PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استاد <<عطا جنگوک>> درگذشت

m_7
Tuesday 20 April 2010, 04:43 PM
به گزارش روز دوشنبه خبرنگار موسيقي ايرنا، اين نوازنده تار و سه تار، روز جمعه گذشته در اثر سکته و خونريزي مغزي به يکي از بيمارستان هاي تهران اعزام شد و تحت عمل جراحي قرار گرفته است اما وضعيت وي تفاوتي نکرده است و در حالت بيهوشي بسر ميبرد.
«عطاء‌الله جنگوک»؛نوازنده‌ي تار وسه‌تار متولد سال 1327 در شهر لار و از شاگردان‌محمدحسن عذّاري، علي‌اکبر شهنازي وغلامحسين بيگجه‌خاني است.او فارغ‌التحصيل رشته‌ موسيقي از دانشکده‌ي هنرهاي زيبا است و سابقه‌ي طولاني در تدريس موسيقي در مراکز آموزشي دولتي وخصوصي دارد.
از جمله آثار اين هنرمند مي‌توان «به مال کنون» «هي جار»با صداي مسعود بختياري،<چشم‌به‌راه> (به همراهی آواز شهرام ناظری[/URL]).<همسایه> (به همراهی آواز علیرضا افتخاری[URL="You can see links before reply D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%B1%DB%8C"] (You can see links before reply D8%B1%DB%8C)) «نوروز و نوای بی نهفت» تکنوازي سه‌تار و «سرو ماه» تصنيف‌هاي شيدا ، «يار کديم» در موسيقى جنوب و… و همچنين کتاب،«سوز و ساز» اشاره کرد.
من خودم شاگرد ایشون هسنم...الان تو بیمارستان شهدا تجریش در بخش ICU بستری هست..
از دوستان خواهش میکنم برای سلامتی این استاد بزرگ موسیقی کشورمون دعا کنید...

Avazekhan
Tuesday 20 April 2010, 08:07 PM
سلام
من اون کارشونو با شهرام ناظری شنیدم
امیدوارم هر چه سریعتر حال ایشون بهبود پیدا کنه
پارسال بزرگان زیادیو تو عالم موسیقی از دست دادیم
امیدوارم امسال مثل پارسال نباشه

david_santoori
Tuesday 20 April 2010, 08:32 PM
واقعا متاسفم . امیدوارم هرچه زودتر دوباره سلامتیشونو بدست بیارند . ازین که خبر دادید ممنون.

iranzamin
Tuesday 20 April 2010, 10:03 PM
ای خدا این چه وضعی هست بانو حمیده خیر ابادی هم ...
دیروز بود ملک مطیعی عزیز درگذشت..از خدای بزرگ ارزوی سلامتی این استاد رو میکنم
ای دریغ ای دریغ این صدا و سیما حتی یه بار در برنامه ها اینها رو نیاورد .. ازشون قدردانی بکنه
فردا باید شاهد مرگ کدوم هنرمند باشم

AliB
Tuesday 20 April 2010, 10:20 PM
من هم واقعا متاسفم امروز صبح خبر رو خوندم و امیدوارم حال ایشون هر چه زودتر بهبود پیدا کنه...
زمانه ی هنرمند کشیست...

Don_Ramtin
Tuesday 20 April 2010, 10:46 PM
بابا این چه اوضاعیه برای هنرمندا بوجود اومده ؟! اه ! دیگه آدم هر روز منتظر شنیدن یه خبر بده .

NIMA.VIOLIN
Tuesday 20 April 2010, 11:01 PM
از خدای متعال سلامتی این استاد و پیشکسوت موسیقی را خواستارم و امیدوارم به جامعه ی تار و سه تار و جامعه ی بزرگ موسیقی با بهبودی کامل برگردد.

AliB
Wednesday 21 April 2010, 04:31 PM
دوستان در نهایت تاسف ، هم اکنون باخبر شدم که جناب عطا جنگوک هنرمند پیشکسوت و با سابقه ی موسیقی ایران امروز ظهر دار فانی را وداع گفت...
خدایش بیامرزاد
You can see links before reply

واقعا متاسف و متاثر ام از این زمانه ی هنرمند کش...

Mohsen_M
Wednesday 21 April 2010, 04:39 PM
درود بر شما دوستان عزیز،
برای همه هنرمندان آرزوی سلامتی، سعادت و سر بلندی می کنم
و امیدوارم امروز که هستن قدرشون دونسته بشه که فردا دیره...
خدا رحمتش کنه...
واقعا متاسفم...

sam720
Wednesday 21 April 2010, 05:44 PM
عجب سالی شده.....!
تسلیت میگم به تمامی هنرمندان
روحش شاد:46:

Mezrab
Wednesday 21 April 2010, 06:02 PM
امیدوارم دیگه ادامه پیدا نکنه...واقعا سال موسیقی ما بد سالی بود..

Behrooz_Taaj
Wednesday 21 April 2010, 06:16 PM
هنرمند هرگز نمی میرد همان گونه که عطا جنگوک همیشه ماندنی است . روحش شاد

Nassim_Agha
Wednesday 21 April 2010, 08:42 PM
بسیار متاسف شدم و عرض تسلیت به خانواده و نزدیکان آن استاد دارم.

روانش شاد و راهش پر رهرو باد

AliB
Wednesday 21 April 2010, 09:29 PM
دوستان دوست عزیزمون به نکته ای اشاره کرد که من هم قصد داشتم بهش اشاره کنم... ""راهش پر رهرو باد...""
این دقیقا اون وظیفه ایست که بر عهده ی جوانان و نوجوانان این مرز و بوم هست... راه خدمت به فرهنگ و هنر ... حفظ ریشه های فرهنگی ... حفظ موسقی مظلوم... با یادگیری هرچه بیشتر و بهتر ... با تلاش هر چه بیشتر ... نباید بگذاریم این شعله افسرده بشه...

Don_Ramtin
Wednesday 21 April 2010, 10:16 PM
بابا این عزراییل هم کار و زندگیشو ول کرده و افتاده بجون هنرمندا ! اه ! از این سال مزخرف !

Black_Violin
Wednesday 21 April 2010, 10:30 PM
خداوندش بیامرزد... بزرگان یکی یکی دارن میرن.

Black_Violin
Wednesday 21 April 2010, 10:38 PM
بابا این عزراییل هم کار و زندگیشو ول کرده و افتاده بجون هنرمندا ! اه ! از این سال مزخرف !

بالاخره هر کسی یه روز می میره عزرائیل بنده خدا چه تقصیری داره...
درسته سخته اما باید قبول کرد که نسل بعدی کار اونها رو ادامه بده

m_7
Wednesday 21 April 2010, 10:56 PM
مرگ پایان کبوتر نیست............استاد مظلوم بود مظلوم رفت.......بی ادعا
من بعدآ کامل کارای ایشون رو با توضیح و خاطرات ایشون در این کارها می زارم... الان که حال خوبی ندارم....
استاد واقعآ استاد بود به معنای کلمه استاد...شاید هم بالاتر
تا اخر عمرم استاد و این اتاق و یادم نمیره......

Lonely3tar
Friday 23 April 2010, 10:00 PM
« تو رفتی ... و من نمی توانم باور کنم تو بی سازت رفتی ... سه تار بی تو تنها تر از قبل ماند ... »
درگذشت استاد جنگوک که یه جورایی استاد خودم هم به شمار می رفتن ( استاد استادم جناب سیامک ریحانی ) رو خدمت تمام سه تار نوازای نت آهنگ تسلیت می گم . البته تسلیت که چه عرض کنم ! روح هنرمند بعد از مرگ آغاز می شه . ایشون چندان در صحنه نبودن و کارای زیادی هم ارائه ندادن . اما الحق شگردای بسیار زیادی به امعهی موسیقی تقدیم کردن که هر کدوم پایه و ارکان آموزش سه تار تو استان های کشورن . شاید خیلی بیشتر از کسایی که بشناسیمشون شاگرد پرورش دادن و عمرشونو وقف تعلیم این ساز بی انتها کردن ... روحش شاد ...

shakibaa77
Tuesday 31 August 2010, 05:51 PM
عطا و مسعود مخازن الحا ن محلی بودند و چه زیبا با درویشی بیست قطعه را تنظیم نمود خدایش بیامرزاد

farid_64
Tuesday 31 August 2010, 06:07 PM
مرگ پایان کبوتر نیست............استاد مظلوم بود مظلوم رفت.......بی ادعا
من بعدآ کامل کارای ایشون رو با توضیح و خاطرات ایشون در این کارها می زارم... الان که حال خوبی ندارم....
استاد واقعآ استاد بود به معنای کلمه استاد...شاید هم بالاتر
تا اخر عمرم استاد و این اتاق و یادم نمیره......

خدا رحمت کنه ایشون رو استاد زحمت کشی بودن
شما از شاگردان ایشون بودین ؟

BaBak_ParSian
Tuesday 31 August 2010, 06:11 PM
این خبر ماله چند ماه پیشه ولی خدا رحمشتون کنه

نادیا
Tuesday 31 August 2010, 07:09 PM
حیف دیر رسیدیم و فقط بهمن و اسفند 1388 دیدمش...

و به یاد خودش و انگشتری عقیق زیبایش

یادگاری ماند در دفترم

از استاد عطاء ا... جنگوک.
روحش شاد.