PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بزرگداشت استاد رضوی سروستانی

iranzamin
Wednesday 28 April 2010, 07:58 PM
هنرمند ظرف هنر است و به اندازه ظرفیتش هنر در او جای میگیرد (نورالدین رضوی سوستانی)

امروز سالیاد بزرگمرد عرصه موسیقی ایران استاد نورالدین رضوی سروستانی است.
مردی که 10سال پیش در هشتم اردییهست ماه 79 حنجره اش به خاموشی گرایید .حنجره ای که وسعتی به فراخنای عشق و ایمان داشت .رضوی سروستانی را میتوان از مهمترین انتقال دهندگان ردیف های اوازی استاد طاهرزاده دانست .
استاد رضوی سروستانی فراگیری ردیف های موسیقی ایرانی را به توصیه مرحوم استاد ادیب خونساری
که خود از بزرگان موسیقی ایران است شروع کرد و در این راه اولین اموزگارش در این راه مرحوم مشیر معظم افشار از نوازندگان سرشناس سه تار در شیراز بود .
در سال 36 شور و شوق درک در محضر استادان موسیقی وقت به خصوص نورعلی خان برومند استاد رضوی را چنان شیفته و شیدا کرد که به تهران رفت .

در این زمانه که نبود استاد رضوی ضایعه ای جبران ناپذیر در حیطه موسیقی ایران است باید بگویم

اسمان کشتی ارباب هنر میشکند ............تکیه ان به که بر این بحر مطلق نکینم

الان قبر استاد عزیز در جوار حضرت حافظ هست . من امروز اونجا بود خانواده گرامی استاد اومده بودند و بعضی شاگردان و دوستان استاد ..یکی از دوستانش اومد امروز نی زد و یکی دیگر از دوستان به یاد استا د چند دقیقه اواز خوند .

البوم سروستان

You can see links before reply

البوم رنگ فرح

تصویری، سنتور داریوش صفوت، آواز رضوی سروستانی

یاری اندر کس نمی بینم یاران را چه شد

Avazekhan
Thursday 29 April 2010, 12:59 AM
استاد سید نورالدین رضوی سروستانی
صوت آسمانی..... عشق جاودانی......
برای توصیف استاد سکوت بهترین راه انتخاب است چون استاد در حصار کلام نمیگنجد
بنده چندین بار در زمان کودکی به محضرشون نایل شدم و در حال حاضر هم زیر نظر یکی از بهترین شاگرد هاشون آواز کار میکنم
از بهترین شاگردهای ایشون میشود اشاره کرد به: صدیق تعریف و استاد مجید روزیطلب
ردیف یا بهتره بگم ردیف های به جا مانده از این بزرگ مرد موسیقی ایران زمین از کاملترین و جامع ترین ردیف های آوازیست...
1 ردیف آوازی کامل استاد نور علی خان برومند همراه با تصحیحات و اضافات
2 ردیف و سبک های آوازی استاد حسین طاهر زاده

با این حال استاد رضوی در اواخر عمر شریفشون به یکی از بهترین شاگرداشون که هر دو ردیف اساتید برومند و طاهرزاده رو فرا گرفته بوده میگن: من در تمام این سالها یک انسان با همت پیدا نکردم که بتوانم همه ی ردیف هایی که میدانم را به او آموزش بدهم

گوهری بود بس درخشان.........
یادش گرامی........................

Avazekhan
Wednesday 11 May 2011, 01:07 PM
برنامه بزرگداشت ِ امسال

مثل هر سال مراسمی با حضور هنرمندان ِ شیرازی بر سر ِ مزار ِ استاد در حافظیه برگزار میشه
5 شنبه 22 اردی بهشت
در ادامه آوازی از استاد به همراه عکس استاد...

مثنوي شور استاد رضوي سروستاني

Avazekhan
Wednesday 11 May 2011, 01:18 PM
آوازی از مرحوم استاد رضوی در بیات اصفهان به همراه تار داریوش طلایی
h (You can see links before reply)ttp://You can see links before reply (You can see links before reply)