PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سیم انداختن روی سنتور

sajadooo
Saturday 17 April 2010, 09:54 AM
با توجه به اینکه سنتور از لحاظ وزنی سنگین هست و همین امر موجب میشه که حمل و نقلش سخت بشه...می خواستم از دوستان بخوام اگه کسی سیم انداختن روی سنتور رو بلده اینجا قرار بده تا بقیه استفاده کنن.چون تازه بلد شدم کوک رو عوض کنم سیم هام زود به زود می بره...

Mezrab
Saturday 17 April 2010, 10:17 AM
بپخوب نباید اصولا اونقدر سریع و محکم کوک کنید که سیم هاتون بپره، ولی من باز میگم این چیز ها رو باید استاد یاد بده، در هر صورت اگر سیمی پاره شد، باید سیمی رو که انتخاب میکنید علاوه بر اندازه بودن 5 سانتیمتر اضافه هم داشته باشه، انتهای سیم رو حلقه کنید، با انبر دست نگکه دارید و سعی کنید 5 دور بپیچونید که یه حلقه خوب در بیاد..بیشتر از پنج دور احتمالا سیم پاره میشه، از اون ور هم سر سیم رو در حفره گوشی کنید و سیم رو با انگشت بالا نگه دارید و گوشی رو بپیچونید، اگر محکم نگه ندارید سیم میره توی چوب که درآوردنش دردسر هست!

merh1367
Saturday 17 April 2010, 03:58 PM
بهترین کار این است که تعویض سیم رو از استاد به صورت عملی یاد بگیرید وگرنه با خواندن کتاب و نوشته نمیشه سیم عوض کن خوبی شد !! طرف سمت چپ رو میشه با نگاه کردن به بقیه سیم ها که چه جوری تابانده شده اند تا حدودی یاد گرفت اما سمت راست رو باید خیلی دقت بشه که سیم رو با نظم بپیچین و سیم باید تا حد ممکن از چوب بدنه دورتر باشه و باز هم میشه به بقیه سیمها نگاه کرد و مثل اونها با نظم سیم پیچیده بشه . اما گفتم ، بهترین آموزش ، آموزش عملیه !

salarix20x
Monday 19 April 2010, 05:42 PM
دوستان اگه کسی لطف کنه و قطعه ی ویدیویی این کار (سیم انداختن) رو اینجا بزاره خیلی خیلی ممنون میشم

خیلی لازم دارم.

با تشکر

naser90
Monday 19 April 2010, 07:38 PM
چگونه باید سنتور و کوک کرد؟

Mezrab
Monday 19 April 2010, 08:43 PM
دوستان اگه کسی لطف کنه و قطعه ی ویدیویی این کار (سیم انداختن) رو اینجا بزاره خیلی خیلی ممنون میشم

خیلی لازم دارم.

با تشکر
یه کار وقت گیر هست و فکر نمیکنم امکانش موجود باشه که کسی ضبط کنه ولی اگر کسی این لطف رو کرد خوشحال میشیم..!

چگونه باید سنتور و کوک کرد؟
اصولا به عنوان تاپیک ربطی نداره ولی توی قسمت نظر خواهی فنی کمی جستجو کنید به موارد بسیار متعدید میخورید، توی یوتیوب هم یک ویدئو از کوک ساز توسط آقای پژمان آذرمینا موجوده میتونید استفاده کنید...استاد بهترین گزینست.

farid_64
Monday 19 April 2010, 09:56 PM
سلام دوست عزیز سعی کن یک سیم تاب بگیری 3000 تومنی میشه بعد با اون تاب بده 8 دور کافیه
از بهارستان می تونی بگیری کارتو راحت میکنه.
در ضمن باید سیم رو یکم نرمش بدی. بعد یکدفعه نچرخون حتما هم از تیونر استفاده کن.
یک نکته رو هم حتما در نظر بگیر سیمی که چند وقت کار کرده مدام ضربه ی مضراب روش خورده نازک تر میشه و صدای لطیف تری داره وقتی یه سیم نو بندازی پیش سیم کهنه دیگه صدای اون نت خوب در نمیاد هر جور هم کوک کنی باید 4 تا سیم رو هم عوض کنی .