PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یادگیری گیتار الکتریک

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7

.t.A.T.u
Thursday 15 March 2007, 09:55 AM
سلام عزیزان!
برای اینکه گیتار الکتریک یاد بگیرم قبلش باید کلاسیک کار کرده باشم؟ یا نه از اول هم میشه الکتریک کار کرد؟
یه خورده در مورد امپ و افکت که توضیح بدید، بیبنم چیه!
سبک متال و راک در نوع گیتار با هم تقاوت دارند؟
فرق گیتار الکتریک با گیتار بیس در چیه؟
ببخشید اگه زیاد شد gol

.t.A.T.u
Friday 16 March 2007, 09:24 AM
مرسی از جواب هایی که دادید!
یعنی هیج کسی نمی خواد جواب بده؟
gerye

Amir
Friday 16 March 2007, 10:06 AM
سلام دوست من

به سایت خودت خوش اومدی

شما خودت شروع کن

با پیگیری شما حتما علاقمندان به این ساز زیبا می یان اینجا

با تشکر

Hes_r
Friday 16 March 2007, 11:11 AM
عزیز باید صب کنی مدیران بیان

به زودی مدیران بخش گیتار جوابتو میدن

.t.A.T.u
Friday 16 March 2007, 11:29 AM
توضیح:با توجه به لط? دوستان خودم یه چیزهایی در مورد گیتار بیس پیدا کردم:
گیتار بیس نوعی ساز زهی است که صدایش به وسیله یک تقویت کننده الکتریکی (آمپلی?ایر) تقویت می‌شود. این ساز که برای تولید صداهایی با ?رکانس و تن پایین است?اده می‌شود، از نظر ظاهری بسیار شبیه به گیتار الکتریک می‌باشد با این ت?اوت که بدنه بزرگ‌تری دارد، دسته‌ و میزان‌بندی‌اش بلندتر است، و معمولاً دارای چهار سیم (گاهی پنج یا شش) می‌باشد که از نظر تن یک اکتاو پایین‌تر از گیتار الکتریک، در محدوده بیس کوک می شود. گیتار بیس می‌تواند پرده‌‌بندی داشته‌باشد و یا خیر، اما در اکثر موسیقی‌های عامه‌پسند بیس‌های پرده‌بندی شده رایج‌اند. علاه بر این‌ها گیتار بیس آکوستیک تو-خالی نیز موجود می‌باشد.

از حدود سال ۱۹۵۰ به بعد در موسیقی‌های راک و پاپ گیتار بیس به صورت وسیعی جایگزین کنتر باس شد و تولید صداهایی با تن پایین را بر عهده گر?ت. همچنین گیتار بیس به صورت تکی، در موسیقی‌های جاز، لاتین و ?انک است?اده می‌شود.
منبع:ویکی پدیا

.t.A.T.u
Friday 16 March 2007, 11:34 AM
در مورد گیتار الکتریک هم که اینجا تاریخچه هست. در مورد بقیه سوال ها هم خودم کاری نمیتونم بکنم. منتظر یاری سبزتان هستم

n.jelveh
Saturday 14 April 2007, 08:43 PM
چقدر می خوای پول بدی؟برای الکتریک می گم... ازاون جایی که تو ایران زیاد گیتار خوب پیدا نمی شه بودجه خودت رو بگو تا من راهنماییت کنم.م...

Hes_r
Saturday 14 April 2007, 08:44 PM
قیمت کلاساش چند هست ؟؟؟

n.jelveh
Saturday 14 April 2007, 08:52 PM
نمی دونم من توکار کلاس نبودم...

Hes_r
Saturday 14 April 2007, 08:57 PM
مگه خودت کلاس نمیری ؟؟

n.jelveh
Saturday 14 April 2007, 09:03 PM
نه... یادت نیست سر این موضوع چقدردعوا شد تو این ?روم؟؟؟ cheshm1

shbaharehs
Sunday 15 April 2007, 09:10 AM
بزرگترين ?رقم بين گيتار الكتريك و بيس تعداد سيمهاشه كه بيس 4تا سيم داره ولي الكتريك 6تا براي همين خيليها هستن كه گيتار بيس رو اصلا گيتار نميدونن.

سبك متال و راكم تقريبا مثل هم هستن ولي راك ارومتره درحالي كه متال ( كه چندين نوعم داره) خيلي خيلي بلندتره ( منظورم گيتار الكتريك و درامز) ولي گيتار سه نوع اصلي بيشتر نداره (كلاسيك و اكوستيك و الكتريك (بيس و ?لامنكو جز اصلي ها نيستن)) و ?قط طرز زدنشون ?رق ميكنه.

n.jelveh
Sunday 15 April 2007, 03:52 PM
بیس 6 سیم هم هست ...

.t.A.T.u
Friday 20 April 2007, 06:27 PM
سلام ذوباره!
گیتار الکتریک تکنوازی داره یا باید حتما توی گروه باشه؟
چندتا گیتار الکتریک مبتدی معر?ی کنید
در مورد امپ و ا?کت توضیح بدید

n.jelveh
Friday 20 April 2007, 07:08 PM
sad dar sad guitar electric ham mesle har sazi tak navazi dare... etefaghan too donia ham kheili taknavazihaye electric maroofe.
be har soorat.... intor ke be nazar miad too iran zendegi mikoni pas man ye chizayi moarefi mikonam ke midoonam too iran hast
baraye shoroo ziad ahamiat nadare ke guitaret makhsoose sabket bashe faghat bayad ye chize nesbatan mamooli bashe
fekr mikonam age ibanez entekhab koni chizaye taghriban khoobi peida mishe
albate hamoontor ke goftam behtare avval boodjato begi
dar morede amp va effect man be shakhse amp haye marshall ro tarjih midam effect ham multi begiri behtare chon effect haye unit ro nemitooni bahashoon kar koni

.t.A.T.u
Friday 20 April 2007, 11:16 PM
sad dar sad guitar electric ham mesle har sazi tak navazi dare... etefaghan too donia ham kheili taknavazihaye electric maroofe.
be har soorat.... intor ke be nazar miad too iran zendegi mikoni pas man ye chizayi moarefi mikonam ke midoonam too iran hast
baraye shoroo ziad ahamiat nadare ke guitaret makhsoose sabket bashe faghat bayad ye chize nesbatan mamooli bashe
fekr mikonam age ibanez entekhab koni chizaye taghriban khoobi peida mishe
albate hamoontor ke goftam behtare avval boodjato begi
dar morede amp va effect man be shakhse amp haye marshall ro tarjih midam effect ham multi begiri behtare chon effect haye unit ro nemitooni bahashoon kar koniخب جناب جلوه متشکزم از جوابی که دادی.
من تا 150 می تونم خرج کنم.
در ایران هستم.
اگر هم پست ?ینگیلیش باعث مشکل شما می شه به صورت پیام خصوصی جواب بده.
با تشکر.

Rocker
Friday 20 April 2007, 11:26 PM
bezar har kar mikhan bokonan.... man postamo mizanam
bebin roo rast bekham begam ba in pool hichi nemitooni begiri ... albate bebakhshida man manzoori nadaram vali haghighat hamine chon hatta ye amp e marshall e 15 watt ham hgodoode 120 tomane ... guitar ham man tahala zire 200 toman too iran nadidam ... albate mitooni guitar e accoustic begiri ke etefaghan bara shoroo ham bad nist...
man baz ham dar khedmatam

.t.A.T.u
Friday 20 April 2007, 11:43 PM
bezar har kar mikhan bokonan.... man postamo mizanam
bebin roo rast bekham begam ba in pool hichi nemitooni begiri ... albate bebakhshida man manzoori nadaram vali haghighat hamine chon hatta ye amp e marshall e 15 watt ham hgodoode 120 tomane ... guitar ham man tahala zire 200 toman too iran nadidam ... albate mitooni guitar e accoustic begiri ke etefaghan bara shoroo ham bad nist...
man baz ham dar khedmatamنه عزیزم چرا ناراحت بشم.
پس شما می گی با این پول از کلاسیک شروع کنم.
?قط یه سوال موند!
?رق amp با اقکت چیه؟(جون من توضیح بده)
راستی یه سوال دیگه.
مگه گیتار الکتریک خودش به تنهایی توانایی ایجاد صدا را ندارد؟که باید براش amp و اقکت گر?ت؟

Rocker
Saturday 21 April 2007, 04:05 AM
bebin amp vazifash dar vahle e aval ine ke sedayi ke az pickup haye guitar gerefte shode ro taghviat va boland kone (ba sedaye bolan paklhsh kone)
hala taghriban 100% e amphaye ermoozieffect haye sade ro roo khodeshoon daran
mesle equalizer va overdrive
vali effect yedastgah e joda hast ke beine e amp va guitar gharar migire vazifash ine ke roo sedahayi ke az pickup e guitar gerefte mishe taghir ijad kone hala in taghir kheili chiza mitoone bashe
guitar e electric ghabeliat e tolid e seda ro dare hatta mitooni bezanish be speaker va zabt e mamooli vali khob sedayi ke migiri kheili kam va distort shodast. dr zemn ba 150 toman ham fekr nakonam guitar e electric peida koni.
pishnahadi ke man behet daram ine ke in 150 toman ro be hodoode 300 ya hatta 400 toman beersoon va ye guitar bekhar
\hatta mitooni ye package ebkhari ke guitar va amp baham bashe , ina bara shoroo bad nistan valikhob har cheghadr pool bedi ash mikhori.mitooni faghat ye guitar bekhari ba 200 ta 400 toman ke ibanez haye mamooli mishan ke guitar haye badi ham nistan va sakht e korea bayad bashan ghaedatan
amp mohemme ke dashte bashi vali bedoone effect mitooni hodoode 1 sal ham kar koni...
pas be tartibe olaviat be nazare man avval khode guitar baad amp va baad ham effect e...

sadmetall
Wednesday 15 August 2007, 12:03 AM
nemidonam bahse be in sadegi chera in ghad kesho ghos dade shode
agha jan chera enghad hamo mipichonin ki gofte toiran guitare khob peyda nemishe shoma poll biar man guitare daste khode satriani ro behet midam midoni agha bahse guitar to iran ba vojode jave hakem zire soale chon har rooz gheymatesh taghir mikone va darsade ghabele molahezeee dalali tosh hast vali moshakhasate guitare khob daste viratore do tarafast finger borde seyghali va actione paeene simha ke b ain vojod gez nade saz pick up ha va daste mohem tarin bakhshe saz hastan be elate inke karaeeye navazandaro bala mibaran va dar akhar bayad begam har chi pool bedi hamoon ghadr ash mikhori

Amir
Wednesday 15 August 2007, 12:13 AM
سلام

حضورتون تو انجمن رو تبریک می گم و امیدوارم در کنار هم در این سایت بتونیم گیتار واقعی رو به همه نشون بدیم

با تشکر از شما

syd slayer
Tuesday 25 September 2007, 11:53 PM
دوست عزیز من بخاطر شما عضو این سایت شدم. البته این وظیفه من بود.
قسمتی از تاپیک را مطالعه کردم و فکر میکنم شما درمورد کلاس گیتار سوال کردید من یه شماره میدم که این شماره برای دوستم صابر هستش میتونی زنگ بزنی باهاش صحبت کنی

.................................................. ........از پیام خصوصی استفاده کنین.......................................... .....................

moomak
Thursday 27 September 2007, 03:50 PM
عزیزم مجبورم پستت رو پاک کنم
تبلیغات اینجوری؟
اگر می خوای براش خصوصی بزار
با احترام

n.jelveh
Tuesday 22 January 2008, 12:25 PM
aaa

Aria Bayat
Tuesday 22 January 2008, 08:04 PM
فک کنم منظور جلوه نحوه پیکینگ این نتها باشه.
البته استایل هر گیتاریستی فرق می کنه، مثلا اینو بدین به جو ساتریانی یا استیو وای! عمرا اصلا پیک بزنه!!!! از اول تا آخر لگاتو میزنه، شاید برای رضای خدا روی هر سیم جدید که میاد یه پیکی برای خالی نبودن عریضه بزنه!
ولی اگر بخوایم از دیدگاه پیکینگ نگاه کنیم، خوب این یه skip string حساب میشه! اینجا هم ما با یه آرپژ Em7 سروکار داریم! یعنی نتهای می سل سی ر! این جور آرپژهای اسکیپ رو معمولا سعی می کنن تو سرعتهای بالا آلترناتیو بزنن، یعنی از نت اول فارغ از کشش نت(دقت کنین فارغ از کشش نت،یعنی نه مثل جاهایی که توالی چنگ،دولا چنگ،دولاچنگ داریم و پیکمون رو پایین،پایین،بالا میزنیم به جای پایین،بالا،پایین) شروع میکنیم، انتخاب پایین یا بالا بودن پیک به خودمون مربوطه برای پیک اول! من اینجا خودم اگه بودم از down stroke شروع میکردم برای نت می سیم 5 و به همین ترتیب برای نت سی سیم 1 دفعه اول به upstroke میرسیم و دفعه دوم که دوباره به نت سی سیم 1 میرسیدم downstroke میزدم، برای بعضی گیتاریستها که این اختلاف الگو تو رفت و برگشت براشون ایجاد دردسر می کنه و تمرکزشون رو به هم میزنه، باید سعی کنن یکی از پیکینگاشونو جوری جایگزین کنن که به الگوی یکسان برسن!
البته تو متد فرانک گمبل که این آرپژ بسیار بسیار زیاد شبیه تمرینات اونه، برای جاهایی که کشش نتها با هم فرق میکنه، مثل اینجا که به 4 تا سه لا چنگ شروع میشه و به سیکسوله مرسیم، روش مخصوصشو داره که پیشنهاد می کنم یه نگاهی هم به اون بندازین!
و در نهایت اگه بخوام کاری که خودم میکتم رو توضیح بدم،به جای این که نت سی فرت 7 سیم 1 رو اجرا کنم، نت سی فرت 12 سیم 2 رو اجرا می کردم و با یه سوییپ از سیم 3 به سیم 1 می رسیدم! اگه بیشتر بخوام اعتراف کنم اون سل فرت 15 سیم 1 رو هم تپینگ می کردم!!! چه کاریه!!!!
و در نهایت جمله ای از Jason Becker:
don't put all your effort to improve your technique, instead try to improve the Technique!
در نهایت خیلی دوست دارم راجع به استایل بقیه هم بدونم تا بتونم یاد بگیرم! مرسی Stay Metal

Aria Bayat
Wednesday 23 January 2008, 03:26 PM
من متوجه نشدم دقیقا، ولی فکر کنم منظورت این بود که خودت لگاتو می زنی؟ روی سیم جدید که میری پیک میکنی یا نه کلا پیک نمیزنی؟ در هر صورت مرسی بابت پستت و خوشحالم که اینجا اینجور بحثا میشه به جای بحث راجع به مدل موی جیمز هتفیلد و مخدر کشیدن دیوید گیلمور!!!!
راجع به متد فرانک گمبل، من کتابشو از به نام speed picking از رازمیک(آرمین موزیک) گرفتم، متد ویدیوییش رو هم تو emule دانلود کردم! البته خودم فقط از ارپژهاش خوشم میاد! ارپژهای جالبی رو سوییپ میزنه! ولی تو لید زدنش هم همه چیو می خواد سوییپ بزنه! با این تکنیک که میاد گاما رو به صورت 3 نت روی هر سیم در میاره! و بعد همه رو سوییپ میزنه! حتی پنتاتونیکو! فکرشو بکن!!!پنتاتونیک دیگه تابلو ترین گام 2 نت روی هر سیمه!!! ولی خوب با این روش تونسته محدودیت رو از بین ببره و خیلی از ملودی هایی که با سازهای بادی اعجوبه هایی مثل دیزی گیلسپی می زدن رو بزنه! ولی روی هم رفته من فقط آرپژهاشو استفاده می کنم!
در ضمن یه لینک تصویری از جیسون گذاشته بودی که واقعا خیلی حال دادی! تصویری ازشون داری چیزی؟ کنسرت های کوکافونی و...
در هرصورت امیدوارم بیشتر بحرفیم و یاد بگیریم از هم.
Stay Metal

monolith
Saturday 26 January 2008, 03:58 PM
اول خودم یه سوال دارم. کی می دونه تو لیک زیر اونجایی که رو سیم 1 از نت سی شروع می شع رو چه جوری می زنن؟
ممنون.

You can see links before reply
سلام جلوه عزیز
اگر منظور شما طرز گرفتن فرتهای 7 تا 15 هست، یک راهش هم استفاده از دست راسته.
مثلاً فرت 7 رو به طور عادی با دست چپ بگیری، بعد دست راست میاد روی دسته و فرت 10 رو میگره. بعد دست چپ میاد پایینتر و فرتهای 12 و 15 و دوباره 12 رو میگیره بعد دوباره فرت 10 با دست راست و فرت 7 با دست چپ. طبیعتاً همه اونها (بجز 7 اولی) هم به صورت hammer on و pull off انجام میشه.
اگه سوال شما چیز دیگه ای بود شرمنده که من درست متوجه نشدم.

montreux
Tuesday 8 April 2008, 09:33 AM
ولی من کلا این مدلیا رو که اسم دقیقی هم نداره همیشه تپ می رزنم. ولی تی یکی روی سیم می واقعا نمی تونم این کار رو بکنم. با احترام به جیسون بکر که همه سایت فکر کنم فهمیده باشن من چقدر ارادت دارم بهش باید بگم که این رو من می خوام همونطوری که هست بزنم چون لگاتو تو اینجا خیلی صداش اگزاتیک تر میشه.
.

دیر شده نسبت به زمان مطرح سوال ولی از من حقیر میشنوی کل این تمرین رو بدون تپینگ باید بزنی یک همچین چیزی رو باید براحتی بدون نیاز به تکنیکی اسپید بزنی درست سخت ولی بعدا
انگشتات سریع و نرم در فینگر برد حرکت کنه و خودت لذت میبری
حالا نحوه انگشت گذاری ها فرق میکنه
حالا برای راحتی میتونی تب ر و عوض کنی بسته به استیل هر نوازنده داره من کل ایین تمرین رو این جوری راحت تر میزنم انگشت گذاری خودمم هم یک قسمتشرو رو اون زیر نوشتم :
ولی باید در تمرین همیشه سخت ترین حالت رو کار کنی وگرنه تمرین نمیشه

montreux
Sunday 13 April 2008, 10:06 PM
سلام
فکر نکنم سازی به پر دردسر و هزینه ای مثل گیتار الکتریک پیدا بشه

حالا من موندم چرا یکسری اینقدر سبک سبک میکنند دونبال یک سبک رفتن فقط بدرد یکسری با عقاید خاص میخره که توضیح میدم مربوط به بند 2 میشن

نوازنده گیتار الکتریک به 3دسته تقسیم میشن :

1 برای دیگران گیتار بزنی که که کار سختی هم هست یعنی : (برای هر گروهی با هر سبک کاری از موسیقی تلفیقی گرفته تا ....)

نواختن با گیتار الکتریک با سازها و سبکهای مختلف نیاز تجربه زیادی داره مخصوصا در افکت گزاری

که کمه کم برای این کار شما باید بالای 5 سال گیتار زده باشی بعد تو ایین کار بیفتی جون :
در این روش شما هرچه قدر از موسیقیها و سبکهای مختلف بدونی بازهم کمه یعنی از موسیقی کشور خودمون (سنتی ) گرفته تا متال
هر چی بدونی باز هم کمه که نیاز منده سالها تجربه و نوازندگی در گروههای مختلف با سبک کارهای متفاوت

2 برای خودت و سبک مورد علاقه خودت بزنی یعنی 4 و 5 نفر رو جمع کنی و مشغول به کاور کردن کارهای مورد علاقه وایین وسطها هم
چند تا کار هم ساخته بشه و...

3 خال زنی البته در امدش هم بد نیست از بیکاری بهتره
ولی بعضی ها هم فقط تو ایین کار هستند که به نظرم اینها همون گیتار پاپ میزنن حالا برای کلاس کاری یک التریک هم رو دششون میزارن

chobin
Tuesday 15 April 2008, 10:14 AM
اسمارت جان ایین حرفت رو کاملا قبول دارم

مخصوصا در کشوری مثل ایران که اکثرا مربوط به گروه 3 و تعدادی هم گروه 1

گروه 2 رو مردم ما زیاد نمی پسندن

montreux
Wednesday 16 April 2008, 12:49 PM
یک موضوع دیگه در مورد گیتار الکتریک اونهایی که برای تست دسته گیتار الکتریک میان ازش تست گز

میگرن به جرات میگم که این افراد هیچی از گیتار الکتریک نمیدونند

گیتار الکتریک با اکشن پایین یعنی کمتر از 2 میلیمتر گز میزنه امکان نداره که گز نزنه گیتار 3 ملیون تمنی هم با اکشن پایین گز میزنه

moomak
Friday 18 April 2008, 11:55 PM
یکی از مشکلاتی که به کرات دیده میشه مشکل عدم کارایی لازم ولووم های روی خود الکتریکه که فقط جنبه دکور دارن و کارایی لازم رو به عنوان ولووم حجم یا تنالیته یا مدول رو ندارن و فقط در 2 یا 3 مرحله کار می کنن

یکی دیگه از مشکلات اینه
عدم تطابق نت دست باز ساز با همون نت یه گام بالاتر روی همون سیم
مثلا وقتی سیم اول رو mi کوک کردی روی فرت 12 نتت با mi حدود ربع یا نیم پرده تفاوت داره
برای همینه که باید همیشه گیتار الکتریک رو همراه با افکت تست کرد!!!!

اما مشکل گز هم با اکشن زیر 2mill در انواع گیتار حتی کلاسیک و آکوستیک هم دیده میشه
که در گیتار الکتریک معمولا با یه رگلاژ کوچیک میشه تا حدودی حلش کرد

فعلا

montreux
Saturday 19 April 2008, 08:26 AM
یکی از مشکلاتی که به کرات دیده میشه مشکل عدم کارایی لازم ولووم های روی خود الکتریکه که فقط جنبه دکور دارن و کارایی لازم رو به عنوان ولووم حجم یا تنالیته یا مدول رو ندارن و فقط در 2 یا 3 مرحله کار می کنن

یکی دیگه از مشکلات اینه
عدم تطابق نت دست باز ساز با همون نت یه گام بالاتر روی همون سیم
مثلا وقتی سیم اول رو mi کوک کردی روی فرت 12 نتت با mi حدود ربع یا نیم پرده تفاوت داره
برای همینه که باید همیشه گیتار الکتریک رو همراه با افکت تست کرد!!!!

اما مشکل گز هم با اکشن زیر 2mill در انواع گیتار حتی کلاسیک و آکوستیک هم دیده میشه
که در گیتار الکتریک معمولا با یه رگلاژ کوچیک میشه تا حدودی حلش کرد

فعلا

moomak جان

گیتار الکتریک های 5 سلکتوره همشون همین طوری هستن یعنی یک پیچ ton بالایی برای پیکاپ نک
و پیچ ton پایینی برای تنظیم پیکاپ میدل

و پیکاپ بریدج در 5 سلکتوره ها تنظیم ton ندارند

در گیتار های مختلف ایین ترتیبها فرق میکنند

خود سلکتور پیکاپ اگر همه پیکاپهای گیتار شما از یک نوع باشند با تعویض سلکتور تغییر صدا جزئی هست

بسته به مدلهای پیکاپ در گیتار داره

مشکل دوم هم که عدم تطابق نت دسته گیتار با قسمتهای دیگر مشکل از گیتار نیست همه گیتار های نو فالش هستند وباید تیونیک بشند یعنی مشکل نیست مر بوط به ریگلاژ گیتار میشه

که تیونیک گیتار اگر شما فقط 1 درجه پیچ تراس رود گیتار رو بچرخونی اون ساز کاملا فالش شده وباید تیونیک بشه حتی با عوض کردن سیم گیتار الکتریک ساز فالش شده ودوباره باید تیونیک بشه

که در کل برای همین همه اساتید گیتار میگن به اکشن تراس رود و.. گیتار اصلا دست نزنیید چون ساز فالش وحتی احتمال تاب برداشتن دسته گیتار وجود داره که نیاز به تجربه کافی در ایین زمینه هست

moomak
Saturday 19 April 2008, 10:57 PM
عزیزم منظوره منو متوجه نشدی!!!!!
تا حالا شده پیچ ولوم صدا رو یه ساز بپیچونی تا صدا رو زیاد کنی اما این زیاد شدن اونطور که می خوای نشه
بعدا متوجه بشی ولووم کنترل صدا ایراد داشته!!!!!!!
اگر نیافتاده یه آیبانز RG250 یا بهتر بگم یه zin بگیر اونوقت منظور منو خوب متوجه میشی!
تا حالا ندیدی سازی بعد از 5 بار رگلاژ توسط 5 نفر متفاوت که هر کدومشون واسه خودشون اوستا هستند بازهم فالش باشه!
پس یه آیبانز RG250 بگیر میبینی!
البته من نگرفتم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
فعلا

montreux
Sunday 20 April 2008, 07:30 AM
قسمت اول رو تازه منظورت رو فهمیدم درسته رو بعضی گیتار ها خیلی کم میشه

ولی گفتگوی دوم که گفتی پیش استادها بردی بعد از ریگلاژ بازهم ساز تیون نبوده

برام خیلی جالب ببینم پیش چه کسایی بردی ؟

چون تو ایران تعداد افرادی که بلدند گیتار الکتریک رو تیونیک و یا ساز رو از فالشی در بیارن به تعداد انگشتهای دست هم نمی رسند

تعریف از خود نباشه دست من بهر سازی خورده اون ساز کلی خاطر خواه پیدا کرده حالا می خوای امتحان کن

فقط مشکلش در تیونیک باشه (فالشی ساز) 2ساعته تیونیک میکنم (هم خونی نت سر دسته با بقیه قسمتها)

montreux
Thursday 24 April 2008, 12:21 PM
توصیه من به نوازندگان در ایین زمینه که بیشتر به صورت کلیین تمرینات تپینگ رو اجرا کنند چون با صدای کلیین سختتر هست (تمرین باید سخت باشه)

یک نمونه هم فایل تصویری برای نحوه انجام ایین کار میندازم

با فرمت 3gp هست

چون اپلود کردن برام سخت برای همین قطعات رو کوچیک ضبط میکنم

montreux
Wednesday 4 June 2008, 04:03 PM
يك نوازنده گيتار الكتريك بايد به تعداد مو هاي سرش ارپژ‍ و ريتم بلد باشه

من فعلان شيرازم اومدم بحث جديدي در ايين مورد باز ميكنم

montreux
Wednesday 4 June 2008, 04:06 PM
کنترل نوازندگی با صدای دیستورت شده خودش هنره!

الان چنينن فكري ميكني وقتي كه بالاي 12 الي 13 سال گيتار زدي ميفهمي من چي ميگم

خوشگل پسر اگر شما با صداي خام گيتار بتوني خوشگل يكنواخت وتمام تكنيكهارو اجرا كني
دسيتورت برات اب خوردنه

وقتي بتونيي با صداي خام به يك كش مورد قبول برسي خيلي چيزها برات عادي ميشه

من ايين حرف رو به همه شاگردام گفتم وخيلي هاشون موفق شدن

montreux
Friday 20 June 2008, 04:37 PM
ديستورشنت رو با چي و چه طوري ميگيري

هاي ديستورشن كار ميكني يا متوسط

البته من موفق به ديدنه كارت نشدم اگه بتوني فرمت رو عوض كني خوبه فقط ميتونم بيبنم بدونه صدا

فعلا يكم صبر كني درست ميشه

fire
Sunday 3 August 2008, 12:49 PM
سلام
من بدجوری توی تپینگ مشکل دارم ( تازه کارم دیگه )
از اساتید میشه کسی کمکم کنه ؟

montreux
Tuesday 5 August 2008, 05:51 PM
بهتریین تمرین همین اهنگهایی که دوست داری و یکمی خلاقیت

کتا بهای تروی هم گیر بیار خیلی خوبه

fire
Thursday 7 August 2008, 08:57 PM
بهتریین تمرین همین اهنگهایی که دوست داری و یکمی خلاقیت

کتا بهای تروی هم گیر بیار خیلی خوبه

کتاب تروی رو استادم باحام کار میکرد ولی یکم تو solo 4 یعنی آهنگ heavy side گیرم .
ولی ای کاش میشد درست یاد بگیرم
به هر حال از راهنماییتون ممنون

Vahid_FDR
Sunday 10 August 2008, 07:49 PM
1- برای مشکل تپینگ DVD راک Dave celentano رو بگیر Begginir
2- استادت کیه؟

fire
Friday 22 August 2008, 04:47 PM
آقای مجذوب استاد من هستند

montreux
Friday 22 August 2008, 09:03 PM
استاد (فرهاد مجذوب) !

بهترینها در ایران هست به وقطش و اگر با جون و دل گیتار بزنی بهترین تمرین هارو بهت میده

البته من نمی دونم در چه سطحی هستی ولی بعدا 2الی 3 سال گیتار زدن از شاگرداش میشدی بهتر بود

چون در غیر این صورت قدر ش رو نمدونی و از تجربیاتش استفاده نمی تونی کنی

.

حامد_666
Saturday 23 August 2008, 10:02 AM
من واقعا خوش حال میشه وقتی اسم چنین اساتیدی رو میشنوم ( استاد مجذوب)

اما یک سوال :

میشه بیشتر توضیح بدین که چرا بعد از 3سال گیتار زدن در کنار این اساتید رفت؟
یعنی از نظر مالی (بودجه) یا چیزه دیگه

((( خوشحالم از طرف دارهای استاد رو اینجا پیدا کردم))))

montreux
Saturday 23 August 2008, 04:20 PM
یک دلیل که خودت گفتی همون (بودجه)

دلیله دیگه 1 الی 2 سال اول نوازنده باید اول دستش راه بیفته وتا راه نیفته به مشکل خواستی بر نمی خره
برای همین لزومی نداره در ابتدا هزینه زیادی ادم بکنه

fire
Saturday 23 August 2008, 10:50 PM
درسته عرایضتون قبول .
ولی من 2 سال گیتار کلاسیک زدم و بعد پیش ایشون رفتم
واقعا بهترین استادی هست که تو زندگیم دیدم .

صبحگاه
Thursday 9 October 2008, 01:05 AM
سلام
من بدجوری توی تپینگ مشکل دارم ( تازه کارم دیگه )
از اساتید میشه کسی کمکم کنه ؟

با سلام به دوست عزیز
نت های با ضرب دولاچنگ را با سرعت 80 طوری تمرین کنید که هماهنگی دست راست و چپ کاملا به وضوح شنیده شوند و زمان نت اول که با دست راست اجرا می شود با زمان سه نت بعد که با دست چپ به صورت ( پول آف) یا ( هَمِر ) اجرا می شوند کاملا یکسان باشند، همین ضابطه در مورد نت های ( تری یوله ) نیز که یک نت آن توسط دست راست و دو نت آن توسط دست چپ اجرا می شود نیز صادق می باشد ( هماهنگی دست راست و چپ در اجرای نت ها با ارزش زمانی یکسان )، پس از اینکه این مرحله را با موفقیت و کنترل شده توسط ( مترونم ) به پایان رساندید به تدریج سرعت ( مترونم )را ( 5 نمره - 5 نمره)بالا ببرید. ( صبحگاه )

صبحگاه
Thursday 9 October 2008, 01:11 AM
من واقعا خوش حال میشه وقتی اسم چنین اساتیدی رو میشنوم ( استاد مجذوب)

اما یک سوال :

میشه بیشتر توضیح بدین که چرا بعد از 3سال گیتار زدن در کنار این اساتید رفت؟
یعنی از نظر مالی (بودجه) یا چیزه دیگه

((( خوشحالم از طرف دارهای استاد رو اینجا پیدا کردم))))

(((((( دوست عزیز حامد-666 من هم از طرفداران استاد مجذوب عزیزمان هستم و خوشحالم که طرفداران ایشان قدر و منزلت این استاد بزرگوار و فروتن را میدانند . با تشکر))))))))

صبحگاه
Thursday 9 October 2008, 01:18 AM
استاد (فرهاد مجذوب) !

بهترینها در ایران هست به وقطش و اگر با جون و دل گیتار بزنی بهترین تمرین هارو بهت میده

البته من نمی دونم در چه سطحی هستی ولی بعدا 2الی 3 سال گیتار زدن از شاگرداش میشدی بهتر بود

چون در غیر این صورت قدر ش رو نمدونی و از تجربیاتش استفاده نمی تونی کنی

.
(((( هر چقدر در نواختن گیتار مبتدی باشید یا حرفه ای ، باز هم می توان از تجربیات ارزنده استاد مجذوب استفاده بهینه را نمود. چون ایشان در آموزش بهترین و صبورترین استاد هستند، البته همه چیز بستگی به علاقه و پشتکار خود شخص دارد که به حرفهای استاد با دقت گوش فرا داده و عمل کند یا اینکه بیشتر به سرگرم کردن خود با گیتار بپردازد.)))))))) ( صبحگاه)

صبحگاه
Thursday 9 October 2008, 01:26 AM
یک دلیل که خودت گفتی همون (بودجه)

دلیله دیگه 1 الی 2 سال اول نوازنده باید اول دستش راه بیفته وتا راه نیفته به مشکل خواستی بر نمی خره
برای همین لزومی نداره در ابتدا هزینه زیادی ادم بکنه

((( دوستان عزیز با نظر شما در رابطه با بودجه سنگین تدریس کاملا مخالفم ؟! چون به نظر من هیچوقت نمی توان ارزش کار اساتید را در هر رشته با مادیات سنجید، چون در حضور اساتید خوب کشور عزیزمان ما روش نواختن صحیح گیتار را توسط یک استاد حرفه ای از نزدیک می بینیم و این موضوع نگرش ما را نسبت به این ساز عوض می کند و همین موضوع در پیشرفت ما بسیار موثر می باشد تا اینکه ما نزد استادی برویم که خودش هنوز خیلی چیزها را باید یاد بگیرد.))))

صبحگاه
Thursday 9 October 2008, 01:30 AM
درسته عرایضتون قبول .
ولی من 2 سال گیتار کلاسیک زدم و بعد پیش ایشون رفتم
واقعا بهترین استادی هست که تو زندگیم دیدم .

چگونه می توان با استاد مجذوب دیدار کرد؟ لطفا مرا راهنمایی کنید، چون من از طرفداران ایشان هستم و برایم در زندگیم باعث افتخار هست که با ایشان دیدار نمایم.

صبحگاه
Thursday 9 October 2008, 01:35 AM
(((( هر چقدر در نواختن گیتار مبتدی باشید یا حرفه ای ، باز هم می توان از تجربیات ارزنده استاد مجذوب استفاده بهینه را نمود. چون ایشان در آموزش بهترین و صبورترین استاد هستند، البته همه چیز بستگی به علاقه و پشتکار خود شخص دارد که به حرفهای استاد با دقت گوش فرا داده و عمل کند یا اینکه بیشتر به سرگرم کردن خود با گیتار بپردازد.))))))))

Weather_Storm
Tuesday 24 February 2009, 05:52 PM
کتاب شیوه گیتار نواختن استیو وای و تکنیکهای این اعجوبه از
انتشارات معروف هال لئونارد hal leonard که توسط jeff perrin
ویرایش شده این مجموعه شامل 92 صفحه است...

Steve Vai Guitar Styles & Techniques

download (You can see links before reply)

fire
Saturday 14 March 2009, 11:58 PM
سلام
یه سوال دارم
چجوری میشه با whammy bar صدای جیغ طولانی دراورد ؟
نوازندگانی مثل جوستریانی و استیو وای بیشتر از این تکنیک استفاده میکنند .
نمیدونم اسمش چیه دقیقا ولی فکر میکنم اسمش satch Scream میگن
مثل ارتی فیشوال خودمونه ولی با دسته ویبراتور .
لطفا کمک کنید .

A.Sad
Wednesday 18 March 2009, 12:02 PM
whammy هم مثل واه یه جور پداله با این تفاوت که whammy اکتاو رو بالا پایین میبره اتفاقا نوازنده هایی که نام بردی از whammy استفاده نمیکنن از wah wah استفاده میکنن. whammy رو میتونی تو کارای باکت هد گوش کنی چون زیاد ازش استفاده میکنه
اینی که میگی صدای جیغ طولانی در میارن feed back هستش که اکثرا جو ستریانی تو اخر اهنگاش این کار رو انجام میده و ربطی هم به whammy پدال نداره
برای فید بک کردن هم level و gain رو بالا میبری گیتار رو سمت امپ میگیری و میبینی داره شروع به جیغ زدن میکنه در اصل امپ و گیتار همدیگرو تشدید میکنن
هرچقدر هم که صدای امپت بلند تر باشه گیتارتو میتونی دور تر از امپ بگیری تو این حالت از دسته ویبره هم میتونی استفاده کنی اگرم که گیتارت مجهز به floyd rose باشه میتونی مثل استیو وای سوار گیتارت شی صدای اسبم در بیاری

fire
Thursday 19 March 2009, 02:19 AM
whammy هم مثل واه یه جور پداله با این تفاوت که whammy اکتاو رو بالا پایین میبره اتفاقا نوازنده هایی که نام بردی از whammy استفاده نمیکنن از wah wah استفاده میکنن. whammy رو میتونی تو کارای باکت هد گوش کنی چون زیاد ازش استفاده میکنه
اینی که میگی صدای جیغ طولانی در میارن feed back هستش که اکثرا جو ستریانی تو اخر اهنگاش این کار رو انجام میده و ربطی هم به whammy پدال نداره
برای فید بک کردن هم level و gain رو بالا میبری گیتار رو سمت امپ میگیری و میبینی داره شروع به جیغ زدن میکنه در اصل امپ و گیتار همدیگرو تشدید میکنن
هرچقدر هم که صدای امپت بلند تر باشه گیتارتو میتونی دور تر از امپ بگیری تو این حالت از دسته ویبره هم میتونی استفاده کنی اگرم که گیتارت مجهز به floyd rose باشه میتونی مثل استیو وای سوار گیتارت شی صدای اسبم در بیاری

با سلام و تشک از راهنماییتون
اما دوست خوب شما اشتباه متوجه شدید منظورمو.
در Youtube یه چیزایی پیدا کردم :
کلیک (You can see links before reply)
یا این (You can see links before reply)که آموزششو داده ولی من نتونستم عملیش کنم .
امیدوارم متوجه منظورم شده باشید
منتظر جوابم .
با تشکر

A.Sad
Thursday 19 March 2009, 10:25 AM
او
ببین برای این کار احتیاج به به یه گیتار hi output مثل ایبانز داری که اگه دسته ویبرشم دو طرفه باشه دیگه خیلی حال میده (با هر گیتاریم نمیشه) سیستمتم باید های گین های گین باشه تا فوت میکنی رو گیتارت صداش در بیاد
برای این کار هم انگشت باید سیم رو لمس کنه و وقتی که پیک میزنی یه صدای هارمونیک بده تو این حالت دسته ویبره رو که پایین بالا کنی گیتارت جیغ میکشه و بعد میتونی فید بکم بکنی
میتونی بدون پیک و با pull off هم بزنی
البته با artificial harmonic فرق داره چون اونو با دست راست و با کنار شصت میزنن
اینم ببین شاید کمکمت کنه
من خودم با دسته ویبره کار نمیکنم ولی چیز خاصی نیست و افکت خاصی هم نمیخواد با یه امپ خوب بدون افکت هم میشه اجراش کرد البته میگم احتیاج به یه گیتار خوب داری که با دسته ویبره کار میکنی کوک نریزه که من پرستیژیم که تو ایران دیدم کوک میریخته چه برسه به بقیه

Radiohead
Saturday 21 March 2009, 10:25 AM
نوازندگانی مثل جوستریانی و استیو وای بیشتر از این تکنیک استفاده میکنند .

بنده یه نکته رو اینجا متذکر شم که استاد استیو وای بزرگ :4: از Pickup های فرناندز سوستینر استفاده میکنه .
این پیک آپ ها مانند افکت عمل میکنند طوری که وقتی ارتعاشات رو دریافت میکنند مدت زمان بیشتری در خود نگه میدارند و باعث کش اومدن امواج دریافتی میشه که بعد از انجام عملیتی داخل خود پیک آپ صدارو به زیر ترین حالت موجود در میاره ، طوری که باعث جیز زدن یا کشیدگی صدا میشه . پیک آپ های فرناندز به قدری قوی هستی که حتی اگه مگس هم به آونا نزدیگ بشه جیغ میزننده ...

میتونید تو youtube بدنبال کلمه frenandez sustainer Pickups بگردید ، خودتون همه چیرو میفهمید ...
ولی در مورد استاد ساتریانی مطالبی که علیرضا جان گفتن صدق میکنه ...

با تشکر ...

A.Sad
Saturday 21 March 2009, 11:23 AM
اره درسته گرچه همینجوری sustain گیتار استیو وای بالا هستش ولی خوب از fernandez sustaier هم استفاده میکنه و برای همینه که گیتارش تا 2 ساعت بعد صداش میاد
البته fernandez sustainer تو این جور جیغ زدن ها موثره ولی بدون اون هم میشه ولی با مدت زمان کمتر چون این کار رو با فندر هم انجام میدن ولی بادوز کمتر
در کل اینکه تجهیزات تو اجرای یه همچین تکنیک هایی خیلی موثره امکان داره که شما یه تکنیکیو بلد باشی ولی بدلیل مناسب نبودن تجهیزات نتونی اونو خوب اجرا کنی

Vahid_FDR
Sunday 19 April 2009, 07:20 PM
این زیاد به گیتار و امپ ربط نداره فقط باید وقتی نت رو می زنی ولوم گیتار تا آخر و gain یعنی ورودی اصلی امپ و ولومش و ولوم افکت زیاد باشن که طبق اصل تشدید صوتی صدایی که از امپ در میاد دوباره باعث لرزیدن سیم می شه و این عمل 1000 بار تکرار می شه ولی باید یه جای خوب جلوی امپ پیدا کنی که با تکون خوردنت حتی صدای نت فیدبک عوض می شه البته این کارو تو خونه خیلی راحت نمی شه تمرین کرد چون صداش علاوه بر همسایه ها و خونواده خودت رو هم کلافه می کنه

A.Sad
Monday 20 April 2009, 06:55 PM
این زیاد به گیتار و امپ ربط نداره فقط باید وقتی نت رو می زنی ولوم گیتار تا آخر و gain یعنی ورودی اصلی امپ و ولومش و ولوم افکت زیاد باشن که طبق اصل تشدید صوتی صدایی که از امپ در میاد دوباره باعث لرزیدن سیم می شه و این عمل 1000 بار تکرار می شه ولی باید یه جای خوب جلوی امپ پیدا کنی که با تکون خوردنت حتی صدای نت فیدبک عوض می شه البته این کارو تو خونه خیلی راحت نمی شه تمرین کرد چون صداش علاوه بر همسایه ها و خونواده خودت رو هم کلافه می کنه

دوست عزیز این چیزی که ایشون میگن با فیدبک فرق داره اگه توجه کنی دقیقا همین اشتباه رو من هم بالا انجام دادم منظور ایشون جیغ هایی که با دسته ویبره میکشن هستش

fire
Saturday 25 April 2009, 01:15 AM
نمیشه با پیکاپ های v7 v8 اجراشون کرد ؟

A.Sad
Saturday 25 April 2009, 08:00 PM
تستش نکردم ولی اصولا پیکاپ های دیمارزیو output بالایی دارن اکثرشون برای این جور کارا جواب میدن بیشتر دسته ویبره ی ایبانزه که ممکنه تو اجرای اینجور تکنیک ها کوک بریزه به نظر میاد گیتارای دیگه مثل جکسون یا esp برای این تکنیک ها مناسب ترن

Vahid_FDR
Monday 11 May 2009, 03:53 PM
خيلي ممنون من وقتي داشتم جواب بالا رو مي‌دادم سر رشته‌ي كلام از دستم رها شد رفتم تو فيدبك
براي جيغ كشيدن اگه از wah بتوني استفاده كني توي رنج خاصيش معمولا از وسط به بالا صداي جيغ چند برابر مي‌شه كه براي هر نتي يه وضعيت منحصر به فرد مثله جاي Scream ها روي دسته داره كه بايد پيداش كني
پدال در حالت آماده براي تشديد صدا با واه --> wammy به اندازه‌ي كافي خابيده يا آماده براي raise --> اسكريم روي نت --> حاشو ببر

rumour
Friday 26 June 2009, 04:59 PM
دوستان من در اجرای Power Chords مشکل دارم.مخصوصا در هنگام تعویض سیم.
اساتید کمک کنین.

Ajika
Saturday 27 June 2009, 09:44 PM
سلام
مشکلت رو بیشتر توضیح بده...
همه مشکلات با سعی تمرین زیاد حل میشه....

A.Sad
Friday 17 July 2009, 02:24 PM
ببین برای اجرای پاور کرد به نظر من اول سعی کن که بتونی رو اجرای پاور های دو انگشتی تسلط پیدا کنی بعد که دستت راه افتاد با 3 تا انگشتت کرد ها رو بگیری من که خودم اینجوری روش تسلط پیدا کردم برای تمرین هم میتونی کارای rammstein رو کاور کنی خیلی کمکت میکنه

rumour
Friday 17 July 2009, 03:07 PM
ببین برای اجرای پاور کرد به نظر من اول سعی کن که بتونی رو اجرای پاور های دو انگشتی تسلط پیدا کنی بعد که دستت راه افتاد با 3 تا انگشتت کرد ها رو بگیری من که خودم اینجوری روش تسلط پیدا کردم برای تمرین هم میتونی کارای rammstein رو کاور کنی خیلی کمکت میکنه
آره من خودم همین کارو کردم.الان راه افتادم

AmonAmath
Monday 17 August 2009, 02:06 AM
سلام به همه
7 ماهی میشه شروع کردم به یاد گرفتنه الکتریک
ولی مشکلم اینجاست که سرعتم بالاتر از 80 نمیره !
استادمم بهم میگه زوده اان ولی خودم احساس می کنم بی استعدادم !
تو نتهای sixteenth مخصوصا
اونایی که تجربه دارن آیا این مشکل با گذشت زمان حل میشه ؟
یه سوال دیگه هم اینکه خیلی دوست دارم با پنجه هم کار کنم یعنی بدون پیک . برای نواختن گیتار آگوستیک ، واسه اینم باید برم کلاس ؟!

مشکلات بر طرف شد ، ممنون از همه ........ !

rumour
Monday 17 August 2009, 08:33 AM
استعداد چیه بابا!
تمرین کن راه میفتی.با پنجه هم میتونی خودت کار کنی هم میتونی استداد بگیری.اگه خواستی خودت کار کنی باید دنبال کتاب خوب باشی.
باید اینقدر ور بری با گیتارت تا بیاد دستت.

moomak
Monday 17 August 2009, 11:27 AM
1- 7 ماه تمرین گیتار زمان خیلی خیلی کمیه!

2- سرعت در نوازندگی اصلا مسئله مهمی نیست سعی کن احساس رو بیشتر القا کنی، فاکتور سرعت بعد از گذروندن مراحلی از نوازندگی و انجام بعضی از تمرینات خودش به سراغت میاد!سعی کن تمرکزت رو موقع تمرین بالا ببری

3- اگر خودت این طور فکر میکنی که زیاد پیشرفت نکردی متاسفانه باید بگم تمرینت روی قطعاتی که کار می کنی کم بوده!

4- بهتره از مترونوم استفاده کنی و کم کم با مترونوم سرعتت رو افزایش بدی تا دستت راه بیفته! البته توجه کن که از 80 یک دفعه به 120 نپری! 80 - 81 - 82 -...

5- مطمئنا اگر بیشتر تمرین کنی سرعتت خیلی بالاتر میره!!!

6- برای پنجه هات هم اگر کتاب 120 آرپژ برای گیتار کلاسیک مائورو جولیانی رو در طی مدت یک سال تمرین و تمومش کنی می تونی به آرزوی داشتن پنجه های قوی بدون معلم دست پیدا کنی!!!

فعلا

AmonAmath
Monday 17 August 2009, 01:24 PM
ممنون بچه ها .
moomake عزیز ، شاید حق با تو باشه .
با متد تروی استتینا دارم پیش میرم . کتاب لیدش واقعا پر بار و پر از تکنیکه . ولی خوب با سولوهاش اصلا حال نمی کنم . شاید به خاطر همینه .
ولی رو سولویی مثل fade to black از Metallica پیشرفتم خوب بوده ، شاید به خاطر اینه که باهاش بیشتر ارتباط بر قرار میکنم .
در مورد کتابی که گفتی می شه تمریناشو رو الکتریک کار کرد ؟

Radiohead
Monday 17 August 2009, 03:02 PM
دوست عزیز پیشنهاد میکنم Dvd آموزشی Speed Kill مایکل انجلو رو ببینی ، اگه می خوای سرعتت بالا بره باید بیشتر رو تکنیک های Hammer On pull off و alternative Picking کار کنی که تو ویدئو Speed Kill همه اینا رو توضیح میده ...
در مورد پیک هم باید دید شما تو چه سبکی فعالیت میکنی ؟؟؟ مثلا اگه بخوای هم بلوز و هم متال کار کنی باید یاد بگیری که هم با پیک بزنی هم با دست ...

موفق باشید ...

AmonAmath
Monday 17 August 2009, 03:12 PM
دوست عزیز پیشنهاد میکنم Dvd آموزشی Speed Kill مایکل انجلو رو ببینی ، اگه می خوای سرعتت بالا بره باید بیشتر رو تکنیک های Hammer On pull off و alternative Picking کار کنی که تو ویدئو Speed Kill همه اینا رو توضیح میده ...
در مورد پیک هم باید دید شما تو چه سبکی فعالیت میکنی ؟؟؟ مثلا اگه بخوای هم بلوز و هم متال کار کنی باید یاد بگیری که هم با پیک بزنی هم با دست ...

موفق باشید ...

ممنون DVD که گفتی تو بازار هست ؟
آره ، هرچند فقط متال کار میکنم ولی تو همین متالم هرچقدر تکنیک بالاتر باشه کار قوی تره و تک بعدی نمیشه جلو رفت

Radiohead
Monday 17 August 2009, 03:18 PM
اگه بچه تهرانی ، بگری پیدا میشه ....

آره ، هرچند فقط متال کار میکنم ولی تو همین متالم هرچقدر تکنیک بالاتر باشه کار قوی تره و تک بعدی نمیشه جلو رفت

این نکته رو فراموش نکنید ، هر شاخه از متال تکنیک و قاعده خودش رو داره و نمیشه تکنیک های یه شاخه دیگه رو واردش کرد ، در غیر اینصورت یه افتضاح بیش در نمیاد ....

موفق باشید ...

AmonAmath
Monday 17 August 2009, 07:56 PM
اگه بچه تهرانی ، بگری پیدا میشه ....

این نکته رو فراموش نکنید ، هر شاخه از متال تکنیک و قاعده خودش رو داره و نمیشه تکنیک های یه شاخه دیگه رو واردش کرد ، در غیر اینصورت یه افتضاح بیش در نمیاد ....

موفق باشید ...

ok ... منظورم کارهایی مثل Nothing Else Matters بود که هم با پیک و هم با پنجه باید اجراش کرد .

AmonAmath
Monday 17 August 2009, 07:59 PM
راستی بچه ها اگه کسی میتونه برای Artificial Harmonic هم کممک کنه .
در هنگام اجرا خیلی برام سخته سوتشو در بیارم ! بعضی وقتا هم در نمیاد اصلا

moomak
Monday 17 August 2009, 10:54 PM
در مورد کتابی که گفتی می شه تمریناشو رو الکتریک کار کرد ؟

آره فرقی نمی کنه که روی چه گیتاری باشه فقط ( مطمئن باش ) که روی انگشتان دست راستت می تونه خیلی تاثیر مثبتی بزاره
فعلا

Palasht
Saturday 19 September 2009, 07:08 PM
تاپیک رو کامل نخوندم ولی خب منم میگم اونی رو که میدونم ( اگه تکراریه شرمنده )
اون بالا یکی گفت جلو امپ بگیر و اینا فید بک شه اونم میشه ولی این یه چیز دیگس فکر کنم
یهدونه فلوید روز میخواد فقط با یه مقدار زیادی هارمونی !
از سیمای 2 و 3 هارمونی بگیر ( رو هر نتی ) بعد ویبرایتو رو بده تو و بکش بیرون یه بار که بشه خودت میفهمی چی شد !
این پایینام یکی گفت ایبانز کوک ول میده ! ( این دیگه اخرشه ! ) بابا خود Satch م که ایبانز داره !
هیچ فلوید ی م مثل ایبانز نیست وقتی دایو میکنی هر صدایی میتونی بگیری
اون کاریم که جو اخر بعضی از اهنگا تو کنسرتاش میکنه ( که صدا کمکم زیاد میشه دستشم باهاش میبره بالا ) از همه صاده تره ولی بازم فلوید میخواد یه دایو سریع میکنی ( تا اخر ) بعد کم کم بر میگردونی و میدی بیرون دسترو
چاکر شما

A.Sad
Saturday 19 September 2009, 11:37 PM
این پایینام یکی گفت ایبانز کوک ول میده ! ( این دیگه اخرشه ! ) بابا خود Satch م که ایبانز داره !

عزیزم منظور اون گیتار کاستومی که ستریانی و ... ها میگیرن دستشون نبود این rg و ... ها که اصلشم وارد ایران نمیشه رو میگم چون به نظر من تو این رنج ها یه چیز تو مایه های ltd و ... ویبره ی بهتری دارن

Palasht
Sunday 20 September 2009, 12:26 PM
عزیزم منظور اون گیتار کاستومی که ستریانی و ... ها میگیرن دستشون نبود این rg و ... ها که اصلشم وارد ایران نمیشه رو میگم چون به نظر من تو این رنج ها یه چیز تو مایه های ltd و ... ویبره ی بهتری دارن

من تاحالا بریجای LTD رو امتحان نکردم
ولی Beidgeهای Edge III Tremolo جدید ترین مدل Bridge های ایبنز هست که روی سازهای JS و Steve Vai هم همین بریج ها هست تا اونجایی هم که میدونم روی 99% RG های الان Edge III و Edge Pro و Edge Zero گذاشتن
ولی اکثر سازای ایران مالزی هست اگرم ژاپن پیدا کنین بالای 1 میلیون هست و پیک اپا هم احتمالا" عوض شده ( تو جمهوری مخصوصا" )
همون JS هم مالزیش حدود 700 تا 900 تومن ( JS 100 ) و 1ملیون و 500 (JS1000 ) پیدا میکنین
ولی بریج های مالزی هم همون کارو میکنه
اگرم خواستین ببینین بریج اصله زیر ساز رو باز کنین زیر بریج یه چیزی مثل یه بلوک هست که فنرها بهش وسله ویبراتو رو فشار بدین تو و زیرشو نگاه کنین معمولا یه چیزایی نوشته رو مال خودم فقط نوشته Made in Japan بریجمم Edge 7 Lo Pro هست که روی سازای قدیمی Steve Vai بود
کلا فقط یه فلوید روز لازم داره اون کارا که مثل ایبنز وسعت کارش زیاد باشه

راستی چند نفر تو اموزشگامون LTD چین داشتن کلا" سازی نیست که باهاش حال کنم خودم اگر یه روز بخوام بگیریم فقط ESP کرک همت میگیرم

Palasht
Wednesday 23 September 2009, 03:32 PM
اقا من غلط کردم !
تازه فهمیدم شما چی میگی !
اون Edge III ای که من دستم گرفته بودم بریج خیلی راحت و خوبی بود باهاشم خیلی نرم میشد کار کرد ولی دیشب یه ایبنز اندونزی تو نماینگی یاماها ورداشتم تیست کردم اون Edge III بود دیدم عجب اشغالیه ! تا ته بریجو فشار میدادم سیما یه ذره میلرزیدن ! شانس اوردم به امپ نزدمش وگرنه فکر کنم صداش داغونم میگرد ! یه Edge Pro ام ورداشتم اونم همین طوری بود !

A.Sad
Tuesday 29 September 2009, 11:56 PM
اقا این چه حرفیه
اتفاقا چه بهتر که این بحث ها این جا صورت بگیره تا بعدا که کسای دیگه قصد خرید دارن با اطلاعات بهتری برن و خرید کنن
با اون قسمت حرفتم که esp کرک از ltd بهتره موافقم چون کلا esp یه سر و گردن از ltd بهتره ولی خوب گیتار رو باید تو رنج خودش مقایسه کرد برای مثال فندر رو که نمیشه با اریا مقایسه کرد الانم که دیگه esp اومد ltd رو خرید پس دیگه کلا نمیشه تو رنج های بالا روش حساب کرد من خودم باesp alexi 200 خیلی موافقم یه جورایی میشه گفت با jackson rr فرقی نداره گرچه نصف قیمت اونه

LORD-LUCIFER
Sunday 14 March 2010, 05:37 PM
سلام دوستان خوب نت آهنگی.

بازم من اومدم.

همونی که رو اعصابه:40:

----------------------------------------------------------------------------

درس سوم تئوری موسیقی دوره ای که دنبال میکنم درباره این Clef هست.

اصلا حالیم نمیشه چیه!!!

از دوستان کسی میتونه به زبان روان کمکم کنه؟

am3000
Sunday 14 March 2010, 05:45 PM
clefيعني كليد.
treble clef:كليد سل خط دوم.
وقتي كليد روي يك خط قرار بگيره ،نت روي اون خط رو همنام خودش ميكنه و باقي نتها هم به ترتيب نامگذاري ميشن.
يعني در اينجا نت روي خط دوم سل ناميده ميشه و باقي نتها به ترتيب نامگذاري ميشوند:
بين خط دو و سه:لا،روي خط سه:سي و ....

LORD-LUCIFER
Sunday 14 March 2010, 07:39 PM
clefيعني كليد.
وقتي كليد روي يك خط قرار بگيره ،نت روي اون خط رو همنام خودش ميكنه و باقي نتها هم به ترتيب نامگذاري ميشن.
يعني در اينجا نت روي خط دوم سل ناميده ميشه و باقي نتها به ترتيب نامگذاري ميشوند:

Oh My Gosh!!!!!!!!!:42:

یک کلمه هم نفهمیدم چی گفتید دوست عزیز.

من خیلی آماتورتر از این حرفام.

این Stave که این جا گفته چیه؟؟

اصلا این شکله چیه؟(منظورم همین خط خطیه است)

کجا کاربرد داره؟

یه سوال دیگه.

فرق این نتهایی که توی دوره های مختلف به صورت ABCDEFG میگن و دو ر می فا سو لا سی چیه؟؟

am3000
Sunday 14 March 2010, 08:03 PM
شرمنده.سعي ميكنم بهتر توضيح بدم.
-منظور از musical stave ،همون مجموعه خطوط حامل هست كه معمولآ(به غير از سازهاي كوبه اي)5 خط هست.

البته تعداد خطوط در گذشته دور بيشتر بوده اما به تجربه دريافته اند كه تعداد 5 خط براي چشم بهتر قابل تشخيصه.

-نميدونم در مورد خطوط حامل چيزي ميدونيد يا نه؟

-اين خط خطي كه ميفرماييد در اصل از حرف G(معادل نت سل)مشتق شده.
ببين مختصر بگم كه وقتي نت مابين يا روي خطوط قرار ميگيره به خودي خود معني نداره،بلكه اين علامتهاي خط خطي شكل هست كه مشخص ميكنه چه نتي چه معني اي داشته باشه.البته چند كليد ديگه غير از همين كليد سل هم وجود داره...بگذريم.

-هرجا اين كليد رو سر خط ديديد بدونيد كه نتي كه روي خط دوم قرار داره بايد سل خونده بشه.
a) براي نتهاي بالاتر از خط دوم بايد از سل به ترتيب بالا برويد:لا سي دو ر مي فا سل.يعني:
نت بين خط 2و3 ميشه لا .نت روي خط 3 ميشه سي .نت بين خطوط 3و4 ميشه:دو .نت روي خط 4 ميشه : ر .نت بين خطوط 4و5 ميشه مي و نت روي خط 5 ميشه فا و نت بالاي خط 5 ميشه:سل.
b)و براي نتهاي زير خط دوم بايد به ترتيب از سل پايين بياييد:فا مي ر دو ...يعني:
بين خط1و2:ميشه فا.روي خط 1 ميشه:مي.زير خط اول ميشه:ر.

البته ميشه با اضافه كردن مقطعي خطوط نتهاي بالاتر يا پايينتر رو هم نوشت ولي فعلآ بايد روي همين نتها كاركنيد و نام و جاي اونها رو حفظ كنيد و با خودتون تمرين كنيد نا جاييكه وقتي يك نت (با كليد سل)رو مثلآ روي خط سوم ميبينيد بدون فكر كردن بدونيد كه نام نت "سي" هست...

abcو...معادل همين نتها به سيستم انگليسي هست:
A:la , B:si, C:do, D:re, E:mi, F:fa, G:sol

LORD-LUCIFER
Sunday 14 March 2010, 09:26 PM
شرمنده.سعي ميكنم بهتر توضيح بدم.
-منظور از musical stave ،همون مجموعه خطوط حامل هست كه معمولآ(به غير از سازهاي كوبه اي)5 خط هست.

البته تعداد خطوط در گذشته دور بيشتر بوده اما به تجربه دريافته اند كه تعداد 5 خط براي چشم بهتر قابل تشخيصه.

-نميدونم در مورد خطوط حامل چيزي ميدونيد يا نه؟

-اين خط خطي كه ميفرماييد در اصل از حرف G(معادل نت سل)مشتق شده.
ببين مختصر بگم كه وقتي نت مابين يا روي خطوط قرار ميگيره به خودي خود معني نداره،بلكه اين علامتهاي خط خطي شكل هست كه مشخص ميكنه چه نتي چه معني اي داشته باشه.البته چند كليد ديگه غير از همين كليد سل هم وجود داره...بگذريم.

-هرجا اين كليد رو سر خط ديديد بدونيد كه نتي كه روي خط دوم قرار داره بايد سل خونده بشه.
a) براي نتهاي بالاتر از خط دوم بايد از سل به ترتيب بالا برويد:لا سي دو ر مي فا سل.يعني:
نت بين خط 2و3 ميشه لا .نت روي خط 3 ميشه سي .نت بين خطوط 3و4 ميشه:دو .نت روي خط 4 ميشه : ر .نت بين خطوط 4و5 ميشه مي و نت روي خط 5 ميشه فا و نت بالاي خط 5 ميشه:سل.
b)و براي نتهاي زير خط دوم بايد به ترتيب از سل پايين بياييد:فا مي ر دو ...يعني:
بين خط1و2:ميشه فا.روي خط 1 ميشه:مي.زير خط اول ميشه:ر.

البته ميشه با اضافه كردن مقطعي خطوط نتهاي بالاتر يا پايينتر رو هم نوشت ولي فعلآ بايد روي همين نتها كاركنيد و نام و جاي اونها رو حفظ كنيد و با خودتون تمرين كنيد نا جاييكه وقتي يك نت (با كليد سل)رو مثلآ روي خط سوم ميبينيد بدون فكر كردن بدونيد كه نام نت "سي" هست...

abcو...معادل همين نتها به سيستم انگليسي هست:
A:la , B:si, C:do, D:re, E:mi, F:fa, G:sol
بازم نفهمیدم.:17::106:

اصلا لازم نیست بحث رو اینقدر باز کنید.

فقط میشه بگید این Clef دقیقا کجا و برای چه کاری استفاده میشه؟

و چرا 5 تاست؟ گیتار که 6 تا سیم داره!

اول میشه بگید

موزیک استیو رو فهمیدم که همون خط خطیاست.

این پیچ پیچه هم کلفه G هست دیگه نه؟

GhazalMusic
Sunday 14 March 2010, 09:40 PM
بازم نفهمیدم.:17::106:

اصلا لازم نیست بحث رو اینقدر باز کنید.

فقط میشه بگید این Clef دقیقا کجا و برای چه کاری استفاده میشه؟

و چرا 5 تاست؟ گیتار که 6 تا سیم داره!

اول میشه بگید

موزیک استیو رو فهمیدم که همون خط خطیاست.

این پیچ پیچه هم کلفه G هست دیگه نه؟

دوست عزیز توضیحات دوست خوبمون رو دوباره بخونید

clefيعني كليد.

اگر باز هم متوجه نشدین یک قدم به عقب بر میگردیم توضیحات را به دقت تمرین کنید!

انواع كليد يا "Clef" در موسيقي

در ابتدا بايد با خط حامل آشنا گرديم:

خط حامل: خطي که بر روي آن و در ميان آن نت هاي موسيقي نوشته مي گردند. اين خط شامل پنج خط موازي مي باشد که ترتيب شماره گذاري آن از پايين به بالا مي باشد. به صورت زير مي باشد

حال بايد يک قرارداد براي قرار گرفتن نت هاي موسيقي روي اين خط داشته باشيم در کشورهاي لاتين زبان نت هاي موسيقي به صورت زير نامگذاري مي گردند

همانطور که مشاهده کرديد نت Sol به صورت کلمه G لاتين مي باشد که در مرور زمان هنگامي که کليد سل روي خط دوم حامل قرار مي گيرد يعني روي خط دوم نت سل قرار دارد و نسبت به آن مابقي نت ها بالا و پايين آن قرار مي گيرند.

حال اگر بخواهيم آن را مرتب تر نشان دهيم و از نت آغازين دو به اين صورت مي گردد.

اما در مورد کليد فا : همانطور که در بالا گفته شد در لاتين به نت فا حرف F تعلق مي گيرد

و ما با دو نوع کليد فا مواجه هستيم:

1- کليد فاي خط سوم يا کليد باريون

2- کليد فاي خط چهارم يا کليد باس

که با توجه به محل جايگيري آن ها روي خط حامل نام کليد تعريف مي گردد يعني اگر فا روي خط سوم باشد کليد فاي خط سوم"باریتون" و اگر روي خط چهارم باشد کليد فاي خط چهارم "باس".

که مابقي نت ها نسبت به فا سنجيده مي گردند و روي خط حامل تعريف مي شوند.

که با توجه به قرار گرفتن کليد بر روي خط حامل مابقي نت ها هم نسبت به آن سنجيده مي گردند.

امیدوارم که کمکی کرده باشم...تلاش کنید توضیحات دوستان را درک کنید تا حفظ! موسیقی را مانند ریاضیات باید درک کرد و فهمید نه آنکه حفظ کرد. پیروز و پاینده باشید.

DesironnA
Saturday 17 April 2010, 07:00 PM
سلام دوستان الکتریک دوست و الکتریک نواز من.
همونطور که میدونید گیتار الکتریک سازی نیست که بشه بدون متد در بهینه ترین زمان به نتیجه رسید.
همونطور که دور و بر خودمون افرادی رو میبینیم که بعد از مدتی یا از یاد گیری این ساز دلسرد میشن یا بالاخره تصمیم میگیرند به صورت اصولی ادامه بدند.
هدف از زدن این تاپیک در اختیار گذاشتن چند متد آموزشی نوازندگی هست که در صورت درخواست آپلود میکنم و در اختیار دوستان قرار میدم.
موفق باشید.

Favilla
Saturday 17 April 2010, 07:36 PM
ممنون از جناب مدیر پاینده و با عزت.
من از نظرم کتابای تروی استتینا خوبن البته بهتره اول ریتم کار کنید بعد لید دیگه اگه متد دیگه دارین بگین

Mehrshad_PRS
Saturday 17 April 2010, 08:34 PM
دوست عزیز نیاز به درخواست نیست که کار به این خوبی اپلود کن استفاده کنیم
ممنون

Favilla
Saturday 17 April 2010, 08:41 PM
این لینک رو معین بهم داده باهاش لید جلد 2 رو دانلود میکنین.
اما میتونین از بیرون اگه پیدا کردین جلد 1 و 2 باهم رو به ترجمه ی محمد غفوری چاپ 83 پیدا کنین اگه زبانتون خوب نباشه.

Favilla
Sunday 18 April 2010, 08:31 AM
خوب نوشه هامونم به دلایلی پاک شد.
در رابطه با متد گیتار الکتریک اگه کسی درباره ی در جلد متد الکتریک نوشته ی رحیم فرج زاده چیزی میدونه بگه من الان اسمش رو شنیدم اونجور که میگن متد خوبیه اگه دارین از اونا لطفا نظر بدین دربارش

mohammad.guitar
Sunday 18 April 2010, 05:43 PM
سلام خدمت دوستان عزیز. من یک نوازنده ی مبتدی گیتارالکتریک هستم. در شهری که من زندگی میکنم استاد حرفه ای وجود ندارد و من یک ترمی پیش شخصی آموزش دیدم ولی اطلاعات خاصی عایدم نشد. من نزدیک به 500 هزار تومان خرج کردم و یک گیتار الکتریک Ibanezخریم با یک افکت.حالا از شما دوستان عزیز نت آهنگی تقاظا دارم تا در این راه مرا راهمایی کنید. و هرکس با اطلاعاتش درباره ی شیوه های نواختن و تکنیک ها و هر اطلاعاتی که دارید مرا راهنمایی کنید.:redguitar:

Radiohead
Sunday 18 April 2010, 07:08 PM
پیشنهاد من

شما میری Dvd های Speed Kill 1 و 2 و 3 از مایکل انجلو بیتیو (اول از شماره 2 شروع کن بعد شماره 1 و بعد هم 3) و شروع می کنی به تمرین نه تکرار یه مشت متد مثه متد های تروی استتینا ، اگه بری دنبال استتینا فقط وقت خودتو تلف می کنی و در جا میزنی ، فقط باید Workout کار کنی Workout های Steve vai و john petrucci و Paul Gilbert ، ملمستین ، Speed kill و Speed live و ... رو بگیر هر روز تمرین کن ، این جوری خیلی سریع تر از اون چیزی که فکرشو کنی دستت باز میشه ، یه خورده که احساس کردی دستت باز شده و راحت می تونی یه قطعه معمولی رو بزنی ، برو سراغ تئوری موسیقی که بدون تئوری موسیقی تو هر چقدر هم که تو نوازندگی ماهر باشی هیچوقت نمی تونی یه گیتاریست واقعی بشی ، گیتاریست بودن فقط خوب گیتار زدن نیست ، خوب آهنگ ساختن هم از وظیفه های یه گیتاریست خوبه ....

mohammad.guitar
Monday 19 April 2010, 12:47 AM
دوست عزیز از راهنماییت واقعا سپساسگزارم . می تونی منو راهنمایی کنم که چطور می تونم این dvd ها رو تهیه کنم . با تشکر

Radiohead
Monday 19 April 2010, 07:53 AM
دوست عزیز از راهنماییت واقعا سپساسگزارم . می تونی منو راهنمایی کنم که چطور می تونم این dvd ها رو تهیه کنم . با تشکر
والا Speed kill رو نمی دونم ، من خودم دانلود کردم هر سه تاشو ، اگه سرعت بالای اینترنت داری دانلود کن ، اگه هم نه بده یه کافی نت برات دانلود کنه .

اون کتاب هارو هم وقت کردم خودم برات یه جا آپلود می کنم ، راستی گیتار پرو رو سیستمت نصبه ؟؟؟ چون چند تا از Workout ها با گیتار پرو باز میشه ( Workout های ملمستین ، مت هیفی و کری بیولیو گیتاریست های تریویوم،رندی رودز ، و مارتی فریدمن ) . ولی بقیه Pdf است .

mohammad.guitar
Tuesday 20 April 2010, 12:03 AM
سلام دوست عزیز. بله من اینترنت ADSL دارم و سرعتشم خوبه اگه لطف کنی لینک دانلود این کتاب ها و فایل ها رو برام

بذاری ازت ممنون می شم.

در ضمن گیتار پرو رو ندارم اگه اون رو هم بذاری که لطف بزرگی در حق ما کردی.

پیشا پیش متشکرم...

Radiohead
Tuesday 20 April 2010, 09:33 AM
طبق برنامه زیر این کتاب ها رو تمرین کنید ، روزی حداقل 30 دقیقه فشرده بستگی به ظرفیت خودتون داره ، این کتاب هارو تمرین کنید .

1. دی وی دی شماره 2 Speed kill (بخاطر قوی شدن تمام انگشتانتون خصوصا دو انگشت کوچیک )
2.Speed live ( برای سریع تر شدن سرعت انگشتانتون (حذف)
3.بعد از تموم کردن دو تای بالایی سراغ کتاب پاول گیلبرت بروید (لینک دانلود (You can see links before reply))
از اینجا به بعد می تونی تئوری رو هم در کنار تمرین ها بخونی ....
4.با تمام کردن سه کتاب بالایی برای تقویت تکنیک Sweep picking کتاب جان پتروچی رو تموم کنید (لینک دانلود (You can see links before reply))
5.بعد هم می تونی بقیه تمرین هارو که تو لینک اولی در قالب گیتار پرو از رندی و گیتاریست های تریویوم و مارتی فرایدمن هست کار کنید .
6.در نهایت دی وی دی Speed Kill 3 رو نگاه کنید ، توش تکنیک های که چطوری بتونی یه آهنگ رو سریع تمیز و بینقص بزنیم توضیح داده اونو در آخر ببین .

گیتار پرو رو هم می تونید از اینجا دانلود کنید ...

mohammad.guitar
Tuesday 20 April 2010, 07:04 PM
با سلام و تشکر از شما دوست عزیز انگار بعضی از لینکا رو حذف کردن ولی گزینه ی 3(پاول گیلبرت) و گزینه ی 4(جان پتروچی) رو دانلود کردم. در ضمن برنامه ی گیتار پرو را هم دانلود کردم. میگم اگه میتونی این لینکایی رو که حذف شدن رو برام emailکنی خیلی ممنون میشم.
در ضمن این گیتار پرو رو که لینکشو گذاشتی فکر کنم اشتباه است. اسمش radio bar هستش . لطفا" چکش کن.
با تشکر از شما دوست عزیز...

Radiohead
Wednesday 21 April 2010, 12:06 PM
این از لینکی که حذف شد

اینم لینک گیتار پرو با قابلیت رزیوم .
پارت 1 (You can see links before reply)
پارت 2 (You can see links before reply)
پارت 3 (You can see links before reply)
پارت 4 (You can see links before reply)

mtb
Wednesday 21 April 2010, 03:01 PM
دوست عزیز این dvd هایه speed kill رو نمیذارید؟

Radiohead
Wednesday 21 April 2010, 04:10 PM

Mehrshad_PRS
Thursday 22 April 2010, 10:39 AM
دوستان من Speed Kill رو قبل اینکه لینک بزارید لینکشو پیدا کردم دانلود کردم میخوام ببینم کامله یا نه!
کمکم کنید ممنون میشم

Speed Kill 2

یه ویدئو داره 57:12 ثانیه زمانشه

Speed Kill 3

یه ویدئو داره اینم 1:02:52 ثانیه هست

Speed Kill 1

رو هم دانلود کردم ولی ویدئوش مشکل داره

اگه dvd اینا رو برای دانلود بزارید که خیلی لطف کردید خیالمم راحت میشه که کامله

Mehrshad_PRS
Thursday 22 April 2010, 10:59 AM
دوستان یه سوال درباره پیک زنی داشتم درس اول Speed Kill 2 چرا وقتی داره میاد بالا زیر سیم رو با پبک میزنه یا سیم 6 رو میزنه پیک رو رو میزنه سیم 5 رو میزنه زیر میزنه جریان چیه؟

من یاد گرفته بودم فقط تو چنگ به بالا زیرو رو رو میزنن اونم فقط روی یک سیم از همه مهم تر ایشون تک سیم زیر میزنه موقع برگشت! من یاد گرفتم رو میزنم!!!

جریان چیه؟

Radiohead
Thursday 22 April 2010, 11:12 AM
من هر سه رو کاملش رو دارم

speed kill 1 = یک ساعت و بیست دقیقه
Speed kill 2 = پناه و هفت دقیقه
speed kill 3 = یک ساعت و سه دقیقه

Mehrshad_PRS
Thursday 22 April 2010, 10:11 PM

من خودم سرچ کردم dvd برای خرید هست ولی برای دانلود نیست!:26:

Mehrshad_PRS
Friday 23 April 2010, 09:54 AM
دوستان یه سوال درباره پیک زنی داشتم درس اول Speed Kill 2 چرا وقتی داره میاد بالا زیر سیم رو با پبک میزنه یا سیم 6 رو میزنه پیک رو رو میزنه سیم 5 رو میزنه زیر میزنه جریان چیه؟

من یاد گرفته بودم فقط تو چنگ به بالا زیرو رو رو میزنن اونم فقط روی یک سیم از همه مهم تر ایشون تک سیم زیر میزنه موقع برگشت! من یاد گرفتم رو میزنم!!!

جریان چیه؟
کسی نیست کمک کنه:26:

DesironnA
Friday 23 April 2010, 10:38 AM

جریان چیه؟

دو نوع پیکینگ وجود داره.
آلترنیتیو پیکینگ
آلترنیت پیکینگ

در حالت آلترنیتیو پیکینگ، وقتی از سیمهای بالا حرکت به سمت سیم های پائین هست، ضربه پیک بر سیم پائین تر، روی سیم (به اصطلاح Down) و وقتی از سیمهای پائین حرکت به سمت سیم های بالا هست، ضربه پیک بر سیم بالا تر، زیر سیم (به اصطلاح Up) زده میشه.

اما در حالت آلترنیت پیکینگ، در هر صورتی قانون (Down,Up) رعایت میشه غیر از نواختن Sweep ها.

Mehrshad_PRS
Friday 23 April 2010, 11:02 AM
دو نوع پیکینگ وجود داره.
آلترنیتیو پیکینگ
آلترنیت پیکینگ

در حالت آلترنیتیو پیکینگ، وقتی از سیمهای بالا حرکت به سمت سیم های پائین هست، ضربه پیک بر سیم پائین تر، روی سیم (به اصطلاح Down) و وقتی از سیمهای پائین حرکت به سمت سیم های بالا هست، ضربه پیک بر سیم بالا تر، زیر سیم (به اصطلاح Up) زده میشه.

اما در حالت آلترنیت پیکینگ، در هر صورتی قانون (Down,Up) رعایت میشه غیر از نواختن Sweep ها.
ممنون
sweep چه جور نواختنیه؟

راستی اعرابی موقع ارپژ زنی بهم گفته بود موقع برگشت روی سیم بزن

موقع وارماپ و گامها هم که چیزی نگفت من اوایل همیشه روی سیم میزدم بعد بهم گفت زیرو رو بزن الانم همون زیرو رو میزنم که میشه همون چنگ

DesironnA
Friday 23 April 2010, 11:27 AM
ممنون
sweep چه جور نواختنیه؟

sweep یکی از تکنیک های نوازندگیه که به چند حالت 3 سیم، 4 سیم..7 سیم تقسیم میشه.
برای درک صحیح تر پیشنهاد میکنم به تاپیک Exercise Tablatures فراگیری تکنیک های نوازندگی (الکتریک گیتار) (You can see links before reply) بری و فایل Sweep excercises رو دانلود کنی.

راستی اعرابی موقع ارپژ زنی بهم گفته بود موقع برگشت روی سیم بزن

موقع وارماپ و گامها هم که چیزی نگفت من اوایل همیشه روی سیم میزدم بعد بهم گفت زیرو رو بزن الانم همون زیرو رو میزنم که میشه همون چنگ

به نظر من بهترین حالت پیک زدن همون آلترنیت پیکینگه. چون بعد از اینکه کاملا روی این نوع پیک زدن مسلط شدی میتونی تمام قطعات گیتار الکتریک رو بزنی. پس پیشنهاد میکنم حتما این حالت رو تمرین کن.

Mehrshad_PRS
Friday 23 April 2010, 11:42 AM
برای درک صحیح تر پیشنهاد میکنم به این تاپیک (You can see links before reply) بری و فایل Sweep excercises رو دانلود کنی.

به نظر من بهترین حالت پیک زدن همون آلترنیت پیکینگه. چون بعد از اینکه کاملا روی این نوع پیک زدن مسلط شدی میتونی تمام قطعات گیتار الکتریک رو بزنی. پس پیشنهاد میکنم حتما این حالت رو تمرین کن.
خیلی ممنون

موقع ارپژ زنی نمیتونم این مدلی بزنم صداش کاملا عوض میشه:43:

البته فکر نکنم دیگه ارپژ بهم بده چون دیگه قراره بریم روی دیستریشن کار کنیم

avm
Friday 23 April 2010, 11:50 AM
برای درک صحیح تر پیشنهاد میکنم به این تاپیک (You can see links before reply) بری و فایل Sweep excercises رو دانلود کنی.

سلام مهیار جان یه سوال
در آلترنیت سرعت پیکینک هم قاعدتا باید بالا تر باشه اینطری هست؟!! چون فکر کنم حرکت انگشتان باید باشه ولی آلترنیتیو حرکت مچ باید تو بر گشت اضافه بشه و فکر کنم سرعت میتونه کمی کمتر بشه!!! آیا این استدلال میتونه درست باشه؟!

مرسی ارسلان

DesironnA
Friday 23 April 2010, 12:04 PM
سلام مهیار جان یه سوال
در آلترنیت سرعت پیکینک هم قاعدتا باید بالا تر باشه اینطری هست؟!! چون فکر کنم حرکت انگشتان باید باشه ولی آلترنیتیو حرکت مچ باید تو بر گشت اضافه بشه و فکر کنم سرعت میتونه کمی کمتر بشه!!! آیا این استدلال میتونه درست باشه؟!

مرسی ارسلان

به به استاد درامز شما کجا اینجا کجا؟!
منور کردید بخشمونو استاد.
در هیچیک از این دو حالت پیکینگ زدن سرعت پیکینگ پائین نمیاد! اینجا تنها بحث تسلط در نواختن قطعات پیش میاد که به قول استاد مسلم پیکینگ (مایکل انجلو)، آلترنیت پیکینگ اشرف مخلوقات نوازندگیه! یعنی با این سبک پیکینگ نوازنده تمامی قطعاتی رو که با آلترنیتیو نمیشه به راحتی زد رو میتونه به راحتی بزنه.

avm
Friday 23 April 2010, 02:21 PM
به به استاد درامز شما کجا اینجا کجا؟!
منور کردید بخشمونو استاد.
در هیچیک از این دو حالت پیکینگ زدن سرعت پیکینگ پائین نمیاد! اینجا تنها بحث تسلط در نواختن قطعات پیش میاد که به قول استاد مسلم پیکینگ (مایکل انجلو)، آلترنیت پیکینگ اشرف مخلوقات نوازندگیه! یعنی با این سبک پیکینگ نوازنده تمامی قطعاتی رو که با آلترنیتیو نمیشه به راحتی زد رو میتونه به راحتی بزنه.

سلام اختیار دارین استااد، خوب منظور مسلط چیه؟! یا اینکه همه چی رو میشه زد؟!! به سرعت باز مربوط نمیشه ؟!! یا فیلینگ یا چیزای دیگس!؟!

مرسی ارسلان

DesironnA
Friday 23 April 2010, 02:40 PM
سلام اختیار دارین استااد، خوب منظور مسلط چیه؟! یا اینکه همه چی رو میشه زد؟!! به سرعت باز مربوط نمیشه ؟!! یا فیلینگ یا چیزای دیگس!؟!

مرسی ارسلان

منظور از مسلط اینه که شما روی نواختن قطعه در پیکینگتون مسلطین! (چی بگم آخه؟!!)
همه چیزو میشه زد یعنی شما اگر آلترنیتیو پیکینگ کنین همیشه، براتون خیلی پیش میاد که در اجرای بعضی قطعات احساس کنین جاهایی رو نمی تونین راحت پیک بزنین و به قولی براتون عذاب آور شده!
اما چون آلترنیت پیکینگ همواره قانون Up,Down رو در هر حالتی حفظ میکنه، اگه بتونین به این نوع پیک زدن عادت کنین، اون عذابو دیگه متحمل نمیشین!!!
سرعت فقط بسته به تمرین داره! هیچ عاملی نمیتونه باعث تند یا کند شدن 100% سرعت شما بشه!
فیلینگ و چیزای دیگه هم که بستگی به استایل نوازندگیتون داره!!
نیود؟!!!!!!:40:

mina_Mz
Friday 23 April 2010, 02:52 PM
ببخشید هواسم نبود.
سئوال من اینه که من که گیتار بیس میزنم هم باید alternate پیک بزنم؟

DesironnA
Friday 23 April 2010, 02:56 PM
ببخشید هواسم نبود.
سئوال من اینه که من که گیتار بیس میزنم هم باید alternate پیک بزنم؟

تا اونجایی که من میدونم، در گیتار الکتریک این نوع پیک زدن بهترین روشه.
متاسفانه درباره ساز شما چنین اطلاعاتی رو ندارم.
دوستان اگه میتونین راهنمائی کنید.

avm
Friday 23 April 2010, 03:27 PM
منظور از مسلط اینه که شما روی نواختن قطعه در پیکینگتون مسلطین! (چی بگم آخه؟!!)
همه چیزو میشه زد یعنی شما اگر آلترنیتیو پیکینگ کنین همیشه، براتون خیلی پیش میاد که در اجرای بعضی قطعات احساس کنین جاهایی رو نمی تونین راحت پیک بزنین و به قولی براتون عذاب آور شده!
اما چون آلترنیت پیکینگ همواره قانون Up,Down رو در هر حالتی حفظ میکنه، اگه بتونین به این نوع پیک زدن عادت کنین، اون عذابو دیگه متحمل نمیشین!!!
سرعت فقط بسته به تمرین داره! هیچ عاملی نمیتونه باعث تند یا کند شدن 100% سرعت شما بشه!
فیلینگ و چیزای دیگه هم که بستگی به استایل نوازندگیتون داره!!
نیود؟!!!!!!:40:

سلام
اوهوم دیقیقا همون حدسی که میزدم، مدیونی چرا این سوال رو میکنم اینه که مثلا توی درامز سرعت های پایین از آرنج استفاده میشه برای سرعت های بالاتر باید تمرکز روی مچ هست بیشتر و باز بالاتر از انگشت چون باز سریعتر میشه زد و خوب خیلی از قطعات رو میشه زد، قاعدتا در مورد پیکینگ هم باید همچین چیزی وجود داشته باشه منظورم این هست یعنی تمرکز روی مچ و انگشت! حالا اینا توی پیکینگ هم قاعدتا لحاظ شده، حالا هر دو نوع پیکینگ میشه روی انگشت تمرکز داشت؟!! که نوعش توی پیکینگ توی سرعت فرق نداشته باشه

نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه؟!!:42:

مرسی ارسلان

DesironnA
Friday 23 April 2010, 03:44 PM
سلام
اوهوم دیقیقا همون حدسی که میزدم، مدیونی چرا این سوال رو میکنم اینه که مثلا توی درامز سرعت های پایین از آرنج استفاده میشه برای سرعت های بالاتر باید تمرکز روی مچ هست بیشتر و باز بالاتر از انگشت چون باز سریعتر میشه زد و خوب خیلی از قطعات رو میشه زد، قاعدتا در مورد پیکینگ هم باید همچین چیزی وجود داشته باشه منظورم این هست یعنی تمرکز روی مچ و انگشت! حالا اینا توی پیکینگ هم قاعدتا لحاظ شده، حالا هر دو نوع پیکینگ میشه روی انگشت تمرکز داشت؟!! که نوعش توی پیکینگ توی سرعت فرق نداشته باشه

نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه؟!!:42:

مرسی ارسلان

:106:
میتونی واضح تر بگی؟

DesironnA
Friday 23 April 2010, 04:28 PM
فهمیدم منظورتو!!
ببین، ما وقتی درباره این دو نوع پیکینگ صحبت میکنیم، درباره این موضوع حرف نمیزنیم که از مچ یا خود انگشتان دست برای پیک زدن استفاده کنیم یا نه! درباره ترتیب ضربه پیک (زیر سیم up stroke و روی سیم ضربه زدن down stroke) صحبت میکنیم!
که در آلترنیت پیکینگ، در هر صورتی و روی هر سیمی و در هر تمپوئی حتما باید یک ضربه رو، سپس یک ضربه زیر زده بشه و به همین ترتیب ادامه بدیم.
اما در آلترنیتیو پیکینگ، وقتی از سیم بالا میخوایم روی سیم پائینش پیک بزنیم، حتما باید روی سیم پائینی پیک بزنیم نه زیرش!!
وقتی هم از سیم پائین میخوایم به سیم بالائیش پیک بزنیم، حتما باید زیر سیم پالائی پیک بزنیم!!
به این صورت میشه:

Alternate Picking

Alternative Picking

Mehrshad_PRS
Friday 23 April 2010, 05:46 PM
برای منم الان افتاد!

من همین جوری عشقی میزدم!ممکن بود زیر بخوره ممکن بود رو بین این قانون و اون قانون میزدم!:40:

فردا گیتار پرو رو دانلود میکنم که بتونم ببینم sweep چیه:43:

avm
Friday 23 April 2010, 06:38 PM
فهمیدم منظورتو!!
ببین، ما وقتی درباره این دو نوع پیکینگ صحبت میکنیم، درباره این موضوع حرف نمیزنیم که از مچ یا خود انگشتان دست برای پیک زدن استفاده کنیم یا نه! درباره ترتیب ضربه پیک (روی سیم up stroke و زیر سیم ضربه زدن down stroke) صحبت میکنیم!
که در آلترنیت پیکینگ، در هر صورتی و روی هر سیمی و در هر تمپوئی حتما باید یک ضربه رو، سپس یک ضربه زیر زده بشه و به همین ترتیب ادامه بدیم.
اما در آلترنیتیو پیکینگ، وقتی از سیم بالا میخوایم روی سیم پائینش پیک بزنیم، حتما باید روی سیم پائینی پیک بزنیم نه زیرش!!
وقتی هم از سیم پائین میخوایم به سیم بالائیش پیک بزنیم، حتما باید زیر سیم پالائی پیک بزنیم!!

سلام
مرسی مهیار جان آره میدونم هر کدوم از پیکینگها جه جوری هست ولی سوال من برای این بود که آیا این تکنیکها روی انگشت یا مچ فرق دارن که الان فهمیدم ندارن و هر دوتاشو میشه به اون حالت زد چون من فکر میکردم در آلترنیتیو باید مچ حرکتی بکنه تا به سیم بعدی برسه که خوب با تفاسیری که دادی قاعدا میتونه اینطوری نباشه !!!( آخه چه میشه کرد من سعادت نداشتم به گیتار دست بزنم به خاطر همون دلیلی که میدونی) :9: خوب یه سوال پس برای sweep ها قاعدتا آلترنیتیو هست دیگه؟! یعنی از بالا به پایین یا عکس اش دسته یا بازم اشتباه میکنم ؟!!:40:

مرسی ارسلان

DesironnA
Friday 23 April 2010, 07:10 PM
خوب یه سوال پس برای sweep ها قاعدتا آلترنیتیو هست دیگه؟! یعنی از بالا به پایین یا عکس اش دسته یا بازم اشتباه میکنم ؟!!:40:

مرسی ارسلان

نه درست میگی!
دقیقا مثل جارو کردن باید پیک بزنی! این اصطلاح رو از یکی از دوستام شنیدم و وقتی خودم زدم فهمیدم دقیقا مثل جارو کردن میمونه.

DesironnA
Friday 23 April 2010, 07:43 PM
نمونه یه Sweep ساده:

و این هم Sweep کمی پیچیده! (این سیگنیچر خودمه!!)

Radiohead
Friday 23 April 2010, 08:02 PM
اینم ساده ترین و البته سریع ترین روش سویپ پیکینگ از جان پتروچی . البته گیتاریست های زیادی از این روش استفاده می کنند مثل دیوید اوون ، کریس امپیترلی و ...

mohammad.guitar
Friday 23 April 2010, 08:25 PM
سلام دوستان از اینکه می بینم مسئول بخش گیتار الکتریک در این تاپیک پیغام می گذارند خوشحالم. مایه افتخار است. و از اینکه می بینم این تاپیک طرفدار پبداکرده بیشتر. بیبینید من تقریبا حرفاتون رو می فهمم ولی یه ذره حرفه ای که می گید من گیج می شم . چون من تقریبا صفرم . از شما دوستای عزیز عاجزانه تقاضا دارم منو کمک کنید تا پیشرفت کنم. در همین جا هم از کسایی که تا حالا کمک کردند واقعا سپاسگزارم.

Mehrshad_PRS
Friday 23 April 2010, 10:50 PM
نمونه یه Sweep ساده:

و این هم Sweep کمی پیچیده! (این سیگنیچر خودمه!!)

ممنون میشم فرقشو بگی منم بتونم تشخیص بدم!
اینجوری که من فهمیدم sweep یه حالت ابشار مانند داره مثل اینکه معمولا هم هر سیم فقط با یک انگشت زده میشه میره سیم بعدی تا به سیم ریز برسی یا می!

اونیکه خودت ساختی چرا برای برگشتش زیر سیم نمیزنی رو میزنی؟!:35:

DesironnA
Friday 23 April 2010, 11:10 PM
ممنون میشم فرقشو بگی منم بتونم تشخیص بدم!
اینجوری که من فهمیدم sweep یه حالت ابشار مانند داره مثل اینکه معمولا هم هر سیم فقط با یک انگشت زده میشه میره سیم بعدی تا به سیم ریز برسی یا می!

اونیکه خودت ساختی چرا برای برگشتش زیر سیم نمیزنی رو میزنی؟!:35:

آفرین آفرین آفرین!
تنها کسی که به این نکته توجه کرد تو بودی.
اما دلیل این موضوع. بروی نت های دوازده و شانزده برای این Dwon Stroke میزنم چون آرتیفیشیال هارمونیک نواخته میشن. و خوب طبیعتا برای این موضوع روی نت های یازده و پانزده هم باید Down Stroke زده بشه.
واقعا خرسندم از این قدرت توجه و ذهن فعالت.

Mehrshad_PRS
Friday 23 April 2010, 11:39 PM
آفرین آفرین آفرین!
تنها کسی که به این نکته توجه کرد تو بودی.
اما دلیل این موضوع. بروی نت های دوازده و شانزده برای این Dwon Stroke میزنم چون آرتیفیشیال هارمونیک نواخته میشن. و خوب طبیعتا برای این موضوع روی نت های یازده و پانزده هم باید Down Stroke زده بشه.
واقعا خرسندم از این قدرت توجه و ذهن فعالت.
ممنون نظر لطفته:10:
من که چیزی نفهمیدم از جوابت:26:

ابشاری رو درست گفته بودم؟

فکر کنم اعرابی از هفته دیگه که کتاب خریدم این جریان پیک زنیم بهم بگه

راستی بهم گفته کتاب هوی متال لید گیتارو بگیرم کسی این کتابو داره غیر مجازه تو انقلاب نبود منظورم اسکن شدش هست که پیرینت بگیرم:29:

DesironnA
Saturday 24 April 2010, 12:19 AM
من که چیزی نفهمیدم از جوابت:26:

خیلی سادست! کجاش رو نفهمیدی؟ بگو تا برات توضیح بدم.

ابشاری رو درست گفته بودم؟

به نظرم درست گفتی. البته من تابحال نشنیده بودم! اما فکر میکنم برای شکلی که موقع نوشتن Sweep به خودش میگیره آبشاری گفته میشه.

راستی بهم گفته کتاب هوی متال لید گیتارو بگیرم کسی این کتابو داره غیر مجازه تو انقلاب نبود منظورم اسکن شدش هست که پیرینت بگیرم:29:

من البته دارم اما اسکن نشده. اسکن میکنم و در اولین فرصت میذارم. البته اگر دوستان دیگه پیشدستی نکنن.

Mehrshad_PRS
Saturday 24 April 2010, 08:57 AM
خیلی سادست! کجاش رو نفهمیدی؟ بگو تا برات توضیح بدم.

به نظرم درست گفتی. البته من تابحال نشنیده بودم! اما فکر میکنم برای شکلی که موقع نوشتن Sweep به خودش میگیره آبشاری گفته میشه.

من البته دارم اما اسکن نشده. اسکن میکنم و در اولین فرصت میذارم. البته اگر دوستان دیگه پیشدستی نکنن.
نت 11 و12 و 15 و 16 کجاشه:26:
یکی دیگم آرتیفیشیال هارمونیک یعنی چه!؟همون مینور هارمونیکه؟

دقیقا شبیه ابشار نیست میشه گفت ابشار دو طرفه یا حالت کوه هم میشه گفت داره:10:میشه بازم مثال زد برای شکلش:48:

برای کتابم خیلی ممنون:41:

DesironnA
Saturday 24 April 2010, 11:35 AM
نت 11 و12 و 15 و 16 کجاشه:26:
یکی دیگم آرتیفیشیال هارمونیک یعنی چه!؟همون مینور هارمونیکه؟

دقیقا شبیه ابشار نیست میشه گفت ابشار دو طرفه یا حالت کوه هم میشه گفت داره:10:میشه بازم مثال زد برای شکلش:48:

برای کتابم خیلی ممنون:41:

از سمت چپ بشمار، بهش میرسی.
مینور هارمونیک گامه! آرتیفیشیال هارمونیک یه نوع تکنیکه!

Mehrshad_PRS
Saturday 24 April 2010, 01:07 PM
از سمت چپ بشمار، بهش میرسی.
مینور هارمونیک گامه! آرتیفیشیال هارمونیک یه نوع تکنیکه!
اهان:26:
من که گامشو دو مدل ازش بلدم تکنیک بلد نیستم:10:

Mehrshad_PRS
Saturday 24 April 2010, 02:10 PM
دوستان speed lives چطوره اینم سه تا dvd هست

Mehrshad_PRS
Saturday 24 April 2010, 06:44 PM

راستی ریتم این 16 18 هست!

درسته؟
این چه جور ریتمیه؟

rumour
Saturday 24 April 2010, 06:58 PM

راستی ریتم این 16 18 هست!

درسته؟
این چه جور ریتمیه؟

برای تئوریه موسیقی بهت توصیه می کنم بری کتاب نظری به موسیقی روح ا... خالقی جلد 1 بخونی . همه ی اینارو توضیح داده توش. کامل.
حتما حتما نت خونی یاد بگیر. که اگه یاد نگیری هیچی از اینا نمی فهمیا!
ولی این کسر می زان:
ببین مخرج کسر واحد نشون میده. خوب اول واحد هارو بگم برات.گرد که 1. سفید میشه 1/2/. سیاه 1/4 . چنگ 1/8 . دولا چنگ 1/16! و همین طوری با توان های 2 میره بالا.
حالا این یعنی اینکه واحد میزان دولا چنگه و هر میزان 18 تا دولا چنگ داره! و هر ضرب اگر اشتباه نکنم 3 تا دولا چنگ میشه. کلا همه ی کسر میزان ها همین طوریه. مثلا 4/4 که که واحد سیاه هست و 4 تا سیاه داره. و 4 ضرب هم داره.
یه چیزه دیگه اینکه هیچ وقت نگو ریتم 4/4. ریتم 18/16 یا 6/8 این اشتباهه. اینا کسر میزانن و ارزش زمانی مشخص می کنن. حالا هر ریتمی که دلت بخواد می تونی توش بنویسی.
و یه چیزه دیگه برای اینکه مچ ساسی ما... :31: هم بیگیریم. کسره میزانه 6/9 وجود نداره که آهنگ 6/9 بخوان بسازن! آخه مخرجش باید یکی از نت هارو مشخص کنه و نت ها هم همه توان های 2 هستن. هرکی گفت ساسی ما... کسر جدید ابداع کرده جوابشو بده.:21:

DesironnA
Saturday 24 April 2010, 07:24 PM
ممنون از سپهر نازنین که زحمت من رو کم کرد!
اما خواهش میکنم بحث این ملعون!!! رو در این انجمن راه نندازید!
پس ساسی مانکن رو رها کنید و به مبحث اصلی تاپیک ادامه بدید.
موفق باشید.

avm
Saturday 24 April 2010, 09:19 PM
برای تئوریه موسیقی بهت توصیه می کنم بری کتاب نظری به موسیقی روح ا... خالقی جلد 1 بخونی . همه ی اینارو توضیح داده توش. کامل.
ولی این کسر می زان:
ببین مخرج کسر واحد نشون میده. خوب اول واحد هارو بگم برات.گرد که 1. سفید میشه 1/2/. سیاه 1/4 . چنگ 1/8 . دولا چنگ 1/16! و همین طوری با توان های 2 میره بالا.
حالا این یعنی اینکه واحد میزان دولا چنگه و هر میزان 18 تا دولا چنگ داره! و هر ضرب اگر اشتباه نکنم 3 تا دولا چنگ میشه. کلا همه ی کسر میزان ها همین طوریه. مثلا 4/4 که که واحد سیاه هست و 4 تا سیاه داره. و 4 ضرب هم داره.
یه چیزه دیگه اینکه هیچ وقت نگو ریتم 4/4. ریتم 18/16 یا 6/8 این اشتباهه. اینا کسر میزانن و ارزش زمانی مشخص می کنن. حالا هر ریتمی که دلت بخواد می تونی توش بنویسی.
و یه چیزه دیگه برای اینکه مچ ساسی ما... :31: هم بیگیریم. کسره میزانه 6/9 وجود نداره که آهنگ 6/9 بخوان بسازن! آخه مخرجش باید یکی از نت هارو مشخص کنه و نت ها هم همه توان های 2 هستن. هرکی گفت ساسی ما... کسر جدید ابداع کرده جوابشو بده.:21:

سلام
دقیقا همونطور که سپهر گفت مخرج کسر نوع نت هست در 18/16 یعنی هر ضرب 1/16 هست و اون 18 صورت تعداد نت هایی که در میزان میتونه باشه، پس در 18/16 میشه 18 تا نت از جنس دولاچنگ یا 1/16 در یک میزان مجاز هست باشه. از این ساده تر نمیتونستم بگم (تو گیتار که نمیتونم کمک کنم ولی خب تو ریتم خونی ید طولایی دارم (چشمک)

مرسی ارسلان

Mehrshad_PRS
Saturday 24 April 2010, 10:41 PM
ولی این کسر می زان:
خیلی ممنونم دوستان

پس با این حساب ببین درست یاد گرفتم:26:

18/16 یعنی 18 تا نت دو لا چنگ هست در 18 تا ضرب پس با این حساب باید 32 بار یعنی هر نت رو دوبار در 18 ضربی که فرصت داری بزنی؟ درسته فکر کنم اشتباه میکنم!
این عکسو ببین:29:

این 4 تا نت باید داشته باشه در صورتی که 13 تا نت داره!فقط نت سیاهش رو میدونم درست فهمیدم و اینکه تو 4 ضرب میشه 13 تا نتو زد اونم سیاه که فقط رو باشه:43:فکر کنم بهتره پرویز منصوری که دارم رو یه نگاه بندازم!

Mehrshad_PRS
Saturday 24 April 2010, 10:44 PM
دوستان speed lives چطوره اینم سه تا dvd هست
از دوستان کسی اینو نداره؟

بدرد میخوره دانلودش کنم؟!

DesironnA
Saturday 24 April 2010, 11:18 PM
18/16 یعنی 18 تا نت دو لا چنگ هست در 18 تا ضرب پس با این حساب باید 32 بار یعنی هر نت رو دوبار در 18 ضربی که فرصت داری بزنی؟ درسته فکر کنم اشتباه میکنم!
این عکسو ببین:29:

این 4 تا نت باید داشته باشه در صورتی که 13 تا نت داره!فقط نت سیاهش رو میدونم درست فهمیدم و اینکه تو 4 ضرب میشه 13 تا نتو زد اونم سیاه که فقط رو باشه:43:

18/16 یعنی میزانی که در اون میتونید تا 18 نت به ارزش زمانی دولا چنگ نت بنوازید. دیگه تقسیم بندی نت ها دست خودتونه که مثلا چهار نت سیاه (هر سیاه ارزش زمانی چهار نت دولا چنگ رو داره) با یک نت چنگ (که هر نت چنگ ارزش زمانی دو نت دولاچنگ رو داره) نت بنویسید یا ....
مهم اینه که مجموع ارزشهای زمانی نت های شما در یک میزان با کسر میزان 18/16، به عدد 18 نت دولاچنگ برسه.
4/4 یعنی میزانی که 4 نت سیاه در اون میتونید بنویسید. و در اینجا اگر حساب کنید میبینید که:
سه دسته چهار تایی نت دولاچنگ + یک نت سیاه. یعنی:
3x4+1x4/16 که میشه 16/16 که این همون 4/4 هست با یک تفاوت:
وقتی میگیم 16/16، منظور از 16 در مخرج این کسر میزان اینه که واحد این کسر میزان دولاچنگ هست.
و وقتی میگیم 4/4، منظور از 4 در مخرج این کسر میزان اینه که واحد این کسر میزان نت سیاه هست.
منظور از واحد، همون اکسنت (نت تاکید) هست.
پس در این میزان میبینیم که 13 نت در یک میزان با کسر میزان 4/4 نوشته شده.
یعنی 12 نت دولا چنگ + یک نت سیاه.

در مورد رو یا زیر زدن سیم باید بگم در اینجا چون sweep نوشته شده، همونطور که در تصویر میبینید باید ضربه بزنید.

Mehrshad_PRS
Monday 26 April 2010, 05:55 PM
دوستان من این کتابو میخواستم ممنون میشم هر چه سریع تر برام بزارید البته اگه هست چهارشنبه کلاس دارم تو انقلابم نبود:43:

Mehrshad_PRS
Tuesday 27 April 2010, 12:55 PM
مثل اینکه کسی نداره خودم باید بعدازظهر برم دنبالش امیدوارم گیرم بیاد!

avm
Tuesday 27 April 2010, 01:25 PM
مثل اینکه کسی نداره خودم باید بعدازظهر برم دنبالش امیدوارم گیرم بیاد!

سلام
راستش من فکر کنم داشته باشم ولی کتاب هست و pdf نیست، واسه همین نزاشتم برات اینجا، در ضمن کتاب نا یابی نباشه، خیلی جاها دیدم فکر کنم جاهایی بتونی پیدا کنی فکر کنم یه جایی داشته باشه حالا اگه پیدا نکردی پست خصوصی بده اونجا برات میگم

مرسی ارسلان

Mehrshad_PRS
Tuesday 27 April 2010, 05:38 PM
پیدا کردم اونم به سختی:18:

کتاب ترجمه شده هست 1383 سال چاپشه اونم 1000 تا جلد:43:

عکس یه نوازنده هم روشه که بال فرشته داره با یه les paul رفته تو فضا:10:

Peram.
Wednesday 5 May 2010, 04:53 PM

سلام ممنون از زحمت شما.
هر سه تا رو دانلود کردم اما speed kill 3 فقط ویدئو هست tab هاشو نداره اگه ممکنه tab های
speed kill 3 رو هم بذارید.
ممنون.

Mehrshad_PRS
Thursday 6 May 2010, 06:32 PM
بچه ها یه مشکل!
cd داخل کتاب کامل نیست برای شماها کامله؟

Favilla
Friday 7 May 2010, 09:26 AM
باید وقت خرید توجه میکردی CD داشت.
تازه این کتاب ترجمه شده مجتبی غفوری پر اشتباه و غلط هست
تمرین 51 دوبار شماره خورده از بخش اول . اول سولوی 2 رو نوشته بعد تمرینای سولو رو کلا هم برعکس چاپ شده و خیلی غلطای چاپی و سانسورای بیمعنی. فهرستش خیلی جاها غلطه ! عکساش حذف شده ! به جای بخش 12 جلد 2 روش یه ضمیمه ی تبلیچر مسخره ی تکستی از اوزی ازبورن گذاشتن CD هم بعضی جاها تمریناش رو روش نزدن و درست بعد از 10 بار باز کردنش صفحه هاش جدا میشه باید میخ منگنه بهش بزنی و چاپش هم خیلی جاها کمرنگه. من حدود 150 تا از اینا رو ماه قبل تو مغازه ی کلاسیک دیدم که آورده بودن که همشون همین ایرادا رو داشتن اما اگه زبانت خوب نیست مجبوری ازش استفاده کنی .

Mehrshad_PRS
Friday 7 May 2010, 01:39 PM
باید وقت خرید توجه میکردی CD داشت.
تازه این کتاب ترجمه شده مجتبی غفوری پر اشتباه و غلط هست
تمرین 51 دوبار شماره خورده از بخش اول . اول سولوی 2 رو نوشته بعد تمرینای سولو رو کلا هم برعکس چاپ شده و خیلی غلطای چاپی و سانسورای بیمعنی. فهرستش خیلی جاها غلطه ! عکساش حذف شده ! به جای بخش 12 جلد 2 روش یه ضمیمه ی تبلیچر مسخره ی تکستی از اوزی ازبورن گذاشتن CD هم بعضی جاها تمریناش رو روش نزدن و درست بعد از 10 بار باز کردنش صفحه هاش جدا میشه باید میخ منگنه بهش بزنی و چاپش هم خیلی جاها کمرنگه. من حدود 150 تا از اینا رو ماه قبل تو مغازه ی کلاسیک دیدم که آورده بودن که همشون همین ایرادا رو داشتن اما اگه زبانت خوب نیست مجبوری ازش استفاده کنی .
یدونه cd داره که خودتم گفتی کامل نیست پس همبن بدونه مشکل نیست مشکل ادامه داره پس:40:

فکر کنم برم اورجینالشم بخرم بهتر باشه:35:

montreux
Saturday 8 May 2010, 08:05 PM
به نظرم ترجمه اهورا کرباسی هم خیلی خوبه

لید گیتار جلد 1 و2 ترجمه اهورا کرباسی چاپ اول 83

ریتم نوازی جلد 1و2 ترجمه اهورا کرباسی چاپ اول 83

اسپید وترش متال جلد 1 و2 ترجمه اهورا کرباسی چاپ اول 84

montreux
Saturday 8 May 2010, 08:13 PM
بچه ها یه مشکل!
cd داخل کتاب کامل نیست برای شماها کامله؟

خیلی گشتم کاملش رو پیدا نکردم برای همین تصمیم گرفتم جاهای نقص رو خودم کامل کنم

جلد 1 رو کامل دارم

جلد 2 در اینده

Mehrshad_PRS
Saturday 8 May 2010, 09:44 PM
خیلی گشتم کاملش رو پیدا نکردم برای همین تصمیم گرفتم جاهای نقص رو خودم کامل کنم

جلد 1 رو کامل دارم

جلد 2 در اینده
دمت گرم انقدر زحمت کشیدی بقیه نقصهاشم درست میکردی دیگه:10:

montreux
Saturday 8 May 2010, 10:05 PM
کتاب اموزشی دیگه هم هست که خیلی خوب هستند

کتاب بعدی

اهنگهایی برای گیتار الکتریک فکر نکنم گیر بیاد گرد اورنده فربرد سراج هست

کتاب بعدی برای شروع گیتار خیلی خیلی خوب و مفیده

نوشته نیک منلوف ترجمه

montreux
Saturday 8 May 2010, 10:08 PM
یکی از دوستانم داره کتاب در مورد گیتار الکتریک و گیتار اکوستیک

به همراه اکردها و سولو های اهنگهای گروههای معروف داره جمع جور میکنه

کتاب خیلی خوبی میشه حتما

نتها اکردها و سولوها به امضای خود نوازندگان هست کاملا اوریجیناله

Mehrshad_PRS
Saturday 8 May 2010, 10:36 PM
یکی از دوستانم داره کتاب در مورد گیتار الکتریک و گیتار اکوستیک

به همراه اکردها و سولو های اهنگهای گروههای معروف داره جمع جور میکنه

کتاب خیلی خوبی میشه حتما

نتها اکردها و سولوها به امضای خود نوازندگان هست کاملا اوریجیناله
کی تموم میشه حتما چیز خوبی میشه:19:

Mehrshad_PRS
Sunday 9 May 2010, 05:59 PM
رفیق ترک 8 کتاب رو که زدی اپ میکنی بزاری ممنون

montreux
Sunday 9 May 2010, 08:46 PM
شماره تمرینهاش رو بگو

Mehrshad_PRS
Sunday 9 May 2010, 09:29 PM
شماره 31 و 32 و 33 و 34 و 35 ممنون

montreux
Sunday 9 May 2010, 11:16 PM
29 تا 36

Mehrshad_PRS
Wednesday 12 May 2010, 10:05 AM
به نظرم ترجمه اهورا کرباسی هم خیلی خوبه

لید گیتار جلد 1 و2 ترجمه اهورا کرباسی چاپ اول 83

ریتم نوازی جلد 1و2 ترجمه اهورا کرباسی چاپ اول 83

اسپید وترش متال جلد 1 و2 ترجمه اهورا کرباسی چاپ اول 84

داداش این کتابها ترجمش با مجتبی غفوری چه فرقی میکنه؟:26:
منظورم لید و ریتم هست:39:

Mehrshad_PRS
Wednesday 12 May 2010, 10:16 PM
خیلی خوبه ولی یه نمه سرعتت خیلی زیاده!:10:
لطف میکنی مثلا با مترونوم 60 بزنی!:26:
اگه صدای 1 و 2 و هم بیاد که عالی میشه:41:

DesironnA
Wednesday 12 May 2010, 11:34 PM
29 تا 36

دوست عزیز به نظر من اینگونه تمرین ها رو اگر میخواید ریکورد کنید و توی سایت بذارید خیلی عالیه!!
تنها یک خواسته ازت دارم اونم اینه که از دیلی و واه و اکولایزر استفاده نکن تا صدا شفاف باشه.
موفق باشید.

Radiohead
Thursday 13 May 2010, 05:22 AM
بچه ها من یه ویدئو لایو از Buckethead دیدم ، آهنگ Jordan رو میزد ، یه تیکه سویپ پیکینگ داشت ، ولی سویپ رو با پیک نمیزد ، با ناخن آهنگشت های I و M و A میزد :4: ، به صورت ارپژ می نواخت ، این حرکت اسمش چیه ؟؟؟

montreux
Thursday 13 May 2010, 09:52 AM
خیلی خوبه ولی یه نمه سرعتت خیلی زیاده!:10:
لطف میکنی مثلا با مترونوم 60 بزنی!:26:
اگه صدای 1 و 2 و هم بیاد که عالی میشه:41:

سرعت با همون سرعت خوده تمریین ها زدم بالا تر نیست

ولی باشه شب وقط کنم سعی می کنم یک بار دیگه ضبط کنم

montreux
Thursday 13 May 2010, 09:54 AM
دوست عزیز به نظر من اینگونه تمرین ها رو اگر میخواید ریکورد کنید و توی سایت بذارید خیلی عالیه!!
تنها یک خواسته ازت دارم اونم اینه که از دیلی و واه و اکولایزر استفاده نکن تا صدا شفاف باشه.
موفق باشید.

سعی کردم صدایی شبیه صدای اصلی تمرین ها باشه

فقط صدای خام گیتار باشه واضح تر میشه

حتما

Mehrshad_PRS
Thursday 13 May 2010, 01:40 PM
سرعت با همون سرعت خوده تمریین ها زدم بالا تر نیست

ولی باشه شب وقط کنم سعی می کنم یک بار دیگه ضبط کنم
خیلی ممنون جریان پات رو برای این گفتم چون تو یه یسری از تمریناش زمان پا دقیقه:26:

montreux
Thursday 13 May 2010, 09:36 PM
خیلی ممنون جریان پات رو برای این گفتم چون تو یه یسری از تمریناش زمان پا دقیقه:26:

من با مترو نوم نمي زنم با ضرب پا مي زنم
دقت کني صداي ضرب پا ها رو مي شنوي دستت مي اد

Mehrshad_PRS
Friday 14 May 2010, 02:55 PM
فکر کنم تمرین 31 رو اشتباه میزنی pull off داره دیگه نباید پیک زده بشه که 8 رو یه پیک میزنی بدون اینکه پیک بزنی میپری روی 5 هفت رو پیک میزنی بدون اینکه پیک بزنی میپری روی 5:10:

داداش یه سوال در مورد ویبراتور موقعی که به سیمهای پایین میرسی سیم 1و 2 رو میگم چهارمین انگشت رو ویبره میکنی یا سومی؟
تو کتاب خودشم نفهمیده!
سیم 6 رو با انگشت 4 ویبره کرده ولی سیم 5 و 6 رو با انگشت 3 !!!

بچه ها کتاب این اصلش چنده؟
جلد یک و دوش از هم جداست؟
حالا از شانس من هر جلدش 15 تومنه:40:

montreux
Friday 14 May 2010, 06:36 PM
درسته pull off زدم چون کلیین هست pull off با ضربه پیک زیاد تفاوتی نداره به خصوص وقطی کیفیت رکرد هم پایین باشه و فقط تو دیست صدای پیک تو امپ می پیچه ولی تو کلیین ایین طوری نیست

سیمهای 1 و2 و 6 با انگشتهای 1و 4 هست
وبقیه سیمها با انگشتان 1و 3

کپی ایین کتاب تو بازار هست

DesironnA
Friday 14 May 2010, 06:39 PM
درسته pull off زدم چون کلیین هست pull off با ضربه پیک زیاد تفوتی نداره و فقط تو دیست صدای پیک تو امپ می پیچه ولی تو کلیین ایین طوری نیست

البته میتونید از اوردرایو با گین بسیار پائین استفاده کنید تا در اجرای همرآن پول آف مشکلی نداشته باشید.
البته که به کیفیت و فاصله پیکاپ گیتارتون هم بستگی داره دوست من.
موفق باشید

montreux
Friday 14 May 2010, 06:56 PM
البته میتونید از اوردرایو با گین بسیار پائین استفاده کنید تا در اجرای همرآن پول آف مشکلی نداشته باشید.
البته که به کیفیت و فاصله پیکاپ گیتارتون هم بستگی داره دوست من.
موفق باشید

درسته این گیتارم (پرو تو) چون کارای کلیین رو با ایین گیتار میزنم اکشنش رو بالا گرفتم و وبرای ایینکه صدای صاف تری داشته باشه فاصله پیکاپ تا سیم هم زیاده

تا حالا به ایین نکته توجه نکرده بودم

Mehrshad_PRS
Friday 14 May 2010, 07:27 PM
درسته pull off زدم چون کلیین هست pull off با ضربه پیک زیاد تفاوتی نداره به خصوص وقطی کیفیت رکرد هم پایین باشه و فقط تو دیست صدای پیک تو امپ می پیچه ولی تو کلیین ایین طوری نیست

پس حدسم درست بود مشکل چاپی بوده

کجا میتونم تهیه کنم کتابو شنیدم اصلشو رازمیک داره تو لارستان

کپیش با cd کامل هست؟:26:

Mehrshad_PRS
Monday 17 May 2010, 02:52 PM
من با مترو نوم نمي زنم با ضرب پا مي زنم
دقت کني صداي ضرب پا ها رو مي شنوي دستت مي اد
33 , 34 , 35 موند:26::10:

DesironnA
Monday 17 May 2010, 03:04 PM
33 , 34 , 35 موند:26::10:
عجله داریا!
ملت کار و زندگی دارن!

DesironnA
Monday 17 May 2010, 03:44 PM
بچه ها من یه ویدئو لایو از Buckethead دیدم ، آهنگ Jordan رو میزد ، یه تیکه سویپ پیکینگ داشت ، ولی سویپ رو با پیک نمیزد ، با ناخن آهنگشت های I و M و A میزد :4: ، به صورت ارپژ می نواخت ، این حرکت اسمش چیه ؟؟؟

اسم خاصی نداره عزیز من
فقط سوییپ رو مثل آرپژ با ناخن میزنه. همین.

Radiohead
Monday 17 May 2010, 03:46 PM
اسم خاصی نداره عزیز من
فقط سوییپ رو مثل آرپژ با ناخن میزنه. همین.سرعتش خیلی بیشتر از سویپ معمولی بود تو یه ثانیه حد اقل 6 نت میزد :4:

DesironnA
Monday 17 May 2010, 03:51 PM
سرعتش خیلی بیشتر از سویپ معمولی بود تو یه ثانیه حد اقل 6 نت میزد :4:

شش نت در ثانیه خیلی کنده.
من 18 نت در ثانیه میتونم بزنم در قالب سوییپ.

Mehrshad_PRS
Monday 17 May 2010, 03:57 PM
عجله داریا!
ملت کار و زندگی دارن!
چهارشنبه کلاس دارم:ad

DesironnA
Monday 17 May 2010, 03:59 PM
خب خودت نشین دربیار دیگه تنبل خان!

Mehrshad_PRS
Monday 17 May 2010, 04:11 PM
خب خودت نشین دربیار دیگه تنبل خان!
:21:
مشکلی نیست خدا رو شکر فقط تو تکنیک هارمونیک مصنوعی اشکال دارم همون صدای جیغ با پیک!
یه سری موقع ها میگیره یه سری موقع هام نه!
البته امیدوارم بقیه رو مشکلی نداشته باشم!تازه الان شروع کردم درس هفته پیشو کار کردن!:29:
با این اوضاع گرفتاری من فکر نکنم بتونم کلاس رفتنو ادامه بدم!:33:

DesironnA
Monday 17 May 2010, 04:18 PM
:21:
مشکلی نیست خدا رو شکر فقط تو تکنیک هارمونیک مصنوعی اشکال دارم همون صدای جیغ با پیک!
یه سری موقع ها میگیره یه سری موقع هام نه!
البته امیدوارم بقیه رو مشکلی نداشته باشم!تازه الان شروع کردم درس هفته پیشو کار کردن!:29:
با این اوضاع گرفتاری من فکر نکنم بتونم کلاس رفتنو ادامه بدم!:33:

اسم اون تکنیک آرتیفیشیال هارمونیک هست مهرشاد جان نه هارمونیک مصنوعی!!! کی این اسمو براش گذاشته؟!!!!!
اتفاقا خیلی سادست. قفط کافیه موقع انجام این تکنیک بال فاصله بعد از پیک زدن، سیم به گوشه انگشت شستت بخوره. البته تمرین لازمه!

Mehrshad_PRS
Monday 17 May 2010, 04:44 PM
اسم اون تکنیک آرتیفیشیال هارمونیک هست مهرشاد جان نه هارمونیک مصنوعی!!! کی این اسمو براش گذاشته؟!!!!!
اتفاقا خیلی سادست. قفط کافیه موقع انجام این تکنیک بال فاصله بعد از پیک زدن، سیم به گوشه انگشت شستت بخوره. البته تمرین لازمه!
کتاب گذاشته!
برو بخون!
نکنه ترجمش اشتباهه!

البته اعرابی هم همین اسمی که گفته بودی رو گفته بود فکر کنم اسمش به گوشم اشناست!

DesironnA
Monday 17 May 2010, 04:50 PM
پس این اعرابی چی بهت یاد میده؟!!!!!!

Mehrshad_PRS
Monday 17 May 2010, 05:02 PM
پس این اعرابی چی بهت یاد میده؟!!!!!!
روشش اینجوریه که اول که میاد درس جلسه قبلو براش میزنم اگه خوب بود که هیچی اگه ایراد داشت میگره بعد یه 4 صفحه ای از همین کتابو کار میکنه میره برای جلسه بعد نیم ساعت کلاس دارم!

DesironnA
Monday 17 May 2010, 05:07 PM
عجب! البته روتین تایم کلاس ها هم همینه .

Mehrshad_PRS
Monday 17 May 2010, 05:19 PM
عجب! البته روتین تایم کلاس ها هم همینه.
خوب روش تو بهتره البته تایمشم دوبرابره

همنوازی!
نه بابا کار من به همنوازی نرسیده مگه اینکه بخواد همین تمرینا رو با من بزنه!
البته کلاس یه امپ در پیت با یه گیتار ایبانز درپیت و یه یاماها مرخصم داره!
که نشون میده هم نوازیم میکنه نیاز باشه!
من هر جلسه ساز خودمو میبرم از دید خودم سازم مرخصه وای به حال ساز کلاس!:35:

Radiohead
Monday 17 May 2010, 05:22 PM

اها گرفتم چی شد :4: نمی دونم سویپ نیست ، یه نوع تکنیک آرپژه :4:

DesironnA
Monday 17 May 2010, 05:36 PM
بی زحمت فایل گیتار پروشو بذار ببینم.

Radiohead
Monday 17 May 2010, 08:18 PM

Mehrshad_PRS
Wednesday 19 May 2010, 11:25 PM
خوب به سلامتی همه چیز به خوبی خوشی تموم شد:26:
سلوی 1 رو نصفیشو اموزش داد برای جلسه بعد باید بزنم الان که دارم گوشش میدم خیلی باحاله :redguitar:
بهش گفتم راحته که همشو بزنیم گفت برای همه دو جلسه اموزش میدم :10: الان که خونه گوش میدم اگه بخوای همه رو با هم بزنی سخته:42::21:

Mehrshad_PRS
Thursday 20 May 2010, 02:53 PM
بچه ها فکر کنم بتونم سلو وان رو کامل بزنم :10:
دو تا سوال در مورد تبلچرش دارم:29:

این یعنی اینکه فرت 10 رو ویبرشو همین جوری ادامه بدم تا صداش قطع بشه درسته؟

اینم یعنی اینکه روی سیم 6 بدون پیک زنی اسلید انجام بدم؟

ممنون:am

DesironnA
Thursday 20 May 2010, 03:16 PM
اولی یعنی فرت ده رو ویبریت کن و دو میزان نگه دار!
دومی یعنی همونی که خودت گفتی! اما یعنی از بالا اسلاید کن تا پائین و باز برگرد بالا! یجور صدای اندینگه دیگه!!!
دوستان اگه اشتباه میگم لطفا تصحیح کنین.

Mehrshad_PRS
Thursday 20 May 2010, 03:23 PM
اولی یعنی فرت ده رو ویبریت کن و دو میزان نگه دار!
دومی یعنی همونی که خودت گفتی! اما یعنی از بالا اسلاید کن تا پائین و باز برگرد بالا! یجور صدای اندینگه دیگه!!!
دوستان اگه اشتباه میگم لطفا تصحیح کنین.
دومی پیک میوت نمیخواد؟ الان که دقت کردم زیرش علامت میوت داره:39:
بعد همشو نمیتونم اسلاید کنم! یه نت سیاه هست!
البته فکر میکنم!:10:

DesironnA
Thursday 20 May 2010, 03:37 PM
دومی پیک میوت نمیخواد؟ الان که دقت کردم زیرش علامت میوت داره:39:
بعد همشو نمیتونم اسلاید کنم! یه نت سیاه هست!
البته فکر میکنم!:10:

اگه اینی که من گفتم درست باشه خب باید توی بازه زمانی یک نت سیاه اسلاید کنی!
منم نمیدونم! این علامت میوت واسه چیه؟! اگه قراره اسلاید بشه دیگه میوت نمیشه کرد که!!:21:

Mehrshad_PRS
Thursday 20 May 2010, 04:23 PM
اگه اینی که من گفتم درست باشه خب باید توی بازه زمانی یک نت سیاه اسلاید کنی!
منم نمیدونم! این علامت میوت واسه چیه؟! اگه قراره اسلاید بشه دیگه میوت نمیشه کرد که!!:21:
الان اسلاید کردم دیدم میتونم تقریبا تو یه نت سیاه کل دسته رو پوشش بدم البته یه نمه باید مست باشمو جو گیر!برم تو حس:21:

در مورد میوتم میشه رفیق پیک میوتو بزن اسلاید رفتو برگشنم بزن باحال میشه همون حالت خوف میوت میشه:redguitar:

یه نکته جالب!
من حس میکنم تروی نویسنده کتاب میوت میزان 7 رو نمیزنه!!!
گوش دادی سولو رو؟

Mehrshad_PRS
Saturday 22 May 2010, 12:08 AM
خوب تا اونجایی که قراره چهارشنبه بزنم میشه گفت 90 درصد امادم امدم روی بقیش کار کنم اینجا به مشکل خوردم شماره 1 که علامت زدم! این که پیک نداره بعدم روی سیم پایینی هست pull off شم نمیشه کرد باید چیکارش کرد!!! مشکل چاپی بوده درسته؟

این یه تیکه رو انقدر این تروی سریع میزنه نمیفهمم پیک میزنه یا نه!:26:

ترک سولو رو اپلود کردم

راستی میزان 7 رو هم با شماره دو مشخص کردم لطف کن سولو رو که اپلود کردم گوش کنن من حس میکنم میوتشو نمیزنه!:43:درسته؟:26:

خیلی ممنون:10:

DesironnA
Saturday 22 May 2010, 12:44 AM
لینک مثل اینکه مشکل داره. چون دانلود کردم ولی اجرا نشد. البته میدونم با winrar فشردش کردی!
اما خب با این چیزی که اینجا گذاشتی توی تصویر،
1. درسته! اشتباه چاپیه! پیش میاد دیگه!!!!
2. باید میوت زده بشه!

Mehrshad_PRS
Saturday 22 May 2010, 01:26 AM
خدمت شما
4 بار اپلودش کردم 2 بار اپلود سنتر سایت که نتونست!
دو بارم راپید اندفعه حتما میشه:19:

DesironnA
Saturday 22 May 2010, 02:01 AM
ممنون. فعلا خودم دارم یه فایل 3 مگی رو از طریق آپلود سنتر سایت آپلود میکنم. چیزی نمونده. تموم که شد گوش میدم. منتظر باش.

DesironnA
Saturday 22 May 2010, 02:37 AM
خب اینی که من شنیدم میوت میکنه!
خیلی هم واضح بود.

Mehrshad_PRS
Saturday 22 May 2010, 09:14 AM
خب اینی که من شنیدم میوت میکنه!
خیلی هم واضح بود.
جالبه!
شاید چون سرعتش زیاده متوجه نمیشم!
میوت اولیش مشخصه ولی اینیکه خط کشیدم رو متوجه نمیشم:26:

Mariachi
Tuesday 25 May 2010, 12:34 PM
دوستان سلام!
با تشکر فراوان از اساتید محترم مخصوصا استاد دسیرونا و استاد alcatrazz!
میخواستم بپرسم سبکی که دارید آموزش میدین چی هست؟
من الان دارم speed kill ها رو دانلود میکنم. انشاا.. سالمه دیگه؟ یه وقت سر کار نباشیم این همه مدت!!:23:
بازم میگم: دست همگی درد نکنه! :53:

DesironnA
Tuesday 25 May 2010, 12:41 PM
تکنیک های نوازندگی الکتریک گیتاره دوست خوب من.

Mariachi
Tuesday 25 May 2010, 01:08 PM
تکنیک های نوازندگی الکتریک گیتاره دوست خوب من.
یعنی برای تمام سبک ها خوبه؟! ایول! :41:
دستتون درد نکنه! :am

Mehrshad_PRS
Wednesday 26 May 2010, 09:50 PM
خوب این جلسم تموم شد کلشو براش زدم تو یه جلسه گفت خوبه رفت درس بعدی سولو رو بیخیال شد:19:

هفته دیگم اخرین جلسه هست به احتمال زیاد تمدید نمیکنم به خاطر شغلم درگیری زیاد دارم به ساز نمیرسم امیدوارم بتونم خودم تمرین کنم!:40:

DesironnA
Wednesday 26 May 2010, 09:53 PM
مهرشاد جان!!!!
اینجا تاپیک خاطرات دوران نوازندگیته یا تاپیک درخواست کتاب هوی متال لید گیتار تروی استتینا؟!!!
بگو ببینم!

Mehrshad_PRS
Wednesday 26 May 2010, 10:03 PM
مهرشاد جان!!!!
اینجا تاپیک خاطرات دوران نوازندگیته یا تاپیک درخواست کتاب هوی متال لید گیتار تروی استتینا؟!!!
بگو ببینم!
جفتش!:21:
چون مربوط به این کتاب میشه نوشتم!
سلوی دوش رو خدا خیر کنه پور دولاچنگه:26:

داداش از این به بعد خودم باید کتابو کار کنم برای همین نیاز ه کمکت دارم دستم به دامنت!:10:

DesironnA
Wednesday 26 May 2010, 10:09 PM
هر گونه کاری کمکی چیزی خواستی خیالت راحت راحت! چون اصلا نمیتونی روی من حساب کنی!!!!! (شوخی)
باشه عزیزم. تا اونجا که سوادم نم نکشه در خدمتم.

montreux
Thursday 10 June 2010, 07:29 AM
فرق زیادی نمی کنه

به نظر من ترجمه اهورا کرباسی روان تره

symphony-x
Thursday 10 June 2010, 09:02 AM
دوستان من از متد های حضرت پتروچی استفاده میکردم اما خوب رفیقام میگن متدهای جان بدرد نمیخوره و مالی نیست
به نظر شما متد های کدوم نوازنده برای من مناسبه در ضمن دو سالی میشه ساز میزنم
متد های گیلبرت چجوریاست تعریفشو شنیدم اما تا حالا گیر نیاوردم ببینم چجوریاست؟

Mariachi
Saturday 19 June 2010, 11:23 AM
دوستان لطفا به من تازه کار کمک کنید!!
این پیک رو بالاخره چه جوری میگیرن؟
حالتش بین دوتا انگشت و زاویه و ... همچنین حالت مچ دست،
ویدیو زیاد دیدم حالت اونا رو وقتی رعایت میکنی مچ میشکنه و بهش فشار میاد در حالی که تو این ویدیوها میگن مچ باید راحت باشه،
این ستریانی رو هم که نگاه میکنی معلوم نیست اون پیک رو کجا قایم میکنه که دوربین با زوم کامل رو دستش هم نمیتونه نشون بده!!
اساتید و دوستان لطفا کمک!

Mariachi
Saturday 19 June 2010, 08:27 PM
دوستان زحمت نکشید بالاخره یاد گرفتم!
البته اگه نکته ی مهمی به ذهنتون میرسه یا اشتباههایی که ما تازه کارها معمولا داریم رو در خاطر دارید خوشحال میشم به من هم تذکر بدید!

symphony-x
Saturday 19 June 2010, 08:40 PM
دوست عزیز به نظر من حداقل چند جلسه ای رو پیش استاد برو تا با روال کار آشنا بشی بعدش اگه نخواستی خودت تنها کار کن!

Mariachi
Sunday 20 June 2010, 08:24 AM
شما استاد درست حسابی سمت آریا شهر سراغ داری؟
معمولا استاد خوبی تو این زمینه ها گیر نمیاد(دقت کنید استاد خوب نه نوازنده ی خوب!!)

Vahid_FDR
Sunday 11 July 2010, 12:02 AM
سلام.
از دوستان ممنونم که این قد حرفه ای کار می کنن!
تروی استتینا از 17 سالگیش کتاب آموزشی داده بیرون، نه یکی دوتا، 6 -7 تاشو من دارم!!!
اصولش حرف نداره، من کتابو دی وی دی و ازین حرفا زیاد دیدم و زدم ولی می گم فقط تروی استتینا!
اون اسپید کیلز هم واسه وقتیه که شما مثلا کتاب Heavy metal lead guitar1 رو کامل زده باشی!!!

Mariachi
Monday 12 July 2010, 06:56 PM
آقایون هرکی سری ویدئوهای آموزشی مالمستین به همراه متد و استیو وای رو خاست بگه تا آپ کنم براش البته باکت هد و انجلو و....!
هست که میتونم براتون بفرسم....!
من اعتقادم اینه آدم با خصیصی هیچی نمیشه...

نیکی و پرسش؟!

shahabgt
Wednesday 14 July 2010, 06:47 PM
اساتید مهترم. میشه در مورد tremolo picking و pinch harmonics توضیح بدید. یه جایی هم Hybird picking شندیم

farshidmtl
Thursday 15 July 2010, 07:42 PM
سلام دوستان
من تازه کارم و تو ایییییین شهر دسترسی به استاد ندارم....
میخواستم بدونم حتما باید با نوک انگشتها فرت بگیرم یا میشه تقریبا از کنار سر انگشت هم استفاده کرد اخه مثلا اگه رو یه سیم فرت بگیرم یه کم انگشتم با سیم پایینی تماس داره و باعث گز زدن میشه یا مثلا اگه بخوام رو یه سیم فرت 1 و 3 رو بگیرم نمیتونم با نوک دو تا انگشت بگیرم یکیش رو باید یه کم زاویه بدم!!!

monolith
Saturday 17 July 2010, 11:32 AM
اساتید مهترم. میشه در مورد tremolo picking و pinch harmonics توضیح بدید. یه جایی هم Hybird picking شندیم
tremolo picking: در این روش، به جای اینکه برای هر نت یک بار مضراب زده بشه، چند بار به سرعت مضراب میزنیم. یعنی مضراب به سرعت بالا و پایین میره و یک سیم رو چند بار به صدا در میاره. به این ترتیب میشه صدای یک نت رو بیشتر کش داد و یا صدای چند نت دنبال هم رو به هم پیوسته کرد.

pinch harmonic: یکی از روشهای تولید صدای هارمونیک در گیتار هست. به این صورت که به محض اینکه مضراب به سیم برخورد میکنه، فوراً با انگشت شست سیم رو لمس میکنیم. (همان شست دست راست) به این ترتیب صدای اصلی خفه میشه و فقط صداهای هارمونیک به صورت زنگدار و جیغ مانند، شنیده میشند. البته لازمه گین آمپلی فایر هم زیاد باشه تا این صداهای هارمونیک به خوبی تقویت بشند.

hybrid picking: ترکیب استفاده از مضراب و پنجه هست. به این صورت که مضراب با انگشت شست و اشاره گرفته میشه و در عین حال سه انگشت دیگه هم سیمهای دیگر رو میزنند.

rezaranjbaraan
Saturday 17 July 2010, 12:09 PM
نمونه های ترومولو پیکینگ جان پتروچی هیبرید هم جف بک و استیو وای

Mahbod91
Wednesday 8 September 2010, 05:12 AM
دوستان سلام
من 1 سالی هست گیتار می زنم ، استاد نداشتم با خیلی از مسائل آشنا نیستم.
چند تا سوال دارم
یکی اینکه من با توجه به این که چند سالی هست تمام موزیکی که گوش می دم Melodic Death /Metalcore/Deathcore/Hardcore هست و تقریبا همشون از یک سری اصول تو گیتار زدن پیروی می کنن و این سبکها ، بخصوص متالکور سبکهای جدیدی هستن ، درسته که من پاشم برم با متد های قدیمی تروی استاتینا کار کنم؟
سوال بعد اینکه آیا یاد گرفتن تکنیکهای گیتار وابسته به سواد نت خواندن و نوشتن و حفظ گامها و ... هست؟
چون واقعا ترجیح می دم تمرینم رو بیشتر شدن سرعت و تمیز تر زدن کار باشه تا یاد گرفتن دولا چنگ ، سه لاچنگ!
و سوم اینکه بهترین متد ها برای سریعترین حالت راه افتادن تو سبک متال رو معرفی کنید ممنون میشم.
rezaranjbaraan
Wednesday 8 September 2010, 11:20 AM
عزیزم خیلی از بزرگان گیتار تا حالا حتی یه متدم نزدن.....
هرکسی ممکنه راه پیشرفتش فرق کنه اما.....
نمیشه متد و کاراییه اونو مثه نرم افزارها بر اساسه ورژن و سال ساخت تخمین زد ببین الان بهترین منبع برای آموزش پیانو بیر و چرنی هست مال خدا سال پیشه یا برای ویولون ل ویولون هستش که قدیمیه.....
در ضمن متدهای تروی استاتینا هرسال دارن به چاپ جدید میرسن و در خارج ویرایش میشن متد جدیده اسپید مکانیکشم که همین پارسال اومده و یه نکته دیگه اینکه گیتار در دهه هشتاد همه تکنیکاش کشف شد و نوازنده های بزرگش دنیا رو خیره کردن پس یه متد دهه هشتادی با توجه به عقب موندگیه هشتاد ساله ایران از غرب بسیار عالیه دلایله بیشتری ه دارم که نمیگم....:45:

AmonAmath
Wednesday 8 September 2010, 03:05 PM
دوستان سلام
من 1 سالی هست گیتار می زنم ، استاد نداشتم با خیلی از مسائل آشنا نیستم.
چند تا سوال دارم
یکی اینکه من با توجه به این که چند سالی هست تمام موزیکی که گوش می دم Melodic Death /Metalcore/Deathcore/Hardcore هست و تقریبا همشون از یک سری اصول تو گیتار زدن پیروی می کنن و این سبکها ، بخصوص متالکور سبکهای جدیدی هستن ، درسته که من پاشم برم با متد های قدیمی تروی استاتینا کار کنم؟
سوال بعد اینکه آیا یاد گرفتن تکنیکهای گیتار وابسته به سواد نت خواندن و نوشتن و حفظ گامها و ... هست؟
چون واقعا ترجیح می دم تمرینم رو بیشتر شدن سرعت و تمیز تر زدن کار باشه تا یاد گرفتن دولا چنگ ، سه لاچنگ!
و سوم اینکه بهترین متد ها برای سریعترین حالت راه افتادن تو سبک متال رو معرفی کنید ممنون میشم.
به نظرم پایه ی گیتار الکتریک .. راک دهه 70 و 80 هست . متد تروی تکنیک و درست نواختن رو به شما می آموزه . سبک انتخاب شماست .
اما همونطور که نمیشه گفت فیزیک اتمی علم جدیدیه پس برای کار کردن اون لازم نیست فیزیک پایه رو آموخت
به نظر من اگه هر سبکی کار کنید . تکنیک نوازندگی و درست نواخت همون متد های پایه است
و نوازندگی ترکیبی از علم و هنر در کنار هم و نه جدا از هم است .

Mariachi
Monday 13 September 2010, 07:18 PM
با اجازه اساتید محترم!:30:
بازم یه چند تا سوال مبتدیانه:9::
مچ دست جای خاصی روی گیتار قرار میگیره؟! مثلا بعضیا انگار بالای سیمها تکیه میدن دستشون رو، این درسته؟!
یا اگه آدم انگشتهاشو پایین سیمها تکیه بده چی؟!
خلاصه استیل درست و استاندارد چه جوری هستش؟!
خیلی ممنون!

montreux
Monday 13 September 2010, 07:38 PM
مچ دست جای خاصی روی گیتار قرار میگیره؟! مثلا بعضیا انگار بالای سیمها تکیه میدن دستشون رو، این درسته؟!
خیلی ممنون!

اصل نوازندگی با پیک اینکه :
انگشتان m, a ,x پایین سیمها (روی پیک گارد ) تکیه داشته باشه و پیک با
انگشتان p, i گرفته و توسط پلی که ایجاد میشه بالا وپایین بره
وبرای میوت کردن سیمها هم از کف دست که کاملا ازاد هست (دراین وضعیت) به صورت عقب و جلو کردن کف دست استفاده میشه

اکثر نوازنده ها هم از این استیل استفاده میکنن

AmonAmath
Monday 13 September 2010, 07:41 PM
خیلی ممنون!

مچ که نباید بچسبه اصلا چجوری میشه مچ بچسبه ؟ :ad ... ضربه پیک با مچ هست خوب دیگه ... حداقل من اینجوری استایلم شکل گرفته . ولی 2 یا 3 انگشتم و پایین سیم ها رو بدنه تکیه میدم . فکر کنم استادم استانداردشو بهم گفته ! موقع میوت کردنم که گوشه ی راست دست راست به سیم ها میچسبه ! که اونم نباید رو پیکاپ قرار بگیره

( البته این ها استایل من بود ها .. استانداردشو اساتید حتما میگن )

AmonAmath
Monday 13 September 2010, 07:44 PM
وبرای میوت کردن سیمها هم از کف دست که کاملا ازاد هست (دراین وضعیت) به صورت عقب و جلو کردن کف دست استفاده میشه

من پستم رو سند کردم دیدم smart عزیز جواب دادن . وگرنه به خودم اجازه نمیدادم رو حرف ایشون حرفی بیارم .
ندید بگیرین

armageddon_st
Sunday 19 September 2010, 01:30 PM

سلام
خوبي

ممكنه يه عكس يا فيلم بزارين.
من ناخن هاي دست راستم يه كمي بلنده (كلاسيك هم مي زنم !!) گزاشتنشون روي بدنه گيتار زير سيمها يه جورايي سخته.

كمك كنين ... ممنون ميشم

شاد باشي:bc
فعلا

Mariachi
Sunday 19 September 2010, 02:59 PM
سلام
خوبي

من ناخن هاي دست راستم يه كمي بلنده (كلاسيك هم مي زنم !!) گزاشتنشون روي بدنه گيتار زير سيمها يه جورايي سخته.

كمك كنين ... ممنون ميشم

فعلا
آخ گفتی!!
منم دقیقا مشکل شما رو دارم!
من انگشتامو سیخ نگه میدارم و قسمت جلوی نوک انگشتها رو پایین سیم ها میزارم.
راه دیگه ای جز کوتاه کردن ناخنها(زبونم لال!:10:) نیست!
و البته اگه هست خوشحال میشم بدونم!:ad

montreux
Sunday 19 September 2010, 07:41 PM
سلام
خوبي

كمك كنين ... ممنون ميشم

فعلا

گوشی من شکسته و فعلا یه 1100 دارم که باید مارپلشو تا اخر برم دوربینش ازاد شه:35:

بگذریم :33:

چشم در اولین فرصت عکس و کلیپ لود میکنم

((بلندی ناخن زیاد مهم نیست

من هم گیتار کلاسیک میزنم و ناخنهای دست راستم حدودا متوسط نگه میدارم ))

sowat
Sunday 19 September 2010, 09:07 PM
میگم بد نیست هر کدوم از بچه ها یه عکس از استایل دستشون (دست پیک) بگیرن. بزارن اینجا
چطوره؟

من به عنوان یه مبتدیه مبتدیه مبتدی نظرم اینه که استایل دست فینگر بورد مهمه. اینکه دست چسبیده به نک باشه انگشت شصت کجا باشه..

اساتید کمی تا قسمتی هم در مورد دست فینگر بورد (دست چپ شما و دست راست من :D ) صحبت کرده و راه هایی (یا همون متد ها) رو که برای قوی تر کردن انگشت کوچک (ببین با یزه قدش بیچاره کرده مارو ) میدونن در اختیار ما مبتدیه مبتدیه مبتدی ها هم بزارن

montreux
Sunday 19 September 2010, 10:01 PM
یه عکس قدیمی پیدا کردم گیتار پاپ

ببخشید الکتریک با زاویه خوب پیدا نکردم

عکسه بزرگ بود :106:

دورو برش رو کات کردم کوچیک شده ولی در کل استیل پیک زدن رو میشه دید

symphony-x
Sunday 19 September 2010, 10:02 PM
بخاطر تقلید بیش از حد از جان پتروچی استایل دست راستم شده مثل جان

vahidslush
Sunday 19 September 2010, 10:21 PM
تو پیکینگ کلا باید عادت بشه که نیروی کمی برای پیک زدن و گرفتن فرت ها لازمه .
سعی نکنید استایل کسیو بردارید چون هر وقت که با استایلی که راحتید میزنید متوجه تمرکز بیشترتون میشید !
هر نوازنده ای بنا به راحتیش تو پیکینگ تمیزتر استایل خودش رو داره ( مثل همه ما) .
به نظر خیلی ها کارلوس سانتانا استایلش افتضاحه ولی اونچه که اونو سانتانا کرد نوازندگیش بود نه طرز پیک گرفتن تو دستش !!!
فقط مهم اینه که درست و با زاویه مناسب پیک بزنید .

Mariachi
Sunday 19 September 2010, 10:36 PM
آخه از طرفی هم میگن اگه استایل درستی رو از زمان شروع انتخواب نکنی و به اون عادت کنی بعدها در اجرای تکنیکهای پیچیده دچار مشکل میشی و یا حتی به بیماری سندروم کرامپ نویسندگان یا نوازندگان مبتلا میشی که در اون بعد از یه مدت کنترل دستت رو از دست میدی و ضعف و درد شدیدی در اونها حس میکنی!

DesironnA
Sunday 19 September 2010, 10:45 PM
یه عکس قدیمی پیدا کردم گیتار پاپ

ببخشید الکتریک با زاویه خوب پیدا نکردم

عکسه بزرگ بود :106:

دورو برش رو کات کردم کوچیک شده ولی در کل استیل پیک زدن رو میشه دید
درود
من عکسی مشاهده نمیکنم..چک کنید.

montreux
Sunday 19 September 2010, 11:08 PM
دوباره اپ میکنم

استایل با گیتار پاپ

armageddon_st
Monday 20 September 2010, 01:05 PM
دوباره اپ میکنم

استایل با گیتار پاپ

سلام
خوبي

من كلا كلاسيك رو با پنجه ميزنم و با پيك كاري ندارم
مشكل توي استايل دست راست توي الكتريكه...
هر كاري مي كنم ناخنهاي دست راستم روي Pick Guard قرار ميگيره و زياد مسلط و استوار هم نيست ... دائم سر ميخوره ... مثل كفش پاتيناژ (اسكيت روي يخ) مي مونه ....
البته ناخنهام خيلي هم بلند نيست ...1mm ناخن دارم ... نه بيشتر!!

كمك كنين جاي دوري نميره

فعلا

vahidslush
Monday 20 September 2010, 02:05 PM
1 میلیمتر که خیلی خوبه , مشکلی نباید برات پیش بیاد.
حالا من که اصلا موافق تقلید نیستم ولی چون مشکلت فرق میکنه و میخوای ناخنت گیر نکنه به پیکینگ و حالت انگشتای ملمستین دقت کن
You can see links before reply (You can see links before reply)

mika120
Monday 20 September 2010, 06:35 PM
1 میلیمتر که خیلی خوبه , مشکلی نباید برات پیش بیاد.
حالا من که اصلا موافق تقلید نیستم ولی چون مشکلت فرق میکنه و میخوای ناخنت گیر نکنه به پیکینگ و حالت انگشتای ملمستین دقت کن
You can see links before reply (You can see links before reply)

دوستان از نظر من ( من الكتريك كار نميكنم ولي تو عمرم پيكينگ كردم ) از استايل مالمستين زياد تقليد نكنيد. چون اگه يه كم تو طرز زدن اشتباه كنيد ممكنه انگشت مادرتون به سيم هاي 2 و 1 برخورد كنه و وقتي راه حل پيدا نكنيد از نوازندگي زده ميشيد. هميشه به همه من ميكم بهترين استايل استايل اندرو لاتيمر و ديويد گيلمور هست. :am

vahidslush
Monday 20 September 2010, 06:55 PM
دیوید گیلومور شردر نیست ( متد های آموزش غالبا توسط شردرها تالیف میشن ) !!!
ولی شخصا حسشو دوست دارم .

mika120
Monday 20 September 2010, 07:12 PM
دیوید گیلومور شردر نیست ( متد های آموزش غالبا توسط شردرها تالیف میشن ) !!!
ولی شخصا حسشو دوست دارم .

شما چرا اينقدر روي شردر ها مانور ميدين؟
من خودم متدي كه دارم تمرين ميكنم ( برا گيتار بيس ) تأليف 1965 توسط Melbays هست.:43:
شردر ها اينقدر سريع هست دستشون كه فقط ديگه مخصوص خودشونه. شما اگه ميتونيد كاراي قديمي رو يه كم نگاه كنيد.( اگه مبتدي هستين ) كاراي Muddy Waters ، جيمي هندريكس و دو تاي پست قبل. :am

Palasht
Monday 20 September 2010, 09:40 PM
استایل مالمستین واقعا در اوردنش سخته ! چون زاویه ی پیک زدنش اگه دقت کرده باشین از پایینه ! حد اقل برا من که خیلی مشکل بود !
به نظر خودم پل زدن رو پیک گارد اون قدرا تسلط نمیده به کار !
چون دست کامل از سیما جدا میشه و بعدا تو خفه کردن صداهای اضافی کار سخت میشه !
مثلا جو ستریانی انگشت بزرگش بیشتر وقتا رو سام پایینیه و پشت دستش رو سیمای بالا ! ( این استایلو خودم بیشتر دوست دارم )
به نظرم اگه بتونی دستتو با سیما قاطی کنی به جوری که بتونی هر وقت خواستی صدا بگیری هر وقت نخواستی کات کنی صدا رو بهترین راهه !
اصلا" مهم نیست که دستت چجوریه مهم اینه که بتونی هر 6 تا سیمو با سرعتی که لازم داری زیر پیکت داشته باشی !
مشکل تمام کلاسیک کارا همینه ! واسه همین همیشه اعتقاد داشتم که واسه الکتریک زدن نباید با کلاسیک شروع کنی ( بر عکس چیزی که اکثر استادا میگن ! )

Mariachi
Tuesday 21 September 2010, 11:48 AM
خوب مثل اینکه هر کس یه نظر داره!:ad
خوب اصلا یه کای کنیم من یه نمونه کار(یا بهتر بگیم نمونه تمرین!) میزارم،شما لطفا ایرادهام رو بگید!
تازه 3-4 روزه دارم جدی تمرین میکنم، فعلا هم دارم ریتم گیتار تروی رو کار میکنم:10:، پس خواهشا تک تک ایرادها رو بگید چون اگه از اول غلط شروع کنم جبران اشتباه ها خیلی سختتره!(این رو تو کلاسیک تجربه کردم!):26:

Mariachi
Tuesday 21 September 2010, 12:00 PM
خوب، اینم نمونه تمرین اینجانب!:9:
همین جوری یه چیزی یلخی زدم، یه چندتا پاورکورد و یه ریتم ساده!:10:
حالا لطفا ایرادها رو دونه دونه بگید،:26:
خودم که اصلا از استایل خودم راضی نیستم:33:، اما خوب اینجوری انگار تسلطم بیشتره:106:؛ نتونستم از دیگران تقلید کنم، فکر کنم به شکل بادی گیتارم هم ربط داره(این عکسشه (You can see links before reply))!:ad
دانلود (You can see links before reply)

mika120
Tuesday 21 September 2010, 01:13 PM
ما كه صاحب نظر نيستيم ، ولي انگار دستت رو جلو هم ميياري؟
از طرفي زيادي دستت رو ول ميكني!!! اگه همين شكلي عادت كني بعد رو ريف هاي پيچيده كم ميياري!!!!
بعد اون سه تا انگشت آزادت رو يه كم جمع تر كن ( به نظر من . دوستان صاحب نظرن ) كه موقع ويبراتور رفتن با دسته، دسته سريع تو دستت بياد.
( اينو ديگه اصلاً توجه نكن ) سيماي بالا رو به جاي از مچ پيك زدن با حركت انگشتت پيك بزن مثل مالمستين خيلي روان تره ....