PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست مشاوره برای شروع یادگیری

arashmidos200x
Thursday 8 April 2010, 11:11 AM
سلام دوستان هنرمند و عزیز بنده ارش هستم و 21 سال سن دارم و تخصص اصلی بنده در ضمینه ی کامپیوتر و شبکه هست و اطلاعات من از موسقی همچون اطلاعات یک نوزاد از پرتاب شاتل است!
اما واقعا علاقه ی شدیدی به انواع موسقی دارم و سالهاست ارزوی نواختن سازی را دارم
میوخواستم از شما دوستان بپرسم که به نظر شما من میتونم پیانو یاد بگیرم؟ یعنی امیدی هست واقعا بشه یکی از اهنگهای محبوبمو خودم بزنم؟ کسی یا اموزشگاهی میشناسید که بتونه منو در یک مسیر صحیح راهنمائی و اموزش بده؟

واقعا خوشحال میشم که اگه منو راهنمائی کنید بلکه منم به ارزوی دیرینه ی خود یعنی نواختن پیانو برسم

hooman_gclassic
Thursday 8 April 2010, 11:39 AM
اگه واقعا بخاین . تلاش کنید میشه
رابرت شومان یکی از بزرگترین آهنگسازان دوران رومانتیک در سن 20 سالگی موسیقی رو شروع کرد و حتی تو سن 21 سالگی انگشت وسط دست راستش رو از دست داد ( عصبش قطع شد ) ولی در نامه ای به مادرش نوشت: درسته از کار افتادن انگشتم باعث شد که دیگه نتونم پیانو بزنم اما هنوز می تونم آهنگسازی کنم
این تلاش و پشتکار این آهنگساز بزرگ رو می رسونه
پس اگه شما هم تلاش کنید میشه

GhazalMusic
Thursday 8 April 2010, 03:50 PM
درود دوست خوب
جواب سوالتون فقط و فقط به خودتون بستگی داره.
اول انگیزه ی یادگیری مهمه "عشق"
عشق به موسیقی نه اینکه دوست داشته باشید سازی رو یاد گیرید تا فلان آهنگ رو بنوازید این دو با هم خیلی متفاوت هستن .
و دوم تا آخر احتیاج به , پشتکار در تمرین , جدیت, صبر و حوصله دارد تا جائ که فیزیک و روح با هم یکی شوند.
من مطمئنم که شما به آرزویتان میرسید اگر بخواهید غیر ممکن نیست. برایتان پیروزی آرزومندم.
خواستن توانستن است.

Irane-sabz
Thursday 8 April 2010, 05:20 PM
درود
دوست گرامی شما باید اول بگی که به چه نوع موسیقی علاقه مندی سنتی، پاپ و... تا بشه درست راهنمایی کرد

ماریا
Thursday 8 April 2010, 06:15 PM
چه جالب همه بچه های کامپیوتری عشق موسیقی دارن و یه کاری تو این زمینه کردن من هم کامپیوتر خوندم نرم افزار معلومه که چی میزنم دیگه

نه ربط به سن نداره و اصولا از انجایی که ما عادت داریم به حل مسائل پیچیده و شما هم که کار با انواع شبکه های کوچک و محلی و شهری و غیره و درست کردن یه شبکه جم وجور اصلا مشکلی در این زمینه ندارید مطمئن باشید که میتونید من استاد خوب تو این زمینه می شناسم

اگه میخواهید می پرسم میگم یکی که خانم شفایی توی چهار راه ولی عصر هستش تو مرکز موسیقی ازاد تدریس میکنه که یه زیر مجموعه از دانشگاه هنر واحد کرج هست. و یکی هم ایدین منعم البته شماره این باید از استادم بگیرم شاید هم کس دیگری رو معرفی کنه نمیدونم ولی اگه خواستید بچه ها ی دیگه هم میتونن به شما استاد معرفی کنن ولی اول باید سبک مورد نظرتون تو پیانو رو پیدا کنید البته اساتیدی که من گفتم همه کلاسیک درس مید ن .

arashmidos200x
Thursday 8 April 2010, 09:43 PM
کلاسیک دوست دارم اما کوک های اهنگهای لایت خارجی رو بیشتر دوست دارم

Parisa-Delbar
Thursday 8 April 2010, 10:37 PM
تلاش کن و پشتکار داشته باش
آرزو میکنم موفق بشی

you3f
Thursday 8 April 2010, 10:48 PM
منم رشته ام کامپیوتر بود الان موسیقی شده
من با یه جمله زندگی رو به خوبی میگذرونم:
"این نیز بگذرد"
و با یک جمله ی دیگه موسیقی رو برای رسیدن به هدفم ادامه میدم:
"هیچ چیز غیرممکن نیست"
این دو جمله رو با تمام وجود درک کن و در خود پرورش بده حتما موفق میشی.
*یک نکته ی دیگه غیر از این دو جمله:
1. خواستن
2. تفکر و تعقل
3. ایمان
"شاید این مباحث به نظر خیلی ها مسخره بیاد ولی ماهیت موسیقی(و تمام هنرها) بیشتر معنویات اند تا مادیات"
اگه مراحل معنوی هنر رو پله پله طی کنی به مباحث و باورهایی میرسی که خیلی جالب و کارآمد است. مثلا: "برای انجام کارها نیازی به چیزهای مادی نیست!"

arashmidos200x
Friday 9 April 2010, 08:50 PM
ممنون دوستان واقعا امیدوارم کردید حالا میشه یه راهنمائی واسهی شروع به کار بکنید؟ اوزشگاه یا استاد خاصی سراغ دارید؟

Peddy
Friday 9 April 2010, 11:16 PM
درود و خسته نباشید

دوستان عزیزی که نیاز به مشاوره برای شروع یادگیری پیانو و هرگونه پرسشی در این مورد دارند میتونند در این تاپیک مطرح کنند

با سپاس

pinky
Sunday 20 June 2010, 05:02 PM
گرچه دیگه معلوم نیست الان چه بلایی سرت امده آقای ارشمیدس هستی رفتی ولی این تاپیک جون میده واسه این شعار :

دیشب داشتم فیلم جولی و جولیا رو میدیدم رو پسترش شعار جالبی داشت البته بر خلاف اکثر فیلمهای هالیوودی

Do you have what it takes
passion - ambiton - butter

شهوت و علاقه - بلند پروازی - کره! (یک جور نوستالژی منظوره از کره یه قلقلک احساسی) آخه فیلم راجبه آشپزیه

arashmidos200x
Sunday 20 June 2010, 05:55 PM
دوست عزیز من هستم و به تاپیک سر میزنم و اینکه متاسفانه هنوز شروع نکردم اما همچنان پیگیرش هستم اگر این اراده یخورده دیگه جون بکنه شروع کنم این تابستون!

Cellist
Sunday 20 June 2010, 06:51 PM
اگه میخوای پیانو یاد بگیری فقط باید تمرین داشته باشی وگرنه از نظر جسمی و فیزیکی هیچ محدودیتی در این ساز وجود نداره!

pinky
Monday 21 June 2010, 12:57 AM
میگم حالا که هستی می خواستم بهت بگم این حرف ها و این چیزایی که شنیدی که همش حرف بود خیلی به کارت نمیاد شعار و جو دادن های اینجوری برا اولش خوبه ولی بعدا بدردت نمیخوره از نظر من مهمترین امر تو یادگیری موسیقی یعنی اموزش ساز تهیه ی اون ساز برای اون آدم هست
باورت نمیشه شاید الان میگی یعنی چی؟ ولی این خیلی مهمه خیلی حیاتیه یعنی تو الان مثلا اگه یه گیتار داشتی تو خونه یا مثلا یه کلارینت هی میرفتی طرفش هی باهاش ور میرفتی و اصلا این جریان کلا خودش میبرتت

اصلا من الان یادم نیست این دو سه سالی که دارم کار میکنم کی گذشت این که سبکت ببین چی میخوای باشه از حالا اصلا معنی نداره اصلا تو که اولش درکی نداری که سبک اصلا چی هست نه به خاطر اطلاعات عمومی آره شاید بدونی مثلا گیتار کلاسیک داره و فلامینکو و پاپ ولی آیا واقعا کسی که داره شروع میکنه اصلا میفهمه اینا چی هست چه فرقی داره بعدشم یه قل دوقل نیست که بخوای ته توی این سبک ها رو در بیاری شدیدا هم کار اشتباهیه اصلا شخص اینطوری نباید با سبک ها آشنا بشه این طوری بد تر افسرده میشه این که تو چقدر از موزیک مثلا کلاسیک درک داری یه مساله ی موسیقیاییه که در طول زمان بدست میآد و تو باید تو این راه دود چراغ بخوری حالا حالا ها کار یک روز و دو روز و یک ماه نیست باید کار کنی روش باید بشنوی اون موسیقی رو کارهای برجسته شو نگاه کنی ببینی اصلا این گیتار کلاسیک چی هست یعنی چی .. این فقط یه مقدمه است که باز هم به تو دید کاملی نمیده و میبینی همینطوری میره جلو و من میتونم 10 صفحه ی دیگه برات بنویسم که چه بلاهایی در ادامه ممکنه به سرت بیاد و میبینی ؟ اینا خیلی اهمیت نداره اول کار
من گیتار کلاسیک میزنم!!!!!!
من ویلون ایرانی میزنم!!!!!!!
من پیانو جز میزنم!!!!! (آره جون عمت) پیانو جز !! آره اگه تو پیانو جز میزنی پس منم آرمسترانگ هستم!!!!

اینا همش حرفه عزیزه دل انگیره برادر باورت نمیشه که چقدر مهمه که ساز تو تهیه کنی البته نه اینکه همینجوری هشی بریا و یه اندک تحقیقی بدک نیست اما موظب باش زیاد نشه چون سریع افسرده میشی الان تو یه پله اومدی یعنی میدونی که پیانو میخوای خب عالیه (خودمونیم من هم بع عنوان کسی که ویلن میزنه بت میگم عالیه گوره بابایه بقیه ساز ها پیانو بزن و سلفژ برو و اونوقت فهمی خواهی پیدا کرد که خودت کف میکنی ) نمیدونم هارمونی میدونی چیه یا نه ولی کسی که پیانو میزنه خیلی فهم هارمونیکش بالا میره من خودم تا وقتی دو نوازی و هم نوازی نزدم نمی فهمیدم ولی پیانیست از اولین درس کتاب با این مساله درگیره فوق العاده
پس میگفتم الان فقط فکر یه کیبردی پیانویی چیزی باش با کیبرد کاسیو هم میتونی شروع کنی درگیر این چیزا نکن خودت رو دیگه هم این ورا پیدات نشه تا وقتی ساز گیر نیاوردی !!!!!!!!!!!!

واقعا مهمه این مساله میتونم از این مساله توی تاپیک جداگانه دفاع با دلیل و منطق و بحث کارشناسی
وقتی ساز رسید توی اتاقت تمام ---> تو افتادی در دنیای موسیقی

من خودم سالها بود میخواستم ساز بخرم شروع کنم ولی ببین نامرد اصلا معلوم نمیشه کی میگذره این وقت هیچی به هیچی باورت شاید نشه ولی من اگه ساز خواهرم نبود اصلا شروع نمیکردم == تنبلی بی انگیزگی خب که چی بشه اما وقتی ساز میزنی تاثیرات خوبشم میبینی توی خودت یعنی مثل این میمونه که میگن کسی نمیتونه خودش رو 100 در صد در یه شرایطی تجسم کنه و این کار استباهیه یعنی که تو الان که ساز ندازی و نمیزنی نمیتونی بگی خب که چی بشه؟ چون تو توی اون شرایط نیستی ولی فکر میکنی میدونی چه جوریه

ولی کلان فقط فکر خریدن یه ساز باش خیلی مهمه من به شرط چاقو این چیزا رو بت گفتم!
بعد اگه خواستی میتونی یقیه من رو بگیری !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

itmanager
Monday 21 June 2010, 10:30 AM
سلام من هم با پينکي موافقم

من ساز تهيه کردم. پيانو اکوستيک هم هست . يک مدت هم کنسواتوار کلاش رفتم پيش اساتيد واقعا عالي ولي بعد از اينکه يک مدت فاصله افتاد بين کلاسم خيلي سرد شدم و حالا مي خوام دوباره شروع کنم چون ساز دارم و هر روز جلوي چشمم
ولي الان مي دونم بايد از سولفژ شروع کنم چون خيلي خيلي مهمه و دارم دنبال يک استاد خوب مي گردم ( در ضمن من هم کامپيوتري هستم البته فناوري اطلاعات )

راستي اگر استادي براي تدريس خصوصي سلفژ و پيانو مي شناسين بهم پيام خصوصي بدين

مرسي

arashmidos200x
Monday 21 June 2010, 10:53 AM
دوست عزیز پینکی جان اولا واقعا ممنون بابت وقت گرانبهایی که واسه نوشتن این صحبتها گذاشتی . ببین من واقعا از موسیقی سر در نمیارم اما ازونجائی که واقعا پیانو که گوش میکنم حال میکنم دوست دارم یاد بگیرم و ازین میترسم که در عمل شاید نتونم ادامه بدم یا خوشم نیاد اما واقعا ساز قشنگیه از دید من . در مورد اینکه میگی ساز رو بخرم باید بگم من واقعا همچین پولی ندارم واسه پیانو خیلی گرونه اما پسر عموم چند سال پیش یه کیبرد خرید اما ادامه نداد فک کنم بتونم ازش قرض بگیرم چون انداختتش تو انباری نمیدونم بدرد اینکار میخوره یا نه اما ازین گنده هاس!

اما من خیلی دوست دارم یه استادی پیدا کنم که اولا با توجه به اینکه من هیچی حالیم نیست بتونه یجوری به من یاد بده که واقعا ببینم در توانائییم هست اینکار یا خیر

حالا شما دوستان اگه کسیو میشناسید میشه راهنمائیی بکنید؟

pinky
Monday 21 June 2010, 01:39 PM
تهرانی دیگه؟

اگه تهرانی که حله دیگه
چیزی که زیاده معلم و آموزشگاه هر جا نگاه میکنی یه آموزشگاه مویسقیه ولی من یه معلم داشتم حیف رفته هلند ادامه تحصیل وگرنه خوراک خودت بود اینقدر بهت روحیه میداد حیف که نیستش و گرنه من به شرط چاقو میگفتم بری پیشش معلم که زیاده اما من فقط چون با همین کار کردم میتونستم همین رو بهت پیشنهاد بدم

ولی راستی برو این کیبرده رو از پسر عموت بگیر جان تو این کلید این ماجراست دیگه حله حله پول هم نمیخواد بدی فکر خرید و ماجرای خرید ساز هم نخواهی داشت

کسایی که پیانو کار میکنند هم باید یه معلم که به روحیاتت بخوره بت معرفی کنند البته من خودم بیشتر آموزشگاههای تهران شخم زدم اسامی اکثرشونم دارم ولی بدردت نمیخوره چون من نمیدونم که چه جور آدمایی هسن باید از شاگرداشون بپرسد

مثلا خانم حکیم آوا خیلی معروف تو تهران نمیدونم اگه مبتدی هم درس بده اصلا
خانم پرتو معروفه
آقای جواد عبداللهی معروفه

باز مثلا از اینا کمتر معروف آقای مرادیان هست
یا سامان احتشامی
البته خیلی های دیگه هم هستند
میتونم اینجا برات حداقل 50 60 تا اسم بیارم ولی بدردت نمیخوره اما اون 3 تا بالایی دیگه خیلی معروفن
(اون آقای عبداللهی از شاگردهای آقای جواد معروفی هست خانم پرتو هم همین طوره )

arashmidos200x
Tuesday 22 June 2010, 09:01 AM
من منطقه سعادت اباد هستم اسن اقای عبدالهی کجاست؟ کسی میدونه چجوری میشه گیرش اورد؟ شماره ای ادرسی

arashmidos200x
Tuesday 22 June 2010, 09:02 AM
بعد یه چیزی من سبک های غربی رو بیشتر میپسندم تا ایرانی این اقا چه سبکی درس میده؟

arashmidos200x
Tuesday 22 June 2010, 11:28 AM
این اهنگو گوش کنید من غش و ضعف میرم واسش ارزومه همچین اهنگی بتونم بزنم دانلود (You can see links before reply)

شاهين
Tuesday 22 June 2010, 12:28 PM
ببخشيد من ميخواستم برم كلاس پيانو ميخواستم بدونم اين خانوم كلارا كه در كنسرواتوار تدريس ميكنه رو كسي ميشناسه ؟

كارش خوبه ؟

ممنون

arashmidos200x
Wednesday 30 June 2010, 05:36 PM
اقا اون ارگی که میگفتم یاماها مدل PSR-170 بود این واسه شروع کار اموزش پیانو بدرد میخوره؟

DesironnA
Wednesday 30 June 2010, 06:09 PM
درود
من از مارکهای کیبورد سر در نمیارم. سئوالم اینه: چند کلاویه داره این کیبوردی که گفتی؟
اگر پنج اکتاو داشته باشه برای زدن کتابهای بیر و هانون و چرنی خوبه به نظرم.

arashmidos200x
Thursday 1 July 2010, 11:08 AM
دوست عزیز مثل اینکه شما در جریان بحث نبودید من اصلا ازین چیزائی که گفتید سر در نمیارم D; میشه توضیح بیشتر بدید؟

mehransat
Friday 2 July 2010, 04:43 PM
سلام خدمت شما . من خیلی علاقه به پیانو دارم و میخواستم که به طوره حرفه ای یاد بگیرم ولی متاسفانه وقت کلاس رفتن رو ندارم میخواستم ببینم میشه خود ادم خودش یاد بگیره و راهش چی هستش با تشکر

mojtaba_bahador
Friday 2 July 2010, 08:17 PM
سلام خدمت شما . من خیلی علاقه به پیانو دارم و میخواستم که به طوره حرفه ای یاد بگیرم ولی متاسفانه وقت کلاس رفتن رو ندارم میخواستم ببینم میشه خود ادم خودش یاد بگیره و راهش چی هستش با تشکر
سلام دوست عزیز. هیچ کاری نیست که انسان نتونه انجام بده. فقط تصمیم میخواد با پشتکار.
بنده خودم 12 ساله که سنتور میزنم، سبک استاد پایور،کامکار و... کار کردم. نسبتا در حد مطلوبی ساز میزنم اما باور میکنید که من فقط 12 جلسه در طول 1 ماه کلاس رفتم؟
فقط خودم کار کردم. چون خیلی علاقه داشتم. در حال حاضر هم دارم آخرین آهنگی که توسط مرحوم استاد پایور زده شده رو، در میارم و واسه جشنواره آماده میکنم.
اینا رو گفتم تا اگه واقعا علاقه داشته باشی، بری جلو.
فقط یه چیزی رو یادت نره که با استاد راه 10 ساله رو در مدت 5 سال، طی میکنی
موفق باشی

DesironnA
Friday 2 July 2010, 08:27 PM
دوست عزیز مثل اینکه شما در جریان بحث نبودید من اصلا ازین چیزائی که گفتید سر در نمیارم D; میشه توضیح بیشتر بدید؟

بسیار خب...
روی کیبوردت اون دکمه هایی که باهاش مینوازند (سیاه و سفید) روی هم چند عدد هستند؟

mehransat
Sunday 4 July 2010, 09:56 AM
با تشکر از شما میخواستم برای یاد گیری پیانو از کجا شروع کنم باید اهنگی رو گوش کنم و بزنم یا از کتاب بخونم .شما چه راهی پیشنهاد میکنید .

piano78
Sunday 4 July 2010, 10:44 AM
سلام دوستان خوبم. من برای دختر 7 ساله ام دنبال یه معلم خوب پیانو میگردم. دخترم دوره ی ارف رو به تازگی در موسسه آقای نظر تموم کرده. اگه ممکنه یه مربی خوب به من معرفی کنید تا این دختر من هم عاشق این ساز بشه و بعد از یه مدتی خدانکرده زده نشه!!!

mojtaba_bahador
Sunday 4 July 2010, 10:58 AM
با تشکر از شما میخواستم برای یاد گیری پیانو از کجا شروع کنم باید اهنگی رو گوش کنم و بزنم یا از کتاب بخونم .شما چه راهی پیشنهاد میکنید .
سلام. به نظر من شما در مرحله اول، هر سازی رو که بخوای شروع کنی حداقل باید 5 شش ماه فقط آهنگهای اون ساز رو گوش کنی (هر سبکی که مایلی) و در این مدت به هیچ عنوان به خودت اجازه ندی آهنگهای دیگه رو گوش کنی. با این کار دو مسئله پیش میاد:
1- اینکه گوش شما به شدت قوی میشه و آمادگی شما بسیار بسیار بالا میره برای یادگیری. بطوریکه همه اعتراف کنن استعداد شما در یادگیری بسیار زیاده.
2- اگر شما فقط با گوش کردن یکی دوتا آهنگ از پیانو، عاشق این ساز شده باشی و واقعا بهش علاقه نداشته باشی، توی این مدت از این ساز زده میشی و دیگه بدت میاد از همه آهنگهای پیانویی. اگر هم واقعا خوشت بیاد، هر روز به مفهوم آهنگها بیشتر پی میبری و بیشتر عاشق اون ساز میشی.
ضمنا آهنگها رو اونقدر باید گوش کنی که اونا رو حفظ بشی و بتونی با دهنت اون آهنگها رو بزنی. در اینصورت دو هدف بالا که ذکر شد، محقق میشه.
موفق باشید

arashmidos200x
Sunday 4 July 2010, 01:06 PM
بسیار خب...
روی کیبوردت اون دکمه هایی که باهاش مینوازند (سیاه و سفید) روی هم چند عدد هستند؟

61 عدد کلیده

pinky
Sunday 4 July 2010, 04:41 PM
این اهنگو گوش کنید من غش و ضعف میرم واسش ارزومه همچین اهنگی بتونم
سلام جناب ارشمیدس سالمی برادر؟ چی شد رفتی اون کیبرد رو بگیری؟
عزیزم من نتونستم این فایل رو دانلود کنم ولی در رابطه با سبک ها در قطعات پیانو مطلبی رو بهت میگم
ببین عزیزم پیانو یه سازی هست که از اون روزی که ساخته شد و اصلا به شکل امروزی نبود تا همین الان که بنده در خدمتتم آثار زیادی براش نوشته شده و هم چنین بخاطر ویژگی هایی که داشته حتی آثاری که برای سازهای دیگه هم نوشته شده رو برای پیانو هم تنظیم کردند حالا اگه خیلی نمیدونی تنظیم چیه طوری نیست فکر کن بیشتر قطعه ها رو میتونن باش یه کاری کنن که با پیانو هم بشه نواختش خب ؟ پس میبینی که خیلی گسترده میشه

ولی شما وقتی میخوای بری پیانو یاد بگیری لازم نیست حتی از یه دونه از این مسائل بالا هم سر در بیاری بعد هم نگران نباش چون اصولا تو وقتی موسیقی میخواهی یاد بگیری
نمیشه که بری به معلم یا استادت بگی آقا من فقط اومدم این قطعه یاد بگیرم و برم دیگه
دقیقا واسه همینه که میگم اصلا برای هنرجو ی صفرکیلومتر لازم نیست از سبک و مکتبی که میخواد کار کنه اطلاع داشته باشه (بخاظر اینکه اون اصلا اول کار درکی نداره)
حالا خدا رو شکر پیانو در کشور ما فقط یک جور تدریس میشه و نمیخواد نگران باشی مثلا اگه ویلن میزدی ممکن بود بیشتر دچار سردرگمی بشی
خلاصه منظور کلی من اینه که شما چه بخوای باباکرم بزنی چه بخوای کنسرتو پیانو شوپن بزنی اولیش میری یه جا ok؟ پس سریعا برو و وقت رو طلف نکن ! بعدها این خودتی که باید تصمیم بگیری که میخوای باباکرم بزنی یا کنسرتو پیانو شوپن!

DesironnA
Sunday 4 July 2010, 04:56 PM
61 عدد کلیده
بسیار عالی. این کیبورد به درد یادگیری پیانو میخوره. البته اگر قادر به خرید پیانو نیستید.
با اجازه مدیر محترم انجمن پیانو، پیشنهاد میکنم کتاب های بیر و هانون و چرنی رو تهیه کنید و زیر نظر یک استاد خوب شروع کنید. تجربه ثابت کرده بدون خود آموزی روند یادگیری رو بسیار بسیار کند میکنه.
سپاس

pinky
Sunday 4 July 2010, 05:00 PM
سلام. به نظر من شما در مرحله اول، هر سازی رو که بخوای شروع کنی حداقل باید 5 شش ماه فقط آهنگهای اون ساز رو گوش کنی (هر سبکی که مایلی) و در این مدت به هیچ عنوان به خودت اجازه ندی آهنگهای دیگه رو گوش کنی. با این کار دو مسئله پیش میاد:
1- اینکه گوش شما به شدت قوی میشه و آمادگی شما بسیار بسیار بالا میره برای یادگیری. بطوریکه همه اعتراف کنن استعداد شما در یادگیری بسیار زیاده.
2- اگر شما فقط با گوش کردن یکی دوتا آهنگ از پیانو، عاشق این ساز شده باشی و واقعا بهش علاقه نداشته باشی، توی این مدت از این ساز زده میشی و دیگه بدت میاد از همه آهنگهای پیانویی. اگر هم واقعا خوشت بیاد، هر روز به مفهوم آهنگها بیشتر پی میبری و بیشتر عاشق اون ساز میشی.

نه عزیز من این نسخه ی شما برای یه هنرجوی 0 کیلومتر اشتباه است
شاید این نسخه بدرد کسی که مثلا 2 یا 3 سال قبلا کار کرده میخوره

ضمنا آهنگها رو اونقدر باید گوش کنی که اونا رو حفظ بشی و بتونی با دهنت اون آهنگها رو بزنی.

نه عزیزم شاید یکی از راه ها اینی باشد که عرض کردید اما هزار و یک راه دیگر هم وجود دارد
در ضمن یه قول مرحوم مجتبی میرزاده شما باید به هنرجو در باغ محبت نشون بدید نه بن بست وحشت

کاملا غلط هست این نسخه ی شما برای هنرجوی تازه کار و اگر مایل بودید میتوان رو آن بیشتر صحبت کرد تا من هم دلیل های شما را بشنوم

با تشکر از شما میخواستم برای یاد گیری پیانو از کجا شروع کنم باید اهنگی رو گوش کنم و بزنم یا از کتاب بخونم .شما چه راهی پیشنهاد میکنید

دوست عزیز شما اگر مایل به یادگیری پیانو هستید ابتدا باید اقدام به تهیه ی یک کیبرد ارزان قیمت کنید
و به کلاس پیانو بروید >>>>>>>>>>همین !!!!!!!!! و از آن لذت ببرید

دوستان توجه بفرمایید پیرامون این روشی که ذکر کردم صحبت های زیادری دارم و اگر کسی مایل بود می شود بیشتر و کامل تر راجع به آن بحث نمود

Khashayar
Sunday 4 July 2010, 05:52 PM
درود

دوست عزیز شما اگر مایل به یادگیری پیانو هستید ابتدا باید اقدام به تهیه ی یک کیبرد ارزان قیمت کنید
پینکی عزیز مخالف هستم!!!
چرا کیبورد ارزان قیمت؟
به نظر من ابتدا باید سعی بشه یک پیانو خرید آکوستیک خرید...اگر مشکل بودجه وجود داره یک پیانو دیجیتال ارزان قیمت باید تهیه کرد...
من هیچ وقت موافق یادگیری پیانو با کیبورد معمولی نبودم حداق باید کیبوردی باشه که کلاویه هاش مناسب پیانو نوازی باشه اگر هم قرار هست با کیبورد شروع کرد...نه کاسیو 150 تومنی که کلاویه های پلاستیکی و بدرد نخورش حتی به درد کیبورد نوازی هم نمیخوره...
بعدا هنرجو دچار مشکلات زیادی میشه اگر با کیبورد های ارزون قیمت که کلاویه هاش مناسب نیست شروع کنه...
به هر حال این نظر من بود...
پاینده باشید

arashmidos200x
Sunday 4 July 2010, 07:49 PM
درود

پینکی عزیز مخالف هستم!!!
چرا کیبورد ارزان قیمت؟
به نظر من ابتدا باید سعی بشه یک پیانو خرید آکوستیک خرید...اگر مشکل بودجه وجود داره یک پیانو دیجیتال ارزان قیمت باید تهیه کرد...
من هیچ وقت موافق یادگیری پیانو با کیبورد معمولی نبودم حداق باید کیبوردی باشه که کلاویه هاش مناسب پیانو نوازی باشه اگر هم قرار هست با کیبورد شروع کرد...نه کاسیو 150 تومنی که کلاویه های پلاستیکی و بدرد نخورش حتی به درد کیبورد نوازی هم نمیخوره...
بعدا هنرجو دچار مشکلات زیادی میشه اگر با کیبورد های ارزون قیمت که کلاویه هاش مناسب نیست شروع کنه...
به هر حال این نظر من بود...
پاینده باشید

د.ست عزیز خوب مثلا ببین من الان پول ندارم پیانو درست حسابی بخرم و دوستم ندارم چیزی بگیرم که بعدت همه بگن این اشغاله برو عوضش کن پش فکر میکنم با کیبرد شروع کردن خوب باشه البته من نمیدونما اینطوری فکر میکنم

در ضمن دوستان اگر کسیو میشناسید پیانو با شرایط اقساطی خوب میده معرفی کنید

pinky
Sunday 4 July 2010, 11:08 PM

من با این حرفت موافقم آشو جان

چرا کیبورد ارزان قیمت؟

خب آشو جان خودت بهتر میدونی که وقتی یه نفر می خواهد ساز زدن رو شروع کنه مشکلات زیادی سر راهش می بینه از مسائل مالی بگیر تا حرف دیگران و دسترسی نداشتتن به مرجع قابل اطمینان یا هر گونه مسئله ی بی ربط به موسیقی که دیگه خدا رو شکر توی موسیقی زیاده

ولی ببین جدا از بحث مالی قضیه یه مساله ی هست به نظرم ببین آشون جان همه ی کسایی که می خوان بیان موزیک کار کنند که مثل هم نیستند به نظر من این حرفت شاید برای کسی که میخواد جدی کار کنه خیلی خوب باشه چون شاید بعدا خودش یه جایی بفهمه که کاش با پیانو شروع کرده بودم ولی به نظر من برای کسی امثال این دوستمون آقای ارشمیدس یه خورده ایده آلیستیه و یه جورایی کاربرد نداره (میدونی تو با گفتن این حرف به این آدم شاید کلا از پیانو زدن پشیمونش کنی در صورتی که میتونستی بهش بگی : نه تو هم بیا پیانو عزیزم چه ایرادی داره

کلا من که پیانیست نیستم که بخوام از لحاظ فنی بررسی کنم (گرچه زیاد خوندم که واقعا هم به صلاح نوازنده نیست که با کی برد شروع کنه) اما من صحبتم بیشتر پیرامون این قضیه است که شاید یک کیبرد ارزان راه رو خیلی هموار کنه برای طرف به نوع دیگه میشه گفت شاید اگه شخص ماه ها وقتش صرف خرید یک پیانو بشه که ممکن هم هست وسط راه افسرده و پشیمون بشه
شاید در همون اول خیلی لازم نبود که ما اینقدر بش گیر بدیم تا اینکه افسرده اش کنیم

این بحث از جهاتی خیلی نزدیک به همون بحث انتخاب سبک قبل از شروع ساز زدن هست که توی پست های قبلی من بیشتر راجع بهش صحبت کردم

حالا که تا اینجا اومدی آشو جان نظرت راجع به اون بحث چیه؟ (انتخاب سبک قبل از شروع ساز زدن)

mojtaba_bahador
Monday 5 July 2010, 03:28 PM
سلام دوست عزیز. از اینکه از پاسخم انتقاد کردی ممنونم.
نقل قول از شما رو با آبی مینویسم و نقل قول از خودمو با قرمز:

در پاسخ به این قسمت:
(در ضمن یه قول مرحوم مجتبی میرزاده شما باید به هنرجو در باغ محبت نشون بدید نه بن بست وحشت)
باید خدمتتون عرض کنم که شما پست قبلی منو نخوندید(پست شماره 26) من در این پست نوشته بودم که:
سلام دوست عزیز. هیچ کاری نیست که انسان نتونه انجام بده. فقط تصمیم میخواد با پشتکار.
و در ادامه همین پست عرض کردم:
فقط یه چیزی رو یادت نره که با استاد راه 10 ساله رو در مدت 5 سال، طی میکنی
این جواب رو در پاسخ به این سئوال از طرف mehransat عزیز گفته بودم که:

نوشته اصلي بوسيله mehransat You can see links before reply (You can see links before reply)

و فکر نمیکنم که این بن بست وحشت باشه!!!!؟؟؟
.
در پاسخ به این قسمت از فرمایش جناب عالی:
دقیقا واسه همینه که میگم اصلا برای هنرجو ی صفرکیلومتر لازم نیست از سبک و مکتبی که میخواد کار کنه اطلاع داشته باشه (بخاظر اینکه اون اصلا اول کار درکی نداره)
باید خدمت با سعادتتون عرض کنم که اگر کسی از آهنگی خوشش بیاد و عاشق یه ساز بشه، مطمئنا درک داره و حداقل اون آهنگ و یا اون ساز، احساساتشو تحت تاثیر قرار داده. منتها بخاطر کم بودن اطلاعاتش در زمینه موسیقی، فقط نمیدونه سبک چیه و آیا اصلا سبکهای مختلفی وجود داره یا نه و این دال بر این نیست که ایشون از موسیقی درکی نداره.
وقتی کسی از یه ساز خوشش میاد دو حالت داره:

1- ممکنه بعد از فشارهای زندگی یا شکست عشقی و مسائلی از این قبیل، رو به گوش کردن یه آهنگ با یه ساز خاصی بیاره و در اون لحظه براش آرامش بخش باشه.....در این مورد شخص فکر میکنه که از اون ساز رو دوست داره در صورتی که فقط فکر میکنه و حرف خودشو باور داره و کوتاه هم نمیاد

2- شخص تحت تاثیر هیچ عاملی نباشه و بعد از گوش دادن به یه آهنگ با یه ساز خاص، عاشق اون ساز میشه یا اینکه نوازندگی شخص خاصی رو میبینه و ایمان داره که از عهده اش برمیاد.

دو حالت موجود رو شخص مبتدی میتونه با همون عرض بنده بهش برسه که گفتم:
سلام. به نظر من شما در مرحله اول، هر سازی رو که بخوای شروع کنی حداقل باید 5 شش ماه فقط آهنگهای اون ساز رو گوش کنی (هر سبکی که مایلی) و در این مدت به هیچ عنوان به خودت اجازه ندی آهنگهای دیگه رو گوش کنی.
اینو قبول دارم شاید 5 شش ماه رو برای ایشون زیاد گفته باشم.

پاسخ این قسمت رو هم قبلا دادم ولی مثل اینکه خوب نخوندید!

حالا خدا رو شکر پیانو در کشور ما فقط یک جور تدریس میشه و نمیخواد نگران باشی مثلا اگه ویلن میزدی ممکن بود بیشتر دچار سردرگمی بشی
خلاصه منظور کلی من اینه که شما چه بخوای باباکرم بزنی چه بخوای کنسرتو پیانو شوپن بزنی اولیش میری یه جا ok؟

اینم از پاسخش:
سلام. به نظر من شما در مرحله اول، هر سازی رو که بخوای شروع کنی
من مختص پیانو نگفتم!!!!؟؟؟؟

پاسخ به انتقادتون که فرمودید:
خدمتتون عرض کنم که کسی که 2 سه سال کار کرده دیگه نیازی به این نسخه نداره که بفهمه آیا به سازش علاقه داره یا نه. من این نسخه رو برای وقتی میدم که قبل از خرید ساز و اتلاف وقت، شخص استعداد خودشو بشناسه و ببینه توی چه زمینه و چه سازی میتونه به کمال برسه.

پس سریعا برو و وقت رو طلف نکن
اینکه صرفا بیاد و هزینه کنه و وقت بذاره، توجیهی نداره که حتما پیشرفت میکنه. بنده بعد از 12 سال سنتور نوازی، از صدای سه تار خیلی بیشتر از سنتور خوشم اومده و 1 ساله که دارم سه تار هم کار میکنم اما این رو در خودم میبینم که یاد گیری من در سه تار خیلی ضعیفه با اینکه از صداش بیشتر خوشم میاد. (حالا چرا و به چه علت، بحثش جداست)

و اما یه انتقاد هم به این قسمت از بحثتون دارم:
با فرض اینکه دوستمون، به حرف شما گوش کنن و برن یه ساز ارزان قیمت بخرن، به هیچ عنوان نباید ساز ارزان قیمت بگیرن. همون طور که خدمت با سعادتتون عرض کردم بنده بعد از 12 سال نوازندگی سنتور و 2 سال تدریس، به این نتیجه رسیدم که ساز خوش صدا، به هنر آموز انگیزه میده و هنر آموز فکر میکنه که خودش داره اینقدر زیبا نوازندگی میکنه اما از این مسئله غافله که 70 و شاید 80 درصد یک اجرای خوب، داشتن یه ساز زیبا و از اون مهمتر، خوش صداست. این حرف من در مورد سنتور کاملا صادقه اما در مورد کیبرد فکر میکنم بحث جنسیت کلاویه ها و به دنبال اون راحت بودن نوازنده پشت ساز، پیش میاد.

ضمنا جناب pinky عزیز. بهتره که توی پستهاتون با حالت تهاجمی صحبت نفرمایید. البته این امکان هم وجود داره که بنده اشتباه کرده باشم ولی این گفته های شماست و خودتون قضاوت کنید:

نه عزیزم شاید یکی از راه ها اینی باشد که عرض کردید اما هزار و یک راه دیگر هم وجود دارد

کاملا غلط هست این نسخه ی شما برای هنرجوی تازه کار

مخصوصا این دو جمله آخر که شاید توهینی به عرایض بنده و سایر دوستان به حساب بیاد. هر کسی نظری داره و نظرش بسیار محترمه اما این دلیل نمیشه اینقدر قاطع و بدون توجه به حرف دیگران شما نظرتون رو اعمال کنید. اگر دقتی در بحث های بنده داشته باشید متوجه این موضوع خواهید شد که در هیچ قسمتی نظر خودم رو تجویز نکردم و در همه بحثهام، راهکار رو بصورت" نظر شخصی " دادم.

موفق باشید

pinky
Monday 5 July 2010, 09:59 PM
مطالب تون رو مطالعه کردم و ضمن تشکر از شما در اولین فرصتی که به دستم برسه پاسخ خاهم داد

Khashayar
Monday 5 July 2010, 10:57 PM
درود

خب آشو جان خودت بهتر میدونی که وقتی یه نفر می خواهد ساز زدن رو شروع کنه مشکلات زیادی سر راهش می بینه از مسائل مالی بگیر تا حرف دیگران و دسترسی نداشتتن به مرجع قابل اطمینان یا هر گونه مسئله ی بی ربط به موسیقی که دیگه خدا رو شکر توی موسیقی زیاده

ولی ببین جدا از بحث مالی قضیه یه مساله ی هست به نظرم ببین آشون جان همه ی کسایی که می خوان بیان موزیک کار کنند که مثل هم نیستند به نظر من این حرفت شاید برای کسی که میخواد جدی کار کنه خیلی خوب باشه چون شاید بعدا خودش یه جایی بفهمه که کاش با پیانو شروع کرده بودم ولی به نظر من برای کسی امثال این دوستمون آقای ارشمیدس یه خورده ایده آلیستیه و یه جورایی کاربرد نداره (میدونی تو با گفتن این حرف به این آدم شاید کلا از پیانو زدن پشیمونش کنی در صورتی که میتونستی بهش بگی : نه تو هم بیا پیانو عزیزم چه ایرادی داره

کلا من که پیانیست نیستم که بخوام از لحاظ فنی بررسی کنم (گرچه زیاد خوندم که واقعا هم به صلاح نوازنده نیست که با کی برد شروع کنه) اما من صحبتم بیشتر پیرامون این قضیه است که شاید یک کیبرد ارزان راه رو خیلی هموار کنه برای طرف به نوع دیگه میشه گفت شاید اگه شخص ماه ها وقتش صرف خرید یک پیانو بشه که ممکن هم هست وسط راه افسرده و پشیمون بشه
شاید در همون اول خیلی لازم نبود که ما اینقدر بش گیر بدیم تا اینکه افسرده اش کنیم

خوب ببین پینکی جان بحث مالی درست یکی از مهمترین مشکلات برای هنرجویان موسیقی هست و اکثرا برای خرید ساز خوب دچار مشکل میشن یکی از مهمترین دلایلش هم همکاری نکردن بسیاری از والدین هست برای خرید ساز خوب و تامین هزینه....
اما به نظر من و طبق آماری که گرفتم 90 درصد هنرجویان پیانو که با کیبورد های ارزون شروع کردن اولا مسیرشون عوض شده.دوما به شکست خوردن..سوم خیلی ها از پیانو زده میشن چون با صدای قابلامه که نمیشه حس پیانو نوازی داشت... و در آینده اونهایی که کمی پیشرفت میکنن با مشکلات بسیاری مواجه میشن که برای درست کردن اون مشکلات و ایراد ها باید کلی هزینه و وقت صرف کنند...
حالا شما اگر همه ی اینها رو با هم حساب کنی و یه دو دوتا چهار تا بکنی نتیجه این خواهد شد که باید با هنر جو رو راست بود و از اول همه چیز رو بهش گفت...
بهتره حداقل اگر مشکل مالی وجود داره با یه پیانو دیجیتار نسبتا ارزون شروع کنه تا با کیبورد...بعدا هم این پیانو دیجیتال به دردش خواهد خورد...
اگر کسی پول نداره پیانو دیجیتال بخره قسظی بخره اگر باز هم نمیتونه بخره صبر کنه و جمع کنه یا بره آموزشگاه تمرین کنه ولی کیبورد نخره..دلایل زیاده و من به همین چند تا بسنده کردم...اگر باز زمان اجازه بده بیشتر مینویسم...

حالا که تا اینجا اومدی آشو جان نظرت راجع به اون بحث چیه؟ (انتخاب سبک قبل از شروع ساز زدن)
خوب ما اینجا دوتا نکته مهم خواهیم داشت...
1.هنرجوئی که هیچ چیز از موسیقی نمیدونه...
2.هنرجوئی که تحقیق کرده یا شنونده حرفه ای بوده و اطلاعات متوسطی داره

خوب هنرجوئی که هیچ چیزی از موسیقی نمیدونه نمیتونه سبک انتخاب کنه...اصلا معنی و مفهوم سبک رو نمیدونه پس نمیشه با این عنوان که شما برو سبک انتخاب کن گیجش کرد...و از مسیر دورش کرد...از طرفی به نظرم هر کسی هر سبکی حتی جاز و بلوز میخواد بزنه باید از کلاسیک شروع که یک دوره تا استایلش شکل بگیره تا حدودی...
بعد با دانشی که در این مدت به دست میاره انتخاب سبک کنه و اون سبک رو دنبال کنه و چون خمیر مایه پیانو نوازی هم به دست آورده بسیار خوب پیشرفت خواهد کرد..

مورد دوم کسانی هستند که سبک ها رو میشناسن به واسطه ی تحقیق و مطالعه یا اینکه شنوندگان حرفه ای هستند...
این اشخاص اگر هم در نوازندگی صفر باشن از نظر دانشی بالاتر هستند و همین دانش کمک زیادی میکنه بهشون..این لاشخاص هم باید از کلاسیک شروع کنند اما فرقش اینه که این افراد هدف مند هستند و میدونند قراره به کجا برسند و در آینده چه سبک و استایلی رو دنبال کنند پس جهت گیریشون بهتر خواهد بود و زودتر به نتیجه میرسند...
ببینید انتخاب سبک کار راحتی نیست به خیلی چیز ها و مسائل ربط داره و نمیشه به این سادگی راجع بهش صحبت کرد..
پاینده باشید

arashmidos200x
Tuesday 24 August 2010, 12:36 PM
دوستان میدونم الان بگم هنوز شروع نکردم بهم میخندید بعد از اینهمه وقت اما یکارایی کردم یه کیبرد از پسر عموم گرفتم اما با چنتا استاد که حرف زدم همه گفتن نهایتا یکی دو جلسه بدرد میخوره و بعدش باید با پیانو کار کنی حتما اما من قیمت پیانوهارو که دیدم هم بیرون هم تو سایت یه تاپیکی بود دیگه چرت ترینشون 3 میلیونه و من عمرا نمیتونم بخرم از یه طرفم استادا و گالری دارا میگن الکتریک بیخوده اما تو یه سری بحث های فروم دیدم یه تعدادی نوشتن الکتریک خوب بهتر از اکوستیک بدرد نخوره حالا میخواستم یه راهنمایی بکنید که واقعا چه کنم منه بیچاره اکوستیک دست دوم چطوره؟

joojefarary
Tuesday 24 August 2010, 01:18 PM
دوستان میدونم الان بگم هنوز شروع نکردم بهم میخندید بعد از اینهمه وقت اما یکارایی کردم یه کیبرد از پسر عموم گرفتم اما با چنتا استاد که حرف زدم همه گفتن نهایتا یکی دو جلسه بدرد میخوره و بعدش باید با پیانو کار کنی حتما اما من قیمت پیانوهارو که دیدم هم بیرون هم تو سایت یه تاپیکی بود دیگه چرت ترینشون 3 میلیونه و من عمرا نمیتونم بخرم از یه طرفم استادا و گالری دارا میگن الکتریک بیخوده اما تو یه سری بحث های فروم دیدم یه تعدادی نوشتن الکتریک خوب بهتر از اکوستیک بدرد نخوره حالا میخواستم یه راهنمایی بکنید که واقعا چه کنم منه بیچاره اکوستیک دست دوم چطوره؟

ببین دوست من . خود من مثلا اصلا پیانو دوست نداشتم کار کنم . گفتم فقط کیبورد . ولی یک استاد پیدا کردم که خیلی عالی . اون خودش پیانو داره و هم کیبورد . دیدم که من وقت که دارم میزارم کیبورد یاد بگیرم پیانو هم یاد بگیرم . پیانو وقتی میرم پیشش تمرین میکنم . ببین اول با همون کیبورد کار کن یک مدتی تا ببین اصلا ادامه میدی یا نه وسط راه ول میکنی میره . این نشه این همه تلاش کنی بری پیانو بخری کلی خرج بذاری اخرش ولش کنی . شما اگه نمیتونی هزینه کنی با همین کیبورد هم میتونی پیانو کار کنی مشکل نیست فقط از نظر صوتی توی پیانو خوب خیلی وسعت بیشتر داره قوانینش هم فرق میکنه نتهاش هم همینطور ولی میتونی شما با کیبورد هم همون تمرینات انجام بدی .

بعضی از دوستان توی صحبت قبلی گفتن که یک ساز خوش صدا بگیر علاقه ایجاد میکنه . این حرف درست ولی اگه بلد باشی ازش استفاده کنی . وقتی یک ساز مثل 800 بگیر تا حالا با کیبورد کار نکرد گیج میشه توش ادم . یک مدت با یک ساز معمولی باید کار کنی تا دست بیاد چی میخوای . مثل این میمونه رانندگی بلد نباشم بگم خوب برم یک بنز بگیرم بیام باهاش حالا رانندگی یاد بگیرم . این کار میکنی ؟ یا نه میری یک پراید کار کرد میگیری تا اگه نتونستی یاد بگیری ضرر نکنی . باهاش تمرین میکنی به دو سه تا جا میزنی . لنت میچسبونی ماشین حسابی داغون میکنی . تا دست میاد حالا میری یک ماشین بالاتر میخری ولی میدونی چه جوری ازش استفاده کنی دیگه مثل اون قبلی نمیزنی داغونش کنی .
من خودم الان psr 630 دارم از حالت آماتوری در اومدم ولی هنوز نمیخوام سازم عوض کنم چون میخوام بدونم چی بگیرم نه اینکه چند نفر بگن این خوب فقط کفایت کنم برم منم بگیرم . شما اگه یک ساز بالاتر بگیر اون لاستیکهای زیرشو در عوض یک سوت میترکونی . فعلا با همون کیبورد تمرین کن نگران نباش .

در اخرم اگه دنبال یک استاد درست حسابی اگه سمت غرب تهران بگو بهت معرفی کنم .

arashmidos200x
Tuesday 24 August 2010, 02:14 PM
ببین دوست من . خود من مثلا اصلا پیانو دوست نداشتم کار کنم . گفتم فقط کیبورد . ولی یک استاد پیدا کردم که خیلی عالی . اون خودش پیانو داره و هم کیبورد . دیدم که من وقت که دارم میزارم کیبورد یاد بگیرم پیانو هم یاد بگیرم . پیانو وقتی میرم پیشش تمرین میکنم . ببین اول با همون کیبورد کار کن یک مدتی تا ببین اصلا ادامه میدی یا نه وسط راه ول میکنی میره . این نشه این همه تلاش کنی بری پیانو بخری کلی خرج بذاری اخرش ولش کنی . شما اگه نمیتونی هزینه کنی با همین کیبورد هم میتونی پیانو کار کنی مشکل نیست فقط از نظر صوتی توی پیانو خوب خیلی وسعت بیشتر داره قوانینش هم فرق میکنه نتهاش هم همینطور ولی میتونی شما با کیبورد هم همون تمرینات انجام بدی .

بعضی از دوستان توی صحبت قبلی گفتن که یک ساز خوش صدا بگیر علاقه ایجاد میکنه . این حرف درست ولی اگه بلد باشی ازش استفاده کنی . وقتی یک ساز مثل 800 بگیر تا حالا با کیبورد کار نکرد گیج میشه توش ادم . یک مدت با یک ساز معمولی باید کار کنی تا دست بیاد چی میخوای . مثل این میمونه رانندگی بلد نباشم بگم خوب برم یک بنز بگیرم بیام باهاش حالا رانندگی یاد بگیرم . این کار میکنی ؟ یا نه میری یک پراید کار کرد میگیری تا اگه نتونستی یاد بگیری ضرر نکنی . باهاش تمرین میکنی به دو سه تا جا میزنی . لنت میچسبونی ماشین حسابی داغون میکنی . تا دست میاد حالا میری یک ماشین بالاتر میخری ولی میدونی چه جوری ازش استفاده کنی دیگه مثل اون قبلی نمیزنی داغونش کنی .
من خودم الان psr 630 دارم از حالت آماتوری در اومدم ولی هنوز نمیخوام سازم عوض کنم چون میخوام بدونم چی بگیرم نه اینکه چند نفر بگن این خوب فقط کفایت کنم برم منم بگیرم . شما اگه یک ساز بالاتر بگیر اون لاستیکهای زیرشو در عوض یک سوت میترکونی . فعلا با همون کیبورد تمرین کن نگران نباش .

در اخرم اگه دنبال یک استاد درست حسابی اگه سمت غرب تهران بگو بهت معرفی کنم .

بله محبت کنید معرفی کنید ممنون میشم

hamedviolin
Tuesday 31 August 2010, 05:32 PM
از دوستانی که پیانو یا کیبورد کار میکنن میخواستم در مورد شروع کردن پیانو کمک بگیرم.
من حدود 2 ساله که ویلن میزنم .نسبت به مدتی که کار کردم پیشرفت خوبی داشتم حالا هم یه A300 yamaha خریدم که پیانو کار کنم با توجه به اینکه ویلن کار کردم برای شروع پیانو یا کیبورد باید چه کتاب هایی رو بگیرم. در ضمن می خوام بدون استاد یاد بگیرم . 3 هفته ای هست که با ارگ کار کردم جای نت ها رو بلد شدم و نت هایی که با ویولن میزنمو میتونم با ارگ هم بزنم.خواهشا راهنمایی کنید..

BaBak_ParSian
Tuesday 31 August 2010, 06:00 PM
درود - حامد جان چرا سازه دیگه چرا ویلن رو ادامه نمی دی شما که عاشق ویلن بوده ؟

hamedviolin
Tuesday 31 August 2010, 06:06 PM
درود - حامد جان چرا سازه دیگه چرا ویلن رو ادامه نمی دی شما که عاشق ویلن بوده ؟

دوست عزیز من هنوزم عاشق ویلنم .پیانو هم میخوام در کنارش کار کنم.

joojefarary
Tuesday 31 August 2010, 06:35 PM
ببین دوست من اگه میخوای پیانو یاد بگیر جداست قضیه اگه کیبورد جدا . ببین نتهای پیانو کیبورد با هم فرق میکنه مثلا اون دو وسط کیبورد میشه دو بالا ترین خط پیانو . اگه میخوای کیبورد کار کنی بچها میگن اکسل بنتین کار کن ولی به نظر من تارپینیان بگیر که همه نت خونیت قوی بشه و هم دست چون اکسل بنتین زیاد چیزی نداره . اگرم میخوای پیانو کار کنی بیر هست هم هانون برای مقدمه که میتونی کار کنی .

ehsanmir
Tuesday 31 August 2010, 07:27 PM
از دوستانی که پیانو یا کیبورد کار میکنن میخواستم در مورد شروع کردن پیانو کمک بگیرم.
من حدود 2 ساله که ویلن میزنم .نسبت به مدتی که کار کردم پیشرفت خوبی داشتم حالا هم یه A300 yamaha خریدم که پیانو کار کنم با توجه به اینکه ویلن کار کردم برای شروع پیانو یا کیبورد باید چه کتاب هایی رو بگیرم. در ضمن می خوام بدون استاد یاد بگیرم . 3 هفته ای هست که با ارگ کار کردم جای نت ها رو بلد شدم و نت هایی که با ویولن میزنمو میتونم با ارگ هم بزنم.خواهشا راهنمایی کنید.

بیر و هانون

hamedviolin
Wednesday 1 September 2010, 06:52 PM
ببین دوست من اگه میخوای پیانو یاد بگیر جداست قضیه اگه کیبورد جدا . ببین نتهای پیانو کیبورد با هم فرق میکنه مثلا اون دو وسط کیبورد میشه دو بالا ترین خط پیانو . اگه میخوای کیبورد کار کنی بچها میگن اکسل بنتین کار کن ولی به نظر من تارپینیان بگیر که همه نت خونیت قوی بشه و هم دست چون اکسل بنتین زیاد چیزی نداره . اگرم میخوای پیانو کار کنی بیر هست هم هانون برای مقدمه که میتونی کار کنی .

از راهنمایی دوستان خیلی ممنونم.من بیشتر دوست دارم کیبورد رو در حالت پیانو قرار بدم و مثلا آهنگ های قمیشی یا شادمهر و ... بزنم .یعنی با یک دست ملودی و بادست دیگه آکورد بزنم و همراش بخونم.حالا بهتره کیبورد برم یا پیانو

شیرین پیانیست
Wednesday 1 September 2010, 08:05 PM
از راهنمایی دوستان خیلی ممنونم.من بیشتر دوست دارم کیبورد رو در حالت پیانو قرار بدم و مثلا آهنگ های قمیشی یا شادمهر و ... بزنم .یعنی با یک دست ملودی و بادست دیگه آکورد بزنم و همراش بخونم.حالا بهتره کیبورد برم یا پیانو

اینجوری که شما میخواین باید برین کیبرد البته با پیانو هم میشه ولی کیبرد بیشتر این منظور رو میرسونه . اگه درست فهمیده باشم.

ehsanmir
Wednesday 1 September 2010, 08:22 PM

سلام
شما سعی کن هر جفتش رو یاد بگیری.از یاد گرفتن ضرر نمیکنی.اگر ضرر کردی با من.چون یاد گیری هر کدومش توی نواختن اون یکی هم تاثیر داره.پس رو هردوش وقت بذار.
موفق باشید:am

hamedviolin
Friday 3 September 2010, 12:55 PM
سلام دوست عزیز حق با شماست من خودمم دوست دارم جفتشو کار کنم .برای پیانو که گفتید کتاب (بیر) بگیرم حالا برای کیبورد چه کتابی بگیرم و از کجا شروع کنم؟

ehsanmir
Friday 3 September 2010, 06:01 PM
سلام دوست عزیز حق با شماست من خودمم دوست دارم جفتشو کار کنم .برای پیانو که گفتید کتاب (بیر) بگیرم حالا برای کیبورد چه کتابی بگیرم و از کجا شروع کنم؟

من خودم برای کیبرد از مجموعه کتابهای شیوه نوین ارگ نوازی نوشته اکسل بن تین استفاده کردم.بدون استاد.چون من کلا با کتابهای ایرانی موافق نیستم.چون خیلی سخت توضیح میدن.ولی این کتاب , کتاب خیلی روونیه.البته هر چی کتاب بخونید بازم کمه.اما اگر بتونید این 6 جلد کتاب رو بخونید و تموم کنید پیشرفت زیادی توی کیبرد نوازی خواهید داشت.اگر هم بخواید تئوریتون خیلی قوی بشه کتابهای دیگه رو هم در کنار این کتاب بخونید.:am

amir_clk500
Friday 8 October 2010, 12:48 PM
سلام
از خرداد ماه با اولین آهنگم به نام ONE MAN DREAM شروع کردم..اونم از روی فیلمهایی که از بالا روی دست رو نشون میده که داخل یوتیوب موجوده
البته با کیبورد میزنم نه پیانو

الان مهرماه هستیم و اینارو یاد گرفتم

UNTIL THE LAST MOMENT رو از روی نت
MARRIAGE D AMOUR از روی نت
BALLADE POUR ADELINE از روی نت
NOSTALGIA ترکیب از روی فیلم و نت
FUR ELISE از روی فیلم
TURKISH MARCH از روی فیلم
FIRST TOUCH از روی نت

خلاصه شاید باورتون نشه به هر کی میگم 4 ماهه کار میکنم و اینارو براش میزنم اینجوری میشه:43:

علاقه مهمترین شرطه..البته اصولی بخوایم یاد بگیریم خیلی خیلی بیشتر زمان میبره و من راستش حوصله شروع از دو ر می فا سل و ..نداشتم و با اون فیلما انگیزه پیانو زدن در من ایجاد شد و ..
تازه شروع کردم برم کلاس و بیر رو داره بهم یاد میده بقدری واسم ساده اس اینجوری میشم:31: ولی خب اصولی باید یاد گرفت دیگه..همین اهنگای بالا رو برای استاد زدم گفت در حد یه نیمه حرفه ایی بلدی! ولی اصولی نیست خیلی

البته لازم به ذکره که من قبلا گیتار کار میکردم و نت خونی کلید سل رو بلد بودم و بزور فا رو هم یاد گرفتم.

Fereshteh_Baran
Friday 8 October 2010, 07:59 PM
آقای امیر اگر این قدر استعداد و علاقه دارید، بهتون پیشنهاد میکنم کتاب هانون رو هم شروع کنید برای تقویت دست ها در پیانو زدن خیلی موثره. موفق باشید

mahroo
Friday 8 October 2010, 09:05 PM
سلام...
دوست عزیز پیانو یه دنیایی واسه خودش داره کیبورد هم یه دنیای دیگه.این دو تا اصلا قابل مقایسه با هم نیست.
اول با کتاب بیر شروع کنید.بیر که تموم شد استاد خودتون یا چرنی رو معرفی میکنه یا هانون.ولی هانون رو خیلی ها پیشنهاد میکنن و این کتاب با هر پیانیستی همیشه هست و خواهد بود.خیلی موثره...انگشت 4و5 رو تقویت میکنه.

amir_clk500
Saturday 9 October 2010, 09:38 AM
ممنون بچه ها از پاسخ هاتون و راهنمایی هاتون

یه سوال داشتم اینکه من بهرحال یه مقداری یاد گرفتم و نت خونی هم دست پا شکسته میکنم

وقت میرم کلاس (تا حالا 6 جلسه رفتم) این بیر رو باز میکنه میذاره جلوم میگه بزن! هیچی جلسه ایی 10 تومن باید بدم نتی که تو خونه ام میتونم بزنم الکی باید اونجا بزنم و چطوری بگم..راضی نیستم! یعنی پولی که بابتش پرداخت میکنم چیز جدیدی یاد نمیگیرم...یعنی عملا هیچ کار و عمل مفیدی انجام نمیدم! بعد به چند جا دیگم زنگ زدم همشون همین نیم ساعت هستن و میگن بیر!

میخواستم ببینم همه کلاسای و اموزشای پیانو اینطوریه؟؟! اگه همشون اینطورین که بی خیالشون بشم و خودم تمرین کنم..یا نه اگه جای خاصی شخص خاصی سراغ دارید که اینطور نباشه ممنون میشم تو پی ام معرفی کنید به من

Fereshteh_Baran
Saturday 9 October 2010, 10:22 AM
دوست عزیز کلاس پیانو درس اولش بیر است بعد هم یا چرنی کار میکنند یا هانون که امروز هانون بیشتر کاربرد داره بعد از یه مدتی که راه افتادید تازه میرن سر آهنگ. اگر مشکل اینه که آهنگ بهتون نمیدن یه مسئله است ولی انگشت های شما باید تسلط کامل روی بیر داشته باشه من هنوز بعد از حدود دو سال که کلاس میرم هنوز استاد گاهی گریزی میزنه و میگه مثلا برای دفعه دیگه درس ... بیر یا هانون از درس 20-40 یا گاهی هم بهم آهنگی رو میگه که مال 6 ماه پیشه و میگه همیشه باید از اول همه چی رو بلد باشی. اگر به خودتون اطمینان دارید که میتونید بیر رو تنهایی تموم کنید، بعضی از کتابهای بیر سی دی هم دارن. میتونید کتاب رو تموم کنید و برید یه آموزشگاه بگید بیر تموم شده ازتون امتحان تعیین سطح میگیرند اگر قبول شدید میرید یه مرحله بالاتر. حالا تصمیم با شماست. موفق باشید

mahroo
Saturday 9 October 2010, 10:36 AM
ممنون بچه ها از پاسخ هاتون و راهنمایی هاتون

یه سوال داشتم اینکه من بهرحال یه مقداری یاد گرفتم و نت خونی هم دست پا شکسته میکنم

وقت میرم کلاس (تا حالا 6 جلسه رفتم) این بیر رو باز میکنه میذاره جلوم میگه بزن! هیچی جلسه ایی 10 تومن باید بدم نتی که تو خونه ام میتونم بزنم الکی باید اونجا بزنم و چطوری بگم..راضی نیستم! یعنی پولی که بابتش پرداخت میکنم چیز جدیدی یاد نمیگیرم...یعنی عملا هیچ کار و عمل مفیدی انجام نمیدم! بعد به چند جا دیگم زنگ زدم همشون همین نیم ساعت هستن و میگن بیر!

میخواستم ببینم همه کلاسای و اموزشای پیانو اینطوریه؟؟! اگه همشون اینطورین که بی خیالشون بشم و خودم تمرین کنم..یا نه اگه جای خاصی شخص خاصی سراغ دارید که اینطور نباشه ممنون میشم تو پی ام معرفی کنید به من
دوست عزیز من تا اونجایی که یادمه کلاسهای من 1ساعتی بود و تو این یک ساعت 7-8تا درس بیر میدادن.ولی همه جا نیم ساعتیه تا اونجایی که من میدونم...من خودم غیر از اون 7-8تا درس 5-6تا هم خودم میزدم و پیش میرفتم.ولی وسط های بیر بودم که بهم آهنگ یاد میداد.

hamedviolin
Saturday 9 October 2010, 11:39 AM
خوب شد ما یه کمکی از دوستان خواستیم هر کی هر چی می خواد میاد واسه خودش مینویسه.

amir_clk500 (You can see links before reply), mahroo (You can see links before reply) فرشته باران (You can see links before reply)

mahroo
Saturday 9 October 2010, 01:01 PM
خوب شد ما یه کمکی از دوستان خواستیم هر کی هر چی می خواد میاد واسه خودش مینویسه.

amir_clk500 (You can see links before reply), mahroo (You can see links before reply)فرشته باران (You can see links before reply)

دوست عزیز من شما رو هم راهنمایی کردم حالا مگه بده که یه دوست دیگه ای هم سوال بپرسه؟!!

joojefarary
Saturday 9 October 2010, 09:43 PM
دوست من صبر داشت باشه . کلاس همین مگه چه انتظار داری ؟ که بیاد آهنگو بزنه تو بتونی بزنی ؟ شما خودت به تنهایی نمیتونی اینکار کنی چرا چون مشکلات نواختن استادت بهت میگه . مثلا من هانون تمرین میکنم اصلا متوجه نمیشدم که کلاویها رو نگه میدارم وقتی استادم گفت متوجه اشتباهم شدم .

3pehr
Saturday 23 October 2010, 10:43 AM
سلام
من مي خواستم پيانو شروع كنم با زير 1 تومن چه چيزي مي تونم بخرم . يعني بهترين گزينم چيه ؟!‌ اكوستيك الكتريك :)
آهان بعد صداي آكوستيك رو خيلي دوست دارم . يعني اگه كيبرد هم معرفي كرديد صداي آكوستيكش خوب باشه
مرسي

arash_ir00
Saturday 27 November 2010, 11:16 PM
خسته نباشید
من یک کیبورد دارم و برادر کوچکم می خواد پیانو شروع کنه
از یک نفر که تدریس میکرد پرسیدم آیا برای شروع پدال مهمه ؟ و گفت بله !!!
حالا میخواستم بدونم آیا همون پدال ساستین ok هست ؟ با توجه به اینکه پیانو 3 پدال داره آیا همین یک پدال ساستین واسه کیبورد ok هست یا نه ؟؟

راستی کیبورد یاماها تایروس 1 هست

ممنون

matin_vv
Sunday 28 November 2010, 09:46 PM
سلام به همه دوستان عزيز عضو انجمن.
مثل خيلي از دوستان ديگه كه اعلام كردند كه به پيانو علاقه دارند، من هم از ساز پيانو خوشم مياد. بر خلاف بعضي دوستان دنبال اين نيستم كه يك آهنگ خاص رو بزنم و دلم ميخواد اصولي اين كار رو ياد بگيرم و برم آموزشگاه.
پدر و برادرم هر دو سالهاست كه سنتور ميزنند و حتي پدرم يكي از شاگردان استاد پايور بوده، ايشون هميشه من رو تشويق كردن به يادگيري يك سازي، ولي نظر ايشون بيشتر روي سنتور و سه تار بوده و حقيقتش رو بخوايد تعداد كمي از آهنگهاي نواخته شده با اين دو ساز هستن كه به گوش من دلنواز ميان و مابقي چندان برام جذاب نيستند. و اصولاً فكر ميكنم زياد به موسيقي سنتيمون به جز موارد خاص علاه چنداني نداشته باشم.
چند سال پيش علاقمند شدم كه به دنبال پيانو برم ولي مسائل ماليش مانع شد. البته من به لحاظ مالي مشكل ندارم و ميتونم از عهده خريد يك دستگاه پيانو به راحتي بر بيام، اما نميخوام چيزي رو بخرم و بعد از 3-4 ماه ببينم كه خسته شدم يا فرصت ندارم يا در توانم نيست و ... خلاصه دستگاه روي دستم بمونه. به علاوه مشكل صداش و در و همسايه و همينطور كمبود فضا در اتاقم هم مزيد بر علت شد.
ضمناً 26 سالم هست و ميدونم كه كمي براي يادگيري پيانو دير هست، اما مطالب اين تاپيك رو كه خوندم كمي انگيزه گرفتم.
امروز يك مطلبي در يك مجله ديدم راجع به پيانوهاي ديجيتال كه بهشون هدفون وصل ميشه و ميشه اصلاً صداي مزاحمي از دستگاه توليد نكرد، يا دستگاه به رايانه وصل ميشه و با پيشرفتهايي هم كه شده صداش به پيانوهاي واقعي خيلي نزديك شده... دوباره به قول معروف فيلم هواي هندوستان رو كرد و با كمي جستجو در اينترنت به اينجا و خدمت شما رسيدم
حالا سوالاتم اينها هست.
1- ميدونم كه بسته به افراد فرق ميكنه، ولي براي يادگيري پيانو از ب بسم الله، روزي چقدر به طور متوسط وقت لازمه؟
2- براي شروع، اگر يك پيانوي ديجيتال بخرم، انتخاب منطقيه ؟ محدوده قيمت پيانوي ديجيتال چقدر هست؟
3- آيا سبكهاي مختلفي براي پيانو وجود داره؟‌يعني من بايد از ابتدا مشخص كنم كه از چه سبكي خوشم مياد؟
4- آيا سن من براي شروع به يادگيري پيانو دير نيست؟

ممنون ميشم من رو راهنمايي كنيد.

Sampler
Sunday 28 November 2010, 10:47 PM
سلام به همه دوستان عزيز عضو انجمن.
مثل خيلي از دوستان ديگه كه اعلام كردند كه به پيانو علاقه دارند، من هم از ساز پيانو خوشم مياد. بر خلاف بعضي دوستان دنبال اين نيستم كه يك آهنگ خاص رو بزنم و دلم ميخواد اصولي اين كار رو ياد بگيرم و برم آموزشگاه.
پدر و برادرم هر دو سالهاست كه سنتور ميزنند و حتي پدرم يكي از شاگردان استاد پايور بوده، ايشون هميشه من رو تشويق كردن به يادگيري يك سازي، ولي نظر ايشون بيشتر روي سنتور و سه تار بوده و حقيقتش رو بخوايد تعداد كمي از آهنگهاي نواخته شده با اين دو ساز هستن كه به گوش من دلنواز ميان و مابقي چندان برام جذاب نيستند. و اصولاً فكر ميكنم زياد به موسيقي سنتيمون به جز موارد خاص علاه چنداني نداشته باشم.
چند سال پيش علاقمند شدم كه به دنبال پيانو برم ولي مسائل ماليش مانع شد. البته من به لحاظ مالي مشكل ندارم و ميتونم از عهده خريد يك دستگاه پيانو به راحتي بر بيام، اما نميخوام چيزي رو بخرم و بعد از 3-4 ماه ببينم كه خسته شدم يا فرصت ندارم يا در توانم نيست و ... خلاصه دستگاه روي دستم بمونه. به علاوه مشكل صداش و در و همسايه و همينطور كمبود فضا در اتاقم هم مزيد بر علت شد.
ضمناً 26 سالم هست و ميدونم كه كمي براي يادگيري پيانو دير هست، اما مطالب اين تاپيك رو كه خوندم كمي انگيزه گرفتم.
امروز يك مطلبي در يك مجله ديدم راجع به پيانوهاي ديجيتال كه بهشون هدفون وصل ميشه و ميشه اصلاً صداي مزاحمي از دستگاه توليد نكرد، يا دستگاه به رايانه وصل ميشه و با پيشرفتهايي هم كه شده صداش به پيانوهاي واقعي خيلي نزديك شده... دوباره به قول معروف فيلم هواي هندوستان رو كرد و با كمي جستجو در اينترنت به اينجا و خدمت شما رسيدم
حالا سوالاتم اينها هست.
1- ميدونم كه بسته به افراد فرق ميكنه، ولي براي يادگيري پيانو از ب بسم الله، روزي چقدر به طور متوسط وقت لازمه؟
2- براي شروع، اگر يك پيانوي ديجيتال بخرم، انتخاب منطقيه ؟ محدوده قيمت پيانوي ديجيتال چقدر هست؟
3- آيا سبكهاي مختلفي براي پيانو وجود داره؟‌يعني من بايد از ابتدا مشخص كنم كه از چه سبكي خوشم مياد؟
4- آيا سن من براي شروع به يادگيري پيانو دير نيست؟

ممنون ميشم من رو راهنمايي كنيد.

درود

واقعا خیلی خوشحال می شم و لذت می برم وقتی یه نفر رو می بینم که چنین انرژی رو برای یادگیری نوازندگی داره

به نظرم در حال حاضر بهترین انتخاب برای شما می تونه یه کیبرد باشه
یه کیبرد آموزشی که من 6 اکتاو هم دیدم که برای یادگیری پیانو بسیار مناسبه
در مورد سر و صدا هم باید بگم که صدای کیبورد رو دیگه خودتون می تونید کم و زیاد کنید

در مورد اینکه روزی چند ساعت وقت بذاری کاملا بستگی به خودت داره ولی مطمئنا هرچقدر بیشتر وقت بذاری همون قدر هم پیشرفتت سریعتر خواهد بود

در مورد سن و سال باید بگم که اصلا دیر نیست
اصلا به این فکر نکنید که دیره
فقط باید تمرین کنید
فقط و فقط تمرین
به نظر من سن و سال توی موسیقی هیچ نقشی نداره

یه جا خوندم که یانی تا سن 35 سالگی حتی نت خوانی هم بلد نبوده چه برسه به آهنگسازی و نوازندگی ولی در حال حاضر یکی از بزرگترین آهنگسازای دنیاست

براتون آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم حرفام به دردتون بخوره

matin_vv
Sunday 28 November 2010, 11:18 PM
درود

واقعا خیلی خوشحال می شم و لذت می برم وقتی یه نفر رو می بینم که چنین انرژی رو برای یادگیری نوازندگی داره

به نظرم در حال حاضر بهترین انتخاب برای شما می تونه یه کیبرد باشه
یه کیبرد آموزشی که من 6 اکتاو هم دیدم که برای یادگیری پیانو بسیار مناسبه
در مورد سر و صدا هم باید بگم که صدای کیبورد رو دیگه خودتون می تونید کم و زیاد کنید

در مورد اینکه روزی چند ساعت وقت بذاری کاملا بستگی به خودت داره ولی مطمئنا هرچقدر بیشتر وقت بذاری همون قدر هم پیشرفتت سریعتر خواهد بود

در مورد سن و سال باید بگم که اصلا دیر نیست
اصلا به این فکر نکنید که دیره
فقط باید تمرین کنید
فقط و فقط تمرین
به نظر من سن و سال توی موسیقی هیچ نقشی نداره

یه جا خوندم که یانی تا سن 35 سالگی حتی نت خوانی هم بلد نبوده چه برسه به آهنگسازی و نوازندگی ولی در حال حاضر یکی از بزرگترین آهنگسازای دنیاست

براتون آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم حرفام به دردتون بخوره

خیلی خیلی از راهنمایی شما ممنونم. مشخصاً فرمایشاتتون بسیار مفید بودند.
من چون مطالب تاپیک رو مطالعه کرده بودم، یک عده از دوستان گفته بودند که خرید کیبرد باعث دلزدگی میشه و صداش اصلاً به پیانو نمیخوره. این بود که دو دل شدم.
در مورد صدا هم، من به لحاظ آپارتمان نشینی محدودیتهایی دارم. آیا مدلهای کیبرد موجود در بازار، امکان اتصال به هدفون رو هم دارند، طوری که صداش به گوش دیگران نرسه؟
مجدداً از راهنمایی ارزشمندتون متشکرم.

matin_vv
Monday 29 November 2010, 03:55 PM
دوستان همه اهل موسیقی هستند، کس دیگری نظری نداره؟

BraveKnight
Friday 10 December 2010, 10:30 PM
من هم تقریباً شرایط دوست عزیزمون matin_vv رو دارم و واقعاً عاشق پیانو هستم. اما خوب همیشه سخت بودن این ساز منو از اینکه به سمتش برم باز داشته.
ممنون میشم اگه دوستان دیگه هم راهنمایی کنن.
راستش نظر من روی میدی کنترلرهایی که کلاویه‌های پیانویی دارن هستش ...

ednamode
Saturday 11 December 2010, 10:00 PM
عزیزان میتونن رو یاماها np30 فکر کنن قیمتت حدود 400
6.5 اکتاو و کلاویه هاش تو پر ریتم و این چرندیاتم نداره به اسمه پیانوی قابل حمل معروفه
و صداشم خوبه

BraveKnight
Saturday 11 December 2010, 10:16 PM
دوست من، Fereshteh_Baran، متأسفانه چون تعداد پست‌هام کمه نتونستم پیام خصوصی بدم.
-------------------
البته باید پول رو هم به صدر اون شرایط اضافه میکردید! :17:
والا عشق به یادگیری رو که دارم. الان دارم گیتار کار میکنم اما همیشه این عشق به پیانو وجود داشته. صدای پیانو بهم آرامش میده. انگار که از زمین جدام میکنه!
اما در مورد زمان به احتمال زیاد نمیتونم هر روز تایمی رو که گفتید تمرین کنم و اکثرا تا دو ساعت رو میتونم به تمرین اختصاص بدم.
و در مورد شرط آخر، آیا منظورتون کلی هست؟ یعنی کلاً برای یادگیری انرژی بذارم یا اینکه منظورتون مشخصاً در حین نوازندگی است که باید روی هر دو دست تمرکز کنم؟ که البته همین مورد من رو میترسونه، همیشه با خودم میگم پیانسیت‌ها چطور با هر دست کاری مجزا انجام میدن. ولی خوب من که تا به حال امتحان نکردم شاید منم با تمرین بتونم ...
:25:
راستی شما پیانو مینوازید؟

BraveKnight
Saturday 11 December 2010, 10:26 PM
عزیزان میتونن رو یاماها np30 فکر کنن قیمتت حدود 400
6.5 اکتاو و کلاویه هاش تو پر ریتم و این چرندیاتم نداره به اسمه پیانوی قابل حمل معروفه
و صداشم خوبه
آیا کلاویه‌های این مدل واقعاً پیانویی هستند؟ یعنی Hammer Action دارن؟

BraveKnight
Saturday 11 December 2010, 10:32 PM
تو سایت یاماها در مورد نوع کلاویه‌های NP30 نوشته: "Piano Style (Non-weighted) Graded SoftTouch"
متأسفانه کلاویه‌هاش سنگین نیستن.

ednamode
Wednesday 15 December 2010, 07:36 AM
تو سایت یاماها در مورد نوع کلاویه‌های NP30 نوشته: "Piano Style (Non-weighted) Graded SoftTouch"
متأسفانه کلاویه‌هاش سنگین نیستن.
من این مدل رو دارم نه سنگین نیست ولی خیلی خیلی از کلاویه های کیبرد بهنره باید توجه کرد که داریم چقدر هزینه میکنیم فکر میکنم تو زیر 500 بهترینه برای یه پیانیست
البته حتما خودتون تحقیق کنید.

BraveKnight
Wednesday 22 December 2010, 04:24 PM
نظر دوستان در مورد KeyStation 88es چیه؟ با توجه به اینکه کلاویه‌هاش نیمه سنگین و فول سایز هستند.
قیمت در سایت M-Audio حدود 250 دلار استرالیا.

You can see links before reply

BraveKnight
Wednesday 22 December 2010, 05:59 PM
البته مدل KeyStation 88 Pro هم هست که دارای کلاویه‌های سنگین Hammer Action هست. ولی خوب گرونتر از قبلیه. تو سایت M-Audio قیمتش رو حدود 500 دلار استرلیا زده.
فقط ای کاش یه مدل با همین نوع کلاویه بدون ناب و اسلایدر هم بود با قیمت پایینتر. دوستان اگه چنین چیزی میشناسن معرفی کنن.

You can see links before reply

قیمت این دو مدل تو ایران چقدره؟ اصلاً گیر میاد؟

BraveKnight
Sunday 26 December 2010, 05:11 PM
دوستان بحث موند رو زمینا! :5:

juse ferandes tors
Saturday 2 July 2011, 09:40 AM
سلام خوب هستین دوستان استاد پیانو خوب اصفهان کی هست فقط کلاسیک کلاسیک ایرانی نمیخوام فقط کلاسیک از یکی شنیدم کلاسیک ارمنی ها خوب کار میکنن!!!!!!! ها راسته!!!!
اگه سراغ دارین فقط شلم شوربا نباشه سر موقع بیاد و مثه بچه آدم درستی درس بده البته نزدیک دروازه شیراز باشه

nimaazha
Tuesday 13 September 2011, 12:56 AM
سلام به دوستان عزیز در بخش پیانو
من هم مثل خیلی از دوستانی که اینجا مطلب مینویسند عاشق پیانو نوازی هستم
اما برای شروع کلا من چه کاری باید انجام بدهم ؟ توضیح اینکه من نت خوانی نمیدونم و هنوز در زمینه موسیقی کاملا صفر هستم
لطفا یک نفر قبول زحمت کنه و بگه روال این کودک که می خواد موسیقی رو بشناسه و در مرحله بعد بتونه پیانو بنوازه چی هست و چه کار باید انجام بده ؟!!!
خواهش میکنم کتاب یا نرم افزاری در این زمینه به من معرفی کنید
ممنون از همکاری شما دوستان

Musici@n
Sunday 1 January 2012, 12:28 PM
با سلام خدمت اساتید محترم.

بنده از سن 2 سالگی به موسیقی اللخصوص به پیانو و کیبورد علاقه بسیار زیادی داشتم که برای تولد 2 سالگیم پدرو مادرم برام یک ارگ کوچک کاسیو خریداری کردند که تا چند سال با این ارگ بازی میکردم تا در سن 5 سالگی توانستم با اون آهنگ بزنم که اصلا کلاس هم نرفته بودم و ذهنی آهنگ میزدم . چند سال بعد ارگم رو عوض کردم و یاماهاa3 گرفتم و سال اول راهنمایی که بودم در تعطیلات تابستان میرفتم کلاس ارگ که تا سوم راهنمایی هر تابستان رو میرفتم کلاس تا زمانی که متوجه شدم هنرستان موسیقی از اول راهنمایی پذیرش داره اما من میخواستم برم اول دبیرستان که متوجه شدم برای اول هم پذیرش میکنه با آزمون ورودی که به استادم گفتم و ایشان با بنده ساز پیانو کار کرد و رفتم برای تست که قبولم نکردن گفتند که شما خیلی از بچه های ما عقب تری چون یک سری درس ها و کتاب ها را اونها در دوران راهنمایی کار کردند اما شما اون ها رو کار نکردی خلاصه دیگه به کلاس نرفتم و فقط کیبوردم رو عوض کردم و یک korg pa500 خریدم و خالتوری مینوازم.
الان من 20 سالمه و میخوام از نو شروع کنم بنده تئوری موسیقی جناب مصطفی کمال پور تراب را خواندم و حدودا اکثر درس های کتاب بیر را هم کار کردم و بس حالا بنده برای شروع مجدد نواختن کلاسیک و فراگیری آهنگ سازی از کجا باید شروع کنم ؟ چه کتاب هایی رو باید خریداری کنم ؟ اگر کتاب ها به صورت خود آموز باشه خیلی بهتره... .

میخوام یک پیانو دیجیتال بخرم که هم قیمتش خیلی مناسب باشه و هم حجمش کم باشه و کلاویهاش هم مثل پیانو پهن و سنگین باشه . شما چه برند و مدلی را با این امکانات پیشنهاد میکنید؟

با تشکر فراوان از شما........................ .