لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 17 به 27 از 27

موضوع: تار...سازی مردانه و پیر؟

danial_rad آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    30549
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    2
    3 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    من که نمیتونم با خودم در بیفتم ، بگم چرا یاد ادم پیر مو بلند میافتی !!! عجبا .. ادم نمیتونه نظر خودشم بگه
    خب هر چیزی واسه هر کسی یه جور تداعی میشه این یه امر کاملا شخصیه.. دلیلی نداره همه مثله هم فکر کنن !
    اینجا انجمن بحث و گفت و گو و... نه اینکه به هم نیش و کنایه بزنیم
    نمیتونین با اعصاب راحت بحث کنین واجب نیست commentبزارین

پیشنهاد میکنم اول مفهوم نوشته های همدیگرو از نظر خود نویسنده بفهمیم بعد نظر بدیم که سوئ تفاهم نشه نه اینکه از نوشته ها برداشت شخصی کنیم

2. کاربران زیر از danial_rad به خاطر این پست تشکر کرده اند:

sarsabz آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20464
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    434
    387 بار تشکر شده در 105 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    میزان امتیاز
    15

فارغ از نوازنده ها فکر کنم از اونجا که ابعاد و حجم صدای تار نسبت به بقیه ساز های اصلی تر سنتی(کمانچه، سه تار، نی...) بیشتره و نیازش به یک دست راست قوی و انگشتان دست چپی با پوست مقاوم(!) به مرد ها بیشتر بیاد...
    گه ملحد و گه دهری و کافر باشد... گه دشمن خلق و فتنه پرور باشد
    باید بچشد عذاب تنهایی را... مردی که ز عصر خود فراتر باشد

4. 3 کاربر برای این پست از sarsabz تشکر کرده اند:

rahim_nikzad550 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33438
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    2
    145 بار تشکر شده در 53 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

هنر انحصاری...!!!
    هنر زنونه ...!!!
    هنر مردونه...!!!
    آدم شاخ در میاره...

6. کاربران زیر از rahim_nikzad550 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    24498
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    264
    91 بار تشکر شده در 47 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

قبل اینکه نظرم رو بگم یه سوال دارم:
    چرا اکثر بحثهای انجمن به مشاجره می کشه؟!
    ==============================================
    اما در مورد این مطلب:
    الان نسل جوان غالبن به سمت موسیقی سنتی نمیان ، این رو بر اساس مشاهدات خودم می گم ، اگرم بیان از نظر روانی چندان ارتباطی با حال و هوای این موسیقی ندارن (منظورم نوع اصیل این موسیقیه نه کارهای اصطلاحن تلفیقی) ، خیلی زیاد نیستن کسایی که من می شناسم و موسیقی اول براشون موسیقی سنتیه ، حتی از بین کسایی که خودشون تار یا سه تار و... کار می کنن! ، این بر می گرده به مسیر حرکت „فرهنگ عامه” که می تونه خیلی دلایل داشته باشه. برای تست این موضوع کافیه برای چندتا از دوستای سنتی کارتون دو قطعه پخش کنید ، یکی از نوع اصیل و دومی از نوع تلفیقی ، به احتمال زیاد اقبال به مورد دوم بیشتره(معمولن).
    فحوای موسیقی سنتی ما چیزی دور از شعر و عرفان ایرانی نیست و در اون وادی دور می زنه ، به همین دلیل پر بیراه نیست که بیشتر آدمهایی با نگرشی این چنینی بهش گرایش داشته باشن که با توجه به جنس آدمهای اطراف قابل درکه که درصد زیادی از جامعه نیستن ، چون این آدمها از اونچه که میتونیم اسمشو„فرهنگ اصیل ایرانی” بزاریم فاصله گرفتن(قضاوت نمی کنم،دارم شرح حال می دم) ، پس غیر منطقی نیست که تو ناخودآگاه خیلی ها وقتی به تار فکر می کنن یه پیرمرد با موهای سفید تداعی بشه و مردانه بودنش یه قاعده نانوشته ذهنی بشه. با این وجود مثال نقض برای این مطلب تا دلت بخواد هست (یکیش خودم!). با وجود تمام این حرفها مطمـنم که خیلی ها هستن که مثل من تمام وجودشون با یک مضراب استاد شهناز پرواز می کنه .
    در مورد خانومها باید بگم ، به وضعیت الان نگاه نکنید ما تو مملکتی زندگی می کنیم که تا چند سال پیش تدریس موسیقی به کلی ممنوع بود و یادگیریش مخصوصن برای خانومها چه از نظر عُرف و چه از نظر قانون جرمی غیر قابل بخشش بود ، الان که دارم این جمله‌ها رو می نویسم دردلهای خواهرم تو گوشم زنگ میزنه که می گفت برای رفتن به یه کلاس سه تار ساده چه بلاهایی سرش اومده بود!!! ، با این وجود ما نوازنده های خانم قابلی داریم(برای نمونه شما رو به گروه„بانوان شیدا” ارجاع می دم) و حتمن بیشتر ازین رشد خواهند کرد ، اما رسانه نداریم و از وجود خیلی هاشون بی خبریم!! ، به طور کلی فضای مناسبی برای اریه کارهای هنری وجود نداره(اگر اصلن فضایی باشه) ،چه به لحاظ قانونی (!!!) و چه به لحاظ فرهنگی(کپی رایت و ...).

ازین که دامنه صحبت خیلی باز شد معزرت می خوام.

پ. ن:امیدوارم جناب اشو عزیز این خبط بنده رو ببخشن که پست گذاشتم ، چون ایشون هرچی از ما تو این سایت باشه سریع پاک می کنن.
    پ. پ. ن:در مورد حرف دوست عزیز„Moory” که گفتن ویولون قدمتی بیشتر از تار داره تا حد زیادی شک دارم ، امیدوارم اگه این پست رو دیدن یه توضیحی بدن. دوست دارم در این مورد بیشتر بدونم.
    ویرایش توسط ReshadNab : Sunday 31 October 2010 در ساعت 01:57 AM دلیل: تصحیح غلط های املایی

8. کاربران زیر از ReshadNab به خاطر این پست تشکر کرده اند:

forever آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    11675
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    1,331
    1,704 بار تشکر شده در 581 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/0
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط navayi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    به نظر شما چرا انقدر تعدادهنرجوهای خانم تار کمه (خیلی کم !) ... پنجه قوی میخاد ؟ دست مردونه میخاد ؟ یا...

یا چرا هروقت اسم تار میاد یاد ادمای پیر می افتیم!
    سلام،
    من نمیدونم چرا همه ما عادت کردیم به آمار دروغ دادن!
    خوب وقتی آمار دقیق و درست ندارین، چرا اعلام میکنین! ؟؟؟ آدم رو واقعاً متعجب میکنین با حرفهاتون!!
    بهتر بود اول موقعیت و شرایط محیط رو بسنجین(از لحاظ فرهنگی، اجتماعی و...) بعد آمار بدین...
    ویرایش توسط forever : Sunday 31 October 2010 در ساعت 10:52 AM دلیل: Add Quotation!!!

هميشه حرفي را بزن که بتواني بنويسي، چيزي را بنويس که بتواني امضايش کني و چيزي را امضا کن که بتواني پايش بايستي...

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10308
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    40
    133 بار تشکر شده در 67 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    16

واقعا عنوان این تایپیک عجیبه. ساز که مردونه زنونه نداره. حموم و گرمابه نیستش که بخوایم جدا کنیم اینا رو از هم. کلا ساز و صدای ساز هیچ اهمیتی نداره. این ادمه که صدای سازو میتونه در بیاره. ابزاریه در خدمت انسان. حالا زن یا مرد فرقی نمیکنه. به نظرم علاقه کم خانمها به ساز تار نشون دهنده این نیست که ساز مردونه هست. چون این دلیل مغالطه هست. مثلا یکی بیاد ادعا کنه بگه من اولین ادمی هستم که کشف کردم توی اسمون دوتا خورشید هست. اولین عکس العمل یه ادم متعادل و معمولی اینه که بگه این اقا ادعایی معقول نداره و حرفاش علمی نیست. در جواب دلیل های شما این اقا بیاد بگه شما بیاین اثبات کنید که تو اسمون 2 تا خورشید وجود نداره. اگه تونستین اثبات کنین من حرفم رو پس میگیرم اگه نتونستین پس حرف من اثبات میشه و میفهمیم که خورشید دوتاست.
    منظور از این مثال اینه که به صرف نداشتن علاقه خانمها به نوازندگی تار ادم نمیتونه رای بده بگه تار سازی مردونه هست.
    از طرف دیگه محدودیت های اجتماعی و مردسالاری/ زن ستیزی/ تبعیض ها و خیلی چیزهای دیگه یادمون نره/
    همین اساتید ریش سفید و اینا بسیار بیشتر به هنرجوهای پسر بها میدن تا دختر. البته استثناهایی هم هستن. کلا ذهنست جهان سومی ما ایرانی ها این حرفها رو میطلبه.

hamed777 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    63701
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    45
    93 بار تشکر شده در 52 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 21/0
    Given: 30/2
    میزان امتیاز
    12

همون طور ک قانون نواز های خوب چه در ایران چه در جمهوری اذربایجان وترکیه خانومن تار نواز های اذری ایرانی هم اقا هسن

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    65189
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    95
    74 بار تشکر شده در 44 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

سلام من فکر می کنم مشکل از فرهنگ سازی موسیقی باشه شما که بهتر میدونین موسیقی بعد از انقلاب خیلی سرکوب شد حتی خیلی از نامداران موسیقی همه ساکت و خاموش شدند و به گوشه ایی رفتند من خودم با اینکه یه دخترم توی شهری که زندگی میکنم وقتی تارمو دست میگیرم و به کلاس میرم همه چپ چپ بهم نگاه می کنن اصلا برام مهم نیست چون فرهنگ جامعه ما اینجوریه شاید باور نکنین که توی اموزشگاه ما من که دخترم تار دستمه بقیه که پسرن سه تار دستشونه . کلا خانما توی همه ی سازها کمترند بحث تار و سه تار نیست و این به خاطر مشکلیه که از نظر فرهنگی وجود داره و باید فرهنگ سازی باشه . و یکی مثل من و شاید 10 تا دیگه باید فنا و سپر بشن تا راه برای بقیه باز بشه .

hamed777 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    63701
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    45
    93 بار تشکر شده در 52 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 21/0
    Given: 30/2
    میزان امتیاز
    12

صحبت فنا شدن نیست تار نواز خانوم کم داریم چند وقت پیش یه کلیپ دیدم از خانومی بنام(صهبا مطلبی) خیلی مسلط میزد گیلاساندو هاش تغییر پوزیسیون هاش و خیلی با احساس دقیق میزد اما مگه چند تا بانو هستن که به این پایه تار بزنن اما در عوض سه تار نواز خانوم که خیلی قشنگ تر از اقایون سه تار بزن داریم خیلی زیاد
    انچه در پرده بیداد همایون گفتی*تا ابد از رخ بیداد گران پرده دری

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Mezrab [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دمشکل تار هم این هست نوازنده مطرح خانوم نیستش..
    این پستو تازه دیدم ... چرا نوازنده ی مطرح خانم هم داریم

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط fagher [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست من مشکل از جای دیگه ایه... ما نوازنده ی خانوم زیاد داریم و خوشبختانه خیلی هاشون هم خیلی خوب ساز میزنند ولی مطرح نیستند(نگید نه که خندم میگیره) دوست..
    نه... مطرح هم داریماما مطرح در جامعه ی موسیقی... نه اینکه مثل استاد علیزاده یا غیره باشه شهرتشون... اما هستن نوازنده های قویه خانم

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed777 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    همون طور ک قانون نواز های خوب چه در ایران چه در جمهوری اذربایجان وترکیه خانومن تار نواز های اذری ایرانی هم اقا هسن
    البته قانون قضیش فرق داره... این ساز به سختی حتی در شهرهایی غیر از تهران میشه اساتیدشو پیدا کرد

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamgerami [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام من فکر می کنم مشکل از فرهنگ سازی موسیقی باشه شما که بهتر میدونین موسیقی بعد از انقلاب خیلی سرکوب شد حتی خیلی از نامداران موسیقی همه ساکت و خاموش شدند و به گوشه ایی رفتند من خودم با اینکه یه دخترم توی شهری که زندگی میکنم وقتی تارمو دست میگیرم و به کلاس میرم همه چپ چپ بهم نگاه می کنن اصلا برام مهم نیست چون فرهنگ جامعه ما اینجوریه شاید باور نکنین که توی اموزشگاه ما من که دخترم تار دستمه بقیه که پسرن سه تار دستشونه . کلا خانما توی همه ی سازها کمترند بحث تار و سه تار نیست و این به خاطر مشکلیه که از نظر فرهنگی وجود داره و باید فرهنگ سازی باشه . و یکی مثل من و شاید 10 تا دیگه باید فنا و سپر بشن تا راه برای بقیه باز بشه .
    درودالبته من نمیدونم شما در چه شهری زندگی میکنید... اما اینکه توی آموزشگاه تک دختر تار نواز باشید اسمش فنا شدن نست... و اصلا به این شدت هم نیازی به فنا شدن نیست... الان خیلی از خانم های هستن که دارن جدی این ساز رو ادامه میدن... و راه برای اینکار بازه کاملا... به شرطی بخوایید ادامه بدید

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed777 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    صحبت فنا شدن نیست تار نواز خانوم کم داریم چند وقت پیش یه کلیپ دیدم از خانومی بنام(صهبا مطلبی) خیلی مسلط میزد گیلاساندو هاش تغییر پوزیسیون هاش و خیلی با احساس دقیق میزد اما مگه چند تا بانو هستن که به این پایه تار بزنن اما در عوض سه تار نواز خانوم که خیلی قشنگ تر از اقایون سه تار بزن داریم خیلی زیاد
    دقیقا خواستم همینو بگم... این خانم که اسم بردید شاگرد استاد علیزاده بودن... و فوق العاده قوی هستن ...
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    65189
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    95
    74 بار تشکر شده در 44 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

نه دوستان شما منظور منو متوجه نشدين من منظورم اين چيزايي كه شما گفتين نبود همه چيزايي كه شما گفتين درست. من منظورم چيز ديگه اي بود كه توضيح دادنش كاريست بس دشوار . به هر حال مرسي از نظراتتون.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)