PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اکورد نی

ney_7band
Wednesday 17 March 2010, 03:38 PM
با درود
اول اینکه ساله نو پیشاپیش مبارک
میخواستم بدونم نی اکورد داره اگه هست توضیح بدید

Don_Ramtin
Wednesday 17 March 2010, 04:53 PM
سلام دوست من .
منظورت از آکورد چیه ؟ اگه منظورت مثل کاریه که در پیانو یا گیتار و یا تا حدی در تار و سه تار میشه کرد ، یعنی همزمان ملودی اصلی رو اجرا کنیم و در بینش آکوردها رو هم داشته باشیم ، نه . با نی نمیشه چنین کاری کرد و فقط گاهی میشه نت واخونی رو به صورت کشیده و یا تریل نگه داریم و لا به لای آن تا حدودی ملودی ساده ای رو بزنیم و این تکنیکی است که مخصوصا در قطعه های ضربی و علی الخصوص چهارمضراب ها ، گاه اجرا میشه ( مثلا تو همین " نت آهنگ " فیلمی از اجرای استاد بزرگ ، جناب حسن کسایی هست که در شب نی نوازان ، در بین چهارمضراب دشتی ، از این تکنیک استفاده کرده اند .
ولی گاه در دو نوازی هایی که دو تا نی با هم ساز می نوازند ، یک نی ملودی اصلی را میزند و دیگری ، آکورد می گیرد . برای نمونه میتونی به نوار " دف و نی " اثر مشترک جناب کیانی نژاد و بیژن خان کامکار ، دقت کنی . در این اثر ، آقای کیانی نژاد ، چند خط نی را خودشان اجرا کرده اند و روی هم میکس کرده اند .
خوش و پیروز باشی . یا حق !

ney_7band
Wednesday 17 March 2010, 10:18 PM
با تشکر از جوابتون اقا رامتین من الان حدود 3 ماه ی هست که نی کار میکنم ویه جزوه از جزوه های استادمو تموم کردم چون استادم رو کتاب کار نمیکنه وجزوه داره و خداییش عاشق نی شدم ولی نمی دونم چطور بگم ولی خیلی دوست دارم که گیتار یاد بگیرم اگه به طرف گیتار کشیده بشم مشکلی تو یادگیری نی پیدا نمی کنم یعنی از علاقم نسبت به نی کم نمیشه؟ نمی خوام از خودم تعریف کنم ولی من استعداد خوبی تو موسیقی دارم ولی حححححیییففف تو شهرمون امکانات کمه

Don_Ramtin
Wednesday 17 March 2010, 10:46 PM
اجازه بده یه داستانی رو برات تعریف کنم .
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پیرمرد و پسر زندانی

پیرمردی تنها در مینه سوتا زندگی می کرد . او می خواست مزرعه سیب زمینی اش راشخم بزند اما این کار خیلی سختی بود .
تنها پسرش که می توانست به او کمک کند در زندان بود .

پیرمرد نامه ای برای پسرش نوشت و وضعیت را برای او توضیح داد :
پسرعزیزم من حال خوشی ندارم چون امسال نخواهم توانست سیب زمینی بکارم .

من نمی خواهم این مزرعه را از دست بدهم، چون مادرت همیشه زمان کاشت محصول را دوست داشت. من برای کار مزرعه خیلی پیر شده ام. اگر تو اینجا بودی تمام مشکلات من حل می شد.
من می دانم که اگر تو اینجا بودی مزرعه را برای من شخم می زدی .
دوستدار تو پدر

پیرمرد این تلگراف را دریافت کرد :

پدر, به خاطر خدا مزرعه را شخم نزن , من آنجا اسلحه پنهان کرده ام .
4 صبح فردا 12 نفر از مأموران Fbi و افسران پلیس محلی دیده شدند , و تمام مزرعه را شخم زدند بدون اینکه اسلحه ای پیدا کنند .

پیرمرد بهت زده نامه دیگری به پسرش نوشت و به او گفت که چه اتفاقی افتاده و می خواهد چه کند ؟
پسرش پاسخ داد : پدر برو و سیب زمینی هایت را بکار، این بهترین کاری بود که از اینجا می توانستم برایت انجام بدهم .

نتیجه اخلاقی :
هیچ مانعی در دنیا وجود ندارد . اگر شما از اعماق قلبتان تصمیم به انجام کاری بگیرید می توانید آن را انجام بدهید .
مانع ذهن است . نه اینکه شما یا یک فرد کجا هستید.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
فکر کنم منظورم رو فهمیدی . اما در رابطه با ساز دوم . ببین ، تو هر چند تا ساز که دوست داری ، می تونی یاد بگیری ؛ اما باید یکی از این ها رو بعنوان ساز اول انتخاب کنی و بیشتر نیرو ، تمرکز و وقتت رو روی اون بگذاری . امیدوارم پیروز و خوش باشی . فعلا ، یا حق !

ney_7band
Thursday 18 March 2010, 08:27 PM
اول اینکه بزارین یه تشکر واقعا ویژه از شما بکنم اقا رامتین بخاطر جوابتون . اره من سازایی که میزنمو خیلی دوست دارم ولی سه تار برام یه چیز دیگست و اگه راستشو بخواین من با موزیک خیلی کوکم و اگه موقعیتش جور بشه دوست دارم سازای مختلفی یاد بگیرم ولی برای پیشرفت سه تار و نی رو بیشتر از همه ترجیح میدم امید وارم با کمک شما دوستان نت اهنگی یه پیشرفتی در ما حاصل بشه
پیشاپیش عید ملی نوروز رو به شما تبریک میگم وامیدوارم تو سال جدید موفقو پیروز باشید

Don_Ramtin
Thursday 18 March 2010, 08:49 PM
خواهش می کنم عزیزم ، من کار خاصی نکردم ، امیدوارم پیروز باشی و خوش . نوروز را هم پیشاپیش بهت شادباش میگم . همیشه " سبز " باشی و شاد .