PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قیمت روز انواع ویولن (+ بحث در مورد مارک های مختلف و خرید ویلن)

صفحه ها : [1] 2 3

ashburtongrove
Sunday 14 March 2010, 08:39 PM
با اجازه مدیران انجمن این تاپیک رو راه انداختم تا دوستان هرکس قیمتی داره از هر مارک و مدل ویولن قرار بده تا افرادی که قصد خرید ویولن دارن کارشون راحت تر بشه.

برای آغاز کار من قیمت روز چند مدل از ویولن های آلمانی هافنر رو قرار می دم:

You can see links before reply

HÖFNER Student Violin HV060

190 هزارتومان

HÖFNER 4/4 student Violin Kit Spruce top & Maple back

150 هزارتومان

KARL HÖFNER H5G VIOLINE 4/4

360 هزار تومان
KARL HÖFNER H5G VIOLIN 4/4, fully solid, slightly flamed maple, shaded spirit hand-varnish, golden brown varnish.

KARL HÖFNER H5D VIOLINE 4/4

365 هزار تومان
KARL HÖFNER H5D VIOLIN 4/4, fully solid, slightly flamed maple, shaded spirit hand-varnish, dark brown varnish

KARL HÖFNER SPECIAL EDITION 2 1/2

Karl Hofner special edition half-size violin set - fully carved and beautifully flamed violin with dark brown varnish, D'Addario strings, tailpiece with four fine tuners, ebony fingerboard and pegs. Includes case with back straps, edged Brazilwood bow (with ebony frog , mother-of-pearl eye and natural horsehair) and rosin..

316 هزارتومان

KARL HÖFNER H11 VIOLINE 4/4

KARL HÖFNER H11 VIOLIN 4/4, fully solid, slightly flamed maple, genuine purfling, orange-brown spirit varnish, polished, Wittner finetuning tailpiece, quality nylon strings.

608 هزار تومان

KARL HÖFNER SPECIAL EDITION 2 4/4

Karl Höfner Special Edition 4/4 violin outfit - fully carved beautifully flamed violin with dark brown varnish, D'Aaddario strings, tailpiece with four fine tuners, ebony fingerboard and pegs. Includes case with back straps, edged Brazilian wood bow with ebony frog and mother-of-pearl eye, natural horsehair and rosin.

460 هزارتومان

KARL HÖFNER H66 VIOLINE 4/4

KARL HÖFNER H66 VIOLIN 4/4, fully solid, flamed maple,genuine purfling, orange-brown spirit varnish, Wittner finetuning tailpiece, quality nylon strings.

744 هزارتومان

AFRooGH
Sunday 14 March 2010, 08:42 PM
مرسی. راستی این قیمت ها رو از کجا اوردی ومیگی؟اگه ادرسی هست مثل سایت hofnerمعرفی کن.

ashburtongrove
Sunday 14 March 2010, 08:49 PM
والا هافنر برخلاف اون چیزی که فکر می کردم تو اینترنت زیاد معروف نیست و خیلی سخت هر کدوم رو از یه جا پیدا کردم.
این نشون می ده که بیشتر از تبلیغات به کارشون اهمیت می دن

am3000
Sunday 14 March 2010, 09:17 PM

ashburtongrove
Sunday 14 March 2010, 09:18 PM

آره خوب ولی تو این چیز خاصی نداره چه برسه به قیمت
-

شرمنده به علامت £ توجه نکرده بودم, این علامت پوند انگلیسه, قیمت ها رو تصحیح کردم

ashburtongrove
Sunday 14 March 2010, 10:56 PM
مدل های دیگه ی هافنر که از H11 و H7 و H66 و کلا این مدل ها کمی ارزونترن:

Alfred Stingl AS-060-v اینا در حدود 175 تومان قیمتشون هستش
Alfred Stingl AS-160-v از 175 تومان تا 215 تومان - که 215 تومانیه اینه: 3/4 Alfred Stingl AS-160-v
Alfred Stingl AS-260-v بالای 260 قیمت دارن

یه Alfred Stingl از نوع AA هم هستش که تعریفشو زیاد شنیدم
که حدود 240 تومان قیمت داره, اینم عکسش:
VIOLINENSET 4/4-Größe inkl

ashburtongrove
Sunday 14 March 2010, 11:02 PM
که خوب تفاوت KARL HÖFNER ها با اونایی که زده Alfred Stingl by HÖFNER دقیقا نمی دونم چی هستش, اگر کسی اطلاع داره لطفا توضیح بده

am3000
Monday 15 March 2010, 12:47 AM
آره خوب ولی تو این چیز خاصی نداره چه برسه به قیمت
-

شرمنده به علامت £ توجه نکرده بودم, این علامت پوند انگلیسه, قیمت ها رو تصحیح کردم

چرا.در اين سايت بخشي هست كه شما ميتونيد ليست retailer هاي هر شهر از كشورهاي داراي نمايندگي رو ببينيد و از طريق لينك به فروشگاههاي اينترنتي اين retailer ها هدايت ميشيد.
البته به هر حال براي كساني كه ايران هستند فرقي نميكنه چون يا بايد از داخل خريد كنند كه قاعده و قانوني در قيمت گذاري وجود نداره!يا بايد از همين فروشگاههاي اينترنتي خارجي خريد كنند كه بايد پي يك گمركي سنگين(تازه اگر ضبط نشه!) + هزينه حمل تخصصي رو به تنشون بمالن!!.ضمن اينكه فقط ظاهر ساز رو ميبينن و صداش رو نميتونن تست كنن.

ashburtongrove
Monday 15 March 2010, 02:46 PM
چرا.در اين سايت بخشي هست كه شما ميتونيد ليست retailer هاي هر شهر از كشورهاي داراي نمايندگي رو ببينيد و از طريق لينك به فروشگاههاي اينترنتي اين retailer ها هدايت ميشيد.
البته به هر حال براي كساني كه ايران هستند فرقي نميكنه چون يا بايد از داخل خريد كنند كه قاعده و قانوني در قيمت گذاري وجود نداره!يا بايد از همين فروشگاههاي اينترنتي خارجي خريد كنند كه بايد پي يك گمركي سنگين(تازه اگر ضبط نشه!) + هزينه حمل تخصصي رو به تنشون بمالن!!.ضمن اينكه فقط ظاهر ساز رو ميبينن و صداش رو نميتونن تست كنن.

جدا ؟ پس من خوب دقت نکرده بودم,
ولی فکر کنم قیمت داخل هم تقریبا حول و حوش همینا باشه دیگه خداییش ازین گرونتر که دیگه نمی شه

ashburtongrove
Monday 15 March 2010, 02:52 PM
راستی قسمت t.f در چه حاله؟ t.f142 که می دونم دور و ور 135 تا 140 قیمتشه, فکر کنم t.f148 هم 195 تا 200 قیمت داشته باشه

Black_Violin
Tuesday 16 March 2010, 06:46 AM
سلام.این ها رو گذاشتی مرسی ولی خوب توی بازارهای مشهد که فکر نکنم پیدا بشه

schadmehr
Tuesday 16 March 2010, 09:06 AM
راستی قسمت t.f در چه حاله؟ t.f142 که می دونم دور و ور 135 تا 140 قیمتشه, فکر کنم t.f148 هم 195 تا 200 قیمت داشته باشه

منم همراه تو ميشم،سراغ عشقو ميگيرم ...

tf 148 آخرين قيمتي كه من داشتم 207 تومان بود حالا 7 تومان از كجا اومده نميدونم!!!!
راستي ميگفت با قطعات آلماني قيمت ميره بالاتر،كدوم قطعات و ميگفت؟مگه جز خرك چيز ديگه اي هست؟سيمها كه همه روي ساز مشقين؟!!
اين قيمت واسه 2 يا 3 روز پيشه.
:21ox66r::violinplay3:

ashburtongrove
Saturday 20 March 2010, 01:12 PM
راستي ميگفت با قطعات آلماني قيمت ميره بالاتر،كدوم قطعات و ميگفت؟مگه جز خرك چيز ديگه اي هست؟سيمها كه همه روي ساز مشقين؟!!

ببخشید متوجه نشدم منظورتو دوست عزیز! کی میگفت؟

مرسی بابت قیمت 148, غیر از 148, قیمت تقریبی چند تا از مدل های t.f بالاتر از 142 رو اگر کسی می دونه لطفا برام بگه , خیلی خیلی ضروریه..........
. یه مدل tf رو یه نفر گرون بهم فروخت زود فهمیدم پسش دادم بعدش حالا گفته چند مدل بالاتر از اون رو میاره و ما به تفاوتش پولش رو, روی اون حساب میکنه حالا می خوام اینبار گرون نده.
البته فاکتورشو دیدم , بنده خدا سر خودش هم کلاه گذشته بودن که البته اون یارو قبول کرد و همون میخواد چند مدل بالاتره رو بفرسته ...

ashburtongrove
Saturday 20 March 2010, 01:15 PM
سلام.این ها رو گذاشتی مرسی ولی خوب توی بازارهای مشهد که فکر نکنم پیدا بشه

جدی؟ من نوروز می خواستم بیام مشهد پاساژ بابک مدل های هافنر رو ببینم, شما مطمئنی؟
اگر تونستی یه سر بزن اونجا حتما پیدا می شه, Alfred String by Hofner ها که صد در صد هست

schadmehr
Saturday 20 March 2010, 01:22 PM
ببخشید متوجه نشدم منظورتو دوست عزیز! کی میگفت؟

مرسی بابت قیمت 148, غیر از 148, قیمت تقریبی چند تا از مدل های t.f بالاتر از 142 رو اگر کسی می دونه لطفا برام بگه , خیلی خیلی ضروریه..........
. یه مدل tf رو یه نفر گرون بهم فروخت زود فهمیدم پسش دادم بعدش حالا گفته چند مدل بالاتر از اون رو میاره و ما به تفاوتش پولش رو, روی اون حساب میکنه حالا می خوام اینبار گرون نده.
البته فاکتورشو دیدم , بنده خدا سر خودش هم کلاه گذشته بودن که البته اون یارو قبول کرد و همون میخواد چند مدل بالاتره رو بفرسته ...
درود ...
فروشنده ميگفت كه اين قطعات روش بد نيست ولي بايد عوض بشه بعد از يه مدت،به خاطر همين پيشنهاد كرد كه با قطعات آلماني بهم بفروشه و گفت كه قيمت ميره بالا
من نفهميدم منظور از قطعات:سيم و خركه فقط؟ نهايتش 40 تومن ميرفت روش با اينا،ولي گفت 70 تومن بايد اضافه بدي اگه با قطعات آلماني ميخواي،تازه بايد يه هفته هم صبر كني!

نوروزتان پيروووووززززز
:36::36::fish2::fish2::az:az:53::53::Laie_28::bg

am3000
Saturday 20 March 2010, 10:12 PM
چون گفته بعدآ امکان تعویض هست، احتمالآ منظورش قطعات اصلی بدنه ویولن نبوده.شاید علاوه بر خرک،منظورش به پل و بس بار(bass bar) هم بوده....
یک احتمال ضعیفتر هم هست و اون اینکه : منظورش زیرچانه ای و بالشتک بوده باشه....که بهترین بالشتک موجود "کان"(35000-40000)هست که البته کاناداییه نه آلمانی...زیر چانه ای خوب هم بطور متوسط 9000بین 13000 تومان قیمت داره.

ashburtongrove
Monday 22 March 2010, 02:02 PM
دوستان غیر از 148, قیمت تقریبی چند تا از مدل های t.f بالاتر از 142 رو اگر کسی می دونه لطفا برام بگه , خیلی خیلی ضروریه..........

violon13
Thursday 25 March 2010, 02:53 PM
بچه ها من خودم حدود 5/1 سال پیش tf804 رو 400 تومن البته با سیم های سبز پیراسترو خریدم اما الان قیمت ندارم اینم گفتم شاید کمکتون کنه

ashburtongrove
Friday 26 March 2010, 04:40 PM
مرسی, اگر کسی هست که تو این یه سال گذشته tf خریده , لطفا قیمت رو بگه تا استفاده کنیم
من موندم اصلا شرکت T.F وجود خارجی داره یا نه؟ تو نت هیچی ازش یافت نمی شه !!!!

nina
Monday 26 April 2010, 04:33 PM
والا ما که شنیدیم ویولن های تو ایران همه چینی هستن بخصوص زیر یه تومن و اگه کسی گفت المانیو ایتالی باید بهش خندید.من خودم با هزار مکافات ویولن چک پیدا کردم 350 که خیلیم خوشگلو خوش صداست کپی استرادواریوس زده ولی بازم بعضیا میگن چک پیدا نمیشه همش چینیه.دیگه نمیدونم.

Black_Violin
Monday 26 April 2010, 07:28 PM
چینی خیلی خیلی زیاده ولی نمیشه گفت که همش چینیه باید بگردی قطعا پیدا میشه ساز خودم المانه.بعدشم به مارک ساز زیاد بستگی نداره صدای ساز مهمه خیلی وقتها شده که یک ساز 100 تومنی چینی از یک ساز خیلی گرونتر و معروف تر بهتر در اومده دیگه چینیه همه چیزش پایه خودته

Elmira.viok
Monday 26 April 2010, 07:36 PM
منم ویولنمو عوض کردم یه دونه دستساز خریدم اما هنوزم ویولن اولم که چینی بود صداش خیلی قشنگ تره!

koorosh
Tuesday 27 April 2010, 12:19 AM
الی خانوم باید صدای ویولن قبلیت بهتر باشه، چون هر چی با یه ویولن بیشتر بزنی صداش به اصطلاح بازتر و بهتر میشه

ashburtongrove
Sunday 2 May 2010, 05:26 PM
بالاخره ویولنمو عو.ض کردم, یه Steiner گرفتم, کسی نظری داره در مورد این مارک ؟
لیسانس آلمان داره و ساخت چین

ashburtongrove
Sunday 2 May 2010, 05:47 PM
والا ما که شنیدیم ویولن های تو ایران همه چینی هستن بخصوص زیر یه تومن و اگه کسی گفت المانیو ایتالی باید بهش خندید.من خودم با هزار مکافات ویولن چک پیدا کردم 350 که خیلیم خوشگلو خوش صداست کپی استرادواریوس زده ولی بازم بعضیا میگن چک پیدا نمیشه همش چینیه.دیگه نمیدونم.

البته چینی هایی که لیسانس آلمان دارن واقعا عالیه, چون حقوق کارگر تو چین خیلی پایینه واسه همین میدن چین درست کنه اما تحت استاندارهای خاص خودشون, فکر کنم این اشتاینر که من خریدم هم همینطور باشه, صداش که حرف نداره

violon13
Sunday 2 May 2010, 05:59 PM
من که تا حالا با این ویلن کار نکردم میخوام silent violon یا همون الکتریک بخرم

barbodviolon
Wednesday 2 June 2010, 06:37 AM
سلام
سايت زير هم ميتونه كمك خوبي براي خريد بهتون بكنه

mahdiar
Wednesday 2 June 2010, 07:32 AM
سلام ویولون الکتریک چه مارکی میخوای بگیری ؟ در چه حدی ؟

sh.sahraei
Wednesday 2 June 2010, 08:01 AM
من خودم یه ساز چینی دارم که باهاش میزنم تازه 450 تومن خریدم ولی اصلا قابل مقایسه با صدای ویولن استاد و حتی بعضی از دوستام نیست الان یک ساز خیلی خوب سفارش دادم که 1 سالی ساختش طول می کسه (به دلایل مختلف) از ساز استرادیواری 1714-1715 سفارش دادم تا چند ماه دیگه ام حاضره البته 3.5 برام در اومده ولی ارزششو داره.

به نظر من که ساز های چینی 2 زارم نمی ارزن اگه می خوای یه ساز خوب بگیری یه آماتی دست دوم بگیر حدود 1 تومنه ولی یه عمر برات می مونه تازه هر چی بیشتر بگذره گرونترم می شه
اون دوستمونم که گفت هر چی بیشتر بزنی باهاش بهتره در مورد ساز های خوبه نه ساز های چینی :(

mersedes
Wednesday 2 June 2010, 09:18 AM
من كه يكي از دوستام سال پيش ويولنسل و 3/4ميليون تومن خريد

mrkh.1363
Wednesday 2 June 2010, 09:57 AM
سلام
کسی قیمت ویولون های سوزوکی رو نمی دونه؟

BaBak_ParSian
Wednesday 2 June 2010, 01:05 PM
من یه هافنر hv 040 ارم ولی اینجا مشخصاتش نیست خودم 180 خریدمش

ashburtongrove
Wednesday 2 June 2010, 01:47 PM
اینجا قیمت سوزوکی و هافنر هستش

BaBak_ParSian
Wednesday 2 June 2010, 01:55 PM
لینکی که دادید کار نمیکنه !

ashburtongrove
Wednesday 2 June 2010, 10:26 PM
لینکی که دادید کار نمیکنه !

You can see links before reply (You can see links before reply)

BaBak_ParSian
Thursday 3 June 2010, 05:53 AM
سپاس - خیلی لطف کردید

barbodviolon
Thursday 3 June 2010, 06:19 AM
با سلام به همه دوستان
سايت زير قيمتهاي روز ويلنهاي سندنر ( شركت اصلي آن در آلمان مي باشد و دونمايندگي معتبر در تايلند و چين هم دارد ) در اختيارتان قرار ميدهد
:21ox66r::violinplay3::am

ashburtongrove
Thursday 3 June 2010, 05:23 PM
با سلام به همه دوستان
سايت زير قيمتهاي روز ويلنهاي سندنر ( شركت اصلي آن در آلمان مي باشد و دونمايندگي معتبر در تايلند و چين هم دارد ) در اختيارتان قرار ميدهد
:21ox66r::violinplay3::am

سایت بالا نمیاد

ashburtongrove
Monday 7 June 2010, 06:37 PM
این عکس ساز Steiner ( اشتاینر ) هستش که خریدم, STEINER VM 222 4/4

sh.sahraei
Tuesday 8 June 2010, 07:56 AM
به نظر من آدم بده سازشو یکی بسازه بهتره تا بره آماده بخره چون اینچوری هم از مواد استفاده شده خبر دقیق داره هم از مراحل ساختش (البته اگه طرف قابل اطمینان باشه) من الان که سازم داره ساخته می شه از تمام مراحل کارش عکس دارم مثل تولد بچه آدما که از تمام مراحل رشد بچشون عکس دارن دیدن داخل سازی که قراره بهترین سالهای زندگیتو باهاش باشی به نظرم خیلی جالبه .

ptei
Friday 2 July 2010, 10:36 PM
دوستان من از استاد خودم که فروشگاه آلات موسیقی داره یه ویولن خریدم به قیمت 270 هزار تومان ولی از قسمت f هاش که نگاه می کنم چیزی توش ننوشته در حالی که دوستم می گفت اگه ویلن مارک دار و خوبی باشه توش می نویسه ساخت کجاست مارکش چیه
می خواستم اساتید نظر بدن ببینم سرم کلاه گذاشته

ashburtongrove
Saturday 3 July 2010, 12:46 AM
دوست عزیز اون که مهم نیست, خیلی از ویولن های چینی رو میارن و یه مارک توش می زنن در حالیکه اصلا ربطی به اون شرکت نداره

ptei
Saturday 3 July 2010, 12:38 PM
دوست عزیز اون که مهم نیست, خیلی از ویولن های چینی رو میارن و یه مارک توش می زنن در حالیکه اصلا ربطی به اون شرکت نداره

پس از کجا میشه فهمید ویلن مارکش چیه ساختش کجاست
یه سوال دیگه از کجا میشه فهمید ویلن خوبیه و سرم کلاه نذاشته

sh.sahraei
Saturday 3 July 2010, 01:11 PM
حتی اگه ویولن دست سازم که باشه ولی بازم مارک و مدل رو حتما توش قید میشه و حتی امضاء سازندشم داره .
مثلا stradivarius-il Cremonse 1715:16:

ptei
Saturday 3 July 2010, 11:30 PM
حتی اگه ویولن دست سازم که باشه ولی بازم مارک و مدل رو حتما توش قید میشه و حتی امضاء سازندشم داره .
مثلا stradivarius-il Cremonse 1715:16:
ببخشید دوباره سوال می کنم ولی تو ویلنی که به من داده اصلا چیزی نوشته نشده کاملا خالیه از قسمت f ها که نگاه میکنم چیزی نیست
این مسئله ویلن رو از چشمم انداخته

BaBak_ParSian
Saturday 3 July 2010, 11:50 PM
درود - قراره سازمو ارتقا بدم یه ساز خوب بگیرم این سازه اصلا صدای خوبی نداره استادم هم اینو بهم گفته و گفته باید یه ساز بهتر بگیری بهم گفته یه سازه دستسار که طرف رو هم میشناسه قراره 600 بدم که واسم یه ویلت بسیاز به نظر شما دستسازه رو بگیرم یا ویلن های 600 تومانی سوزوکی - اماتی - هافتنر - اشنایدر با ..... خودم فکر کنم دستساه بهتر باشه نظر شما چیه سازه که استادم هم بهم پیشنهاد کرده و خودشم شاگرد همایون خرم بوده است

sh.sahraei
Sunday 4 July 2010, 07:07 AM
ptie عزیز زیاد ناراحت نباش خوب چرا ازش نمی پرسی دلیلشو از خود استادت؟ شاید یه دلیل قانع کننده بیاره برات

البته این چیزا پیش میاد من خودم از استادم یه ویولن خریدم 450 تومان . می گفت آلمانیه ولی توش نوشته بود چینی.

البته استادمو عوض کردم. الان یه استاد خیلی خوب دارم که یکی از دوستاش مستر ویولن میکر (master violin maker)

سازم صدای خوبیم نداره البته نسبت به صدای ساز های دست ساز دوستام .منم یه سفارش ساز دست ساز دادم البته این بار با تحقیق و شناخت بهتر .

به نظرم زیاد خودتو ناراحت نکن با سازت راه بیا ازش زده بشی به ضرر خودته .

vahyd
Sunday 4 July 2010, 09:11 AM
اگه ویولن دارای صدای مطلوب می خواهید من دارم.
مدل این سازها دقیقا Stradivarius و Guarneri می باشد.
البته کسانیکه بیشتر ویولن کار کرده اند و با رزونانس صدایی این ساز آشنا هستند بهتر جنس صدا را درک می کنند.
در تمام فواصل ژوست جواب می ده حتی فلاژوله های مصنوعی را به خوبی و با شفافیت نشان می دهد.

AFRooGH
Sunday 4 July 2010, 09:50 AM
اگه ویولن دارای صدای مطلوب می خواهید من دارم.
مدل این سازها دقیقا Stradivarius و Guarneri می باشد.
البته کسانیکه بیشتر ویولن کار کرده اند و با رزونانس صدایی این ساز آشنا هستند بهتر جنس صدا را درک می کنند.
در تمام فواصل ژوست جواب می ده حتی فلاژوله های مصنوعی را به خوبی و با شفافیت نشان می دهد.
میشه یه مقدار بیشتر توضیح بدی

AFRooGH
Sunday 4 July 2010, 10:16 AM
درود - قراره سازمو ارتقا بدم یه ساز خوب بگیرم این سازه اصلا صدای خوبی نداره استادم هم اینو بهم گفته و گفته باید یه ساز بهتر بگیری بهم گفته یه سازه دستسار که طرف رو هم میشناسه قراره 600 بدم که واسم یه ویلت بسیاز به نظر شما دستسازه رو بگیرم یا ویلن های 600 تومانی سوزوکی - اماتی - هافتنر - اشنایدر با ..... خودم فکر کنم دستساه بهتر باشه نظر شما چیه سازه که استادم هم بهم پیشنهاد کرده و خودشم شاگرد همایون خرم بوده است
ساز دست ساز مطمعنن بهتر از ساز کارخو نه ای اونم از نوع چینیه؛ولی شما اگه میخوای ساز دست ساز تو قیمت500بگیری من پیشنهاد میکنم این کارو نکن؛اصولا ویولن های دست ساز خوب بالای 2تومن هستند که باز اونا هم با هم فرق دارن و بستگی به اون سازنده داره؛ولی شاید گاهی اوقات توی500؛600هم بر حسب اتفاق ساز های نسبتا خوبی پیدا بشه؛جناب اقای ضیایی رو مطمعن میشناسید و همچنین از ساز های خوش صدایی که میسازن قیمت ساز هاشون از7تومن به بالاست؛من یکی از شاگرد های ایشون رو میشناسم که هم از لحاظ صدا و هم از لحاظ استاندارهای بینلمللی ساز هاشون مورد تاییده قیمت سازهاش هم از 4به بالاست من شاید بتونم با 2تومن یکی از ساز هاشو برات بگیرم ولی قول نمیدم اگه پولش رو داشتی و خواستی بهم پیغام بده

sh.sahraei
Sunday 4 July 2010, 11:18 AM
دوست عزیز اگه برای من گفتی که من ilCremonse سفارش دادم تا آخر سال حاضر می شه الانم از تمام مراحل ساختش عکس دارم . مثل بچه آدمه که از تمام مراحل زندگیش والدینشون عکس میگیرن .

heifetz
Friday 16 July 2010, 08:51 AM
من هم خودم یک ساز سفارش دادم به استاد ضیایی که تا دی اماده می شه
ایشون از بهترین متریال استفاده میکنن

behnam2020
Monday 19 July 2010, 05:32 AM
عرض سلام و ادب و احترام خدمت دوستان عزیزم
من به تازگی با NoteAhang.Com آشنا شدم و ساز مورد علاقم ویولن هست ...
تصمیم به خرید یک ساز خوب گرفتم از کی میتونم در زمینه خرید کمک بگیرم ....
خواستم با جناب آرین عزیز و فرزند عزیزشون کیارش جان مشورت کنم که متاسفانه ایشون مدت زیادی شده به سایت سر نزدند ...

لطفا بهترین سازی که میتونم با قیمت 400 -500 تومان تهیه کنم رو معرفی کنید ...

از آقا مصطفی عزیز هم تشکر میکنم که یک سازنده رو معرفی کردند

حالا من واقعا سر در گم شدم که ساز کارخانه ای بگیرم یا دست ساز ؟؟؟؟؟

لطفا راهنمایی کنید دوستان اگر ارزش داشته باشه حاضرم کمی

بیشتر هم هزینه کنم ... لطفا قیمت هم بدید ؟؟؟

من خراسان جنوبی (بیرجند) ساکن هستم

در ضمن اگر مطلب آموزشی یا موزیک ویدیویی از این ساز داشتید ممنون میشم لینک دانلودشو برام بفرستید ...

یاهو آی دیم رو هم میزارم تا بهتر بتونم مشورت بگیرم

Behnam_Doostdashtany@yahoo.com

ashburtongrove
Monday 19 July 2010, 07:33 PM

منم با دوستمون موافقم, ساز دست ساز می خوای بگیری دست کم یه تومان باید کنار بزاری, با 600 تومان می تونی یه هافنر خوب بخری

عرض سلام و ادب و احترام خدمت دوستان عزیزم
من به تازگی با NoteAhang.Com آشنا شدم و ساز مورد علاقم ویولن هست ...
تصمیم به خرید یک ساز خوب گرفتم از کی میتونم در زمینه خرید کمک بگیرم ....
خواستم با جناب آرین عزیز و فرزند عزیزشون کیارش جان مشورت کنم که متاسفانه ایشون مدت زیادی شده به سایت سر نزدند ...
لطفا بهترین سازی که میتونم با قیمت 400 -500 تومان تهیه کنم رو معرفی کنید ...
از آقا مصطفی عزیز هم تشکر میکنم که یک سازنده رو معرفی کردند
حالا من واقعا سر در گم شدم که ساز کارخانه ای بگیرم یا دست ساز ؟؟؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید دوستان اگر ارزش داشته باشه حاضرم کمی
بیشتر هم هزینه کنم ... لطفا قیمت هم بدید ؟؟؟
من خراسان جنوبی (بیرجند) ساکن هستم
در ضمن اگر مطلب آموزشی یا موزیک ویدیویی از این ساز داشتید ممنون میشم لینک دانلودشو برام بفرستید ...
یاهو آی دیم رو هم میزارم تا بهتر بتونم مشورت بگیرم
Behnam_Doostdashtany@yahoo.com

من بازم هافنر رو پیشنهاد می کنم, الیته خود Hofner المانی نه Alfred Stingl Hofner که ساخت پین هستش

سوشیانت
Tuesday 20 July 2010, 02:29 PM
ویلن ملیتش مهم نیست بلکه صداش مهمه و داشتن یک ویلن گران کمکی درنوازنده شدن نمیکنه. من یک ویلن tf 804 که صداشو به صدتا هافنر و اشمیت و... نمیدم.

mahsa_mv
Tuesday 20 July 2010, 03:18 PM
بله به نظر منم قیمت ویولن اونقدر مهم نیست .اتفاقا به نظر من برای شروع ویولن ارزون بهتره.ولی به هرحال هرنوع ویولنی که بخری باید استادت ببینه و تاییدش کنه.

behnam2020
Tuesday 20 July 2010, 10:23 PM
سلام دوستان
من تصمیم گرفتم واسه شروع کارم یک ساز TF-148 تهیه کنم ... نظرتون در این باره چیه ؟؟؟

اگه خوبه لطفا افرادی که میتونن قیمت جدید از این ساز بگیرند از جمهوری یا اطراف .... قیمت جدید بگن ... ممنونم

اگر ساز بهتری واسه شر.ع سراغ دارین باز هم با قیمت اعلام کنید که بقیه دوستانم هم استقاده کنند

با تشکر

BaBak_ParSian
Tuesday 20 July 2010, 11:10 PM
البته دوستان اینو بگم که باید برای سازی که می خواهم بگیرم خودم سیم و خرک و ارشه و کلیفن خوب بگیرم دنبال یه ساز هافنر با صدای کلاسیک می گردم هافنر ساز المانیه و کلا سطحش بالاست ارزوترینش 300 تومان است من خودم یه قلابیشو که چینی است 200 خریدم صداش مذخرفه - البته اگر هافنر خوب اصل المانی گیرتون بیاد که عالیه ولی فعلا این ساز دستسازو بگیرم بعد اگه بتونم از المان یه ساز هافنر خوب بگیرم پیام طونی که یکی از بهترین نوازنده های ویلن ایرانی است سازش هافنر المانی است که از المان خریده همیشه هم المان میره صدای سازش و استایل سازش عالیه

سوشیانت
Wednesday 21 July 2010, 01:58 PM
من هفت ساله که ویلن میزنم وتاهالا 2 تاویلن داشتم که قیمت خیلی بالایی نداشته وهم خودم وهمه ی استادانم اون دوتا رو 100 درصدتایید کردن... مخصوصا دومی که یک tf 804 هست وبا انداختن سیم های پیراسترو وخرک اوبرت ویک چانه گیروبالشتک راحت روش صداش اززمین تا آسمون فرق کرده و باعث تعجب استادم شده.
من البته کنترپوان وهارمونی را به صورت خود آموزی آموخته ام آهنگ هایی برای سمفونی ساخته ام .
اولین بار که این آهنگ رابه یک استاد آهنگ سازی نشان دادم تقریبا همه مو هاش سیخ شده بود .
همه ی این هارو گفتم که بگم هارمونی وآموختن آن کمک بسیار خوبی به نوازندگی میکنه وباعث میشودکه با درک
عمیق تری به سراغ یک سازبری .

خدایامطربان راانگبین ده برای ضرب دستی آهنین ده

ciity_night
Tuesday 17 August 2010, 09:09 PM
سلام خدمت اساتید موسیقی. چند وقتی مشغول گزروندن خدمت مقدس سربازی بودم و کلا از موسیقی و ساز دور بودم. حالا دوباره می خوام ساز بخزم و کلاس برم . حالا از شما درخواست دارم که واسه خرید ساز کمکم کنید. من قبل از سربازی (2 سال پیش) حدودا ۸ ماه ساز می زدم و به کتاب ۳ رسیدم. کمو بیش یه چیزایی یادمه. حالا رفتم سراغ خرید ساز و موندم از کجا و چه سازی بخرم. چند وقت پیش یکی از دوستام که تو کار موسیقیه و رفیق داره یه ساز برام اورد بردم بهارستان حسابی زد تئ سرش ئ از ساز های خودشون تعریف کردن. بردم پیش یه استاد اونم همینارو گفت . لطفا راهنمایی کنید تا یه ساز خوب گیرم بیاد. حدودا ۲۵۰ می خوام هزینه کنم

heifetz
Tuesday 17 August 2010, 09:14 PM
8 ماه , 3 کتاب؟!
ماشاا...

ciity_night
Tuesday 17 August 2010, 10:26 PM
تازه به کتاب ۳ رسیده بودم. اینو به این خاطر گفتم که بدونین کمی بلدم الان مشکل من اولا خرید ویولن وبعدش پیدا کردن یه استاد خوب ‌‌‌ تو شرق تهران

allen88
Tuesday 17 August 2010, 11:54 PM
salam dustan,man mazerat mikham tu bahsetun sherkat mikonam mikhastam bebinam violoni be name sander darim va khahesh mikonam gheymaatesham be man begin vaghan mamnun misham.

LaDy Ds DeMoNa
Monday 23 August 2010, 07:50 PM
سلام
قیمت tf 146 رو می خواستم و اینکه دسته دومش حدود چند تومان آب می خوره

ممنون

maryam_kh
Monday 23 August 2010, 08:12 PM
من الان ویلن universal کره ای دارم ولی میخوام یه دست ساز بخرم یه سازنده مطمئن کسی میشناسه؟

heifetz
Monday 23 August 2010, 08:43 PM
منم یه universal دارم واقعا ساز بی خودیه. من خودم به آقای ضیایی ساز سفارش دادم .

Farhad_vbs
Saturday 28 August 2010, 12:02 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز
من 4 ماه پیش که شروع به یادگیری ویلون کردم استادم برای شروع یه ساز برام گرفت که توش نوشته TF 142 Ordered By England
الان که تو انجمن نگاه می کردم دوستان قیمت این ساز رو 140 تومن زدن اما استادم ساز رو با آرشه و کلیفن بهم داده 250 تومن،اما می گفت از شانست ساز خوبی دراومده،می خواستم بدونم همچین چیزی ممکنه یا بنده کتک اعتمادم به استاد رو خوردم؟

ashburtongrove
Saturday 28 August 2010, 12:58 PM
TF 142 Ordered By England رو نمی دونم چه فرقی داره با TF 142 خالی
ولی من مطمئنم tf142 قیمتش 135 تومان بیشتر نیست، حالا TF 142 Ordered By England همونه یا نه نمی دونم

ashburtongrove
Saturday 28 August 2010, 01:03 PM
8 ماه , 3 کتاب؟!
ماشاا...

WOW:43:
من فکر کنم ل ویولن هر کتابش دست کم 8 ماه طول میکشه، مطمئنی همین ل ویولن رو زدی
:39:

farid_64
Saturday 28 August 2010, 01:12 PM
منم یه universal دارم واقعا ساز بی خودیه. من خودم به آقای ضیایی ساز سفارش دادم .
ساز سفارشی مثل هندونه سر بسته می مونه
شرایط سفارش قیمت رو می تونی بگی ؟

farid_64
Saturday 28 August 2010, 01:26 PM
WOW:43:
من فکر کنم ل ویولن هر کتابش دست کم 8 ماه طول میکشه، مطمئنی همین ل ویولن رو زدی
:39:

خوب تا آخر کتاب دوم 149 درس و کلی اتد و ملودی همنوازی ایشون 240 روزه زدن همچین بعید نیست ولی سخته .

AFRooGH
Saturday 28 August 2010, 02:29 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز
من 4 ماه پیش که شروع به یادگیری ویلون کردم استادم برای شروع یه ساز برام گرفت که توش نوشته TF 142 Ordered By England
الان که تو انجمن نگاه می کردم دوستان قیمت این ساز رو 140 تومن زدن اما استادم ساز رو با آرشه و کلیفن بهم داده 250 تومن،اما می گفت از شانست ساز خوبی دراومده،می خواستم بدونم همچین چیزی ممکنه یا بنده کتک اعتمادم به استاد رو خوردم؟
چقدر؟؟!!
خیلی بالاست....
الان tf144
165فاکتور میشه و بسته به کرم فروشنده از 175 میدن تا 195
tf142 و اصلا کلا tfها سفارش انگلستان زده میشن ولی تنها مشکلی که هست باید حواست جمع باشه به tfمعمولی 80 تومنی مارک های دیگه رو نزنن و......

Farhad_vbs
Saturday 28 August 2010, 04:33 PM
چقدر؟؟!!
خیلی بالاست....
الان tf144
165فاکتور میشه و بسته به کرم فروشنده از 175 میدن تا 195
tf142 و اصلا کلا tfها سفارش انگلستان زده میشن ولی تنها مشکلی که هست باید حواست جمع باشه به tfمعمولی 80 تومنی مارک های دیگه رو نزنن و......
واقعا که!!:45:
دیگه به هیچ کس نمیشه اعتماد کرد،تو روز روشن ساز رو با 100 تومن اختلاف میندازه به آدم
واقعا همچین کسی رو چجوری می تونم استاد خودم بدونم و پیشش آموزش ببینم:12:

BaBak_ParSian
Saturday 28 August 2010, 04:36 PM
من کتاب دو روح الله خالقی با تمرینات زیاد و تلاش فراوان تو چهار ماه تمومش کردم الانم بهش مسلطم

BaBak_ParSian
Saturday 28 August 2010, 04:42 PM
یکی از دوستانم که الان سازش پیش منه یه ساز چینی رو خریده 230 از استادش و استاد سابق من - استادشم هم یکی اورده براش 200 - طرف هم عمده خریده 100 - حالا از شانس ساز یه ساز خوب و خوش صدا از اب در اومده تو بعضیهاشون چندتاش رو یک میلیون قیمتش بود یعنی از اینی که دست من است هم خوش صدا تره از سازه ای که تا چند روز دست من است بالای 500 قیمتشه

s_violin
Sunday 29 August 2010, 07:40 AM
واقعا که!!:45:
دیگه به هیچ کس نمیشه اعتماد کرد،تو روز روشن ساز رو با 100 تومن اختلاف میندازه به آدم
واقعا همچین کسی رو چجوری می تونم استاد خودم بدونم و پیشش آموزش ببینم:12:
شاید بنده خدا یه چیزایی اضافه رو سازت داده مثلا سیمات رو عوض کرده و پیراسترو یا پیرازی یا یه سیم معروف انداخته باشه ...

Farhad_vbs
Sunday 29 August 2010, 08:41 AM
شاید بنده خدا یه چیزایی اضافه رو سازت داده مثلا سیمات رو عوض کرده و پیراسترو یا پیرازی یا یه سیم معروف انداخته باشه ...
شاید،اما دیگه رو ساز 140 تومنی که سیم 100 تومنی نمیندازن!!:ad

heifetz
Sunday 29 August 2010, 08:48 AM
شاید بازسازیش کرده. یا ش شاید شرکت واست سفارشی زده

kiarash_bach
Sunday 29 August 2010, 12:09 PM
مال من milano ایتالیا
توش نوشته handmade یعنی دست ساز
البته همه چیش به این شکل در ایتالیا ساخته شده ولی نوشته منتاژش ماله parrot factory چینه
یه سری کدم داره
من 4 سال پیش 500 تومان خریدمش الان تو بازار نیست از چند نفر پرسیدم گفتن اگرم تو بازار پیدا بشه ارزشش بالای 700
به نظر شما سازم چطوره؟؟

BaBak_ParSian
Sunday 29 August 2010, 12:15 PM
مال من milano ایتالیا
توش نوشته handmade یعنی دست ساز
البته همه چیش به این شکل در ایتالیا ساخته شده ولی نوشته منتاژش ماله parrot factory چینه
یه سری کدم داره
من 4 سال پیش 500 تومان خریدمش الان تو بازار نیست از چند نفر پرسیدم گفتن اگرم تو بازار پیدا بشه ارزشش بالای 700
به نظر شما سازم چطوره؟؟
باهاش خوب زدی ؟ چطور بوده ؟ چون بعضی سازها باید اینقدر باهاش بزنی که صداش باز و زیبا بشه

سيمرغ
Sunday 29 August 2010, 05:03 PM
يه پيشنهاد

بابام ميخواست تفنگ بادي بخره
يه انجمن عضو شده بود كه توش اسم انواع تفنگ همراه با اطلاعات زيادي مثل قيمت،مزاياي هركدومشون، معايبشون، سرعت خلاصه همه چيز از تفنگ بود
به طوري كه بابام كه اصلا اسم يه تفنگ بادي رو نميدونست اگه الان عكس يه تفنگ بادي رو بهش نشون بدي فوري اسمشو ميگه
و با كمك همون انجمن تونست تفنگ مورد علاقه اش رو پيدا كنه

حالا من هم ميگم اگه اينجا يه همچين تاپيكي زده ميشد واقعا عالي ميشد

يعني اينكه انواع ويولن به همراه قيمتشون ، مزاياشون ، معايبشون خلاصه يه توضيحي داشته باشه در اين تاپيك باشه
اينجوري واسه از منه تازه كار گرفته تا كسي كه 4-5سال ساز زده و ميخواد ويولنشو عوض كنه خيلي خوب ميشد

اميدوارم به پيشنهادم توجه بشه

heifetz
Sunday 29 August 2010, 05:19 PM
میدونی چیه. تفنگ با ویولن فرق میکنه دوست من.

mahsa_mv
Sunday 29 August 2010, 05:58 PM
من کتاب دو روح الله خالقی با تمرینات زیاد و تلاش فراوان تو چهار ماه تمومش کردم الانم بهش مسلطم
هم جالبه هم عجیب:39::45:

سيمرغ
Monday 30 August 2010, 01:45 PM
میدونی چیه. تفنگ با ویولن فرق میکنه دوست من.

خب شد گفتيد وگرنه من نميدونستم فرق دارن!!!!!!!!

سيمرغ
Monday 30 August 2010, 01:46 PM
:21ox66r::21ox66r::21ox66r::21ox66r:

البته منظور ایشون یه این تندی که نوشتن نیست .
اما دوست عزیز !!!!!!!!
متاسفانه ویلن طرفدار زیاد داره و برای یسری آدم منبع درآمد شده .
امروز این مارک رو وارد کشور میکنن و فردایه مارک دیگه
این ویلن ها هم چون ماشینی هستند شاید تو 100تا 2 تاش خوب باشه پس نمیشه بگیم مثلا فلان مارک خوبه و یا بد .
من راه ویلن خریدن رو به شما گفتم . اگه اونجوری برات مقدور نیست ، پس مثل هندونه دربسته میمونه دل به دریا بزن برو جلو .
فکر کنم با 200 توئمن یه TF 146 بتونی بخری . امیدوارم موفق باشی

ممنون از راهنمايياتون

nafise
Monday 30 August 2010, 04:09 PM
برای خرید ویولن برای دفعه اول یا باید یه حرفه ای رو با خودت ببری یا شانست خوب باشه؛ من 2سال پیش یه tf142گرفتم 120000تومن ولی از یک tf146بهتر کار میکنه خدا رو شکر شانسم خوب بود. الانم یه دست سیم توماستیک روش انداختم مثل یه ویولن500000تومنی کار میکنه!(البته اینو استادم میگه)

kiarash_bach
Friday 3 September 2010, 12:24 PM
باهاش خوب زدی ؟ چطور بوده ؟ چون بعضی سازها باید اینقدر باهاش بزنی که صداش باز و زیبا بشه

من راضیم ازش یکم آرشش فس فس میکنه خودش خوبه نمیدونم شاید فس فس آرششم طبیعی باشه من دارم 4 سال با این آرشه کار میکنم استادم اولا میگفت که باهاش بزنی رفع میشه الان میگه اصلا فس فس نمیکنه و طبیعیه ولی:
وقتی کلیفون میزنم برای 3 دقیقه فوق العاده صدای صافی داره بعدش به مدت 8-9 ساعت صدای وحشتناک فس فس داری میکنه بعدش دوباره فس فسش کم میشه و قابل تحمل میشه
میخوام بدونم این مشکلش کجاست یعنی من فقط 3 دقیقه میتونم صدای کاملا صاف داشته باشم
به نظرم باید راه حلی داشته باشه کسی میدونه مشکل چیه؟؟؟؟
راستی اینم بگم که کلیفون رو امتحان کردم مشکل از کلیفون نیست کلیفونی که مصرف می کنم صمغ طبیعیه و کاملا مناسبه

atmosfer
Friday 3 September 2010, 04:17 PM
سلام من شنیدم که این مارک ها اصلشون پیدا نمی شه چون چینی ها که می سازند به اسم یه مارک معروف می زنن بیرون.
من استادم بهم گفت که اگه بسازیم بهتره.
من خودم یکی سفارش دادم که قیمتش 1 میلیون هست.

abel
Friday 3 September 2010, 05:07 PM
........

BaBak_ParSian
Friday 3 September 2010, 05:26 PM
من راضیم ازش یکم آرشش فس فس میکنه خودش خوبه نمیدونم شاید فس فس آرششم طبیعی باشه من دارم 4 سال با این آرشه کار میکنم استادم اولا میگفت که باهاش بزنی رفع میشه الان میگه اصلا فس فس نمیکنه و طبیعیه ولی:
وقتی کلیفون میزنم برای 3 دقیقه فوق العاده صدای صافی داره بعدش به مدت 8-9 ساعت صدای وحشتناک فس فس داری میکنه بعدش دوباره فس فسش کم میشه و قابل تحمل میشه
میخوام بدونم این مشکلش کجاست یعنی من فقط 3 دقیقه میتونم صدای کاملا صاف داشته باشم
راستی اینم بگم که کلیفون رو امتحان کردم مشکل از کلیفون نیست کلیفونی که مصرف می کنم صمغ طبیعیه و کاملا مناسبه
درود - خداییش کمی سخته - خوب با یه ارشه دیگه تست بزن ببین مشکل برطف میشه .

Mina-Nice
Saturday 4 September 2010, 08:17 PM
راستی اینم بگم که کلیفون رو امتحان کردم مشکل از کلیفون نیست کلیفونی که مصرف می کنم صمغ طبیعیه و کاملا مناسبهسلام
منم دقیقا همین مشکلو دارم
هر چند بقیه نمیشنون ولی خودم احساس میکنم این صدا رو
البته من با آرشه استادم تست کردم این صدا رو نمیداد ولی خب نمیتونستم آرششو بگیرم :D
من آرشم کلیفون کمتر داشته باشه این صدا رو نمیده

kiarash_bach
Tuesday 7 September 2010, 10:53 AM
سلام
منم دقیقا همین مشکلو دارم
هر چند بقیه نمیشنون ولی خودم احساس میکنم این صدا رو
البته من با آرشه استادم تست کردم این صدا رو نمیداد ولی خب نمیتونستم آرششو بگیرم :D
من آرشم کلیفون کمتر داشته باشه این صدا رو نمیده

ماله من با کلیفون کم این صدا رو میده منتها خیلی کم!!!
کسی راه حل یا دلیل این مشکل رو نمیدونه؟؟

abce
Friday 15 October 2010, 02:05 PM
سلام.
قیمت ویولن های مدل یونیورسال رو اگه کسی ویدونه بنویسه

زندگی خوابها
Thursday 21 October 2010, 04:39 PM
دوستان تاپیک فوق العاده ای رو راه انداختین. ممنون

heifetz
Thursday 21 October 2010, 07:06 PM
من خودم یه یونیورسال دارم اصلا ساز های خوبی در نیومدن . دنبال قیمتشم نباش

firzi
Tuesday 30 November 2010, 05:43 PM
سلام دوستان.
من این تاپیک رو ایجاد کردم تا عزیزانی که درخواست راهنمایی دارن اینجا پیغام بزارن.
از اساتید عزیز ویولنیست نت آهنگ هم می خوام تا بچه ها رو راهنمایی کنن.:am

firzi
Tuesday 30 November 2010, 05:45 PM
دوستان من قصد خرید ویولن دارم.
بودجه ام 200 تومان هستش.
البته تازه کار هستم و می خوام تازه ویولن یاد بگیرم.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.

Noushin
Tuesday 30 November 2010, 06:24 PM
دوست عزیز خرید ساز رو با کمک استادت انجام بده. چون اگه 10 ساز رو که یک مارک دارن امتحان کنی صداهاشون با هم دیگه فرق می کنه .خصوصا اینکه شما یک ساز student می خوای و اکثر سازهای student توی بازار با این قیمت چینی هستند که کپی سازنده های دیگه هستش. به نظر من بذار استادت واست ساز رو انتخاب کنه.

firzi
Tuesday 30 November 2010, 09:36 PM
ممنون از راهنمایی تون.
نوشین خانم من می خوام خودم کار کنم.
یعنی استاد درست و حسابی تو منطقه ما وجود نداره.
می خوام یه ساز بهم معرفی کنین که کارم رو شروع کنم.
اعتماد به نفس قوی ای دارم.فکر می کنم خودم بتونم با کمک کتاب و سی دی آموزشی از پسش بر بیام.
در هر صورت باید بسوزیم و بسازیم...

Noushin
Tuesday 30 November 2010, 09:50 PM
نمی دونم بچه کجایی ولی فکر می کنم جایی که زندگی می کنی مارک TFبا اون قیمتی که شما می خوای پیدا بشه.بگو بچه کجایی شاید برو بچه های نت آهنگ تو شهر شما باشن و بتونن کمکت کنن.
به هر حال واست آرزوی موفقیت می کنم.:am

nina
Wednesday 8 December 2010, 01:03 PM

بالاخره فس فس میکنه یا نمیکنه؟:39:
ببین چیزی که به نظرم میرسه ارشه بعد از 4 سال کثیف میشه
کلیفونای روی موهای ارشه چربی و ذرات گرد و غبار توی هوا رو جذب میکنه بعد اینا جمع میشن
میرن سمت پایین ارشه ببین پایین ارشه ات چرب و تیره نشده؟
ارشه من اینطوری شده بود استادم گفت عوضش کن بدرد نمیخوره یه ارشه دیگه داشتم
tf که تقریبا کچل شده بود باهاش حال نمیکردم همون ارشه قدیمیو چوب و موهاشو
با الکل صنعتی تمیز کردم بعد که خشک شد کلیفون زدم عالی شد

nina
Wednesday 8 December 2010, 01:06 PM
البته اینم هست خیلی وقتا صدای فس فس ارشه مربوط به خود ارشه نیست ممکنه سیم ها تمیز نیستن
یا خرک جا به جا شده و...

Almaseaby
Thursday 16 December 2010, 11:23 AM
سلااام.
لطفا منم کمک کنید...
من حدود دو سال که با ویولن tf 142 کار میکنم :violinplay3: ولی الان (به نظر استادم و خودم) باید یه ویولن بهتر بگیرم.:21ox66r:میخواستم شما به من کمک کنین که بتونم یه ویلن خوب رو بگیرم تا سقف قیمت 700000 تومان.
نظر خود استادم ویلن new star هست که تقریبا سیصد و خورده ای قیمت داره ولی من دوست دارم یه ویولن بهتر بگیرم که بعدا باز نخوام عوضش کنم.لطفاااا کمکم کنید.

مر30000000000000

Noushin
Thursday 16 December 2010, 03:26 PM
سلااام.
لطفا منم کمک کنید...
من حدود دو سال که با ویولن tf 142 کار میکنم :violinplay3: ولی الان (به نظر استادم و خودم) باید یه ویولن بهتر بگیرم.:21ox66r:میخواستم شما به من کمک کنین که بتونم یه ویلن خوب رو بگیرم تا سقف قیمت 700000 تومان.
نظر خود استادم ویلن new star هست که تقریبا سیصد و خورده ای قیمت داره ولی من دوست دارم یه ویولن بهتر بگیرم که بعدا باز نخوام عوضش کنم.لطفاااا کمکم کنید.

مر30000000000000

دوست عزیز به تاپیک "سازتون رو معرفی کنید(ویلون)" یه سری بزن. بعضی از دوستان مدل های خوبی دارن و می تونی از اونها بپرسی جزییات بیشتر رو. new star که brand چین هست. من توصیه می کنم کارای دیگه رو امتحان کنی. هرچند می شه بینشون ساز خوش صدا پیدا کرد. توی هافنر می تونی با این رنج قیمت پیدا کنی و از شرکت کیمیای هنر بدیع هم می تونی ساز اصل آلمان(امیدوارم اصل باشه البته!!!!) رو تهیه کنی.
HOFNER H66-V قیمتش حدود 800 تومان هست
HOFNER H11-V قیمتش حدود 700 در میاد.

Almaseaby
Thursday 16 December 2010, 10:28 PM
دوست عزیز به تاپیک "سازتون رو معرفی کنید(ویلون)" یه سری بزن. بعضی از دوستان مدل های خوبی دارن و می تونی از اونها بپرسی جزییات بیشتر رو. new star که brand چین هست. من توصیه می کنم کارای دیگه رو امتحان کنی. هرچند می شه بینشون ساز خوش صدا پیدا کرد. توی هافنر می تونی با این رنج قیمت پیدا کنی و از شرکت کیمیای هنر بدیع هم می تونی ساز اصل آلمان(امیدوارم اصل باشه البته!!!!) رو تهیه کنی.
HOFNER H66-V قیمتش حدود 800 تومان هست
HOFNER H11-V قیمتش حدود 700 در میاد.
تاپیک خیلی خوبیه.از کمکتون ممنون :aq

Almaseaby
Thursday 16 December 2010, 11:34 PM
به جز اون تاپیکی که شما معرفی کردی تاپیک های دیگه رو هم دیدم تقریبا میشه گفت همه هافنر آلمانی و ساز دستساز استاد اکبری رو پیشنهاد کردن :21ox66r:

ali2920
Sunday 6 February 2011, 03:50 PM
سلام خدمت اساتید عزیز.
یه سوال داشتم.من الان یه ساز tf student دارم.الان تقریبا نصف کتاب دوم خالقی رو هم تموم کردم(با همین ساز).به نظر شما من تا کی میتونم با همین ساز کار کنم.منظورم اینه که تا کجا جوابمو میده و اگه باید عوضش کنم چی بخرم و تو چه حدود قیمتی؟

farzinmenohin
Sunday 6 February 2011, 06:43 PM
من سازم yamaha f430 هتش 230 تومن خریدم استادی که داشتم می گفت سازت صداش خوبه گفتم که اینم داشته باشین تو گزینه هاتون

star_violet
Sunday 6 February 2011, 07:30 PM
سلام دوستان.
من این تاپیک رو ایجاد کردم تا عزیزانی که درخواست راهنمایی دارن اینجا پیغام بزارن.
از اساتید عزیز ویولنیست نت آهنگ هم می خوام تا بچه ها رو راهنمایی کنن.:am

من نه استادم و نه ویولنیست!! اما تازه ساز تهیه کردم و خلاصه پیشنهاد های دیگران به خودم رو خدمتتون عرض میکنم
به نظر من شما همه بودجه رو صرف خرید خود ساز نکنید
تو حدود قیمت 150 یه ساز آماتی 150 یا تی اف 142 یا... تهیه کنین، و اگه با راهنمایی استاد باشه، حتما ساز مناسبی پیدا میکنین
یه آرشه مناسب و سبک هم بگیرین (حدود 17هزار تومان)
پس از چند جلسه کار کردن هم بهتره بدین خرک ساز رو عوض و پل رو تنظیم کنن.
همچنین یه کولیفن خوب (بین 5 تا 10 هزار) تهیه کنین

star_violet
Sunday 6 February 2011, 07:43 PM
سلااام.
لطفا منم کمک کنید...

مر30000000000000

این که میخواین یه ویولن بهتر بگیرین تصمیم خیلی خوبیه:36:

چون همونجور که خودتون میدونین هرچه بیشتر با یه ساز کار کنین :violinplay3: صداش باز تر و بهتر میشه. پس از همین الان سازی بگیرین که سالها در کنارتون باشه:9:

من چون ساز نسبتا ضعیفی برای شروع انتخاب کردم (آماتی 100):40:، از همین ابتدای کار به فکر تهیه یه ساز خوب افتادم. بهترین انتخاب تو اون بازه قیمتی، ساز های هافنر هست که نوشین خانم توضیح دادن
اما من خودم یه ساز دست ساز سفارش دادم. چون به سازنده ساز (آقای فردوسیان، از شاگرد های استاد قنبری مهر) اعتماد کامل دارم و ایشون از آشناهای من هستند، و همچنین از استادم هم تایید گرفتم، هافنر نگرفتم. البته حدود یک سال هم باید چشم انتظار تولد ویولنم باشم!! :10:

اگر قصد تهیه ویولن دست ساز داشتین، در این مورد هم اطلاعاتی از دوستان با تجربه ام دارم که میتونم خدمتتون ارائه کنم.

بهترین ها در انتظارتون

ali2920
Sunday 6 February 2011, 08:39 PM
star_violet عزیز اگه ممکنه در مورد قیمت سازی که قراره برات درست کنن و چوب سازت و... هم برامون بگو.راستی ادرس این استادی که قراره براتون ساز بسازن رو هم برامون بزار.
(You can see links before reply)

Noushin
Sunday 6 February 2011, 08:44 PM
سلام خدمت اساتید عزیز.
یه سوال داشتم.من الان یه ساز tf student دارم.الان تقریبا نصف کتاب دوم خالقی رو هم تموم کردم(با همین ساز).به نظر شما من تا کی میتونم با همین ساز کار کنم.منظورم اینه که تا کجا جوابمو میده و اگه باید عوضش کنم چی بخرم و تو چه حدود قیمتی؟

سلام دوست عزیز
من فکر می کنم شما همین الان هم باهاش مشکل دارید. آیا چنین سازی در پوزیسیون جوابگوی شما هست؟:39:

star_violet
Sunday 6 February 2011, 10:27 PM
star_violet عزیز اگه ممکنه در مورد قیمت سازی که قراره برات درست کنن و چوب سازت و... هم برامون بگو.راستی ادرس این استادی که قراره براتون ساز بسازن رو هم برامون بزار.
(You can see links before reply)

دوست عزیز من یه تاپیک شروع کردم با عنوان: ویولن دست ساز که آدرسش رو تو لینک زیر میبینید:

خوشحال میشم اگه ادامه این بحث رو اونجا ادامه بدیم
اما جواب سوال شما:

اول در مورد چوب ساز: ایشون گفتن که 3نوع چوب موجود هست:
درجه 1 که دارای شناسنامه است، مدت زیادی مونده و کاملا خشک و مناسبه و همچنین فشردگی و استحکام بالایی داره. قیمت خود چوب به تنهایی نزدیک 1میلیون و پنجاه هزار هست
درجه 2: قیمت حدود 650 هزار
درجه 3: قیمت بین 350 تا 400 هزار

اما خودشون پیشنهاد کردن که چوب های درجه 2 زیاد مناسب نیست، اما توی چوب های درجه 3 هم میشه با حوصله و وقت کافی، مورد مناسبی پیدا کرد. در حقیقت ایشون رو انتخاب چوب خیلی حساس بودن چون عقیده داشتن باید چیزی باشه که ارزش کار دست رو داشته باشه
و نمونه هایی که با چوب درجه 3 اما کیفیت خوب آماده شده بود رو دیدم و با یک استاد بررسی کردم حرف نداشت واقعا. من هم همین چوب رو سفارش دادم. البته تنها آپشنی که من انتخاب کردم، تیره و یکدست بودن رنگ چوب هست.
با انتخاب این چوب، قیمت نهایی ساز در حدود 600 تا 700 خواهد بود.

یکی از موارد دیگه، همونجوری که گفتم آقای فردوسیان از شاگردان استاد قنبری مهر هستند و از ایشون هم روی برخی از ساز ها تاییدیه میگیرن.

روتد کاری هم اینجوریه که شما سفارش میدی و حدود 1 سال یا بیشتر باید منتظر بمونی

در عوض، ایشون ساز رو با خدمات ارائه میدن. اصولا برای کارهای جزئی مثل ریگلاژ و تنظیم که هیچ هزینه ای نمیگیرن، و حتی شنیدم ساز که آماده شد، قبل از گرفتن مبلغش، میگن ببر به چندتا استاد نشون بده، اگه رضایت داشتی، اونوقت بیا در مورد قیمت هم به توافق میرسیم
خلاصه این که ایشون به جای هیاهوی بازار، واقعا دنبال اصل هنر هستند.

کارگاهشون هم تو منزلشونه که شهرضا (70 کیلومتری اصفهان) هست. اگه مورد دقیقتری خواستین میتونم به صورت خصوصی خدمتتون عرض کنم

ali2920
Monday 7 February 2011, 06:46 PM
نوشین جان من خودم که باهاش حال نمیکنم اما استادم میگه کتاب سوم هم جوابمو میده.البته خودمم از نظر مالی مشکل دارم واسه همین تاحالا نتونستم عوضش کنم.

ali2920
Monday 7 February 2011, 06:47 PM
star_violet (You can see links before reply) عزیز ممنون از اینکه وقت گذاشتی و جواب دادی

alimetallica_2
Tuesday 8 February 2011, 12:22 AM
آقا قیمت فروش دست دوم ویلون چقدر! این هم مثل گیتار تو سر خور شدید داره؟!
برادر من یک ویلون گرفته 120 تومان (که ظاهرا قیمتش هم همینه، یعنی گرون گرفته) و فقط یکی دو بار باهاش تمرین کرده و دیده نمیتونه و الان میخواد ساز عوض کنه. در واقع در حد نوئه! این رو چند باید بفروشیم مثلا؟!

star_violet
Tuesday 8 February 2011, 10:29 AM
آقا قیمت فروش دست دوم ویلون چقدر! این هم مثل گیتار تو سر خور شدید داره؟!
برادر من یک ویلون گرفته 120 تومان (که ظاهرا قیمتش هم همینه، یعنی گرون گرفته) و فقط یکی دو بار باهاش تمرین کرده و دیده نمیتونه و الان میخواد ساز عوض کنه. در واقع در حد نوئه! این رو چند باید بفروشیم مثلا؟!

این روزها که سازهای ارزون چینی بازار رو اشباع کرده، فکر نکنم به این راحتی کسی از شما بخره، مگه اینکه یه آشنایی پیدا کنین تازه بخواد شروع کنه، ببره به استادش نشون بده و برداره

اگه کاملا سالم و خوب باشه فکر میکنم بتونین بین 90 تا 100 بفروشین
امکانش هست مدلش رو هم ذکر کنید؟

Violin_jahanshah
Tuesday 8 February 2011, 01:05 PM
سلام دوستان
از استید عزیز خواهشمندم اگه وقت و حال دارین یه کمکی به بنده حقیر کنین !!!!! هرچی کرمتونه !!!!!!!!!!!!!!
خواهشمندم قیمت مارک های مختلف رو برای راهنمایی بنده و عزیزان دیگربنویسید . مارک ها و مدل های مختلف ا 100 تومن گرفته تا 1000000 تومن.

Tanks.

alimetallica_2
Tuesday 8 February 2011, 10:51 PM
این روزها که سازهای ارزون چینی بازار رو اشباع کرده، فکر نکنم به این راحتی کسی از شما بخره، مگه اینکه یه آشنایی پیدا کنین تازه بخواد شروع کنه، ببره به استادش نشون بده و برداره

اگه کاملا سالم و خوب باشه فکر میکنم بتونین بین 90 تا 100 بفروشین
امکانش هست مدلش رو هم ذکر کنید؟
این خودش هم چینیه.
تمیزیش که میگم شاید باهاش 2 بار زده باشه، حتی آرشش مثل آرشه نوعه. چون صداش خیلی بلنده تو خونه نمیتونه کار کنه و از اونجایی که حالا من خودم گیتار کار میکنم مخش رو زدیم بیاد تو فاز ما. (چون ویلیون برای بچه کمی هم سخته)

Student model تنها چیزیه من رو آرم داخلش تونستم بخونم.
چیز دیگه ای ننوشته.

star_violet
Wednesday 9 February 2011, 12:55 AM
این خودش هم چینیه.
تمیزیش که میگم شاید باهاش 2 بار زده باشه، حتی آرشش مثل آرشه نوعه. چون صداش خیلی بلنده تو خونه نمیتونه کار کنه و از اونجایی که حالا من خودم گیتار کار میکنم مخش رو زدیم بیاد تو فاز ما. (چون ویلیون برای بچه کمی هم سخته)

Student model تنها چیزیه من رو آرم داخلش تونستم بخونم.
چیز دیگه ای ننوشته.

با این قیمت که بله! صد درصد چینیه!

حتی ننوشته 4/4 یا یه عدد دیگه؟

alimetallica_2
Wednesday 9 February 2011, 05:00 PM
با این قیمت که بله! صد درصد چینیه!

حتی ننوشته 4/4 یا یه عدد دیگه؟
نه چیز دیگه ای ننوشته.
اگر سایز باشه این 4/4 فکر کنم همون سایز استاندارد باشه، چون نه کوچیکه و نه بزرگ. چیزیه که من دست اکثر ویلونیستها دیدم. هرچند که هیچ تخصصی در این یک ساز ندارم.:21ox66r:

Almaseaby
Wednesday 9 February 2011, 07:27 PM
این که میخواین یه ویولن بهتر بگیرین تصمیم خیلی خوبیه:36:

چون همونجور که خودتون میدونین هرچه بیشتر با یه ساز کار کنین :violinplay3: صداش باز تر و بهتر میشه. پس از همین الان سازی بگیرین که سالها در کنارتون باشه:9:

من چون ساز نسبتا ضعیفی برای شروع انتخاب کردم (آماتی 100):40:، از همین ابتدای کار به فکر تهیه یه ساز خوب افتادم. بهترین انتخاب تو اون بازه قیمتی، ساز های هافنر هست که نوشین خانم توضیح دادن
اما من خودم یه ساز دست ساز سفارش دادم. چون به سازنده ساز (آقای فردوسیان، از شاگرد های استاد قنبری مهر) اعتماد کامل دارم و ایشون از آشناهای من هستند، و همچنین از استادم هم تایید گرفتم، هافنر نگرفتم. البته حدود یک سال هم باید چشم انتظار تولد ویولنم باشم!! :10:

اگر قصد تهیه ویولن دست ساز داشتین، در این مورد هم اطلاعاتی از دوستان با تجربه ام دارم که میتونم خدمتتون ارائه کنم.

بهترین ها در انتظارتون
ممنون از لطفتون من بالاخره سازی رو که میخواستم البته با کمک دوستان نت آهنگی گرفتم.
ساز خیلی خوبیه و صداشم واقعا عالیه.همون مارک h66hv هافنره که 50درصدشم دست سازه.قیمتشم 2800000:21ox66r:

star_violet
Wednesday 9 February 2011, 09:49 PM
ممنون از لطفتون من بالاخره سازی رو که میخواستم البته با کمک دوستان نت آهنگی گرفتم.
ساز خیلی خوبیه و صداشم واقعا عالیه.همون مارک h66hv هافنره که 50درصدشم دست سازه.قیمتشم 2800000:21ox66r:
مـــــــــــــــــبارک باشــــــــــــــــــــــ ــه:36:
شیرینیشو نمیدین!؟:21:
اسم نو رسیده چیه!؟ :9:

خوشحال میشم عکسشو ببینم!!!:41:

Violin_jahanshah
Thursday 10 February 2011, 10:06 PM
سلام دوستان
این سازهای بتهوون چطوریند؟منظورم همونایی که عکس بتهوون روش هک شده . خودم که فکر میکنم جنس غیر رسمی و مسخره ای باشه و برام خیلی مهمه که کمکم کنید . و همچنین قیمت tf144 , tf146 چقدره؟

-------------------------------------------------------------------------

ptei
Friday 11 February 2011, 12:06 AM
سلام دوستان
این سازهای بتهوون چطوریند؟منظورم همونایی که عکس بتهوون روش هک شده . خودم که فکر میکنم جنس غیر رسمی و مسخره ای باشه و برام خیلی مهمه که کمکم کنید . و همچنین قیمت tf144 , tf146 چقدره؟

سلام دوست عزیز دوست من از این سازها 3تا آورده بود واسه فروش بسیار کیفیتش پایین و ناجوره
نخرین

Noushin
Friday 11 February 2011, 11:00 AM
سلام دوستان

سلام دوست عزیز
از سازهای بتهوون اطلاعاتی ندارم ولی قیمت سازهای tf بین 80 تا 200 هزار تومان بسته به درجه 1و2و3 بودن متغیر هست.
اگر توان خرید بالایی دارید، از tf هم دوری کنید.

موفق باشید

Violin_jahanshah
Sunday 13 February 2011, 10:45 AM
سلا و درود
ممنون از وقتی که گذاشتین . بیخیال tf شدم و میخام آماتی200 یا سوزوکی بخرم البته تا سقف 400 تومن بودجم میرسه و خواهش میکنم کمک کنین که با این مبلغ بهترین سازی که می تونم بخرم چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ashkan_23th
Sunday 13 February 2011, 05:07 PM
سلام خدمت تمام دوستان عزیز
من می خوام ویولنسل کار کنم. ساز تخصصی خودم الکتریک سبک متاله (این دو ساز با هم خیی همخونی دارن) :21:
می خوام یه سازی برای شروع باشه ولی استاندارد نه از این سازهای تقلبی. قیمتش هر جی کم تر بهتر.
ممنون از تمامه اساتید

ptei
Sunday 13 February 2011, 11:05 PM
سلا و درود
ممنون از وقتی که گذاشتین . بیخیال tf شدم و میخام آماتی200 یا سوزوکی بخرم البته تا سقف 400 تومن بودجم میرسه و خواهش میکنم کمک کنین که با این مبلغ بهترین سازی که می تونم بخرم چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز دوست من چند وقت پیش می گفت یه مدل ساز آماتی هست قیمت 250 خیلی تعریف می کرد می گفت استادا 10تا 10تا می برن

persian_violinist
Wednesday 16 February 2011, 01:04 PM
سلام.من هفته ی دیگه می خوام بیام تهران!
کجا برای خرید ویولون مناسبه؟؟؟؟؟؟
بعد شما چه ویولون و مارکی رو برای من که سنتی کار می کنم و کتاب 3 خالقیم پیشنهاد میدید؟؟؟؟؟
بودجه هم تا 800000 تومن

iranica
Friday 18 February 2011, 11:36 PM
سلام.من حدود یک سال ویولن کار میکردم و بعد ولش کردم.حالا می خوام با یه سازه جدید شروع کنم و می خوام تا 500 هزار بابتش بپردازم.خیلی ها به جای ساز چینی.ساز کره ای یا دانمارکی رو پیشنهاد کردن.نظرتون راجع به ساز این کشورها چیه؟در ضمن ویولن 500 هزاری چی پیشنهاد میکنین؟

tahmoores69
Tuesday 22 February 2011, 04:08 PM
من پنج سال پیش یک TF142 خریدم. از پاساژ بابک در مشهد خریدم.

65 تومن.

بیچاره هنوزم داره کار میکنه و صداش عالیه.

البته الان باید یک دست ساز بخرم.

راضیم.

melodyekohan
Tuesday 22 February 2011, 09:21 PM
این عکس ساز Steiner ( اشتاینر ) هستش که خریدم, STEINER VM 222 4/4

خوش بحالت

ashburtongrove
Tuesday 1 March 2011, 04:27 PM
خوش بحالت

چی خوش به حالم ؟؟!!
این عکس چرا اینشکلی شده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! دیده بودم اکسپایر بشه لینک عکس ندیده بودم یه عکس دیگه سرور جاش بزاره

این عکساش

atefeh2224
Sunday 6 March 2011, 12:35 AM
بچه ها یه ویلن میخوام توی قیمت 900تومن اینا.
اشنایدر یا میلانو یا ردریش بازولد جطوره؟اگه میدونین بهم بگین

melodyekohan
Sunday 6 March 2011, 07:34 PM
هر سه این مارک ها عالی اند هر کدوم انتخاب کنی مطمئن باش پشیمون نمیشی

DivXviDvD
Sunday 27 March 2011, 11:16 AM
سلام
دوستان من تازه اومدم به سایت خوبتون
یه کمک میخوام
والا من میخوام یه ویولن TF 142 بگیرم
تابه حال کار نکردم و میخوام شروع کنم به یاد گیری
سنم 21 هست
سوالم این هست که این که میگن سازهای TF اصل و فرع داره چی هست !!!
قیمت این ساز چقدر هست ؟ (به من یکی گفت اصل 170 تومن )
و ساز بهتر از این با هزینه 200 تومن (فکر کنم واسه من که شروع میخوام بکنم همینقدر هزینه کردن کافی باشه )
و چطور میشه فهمید ساز نو هست یا نه (البته یکی میگفت که ساز کار کرده بهتر صدا میده )
لطفا کمک کنید
خیلی ممنون و متشکر

sarlak82
Sunday 27 March 2011, 11:51 AM
سلام
من به اونایی که میخوان ساز خوب و خوش صدایی داشته باشند تا قیمت 800 هزار تومان ویولن های سندنر رو پیشنهاد میکنم قیمت این ساز ها از 175 هزار تومان به بالا است و صدای بسیار خوبی نسبت به قیمتشون دارن مدلی که من پیشنهاد میکنم Master MV- 4 1718 هستش که ساز خیلی خوب و باکیفیتی هست و قیمتش 700-800 هزار تومانه
اینم سایتش
نمایندگی سازهای سندنر توی تهران هست

sarlak82
Sunday 27 March 2011, 12:05 PM
اینم یک سایت خارجی برای خرید انواع ساز که همین ویولن های هافنر رو که کیمیای هنر داره رو به قیمت اصلش میفروشه یعنی سازی که شما از کیمیای هنر میخرین (H5) هشتصد و پنجاه هزار تومان این سایت میده 400 هزار تومان

اینم لینک H5

mehdi d
Friday 1 April 2011, 11:36 AM
با سلام دوستان سازهای چینی مثل tf یا amatiو ... اصلا نخرین کیفیتشون افتضاحه

amir_khamse74
Friday 1 April 2011, 02:31 PM
به نظر من اگه میخواین یه ساز دست ساز خوب با قیمت مناسب بخرین بهترین گزینه ساز های آقای فاضل محمدی ان. من خودم دارم. الان قیمتشون 1.5 تا 2 تومانه. عکس هم تو پروفایل من هست از سازشون.

saosao
Friday 1 April 2011, 07:25 PM
به نظر من سازهای چینی اگه tf اصل باشه (خصوصاً) قدیمی هاش بسیار با کیفیت هستند.البته تشخیص اصل بودن تو این بازار کار مشکلیه.من دو تا شو دارم و خیلی راضی هستم.حدود یک تومان خریدم و صداش عالیه.بهترین مقیاس برای ارزش ساز صداش هست.پیشنهاد میکنم همون اول بهترین سازو بخرین تا تندتند عوض نکنید و متضرر نشین.این تجربه ای هست که شاید چند صد هزارتومان واستون می ارزه.شمارمو میزارم راهنمایی خواستین در خدمتم 09153078003

Prana
Monday 11 April 2011, 12:54 PM
سلام دوستان. بنده قصد دارم سادگیری ویلن رو شروع کنم
برای شروع سبک کلاسیک میخوام تا 300 تومان برای خرید ساز هزینه کنم. به نظر شما کافیه ؟
لطفا بهترین سازی که توی این رنج قیمت میشه تهیه کرد رو معرفی کنید.

masterx
Friday 15 April 2011, 01:46 AM
سلام دوستان. بنده قصد دارم سادگیری ویلن رو شروع کنم
برای شروع سبک کلاسیک میخوام تا 300 تومان برای خرید ساز هزینه کنم. به نظر شما کافیه ؟
لطفا بهترین سازی که توی این رنج قیمت میشه تهیه کرد رو معرفی کنید.بر خلاف بعضی از دوستان من بشخصه اعتقاد دارم یه یک ویولن ارزان قیمت در حد TF و رناتو تهیه کنید یا در تدارک تهیه یک ساز دست ساز مثل سازهای آقایان اکبری،رکوعی محمدی... باشید.

سارهای چینی موجود در بازار همگی کارخانه ای و پرسی هستن و کار دست نیستن پس در نتیجه هر قیمتی که داشته باشند کیفیت ایده الی ندارن.نظر من اینه که یک سار چینی 200 هزار تومانی فرق چندانی با یک ویولن چینی 1 میلیونی نداره و فرق اونها بیشتر در متریال بکار رفته در اون ساز هست.دلیلش هم بسیار مفصله اما اگر بخوام بطور خلاصه عرض کنم عمده دلیل ضعف صدای سازهای چینی رطوبت باقی مانده در بدنه ساز هست. در واقع در سازهای دست ساز چوب هایی بکار برده میشه که بعد از بریده شدن چندین سال در کارگاه های ساز سازی نگهداری میشند تا کاملا رطوبت اونها از بین بره اما در سازهای کارخانه ای چینی بدین گونه نیست و علت تولیدات انبوه،چوب بعد از بریده شدن از درخت وارد چرخه ی ساز سازی میشه.یکی از دلایل مهم تفاوت صدای سازهای دست ساز با سازهای کارخانه ای همین موضوع هست.

Someone
Saturday 16 April 2011, 04:39 AM
دوستان کسی راجع به ساز های الکتریکی اطلاعی نداره ؟ قیمت ، و ... !

masterx
Saturday 16 April 2011, 10:00 PM
ویولن الکتریک با قیمت های مختلف هست.از 100 هزار تومان تا چندین میلیون تومان.مدلهای ایرانی و چینی حدود 100تا 200 قیمت دارند.کمپانی YAMAHA هم ویولن الکتریک تولید می کنه که کیفیت خوبی هم دارند و اکثر نوازندگان خوب در ایران و کشورهای دیگه از این برند ویولن الکتریک استفاده می کنن.ویلن های یاماها از 1 تا 3 میلیون قیمتشون هست.

sahar25
Sunday 24 April 2011, 01:57 PM
سلام من ویلنم خراب شده کجا میتونم درستش کنم

mahmood1367
Monday 25 April 2011, 04:41 PM
سلام ممنون از راهنماييتون ولي توي ايران چطوري ميشود از اين سايت خريد كرد نحوه پرداخت پول و فرستادن ويلون از اون طرف مشكلات گمرك و... چه جوري آيا شما اينكارو كردين يا كسي رو ميشناسين از اونها خريد كردن ؟ متشكر

mahmood1367
Monday 25 April 2011, 04:43 PM
سوالم در مورد سايت معرفي شده آقاي sarlak82 بود ؟

sarlak82
Monday 25 April 2011, 05:44 PM
سلام دوست عزیز من اگر بخوام به سوال شما پاسخ بدم باید حدود دو سه صفحه اینجا تایپ کنم :106:برای همین من شماره خودم رو برای شما در پیغام خصوصی میفرستم اگر دوست داشتین با بنده تماس بگیرین تا راهنماییتون کنم اگر هم دوست نداشتین که باید حدود یکماه صبر کنید تا من بتونم این دو سه صفحه رو تایپ کنم .شرمنده:37:

mahmood1367
Tuesday 17 May 2011, 09:36 PM
كسي در مورد سازهاي شركت مهر آهنگ كه نماينده سازهاي چك است اطلاعاتي دارد يا از آنها خريد كرده ايد و كيفيت آنها چگونه است آيا براي ايراني زدن مناسب است ؟

ghazaleh96
Wednesday 1 June 2011, 10:00 PM
یه سئوال داشتم
ویلن قسطی هم فروخته می شه ... ؟
اگه جواب مثبته ، همه ی فروشگاه ها اینکارو می کنن ؟ یا فقط بعضی فروشگاه های خاص؟!

melodyekohan
Wednesday 1 June 2011, 10:12 PM
کیمیا ی هنر هافنر رو قسطی می فروشه

ghazaleh96
Thursday 2 June 2011, 03:13 PM
کیمیای هنر کجای تهرانه ؟!!!

AFRooGH
Thursday 2 June 2011, 09:51 PM
درود
راحت بگم اکثرسازای چینی تو بازار حتی قیمت بالاها شون به درد بخور نیستن.هافنر هم قیمتاش بالاست نسبت به سازی که میدن و بعضیاشون خوبن.من سازای شاگرد های اقای ضیایی رو پیشنهاد میکنم خودمم یکیشون رو میشناسم.کارش خوبه.ضمنا اقای اکبری هم سازنده ویولن بع تازگیی داره یه سری ساز با قیمت مناسب 800ت تا1500میده تو بازار صدادهی خوبی هم داره.اگه خواستین بگین که براتون جور کنم.سپاس
خوب بنوازین.:5:

ghazaleh96
Friday 3 June 2011, 02:15 AM
با سپاس از لطفتون ... من قیمت یه مقدار برام مهمه (متاسفانه) . این سازها و قیمتهایی که لطف کردید گفتید، با همون شرایطی که عرض کردم (قسطی) فروخته می شن ؟ اگر اینطوره اطلاع دارید که تقریبا قیمتش ماهی چقدر درمیاد؟!:29:
باز هم ممنونم :am

:violinplay3::violinplay3::violinplay3:

AFRooGH
Friday 3 June 2011, 09:15 AM
ببین غزاله جان شما تا چقدر میخوای برای خرید ساز هزینه کنی؟؟تا چه مقداری تو توانته؟...

melodyekohan
Friday 3 June 2011, 12:14 PM
هافنر نصف قیمت رو میدی بقیه اش رو ماهی صد تومان تو ملاصدرا هم هست

ghazaleh96
Saturday 4 June 2011, 10:15 PM
سلام ... ممنون از پاسخهاتون ؛
در حال حاضر ، از یکی از اقوام یک ساز Amati 100 گرفتم (موقت) تا برای ماه بعد یه ساز بخرم ...:violinplay3: یا اگر همین خوب بود همینو ازشون بخرم . متاسفانه سیم های این ساز یه مقدار ایراد دارن (با این که دو سه جلسه بیشتر استفاده نشده ) و از نظر فنی اشکالاتی داره ( به نظر خودم) ... البته نمی دونم که این اشکالات رو می شه آسون درست کرد یا نه...:106:
الان دنبال سازی می گردم که خوشدست باشه و برای یک مبتدی ( که تازه می خوام یاد بگیرم) تا حداقل دوسال کفایت کنه و طوری نباشه که به دلیل بی کیفیت بودن ازش زده بشم:43:
قیمتش هم حدودا تا 150 هزار تومان باشه ... چون خانواده ام خیلی موافق نیستن که من این سازو یاد بگیرم ... متاسفانه نمی تونم یه ساز با قیمت بالا بخرم :40:

AFRooGH
Sunday 5 June 2011, 07:50 AM
اگه مطمعنی اشکال فنی داره بیخیال اون ساز شو.(البته تا مشکلش چی باشه؟!)این ساز هایی که من بهتون پیشنهادیدمقیمتاشون یه مقدار بالاست.هافنر هم سازای قیمت پایینش جالب نیستن.اگه با ساز اماتی 150 یا 220 هم شروع کنی بدک نیست.راستی فقط راه خودتو برو منم اول خونوادم با نوازندگی من مشکل داشتن ولی الان دیگه همه چی عادی و اکی شده.:5:

ghazaleh96
Monday 6 June 2011, 12:07 PM
اون ساز اول خرک زیر سیماش نبود ... بعد یک فرد نابلد ( از آشنایان) خرک رو زیرش گذاشت و گوشی هاشو هم پیچوند :42: یه مقدار سیماش خراب شدن ... می تونم یه عکس از سیماش بگیرم و بذارم توی سایت ؟!:39:

AFRooGH
Monday 6 June 2011, 12:44 PM
به نظر من یه اماتی 150بگیر و خودتو راحت کن.حتما با یک کار بلد برو.حالا میخوای عکس این سازرو که میگی بذار تا .....:106::106:

ghazaleh96
Wednesday 8 June 2011, 02:11 PM

این عکس سیمهای این سازه ... ( و خرکی که اشتباه گذاشته شده:17:)
به نظرتون سیم هاش ایرادی داره ؟!:21ox66r:

AFRooGH
Wednesday 15 June 2011, 08:56 AM
به نظر من که این سازو نگیری بهتره.ارشه هم که میگی موهاش درومده. کار سختیه جازدن اون موها باید ببریش پیش یه سازنده تا برات درستش کنه.

mamadviolin
Thursday 16 June 2011, 06:51 PM
سلام دوستان
به نظرتون بهترین ساز برای کار گروهی سبک پاپ چیه
++++ آکوستیک باشه
++++ قیمتشم دور و بر 700-800 باشه

mamadviolin
Friday 17 June 2011, 09:37 AM
ظاهرا جز خودم کس دیگه ای تو این انجمن عضو نیست!!

Mehdi_violin
Friday 17 June 2011, 09:56 AM
چرا هستن ولی الان موقع امتحاناست

m_rv_2008
Friday 17 June 2011, 09:57 AM
سلام
در مورد خرید ساز
خصوصا پیغام بدید تا راهنماییتون کنم.

m_rv_2008
Friday 17 June 2011, 09:57 AM
البته اونا که ساز بالای یک میلیون میخوان

mamadviolin
Friday 17 June 2011, 10:21 AM
سلام
سوال بنده اینه که بهترین ساز برای کار گروهی سبک پاپ چیه؟؟
خودشم آکوستیک باشه
ممنون

ghazaleh96
Friday 17 June 2011, 08:49 PM
ممنون از پاسختون ... اون موقع که سازو از اقوام گرفتم این مشکلارو نداشت ... الان کلی به ضررم می شه :icon_cry: ولی حالا فردا قصد دارم با یه استاد خوب صحبت کنم و سازو ببرم پیشش ؛ تا ببینم نظرش چیه ...:ax

ali2920
Saturday 18 June 2011, 11:01 AM
m_rv_2008 عزیز منم دنبال یه ساز حدود 1تومن میگردم.استام میگه باید باهم بریم کیمیای هنر برات انتخاب کنم.اون میگه هافنر دستساز آلمانی شناسنامه دار تو این حدود قیمت میشه پیدا کرد.می خواستم نظر شما رو در این مورد بدونم.این جوری ساز خوبی میتونم پیدا کنم یا نه؟؟

m_rv_2008
Saturday 18 June 2011, 12:10 PM
ali2920 عزیزم مگه تو نمیدونی اسم تاپیک من چیه. من هر چی دارم رو اونجا فقط میگم. بیا همونجا جوابت آمادست. سایر دوستان به صفحه پنجم از تاپیک " بیاین تو تا استیل نوازندگی ویولن رو براتون شرح بدم " مراجعه کنن.

m_rv_2008
Saturday 18 June 2011, 01:36 PM
اینم ادرس تاپیک ما

mmbb
Sunday 26 June 2011, 08:12 PM
من میخوام یه ویلون tf 00800 بخرم میخواستم نظر دوستان واساتید رو درباره این ساز بدونم.

Someone
Monday 4 July 2011, 08:54 PM
سلام یک ویلن میخوام تو محدوده 600 میتونید معرفی کنید ؟
خیلی ممنون میشم واقعا عجله دارم . فرقی نداره الکتریک یا اکوستیک .

Mehdi_violin
Saturday 9 July 2011, 08:52 AM
میگه چقدر دوستان جواب میدم با دیدن این تاپیک از پرسیدن سوالم منصرف شدم

mmamadi56
Thursday 21 July 2011, 11:50 PM
سلام دوستان

tahmoores69
Friday 22 July 2011, 05:08 AM
مشکل این تاپیک:

در صفحه ی اول این تاپیک باید آموزش لازم و اطلاعات کافی ، قیمت ، نوع چوب و هر آن چه که نیاز هست تا یک نفر باید بدونه قرار بگیره تا این قدر سردرگمی برای دوستان بوجود نیاد.

برای خود سایت هم خوب هست. کیفیت سایت میره بالا. تعداد پست های بی مورد کم میشه و فشار زیاد به سرور سایت نمی یاد.

milad_att
Friday 26 August 2011, 02:21 PM
می شه لطفا اطلاعات تماس ایشون (آقای ضیایی) رو برای من ارسال کنید . هزینه ساخت سازشما چقدرشد ؟
milad_att@yahoo.com

kak_maki_new
Friday 26 August 2011, 03:40 PM
بچه ها یه ویلن میخوام توی قیمت 900تومن اینا.
اشنایدر یا میلانو یا ردریش بازولد جطوره؟اگه میدونین بهم بگین
ردریش پازولد مارک خیلیب خوبیه ....البته اگه چینی نباشه ...

ghazaleh96
Wednesday 21 September 2011, 12:45 AM
سلام
یه راهنمایی می خواستم
به نظر شما بهتره از همون ساز آماتی 100 که از کسی امانت گرفتم استفاده کنم و از صاحبش بخرمش یا اینکه خودم یک tf142 یا چیزی توی مایه های اون بگیرم ؟ لازم به ذکره که 4 ماهه که ویلن رو شروع کردم .
تا قیمت 150 تومن سازی هست که از آماتی 100 بهتر باشه ؟
چون واقعا صدای این ساز بده :(

tighoor
Sunday 25 September 2011, 01:51 PM
سلام. من یه ویلون دست ساز جمشید روستایی دارم که 3 سال پیش 1400 خریدم...
حالا میخوام یه ساز در حد 4 5 6 تومن بخرم که تا آخر عمرم بمونه و جواب بده... چکار کنم؟
ایرانی نمیزنما
کلاسیک میزنم

melodyekohan
Monday 26 September 2011, 03:17 PM
فکر کنم دست ساز بتونی با این قیمت بگیری

tighoor
Monday 26 September 2011, 10:53 PM
من که خودم دارم میگم دست ساز دارم ... خب معلومه دست ساز دیگه منتها از کی از کجا؟

ماریا
Thursday 29 September 2011, 10:30 AM
علاوه بر اینکه قیمت مهمه به صدای ساز هم توجه کنید پیشنهاد می کنم با کسی که وارد هست برید و ساز بخرید با استادتون یا کسی که گوشهای دقیقی داشته باشه

ahmad_viul
Saturday 1 October 2011, 08:00 PM
سلام آقا این همه میگین ساز ایتالیایی بهتره و اشنایدر یا میلانو یا ردریش بازولد آخه اینا کجا پیدا میشن؟من یک ماه دنبال یه ویولن خوب با قیمت1 تا 1.5 میگردم.یکم بهم دست ساز نشون دادن از ویولن زدن افتادم.رفتم هافنر دیدم یه سار با قیافه خیلی معمولی و چوب بسیار معمولی تر و 1.5 گفت!!!!آخه بلا خره باید این مردم چیکار کنن!!اگه کسی آدرسی راهنمایی چیزی داره و بده ممنون میشم

kak_maki_new
Sunday 2 October 2011, 12:04 PM
سلام آقا این همه میگین ساز ایتالیایی بهتره و اشنایدر یا میلانو یا ردریش بازولد آخه اینا کجا پیدا میشن؟من یک ماه دنبال یه ویولن خوب با قیمت1 تا 1.5 میگردم.یکم بهم دست ساز نشون دادن از ویولن زدن افتادم.رفتم هافنر دیدم یه سار با قیافه خیلی معمولی و چوب بسیار معمولی تر و 1.5 گفت!!!!آخه بلا خره باید این مردم چیکار کنن!!اگه کسی آدرسی راهنمایی چیزی داره و بده ممنون میشم

درود...
ببين دوست عزيز ...اول اينكه سازهايي مثل پازولد يا ميلانو ايتاليا و... واقعا خوب هستند ...ولي بستگي داره شما بخواي جنس اصل رو گير بياري يا كپي چيني يا ايرانيشو ...هافنر هم ساز عالي هست ..

واسه تهيه سازهاي پازولد و هافنر ميتونيد به تنها نمايندگي رسميش در ايران يعني كيمياي هنر بريد ...كه آدرسش هم : تهران-خيابان ملاصدرا-جنب بيمارستان بقيه الله -برج ونوس-طبقهدوم-واحد 4
شماره هم 88043397 و شماره موبايل آقاي شهروز فروزنده كه يكي از آشناهاي من هم هست و اگه بگيد از طرف نيما واحدي تماس گرفتي به خوبي شما رو راهنمايي ميكنه تا ساز خوبي با بودجه خودتون بگيريد ...اگه هم خواستيد من ميتونم بهتون از 900 تومان تا 1500 سازهايي كه خودم ميپسندم و چند بار گرفتم و راضي بودم ...همچنين واسه يكي از اعضاي سايت هم يه ساز معرفي كردم 1 ماه پيش رفت گرفت 900 تومان و الانم خيلي راضيه ...
شهروز فروزنده :09122892379 بگو از طرف نيما واحدي تماس ميگيرم ...
در ضمن به شكل ساز دقت نكن ...همچنين شما كه نميدوني چوب از چه كيفيتي برخورداره...سازها در سايت You can see links before reply مشخصاتشون و كيفيت چوبشون هم ذكر شده برو و نگاه كن

ghazaleh96
Wednesday 12 October 2011, 06:16 PM

سلام دوستان
مارک این سازی که بالا عکسشو گذاشتم Hidersine Piacenza W3191 هستش ، می خواستم بدونم کسی اطلاعاتی در موردش داره ؟
ساز خوبیه ؟ آیا توی ایران پیدا میشه و اگه جواب مثبته قیمتش حدودا چقدره ؟
خیلی ممنون می شم اگر راهنماییم کنید

cerulean
Thursday 13 October 2011, 05:40 AM
kak-maki-new عزیز !
ما هم میتونیم زنگ بزنیم بگیم شما ما رو فرستادین؟

kak_maki_new
Thursday 13 October 2011, 12:32 PM
kak-maki-new عزیز !
ما هم میتونیم زنگ بزنیم بگیم شما ما رو فرستادین؟

بله چرا كه نه ...بگيد از طرف واحدي تماس ميگيرم ...گيلان آ«وزشگاه آناشيد...گرچه بگيد واحدي اگه آقاي فروزنده جواب بده يا به موبايلشون تماس بگيريد كاملا بنده رو ميشناسن و راهنماييتون ميكنن..

Sampler
Monday 17 October 2011, 03:28 PM
سلام ..

من دو سال پیش یه ساز Renato 180 گرفتم 220 تومن ..

می خواستم ببینم الان قیمتش چنده ؟؟

اون موقع خوب خریدم یا سرم کلاه رفته ؟؟

lebas
Saturday 3 December 2011, 04:15 PM
سلام دوستان کسی میدونه قیمت ویولن با مارک shouler -sh--45 چقدره؟ و ایا ویولونهای خوبی هستن؟

Amoria
Tuesday 13 December 2011, 08:42 PM
سلام خدمت دوستان عزیز.من حدود 8 سال پیش یه TF از یکی تو اصفهان خریدم.متاسفانه یه مشکلاتی پیش اومد که وقفه افتاد تو کارم.پیش آخرین استادم آقای توجه که رفتم گفت ساز مشقیه ولی استاندارد ساخته شده.حالا با توجه به اینکه تو اصفهان همه جور ساز داغونی به بالاترین قیمت به آدم میندازن گفتم برم پیش همین طرف.از اون موقع می شناسمش آدم بدی نیست.یه weinbach داره میگه 430 . می خوام ببینم کسی با این مارک کار کرده می شناسه؟استاد گفت مارک خوبیه.متاسفانه بودجه ندارم وگرنه می دادم به آقای فردوسیان بسازن.

kak_maki_new
Tuesday 13 December 2011, 08:52 PM
سلام خدمت دوستان عزیز.من حدود 8 سال پیش یه TF از یکی تو اصفهان خریدم.متاسفانه یه مشکلاتی پیش اومد که وقفه افتاد تو کارم.پیش آخرین استادم آقای توجه که رفتم گفت ساز مشقیه ولی استاندارد ساخته شده.حالا با توجه به اینکه تو اصفهان همه جور ساز داغونی به بالاترین قیمت به آدم میندازن گفتم برم پیش همین طرف.از اون موقع می شناسمش آدم بدی نیست.یه weinbach داره میگه 430 . می خوام ببینم کسی با این مارک کار کرده می شناسه؟استاد گفت مارک خوبیه.متاسفانه بودجه ندارم وگرنه می دادم به آقای فردوسیان بسازن.

درود ...والا من تا حالا این مارک به گوشم نخورده ...ولی همیشه با یه با تجربه برای خرید ساز اقدام کن یا اینکه اگه خودتون گوشهاتون قوی شده با توجه به صدای ساز و توجه به رعایت اصول ساخت و اندازه ساز
و همچنین قیمت ساز یه ساز درست و خوش صدا انتخاب کن ...تا این قیمت معمولا باید ساز ها چینی باشند یا کپی چین و تحت لیسانس به قول فروشنده ها ..
ولی باز هم توصیه میکنم به صدای ساز دقت کن ....
یا به همراه استادت برای خرید ساز برو
برای اطمینان هم یه مارک معتبر بگیر ( ;

Amoria
Tuesday 13 December 2011, 09:09 PM
نمی دونم والا همچین که اسم این مارکو آوردم یه چندباری گفت بله سازهای خوبین.اون که بله همه مال کشور دوست و برادر،چین هستند :D ساز اصل مارک یا باید از اروپا بگیری که معلوم نیست تا برسه دستت چند پات درمیاد!
یا هم از استادایی که ساز دارن و آوردن.مثل همین جناب استاد ما که یه گوارنری اصل داره مال 90 سال پیشه میگه اگه بخوای 10 تومن هم بهت نمی دم :))

lord49
Tuesday 13 December 2011, 11:41 PM
باسلام به amoriaمارکی که گفتی من باهاش زدم نسبت به قیمتش نمیارزه مارک ازاون بهترباقیمت پایینترAMATI220براق هست که میتونی صداشوتونمونه کارم بداهه نوازی در شوشتری بشنوی ویک مارک دیگه بنامUNIVERSAL SV90که کره ایه وصدای خیلی خوبی داره که میتونی صداشوتونمونه کارم در درآمدشوروچهارمضراب شوربشنوی البته سازی که میخری بایدبدی رگلاژکنن

Amoria
Wednesday 14 December 2011, 12:21 PM
سپاس.آهان پس میگی فایده نداره.آره یه استاد قبلا داشتم می گفت همین AMATI220 تو رنج 250 تا 300 خوبه.ولی گشتن میخواد.همشوون صدای خوبی ندارن.
راستی یه اشتاینر هم بود که خود استاد گفتن الگوی اشتاینر هست و توش لیبل new star خورده بود.می خوام حالا ببینم با توجه به اینکه این ساز صدا و اکشن خوبی داشت(منتها یه کم بم بود صداش)آیا به نام این مارک 300 تومن ارزش داره یانه؟چون این مارکو که میگن حداکثر 200 قیمتشه.همه هم که به مارک نگاه میکنن.کاری به صدا ندارن.نظرتون چیه؟

lord49
Wednesday 14 December 2011, 06:15 PM
سلام این مارکی که شمامیگی من ندیدم ولی یه مارک دیگه هست به نام اشمیتس که شایدبااون اشتباه گرفتی البته بعیدهم نیست که همچین مارکی نباشه چون دراین قیمتها همه چینی هستن وچینیهاهمهجوراسمی روکپی میکنندحالااگربه نظرخودت صداش خوبه وسازایرادفیزیکی نداره اون مقدار بمی صدابرای ویلون ایرانی بایدباشه اگرویلون کلاسیک کارمیکنی دنبال سازی بگردکه صداش بم نباشه اگرازاون سازخوشت اومده ببین صفحه رویی وصفحه زیریش نسبت به ویلونهای دیگه نازکتره ووزن ویلون سبکترازویلونهای دیگه هست که اون بم بودن رونمیشه هیچکاریش کرددرغیراینصورت باجابجایی پل وخرک میشه صداشو بهترکردکه اونم فکرنکنم کارخودت باشدبایدبدی به کسیکه دراین کارخبره باشه

rezapourmeshki
Thursday 15 December 2011, 10:35 PM
درود...
ببين دوست عزيز ...اول اينكه سازهايي مثل پازولد يا ميلانو ايتاليا و... واقعا خوب هستند ...ولي بستگي داره شما بخواي جنس اصل رو گير بياري يا كپي چيني يا ايرانيشو ...هافنر هم ساز عالي هست ..

واسه تهيه سازهاي پازولد و هافنر ميتونيد به تنها نمايندگي رسميش در ايران يعني كيمياي هنر بريد ...كه آدرسش هم : تهران-خيابان ملاصدرا-جنب بيمارستان بقيه الله -برج ونوس-طبقهدوم-واحد 4
شماره هم 88043397 و شماره موبايل آقاي شهروز فروزنده كه يكي از آشناهاي من هم هست و اگه بگيد از طرف نيما واحدي تماس گرفتي به خوبي شما رو راهنمايي ميكنه تا ساز خوبي با بودجه خودتون بگيريد ...اگه هم خواستيد من ميتونم بهتون از 900 تومان تا 1500 سازهايي كه خودم ميپسندم و چند بار گرفتم و راضي بودم ...همچنين واسه يكي از اعضاي سايت هم يه ساز معرفي كردم 1 ماه پيش رفت گرفت 900 تومان و الانم خيلي راضيه ...
شهروز فروزنده :09122892379 بگو از طرف نيما واحدي تماس ميگيرم ...
در ضمن به شكل ساز دقت نكن ...همچنين شما كه نميدوني چوب از چه كيفيتي برخورداره...سازها در سايت You can see links before reply (You can see links before reply) مشخصاتشون و كيفيت چوبشون هم ذكر شده برو و نگاه كن
یه مشکلی که این فروشگاه داره اینه که یه درصدی رو به ((معرف))که معمولا استاده،:violinplay3:می ده ولی من ازش راضیم. ویولن های 900 تومن تا1 میلیون به بالاش هم دست سازه.وگرنه بقیش که تحت لیسانس آلمان و طبق معمول ساخت چینه.

Thriller
Saturday 31 December 2011, 07:44 AM
با سلام...
ميخواستم نظر دوستان رو راجع به ويولون Richman : 2003 با قيمت 250000 تومن بدونم. هم خود ساز هم قيمتش ...

يه آپشن ديگه هم هست ... Hofner -Alfred Stingl-AS-060 با قيمت 295000

ممنون.

agh2012
Sunday 26 February 2012, 06:52 PM
سلام به نظر شما ویلن اصل و خوش صدا در حد500تومن هست اگه هست لطفن مارک وکشور سازنده اش رو بگید؟

ehsan1200
Thursday 1 March 2012, 05:34 PM

سلام دوست عزیز
من می خواستم برای شما پیام خصوصی بدم اما نشد.
تعداد پست هام کمه.
شما اسن از استناد توجه آوردید که من بارها اسم ایشون را شنیده ام .می خواساتم بدونم آیا ایشون هر کسی را به هنرجویی قبول می کنه،مثلا من 1 سالو نیمه ویولون می زنم.یا اینکه باید به یه حد خاصی رسیده باشی تا قبولت کنه"؟
و دیگه اینکه ممکنه آدرس ایشونو برام ارسال کنید و هزینه کلاسهای ایشون را؟
با تشکر.
ممنون میشم اگه جواب را تا آخر امسال بدهید و اگه خواستید از طریق پیام خصوصی اعلام کنید.

arsha_1367
Monday 30 April 2012, 11:03 AM
دوستان عزيزم اين سايت قيمت هاي روز ويولن هاي مختلف از جمله سندنر رو ميزنه

amatis.org/page2.html

توجه کنيد دقيقا همينطوري آدرس را وارد کنيد وگرنه پيج را باز نميکند

behjatiy
Monday 30 April 2012, 11:19 AM
:9:سلام
آقامن یه آشناتوسوییس دارم میخوام بگم واسم ویولن بیاره به نظرشما بگم چه مارکی واسم بگیره؟پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم

mohammadbehboodi
Tuesday 26 June 2012, 12:34 AM
سلام ، ویولن weinbach ، به قیمت 300000 چطوره؟ تو این قیمت چی بگیرم خوبه؟

mohammadbehboodi
Tuesday 26 June 2012, 01:44 AM
:9:سلام
آقامن یه آشناتوسوییس دارم میخوام بگم واسم ویولن بیاره به نظرشما بگم چه مارکی واسم بگیره؟پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم

دوست عزیز میشه سازو از اون بر بیارن؟ به عنوان ساز دست می شه بیارن که یاید با خودشون برگردونن ! یا 100 درصد گمرک شو بدن ... این طور نیست ؟

SARINA123
Tuesday 26 June 2012, 02:03 PM
مرسی از اطلاعات

amir1055
Monday 16 July 2012, 12:24 PM
سلام دوستان،
اونطور که در لابلای کامنت ها توضیح داده شد برای خرید ویلن قبل از اینکه به برند ویلن توجه بشه باید به صدای اون توجه ویژه ای داشت. با علم به این، برای خرید سازی با بودجه حدود یک میلیون تومن چه برند و مدلی رو پیشنهاد میدید؟

pianoviolin
Saturday 11 August 2012, 06:32 PM
با عرض پوزش جمله دوستمون کاملا درست هست
مبحث فیزیک مولکولی اجسام
به طور خلاصه وار می تونم بگم وقتی شما با سازتون می نوازید صدای ساز مثل یک موریانه شروع به خوردن لایه های داخلی چوب میکنه البته با چشم معمولی قابل دید نیست و اینکه این امرخیلی مفید هستش
مثل این میمونه که صدای سازشما مثل یک معرق کار حرفه ای چوب ساز شما رو تبدیل به یک مجسمه زیبا میکنه
امیدوارم منظورم رو خوب رسونده باشم
به امید همنوازی در فیلارمونیک لندن
یا حق

pianoviolin
Saturday 11 August 2012, 06:34 PM
با عرض پوزش جمله دوستمون کاملا درست هست هرچی بیشتر با ساز بزنی صداش بهتر میشه قابل توجه دوست ثرتمندمون
مبحث فیزیک مولکولی اجسام
به طور خلاصه وار می تونم بگم وقتی شما با سازتون می نوازید صدای ساز مثل یک موریانه شروع به خوردن لایه های داخلی چوب میکنه البته با چشم معمولی قابل دید نیست و اینکه این امرخیلی مفید هستش
مثل این میمونه که صدای سازشما مثل یک معرق کار حرفه ای چوب ساز شما رو تبدیل به یک مجسمه زیبا میکنه
یا حق

mojgani
Saturday 11 August 2012, 07:01 PM
با عرض پوزش جمله دوستمون کاملا درست هست هرچی بیشتر با ساز بزنی صداش بهتر میشه قابل توجه دوست ثرتمندمون
مبحث فیزیک مولکولی اجسام
یا حق

in dar morede badtarin saz ham haast?

mojgani
Saturday 11 August 2012, 07:03 PM
dige alan ba 1 ya 2 melion nemishe saze dorost hesabi kharid

pianoviolin
Monday 13 August 2012, 01:07 PM
بله در مورد بدترین ساز هم صادق هست
اما قاعدتا هرچه کیفیت ساخت بالاتر باشه
این مسئله ملموس تر هستش
یا حق

pianoviolin
Monday 13 August 2012, 01:14 PM
از مسئولان عزیز و دوستان داخل سایت خواهشمندم اگر فروشگاهی یا کارگاهی میشناسن که ویولن رو به قیمت بدن یعنی خداییش حلال واری شمارشو یا آدرسشو بدن بنده در فراق ویولنم دارم مثل شمع آب میشم کمکم کنید
امروز جمهوری بودم بازرگانی آلیک ساز با کیفیت 300 هزاز تومن رو داره میده 1.5 میلیون
آقای آرش روح الفدا هم که قربونش برم مثلا وارد کننده هستش از همه بدتره
دست یک ویولن شکسته رو بگیرید
به خدا از داغ ویلونم افسردگی گرفتم
یا حق

alireza3500
Saturday 18 August 2012, 08:20 AM
سلام
نظرتون در مورد ویولن TF مدل144 (Student)چی هست؟
چطوره؟(برای خرید می خواهم)
قیمتش تقربا می دونید چنده؟
ممنون

digitalmind
Wednesday 29 August 2012, 05:05 PM
من خودم هم با این مشکل بسیار برخورد کردم ، این که ویولن رو میشه هر قیمتی که فروشنده دلش خواست بفروشه !

یه مغازه ای هست به نام موسیقی نوا ، یه پیرمردی به نام رمضانی فرد صاحبشه و کارش ویولونه ، به نظر آدم منصفی میاد ، من که بهش اعتماد کردمو گذاشتم سازو خودش برام انتخاب کنه !

- - - Updated - - -

سلام
ممنون

در حدود 200 بود اون موقع که دلار انقدر نوسان نداشت ؛ برای شروع بد نیست ، ولی بعد از یکی دو سال باید عوضش کنی !

- - - Updated - - -

سلام
ممنون

در حدود 200 بود اون موقع که دلار انقدر نوسان نداشت ؛ برای شروع بد نیست ، ولی بعد از یکی دو سال باید عوضش کنی !

mamalamricaei
Saturday 1 September 2012, 12:51 PM
سلام .digitalmind عزيز لطف ميكني آدرس فروشگاه نوا رو بدي
مرسي

digitalmind
Saturday 1 September 2012, 03:04 PM
سلام .digitalmind عزيز لطف ميكني آدرس فروشگاه نوا رو بدي
مرسي

بله که میشه ، خیابان انقلاب ، روبروی خیابان بهار ، پاساژ 64 ، طبقه همکف ، موسیقی نوا
اینم تلفنش:
77521768

Wieniawski
Wednesday 27 February 2013, 01:34 PM
سلام خدمت دوستان
من یه ویولن rt605 دارم که میخوام بفروشمش , شما در حال حاضر قیمتشو میدونید؟ تو تهران جایی رو میشناسید که منصفانه خریدار باشه؟ من سال 88 , 600 تومن خریدم.

farid40
Thursday 28 March 2013, 03:15 PM
سلام دوستان میخوام ویولن بزنم و یاد بگیرم خواهشا بفرمایید چه نوعش بخرم به خارج دسترسی دارم سازی می خوام که برام عمر خوبی داشته باشه و صداش هم خوب باشه کدوم را پیشنهاد میکنید؟

trantor
Friday 29 March 2013, 05:45 PM
سلام به همگی.
من می خوام تازه ویولن رو شروع کنم. در مورد مارک هافنر زیاد شنیدم که میگن به نسبت قیمتش صدای خوبی داره.
می خواستم ببینم الان قیمتش تو چه رنجی هست؟ با حدود 500-600 تومن میشه یه مدل خوبش رو خرید؟
اگر سایت یا شماره ی فروشگاهی که هافنر کار می کنه رو هم داشته باشید؛ خیلی عالیه
ممنون

trantor
Monday 1 April 2013, 01:15 PM
یعنی هیچ کی نیست جواب منو بده !! :46:
یه ویولن خوش صدای هافنر, تو مایه های 500-600 می خواستم:46:

arshia_6564
Monday 1 April 2013, 01:32 PM
دوست عزیز ، ضمن عرض سلام و تبریک سال نو ...
برای تهیه ویلن های هافنر میتونید به شرکت کیمیای هنر، تنها نمایندگی این کمپانی در خاورمیانه مراجعه کنید .
ملاصدرا، بین خیابان شیخ بهایی و بزرگراه چمران - برج ونوس - طبقه دوم - واحد4
آقای آرش روح الفدا ، 09121710316

لذا برای اطلاعات بیشتر میتوانید به این سایت مراجعه کنید :

Darioush07
Friday 5 April 2013, 11:04 AM
با سلام خدمت اساتید محترم .
دوستان من می خوام یه ویولون بگیرم ، در حدود 300 هزار تومن .
لطفا چند تا مارک و مدل بهم معرفی کنید .

به نظر شما یه دونه ویولون معمولی بگیرم تا باهاش راه بیافتم بهتره ، یا اینکه پولام رو جمع کنم یه دونه درست و حسابی اش رو بخرو ؟
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم .

arshia_6564
Friday 5 April 2013, 02:01 PM
دوست عزیز ،
با توجه به مسائل اقتصادی فعلی که این روزها در کشور حاکم بوده و از طرفی رکود ارزش پولی ما بهترین و ارزانترین ویلن برای شروع از 300.000 تومان کمتر نمیباشد .

لذا این به انتخاب شما بستگی دارد تا از میان براند های موجود کدامیک را انتخاب کنید ، رناتو چینی ، TF و یا ...
اما بنا به تجربه شخصی بنده هیچ چیز بهتر از انتخاب یک ویلن دست ساز نیست .
ویلن های دست ساز ایرانی بسیار گران بوده و از این گذشته فعلا" برای شما کارایی نخواهد داشت .

بنابراین به نظر من یک ویلن هافنر مدل 040 که تحت لیسانس هافنر آلمان در کارگاه شعبه ی بیجینگ ساخته شده ، میتواند مقدمه ای برای شروع ساز زدن شما باشد و قیمت فعلی آن هم در حدود 340.000 تومان میباشد اما به عقیده ی بنده بسیار ارزشمندتر از خرید دیگر سازهاست .
برای اطلاعات بیشتر با تنها نمایندگی این سازها در تهران تماس بگیرید :

09121710316 آقای آرش روح الفدا
منطقه 3-ملاصدرا - بین خیابان شیخ بهایی و بزرگراه چمران - برج ونوس - طبقه دوم - واحد 4
021-88043397

trantor
Friday 5 April 2013, 02:21 PM
از اونجایی که من هم دارم دنبال ویولن می گردم, علاوه بر مارک tf , ماویز رو هم توی همین رنج قیمت بهم معرفی کردن. نمی دونم چطوره.
اگر کسی از دوستان با ماویز آشنایی داره, ممنون میشم کمک کنه

arshia_6564
Friday 5 April 2013, 10:12 PM
والا چی بگم ؟ شما میخوای دور هافنر آلمانی خط بکشید برید سراغ یه چیزی که واقعا" مفتش هم نمی ارزه .
این نظر من بود دوست عزیز ...
هافنر و رودریخ پاسالد بهترین ها هستند .
و برای شما ، یک 060 یا 040 و یا بالاتر از اونها 160 میتونه کار شما رو راه میندازه ...
من تضمین میدم البته به شرطی که ساز رو بعدا" ببرید و بدید جایی تا براتون رگلاژ کنن ...

mahgam
Saturday 6 April 2013, 06:16 AM
سلام
دوستان عزیز کسی میدونه قیمت فعلی رگلاژ کردن ساز چقدره ؟

SE7ENBOY
Thursday 6 June 2013, 07:14 PM
سلام عزیزان:am
دوستم یه ویولن

RENATO120 / Student Violon 4/4
MV 012W
داره میخوام ازش بخرم بنظرتون این مدل خوبه؟!؟و الان قیمتش چنده؟!؟از نظر ظاهر هم کاملا سالم هست!

SE7ENBOY
Wednesday 12 June 2013, 03:34 PM
دوستم یه ویولن

MV 012W
داره میخوام ازش بخرم بنظرتون این مدل خوبه؟!؟و الان قیمتش چنده؟!؟از نظر ظاهر هم کاملا سالم هست!

کسی جواب نمیده؟!؟

paras
Saturday 13 July 2013, 09:48 PM
سلام ،
میخواستم ویولن بگیرم ، دیگه بعد از مدت ها یه ویولن با مارک SANDER ساخت آلمان رو انتخاب کردم ،
میشه راهنماییم کنید تو انتخابم .

MHA0210
Saturday 13 July 2013, 10:22 PM
سلام دوست عزیز..من یه 1 ماه پیش سازم و دادم واس رگلاژ،خرکشو عوض کرد،کلافاشو دوباره چسبوند و جای پلشم عوض کرد،یه زیر چونه ای جدیدم گذاشت...شد 100 تومن .رفتم پیش استاد اکبری

AFRooGH
Sunday 14 July 2013, 09:12 AM
دوستم یه ویولن

MV 012W
درود من خیلی سال پیش با رناتو 220 شروع کردم که یکم اومدم جلو اذیت میکرد.شما بگش چقد میخای هزینه کنی؟؟

- - - Updated - - -

دوستم یه ویولن

MV 012W
درود من خیلی سال پیش با رناتو 220 شروع کردم که یکم اومدم جلو اذیت میکرد.شما بگوچقد میخای هزینه کنی؟؟

- - - Updated - - -

سلام ،
میخواستم ویولن بگیرم ، دیگه بعد از مدت ها یه ویولن با مارک SANDER ساخت آلمان رو انتخاب کردم ،
میشه راهنماییم کنید تو انتخابم .
ساخت المان که نیست چینیه بدک نیست صداشون معمولیه...قیمت چقد گفته بتون دوست من؟

- - - Updated - - -

سلام دوست عزیز..من یه 1 ماه پیش سازم و دادم واس رگلاژ،خرکشو عوض کرد،کلافاشو دوباره چسبوند و جای پلشم عوض کرد،یه زیر چونه ای جدیدم گذاشت...شد 100 تومن .رفتم پیش استاد اکبری
100؟؟ت؟؟؟؟؟؟؟
من خرک سازم عوض کردم 180 شد حدودا

MHA0210
Monday 15 July 2013, 12:40 AM
آره، البته خرک داریم تا خرک....ولی خب منم اشتبا کردم خرکمو عوض نکرد،اون زاویه انحناشو ارتفاعشو درس کرد.:23:
بعدشم این قیمت صد تومن مال 2 ماه پیش،الان قطعا بیشتره

maahoor
Monday 15 July 2013, 12:13 PM
سلام دوستان
در پست های قبل دیدم یکی از دوستان ادرس فروشگاه نوا اقای رمضانی رو به عنوان فروشنده منصف داده بود
در این مورد من فقط تجربه خودمرو بیان میکنم قضاوت به عهده شما
سال 77 یعنی 15 سال پیش من یه نوجوان کم سن و سال بودم و در شهرستان زندگی میکردم به عشق خرید ویلن مدتها پولهام و جمع کردم و حتی تابستان سر کار میرفتم به اضافه تمام پس اندازی که از خانواده برام کنار گذاشته بود با بدبختی حدود 55 هزار تومن پول جور کردم این مبلغ اون سال واقعا پول زیادی بود باید بگم اون موقع سکه طلا 40 تومن قیمتش بود یعنی حدود 2 ملیون تومن امروز
با معرفی یکی از اشناها اومدم تهران رفتم فروشگاه نوا پیش این اقای رمضانی با انتخاب خودشون یه ساز چینی به قیمت 54 هزار تومن به من فروخت که وقتی بردم شهرستان پیش استادم گفت معمولی هست همون موقع با این پول میشد ویلنهای تعمیری المانی که ممکن بود ترکهای جزی هم داشته باشه گرفت اما من به خاطر اعتماد به ایشون و کمی سن و تجربه همون چینی رو گرفتم
چند ماه قبل تصمیم گرفتم بعد از سالها دوباره ویلن زدن رو شروع کنم گفتم بهتره یه ساز خیلی خوب بخرم و از اول شروع به یادگیری کنم
ساز رو بردم پیش اقای رمضانی تا ببینم چند میخره و چقدی باید سر بدم تا یه ساز خوب بگیرم
ایشون وقتی ساز رو دید خیلی راحت گفت این ساز اشغال هست و بدرد نمیخوره و در حد همین سازهای 200-300 تومنی چینی هست
وقتی هم که بهش گفتم با این پول اونسال یه ساز متوسط نزدیک به خوب میشدخرید و این رو شما به عنوان ساز خوب فروختید
خیلی راحت گفت ساز همینه

متاسفانه تو مملکت ما انصاف به شدت کم شده و تو قشر فروشندگان لوازم موسیقی این امر خیلی ملموس تر هست
اما تو همین مدت که دنبال ویلن خریدن بودم فقط یکی 2 تا فروشنده نسبتا با انصاف تر دیدم یکی فروشگاه باخ تو چهاراه ولیعصر و یکی هم فروشگاه درویش خان که هرچند خودش وارد کننده وتعین کننده قیمت هست اما حداقل صادقاتنه عیب و حسن ساز خودش رو بیان میکرد
به هر حال اگر کسی فروشنده منصف سارغ داره مارو هم خبر کنه

- - - Updated - - -

دوست عزیز ممکن هست ادرس و شماره استاد اکبریرو بفرمایید
و ایا ایسون همون استاد اکبری شاگرد استاد قنبریمهر هستند یا خیر:39:

حجت
Monday 15 July 2013, 03:30 PM
سلام دوستان اگه از من میشنوید پولتونو واسه خرید ساز گرون قیمت ندین یعنی می تونید با یه مبلغ 600 - 700 تومنی یه ساز خوب داشته باشید
به این شکل که شما یه ساز معمولی در حد 500 تومن بگیرید مثل tf148 یا هر مدلی که خودتون دوست دارید بعد با اصلاح ساختار ساز و تنظیم پل و خرک می تونید تغییر صدا رو تا حد یه ساز حرفه ای احساس کنید
ضمنا باید بگم که اگه کسی رو واسه تنظیم خرک سراغ ندارید یا پولشو ندارید من می تونم همین جا بهتون یاد بدم که خودتون تنظیمش کنید و حالشو ببرید همین طور تنظیم پل ولی خب اصلاح ساختار ساز دیگه کار هرکسی نیست هرچند میتونم مقدماتشو بهتون آموزش بدم اگه دوست داشته باشید

moozhgan
Monday 15 July 2013, 04:32 PM
manam 2sale ye saze tf daram ama tazegiaa aslan az sedash razi nistam inghad sedaye zang mide k asabim mikone modam in heso mide k falsh mizani.vaghti khodam be sedaye sazam gosh midam asabi misham az sedash.200t ham kharidam 2sal pish.nazareton rajebe violone talayi ya sefide tf chiye?

Mehdi_violin
Monday 15 July 2013, 05:24 PM
نظر من منفی بهتر یه ساز مثل اماتی 200 یا اماتی 220 بگیری
البته سازهای بهتر هم هست

maahoor
Tuesday 16 July 2013, 11:20 PM
اقا حجت هرچند این مورد به موضوع تاپیگ نمیخوره میشه روش تنظیم پل و خرک رو بفرمایید

farzad73
Monday 22 July 2013, 10:56 AM
سلام به دوستان .
میخواستم بپرسم که تازگی ها قیمت ویولن گرون شده یا نه؟
راستش استادم یک ماه پیش یه ویولن برام خرید 900 تومن الان میگه شده 1.300 . میخواستم ببینم راست میگه یا نه.
یه سوال دیگه هم اینکه نمیدونم مارکش چیه.داخل ساز هم ننوشته.از کجا میتونم مارکش رابفهمم.

aftaban
Monday 22 July 2013, 11:53 AM
دوستان عزیز، خریدن یک ساز خوب مستلزم خیلی چیزهاست:
نوازندگی خوب، دانش فنی خوب(ساز ترک نداشته باشه، تاب نداشته باشه، گریف دقیق و تنظیم باشه، بوی چوب و رنگ ساز تقریبا برای بعضیا در تشخیص کیفیت ساز مهم و کاراست)، تجربه که از همه مهم تره، دیدن سازهای زیاد و شنیدن صداشون برای قضاوت بهتر، وضعیت اقتصادی خوب که خیلی مهمه، حتی الامکان دم دست بودن یک استاد خوب و مورد اطمینان برای تست ساز و این که یک نفری نرید ساز بخرید هیچ وقت، مگر این که واقعن به خودتون اعتماد داشته باشید!تشخیص درست قابلیت های ساز برای آکورد گیری و انعطاف پذیری خوب در اجرای پوزیشن های بالا، شناخت آرشه ی خوب، سیم خوب، خرک خوب و یکی هم قدرت چانه زنی بالاست! چون هیچ بعید نیست که یک ساز سه میلیون تومنی را به شما چهار میلیون تومن پیشنهاد بدن-جراج یک نفره-
اگر با این ها مشکل دارید، بسپارید به استاد و به اش اطمینان کنید. یا خودتون اگر می خرید به شرطی ببرید که استادتون تأیید کنه و جلوجلو پول نقد ندید یا همه ی پولشو ندید.اگر کم سن و سال اید حتما با بزرگ تر برید خرید که توانایی چانه زنی و شرط و شروط خرید را داشته باشه.حتما چند جا سر بزنید، از مارک ها و مدل ها مطلع باشید، این حداقل کاریه که می تونید انجام بدید، و در نهایت این که باید صدای ساز به دل تون بنشینه.فراموش نکنید این شمایید که دارید ساز می خرید و صداشو چند سال باید تحمل کنید!اگر برای شروع می خواهید، اصلا پی ویولن گرون نرید، چون هیچ تضمینی نیست که بخواید حتمن همین ساز رو ادامه بدید.یه مارک رایج و ارزون بازار بخرید که دو سه سال هم جواب بده. وقتی تصمیم درستی برای ادامه ی کار ویولن گرفتید، اون وقت به اندازه ی کافی هم ساز دیدید و صدای ساز خوب شنیدید و تجربه ی کافی هم دارید که بخواهید درست تصمیم بگیرید.با مهر . محمد خورشیدی

mehrabnasiri
Monday 7 October 2013, 01:36 AM
سلام دوستان درمورد قیمت انواع ویولن میخاستم خدمتتون عرض کنم بنده چن روز تو بعضی سایتها از جمله ایسام شخصی از اصفهان رو دیدم که ویولنهایی که از کردستان وارد میشه با قیمتهای فوق العاده بالایی بفروش میرسونه این ویولنها تمام لوازم جانبیشون از بهترین ابنوسه سیم پیراسترو سبز خرک المانی ارشه هشت پر وکیس حرفه ای دارن
اکثرفروشنده ها میدن رگلاژوتنظیم میشه بعد میفروشن صفحه رویی رگه های ریزی داره صفحه پشتی پلنگیه در کل ویولنهای خیلی خوبی هستن ولی این اقا که عرض کردم قیمتشونو خیلی بالا میده این ویولونا بهترینشون هشتصد هزار تومانه ولی متاسفانه اقا قیمت زده دومیلیون وهفتصد:43::43::43:من دارم شاخ در میارم یعنی انقد سود:43:خواستم در جریان باشید سرتون کلاه نره تازه خواهش میکنم به هیچ وجه ویولن رو اینترنتی خرید نکنید فقط حضوری حتی از من هم نخرید چون صددرصد سرتون کلاه میذارم یادم رفت این ویولنا رو اقا با نام های منوهین. کایرز .وین باخ .کرللی.هافنرو چندمارک دیگه میفروشه که همشون تقلبی هست این مارکهارو خودشون چسبوندن این ویولنا اولش مارک ندارن کارخونه مارک نمیزنه که هرکس هر مارکی خواست بزنه بفروشه البته بگم اینا ویولنهای بسیار خوبی هستن ولی به بهترینشون بیشتر از هشتصد هزار تومان پول ندید در قسمت بعدی قیمت انواع ویولن رو براتون پست میکنم

mehrabnasiri
Monday 7 October 2013, 02:09 AM
سلام دوستان درمورد قیمت انواع ویولن میخاستم خدمتتون عرض کنم بنده چن روز تو بعضی سایتها از جمله ایسام شخصی از اصفهان رو دیدم که ویولنهایی که از کردستان وارد میشه با قیمتهای فوق العاده بالایی بفروش میرسونه این ویولنها تمام لوازم جانبیشون از بهترین ابنوسه سیم پیراسترو سبز خرک المانی ارشه هشت پر وکیس حرفه ای دارن
اکثرفروشنده ها میدن رگلاژوتنظیم میشه بعد میفروشن صفحه رویی رگه های ریزی داره صفحه پشتی پلنگیه در کل ویولنهای خیلی خوبی هستن ولی این اقا که عرض کردم قیمتشونو خیلی بالا میده این ویولونا بهترینشون هشتصد هزار تومانه ولی متاسفانه اقا قیمت زده دومیلیون وهفتصد:43::43::43:من دارم شاخ در میارم یعنی انقد سود:43:خواستم در جریان باشید سرتون کلاه نره تازه خواهش میکنم به هیچ وجه ویولن رو اینترنتی خرید نکنید فقط حضوری حتی از من هم نخرید چون صددرصد سرتون کلاه میذارم یادم رفت این ویولنا رو اقا با نام های منوهین. کایرز .وین باخ .کرللی.هافنرو چندمارک دیگه میفروشه که همشون تقلبی هست این مارکهارو خودشون چسبوندن این ویولنا اولش مارک ندارن کارخونه مارک نمیزنه که هرکس هر مارکی خواست بزنه بفروشه البته بگم اینا ویولنهای بسیار خوبی هستن ولی به بهترینشون بیشتر از هشتصد هزار تومان پول ندید در قسمت بعدی قیمت انواع ویولن رو براتون پست میکنم

farzad73
Tuesday 8 October 2013, 06:47 AM
سلام.کسی مدل RT 905 را قیمتش را میدونه.اگه کسی میدونه خواهشا بگه چون میخوام بخرم و خیلی ضروریه.و اینکه آیا ساز خوبی هست یا نه. ممنون

majid55
Tuesday 8 October 2013, 02:56 PM
سلام عزیزان من امروز ثبت نام کردم و قصد فراگیری ساز ویلون را دارمم ساکن تهرانم اگر دوستان در مورد خرید ساز و پیدا کردن استاد کمک و راهنمائیم کنند یک دنیا ممنون میشم چون امروز قصد داشتم ساز بگیرم هیچی نمیدونستم از طریق سرچ گوگل این انجمن را پیدا کردم و خوشحالم در کنار شما عزیزان هستم منتظر کمک بزرگواران هستم با تشکر فراوان

farzad73
Tuesday 8 October 2013, 05:32 PM
چرا کسی جواب نمیده.خداییش نیاز فوری دارم. اگه کسی میدونه دریغ نکنه.:29:

shima_kh
Tuesday 8 October 2013, 05:43 PM
سلام.کسی مدل RT 905 را قیمتش را میدونه.اگه کسی میدونه خواهشا بگه چون میخوام بخرم و خیلی ضروریه.و اینکه آیا ساز خوبی هست یا نه. ممنون

اقا از من میشنوی بدون یه همراه وارد نرو برای خرید - جوری میکنن تو پاچت که تا یه سال نمی فهمی !!!
منم مثل تو بودم سردرگم. اما اخرش کار رو سپردم دست یه اینکاره رفت واسم ساز گرفت.
ساز رو به صداش بخر نه به قیمت
قیمت اون مدل نمیدونم ولی RT ها مدل خوبی هست.البته اگه پارامترهایی که دوستان گفتن رو داشته باشه

majid55
Wednesday 9 October 2013, 01:32 PM
متوجه شدم این فروم دیگه کاربر و مدییر پاسخگو نداره حیف شد اخه انجمن خوبی به نظر میومد ولی گویا دوستان بدلایل مختلف مثل مشغله دیگه اپدیتی صورت نمیدن و سایت به این خوبی به فراموشی سپرده شده است

hessan135
Wednesday 9 October 2013, 02:40 PM
renato هم بد نيست ، ولي اصن قيمتش رو نميدونم ، خودم پيارسال دور و بر 400 خريدم ، صداش خيلي خوبه . renato 320