آسیب ببینه؟

sigismond
Monday 3 July 2017, 04:59 PM
اول با مراجعه به متخصصین مربوطه در زمینه ی پزشکی سعی کنید مشخص کنید علت تعریق دستتون چیه.من خودم در دوران تحصیل و تا حدود 21 سالگی تعریق دست داشتم که گاهی اوقات کار نوازندگی رو به شدت برام سخت میکرد.اگر سیم می روکش طلا یا با نسبتی کمتر روکش قلع استفاده می کردم عمرش یک هفته بیشتر نبود و خلاصه حتی گاهی اوقات تعویض پوزیسیون هم نمیتونستم درست انجام بدم و رنگ گریفم هم رفته بود.گاهی اوقات با تعویض برخی شیوه ها در زندگی روزمره میشه این مورد رو برطرف کرد.از جمله تغییر عادات غذایی-دوری از استرس و در صورت لزوم درمانش نزد یک متخصص و...
در کل تعریق میتونه به وارنیش ساز هم اسیب بزنه.برخی از ویولن های قدیمی و قیمتی رو که در اتلیه ها یا موزه ها ببینید پایین سمت راست ساز رنگ ساز به صورت خطی و طولی اثار رفتگی و محو شدن روشه که اینها خطوط به جا مونده از قطرات عرق نوازنده روی سازه.
این لینک رو مطالعه کنید.

- - - Updated - - -

اول با مراجعه به متخصصین مربوطه در زمینه ی پزشکی سعی کنید مشخص کنید علت تعریق دستتون چیه.من خودم در دوران تحصیل و تا حدود 21 سالگی تعریق دست داشتم که گاهی اوقات کار نوازندگی رو به شدت برام سخت میکرد.اگر سیم می روکش طلا یا با نسبتی کمتر روکش قلع استفاده می کردم عمرش یک هفته بیشتر نبود و خلاصه حتی گاهی اوقات تعویض پوزیسیون هم نمیتونستم درست انجام بدم و رنگ گریفم هم رفته بود.گاهی اوقات با تعویض برخی شیوه ها در زندگی روزمره میشه این مورد رو برطرف کرد.از جمله تغییر عادات غذایی-دوری از استرس و در صورت لزوم درمانش نزد یک متخصص و...
در کل تعریق میتونه به وارنیش ساز هم اسیب بزنه.برخی از ویولن های قدیمی و قیمتی رو که در اتلیه ها یا موزه ها ببینید پایین سمت راست ساز رنگ ساز به صورت خطی و طولی اثار رفتگی و محو شدن روشه که اینها خطوط به جا مونده از قطرات عرق نوازنده روی سازه.
این لینک رو مطالعه کنید.

farzadmlv
Friday 4 August 2017, 08:33 AM
سلام دوستان.با حدود 2 تا 3 میلیون چه سازی میشه خرید؟کسی در اصفهان جای معتبر و قابل اعتمادی رو میشناسه که بشه ازش ساز خرید؟

sigismond
Friday 4 August 2017, 09:15 AM
3 میلیون نهایتا به از گزینه های کارگاهی ایرانی یا چینی چیزی پیدا کرد.
یکی از بهترین سازندگان سازهای زهی و ارشه ی ایران در حال حاضر اقای مسعود طالبی هستند که البته در کرمونای ایتالیا مشغول تحصیل و کار هستند.به نظرم بودجه تون رو ارتقاع بدید و یک ساز و ارشه ی خوب از ایشان تهیه کنید.چون میدانم انسان مادی گرایی نیستند و به شدت منصف هستند.من تا جایی که یادمه یک ویولن کپی گوارنری از ایشان دست یک نفر دیدم که 20 تومان مبلغش بود اما مسلما شما مراجعه کنید و بگید بودجه ی من فلان مقدار هست مسلما سر یک قیمتی کنار میان باهاتون.لینک ارتباطی بهشون ندارم.اگر ساکن اصفهان هستید از اماکن هنری و بین اساتید ویولن یا سایر سازندگان ساز یک اماری بگیرید گویا تابستانها برای تعمیر و سفارشات ایران حضور دارند.

farzadmlv
Friday 4 August 2017, 08:18 PM
ممنون دوست عزیز
ایشون اصفهان ساکن هستند؟؟
البته من هنوز هنرجو هستم و نمی خوام خیلی هزینه کنم.یک ساز چینی داشتم که فروختم و الان یه ساز خوش صدا و دست دو هم پیدا کنم واسم کافیه.مشکل اینجاست که ادم با انصاف کم هست و هر کسی میخواد یه جور ادم را تیغ بزنه.وگرنه نباید قیمت یه ویولن خوب انقدر بالا باشه....در هر صورت ممنون از راهنماییتون

sigismond
Friday 4 August 2017, 09:29 PM
وقت به خیر
ایشان ***** شهر هستند.من ادرس بیشتری ندارم.

چه هنرجو چه فوق حرفه ای...

سازهای ارزان مشکلاتی مثل ابعاد نا مناسب دسته
هموار نبودن گریف.تنظیم نبودن صدا مشکلات فالشی بی ربط به مهارت نوازندگی و سختی در تعویض پوزیسیون و نواختن دوبل نت و هزار و یک مورد دیگر دارند.امیدوارم بتوانید ساز خوبی تهیه کنید.ولی من باشم 3 میلیون رو ذخیره میکنم-بودجه ام رو ارتقاع میدم سازی میخرم که دوستی برای یک عمرباشه.نه اینکه 3 تومان یک ویولن به درد نخور بدم بخرم بعدا یک تومان هم ازم نخرند.
اینکه میگید ساز خوب نباید اینقدر گران باشه نمیدانم این طرز فکر بر چه مبناییه و از کجا ناشی شده اما در حال حاضر بین سازهای قیمتی ویولنهایی هستند چندین میلیون یورو.در ایران ساز بر مبنای ابعادش ارزش گذاری میشه و چون پیانو ساز بزرگیه گران بودنش توجیه داره اما ویولن نه.باور بفرمایید ویولن 400 تومانی ویولن نیست.

- - - Updated - - -

وقت به خیر
ایشان ***** شهر هستند.من ادرس بیشتری ندارم.

چه هنرجو چه فوق حرفه ای...

سازهای ارزان مشکلاتی مثل ابعاد نا مناسب دسته
هموار نبودن گریف.تنظیم نبودن صدا مشکلات فالشی بی ربط به مهارت نوازندگی و سختی در تعویض پوزیسیون و نواختن دوبل نت و هزار و یک مورد دیگر دارند.امیدوارم بتوانید ساز خوبی تهیه کنید.ولی من باشم 3 میلیون رو ذخیره میکنم-بودجه ام رو ارتقاع میدم سازی میخرم که دوستی برای یک عمرباشه.نه اینکه 3 تومان یک ویولن به درد نخور بدم بخرم بعدا یک تومان هم ازم نخرند.
اینکه میگید ساز خوب نباید اینقدر گران باشه نمیدانم این طرز فکر بر چه مبناییه و از کجا ناشی شده اما در حال حاضر بین سازهای قیمتی ویولنهایی هستند چندین میلیون یورو.در ایران ساز بر مبنای ابعادش ارزش گذاری میشه و چون پیانو ساز بزرگیه گران بودنش توجیه داره اما ویولن نه.باور بفرمایید ویولن 400 تومانی ویولن نیست.

Amir_photo
Tuesday 8 August 2017, 11:40 PM
سلام همگی بنده میخوام ویولن بخرم امااطلاعات زیادی ندارم جهت این که بتونم ی ویولن خوب بخرم خواست راهنماییم کنید بودجمم ۸۰۰تومن هستش ممنون میشم اگه راهنمایی کامل کنید

mmmmiiii
Wednesday 9 August 2017, 02:45 PM
شما بروید ویک ویولن به اندازه بوجه خود بخرید.....هیچ تفاوتی هم نمیکند.....فقط از مارک های شناخته شده انتخاب کنید....واگر می توانید با یک فرد آگاه بروید....
ویولن خوب قیمت بالایی داره.....از ۵ میلیون شروع میشه...

kian1358
Tuesday 10 October 2017, 05:12 PM
با عرض سلام و ادب خدمت شما خوبان
بمنظور شروع یادگیری دختر چهارده ساله ام برای خرید ساز هافنر مدل hv060 چهارچهار دست دوم از یکی از اقوام دچار تردید هستم.
لطفا راهنمایی ام کنید قیمت نو و دسته دوم این سازچقدر است؟ و آیا مناسب دخترم است؟
سپاسگزارم عزیزان هستم

kian1358
Wednesday 11 October 2017, 06:35 AM
دوستان تقاضا میکنم راهنمایی بفرمایید

sigismond
Wednesday 11 October 2017, 06:51 PM
قیمت این مدل به انضمام یک کیس همراه از فروشگاههای توزیع کننده ی محصولات هافنر و یک ارشه و کلیفون حدود 300 دلار هست. از مدلهای بالای هافنر نیست. و احتمال اینکه ساخت کارخانه ی چینشون باشه خیلی بالاست. با توجه به این رنج قیمت و اینکه مسلما چوب با کیفیت و عمر بالایی در ساختش به کار نرفته اگر فامیلتون چیزی بالاتر از قیمت اک بهتون قیمت دادند زیر بار نروید. چوب ویولن در این رده ی قیمتی چوبی نیست که بگیم با مرور زمان و خشک شدنش کیفیتش میره بالا. شاید بدتر هم شد و افت کرد. دخترتون در چه حدی هستند؟
ویولنهای تولید انبوه و ماشینی خیلی از ظرافتهای ساخت در تولیدشون رعایت نشده و تاثیر بدی روی دست نوازنده میگذارند.در مراحل پیشرفته تر که پاسخگویی لازم رو به خیلی از تکنیکها رو ندارند و در اجراشون عاجز و ناتوانند.
با تمام تفاسیر اگر نظرتون به خرید این ساز بود به نظرم بیشتر از 800 تومان یا با رعایت مسائل فامیلی و به انضمام کیف و ارشه یک میلیون بیشتر هزینه نفرمایید.

Amir_photo
Saturday 28 October 2017, 04:48 PM
سلام بنده میخوام ی ویولن درحد ۸۰۰هزار تومن بگیرم چی خوبه به نظر شما بگیرم تازه کارم هستم

sigismond
Sunday 29 October 2017, 11:19 AM
در این بازه ی قیمتی ویولنی غیر از تولید انبوه چینی نخواهید توانست پیدا کنید. بهترین راه چاره اینست که استادتان یا یک شخص مورد اعتماد از نمونه های موجود بهترین را برای شما انتخاب کنند و منظورم از بهترین در مقایسه با نمونه های هم رده هست. برندهایی نظیر رناتو و اماتی در بازار ایران به وفور یافت میشوند. تی اف و هافنر(مدلهای ارزان قیمت) بین این برندها بگردید. فروشگاه اورنگ و نوا سر بزنید و ویولنها را بررسی کنید.خارج از این برندها هم مسلما ویولن هست. تشریف ببرید جمهوری با یک شخص وارد و یک ویولن انتخاب کنید.حداقل بودجه تان را به حدود یک میلیون و هفتصد برسانید و یک اماتی پروفشنال تهیه کنید. الان با هشتصد تومان ساز میخرید بعدا جز پشیمانی نتیجه ای نداره. ویولنهای این رده ی قیمتی پاسخگویی پایینی به پوزیسیونهای بالا و تکنیکهای پرشی ارشه دارند. سوای اینکه صدا و تمبر صوتی خوبی هم ندارند.
موفق باشید.

dariush000
Wednesday 8 November 2017, 08:37 PM
با سلام و عرض ادب
برای من که تازه کار هستم با بودجه حدود ۲/۵ چه مارکی رو پیشنهاد می کنید؟

sigismond
Thursday 9 November 2017, 02:13 PM
دوست گرامی دنبال مارک نباشید.
با این بودجه به نظرم به فروشگاه اورنگ سر بزنید و ببینید در رنج قیمتی شما چه سازهایی دارند. بین نمونه های موجود تک به تک ویولنها را تست کنید یک مورد را انتخاب کنید. اگر منظور از تازه کار اینست که فعلا اصلا نوازندگی نکرده اید باید با استادتان یا یک شخص با تجربه به خرید بروید...
الان را اطلاع ندارم ولی یادم هست اورنگ از حدود 3-4 میلیون به بالا ویولن کارگاهی داشت. بعضیهاشون بد نبودند.مسلما میتونید بینشون یک ویولن مناسب پیدا کنید وو ضمنا فراموش نکنید که همیشه افزایش قیمت به معنی کیفیت بهتر نیست.

dariush000
Thursday 9 November 2017, 09:17 PM
سپاس از توضیحتون، بله به دنبال مارک نیستم و حتما با یک فرد آشنا خرید می کنم. نظرتون کاملا درسته.در مورد فروشگاه رمضانی نظری دارید؟

- - - Updated - - -

سپاس از توضیحتون، بله به دنبال مارک نیستم و حتما با یک فرد آشنا خرید می کنم. نظرتون کاملا درسته.در مورد فروشگاه رمضانی نظری دارید؟

Amir_photo
Friday 10 November 2017, 12:05 AM
سلام بنده ی ویولن گیراوردم دست دوم دست ساز ایرانی ۱میلیون ولی تا ۸۰۰تومن اوردمش میخوام ببینم خوب هست بخرمش یانه

Amir_photo
Friday 10 November 2017, 12:53 AM
11464این ویولن رو میخوام بخرم میگه ۱میلیوک به نظرتون خوب هستش

- - - Updated - - -

11464این ویولن رو میخوام بخرم میگه ۱میلیوک به نظرتون خوب هستش دست سازایرانی هستش

sigismond
Thursday 16 November 2017, 08:45 AM
در اولویت اول اورنگ را پیشنهاد میکنم.

- - - Updated - - -

خیر ساز جالبی نیست. عدم تقارن سوراخهای f در عکس هم مشخصه.
ضمنا این نکته را فراموش نکنید که صرفا (دست ساز) بودن یک ویولن به معنی بهتر بودنش نیست.
یه ویولن دست ساز با چوب جوون ساخته شده و یه کارگاهی رده ی بالای چین با چوب 30 ساله. مسلما دومی بهتر خواهد بود. سه زه دور این ساز از رنگ مشخصه که نقاشیه و اتصال صفحات به زور چسب انجام شده. سیمگیر هم معلوم نیست چه جنسیه. در سازهای زهی بهتره که سیمگیر و گوشیها از یک نوع چوب باشند.
با یک عکس نمیتونم قضاوت کامل بکنم ولی تا همینجا هم به چند دلیل این ساز مورد جالبی نیست.

AmirEpakchian
Friday 2 February 2018, 04:37 PM
سلام دوستان من تازه کار هستم و میخوام یک ویولون تا سقف یک میلیون تومان بخرم اگه میشه راهنمایی کنید. ممنون

Rehy
Thursday 24 May 2018, 07:48 PM
سلام دوستان من نیاز به کمکککککگک فوری دارم
میخوام تازه ویولن شروع کنم استادم گفته ویولن خودم برات تهیه میکنم مدلشو پرسیدم گفت tr 42 من تو سایتای مختلف گشتم اسمی ازش نبود قیمتشم بهم گفته 620 تومان
دوستان کسی این سازو میشناسه
بنظرتون خوب هست ؟؟؟واقعا الان گیج شدم

ayaramv
Monday 28 May 2018, 08:10 PM
سلام..الان قیمت ویولونای هافنر چقدره؟

- - - Updated - - -

11464این ویولن رو میخوام بخرم میگه ۱میلیوک به نظرتون خوب هستش

- - - Updated - - -

11464این ویولن رو میخوام بخرم میگه ۱میلیوک به نظرتون خوب هستش دست سازایرانی هستش

نمیدونم چرا ازش خوشم نیومده....ولی خوب باید به صدای نگاه کنی ببینی خوبه یا نه

saeedsay
Saturday 2 June 2018, 11:15 AM
سلام
خیلی ممنونم از تایپیک خوبتون
من یه تازه کارم و واسه شروع میخوام sandner 330 یا amati 100 یا amati150 بگیرم
به نظرتون شما که حرفه ای هستید برای شروع کدوم بهتره

sigismond
Sunday 3 June 2018, 08:40 PM
سلام
خیلی ممنونم از تایپیک خوبتون
من یه تازه کارم و واسه شروع میخوام sandner 330 یا amati 100 یا amati150 بگیرم
به نظرتون شما که حرفه ای هستید برای شروع کدوم بهتره

درود
هیچکدام. اینها همه ویولنهای تولید انبوه چینی هستند و این نوع مقایسه صحیح نیست. بهتر است اینطور در نظر بگیرید که مثلا بین دو sander مدل یکسان کدامیک بهتر صدا میدهد. اگر نه اینکه بخ اهیم بگیم به طور کلی مثلا sandner بهتر است یا اماتی امکانپذیر نیست.

saeedsay
Monday 4 June 2018, 03:07 PM
خیلی ممنون
حالا با این اوضاع به نظرتون چه باید کرد
یعنی چی بخرم با توجه به این که اطلاعات جامعی در این حوزه ندارم و فقط به مقدار بسیار زیاد علاقه دارم !!
بودجم هم در حد 500 تومان است .
لطفا راهنماییم کنید خیلی ممنون

sigismond
Tuesday 5 June 2018, 06:51 PM
ببینید از مواردی که نام بردید من فقط اماتی داشتم البته مدل پروفشنال که حدود سال 91 خریده بودم یک میلیون و پانصد.برای این محدوده و مقایسه با هم رده ها بد نبود و خیلی باهاش پیش رفتم(تاکید میکنم در قیاس با هم رده ها) سندنر هم در کشور ترکیه دیدم هنرجوها زیاد میخرند ولی اینکه چه ندلی شناخچ ندارم. ببینید دوست عزیز خودتون در جریان اوضاع و قیمت دلار و پول بی ارزش ایران هستید. از طرفی ویولن بی کیفیت خیلی مشکلات میتونه براتون ایجاد کنه. من نظرم اینه که عجله نکنید و یه امار از قیمت اماتی پروفشنال بگیرید و بودجه را ارتقاع داده و همون رو تهیه کنید. من حتی مدل پایینترش مثل اماتی 250 هم تست کرده بودم ولی واقعا خوب نیست.

afshinkhalaj
Thursday 5 July 2018, 12:31 PM
با سلام
بسيار ممنون از راهنمايي هاي شما
تصميم به خريد ساز ويلن از سازنده ايراني دارم، لطفا بفرمائيد از نظر شما با توجه به تجربه و فارق از بحث هزينه آن شما كدام استاد را معرفي مي نمائيد

sigismond
Friday 6 July 2018, 09:49 AM
با سلام
بسيار ممنون از راهنمايي هاي شما
تصميم به خريد ساز ويلن از سازنده ايراني دارم، لطفا بفرمائيد از نظر شما با توجه به تجربه و فارق از بحث هزينه آن شما كدام استاد را معرفي مي نمائيد

سلام
با اقای محسن شاملو یک تماس بگیرید و سازهای ایشان را تست کنید.

sigismond
Friday 6 July 2018, 10:00 AM
جناب شاملو هم به لحاظ دسترسی گزینه ی مناسبی هستند چون در تهران دفتر دارند. هم سازهایشان کیفیت بسیار خوب و صدای قابل قبولی دارد.حتی در مقایسه با بعضی سازندگان غربی. قیمتشان هم منصفانه هست.
اقای مسعود طالبی هم در ایتالیا دوره ی ساز سازی و ارشه سازی را در اکادمی کرمونا گذراندند. فقط تابستانها تا جاییکه میدانم به ایران سفر دارند. مقیم ***** شهر اصفهان هستند و میتوانید سری به ایشان هم بزنید.
اقای سیاوش شاهنده که مقیم المان هستند هم گویا به ایران سفر دارند. البته من از ایشان ساز ندیدم اما دوستانی برای رگلاژ و تنظیم صدا به ایشان مراجعه کرده بودند و از سواد و اگاهی و دانش و مهارت ایشان تعریف میکردند.

angelmalfoy
Friday 31 August 2018, 09:49 AM
سلام
میشه ادرس و شماره تماس کارگاه های ساخت ویولن در تهران اطراف تهران بفرمایید
یا گالری های ویولن
میخوام یه ویولن دست ساز بخرم متاسفانه یه گالری ویولن هم پیدا نکردم،
مغازه ساز فروشی مثه بهارستان و جمهوری نمی خوام، ادرس و گالری سازنده ویولن میخوام

angelmalfoy
Wednesday 5 September 2018, 03:29 PM
سلام
من میخوام با سه ملیون یه ویولن خوب بخرم
ویولن مشقی و کیفیت پایین نمی خوام
پیشنهادتون چیه؟
ایا جایی میشناسید ویولن خوب به این قیمت داشته باشه ؟

sigismond
Wednesday 5 September 2018, 04:44 PM
با دلار 13 تومان خیر متاسفانه.همین دیروز یکی از فروشگاههای تهران دست ساز چینی را 12 میلیون قیمت داد.

muzik4all
Wednesday 5 September 2018, 05:08 PM
منم چند ماه پیش دقیقا همین مشکل شما رو داشتم و با بودجه سه تومنی میخاستم یه ویولن خوش صدا بخرم، برای مشاوره مزاحم چند نفر از اساتید همین انجمن هم شدم، ولی با کمال تاسف در بازه بودجه شما مورد مناسبی پیدا نمیشه..

angelmalfoy
Thursday 6 September 2018, 09:53 AM
:40::(
من یه مدل فونیکس دیدم به نظر شما خریدنش می صرفه و صداش خوبه vt303
یه مدل هم ویولن rt دیدم مدلش یادم نیست بگم قیمتشون 3 ملیون
ولی اینا یه پیچ تنظیم کوک دارن
ایا مشکلی تو کوک کردن سیم های دیگه پیدا نمی کنم؟
و ایا می صرفه از این کارای شرکتی بخرم؟ اگه اینا داشتید نظر میدید
در کل چی بخرم با این پول بهترین حالته

muzik4all
Thursday 6 September 2018, 06:08 PM
به عقیده من بهترین حالت این هست که با همون ویولنی که در حال حاضر دارید تمرین هاتون رو ادامه بدید تا موقعی که این قیمت های کاذب و تورمی از بین بره.. البته اگر شما دنبال نوازندگی حرفه ای هستید، قضیه کاملا فرق میکنه و در این هیچ شکی نیست..

sigismond
Friday 7 September 2018, 10:33 AM
اگر منظورتون از پیچ کوک تاندور هست که روی سیمگیر قرار میگیره اتفاقا استاندارد صحیح اینه که اصلا تاندوری وجود نداشته باشه و سوراخ گوشی ها نسبت مخروطی صحیحی داشته باشند و گوشی ها هم با کیفیت باشند و تراش خوبی خورده باشند و اندازه شون برای سوراخ گوشی متناسب باشه و به اصطلاح زور چپان نشده باشند که نشه چرخوندشون و اصلا تاندور یا همون fine tuner وجود نداشته باشه.البته معمولا یک تاندور برای سیم می لحاظ میشه چون سیم می فلز هست و خطر پاره شدن داره و برای کوک دقیقتر تاندور میطلبه.بعضی نوازنده ها هم حتی با وجود داشتن ساز با کیفیت به غیر از می برای سیم لا هم تاندور استفاده میکنند که دلایل مختلف داره.بهضی دستشون کوتاهه و دسیدن به گوشی لا براشون سخته و یا روی کوک خیلی حساسند و حتما میخوان تاندور باشه ولی اینهم در نظر باید گرفت که تاندور به وزن سیمگیر اضافه کرده و سنگینش میکنه و صدا damp و کمی فلز گونه میشه.حتی استفاده از دو تاندور می و لا هم باز به نظر من حالت ایده ال نیست.چون تاندور باعث میشه طول ارتعاش کاسته بشه و در نتیجه رجیستر التو و سوپرانوی ساز ناهمخوان باشند از نظر هارمونیک.البته این موارد برای استاندارد سبک کلاسیک مطرح هستند در تنظیم صدای ساز و اصول اون.برای بقیه ی سبکها که دائما کوک الترناتیو و متغیر دارند شاید بحث فرق بکنه.ضمنا برای عملکرد بهتر گوشی ها هربار که تعویض سیم انجام میدیم(به فرض استاندارد و با کیفیت بودن گوشی) محل عبور سیم از روی خرک و شیطانک را در بالای گریف با مداد به مقدار کمی اغشته به گرافیت میکنیم که من مداد 6b را توصیه میکنم اما زیاد مهم نیست.و گوشی هم در دو نقطه ی تماسش با سوراخها روان کننده یا peg compound میمالیم تا گوشی ها حین کوک روان و راحت بچرخند.البته نوع مرکب این روان کننده ها فرق میکند و در موارد عکس که گوشی دائما در رفته و کوک رها میکند باید از نوعی compound استفاده شود که بالعکس خشکی و اصطکاک ایجاد میکند.
یک مسئله ای که دوستان را در خدید ساز دچار اشتباه میکند اینست که باید توجه کنند و گول ظاهر ساز را صرفا نخورند.در ایران ما چینی درجه سه داریم و در امریکا بازار عمومی پر است از چینی درجه یک که پایه ی قیمتش 1500 دلار میباشد.زیاد در این رده گول اینکه روی ساز 4 تاندور به کار رفته و لاک الکل برای رنگش به کار رفته که روی مبلمان استفاده میشود با ویولنی که یک تاندور رویش انداخته اند و antique varnish رنگ امیزی شده را نخورید.اینکه یک ویولنی با سیم متال فروش میرود یا دیگری ست evah pirazzi رویش انداختند فرقی نمیکند و اینها مارکتینگ و دده بندیهای کمپانی هاست.

angelmalfoy
Friday 7 September 2018, 12:10 PM
به عقیده من بهترین حالت این هست که با همون ویولنی که در حال حاضر دارید تمرین هاتون رو ادامه بدید تا موقعی که این قیمت های کاذب و تورمی از بین بره، البته شاید اساتید نظر من رو قبول نداشته باشند اما در شرایط موجود راه دیگه ای وجود نداره.. تصویر زیر عکس ویولن منه، 14 ساله دارمش!! درسته کیفیت بالایی نداره ولی ازش راضیم و تمام کارهام رو باهاش انجام میدم.. البته اگر شما دنبال نوازندگی حرفه ای هستید، قضیه کاملا فرق میکنه و در این هیچ شکی نیست..

11506

بله متوجه هستم
ولی من گریف ویولنم خراب شده پستی بلندی داره و سیم هام پوسیدن
استادم میگه چون صدای سازم خوب نیست ارزش تعمیر نداره
باید گریف و سیم بخرم براش اونم نظر استادم اینه نو بخرم بهتره
حالا نمیدم شاید همینو تعمیر کنم ولی هزینه خودش در میاد الان

- - - Updated - - -

اگر منظورتون از پیچ کوک تاندور هست که روی سیمگیر قرار میگیره اتفاقا استاندارد صحیح اینه که اصلا تاندوری وجود نداشته باشه و سوراخ گوشی ها نسبت مخروطی صحیحی داشته باشند و گوشی ها هم با کیفیت باشند و تراش خوبی خورده باشند و اندازه شون برای سوراخ گوشی متناسب باشه و به اصطلاح زور چپان نشده باشند که نشه چرخوندشون و اصلا تاندور یا همون fine tuner وجود نداشته باشه.البته معمولا یک تاندور برای سیم می لحاظ میشه چون سیم می فلز هست و خطر پاره شدن داره و برای کوک دقیقتر تاندور میطلبه.بعضی نوازنده ها هم حتی با وجود داشتن ساز با کیفیت به غیر از می برای سیم لا هم تاندور استفاده میکنند که دلایل مختلف داره.بهضی دستشون کوتاهه و دسیدن به گوشی لا براشون سخته و یا روی کوک خیلی حساسند و حتما میخوان تاندور باشه ولی اینهم در نظر باید گرفت که تاندور به وزن سیمگیر اضافه کرده و سنگینش میکنه و صدا damp و کمی فلز گونه میشه.حتی استفاده از دو تاندور می و لا هم باز به نظر من حالت ایده ال نیست.چون تاندور باعث میشه طول ارتعاش کاسته بشه و در نتیجه رجیستر التو و سوپرانوی ساز ناهمخوان باشند از نظر هارمونیک.البته این موارد برای استاندارد سبک کلاسیک مطرح هستند در تنظیم صدای ساز و اصول اون.برای بقیه ی سبکها که دائما کوک الترناتیو و متغیر دارند شاید بحث فرق بکنه.ضمنا برای عملکرد بهتر گوشی ها هربار که تعویض سیم انجام میدیم(به فرض استاندارد و با کیفیت بودن گوشی) محل عبور سیم از روی خرک و شیطانک را در بالای گریف با مداد به مقدار کمی اغشته به گرافیت میکنیم که من مداد 6b را توصیه میکنم اما زیاد مهم نیست.و گوشی هم در دو نقطه ی تماسش با سوراخها روان کننده یا peg compound میمالیم تا گوشی ها حین کوک روان و راحت بچرخند.البته نوع مرکب این روان کننده ها فرق میکند و در موارد عکس که گوشی دائما در رفته و کوک رها میکند باید از نوعی compound استفاده شود که بالعکس خشکی و اصطکاک ایجاد میکند.
یک مسئله ای که دوستان را در خدید ساز دچار اشتباه میکند اینست که باید توجه کنند و گول ظاهر ساز را صرفا نخورند.در ایران ما چینی درجه سه داریم و در امریکا بازار عمومی پر است از چینی درجه یک که پایه ی قیمتش 1500 دلار میباشد.زیاد در این رده گول اینکه روی ساز 4 تاندور به کار رفته و لاک الکل برای رنگش به کار رفته که روی مبلمان استفاده میشود با ویولنی که یک تاندور رویش انداخته اند و antique varnish رنگ امیزی شده را نخورید.اینکه یک ویولنی با سیم متال فروش میرود یا دیگری ست evah pirazzi رویش انداختند فرقی نمیکند و اینها مارکتینگ و دده بندیهای کمپانی هاست.
خیلی ممنون از پاسخ جامع و کاملتون
فقط یه سوال اینکه ایا اگه بخوام کوک 3 سیم دیگه عوض کنم مشکلی پیش نمیاد با اون نوع سیم گیر؟
بهم گفتن میشه رو اون سیم گیر برای بقیه سیم ها پیچ تنظیم انداخت
با توجه به نظر شما اینکارو نکنم بهتره
ایا کوک 3 سیم دیگه درست در میاد و میشه تغییر داد؟

sigismond
Saturday 8 September 2018, 10:31 AM
ببینید اینکه مشکلی پیش نمیاد بستگی به کیفیت ساز و و گوشیها داره که در متن هم تاکید کردم.شما روی هر سیمگیری میتونید 4 تا تاندور نصب کنید مگر سیمگیر تاندور سر خود.ولی اجراهای نوازندگان کلاسیک رو نگاه کنید ببینید کدومشون 4 تا تاندور انداختند؟
با همون گوشی کوک میکنند.تو ایران ساز بی کیفیت زیاده و خودشون رو از زحمت رگلاژ و تنظیم گوشی و سوراخهاش که توسط دو وسیله ی peg reamer و peg shaver انجام میشه معاف میکنند و بر میدارند 4 تا تاندور فلزی سنگین میندازند روی سیمگیر.جالبه که اینکار اینقدر جا افتاده که مثلا بعضی هنرجوها فکر میکنند گاها اون 4 تا تاندور روی سیمگیر نباشه چیزی مفید یا لاکچری از سازشون کم شده. در صورتیکه کاملا برعکسه.من خودم فقط برای سیم می سیمگیر انداختم و اونهم از کمپانی گوتز در المان خریدم که مثل این نمونه های داخلی خیلی سنگین نیست و صدا رو خفه نمیکنه.

angelmalfoy
Sunday 9 September 2018, 01:02 PM
ببینید اینکه مشکلی پیش نمیاد بستگی به کیفیت ساز و و گوشیها داره که در متن هم تاکید کردم.شما روی هر سیمگیری میتونید 4 تا تاندور نصب کنید مگر سیمگیر تاندور سر خود.ولی اجراهای نوازندگان کلاسیک رو نگاه کنید ببینید کدومشون 4 تا سیمگیر انداختند؟
با همون گوشی کوک میکنند.تو ایران ساز بی کیفیت زیاده و خودشون رو از زحمت رگلاژ و تنظیم گوشی و سوراخهاش که توسط دو وسیله ی peg reamer و peg shaver انجام میشه معاف میکنند و بر میدارند 4 تا تاندور فلزی سنگین میندازند روی سیمگیر.جالبه که اینکار اینقدر جا افتاده که مثلا بعضی هنرجوها فکر میکنند گاها اون 4 تا تاندور روی سیمگیر نباشه چیزی مفید یا لاکچری از سازشون کم شده. در صورتیکه کاملا برعکسه.من خودم فقط برای سیم می سیمگیر انداختم و اونهم از کمپانی گوتز در المان خریدم که مثل این نمونه های داخلی خیلی سنگین نیست و صدا رو خفه نمیکنه.

خیلی ممنون
یکی فرمودند که چون تو ایران ساز ها کیفیت پایینی دارن اگه اون نوع سیم گیر بندازن کوک کردن ساز سخت میشه
چون هم سیم ها و هم ساز های تو ایران بی کیفیت هستن و تنظیم کوک مشکل پیدا میشه

من خودم با چیزایی که شما و دوستان فرمودید به این نتیجه رسیدم رو این مسئله حساس نباشم سیم گیر چه مدله :39:

sigismond
Monday 10 September 2018, 09:34 AM
در واقع اگر ساز قیمتی دارید میخرید باید حساس بود!
طول سیمگیر روی صدا تاثیر مستقیم داره.من چند سال پیش زمانیکه هنوز ریال به این شدت سقوط نکرده بود از Hansell fittings در انگلستان خواستم یک سیمگیر و یک دست گوشی سفارش بدم که دیدم بلافاصله بعد از ثبت سفارش من ایمیل بهم زدند.مسئله اینجا بود که رو حساب ایران که روی همه ی سازها بلندترین نوع سیمگیر رو میندازند که 114 میلیمتره من هم همون 114 سفارش دادم که تازه فهمیدم اصلا مناسب نیست.برای پی بردن به اندازه ی ایده ال سیمگیر برای سازم از من پرسیدند طول عقب ساز و صفحه ی رویی تا جایی که هرک قرار گرفته رو براشون بفرستم و بر اون اساس یک سیمگیر 112 میلی متری برام فرستادند.و اشتباه نکنید! دو میلیمتر خیلی مهمه در این مورد و تاثیرگذار.

angelmalfoy
Tuesday 18 September 2018, 04:11 PM
سلام
من تصمیم گرفتم تو این وضع خراب اقتصادی بجا خرید ویولن ( چون ساز مشقی الان شده چند ملیون و بخوام بخرم باز مشقیه) ویولنمو بدم تعمیر

چند جا بردم برای رگلاژ و تعمیر نرخشون خیلی بالا بود
میشه اگه رگلاژ کار خوب و منصف در تهران می شناسید معرفی کنید بهم؟

Fate_meh
Wednesday 24 October 2018, 02:43 PM
سلام من می‌خوام ی ویولن خوب با قیمت مناسب بخرم،حداکثر بودجه ام۶۵۰تومنه،تو این رنج قیمت ویلون خوب چ مارکی هست،و اینکه آدرس اون مرکز فروش در تهران رو بگید،من شنیدم بهارستان فروشگاه های خوبی برای خرید ساز داره
ممنون میشم جواب بدید⁦⁦❤️⁩

danesh72
Wednesday 24 October 2018, 03:43 PM
سلام من می‌خوام ی ویولن خوب با قیمت مناسب بخرم،حداکثر بودجه ام۶۵۰تومنه،تو این رنج قیمت ویلون خوب چ مارکی هست،و اینکه آدرس اون مرکز فروش در تهران رو بگید،من شنیدم بهارستان فروشگاه های خوبی برای خرید ساز داره

فروشگاه موسیقی دل آرام

iconPhone: +98 21 33910770
icon

فروشگاه موسیقی دل آرام

iconPhone: +98 21 33910770
icon

- - - Updated - - -

اين شماره يكي از فوشنده هاست براي شروع آدرس از خودشون بگيرين و حضوري مراجعه كنيد اطرافش فروشگاه هاي ديگه هم هست ولي حتما با يك آدم وارد و صدا شناس.......
البته ساز تخصصي من نيست فقط جهت بي جواب نموندن تا مراجعه اساتيد فن.....

Fate_meh
Wednesday 24 October 2018, 03:52 PM
ممنون از راهنماییتون

muzik4all
Wednesday 24 October 2018, 04:00 PM
به شما توصیه میکنم با این بودجه دور خرید ویولن را خط بزنید، چون به علت غیر استاندارد بودن سازها در این بازه قیمتی کلاً از نوازندگی و چه بسا از موسیقی زده خواهید شد..

Fate_meh
Wednesday 24 October 2018, 04:14 PM
واقعا ناراحت شدم،البته هدف من ادامه با این ویولن نیست،چیزی که با خواندن سایت ها متوجه شدم اینه که باید با ساز معمولی شروع کرد و وقتی تبحر کافی و فهم دریافت صدای مناسب ساز رو داشتم دنبال یه ساز با قیمت بالا و جنس مرغوب برم،و البته من ۱۷سالمه و شاغل نیستم برای همین فعلا فقط میتونم یه ساز معمولی بخرم ،اگر به نواختن ویولن ادامه دادم حتما یه ساز با کیفیت میخرم،بازم ممنون از راهنماییتون

Honey_Shababi
Thursday 25 October 2018, 01:41 PM
واقعا ناراحت شدم،البته هدف من ادامه با این ویولن نیست،چیزی که با خواندن سایت ها متوجه شدم اینه که باید با ساز معمولی شروع کرد و وقتی تبحر کافی و فهم دریافت صدای مناسب ساز رو داشتم دنبال یه ساز با قیمت بالا و جنس مرغوب برم،و البته من ۱۷سالمه و شاغل نیستم برای همین فعلا فقط میتونم یه ساز معمولی بخرم ،اگر به نواختن ویولن ادامه دادم حتما یه ساز با کیفیت میخرم،بازم ممنون از راهنماییتون

حرف دوستمون muzik4all کاملا درسته. چون با این وضعیت بازار و قیمت های غیر منطقی که برای سازها وجود داره، شما با این بودجه یه ساز معمولی هم بعید میدونم بتونید پیدا کنید. اگه هم سازی تو این رنج قیمت پیدا کنید، کیفیت بسیار پایینی داره که واقعا شما رو از ادامه تمرینات دلسرد میکنه.

Fate_meh
Thursday 25 October 2018, 05:20 PM
آههههههه،چ بد
واقعا دلسرد شدم،قبلا با این قیمت میشد ی ساز معمولی گرفت،اما حالا ظاهراً امر بعیدی هست
ببخشید ی سوال،اگر فروشنده آشنا داشته باشم با۸۰۰تومن میشه ی ساز متوسط گرفت؟؟
از کجا میتونم بفهمم ساز صدای خوبی داره؟بدون کمک گرفتن از اساتید راهی هست که متوجه بشم سازم صداش مناسبه؟

muzik4all
Thursday 25 October 2018, 07:13 PM
آههههههه،چ بد
واقعا دلسرد شدم،قبلا با این قیمت میشد ی ساز معمولی گرفت،اما حالا ظاهراً امر بعیدی هست
ببخشید ی سوال،اگر فروشنده آشنا داشته باشم با۸۰۰تومن میشه ی ساز متوسط گرفت؟؟
از کجا میتونم بفهمم ساز صدای خوبی داره؟بدون کمک گرفتن از اساتید راهی هست که متوجه بشم سازم صداش مناسبه؟

این قضیه اصلا ناراحتی نمیخاد، شما میتونید تا هنگامی که مقداری این قیمت ها پایین میاد روی مبانی موسیقی از جمله تئوری مقدماتی، سلفژ، تاریخ موسیقی و همچنین مقالات، فیلم های آموزشی و کتاب های مرتبط با ساز ویولن کار کنید. تازه در این فاصله مقداری هم به پس اندازتون اضافه میشه..

Fate_meh
Thursday 25 October 2018, 07:44 PM
ممنون از راهنماییتون :)

angelmalfoy
Tuesday 30 October 2018, 01:29 PM
ممنون از راهنماییتون :)
سلام
به نظر من امیدی نیست که قیمت ساز پایین بیاد من خودم سازم خوب نیست و خواستم عوض کنم و منصرف شدم چون از تابستون به شدت قیمت ساز بالا رفته و همچنان داره گرون تر میشه و اونچه که تو ایران همیشه شاهدش هستیم هیچ چیزی ارزون نمیشه!
به نظرم یه سری به سایت دیوار بزن و یه ویولن دست دوم بخر
ویولن های رنج قیمت 400 هزار تومن تا تقریبا 2.5 ملیون تومن بی کیفیت و مشقی با یک صدای یکسان و تو دماغی هستن
چه بودجه شما 1 تومن باشه چه 600 تومن ویولنی که می خرید کیفیتش بالا نیست و مشقیه
البته من 3-5 ملیون تومن هم چند ماهه دارم ویولن ها بررسی می کنم و همچنان مشقی و بی کیفیتن
پیشنهادم به شما خرید یکی از همین ویولن های مشقی دست دوم از دیوار و شیپوره که بیخودی برای یه ساز مشقی بی کیفیت پول بالایی ندی
بهارستان فروشنده هاش مغازه دار ها دلال هستن و یه ساز مشقی بهت میندازن همون بهتر از دست بخری
هر روزم فکر کنی ارزون تر میشه نمیشه بلکه گرون تر هم میشه

navidiano
Sunday 11 November 2018, 09:52 AM
با سلام خدمت استاد عزیز ... ممنون از راهنمایی های خوبتون
میخواستم بدونم آماتی حرفه ای چه رنج قیمتی داره من در یکی از سایت ها قیمت ۴ م دیدم

angelmalfoy
Tuesday 13 November 2018, 06:36 PM
با سلام خدمت استاد عزیز ... ممنون از راهنمایی های خوبتون
میخواستم بدونم آماتی حرفه ای چه رنج قیمتی داره من در یکی از سایت ها قیمت ۴ م دیدم

سلام
اماتی پروفشنال 4 ملیونه که فکر کنم بهترین مدل اماتی هست
ولی پیشنهادم بهت اینه که اگه میخوای 4-5 ملیون هزینه کنی یه دست ساز خوب پیدا کنی بخری بهتر از این کارخونه ای هاست

navidiano
Wednesday 14 November 2018, 05:51 PM
سلام
اماتی پروفشنال 4 ملیونه که فکر کنم بهترین مدل اماتی هست
ولی پیشنهادم بهت اینه که اگه میخوای 4-5 ملیون هزینه کنی یه دست ساز خوب پیدا کنی بخری بهتر از این کارخونه ای هاست

متاسفانه من قراره تازه شروع کنم و کس رو هم ندارم برای تست با خودم ببرم برای همین دست ساز خوب پیدا کردن برام سخته ... البته اول نیتم 2 م تومن بود برای ساز ولی با خوندن بحث ها و نظرات بنظرم رسید که ساز خوبی پیدا نمیکنم
فعلا دارم تحقیق میکنم تو این رنج ببینم چه ساز هایی میتونم بخرم لیستشون کنم بعدا ببینم کدوم بهتره البته اگه کسی رو پیدا کنم که بتونه تو دست سازهای نو یا دست دوم ها کمک کنه برای خرید حتما سمتش میرم .
فعلا آماتی پروفشنال یا یکی دو مدل هافنر و اشمیت در نظرم هست اما به نتیجه ای نرسیدم هنوز
منتظرم اساتید دیگم نظر بدن مخصوصا اقای sigismond

mk002mahhdi066k
Friday 16 November 2018, 11:00 AM
سلام.من یه ساله ویولن کار میکنم میخواستم بدونم ویولن H5 هافنر ویولن خوبیه؟؟ قیمتش چنده؟ و اینکه تا چه مدت کارمو راه میندازه؟ اگه اینو بگیرم بهتره یا یه ساز دست ساز ایرانی تو همین رنج قیمت؟من فعلا دارم کلاسیک کار میکنم،یه مدت دیگه دیگه کلا ایرانی کار میکنم.میخوام یه سازی باشه که دیگه تاآخر آموزش دیدن اوکی باشه،حالا ساز کنسرتی هم بعدا جدا از ساز آموزشیم میگیرم.ویولن فعلیم tf 142 هستش.ممنون میشم به سوالاتم جواب بدید.

vahid65
Monday 26 November 2018, 07:40 PM
سلام.من یه ساله ویولن کار میکنم میخواستم بدونم ویولن H5 هافنر ویولن خوبیه؟؟ قیمتش چنده؟ و اینکه تا چه مدت کارمو راه میندازه؟ اگه اینو بگیرم بهتره یا یه ساز دست ساز ایرانی تو همین رنج قیمت؟من فعلا دارم کلاسیک کار میکنم،یه مدت دیگه دیگه کلا ایرانی کار میکنم.میخوام یه سازی باشه که دیگه تاآخر آموزش دیدن اوکی باشه،حالا ساز کنسرتی هم بعدا جدا از ساز آموزشیم میگیرم.ویولن فعلیم tf 142 هستش.ممنون میشم به سوالاتم جواب بدید.
معمولا ویولنهای هافنر خوب هستند این مدل هم قیمتش ۳۳۷ یورو است که با وضعیت این روزهای ارز حدود پنج میلیون تومنه . بعید میدونم با این قیمت بتونید ساز دست ساز بخرید.

Dex265
Wednesday 28 November 2018, 07:16 AM
چجوری میشه پیام خصوصی داد ؟

sigismond
Monday 10 December 2018, 11:48 AM
درود به همه ی دوستان

به دلیل مشکلات فنی مدتی نمیتوانستم پاسخ بدهم. navidiano

اماتی پروفشنال یا هم رده ها از هر برندی,عملا امکان نداره ساز خوبی در بیان.شما و سایر دوستان همگی در جریان اوضاع اقتصادی و ارز هستید.دوستان در کامنتهای بالا خیلی به جا به موارد اشاره کردند.طی صحبتهایی با دوستان و افرادیکه در شهر تهران این مدت درگیر خرید ساز بودند باید متاسفانه بگم وضع خیلی خرابه.خراب بود بدتر هم شده.یکی از دوستان رفته بود فروشگاه اورنگ و میگفت کلا سازهاشو ول کرده.فقط یک ساعت داشته ساز کوک میکرده اونجا.ویولن Gewa که سه میلیون بیشتر قیمتش نبود رو گذاشته 16 میلیون.سازهاش هم افتضاح.
فروشگاه نوا هم یکی از دوستان رفته بود و بهترین ویولنهای موجودش دو تا ویولن چینی از برند Tiamin بوده حدود ابان میگفته 12 میلیون و الان مسلما گرونتر هم شده.ضمن اینکه میگفت فقط یه مقدار صدای بلندی داشته و کاراکتریستیک و اکوستیکش چندان تعریفی نداشتند.
من قول داده بودم در تاپیک از فروشگاهها اسم نبرم اما چون مکررا این موضوع برای عزیزان سوال میشه و درگیر خرید ساز هستند اینجا دارم مینویسم و نه در خصوصی.ببین دوست عزیز این مثالهایی که برات زدم تازه از کسانی بود که حدود 15-20 میلیون سرمایه گذاشتند کنار و گزینه ها تازه در این سطحه.خودت فاتحه ی این شبه ویولنهای درجه سه و تولید انبوه چین رو بخون دیگه.اماتی پروفشنال اصلا ویولن نیست!
سه زه دور ساز(خطوط موازی سیاه) نقاشین و کلاف به زور چسب جا خورده.تی اف از اون بدتر.ضمن اینکه دائما هم طی این سالها کیفیت رو اوردن پایین و همون تی اف 142 طی این سالها کیفیتش از اون مزخرفی که بود بدتر هم شده.
اخیرا با شخضی در شیراز اشنا شدم به نام اقای محمدی.گالری موسیقی سوپرانو.ایشون از 5 میلیون تا حدود 15 ویولن داره و تعداد بالا از چین میخره.'من ویولنهای این اقا رو ندیدم و این معرفی دال بر تایید نیست' ولی چون در هر خرید چند صد تا ویولن میاره و تعداد میخره و خودش شخصا میره چین و حداقل ویولن کارگاهی میخره و نه کارخونه ای ماشین ساز,شاید بتونی از بین اون همه ساز بعد از تست کردن چیز به درد بخوری پیدا کنی.هر چی باشه ویولنهاش کارگاهیه و با ماشین cnc ساخته نشده.باهاشون یه تماس بگیر.در اینستا هم صفحه دارند.
با دو و نیم انتظار خرید ساز خوب رونداشته باش.حتی اگه بخری و باهاش پیش بری محدودیتهایی خواهد داشت.و بعدا سوئیچ کنی رو یه ساز بهتر,تازه متوجه بسیاری ظرافتها در نوازندگی خواهی شد.چون ساز با کیفیت پاسخگوییش خیلی بالاتره و ابدا بخشنده نخواهد بود زیر دستت و کوچکترین خطاها شنیده میشن.
موفق باشی/

sigismond
Tuesday 11 December 2018, 10:06 AM
1152211523115281152511526

چند نمونه از ویولنهای گالری سوپرانو که از بالاترین سری تصاویر نمونه هایی رو ارسال کردند.از صفحه ی پشتی ساز هم عکس فرستادند و flame قابل مشاهده و craftmanship به نظرم در حد و قیمت سازها واقعا خوب کار شده ولی به جهت زمانبر بودن دیگه پست نکردم.
تکرار میکنم دوستان,من هدفم اینجا تایید نیست.
ضمنا یکی از دوستان مورد اطمینان من خودش برای خرید ساز داره به شیراز سفر میکنه.من به نوازندگی و قدرت تحلیل ایشان تا حدود خوبی اطمینان دارم.اگر نظر ایشان مثبت بود و از نمونه های موجود توانست سازی انتخاب کند,حتما نمونه های صوتی هم ضمیمه ی همین پیام میکنم تا دوستان عزیز بتوانند با شناخت بهتری تصمیم بگیرند.چنانچه نتیجه منفی باشد,به طور کل این پیام را پاک میکنم چون قصد تبلیغ ندارم و هدفم کمک هست.این ویولنها هر چه که هستند به نظرم از این برندهای تولید انبوه و ماشینی ساز چینی بهترند.نمیگ ویولن master هستند اما حداقلی کارگاهی هستند و با دست ساخته شدند.ظرایف الگوهای مختلف در ساختشان رعایت شده.مثلا در همین تصاویر دو ایتم الگوی گوارنری هستند که اگر به سوراخهای اف و scroll توجه کنید در ساختار ساز به کار رفته یا مثلا قوس میانی صفحه ی رویی در الگوی استرادیواری و.....

با ارزوی موفقیت برای دوستان.
پ.ن: از قیمت دقیق هر ساز اطلاعی ندارم.اگر مایل بودید خودتان تماس گرفته و پیگیری کنید.

saeedsn
Thursday 20 June 2019, 04:18 PM
سلام دوستان
من یک ویالون میخوام هدیه بخرم برای همسرم
تا 1500 چی معرفی میکنید سر در نمیارم اصلا
میدونم بخرم میره کلاس
چه ویالونی پیشنهاد میکنید و اینکه از کجا بخرم
تهرانم

sigismond
Thursday 20 June 2019, 09:24 PM
درود سعید عزیز و افرین بر شما که چنین هدیه ی با ارزشی میخواهید به همسرتان بدهید. سعید جان با توجه به اینکه فرمودید اشنایی با مقوله ندارید، توصیه میکنم سر خود خرید نکنید چون هرچند که با این اوضاع دلار و از طرفی انبوه سازهای درجه سه چینی در بازار، شانس پیدا کردن ساز خوب کم شده، ولی از طرفی با 1500 هم نمیتوان ویولن خوبی خرید و پیدا کرد.اگر کسی با‌شه که بتونه برای خرید بیاد و وارد باشه، حداقل از بین چهار تا ویولن در بازه ی 1500،مسلما یکی هست که از سه تای دیگر بهتر صدا بده.البته بستگی به هدف و انگیزه ی همسرتان هم دارد و من نمیخوام ایده ال گرایی کنم ولی با یک کارشناس یا شخصی که خودش در زمینه ی خرید ساز وارد باشد، کار را پیگیری کنید. به نظرم اینطوری بهتر خواهد بود و سرتان کلاه نخواهد رفت. چنانچه امکان ارتقا بودجه داشتید، سازندگان ویولن دست ساز داخلی هم هستند که میتوانید مراجعه کنید. موفق باشید/

mohammad200
Saturday 6 July 2019, 01:52 AM
سلام دوستان

بنده یه ساز دست ساز ایرانی دارم که همون موقعی که گرفتم نسبت به چند ساز ایرانی که مقایسه می کردم صدای ضعیفی داشت. دو سال پیش می خواستم ساز رو عوض کنم که متاسفانه تعلل کردم و الان باید با این وضعیت ناگوار و تورم افسار گسیخته مواجه بشم. ایرانی کار می کنم ( اعتقادی به اینکه ساز ایرانی خون هست یا کلاسیک خون ندارم حقیقتش ) . دنبال خرید یه ساز خوب هستم که بشه واقعا گفت که محدودیتی برام ایجاد نکنه و با توجه به قیمتی که می خوام پرداخت کنم بالاترین کیفیت رو ارائه بده . آیا با قیمتی در حدود 10 -15 میلیون می شه یه ساز خوب گرفت . ( بودجه رو هم می تونم به مقدار قابل توجهی افزایش بدم) یا اینکه نیاز به هزینه ی بیشتر هست ؟ و تا چقدر ؟

قصد خودم خرید ساز دست ساز هست که چند سازنده ی خارجی رو نگاه می کردم قیمت هایی در حد 10 12 14 هزار دلار می دادن که به هیچ وجه برای من توجیه پذیر نیست چنین هزینه ای . بین ایرانی ها هم قبل از گرانی دلار آمار داشتم ولی الان نه. همون موقع آقای رضوانی که الان آمریکا تشریف دارن قیمت فکر کنم 10 یا 12 هزار می دادن برای سازهاشون و گفتن که اگر سفارش به تعداد خاصی برسه تو سفرشون به ایران می تونن بیارن.

بین سازنده های ایرانی کار کدوم سازنده کیفیت بالاتری داره ؟ اصلا واقعا بین سازنده های ایرانی تفاوت معناداری وجود داره یا نه ؟ ( سازهای اکبری ، صالحی ، محمدی ، روستا ، امیرطاهری ، شاملو و طبیانی و ...) سطح کیفی سازهای ایرانی ( خوباشون ) در چه حدی هست و بطور مثال قابل مقایسه با کدوم سازهای غربی هست ؟ مثلا یه ساز دست ساز ایرانی کیفیتش نسبت به 225 یا 215 هافنر در چه حد هست ؟ بهتره یا بدتر ؟

سازهای دست ساز ساخت اربیل عراق چطور هستند ؟!

از جناب
sigismond خواهشمندم در صورت امکان راهنمایی کنند.

سپاس

Mohsen_Ga
Thursday 8 August 2019, 12:27 PM
سلام دوستان
کسی در مورد ویولن‌های zak اطلاعات یا تجربه‌ای داره؟
ممنون میشم اگه نظرتون رو بفرمایید.
«به عنوان اولین ساز»

sigismond
Friday 9 August 2019, 11:35 AM
تا جاییکه میدونم ایشون یک سازنده ی سازهای زهی در کانادا هستند و کارگاهشون در ونکوور هست و در انجا سازهای خانواده ی ویولن و هارپ و ماندولین میسازند.قیمت ویولنهاش هم از ۲۰۰۰ تا ۴۵۰۰ دلاره.اگر Zak دیگری هست یا صرفا یک کمپانی چینی این اسم رو روی سازهاش گذاشته باشه و یک وارد کننده هم ریخته باشه داخل ساز سنتر و دیجی کالا،من خبر ندارم.یکی از دوستان من از کبک کانادا یک ویولن از ایشون خریده بود که میگفت در حد قیمتش ساز خوب و قابل قبولی بوده.تا جاییکه میدونم ایشون یک سازنده ی سازهای زهی در کانادا هستند و کارگاهشون در ونکوور هست و در انجا سازهای خانواده ی ویولن و هارپ و ماندولین میسازند.قیمت ویولنهاش هم از ۲۰۰۰ تا ۴۵۰۰ دلاره.اگر Zak دیگری هست یا صرفا یک کمپانی چینی این اسم رو روی سازهاش گذاشته باشه و یک وارد کننده هم ریخته باشه داخل ساز سنتر و دیجی کالا،من خبر ندارم.یکی از دوستان من از کبک کانادا یک ویولن الگوی گوارنری از ایشون خریده بود که میگفت در حد قیمتش ساز خوب و قابل قبولی بوده.

Mohsen_Ga
Saturday 10 August 2019, 09:50 PM
دوستان گرامی سلام
خوشحالم که در جمع شما هنرمندان و هنردوستان حضور دارم.
من قصد دارم اولین ویولن خودم رو بخرم و سبک کلاسیک رو شروع کنم و قصدم اینه که فقط برای دل خودم ویولن بزنم.
بین برندهای مختلف ویولن مردد هستم. از یک طرف بیشتر اساتید برای نوازندگان مبتدی برند tf رو پیشنهاد می کنند و از طرف دیگه در همین گستره قیمتی، برندهای دیگه ای مثل آماتی و هافنر هم موجود هستند.
از طرفی با صرف هزینه بیشتر (حدود سه تا چهار میلیون تومن) میشه برندهایی مثل ماگینی و آلبانزی رو خرید ( هرچند که فقط در یک سایت این برندها رو دیدم و برام جالب بود که حتی با قیمتی حدود سه میلیون تومن ساز دست ساز چینی از این برندها رو به فروش می رسونند!) به نظر شما همچین چیزی امکان پذیره؟؟
بین این برندها کدوم رو برای خرید یه عنوان اولین ساز پیشنهاد می کنید؟
فرض رو بر این بگذارید که من قصد عوض کردن ساز و هزینه کردن مجدد رو نداشته باشم و قرار هم نیست که خیلی حرفه ای بشم.
با تشکر

Mohsen_Ga
Monday 12 August 2019, 02:40 PM
قصد خرید ویولن دارم و ظاهرا فروشگاه سایت فعال نیست.
امکان خرید ویولن از فروشگاه این سایت یا از کاربرانش وجود داره؟

sigismond
Monday 12 August 2019, 08:43 PM
Mohsen_Game
سلام.دوست عزیز لطفا به هیچ عنوان به صورت انلاین یا از وبسایتها، انهم سایتهای ایرانی و فروشگاههای ناشناس که خدمات پس از فروش و دوره ی تست ندارند اقدام به خرید نکنید.متاسفانه در ایران اگاهی کافی از مقولات مربوط به خرید ساز وجود نداره و فروشندگان هم سودجویی میکنند و شما در همین وبسسات و جاهای دیگه میبینید که افراد هنگام جستجو و تحقیق برای خرید ساز،دنبال برند هستند.همین مجینی که شما نام میبرید اسم یک ویولن ساز قدیمی در برسیای ایتالیا بوده.نیکولو اماتی هم همینطور.هر کدام از این اساتید الگوهای ساخت خودشون رو در ساخت سازهای زهی داشتند و تولیدات هرکدوم،شاخص های صوتی خودش رو داشته.ولی این کمپانیهایی که اسم این افراد رو روی سازهاشون گذاشتند،ویولنهاشون کوچکتری شباهتی به ساخته های این بزرگان نداره .صرفا یکسری تولید انبوه از چوبهای جوان و بی کیفیته که با ماشین CNC ساخته و سر هم شده و خروار خروار وارد ایران میشه.

Eeli
Friday 25 October 2019, 06:42 PM
سلام من چند روز پیش یه ویلون هدیه گرفتم...مامانم میگه ۸میلیون تومن خریده ..دست سازه..چجور بفهمم ساز خوبیه و سرش کلاه نگذاشته و ارزشش رو داره؟؟ در ضمن نه مارک داره
نه اسم داره
نه قیافه

- - - Updated - - -

سلام من چند روز پیش یه ویلون هدیه گرفتم
مامانم میگه ۸میلیون خریده
اما ساز نه مارک داره نه اسم داره نه قیافه یا صدا
چجور بفهمم ساز ارزشش رو داشته یا سرش کلاه گذاشتن؟؟؟
لطفا کمکم کنید بفهمم تجربه زیادی درمورد ساز ندارم

sigismond
Sunday 27 October 2019, 07:37 AM
لطفا تصاویری از ویولن مورد نظر قرار بدید تا بشه بهتر نظر داد.زوایای مورد نظر: صفحه ی رویی-صفحه ی پشت و جعبه گوشی از کنار.

Eeli
Monday 28 October 2019, 08:09 PM
تشکر از لطفتون ..چون دوسش نداشتم پسش دادم..دیگه ندارمش که عکس بتونم بفرستم

Mostafa_violin
Monday 28 October 2019, 10:30 PM
سلام دوستان یک ویلن یاماها yev104 کلا یه بار ارشه خورده اونم واس تست خرید واس فروش دارم در صورت نیاز بگین ممنون

sigismond
Tuesday 29 October 2019, 12:01 PM
دوست عزیز تبلیغات داخل انجمن ممنوعه و به احتمال قویاگهیتون پاک خواهد شد.فقط به جهت افزایش اگاهیتون میگم که از این به بعد خواستید برای یک چنین ویولن بی ارزش و تولید انبوهی مارکتینگ کنید،یکبار ارشه خوردن مزیتی برای ساز نداره.ویولن اگر چوب خوبی داشته باشه،به مرور کیفیتش بهتر خواهد شد و اگر نه،بالعکس.پس یکبار ارشه خوردن دال بر داشتن مزیت خاصی نیست.ویولن هم ماشین نیست که نوازندگی مستهلکش کنه و تبلیغاتی از جنس «دست یک خانم دکتر بوده،فقط یکبار کار کرده» مناسب تبلیغش نیستند.

alibaran
Wednesday 30 October 2019, 04:23 PM
عالی بود تشکر You can see links before reply

alireza9900
Saturday 11 January 2020, 07:04 PM
سلام دوستان
می خواستم ببینم از بین ویولن های چینی tin-jin و ‌Casini و سندنر مدل mv-2 و هافنر as-180 کودومش بطور کلی پیشنهاد میشه؟ از نظر کلیت کیفیت صدا و ساخت و متریال. کاسینی که مشخصات خاصی نداره و من عکسی هم ندارم،‌ با فرض اینکه تمام مدلای کاسینی توی بازار در یه سطح و حد باشن میپرسم. تین-جین رو من یه مورد دیدم روی برچسبش این بود:
Tin-Jin Violin Workshop
00800
Copy
Antonius Stradivarius
21929
Made in China

Panther_X
Monday 13 July 2020, 05:38 AM
سلام. من میخواستم برای شروع یک ویولن تو رنج قیمتی 3 میلیون انتخاب کنم. بعد یکسری سرچ و پرسوجو به سه مدل tf 142 و ammati 200 و هافنر 045 و هافنر 060 رسیدم. طبیعتا هر سه چینی هستن بعضی ها هم میگن انچنان تفاوتی ندارن. میخواستم ببینم بین این سه کدوم رو پیشنهاد میکنید؟ راهنمایی کنید ممنون میشم

ayoosofi22
Wednesday 3 November 2021, 12:08 AM
آموزش زبان انگلیسی و عربی