PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ضبط وكال و ميكس آهنگهاي متال ؟؟

siamaks
Friday 19 March 2010, 08:44 AM
سلام دوستان . مي خواستم از دوستان خواهش كنم كه اگر مقاله اي در اين مورد دارن در اختيار بذارن .
متشكر .

avm
Friday 19 March 2010, 10:08 AM
سلام دوستان . مي خواستم از دوستان خواهش كنم كه اگر مقاله اي در اين مورد دارن در اختيار بذارن .
متشكر .

سلام
منظورت وکال دیستورشن هست یا کلین؟!!

ارسلان

Porya
Friday 19 March 2010, 10:45 AM
سلام سیامک جان

مقاله به زبان فارسی که فکر نکنم پیدا کنی ، ولی یه سری اطلاعات دارم میتونم در اختیارت بذارم البته نمیدونم دقیق دنبال چی هستی
والا در مورد ضبط وکال اگه دنبال صدای پر قدرت هستی میتونم چند تا پیشنهاد بهت بدم :

هنگام ضبط ، میکروفن رو بالاتر از دهان قرار بده طوری که جلوی پیشونی قرار بگیره . اینجوری صدا با قدرت بیشتیری از قفسه سینه بیرون میاد و صدای پرقدرت تری داری .

واسه جلوگیری از دیسورت شدن صدا حتما از یک کامپرسور سخت افزاری استفاده کنید . (میتونید یه میکسر که کامرسور داره تهیه کنید)

واسه میکس اهنگ هم اگه دنبال کیفیت بالا هستی ، بهتر دور افکت ها (مخصوصا مولتی افکت ها)ی ارزون قیمت رو خط بکشی . پیشنهاد میکنم از Amplitube که واقعا یکی از قدرتمند ترین شبیه ساز های امپ و افکت گیتار الکتریک هست استفاده کنی . همچنین Guitar Rig و Waves GTR گزینه های مناسبی هستند .

سعی کن از تکنیک های Paning (چپ و راست بودن صدا ها) استفاده کنی که تو حجیم کردن صدا کمک میکنه .

تو استفاده از ریورب هم باید نهایت ظرافت رو به خرج بدی که کار حالت مصنوعی به خودش نگیره . یک ریورب با room size و decay time نسبتا کم که زیاد حالت کشدار نداشته باشه . همچنین باید فرکانس های بالای یک کیلو هرتز (البته بستگی به صدای ساز داره) در ریورب رو تضعیف (یا کات) کنید که صدای ریورب ، یک حالت کم رنگ و گنگ داشته باشه و صدا گرمی خودشو حفظ کنه.

تو میکس درام هم kick و snare باید در وسط و بدون pan شدن باشن و های هت ها و مخصوصا تومب ها و کراش ها باید pan شده باشن که بستگی به سلیقه کسی که داره میکس میکنه داره .

اگه تخصصی تر میخوای فکر کنم ارسلان بهتر بتونه کمکت کنه

سوالی بود در خدمتم

siamaks
Friday 19 March 2010, 08:54 PM
سلام
منظورت وکال دیستورشن هست یا کلین؟!!

ارسلان

هر دوتاش .

avm
Friday 19 March 2010, 09:19 PM
هر دوتاش .

سلام
برای اینا همونطور خوب همونطور که گفته شد بعید میدونم کتابی پیدا کنی و مطلب و مقاله وجود داره
خوب پوریا جان که بعضی مطالب رو گفتن برای رکورد کلین که معمولا از میکروفنهای کاندانسر استفاده میشه و خوب زاویه دار معمولا کمی بالاسر خواننده همراه پاپ ف ی ل ت ر به شیوه استاندارد ولی برای دیستورشن خیلی از گروه ها رو دیدم که از میکروفن داینامیک استفاده میکنند بخصوص شور SM57 که بسیار هم به دهان خواننده نزدیک میکنن در مورد پری آمپش هم سلیقه ای هست که بعضی ها از پری آمپ های تیوب و بعضی ها از پری آمپهای ترانزیستوری استفاده میکنند برای مثال این آلبوم گروه اپس برای دیستورشن ها از SM57 استفاده کرده بودن البته باز هم دیدم که بعضی از صدا بردار ها از Beta52 هم استفاده میکنن که خوب دلیلش هم میتونه منطقی باشه، البته خیلی ها هم از مالتی افکت برای دیستورت استفاده میکنند. گرچه تجربه شخصی من این بوده که در هر دوشو از کاندانسر بگیرم و خوب صداشو بیشتر دوست داشتم (البته سلیقه ای هست) البته با یه پری آمپ تیوب خوب مثل Avalon 737 یا همون m5 که بیهایت صدا گرم و خوب میشه. و خوب همونطوری که پوریا گفت از یه کامپرسور هم استفاده کنی راستی بهتره فاصله میکروفن تا وکالیست طوری باشه که روم زیادی رو نداشته باشی. در مورد میکس هم به نظر من سلیقه ای هست البته کسایی که متال گوش کن باشن یه سری چیزها رو به عنوان استاندارد میدونن که بعضی چیزها رو پوریا جان گفتن
نمونه کار دارم از گروه ولی حیف که اجازه ندارم بزارم تو اینترنت و الا چند نمونه که مدل های مختلف رو که ضبط شده رو میزاشتم که فرقاشو ببینی

مرسی ارسلان

پ.ن: بهتر شد؟؟؟ ****؟؟