لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 9 از 9 نخستنخست ... 56789
نمایش نتایج: از 129 به 137 از 137

موضوع: نجات موسیقی ایرانی

sepsan25 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29612
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    61
    222 بار تشکر شده در 91 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    14

0 Not allowed! Not allowed!
    این همه در این تاپیک بحث و گفت و گو شد اخرسرم به یک نتیجه ی درست و حسابی نرسیدم که ایا کاری از دستمان برای موسیقی ایرانی برمی اید یا نه !!!

2. کاربران زیر از sepsan25 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

mehdihooman آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    7363
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    259
    795 بار تشکر شده در 314 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    میزان امتیاز
    16

نظرات خوب و جالبي رو اينجا خوندم ولي مي خوام به يه بحث كلي اشاره كنم و اونم اين هست كه اگه ما مي خوايم به نحوي موسيقي ايران رو نجات بديم از ابتذال و ... و مي خوايم موسيقي ايران پيشرفت كنه بايد اول خودمون رو نجات بديم .
    شايد اين جمله شعاري به نظر برسه اما هيچوقت چيزي درست نميشه مگر اينكه ساختار درست باشه و ساختار اصلي موسيقي انسان هست. اگه ما فرهنگ ايراني رو در خودمون پرورش بديم صددرصد موسيقي هم كه خرده فرهنگي از اون فرهنگ مادر هست نجات پيدا خواهد كرد و به راه درست هدايت ميشه .
    اگه درست دقت كنيم مي بينيم موسيقي نيست كه توي خطره اين ما هستيم كه در خطريم و علت عدم باروري موسيقي ايران هم همين هست يعني ذات شاعر آهنگساز خواننده و ... كه با فرهنگ غير ايراني عجين شده
    ویرایش توسط mehdihooman : Saturday 31 July 2010 در ساعت 08:04 PM
    دنيا رو شبيه بينش خودمون نبينيم ، بينش خودمون رو شبيه واقعيات دنيا كنيم .

4. 4 کاربر برای این پست از mehdihooman تشکر کرده اند:

sepsan25 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29612
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    61
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdihooman [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    نظرات خوب و جالبي رو اينجا خوندم ولي مي خوام به يه بحث كلي اشاره كنم و اونم اين هست كه اگه ما مي خوايم به نحوي موسيقي ايران رو نجات بديم از ابتذال و ... و مي خوايم موسيقي ايران پيشرفت كنه بايد اول خودمون رو نجات بديم .
    شايد اين جمله شعاري به نظر برسه اما هيچوقت چيزي درست نميشه مگر اينكه ساختار درست باشه و ساختار اصلي موسيقي انسان هست. اگه ما فرهنگ ايراني رو در خودمون پرورش بديم صددرصد موسيقي هم كه خرده فرهنگي از اون فرهنگ مادر هست نجات پيدا خواهد كرد و به راه درست هدايت ميشه .
    اگه درست دقت كنيم مي بينيم موسيقي نيست كه توي خطره اين ما هستيم كه در خطريم و علت عدم باروري موسيقي ايران هم همين هست يعني ذات شاعر آهنگساز خواننده و ...

کاملا با نظراتت موافقم و به نکته ی خوبی اشاره کردی .

6. 2 کاربر برای این پست از sepsan25 تشکر کرده اند:

ZOZ.VB.ZOZ آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12377
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    51
    99 بار تشکر شده در 48 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/1
    میزان امتیاز
    16

سلام به دوستان عزیز. از این که به فکر موسیقی ایرانی هستید خیلی خوشحال شدم. تو این زمینه انقدر حرف دارم (البته خوب نظر شخصیه) که واقعا فکر نمکنم بتونم با این وقتم تایپ کنم. اما چند تا نکته:
    1- آیا شما تو جامعه با افراد مختلفی سرو کار داشتین؟ به حرف زدنشون توجه کردین؟ باید بدونین تمام افراد فرهیخته ای که من دیدم به موسیقی سنتی احترام میزارن. کسی می تونه به موسیقی سنتی احترام بزاره که برای حافظ و سعدی و ... احترام بزاره به نوازندگی احترام بزاره و بدونه چقدر سخته، به عرفان و غم رسیدن به خدا احترام بزاره و دردش این چیزا باشه. وقتی کسی تو این وادی باشه حتما اگه موسیقی سنتی بهش معرفی بشه بهش علاقه مند میشه. شما از کسی که وقتی یه بیت از سعدی (که شعرش تازه به سادگی معروفه) می خونی و واقعا هیچی نمی فهمه چه انتظاری داری؟ این افراد حتما باید رپ گوش کنن. ما مخاطبمون افرادین که بالاتر شرحشون رو گفتم.

من این قضیه رو همین تازگی ها تجربه کردم. کسی که به موسیق سنتی لذت میبره به سینمای هنری به نقاشی هنری و به همه هنرهای اصیل هم علاقه نشون میده. اینو مطمئن باشید. اگه کسی تو این وادی نباشه 100 سال هم از برتری های استاد شجریان بهش بگی باز هم میگه الا و بلا ساسی مانکن.
    اصلا شما اینطوری به قضیه نگاه کنید کسی که حرف دلش اینه:
    بی همگان به سر شود بی تو به سر نمی شود داغ تو دارد این دلم جای دگر نمیشود (مولانا - استاد شجریان)
    یا
    این جهان زندان و ما زندانیان حفره کن زندان و خود را وارهان (مولانا- اپرا مولوی - همایون شجریان)
    وقتی این حرف ها رو میشنوه به اون سمت کشیده میشه

کسی که فقط تنها دغدغه ذهنش جنس مخالفه وقتی میشنوه:
    فقط واسه من بپوشی لباسای شب تنگو
    یا
    دستم روی باسنتو ...
    یا
    من با حسین امودم پس لباتو نصف کن
    حتما به این سمت کشیده میشه.

کسی دغدغه ذهنش مشکلاتی اجتماعی اولیه س وقتی میشنوه:
    بگو 5 سالو من از کجا شروع بکنم؟

حتما به این سمت کشیده میشه و لذت میبره

به نظر من غیر ممکنه عین 70 میلیون از استاد شجریان لذت ببرن. تا بوده همین بوده همون 200 سال پیش هم موسیقی عامه پسند و هنری داشتیم
    این از این بحث.

اما این که چطور میشه تو این وانفسا به موسیقی سنتی کمک کرد به نظر من 3تا کار رو هم زمان باید انجام بدیم
    1- تربیت انسان های فرهیخته که دیگه لازم نباشه شعرهای کلاسیک و تک به تک براشون معنی کنی و البته با باقی ویژگی ها
    2- معرفی موسیقی سنتی و در دسترس گذاشتن اون ها. باور کنید من تا 2 سال پیش 1 آواز درست درمون نشنیده بودم
    3- کمک مالی زیاد به جامعه موسیقی
    4- مدیرت درست جامعه موسیقی به صورت شخصی. اگه تاریخ موسیقی رو بررسی کنید تو هر بحرانی فقط 1 یا دو نفر به موسیقی کمک کردن تا موسیقی از بین نره. یکی مرد جنگی به از صد هزار

امیدوارم تونسته باشم منظورم رو بیان کرده باشم

8. 4 کاربر برای این پست از ZOZ.VB.ZOZ تشکر کرده اند:

sepsan25 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29612
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    61
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط ZOZ. VB. ZOZ [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام به دوستان عزیز. از این که به فکر موسیقی ایرانی هستید خیلی خوشحال شدم. تو این زمینه انقدر حرف دارم (البته خوب نظر شخصیه) که واقعا فکر نمکنم بتونم با این وقتم تایپ کنم. اما چند تا نکته:
    1- آیا شما تو جامعه با افراد مختلفی سرو کار داشتین؟ به حرف زدنشون توجه کردین؟ باید بدونین تمام افراد فرهیخته ای که من دیدم به موسیقی سنتی احترام میزارن. کسی می تونه به موسیقی سنتی احترام بزاره که برای حافظ و سعدی و ... احترام بزاره به نوازندگی احترام بزاره و بدونه چقدر سخته، به عرفان و غم رسیدن به خدا احترام بزاره و دردش این چیزا باشه. وقتی کسی تو این وادی باشه حتما اگه موسیقی سنتی بهش معرفی بشه بهش علاقه مند میشه. شما از کسی که وقتی یه بیت از سعدی (که شعرش تازه به سادگی معروفه) می خونی و واقعا هیچی نمی فهمه چه انتظاری داری؟ این افراد حتما باید رپ گوش کنن. ما مخاطبمون افرادین که بالاتر شرحشون رو گفتم.

من این قضیه رو همین تازگی ها تجربه کردم. کسی که به موسیق سنتی لذت میبره به سینمای هنری به نقاشی هنری و به همه هنرهای اصیل هم علاقه نشون میده. اینو مطمئن باشید. اگه کسی تو این وادی نباشه 100 سال هم از برتری های استاد شجریان بهش بگی باز هم میگه الا و بلا ساسی مانکن.
    اصلا شما اینطوری به قضیه نگاه کنید کسی که حرف دلش اینه:
    بی همگان به سر شود بی تو به سر نمی شود داغ تو دارد این دلم جای دگر نمیشود (مولانا - استاد شجریان)
    یا
    این جهان زندان و ما زندانیان حفره کن زندان و خود را وارهان (مولانا- اپرا مولوی - همایون شجریان)
    وقتی این حرف ها رو میشنوه به اون سمت کشیده میشه

کسی که فقط تنها دغدغه ذهنش جنس مخالفه وقتی میشنوه:
    فقط واسه من بپوشی لباسای شب تنگو
    یا
    دستم روی باسنتو ...
    یا
    من با حسین امودم پس لباتو نصف کن
    حتما به این سمت کشیده میشه.

کسی دغدغه ذهنش مشکلاتی اجتماعی اولیه س وقتی میشنوه:
    بگو 5 سالو من از کجا شروع بکنم؟

حتما به این سمت کشیده میشه و لذت میبره

به نظر من غیر ممکنه عین 70 میلیون از استاد شجریان لذت ببرن. تا بوده همین بوده همون 200 سال پیش هم موسیقی عامه پسند و هنری داشتیم
    این از این بحث.

اما این که چطور میشه تو این وانفسا به موسیقی سنتی کمک کرد به نظر من 3تا کار رو هم زمان باید انجام بدیم
    1- تربیت انسان های فرهیخته که دیگه لازم نباشه شعرهای کلاسیک و تک به تک براشون معنی کنی و البته با باقی ویژگی ها
    2- معرفی موسیقی سنتی و در دسترس گذاشتن اون ها. باور کنید من تا 2 سال پیش 1 آواز درست درمون نشنیده بودم
    3- کمک مالی زیاد به جامعه موسیقی
    4- مدیرت درست جامعه موسیقی به صورت شخصی. اگه تاریخ موسیقی رو بررسی کنید تو هر بحرانی فقط 1 یا دو نفر به موسیقی کمک کردن تا موسیقی از بین نره. یکی مرد جنگی به از صد هزار

امیدوارم تونسته باشم منظورم رو بیان کرده باشم

نظرات خیلی خوبی بود و راهکارهایی بسیار خوب .
    ممنون

10. 2 کاربر برای این پست از sepsan25 تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8048
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    41
    253 بار تشکر شده در 118 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    16

خوب من اینقدر این چند روز درگیر بودم و مزاحمتهایی برایم درست شد که نتوسنتم خوب به این قسمتهای گوشه سر بزنم و این تاپیک رو از زیر صندوقچه اسرار نتاهنگ بیرون کشیدم.
    نظرات همه رو خوندم و تا صفحه 3و4 بحث قشنگی بود و بعد از اون موردخاصی جز پست اقای رامتین (چه قشنگ هم اسم منو داره ) ندیدم

و لازم میدونم به عنوان یه کاربر نظرمو در مورد موضوع تاپیک و بعضی از پستها که به نظرم مورد و جای بحث داشت بگم و خدمتتون عرض کنم:

اولا این که موسیقی ایرانی ! سر جایشه و مشکلی برایش پیش نیومده و نجات لازم نیست!
    هرچقدر از این موسیقی بگم کم گفتم چه در صداوسیما تحویلش مییگرند و چه در خارج از کشور تحویلش مییگرند و چه در موقع مجوز دادن (البته کنسرتهای این چند وقت اخیر جنبه 30یا30 داشت که لغو شد) ولی در کلیه موارد دوستان سنتی خیلی راحتتر ار بقیه سبکه میتونند در این ممکلت کار کنند.

مورد بعدیش اینه که برای تهیه شعر که مهمترین رکن در اهنگ بعد از اهنگساز و خواننده هستش مشکلی ندارند تا دلشون بخواد شاعر مرده و مرحوم و بدون وارث دارند که راحت میتونند بدون این که شعر بخرند کار کنند و با مشکل بعضا واژه ها در ارشاد سر و کله نزنند (آلبوم ملک جمشید استاد یغمایی ... ها ؟؟)

مورد چهار اینکه برای استفاده از یارانه های دولتی بعضا اجراهای دولتی دستشون باز تره و خیلی راحت کارشون انجام میشه. (برعکس خیلیها که در صف انتظار هستند)

مورد آخر هم اینکه توی دل همه مردم هستند
    این که اکثریت مردم مملکت نمیفهمند موزیک چیه و فرق موزیک خوب و بد از بد تشخیص نمیدهند یه امر واضحی هست. مردم ساده هستند واقعیت رو میگم چرا ؟ چون که وقتی شهرام ناظری کنسرت میزاره هیچ وقت نمیگن طرف خالتوره ! میبینن طرف سنگین و رنگین نشسته و اهنگهای رو میخونه که اکثرا عرفانی هستند و باورش میشه که این توع موسیقی با طبیعت خودشون همگن شده و میتونه از این موسیقی اون انرژی که میخواد کسب کنه.
    پس وقتی که با این قضیه راحت میتونه کنار بیاد عمرا یکی مثل ساسی مانکن رو گوش نمیده.
    و نتیجه اش این میشه که موزیک سنتی میره یه طرف و ترانه هایساسی هم یه طرف .

حمایت صدا وسیما : این دیگه بر کسی پوشیده نیست که عبارت فاخر رو همین صدا وسیما توی دست و پا انداخت تا دیگه کسی به خودش لقب خواننده نده .
    خوب این یه چیز راحتیه یک تلیوزین در همه خونه ها هست و تنها رسانه تقریبا مفتیه که جای ورود و تبلیغ برای هر خواننده ایه ولی خوب متاسفانه گرفتار باند بازیه و...
    واتفاقا از این نوع موسیقی به عنوان موزیک برتر همیشه چه در ووله ها و چه در سایر برنامه ها (شامل تیتراژها و تیزرها) استفاده میشه
    نمونه اش معرفی لوگوی شبکه یک و شبکه چهار که از VOX المان کپی زدند و متاسفانه یه بار دیگه تقلید از نوع مزخرف ایرانی.

در مورد سهمیه ها دیگه چیزی نمیگم !
    ومتاسفانه این حرف من دیگه گواهیست بر تایید تمامی صحبتهایم
    اگر این اساتید که هیمشه از کمبود سالن رنج میبرند حاضر شده اند در یک بیاینیه از ارشاد درخواست احداث یک سالن استاندارد رو بکنند ؟ نه عزیزم هرکسی به فکر جیب خودشه .

بازم گلی به جمال لطیفی که پیشنهاد داد در صورت تغییر جای نمایشگاه از سوله ها به عنوان استودیوی تصویر برداری استفاده بشه
    ولی کسی هست که به فکر اعتلای موزیک باشه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sepsan25 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    همه ی ما به خوبی می دانیم که موسیقی ایرانی نسبت به سال های گذشته اسیب های زیادی را متحمل شده است به نظر شما چه چیزهایی باعث این اسیب شده است وچه راهکارهایی برای نجات موسیقی ایرانی پیشنهاد می کنید
    باتشکر حتما نظر خود را بنویسید
    اتفاقا سالم سرجایش هستش این سبک های دیگر هست که متاسفانه با وجودی هم که نوپا هستند در نطفه خفه میشوند .
    فیلم گربه های ایرانی اقای قبادیان عزیز رو ببینید و مکان تمرین یه چندتا بینوا رو نگاه کنین که توی گاوداری و وسط طویله با اون بوی گند در حال تمرین هستند !
    کدوم یک از اساتید معظم سنتی در چنین جایی کنسرت دادند ؟
    کدوم یکی از این بچه ها از یارانه استفاده کردند ؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina Yanni [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    همیشه این بحث ها داغ میشه .

ولی قبل از اینکه بیایم صدا و سیما رو محکوم کنیم ، جوونای مملکت خودمو محکوم کنیم که به جای موسیقی اصیل کلاسیک و سنتی ، میرن پی رپ و آهنگای قر دار (شرمنده از این لفظ استفاده کردم) و ترکوندنو ... .

و یه چیز دیگه ، من اکثرا به رادیو گوش میدم ، رادیو جوان ، رادیو ایران و رادیو پیام ، خیلی زیاد از استادان موسیقی ایران (حتی استاد شجریان که میونه ی خوبی نداره با صدا سیما) اثر میذارن .
    تازه به غیر از آهنگای در خواستی .

و این منصفانه نیست که تقصیر اول رو بندازیم گردن صدا و سیما . مقصر اول خودمونیم .
    با عرض پوزش خدمتتون عرض کنم که کلا مردم شرق زود جوگیر میشوند
    به ترکیه نگاه کنید ! دو روز از زیر سایه استعمار بیرون اومد خودشو گم کرد .
    ایران همبی شباهت نیست وقتی که شما به ساسی مانکن اسم خواننده میزارید من چه جوابی به شما بدم ؟
    این اقا هم مثل بقیه جو گیر شده و برای اپدیت بودن از رپ استفاده میکنه در صورتی که هیچی نمیدونه.
    یعنی هیچی ! مرخص کامل !

نقل قول نوشته اصلی توسط BaBak. ParSian [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ببینید موسیقی ایرانی و دستگاهای ایرانی خیلی وسیع و بزرگه - حالت عارفانه ای داره مثلا دستگاه همایون با اینکه شاده ولی نه شادی بزن بکوبو برقص - نه دستکاه همایون اینطویه که موفقیت و حس شجاعت به انسانها میده امید و سرزندگی - یا دستگاه افشاری که خیلی غم انگیر است باید برید تو بحر این دستگاهها تا متوجه بوشید که هستید ولی وقتی تو صدا سیمای ما 3 تا ادم بلانسبت بی شخصیت و عشقی رو میارند امید نداشته باشید موسیقی ما پیشرفت کند
    چه تفاسییری احسنت!

نقل قول نوشته اصلی توسط mansoor. violin [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سُلام
    آهنگ های موجود رو لطفا به موسیقی ایرانی نچسبون
    اینا دو بحث جدا از همن
    آخه کسی که بدونه سازو باکامپیوتر آهنگ میسازن کجا کسایی مثله بیژن و پرویزیاحقی و ... کجا

عزیزم افرادی مثله بیژن و شادمهر پایدارو همیشگی اند

اما حالا این خواننده های جدید رو نگاه کن یه مدت آهنگاشون(!) میاد بیرون بعد یه هفته دوهفته دیگه کسی گوش نمیده
    دقت کن تازگیا وقتی سوار تاکسی میشم دیگه راننده ها از این خواننده های خز جدید نمیذارن دقت کرده باشی هایده و مهستی و یه بار دیدم شجریان و ناظری گوش میکنن
    عدم شناخت از موزیک الکترونیک توسط به اصطلاح اهنگساز سبب شده تا شما به هرچیزی بگید اهنگ !
    شما باید عاقلانه بروخورد کنید و هوشیار باشید. ممکنه یه بچه هم یه تنبک دستش بگیره ایا باید گفت موزیک سنتی بده ؟ یا اینکه موزیک سنتی دست بچه افتاده ؟
    شما باید به هرچیزی گوش ندید.
    من هروقت جایی میرم و کسی رو میبینم که اهنگی گوشمیده که فاقد احساس و درک درستی از اهنگسازی هستش سریع کارمو انجام میدم و میرم درست مثل وقتی که در تاکسی نشستم خودمو با مناظر بیرون سرگرم میکنم
    لزومی نداره که به این اهنگها گوش بدید و فکر کنید که موزیک الکترونیک بده اتفاقا برعکس موزیک الکترونیک وقتی هم که توسط سازنده ماهی و قدری ساخته بشه تا جایی میره که جوایز گرمی رو درو کنه.
    برید اهنگهای باران عشق استاد چشم اذر عزیز رو گوش کنید و متوجه منظورم میشوید

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad_ngml [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دلیلش وجود سبک تهوع آور رپ میباشد که به نظر من اصلا موسیقی محسوب نمیشه. راهکارشم نابودی رپ. ولی نابود نمیشه. مثل کنه چسبیده به جوونا و داره خون موسیقی ایرانی رو میمکه. واقعا تاسف میخورم
    کسی به رپ گفته سبک ؟
    این نوع موسیقی اصلا سبک نیست!
    ایا به نظر شما ریتیم که در ورزشگاه توسط طبل نواخته میشه و یک ووزلا هم روی این نوع ریتم صدا ی ناهنجار تولید میکنه و به مسخرگی تمام اجرا میشه یک اهنگ هست ؟ هر وقت جواب صحبت من رو یافتید اونوقت متوجه میشید که این نوع از اهنگها . یک تازیخ اتقضا دارند و در حد یک پپسی اعتبار دارند.
    شما باید اگاه باشید (اینو چندباره دارم تکرار میکنم ؟)
    اگ هر مزویکی رو پخش کردند که نباید به نام موزیک اسم ببرید .
    رپ یه تفکر اعتراضی هست. یه وقت در خیابون با مارش و یک شیپور دنبال میشه یه وقت هم بصورت موزیکال ساخته یمشه و خوب چون که خیلی ساده است و چون تعریفی داز ساده بودن رو در بالا توضیح دادم مردم حمایت میکنند.
    این دلیلی بر ثبت کردن این نوع موزیک به عنوان یک استایل رسمی نیست.
    یک تنوع برای پر کردن ترانه خواننده میشه .
    و اگر هم نبود خلا اون احساس نیمشه.
    برید اهنگهایی رو که با تلفیق رپ ساخته شده گو بدید و دوستانی که میدونند من چی میگم متوجه میشوند که اگر هم اون متن کاراکتر رپ رو حذف کنند اهنگ صدمه ای نمبینه
    اهنگ که البته از روی اصول ساخته باشه و قواعد این بازی رو رعایت کرده باشه بدون کلام یک رپر هم جاودان می مونه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mansoor. violin [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    رپ هم مثله پاپ خوبه
    ولی اینایی که ایرانیا میخونن رپ نیست که
    شما یه خورده به رپ های امریکایی گوش کن
    سبکها رو اشتباها تلفیق نکنید و مقایسه نکنید
    رپ یه چیزی سبک پاپ هم یه چیز دیگه است.
    امریکایی و ایرانی نداره .
    توضیحشو در بالا خدمت شما گفتم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sina Yanni [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    نمیدونم بحثمون راجع به موسیقی سنتی هستش یا موسیقی های زیر زمینی (رپ و متال و ...) . اگه که بحث راجع به قسمت دومه ، فیلم کسی از گربه های ایرانی خبر نداره ، بهترین مرجع هستش .
    ولی اگه راجع به موسیقی سنتی هست که باید اول از خودمون شروع کنیم ، من خیلی آدم دیدم که به آهنگای استاد شجریان و سایر اساتید سنتی ، میگن بی حال و بی حس و این حرفا ، بعد بر میدارن ساسی مانکن و ... گوش میکنن . این وسط تقصیر کیه ؟ تقصیر استاد شجریان هستش ؟ یا تقصیر جامعه ؟ یا صدا سیما ؟ یا تقصیر خواسته های جوان پسند امروزی ؟ یا چی ؟ (منظورم آهنگای پاپ نیست ، آهنگایی که اسمی هم نمیتونم روش بذارم و اکثر قشر جوون دارن به این جور آهنگا گوش میدن) .
    چرا واقعا بیاد ین طوری شه ؟ مقصر کیه ؟ یا چیه ؟
    احسنت مثال خوبی زدی
    مقصر کسی نیست مقصر گوش دادنه افراد هست و سلیقه اونها
    مشخص میشه که شما هوشیار هستی.

نقل قول نوشته اصلی توسط masood_boy8600 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست عزیز شما چرا این طرز فکر را داری،موسیقی که با کامپیوتر درست میشه،موسیقی مسخره ای نیست. نت نویسی دارد،ریتم سازی دارد و... . شاید حتی از موسیقی آگوستیک هم سخت تر باشد،کلی دنگ وفنگ دارد ساختنش. تازه ضربه ای ایجاد نمیکنه که موسیقی کامپیوتری باشد. کسی مثل بیژن و پریز یا حقی و ... اینا بخاطر اینکه موسیقی معنا داری خوندند و عامه پسند که با اجتماع هم جور در بیاید معروف شده اند. و اگر نه،من که جوجه آهنگسازم ولی اگر به یکی از نابغه های آهنگسازی با کامپیوتر که تو این سایت کم نداریم،یکی از آهنگ های همین خواننده ها رو برات جوری میسازد که نقهمی کامپیوتری هستند.
    خیلی ها فکر میکنند موسیقی دیجیتال مسخرس و ضربه میزنه،اما به نظر من به پیشرفت سرعت میدهد،شما میتونید آهنگ را دیجیتال آماده کنید ولی در اجراهای زنده،با ساز،چرا اشخاص این فکر ها را میکنند؟!!!
    دوستان درسته این حرف من موضوعی به بحثمان نداشت ولی در جواب دوستمان گفتم.خشایار جان خواهشا پاک نکن.
    به شما اطمینان میدهم که حتی اگر اون عزیزانی که اسم بردید الان حی و حاضر سالم و زنده بودند -البته عمر استاد بیژن طولانی - انها هم از موزیک الکترونیک به خاطر کم کردن مباحث دستمزد نوازنده و سرعت بالا ی کار استفاده میکردند . البته جناب دکتر بیژن خودشون با موزیک الکترونیک کار میکنند !
    کارهای لیلا فروهر رو برید گوش بدید که ایشون اهنگسازی کردند.

دوستانی که نمونه کار منو گوش داده باشند میدونند که من اصلا نوازنده کیبورد خوبی نیستم ولی وقتی همون کار رو داخل نرم افزار باز کنم
    1- میتونم صداهای بیشتری استفاده کنم و دستم بیشتر از می میونه
    2- امکان مانور بیشتری دارم و اهنگ رو طولانی تری میکنم
    3- نواقصی که در کار هست که 3 مورد بود و نتها رو روی ضرب نیمزدم میتونستم کوانتایز کنم و طوری که انگار خود باب کاردون براتون نوازندگی میکنه آهنگ رو بچینم
    4- به نوازنده ام همیشه دسترسی دارم
    البته حسن کار به نواختن با احساس بود که دیگه در یک اجرای لایو امکان این خطاها هم هست مخصوصا این که من ساعت 2 شب و با 6 بار تمرین اون کار رو جمع کردم.
    ولی وقتی که از نرم افزار استفاده کنم تمامی این اشتباهات و خطاها و حتی کیفیت ضبط به پایینترین حد ممکن خواهد رسید.
    احتمالا دوستان از موزیک و کامپیوتر زیاد اطلاعی ندارند خوب البته طبیعیه چون تا جایی که دیدم اکثرا نوازنده بودند ولی نوازنده های ماهر و دوست اهنگساز ندیدم
    به هرحال امیدوارم که دوستان بیشتر تحقیق کنند و بدونند که باید با زمانه زندگی کرد و برعکس خیلیها آپدیت بود !

نقل قول نوشته اصلی توسط کتایون [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    1. بهتر بود به جای موسیقی ایرانی می گفتیم نجات موسیقی „ایران” تا جلوی یه سری از این بحث ها گرفته می شد و کسی گارد نمی گرفت!
    2. من شخصا از ده سال پیش تاالان انواع مختلف موسیقی رو گوش کردم از کلاسیک بگیرید تا متال و راک و یه وقتی هم رپ... الان به شدت در گیر موسیقی „ایرانی” سنتی شدم. باید اعتراف کنم پیچیدگی موسیقی ایرنی بسیار بالا است و احتیاج به زمان زیادی برای فهمش داره. خیلی غم انگیزه که این قدر مهجوره موسیقی ایرانی تو کشور خودش.
    3. ای کاش تعصب رو موسیقی خاصی گوش کردن رو کنار بگذاریم و با فکر بازتری به موسیقی نگاه کنیم. این می تونه اولین قدم باشه برای نجات موسیقی „ایران” از هر سبکی...راک ایرانی، رپ فارسی، سنتی، پاپ و ...
    هیچ نظری اینقدر تاثیر گذار نبود . آفرین
    ایشون خیلی قشنگ مسائل رو باز میکنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط sepsan25 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    این همه در این تاپیک بحث و گفت و گو شد اخرسرم به یک نتیجه ی درست و حسابی نرسیدم که ایا کاری از دستمان برای موسیقی ایرانی برمی اید یا نه !!!
    به نظرم اولین کار تغییر فکر و جمع کردن وضیعت موجود هستش
    البته برای کسی که اهمیت داده باشه به این موضوع وگرنه که امیدی نیست پس تا وقتی مدیریتی نیست همین اش و همین کاسه الان دوستان خیلی معروف که اسم نمیبرم با 200 تومن اهنگ میسازند
    بزارید یه مثال بزنم ! امیدوارم که متوجه بشید
    حتما متوجه شدید که چند وقته توی گوگل تایپ میکنید یه سری بچه سایت باز میشهو شما رو به سایتهای بزرگتری هدایت میکنه و اکثرا با دامنه های IR هستند
    اینها روبوتهای نرم افزاری دقیقا مثل افت در گوگل عمل میکنند . و الان جمعی از وب مسترا برای اتمام بخشیدن به وضعیت موجود استین همت رو بالا زدند و زحمت تایپ کردن 3 تا فیلد گزارش رو کشیدند هرکسی میاد 4 تا رو رپیورت میکنه تا کم کم شر اینها رو کنده بشه
    اون فیلدها هم چیزی نیست جز یک فرم که از طرف خود گوگل داده میشه و اینسایتها رو شناسایی میکنه و در نتایج بعدی نشونشون نمیده چون به عنوان یک سایت مخرب شناسایی شدند و در نتیجه این سایتها کم کم از ایندکس گوگل خارج میشوند و به رحمت ایزدی میروند

ولی ایا این مسئولین ویا دوستانی که سنگ موزیک ایرانی رو به سینه میزنند تا به حال کاری رو انجام دادند که نتیجه داده باشه ؟ یا بهتر بگم ایا مرجعی برای جمع کردن وضعیت موجود ساخته شده ؟
    با قیلتر کردن و پاک کردن صورت مسئله از یه راه دیگه وارد میشوند ولی باید اون اداره نظارت رو با دینامیت منفجر کرد تا دیگه این وضعیت هم به اتمام برسه و موزیک به کل ازاد بشه
    راهکاری که هزارا نفر اومدن و ارده دادن ولی گوش شنوایی نداشت

شادمهر فراری شد !
    صفاریان بصورت شفاهی در مثلث شیشه ای به این وضعیت اعتراض کرد !
    چندین بار اداره های قانونیو مسئول استودیوهای زیر زمینی یا به اصلاح underground رو تعطیل کرد و همه رو دستگیر بازم کم شد ؟
    از شهرتشون کم نشد هیچ کاملا معروف هم شدند.
    تبلیغات از این بهتر ؟

موفق باشید

12. 3 کاربر برای این پست از ramtin_designer تشکر کرده اند:

sepsan25 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29612
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    61
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

دوستان همش نظرات ناامید کننده می دید یه نظر بدید که مفید باشه بگید باید چیکار کنیم

14. کاربران زیر از sepsan25 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

sepsan25 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29612
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    61
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

mmm

16. کاربران زیر از sepsan25 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Crazyarchitect آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29433
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    1,403
    201 بار تشکر شده در 64 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

به نظر من میشه با کارهای نو در موسیقی سنتی توجه مخاطبان بیشتری رو به این موسیقی جلب کرد برای این کار هم حتما لازم نیست ردیف رو کنار گذاشت یا کار خیلی خاصی کرد باید همین موسیقی رو به شکل امروزی ارائه کرد . مثلا البوم ز بعد ما از گروه سنتور نوازان که یه کار نو و جالب بود همنوازی چند سنتور با اندازه های مختلف و همینطور تصویر برداری نسبتا خوب کار و ارائه ی با کیفیت بالا روی dvd باعث شد که از این کار استقبال بشه و نه تنها نوازنده های سنتور و سازهای سنتی دوست داشتند بلکه چند تا از دوستای من که یا گیتار میزنن یا اصلا نوازنده نیستند هم شنیدند و خوششون اومد . هر چه اینجور البوم ها بیشتر ارائه بشه اشنایی جوانها با موسیقی سنتی بیشتر میشه .

18. کاربران زیر از Crazyarchitect به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 9 از 9 نخستنخست ... 56789

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)