PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظر خواهی برترین گروه های راک/متال

avm
Saturday 24 April 2010, 06:41 PM
سلام
یه تاپیک جدید باز کردم تا در مورد گروه های مورد علاقتون در سبک راک و متال را معرفی کنین و بشینیم در موردش صحبت کنیم، بحث کنیم و دلیلش رو بدونیم. فقط لطفا با تفکیک سبکی بگین چون سبکها زیاد هست و میتونین چندتا گروه رو هم معرفی کنین اگه خدا بخواد در آینده هم توی تاپیک تخصصی تر بحث بشه که فقط مستلزم این هست که همه دوستان همکاری کنن :43:

مرسی ارسلان

DesironnA
Saturday 24 April 2010, 07:14 PM
درود
ازت ممنونم ارسلان نازنین برای ایجاد این تاپیک.
البته هر سبکی چه در راک چه در متال برای خود زیبائی داره و صد البته تاریخچه ای درخور توجه.
شاید بر فرض مثال هوی از پروگرسیو ساده تر باشه. اما قطعا هیچ یک بر اونیکی برتری ندارند.
البته من خودم شیفته پروگرسیو متال و در این استایل، عاشق بند دریم تیتر هستم.

siamaks
Saturday 24 April 2010, 07:42 PM
ايرانيم ميشه معرفي كرد ؟

avm
Saturday 24 April 2010, 08:22 PM
درود
ازت ممنونم ارسلان نازنین برای ایجاد این تاپیک.
البته هر سبکی چه در راک چه در متال برای خود زیبائی داره و صد البته تاریخچه ای درخور توجه.
شاید بر فرض مثال هوی از پروگرسیو ساده تر باشه. اما قطعا هیچ یک بر اونیکی برتری ندارند.
البته من خودم شیفته پروگرسیو متال و در این استایل، عاشق بند دریم تیتر هستم.

سلام
مرسی دقیقا همینی که مهیار میگه درسته واقعا نمیشه برترین رو کل راک و متال گفت، چون تعدد سبک زیاد هست، با تفکیک سبکی معرفی کنیم که انتظارات هم نسبت به همون فضا باشه

مرسی ارسلان

پ.ن: یکی شروع کنه دیگه(چشمک)

ارسلان

avm
Saturday 24 April 2010, 08:24 PM
ايرانيم ميشه معرفي كرد ؟

به نظر من نباشه بهتره چون به احتمال زیاد خیلی ها نشنیدن کارهای ایرانی رو بهتره کارهای خارجی باشه که بیشتر معروف باشن
و خب البته در مورد راک ایرانی در تاپیک جداگانه صحبت بشه که درد دل همه زیاد و بحث متنوع هست :25:

مرسی ارسلان

DesironnA
Saturday 24 April 2010, 08:27 PM
پ.ن: یکی شروع کنه دیگه(چشمک)

ارسلان

فکر کنم من شروع کرده بودم!!!
پروگرسیو متال--Dream Theater

siamaks
Saturday 24 April 2010, 08:31 PM
پروگرسیو متال Riverside

آلترنيتيو متال Crossfade

avm
Saturday 24 April 2010, 08:59 PM
فکر کنم من شروع کرده بودم!!!
پروگرسیو متال--Dream Theater

مرسی فقط در موردش هم بگو چون بقیه هم آشنا بشن

ارسلان

avm
Saturday 24 April 2010, 08:59 PM
پروگرسیو متال Riverside

آلترنيتيو متال Crossfade

مرسی فقط در موردش هم بگو چون بقیه هم آشنا بشن

ارسلان

Porya
Saturday 24 April 2010, 10:07 PM
سلام

یه زمانی گروه Scorpions بد جوری منو شیفته خودش کرده بود . نمیدونم میشناسین یا نه چون گروه تقریبا قدیمی ای هست .

خصوصا اهنگ still loving you

سبک گروه هارد راک هست و خواننده گروه رودولف شنکر و از کشور المان .

توسال فکر کنم 2008 هم یه موزیک به اسم maybe I , maybe You با تنظیم پیانو ی شهرداد روحانی بیرون دادن .

siamack
Sunday 25 April 2010, 02:11 AM
با سلام خدمت تمام دوستان و علاقه مندان موسیقی
منهم میخواهم که در این نظر خواهی شرکت کنم و دلیلی نمیبینم که فقط اسم یک گروه را عنوان کنم ! پس با اجازه از گروههای Rock شروع میکنم.
۱- گروه Camel :از سالهای دهه ۱۹۷۰ با این گروه آشنا هستم .Andrew Latimer گیتاریست ،آهنگساز ،خواننده ،فلوتیست و از بنیان گذاران و ارکان باقی ماندن گروه میباشد .اکنون در حقیقت ،او تنها فرد باقیمانده از بانیان گروه میباشد.موسیقی این گروه تلفیقی از شرق و غرب است ،که در کنار ملودی های غنی و هارمونی های دلنواز آهنگهایی دلنشین و مقبول سلیقه ما ایرانیها پدید آورده.اینجا جا دارد که با تاریخچه ایی هر چند کوتاه از این گروه آشنا شویم .
ریشه های گروه camel به سال ۱۹۶۴ بازمیگردد ،زمانی که دو برادر Bryan & Andrew Latimer پس از جدایی از گروهی بنام The phantom four در کنار Doug Ferguson و باسیستی بنام Graham Cooper و Andrew Ward ارگیست ،گروهی بنام The Brew را تشکیل دادند.کار آنها گرایشی به سبک بلوز داشت ،تا اینکه با پیوستن ارگیستی بنام Peter Bardens گروه Camel بسال ۱۹۷۱ رسما متولد شد.
گروه در اولین دوره کار خود ۴ آلبوم به بازار داده و سپس با آلبومهای Mirage و Snow goose و Moonmadness به کار خود ادامه داد و در طی تور این آلبومها نوازنده ساکسیفون و فلوت Mel Collins به گروه پیوسته و رهبری آنرا به عهده گرفت ،از طرفی با جایگزینی Richard Sinclair باسیست سابق گروه Caravan بجای Alan Feguson اولین تغییرات اساسی در صدا و فرم-بندی گروه اتفاق افتاد.با این فرم-بندی جدید گروه ۲ آلبوم بنامهای Rain dances و Breathless بیرون داد که بنظر خیلی ها پایان دوره طلایی گروه بود.چرا که Peter Bardens گروه را ترک و آلبوم بعدی "I can see your house from here" از نظر منتقدین نسبت بکارهای پیشین در سطح پایینتری بود.
در زیر این نوشته آدرس های نمونه کارهای این گروه در اینترنت ارائه شده تا علاقمندان بتوانند از نزدیک با کارهای گروه Camel آشنا شوند .در ضمن من در نوبتهای بعدی به ارائه نظراتم ادامه خواهم داد. پیروز باشید.
You can see links before reply
You can see links before reply=226

siamack
Sunday 25 April 2010, 02:12 AM
جا دارد که در اینجا یادی هم از Rick Wakeman نوازنده فرهیخته و فرگشته ساز های کلاویه ای کنیم.کسی که همراه گروه Yes و نیز با همکاران دیگر آثار بیادماندنی بجا گذاشته است.
متاسفانه تاکنون به متنی وافی و کافی در مورد او دست نیافتم .ولی جوینده ،یابنده است . پس با امید به این مطلب تا اینجا بهمین ،اندک بسنده میکنم.
پیروز باشید. سیامک بهرامی

siamack
Sunday 25 April 2010, 02:29 AM
با پوزش بخشی از متن تاریخچه گروه Camel جا افتاده که اینجا ادامه آن تقدیم شده است .
از این دوره به بعد صف آرایی اعضای گروه تاکنون دچار تغییرات زیادی شده ولی با اینحال به کار خود ادامه داده که حاصلش ارائه ‎ ۷ آلبوم دیگر بود ،که به درجات مختلف مورد پذیرش قرار گرفته اند .تا اینکه بسال ۲۰۰۲ (همزمان با درگذشت Peter Bardens ) آخرین آلبوم استودیوی آنها بنام (A nod & a wink) با موفقیت همراه شد.بدینترتیب تا آنزمان ۱۴ آلبوم استودیو و ۹ آلبوم زنده و ۷ دی ویدی و چند کار دیگر حاصل خلاقیتهای این گروه میباشد.

avm
Sunday 25 April 2010, 11:49 AM
سلام

یه زمانی گروه Scorpions بد جوری منو شیفته خودش کرده بود . نمیدونم میشناسین یا نه چون گروه تقریبا قدیمی ای هست .

خصوصا اهنگ still loving you

سبک گروه هارد راک هست و خواننده گروه رودولف شنکر و از کشور المان .

توسال فکر کنم 2008 هم یه موزیک به اسم maybe I , maybe You با تنظیم پیانو ی شهرداد روحانی بیرون دادن .

سلام
مگه مشیه آدم این گروه معروف رو نشناسه کارشون خیلی خوبه و خیلی هم طرفدار داره ولی نمیدونم چرا هیچ وقت نتونستم باهاش ارتباط بر قرار کنم، شاید به حس من نمیخورده!!! نمیدونم در مورد این آهنگ جدیدش لینکش رو داری؟؟ برام جالب شد گوش کنم

avm
Sunday 25 April 2010, 11:53 AM
مرسی سیامک جان
به نظر من کمل یه گروه پراگرسیو در زمان خودش بوده و خوب هنوزم با گذشت زمان زیبایی و منحصر به فردی خودشو داره با یه فضای عجیب، سیامک میخوای یه قطعه از اونو معرفی کن با لینک گوش کنیم و در موردش بحث کنیم

مرسی ارسلان

obvious
Sunday 25 April 2010, 12:01 PM
لینکش رو داری؟؟

siamack
Sunday 25 April 2010, 04:12 PM
سلام ارسلان جان
در زیر نوشته ام در مورد Camel ،تعدادی آدرس برای شنیدن کارهای Camel قید شده .یکی هم آهنگ زیبای بدون کلام Stationary traveller از آلبومی بهمین نام هست ،اگر به این آلبوم و آلبوم قدیمی snow goose دسترسی داری امیدوارم که یک بارهم بخاطر من اینهارا گوش کنی و نظرت رو در مورد موسیقی و شعر آنها برام بنویسی .
با تشکر سیامک

avm
Sunday 25 April 2010, 06:30 PM
سلام ارسلان جان
در زیر نوشته ام در مورد Camel ،تعدادی آدرس برای شنیدن کارهای Camel قید شده .یکی هم آهنگ زیبای بدون کلام Stationary traveller از آلبومی بهمین نام هست ،اگر به این آلبوم و آلبوم قدیمی snow goose دسترسی داری امیدوارم که یک بارهم بخاطر من اینهارا گوش کنی و نظرت رو در مورد موسیقی و شعر آنها برام بنویسی .
با تشکر سیامک

مرسی سیامک جان ولی خوب خودت میدونی که اون سایت نمیشه رفت، اگه توی سایت هایی باشه که در دسترس تر باشه بهتره که آدم بتونه دانلودش کنه، البته نشنیده نظر مثیت دارم چون از طرفدار های پروپا قرص اش هستم(البته شنیدم ولی لینک بزارین برای دوستانی که شاید نشنیده باشن)

مرسی ارسلان

avm
Sunday 25 April 2010, 07:11 PM

سلام
خوی من آهنگ رو دانلود کردم نوشته بود برای سال 2004 هست حالا شاید اونی که شما دارین یه ورژن جدیدش باشه که ممنون میشم لینکش رو بزارین
اگه موافق باشین یه نقدی به کارهای پیشنهادی بزنیم:

از نظر من (نظر شخصی و البته سلیقه ای):

اولا این که ملودی کار تا حد بسییار زیادی آشنا بود اونم کارای پاپ دهه 70 حالا دقیقا یادم نمیاد اسمش رو اگه فهمیدم مینویسم ولی مطمئنم ملودی کمی الهام از یه کار دیگه ای بود، در مورد پیانو باید بگم که بسیار زیبا بود ولی بیشتر حس پاپ رو به من داد مخصوصا تزئین هاش، ولی خیلی خوب بود، میدونین فکر میکنم الان یکی از دلیل هایی با این گروه زیاد برقرار نکردم وکالش هست، میدونین به نظر من اون حس واقعا ادا نمیکنه چون من دوست دارم به یه اوج حسی توی آهنگ برسم و خوب نسبت به شعر انتظار داشتم حس خواننده همراه با داینامیکهای طوری باشه که مفهوم رو حسی تر برسونه یه جورایی حس میکنم وکالیست با کار خوب ارتباط برقرار نکرده و کمی روباتیک خونده شده البته شدتش کمه در مورد تنظیم در دقیقه 2:30 فکر کنم درامز وارد میشه و یه ریف هامونیک داره به عنوان بریج بعد وارد کوراس میشه کار به نظر من بریجش حس رو کاملا از بین برد و کمی کار رو خشن کرد و به قولی گروو Groove داد بهش و از اون تعلیق کار در اومد، من دوست داشتم، مستقیم بعد از پاساژ درامز وارد کوراس میشد و البته به جای ریتم گیتار که داره ریف ملودیک میزنه با دیستورشن اون زیر فقط یه پاورکرد سرضرب زده میشد و خوب حس خیلی باحالی میداد به کار و در دقیقه 2:55 درامز ریتم رو شاد میکنه که به نظر من کاملا بی مربوط هست و به فضای کار اصلا نمیخورد و خوب بهتر بود از نوع همون ریتم های سنگین و دارک استفاده میکرد، و خوب برای پایانش میشد بیشتر کار کرد، بیشتر منظورم پیانو هست و خیلی کلیشه ای کارش رو تموم کرد.

در مجموع این نظر من در مورد این قطعه هست بقیه هم نظر بدین دیگه که یه تاپیک فعال و لذت بخش داشته باشیم به قولی انگیزه ای برای اومدن به سایت (چشمک)

مرسی ارسلان

marmolak9
Sunday 25 April 2010, 09:34 PM
به نظر من مشهورترین گروه یعنی لینکین پارک که سبکش رپ/راک هست....کارشون فوق العادست...فقط باید بهشون ایمان بیاری!!!

avm
Sunday 25 April 2010, 10:45 PM
با سلام خدمت تمام دوستان و علاقه مندان موسیقی
منهم میخواهم که در این نظر خواهی شرکت کنم و دلیلی نمیبینم که فقط اسم یک گروه را عنوان کنم !
You can see links before reply=226

دقیقا سیامک جان همینه اگه توجه هم به نام تاپبک بکنی زدم گروها و گروهایی که دوست دارین رو معرفی کنین که میشه 1 تا 13236423847324 هم باشه (چشمک)

ارسلان

avm
Sunday 25 April 2010, 10:49 PM
به نظر من مشهورترین گروه یعنی لینکین پارک که سبکش رپ/راک هست....کارشون فوق العادست...فقط باید بهشون ایمان بیاری!!!

سلام
اول رودتونو به سایت تبریک میگم
نکته ای که وجود داره در مورد لینکین پارک سابقا سبکشون بیشتر Alternative Metal بوده ولی الان اینطور به نظر میرسه کمی آرومتر شدن توی این چندتا آلبوم آخر که میشه Alternative Rock رو براش اسم گذاشت که رپ هم میخونن، البته گروه معروفی هست و طرفدار هم بسیار داره البته کمی طرز فکرشون تجاری هم هست، و به مخاطب توجه میکنن، خب شما چه چیزی اش براتون جالب بوده و چرا جذب این گروه شدین؟!

مرسی ارسلان

siamack
Monday 26 April 2010, 02:02 AM
با سلام به دوستداران موسیقی در ادامه مطلب به معرفی گروه دیگری از گروههای بیاد ماندنی میپردازم
تاریخچه گروه Jethro Tull
اوایل سال ۱۹۶۸ گروهی از موزیسین های جوان ،در شمال شهر لندن در محلی بنام Luton علیرغم فقر ،با خوشبینی به آینده گردهم آمدند.با عشق به سبک بلوز و ارج نهادن به سایر سبک و فرمهای موسیقی ،بقصد محبوبیت در بین جمع کوچک و علاقمند و کنجکاوی از شنوندگان ،در بارها و باشگاه های جنوب انگلستان شروع بکار کردند.
این گروه نوپا ،در همین سال ،اولین آلبوم خود را با گرایش به سبک بلوز بنام This was به بازار ارائه کرد.در سالهای بعد آلبوم های Stand up ،Benefit ,Aqualang ,Thick as a brick موفقیتی جهانی را برای گروه به ارمغان آورد.در طی این سالها افراد گوناگونی به گروه آمده و یا آنرا ترک کردند ،ولی مرد فرهمند و پرجذبه گروه Ian Andeson بعنوان آهنگساز ،خواننده ،فلوتیست در کنار گیتاریست Martin Barreتا به امروز پای ثابت گروه هستند.تا نیمه های دهه ۱۹۷۰ این گروه در اجراهای زنده و بروی سن از موفقترین گروههای دنیا بود و با گروههایی همچون Led Zeppelin ,Elton John و حتی Rolling Stones هماوردی داشت. واین پیروزی برای گروهی که دارای سبکی فرهیخته ،پرمایه و فرگشته ، که از راک و پاپ معمول آن روزگار بدور بود ،جای تعجب دارد.
امروزه این گروه آشکارا غیر-بازاری با بیش از ۳۰ آلبوم که بیش از ۵۰ میلیون نمونه فروش داشته ،در طول زمانی بیش از ۳۰ دهه ،کماکان در نقاط گوناگون جهان برای هواداران خود ،کنسرت میگذارد.پس از گذشت ۴۰ سال فرازونشیب ،هنوز سالانه بیش از ۱۰۰ کنسرت توسط گروه به اجرا گذاشته میشود.Ian Anderson و Martin Barre کماکان در هسته گروه و Doane Perry نوازنده پر سابقه و قدیمی ساز های کوبه ای (۲۴ سال همکاری) John O'Hara سازهای کلاویه ای و David Goodier باس گیتار ،امروزه افراد گروه را تشکیل میدهند.این گروه دارای موسیقی ای رنگارنگ ،با تاثیرگذاری ژرف است ،که هواداران پیر و جوان خود را -که از دوستداران موسیقی راک ،پاپ ،جاز ،سبک ملهم از کلاسیک هستند -هنوز به گرد خود دارد .

siamack
Monday 26 April 2010, 02:35 AM
ارسلان عزیز
من چون در ایران نیستم ،از شرایط آنجا کمی دور شده ام و هنوز نمیدانم چرا مردم نبایستی از سایتی به پهناوری You Tube استفاده کنند!!!!!!!
در اولین فرصت فکری برای این مشکل (ارسال موسیقی ) بایستی بکنم .آیا میتوان فایلهای MP3 فرستاد؟
اگر پاسخ مثبت باشه ،راهنمایی کن چطور بایستی عمل کرد؟
با تشکر

avm
Monday 26 April 2010, 08:31 AM
ارسلان عزیز
من چون در ایران نیستم ،از شرایط آنجا کمی دور شده ام و هنوز نمیدانم چرا مردم نبایستی از سایتی به پهناوری You Tube استفاده کنند!!!!!!!
در اولین فرصت فکری برای این مشکل (ارسال موسیقی ) بایستی بکنم .آیا میتوان فایلهای MP3 فرستاد؟
اگر پاسخ مثبت باشه ،راهنمایی کن چطور بایستی عمل کرد؟
با تشکر

سلام سیامک جان
در واقع کاری نمیشه کرد و سیاست های IT اینجا فعلا به این شکل هست، برای اپلود شما میتونین روی اون مثلث سمت چپ پایین کلیک کنین، بعد وارد سایت بشین و از اونجا فایل هاتون رو آپلود کنین، راستی شما از کجا هستید و چند سالتون هست؟! چون از گروه های قدیمی شروع کردین برام خیلی جالب بود، چون نسل امروز بیشتر راک رو با پینک فلوید امثال و گروهای بعد از 90s شروع کردن بیشتر ولی شروع شما از جای دیگه ای بود، به به جت روتال مدت ها بود از دهن کسی در موردش نشنیده بودم انتخاب بسیار هوشمندانه و بجایی بود، لذت بخش تر اینکه با این سن و سال پرفورمنس هنوز عالی هست و یه فیلمی که یکی از دوستانم فکر کنم پارسال توی ارمنستان از کنسرتش گرفته بود دیدم و واقععععععععععا لذت بردم.

مرسی ارسلان

siamack
Monday 26 April 2010, 07:15 PM
سلام سیامک جان
در واقع کاری نمیشه کرد و سیاست های IT اینجا فعلا به این شکل هست، برای اپلود شما میتونین روی اون مثلث سمت چپ پایین کلیک کنین، بعد وارد سایت بشین و از اونجا فایل هاتون رو آپلود کنین، راستی شما از کجا هستید و چند سالتون هست؟! چون از گروه های قدیمی شروع کردین برام خیلی جالب بود، چون نسل امروز بیشتر راک رو با پینک فلوید امثال و گروهای بعد از 90s شروع کردن بیشتر ولی شروع شما از جای دیگه ای بود، به به جت روتال مدت ها بود از دهن کسی در موردش نشنیده بودم انتخاب بسیار هوشمندانه و بجایی بود، لذت بخش تر اینکه با این سن و سال پرفورمنس هنوز عالی هست و یه فیلمی که یکی از دوستانم فکر کنم پارسال توی ارمنستان از کنسرتش گرفته بود دیدم و واقععععععععععا لذت بردم.

مرسی ارسلان
ارسلان عزیز
من از ۱۰ سالگی نواختن موسیقی را با یک ملودیکا شروع کردم و حالا ۵۱ سالمه.سالهای پیش از انقلاب بطور حرفه ای کیبورد میزدم و بعد از انقلاب هم بطور مخفیانه و برای دل خودم اینکار را میکردم و الان هم از هلند دارم برات مینویسم .اگر خدمتی از دستم برمیاد با کمال میل آماده ام. در زیر آدرس ای-میل خودم را تقدیم میکنم .
به امید دیدار -- سیامک :am
siamack1@live.nl

Porya
Monday 26 April 2010, 07:26 PM
سلام
خوی من آهنگ رو دانلود کردم نوشته بود برای سال 2004 هست حالا شاید اونی که شما دارین یه ورژن جدیدش باشه که ممنون میشم لینکش رو بزارین

سلام ارسلان

فکر کنم همون 2004 درست باشه چون من مطمئن نبودم . ببخشید

avm
Tuesday 27 April 2010, 11:08 AM
ارسلان عزیز
من از ۱۰ سالگی نواختن موسیقی را با یک ملودیکا شروع کردم و حالا ۵۱ سالمه.سالهای پیش از انقلاب بطور حرفه ای کیبورد میزدم و بعد از انقلاب هم بطور مخفیانه و برای دل خودم اینکار را میکردم و الان هم از هلند دارم برات مینویسم .اگر خدمتی از دستم برمیاد با کمال میل آماده ام. در زیر آدرس ای-میل خودم را تقدیم میکنم .
به امید دیدار -- سیامک :am
siamack1@live.nl

سیامک جان خیلی خوشبخت شدم، پس میبینم که شما موسیقی رو در محیط نسبتا بازتر در قبل انقلاب تجربه کردین، خیلی جالبه، خوب سوالی داشتم اونم این هست اوضاع موسیقی راک در قبل از انقلاب به شکلی بوده!؟! باب بوده یا نه؟ و سلیقه مردم توی اون فضا متفاوت بوده با الان یا نه؟!

مرسی ارسلان

marmolak9
Tuesday 27 April 2010, 11:57 AM
سلام
اول رودتونو به سایت تبریک میگم
نکته ای که وجود داره در مورد لینکین پارک سابقا سبکشون بیشتر Alternative Metal بوده ولی الان اینطور به نظر میرسه کمی آرومتر شدن توی این چندتا آلبوم آخر که میشه Alternative Rock رو براش اسم گذاشت که رپ هم میخونن، البته گروه معروفی هست و طرفدار هم بسیار داره البته کمی طرز فکرشون تجاری هم هست، و به مخاطب توجه میکنن، خب شما چه چیزی اش براتون جالب بوده و چرا جذب این گروه شدین؟!

مرسی ارسلان

سلام دوست عزیز... من به طور کلی علاقه ای به سبک های Hard rock و Alternative Metal ندارم...اما سبک راک و بلوز راک رو خیلی دوست دارم، همچنین سبک گروه لینکین پارک رو به خاطر vocals mike va chester و سبک جدید rap/rock با یکمی خشونت منجصر به فرد می دونم :redguitar: !!!
گروه daughtry , avril lavigne رو هم دوست دارم ... کلا فکر میکنم که این سه گروه سبک های خاصی دارن و گروه های دیگه ی راک سبک تکراری و خسته کننده ای رو پیش گرفتن .

avm
Tuesday 27 April 2010, 01:32 PM
سلام دوست عزیز... من به طور کلی علاقه ای به سبک های Hard rock و Alternative Metal ندارم...اما سبک راک و بلوز راک رو خیلی دوست دارم، همچنین سبک گروه لینکین پارک رو به خاطر vocals mike va chester و سبک جدید rap/rock با یکمی خشونت منجصر به فرد می دونم :redguitar: !!!
گروه daughtry , avril lavigne رو هم دوست دارم ... کلا فکر میکنم که این سه گروه سبک های خاصی دارن و گروه های دیگه ی راک سبک تکراری و خسته کننده ای رو پیش گرفتن .

سلام
منم از طرفدار های گروه Daughtry هستم مخصوصا جنس وکالیست و همینطور ملودی هایی که دارن مخصوصا این آلبوم آخرشون، ولی در مورد Avril نه زیاد دوست ندارم چون کمی کاراش کلیشه ایی شده و ساختار موزیکش مکانیکی هست، یعنی اگه نت و ساختار موزیکش رو بررسی کنین شدیدا وکال محور هست و سازها نقش های کوچیک و کمی خسته کننده داره ( البته به نظر من ) به نظر من شما سبک مورد علاقه تون Alternative Rock هست چون هم LP هم Avril هم Daughtry سبک کارشون آلترنیتیو راک هست. در مورد سایر سبکها به نظر من این هست، گروه های زیادی به وجود اومدن و الزاما خیلی هم میتونن خوب نباشن ولی اگه شما گروه های پبشرو را ببینید، خواهید فهمید که فضاهای جدیدی داره باز میشه.

مرسی ارسلان

nina
Tuesday 27 April 2010, 01:36 PM
من یه مدت طرفدار پر پرو پا قرص گروه پینک فلوید بودم بخصوص ترانه هاییشونو که تقریبا classic-rock بودن مثل comfprtably numb -high hopes-breath-uzw......و خیلیای دیگه اما الان از وقتی تو ویولن کلاسیک یه کم وارد شدم فکر میکنم مودم تغییر کرده چطور ممکنه اهنگایی که من عاشقشون بودم و تو بدترین حال مث مسکن فوری عمل میکردن الان حوصله شنیدنشونو ندارم زیاد ؟یا گروه nirvana تو سبک rock یه مدتی با عکس گروه که به اتاقم بود با پوستر kurt cobain ارامش میگرفتم اما این یکیو با اینکه هنوزم به نظرم فوق العادست اما دیگه نمیتونم گوش کنم .به نظرم خیلی منفی و بد بین و کدر میان.خیلی کم شاید چند ماه یه بار! حالا به نیروانا کاری ندارم اما من گروه pink flod میپرستیدم کاراشونو یه گروه کاملا هنری و اخلاقی و ارمانگرا . یه بار یه دوست المانیم که 47 ساله بود وقتی فهمید که من پینک بازم تعجب کرد و گفت که این گروه بیشتر بدرد اون زمان جوونیای همسن و سالای من میخوره و خیلی قدیمیه و من بهش گفتم که اره قدیمیه ولی هنر زمان نمیشناسه.اما الان باورم نمیشه که دیگه اون گروه اون حس خوبو به من نمیدن ولی مثلا با گوش دادن یه قطعه سمفونی بتهون مست میشم یا یه قطعه موزیک صدای طبیعت.

siamack
Wednesday 28 April 2010, 04:58 AM
ارسلان جان ،پرسش سختی کردی که نیازمند مداقه و کنکاشی ژرف است و امیدوارم که توان پاسخی کوتاه و درست را داشته باشم.
حال میخواهم با مثالی ،درک و شناخت از سبکهای مختلف موسیقی ،که از طرف رسانه ها عنوان و منتشرمیشد را برایتان متصور کنم.زنده یاد ویگن بدون اینکه خود ادعا داشته باشد سلطان جاز ایران لقب گرفت!!!ساز های کوبه ای در ارکستر های کوچک جاز نامیده شد.اگراسمی از سبک راک میبردیم بیشترو یا صرفا "الویس پریسلی" به ذهن ها خطورمیکرد .البته موسیقی پاپ ایرانی و خارجی به وفور از رادیو و تلویزیون پخش میشد.راستش بجز دوستداران جدی و بقول امروزیها کاردرست موسیقی ،کسی سبک راک را نمیشناخت.گاهن کنسرتهایی از گروههای راک ایرانی آنزمان در تهران صرفا ،برگزار میشد.ولی هیچ یاد ندارم که از گروههای راک معروف دنیا ،کنسرتی در آنزمان اجرا شده باشد ،ولی از خواننده های پاپ خارجی بطورانگشت شمار(مثلا دمیس روسس،...)شاهد کنسرت بودیم.
امیدوارم که تونسته باشم گوشه ای از فضای آنوقت ها را برایتان متصور کرده باشم.
پاینده باشید سیامک

marmolak9
Thursday 6 May 2010, 11:16 AM
avm جان ... من دنباله آلبوم های قبلی از گروه daughtry می گردم...به جز آلبوم جدیدشون به اسم Leave this town آلبوم دیگه ای ازشون گوش نکردم...اگر امکانش هست آلبوم های قبلیشونو معرفی کن.مرسی

Journeyman
Thursday 6 May 2010, 03:24 PM
سلام....

من چند ساله که با موسیقی راک و متال آشنا شدم و از همون اول طرفدار هوی متال بودم.

خیلی از سبکها رو دوست دارم ولی هیچی هوی متال نمیشه.

گروههای برتر به نظر من:

Heavy Metal :
1. گروه اسطوره ای و پرطرفدار Iron Maiden که در سا 1975 توسط بیسیست، شاعر و آهنگساز بیشتر قطعات گروه استیو هریس شکل گرفت و اولین آلبومشو در سال 1980 بیرون داد.از سال 1982 خوننده ی گروه عوض شد و بروس دیکنسون یکی از خونندگان برتر هوی متال به گروه پیوست و گروه را به اوج رساند.بروس دیکنسون بعد از آلبوم 1992 گروه را ترک کرد تا به پروژه های شخصی اش بپردازد و دوباره در سال 2000 همراه با آدریان اسمیت(گیتاریست گروه) که او نیز گروه را ترک کرده بود به گروه پیوستند و جانی تازه به گروه بخشیدند.
در کل این گروه یکی از اسطوره های هوی متال هست و به نظر من که لنگه نداره.در ضمن آلبوم پانزدهم گروه هم قراره تا پایان تابستان 2010 منتشر بشه (یک شاهکار دیگه) و تورش رو هم بعد از اون با گروه دریم ثیتر اجرا مبکنند.
درضمن تمامی اعضای این گروه دکترای موسیقی دارند که در نوع خودش قابل توجهه.

2. گروه افسانه ای Judas Priest که بهشون لقب خدایان متال رو دادن. خواننده ی این گروه راب هالفورد هست که بهش لقب خدای متال رو دادن.راب هالفورد با داشتن هنجره ی چهار اکوایی واقعا خوانندگی رو به تهش رسونده.
این گروه در هر آلبوم که میدن یک خلاقیت و ابتکار خاصی رو ارائه میکنن که باعث تقلید بقیه میشه.
شانزدهمین آلبوم استودیویی گروه(آخری تا الان) نوستراداموس(2008) هست. با این آلبوم که 23 ترک داره قدرتشون رو به همه ثابت کردن.

3. گروه خدای Manowar که توسط اریک آدامز خواننده ی استثنائی گروه پلیه گذاری شد و اولین آلبومشان را در سال 1982 بیرون دادن.سبک این گروه البته هوی/پاور متاله ولی بیشتر با هوی متال شناخته میشه.
این گروه رکوردهایی رو در کتاب گینس به ثبت رسونده که از جمله آنها میتوان به طولانی ترین جیغ توسط خواننده ی گروه به مدت 33 ثانیه و خواندن یک آهنگ به 16 زبان اشاره کرد. دیگه خودتون قدرتشو لمس کنید.

باقیشو حال ندارم توضیح بدم تیتروار مینویسم:

Thrash Metal:
1.MetallicA
2.Megadeth

Hard Rock:
1:Scorpions
2.AC\DC
3.Guns 'n Roses

Progressive Metal:
1.Dream Theater
2.Symphony X

rumour
Thursday 6 May 2010, 03:33 PM
سلام....

من چند ساله که با موسیقی راک و متال آشنا شدم و از همون اول طرفدار هوی متال بودم.

خیلی از سبکها رو دوست دارم ولی هیچی هوی متال نمیشه.

گروههای برتر به نظر من:

Heavy Metal :
1. گروه اسطوره ای و پرطرفدار Iron Maiden که در سا 1975 توسط بیسیست، شاعر و آهنگساز بیشتر قطعات گروه استیو هریس شکل گرفت و اولین آلبومشو در سال 1980 بیرون داد.از سال 1982 خوننده ی گروه عوض شد و بروس دیکنسون یکی از خونندگان برتر هوی متال به گروه پیوست و گروه را به اوج رساند.بروس دیکنسون بعد از آلبوم 1992 گروه را ترک کرد تا به پروژه های شخصی اش بپردازد و دوباره در سال 2000 همراه با آدریان اسمیت(گیتاریست گروه) که او نیز گروه را ترک کرده بود به گروه پیوستند و جانی تازه به گروه بخشیدند.
در کل این گروه یکی از اسطوره های هوی متال هست و به نظر من که لنگه نداره.در ضمن آلبوم پانزدهم گروه هم قراره تا پایان تابستان 2010 منتشر بشه (یک شاهکار دیگه) و تورش رو هم بعد از اون با گروه دریم ثیتر اجرا مبکنند.
درضمن تمامی اعضای این گروه دکترای موسیقی دارند که در نوع خودش قابل توجهه.
.
آقا نامردیه!!!!! Iron Maiden ماله من بود! :21:
مرسی!

protego_maxima
Wednesday 26 May 2010, 10:00 PM
بهترین فقط و فقط لدزپلین

avm
Wednesday 26 May 2010, 10:26 PM
بهترین فقط و فقط لدزپلین

مرسی واقعا Led Zepplin یه گروه بی نظیر هست، کمی در موردش توضیح میدین که کسایی که نمیشناسن بیشتر آشنا بشن :23:

مرسی ارسلان

پ.ن: درامر دوست داشتنی همه نسلها بیپ بیپ: John Bonham

avm
Wednesday 26 May 2010, 10:29 PM
avm جان ... من دنباله آلبوم های قبلی از گروه daughtry می گردم...به جز آلبوم جدیدشون به اسم Leave this town آلبوم دیگه ای ازشون گوش نکردم...اگر امکانش هست آلبوم های قبلیشونو معرفی کن.مرسی

سلام
باشه فکر کنم الان Leave this town آخرین آلبومشون بوده، دقیق یادم نیست باشه حتما میزارم، به نظر من یه Alternative خیلی شیک و تمیز و خوب هست من که خیلی دوست دارم.

مرسی ارسلان

lonly
Saturday 29 May 2010, 05:03 PM
سلام..........
من پیشنهاد میکنم شما کلا راک گوش نده.پینک فلوید پیرو جوون نمیشناسه. تو هر سنو سلی باشی با روحیه ات سازگار باشه عاشقش میمونی.روحیه ات لطیفه عزیزم

avm
Sunday 30 May 2010, 09:25 PM
سلام..........
من پیشنهاد میکنم شما کلا راک گوش نده.پینک فلوید پیرو جوون نمیشناسه. تو هر سنو سلی باشی با روحیه ات سازگار باشه عاشقش میمونی.روحیه ات لطیفه عزیزم

سلام
در مورد اینکه راک گوش نده یعنی چی؟! اینجا که بحث ها شخصی نیست، میشه در مورد پستتون بیشتر توضیح بدین؟

مرسی ارسلان

lonly
Monday 31 May 2010, 02:36 PM
سلام
منظورمو متوجه نشدی دوست عزیز.هدفم طرفداری یا منع دوستمون نیست. نظر من اینه که وقتی ستاره ی راک خستش میکنه و بعد میره سراغ بتهوون پس روحیه اش لطیفه.شمام جای جبهه گرفتن اول خوب راجع به نوشته ها فکر کن.
مرسی.بهاره

avm
Monday 31 May 2010, 04:19 PM
سلام
منظورمو متوجه نشدی دوست عزیز.هدفم طرفداری یا منع دوستمون نیست. نظر من اینه که وقتی ستاره ی راک خستش میکنه و بعد میره سراغ بتهوون پس روحیه اش لطیفه.شمام جای جبهه گرفتن اول خوب راجع به نوشته ها فکر کن.
مرسی.بهاره

سلام
در واقع من زیاد متوجه منظور شما نشدم که بخوام جبهه بگیرم! دچار سوء تفاهم شدین :36:

lonly
Tuesday 1 June 2010, 09:09 AM
مهم نيست پسر جان.بيخيال

avm
Tuesday 1 June 2010, 09:33 AM
از خشایار جان تقاضا دارم پستهای اضافی رو حذف کنه چون تاپیک شلوغ بیخودی داره میشه

ارسلان

symphony-x
Friday 4 June 2010, 08:28 PM
من که عاشق پروگ متال و اکسترم پروگ متال
تو این سبک عاشق
اپث و مایک آکرفلد-دریم تئتر و حضرت پورتنوی-سمفونی ایکس و آیت الله رومئو - pain of salvation هستم البته آلبوم جدید پین زده تو پروگ راک
از فولک متالا هم فقط empyrium
پاور متال
نور مور که خداست نرثر هم همینجور البته جیدیدا گیتاریست و وکال یعنی پت لیندروس از گروه رفته فکر کنم گروه بترکه چیلدرن آو بودوم البته چیلدرن سرکی هم به ملو دث میکشه گاهی :دی (البته با اینکه از الکسی خوشم میاد ولی ضر زیادی میزنه میدونید که از دریم تئتر انتقاد زیاد میکنه )
خیلی های دیگه هستن که کارشون درسته مثل انسیفروم و دیمو بورگیر و ............. آ]ا
blood bath که خواننده و گیتاریستش مایک آکرفلده سبکشون هم دث متاله
gojira اینا خیلی موزیکشون خوبه
از راکا هم acdc -deep purple-pink floyd -guns n roses خدای من هستن

ANATHEMA
Tuesday 27 July 2010, 08:24 PM
سلام به نظر من اسلیپنات تهشه چون هم یه درامر حرفه ای داره هم یه لید گیتاریست توپ

Vai
Tuesday 27 July 2010, 10:53 PM
,Iron Maiden Pink Floyd , Metallica ,Bullet For My Valentine ,AC/DC,Godsmack,Rammstein

sowat
Tuesday 27 July 2010, 11:38 PM
من بیشتر از 10 ساله راک کانتری متال رپ انواعشونو دارم گوش میدم.بیوگرافی اشعار عکسا همه چیزای این گروهارو دارم و کلی مطالعه کردم در بارشون.خوب چیکا کنم عشم موسیقیه دیگه.شب و روزم آهنگ گوش کردن و در مورد گروها تحقیق کردن و مطالعه کردنه.اینکه لد زپلین استاد همه ی ایناست هیچ شکی نیست.
led zeppelin.metallica.pearl jam.ac dc . pink floyd.deep purple.mega death.nirvana.queen.wasp.judas priest. black sabbath. death. morbid angel
زیاد شدن نه؟:D
گروه خوب کم نیست خوب.البته اینا همه زمونی خوب بودن.باید حرف مریلین منسون رو قبول کرد:ROCK IS DEAD

کانتری هم که حتما گوش نمیدین دیگه مثلا :johnny cash. joni mitchel .garth brooks. george strait .mcgrow .....
موسیقی خیلی وسیعتر از اونه که تو چنتا گروه بشه خلاصه کرد
کیبوردم خرابه همه ایارو با On-screen Keyboard نوشتما.

AmonAmath
Tuesday 27 July 2010, 11:42 PM
گروه های برتر دوره بچگیم : Metallica(80-90) , Slayer, AC-DC , Accept, Black Sabbath,Dio , Guns N' Roses
گروه های برتر دوره جوونیم : Anathema , Opeth , Therion , Uaral , Morphia , My Dying Bride, Empyrium
گروه های برتر امروزم : Nortt , Shining , Forest Of Shadows, Dark Throne , 1000 Funerals , Antimatter, Burzum

ببخشید زیاد شد و سعی کردم خلاصه کنم .

و اگه بخوام اسم یه گروه رو نام ببرم میگم : Black Sabbath چون قصه ی محو شدنم تو متال با این بند بود

AmonAmath
Tuesday 27 July 2010, 11:44 PM
راستی از پست بالا نتیجه بگیرین من چند سالمه !

/METAL ON \m

rezaranjbaraan
Tuesday 27 July 2010, 11:49 PM
از گروههای قدیمی پینک فلوید و لد زپلین حرف اول و آخر رو میزنن....
لدزپلین
رابرت پلنت=بهترین خواننده راک تاریخ
جیمی پیج=اگه اولین گیتاریست نباشه دومی هست
جان هنری بانهم=یکی از سه درامر مخترع روشهای جدید نوازندگی مثل دوبل باس هاش در dazed"n confused

sowat
Wednesday 28 July 2010, 12:11 AM
لد زپلین اگه بهترین نبود من هیچوقت اسمه ایدیمه نمیزاشتم led_zeppelin_mania :D
حالا ی چیستان
ی میدونه معنی لد زپلین چیه؟
اسمی که جان رو گروه گذاشت
اول جیمی میخاست بزاره new yadbirds به یاد گروه یاردبرد(جیمی.اریک کلاپتون و جف بک)که بعد جان گذاشت لد

rezaranjbaraan
Wednesday 28 July 2010, 12:22 AM
از نظر لغوی لد زپلین همون کشتی های هوایی و یا بالن های جنگی دهه 30 و 40 آلمان نازی هستن...

sowat
Wednesday 28 July 2010, 12:48 AM
اون زپلین هستش. لد نداره
zeppelin=کشتی آلمانی

قضیه این لد چیه؟;D:19::36:

TheGoldMAN
Wednesday 28 July 2010, 01:08 AM
ممنون
من تازه پا به عرصه ی راک و متال گذاشتم و گروه ها و سبک های زیادی رو نمیشناسم
دارم از مطالبتون استفاده میکنم
باز هم ممنون

rezaranjbaraan
Wednesday 28 July 2010, 06:32 AM
لد ه دوتا عنی داره 1.سردسته و فرمانده و پیش قراول
2.فلزی یا مسی

sia_eddie
Wednesday 28 July 2010, 08:11 AM
جان هنری بانهم=یکی از سه درامر مخترع روشهای جدید نوازندگی مثل دوبل باس هاش در dazed"n confused
جالب اینه که تو همون آهنگ dazed and confused جیمی پیج (ع) رو گیتار آرشه میکشه!!!

sia_eddie
Wednesday 28 July 2010, 08:12 AM
راستی از پست بالا نتیجه بگیرین من چند سالمه !

/METAL ON \m
دور و ور 30 ؟ :دی

AmonAmath
Wednesday 28 July 2010, 02:14 PM
دور و ور 30 ؟ :دی

نه هنوز اونقدراهم پیر نشدم ... 5 سال زیاد گفتی

sowat
Wednesday 28 July 2010, 02:36 PM
بچه ها بیاین :d
اینم top 100 گروه های راک و متال تهیه شده توسط vh1 در سال 2000
1. Led Zeppelin
2. Black Sabbath
3. Jimi Hendrix
4. AC/DC
5. Metallica
6. Nirvana
7. Van Halen
8. The Who
9. Guns N' Roses
10. KISS
11. Aerosmith
12. Sex Pistols
13. Queen
14. Soundgarden
15. Pink Floyd
16. Cream
17. The Ramones
18. Ozzy Osbourne
19. The Clash
20. Alice Cooper
21. Pearl Jam
22. Deep Purple
23. Judas Priest
24. Iron Maiden
25. Cheap Trick
26. Motörhead
27. Iggy Pop
28. Rush
29. Mötley Crüe
30. Red Hot Chili Peppers
31. Def Leppard
32. The Doors
33. Rage Against the Machine
34. Alice in Chains
35. Jane's Addiction
36. Frank Zappa
37. The Yardbirds
38. MC5
39. Crazy Horse
40. Stone Temple Pilots
41. Ted Nugent
42. The Kinks
43. Nine Inch Nails
44. ZZ Top
45. Pantera
46. Scorpions
47. Rollins Band
48. Janis Joplin
49. The Smashing Pumpkins
50. Slayer
51. Thin Lizzy
52. Faith No More
53. KoЯn
54. Sonic Youth
55. Blue Öyster Cult
56. White Zombie
57. Heart
58. Anthrax
59. Bad Company
60. The New York Dolls
61. Jethro Tull
62. Ministry
63. Boston
64. Steppenwolf
65. The Cult
66. Joan Jett
67. The Rolling Stones
68. Hüsker Dü
69. Megadeth
70. Living Colour
71. Lynyrd Skynyrd
72. Foo Fighters
73. Twisted Sister
74. Pat Benatar
75. Spinal Tap
76. Bon Jovi
77. Hole
78. Marilyn Manson
79. Ratt
80. Green Day
81. The Pixies
82. Queensrÿche
83. King's X
84. UFO
85. Whitesnake
86. Foreigner
87. King Crimson
88. Tool
89. Lita Ford
90. Rainbow
91. The Misfits
92. The Black Crowes
93. Lenny Kravitz
94. Yes
95. Fugazi
96. Meat Loaf
97. Primus
98. Mountain
99. Bad Brains
100. Quiet Riot
به نظر من Pearl Jam .Deep Purple و Judas Priest باید بالاتر قرار میگرفتن
have a blast!
:21:

sia_eddie
Thursday 29 July 2010, 09:40 AM
جالبه نیروانا بالاتر از پینک فلوید و آیرن میدنه!...
این لیست ها فقط به درد این میخوره که به تهیه کنندش فحش بدی....

rumour
Thursday 29 July 2010, 10:09 AM
این که افتضاحه!!!! آخه نیروانا اونجا چی کار می کنه؟
پینک فلوید و میدن هم جزو 5 تا نباشن 100% جزو 10 تا هستن!
خیلی جالبه که منسون از از green day o rainbow بالاتره!

rezaranjbaraan
Thursday 29 July 2010, 10:17 AM
آقا ول کنین تورو خدا این رنکینگارو آخه خودتونو انصافتون پینک توی 3تا نباشه میشه....:40:
اسپیس راکو که بابای من اختراع نکرده....:24:

sowat
Thursday 29 July 2010, 11:28 AM
خوب منم اینارو میزارم بخندیم دیگه.واقعا این لیستارو چندتا بی سواد تدارک میبینن.نیروانا محشره ولی جاش اونجا نیست انصافا.حداقل جاش باید با queen عوض شه.البته بعضی گروها تو ایران طرفدار ندارنا.ماها نمیشناسیم.ولی اونور کلی هوادار دارن.مثله ramones
اخه soundgarden اونجا چیکار میکنه کن نمیدونم.جای اون باید pearl jam قرار میگرفت.pearl jam بهترین گروه تو سبک grunge (rock alternative)

آدم دلش برا جوداس پریست.دیپ پرپل و میدن میسوزه.اینهمه به موسیقی خدمت کردن آخرش ببین چه رنکینگی دادن بهشون

frank zappa:(( :((

symphony-x
Thursday 29 July 2010, 11:49 AM
بابا چرته جوداس پریست چرا انقدر پایینه
دث و دریم تئتر که نبودن
دریم تئتر خالق پروگرسیو متال تو 100 تا نباید باشه!!!!

symphony-x
Thursday 29 July 2010, 12:01 PM
اسلیر و آنثراکس که چیز جدیدی رو ارائه نکردن کارشون یه تقلید از متالیکا و مگادث بود به قولی گه دور دهن این دو بند رو میلیسیدن !!!
خوب پسره کچله گیتاریست انثراکس میگفت ما میخواستیم یه انویل باشیم !!!
در صورتی که یکی مثل دث تحول بزرگی تو متال بوجود آورد
یا همین آیرون میدن چرا انقدر پایینه باید تو 5 تا باشه
دیپ پرپل رو که نگو که آیرون میدن و جوداس پریست و متالیکا و دریم تئتر و سیمفونی ایکس خیلی خیلی ازشون تاثیر گرفتن ببینید چه غولیه این دیپ پرپل !!!
اوه مالمستین و نئو کلاسیک
سر ظهری خیلی خندیدم دمت گرم از این مطالب پیدا کردی بزار دور هم بخندیم خوش میگذره :دی

moeinqueen
Wednesday 25 August 2010, 10:26 PM
سلام
راک: بدون شک Led Zeppelin
هوی متال یا اصلا کل متال: Black Sabbath
ترش متال:MetallicA
پراگرسیو متال: Dream Theater

rezaranjbaraan
Wednesday 25 August 2010, 10:28 PM
دوستان این moeenqueen از بهترین دوستان منه وبلاگه عالی هم داره که به همه پیشنهاد میکنم سر بزنن معین جان خوش آمدی بسیار

Favilla
Wednesday 25 August 2010, 10:32 PM
welcome بر دوست جدید و عزیزمون moeinqueen
بنا بر سنت ( دوست دوست من ، دوست من هم هست )
پس دوست رضای عزیز دوست ما هم هست

Milad zoso
Wednesday 25 August 2010, 10:48 PM
enghad doost doost nakonin esme led zeppelin ke miad hame bayad saket shan na reza
/na?na moei?

rezaranjbaraan
Wednesday 25 August 2010, 10:50 PM
به به میلاد عزیزم بچه ها این یکی که دیگه نپرسین من باهاش زندگی کردم داداشه معینه واقعا هردو عالین حالا ببینین چه حالی بدن به انجمن خوش آمدی عزیزز:24:

Milad zoso
Wednesday 25 August 2010, 10:50 PM
albate too thrash ham ke megadeth hamin vazo dare

Favilla
Wednesday 25 August 2010, 10:53 PM
لطفا فارسی بنویسید برادر عزیز.

moeinqueen
Wednesday 25 August 2010, 10:55 PM
albate too thrash ham ke megadeth hamin vazo dare

البته بعد متالیکا.........:16:

moeinqueen
Wednesday 25 August 2010, 10:57 PM
عالم و آدم ثرش متال رو با اسم متالیکا میشناسن........... چه مردم عادی، چه گیتاریستاش و هنرمنداش.....

Favilla
Wednesday 25 August 2010, 11:01 PM
درسته اما من کارای megadeth رو هم دوست دارم

Milad zoso
Wednesday 25 August 2010, 11:06 PM
reza mese hamishe be man lotf dare
mese inke injam mano reza baham kar darim

Milad zoso
Wednesday 25 August 2010, 11:07 PM
metallica ro ke hame mishnassan
albate az 91 be bad:)

Milad zoso
Wednesday 25 August 2010, 11:10 PM
dadash mazerat man daram ba laptop type mikonam farsi neveshtan yekam sakhte

sowat
Wednesday 25 August 2010, 11:20 PM
در باره ی همه ی اینا از فعل گذشته باید استفاده کرد.متالیکا پدر ثرش بود.
مگادث و اسلایر و انتراکس از بهترین های ثرش بودند
خدا همشونو بیامرزه
ی جوک بگم بخندید metallica_ ST.ANGER

ST.ANGER:21:

Milad zoso
Wednesday 25 August 2010, 11:24 PM
بابا چرته جوداس پریست چرا انقدر پایینه
دث و دریم تئتر که نبودن
دریم تئتر خالق پروگرسیو متال تو 100 تا نباید باشه!!!!
bebakhshid kiii mige khaleghe progressive dream theater ast?

protego_maxima
Thursday 26 August 2010, 09:34 AM
بله كاملا صحيح Led Zeppelin بهترينه !

protego_maxima
Thursday 26 August 2010, 09:36 AM
خلاق پراگرسيو هم گروهايي مثل Pink Floyd King Crimson Eloy Yes Genegis Jethro Tull بودن

Milad zoso
Thursday 26 August 2010, 10:17 AM
خدا همشونو بیامرزه

حرفتون تقریبا درسته
اگه آلبوم 2004 مگادث رو گوش کرده باشی میدونی تقریبا رو واسه چی گفتم
البته گوش کرده باشی نه شنیده باشی

دمت گرم جوک باحالی بود:24:
قشنگ بود

Milad zoso
Thursday 26 August 2010, 10:19 AM
بله كاملا صحيح Led Zeppelin بهترينه !
دقیقا

Milad zoso
Thursday 26 August 2010, 10:21 AM
خلاق پراگرسيو هم گروهايي مثل Pink Floyd King Crimson Eloy Yes Genegis Jethro Tull بودن
آره
چقد خوبه اینجا پراگرسيو شناس خوب هم داریم

moeinqueen
Thursday 26 August 2010, 11:48 AM
خدا همشونو بیامرزه

من اصلا به ST. Anger اعتقاد ندارم ولی مگادث و اسلیر هنوز دارن خفن کار میکنن.........
تا وقتی Dave Mustaine زندس نمیشه گفت ترش متال مرده.............:45::redguitar:

symphony-x
Thursday 26 August 2010, 12:39 PM
bebakhshid kiii mige khaleghe progressive dream theater ast?
من گفتم خالق پروگرسیو دریم تئتر هست ؟؟؟؟!!!!!
دقت کن گفتم خالق پروگرسیو متال
تا اونجایی که من میدونم پینک فلوید پروگرسیو راک کار میکنه پس حرف من اشتباه نبوده
یعنی پینک فلوید خالق پروگرسیو راکه درسته اسم این دو سبک مثل همه اما خیلی با هم تفاوت دارن هر چند آلبوم 2005 دریم تئتر سرکی به پروگرسیو راک میکشه و یه الگو از کارای پینک فلوید هست
در ضمن اگه به پروگرسیو بودن باشه قبل از پینک فلوید هم یه گروههایی بودن تو سبک جز کار میکردن اسم سبکشون پروگرسیو جز بوده

symphony-x
Thursday 26 August 2010, 12:43 PM
ولی خودمون مگادث موزیکش خیلی قویه ها اما من از صدای دیو اصلا خوشم نمیاد

symphony-x
Thursday 26 August 2010, 12:45 PM
دوست عزیز میلاد خان این آواتارت شبیه کاربر آرماگدون هست :دی
با هم یه صحبت کنید یکیتون آواتارتون رو عوض کنید تا اشتباه نگیریمتون
مرسی

moeinqueen
Thursday 26 August 2010, 02:06 PM
ولی خودمون مگادث موزیکش خیلی قویه ها اما من از صدای دیو اصلا خوشم نمیاد

ولی من صدای دیو رو دوست دارم...... تو آهنگهای Countdown to Extinction و I Thought I Knew It All صداش خیلی خووووبه............:41:

Milad zoso
Thursday 26 August 2010, 02:40 PM
من گفتم خالق پروگرسیو دریم تئتر هست ؟؟؟؟!!!!!
دقت کن گفتم خالق پروگرسیو متال
تا اونجایی که من میدونم پینک فلوید پروگرسیو راک کار میکنه پس حرف من اشتباه نبوده
یعنی پینک فلوید خالق پروگرسیو راکه درسته اسم این دو سبک مثل همه اما خیلی با هم تفاوت دارن هر چند آلبوم 2005 دریم تئتر سرکی به پروگرسیو راک میکشه و یه الگو از کارای پینک فلوید هست
در ضمن اگه به پروگرسیو بودن باشه قبل از پینک فلوید هم یه گروههایی بودن تو سبک جز کار میکردن اسم سبکشون پروگرسیو جز بوده
اولین گروهی که رسما آلبوم پراگرسیو داشته کینگ کریمسون هست
من سریع متنتو خوندم کلمه متال رو ندیدم
تازه با اینحالم گروه هایی مثل Fates Warning (You can see links before reply), Queensrÿche (You can see links before reply) قبلا پراگرسیو متال کار کردن!
میتونی آلبوم معرکه ی
Operation: Mindcrime

رو گوش کنی(البته اگه نکردی) که سال 88 هست
با این وجود من عاشق دریم تیتر هستم و تموم آهنگاشو جویدم
و به عنوان بهترین گروه پراگرسیو متال قبول دارم

Milad zoso
Thursday 26 August 2010, 03:00 PM
دوست عزیز میلاد خان این آواتارت شبیه کاربر آرماگدون هست :دی
با هم یه صحبت کنید یکیتون آواتارتون رو عوض کنید تا اشتباه نگیریمتون
مرسی
مرسی که بم گفتی
من داوطلبانه عوض میکنم
جیمی پیج عشقه:redguitar:

Milad zoso
Thursday 26 August 2010, 03:03 PM
ولی من صدای دیو رو دوست دارم...... تو آهنگهای Countdown to Extinction و I Thought I Knew It All صداش خیلی خووووبه............:41:
و البته آهنگ Angry Again

moeinqueen
Thursday 26 August 2010, 03:34 PM
داداش میلاد کارش خیلی درسته..........
همه آهنگای دریم ثیتر رو انقد گوش داده که همه رو حفظه!!!!!!!!
کلا تو سبک پراگرسیو استاده......................

ismael ahmady
Thursday 26 August 2010, 04:12 PM
سلام بکس متال باز،هیچ کس تو هیچ سبکی از متال خدا نیست بزرگ نیست،حتا پینک فلوید،بیتلز،....و سایر سبکا،نا امیدتون نمیکنم،اما قبل هر چیز باید بدونی که چی گوش میکنی،چه حدی داری و چی واست واقعا شاه کار به نظر میرسه!!!؟تو میتونی بزرگ باشی و بزرگتر،راجع به (سرتاینها و دارونیست گراها که اطلاعات داشته باشید،به این نتیجه میرسید که هر کسی بزرگ نیست،با اسمهایه باندها و بازیچه ها بازی نکنیم،شاید 6/7سال پیش من با بارزام،الند،دارک لونسی،کونانت و سبک تاریک و بی روح(دارک ویو)خیلی حال میکردم،چون نمیدونستم که چی گوش میکنم و مفهوم هارمونیه متال گراها چیه اما وقتی که بفهمی تویه اهنگهایی که به ایرانیان باستان لقب شیطان پرست و کثیف رو میدن و خیلی چیزایه دیگه...از هر چی بلک متال پروگرسیو باز و ...متنفر میشی داشتن ثواد و علم خیلی خوبه،که من اعتراف میکنم که ندارم!!! امابهترینها میتونن اونایی باشن که کل دنیا قبولشون دارن،پینک فلوید متالیکا،پانترا،حاگارد،سلی پکنوت مرلین و....راستی(سبک اسلیه پینک فلویذ متوهم زاست...خواستید بعدا با دلیل و مدرک این رو اثبات میکنم،لیدر گایز...

symphony-x
Thursday 26 August 2010, 07:24 PM
اولین گروهی که رسما آلبوم پراگرسیو داشته کینگ کریمسون هست
من سریع متنتو خوندم کلمه متال رو ندیدم
تازه با اینحالم گروه هایی مثل Fates Warning (You can see links before reply), Queensrÿche (You can see links before reply) قبلا پراگرسیو متال کار کردن!
میتونی آلبوم معرکه ی
Operation: Mindcrime

رو گوش کنی(البته اگه نکردی) که سال 88 هست
با این وجود من عاشق دریم تیتر هستم و تموم آهنگاشو جویدم
و به عنوان بهترین گروه پراگرسیو متال قبول دارم

آره درسته حق با شماست
ولی خداییش دریم تئتر با ایده های جان پتروچی و مایک پورتنوی شاهکارن
راستی شنیدید این خبر رو
مایک پورتنوی و مایکل آکرفلد در حال کا روی یه آلبوم متال میباشند چه خفن
حضرت مایک آکرفلد و پورتنوی چی بشه

symphony-x
Thursday 26 August 2010, 07:25 PM
راستی آلبوم 2010 کنترل دیناید هم به اصرار مادر چاک شلداینر منتشر میشه همه ی آهنگها رو چاک خدا بیامرز نوشته و همچنین پارت های گیتار رو چاک زده فقط مونده بوده ریکورد درامز و وکال
چی بشه

rezaranjbaraan
Thursday 26 August 2010, 07:29 PM
سلام بکس متال باز،هیچ کس تو هیچ سبکی از متال خدا نیست بزرگ نیست،حتا پینک فلوید،بیتلز،....و سایر سبکا،نا امیدتون نمیکنم،اما قبل هر چیز باید بدونی که چی گوش میکنی،چه حدی داری و چی واست واقعا شاه کار به نظر میرسه!!!؟تو میتونی بزرگ باشی و بزرگتر،راجع به (سرتاینها و دارونیست گراها که اطلاعات داشته باشید،به این نتیجه میرسید که هر کسی بزرگ نیست،با اسمهایه باندها و بازیچه ها بازی نکنیم،شاید 6/7سال پیش من با بارزام،الند،دارک لونسی،کونانت و سبک تاریک و بی روح(دارک ویو)خیلی حال میکردم،چون نمیدونستم که چی گوش میکنم و مفهوم هارمونیه متال گراها چیه اما وقتی که بفهمی تویه اهنگهایی که به ایرانیان باستان لقب شیطان پرست و کثیف رو میدن و خیلی چیزایه دیگه...از هر چی بلک متال پروگرسیو باز و ...متنفر میشی داشتن ثواد و علم خیلی خوبه،که من اعتراف میکنم که ندارم!!! امابهترینها میتونن اونایی باشن که کل دنیا قبولشون دارن،پینک فلوید متالیکا،پانترا،حاگارد،سلی پکنوت مرلین و....راستی(سبک اسلیه پینک فلویذ متوهم زاست...خواستید بعدا با دلیل و مدرک این رو اثبات میکنم،لیدر گایز...

خوش آمدی عزیزم قبل از هر چیز عرض کنم شاید از کل به جز بتوان رسید اما از جز به کل رسیدن کاری بس سخت و بیهوده است که متاسفانه من در اظهارات شما دیدم چون خودتون به نتایجی رسیدید اونهارو درست میدونی خواهشا با دلایل و مدارک اثبات کنید که قانع بشیم اندکی مطلبتون رو باز کنید

symphony-x
Thursday 26 August 2010, 07:49 PM
مثلا همونطور که آیرون میدن تو ایران انقدر محبوبه خیلی ها هم تو ایران از آیرون میدن متنفرن اونم بخاطر ساخت آهنگی به اسم چنگیز خان مغول که اون رو به چنگیز خان تقدیم کرده بودن !!
البته آهنگ اینسترومنتاله
اما خوب من هم از آیرون میدن خوشم میاد هم از چنگیز خان!

Milad zoso
Thursday 26 August 2010, 10:33 PM
آره درسته حق با شماست
ولی خداییش دریم تئتر با ایده های جان پتروچی و مایک پورتنوی شاهکارن
راستی شنیدید این خبر رو
مایک پورتنوی و مایکل آکرفلد در حال کا روی یه آلبوم متال میباشند چه خفن
حضرت مایک آکرفلد و پورتنوی چی بشه
ترکیب خوب و جالبیه
امیدوارم کاره نوی باشه

Milad zoso
Thursday 26 August 2010, 10:37 PM
راستی آلبوم 2010 کنترل دیناید هم به اصرار مادر چاک شلداینر منتشر میشه همه ی آهنگها رو چاک خدا بیامرز نوشته و همچنین پارت های گیتار رو چاک زده فقط مونده بوده ریکورد درامز و وکال
چی بشه
خیلی عالیه
اگه مثل آلبوم اولش باشه معرکس:redguitar:

Milad zoso
Thursday 26 August 2010, 10:41 PM
مثلا همونطور که آیرون میدن تو ایران انقدر محبوبه خیلی ها هم تو ایران از آیرون میدن متنفرن اونم بخاطر ساخت آهنگی به اسم چنگیز خان مغول که اون رو به چنگیز خان تقدیم کرده بودن !!
البته آهنگ اینسترومنتاله
آیرن میدن که معرکس
ولی از چنگیز خان متنفرم:45:

Milad zoso
Thursday 26 August 2010, 10:45 PM
خوش آمدی عزیزم قبل از هر چیز عرض کنم شاید از کل به جز بتوان رسید اما از جز به کل رسیدن کاری بس سخت و بیهوده است که متاسفانه من در اظهارات شما دیدم چون خودتون به نتایجی رسیدید اونهارو درست میدونی خواهشا با دلایل و مدارک اثبات کنید که قانع بشیم اندکی مطلبتون رو باز کنید
مرلین؟:21::21::21:

sowat
Thursday 26 August 2010, 11:07 PM
البته آهنگ اینسترومنتاله
چنگیز خان که لیریک نداره ی ایرانی باید از آهنگ alexander the great از آیرون بدش بیاد مثله من و از مگادث بخاطر آهنگ black friday خوشش بیاد مثله من.اینو قبلا هم گفتم و گفتم و ...
البته اگه آقایون بلد بودن میشه از پرطرفدارترین موسیقیه غرب علیه خودشون استفاده کرد.کم نیستا گروهایی که ضد جنگ و ضد امریکایی خوندن(مثل حضرت frank zappa که واقعا باعث تعجبه هیچ حرفی ازش نمیزنید:43:) .مرلین منسون که دیگه هیچ ن م و د ه.حرف زیاده وقت (و البته امکانات) محدود...
در ضمن هرکی سلیقیه ای داره.هر کی یچیزی دوست داره.زیاد گیر ندیم ها؟
اصلا هر گروهی رو من تایید کردم خوبه.:D :19:
چقدر بحث درمورد این غربیا و سنگ اونارو به سینه زدن اخه. ...... همه ی اونا.خودمون چی تو چنته داریم؟هیچی؟ خوب پس خودمون کی میخایم شروع کنیم.
(من چندتا موضوع رو جمع میکنم تو ی پست میگم)
اخه..

rezaranjbaraan
Thursday 26 August 2010, 11:18 PM
باشه پس...
شقایق نرماندی ازان من....
عقاید نئوکانتی ازان تو.....

mheydari
Wednesday 19 January 2011, 07:50 AM
گروه مورد علاقه من Anathema که سبک Doom Metal میخونه . واقعا با کاراشون حال می کنم. البته گروه متالیکا هم که نیازی به تعریف نداره فقط تازگی کم کار شدن :-)

mheydari
Wednesday 19 January 2011, 07:52 AM
راستی به همه پیشنهاد می کنم واسه یه بارم شده دو تا آهنگ محشر flying و emotional winter گروه Anathema رو گوش کنن. بد نمی بینید. از ما گفتن بود

Punk
Wednesday 19 January 2011, 08:02 AM
solder of fortune , the greatest hits
by DEEP PURPLE

salar1366
Wednesday 4 January 2012, 05:36 PM
من که از این گروههای ان یو متال خیلی خوشم نمیاد، هرچند که اونها هم گروههای خوبی هستند اما به خود گروههای متال اصیل نمیرسند.

Murderdolls
Thursday 19 January 2012, 10:00 PM
كلا اگه بخوام بهترين گروه رو مشخص كنم...من اسليپنات رو انتخاب ميكنم اما بهترين گيتاريست دارون ملكيان رو به همه گيتاريستا ترجيح ميدم.

metal-militia
Thursday 19 January 2012, 10:26 PM
بهترین گروه از نظر من دریم تیاثر.متالیکا و مگادث هستن.
راب هالفورد جیمز هتفیلد دیو ماستین جان پتروچی جو ساتریانی رندی رودز نوازندگان برتر از نظر من.

evan
Friday 20 January 2012, 01:00 PM
من به گروه evanecenceعلاقه مندم
خواننده:amamy lee

Bilbilak
Saturday 21 January 2012, 12:02 PM
جالبه نیروانا بالاتر از پینک فلوید و آیرن میدنه!...
این لیست ها فقط به درد این میخوره که به تهیه کنندش فحش بدی....

این که افتضاحه!!!! آخه نیروانا اونجا چی کار می کنه؟
پینک فلوید و میدن هم جزو 5 تا نباشن 100% جزو 10 تا هستن!
خیلی جالبه که منسون از از green day o rainbow بالاتره!

خوب منم اینارو میزارم بخندیم دیگه.واقعا این لیستارو چندتا بی سواد تدارک میبینن.نیروانا محشره ولی جاش اونجا نیست انصافا.حداقل جاش باید با queen عوض شه.البته بعضی گروها تو ایران طرفدار ندارنا.ماها نمیشناسیم.ولی اونور کلی هوادار دارن.مثله ramones
اخه soundgarden اونجا چیکار میکنه کن نمیدونم.جای اون باید pearl jam قرار میگرفت.pearl jam بهترین گروه تو سبک grunge (rock alternative)

آدم دلش برا جوداس پریست.دیپ پرپل و میدن میسوزه.اینهمه به موسیقی خدمت کردن آخرش ببین چه رنکینگی دادن بهشون

frank zappa:(( :((

بروبچ قبول دارم جای پینک بالاتر از اینهاست
ولی چیکار به نیروانا دارید؟:دی بخدا تاثیری که نیروانا تو سه چهار سال فوقش پنج سال فعالیت در سطح اول راک دنیا روی راک گذاشت...خیلی از گروه ها تو سی سال فعالیت نتونستن....اینرو فراموش نکنید که اگر نیروانا نبود تو همون دهه نود راک مرده بود نقل از مجله رولینگ استون
یه چیزی هم بگم اینکه نیروانا خودشم الان راضی نیست که اسمش تو این لیست هاست دیگه شماها که استادید باید بدونید کرت کوبین و گروهش شدیدا با فروش زیاد و شهرت و اینا میجنگیدند و بقول کرت میگه ایکاش منم میتونستم مثل فردی مرکوری از شهرت لذت ببرم

Honey_Shababi
Saturday 21 January 2012, 12:08 PM
گروه هاي راك و متال مورد علاقه من:

راك:

Joe Satriani

Aerosmith

Guns N' Roses

Daughtry

Paramore

Green Day

Pink Floyd

متال:

Metallica

akerfeldt
Saturday 21 January 2012, 02:56 PM
گروههاي راك مورد علاقه ي من:
لد زپلين
كينگ كريمسون
پينك فلويد
ديپ پرپل
فرانك زاپا
نيروانا
ريور سايد
جيمي هندريكس و....
هستن
گروههاي متال زيادي رو دوست دارم :
كه نميشه اسمشون رو آورد از متاليكا بگير تا آيرون ميدن
از جوداس پريست تا دريم تئتر و سيمفونيكس
ولي كلا از استايل سيمفوني متال و نئو كلاسيك و پراگرسيو متال خيلي خوشم مياد

PAndroid
Saturday 21 January 2012, 03:21 PM
ده بند/موزیسین راک برتر از دید بنده، البته هیچ ترتیبی وجود نداره:

Camel
king Crimson
Pink Floyd
Led Zeppelin
Van Der Graaf Generator
Radiohead
Tom Waits
Tool
Gazpacho
Porcupine Tree

Partrix
Saturday 21 January 2012, 05:48 PM
ده یند مورد علاقه ی من هم راک هم متال و به قول داداشمون هیچ ترتیبی وجود نداره :

پینک فلوید
آناتما
لد زپلین
بلک لیبل سوسایتی
توول
نوومبرزدووم
منوار
دف لپارد
کمل
اوززی آسبرن
البته خیلیای دیگه رو هم دوس دارم ولی با اینا از همه بیشتر حال می کنم

samsoon
Saturday 21 January 2012, 07:03 PM
گروه مورد علاقه ی من
evanescence هستش ...
من با اینکه زیاد اهل این سبک موسیقی نیستم اما این گروه رو دوس دارم ...

Yngwie_5
Saturday 21 January 2012, 07:42 PM
اونایی که الان یادمه مینویسم
rock//
pink floyd
led zeppelin
jimi hendrix
queen
GnR
RUSH
و...
متال ----->متالیکا . وسپ . سیمفونی ایکس . آپث . منووار . جوداس پریست. آیرون میدن . مالمستین .
چیلدرن آو بودوم . دث . کانترول دیناید . نوومبرز دووم .

hamedc
Saturday 21 January 2012, 11:39 PM
Judas Priest / Led Zeppelin / Pink Floyd و دیگر هیج ...

salar1366
Thursday 2 February 2012, 01:21 AM
همش خوبه و دیگر هیچ نداره

TraciGuns
Saturday 4 February 2012, 02:06 PM
Ghost Brigade
Before the dawn
Black Sun Aeon
Dark The Suns
Rapture
Remembrance
Insomnium
Sepultura
Pantera
Obituary
Death
Melechesh
Esoteric
Uaral
Void Of Silence
Ophis
Ataraxie
Ahab
Iced Earth
Shape Of Despair

ترتیب به خصوصی نداره .

Azhidahak
Saturday 4 February 2012, 02:34 PM
نظر خواهی علاقه مندی های شخصیه یا چی؟!
به نظرتون این امر سلیقه ای پیش نمیره؟! :دی

Honey_Shababi
Saturday 4 February 2012, 02:38 PM
نظر خواهی علاقه مندی های شخصیه یا چی؟!
به نظرتون این امر سلیقه ای پیش نمیره؟! :دی

اولين پست رو اگه بخونيد، ميبينيد كه نوشته گروه هاي مورد علاقتون رو بگيد.

TraciGuns
Saturday 4 February 2012, 02:40 PM
خوب این تاپیک بر اساس نظر مردم هستش دوست من .

Azhidahak
Saturday 4 February 2012, 03:23 PM
اولين پست رو اگه بخونيد، ميبينيد كه نوشته گروه هاي مورد علاقتون رو بگيد.
خب اسم تاپیک گویای چیز دیگری بود!

خوب این تاپیک بر اساس نظر مردم هستش دوست من .
همون دیگه!عنوان تاپیک منو گمراه کرد!

بسیار خوب منم لیستم رو بر اساس سبک میگم.
توضیح خاصی اگه نیاز هست بهم بگید تا در موردشون بگم:

Heavy metal:
Black sabath
Ronny james dio

Death Metal:
Obituary
Death
60 feat under

Doom Metal:
Saturnus
Electric Wizard
My Dying Bride
Warning

Melodic death Metal:
Dark Tranquillity
In Flames
At the Gates
Insomnium
Amon Amarth
Before the Dawn
Arch enemy

Rock:
The Beatles
Camel
The Doors
The Who
The Rolling Stones

Hard Rock:
Queen
Scorpions
Led Zeppelin

Progressive Rock:
Rush
Pink Floyed
Yes
==================
دیگه تا اونجا که حافظه یاری کرد!

shoman
Saturday 4 February 2012, 08:50 PM
این دیگه چه نظرسنجی بود!!!

IRON MAIDEN کجاست؟؟؟؟؟؟

salar1366
Wednesday 8 February 2012, 10:46 PM
تاپکی که علی متالیکا گذاشته راجب نظر سنجی رسمی هست. به اون تاپیک نگاه کن. اونجا آیرون اون بالا بالاهاست.

knot
Wednesday 11 April 2012, 09:27 AM
به نظر من هر گروهی برای خود و به جای خود قابل احترام هست ما نباید به اونها بی حرمتی کنیم. یا بخوایم کارشون رو سبک بشماریم حالا بگزریم از یکی دوتا گروه شود.
و اکثر گروههای متال و راک برای خود و به جای خود قدر هستند و ما اصلا نباید اونها رو باهم
مقایسه کنیم.

بعد یه موضوع دیگه که هست دوستان سر طرفدار خیلی با هم کل کل میکنن.
ببینید مثلا متالیکا یا ماشین هد شما اگر یه تحقیق یا یه نظر خواهی سر انگشتی بکنی
اکثر کسانی که ماشین هد رو دوست دارن طرفدار متالیکا هم هستند.
پس ما نباید مدام به این گروه یا اون گروه بدو بیراه بگیم.
یا سبک یه گروهی رو ببریم زیر سوال.
اگه دوست نداریم گوش نکنیم. نه اینکه چون ما خوشم نمیاد پس سبکش بدرد نمی خوره.

Murderdolls
Thursday 12 April 2012, 03:27 PM
به نظر من هر گروهی برای خود و به جای خود قابل احترام هست ما نباید به اونها بی حرمتی کنیم. یا بخوایم کارشون رو سبک بشماریم حالا بگزریم از یکی دوتا گروه شود.
و اکثر گروههای متال و راک برای خود و به جای خود قدر هستند و ما اصلا نباید اونها رو باهم
مقایسه کنیم.

بعد یه موضوع دیگه که هست دوستان سر طرفدار خیلی با هم کل کل میکنن.
ببینید مثلا متالیکا یا ماشین هد شما اگر یه تحقیق یا یه نظر خواهی سر انگشتی بکنی
اکثر کسانی که ماشین هد رو دوست دارن طرفدار متالیکا هم هستند.
پس ما نباید مدام به این گروه یا اون گروه بدو بیراه بگیم.
یا سبک یه گروهی رو ببریم زیر سوال.
اگه دوست نداریم گوش نکنیم. نه اینکه چون ما خوشم نمیاد پس سبکش بدرد نمی خوره.

کروه مورد علاقه من SlipKnoT هست.
ماشین هد رو دوست دارم ولی باید بگم که اصلا" از متالیکا خوشم نمیاد.
راستشو گفتم. نظر شخصی خودمم بود.

Untouchable
Thursday 12 April 2012, 03:56 PM
کروه مورد علاقه من SlipKnoT هست.
ماشین هد رو دوست دارم ولی باید بگم که اصلا" از متالیکا خوشم نمیاد.
راستشو گفتم. نظر شخصی خودمم بود.

:24::21:..........:39::33:

knot
Thursday 12 April 2012, 07:32 PM
من نظرم تمام گروه های خوب متال بود چون گفتم به غیر از گروه های شود برای بقیه ارزش زیادی قائل هستم چون کارشون متال هست و متال همیشه پا برجاست.
من هم عاشق اسلیپ - و هم ماشین هد - و هم متالیکا و تمامی گروه های قوی هستم.

supernova
Wednesday 29 May 2013, 10:32 AM
فقط
reamonn
the king of lemon

hamedkolt
Wednesday 29 May 2013, 11:57 AM
همه doom metal ها