PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تبلیچر یا نت؟ (گیتار الکتریک)

rumour
Saturday 17 April 2010, 07:01 PM
خوب بعضی وقت ها بحثی پیش میاد که آیا میشه فقط از تبلیچر توی گیتار استفاده کرد؟ مخصوصا که متود هایی مثل متون تروی همش تبلیچر هستش. خوب تبلیچر خیلی راحته استفاده ازش. ولی از طرفی بحث این پیش میاد که ارزش زمانی درش وجود نداره. بخش نت که علم موسیقی حساب میشه رو حذف می کنه. که کار آهنگ سازی خیلی مشکل نیشه و و هارمونی و اینا حذف میشه! و اینکه اگر بخواین کاری و بزنید باید یه نرم افزاری مثل گیتار پرو داشته باشید. و این خودش وابستگی ایجاد می کنه. که اگر یه جایی یه نت بزارن بگن بزن نمی تونید.
دوستان چه نظری دارن؟

DesironnA
Sunday 18 April 2010, 12:58 AM
سلام سپهر جان گلم.
درست میگی. البته تا حدودی با حرفات موافقم!
چون به طور کلی تبلچر زبان ساده ای برای کلیه گیتارهاست!
اما خب اینچنین که شما میگید بی قانون و مقررات هم نیست!
تنها فرق های بین تبلچر و نت در پنج خط حامل یکی نداشتن کلید هست و دیگری معین نشدن گام قطعه!
که باز در تبلچر نویسی گام و آکورد های احتمالی قطعه رو بالای اون مینویسن.
درباره ارزش زمانی هم که گفتی باید بگم کاملا غلطه.
چون همونطور که در تصویر میبینید همه نت ها ارزش زمانی و مکانی خودشون رو حفظ کردند!

You can see links before reply
You can see links before reply

rumour
Monday 19 April 2010, 08:21 PM
ببخشید دیر شد.
خوب قبول ارزش زمانی داره ( هر چند من یکی از کتاب های تروی دیدم نداشت!)
ولی خوب شما خودت می گی گام مشخص نمیشه. این به نظر من بزرگ ترین مشکله این. من قبول دارم که موسیقی 60% خلاقیته و 40% علمش. ولی این علم واجبه. جایی می رسه که شما توی قطعه گیر می کنی یا یه آزمون ورودی چیزی یا کلا هر چیزی باشه شما باید بتونید گام قطعه رو تعیین کنید که اون گیر رفع بشه یا اینکه بتونید بدونه یه برنامه ای مثل گیتار پرو بزنید قطعه رو! شما وقتی یه قطعه می نویسید باید بشه هارمونی قطعه اطلاع داشت و فهمید چیه. اگر نه قطعه ممکنه که از هماهنگ نشه توی پارت بندی هاش! داشتم چند تا ویدئو از پول گیلبرت نگاه می کردم. کلخ 5 6 تا شد 1 ساعت ویدئو یه بار نگفت فرت فلان روی فلان سیم. همش فقط اسم نت می گفت!
به نظر من باید نت بد باشه آدم و از روی نت بخونه بعد ها توی ساز در حد پروفشنالی رسید بره تب. اون موقعه دیگه تب که میبینه هم نت ها میان تو ذهنش و باز هم باید نت بالا باشه و تب هم پایینش که فقط جایه نت ها رو بدونی کجان.

DesironnA
Monday 19 April 2010, 09:31 PM
اگه دقت کنید در برنامه Guitar Pro این اختیار رو دارید که نت و تبلچر رو با هم یا جداگانه داشته باشید.
اما خب! این یک حقیقته که تبلچر زبان نت گیتاره!
من از تبلچر دفاع نمی کنم! سوء تفاهم نشه!

TheGoldMAN
Saturday 5 February 2011, 06:01 PM
دوستان من خيلي با اين موضوع مشكل دارم كه
واسه گيتار تبليچر بهتره يا نت؟
خودم تبليچر رو به دليل آسونيش خيلي دوست دارم
و از متود تروي استتينا هم استفاده ميكنم:40:

اگر شما نظر خاصي دارين و پيشنهادي دارين لطف كنين بگين تا از تجربياتتون استفاده كنم.
:106:
ممنون:ad

armageddon_st
Sunday 6 February 2011, 02:02 PM
دوستان من خيلي با اين موضوع مشكل دارم كه
واسه گيتار تبليچر بهتره يا نت؟
خودم تبليچر رو به دليل آسونيش خيلي دوست دارم
و از متود تروي استتينا هم استفاده ميكنم:40:

اگر شما نظر خاصي دارين و پيشنهادي دارين لطف كنين بگين تا از تجربياتتون استفاده كنم.
:106:
ممنون:ad

سلام
خوبي

تبلچر آسونه...
دركش راحت تره...
و خيلي محاسن ديگه داره ....
تنها مشكلي كه داره اينه كه ارزش زماني هر نت رو نميشه توش بصورت دقيق نشون داد ....
البته براي اين هم راهكاري وجود داره ....
ميشه تعداد ضرب ها رو توي Tablature آورد ... (البته اين نظر منه)
كتابهاي موجود (آموزشهاي گيتار الكتريك) اكثرا" با Tab نوشته شده اند كه البته توي اونها چون معمولا CD يا Cassette هم همراهشونه با شنيدن هر مثال ميشه ارزش زماني هر نت رو بصورت شنيداري درك كرد.
چند تا ويدئو از زندگي گروههايي مثل Led Zeppelin و Skid Row و ... چند گروه ديگه ديدم كه وقتي كنار هم ميشينن و ميخواند جمله هاي آهنگشون رو در بيارن با Tab كار ميكنن.
من خودم به شخصه با Tab كار مي كنم ...
البته كنار الكتريك، كلاسيك هم كار مي كنم و دارم سعي ميكنم اونو با نت خوني ياد بگيرم ...
دونستنش خوبه ...
ولي اگه نت خوني رو ندوني توي سطوح خودامون گمون نكنم مشكلي پيش بياد.
لا اقل از كسي احساس كمبود رو تا بحال نشنيدم ....
يكي از خوبيهاي نت اينه كه اگه يه وقتي يه نت گيتار الكتريك به دستت رسيد ميتوني اونو بخوني و
بنوازي...

اگه نتيجه بهتري گرفتي اينجا اعلام كن تا ما هم بهره مند بشيم.

شادباشي:bc
فعلا

A_Cops_4
Sunday 6 February 2011, 04:24 PM
2 تاپیک مشابه با هم (در تاپیک قدیمی تر) ادغام شدن. با تشکر