لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 33 به 48 از 53

موضوع: چرا کیبورد به عنوان یک ساز قبول ندارند؟

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    16477
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    402
    568 بار تشکر شده در 265 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    15

0 Not allowed! Not allowed!
    ولی کلا اینو میخوام بگم شما با دستانتان صدای گیتار و ویالون و ... به صدا در میارید توی کیبورد تا وقتی دستها روش حرکتی نکنن صدای خارج نمیشه پس با حرکت دستان روی کیبورد هم صداها ایجاد میشه پس همین باعث میشه اینو یک ساز بدونیم . یک اتفاق جالب که برای من افتاد وقتی دارم با کیبورد کامپیوتر کار میکنم استیل انگشتام شده عین اینکه دارم کیبوردم میزنم .

2. کاربران زیر از joojefarary به خاطر این پست تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552
    12,014 بار تشکر شده در 3,128 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow alimetallica_2 On Twitter Add alimetallica_2 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 49/2
    میزان امتیاز
    17

یک طوطی فقط در جایگاه یک طوطی ارزشمند است، نه در جایگاه یک سخنران.
    کیبرد صدای مستقلی ندارد. وظیفه آن شبیه سازی است، از این رو ساز مستقلی نیست.
    همچننی بسیاری از نوازنده ها برای در آوردن صدای سازشان سالها زحمت کشیده اند و حتی نوازندگی سازشان کار هر کسی نیست، اما یک کیبرد این امکان را میدهد که شما سالها زحمات طرف را چند روزه بر باد دهید و آن را به سادگی اجرا کنید. (به این علت تمایل افراد به پرداختن به هنر اصیل از بین میرود)
    از طرفی صدای کیبرد هرچقدر هم که طبیعی باشد آکوستیک نیست. حتی هیچ وجه آکوستیک مانندی ندارد. مثلا گیتار التریک هم از آمپ ها و افکت ها و یونیت ها صدای خود را منعکس میکند، اما همین ساز صدای آکوستیکی تولید میکند که آن دستگاهها فقط وظیفه ویرایش آن را دارند. اما کیبرد حتی دارای این صدای آکوستیک هم نیست و شاید تنها سازی باشد که چنین ضعفی دارد.
    مسئله بعدی همین خالتوری هاست که نوازندگان کیبرد بزرگترین علاقمندان این کارها هستند، اصلا برخی به این هدف وارد موسیقی و انتخاب این ساز میشوند، در حالی که شاید در سبک های دیگر یک نوانده حاضر باشد از گشنگی بمیرد اما حتی یک بار خالتوری نکند. در واقع تفاوت میان ارزشها بین افکار مختلف.

البته بماند که کیبرد زمانی برای مخاطب سازهای حرفه ای تر زجر آور میشود که بخواهند از آن استفاده غیر هنری کنند و یا به واسطه آن با ساز آکوستیکی مبارزه کنند و یا مفاهیم اینچنینی را به صورت سربسته حتی منتقل کنند.
    وگرنه کیبرد به عنوان ساز مکمل، با نوازنده ای که صدا را میشناسد بسیار هم میتواند ارزشمند باشد. مثلا در بسیاری از باندهای بسیار بزرگ راک، جز و حتی کلاسیک از این دستگاه استفاده میشود و همیشه حالت مکمل دارد. اما اینکه مکمل است به این معنا نیست که نوازنده آن نسبت به دیگران اعضا از اعتبار کمتری برخوردار است. بلکه مفهموم دیگری را منتقل میکند. نوازنده سازهای دیگر هم بخاطر خودشان و هم بخاطر سازشان ارزشمند هستند، اما نوانده کیبرد در چنین موقعیتی تنها به علت توانایی شخصی خود میتواند مورد ستایش قرار بگیرد.

بسیاری از کیبردهای بزرگ در سبک های راک و مخصوصا متال حضور دارند که برای ارضا مخاطب و پیش نیامدن دلخوری ها توسط علاقمندان صدای آکوستیک دست به خلق صداهای جدیدی میزنند که نمونه آنها در سازها وجود ندارد.
    یعنی با کیبرد صدای ساز خاصی را اجرا نمیکنند، بلکه دست به طراحی صدای جدیدی میزنند که گوش ما از سازی آن را دریافت نکرده است، از این رو هم مخاطب و هم خودشان از این مطلب رضایت بیشتری دارند.

این نظر شخصی بنده است البته.
    همو که به نبرد با اهریمن برمیخیزد، باید برحذر باشد که در این فرایند خود به اهریمنی مبدل نگردد و آنگاه که تو به مغاک منگری، مغاک نیز به تو مینگرد.

4. 4 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

maksim آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    35687
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    4
    10 بار تشکر شده در 4 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام به نظر من چون کیبورد صدای خاصی نداره و اگه صدایی رو هم به وجود میارن از ساز های دیگه سمپل می کنن و ترکیب می کنن کیبورد در زمان قدیم به صورت بادی بوده و به صدای اون به وسیله ی لوله هایی که در داخل اون تعبیه شده بود خارج می شد و امروزه هم نمونه کمی پیشرفته اون در کلیساها هست و با نام اورگان اگه اشتباه نکنم می شناسن و اون رو به عنوان ساز قبول دارن و لی کیبورد که ما از اون استفاده می کنیم صدایی رو از خودش نداره و فرق کیبورد با دیگر سازها اینه که شما در پیانو وقتی یه اهنگ با حس غمگین می زنی مجبوری حس خودت رو هم برای نواختنش به کار ببری چون یه صدا داری و این حس شماست که به اون صدا جون میده ولی در کیبورد تنوع صدا داری و میتونی از صدایی مثل ویولن استفاده کنی و این از حس و زنده بودن صدا کم میکنه

amir_clk500 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35394
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    68
    223 بار تشکر شده در 93 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

کیبورد تو ایران بد جا افتاده و همه فکر میکنن طرف خالتوره و ..
    خوده کیبورد دنیایی داره واسه خودش و اگه کیبورد بوجود نمیومد بسیاری از موزیکای زیبا تو دنیا هم بوجود نمیومدن

من خودم سال 82 یدونه یاماها 1100 خریدم به خیال اینکه میتونم آهنگسازی کنم و ... گوشی میشه ملودی اهنگارو زد و ریتم .. میشه یه کارایی کرد اما آهنگسازی باهاش بی نهایت گیج کننده و مشکل و پر از منو های تو در تو و ..
    به نظر شما این سازه ساده اییه؟
    کیه؟؟؟؟کییییییییییییه؟؟؟؟

7. کاربران زیر از amir_clk500 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

REZ

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    13608
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    2
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

چه فرقی میکنه ساز چی باشه مهم کسیه که ساز رو مینوازه مشکل ما اینه که همه جیز رو اماده میخوایم همیشه علاقه مندان کیبورد که یکیش خود من باشم دنبال ساز پیشرفته صدای خوب ریتم عالی و ... هستیم و همیشه خواستیم با این ساز سبک ساز های دیگه رو تقلید کنیم . چه بسا که توی مجالس با یه ریتم یک نواخت ودست وپنجه ضعیف و صدای بلند سر مردم رو به درد اوردیم (مجالس زیادی رو دیدم که مردم از سرو صدای این ساز و هنر نمایی نوازنده به کوچه پناه میبرن) هیچ وقت تلاش نمیکنیم هنرمند حرفه ای باشیم البته هر سازی مشکلات و معایب خودشو داره . مثلا سرنا ودهل و ساز های محلی ساز هایی هستن که کسی دنبال یاد گرفتن اونا نمیره و از نظر خیلیا بی کلاس هستن ولی ببینید نوازنده های ترکیه چقدر از این سازها حرفه ای استفاده میکنن یا همین ویلن سبک غربی اون برای اکثر مردم ایرن جالب نیست ولی این هنرمندی مثل یاحقی خدا بیامرز و امثال اون بودن که سبک ایرانی رو روی اون پیاده کردن پس قبل از ساز این نوازنده هست که باید خوب بنوازه که من نمیتونم شما رو نمیدونم
    ویرایش توسط 13541354 : Thursday 13 January 2011 در ساعت 06:53 PM

blackover آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    21396
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    614
    369 بار تشکر شده در 157 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 4/0
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط SOBHANTOTo3 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    كاملا درسته
    همونجوري كه گفتم بعضي كارها و سبك ها نوع تفكر مردم رو نسبت به كليت تغيير مي ده
    البته چيز بدي نيست اشتباه از فكر مردمه
    مثلا همونجوري كه يك بار گفتم از بسكه گيتار رو توي كليپ ها نشون دادن كه يك خاننده تنهايي مي زنه و مي خونه خيلي ها رو خودم ديدم وقتي براشون كلاسيك مي زنم يا ... مي گن يك پيزي بزن بخون يا كلا فكر مي كنن گيتار بايد صداي چند ساز رو در بياره
    الان خيلي ها گيتار رو فقط با سبك پاپ مي شناسن با اينكه كلاسيك خيلي سخت تره ولي وقتي من براشون يك ريتم پاپ مي زنم مي گن اين قشنگتر بود
    شما اگه همون قطعه های کلاسیکو برای یه اهل موسیقی میزدی از آهنگ تعریف می کرد. اونجاییم که گفتن یه چیزی بزن بخون بر می گرده به اصلاع رسانی ،چون اطلاعاتی در مورد سبکها ندارن،حتی همون پاپ. نمی دونن اجرای یه قطعه چه سختی هایی داره،نمی دونن چقدر زمان صرف تمرین کردن شده تا اونها صدای زیبایی رو بشنوند.
    آنجا که سخن باز می ماند موسیقی آغاز می گردد.(هنری هانیه)

blackover آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    21396
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    614
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط joojefarary [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    علت اینکه ساز نمیدونند چون میگن صدایی مخصوص خودش نداره . ولی هنر یعنی اینکه ادم از خودش ابتکاری نشون بده و دستان در اون نقشی داشته باشن . اگه یادتون باشن من خودم چند وقت پیش یک تاپیک گذاشتم که کلیپهای کیبورد بود که باهاش سبک متال ترنس تکنو مینواختن . هدف منم همین بود که دیدگاه بچها رو عوض کنم . در ایران کلا به عنوان یک ساز شناخته نشد هنوز اگه توی دانشگاه هنرم برید وجود نداره جزوه سازهای اصلی ولی یک از استادهای من گفت که بزودی قرار به عنوان یک ساز شناخته بشه . و در رشتهای اصل قررا بگیره در کنار بقیه سازها . هنر هنر به نظر من دوستانی که مخالفن به خاطره حسودی باشه . خوب مشخصا تلاش که یک گیتار زن یا ویالون زن و یا ... میکنند کسی که سمت کیبورد میاد و همون تلاش میکنه نتیجه بالاتری میگیره . خود من وقتی گیتار کار میکردم استادم اومد فقط 2 3 ماه وقت میذاشتم جای نت را یاد بگیرم . بعد از اون بعد 2 3 هفته طول میکشید یک اهنگ بزنم . که اخرشم هیچ روقشنگی برام نداشت چون به نظرم ملودی خالی بدون ریتم خسته کنندست. ولی الان که کیبورد کار میکنم خیلی سریعتر یک آهنگ مینوازم و یاد میگیرم . در ضمن توی گیتار حداکثر سرعت شما چقدر خواهد بود ؟ چقد میتونید یک ملودی سریع بنوازید ؟ عقل ادم میگه وقتی میتونی یک لقمه راحت بخوری چرا یک ساعت دور دهنت بچرخونیش . به نظر من توی کیبورد توی هر سبکی میشه کار کرد و همینش برای من قشنگی داره .
    شما داری رقابت می کنی. همه ی ساز ها بر اساس حروف الفبای موسیقی نواخته می شن. سختیش به اجرای سازه نه صداش.

rumour آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    15529
    میانگین پست در روز
    0.24
    تشکر از پست
    2,578
    3,406 بار تشکر شده در 1,155 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط maksim [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام به نظر من چون کیبورد صدای خاصی نداره و اگه صدایی رو هم به وجود میارن از ساز های دیگه سمپل می کنن و ترکیب می کنن کیبورد در زمان قدیم به صورت بادی بوده و به صدای اون به وسیله ی لوله هایی که در داخل اون تعبیه شده بود خارج می شد و امروزه هم نمونه کمی پیشرفته اون در کلیساها هست و با نام اورگان اگه اشتباه نکنم می شناسن و اون رو به عنوان ساز قبول دارن و لی کیبورد که ما از اون استفاده می کنیم صدایی رو از خودش نداره و فرق کیبورد با دیگر سازها اینه که شما در پیانو وقتی یه اهنگ با حس غمگین می زنی مجبوری حس خودت رو هم برای نواختنش به کار ببری چون یه صدا داری و این حس شماست که به اون صدا جون میده ولی در کیبورد تنوع صدا داری و میتونی از صدایی مثل ویولن استفاده کنی و این از حس و زنده بودن صدا کم میکنه
    دوست عزیز اشتباه می کنید... اون چه شما میگید همون اورگان یا ارگ هست و هیچ ربطی به کیبرد نداره. در فرهنگ ما غلط جا افتاده به کیبرد میگن ارگ. معمولا یکی از صداهایی که کیبرد ها به صورت عمومی تولید میکنن صدای ارگ هستش. ولی هییییییچ ربطی ندارن به هم و به هیچ وجه کیبرد نمونه ی پیشرفته ی یک ساز دیگه یا ارگ نیستش
    You tell me what is certain***But I'll tell you what is true
    You tell me that is honesty***When all around is death and cruelly

12. کاربران زیر از rumour به خاطر این پست تشکر کرده اند:

blackover آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    21396
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    614
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

به نظر من موسیقی از طبیعت سرچشمه می گیره،پس سازها باید صدای منحصر به فرد و طبیعی داشته باشن.

14. کاربران زیر از blackover به خاطر این پست تشکر کرده اند:

mehrzad1 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    38690
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    47
    207 بار تشکر شده در 118 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

سلام به همهي دوستان من نظرم اينه كه سازهايي مثل كيبورد در واقع زير شاخه اي از سازهاي اصلي هستند مثل شنا در ورزش كه به چند بخش پروانه و ... تقسيم ميشه كه در واقع كيبورد زير شاخه پيانو گيتار الكترونيك زير شاخه گيتار آگوستيك و ... از اين جهت زير شاخه كه تا قبل از وجود پيانو كيبوردي وجود نداشته و قبل از وجود گيتار گيتار الكترونيكي وجود نداشته. البته نبايد اين موضوع ناديده گرفته بشه كه پيانو ديجيتال هم پيانو محسوب ميشه گرچه صداي اصيل ساز نيست.

mehrzad1 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    38690
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    47
    207 بار تشکر شده در 118 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

در خصوص بعضي دوستان كه گفته بودند كيبورد نواختن هنر نيست بايد يك موضوع را يادآور بشم كه هنر يعني بيان احساسات كه ميتواند در قالب هاي مختلفي قرار بگيرد مثل بنا سينما يك نقاشي خلق يك مجسمه و ... پس كسي كه با كيبورد يا گيتار الكترونيك يا ... صدايي را ايجاد ميكند در واقع در حال بيان احساسات خود است كه اين موضوع كاملا هماهنگ با تعريف هنر است از اين رو نواختن با سازهاي الكترونيكي هم هنر محسوب ميشود

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط rumour [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست عزیز اشتباه می کنید... اون چه شما میگید همون اورگان یا ارگ هست و هیچ ربطی به کیبرد نداره. در فرهنگ ما غلط جا افتاده به کیبرد میگن ارگ. معمولا یکی از صداهایی که کیبرد ها به صورت عمومی تولید میکنن صدای ارگ هستش. ولی هییییییچ ربطی ندارن به هم و به هیچ وجه کیبرد نمونه ی پیشرفته ی یک ساز دیگه یا ارگ نیستش
    در کنار ارگ بزرگ.. ارگ های کوچکتر و کم و بیش قابل حمل نیز با وسعت های مختلف (معمولا 5اکتاو) ساخته شده.. در داخل آن یک مخزن باد تعبیه شده که (دم) آن زیر پاهای نوازنده قرار دارد... و فاقد پدال است و یک ردیف شستی بیشتر ندارد
    در سالهای اخیر ارگ الکترونیک نیز... که صوت آن توسط تمهیدات و دستگاههای الکترو آکوستیکی تولید میشود .. اختراع و با وسعت های مختلف از چهار تا 7 اکتاو به بازار آمده است.

منبع : کتاب سازشناسی پرویز منصوری صفحه 198

فکر کنم منظورش در آخر همون کیبورده دیگه... و با توجه به صحبتهای ایشون کیبورد در اصل از روی ارگ الگو گرفته و ساخته شده
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

18. کاربران زیر از r_a_m_i_n به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    13608
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    2
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

البته سازندگان این ساز یا دستگاه هم اونو یه ساز نمیدونن مثل korg که اونو Arranger Keyboards (صفحه کلید برای ویرایش موسیقی)میشناسه مثل pa800 و حرفه ای ها به نام Music Workstations (ایستگاه کاری یا کامپیوتر پیشرفته موسیقی) مثل M50 و pa3x هم که جدیدترین و احتمالا اخر حرفه ایه نام Professional Arranger Workstation گرفته البته yamaha و برند های دیگه هم همین اسامی رو دارند
    ویرایش توسط 13541354 : Saturday 15 January 2011 در ساعت 11:23 PM

sharafpour آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    39911
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

ولی من کاملا بر عکس شما فکر می کنم. من عاشق صدای گیتار الکترونیک هستم.
    http:\sharafpour.blogfa.com

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    52962
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    33
    49 بار تشکر شده در 26 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نمی دونم ولی نظر شخسیم اینکه
    ساز یعنی هم قطعات الکتریکی توش بکار نرفته باشه
    هم صدای ساز های دیگه رو تقلید نکنه
    (قبلا در پست های بالا بهش اشاره کردن ولی این نظر منه)

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    47870
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    187
    315 بار تشکر شده در 122 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    میزان امتیاز
    13

کی میگه صدای طبیعی نمیده گیتار الکتریک؟؟؟
    اگه شما صدای طبیعی رو اکوستیک میدونی احتمالا انسان های اولیه هم فقط صدای طبل رو طبیعی میدونستن و بس!
    كسي گيتاريسته كه يا فلامنكو خوب بزنه يا كلاسيك!!!
    کی گفته؟؟؟
    پس سولیست های جز و بلوز و راک و... چی حساب میان؟؟؟خب اگه اینجوریه منم میگم نوازنده کسیه که فقط الکتریک بزنه.
    بهتر نیست یکم رو پست ها فکر کنیم؟؟
    این حرفا هـــــــــــرجایی زده میشد زورم نمیگرفت. میگفتم مردم عام هستن.
    ولی وقتی این فروم اسمشو گذاشته جامعه موسیقی مجازی حساب دیگه ای ازش میره.
    (یا شاید من توقعم بالاست؟)

23. کاربران زیر از sefarius به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)