لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 17 به 32 از 59

موضوع: تفاوت موسیقی کلاسیک و پاپ

Bide_Majnoon آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    24834
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    324
    426 بار تشکر شده در 140 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 6/2
    میزان امتیاز
    15

0 Not allowed! Not allowed!
    درود بر دوستان عزیزم
    آنقدر تاپیک باحال هست که آدم نمی تونه توش پست نزنه. من اطلاعات زیادی در این باره ندارم که بخوام توضیح کاملی بدم. در کل من فکر میکنم که فقط رعایت کردن یا رعایت نکردن قوانین آهنگ سازی نیست که یک قطعه رو کلاسیک یا پاپ میکنه بلکه مجموعه ای از عوامل در کار دخیل هستند
    مثلا استفاده از آلات موسیقی،قوانین هامونی و چهارچوب های خاصی که به طور مثال در سونات از اون ها استفاده میشه و یا حتی تم های مختلف میتونه سبک موسیقی ما رو تعیین کنه.
    از دوستانی که در این ضمینه اطلاعاتی دارند خواهش میکنم که این تاپیک رو ادامه دهند تا حداقل به تعدادی از سوال های مطرح شده پاسخ داده بشه.
    برای درمان بدبختی و دردهای بشر دوایی بهتر از موسیقی وجود ندارد.(بتهوون)

2. 5 کاربر برای این پست از Bide_Majnoon تشکر کرده اند:

novaforever آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    32861
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    23
    77 بار تشکر شده در 25 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط porya_2242 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    کلا موسیقی پاپ موسیقی هست که تمام سطوح جامعه می تونن با اون ارتباط برقرار کنن اما موسیقی کلاسیک متعلق به سطوح بالای جامعه می باشد و اگه کسی هم به تونه این سبک سطح بالا شعر بگه و ترانه بسازه واقعا یک نابغه هست اخه مثلا هرکسی موتزارت یا سعذی نمی شه که مثلا شما چهار فصل ویوالدی رو برای یک نوجوان 14 یا 18 ساله که سر رشته ای از موسیقی نداره بذار ببین می تونه با این موسیقی ارتباط برقرار کنه مطمئنا نه
    من هم 12 سالم بود شنیدم و ... شک دارم کسی چهار ویوالدی رو گوش کنه و نتونه باهاش ارتباط بگیره ! به نظر من یکی از بهترینهای موسیقی هست.
    موسیقی در اطراف ماست ... تنها کاری که باید بکنیم ... گوش دادنه ...
    My WebLogS
    www.novaforever.blogfa.com
    www.novaforever.noteahang.com

4. 3 کاربر برای این پست از novaforever تشکر کرده اند:

نازنازی آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14027
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    115
    153 بار تشکر شده در 81 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    16

پاپ بنظر من سادگی و آلایش خاصی داره و خیلی دلنشین و ارامبخش
    کلاسیک وقار و پیچیدگی و متانت خاص خودشو داره

در جایی خوندم که نوشته بود در زمانهایی جز بزرگان و ثروتمندان کسی به دنبال سبک کلاسیک نمی رفت بزرگانی مثل باخ و بتهوون و هندل تکرار ناپذیرند در جامعه موسیقی .

هنرمندی مثل کلایدرمن به علت بیماری پدر و فقر و تنگ دستی زندگی سختی که داشت مجبور به تغیر سبک از کلاسیک به پاپ شد به خاطر گذران زندگی به نوازندگی در مجالس ومحافل روی آورد و بعد ها هم راهی کننده ستارگانی چون مایکل ساردو و جانی هالیدی و... شد و با آلبوم بالاد برای آدلاین به شهرت جهانی رسید .

6. 3 کاربر برای این پست از نازنازی تشکر کرده اند:

mostafa_violon آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24537
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    1,090
    563 بار تشکر شده در 132 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط novaforever [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من هم 12 سالم بود شنیدم و ... شک دارم کسی چهار ویوالدی رو گوش کنه و نتونه باهاش ارتباط بگیره ! به نظر من یکی از بهترینهای موسیقی هست.

فکر کنم منظورم رو خوب متوجه نشدید منطور من از سطوح جامعه سظوح عقلی جامعه هست نه سنی یا سطوح ثروت منطور من اینکه اگه ادم باهوش با اثار کلاسیک راحت ارتباط برقرار می کنی و این ربطی به سن وسال نداره
    و اینکه گوش جوان های ما اثار پاپ . رپ جاز بیشتر مانوس تا با اثار کلاسیک
    ویرایش توسط mostafa_violon : Tuesday 31 August 2010 در ساعت 03:42 PM

8. 4 کاربر برای این پست از mostafa_violon تشکر کرده اند:

نازنازی آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14027
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    115
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط porya_2242 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ببینید دوستان به نطر موسیقی pop از کلمه popular به معنی مردمی است یعنی موسیقی که هر سطح از جامع می تونه با اون ارتباط برقرار کنه ببخشید من به این طور موسیقی که همه درک می کنن ببخشید ها می گم موسیقی زیر دیپلم ها و به موسیقی کلاسیک می گم موسیقی لیسانس به بالا ها یعنی اگه فردا همه جامعه ایرانی از موسیقی کلاسیک هم بتوانند لذت ببرند خوب این به این معنی است که مردم ما تفکرات لیسانس به بالا دارند دلیل این حرف هام هم اینه که موسیقی کلاسیک پیچیده است و برای هر کسی قابل فهم نیست
    ببخشید ولی من این حرف شما رو قبول ندارم

چون فیلیپ پژه مشهور به ریچارد کلایدرمن در فرانسه به دنیا اومد و پدرش معلم پیانو بود از 3 سالگی آموزش پیانو رو شروع کرد در سن 6 سالگی پیانو رو از زبون مادریش بهتر صحبت می کرد تو سن 12 سالگی وارد کنسرواتور موسیقی شد و در 16 سالگی جایزه بهترین نوازنده کلاسیک پیانو را از ان خودش کردبعد از مدتی به خاطر علاقش به کسب درامد و به علاقه اش به موسیقی پاپ یه گروه راک تشکیل داد چون موسیقی کلاسیک برای وی پایه و بنیان قوی ایجاد کرده بود توانست در پاپ پیشرفت کنه
    بعدها به علت بیماری پدر و فقر و تنگ دستی زندگی سختی که داشت مجبور به تغیر سبک از کلاسیک به پاپ شد به خاطر گذران زندگی به نوازندگی در مجالس ومحافل روی آورد و بعد ها هم راهی کننده ستارگانی چون مایکل ساردو و جانی هالیدی و... شد و با آلبوم بالاد برای آدلاین به شهرت جهانی رسید .
    پس همه افراد ی که پاپ می نوازند نمی تونن جزو زیر دیپلمه ها باشند ممکنه کسانی باشند که سواد موسیقی دارند از روی گذران زندگی به این سبک روی آورنده اند
    پاپ به علت مطلوب و سادگی ویژه ای که داره ان ها را در کنار اموزش قطعات اجرایی و تشویق هنر جویان و خانواده هایی که از شنیدن چنین قطعاتی لذت می برند به کار برود همچنین به علت ایجاد فضایی تازه و ایجاد پلی ارتباطی بین موسیقی کلاسیک غربی و موسیقی سبک light music اشاره کرد و به عنوان پلی به سمت یاد گیری و تسهیل کننده ی ان ها از اهمیت زیادی بر خورد داره

10. 3 کاربر برای این پست از نازنازی تشکر کرده اند:

novaforever آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    32861
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    23
    77 بار تشکر شده در 25 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

@ porya_2242

خب الان متوجه شدم ... درسته
    الان بیشترین سبکی که هست رپ و پاپ هست.

من خودم آدمی هستم که تقریبا همه سبکی رو گوش میدم (بجز رپ)
    ولی خب هرکسی با یه سبکی بیشتر حال می کنه
    ویرایش توسط novaforever : Tuesday 31 August 2010 در ساعت 04:40 PM
    موسیقی در اطراف ماست ... تنها کاری که باید بکنیم ... گوش دادنه ...
    My WebLogS
    www.novaforever.blogfa.com
    www.novaforever.noteahang.com

12. 3 کاربر برای این پست از novaforever تشکر کرده اند:

mostafa_violon آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24537
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    1,090
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط نازنازی [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ببخشید ولی من این حرف شما رو قبول ندارم

چون فیلیپ پژه مشهور به ریچارد کلایدرمن در فرانسه به دنیا اومد و پدرش معلم پیانو بود از 3 سالگی آموزش پیانو رو شروع کرد در سن 6 سالگی پیانو رو از زبون مادریش بهتر صحبت می کرد تو سن 12 سالگی وارد کنسرواتور موسیقی شد و در 16 سالگی جایزه بهترین نوازنده کلاسیک پیانو را از ان خودش کردبعد از مدتی به خاطر علاقش به کسب درامد و به علاقه اش به موسیقی پاپ یه گروه راک تشکیل داد چون موسیقی کلاسیک برای وی پایه و بنیان قوی ایجاد کرده بود توانست در پاپ پیشرفت کنه
    بعدها به علت بیماری پدر و فقر و تنگ دستی زندگی سختی که داشت مجبور به تغیر سبک از کلاسیک به پاپ شد به خاطر گذران زندگی به نوازندگی در مجالس ومحافل روی آورد و بعد ها هم راهی کننده ستارگانی چون مایکل ساردو و جانی هالیدی و... شد و با آلبوم بالاد برای آدلاین به شهرت جهانی رسید .
    پس همه افراد ی که پاپ می نوازند نمی تونن جزو زیر دیپلمه ها باشند ممکنه کسانی باشند که سواد موسیقی دارند از روی گذران زندگی به این سبک روی آورنده اند
    پاپ به علت مطلوب و سادگی ویژه ای که داره ان ها را در کنار اموزش قطعات اجرایی و تشویق هنر جویان و خانواده هایی که از شنیدن چنین قطعاتی لذت می برند به کار برود همچنین به علت ایجاد فضایی تازه و ایجاد پلی ارتباطی بین موسیقی کلاسیک غربی و موسیقی سبک light music اشاره کرد و به عنوان پلی به سمت یاد گیری و تسهیل کننده ی ان ها از اهمیت زیادی بر خورد داره
    باز انگاری حرف من رو متوجه نشدید من نگفتم که هر کسی قراره پاپ گوش بده حتما باید سن اش 18 سال باشه بعد هم مدرک دیپلم بگیره یا اگه می خوهد کلاسیک گوش بده باید بالای 25 سن داشته باشه حتما بره دانشگاه یه مدرک لیسانس بگیره
    منظور من اینه که هر کسی پاپ دوستداره هوش اون اندازه یک دیپلمه هست اما اگه همون شخص
    کلاسیک رو هم دوست داشته باشه هوش اون شخص به اندازه یک لیسانسیه هست حالا این شخص می خواد زن باشه یا مرد بچه 3 ساله باشه یا پیرمرد 90 ساله
    سوء تفاهم نشه تمام عزیزانی که در زمینه موسیقی فعالیت می کنند از هوش خیلی بالای برخوردار هستند وبحث من بر سر شنونده صرف فقط بوده نه بر سر اهنگساز یا نوازنده یا اواز خوان
    ویرایش توسط mostafa_violon : Tuesday 31 August 2010 در ساعت 10:36 PM

14. 3 کاربر برای این پست از mostafa_violon تشکر کرده اند:

mostafa_violon آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24537
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    1,090
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

در ضمن این اصطلاحات زیر دیپلم و بالای لیسانس رو من برای کسایی به کار بردم که صرفا فقط به موسیقی گوش می کنن نه کسی که در زمینه موسیقی فعالیت می کنه چون موسیقی طبق گفته اقای روح الله خالقی جزو صنایع ظریفه هست و نیاز به هوش ودقت بالایی داره و ازعهده هرکسی نواختن ساز یا اواز خواندن و یا اهنگسازی بر نمی اید
    سوء تفاهم نشه تمام عزیزانی که در زمینه موسیقی فعالیت می کنند از هوش خیلی بالای برخوردار هستند وبحث من بر سر شنونده صرف فقط بوده نه بر سر اهنگساز یا نوازنده یا اواز خوان

16. 4 کاربر برای این پست از mostafa_violon تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    16477
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    402
    568 بار تشکر شده در 265 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

من به عنوان یک شنونده میگم به نظر من توی قطعات کلاسیک اون احساسی که میخوایم نیست برای یک دوره زمانی بود که در همون زمانم موسیقی پاپ تلقی میشده که با گذشته زمان اونها شدن کلاسیک و موسیقی الان شد پاپ و همچنین اون احساسی که میخوایم توی موسیقی پاپ هست حالا چه توی ترنس چه تکنو چه پاپ چه متال و چه رپ و ...

18. 4 کاربر برای این پست از joojefarary تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    16

اول از همه از آقای amir1055 بابت این تاپک فوق العاده تشکر میکنم...
    راستش همه ی سوالاتی که امیر آقا کرد سوالات منم بود...
    اما خیلی زیبا و با مثالهای قشنگ بیان کرد
    من جوابی واسه هیچ کدومشون ندارم
    و تا به اینجای کار هم جواب قانع کننده ای تو این تاپیک نیافتم
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

20. 3 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

نازنازی آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14027
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    115
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

باز انگاری حرف من رو متوجه نشدید من نگفتم که هر کسی قراره پاپ گوش بده حتما باید سن اش 18 سال باشه بعد هم مدرک دیپلم بگیره یا اگه می خوهد کلاسیک گوش بده باید بالای 25 سن داشته باشه حتما بره دانشگاه یه مدرک لیسانس بگیره
    منظور من اینه که هر کسی پاپ دوستداره هوش اون اندازه یک دیپلمه هست اما اگه همون شخص
    کلاسیک رو هم دوست داشته باشه هوش اون شخص به اندازه یک لیسانسیه هست حالا این شخص می خواد زن باشه یا مرد بچه 3 ساله باشه یا پیرمرد 90 ساله
    به نظر وعقیده من
    قطعات پاپ و کلاسیک در کنار هم پاسخ گو و کامل کننده موسیقی است چرا؟
    زیرا:
    در واقع آموزش قطعات پاپ پلی به سمت یادگیری و تسهیل کننده ی آن از اهمیت ویژه ای بر خوردار است و با آموزش اثر بخش یادگیری سریع تر و با کیفیتی بهتر به نتیجه می رسد در این میان توانایی های معلم و شگردهای آموزشی او نقش به سزایی را ایفا می کنند اهمیت این مسئله در موسیقی تا آن جا است که به واسطه ی توانایی معلم و میزان آگاهی و شناخت او نسبت به مساله ی آموزش می توان حتا از قطعات سبک پاپ به منظور هدایت و جهت سازی هنرجو به سمت هنر ارزش مند و متعالی استفاده کرد و یک تمایل و علاقه مندی ساده و صرف را به یک بر انگیزش جدی تبدیل نمود هر چندبعضا دیده شده که استفادهی مطلق از قطعات سنگین کلاسیک در آموزش نتایج و روندی معکوس داشته است.
    این طوری به فکر من میرسه در زمینه آموزش موسیقی اطلاعات چندانی ندارید پس خواهشمندم اطلاعات بیشتری کسب کنید و همچنین در زمینه سبک پاپ و سبک کلاسیک
    نمی توان گفت صرفا کسی که کلاسیک فقط کار میکنه خیلی باهوش و نخبه است یا اگه پاپ کار کنه هوش اون اندازه دیپلمه است اینها باید در کنار هم باشند .
    با تشکر

22. 2 کاربر برای این پست از نازنازی تشکر کرده اند:

نازنازی آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14027
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    115
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط joojefarary [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من به عنوان یک شنونده میگم به نظر من توی قطعات کلاسیک اون احساسی که میخوایم نیست برای یک دوره زمانی بود که در همون زمانم موسیقی پاپ تلقی میشده که با گذشته زمان اونها شدن کلاسیک و موسیقی الان شد پاپ و همچنین اون احساسی که میخوایم توی موسیقی پاپ هست حالا چه توی ترنس چه تکنو چه پاپ چه متال و چه رپ و ...
    چون توی سبک پاپ تمپوها و ریتم ها و سبک های مختلف را با یکدیگر تر کیب کرده اند تا بتوانند به وسیله اون عواطف همه گان را بر انگیزند و در این قطعات جنبه ی ملودیکی بیش از هر چیز نمایان است به همین خاطر بیشتر میشه ارتباط بر قرار کرد با این سبک

24. 5 کاربر برای این پست از نازنازی تشکر کرده اند:

mostafa_violon آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24537
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    1,090
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط نازنازی [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    به نظر وعقیده من
    قطعات پاپ و کلاسیک در کنار هم پاسخ گو و کامل کننده موسیقی است چرا؟
    زیرا:
    در واقع آموزش قطعات پاپ پلی به سمت یادگیری و تسهیل کننده ی آن از اهمیت ویژه ای بر خوردار است و با آموزش اثر بخش یادگیری سریع تر و با کیفیتی بهتر به نتیجه می رسد در این میان توانایی های معلم و شگردهای آموزشی او نقش به سزایی را ایفا می کنند اهمیت این مسئله در موسیقی تا آن جا است که به واسطه ی توانایی معلم و میزان آگاهی و شناخت او نسبت به مساله ی آموزش می توان حتا از قطعات سبک پاپ به منظور هدایت و جهت سازی هنرجو به سمت هنر ارزش مند و متعالی استفاده کرد و یک تمایل و علاقه مندی ساده و صرف را به یک بر انگیزش جدی تبدیل نمود هر چندبعضا دیده شده که استفادهی مطلق از قطعات سنگین کلاسیک در آموزش نتایج و روندی معکوس داشته است.
    این طوری به فکر من میرسه در زمینه آموزش موسیقی اطلاعات چندانی ندارید پس خواهشمندم اطلاعات بیشتری کسب کنید و همچنین در زمینه سبک پاپ و سبک کلاسیک
    نمی توان گفت صرفا کسی که کلاسیک فقط کار میکنه خیلی باهوش و نخبه است یا اگه پاپ کار کنه هوش اون اندازه دیپلمه است اینها باید در کنار هم باشند .
    با تشکر
    می بینم که شما با کلمه اموزش موسیقی شروع کرده اید بحث من بر سر اموزش ، نوازندگی ،اهنگسازی موسیقی کلاسیک یا پاپ نیست من شنوندگان صرف این دو نوع موسیقی را مقایسه کرده ام و نطرم هم این است که کسانی که به اثار کلاسیک علاقه دارند و این اثار را گوش می دهند ادمهایی با هوش و ای کیو بالا هستند مثلا برای برای پروش هوش کودکان می گویند از اثار موتزارت استفاده کنید چون باعث افزایش هوش و نکته سنجی کودکان می شود حالا چندتا پدر مادر می شناسید که این کار رو برای بچه اش انجام داده باشد فکر کنم بعضی از دوستان در همین تایپیک گفتند که ما در کودکی به اثار کلاسیک گوش می دادیم همه این ها به دلیل دلسوزی پدر و مادر برای فرزند اش بوده
    ویرایش توسط mostafa_violon : Tuesday 31 August 2010 در ساعت 11:46 PM

26. 2 کاربر برای این پست از mostafa_violon تشکر کرده اند:

نازنازی آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14027
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    115
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

می بینم که شما با کلمه اموزش موسیقی شروع کرده اید بحث من بر سر اموزش ، نوازندگی ،اهنگسازی موسیقی کلاسیک یا پاپ نیست من شنوندگان صرف این دو نوع موسیقی را مقایسه کردهام و نطرم هم این است که کسانی که می توانند اثار کلاسیک را گوش کنند ادمهایی با هوش و ای کیو بالا هستند مثلا برای برای پروش هوش کودکان می گویند از اثار موتزارت استفاده کنید چون باعث افزایش هوش و نکته سنجی کودکان می شود حالا چندتا پدر مادر می شناسید که این کار رو برای بچه اش انجام داده باشد فکر کنم بعضی از دوستان در همین تایپیک گفتند که ما در کودکی به اثار کلاسیک گوش می دادیم همه این ها به دلیل دلسوزی پدر و مادر برای فرزند اش بوده
    نه نه شما در یه تاپیک منظورتون این نبود من جوابی که دادم از آموزش در این بحث شما بود که گفتین من به این طور موسیقی که همه درک می کنن ببخشید ها می گم موسیقی زیر دیپلم ها و به موسیقی کلاسیک می گم موسیقی لیسانس به بالا ها
    منم گفتم جهت تربیت و پرورش موسیقی باید با هر دو سبک سر کار داشت و مثال زدم موسیقی پیوسته کلاسیک خسته کننده است خیلی ها سواد موسیقی دارند ولی فقط علاقه به پاپ دارند اصلا نباید مقایسه کرد بسته به نیاز فردی این قضیه یا احساسی که با پاپ برقرار می کنه
    استاد جواد معروفی گفته اند :
    از طریق گوش دادن مدام به قطعات پاپ احساس برای درک زیبایی و ظرافت نوانس ها تربیت می شود تا حدی که هنرجو قادر به نواختن با تکنیکی غیر قابل ایراد گیری می شود احساسی لطیف برای خلق صدایی زیبا پیدا می کند
    و در فعالیت موسقیایی خود این را فهمیده ام که نوازنده هایی که دارای قریحه واستعداد کمتری از نظر تکنیک و احساس و هوش و درک هستند موسیقی پاپ به را به طور کامل درک و گوش نکرده اند پس از یک دوره ی دو هفته ای یا شایدم کمتر که مرتبا کلاسیک گوش کرده اندهیچ کدام از آنها قادر نبوده اند که اختلاف ظریفی که در قدرت تن های جدا از هم و اختلاف زمان طول تن وجود دارد را تشخیص دهند و یک مرکز تحقیقاتی در امریکا به این نتیجه رسید که به علت گوش دادن کودکان تازه متولد در مدت 10 روز بر روی تنها موسیقی کلاسیک کودک قادر می شود با گوش های کاملا متفاوت بشنون و همچنین قادر به تشخیص صداهای آرام و ظریف نیست یا حتا قادر به تشخیص فرق صدای کلفت پدر و نازک مادر خود نبوده اند
    دوست خوبمون joojefarary گفتن
    به عنوان یک شنونده میگم به نظر من توی قطعات کلاسیک اون احساسی که میخوایم نیست برای یک دوره زمانی بود که در همون زمانم موسیقی پاپ تلقی میشده که با گذشته زمان اونها شدن کلاسیک و موسیقی الان شد پاپ و همچنین اون احساسی که میخوایم توی موسیقی پاپ هست حالا چه توی ترنس چه تکنو چه پاپ چه متال و چه رپ و ...

28. 3 کاربر برای این پست از نازنازی تشکر کرده اند:

mahour.M آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    21881
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    2,188
    1,482 بار تشکر شده در 597 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

ميگم... كلاسيك خب، در گزينهء اول بايد گفت يه دوره بوده، كه توي اين دوره آهنگايي كه ساخته شده مشتركاتي در ساختارشون دارن؛
    ويژگي ها:

ـحالت تضاد؛ يك اثر كلاسيك دربر دارندهء حالت هايي متلاطم و پيوسته دگرگون شونده است.
    كه البته نه تنها فقط در يك موومان تم هايي متضاد هست، بلكه يك تم نيز مي تواند در خود تم هايي متضاد و متفاوت داشته باشد.

ـريتم؛ عامل ديگريست كه موسيقي كلاسيك رو متنوع مي كنه. در واقع دگرگوني يك الگوي ريتميك و پيشبيني ناپذير بودن الگوهاي ريتميك مختلف كه ممكن است در يك قطعه در توالي هم بيايند.

ـبافت؛ اين موسيقي در اصل بافتي هوموفونيك دارد.

ـملودي؛ اكثر ملودي ها رنگ و بويي از موسيقي عاميانه و عامه پسند دارند و حتي گاهي آهنگسازان كلاسيك، نغمه هاي عاميانه را نيز در آثارشان به كار گرفته اند.
    (توالي نت ها كه تو پست 3 گفتم، منظور ساختار يك ملودي بود.)

ـيكي ديگه هم، ساختار يا همون فرم هست.
    (البته فرم، اين موسيقي رو از فرم ترانه، كه مي تونه موسيقي كه الآن بهش پاپ مي گيم از اون مشتق شده باشه جدا مي كنه.)

ـيكي ديگه بعضي از هارموني هايي هست كه استفاده ميشه. كه اين رو ميتونيد با تجزيهء يك اثر كلاسيك و مقايسه با اثري در نوع ديگر متوجه بشيد.

اين خصوصيات خلاصه شدهء اثري كلاسيك هست. ممكن هست در موسيقي هاي ديگه كه بعد از سبك كلاسيك به وجود اومدن اين خصوصيات باشه، اما اون ها ديگه موسيقي كلاسيك نيستن، سبك متفاوتي ميشن.

دلم مي خواست دنيا خانه مهر و محبت بود...
    دلم مي خواست...

30. 7 کاربر برای این پست از mahour.M تشکر کرده اند:

kiyana آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21624
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    464
    265 بار تشکر شده در 76 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط opera2080 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ((به طور کل میگیم قطعه ای کلاسیکه که مجموعه معینی از قوانین موسیقی رو به طور همزمان شامل بشه.)) kiyana
    ایا این جمله تعریف کاملی از موسیقی کلاسیکه؟
    خیر, به هیچ وجه!
    این یک تعریف بسیار کلی بود برای اینکه بتونم توضیح بدم نمیشه فقط با حسمون کلاسیک بودن یک اثر رو تایید کنیم. وگرنه این تعریف کلی برای هر سبک دیگه ای هم میتونه به کار بره*

32. 3 کاربر برای این پست از kiyana تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)