لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 16 از 21

موضوع: نگهداری گیتار الکتریک و دیگر لوازم مربوطه

melanitis آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    28857
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    571
    117 بار تشکر شده در 29 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض نگهداری گیتار الکتریک و دیگر لوازم مربوطه

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام
    نگهداری کردن از ساز و رسیدگی به اون یکی از مهمترین کار های یک نوازنده هستش.
    من می خواستم ببینم شما دوستان عزیز چطور از سازتون نگهداری می کنید.
    روزانه ، هفتگی یا بعد از هر بار استفاده سازتون رو تمیز می کنید؟فقط سیم ها رو تمیز می کنید یا بدنه و دیگر قسمت های گیتار هم براتون مهمه(مثل قاب دور پیکاپ ها و دیگر قسمت های جزئی گیتار) ؟ از محلول خاصی استفاده میکنید؟ و ...

2. 4 کاربر برای این پست از melanitis تشکر کرده اند:

3. # ADS

symphony-x آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    27820
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    1,872
    1,722 بار تشکر شده در 538 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

آها تاپیک بسته بود گویا درست شد
    اینم یه مشکل هست نگهداری از تجهیزات که من نیز عاجزم بخصوص فرت برد
    فرت برد گیتار من rosewood هست اما خیلی زود کثیف میشه و کپک میزنه راهی نیست واسه اینکه زودی کثیف نشه ؟؟
    پیکاپ ها رو چجوری تمیز کنم ببخشید اگه سوالام تکراریه اما خوب
    کثیفی ساز داره میخورتم

5. 4 کاربر برای این پست از symphony-x تشکر کرده اند:

Mariachi آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    22329
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    1,402
    734 بار تشکر شده در 278 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

کپک میزنه؟!
    Music is my Life, Life is a gift from God ,I present the Music to God

کنکور نزدیکه! برام دعا کنید!

7. 3 کاربر برای این پست از Mariachi تشکر کرده اند:

symphony-x آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    27820
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    1,872
    1,722 بار تشکر شده در 538 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

کپک میزنه دیگه :دی بابا شوخی بود پیاز که نیست
    منظورم اینه که خیلی زود کثیف میشه و جای انگشت هام روش میمونه

9. 4 کاربر برای این پست از symphony-x تشکر کرده اند:

DesironnA آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    23282
    میانگین پست در روز
    0.29
    تشکر از پست
    5,095
    5,664 بار تشکر شده در 1,485 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow DesironnA On Twitter Add DesironnA on Facebook Add DesironnA on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 27/1
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    0

درود
    برای این مسئله، از نظر من راه های بسیاری وجود داره...

1. قبل از ساز زدن، دستها رو حتما با صابون و آب ولرم بخوبی بشوئید و کاملا خشک کنید تا کثیفی و عرق کف دست، فرتبورد و سیم ها رو آلوده و چسبناک نکنه.

2. همیشه قبل و بعد از نوازندگی، پارچه ای بدون پرز (از جنس استمال مخصوص تمیز کردن عینک) ، سطح سیم ها و پشت دسته گیتار رو بخوبی و ملایم دستمال بکشید تا عرق و کثیفی بجا مانده بروی سیم ها و پشت دسته گیتار جذب دستمال بشه.

3 همیشه گیتار رو در هاردکیس خود قرار بدید تا از بروز چند مسئله جلوگیری بشه:
    الف: ننشستن گرد و غبار هوا بروی بدنه، دسته، فرتبورد، پلپیس های پیکاپ ها، روزنه های فلویدرز یا بریج ثابت.
    ب: دسته گیتار، تاب بر نداره.
    ج: سیم ها زنگ نزنند.
    د: گیتار از ریگلاژ خود خارج نشه.

4. ماده ای در بازار هست به نام Fast Fret که بروی سیم های گیتار میکشند تا اصطحلاک سیم ها برطرف بشند. اما استفاده از این ماده، اصلا توصیه نمیشه. چرا که پس از مدتی، سیم ها چسبناک شده و مجبور خواهید شد سیم ها رو تعویض کنید.

5. اگر گیتار شما هاردکیس نداره و یا بهر علتی در دسترس نیست و شما بالاجبار مجبور از استفاده از پایه گیتار هستید، هر سه روز یکبار، گیتار الکتریک خودتون رو به پشت به پایه تکیه بدید تا فشار وارده بروی پشت دسته گیتار جبران شود و ساز کمتر صدمه ببیند. البته لازم بذکر هست که این صدمه، در مدت زمان بسیار طولانی ای اتفاق میفته. اما خب بقول معروف آدم روزه شکدار نمیگیره!

6. اگر به هر علتی مجبور شدید گیتار الکتریک خودتون رو روی پایه قرار بدید، همیشه یک پارجه بدون پرز، بروی فینگربورد بندازید، بصورتی که پیکاپ ها را نیز بپوشاند.

7. عزیزانی که در خانه کولر گازی دارند، میتوانند گیتار الکتریک خودشون رو در معرض غیر مستقیم باد کولر گازی قرار بدند تا از رطوبت معمول در هوای اطاق، بدور باشه. اگر جائی قراره با گروه تمرین داشته باشید، بعد از اینکه اکوئیپمنتتون رو چیدید، ابتدا دست هاتون رو همونطور که گفتم پاکیزه کنید، سپس دست به ساز بشید. (بسیار مهم)

8. بهیچ عنوان، برای تمیز کردن هر قسمت از ساز، از دستمال نم دار استفاده نکنید. در غیر این صورت، بلافاصله پس از استفاده از دستمال نمدار، محل خیس شده رو با دستمال خشک بدون پرز خشک کنید.

9. همیشه بعد از استفاده از گیتار، کابل رو از گیتار بیرون بکشید تا به پیکاپ ها صدمه ای وارد نشه. درسته که این صدمه (ضعیف شدن پیکاپ و در نتیجه کاهش بازه دریافت ارتعاش سیم ها) بسیار نامحسوس میتونه باشه. اما برای اون دسته از افرادی که گوش قوی ای دارند و قدرت و کیفیت پیکاپ های گیتار الکتریکشون براشون مهمه، این کار ضروریه.

10. بادی گیتار الکتریک، تاثیر فوق العاده ای بر جنس تن صدای ساز داره. بنابراین، چسباندن انواع برچسب های تزئینی، چسباندن صلیب، رنگ آمیزی بروی بدنه و فرت بورد، و... ، به هیچ عنوان توصیه نمیشه و توصیه میکنم تا میتونید از این کار دوری کنید.

11. بهیچ عنوان برای تمیز کردن هر جای گیتار الکتریک، از ماده ای استفاده نکنید! بخصوص استفاده از الکل و هرگونه ماده ای که حاوی مواد الکلی هستند، میتونه اثرات مخرب جبران ناپذیری به سازتون وارد بیاره.

12. برای تمیز کردن فرت بورد، سیم ها رو کمی شل کنید، سپس از میان سیم ها، فرت بورد رو تمیز کنید. و دقت داشته باشید، صاف موندن فرت بورد، بسیار مهمه. برای تمیز کردن فرت ها، از دستمال کاملا خشک استفاده کنید. مطمئنا اگر در طول یک ماه 5 بطور متوسط پنج بار فرت بورد رو تمیز کنید، با توجه به مواردی که در مورد پاکیزگی دست ها ذکر شد، کثیفی و سیاهی سختی بروی فرت بورد ایجاد نمیشه که تمیز کردن فرت بورد رو براتون سخت و اعصاب خورد کن بکنه!

13. بهیچ عنوان گیتار الکتریکتون رو در معرض دود سیگار قرار ندید. نیکوتین دود سیگار، بدترین دشمن سیم هاست و بطور باور نکردنی ای، مسبب ضعیف شدن سیم ها و در نتیجه پاره شدن زود به زود سیم هاست...

14. هیچگاه ساز خودتون رو به مسافرت (شمال یا جنوب که هوای شهر شرجی هست) نبرید. در این مورد، فکر نمیکنم توضیحی لازم باشه. اما عزیزانی که هوای محل سکونتشون شرجی هست، مورد ذکر شده در بند 7 رو بیشتر رعایت کنند.

15. هیچگاه نگذارید گیتار الکتریک شما در معرض نور مستقیم آفتاب در مدت زمان طولانی قرار بگیره. چرا که علاوه بر اثرات بسیار بدی که بروی بدنه وارد میشه، باعث شل شدن و ضعیف شدن سیم ها و در نتیجه بهم ریختن ریگلاژ ساز نیز خواهد شد.

نکته: شما به عنوان یک انسان، در طول هفته، 2 تا 3 بار حمام میکنید. گیتار الکتریک شما هم که یکی از عزیزانتون هست، به پاکیزگی نیاز داره. پس در پاکیزگی سازتون، کوتاهی نکنید تا عمر سازتون افزایش پیدا کنه.

سپاس
    ..

farshidmtl آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    28386
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    70
    84 بار تشکر شده در 38 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

ممنون ولی میشه توضیح بدید گرد و خاک رو پیکاپ رو چه جور تمیز کنیم؟

12. کاربران زیر از farshidmtl به خاطر این پست تشکر کرده اند:

melanitis آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    28857
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    571
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

من شخصا تا چند روز پیش فقط سیم ها و فرت بورد خیلی با دقت تمیز می کردم(با یک دستمال نخی بدون پرز). اما الان با نکاتی که تو پست قبلی بود فهمیدم باید به این بنده خدا(گیتارم !) بیشتر برسم!

14. 3 کاربر برای این پست از melanitis تشکر کرده اند:

hvnprs آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    31697
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    220
    1,321 بار تشکر شده در 229 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/0
    میزان امتیاز
    14

پیش فرض نگهداری آسان

ساز های مختلف بنا به فیزیک ساختشون دارای نکات ساده ای هستند که با رعایتشون میتونید عمر ساز رو بیشتر کنید .

من چند نمونه ساده و اولیه رو ذکر میکنم :

1) هیچوقت سازتون رو از دسته به جایی تکیه ندید به خصوص ساز های Bolt-On یا سازهایی که دسته آنها به بدنه اشان پیچ شدن ... زیرا موجب تغییر زاویه استاندارد و طراحی شده توسط کارخانه دسته نسبت به بدنه میشن و همچنین اگر ساز گلود یا نک ترو باشه این امر موجب تابیدن دسته و یا ایجاد Hump و Bow.

2) همونطور که دوستمون هم اشاره کرد قبل از نواختن سعی کنید دستتون رو بشورید که چرب نباشه یا عرق کرده نباشه چون چربی و عرق موجب خورده شدن سیم های گیتار و کثیف شدن فرت بودر میشن .

3) همیشه بعد از نواختن نا خودآگاه سیم ها کثیف میشن ... میتونید با یک دستمال نرم (مثل دستمال شیشه عینک) سیم ها رو آرام تمیز کنید تا لکه های سیاه از روشون پاک بشه و چربی هاشون گرفته بشه یا عرق دستتون بر روشون پاک بشه .

4) هیچ وقت سیم های گیتارتون رو با مایعی یا حتی آب نشویید چون موجب زنگ زدن و یا خورده شدن سیم یا فرت میشه ... سیم رو میشه تعویض کرد ولی خراب شدن و خورده شدن فرت یکم مشکل زا هستش و تعویضش سخته .

5) از انحنایدسته گیتارتون اطمینان حاصل کنید ... زیاد شکم داشتن و یا قوز داشتن دسته موجب فشار وارد شدن به فرت ها میشه و شایدم باعث تابیده شدن دسته بشه که تقریبا ً هیچجوره نمیشه درستش کرد .

6) فرت بوردتون رو با Fretboard Cleaner ها تمیز کنید (پس از هر بار تعویض سیم ها) و اون ها رو با روغن های مخصوص Refresh کنید ... اگر روغن و کلینر ندارید نگران نباشید ... یک مقدار آب گر در داخل یک نلبکی بریزید ... سپس با یک مسواک فرت بورد بدون سیم رو تمیز کنید ... دقت کنید که مسواک نباید خیلی خیس بشه ... بعدش هم سریع سیم روی ساز نندازید ... بگذارید دسته حداقل 6 ساعت بدون سیم بمونه در هوای آزاد تا خشک شه .

7) تغییر دما خیلی برای چوب بد هستش ... مراقب رطوبت و تغییرات دمای اتاقتون باشید .

8) اگر برای تمیز کردن ساز های قدیمیتون از پولیش استفاده میکنید مراقب باشید تا پلیش رو زیاد مصرف نکنید چون رنگ ساز رو ممکنه ببره .

9) میتونید برای جلا دادن فرت ها و قسمت های فلزی بدون رنگ ساز از جلا سنج استفاده کنید (در صورتی که کلینر گیتار مخصوص ندارید !) ... یادتون باشه جلا سنج رو با یک گوش پاک کن به شکل نقطه های خیلی کم بر روی فرت ها بذارید و سپس با پبنه پاکشون کنید .

10) مهمترین نکته اینکه همواره از تنظیم بودن بریج , فنر های متصل به بدنه گیتار و بریج برای گیتارهای دارای ترمولو و همچنین قوس دسته و تنظیمات تراس راد اطمینان حاصل کنید (البته هر چند ماه یکبار) اگر تا به حال این تنظیمات رو نکردید سعی کنید گیتارتون رو به شخصی بسپرید که این کار رو بلد هستش و یا از طریق فیلم ها و مطالب آموشی همه چیز رو در مورد این تنظیمات یاد بگیرید و بعد اقدام کنید ...

یادتون باشه که مهمترین نکته در مورد سازتون اینه که بیش از 95% ساز شما از چوب تشکیل شده و باید کاملا ً نکات ایمنی رو در مورد چوب رعایت کنید .

موفق باشید

بعضی ها به شما خواهند گفت انواع گوناگونی از موسیقی وجود دارند . اما در واقع تنها دو نوع موسیقی وجود دارند : موسیقی خوب و موسیقی بد .

David W. Barber

16. 4 کاربر برای این پست از hvnprs تشکر کرده اند:

mika120 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    26796
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    998
    1,443 بار تشکر شده در 490 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    14

يكي از دوستان تو يكي از سايت ها (كه اونجا مدير انجمن گيتار الكتريك بود) مي گفت كه هر ماه بايد پيچها،بريدج و قسمت هاي فلزي ساز رو با يه صابون خشك روغن كاري كرد. خودم اين كار رو مي كنم و خيلي هم تاثير داشته. شما چقدر اين كار رو موثر مي دونيد؟

18. 3 کاربر برای این پست از mika120 تشکر کرده اند:

melanitis آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    28857
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    571
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

اتفاقا منم اون پست رو خونده بودم. (اونجا عضو بودم ولی فعالیت نمی کردم : دی یعنی تا اومدم فعالیت کنم دیدم انجمن ...) من از این کار یه جورایی می ترسم چون نمیدونم باید چیکار کنم.
    شما که تجربشو داری میشه یکم راهنمایم کنید.
    ممنون

20. 3 کاربر برای این پست از melanitis تشکر کرده اند:

DesironnA آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    23282
    میانگین پست در روز
    0.29
    تشکر از پست
    5,095
    5,664 بار تشکر شده در 1,485 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow DesironnA On Twitter Add DesironnA on Facebook Add DesironnA on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 27/1
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط melanitis [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اتفاقا منم اون پست رو خونده بودم. (اونجا عضو بودم ولی فعالیت نمی کردم : دی یعنی تا اومدم فعالیت کنم دیدم انجمن ...) من از این کار یه جورایی می ترسم چون نمیدونم باید چیکار کنم.
    شما که تجربشو داری میشه یکم راهنمایم کنید.
    ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط mika120 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    يكي از دوستان تو يكي از سايت ها (كه اونجا مدير انجمن گيتار الكتريك بود) مي گفت كه هر ماه بايد پيچها،بريدج و قسمت هاي فلزي ساز رو با يه صابون خشك روغن كاري كرد. خودم اين كار رو مي كنم و خيلي هم تاثير داشته. شما چقدر اين كار رو موثر مي دونيد؟
    درود
    دوست عزیزم لطف میکنی بیشتر در این باره توضیح بدی؟

پ. ن: بچه ها یکی از شما دو نفر لطف کنه و لینک این فاروم رو برای من پ. خ کنه..
    سپاس
    ..

22. 2 کاربر برای این پست از DesironnA تشکر کرده اند:

hvnprs آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    31697
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    220
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط mika120 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ببینید نرم بودن برخی پیچ های فلزی اصلا ً به نفعمون نیست!! مثلا ً برای گیتار های بولت آن , چهار پیچ اتصال دسته به بدنه اصلا ً به هیچ وجه نباید نرم باشن و یا یکم باز بشن !! اما پیچ های بریج رو نمیدونم چه نوع بریجی منظورتون هست و کدوم پیچ هاش رو میگید ... چیزی که واضح هست اینه که اشیا فلزی ممکنه در اثر برخورد با برخی مواد شیمیایی خورده بشن ... در ضمن قاعدتا ً گیتار قسمتی نداره که احتیاج به روان کاری داشته باشه . در ضمن مالیدن هر چیزی رو فرت ها صحیح نیست... چون خدا نکرده اگر در اثر یک فعل و انفعال شیمیایی فرت یکم خورده بشه اونوقت همیشه حول اون فرتتون شما صدا گز دارید و نمیدونیدم برای چی هست (چون با چشم دیده نمیشه !) و وقتی دقت کنید با ابزار دقیق مثل کولیس متوجه میشید که فرت کمی سطحش پایین تر از فرت های دیگه رفته که این مشکل احتیاج به تعمیر کار حرفه ای داره برای تعویض یا دوباره قرار دادن فرت بر روی جاش .

کلا ً مهم تر از قسمت های فلزی گیتار ... چوب گیتار مهمه ... قسمتهای فلزی تنهایی جاییش که شاید احتیاج به روان کاری داره قسمت Machine Head اش هست. که میتونه در یک Fine Tune یا کوک دقیق موثر باشه . تازه اونم در اکثر گیتارهای گرون قیمت احتیاجی نیست... و در گیتار های ارزون قیمت هم معمولا ً تاثیر مثبتی نمیذاره ...

کلا ً اینکه هر چی کمتر با گیتار ور برید بهتره ... مگر اینکه جهت تمیز کردن یا Adjust کردن یا همون تنظیم کردنش باشه ... وگرنه مطمئن باشید اگر این کارها مفید بود حتما ً کارخونه های مطرح تو Manual هاشون یا قسمت های Repair an Care اشون این موراد رو قید میکردن .

موفق باشید

بعضی ها به شما خواهند گفت انواع گوناگونی از موسیقی وجود دارند . اما در واقع تنها دو نوع موسیقی وجود دارند : موسیقی خوب و موسیقی بد .

David W. Barber

24. 4 کاربر برای این پست از hvnprs تشکر کرده اند:

rezaranjbaraan آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    20686
    میانگین پست در روز
    0.20
    تشکر از پست
    4,935
    4,730 بار تشکر شده در 1,044 پست

شبکه های اجتماعی من

Add rezaranjbaraan on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 6/0
    میزان امتیاز
    0

دوستان این محلول دانلوپ 65 به کار میاد کسی استفاده کرده... ؟

26. 3 کاربر برای این پست از rezaranjbaraan تشکر کرده اند:

aysan.davudiyan آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    30376
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    149
    161 بار تشکر شده در 44 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

آره من یکیشو از دوستم گرفتم یه بار . خیلی عالی و کاملا بی ضرره اما میگن انگار فقط تو پکیجای دانلوپ میاد و اگه بخای پکیج نگیری باید بگی واست بیارن

28. 3 کاربر برای این پست از aysan.davudiyan تشکر کرده اند:

rezaranjbaraan آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    20686
    میانگین پست در روز
    0.20
    تشکر از پست
    4,935
    4,730 بار تشکر شده در 1,044 پست

شبکه های اجتماعی من

Add rezaranjbaraan on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 6/0
    میزان امتیاز
    0

Smile

نه آیسان اینجور نیس اگه آدرس سایت فروشنده شو میخای من برات میفرسم اما اینجا ممنوعه توی خصوصی میدم

30. 3 کاربر برای این پست از rezaranjbaraan تشکر کرده اند:

hvnprs آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    31697
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    220
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط reza. ranjbaraan [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوستان این محلول دانلوپ 65 به کار میاد کسی استفاده کرده... ؟
    بله خیلی موثر و خوب هستش ... البته من خودم از محلول های PRS استفاده میکنم اما یکبار دانلوپ هم زدم و راضی بودم ... برای تهیه اش اگر خواستید پیام خصوصی بگذارید .

David W. Barber

32. کاربران زیر از hvnprs به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)