لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 49 به 64 از 116

موضوع: عاقبت موسیقی ایران

rumour آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    15529
    میانگین پست در روز
    0.24
    تشکر از پست
    2,578
    3,406 بار تشکر شده در 1,155 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    17

0 Not allowed! Not allowed!
    خوب... حالا بگم...
    الان در تاپیک دو طرز فکر وجود داره، یکی سنتی کارا هستن و یک سری هم پاپ کار ها. من این وسط سوئیس حساب کنید.
    حالا من در رابطه با هر دو طرف حرف هایی دارم... فقط این توضضح بدم که برای من موسیقی ایرانی مساوی موسیقی سنتی نیست. ولی از همینجا شروع می کنم.
    خوب بعضی از دوستان گفتن که موسیقی سنتی شاد نیست. این حرف قبول ندارم... چون شادی یه بحث خیلی خیلی اختصاصی. ولی به نظرم موسیقی ما در 90% مواقع فاقد تحرک هستش. همین آهنگ هایی که دوستان نام بردن. شاد هست. ولی بازم به نظرم یه جوری باعث میشه آدم بشینه. نمی دونم چه جوری بگم. یعنی اون تحرکی که باعث میشه آدم از جاش بلند بشه ازت می گیره. و فکر کنم این تنها عاملش بحث ربع پرده هستش. ربع پرده اصولا حالتی عرفانی ایجاد می کنه، که خیلی خوبه، ولی در عین حال خیلی عمیق هستش و تحرک می گیره. نمونش شما اون احساسی که یک مارش بهتون میده هیچ وقت از قطعه ای که توش پرده داره به دست نمیارید.
    مسئله بعدی: به هم ریختگی موسیقی ما هستش. الان هیچ اصول ثابتی نداره. ساده ترین نمونش کوک ساز ها هستش. همه چی دست به دست گشته تا به ما رسیده برای همین خیلی پیچیده میشه.
    این خودش شاید برای کسی که می خواد به صرف موسیقی سنتی کار کنه مشکلی نباشه. ولی مشکل وقتی پیدا میشه که کسی می خواد سبکی بر پایه موسیقی سنتی ابداع کنه. یا تلفیق کنه(دقت کنید در حال حاضر این دو بحث خیلی خیلی از هم جدا هستن. چون ما هیچ سبکی بر پایه سنتی نداریم در نتیجه تلفیق با یک سبک دیگه عملا باید از سبک های بر پایه کلاسیک استفاده کرد- شامل انواع پاپ و راک و ...) کارش مشکل میشه. چون اون شخص باید اطلاعات کافی ار 2 یا چند سبک داشته باشه و جداقل به یکی از سبک ها تسلط کامل داشته باشه. خوب وقتی رو به مطالعه موسیقی سنتی میاره و با این آشفتگی مواجه میشه احتمال اینکه بکشه کنار خیلی زیاده. این در رابطه با تلفیق بود.
    حالا ابداع سبک خودش بزرگ ترین خلا موسیقی ما حساب میشه. شما ببینید موسیقی سنتی و کلاسیک دو بحث از هم جدا هستن. برای همین شما هر چی در رابطه با هارمونی کلاسیک صحبت کنید هیچ ربطی به موسیقی سنتی نداره. یعنی میشه گفت که این دو موسیقی به طور موازی هستن با هم دیگه. شما همه چی باید براش دوباره تعریف کنید. وگر نه از دید کلاسیک موسیقی ما هارمونی نداره. ولی از دید سنتی که نگاه کنی کاملا هارمونیزه هستش... حالا در مقام نسبت که برسی کنیم(نه مقایسه) موسیقی ما نتونسته مثله کلاسیک پیشرفت کنه. نگاه کنید میبینید چه قدر سبک از موسیقی کلاسیک به وجود آمده. از جز و بلوز و راک و ... گرفته تا پاپ. همه بر اساس هارمونی کلاسیک هستن. حالا ما اگر بتونیم یک سبک بر اساس موسیقی سنتی ابداع کنیم این جوری میشه موسیقی سنتی ادامه بده با اصالت و بودن دست خوردگی و موسیقی های دیگه هم اون بخش های خالی پر کنن. اینجوری هیچ کس هم موسیقی سنتی فراموش نمی کنه. یک جوری میره تو ضمیر تا خودآگاهش. چون داره به یه چیزی بر اساس اون گوش میده.
    برای نمونه میشه از آرش خلعت بری نام برد. که بسیار زیبا موسیقی سنتی الکترونیزه کرده. و با نقریبا بدون استفاده از هر نوع سمپلی. با اسفاده از پیک آپ و وصل کردنش به تمبک. با استفاده از جعبه چوب کبریت حتی و ...

حالا مشکل شماره 2) ساسی مانکن (مجاز داره)
    در این که این افراد (چه اونایی که اعتراض کردن- که به شدت کمن و چه اونایی که مزخرف خودن) تونستن توجه مردم از پاپ لس آنجلس به موسیقی زیر زمینی جلب کنن شکی نیست. به شدت در خیابون ها دیده میشه. ولی مشکل اینجاست که این توجه به چه قیمتی هستش؟ آیا دادن کار بی ارزش از نظر فنی و جلب توجه با دلغک بازی مهر تایید بر آهنگه؟ یک سری کار هایی شد که خوب از نظر تکست روش بد نبود ولی موسیقی هنوز هم همون سمپل ها بود. که حتی اگر با کیبرد هم باشه اون صدای مصنوعی هیچ ارزشی نداره. چون به هیچ وجه شما خودت احساسی در آهنگ وارد نمی کنی. فقط با بالا پایی کردن عناصر مختلف سعی در القا مصنوعی داری. این هیچ ارزشی نداره.
    و در موارد ساسی مانکنی هم که دیگه واقعا فاجعه حساب میشه. نداشتن هیچ گونه استانداری در قوانین موسیقی. بی ارزشی سمپل ها و حتی مفهوم شعر هم که چرت پرت میشه... دیگه هیچی نمی مونه.

در ضمن موسیقی باعث باز شدن فکر هستش، موسیقی شما رو به فکر می بره. چرا اینقدر با یه موسیقی خوب و اعتراضی مخالفاند؟چون اون موسیقی می تونه تمام یه مملکت به هم بریزه.
    در ضمن عشق هم هیچ مساله ی ساده ای نیست که برای باز شدن ذهن و فکر نکردن به قرض و قوله ها ازش استفاده میشه. متاسفانه نداشتن درک درست به اینجا رسیدن بعضی ها.
    به قوله یه نفری: بخون از عشق/ تا گند بزنی بهش
    You tell me what is certain***But I'll tell you what is true
    You tell me that is honesty***When all around is death and cruelly

2. 4 کاربر برای این پست از rumour تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    16477
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    402
    568 بار تشکر شده در 265 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

خیلی خوب که دوستان خیلی جالب دارند جلو میرند . اول از هم مهرنام جان شما میتونی هر چی دلخواست توی پست خصوصی به من بگی به من بگی بی سواد به من بگی یک آدم که ثبات نداره هر کدوم که دوست داشتی بگو . من از چی که گوش میدم لذت میبرم هیچ وقتم اجازه نمیدم کسی منو مجبور کنه من این آهنگ رو دوست دارم شما رو ناراحت میکنه ؟ شما همچینی اجازه نداری که منو وادار کنی که تو حق نداری این آهنگ رو گوش بدی چون من میگم بی خود .

----------------------------

ببینید دوستان یک اشتباهاتی میکنند فکر میکنند مثلا منی که دارم در مورد این آهنگها میگم یعنی عاشقشونم میگم بهترین آهنگها هستن آخر هنرمند خدای موسیقین . نه اینو نیمیگ ولی وقتی کار بهتر از همین مثلا ساسی نیست خوب معلوم من میرم آهنگ ساسی گوش میدم . وقتی کار بهتر از ساسی باش مگه گوش بدم یا خیلی از خوانندههای دیگه .

حرف بعدی در مورد توزیع این آهنگها بود که دوستان میگن این موسیقی بیشتر توزیع میشه . میتونم پرسم آهنگ مثلا همین ساسی مانکن تلویزیون نشون داد یا بهش مجوز دادن ؟ یا داره توی مغازهها میفروش برداشت همجا تبلیغ زده که اهنگ جدید من اومد ؟ بدو اید بخرید بهترین آهنگ . آیا وقتی ساسان میخوند کسی میدونست کی بود یا اون موقع که علی اصحابی اگه عشق منو داد یا دی جی مریم اومد تبلیغات داد ؟ نه هم از طریق اینترنت فقط توی یک سایت گذاشتن بیا تو موزی بود آهنگها بود مگه حرفی زدن بالاش نوشتن اهنگ جدید محسن یگانه . ولی توس هر سی دی فروشی بری میبینی آهنگهای سنتی هست قشنگ با جلد زیبا که داره اون گوش خاک میخوره .
    همچنین آقا رضا شما داری میگی سال 79 الان 89 اون موقع یادت تازه آهنگهای محسن چاووشی و یگانه اومد بود آیا کسی میدونست کی هستن ؟ تا دو سه سال هیچکس قیافه چاووشی یا یگانه رو نمیدونست. آیا کسی به اینا مجوز داد ؟ ولی چی شد تا حالا هنوز هستن ؟
    حرف بعدی هم در مورد این بود که یاس به راحتی آلبوم میده یا آهنگ همین رپرها رو چند دفعه گرفتن ؟ چه حرفهایی در موردشون زد یک برنامه شوک ساختن ذهن مردم تخریب کردن آیا اینا میخواستن مجوز بدن ؟ همین چند وقت پیش یاس کنسرت داشت با احسان غیبی و ساسان و ... آیا خبر دارین کنسرت نذاشتن برگذار بشه به خاطره اینکه میخواست یاس بخونه گفتن چون سیاسی خونده ؟ اینا مجوز ؟

-----------------------------------------------------------------

در کل اینا پاک کردن صورت مسئله است. شما با اینکار میخوایید خودتون بالا بکشین یا اونایی که دوسشون دارید و آهنگاشون گوش میدین تو ذهن مردم با زور فرو کنید .

آقا من که الان 23 سالم تا حالا این همه جا رفتم از سن بگیم ک یگم حالیمون میشد مثلا 15 سالگی که میشه هشت سال . توی این هشت سال چرا یکی نیومد بگه حامد بیا این آهنگ شجریان گوش کن ؟ بیا این آهنگ غوغا یا دشتی یا بیا آلبوم جدید افتخاری گوش کن چرا هر جای میرفتم خبری از این آهنگ نبود نه تو ماشینی نه مغازه نه تو گوشی کسی نه کامپیوتر کسی .

--------------------------------------------

شجریان و یاحقی و ... نخبهایی ما هستن . معلوم وقتی علم شما بیشتر بشه هیچ وقت مثل اون کسی که تحصیلات شما رو نداره براری نمیکنید مثلا خود من . مثلا من الان دانشجوی رشته الکترونیکم من دارم روی برنامه نویسی avr کار میکنم خوب همین یک جمله رو بگم باید بیام برای خیلیها تعریف کنم که چی هست وقتی که تعریف کنم چند نفر لذت میبرند ؟ خیلیها میگن ولش کن بابا این چی دیگه . حالا بعد از تعریف یک برنامه مینویسم که مثلا روی صفحه بنویسه حامد خوب این کسی که چیزی نمیدونه خیلی جالب میگه عجب چیزی . جالب ولی اون دوستم که کار کرده باشه میگه این که سادست بیشتر تلاش کن . ولی میاد بگه حامد برو کنار من بشینم تو که هیچ بلدی نیستی . بیا من خود شما رو ببرم تو سایت eca. ir با دوستام بشینیم اینجا در مورد fpga. arm. مدولاسیون . فرکانس . حل مدارات به روش ماترسی اینا بحث کنیم خوب معلوم که سر درد میگیری چون متوجه نمیشی ما در مورد چی حرف میزنیم . الانم همین مشکل اینجا وجود داره موسیقی سنتی ما داری پیچدگی خواص خودش ولی چقدش قابل حضم برای مردم ؟ آیا هر کسی میتونه درکش کنه ؟
    ویرایش توسط joojefarary : Wednesday 1 September 2010 در ساعت 05:27 PM

4. کاربران زیر از joojefarary به خاطر این پست تشکر کرده اند:

mariwan آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    8037
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    109
    901 بار تشکر شده در 372 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    16

در يك كلام
    سنتي كوش ميدم و جديد هم كوش ميدم
    مهم كار خوب و جالب باشه ديكه جي هست كار نداشته باشيد
    مكه همه سنتيها باحاله بعضيا هست اصلا حال كوش كردنش رو ندارم
    بعضيهاهم جقدر كوش كنم بيزار نميشم توي سبكهاي جديدم همين طور
    همه سبك ها خوبو بد داره جه سنتي جه جديد
    ولي من بازم ميكم هر ترانه يا آهنكي توجه منو جلب كنه كوش ميدم ديكه برام سبكش مهم نيست
    King Of Blue

6. 2 کاربر برای این پست از mariwan تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    16477
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    402
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

هیچکس هیچ نظری در مورد صحبتهای من نداشت ؟

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    16477
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    402
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

من یک مشکل بزرگی توی حرفهای دوستان میبینم و اونم اینکه اول میگن مردم مهم نیستن بعدا میکن هستن بلاخره هستن نیستن ؟

اگه مردم مهم نیستن اگه برای مردم نمیخونید پس نگران چی هست ؟ موسیقی سنتی ما طرافداری خودش داره . موسیقی پاپ طرافدارای خودش و رپ هم همینطور متالم همینطور و ... ولی چون رپ و پاپ عمومیت پیدا کرد پس شما رو این نگران کرد . پس نگین مردم اهمیت ندارند که چی گوش میدن برامون مهم نیست ما به خاطره مردم کار نمیکنیم .

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    16477
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    402
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

خوب ببینید دوستان ببینم شما اگه اینقد نگران موسیقی ایرانید چرا نگران فرار مغزهها نیستین ؟ چرا نگران اقتصاد کشورتون نیستین ؟ چرا ناراحت نمیشین از اینکه پنیر که هفته پیش خرید 1600 امروز شد 2100 اعتراضی نمیکنید نمیرید بگی آقا این چه وضعی ؟ چرا نگران نیست کشور ما از نظر علمی سوادی عقب ؟ چرا فقط نگران موسیقی ؟

چون علم که داری توی موسیقی . مثلا من علم توی الکرونیک ولی ناراحتم از چی ناراحتم از اینکه داریم روی avr کار میکنیم . در صورتی که این قطعه توی جهان دیگه استفاده نمیشه و الان توی دانشگاه خارجی داره fpga تدریس میشه در صورتی که هنوز توی ایران هیچکسی درست حسابی نمیدونه چی چون علمش ندارند یا کمی علم در این زمینه دارند . من نیمتونم بیا از فردا راه بیافتم برم تو مغز همه فرو کنم که آقا شما باید fpga کار کنید نه avr. هر کسی بر اساس بار علمیش هوشش و استعدادش میتونه یکار انجام بده نمیتونم مثلا انتظار داشته باشم مثلا همه بیان روی fpga کار کنند یک عده ایم میام روش کار میکنیم چند نفرمون موفق میشن چند نفر نه حالا اون چند نفر که موفق نشدن میرن روی avr کار میکنند ما بیام بهشون بگیم نه شما باید برید بمیرید نباید دیگه اصلا توی الکترونیک کار کنید تا وقتی نتونید روی fpga کار کنید بدرد نمیخورید خودتون سر کار میزارید !!!
    الان توی خود همین دانشگاه که میرم من عاشق الکترونیکم ولی خیلیها سر کلاس یا دوستام میگن چی این رشته چه خشک شروع میکنه به اراد گرفتن میگن سخت من باهاشون حرف میزنم ولی خوب وقتی قانع نمیشن نمیتونم ببندمشون یا بگیرم بزنمشون یا باید مثل مت هی برم تو مخشون که بگم نه اینجوری نیست.

الان اینجام همینطور موسیقی سنتی ما برای مردم یک حالت خشک داره و براشون جذابیت نداره همین باعث شد مردم کمتر بیان ولی اگه شما نگران اینید که مردم چرا گوش نمیدن دلیش همین ولی اگه مردم براتون اهمیت ندارند پس نگران چی هستین هنوزم خیلیها هستن دارند میان سازههای ایرانی یاد میگردند و در این سبک کار میکنند .

10. 2 کاربر برای این پست از joojefarary تشکر کرده اند:

koronzo_piti آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    26963
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    633
    1,279 بار تشکر شده در 515 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط joojefarary [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خوب ببینید دوستان ببینم شما اگه اینقد نگران موسیقی ایرانید چرا نگران فرار مغزهها نیستین ؟ چرا نگران اقتصاد کشورتون نیستین ؟ چرا ناراحت نمیشین از اینکه پنیر که هفته پیش خرید 1600 امروز شد 2100 اعتراضی نمیکنید نمیرید بگی آقا این چه وضعی ؟ چرا نگران نیست کشور ما از نظر علمی سوادی عقب ؟ چرا فقط نگران موسیقی ؟

چون علم که داری توی موسیقی . مثلا من علم توی الکرونیک ولی ناراحتم از چی ناراحتم از اینکه داریم روی avr کار میکنیم . در صورتی که این قطعه توی جهان دیگه استفاده نمیشه و الان توی دانشگاه خارجی داره fpga تدریس میشه در صورتی که هنوز توی ایران هیچکسی درست حسابی نمیدونه چی چون علمش ندارند یا کمی علم در این زمینه دارند . من نیمتونم بیا از فردا راه بیافتم برم تو مغز همه فرو کنم که آقا شما باید fpga کار کنید نه avr. هر کسی بر اساس بار علمیش هوشش و استعدادش میتونه یکار انجام بده نمیتونم مثلا انتظار داشته باشم مثلا همه بیان روی fpga کار کنند یک عده ایم میام روش کار میکنیم چند نفرمون موفق میشن چند نفر نه حالا اون چند نفر که موفق نشدن میرن روی avr کار میکنند ما بیام بهشون بگیم نه شما باید برید بمیرید نباید دیگه اصلا توی الکترونیک کار کنید تا وقتی نتونید روی fpga کار کنید بدرد نمیخورید خودتون سر کار میزارید !!!
    الان توی خود همین دانشگاه که میرم من عاشق الکترونیکم ولی خیلیها سر کلاس یا دوستام میگن چی این رشته چه خشک شروع میکنه به اراد گرفتن میگن سخت من باهاشون حرف میزنم ولی خوب وقتی قانع نمیشن نمیتونم ببندمشون یا بگیرم بزنمشون یا باید مثل مت هی برم تو مخشون که بگم نه اینجوری نیست.

الان اینجام همینطور موسیقی سنتی ما برای مردم یک حالت خشک داره و براشون جذابیت نداره همین باعث شد مردم کمتر بیان ولی اگه شما نگران اینید که مردم چرا گوش نمیدن دلیش همین ولی اگه مردم براتون اهمیت ندارند پس نگران چی هستین هنوزم خیلیها هستن دارند میان سازههای ایرانی یاد میگردند و در این سبک کار میکنند .

دوست من دید موضوع ها یکم شبیه همه گفتی با یک تیر دو نشون بزنی؟
    سنگ مفت کجشک مفت؟
    مسول بخش میتینگ

12. 2 کاربر برای این پست از koronzo_piti تشکر کرده اند:

نامی 1377 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    32634
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    70
    97 بار تشکر شده در 33 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط joojefarary [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

نه آقا نگران هستند ولی این جا نت اهنگه . و کاربراش کین خب کسایی که موسیقی می دونن
    وباید در مرد موسیقی حرف بزنن . ما اگه نگران موسیقی خودمون نباشیم پس کی نگرانش باشه و
    برای بهبود موسیقی مون راه حل پیدا کنه . منم خودم قبول دارم که خیلی افتضاحه چیزای دیگه ی کشورمون. ولی موسیقی مون خودش به اندازه کافی کار داره که کسی نمی رسه به کارهای دیگه برسه وبالعکس... ببخشید که کمی از بحث خارج شدم.
    و موافق این هستم که می گید کسی نمی شه وادار کرد. تا یه کار ی را که دوست نداره انجام بده
    ویرایش توسط نامی 1377 : Thursday 2 September 2010 در ساعت 01:11 PM

14. 2 کاربر برای این پست از نامی 1377 تشکر کرده اند:

rumour آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    15529
    میانگین پست در روز
    0.24
    تشکر از پست
    2,578
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

آخه شما مثال درستی نمیزنید... اصلا نمیگید که avr و fpga هرچی که هستن هر دو مسائل قبول شده در بحث الکترونیک هستن. ولی یکی قدیمی تر و یکی جدید تره... ولی این هیچ شباهتی به بحث ما نداره.
    چون ما میگیم که یکی با وجود جدیدیش نه اصولی داره نه قوانینی. یکی دیگه یه اصولی داره...

16. 3 کاربر برای این پست از rumour تشکر کرده اند:

Sina_Yanni آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    21557
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    3,681
    3,494 بار تشکر شده در 917 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 18/0
    میزان امتیاز
    15

آقا من یه اعتراض دارم ! چرا 2 تاپیک با عنوان مشابه ایجاد شده که یکی میاد حرفش رو اینجا میگه ، یکی اونجا ؟؟

این باعث میشه بحث به نتیجه نرسه که ... ! تکه تکه ... .
    انسان قدر سه نعمت را ، وقتی از دست میدهد ، میفهمد :
    سلامتی ، امنیت ، پدر و مادر .
    حضرت علی ( ع )

18. کاربران زیر از Sina_Yanni به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    16477
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    402
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

ببینید مثلا توی آهنگ علی سنتوری چقد مردم ازش تعریف کردن از ساز سنتور استفاده شده بود و با پاپ امروزی ترکیب شده بود و یا همین البوم جدید محسن چاووشی مگه از سازهای ایرانی استفاده نکرده بود ؟ چقد هم از البومش خوششون اومد . و یا آهنگ یم مشت سرباز هیچکس او نیک تیکه اخرش که سنتور بود چقد هم میگفتن سنتورش باحال بود ؟ خوب میبینید که مردم سازهای ایرانی میپسندن ولی با موسیقی پاپ امروزی دوست دارند نه خود سنتی .

خود من عاشق سازهای ایرانیم توی کیبوردم بیشتر از سازهای ایرانی استفاده میکنم ولی این دلیل نمیشه که ما میگیم سنتی دوست نداریم یعنی سازش دوست نداریم منظرمون اینه سبکی که میخونند اون لذت نداره ولی مشکل توی چی :

به نظر من توی شعراست شعرای سنتی مقایسه کنید شبیه همون شعرای بوستان گلستان سعدی یا شعرهای حافظ که ازشم استفاده میکنند که من دوسشون نداشتم شعرا رو . مردم دوست دارند حرف دلشون واضح زده بشه نه اینکه غیر مستقیم بگن . وقتی حرف دلتون واضح میزنند شما بیشتر لذت نمیبرید ؟ تا اینکه بیان با 1000 کلمه بازی کنند تا منظور شما رو برسونند . آیا همه مردم غزلیات خافظ میخونند ؟ آیا بوستان گلستان سعدی میتونند معنی کنند ؟ میتونند مفهموش بفهمن ؟ بنده خیلی از این شعرها رو متوجه نمیشم آیا حق ندارم انوقت موسیقی گوش کنم ؟

این شعر شجریان :

ز بس کتاب در گرو باده داده ایم
    امروز خشت میکده ها از کتاب ماست

و

در همه دیر مغان نیست چو من شیدایی
    خرقه جایی گرو باده و دفتر جایی

منه بنده متوجه معنی این شعر نمیشم حالا بیام بشینم یک ساعت دنبال معنیش بگردم ؟ آخرم نتونستم حق ندارم آهنگ گوش کنم . به خاطره همینم آهنگهای امروزی میپسندم چون ساده تر بیان شده .

rumour آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    15529
    میانگین پست در روز
    0.24
    تشکر از پست
    2,578
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

ببینید مثلا توی آهنگ علی سنتوری چقد مردم ازش تعریف کردن از ساز سنتور استفاده شده بود و با پاپ امروزی ترکیب شده بود و یا همین البوم جدید محسن چاووشی مگه از سازهای ایرانی استفاده نکرده بود ؟ چقد هم از البومش خوششون اومد . و یا آهنگ یم مشت سرباز هیچکس او نیک تیکه اخرش که سنتور بود چقد هم میگفتن سنتورش باحال بود ؟ خوب میبینید که مردم سازهای ایرانی میپسندن ولی با موسیقی پاپ امروزی دوست دارند نه خود سنتی .

خود من عاشق سازهای ایرانیم توی کیبوردم بیشتر از سازهای ایرانی استفاده میکنم ولی این دلیل نمیشه که ما میگیم سنتی دوست نداریم یعنی سازش دوست نداریم منظرمون اینه سبکی که میخونند اون لذت نداره ولی مشکل توی چی :

به نظر من توی شعراست شعرای سنتی مقایسه کنید شبیه همون شعرای بوستان گلستان سعدی یا شعرهای حافظ که ازشم استفاده میکنند که من دوسشون نداشتم شعرا رو . مردم دوست دارند حرف دلشون واضح زده بشه نه اینکه غیر مستقیم بگن . وقتی حرف دلتون واضح میزنند شما بیشتر لذت نمیبرید ؟ تا اینکه بیان با 1000 کلمه بازی کنند تا منظور شما رو برسونند . آیا همه مردم غزلیات خافظ میخونند ؟ آیا بوستان گلستان سعدی میتونند معنی کنند ؟ میتونند مفهموش بفهمن ؟ بنده خیلی از این شعرها رو متوجه نمیشم آیا حق ندارم انوقت موسیقی گوش کنم ؟

این شعر شجریان :

ز بس کتاب در گرو باده داده ایم
    امروز خشت میکده ها از کتاب ماست

و

در همه دیر مغان نیست چو من شیدایی
    خرقه جایی گرو باده و دفتر جایی

منه بنده متوجه معنی این شعر نمیشم حالا بیام بشینم یک ساعت دنبال معنیش بگردم ؟ آخرم نتونستم حق ندارم آهنگ گوش کنم . به خاطره همینم آهنگهای امروزی میپسندم چون ساده تر بیان شده .
    یه چیزی... شما فرق بین هنر و نوشته میدونید چیه؟؟؟ زبان فارسی سوم که گذروندید دیگه؟؟؟

21. 3 کاربر برای این پست از rumour تشکر کرده اند:

MEHRNAM آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    23172
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    1,810
    1,159 بار تشکر شده در 328 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

جوجه فراری:

خیلی خوب که دوستان خیلی جالب دارند جلو میرند . اول از هم مهرنام جان شما میتونی هر چی دلخواست توی پست خصوصی به من بگی به من بگی بی سواد به من بگی یک آدم که ثبات نداره هر کدوم که دوست داشتی بگو . من از چی که گوش میدم لذت میبرم هیچ وقتم اجازه نمیدم کسی منو مجبور کنه من این آهنگ رو دوست دارم شما رو ناراحت میکنه ؟ شما همچینی اجازه نداری که منو وادار کنی که تو حق نداری این آهنگ رو گوش بدی چون من میگم بی خود .
    !
    شاید، شاید، شاید، شاید اگه پست منو بادقت بیشتری مطالعه میفرمودید؛ متوجه منظور من میشدید اما متاسفانه ...
    من دیگه صلاح نمیدونم که تو این تاپیک بیشتر از این پست بزنم و تو بحث شرکت کنم!

"جرم بیگانه به ویرانی ایران هیچ است / زور و زر جوی و وطن سوز شمایید شما

تا شمایید بر این شیوه ی آزاده کشی / هیچ کس خوارتر از اهل هنر نیست که نیست

جز طنابی که گلوگاه شما را بندد / به خداییّ خدا راه دگر نیست که نیست"
    ویرایش توسط MEHRNAM : Saturday 4 September 2010 در ساعت 10:05 AM
    درد من حصار بركه نيست؛
    درد من زيستن با ماهيانيست
    كه فكر دريا به ذهنشان خطور نكرده است.

23. کاربران زیر از MEHRNAM به خاطر این پست تشکر کرده اند:

AmonAmath آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    18509
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    310
    946 بار تشکر شده در 253 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

این هم از عاقبت موسیقی ایران !
    METAL WILL NEVER DIE

25. کاربران زیر از AmonAmath به خاطر این پست تشکر کرده اند:

fagher آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    9093
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    1,670
    938 بار تشکر شده در 331 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط rumour [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خوب... حالا بگم...
    الان در تاپیک دو طرز فکر وجود داره، یکی سنتی کارا هستن و یک سری هم پاپ کار ها. من این وسط سوئیس حساب کنید.
    حالا من در رابطه با هر دو طرف حرف هایی دارم... فقط این توضضح بدم که برای من موسیقی ایرانی مساوی موسیقی سنتی نیست. ولی از همینجا شروع می کنم.
    خوب بعضی از دوستان گفتن که موسیقی سنتی شاد نیست. این حرف قبول ندارم... چون شادی یه بحث خیلی خیلی اختصاصی. ولی به نظرم موسیقی ما در 90% مواقع فاقد تحرک هستش. همین آهنگ هایی که دوستان نام بردن. شاد هست. ولی بازم به نظرم یه جوری باعث میشه آدم بشینه. نمی دونم چه جوری بگم. یعنی اون تحرکی که باعث میشه آدم از جاش بلند بشه ازت می گیره. و فکر کنم این تنها عاملش بحث ربع پرده هستش. ربع پرده اصولا حالتی عرفانی ایجاد می کنه، که خیلی خوبه، ولی در عین حال خیلی عمیق هستش و تحرک می گیره. نمونش شما اون احساسی که یک مارش بهتون میده هیچ وقت از قطعه ای که توش پرده داره به دست نمیارید.
    مسئله بعدی: به هم ریختگی موسیقی ما هستش. الان هیچ اصول ثابتی نداره. ساده ترین نمونش کوک ساز ها هستش. همه چی دست به دست گشته تا به ما رسیده برای همین خیلی پیچیده میشه.
    این خودش شاید برای کسی که می خواد به صرف موسیقی سنتی کار کنه مشکلی نباشه. ولی مشکل وقتی پیدا میشه که کسی می خواد سبکی بر پایه موسیقی سنتی ابداع کنه. یا تلفیق کنه(دقت کنید در حال حاضر این دو بحث خیلی خیلی از هم جدا هستن. چون ما هیچ سبکی بر پایه سنتی نداریم در نتیجه تلفیق با یک سبک دیگه عملا باید از سبک های بر پایه کلاسیک استفاده کرد- شامل انواع پاپ و راک و ...) کارش مشکل میشه. چون اون شخص باید اطلاعات کافی ار 2 یا چند سبک داشته باشه و جداقل به یکی از سبک ها تسلط کامل داشته باشه. خوب وقتی رو به مطالعه موسیقی سنتی میاره و با این آشفتگی مواجه میشه احتمال اینکه بکشه کنار خیلی زیاده. این در رابطه با تلفیق بود.
    حالا ابداع سبک خودش بزرگ ترین خلا موسیقی ما حساب میشه. شما ببینید موسیقی سنتی و کلاسیک دو بحث از هم جدا هستن. برای همین شما هر چی در رابطه با هارمونی کلاسیک صحبت کنید هیچ ربطی به موسیقی سنتی نداره. یعنی میشه گفت که این دو موسیقی به طور موازی هستن با هم دیگه. شما همه چی باید براش دوباره تعریف کنید. وگر نه از دید کلاسیک موسیقی ما هارمونی نداره. ولی از دید سنتی که نگاه کنی کاملا هارمونیزه هستش... حالا در مقام نسبت که برسی کنیم(نه مقایسه) موسیقی ما نتونسته مثله کلاسیک پیشرفت کنه. نگاه کنید میبینید چه قدر سبک از موسیقی کلاسیک به وجود آمده. از جز و بلوز و راک و ... گرفته تا پاپ. همه بر اساس هارمونی کلاسیک هستن. حالا ما اگر بتونیم یک سبک بر اساس موسیقی سنتی ابداع کنیم این جوری میشه موسیقی سنتی ادامه بده با اصالت و بودن دست خوردگی و موسیقی های دیگه هم اون بخش های خالی پر کنن. اینجوری هیچ کس هم موسیقی سنتی فراموش نمی کنه. یک جوری میره تو ضمیر تا خودآگاهش. چون داره به یه چیزی بر اساس اون گوش میده.
    برای نمونه میشه از آرش خلعت بری نام برد. که بسیار زیبا موسیقی سنتی الکترونیزه کرده. و با نقریبا بدون استفاده از هر نوع سمپلی. با اسفاده از پیک آپ و وصل کردنش به تمبک. با استفاده از جعبه چوب کبریت حتی و ...

حالا مشکل شماره 2) ساسی مانکن (مجاز داره)
    در این که این افراد (چه اونایی که اعتراض کردن- که به شدت کمن و چه اونایی که مزخرف خودن) تونستن توجه مردم از پاپ لس آنجلس به موسیقی زیر زمینی جلب کنن شکی نیست. به شدت در خیابون ها دیده میشه. ولی مشکل اینجاست که این توجه به چه قیمتی هستش؟ آیا دادن کار بی ارزش از نظر فنی و جلب توجه با دلغک بازی مهر تایید بر آهنگه؟ یک سری کار هایی شد که خوب از نظر تکست روش بد نبود ولی موسیقی هنوز هم همون سمپل ها بود. که حتی اگر با کیبرد هم باشه اون صدای مصنوعی هیچ ارزشی نداره. چون به هیچ وجه شما خودت احساسی در آهنگ وارد نمی کنی. فقط با بالا پایی کردن عناصر مختلف سعی در القا مصنوعی داری. این هیچ ارزشی نداره.
    و در موارد ساسی مانکنی هم که دیگه واقعا فاجعه حساب میشه. نداشتن هیچ گونه استانداری در قوانین موسیقی. بی ارزشی سمپل ها و حتی مفهوم شعر هم که چرت پرت میشه... دیگه هیچی نمی مونه.

در ضمن موسیقی باعث باز شدن فکر هستش، موسیقی شما رو به فکر می بره. چرا اینقدر با یه موسیقی خوب و اعتراضی مخالفاند؟چون اون موسیقی می تونه تمام یه مملکت به هم بریزه.
    در ضمن عشق هم هیچ مساله ی ساده ای نیست که برای باز شدن ذهن و فکر نکردن به قرض و قوله ها ازش استفاده میشه. متاسفانه نداشتن درک درست به اینجا رسیدن بعضی ها.
    به قوله یه نفری: بخون از عشق/ تا گند بزنی بهش
    در ابتدا ممنون که نظر دادی...
    یعنی فکر میکنی ربع پرده باعث میشه اون تحرکی که گفتی نباشه تو موسیقی دستگاهی؟؟؟
    من منظورت رو از به هم ریختگی متوجه نشدم. یکم بیشتر توضیح بده...
    کوک سازها چه به هم ریحتگی داره؟؟؟
    موافقم که موسیقی دستگاهی نسبت به کلاسیک پیشرفت کمتری داشته و شاید دلیلش همینیه که میگی. ولی من نمیدونستم این سبک هایی که گفتی از کلاسیک به وجود اومده!!! (اما میدونم اینی که میگی همچین کار ساده ای نیست و البته نمیشه تضمین کرد که اصالت ها هفز(حفظ) بشن و شاید اگر کسی به همچین هدفی داشته باشه به بی راهه کشیده بشه و... ولی باید قدم در راه گذاشت.)
    همین.

27. کاربران زیر از fagher به خاطر این پست تشکر کرده اند:

fagher آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    9093
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    1,670
    938 بار تشکر شده در 331 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    16

----------------------------

ببینید دوستان یک اشتباهاتی میکنند فکر میکنند مثلا منی که دارم در مورد این آهنگها میگم یعنی عاشقشونم میگم بهترین آهنگها هستن آخر هنرمند خدای موسیقین . نه اینو نیمیگ ولی وقتی کار بهتر از همین مثلا ساسی نیست خوب معلوم من میرم آهنگ ساسی گوش میدم . وقتی کار بهتر از ساسی باش مگه گوش بدم یا خیلی از خوانندههای دیگه .

حرف بعدی در مورد توزیع این آهنگها بود که دوستان میگن این موسیقی بیشتر توزیع میشه . میتونم پرسم آهنگ مثلا همین ساسی مانکن تلویزیون نشون داد یا بهش مجوز دادن ؟ یا داره توی مغازهها میفروش برداشت همجا تبلیغ زده که اهنگ جدید من اومد ؟ بدو اید بخرید بهترین آهنگ . آیا وقتی ساسان میخوند کسی میدونست کی بود یا اون موقع که علی اصحابی اگه عشق منو داد یا دی جی مریم اومد تبلیغات داد ؟ نه هم از طریق اینترنت فقط توی یک سایت گذاشتن بیا تو موزی بود آهنگها بود مگه حرفی زدن بالاش نوشتن اهنگ جدید محسن یگانه . ولی توس هر سی دی فروشی بری میبینی آهنگهای سنتی هست قشنگ با جلد زیبا که داره اون گوش خاک میخوره .
    همچنین آقا رضا شما داری میگی سال 79 الان 89 اون موقع یادت تازه آهنگهای محسن چاووشی و یگانه اومد بود آیا کسی میدونست کی هستن ؟ تا دو سه سال هیچکس قیافه چاووشی یا یگانه رو نمیدونست. آیا کسی به اینا مجوز داد ؟ ولی چی شد تا حالا هنوز هستن ؟
    حرف بعدی هم در مورد این بود که یاس به راحتی آلبوم میده یا آهنگ همین رپرها رو چند دفعه گرفتن ؟ چه حرفهایی در موردشون زد یک برنامه شوک ساختن ذهن مردم تخریب کردن آیا اینا میخواستن مجوز بدن ؟ همین چند وقت پیش یاس کنسرت داشت با احسان غیبی و ساسان و ... آیا خبر دارین کنسرت نذاشتن برگذار بشه به خاطره اینکه میخواست یاس بخونه گفتن چون سیاسی خونده ؟ اینا مجوز ؟

-----------------------------------------------------------------

در کل اینا پاک کردن صورت مسئله است. شما با اینکار میخوایید خودتون بالا بکشین یا اونایی که دوسشون دارید و آهنگاشون گوش میدین تو ذهن مردم با زور فرو کنید .

آقا من که الان 23 سالم تا حالا این همه جا رفتم از سن بگیم ک یگم حالیمون میشد مثلا 15 سالگی که میشه هشت سال . توی این هشت سال چرا یکی نیومد بگه حامد بیا این آهنگ شجریان گوش کن ؟ بیا این آهنگ غوغا یا دشتی یا بیا آلبوم جدید افتخاری گوش کن چرا هر جای میرفتم خبری از این آهنگ نبود نه تو ماشینی نه مغازه نه تو گوشی کسی نه کامپیوتر کسی .

--------------------------------------------

شجریان و یاحقی و ... نخبهایی ما هستن . معلوم وقتی علم شما بیشتر بشه هیچ وقت مثل اون کسی که تحصیلات شما رو نداره براری نمیکنید مثلا خود من . مثلا من الان دانشجوی رشته الکترونیکم من دارم روی برنامه نویسی avr کار میکنم خوب همین یک جمله رو بگم باید بیام برای خیلیها تعریف کنم که چی هست وقتی که تعریف کنم چند نفر لذت میبرند ؟ خیلیها میگن ولش کن بابا این چی دیگه . حالا بعد از تعریف یک برنامه مینویسم که مثلا روی صفحه بنویسه حامد خوب این کسی که چیزی نمیدونه خیلی جالب میگه عجب چیزی . جالب ولی اون دوستم که کار کرده باشه میگه این که سادست بیشتر تلاش کن . ولی میاد بگه حامد برو کنار من بشینم تو که هیچ بلدی نیستی . بیا من خود شما رو ببرم تو سایت eca. ir با دوستام بشینیم اینجا در مورد fpga. arm. مدولاسیون . فرکانس . حل مدارات به روش ماترسی اینا بحث کنیم خوب معلوم که سر درد میگیری چون متوجه نمیشی ما در مورد چی حرف میزنیم . الانم همین مشکل اینجا وجود داره موسیقی سنتی ما داری پیچدگی خواص خودش ولی چقدش قابل حضم برای مردم ؟ آیا هر کسی میتونه درکش کنه ؟
    مشکل اینه که هر کسی فکر میکنه چیزی که اون گوش میده بهتر از هر چیز دیگه ایه!!!
    من از قسمت دوم حرفت این رو فهمیدم که شما فقط اون چیزی که خودت گوش میدی رو کار خوب میدونی.
    من نمیدونم چرا شما هر چیزی که خودت دیدی رو بهش کلیت میدی!!!
    کی برای آلبوم های سنتی تبلیغ شد؟؟؟
    شبکه های ماهواره ای موسیقی سنتی پخش میکنن؟؟؟
    تا یکی از همین کسایی که گفتی یه کار جدید میده بیرون تمام این شبکه های ماهواره ای پخشش میکنن. بعد چی میشه؟؟؟
    هر کسی میفهمه مثلآ یاس آهنگ جدید خونده به یه آشنا میگه آهنگ جدید یاس رو شنیدی؟؟؟این کم تبلیغ نیست!!!
    آلبوم رندان مست کجا پخش شد؟؟؟کجا تبلیغ شد؟؟؟اصلآ شما چطور فهمیدی این آلبوم پخش شده؟؟؟

29. 3 کاربر برای این پست از fagher تشکر کرده اند:

صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)