PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تمنا...........

alone_composer
Sunday 2 May 2010, 01:52 PM
به نام خالق هنر و زیبایی...

اثر تمنا که فقط مرحله نوشتن پارتی تور آن چندین ماه به طول انجامیده یکی از زیباترین قطعاتی است که در طول دوران کاری ام اجرا کرده ام.
این اثر که توسط دوست بسیار عزیزم خسرو مشعوف آهنگسازی شده دارای تلفیقی کامل از ارکستر کلاسیک به همراه Drum و Bass می باشد. سازهای این ارکستر شامل خانواده بادی های چوبی (فلوت، ابوا، کلارینت و فاگوت) بادی های برنجی (ترومپت، ترومبون و هورن) سازهای زهی (ویولون1 و 2 ، ویولا و ویولون سل) تیمپانی و به همراه پیانو و گیتار می باشد.

امید است شما عزیزان که برای شنیدن موسیقی های پر زحمت و اصولی ارزش قائل هستید از شنیدن این اثر لذت ببرید و به امید اینکه روزی بتوان اینگونه اثرات را به راحتی در دسترس علاقه مندان این آثار قرار داد.

لینک های دانلود:
You can see links before reply (You can see links before reply)

You can see links before reply

در پایان از همه عواملی که در این کار واقعا زحمت کشیده اند صمیمانه سپاسگزارم، و همچنین از تمامی شما عزیزان که با انتقادات و پیشنهادات ارزنده خود ما را در جهت ساخت بیشتر چنین آثاری یاری می نمائید متشکرم.

محمد امیدوار تهرانی
alone.composer@gmail.com (alone_composer@gmail.com)

شناسنامه اثر:
نام اثر: تمنا
ترانه سرا: داوری - سایری
آهنگساز: خسرو مشعوف
تنظیم کننده: خسرو مشعوف - محمد امیدوار تهرانی
خواننده: محمد امیدوار تهرانی
صدا بردار: حمید شاه میرزایی

DesironnA
Sunday 2 May 2010, 01:59 PM
درود دوست گرامی.
نکته ای اینجا وجود داره. لینک دانلودی وجود نداره!!

violon13
Sunday 2 May 2010, 02:18 PM
...

alone_composer
Sunday 2 May 2010, 02:35 PM
لینک اصلاح شد دوستان

obvious
Sunday 2 May 2010, 02:55 PM
لینک اصلاح شد دوستان
مي شه لطف كنيد و يك بار ديگه چك كنيد! گويا هنوز مشكل برقراره...
مرسي

violon13
Sunday 2 May 2010, 02:58 PM
آره مثل اینکه مشکل داره

alone_composer
Sunday 2 May 2010, 03:01 PM
این هم یک لینک دیگر

You can see links before reply (You can see links before reply)

sam720
Sunday 2 May 2010, 10:59 PM
محمد جون عالی بود مثل همیشه:aq
تبریک میگم

mehdi121
Monday 3 May 2010, 01:13 AM
ممنون
زیبا و شنیدنی..............

obvious
Monday 3 May 2010, 09:29 AM
مرسي خيلي خوب بود فقط خيييييييييييييييييييييييي لي غافلگير شدم!!! هر كاري كردم نتونستم صدايي رو كه مي شنيدم تطبيق بدم به صدايي كه قبلا شنيده بودم! به خاطر همين ياد سوال هميشگيم افتادم... چرا صداي حرف زدن خواننده ها با صداي خوندنشون انقد متفاوت؟!!!!!! اگه دليل خاصي داره ممنون مي شم بگيد. مرسي

MA_Happy
Monday 3 May 2010, 08:22 PM
زیبا،عالی و فوق العاده محشر بود،صدا ها خیلی زنده بود،صدای خودت هم عالی تر،بع آیا تو همه ی ساز ها را در استودیو ضبط کردی؟یا از صدای سمپل نیز استفاده کردی،به نطرم کارات در حدی باشند که بتونی راحت مجوز بگیری و اسپانسر برای خودت بگیری،چرا این کار را نمیکنی؟

alone_composer
Tuesday 4 May 2010, 07:46 AM
مرسي خيلي خوب بود فقط خيييييييييييييييييييييييي لي غافلگير شدم!!! هر كاري كردم نتونستم صدايي رو كه مي شنيدم تطبيق بدم به صدايي كه قبلا شنيده بودم! به خاطر همين ياد سوال هميشگيم افتادم... چرا صداي حرف زدن خواننده ها با صداي خوندنشون انقد متفاوت؟!!!!!! اگه دليل خاصي داره ممنون مي شم بگيد. مرسي

با درود فراوان و سپاس از لطف شما.

خوب ابن موضوع می تواند چند دلیل داشته باشد.

اول اینکه صداییکه در از طریق خطوط مخابراتی و تلفن منتقل می شود از نظر فنی صدایی بسیار ناقص است. برای کم کردن بار و حجم اطلاعاتی که از خطوط مخابراتی می گذرد صدا به شدت اکولایز می شود و بخش های مختلف فرکانسی صدا دور ریخته می شود. چون در اینجا کیفیت ملاک نیست لبکه ملاک این است که با حداقل منابع بیشترین خدمات ارائه شود بنابراین صدایی که شما پای تلفن می شنوید تنها رنج میانی (مید رنج) فرکانسی را داراست و بیشتر حجم صدایی از صافی عبور کرده و دور ریخته می شود.

این در حالیست که صدایی که در استودیو ضبط می شود دارای اکثر حجم طیبیعی خود می باشد و نه تنها اینگونه است بلکه باز به تناسب موسیقی این صدا اکولایز هم می شود و چه بسا در برخی از باند های صدایی اغراق هم صورت بگیرد (مثلا ممکن است بخش باس در صدای خواننده ای به صورت طبیعی نسبت به محاسبات موسیقی کم باشد که با اکولایزر این نقص را جبران می کنند.)

از طرف دیگر در هنگام صحبت کردن طبیعی یک شخص فقط از حدود 6 درصد قابلیت دستگاه تنفسی و تولید صدای خود بهره می برد این درحالیست که در حالت خواندن این درصد بسیار بالا می رود و در صدا قابلیت هایی شنیده می شود که با آن 6 درصد قبلی متصور نیست.

لحن و حالت خواندن نیز با صحبت کردن معمولی طبیعتا متفاوت است.

امیدوارم توانسته باشم تا حدی پاسخ شما را بدهم.

با سپاس فراوان.

alone_composer
Tuesday 4 May 2010, 07:57 AM
زیبا،عالی و فوق العاده محشر بود،صدا ها خیلی زنده بود،صدای خودت هم عالی تر،بع آیا تو همه ی ساز ها را در استودیو ضبط کردی؟یا از صدای سمپل نیز استفاده کردی،به نطرم کارات در حدی باشند که بتونی راحت مجوز بگیری و اسپانسر برای خودت بگیری،چرا این کار را نمیکنی؟

دوست عزیز سلام. از لطف شما بینهایت سپاسگزارم. باید بگویم که تمام سازهایی که می شنوید سمپل هستند و آن هم سمپل هایی بسیار قدیمی! ولی به شدت روی آن ها کار کرده ام تا کاملا طبیعی به نظر آیند. متاسفانه امکان ضبط زنده سازها در اینجا به سختی فراهم است.

دقیقا مشکل من هم همینجاست! واقعا نمی دانم از کجا و چگونه باید شروع کنم که کارهایم و صدایم را به گوش هم وطنان عزیزم برسانم. به خدا فقط هدفم همین است. واقعا نمی دانم چه راهی بهتر است. نمی دانم از کجا می توان شروع کرد.

با سپاس از شما یزرگوار.

siamaks
Tuesday 4 May 2010, 03:03 PM
بسيار زيبا بود .

soroosh_269
Tuesday 4 May 2010, 03:09 PM
کار واقعا زیباییه.
تبریک میگم.

Arash-hadian
Tuesday 4 May 2010, 03:15 PM
واقعا زیبا بود محمد جان. ممنونم ازت .مرسی.

HamedSedighi
Tuesday 4 May 2010, 09:19 PM
:41:

بسیار متشکرم .

infrequent88
Tuesday 4 May 2010, 10:54 PM
تبریک میگم
صداتون بسیار شش دانگ و رساست
امیدوارم روزی برسه که همین آهنگ رو با ارکستری بزرگ اجرا کنید
اما یک انتقاد (البته با عرض پوزش و 100 البته فقط از نظر من)
فکر نمیکنید این تمرکز شما روی رسا بودن صدا و درست ادا کردن کلمات کمی از قدرت انقال احساس صداتون کم کرده؟
البته بازم معذرت میخوام

alone_composer
Wednesday 5 May 2010, 07:49 AM
تبریک میگم
صداتون بسیار شش دانگ و رساست
امیدوارم روزی برسه که همین آهنگ رو با ارکستری بزرگ اجرا کنید
اما یک انتقاد (البته با عرض پوزش و 100 البته فقط از نظر من)
فکر نمیکنید این تمرکز شما روی رسا بودن صدا و درست ادا کردن کلمات کمی از قدرت انقال احساس صداتون کم کرده؟
البته بازم معذرت میخوام

درود بر شما دوست عزیز و ممنونم از بابت انتقاد شما.

اتفاقا من به شدت بر روی حس در خواندن تاکید دارم و قبل از ضبط مثلا همین قطعه یک ماه تمام روی تک تک کلمات شعر و نحوه ادای هر کلمه با تناسب بار معنایی آن بحث و تمرین صورت گرفت.

انتقادی که من نسبت به اکثر خوانندگان جدید دارم همین است که اصلا کلمات را درست ادا نمی کنند! اکثرا باب شده که می شنویم صدای آنها شبیه یک "ناله" خفه است که نه حجم دارد و نه حس، و نه تنها ادای کلمات از اساس اشتباه است بلکه خیلی از این کلمات مخدوش شده، ابدا شنیده نمی شوند! ببینید در واقع همه چیز باید در خدمت یک شعر قوی باشد. هدف نهایی یک تیم موسیقی با کلام این است که این شعر به بهترین نحو ممکن به گوش مخاطب برسد در نتیجه خواننده باید علاوه بر اینکه شعر را به خوبی درک کرده است، تک تک کلمات شعر را با توجه به بار معنایی آنها در جمله به درستی بخواند.

باز هم از بابت راهنمایی سازنده شما سپاسگزارم.

alone_composer
Wednesday 5 May 2010, 08:47 PM
دوستان گرامی درود دگر بار....

7 کار دیگر ارکسترال مشابه همین نمونه من دارم و 12 سال است که نتوانستم این کارها را به گوش هم وطنانم برسانم!

از همه دوستان گرامیم درخواست و تمنای راهنمایی و مشاوره دارم.

HamedSedighi
Wednesday 5 May 2010, 09:19 PM
حتما و حتما شما برای اینکه چنین آثاری را در قالب آلبومی منتشر کنید ، اقدام کرده اید .

دقیقا مشکل در راه انتشار چیست ؟ سرمایه؟

alone_composer
Thursday 6 May 2010, 10:17 AM
حتما و حتما شما برای اینکه چنین آثاری را در قالب آلبومی منتشر کنید ، اقدام کرده اید .

دقیقا مشکل در راه انتشار چیست ؟ سرمایه؟

بله تا حدودی اقدام کرده ام. سابق بر این کسی اگر می خواست آلبومی را ثبت و منتشر کند می بایست ابتدا شعر کارهایش را ارئه می کرد و بعد از تائید موسیقی و ماکت و سپس ضبط!

اولا شعر کارها رد می شود به دلایل مختلف این اشکالی ندارد! مشکل اینجاست که در همین سیستم شعری مانند: دنیا دیگه مث تو نداره نه داره نه می تونه بیاره!!!! به راحتی تصویب می گردد!!

از آن طرف اخیرا شما از همان ابتدای امر باید بروید با یک شرکت پخش صحبت کنید! در واقع دیگر وزارت ارشاد به طور مستیقیم متولی کارهای آلبوم و دریافت شعر و موسیقی شخص شما نمی باشد. شرکت هم 2 میلیون تومان از شما پول می گیرد (فقط برای اینکه کارهای شما در وزارت ارشاد تصویب شود!!!!) و این پول هم هیچ ربطی به پخش اثر ندارد!!!(این کار با پول دیگری باید صورت بگیرد!!!)

حال همه این ها قبول! پس باید بروم سراغ یکی از این شرکت های پخش دیگر؟ خوب! هر جا می روید تا می بینند کارتان ارکسترال است می گویند: چون این کار در بازار برش ندارد از قبول آن معذوریم!!!

پس چه باید کرد؟

alone_composer
Thursday 6 May 2010, 10:30 PM
دوستان عزیز واقعا خسته شدم. اگر این حرفهای نا امید کننده را اینجا می نویسم فقط به این خاطر است که اینجا را دقیقا خانه خودم می دانم و شما عزیزان هم اعضای خانواده هنری من هستید.

احساسم مثل کسی است که در زندان است و دهانش را بسته اند. چرا کاری که روی آن سال ها وقت می گذارم نباید شنیده شود؟ به خدا به دنبال پول در آوردن از این راه نیستم. فقط می خواهم کارهایم را هم وطنانم بشنوند فقط همین فقط همین فقط همین!!!!

hmd_kro
Thursday 6 May 2010, 11:13 PM
دوست عزیز هرگز در کار خودتون ناامیدی رو راه ندید. از قدیم گفتن دنیا اینجور نمیمونه، کارتو ادامه بده عزیز.

موفق باشی.

راستی آهنگاتون هم قشنگ بود مشخصه که روشون واقعا وقت گذاشتید. خسته نباشید.

alone_composer
Thursday 6 May 2010, 11:38 PM
دوست عزیز هرگز در کار خودتون ناامیدی رو راه ندید. از قدیم گفتن دنیا اینجور نمیمونه، کارتو ادامه بده عزیز.

موفق باشی.

راستی آهنگاتون هم قشنگ بود مشخصه که روشون واقعا وقت گذاشتید. خسته نباشید.

واقعا خرسندم و به خود می بالم از داشتن دوستان خوبی مانند شما. از لطفتون واقعا سپاسگزارم دوست خوبم.

farid_64
Friday 7 May 2010, 02:18 PM
باید تلاش کنی تا شنیده شه

siamaks
Friday 7 May 2010, 02:33 PM
مي تونيد تو اينترنت پخش كنيد .

mh828
Friday 7 May 2010, 02:58 PM
دوستان عزیز واقعا خسته شدم. اگر این حرفهای نا امید کننده را اینجا می نویسم فقط به این خاطر است که اینجا را دقیقا خانه خودم می دانم و شما عزیزان هم اعضای خانواده هنری من هستید.

احساسم مثل کسی است که در زندان است و دهانش را بسته اند. چرا کاری که روی آن سال ها وقت می گذارم نباید شنیده شود؟ به خدا به دنبال پول در آوردن از این راه نیستم. فقط می خواهم کارهایم را هم وطنانم بشنوند فقط همین فقط همین فقط همین!!!!

ای فسانه خسانند آنان
که فرو بسته ره را به گلزار
خس به صد سال طوفان ننالد
گل ز یک تند باد است بیمار
تو مپوشان سخن‌ها که داری

alone_composer
Friday 7 May 2010, 06:25 PM
مي تونيد تو اينترنت پخش كنيد .

سلام سیامک عزیز
کدام سایت ها و چگونه می توانم کار ارکسترال را پخش کنم؟
سیامک جان از روزی که کارم خدای ناکرده دزدیده شود می ترسم! در اینترنت چطور می توان بر این خطر غلبه نمود؟

siamaks
Friday 7 May 2010, 08:59 PM
آقا محمد عزيز ، وقتي بخش بشه به نام شما كسي ديگه كارو نمي تونه بدزده . بايد دنبال بگردين تو سايتا ببينيد كدوم سايت ها اين سبك كارارو مي ذارن ( معمولا بعضي سايتها هستن كه همه سبكهارو مي ذارن ) . بهشون email بزنيد و ازشون بخوايد كه كاراتونو بذارن ( البته با يه عكس مربوط ،‌ترجيحا عكس خودتون باشه بهتره ) .

HamedSedighi
Friday 7 May 2010, 10:37 PM
میشه دقیقا مراحل دریافت مجوز را در اینجا یا در پیام خصوصی بنویسید . در حقیقت منظورم این است :تنها از پاینخت باید پیگیری شود یا نه اینکه از مراکز استان ها هم می شود ؟

alone_composer
Sunday 9 May 2010, 07:43 AM
میشه دقیقا مراحل دریافت مجوز را در اینجا یا در پیام خصوصی بنویسید . در حقیقت منظورم این است :تنها از پاینخت باید پیگیری شود یا نه اینکه از مراکز استان ها هم می شود ؟

فکر می کنم در تهران امکان پذیر باشد باز هم دقیقا مطمئن نیستم.

متاسفانه الان شما باید برای پخش اثرتان به جای مراجعه مستقیم به وزارت ارشاد به یکی از شرکت های مورد قبول آن مراجعه کنید. (وزارت ارشاد دیگر از شما کار قبول نمی کند!!) این شرکت ها به راحتی به شما می گویند: کار ارکسترال در بازار فروش ندارد و پاپ و رپ (؟؟) باید بسازید تا قبول کنند.

تازه وقتی کارتان را قبول کردند حدود 2 میلیون تومان باید پول بدهید (؟) فقط برای اینکه کارهایتان را از وزارت ارشاد مجوزش را بگیرند!!!! یعنی باید پول بدهید تا مجوز بگیرید!

بعد اگر کارتان تائید شد باز باید پول بدهید تا برایتان پخش کنند (چندین میلیون دیگر).

این چیزی است که من دیده ام.

alone_composer
Sunday 9 May 2010, 07:46 AM
آقا محمد عزيز ، وقتي بخش بشه به نام شما كسي ديگه كارو نمي تونه بدزده . بايد دنبال بگردين تو سايتا ببينيد كدوم سايت ها اين سبك كارارو مي ذارن ( معمولا بعضي سايتها هستن كه همه سبكهارو مي ذارن ) . بهشون email بزنيد و ازشون بخوايد كه كاراتونو بذارن ( البته با يه عكس مربوط ،‌ترجيحا عكس خودتون باشه بهتره ) .
سیامک عزیز دوست خوب من. می تونم از شما خواهش کنم که آدرس یکی از این سایت ها را به من بدهید تا من با ایشان مکاتبه کنم؟

alone_composer
Sunday 9 May 2010, 07:56 AM
دوستان عزیز به راهنماییتون احتیاج دارم...

Mezrab
Sunday 9 May 2010, 08:34 AM
دوستان عزیز به راهنماییتون احتیاج دارم...
اگر بتونید همه چیز یک آلبوم رو شبیه سازی کنید باید بتونید از این سایت اقدام بکنید:

کارتون هم فوق العاده بود و کاملا حرفه ای

Solo
Sunday 9 May 2010, 03:16 PM
مرسی محمد جان
واقعا لذت بردم .
توی این دوره از موزیک ایران کمتر کارهای غنی از لحاظ تئوری دیده میشه .
موزیک عالی بدون کوچکترین ایراد تنظیم شده و بخوبی ارتباط برقرار میکنه .
وکال خوب بدون نقص بود و شفاف
جا داره ساپورت بشی
در مورد پخش کارهات وب سایت ها آخرین گزینه هستند .
این شرکتها تا از سود خودشون مطمئن نباشند سرمایه گذاری نمی کنن در واقع باید مطمئنشون کرد
شما چند تا شرکت رفتی تا حالا و اینطور جواب گرفتی ؟

rumour
Sunday 9 May 2010, 04:03 PM
خیلی عالی بود. خیلی خوب خوانده شده و آهنگ هم خیلی خوب و علمی ساخته شده بود.

siamaks
Sunday 9 May 2010, 07:14 PM
سلام ، آقا محمد . يه سري سايت هاي رسمي هستن You can see links before reply (You can see links before reply) و ... ،‌حتي تو خوده سايت نت آهنگم فكر كنم بتونيد بذاريد .

يه سري سايت هاي غير رسمي هستن كه اعتبار و بازديد كننده ي زيادي ندارن ، اما مي شه اونجاهام گذاشت .
You can see links before reply You can see links before reply , و خيلياي ديگه .
اگر دنبالش بريد حتما پيدا مي كنيد .

نكته ي ديگه اينه كه اگه كار شما توي چند تا سايت پخش بشه و به گوش چند نفر برسه كه خوششون بياد ، قاعدتا
سايت هاي ديگه به تقليد از سايتهاي بزرگ كاراي شما رو خودشون تو سايتشون مي ذارن .

موفق باشيد .
اگه بخواين گسترده تر پخش بشه بايد پول خرج كنيد متاسفانه .

HamedSedighi
Sunday 9 May 2010, 08:53 PM
بخشی از ترانه و ملودی یکی از آثار شما که متاسفانه اسمش یادم ،گاهی در گوشم می پیچد :

رود باش از خود رها شو
قصد دریا کن بیا

اگر می دانید که می شود از شهر دیگری پیگیر شد بگوئید تا من پیگیر شوم از اینجا شاید بشود .

alone_composer
Sunday 9 May 2010, 09:40 PM
بخشی از ترانه و ملودی یکی از آثار شما که متاسفانه اسمش یادم ،گاهی در گوشم می پیچد :

رود باش از خود رها شو
قصد دریا کن بیا

اگر می دانید که می شود از شهر دیگری پیگیر شد بگوئید تا من پیگیر شوم از اینجا شاید بشود .

بی نهایت از شما سپاسگزارم که انقدر نسبت به من لطف دارید. بله نام آن کاری که به سفارش صدا و سیما ساخته بودم و اجرا کرده بودم، این بود: "چشمه آیینه:"

تازه شو مثل نسیم آهنگ دریا کن بیا.......رود باش از خود رها شو قصد دریا کن بیا......

واقعا نمی دانم راه حل چیست؟ تا مدتی از اینکه کارها را روی نت بگذاریم امتناع می کردم. می ترسیدم از تجربه اینکه اثراتم.... ولی دیگر نمی توانم سکوت کنم! تا به کی باید کارهایی که تا این حد روی آن ها زحمت کشیده ام در هارد دیسک کامپیوترم خاک بخورند؟

امیدوارم خداوند مهربان هنر و موسیقی کمکم کند تا راهی بیابم...

alone_composer
Sunday 9 May 2010, 09:55 PM
مرسی محمد جان
واقعا لذت بردم .
توی این دوره از موزیک ایران کمتر کارهای غنی از لحاظ تئوری دیده میشه .
موزیک عالی بدون کوچکترین ایراد تنظیم شده و بخوبی ارتباط برقرار میکنه .
وکال خوب بدون نقص بود و شفاف
جا داره ساپورت بشی
در مورد پخش کارهات وب سایت ها آخرین گزینه هستند .
این شرکتها تا از سود خودشون مطمئن نباشند سرمایه گذاری نمی کنن در واقع باید مطمئنشون کرد
شما چند تا شرکت رفتی تا حالا و اینطور جواب گرفتی ؟

دوست و استاد گرانمایه درود بر شما.

این نهایت لطف شما به من است. چندین شرکت رفته ام...

ولی متاسفانه می گویند کارهایی نظیر این امروزه جایگاهی ندارند!!! جالب تر اینکه این شرکت ها مجوز دارند برای کار کردن!!!

آخر موسیقی که کاملا علمی نوشته شده و شعری که مشکل خاصی ندارد به چه جرمی نباید منتشر گردد؟؟

از شما تقاضای یاری دارم.

farid_64
Sunday 9 May 2010, 11:42 PM
کار خیلی خوبیه
مایل هستی تو یه تاپیک در مورد مراحل کاری که شده بیشتر توضیح بدی بچه ها آشنا شن ؟
معلومه روش خیلی کار شده . زحمت کشیدین روی اینکار
در مورد ساز بندی کار
تولید

farid_64
Sunday 9 May 2010, 11:42 PM
کار خیلی خوبیه
مایل هستی تو یه تاپیک در مورد مراحل کاری که شده بیشتر توضیح بدی بچه ها آشنا شن ؟
معلومه روش خیلی کار شده . زحمت کشیدین روی اینکار
در مورد ساز بندی کار
تولید و ....

HamedSedighi
Monday 10 May 2010, 12:03 AM
یه راه که نظرم می آید جواب بده :

یکی از آثارتان به گونه ای که درخور و شایسته یک اثر اکسترال است ، ویدئو کنید . و برای این ویدئو هزینه کنید .
و در کانال هایی که مخاطبان زیادی دارند و شما اسم آنها را می دانید(البته مرغوب ترین آنها)
پخش شود .

محاسن :
1- دیگر کسی فکر کپی کردن اثر شما نیست .
2-توانسته اید به گوش خیلی ها برسانید . و قطعا قطعا خیلی ها از شنیدن چنین اثری لذت می برند .

اما باید ویدئوی فوق العاده تاثیر گذاری ساخته بشود .

نظرتان چیست ؟

siamaks
Monday 10 May 2010, 12:15 AM
منم به فكرم رسيد ، ولي هزينش يكم زياده ... .

farid_64
Monday 10 May 2010, 08:23 AM
راحت ترین و بهترین راه اینه که گروه تشکیل بدین خودتون
و تمرین کنین
و در مرحله بعد در جشنواره برین برای اجرا
که معمولا جشنواره فیلم برداری میشه آگه خوب در بیاید اجرا گروه تون شک نکنین پخش می شه کم کم
اوصولان آگه با شرکت های کار کنین هم امیدوار به توزیع خوب نباشین بیشتر دنبال پول هستن وقتی هزینه کنین کارشون با شما تموم میشه پس فایده نداره
پس این خودتون هستین که باید تلاش کنین
گروه جمع کردن کاره خیلی سختیه باید انقدر قوی باشی که گرئه به حرفت گوش کنه و هر کی ساز خودش رو نزنه
اگه بتونی گروه آماده هم پیدا کنی اینم میشه
در کل باید خیلی زحمت بکشی تا کم کم شناخته شی
اینم از من نشنیده بگیر
خیلی فعلا دنبال مجوز نباش

farid_64
Monday 10 May 2010, 08:30 AM
یک نکته هم اینکه معمولا در مورد کار ارکسترل همه جای دنیا اینطوری که اجرای زنده میشه و فیلم اون هم توزیع میشه به ندرت میرن سراغ استدیو
ایران که دیگه کار بازاری هم الا زیر زمینی شده اینقد دنگ و فنگ داره
چند بار باید بری فقط در مورد شعر توضیح بدی که مثلا منظور از رنگ قرمز اینجا چیه
یا منضور از او کیه و .....
راستی الان موسیقی ارشاد مدیر نداره فعلا بلا تکلیفه یه سر بزن شاید بی در و پیکر تر شده راحت تر قبول کنن

Solo
Monday 10 May 2010, 04:27 PM
حقیقت امر اینه که من اصلا از اینکه اون شرکتها به این سبک کار میکنن ناراحت نیستم .
همیشه بخاطر داشته باش
این نقاط ضعف هست که باعث پیشرفت میشه .
بیشتر اوقات به این فکر میکنم که دست رو دست هم بذاریم و خودمون به سبک خودمون شروع به پخش آثار کنیم .
همونطور که داری میبینی یه کار خوب طرفدار داره
از این تاپیک پیداست !
میشه راحت جبهه گرفت و پیروز شد .
اصلا و ابدا نگران نباش و عجله نکن .
اگر تسلیم بشی و به سبک بقیه جلو بری که تا آخر پشت سر اونا باید حرکت کنی .
نظر من اینه که یه تیم تبلیغاتی داشته باشیم و با برنامه ریزی جلو بریم .
نمی دونم از کی باید شروع کرد ولی احساس میکنم همین حالا هم دیر شده .

alone_composer
Monday 10 May 2010, 09:24 PM
حقیقت امر اینه که من اصلا از اینکه اون شرکتها به این سبک کار میکنن ناراحت نیستم .
همیشه بخاطر داشته باش
این نقاط ضعف هست که باعث پیشرفت میشه .
بیشتر اوقات به این فکر میکنم که دست رو دست هم بذاریم و خودمون به سبک خودمون شروع به پخش آثار کنیم .
همونطور که داری میبینی یه کار خوب طرفدار داره
از این تاپیک پیداست !
میشه راحت جبهه گرفت و پیروز شد .
اصلا و ابدا نگران نباش و عجله نکن .
اگر تسلیم بشی و به سبک بقیه جلو بری که تا آخر پشت سر اونا باید حرکت کنی .
نظر من اینه که یه تیم تبلیغاتی داشته باشیم و با برنامه ریزی جلو بریم .
نمی دونم از کی باید شروع کرد ولی احساس میکنم همین حالا هم دیر شده .

دوست عزیزم می دونید من روز اولی که شروع به فراگیری هارمونی کنترپوان و ارکستراسیون و صداسازی کردم با خودم یک عهد بستم و اون عهد این بود که هیچوقت کار بد نسازم و نخونم! همیشه با نهایت وجودم سعی کنم در قبال گوش مردم احساس مسئولیت داشته باشم.

خواستم با صدایم با ترانه هایم کاری انجام بدهم که ماندگار باشد و هنوز هم به شدت به آن عهد و قسم پایبندم. به هر قیمتی! من همانطوری که به درستی فرمودین هرگز دنبال این موسیقی ضعیفی که امروز باب شده نخواهم رفت و به گوش هم وطنانم خیانت نخواهم کرد.

دست شما استاد و دوست گرامیم را به گرمی می فشارم.

با سپاس از این پست امیدوار کننده و زیبای شما.

alone_composer
Wednesday 12 May 2010, 08:16 AM
یه راه که نظرم می آید جواب بده :

یکی از آثارتان به گونه ای که درخور و شایسته یک اثر اکسترال است ، ویدئو کنید . و برای این ویدئو هزینه کنید .
و در کانال هایی که مخاطبان زیادی دارند و شما اسم آنها را می دانید(البته مرغوب ترین آنها)
پخش شود .

محاسن :
1- دیگر کسی فکر کپی کردن اثر شما نیست .
2-توانسته اید به گوش خیلی ها برسانید . و قطعا قطعا خیلی ها از شنیدن چنین اثری لذت می برند .

اما باید ویدئوی فوق العاده تاثیر گذاری ساخته بشود .

نظرتان چیست ؟

دوست عزیز سلام...

راستش همیشه در مقابل ویدئو کلیپ موضع گرفته ام... فکر می کنم موسیقی تاثیر گذار و خوب موسیقی است که بدون تصویر روی مخاطب اثر بگذارد. احساس می کنم که ما باید به مخاطب موسیقی این فرصت را بدهیم تا خودش در مورد تصویری که می خواهد در ذهنش بسازد تصمیم بگیرد و نه اینکه تصویر را خومان برای او بسازیم و به او دیکته کنیم منظور ما از مثلا عشق در این شعر همین است که می بینید! شاید یک نفر بخواهد شعر عاشقانه را برای پروردگار بزرگ در ذهنش مجسم کند شاید یک نفر تمنا را عشقی زمینی تصور نماید. در هر صورت اینکه خودش در ذهنش تصویر سازی کند به مراتب بهتر است چون او را وادار کردیم که نه فقط موسیقی را گوش فرا دهد بلکه در مورد تک تک کلمات و در مرحله بعدی تک تک صداهایی که می شنود آن طور که مایل و آزاد است "بیاندیشد"...

نظر دوستان چیست؟

HamedSedighi
Wednesday 12 May 2010, 08:29 AM
دوست عزیز سلام...

راستش همیشه در مقابل ویدئو کلیپ موضع گرفته ام... فکر می کنم موسیقی تاثیر گذار و خوب موسیقی است که بدون تصویر روی مخاطب اثر بگذارد. احساس می کنم که ما باید به مخاطب موسیقی این فرصت را بدهیم تا خودش در مورد تصویری که می خواهد در ذهنش بسازد تصمیم بگیرد و نه اینکه تصویر را خومان برای او بسازیم و به او دیکته کنیم منظور ما از مثلا عشق در این شعر همین است که می بینید! شاید یک نفر بخواهد شعر عاشقانه را برای پروردگار بزرگ در ذهنش مجسم کند شاید یک نفر تمنا را عشقی زمینی تصور نماید. در هر صورت اینکه خودش در ذهنش تصویر سازی کند به مراتب بهتر است چون او را وادار کردیم که نه فقط موسیقی را گوش فرا دهد بلکه در مورد تک تک کلمات و در مرحله بعدی تک تک صداهایی که می شنود آن طور که مایل و آزاد است "بیندیشد"...

نظر دوستان چیست؟

سلام

هیچ کس قدرت موسیقی و موسیقی شما را انکار نمی کند ،

اخیرا به واسطه اینکه دنلود کردن برای کسانی که سرمایه گذاری می کنند برای آلبوم ضربه می زند ، برای جلوگیری از این نوع ضربه قبلا از اینکه کسی کار را بشنود تک تک کارها را مصور میکنند و با فاصله های زمانی به نسبت زیادی به انتشار آن تصاویر اقدام میکنند .به نظر می رسد که در اغلب موارد همه کارها مصور نمی شوند .

تصویر امروزه باعث می شود که یک اثر مخاطبان بیشتری داشته باشد .

البته شأن شما آثار به گونه ای نیست که در میان کلیپ های امروزی پخش شود . و این تنها یک ایده و نظر بود .

alone_composer
Wednesday 12 May 2010, 03:56 PM
سلام

هیچ کس قدرت موسیقی و موسیقی شما را انکار نمی کند ،

اخیرا به واسطه اینکه دنلود کردن برای کسانی که سرمایه گذاری می کنند برای آلبوم ضربه می زند ، برای جلوگیری از این نوع ضربه قبلا از اینکه کسی کار را بشنود تک تک کارها را مصور میکنند و با فاصله های زمانی به نسبت زیادی به انتشار آن تصاویر اقدام میکنند .به نظر می رسد که در اغلب موارد همه کارها مصور نمی شوند .

تصویر امروزه باعث می شود که یک اثر مخاطبان بیشتری داشته باشد .

البته شأن آثار به گونه ای نیست که در میان کلیپ های امروزی پخش شود . و این تنها یک ایده و نظر بود .

در مورد انتشار تصویری اثر ایده خوبی به ذهنم رسیده است و این ایده را به صورت پیام خصوصی خدمتتان عرض می کنم تا نظرتان را بدانم. اگر دیدید ایده خوبی است راهکارهایی در این زمینه با هم پیدا کنیم.

hdhamid
Thursday 13 May 2010, 02:23 PM
والا.. چی بگم .. بچه ها منو میشناسن!! تو روز 3 ،4 تا کار میذارم ... در حالی که 10،12 تا کار رو تو خونه انجام دادم!!! (میخوام بگم .. کارام دیمیه و هر چی که خوشم بیاد رو فرتی آهنگشو رله میکنم!) برای همین نمیتونم در مورد این سبک کارا که انقده علمی و در حد بالایی هستند نظر بدم!!! یعنی در حدش نیستم....
فقط میتونم بگم .. حیفه که کاراتون شنیده نشن .. کارایی که چندین روز .. هفته یا ماه طول کشیدن و روی جزء جزء اونا کار شده...

جز تحسین و تبریک چیز دیگه ای به مغز معیوبم نمیرسه بگم ...

و البته تاسف از بابت مشکلی که داریــــــن ... نمیدونم ولی فکر کنم اگر بتونین .. گروهی رو سامان دهی کنین .. از بچه هایی که مثل من ول میچرخن!!! :21: و برای اجراهای زنده اقدام کنین .. شاید بهتر باشه .. برای این کارا .. از شهرستان شاید بهتر بشه شروع کرد!!! نمیدونم .. فقط یه نظر بود .. هر چند معمولا من نظر ندم .. سنگینترم!! :21:

ولی در کل دمت گرم..

تو رو خدا قیاس کن .. من کارایی که میذارم .. فوقش 10 تا 15 دقیقه وقت روش میذارم .. این بنده خدا چند ماه!!! (صرف نظر از این تفاوت که من هنرجو هستم و شما هنرمند)
ببین شما هم بیا و دیمی بساز .. نه تنها این مملکت .... بلکه کل دنیا ارزش نداره انقده مایه بذاری... !! مثل افتخاری که تا حافظ رو باز میکنه یه آهنگ در میکنه !!!! اینجوری معروفم میشی با این صدا ( با تاسف گفتما)
شاد باشی و اکتیو رفیق.... :redguitar:

hdhamid
Thursday 13 May 2010, 02:36 PM
راستی کارتونو تو گوشیم هم گذاشتم .. با اسم خودتون پخشش میکنم بین دوستای علاقمندم!!!

hdhamid
Thursday 13 May 2010, 04:43 PM
ای وای.......... الان که متنی که نوشتمو خوندمااااااااااااا .. دیدم چقد بد نوشتم!!!!
ببین من نخواستم خدا نکرده قیاسی انجام بدم بین کارامونا!! لصلا این حرف مسخرس مثل قیاس بقال محلمون با یانی میمونه!!! منظورم قیاس دیدگاههاس.... اینکه امروزه روز همه یه ساعته آهنگ ول میدن!!! منظورم این بوداااااااااا!!! نگین پسره چه خله!!!!!!!!!!!!!

DesironnA
Thursday 13 May 2010, 08:28 PM
دوست عزیز درود بر شما.
اولین کار رو در پست نخست دانلود و گوش کردم.
بسیار زیباست. بهت تبریک میگم.
چند نکته به نظرم رسید که جسارتا عرض میکنم.
1. هیومنایز کردن برخی اینسترومنت ها رو فراموش کردی.
2. وقتی وکال در حال اجراست معمولا بک گراند باید خلوت تر از جاهای دیگر قطعه باشه. جز در مودلاسیون ها یا...
3. در چنین فضائی به نظر من ریورب وکال رو بیشتر کنی نتیجه خیلی بهتری میده.
4. روی ولوسیتی پیانو بیشتر دقت کن.

اما بزرگترین نکته ای که به نظر من رسید و فوق العاده عالی بود پن چینی اینسترومنت ها بود که واقعا با دقت خاصی چیدی.
فوق العاده عالی
موفق و پیروز باشید

alone_composer
Thursday 13 May 2010, 09:47 PM
والا.. چی بگم .. بچه ها منو میشناسن!! تو روز 3 ،4 تا کار میذارم ... در حالی که 10،12 تا کار رو تو خونه انجام دادم!!! (میخوام بگم .. کارام دیمیه و هر چی که خوشم بیاد رو فرتی آهنگشو رله میکنم!) برای همین نمیتونم در مورد این سبک کارا که انقده علمی و در حد بالایی هستند نظر بدم!!! یعنی در حدش نیستم....
فقط میتونم بگم .. حیفه که کاراتون شنیده نشن .. کارایی که چندین روز .. هفته یا ماه طول کشیدن و روی جزء جزء اونا کار شده...

جز تحسین و تبریک چیز دیگه ای به مغز معیوبم نمیرسه بگم ...

و البته تاسف از بابت مشکلی که داریــــــن ... نمیدونم ولی فکر کنم اگر بتونین .. گروهی رو سامان دهی کنین .. از بچه هایی که مثل من ول میچرخن!!! :21: و برای اجراهای زنده اقدام کنین .. شاید بهتر باشه .. برای این کارا .. از شهرستان شاید بهتر بشه شروع کرد!!! نمیدونم .. فقط یه نظر بود .. هر چند معمولا من نظر ندم .. سنگینترم!! :21:

ولی در کل دمت گرم..

تو رو خدا قیاس کن .. من کارایی که میذارم .. فوقش 10 تا 15 دقیقه وقت روش میذارم .. این بنده خدا چند ماه!!! (صرف نظر از این تفاوت که من هنرجو هستم و شما هنرمند)
ببین شما هم بیا و دیمی بساز .. نه تنها این مملکت .... بلکه کل دنیا ارزش نداره انقده مایه بذاری... !! مثل افتخاری که تا حافظ رو باز میکنه یه آهنگ در میکنه !!!! اینجوری معروفم میشی با این صدا ( با تاسف گفتما)
شاد باشی و اکتیو رفیق.... :redguitar:

حمید عزیز و دوست داشتنی درود بر شما.

از لطفتون یک دنیا ممنونم و از اینکه لطف کردین و کار رو در گوشیتون قرار دادین.

شکست نفسی می فرمایید شما استاد و سرور ما هستید و من از بابت داشتن دوستانی مانند شما به خودم می بالم.

حمید گرامی من عاشق موسیقی هستم و زمانی که برای نوشتن نت و پارتی تور یک اثر وقت می گذارم از عمرم حساب نمی شود. گاهی شده که تا 7 سال برای یک اثر وقت گذاشته ام فقط افسوس که نتوانستم کارهایم را منتشر کنم. مقداری هم تنبلی خودم بوده و اینکه در راهی که می روم احساس "تنهایی" می کرده ام.

اما این تاپیک و نظر لطف دوستان خوبی چون شما دل مرا گرم کرد و حالا بدون شک در راهی که می روم به قول شما اکتیو تر و مصمم تر از پیش خواهم بود.

بدرود

alone_composer
Thursday 13 May 2010, 09:58 PM
دوست عزیز درود بر شما.
اولین کار رو در پست نخست دانلود و گوش کردم.
بسیار زیباست. بهت تبریک میگم.
چند نکته به نظرم رسید که جسارتا عرض میکنم.
1. هیومنایز کردن برخی اینسترومنت ها رو فراموش کردی.
2. وقتی وکال در حال اجراست معمولا بک گراند باید خلوت تر از جاهای دیگر قطعه باشه. جز در مودلاسیون ها یا...
3. در چنین فضائی به نظر من ریورب وکال رو بیشتر کنی نتیجه خیلی بهتری میده.
4. روی ولوسیتی پیانو بیشتر دقت کن.

اما بزرگترین نکته ای که به نظر من رسید و فوق العاده عالی بود پن چینی اینسترومنت ها بود که واقعا با دقت خاصی چیدی.
فوق العاده عالی
موفق و پیروز باشید

سلام و درود دوست گرامی و عزیزم

از بابت انتقادهای کاملا به جای شما بی نهایت سپاسگزارم.

1- حق کاملا باشماست. از آنجاییکه پارتی تور با نرم افزار Encore نوشته شده و سپس از آن خروجی می دی گرفته شده است نت ها کاملا و صد در صد Quantize شده و کاملا دقیق هستند. البته در بخش گیتار باس سعی شده است که هیومنایز در جاهایی شبیه سازی شود ولی در واقع همه بخش ها و حتی Drums با تک تک پاساژها نت نویسی دستی شده اند. من باید در این موضوع دقت بیشتری می کردم.
2- در مورد خلوت شدن گراند در زیر صدای Vocal من سعی کرده ام چنین چیده مانی اتفاق بیفتد و دقیقا نمی دانم کدام قسمت مد نظر شماست که Background در زیر صدای Vocal شلوغ شده است. اگر می شود بگویید کدام قسمت بوده.
3- ریورب وکال البته با توجه به باند فرکانسی وکال و همینطور فرکانس و ریورب و اکولایز تک تک صداها محاسبه شده تا با باند فرکانسی صداهای دیگر ترکیب نشود.
4- در این مورد کاملا حق با شماست. البته روی دینامیک و نوانس (ولوسیتی) همه سازها اتوماسیون صورت گرفته ولی متاسفانه از آنجاییکه جنس سمپل پیانو چندان مرغوب نبوده نتیجه آن طور که می باید نشده است.

باز هم یک دنیا از شما سپاسگزارم.

محمد امیدوار تهرانی 23/2/1389

ehsanmir
Saturday 15 May 2010, 06:57 PM
سلام محمد جان
اقا , کارت خیلی خوب و حرفه ای هست.البته من در حدی نیستم که نظر حرفه ای بدم.ولی به طور کلی خیلی عالی و خوب بود.بهتون تبریک میگم
.امیدوارم موفق و موید باشید.......

alone_composer
Saturday 15 May 2010, 10:28 PM
سلام محمد جان
اقا , کارت خیلی خوب و حرفه ای هست.البته من در حدی نیستم که نظر حرفه ای بدم.ولی به طور کلی خیلی عالی و خوب بود.بهتون تبریک میگم
.امیدوارم موفق و موید باشید.......

درود بر احسان عزیزم. شما سرور ما هستید. از اینکه لطف کردید وقت گذاشته و کارم راشنیدید سپاسگزارم.

راستی از دوستان کسی هست که بتواند در مورد نرم افزارهای میکس ویدئو بر روی موسیقی کمک کند؟

ایده جالبی برای کارها دارم.

siamaks
Saturday 15 May 2010, 11:13 PM
Adobe Premiere Pro CS5 (You can see links before reply) نرم افزاريه كه من ميشناسم ولي باهاش زياد كار نكردم .

alone_composer
Saturday 22 May 2010, 07:50 AM
دوستان و همراهان گرامی درود و سلام دگر بار...

راستش بعد از قرار دادن آهنگ تمنا در این جا با راهنمایی پوریای عزیز این کار را در سایت دیگری نیز گذاشتم و نتیجه و بازخورد کار بسیار عالی بود...

و بعد از آن تصمیم گرفتم تا این کار را در فاروم های بسیار عمومی تر و حتی فاروم هایی که اصلا مرتبط با موسیقی نیستند نیز بگذارم تا بازخورد عموم مردم را نسبت به یک کار ارکسترال دریافت نمایم. همیشه فکر می کردم به واسطه آشفته بازاری که اکنون بر موسیقی حاکم است و با وجود این همه کار رنگارنگ ولی تهی از ارزش هنری سلیقه عموم مردم نیز به بی راهه کشیده شده و کاری نظیر "تمنا" برایشان دیگر جذاب نیست!

اما بعد از قرار دادن این کار در فاروم هایی که نه تنها هیچ ارتباطی با موسیقی ندارند بلکه (بعضی از آن ها) عملا فاروم های فان و تفریحی هستند، به نتایج خیلی خیلی خیلی عالی رسیدم! نتایجی که تا قبل از این حتی تصورش را هم نمی کردم...

خیلی ها این کار را دانلود کردند و از آن لذت بردند. آمار دانلود از فقط یک سرور در 4 روز اول از مرز 100 نفر گذشت و این موضوع بسیار برای من دلگرم کننده و امیدوار کننده بود.

حال مطمئن هستم که مردم ما هنوز هم بین کار پر زحمت و کاری که در یک ساعت ساخته شده تفاوت قائلند و از این بابت خدا را شکر می کنم.

siamaks
Saturday 22 May 2010, 01:38 PM
آقا محمد ،‌من واقعا خوشحالم كه به چنين نتايجي دست پيدا كردين . از اين رو آرزو مي كنم كه عام مردم از كاراي شما خششون بياد .

هيچ كاري غير ممكن نيست ، همه چي به طرز فكر شما بر ميگرده .

پيشناهاد من براي ادامه :‌ شما سعي كني به طور رسمي تر و در سايت هاي معروف كارتونو بخش كنيد .
براي بخش بهتره از كليپ استفاده كنيد .

موفق باشيد .

alone_composer
Monday 24 May 2010, 10:03 PM
آقا محمد ،‌من واقعا خوشحالم كه به چنين نتايجي دست پيدا كردين . از اين رو آرزو مي كنم كه عام مردم از كاراي شما خششون بياد .

هيچ كاري غير ممكن نيست ، همه چي به طرز فكر شما بر ميگرده .

پيشناهاد من براي ادامه :‌ شما سعي كني به طور رسمي تر و در سايت هاي معروف كارتونو بخش كنيد .
براي بخش بهتره از كليپ استفاده كنيد .

موفق باشيد .

سیامک عزیز سلام.

ممنونم از لطف شما. من الان عمیقا به این موضوع اعتقاد پیدا کرده ام که: کاری که از دل بر بیاید لاجرم بر دل می نشیند... در این میان سبک وسیاق هم مهم نیست.

در مورد کلیپ همانطوری که قبلا گفتم معتقدم که به کار موسیقی کلیپ خسارت وارد می کند و این خسارت نه از بعد مادی بلکه از بعد معنوی کار است.

وقتی شنونده یک اثر فقط آن کار را می شنود خودش برای آن کار بهتزین تصویر ممکن را در ذهن می سازد و خودش کارگردان آن تصویر ذهنی خواهد بود.

معتقدم که باید این آزادی به شنونده داده شود تا هر سوژه ای را که دوست دارد به جای شخصیت اصلی شعر بگذارد و از آن لذت ببرد نه آن چیزی که کارگردان کلیپاز سوژه مورد نظر در شعر به وی دیکته می کند.

وقتی یک اثر به راستی خوب و موفق است که بدون هر گونه تصویری آن چنان جذاب باشد که بارها و بارها شنیده شود.

دوستدار شما. محمد
3/3/1389

amir1055
Saturday 29 May 2010, 08:25 AM
سلام دوست من جناب امیدوار عزیز
کار زیباتون رو چند بار گوش دادم کار بسیار خوبی بود ولی دوست خوبم، من از سبک پاپ هیچ نمیدونم و اصولا نقد و بررسی یک قطعه پاپ از منظر قوانین کلاسیک کاری اشتباه و غیر فنیه خصوصا از طرف بنده که این سبک رو تنها در جایی میشنوم که دوست دیگه ای درحال گوش دادن به اون باشه.
ولی بهرحال نکاتی به ذهن حقیر رسید که فکر کردم گفتنش حداقل بهتر از نگفتنش باشه:
بنظرم یک هنرمند آهنگساز که شما باشید رسالتی بسیار بزرگتر از تنها ساخت آهنگ و به قولی کمپزوسیون صداها داره. و اون تغییر و مدیریت ذائقه موسقیایی شنونده و حرکت دادن اون بسمت موسیقی درست تر و غنی تره، خصوصا اگه راجع به پاپ صحبت کنیم که رنج وسیعی از شنونده های نچندان آشنا به موسیقی رو در بر میگیره، آهنگساز رسالتی سنگینتر داره.
من هم خب مثله بسیاری از افراد دورو ورم پر از موسیقی پاپ سطح بالا و پایینه ولی چیزی که بنده بسیار جای اون رو خالی میبینم نیم نگاهی به برخی ایده ها و راه کارهاییه که به وفورو و در سطح بسیار بالایی در قطعات کلاسیک دیده میشه.
برای نمونه عرض میکنم کار زیبای شما در تنالیته دو مینور شروع، ادامه و خاتمه پیدا میکنه بدون هیچ مدولاسیونی. البته این واقعیت قابل درکه که اگه این کارو میکردید شاید به شما خرده میگرفتن که کاری غیر عادی رو ارائه دادید ولی این یک شکست نیست بلکه یک موفقیته. من به ذهن آماتورم اینطور رسید که چقدر خوب بود موسیقی پیش درآمد در می بمل ماژور نوشته میشد. می بمل جاییه که وکال از اونجا شروع میشه و ذهن شنونده رو متوجه اون میکنه . موسیقی بعد با فواصل دیسونانس در فضایی ناپایدار بکمک آکوردهای مینور 9 ادامه پیدا میکنه تا شنونده در انتظار حل شدن فضای ناپایدار در یک کنسونانس مثل دو مینور لحظه شماری کنه (میشد قبلش به سل مینور رفت) و وکال از درجه دوم همین گام شروع کنه و موسیقی با همین پیچ و تاب ها ادامه پیدا کنه.
این فقط یک ایدست. میتونستید در اواسط آهنگ حتی وزن 4/4 رو به مثلا 4/2 تغییر بدید سپس به 4/4 برگردید و یا ایده های بیشتری رو میتونستید با وسعت بخشیدن به دینامیک صوتی(کرشندوها و دیکرشندوها با وسعت بیشتر) ارکستر مثلا بکمک قوت بیشتر بخشیدن به صدای بادی برنجی ها تجربه کنید و یا نقش بیشتری به ویلسل و کنترباس ها بدید.
و در پایان این رو صادقانه عرض میکنم این کار هرچند با صداهای سمپل شده ساخته شده، ولی غنی تر از بسیاری از کارهای پاپ مربوط اسم های بزرگه.

با تشکر از شما دوست گرانقدرم.

alone_composer
Saturday 29 May 2010, 11:09 PM
سلام دوست من جناب امیدوار عزیز
کار زیباتون رو چند بار گوش دادم کار بسیار خوبی بود ولی دوست خوبم، من از سبک پاپ هیچ نمیدونم و اصولا نقد و بررسی یک قطعه پاپ از منظر قوانین کلاسیک کاری اشتباه و غیر فنیه خصوصا از طرف بنده که این سبک رو تنها در جایی میشنوم که دوست دیگه ای درحال گوش دادن به اون باشه.
ولی بهرحال نکاتی به ذهن حقیر رسید که فکر کردم گفتنش حداقل بهتر از نگفتنش باشه:
بنظرم یک هنرمند آهنگساز که شما باشید رسالتی بسیار بزرگتر از تنها ساخت آهنگ و به قولی کمپزوسیون صداها داره. و اون تغییر و مدیریت ذائقه موسقیایی شنونده و حرکت دادن اون بسمت موسیقی درست تر و غنی تره، خصوصا اگه راجع به پاپ صحبت کنیم که رنج وسیعی از شنونده های نچندان آشنا به موسیقی رو در بر میگیره، آهنگساز رسالتی سنگینتر داره.
من هم خب مثله بسیاری از افراد دورو ورم پر از موسیقی پاپ سطح بالا و پایینه ولی چیزی که بنده بسیار جای اون رو خالی میبینم نیم نگاهی به برخی ایده ها و راه کارهاییه که به وفورو و در سطح بسیار بالایی در قطعات کلاسیک دیده میشه.
برای نمونه عرض میکنم کار زیبای شما در تنالیته دو مینور شروع، ادامه و خاتمه پیدا میکنه بدون هیچ مدولاسیونی. البته این واقعیت قابل درکه که اگه این کارو میکردید شاید به شما خرده میگرفتن که کاری غیر عادی رو ارائه دادید ولی این یک شکست نیست بلکه یک موفقیته. من به ذهن آماتورم اینطور رسید که چقدر خوب بود موسیقی پیش درآمد در می بمل ماژور نوشته میشد. می بمل جاییه که وکال از اونجا شروع میشه و ذهن شنونده رو متوجه اون میکنه . موسیقی بعد با فواصل دیسونانس در فضایی ناپایدار بکمک آکوردهای مینور 9 ادامه پیدا میکنه تا شنونده در انتظار حل شدن فضای ناپایدار در یک کنسونانس مثل دو مینور لحظه شماری کنه (میشد قبلش به سل مینور رفت) و وکال از درجه دوم همین گام شروع کنه و موسیقی با همین پیچ و تاب ها ادامه پیدا کنه.
این فقط یک ایدست. میتونستید در اواسط آهنگ حتی وزن 4/4 رو به مثلا 4/2 تغییر بدید سپس به 4/4 برگردید و یا ایده های بیشتری رو میتونستید با وسعت بخشیدن به دینامیک صوتی(کرشندوها و دیکرشندوها با وسعت بیشتر) ارکستر مثلا بکمک قوت بیشتر بخشیدن به صدای بادی برنجی ها تجربه کنید و یا نقش بیشتری به ویلسل و کنترباس ها بدید.
و در پایان این رو صادقانه عرض میکنم این کار هرچند با صداهای سمپل شده ساخته شده، ولی غنی تر از بسیاری از کارهای پاپ مربوط اسم های بزرگه.

با تشکر از شما دوست گرانقدرم.

دوست و سرور گرامی جناب امیر سلام و درود بر شما و سپاس از بابت نظرات خوبتان.

اما در این مورد با اجازه شما چند نکته به ذهنم رسید که عرض خواهم کرد:

ابتدا در مورد رسالت یک آهنگساز باید بگویم که به شدت هم نظریم!. فکر می کنم تمام دوستانی که در اینجا با بنده حقیر آشنا هستند می دانند که دغدغه من در ساخت آهنگ همیشه همین بوده که در حد توان ناچیزم سطح درک و دانش شنوندگان را بالاتر ببرم و در این راه به هیچ عنوان تعارف و خود سانسوری ندارم.
اما در مورد پاپ!!
من مقداری نسبت به این شیوه سبک بندی معترض هستم. بنده خودم به عنوان یک مدرس بسیار ناچیز هارمونی کلاسیک کنترپوان و ارکستراسیون عاشق موسیقی کلاسیک هستم. اما عمیقا نسبت به "کلمه پاپ" آلرژی پیدا کرده ام. قطعه ای در سبک ارکسترال نوشته میشود. تمام بافت ارکستر دربرگیرنده خانواده های اصلی سازهای ارکسترال هستند ولی فقط به صرف اینکه آهنگساز و تنظیم کننده اثر تشخیص داده در این قطعه درامز نیز لازم است ناگهان اسم سبک عوض می شود و می شود پاپ!!! و بعد گفته می شود که نمی توان با معیارهای موسیقی کلاسیک یک اثر پاپ را سنجید! اینجا دیگر اصلا مهم نیست که آهنگساز در تمام بافت هارمونی خود مراقب تمام قوانین نظیر عدم وجود اکتاو و پنجم موازی و حل آکوردهای سونت (فاصله شیطانی) ، ششم افزوده و ... بوده است. دیگر اصلا صحبتی نمی شود از اینکه در این اثر کادانس جملات و فرمول های هارمونیک چگونه بوده است، از آکوردهای غرضی و آلتراسیون ها چقدر بهره گرفته شده از باس های کروماتیک. از حرکت های باس پله ای و تقابل های رنگ آمیزی دیزالو ها و سایر نکات ارکستراسیون حرفی به میان نمی آید از تلفیق و تقطیع دقیق شعر و موسیقی حرفی گفته نمی شود ... و به خاطر همان درام کل اثر زیر سوال و مهر (پاپ بودن) می رود!

اینجاست که باید پرسید آیا آهنگساز مجاز به استفاده از رنگ های دلخواهش نیست؟ و اگر چنین کرد مهر پاپ به کارش خواهد خورد و با این مهر دیگر نمی توان این کار را با معیارهای موسیقی کلاسیک بررسی کرد؟ فقط به خاطر همان درامز؟

فکر نمی کنم این موضوع چندان درست و عادلانه باشد.

در مورد مدولاسیون صد البته من عاشق مدولاسیون هستم و برعکس آنچه گفتید اصلا هم مهم نیست که به خاطر مدولاسیون مورد سرزنش و خورده گرفتن دیگران باشم و یا نه چون من برای خوش آمد دیگران آهنگ نمی سازم. بلکه برعکس در کارهای دیگر من مدولاسیون های بسیاری وجود دارد در این کار که به کمک دوست عزیزم خسرو مشعوف نازنین ساخته و تنظیم شده به غیر از کادانس پلاگال و سوم پیکاردی در آخر قطعه که فضای کار را به ماژور سوق می دهد، نیاز دیگری به مدولاسیون با توجه به این شعر حس نشد.

باز هم از بابت لطفی که به من داشتید و وقتی که برایم گذاشتید و پاسخم را دادید از شما دوست فرزانه و عزیز بی نهایت سپاسگزارم.

محمد امیدوار تهرانی 8/3/1389

alone_composer
Thursday 9 September 2010, 11:01 PM
دوستان عزیز و گرامیم بعد از غیبتی طولانی درودی دگر بار بر شما.

بعد از شنیدن نظرات خوب شما بزرگواران قطعه جدید دیگری را ساخته ایم و بنده آن را خوانده ام که تمام این مدت درگیر ساخت و ویرایش آن بودیم.

نام این اثر "رویای زیبا" است و به زودی آن را برای دانلود خواهم گذاشت امیدوارم همانطوری که در مورد این قطعه (تمنا) نسبت به بنده لطف داشته اید و مرا از نظرات خوبتان بهره مند ساخته اید در مورد قطعه رویا نیز با نظرات سازنده و خوبتان بنده حقیر را یاری بفرمائید.

با سپاس و قدر دانی بی انتها از همه شما عزیزان.