PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نمونه کار سنتور siamaksadrara

siamaksadrara
Tuesday 30 March 2010, 08:06 PM
سلام به همه ی دوستان و اساتید محترم
امروز جسارتا یکی از ساخته های خودم رو آپ کردم
ممنون میشم اگه شما هم من رو از نظرات خودتون مستفیض کنید
با سپاس

You can see links before reply
لینک صوتی:

Razoniaz
Wednesday 31 March 2010, 12:00 PM
سلام به همه ی دوستان و اساتید محترم
امروز جسارتا یکی از ساخته های خودم رو آپ کردم
ممنون میشم اگه شما هم من رو از نظرات خودتون مستفیض کنید
با سپاس

لینک صوتی:

بسیار زیبا بود سیامک جان ممنون. با توجه به اینکه مسلما زحمت زیادی برای ساخت این قطعه کشیدید من خودم رو موظف می دونم که چند بار با دقت قطعه را گوش بدم و اگه جایی نکته ای به نظرم رسید خدمتتون عرض کنم. راستی در مورد انتخاب اسم قطعه هم اگه توضیحی بدید ممنون می شم.

hossin
Wednesday 31 March 2010, 01:16 PM
ديدن كار زيباي شما باعث اميدواري ومسرت شد پيشرفت روز افزون شما را از خداوند متعال خواهانم

siamaksadrara
Wednesday 31 March 2010, 07:03 PM
سیامک جان بسیار زیبا بود قطعتون و شایسته تقدیره که چنین ذهن پردازشگری داری که چنین قطعه زیبای رو خلق میکنه.
واقعا زیبا بود.
احسنت..
ممنون آرش عزیز
از اینکه وقت گذاشتی و این اهنگ رو گوش کردی خیلی سپاسگذارم

siamaksadrara
Wednesday 31 March 2010, 07:23 PM
بسیار زیبا بود سیامک جان ممنون. با توجه به اینکه مسلما زحمت زیادی برای ساخت این قطعه کشیدید من خودم رو موظف می دونم که چند بار با دقت قطعه را گوش بدم و اگه جایی نکته ای به نظرم رسید خدمتتون عرض کنم. راستی در مورد انتخاب اسم قطعه هم اگه توضیحی بدید ممنون می شم.
آقا محسن نظر لطف شما استاد محترم همیشه شامل حال بنده و سایر اعضای گروه بوده
با توجه به اینکه مدت مدیدی نیست که سنتور میزنم و شاید خیلی زوده که آهنگ سازی و نت نویسی بکنم
از این بابت اطمینان دارم که کارم کم اشکال نداره
خیلی از شما سپاسگذار میشم که من رو در رفع این اشکالات راهنمایی کنید
در ضمن در مورد نام این قطعه:
مرزداران نام داستانی هست که در حال نوشتن اون به همراه یکی دیگر از دوستانم هستم این قطعه هم بخشی از همون داستان هست که به محض اینکه داستان حاضر شد اون رو هم در همین تاپیک به همه ی دوستان ارایه می کنم

david_santoori
Wednesday 31 March 2010, 10:32 PM
ضمن عرض سلام خدمت عزیز علاقه مند و با استعداد ، آقا سیامک باید عرض کنم بنده پس از گوش کردن قطعه تون یک سری نکات کلی به ذهنم رسید که خدمت شما خواهم گفت :

همان طور که واضحه قصد استفاده از افشاری دو را داشتید( همین طوره؟)خوب شما چندتا گوشه از افشاری را در قطع هتون قرار دادید؟
گوش من تا لحظه ی آخر انتظار شنیدن مویه (یا حالا به قول تهرانی ها جامه دران ) و حزین و رهاب و قرایی و عراق و ... داشت ولی شما فقط در محدوده ی درآمد اون هم نه به طور کامل حرکت میکردید. اینجاست که ارزش گوشه ها مشخص میشه . در واقع این ها ابزار های ما هستند که یکی از استفاده هاش در ساختن قطعه است.
خودتون بهتر میدونید ،یکی از معیار هایی که به قطعه ی شما ارزش میده اینه که چقدر شما به ردیف مسلطید و از اون در ساخت قطعه تون استفاده میکنید. نکته ی دیگری که باز به طور مختصر اشاره خواهم کرد اینه که من وقتی فهمیدم قطعه تمام شد که دیگه هیچ صدایی نشنیدم یعنی گوش من هنوز منتظره بقیه ی قطعه بود منظورم اینه که شما نت خاتمه تون روی فا تمام شد ولی آیا تا به حالا دیدید کسی افشاری را روی فا تمام کنه ؟ در واقع یک دو کم داشت که بشه دو - فا - دو .
برای جمع بندی شما برای خلق ملودی مشکلی ندارید و ذهن شما ذهن خلاقه ولی توصیه میکنم ردیف را دست کم نگیرید و به ارکان گوشه ها دقت کنید دونستن دقیق نت شروع ، ایست ،شاهد،خاتمه به شما کمک میکنه که بدونید کجا توقف کنید و حول چه نقطه ای باید با ملودیتون بازی کنید و...

در کل بسیار سپاسگزارم بخصوص از اینکه زحمت میکشید و فایلتون را به صورت تصویری در اختیار دوستان قرار میدید.

mahour.M
Wednesday 31 March 2010, 10:45 PM
سلام
آهنگت خیلی قشنگ بود.امیدوارم موفق باشی :am:41:

mohsen1706
Wednesday 31 March 2010, 11:16 PM
با عرض سلام و خسته نباشید
ضمن تایید فرمایشات دوست عزیزdavid_santooriباید بگم کمی در نواختن ملودی و حتی جمله های آوازیت عجله میکنی توجه به Forte Pianoیک قطعه رو بسیار باطراوت میکنه گردش ملودی بین نت ها در محدوده درآمد خوبه ولی مواظب خسته کنندگیش باش.با ضد ضرب ها و سنکوب قطعت بهتر میشه.وحتی میتونی بعضی وقتا سرضرب جمله هاتو عوض کنی و.... البته نظر شخصی هست.
در کل مضراب هات خوب و بجاست و دستات آمادست.دنبالشو بگیر ممنون

siamaksadrara
Thursday 1 April 2010, 12:38 AM
ضمن عرض سلام خدمت عزیز علاقه مند و با استعداد ، آقا سیامک باید عرض کنم بنده پس از گوش کردن قطعه تون یک سری نکات کلی به ذهنم رسید که خدمت شما خواهم گفت :

همان طور که واضحه قصد استفاده از افشاری دو را داشتید( همین طوره؟)خوب شما چندتا گوشه از افشاری را در قطع هتون قرار دادید؟
گوش من تا لحظه ی آخر انتظار شنیدن مویه (یا حالا به قول تهرانی ها جامه دران ) و حزین و رهاب و قرایی و عراق و ... داشت ولی شما فقط در محدوده ی درآمد اون هم نه به طور کامل حرکت میکردید. اینجاست که ارزش گوشه ها مشخص میشه . در واقع این ها ابزار های ما هستند که یکی از استفاده هاش در ساختن قطعه است.
خودتون بهتر میدونید ،یکی از معیار هایی که به قطعه ی شما ارزش میده اینه که چقدر شما به ردیف مسلطید و از اون در ساخت قطعه تون استفاده میکنید. نکته ی دیگری که باز به طور مختصر اشاره خواهم کرد اینه که من وقتی فهمیدم قطعه تمام شد که دیگه هیچ صدایی نشنیدم یعنی گوش من هنوز منتظره بقیه ی قطعه بود منظورم اینه که شما نت خاتمه تون روی فا تمام شد ولی آیا تا به حالا دیدید کسی افشاری را روی فا تمام کنه ؟ در واقع یک دو کم داشت که بشه دو - فا - دو .
برای جمع بندی شما برای خلق ملودی مشکلی ندارید و ذهن شما ذهن خلاقه ولی توصیه میکنم ردیف را دست کم نگیرید و به ارکان گوشه ها دقت کنید دونستن دقیق نت شروع ، ایست ،شاهد،خاتمه به شما کمک میکنه که بدونید کجا توقف کنید و حول چه نقطه ای باید با ملودیتون بازی کنید و...

در کل بسیار سپاسگزارم بخصوص از اینکه زحمت میکشید و فایلتون را به صورت تصویری در اختیار دوستان قرار میدید.
ضمن تشکر فراوان از شما استاد بزرگوار که لطف کردید و وقت گذاشتید که قطعه ی بنده رو گوش گنید
دز ابتدا باید عرض کنم که فرمایشات شما کاملا بجاست و این قطعه که با قالب افشاری نواخته شده باید تمامی گوشه ها از قبیل جامه د ران و عراق و........... در اون رعایت میشد

(البته با توجه به اینکه بنده حدود 2 سال هست که سنتور رو شروع کردم) با این وجود با دستگاه افشاری و گوشه های اون آشنایی دارم
ولی برای ایجاد یک تم و backgroundیک داستان الزاما برای خلق یک قطعه نیازی به تمام گوشه های
یک دستگاه نداریم(البته آنگونه که تحقیق کردم و از اساتید خودم شنیدم)
ما نیاز به حالتی داریم که تداعی کننده ی اتفاقات باشه (که البته در این هم ناموفق بودم:دی )به هر روی این ضغف من بوده و اسعی و امید بر آن دارم که در اجراهای بعدی تمامی قوانین رو رعایت کنم
ممنون میشم اگر نظرتون رو راجع به نحوه ی نواختن و مضراب زدنم هم بگید
با سپاس

philip_guitarist
Thursday 1 April 2010, 08:07 AM
عالی بووود .
آفرین آفرین

david_santoori
Thursday 1 April 2010, 10:29 AM
ضمن تشکر فراوان از شما استاد بزرگوار که لطف کردید و وقت گذاشتید که قطعه ی بنده رو گوش گنید
دز ابتدا باید عرض کنم که فرمایشات شما کاملا بجاست و این قطعه که با قالب افشاری نواخته شده باید تمامی گوشه ها از قبیل جامه د ران و عراق و........... در اون رعایت میشد

(البته با توجه به اینکه بنده حدود 2 سال هست که سنتور رو شروع کردم) با این وجود با دستگاه افشاری و گوشه های اون آشنایی دارم
ولی برای ایجاد یک تم و backgroundیک داستان الزاما برای خلق یک قطعه نیازی به تمام گوشه های
یک دستگاه نداریم(البته آنگونه که تحقیق کردم و از اساتید خودم شنیدم)
ما نیاز به حالتی داریم که تداعی کننده ی اتفاقات باشه (که البته در این هم ناموفق بودم:دی )به هر روی این ضغف من بوده و اسعی و امید بر آن دارم که در اجراهای بعدی تمامی قوانین رو رعایت کنم
ممنون میشم اگر نظرتون رو راجع به نحوه ی نواختن و مضراب زدنم هم بگید
با سپاس

سلام مجدد

نشستن و مضراب گرفتنتون خوبه ایرادی نمیبینم بخصوص طرز نشستنتون را من خیلی میپسندم . به لحاظ آرامش درونی هم ساز زدنتون قابل تحسینه . حالا بد نیست به این هم اشاره بکنم ، همین طور که میدونید دوربین ها و ضبظ ها و کلا وسایلی که ما ها باهاش در ارتباط هستیم یک جورایی ذهن رو در بند میکشند و این باعث میشه صد در صد حواس نوازنده به نوازندگیش نباشه ، که خوشبختانه شما خیلی خونسرد و راحت ساز میزنید.
من نمیدونستم 2 ساله ساز میزنید با 2 سال ، جدا نوازندگیتون شایسته ی تشویقه .:41:
در ضمن سیامک جان ما همه اینجا هم شاگردی هستیم لطفا تقسیم بندی نکنید . ممنونم ازتون.

siamaksadrara
Friday 2 April 2010, 01:19 AM
ضمن تشکر از شما
فصد تبعیض نداشتم دوست عزیز اینجا همه استاد هستند

آناهيتا 79
Saturday 3 April 2010, 08:13 AM
خيلي خوب بود . با اينكه يه خورده طولاني بود اما قشنگ بود . اون چيزهاي فني شو نمي تونم بگم چون ياد ندارم و تازه استادهاي خوبمون گفتند ، اما يه چيزي بگم : كراواتتون قشنگه ! :ap

Mezrab
Sunday 4 April 2010, 12:22 PM
بسیار زیبا، به نظر من اگر داستان همراهش دارید یه کتاب صوتی با همین بکگراند ایجاد کنید..جدا زیبا میشه..

kochar
Sunday 4 April 2010, 11:09 PM
خیلی خوب بود بهتون تبریک می گم. یه سوال دارم. داستانی که می نویسین حماسیه ؟

siamaksadrara
Sunday 4 April 2010, 11:29 PM
خيلي خوب بود . با اينكه يه خورده طولاني بود اما قشنگ بود . اون چيزهاي فني شو نمي تونم بگم چون ياد ندارم و تازه استادهاي خوبمون گفتند ، اما يه چيزي بگم : كراواتتون قشنگه ! :ap

ممنون از شما
در مورد کروات هم باید بگم که من هر جیزی که رنگ یک هویج تازه باشه دوست دارم

siamaksadrara
Sunday 4 April 2010, 11:46 PM
بسیار زیبا، به نظر من اگر داستان همراهش دارید یه کتاب صوتی با همین بکگراند ایجاد کنید..جدا زیبا میشه..

بله
البته نیاز به یک همراه و گوینده دارم که گوینده باید شرایط داشته باشه

آناهيتا 79
Monday 5 April 2010, 09:10 AM
ممنون از شما
در مورد کروات هم باید بگم که من هر جیزی که رنگ یک هویج تازه باشه دوست دارم
سلام.
اميدوارم اظهار نظر من ناراحتتون نكرده باشه ،من منظوري نداشتم. به هر حال اميدوارم يك ست كامل از هر چيزي كه رنگ هويج هست گيرتون يباد .
مرسي و ببخشيد اگه حرف نپسنديده اي زدم .:as

siamaksadrara
Monday 5 April 2010, 11:13 AM
سلام.
اميدوارم اظهار نظر من ناراحتتون نكرده باشه ،من منظوري نداشتم. به هر حال اميدوارم يك ست كامل از هر چيزي كه رنگ هويج هست گيرتون يباد .
مرسي و ببخشيد اگه حرف نپسنديده اي زدم .:as
خواهش میکنم بنده به هیچ وجه ناراحت نشدم و امید به این که مرزداران رو با یک دنیای نارنجیه نارنجی تقدیم همه ی دوستان میکنم
ممنون از توجه شما دوست عزیز که این قدر ریزبینانه و دقیق ویدیوی من رو مشاهده فرمودید
به هر روی محیط همون طور که دیوید عزیز گفتند باید
کلا همه چیزش مناسب و مرتب باشه
سپاس

siamaksadrara
Tuesday 6 April 2010, 04:18 PM
خیلی خوب بود بهتون تبریک می گم. یه سوال دارم. داستانی که می نویسین حماسیه ؟

سلام ممنون
خیر حماسی نیست ولی درون مایه ی جالبی داره جنر درام+عاطفی جالب هست
البته مشک آنست که خود ببوید
با تشکر

ham-nafas
Sunday 11 April 2010, 12:03 AM
شدیدا لذت بردم
واقعا و حقیقتا خیلی لدت بردم
کار شما خیلی خوبه

salarix20x
Monday 19 April 2010, 05:32 PM
سیامک جان خیلی خیلی زیبا بود ساختن قطعه جسارت بالایی می خواد و این موضوع رو هم بگم که خونسردانه به ساز میزنید این خیلی خوبه

با آرزوی موفقیت روز آفزون شما دوست عزیز