PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کتاب تمبک

atishar
Sunday 2 May 2010, 10:34 AM
در این تاپیک قصد داریم کتاب هایی که در مورد موسیقی بالاخص ساز زیبای تمبک-کاملترین ساز ضربی،پوستی دنیا-مرفی کنیم.از تمامی دوستان دعوت می کنیم کتابهایی که تا بحال مطالعه کردند و برای تقویت نوازنندگی شان مفید واقع شده ، معرفی کنند با سپاس فراوان.

atishar
Sunday 2 May 2010, 10:42 AM
در ابتدا خودم به شخصه کتاب "تئوری موسیقی-پرویز منصوری" رو پیشنهاد می کنم ...کتاب فوق العاده ای هست.اگر چه این کتاب مخصوص سازهای ملودیک هست و بیشتر اطلاعاتی که این کتاب در اختیار خواننده قرار میده به نظر میرسه که کمتر به تمبک ارتباط داشته باشه ولی دیدی که این کتاب به نوازننده میده فوق العاده است و باعث میشه که نوازننده هنگام نوازنندگی موسیق که در حال نواختن است رو دست کم نگیره.....اگرچه تمبک هم به نوعی ساز ریتمیک و ملودیکه....

atishar
Sunday 2 May 2010, 10:47 AM
با توجه به نزدیک شدن به زمان نمایشگاه کتاب تهران از دوستان درخواست می کنم اطلاعاتی در مورد کتاب های تمبکی که مطالعه کردند ( چه در زمینه تئوری تمبک و چه در زمینه عملی ) در اختیار سایر دوستان قرار بدهند.

tonbakist
Sunday 2 May 2010, 10:32 PM
من کتاب تنبک نوازی نوین نوشته محمد اخوان را پیشنهاد میکنم.

shahrdad
Tuesday 4 May 2010, 09:09 PM
من کتاب تنبک نوازی نوین نوشته محمد اخوان را پیشنهاد میکنم.

میتوان قاطعانه گفت که درعرصه آموزش موسیقی و کتابهای مربوطه هیچ سازی به اندازه تنبک دستخوش گوناگونی و تنوع شیوه ها و سلایق آموزشی قرار نگرفته است که صدالبته نمیتوان این مسئله را ویژگی دانست بلکه تنبک گاه در میان نوآموزان که برسر چندراهی متدهای آموزشی قرارگرفته اند لطمه های زیادی نیز دیده است هرچند که به لحاظ جایگاه ومنزلت درموسیقی ایران طی چند دهه اخیر جهش خیره کننده ای داشته است. از جمله اشاره اینجانب به کتاب جناب اخوان است که شما اشاره فرمودید. هرچند خود ایشان در عرصه تنبک نوازی وزنه ای محسوب میشوند اما به دلیل همان سرگردان ماندن نوآموزان و حتی مدرسان در برابر متدهای متفاوت و گاه غیر منطقی، کتاب تنبک نوازی نوین ایشان عمدتاً به دلیل تغییر علائم با اقبال عمومی مواجه نگردیده است.

atishar
Wednesday 5 May 2010, 10:14 AM
میتوان قاطعانه گفت که درعرصه آموزش موسیقی و کتابهای مربوطه هیچ سازی به اندازه تنبک دستخوش گوناگونی و تنوع شیوه ها و سلایق آموزشی قرار نگرفته است که صدالبته نمیتوان این مسئله را ویژگی دانست بلکه تنبک گاه در میان نوآموزان که برسر چندراهی متدهای آموزشی قرارگرفته اند لطمه های زیادی نیز دیده است هرچند که به لحاظ جایگاه ومنزلت درموسیقی ایران طی چند دهه اخیر جهش خیره کننده ای داشته است. از جمله اشاره اینجانب به کتاب جناب اخوان است که شما اشاره فرمودید. هرچند خود ایشان در عرصه تنبک نوازی وزنه ای محسوب میشوند اما به دلیل همان سرگردان ماندن نوآموزان و حتی مدرسان در برابر متدهای متفاوت و گاه غیر منطقی، کتاب تنبک نوازی نوین ایشان عمدتاً به دلیل تغییر علائم با اقبال عمومی مواجه نگردیده است.
منم با استاد ارجمند موافقم تنوع شیوه های تدریس باعث سردرگمی نوازنندگان شده و از دوستان ارجمند درخواست می شود که حتی الامکان کتابهای آموزش رو معرفی نکنند..چون این گونه باعث سردرگمی بیشتر دوستان نوازننده می شو..متشکر
ولی اگر کتابهایی که در مورد قطعات موسیقی بوده و به نظرتون میتونه مناسب دیگر دوستان باشه رو معرفی کنین فکر کنم اررزش این تاپیک بیشترخودش رو نشون میده....

atishar
Wednesday 5 May 2010, 10:18 AM
من به شحصه کتاب " سی قطعه برای تمبک-استادحسین تهرانی" رو پیشنهاد می کنم .. خودم کتاب رو در نت دانلود کردم (البته فقط 10 قطعه رو تونستم دانلود کنم :9:).. به شخصه خودم دنبال این کتاب هستم ... اگه کسی میدوونه این کتاب مال کدوم انتشاراتی هست به ما اطلاع بده که رفتیم نمایشگاه اون رو تهیه کنیم :5: