PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی قطعه های عامه پسند

erfan4
Friday 26 March 2010, 07:10 PM
تا حالا براتون اتفاق افتاده که یک شخص(دوست, فامیل,...) که از موسیقی کلاسیک یا هر نوع موسیقی حرفه ای سر در نمیاورد و از شما که نوازنده ی گیتار کلاسیک یا سبک هایی به جزء پاپ هستید درخواست کند که برایش گیتار بزنید ولی ندونید چه قطعه ای مناسب سلیقه ی ان فرد باشد.شما در این وضعییت چه کار می کنید؟ ایا قطعه ای از سبک خودتان اجرا می کنید یا برایشان از ترانه ها و اهنگ های پاپ که از قبل خودتان تعیین کرده اید استفاده می کنید ؟

از دوستان گیتاریست تقاضا دارم قطعات یا ترانه هایی که مناسب و مورد پسند عام هست برای دوستانی که این مشکل را دارند قرار داده تا در مقابل افراد بتوانند به بهترین شکل خودشان را نشان بدهند.

و بگویید خودتان برای این مواقع چه قطعاتی را از قبل اماده کرده اید ؟

you3f
Friday 26 March 2010, 11:10 PM
منم سبکم کلاسیکه ولی پیانو
اگه کسی میخواست که براش بنوازم، چندتا قطعه ی پاپ اجرا میکردم.
ولی بعدها اتفاقی افتاد که دیگه برای اشخاص عام نمینوازم. هر چقدر هم اصرار میکنند اجرا نمیکنم.
بگذار در خواب غفلت بمانند. خدا هر که را بخواهد به راه راست هدایت میکند!

Azot
Saturday 27 March 2010, 09:41 AM
نام آهنگ : اگه یه روز
آهنگساز و خواننده : فرامرز اصلانی

دانلود (You can see links before reply) - Save Link As یا Save Target As کنید ...

Mohsen_M
Saturday 27 March 2010, 12:01 PM
درود بر شما دوستان عزیز،
تمنا ( بهنام صفوی)
دانلود (You can see links before reply)

دریا آخرین عشق مرا بردی (نیما چهرازی)
دانلود (You can see links before reply)
قربان شما

erfan4
Sunday 28 March 2010, 10:50 PM
ممنون از ترانه های زیبایی که گذاشتید.
دوستان ازتون خواهش دارم مارو در پیشرفت این تاپیک یاری کنید....

moein babayee
Monday 29 March 2010, 12:04 AM
سلام
من سعی می کنم کارای رومنس باخ و کلا کارای قرن 18 رو بزنم
نمی دونین چه تأثیری داره آخه کمتر گیتاریستی پیدا می شه که این قطعه ها رو (هرچند خیلی آسون هستن) یاد داشته باشه و بزنه از طرفه دیگه انگشت گیری های این قطعه یک حالت موزون به اثر می ده که شرمنده این رو می گم خیلی راحت طرف مقابل رو جور می کنه!

یکی از کارایی که همیشه سعی می کنم جلوی دیگران بزنم رومنس والتسه آخه نسبت به بقیه ی رومنس ها گمنام تره و قشنگ تر تازه خیلی هم ساده ی!

(الان که خیلی درگیرم 8 صبح می رم 10 شب بر می گردم ولی تو همین شب ها تو آرشیو زیر نتش رو می زارم:)
You can see links before reply

راستی موسیقی های اسپنیشم خیلی تأثیر می زاره مثلا آهنگ no volvere از gipsy kings
کارای منئوتم جالبه

فقط دوستان یک خواهش به خاطر اینکه نت های مخصوص گیتار رو یک جا جمع کنیم و حالا که گیتاریست های سایت نسبت به قبل یکم افزایش پیدا کردن بخش رو یکم سامانش بدیم من پیشنهاد می کنم تمام نت های گیتار رو تو تاپیک بالا قرار بدین یا حداقل یک نمونه ام اونجا لینک کنین
ممنون

008
Tuesday 30 March 2010, 07:18 PM
هیچ وقت برای کسی که از موسیقی کلاسیک چیزی نمیدونه وبرق شوق اجرای زنده توی چشماش نیست نمیزنم.

Mariachi
Wednesday 16 June 2010, 07:08 PM
آره!
موافقم!
یه بار جلو فک و فامیل رومنس رو اجرا کردم،یک روحیه ی خفنی بهم دادن جاتون خالی!(البته برای پرت کردن خودم از پشت بام نه ادامه ی گیتار!!):21:
کلا عوام موسیقی کلاسیک رو درک نمیکنند!:33:

Azot
Thursday 17 June 2010, 08:21 AM
آره!
موافقم!
یه بار جلو فک و فامیل رومنس رو اجرا کردم،یک روحیه ی خفنی بهم دادن جاتون خالی!(البته برای پرت کردن خودم از پشت بام نه ادامه ی گیتار!!):21:
کلا عوام موسیقی کلاسیک رو درک نمیکنند!:33:

آره جلوی کسایی که از گیتار چیزی درک نمیکنن ، سلطان قلب های تک صدایی رو برنی از الحمرا بیشتر مورد توجه قرار میگیره !:21:

SOBHANTOTo3
Tuesday 13 July 2010, 12:36 PM
كاملا درسته
منم چند بار براي افرادي كه موسيقي كلاسيك رو نمي دونن زدم واقعا پشيمون شدم
اصلا از كارم سرد شده بودم
بهترين راه براي نشون دادن هنر كلاسيكمون اينه كه پيشرفت كنيم بعد قطعه هاي بزرگ و خوب بگيريم بعد براي همه بزنيم
يا مثلا جشنواره اي چيزي بزنيم
من كه اگه اين كنسرت به پستم نمي خورد شايد كلاسيك رو ول مي كردم ولي الان بهترين موقست كه نشون بدم كار اسوني نيست كلاسيك زدن

اگه بود همه كنسرت مي زاشتن يا تعداد بيشتري نوازنده مي زدن

r_a_m_i_n
Tuesday 13 July 2010, 12:50 PM
درود....
بنظر من.....اونا تقصيري ندارن......خب هركس عمرشو وقف يه چيزي ميكنه ديگه.......
ممكنه اون عوام كه شما ميگيد در زمينه هاي ديگه اي تبحر داشته باشند.....و بنظر من ايرادي نداره كه كلاسيك رو درك نميكنن......
ولي چون موسيقي چيزيه كه در زندگي تمام مردم بطور ناخودآگاه مقداريش هست......اونها هم از آهنگاي معروف خوششون مياد
و فكر نميكنم واسه كسي كه توانايي اجراي قطعات كلاسيك رو داره... حفظ كردن و زدن 2..3 تا قطعه ي معروف كه بقيه قبلا شنيدن و عامه پسنده كار سختي باشه....
چون نوازنده بايد بتونه با شنونده ارتباط برقرار كنه.......و وقتي قطعه اي بزنيم و طرف چيزي ازش سر در نياره ...ارتباطي وجود نداره.......
آخرش هم ميرن ميگن اين همه سال ساز زدي پس چي بلدي؟ فقط همينا رو بلدي بزني و 4 تا آهنگ قشنگ نميتوني بزني ؟ :)) lo0o0ol
اين اتفاق واسه منم افتاده....

erfan4
Tuesday 13 July 2010, 01:48 PM
درسته با این حال بهتره دو سه تا قطعه ی عامه پسند اماده داشته باشیم.شاید برای بعضی از دوستانمون افت داشته باشه ولی بهتر از اینکه رد درخواست دوستان اشنایان کنیم.

کتاب رویا ها ی زمستانی با تنظیم کامیار نوروز خوانی برای گیتار که دارای چند قطعه ی عامه پسند که انصافا هم خوب تنظیم شده رو براتون میزارم.ارزش دانلود رو داره.

ضمنا" بهتره این کتاب و از بازار تهیه کنید.

You can see links before reply

بگذر زمن

نت و تبلچر (You can see links before reply)
آهنگ (You can see links before reply)

خواب های طلایی

هدیه

نت و تبلیچر به صورت زیپ شده (You can see links before reply)

گل سنگم

نت و تبلیچر (You can see links before reply)

آرزوی دیدار

نت به صورت pdf (You can see links before reply)

سلطان قلب ها

اهنگ (You can see links before reply)

منبع ایران گیتار (You can see links before reply)

(You can see links before reply)

erfan4
Tuesday 13 July 2010, 02:01 PM
این یکی جا موند.

الاهه ناز

اهنگ (You can see links before reply)

(You can see links before reply)
امید وارم لذت ببرید.

sh.sahraei
Tuesday 13 July 2010, 04:28 PM
آره دقیقا . همه سبک پاپ رو دوست دارن منم که ویولن میزنم میپرسم چی بزنم توقع دارم بگن شاکن باخ یا کنسرتوی ویولن بتهوون ..... اونوقت میگن ؟؟؟؟؟؟؟ سلطان قلب ها...!!!!!!

کلی زد حال میخوری.....

SOBHANTOTo3
Tuesday 13 July 2010, 05:06 PM
آره دقیقا . همه سبک پاپ رو دوست دارن منم که ویولن میزنم میپرسم چی بزنم توقع دارم بگن شاکن باخ یا کنسرتوی ویولن بتهوون ..... اونوقت میگن ؟؟؟؟؟؟؟ سلطان قلب ها...!!!!!!

کلی زد حال میخوری.....

اخي بهتره نزني يا قبلش بگي كه قرار چي بزني و چجوريه و اصلا چجوريه
خودم حسابي حالم گرفته سر اين قضيه

يك جريان جالب

يك روز رفتم سالن اموزش پرورش مسابقه سرود بود من رفتم بالا بين سرود ها گيتار زدم چندتا قطعه كلاسيك .....يهو داور مسابقات گفت يك چيز خودموني بزن ..:46:
منم كم نياوردم و گفتم من بايد اثار اهنگ سازاي بزرگ رو بزنم فكر نمي كنم داوري اينجا باشه كه از گيتار سر در بياره خلاصه اون داوره پريد وسط و گفت نه شما كارتونو ادامه بده وگرنه به فوش مي بستمش

حالا بدتر اينكه
يكي اومد بالا اهنگ ارين رو خوند با گيتار دوستامم مي گفتن تو چرا نخوندي؟؟:21:

iranzamin
Tuesday 13 July 2010, 05:19 PM
عامه پسند فکر کنم نوایی نوایی و سلطان قلبها

hosein7777
Thursday 15 July 2010, 01:57 AM
دوستان برای هر کسی یک سبکی پوچ میاد در حالی که هیچ سبکی پوچ و بیهوده نیست

مثلا من خودمم به پاپ علاقه دارم ولی وقتی کسی برام رومانس اجرا میکنه به قطعه گوش میدم چون برام موسیقی کلاسیک هم قابل احترامه.

به نظرم بهتره برای نواختن قطعه به شخصیت شنونده توجه کنید منظورم شخصیت موسیقیایی هست

شما نباید توقع داشته باشید که برای پدر بزرگتان الحمبرا بزنید و درکش کند برای پدر بزرگ شما قطع الهه ناز بهترین انتخابه.

SOBHANTOTo3
Thursday 15 July 2010, 07:48 AM
دوستان برای هر کسی یک سبکی پوچ میاد در حالی که هیچ سبکی پوچ و بیهوده نیست

مثلا من خودمم به پاپ علاقه دارم ولی وقتی کسی برام رومانس اجرا میکنه به قطعه گوش میدم چون برام موسیقی کلاسیک هم قابل احترامه.

به نظرم بهتره برای نواختن قطعه به شخصیت شنونده توجه کنید منظورم شخصیت موسیقیایی هست

شما نباید توقع داشته باشید که برای پدر بزرگتان الحمبرا بزنید و درکش کند برای پدر بزرگ شما قطع الهه ناز بهترین انتخابه.

من ترجيح مي دم همون نزنم تا يك چيزي بزنم كه يكي خوشش بياد
من چيزي رو مي زنم كه هنر باشه نه از 5 نفر چهار نفر بلد باشن بزنن

به نظر من بهتره ادم به حرف ديگران گوش نده كارشو بكنه تا يك روزي بره رو سن رو سن رفتن ارزوي هر نوازندست ون وقته كه مي بينيد بله كار شما ارزش داشته كه رفتيد رو سن

شهریور
Thursday 15 July 2010, 08:48 AM
از دوستی یاد گرفتم که برای کسی که با سازم و سختی یاد گیری موسیقی اشنا نیست
ساز نزنم
هر وقت کسی بهم میگه برام یه چیزی بزن میگم بلد نیستم
آخه اونا که نمی دونن تو چقدر زحمت میکشی تا ایه قطعه مثلا ساده رو یاد میگیری خیال دارن تا میرسی یکی از کنسرتای کامکار رو زنده براشون اجرا کنی

hosein7777
Thursday 15 July 2010, 11:52 PM
ساز نزنم
آخه اونا که نمی دونن تو چقدر زحمت میکشی تا ایه قطعه مثلا ساده رو یاد میگیری خیال دارن تا میرسی یکی از کنسرتای کامکار رو زنده براشون اجرا کنی

این هم حرف درستیه

خیلی ه توقع دارن با یکی دو سال کا کردن بتونی با فرامرز اصلانی بری رو استیج.

Mananikjou
Friday 16 July 2010, 12:59 AM
ساز نزنم

عالی بود....عالی!!!کاملا موافقم...بعضی ها واقعا درک نمی کنند و به نظر منم نواختن برای چنین ادمایی اشتباه بزرگیست...

erfan4
Saturday 17 July 2010, 02:01 PM
ولی اگر شما همین قطعات کلاسیک مثل رومنس و الحمبرا رو با احساس خاص خودش بنوازید می تونید دل شنونده رو به دست بیارید.

من خودم تا همین سه سال پیش هیچی از موسیقی نمی دونستم تا این که یکی از اشناهام که استاد پیانو بود قطعه ی Moonlight sonata و چند تا دیگه که من یادم نیست رو طوری برای من اجرا کرد که واقعا لذت بردم..بعد فکرم به موسیقی باز تر شد.یه کنسرت تصویری از یانی دستم اومد.اول زیاد حال نکردم باهاش.ولی بعد از چند وقت روزی 2 بار کنسرتش رو می دیدم وقتی نوازنده ها رو می دیدم که چطوری با عشق عمرشون رو صرف موسیقی کردند به این فکر افتام که پیانو رو یاد بگیرم ولی به دلیل مشکلاته مالی گیتار رو انتخاب کردم الانم با انگیزه کارم رو ادامه می دم.
به هر حال شما ها مسئول اینده ی موسیقی حرفه ای خودتون هستید و باید در پیشرفت و تبلیغ سبک تون تلاش کنید.
من خودم کسی از من در خواست کنه اول براش یه اهنگ با کلاس مثل الاهه ناز رو اجرا می کنم.و بعد با معرفی مختصری از سبکم و زمینه سازی موسیقی تخصصیم رو اجرا میکنم.

reza9
Monday 20 December 2010, 12:27 PM
موسیقی ذهن شما رو در دست میگیره و شما رو به هر جا که بخواد میبره .
یه توصیه براتون دارم اونم اینه که برای کسی که موسیقی کلاسیک رو درک نمی کنه و تعصب زیادی روی موسیقی اصیل ایران داره ننوازید.

blackover
Monday 20 December 2010, 12:53 PM
ساز نزنم

منم با شما موافقم:22:

delasa
Monday 20 December 2010, 02:34 PM
به نظر من باید واسه هر کسی چیزی رو بزنی که طرف درکش کنه وگرنه هم وقتتو تلف کردی و هم مهارتت زیر سوال میره
من خودم تجربشو داشتم که وقتی واسه کسی که نمیفهمه کلاسیک میزنی با یه آماتور پاپ کار مقایست میکنن و ...
البته ساز من فلوته ولی میدونم این مشکل واسه گیتاریستها بیشتر پیش میاد

parsboy
Monday 20 December 2010, 03:59 PM
منم به خیال خودم چند ماهی ست دارم اموزش می بینم گیتار کلاسیک ... با این همه سختی که کشیدم تا به الان .. ولی تا یکی می شنوه صدای گیتارم .. میگه این بود فقط
واقعا" بعضی وقت ها تا مرز این رفتم که مویسقی رو بی خیال شم ولی بازم تحمل کردم
به نظر دوست عزیز منم موافقم .. نباید واسه هر کسی بنوازیم .

musical_destination
Monday 20 December 2010, 04:58 PM
سلام نوازنده باید چیزی بزنه که عامه پسند باشه . هنرمند باید اینقدر با هوش باشه که بنا به درخواست شنونده بتونه سبک و عوض کنه و هر چیزی که ازش انتظار داره رو بزنه . درست یک ساز تخصی بهتره ولی آدم تو هر چیزیی یه دستی داشته باشه بهتره .نوازنده باید انتظار هر گونه انتقاد و داشته باشه . این که میگن برای هر کس نباید بزنی شاید اشکال از خود ماها هم باشه چون تا یه قطعه یاد میگیریم دوست برای هر کسی اجراش کنیم ولی دریغ از این که بدونیم طرف مقابلمون ذوق مارو نداره.

serin
Tuesday 12 April 2011, 08:00 PM
نظر منم اینه که در سطح فهم افراد دورتون باید بزنین
اگه یکی کلاسیک درک نمیکنه براش نزنین چون ارزششو نداره(البته اگه بتونی به کلاسیک علاقه مندش کنی که عالیه ولی اگه بتونی علاقه مندش کنی!)؛پاپ بزنین ؛ قدیمی بزنین و اگه اونم نمیفهمه اصلا نباید براش بزنی
هنرتو صرف کسایی کن که میفهمنش و براش ارزش قایلند