لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 33 به 43 از 43

موضوع: نقد و بررسی نوازندگان تار

rahim_nikzad550 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33438
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    2
    145 بار تشکر شده در 53 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    14

0 Not allowed! Not allowed!
    درود،
    بزرگترین نمونه این خدمات کتابهای آموزشی استاد هست که در این مدت چاپ شده...
    کارهای شنیداری زیادی هم هستن که استاد انجام داده... این همه کنسرت و کاست که هرکدومش یه دنیاییه (من از کار دلشدگان خیلی خوشم میاد)...
    اگه بخایم اینجوری نظر بدیم باید یکی دو تا نوازنده دیگه هم بیان وسط تا با هم مقایسه بشن... البته با رعایت ادب و ااحترام...

2. 2 کاربر برای این پست از rahim_nikzad550 تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    15

کاملا موافقم...
    الان دیروقته... در فرصت مناسب منم نظرمو میگم
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

4. 2 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

کسی نمیخواد این تاپیک رو راه بندازه؟ بحثای جالبی ممکنه پیش بیاد
    نظرتون با این چیه که استاد علیزاده زیاد از سیم بم استفاده میکنه و برعکس آقای ساکت خییلی شلوغ ساز میزنه... آرپژ های زیاد ... خراش ها... و غیره
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

6. 3 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    69656
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    10
    7 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

با عرض سلام خدمت دوستان با احترام به تمام اساتید من از ساز استاد شریف مست می شم و از ساز استاد شهناز لذت می برم . اما در مورد استاد ساکت باید بگم ایشون روش خودشون رو دارن به نظر من یکی از راههای معرفی ساز تار و توانایی های اون به کشورهای دیگه اینکه آهنگهای خودشون را با این ساز اجرا کنی که باعث میشه علاقمندانی در کشورهای دیگه هم این ساز پیدا کنه اما روح ایرانی جملات ایرانی می خواد.

bambos آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    57823
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    13
    13 بار تشکر شده در 7 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

خالی بودن قطعات از تکنیک های زیبا شناسی مانند پنجه کاری ها ، اشاره ها ، تکیه ها ، کندن ها و . . . نقدی ست که بر ساکت میتوان گرفت، به همین خاطر ایشان در کارهای ارکستری و تلفیقی بسیار قوی تر عمل می کند (برای نمونه نوازندگی ایشان در آلبوم زیبای یادگار خون سرو و ارکستر ملی با آواز سالار عقیلی) در عوض از لحاظ سرعت و پرده گردانیدن بسیار توانا عمل می کند

اما اینکه ما توقع داشته باشیم همه نوازندگان تار در یک دایره ی شناخته شده به فعالیت بپردازند اشتباهه

seyyed97 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    71389
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    89
    61 بار تشکر شده در 35 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 12/0
    Given: 4/0
    میزان امتیاز
    12

با درود به تمامی دوستان و عزیزان علی الخصوص خشایار جان که این مبحث رو راه انداخت تا فتح بابی شود برای دوستداران موسیقی ایرانی
    به نظر بنده حقیر هر دلی نگاری را می پسندد
    بله هر کسی از سبکی و راه و روشی برای موسیقی برای خودش جستجو می نماید و اون رو ادامه میدهد حال چه راه و روش ساکت باشد و یا خداوند گار تار حضرت استاد جلیل شهناز و یا اساتیدی همچون ظریف و شریف و ... در اصل من و تو هستیم که راه و طریقه آنان را انتخاب و دنبال میکنیم در اصل می بایست ما سعی کنیم با درس گرفتن از تمامی اساتید نام برده شده در تاپیک کسب تجربه نموده و بیاییم نواقص را حذف و محاسن را تقویت و تلفیق نماییم و بهترین را ارائه بدهیم
    بله استاد ساکت شاید بی حس و ... نوازندگی کنه ولی پرشهای روی دسته ساز رو انصافا بسیار متبحر انجام میده
    حضرت استاد شهناز بسیار ملیح و دلنشین ساز میزدنند غرق در زیبایی موسیقی(خدایش رحمت کند)
    استاد هوشنگ ظریف چنان تار میزنند که هیچگونه حرکتی از انگشتان ایشون نمی توانی حس کنی بسیار آرام و دلنشین
    استاد فرهنگ شریف با جان و روح شنونده بازی می کنه
    استاد علیزاده خوب ساز میزنه ولی شلوغه برای درک نیاز به تبحر زیادی داره و...
    از اینکه وقت دوستان رو گرفتم عذر خواهی می نمایم

10. کاربران زیر از seyyed97 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    109503
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    86
    102 بار تشکر شده در 35 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 22/1
    Given: 3/0
    میزان امتیاز
    10

البته من جسارت می کنم که در میان اساتید عزیز نظر میدم، چون خیلی بی تجربه ام.
    برای همین صرفا به عنوان شنونده نظر میدم.

به نظر من کاری که استاد ساکت در مورد نواختن قطعات کلاسیک کردن، اصلا و ابدا بی ارزش و یا کم ارزش نیست.
    چون اولا به دنیا نشون دادن که ساز تار چنین قابلیتی داره که قطعا موجب توجه جهانی بیشتر به ساز تار میشه.
    دوما خیلی از جوانان این سرزمین رو جذب ساز تار (و سه تار) کردند که خودش یه کار بزرگه به نظر من.

اما، ترجیح شخصی بسیاری از علاقه مندان به موسیقی ایرانی و از جمله خودم، این هست که قطعات ایرانی
    لطیف تر، با مکث های بیشتر نواخته بشه. تفسیر من این هست که نوازنده باید با سازش طنازی کنه تا ساز هم با طنازی جوابشو بده.
    مثل عاشق و معشوق. اون موقع هست که شنونده موسیقی سنتی ایرانی، مست میشه .
    من در مورد تار نمیتونم مثال خاصی بزنم برای این چیزی که گفتم، چون زیاد تار گوش نمیدم.
    اما در مورد سه تار، کارهای استاد عبادی، واقعا مست کنندست. چون اینقدر لطافت و ظرافت در کارهای ایشون ادم میشنوه که مست نشدن غیر ممکنه.

آقای ساکت از این لحاظ، اصلا باب میل شنونده موسیقی ایرانی نیست. و این یه ضعف برای نوازنده موسیقی سنتی ایرانی هست.
    به نظر من نمیشه اسم این رو سبک گذاشت. چون وقتی من دارم موسیقی سنتی ایرانی می زنم، باید شنونده موسیقی سنتی ایرانی از کار من لذت ببره. و وقتی که به نظر قریب به اتفاق این شنوندگان، کار من لذت بخش نیست. پس یه جای کارم می لنگه.
    نمیتونم بگم سبک من اینطوریه که هیشکی لذت نبره.
    درمورد قطعات کلاسیک، اینکه ایشون تونسته باب میل شنونده کلاسیک ساز بزنه، باید شنوندگان کلاسیک نظر بدن که من جزء این شنوندگان نیستم.

و اما استاد علیزاده دوست داشتنی
    من فکر می کنم، استاد علیزاده در حدی که من شنیدم نواخته هاشون، از لحاظ حسی یکنواخته.
    یعنی حسی که در همه کارهای ایشون هست، تا حد زیادی یکسانه. اگر چه حسش زیباست و باب میل شنونده موسیقی ایرانی.
    و این به نظر من بزرگترین ایراد ایشون هست.
    شلوغی هایی که ایشون در صدای ساز ایجاد می کنن هم، به نظر من زیبا و شنیدنی هستند.

جذابترین نکته در استاد علیزاده برای من، اینه که یه ارامش بسیار زیبایی در ساز زدن ایشون هست که برای من همیشه حیرت انگیزه. یعنی وقتی کارهای ایشون رو گوش می کنم، احساس می کنم این ادم، ذره ای نارامی در وجودش نیست. واقعا عجیب منتقل می کنه استاد علیزاده این ارامش رو.

hl1360 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    43121
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    41
    10 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

من به شخصه با صدای ساز استاد لطفی و آواز استاد شجریان عشق موسیقی ایرانی شدم.
    اساتید دیگه مثل شهناز،علیزاده و بخصوص فرهنگ شریفم دوست دارم اما به نظرم حسی رو که استاد لطفی به آدم منتقل میکنه هیچ کس دیگه ای نمیکنه. بخصوص تو کارهای قدیمشون مثل عشق داند که کل آلبوم رو با یک تار و دیگه هیچ در آورده. عالیه عالی. یا معمای هستی یا ...
    من چند باری هم خدمتشون رسیدم،یه خصوصیت دیگه ای که داشتن،رو راست و رک بودن،دورو و ... نبودن.
    مثلا یه بار بحثی شد راجع به استاد شجریان،همه میدونیم که با هم این اواخر مشکل داشتن،کلی از خاطرات جوونیهاشون گفت،که به هم حتی میگفتن داداش و ... بعد انتقاد و دست آخر گفت با همه این حرفها صداش یه استثناست. مثل ا. ن نمیاد.
    حالا الان خیلیها رو میبینی که تو رو با هم خوبن اما پشت سر میکوبن. به نظرم این حس خوبی که از ساز منتقل میشه،از خود نوازنده،از دل و ذات اون نشات میگیره.

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط bambos [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خالی بودن قطعات از تکنیک های زیبا شناسی مانند پنجه کاری ها ، اشاره ها ، تکیه ها ، کندن ها و . . . نقدی ست که بر ساکت میتوان گرفت، به همین خاطر ایشان در کارهای ارکستری و تلفیقی بسیار قوی تر عمل می کند (برای نمونه نوازندگی ایشان در آلبوم زیبای یادگار خون سرو و ارکستر ملی با آواز سالار عقیلی) در عوض از لحاظ سرعت و پرده گردانیدن بسیار توانا عمل می کند

اما اینکه ما توقع داشته باشیم همه نوازندگان تار در یک دایره ی شناخته شده به فعالیت بپردازند اشتباهه
    این نقدی که میفرمایید شاید زیاد بر ایشون وارد نباشه... چون من از نزدیک دیدم که چطوری و به چه شدتی از این تکنیک ها استفاده میکنه... من پیشنهاد میکنم آلبوم : رقص انگشتان... رو گوش کنید که تکنوازی سه تار هست... و ببینید چطوری اون قطعه ی افشاری رو زیبا اجرا میکنه

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed8624 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    البته من جسارت می کنم که در میان اساتید عزیز نظر میدم، چون خیلی بی تجربه ام.
    برای همین صرفا به عنوان شنونده نظر میدم.

به نظر من کاری که استاد ساکت در مورد نواختن قطعات کلاسیک کردن، اصلا و ابدا بی ارزش و یا کم ارزش نیست.
    چون اولا به دنیا نشون دادن که ساز تار چنین قابلیتی داره که قطعا موجب توجه جهانی بیشتر به ساز تار میشه.
    دوما خیلی از جوانان این سرزمین رو جذب ساز تار (و سه تار) کردند که خودش یه کار بزرگه به نظر من.

اما، ترجیح شخصی بسیاری از علاقه مندان به موسیقی ایرانی و از جمله خودم، این هست که قطعات ایرانی
    لطیف تر، با مکث های بیشتر نواخته بشه. تفسیر من این هست که نوازنده باید با سازش طنازی کنه تا ساز هم با طنازی جوابشو بده.
    مثل عاشق و معشوق. اون موقع هست که شنونده موسیقی سنتی ایرانی، مست میشه .
    من در مورد تار نمیتونم مثال خاصی بزنم برای این چیزی که گفتم، چون زیاد تار گوش نمیدم.
    اما در مورد سه تار، کارهای استاد عبادی، واقعا مست کنندست. چون اینقدر لطافت و ظرافت در کارهای ایشون ادم میشنوه که مست نشدن غیر ممکنه.

آقای ساکت از این لحاظ، اصلا باب میل شنونده موسیقی ایرانی نیست. و این یه ضعف برای نوازنده موسیقی سنتی ایرانی هست.
    به نظر من نمیشه اسم این رو سبک گذاشت. چون وقتی من دارم موسیقی سنتی ایرانی می زنم، باید شنونده موسیقی سنتی ایرانی از کار من لذت ببره. و وقتی که به نظر قریب به اتفاق این شنوندگان، کار من لذت بخش نیست. پس یه جای کارم می لنگه.
    نمیتونم بگم سبک من اینطوریه که هیشکی لذت نبره.
    درمورد قطعات کلاسیک، اینکه ایشون تونسته باب میل شنونده کلاسیک ساز بزنه، باید شنوندگان کلاسیک نظر بدن که من جزء این شنوندگان نیستم.

و اما استاد علیزاده دوست داشتنی
    من فکر می کنم، استاد علیزاده در حدی که من شنیدم نواخته هاشون، از لحاظ حسی یکنواخته.
    یعنی حسی که در همه کارهای ایشون هست، تا حد زیادی یکسانه. اگر چه حسش زیباست و باب میل شنونده موسیقی ایرانی.
    و این به نظر من بزرگترین ایراد ایشون هست.
    شلوغی هایی که ایشون در صدای ساز ایجاد می کنن هم، به نظر من زیبا و شنیدنی هستند.

جذابترین نکته در استاد علیزاده برای من، اینه که یه ارامش بسیار زیبایی در ساز زدن ایشون هست که برای من همیشه حیرت انگیزه. یعنی وقتی کارهای ایشون رو گوش می کنم، احساس می کنم این ادم، ذره ای نارامی در وجودش نیست. واقعا عجیب منتقل می کنه استاد علیزاده این ارامش رو.

نکته ای که توجه ام رو جلب میکنه اینه که... کیوان ساکت حدود 15 تا آلبوم داره... و فقط دو تا از اون آلبوم ها اجرای قطعات کلاسیک هستند...
    اما اکثر افراد ایشون رو به عنوان نوازنده ی قطعات کلاسیک میشناسن...
    گویا بقیه کارهای ایشون رو نشنیدن اصلا

14. 2 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    109503
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    86
    102 بار تشکر شده در 35 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 22/1
    Given: 3/0
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط r_a_m_i_n [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    نکته ای که توجه ام رو جلب میکنه اینه که... کیوان ساکت حدود 15 تا آلبوم داره... و فقط دو تا از اون آلبوم ها اجرای قطعات کلاسیک هستند...
    اما اکثر افراد ایشون رو به عنوان نوازنده ی قطعات کلاسیک میشناسن...
    گویا بقیه کارهای ایشون رو نشنیدن اصلا
    من اصلا منظورم این نبود که ایشون فقط کلاسیک زده و اصلا هم همچین حرفی نزدم. نمیدونم چرا این تصور برای شما ایجاد شد. در مورد البوم هاشون هم من 3 یا 4 تا البوم از ایشون گوش دادم که یکی کلاسیک بوده.

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed8624 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من اصلا منظورم این نبود که ایشون فقط کلاسیک زده و اصلا هم همچین حرفی نزدم. نمیدونم چرا این تصور برای شما ایجاد شد. در مورد البوم هاشون هم من 3 یا 4 تا البوم از ایشون گوش دادم که یکی کلاسیک بوده.
    شما رو عرض نکردم.. کلی گفتم .. که بعضی از افراد شهرت ایشون رو فقط و فقط یخاطر کارهای کلاسیک ایشون میدونن... اگر اینگونه بود: ایشون بارها و بارها دعوت به داوری در جشنواره ها و گزینش های امتحان مربیگری برای هنرجویان نمیشد...

17. کاربران زیر از r_a_m_i_n به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)