لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: مجموعه آموزشی "دستور سنتور"

Razoniaz آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    2006
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    1,946
    4,151 بار تشکر شده در 1,000 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Razoniaz on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 112/2
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    18

مدال های دریافت شده

پیش فرض مجموعه آموزشی "دستور سنتور"

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام دوستان
    در مدت زمانی که در خدمت شما و دیگر عزیزان در سایت نت آهنگ و یا گوشه و کنار دیگر این دنیای بزرگ مجازی بوده ام، متوجه شدم که بسیاری از هنرجویان عزیز سنتور علیرغم عشق و علاقه وافر به موسیقی و ساز زیبای سنتور، گاه در میان راه ایستاده اند و از ادامه راه به ژرفای دنیای موسیقی و نوازندگی بازمانده اند. علت این امر نه نبود عظم و اراده و نه نبود عشق و علاقه است، بلکه علت اصلی هنرآموزانی هستند که آنگونه که باید و شاید راه را به این هنرجویان ننموده اند و از ارائه مطالبی که نیاز است به هنرجو گفته شود یا ناتوان بوده اند و یا کوتاهی کرده اند.

همانطور که میدانید استاد عزیزمان زنده یاد فرامرز پایور کتاب „دستور سنتور” را برای هنرجویان مبتدی تهیه و تدوین کردند که هنوز بعد از گذشت بیش از پنجاه سال مهمترین منبع برای هنرجویان مبتدی سنتور می باشد. باتوجه به اینکه محدودیت کتاب اجازه ارائه توضیحات بیش از اندازه را نمی داد، استاد پایور مبنا را بر این گذاشتند که هنرآموزان مطالب مهم و اساسی را به هنرجویان ارائه نمایند.
    ولی افسوس و صد افسوس که بسیاری از هنرآموزان آنگونه که باید و شاید به این کتاب عظیم ارج ننهادند و دین خود را درخصوص ارائه مطالبی که بایست ارائه می نمودند، ادا نکردند. لذا نتیجه این شد که هنرجویان عزیز این کتاب را پشت سر می نهند در حالی که هنوز درک صحیحی از مبانی موسیقی و تکینکهای نوازندگی ندارند. اکثر آنها این کتاب را به اتمام رسانده اند درحالی که حتی با ساده ترین مبانی موسیقی ایرانی مانند دستگاه، آواز، انواع میزانها و ... و همچنین تکنیکهای مهم نوازندگی مانند ریزها و تکیه ها ناآشنا هستند.
    باتوجه به مسائلی که عرض نمودم و همچنین باتوجه به اینکه گاها با عزیزانی صحبت کرده ام که عشقشان موسیقی و سنتور است ولی متاسفانه به خاطر شرایط زندگی و یا عدم دسترسی به مدرس، امکان شرکت در کلاسهای موسیقی را نداشته اند، تصمیم گرفتم مجموعه آموزشی ای در خصوص کتاب دستور سنتور تهیه نمایم. در این مجموعه ابتدا مطالب مورد نیازی که هنرجو باید درخصوص تئوری موسیقی بداند را به اختصار توضیح داده ام، سپس در بخش بعد مطالبی در خصوص ساز سنتور و نکات عملی مربوط به سنتور نوازی ارائه کرده ام و در آخر قطعات کتاب وزین „دستور سنتور” را مورد بررسی قرار داده ام و علاوه بر اجرای آن توضیحاتی را که مورد نیاز بوده تا هنرجو از درس برداشت کند را آورده ام.

در جای جای این مجموعه از انواع تستها استفاده نموده ام تا هنرجو از یادگیری مطالب اطمینان یابد همچنین از کلیپهای زنده یاد استاد پایور نیز در مجموعه استفاده نموده ام تا علاوه بر نکات آموزشی، نوای روحانی ساز ایشان انگیزه بخش هنرجویان باشد. در برخی از موارد هم تحقیق و تفحص را درخصوص برخی مطالب به عهده هنرجو گذاشته ام که مطمئنا پیگیری این تحقیقها هنرجو را در درک هرچه بهتر موسیقی ایرانی یاری خواهد نمود. تهیه این مجموعه واقعا زمان و انرژی زیادی برد ولی خوشحالم که بالاخره به پایان رسید و توانستم گامی هرچند کوچک در راستای آموزش این ساز زیبا برداردم.

درآخر متذکر می شوم که باتوجه به اینکه این نسخه اول مجموعه است بدون شک اشکالاتی دارد که در برخی موارد مربوط به سواد اندک من از موسیقی است و در موارد دیگر سواد اندک من از نرم افزار و کامپیوتر، به هرحال خواهشمندم هرجا ایراد یا اشکالی یافتید حتما از طریق ایمیلی که در خود نرم افزار ذکر نموده ام و یا در همین تاپیک عنوان فرمایید تا آن را برطرف نمایم و نسخه های بعدی این مجموعه عاری از اینگونه اشکالات باشد.

از اینکه تحمل کردید و این متن طولانی را خواندید سپاسگزارم. در آخر یادآور می شوم که حجم کل این مجموعه حدود 168 مگابایت می باشد که برای راحتی دانلود به سه قسمت تقسیم شده است. این سه فایل را در یک مکان دانلود کنید و سپس فایل Santur. zip را Extract نمایید (لطفا برای این کار از نرم افزار WinRar استفاده نمایید [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]) فایلها در فولدری به نام Santur ذخیره می گردند. لطفا نام این فولدر را عوض نکنید. در داخل این فولدر فایلی تحت عنوان Santur. htm وجود دارد که با اجرای آن به برنامه دسترسی خواهید داشت. لازم به ذکر است برای اجرای این مجموعه باید Flashplayer نسخه 9 به بالا بر روی اکسپلورر شما نصب باشد. این نرم افزار معمولا به طور پیش فرض بر روی اکسپلوررهای Firefox و یا Internet Explorer نصب است ولی اگر نبود می توانید آن را به صورت مجانی از اینترنت دریافت نمایید.
    هرگونه اشکالی در دانلود و یا اجرای برنامه داشتید را حتما ذکر نمایید تا راهنمایی نمایم.
    شاد باشید و سربلند.

دانلود مجموعه:
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

نمونه ای از تصاویر مربوط به این مجموعه آموزشی را در زیر می توانید مشاهده نمایید:

ویرایش توسط Razoniaz : Friday 2 August 2013 در ساعت 10:33 AM
    فقر شب را بی غذا به سر بردن نیست،فقر روز را بی اندیشه به سر کردن است!

2. 9 کاربر برای این پست از Razoniaz تشکر کرده اند:

3. # ADS

mary1510 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    31304
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    362
    262 بار تشکر شده در 117 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    14

جناب دانشمند ؛ برای کلیه زحماتی که درراه پیشرفت موسیقی ایران عزیز متحمل می شوید از شما تشکر می کنیم .
    اما قسمت سوم را که دانلود میکنم با پسوند (z02) دانلود شده وپس از این که فایل قسمت اول را اکسترکت کردم فایلی را که فرمودید ایجاد شد ولی خالی است. لطفا راهنمایی فرمایید . متشکرم

5. 2 کاربر برای این پست از mary1510 تشکر کرده اند:

Razoniaz آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    2006
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    1,946

شبکه های اجتماعی من

Add Razoniaz on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    18

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط mary1510 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    جناب دانشمند ؛ برای کلیه زحماتی که درراه پیشرفت موسیقی ایران عزیز متحمل می شوید از شما تشکر می کنیم .
    اما قسمت سوم را که دانلود میکنم با پسوند (z02) دانلود شده وپس از این که فایل قسمت اول را اکسترکت کردم فایلی را که فرمودید ایجاد شد ولی خالی است. لطفا راهنمایی فرمایید . متشکرم
    سلام دوست عزیزم
    سپاسگزارم از شما. احتمالا باتوجه به اینکه فایلها توسط برنامه Winrar فشرده شدند برای باز کردن اونها هم باید از همین برنامه استفاده بشه. [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]و روی کامپیوتر خودتون نصب کنید پس از نصب روی فایل Santur. zip راست کلیک کنید و گزینه Extract here را انتخاب کنید. لطفا اگر بازهم مشکلی بود حتما اطلاع بدید. ممنونم از شما.

7. 4 کاربر برای این پست از Razoniaz تشکر کرده اند:

pooriaakbari1989 آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    34196
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    1,548
    1,051 بار تشکر شده در 378 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    6 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 96/1
    Given: 175/0
    میزان امتیاز
    14

جناب رازونیاز خیلی نرم افزار خوبی بود... خصوصا اون فیلم هایی که از استاد پایور گذاشته بودید جذابیت نرم افزار رو خیلی زیاد کرده بود... من تقریبا همه نرم افزار رو چک کردم... مشکلی ندیدم و خیلی هم خوب اجرا شد... داشتم به کارهایی که در مورد ساز سنتور کردید فکر میکردم:اجرای کامل دستور سنتور-اجرای کامل ردیف دوره ابتدایی-ساختن این نرم افزار عالی و شروع اجرای ردیف استاد صبا... خواستم بگم شاید اونطوری که شایسته هست از شما تقدیر نشده اما مهم نیت کاره و به نظر من با همین کارهاست که یه ساز رشد میکنه... من مطمئنم خیلی ها هستن که دارن از میوه درختی که کاشتید استفاده میکنند و این ساز رو با کیفیت تر از قبل یاد میگیرند... همین که کاری به این بزرگی به صورت خودجوش انجام شده جای کلی شکر و سپاس داره... براتون آرزوی موفقیت در راه بزرگی که شروع کردین رو دارم :)
    هر گرفتار که در بند تو می نالد زار***می برد حسرت صیدی که گرفتار تر است

9. 5 کاربر برای این پست از pooriaakbari1989 تشکر کرده اند:

Razoniaz آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    2006
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    1,946

شبکه های اجتماعی من

Add Razoniaz on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    18

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط pooriaakbari1989 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    جناب رازونیاز خیلی نرم افزار خوبی بود... خصوصا اون فیلم هایی که از استاد پایور گذاشته بودید جذابیت نرم افزار رو خیلی زیاد کرده بود... من تقریبا همه نرم افزار رو چک کردم... مشکلی ندیدم و خیلی هم خوب اجرا شد... داشتم به کارهایی که در مورد ساز سنتور کردید فکر میکردم:اجرای کامل دستور سنتور-اجرای کامل ردیف دوره ابتدایی-ساختن این نرم افزار عالی و شروع اجرای ردیف استاد صبا... خواستم بگم شاید اونطوری که شایسته هست از شما تقدیر نشده اما مهم نیت کاره و به نظر من با همین کارهاست که یه ساز رشد میکنه... من مطمئنم خیلی ها هستن که دارن از میوه درختی که کاشتید استفاده میکنند و این ساز رو با کیفیت تر از قبل یاد میگیرند... همین که کاری به این بزرگی به صورت خودجوش انجام شده جای کلی شکر و سپاس داره... براتون آرزوی موفقیت در راه بزرگی که شروع کردین رو دارم :)
    اختیار دارید پوریا جان. شما به بنده لطف دارین. همین که در این سایت دوستان خوبی مثل شما و دیگر عزیزان را دارم برای من بزرگترین تقدیره. آرزوم همیشه این بوده که در راه آموزش موسیقی ایرانی گام بردارم و خوشحالم که گامهایی هرچند کوچک در این راه برداشته ام.

11. 4 کاربر برای این پست از Razoniaz تشکر کرده اند:

b_shahri آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    72468
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    54
    12 بار تشکر شده در 8 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow b_shahri On Twitter Add b_shahri on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلام من هر سه رو دانلود کردم 2 تا فایل zip هست و یه فایل به اسم z02 وقتی اکسترکت میکنم خطا میده

13. کاربران زیر از b_shahri به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Razoniaz آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    2006
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    1,946

شبکه های اجتماعی من

Add Razoniaz on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    18

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط b_shahri [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام من هر سه رو دانلود کردم 2 تا فایل zip هست و یه فایل به اسم z02 وقتی اکسترکت میکنم خطا میده
    سلام دوست عزیز سه تا فایل هستند به نامهای santur. zip ، santur. z01 و santur. z02 هر سه فایل باید در یک فولدر یا مسیر دانلود شوند سپس روی فایل Santur. zip راست کلیک کنید و گزینه Extract here را کلیک کنید (دقت کنید حتما نرم افزار WinRar را داشته باشید). اگر باز هم مشکلی پیش آمد بفرمایید تا راهنمایی کنم.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط b_shahri [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوست عزیز سه تا فایل هستند به نامهای santur. zip ، santur. z01 و santur. z02 هر سه فایل باید در یک فولدر یا مسیر دانلود شوند سپس روی فایل Santur. zip راست کلیک کنید و گزینه Extract here را کلیک کنید (دقت کنید حتما نرم افزار WinRar را داشته باشید). اگر باز هم مشکلی پیش آمد بفرمایید تا راهنمایی کنم.

15. کاربران زیر از Razoniaz به خاطر این پست تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)