لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از 49 به 49 از 49

موضوع: سوال در مورد نواختن آهنگها به صورت گوشی ؟

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    16560
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    10 بار تشکر شده در 4 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام خدمت دوستان خوبم:در خصوص روشهای یادگیری ساز دو روش وجود داره یکی نتی (کلاسیک) یکی گوشی(کاوازاکی) در هر دو روش به مرور زمان شما باید گوشتون قوی بشه اصطلاحا گوشتون دیاپازون بشه برای این کار بهتون چند تا توصیه می کنم : دوستان کیبوردیست به هیچ عنوان کوک ساز رو بالا و پایین نبرند یعنی از TRANSPOSE ساز به هیچ عنوان استفاده نکنید . من اولین کاری که برای هنرجوهام می کنم اینه که روی TRANSPOSE ساز رو چسب می زنم . دوستانی هم که سازهای دیگری رو کار می کنند سعی حتما یک دستگاه کوک دیاپازون تهیه کنند تا سازشون کوک استاندارد داشته باشه . تمام این صحبت ها برای اینه که گوشتون کثیف نشه (این یک اصطلاح رایجه) شما باید بدونین هر کلاویه ، فرت ، سوراخ و... فقط یک صدا داره . به مرور زمان می تونید تشخیص بدید نتی که می شنوید چیه ، فاصله اش با نت بعدی چند پرده است و... این کار فایده دیگری هم که داره اینه که مجبور می شید گام های دیگری رو هم کار کنید . متاسفانه بیشتر هنرجوها درصد بالایی از اهنگهاشونو در گام لامینور و دوماژور اجرا می کنن که این عادت تا سالها باهاشون می مونه و با TRANSPOSE کردن گام رو عوض می کنن شما این کارو نکنید . صبر داشته باشید تا نت به طور صحیح تو گوشتون بشینه . می تونید این تمرین رو انجام بدید . در روز چند دقیقه یک نت رو بزنید و خوب گوش بدید . مرحله بعد یک نت رو به نت اول اضافه کنیدبا فواصل متغیر تا گوشتون فواصل رو احساس کنه . برای کار کردن یک اهنگ اول باید گام رو تشخیص بدید که گام ماژوره یا مینور و... که تشخیص این ها با گوش خیلی راحته گام های ماژور با توجه به فواصل گام احساس قدرتمندی دارند ولی گام های مینور معمولا محزون و احساسی هستند یک مدت که کار کنید راه می افتید . (از روش تشخیص بر مبنای نت تونیک و ... صرف نظر می کنیم) مهمترین کار اینه که نت تونیک یا اولین نت اهنگ رو تشخیص بدید بقیه کار راحته . سعی کنید برای هر گام مدتی وقت بذارید . مثلا یک هفته یا بیشتر فقط ماژور کار کنید بعد مینور ملودیک یا مینور هارمونیک یا مینور طبیعی و یا گام های پنتاتونیک و ... تا گوشتون با حال و هوای این گام ها یعنی همون فواصل خوب آشنا بشه . از این شاخه به اون شاخه نپرید یک روش رو انتخاب کنید و ادامه بدید . روش نتی باید اموزش داده بشه ولی من خودم اول هنرجوهامو گوشی می کنم بعد نتی البته تئوری موسیقی رو اول تا حد لازم اموزش می دم . تجربه چند سال تدریس بهم یاد داده اگه از روش نتی در ابتدا استفاده بشه هنرجوهارو وابسته می کنه یعنی اگه نت نداشته باشن احساس خوشایندی ندارند یه جورایی کم میارن . مطالب زیاده ولی امیدوارم کمکی به دوستان کرده باشم . اگه سوالی داشته باشید و بتونم کمک کنم خوشحال می شم.

2. 4 کاربر برای این پست از babakbayat تشکر کرده اند:

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)