PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد پیک (گیتار الکتریک)

shbaharehs
Thursday 15 November 2007, 11:14 PM
سلام سلام! خوبين؟

يه سوال داشتم از الكتريكيها كه مناسبترين ضخامت براي پيك چيه؟ چون من چند بار امتحان كردم و هردفعه پيك بيچارم نصف شد!

ميخواستم بدونم كه سايز معمولي براي الكتريك چيه و مثلا براي ملودي يا اكورد از ضخامتهاي مختلفي استفاده ميكنن يا نه؟

البته اينم بگم كه من توي الكتريك تازه كارم:ag(همين طوري برا تفريح!!!) و زياد با پيك راحت نيستم و نميدونم ديگه خلاصه شايد اين يكي از دلايلي باشه كه توي شكستن پيك استاد شدم!!

ممنون:ak

monolith
Saturday 17 November 2007, 12:24 PM
تا اونجا که من میدونم، پیکهای نازکتر برای آکورد مناسبترند چون روی سیمها خم میشند و بهتر میشه ریتم رو اجرا کرد. پیکهای ضخیمتر برای سولو بهتر هستند چون با دقت و کنترل بیشتری میشه هر نت رو اجرا کرد.
به جز ضخامت، جنس پیک هم میتونه دلیل شکستن اون باشه. پیکهای پلاستیکی معمولاً زود میشکنند. پیکهایی از جنس tortex (که مثل جنس صدف هستند) دوام بیشتری دارند.

monolith
Sunday 18 November 2007, 10:08 AM
البته این موضوعی که میگم شاید مستقیماً مربوط به تاپیک نباشه، ولی فکر کردم جاش مناسبه که بگم:
گیتاریستها به نوع گیتار، نوع سیم، و اگر الکتریک کار باشند نوع امپ و افکت خیلی اهمیت میدند. ولی پیک که بخش کوچک و ارزونی هست رو معمولاً فراموش میکنند. درحالی که بعضی وقتها تاثیر خیلی زیادی در تنوع صدا داره. انواع پیکها با ضخامت، جنس و شکل مختلف، صداهای متفاوتی تولید میکنند.
اگر تا بحال معمولاً از یک پیک استفاده میکردید، پیشنهاد میکنم پیکهای مختلف رو امتحان کنید تا تفاوت رو حس کنید (هر چند ممکنه اولش فقط به یکی عادت کرده باشید) مثلاً پیکهایی که جنسشون زبر هست، تو دست راحتتر قرار میگیرند و موقع نوازندگی نمی چرخند. از طرف دیگه صداشون هم خش دار میشه و به خصوص در گیتاربرقی حالت دیستورشن بوجود میارند که برای سبکهای متال مناسبتره.

shbaharehs
Sunday 18 November 2007, 05:47 PM
راستش من تازه يه دوره ي كوتاهي رو براي اموزش الكتريك گرفتم و زياد هنوز باهاش اشنا نيستم!! چون قبلا كلاسيك و فلامنكو كار ميكردم و با ناخن ميزدم حالا يكم برام عجيب بود كه از يه وسيله ي ديگه استفاده كنم!! ولي ممنون حتما همونطور كه فرمودين بايد برم اندازه ها رو امتحان كنم ببينم چي ميشه!
مرسي

moomak
Sunday 18 November 2007, 10:40 PM
دستت رو سفت ميگيري و بسيار خشك و خشن روي سم ها ضربه زدي
2 مورد رو رعايت كن
اولا موقع گرفتن پيك انگشتانت در راستاي مچ دستت باشه و دستت خم نشه ( براي تو كه مبتدي هستي)
دوما فلت تخت پيكت بايد روي سيم ها ضربه بزنه به هيچ عنوان نبايد با لبه هاي پيكت ضربه بزني احتمالا پيكت به سمت لبه ها تمايل داره دستت رو صاف كن
در ضمن بهتره فعلا از 1.2 استفاده كني تا دستت نرم تر و بهتر شه
هواست به پنجه هاي فلامنكو و كلاسيكت باشه كه خشك نشن
حتما سازت خودت رو هم تمرين كن كه اولويت با اونه

fire
Saturday 21 June 2008, 07:10 PM
راستش منم مشکل شما رو داشتم
ولی حلش کردم
من از این (You can see links before reply) پیک استفاده میکنم و تاحالا آخ نگفته آخه من عادتمه خیلی محکم میزنم .

shbaharehs
Saturday 21 June 2008, 08:55 PM
بله ممنون< منم یکی از همین 1.5 mm ها گرفتم ولی یخورده راحت نیستم باهاش یکی نازکترشو گرفتم که 96. mm هستش و اونم فعلا خوب داره کار میکنه. به هر حال ممنون از راهنماییتون.

montreux
Friday 27 June 2008, 03:20 PM
برای تشخیص خوب بودن جنس پیک

پیک رو به دست گرفته و از ارتفاع حدودا 30 سانتی بر روی میز ( شیشه ای یا میز سفت چوبی )

می اندازیم

سپس به دقت به صدا ش گوش میکنی

یک پیک خوب باید صدای زنگ داری رو تولیید میکنه (صدای گرفته ای نداشته باشه )

shbaharehs
Saturday 28 June 2008, 05:04 AM
سلام خوبین؟ راستش من یه سوالی دارم, همه ی پیکها همینطورین؟ (از هر ضخامت؟) و میشه لطفا راجبه صدای گرفته و زنگدار یه توضیح کوتاهی بدین؟

ممنون

montreux
Tuesday 1 July 2008, 04:40 PM
همه پیکها همین تورین برای گیتار الکتریک فقط

تما نوه تست ردن صدارو در اولیین فرصت ی نمونه میزارم

montreux
Monday 14 July 2008, 07:51 AM
با سلا به همگی من یک مدتی نبودم

یک کلیپ کوتاه با فرمت wmv از نحوه تست پیک برای همه نوع گیج پیک به شرطی که در همون رنج با هم تست شن

Palasht
Saturday 19 September 2009, 09:00 PM
ینی چی ؟
من نفهمیدم منظورتونو ؟
پیکو دستم بگیری میفهمی چجوریه !
تا اونجایی که من تو این چند وقته فهمیدم پیک باید تو دست عرق نکنه و لیز نخوره و راحت باشه توی سرعت و قدرت و این جور چیزا هم خوب صدا بده !
لطفا" یکم توضیح بیشتر بدین
خودم از Dunlop Tortex 1.14 استفاده میکنم فکرم بکنم پیک عالی ای باشه چون تو همه ی کارا باهاش راحتم
فقط عمرش کمه در مقایسه با مثلا" Dunlop های کربن سفید ( اون عکس دارا رو میگم )
ممنون

rumour
Saturday 19 September 2009, 09:56 PM
این دانلوپ ها فوقالعادست.یه عکس کله چوبی داره.سفیده.
ولی کلا به نظر من پیکی خوبه که اولا نشکنه بعدشم که باهاش راحت باشی.

siavash_eddie
Sunday 20 September 2009, 06:46 AM
آره دانلوپ خداست .. من یه دونه دانلوپ دارم که روش عکس لاکپشته (!) سبز هم هست ... همه آدم معروفا با این پیک میزدن (چاک شلداینر - جف لومیس و ...)
من tortex دانلوپ رو هم دارم که سفیده ولی هیچ کدوم مثل این سبزا نمیشه

Mehrshad_PRS
Wednesday 14 April 2010, 07:01 PM
دوستان من دیروز دو سری پیک js خریدم 2 تا 10 تا
یکی سایزش 46. هست یکی دیگش 96. یا heavy و thin
از اعرابی امروز پرسیدم 46. خوبه گفت نه اون برای گیتار اکوستیک زدن و کلین خوبه!!!!
گفت از 96. استفاده کن اون خوبه

نمیدونم چرا اینجوری گفته علتش چیه؟

خودم با نازکه راحت ترم

علتش اینکه الان برام زوده استفاده کردنش؟
تقریبا 1 ماهو نیم هست که شروع کردم

DesironnA
Wednesday 14 April 2010, 07:50 PM
سلام دوست عزیز.
نه!
برای سولو و ریتم توی گیتار الکتریک بهتره از پیک هوی استفاده کنی چون صدای پیک روی سیم ها و صدای بازگشت سیم خیلی متفاوته.

Mehrshad_PRS
Wednesday 14 April 2010, 08:22 PM
سلام دوست عزیز.
نه!
برای سولو و ریتم توی گیتار الکتریک بهتره از پیک هوی استفاده کنی چون صدای پیک روی سیم ها و صدای بازگشت سیم خیلی متفاوته.
اره هر چقدر پیک نازک تر باشه صداش تیز تره هرچقدر هم ضخیم تر باشه صداش کلفت تر میشه
منم دقیقا تو سرعتم تاثیر داره خیلی راحت تره
با این حساب این thin ها به چه دردی میخوره؟

DesironnA
Wednesday 14 April 2010, 09:00 PM
اره هر چقدر پیک نازک تر باشه صداش تیز تره هرچقدر هم ضخیم تر باشه صداش کلفت تر میشه
منم دقیقا تو سرعتم تاثیر داره خیلی راحت تره
با این حساب این thin ها به چه دردی میخوره؟

این لینک رو یه نگاه بنداز جواب تموم سئوالاتت رو درباره پیک و انواعش جواب میده.
You can see links before reply

sia_eddie
Sunday 18 July 2010, 08:30 AM
میخواستم بدونم دوستان از چه پیکی استفاده میکنن و کدوم پیک رو پیشنهاد میکنن؟
من خودم جدیداً چند وقته دارم با پیک jazz3 میزنم ...این کوچولوی لعنتی فوق العادست.... فقط یه بار بگیرین دستتون عاشقش میشین....

GEM.M
Sunday 18 July 2010, 12:07 PM
من از پیکهای ایبانز استفاده میکنم

rumour
Sunday 18 July 2010, 12:20 PM
من هم پیک های دنلوپ دوست دارم.
اون سفید ها که یه عکس داره روش. عالیه. قطرشم 1 هستش.

symphony-x
Sunday 18 July 2010, 12:23 PM
جز 3 لعنتی عالیه با هیچ پیکی اینجور احساس راحتی نداشتم بخشی از وجودمه
بیخود نیست جان پتروچی تو این همه امکانات از این پیک تعریف میکنه !

Vai
Sunday 18 July 2010, 03:11 PM
فندر و پیکهای سیگنیچر جو ستریانی خیلی خوبن

sia_eddie
Sunday 18 July 2010, 09:37 PM
جز 3 لعنتی عالیه با هیچ پیکی اینجور احساس راحتی نداشتم بخشی از وجودمه
بیخود نیست جان پتروچی تو این همه امکانات از این پیک تعریف میکنه !

آره دقیقاً میخواستم همین نکته رو بگم!! ..... اصلاً عاشق این پیک شدم! :دی
به دوستان پیشنهاد میکنم یه بار که شده این پیک رو امتحان کنن!!.....

ear_guitar
Wednesday 28 July 2010, 12:33 PM
من هم از دانلوپ استفاده می کنم

Favilla
Thursday 5 August 2010, 09:52 PM
You can see links before reply

Favilla
Friday 6 August 2010, 12:21 AM
این عکس 4تا پیکهای فولادی هست که من استفاده میکنم درسته بعد از مدتی به سیم آسیب میرسونه اما من بخاطر سلیقه ام و عادتم از اینا استفاده میکنم استفاده ازشون رو هم توصیه نمیکنم اگه دقت نکنید تو اجرا ها به گیتارتون آسیب میرسونن و سیم های تنیده ی گیتار رو شدیدا خراب میکنن از انگشت هم سر میخوره اما من زیاد با سیم های تنیده کار ندارم و اگه سوویپ بزنید راحت تر جواب میدن درکل واسه تمرین ازشون استفاده نکنید.

aysan.davudiyan
Friday 6 August 2010, 05:36 PM
پیک فلزی اونم این نوع همه جارو گشتم نبود تعدادی هم که پیدا کردم زینتی بودن و فقط طرح و رنگ داشتن و ضخیم و غیر قابل استفاده چندتا هم پیدا کردم که واسه کلکسیون دار ها خوب بودن از جنس نقره و تیتانیوم و یکی هم بود به قیمت 114 هزار از جنس طلا !!!!!!!! . از این کوئین ها یا این نوع پیک هیچ جا کل شهر نبود.
از کجا میشه تهیه کرد از این کوئین ها یا مارک دیگه که قابل استفاده باشن بچه ها ؟؟؟