لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 33 به 45 از 45

موضوع: -نظر شما ؟؟؟ ساز ابداعی جدید کیهان کلهر به نام شاه کمان

Avazekhan آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    20689
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    1,647
    2,211 بار تشکر شده در 757 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    15

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dr Shahab [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ببخشید من نظرات و صحبتهای بچه ها رو خوندم .
    می خواستم نظر خودم و بگم ...
    اول یه سوال دارم چرا خیلی کمتر شده جوونایی که میرن سراغ موسیقیه سنتی ؟!
    منظورم با اوناییه که با دیدن و شنیدن کار های خارجی سنتی و ول میکنن؛ نه با اونایی که از بچگی تو خونوادشون مرسوم بوده و موسیقی سنتی جز میراث خونوادگیشونه ...
    فکر می کنید چرا ؟ جواب معلومه:
    به خاطر قدیس کردن نام افراد قدیمی موسیقی
    ایشون همچین نام استاد جلیل شهناز رو گفتن من تنم لرزید ... نمیگم بی احترامی به شخصیت این افراد بشه:
    جواب سوال و فهمیدین؟ درسته .. ترس... ترس
    منه جوون چرا رفتم تو موسیقی کوبه ای درامز . حالا علاقه و اینا بماند...
    چون فکر میکنم تا این افراد هستن من هیچ وقت استاد نمی شم و هیچ موقع نمی تونم حرفی برای گفتن داشته باشم ...
    استاد مگه شاخ و دم داره من حرف digilap e عزیز رو قبول دارم...
    تعصب و بزارید کنار .. اول یه کاری و ببینید بعد دربارش نظر بدید ؛تا وقتی این حرفا باشه ما به هیچ جا نمیرسیم برای چی نباید بگیم کامکارا استاد هستند ؟؟؟!!!
    چرا نیستند؟؟
    از اون عزیزی که گفت بقیه استاد نیستند ولی اون چند نفری که گفت استاد هستند (من یه سوال دارم) ؟؟؟؟
    می تونه برام مشخصات استاد و نام ببره؟؟؟؟ و بگه چی باعث میشه که یکی تو کارش استاد بشه؟؟؟؟
    اگه اونجوری که شما میگید ؛استاد فقط یکی هست اونم خداست!!
    و به گفته شما اونا خدا هستند...
    اتفاقا به نظر من بر عکس ؛شما با این حرف در ه علم موسیقی و بستین . نسل ما الان با علم جدیدشون خیلی خوب می تونن نو آوری کنن تا علم فسیل شده استاد ... که اگر اون موقع ضرب 4 رقمی با یه اعشار ازشون می خواستی به احتمال زیاد نمی تونستن جواب بدن...
    چرا سبک ها داره تلفیقی میشه به خاطر اینه علم موسیقی سنتی ما پایین؛ بچه های نابغه ایرانی میان این کارو می کنن برای اینکه علم موسیقیه ایران و ببرن بالا . ولی داریم خودمون و گول میزنیم .
    وجز این هیچ چیز نیست.
    ببخشید خیلی رک گفتم . چون این صحبت و خیلیا میکنن . و من خیلی با بچه هایی که این طرز فکر و دارن بحث میکنم . تو مثلا آمریکا اگه بخوان خیلی از یه نوازنده تعریف کنن . بهش میگن مثلا آقای جان بنهام نوازنده پر کار درامز . که طرف حالا 70 سالشه و از 7 سالگی به صورت حرفه ای ساز میزده و کلی خودش سبک آورده و از صبح تا شب تو کلی استدیو مشغول ریکورد کردن بوده اونا فقط حرف نمیزنن ما با فقط حرف زدن جو و مسموم میکنیم که به زیان خودمونه...
    بچه هایی که می خوان در این مورد صحبت کنیم توافق کنیم من یه تاپیک مخصوص راه بندازم.
    ببینید دوست من...
    جمع نزنید همه رو ... اینکه هر کی چه موسیقی رو انتخاب میکنه از همه بیشتر برمیگرده به درک و فهم از اون موسیقی...
    اینکه تو چه کلاس از طرز فکر هست...
    نمونه ی نغز حرف شما... من!
    من اصلاموسیقی سنتی رو دوست نداشتم... در کودکی خودم هم پاپ کار میکردم (آواز) خیلی کوچولو هم کیبرد میزدم که الان هیچی بارم نیست!!! برمیگرده به 13 ساگی...
    بعد اون به مرور زمان به خیلی از چیزها(که نمیگم چیا!!!) که آشنا شدم دیدم فقط موسیقی سنتی من رو ارضا میکنه... چون حرفی که برای گفتن داره با طرز فکر من میخونه... و دلایل دیگه...
    الان بین جوونای ما طرفدارای موسیقی اعتراض زیادن چرا... ؟؟؟ چون به خیلی چیزا معترضند که گر بیشتر توضیح بدم آق خشایار وارد عمل میشن...!!!
    ببین پس این موسیقی به طرز فکرشون نزدیکه و سیرابشون میکنه...
    آیا اگر جو جامعه ی ما طور دیگه ای هم بود همینطور بود؟؟؟
    اینهمه استقبال از موسیقی اعتراض...
    خوب معلومه که نه...
    پس اینا بستگی به طرز فکر... سطح فکر ... وسطح اجتماعی...
    سعدیا دور نیکنامی رفت
    نوبت عاشقیست یک چندی

2. 4 کاربر برای این پست از Avazekhan تشکر کرده اند:

Avazekhan آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    20689
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    1,647
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

جسارتا خودآقای کلهر گفتن که این ساز طراحی منه...
    و با کمک اون استرالییه ساختنش
    البته این سازهایی که توی اون سایت بود خیل خیلی نزدیک به ساز شاه کمان بود اما فرق اصلیش بر میگرده به سیم های اصلی و سیم های واخون (طرب) که باهمه ی اون سازای توی اون سایت زمین تا آسمون تفاوت دارن
    خوب البته احنمالا طراحی استاد با الهام از آون ساز استرالیایی هست یا اینکه مشارکن آقای پیتر بیفین در ساخت تاثیر گذار بوده...
    اما طبق گفته ی خود استاد کلهر همه ی کار تحقیق و طراحی بر اساس صدا دهی بوده...

مثل اینکه من بیام بگم اون آقایی که ویولا رو ساخته... خودش نساخته چون خیلی شبیه ویلن هست... اما سیمهای اصلی و واخونش تفاوت دارن
    درحالی که اینچنین نیست...
    ویرایش توسط Avazekhan : Thursday 12 August 2010 در ساعت 01:30 AM دلیل: غلط املایی!!!
    سعدیا دور نیکنامی رفت
    نوبت عاشقیست یک چندی

4. کاربران زیر از Avazekhan به خاطر این پست تشکر کرده اند:

cont_shahab آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    29192
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    476
    475 بار تشکر شده در 173 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط avazekhan [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ببینید دوست من...
    جمع نزنید همه رو ... اینکه هر کی چه موسیقی رو انتخاب میکنه از همه بیشتر برمیگرده به درک و فهم از اون موسیقی...
    اینکه تو چه کلاس از طرز فکر هست...
    نمونه ی نغز حرف شما... من!
    من اصلاموسیقی سنتی رو دوست نداشتم... در کودکی خودم هم پاپ کار میکردم (آواز) خیلی کوچولو هم کیبرد میزدم که الان هیچی بارم نیست!!! برمیگرده به 13 ساگی...
    بعد اون به مرور زمان به خیلی از چیزها(که نمیگم چیا!!!) که آشنا شدم دیدم فقط موسیقی سنتی من رو ارضا میکنه... چون حرفی که برای گفتن داره با طرز فکر من میخونه... و دلایل دیگه...
    الان بین جوونای ما طرفدارای موسیقی اعتراض زیادن چرا... ؟؟؟ چون به خیلی چیزا معترضند که گر بیشتر توضیح بدم آق خشایار وارد عمل میشن...!!!
    ببین پس این موسیقی به طرز فکرشون نزدیکه و سیرابشون میکنه...
    آیا اگر جو جامعه ی ما طور دیگه ای هم بود همینطور بود؟؟؟
    اینهمه استقبال از موسیقی اعتراض...
    خوب معلومه که نه...
    پس اینا بستگی به طرز فکر... سطح فکر ... وسطح اجتماعی...
    مرسی از نظر شما
    بله همونجور که فرمودین این فقط نظر شماست وی من خودمم از 12 سالگی سنتور کار میکردم و خیلی کمه کم سر از موسیقی سنتی در میرم ..
    شما منظور بنده رو برعکس گرفتین ..
    من کاری با دستگاه موسیقی ایران ندارم من با اساتید کار دارم اگر متن بنده رو تا آخر میخوندین متوجه میشدین من با قدیس کردن مجریان وهنرمندان موسیقی ایران مشکل دارم...
    شما هم نظر خوبی دادین بله (به نظر شما) برمیگرده. به شناخت از موسیقی ؛خیلیا شنیدن که مثلا سبک راک و متال موسیقی اعتراضه ؛در پایه درست ولی اگه تحقیق کاملی از این موسیقی داشته باشن . میبینند که خیلیا اومدن تو این سبک آواز صلح خوندن ؛آواز عشق خوندن ؛که این بر میگرده به همون نو آوری که بنده دنبالش هستم . متاصفانه ما خودمون مغزمون رو قفل کردیم . و جای فکر برای خودمون نذاشتیم. میگیم با توجه به شرایط جامعه است و موسیقی عامیه و برای سطح فرهنگ پایین ؛ چرا همه نوع انسان طرف داره همه نوع موسیقی هستن . یکی با فرهنگ مثل شما که به سنتی علاقه منده و انسانهای عامی که به سنتی علاقه مندند و همینطور در سبکهای موسیقی خارجی که این دو قشر دقیقا هستند.
    بعضیها هم که موسیقی خارجی گوش میدن و علاقه دارن از دید سنتی انسانهای بیگانه دوستی هستند که هیچی از موسیقی ایران نمیدونن من با همین الفاظ بیگانه هستم .

و یکمقدار روشنفکرانه تر با این قضیه برخورد کنیم نه افکار خشکانه اساتید ایرانی که به شاگردان هم منتقل شده متاصفانه

خود شکن آینه شکستن خطاست...

بازم ممنون
    ویرایش توسط cont_shahab : Thursday 12 August 2010 در ساعت 01:37 AM
    هر چه گفتیم عشق آغاز نشد.....

6. کاربران زیر از cont_shahab به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Avazekhan آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    20689
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    1,647
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

والا چی بگم توهم منظور منو نگرفتی...
    هر جور دوست داری فکر کن...
    ما هم متحجر خشک مغز کله پوک...!!!
    شمام بشین روشنفکرانه فکر کن...

قضاوت با سایرین...
    سعدیا دور نیکنامی رفت
    نوبت عاشقیست یک چندی

8. 2 کاربر برای این پست از Avazekhan تشکر کرده اند:

cont_shahab آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    29192
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    476
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

عزیزم ما اومدیم اینجا با هم گفتگو کنیم اگه قراره ناراحت بشیم پس از اول گفتگو بحث نکنیم ؛بحث جنبه خاص خودش و می خواد... الان نگید دوباره (اصلا من بی جنبه)..
    اینجوری نمیشه که آدم حرفشو بزنه بعد یکی که جوابشو میده با یک نگاه و حرکت موضع گیرانه بحث رو به حاشیه بکشه.
    خواهشا از بچه هایی که تو بحث شرکت میکنند تقاضا میکنم که یه مقدار جنبه بحث و داشته باشند.
    من همینجا عذر خواهی میکنم از شما که از دست من ناراحت شدید.
    ولی اگه من میخواستم اینجوری برخورد کنم با استدلال صحبت نمیکردم و میگفتم من بی فرهنگ و شما با فرهنگ که این صحبت و نکردم ...
    من اشتباه کردم ببخشید دیگه بحث نمیکنم...

صحبت با استدلال و صحبت موضع گیرانه کاملا فرقشون معلومه...
    تو این تاپیک بچه ها موسیقیه سنتی هستن و من نباید یه تنه اینجا با خیلیا بحث میکردم...
    من از همه عذر خواهی میکنم...

10. کاربران زیر از cont_shahab به خاطر این پست تشکر کرده اند:

كوروش88 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22556
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    373
    410 بار تشکر شده در 119 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

درود
    از بحث فهميدم ، بزرگان در حول سه محور گفتمان مي كنند : 1- ساز جديد 2- بزرگ كردن و لقب دادن بيش از حد به بزرگان موسيقي 3- در جا زدن موسيقي سنتي .
    و اما نظر حقير :
    1- ابداع يا اختراع يا ايجاد (هر چه شما بفرمايئد) مشكلي نيست ، چه اشكال دارد كه حتي از كشور ديگري بيايد ، مگر ويولون ، پيانو ، گيتار و... سازهاي ايراني هستند ؟ به نظر شما اگر اين ساز را استاد شجريان معرفي مي كرد باز هم اينهمه سرو و صدا و بحث مي شد كه آقا ساز ساخته ايشان هست يا نيست ؟ ساخت و نوع آوري در سازها خوب است (مانند سنتورهاي 9و 11 خرك) حتي اگر ايده از كشور ديگه باشد (مگر سنتور ايراني به كشورهاي ديگر نرفته ؟؟ ايده از ما بوده اما آنها بنابه صلايق و فرهنگشان تغييرش دادند) اما بايد قانونمد باشه و تحت نظارت يك گروه از موسيقي دانان.
    2- شما در هر رشته هنر يا ورزشي نياز به افرادي داريد كه اسطوره باشند ، غير از اين مردم قبول نمي كنند و شايد يك راه پيشرفت هم باشد . وقتي شما مي گوييد فلان نوازنده پيانو سرعت انگشتانش اينقدرهست و... اينها يعني بزرگ كردن و اسطوره كردن افراد ، اگر افرادي هستند كه از استادان فعلي بهتر و برترند ، خوب بايد بيايند در ميدان (هر چند كه وضعيت مافيايي هنر كمتر اجازه اين كار را مي دهد !!) ما اگر به استاد موسيقي خودمان مي گوييم : استاد ، چون در فرهنگ فارسي كلمه ديگه اي نداريم كه بگيم !!! چون درجه بندي (مثل ارتش) نداريم ، مي تونيم بگيم : آقا معلم !! چون در فرهنگ ايراني براي هنر ارزش بسيار زيادي قايل بودند و كسي را كه در هنر فعاليت مي كرده به نهايت احترام مي گذاشتند (منظورم دولتها نيست) و استاد گفتن نهايت احترام گذاشتن به يك هنرمند است.
    چون استاد پايور واقعا استاد مسلم ساز سنتور بوده ، استاد مشكاتيان را نبايد گفت استاد ؟؟!! آيا بهتر از اين دو بزرگوار در سنتور سراغ داريد ؟؟
    (انسانهای عامی که به سنتی علاقه مندند و همینطور در سبکهای موسیقی خارجی که این دو قشر دقیقا هستند.
    بعضیها هم که موسیقی خارجی گوش میدن و علاقه دارن از دید سنتی انسانهای بیگانه دوستی هستند که هیچی از موسیقی ایران نمیدونن من با همین الفاظ بیگانه هستم .)

بنده دقيقا منظور دوستمان را از عنوان كردن كلمه عامي نفهميدم كه چه بود ، اما اگر مردم كوچه و بازار هستند ، درتمام دنيا همين است و در كشورهاي ديگه هم مردم آنجا (عموم) موسيقي سنتي ، فولكلور و يا كانتري خودشان را گوش مي دهند به نظر شما يك كاسب در آمريكا متاليكا گوش مي دهد يا كانتري ؟!!
    چه كسي گفته كسي كه سنتي كار مي كنه ديگران را بيگانه دوست قلمداد مي كنه ؟؟ من نشنيدم ؟؟ اگر گفته اي از بزرگان موسيقي داريد نقل قول بفرماييد .
    اينقدر با موسيقي به جنگ موسيقي هميديگر نرويم !
    موسيقي غالب در هر كشور موسيقي سنتي يا فولكلور آن است ، شما به آمريكا نگاه نكنيد چون آمريكا ريشه ندارد ، موسيقي اصيل آن موسيقي جوامع سرخپوستي بود كه از بين بردنش ! به كشور آلمان ، چين ، ژاپن ، هندوستان ، اسكاتلند و... نگاه كنيد و در فرهنگ اجتماعي آنها تحقيق كنيد.
    3- و اما در مورد درجا زدن موسيقي سنتي ، به نظر من اينجوري نيست ، چون در جا زدن يعني تكرار مكررات و شما چه توجيهي داريد كه موسيقي سنتي تكرار مكررات است و ساير موسيقي ها نيست ؟ بفرمايد تا پاسخ دهم.
    ياحق.
    اگر آنچه بايد نيستي
    چه فرقي مي كند كيستي.

12. 6 کاربر برای این پست از كوروش88 تشکر کرده اند:

cont_shahab آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    29192
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    476
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

سلام خدمت خدمت دوست عزیزم .
    مرسی از بحث زیبات؛ من با بحث کردن با این گونه افراد که بدون موضع گیری صحبت میکنند لذت میبرم.
    بنده به سوالات شما با کمال میل جواب میدم یکی از رفع ابهامات این جمله بود(عامی که به سنتی علاقه مندند) کاشکی جمله ی قبلشم میگذاشتی که:(یکی با فرهنگ مثل شما که به سنتی علاقه منده و انسانهای عامی که به سنتی علاقه مندند و همینطور در سبکهای موسیقی خارجی که این دو قشر دقیقا هستند.) البته این جمله دو جنبه داره اولیش در جواب دوستمون بود که فرمودن سطح فرهنگ و طبقه اجتمائی وکلاس افراد است که نوع موسیقیشون و روشن میکنه که این جمله نغز است (فرهنگ شاید ولی اصلا به تمکن افراد موسیقی ارتباط نداره یعنی مثلا کسی که سبک ROCK گوش میده انسانی با طبقه اجتمتئی خیلی پایین ه) اگر ایشون می دونست یکی از مشاهیر فوق بزرگ ROCK دنیا؛ یک ایرانی به نام فرخ بوده با نام مستعاره Fredi mercurry که ایشون شخصا از دست ملکه الیزابت تاج گرفتن و اسم گروه رو QUEEN گذاشتن هیچ موقع این حرف و نمی زد.

جنبه دوم حرف من این بود که عرض کردم در دو موسیقی دو قشر شنونده هست هم عامی و هم به قول عزیزمون با کلاس...

من کاری با آمریکا ندارم منظورم کشور ثالث بود اگه آمریکا اصالت موسیقی نداره ؛انگلیس و ... کشورهای اروپایی دیگه که دارن..

به خدا من آدم بیگانه پرستی نیستم من دلم میسوزه که هر روز سبکهای جدید و جذاب در سراسر دنیا میاد و ما هنوز اند خم یه کوچه ایم ؛ فرمودید مثال بزن ؛حتما : چون شما بنده رو نمیشناسید و بهتون حق میدم من انسانی نیستم بدون علم از چیزی حرف بزنم ...

در سبک metall ابتدا گروههای زیادی بودن بعد (مثالی میزنم که همه بشناسند) metallica اومد سبک trash metal o داد. من خودم زیاد از متالیکا خوشم نمیاد ولی چون تو ایران تو متال مد هست میگم. در عرض چند سال باران سبک شد , grang, progresive, death, melodic death, industrial,...
    الانم که هر سبک های جدید با کلید های جدید میاد
    اینا هر کدوم سبک هست با گوشه تو ردیف موسیقیه ایرانی مقایسه نکنید
    و این کار سبب جذب جوونای خودشون شده ولی این اساتید برای جذب جوونای ایرانی چه کردن .
    خواهشا دوباره لوپ نزنیم من نمیگم به استاد بگیم آقا معلم من این حرفا 100 بار گفتم احترامشون روی تخم چشم ولی نباید طوری باشه مه این افراد موسیقیه ایران رو ببندند.

مگه میشه نسل عوض شه و همچنان نسل قبلی و حتی دو نسل پیش حرف اول و بزنند.
    خواهشا یکم ریشه ای نگاه کنید چرا این اتفاق افتاد ه ؛ چرا نمی خوایم قبول کنیم که باید نگرشمون و عوض کنیم.
    تو ی خارج از ایران حالا منظورم افغانستان و اینا نیست لطفا برداشت عکس نکنید... گروهها و نوازندگان و خوانندگان جدید میان که قدیمیارو واقعا قورت میدن
    یه زمان Slash گیتاریست فوق العاده ای بود که بعد Alexi اومد با نصف سن و سال اون و رو تنپو(مترونوم) 280 نت 4 لا چنگ انگشت عوض میکنه؛ میزنه که این یکی از وقایع موسیقیه در چه سبکی Melodic death metal که سبکه بسیار سنگینیه و کم از موسیقی اصیل ایرانی نداره در دانش موسیقیه فوق العاده ای رو می طلبه ؛که الان شما بفرمایید مثلا رو دست حسین تهرانی نوازنده قهاره تنبک که سن و سال کمی داشته باشه اومده ؟؟...

بریم واقعا فکر کنیم راجع به اساتید مغرور موسیقیمون...
    به جای اینکه تو متن ها دونبال غلط املایی ... و ایراد دستوری.. بگردیم.

صحبت دیگه ای بود باز در خدمتم فقط این دفه نه اینجا توی فضای عمومی بزارین که همه نظر بدن نه فقط دوستداران سنت و فقط بنده . بلکه همه با هر سلیقه ای نظر بدن

خیلی ممنون

14. کاربران زیر از cont_shahab به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Avazekhan آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    20689
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    1,647
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

دوست عزیز شما بهتره قبل از هر چیزی حتی جنبه! بهتره ادب در بحث رو یاد بگیری که به سایرین با کنایه اهانت نکنی... و کسی رو دلخور نکنی...
    از کمترین قواعد انسانی (نه فقط در بحث) بلکه در زندگی اجتماعی همینه...
    حال... خواه پند گیر و خواه ملال...
    سعدیا دور نیکنامی رفت
    نوبت عاشقیست یک چندی

16. کاربران زیر از Avazekhan به خاطر این پست تشکر کرده اند:

cont_shahab آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    29192
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    476
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

خیلی جالب که من ادب رو رعایت نمیکنم بعد جناب عالی در کمال ادب بی احترامی میکنی ؛ جالبه!!!
    حتما؛ جناب حافظ شیرازی من از شما پند میگیرم!!!...
    من 80 خط زحمت میکشم صحبت با دلیل و برهان میارم . شما تو یه جمله خرابش میکنی بعد صحبت که میشه ادعای کمالات و فرهنگمون گوش آسمون و کر میکنه...!!!
    ویرایش توسط cont_shahab : Thursday 12 August 2010 در ساعت 01:36 PM

18. کاربران زیر از cont_shahab به خاطر این پست تشکر کرده اند:

cont_shahab آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    29192
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    476
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

بازم حرف زیاده من خیلی برام گرون تموم میشه که افرادی هستند اینجوری یک طرفه و یک بعدی به موسیقی نگاه میکنند . که همین امر باعث میشه یواش یواش مراسم تشییع جنازه موسیقیه سنتیو برگزار کنند همون بلایی که دقیقا سر موسیقیه سنتی اسکاتلند اومد...

20. کاربران زیر از cont_shahab به خاطر این پست تشکر کرده اند:

cont_shahab آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    29192
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    476
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

من دیگه تو این تاپیک صحبتی ندارم ممنون از مهمون نوازیتون...
    بچه هایی که ناراحت نمیشم و فکر میکنم یه مقدار ادب دارم بیان اینجا..
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] > [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] > [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] > [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] خواهشا یه نگاه بندازید نظر خواهیه

22. کاربران زیر از cont_shahab به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Avazekhan آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    20689
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    1,647
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط Dr Shahab [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خیلی جالب که من ادب رو رعایت نمیکنم بعد جناب عالی در کمال ادب بی احترامی میکنی ؛ جالبه!!!
    حتما؛ جناب حافظ شیرازی من از شما پند میگیرم!!!...
    من 80 خط زحمت میکشم صحبت با دلیل و برهان میارم . شما تو یه جمله خرابش میکنی بعد صحبت که میشه ادعای کمالات و فرهنگمون گوش آسمون و کر میکنه...!!!
    دوست عزیز ... خدا رو شکر کن که دیوار حاشا بلنده...
    .
    ...
    ...
    ...
    ویرایش توسط Avazekhan : Thursday 12 August 2010 در ساعت 07:46 PM
    سعدیا دور نیکنامی رفت
    نوبت عاشقیست یک چندی

24. کاربران زیر از Avazekhan به خاطر این پست تشکر کرده اند:

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    24438
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    111
    326 بار تشکر شده در 147 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

پیش فرض موافقم

موافقم با كي موافقم؟ با همه و با هيچكدوم. اصلا قلب گفتگو همينه! اينجا نيومديم كه برا هم تعارف تيكه كنيم اومديم يه چيز جديد ياد بگيريم!

تابوهاي مردم ما آنقدر زيادند و تعصب كور اينقدر محكم گريبان مردم ما رو گرفته كه انتظار هر گونه پيشرفتي در اين زمينه ها چيزي وراي تصور است!
    يعني شما فكر ميكنيد كسي غير از شجريان نميتونست در اين مملكت ساز بسازد؟
    اينهمه دانشجو ليسانس هاي صدا و آكوستيك و ... داشتيم هيچكدام نو آوري نكردند به نظر شما علت چيست.
    چون ما در مقابل موضوعات جديد اينرسي داريم.
    حتما بايد يكي بالاتر از خودمان آنرا بپذيرد تا ما آنرا قبول كنيم! مثلا خودمان بريم يه دي وي دي از يه آدم ناشناس گوش كنيم! اگر نشنيده باشيم ! حتي اگر خوشمان هم بيايد آنرا محكوم ميكنيم كه ! نه! چيزي نداشت!!!
    حالا يكي مياد به ما ميگه نبودي ببيني فلا شخص يا فلان شبكه چي گفته بود راجع به اين گروه يا اين خواندده و يا ...
    فوري گوشامون تيز ميشه كه اي آقا من اين بابا رو خيلي وقته ميشناسم! (مثلا) صدا داره كه پاوروتي بايد بياد بگه دست مريزاد!
    چرا چرا اينقدر سطحي مغرور و ضعيف؟!
    طرف اونور دنيا آومده بعد از مدتها فيلم ساخته با ياد سينماي عامه پسند! كه همه قبلا بهش بد و بيراه ميگفتن! الان جايزه اسكار هم ميگيره!
    بايد وسيع انديش بود! زيبا زيباست با حرف منو تو هم زشت نميشه! ميتوني بپوشونيش كه ديده نشه اما وجودش رو نميتوني عوض كني! چون زيباست!
    حالا ما يه وقتي ميايم و در مقام نقد ميگيم فلان جاي اين كار مثلا ايراد داره خوب اين باعث تعاليه كار ميشه چون خود سازنده هم ميفهمه كه بابا يه جايي هست كه كارها رو برآورد ميكنه. اما يه جايي ما ميايم از در نقد وارد ميشيم به قصد نابود كردن طرف دانسته يا نادانسته!
    اين تنگ نظريست!
    بعدشم خودمون و ميبنديم به بزرگان(كه حرفمونو بپذيرن)! كه آقا فلاني رو يادت نيست اين كه در مقابل مثلا تاج اصفهاني محلي از اعراب نداره!!!

چه ربطي داره به تاج شما ببين خود اين بابا چي ميگه

ببخشيد طولاني شد
    ویرایش توسط digilap : Saturday 14 August 2010 در ساعت 10:00 AM

26. 3 کاربر برای این پست از digilap تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)