لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 45678
نمایش نتایج: از 113 به 116 از 116

موضوع: عاقبت موسیقی ایران

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    16477
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    402
    568 بار تشکر شده در 265 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    15

0 Not allowed! Not allowed!
    در کل بحثام با یک پست توی این تاپیک میبندم .

ببینید دوستان من موسیقی سنتی برای کسانی زیبایی داره که موسیقی کار کردن نه مردم عادی . یک مثالی میزنم مثلا توی الکترونیک ما خازن مقاومت و ایسیهای برنامه ریزی دارم که توی این آیسیها fpga درای قدرت بیشتری ولی avr برای کارهای معمولی دانشجویی . حالا من بیام شروع کنم در مورد fpga بگم خوب معلوم اصلا برات جذابیت نداره چون علاقه نسبت بهش نداری حتی برای یک الکترونیک هم بگی شاید خوشش بیاد ولی میره دنبالش ؟ نه چون هنوز avr بلد نیست ولی اگه avr یاد گرفت باشه شاید بره دنبالش .
    موسیقی ما همین شده ما میخواییم اجبار کنیم که آهای مردم شما باید این کتاب فیزیک یا شیمی که ما میگیم بخونید . من هر چقدم برای شما در مورد الکترونیک قشنگیاش بگم ولی دوست نداشته باشی هیچ وقت دنبالش نمیری . ببینم آیا اون کسی که مثلا دکترای برق داره هممونم میدونم نفرات اول کنکور میرن برق آیا اونا میان شروع کن به مسخره کردن بقیه ؟ حالا مثلا من بیام برم پیش یکیشون بهش بیام در مورد خازن مقاومت توضیخ بدم خوب معلوم براش جالب نداره چون دیگه اینا براش چیز بی معنی شده ولی ادب رعایت میکنه برای من احترام قایل مسخرم نمیکنه بهم نمیخنده بگه برو مسخره من ینا رو بلدم . خیلی محترما میگه من اینارو قبلا خوندم در موردشون میدونم .
    توی موسیقی هم همین جور دوستانی که دارای تجربه بیشتری هستن خوب مشخص موسیقی ساده براشون جالب نداره و دنبال موسیقی پیچیده تری میرن ولی اگه یک دکترای موسیقی بیاد اینجا شاید شما رو هم مسخره کنه بگه حتی این اهنگها که شماها هم گوش میدین گوش نمیده و بالاتر از اونا رو گوش میده کار میکنه . پس ما باید یک حد قابل قوبلی تعیی نکنیم تا موسیقی برای هم قابل فهم باشه موسیقی سنتی برای کسی ک بی سواد قابل فهم ؟ معلوم که نه پس آیا اون حق نداره موسیقی گوش کنه ؟ یکی حرف از دلش بزنه ؟ پس باید مسیقی رو جوری بیان کنیم تا برای همه قابل فهم باشه حتب برای یک پسر 11 12 سال هم بتونه بفهمه . حالا اونایی که توی موسیقی هستن خوب کارهای قویتر گوش میدن و میسازند . ولی نباید بگن حتما همه باید اینکار رو همه گوش کنند .

یکی میره سه سال میخونه بعد از کلی افتادن بالاخره قبول میشه اونم با معدل 12 میشه تکنسین الکترونیک یکیم میره میخونه با معدل 20 میاد میشه تکنسین . یکیم میره میشه کاردان . یکی کارشناس . یکی کارشناسی ارشد . یکی دکترا . همگی با هم توی یک شرکتم کار میکنند ولی نمیشه بگیم همه باید کارشناس باشن یا دکترا اونایی که پایینترن حق کار کردن ندارند .

پایان حرف توی موسیقی هم یکی میره سنتی یکی میره راک یکی میره پاپ یکی میره متال یکی میره جاز یکی میره ...
    یکی توی پاپ نمرش 20 یکی 10 یکی 8 یکی 0 یکی 15 یکی توی متال 20 یکی 10 یکی 5 یکی توی جاز 20 یکی 5 یکی 0 یکی توی سنتی 20 یکی 10 یکی 9 نمیشه بیام بیگیم اقایی که توی پاپ 10 بیا توی سنتی 20 شو یا 18 شو مطمعا بیاد 0 هم نیشه ولی بیام تفکیک کنیم کسی که توی پاپ 5 بیام کمکش کنیم تا هر چقدم شد تونست حداقل 6 کنیم 7 کنیم شاید دیدی 20 شد 18 شد . ولی نیام بگیم آقایی که 7 برو دنبال کار خودت خودت مسخره نکن کلا بندازیمش کنار .

2. 3 کاربر برای این پست از joojefarary تشکر کرده اند:

cont_shahab آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    29192
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    476
    475 بار تشکر شده در 173 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط joojefarary [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    عاقبت موسیقی ایران یعنی همین وقتی خودمون از موسیقمون حمایت نمیکنیم چه انتظاری به پیشرفت داریم نمیشود به یک بار همه خدای موسیقی باشن !!! وقتی ازتون میپرسن آهنگ چی گوش میدین وقتی توی این سایت بحثی گذاشته شده بود الان چی گوش میدی یک نفر یک آهنگ ایرانی ندیدم نام ببر همگی آهنگهای خارجی نا میبردن بعضی هام کم سنتی . اینگار که کسی بگه آهنگهای پاپ امروز گوش میکنه افت کلاس داره یا یه جوری میگن که اینگار گنا میکنه یا جونشو میگرند ولی 90 درصدتون توی کامپیوتر توی ماشینتون توی مغازتون از این آهنگها گوش میدین . موسیقی ببخشید براتون شده یک ادعا که فکر میکنید که توی هنر هستین و از بقیه کمی بیشتر میدونید از همه بالاترین مواظب باشین یک وقت تنتون به این پاپیها نخور یک وقت ویروس پاپ میگیرین !!!
    درود دوست عزیز
    بنظر شما ما برای موسیقی ایران باید چه کار کنیم ؟؟!!!
    آهنگ خارجی یا ایرانی گوش کردن یه چیز شخصی و سلیقه ایه و کسی نمیتونه نظرشو تحمیل کنه به کسه دیگه ای من یه جا دوست دارم ایرانی پاپ گوش بدم یه جا دوست دارم اسپید متال گوش بدم..
    اگه با گوش کردن آهنگ ایرانی به موسیقیه ایران کمک میشه ؛باشه من از فردا روزی 45 دقیقه آهنگ ایرانی گوش میدم ...
    کجای کاری دوست عزیز من ؛ کار موسیقیه ایران از این حرفها گذشته دیگه زیاد بهش فکر نکنید 8 سال جون کندم و همه خیلی بیشتر از من جون کنندند بی فایده بود .. این حرفا جز آرمان چیزه دیگری نیست... پیشنهاد میکنم تو ام با این وضعیت کنار بیای و با هم یه صدا فریاد خدا حافظ موسیقی و سر بدیم..
    موفق باشی.
    هر چه گفتیم عشق آغاز نشد.....

4. 2 کاربر برای این پست از cont_shahab تشکر کرده اند:

rumour آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    15529
    میانگین پست در روز
    0.24
    تشکر از پست
    2,578
    3,406 بار تشکر شده در 1,155 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط joojefarary [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    در کل بحثام با یک پست توی این تاپیک میبندم .

ببینید دوستان من موسیقی سنتی برای کسانی زیبایی داره که موسیقی کار کردن نه مردم عادی . یک مثالی میزنم مثلا توی الکترونیک ما خازن مقاومت و ایسیهای برنامه ریزی دارم که توی این آیسیها fpga درای قدرت بیشتری ولی avr برای کارهای معمولی دانشجویی . حالا من بیام شروع کنم در مورد fpga بگم خوب معلوم اصلا برات جذابیت نداره چون علاقه نسبت بهش نداری حتی برای یک الکترونیک هم بگی شاید خوشش بیاد ولی میره دنبالش ؟ نه چون هنوز avr بلد نیست ولی اگه avr یاد گرفت باشه شاید بره دنبالش .
    موسیقی ما همین شده ما میخواییم اجبار کنیم که آهای مردم شما باید این کتاب فیزیک یا شیمی که ما میگیم بخونید . من هر چقدم برای شما در مورد الکترونیک قشنگیاش بگم ولی دوست نداشته باشی هیچ وقت دنبالش نمیری . ببینم آیا اون کسی که مثلا دکترای برق داره هممونم میدونم نفرات اول کنکور میرن برق آیا اونا میان شروع کن به مسخره کردن بقیه ؟ حالا مثلا من بیام برم پیش یکیشون بهش بیام در مورد خازن مقاومت توضیخ بدم خوب معلوم براش جالب نداره چون دیگه اینا براش چیز بی معنی شده ولی ادب رعایت میکنه برای من احترام قایل مسخرم نمیکنه بهم نمیخنده بگه برو مسخره من ینا رو بلدم . خیلی محترما میگه من اینارو قبلا خوندم در موردشون میدونم .
    توی موسیقی هم همین جور دوستانی که دارای تجربه بیشتری هستن خوب مشخص موسیقی ساده براشون جالب نداره و دنبال موسیقی پیچیده تری میرن ولی اگه یک دکترای موسیقی بیاد اینجا شاید شما رو هم مسخره کنه بگه حتی این اهنگها که شماها هم گوش میدین گوش نمیده و بالاتر از اونا رو گوش میده کار میکنه . پس ما باید یک حد قابل قوبلی تعیی نکنیم تا موسیقی برای هم قابل فهم باشه موسیقی سنتی برای کسی ک بی سواد قابل فهم ؟ معلوم که نه پس آیا اون حق نداره موسیقی گوش کنه ؟ یکی حرف از دلش بزنه ؟ پس باید مسیقی رو جوری بیان کنیم تا برای همه قابل فهم باشه حتب برای یک پسر 11 12 سال هم بتونه بفهمه . حالا اونایی که توی موسیقی هستن خوب کارهای قویتر گوش میدن و میسازند . ولی نباید بگن حتما همه باید اینکار رو همه گوش کنند .

یکی میره سه سال میخونه بعد از کلی افتادن بالاخره قبول میشه اونم با معدل 12 میشه تکنسین الکترونیک یکیم میره میخونه با معدل 20 میاد میشه تکنسین . یکیم میره میشه کاردان . یکی کارشناس . یکی کارشناسی ارشد . یکی دکترا . همگی با هم توی یک شرکتم کار میکنند ولی نمیشه بگیم همه باید کارشناس باشن یا دکترا اونایی که پایینترن حق کار کردن ندارند .

پایان حرف توی موسیقی هم یکی میره سنتی یکی میره راک یکی میره پاپ یکی میره متال یکی میره جاز یکی میره ...
    یکی توی پاپ نمرش 20 یکی 10 یکی 8 یکی 0 یکی 15 یکی توی متال 20 یکی 10 یکی 5 یکی توی جاز 20 یکی 5 یکی 0 یکی توی سنتی 20 یکی 10 یکی 9 نمیشه بیام بیگیم اقایی که توی پاپ 10 بیا توی سنتی 20 شو یا 18 شو مطمعا بیاد 0 هم نیشه ولی بیام تفکیک کنیم کسی که توی پاپ 5 بیام کمکش کنیم تا هر چقدم شد تونست حداقل 6 کنیم 7 کنیم شاید دیدی 20 شد 18 شد . ولی نیام بگیم آقایی که 7 برو دنبال کار خودت خودت مسخره نکن کلا بندازیمش کنار .
    آخه این مثال هایی که میزنید اصلا درست نیست. بله هر کسی در حد سواد خودش حرف بزنه و کار کنه تا سوادش بیشتر بشه و به یه حد استانداردی برسه. بعد بیاد کار عرضه کنه. توش همین رشته ای هم که شما میگید اگر بردی که ساخته شده قدیمی و کارآمد نباشه نباید به عنوان یک محصول عرضه بشه چون کلاه برداریه.
    توی موسیقی هم بله همینجور که گفتید هر کسی سبکی داره. ولی تا اصول موسیقی و سبکشو یاد نگرفته حق تولید کار نداره. متاسفانه اینجا هیچ نهادی نیست که کار هارو زیر نظر بگیره. اگر اینجوری بود با یک سری نقد و بررسی و خونده شدن اونها توسط مردم خیلی از مشکلات حل می شد.
    You tell me what is certain***But I'll tell you what is true
    You tell me that is honesty***When all around is death and cruelly

6. 2 کاربر برای این پست از rumour تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    16477
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    402
    568 بار تشکر شده در 265 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

بحث دوباره من باز میکنم با گفتهای جدید :

اول در جواب دوست عزیز دکتر شهاب . درست دکتر شهاب جان هر کسی هر آهنگی که دوست داره گوش میده ولی من منظورم این بود تا وقتی خودمون خمایت نمیکنیم چه انتظاری به پیشرفت. مثلا یک فیلم ساز در نظر بگیر یک فیل مبساز بعد کسی نره ببین خوب این فیلم ساز براش جای پیشرفتی نمیمونه چون هزینه در نمیاری یا کسی حمایتش نمیکنه بدون مشکلات کجاست تا کار بهتری بده . مشکلات موسیقی که البته من مخالف این حرفم از نظر دوستان بیان میکنم یک نقدی میکنم :

خوب خیلی از دوستان میگین امروزه هر کسی دیگه خواننده میشه و یا کارها بسیاز ضعیف و ساده شده . این یک موضوع که مربوط میشه به هر موسیقی نه فقط ایرانی موسیقی غرب هم همینه ولی چه چیزی باعث شد ؟
    خوب در زمان حال پیشرفت علم و کامپیوتر و نرم افزارها باعث شده و دستگاهها باعث شد تا موسیقی به سمتی ببر که هرکسی با هر صدایی بتونه با ساخته یک موسیقی ساده احساس خودش بیان کن . لوپهای آماده و صدای سازهها و نرمافزارها تنظیم صدا و افکت دادن باعث شد کار سادهتر بشه این ها دلیل داشته که ساخته شده و به وجود اماده که انسان بتونه راخت استفاده کنه از موسیقی . مثل ماشین که ساخته شده برای راحتی یا هواپیما .
    در زمان گذشته و قبل از انقلاب این چیزا خبری نبود باید حتما صدات زیبا میبود . سازها همه باید زنده ضبط میشد و دستگاهها مسترینگ همه همچین قوی نبودن که بخوان تغییراتی به اون صورت ایجاد کنند . پس هر کسی نمیتونسته پا به این عرصه بذاری . حال ما میام اون چیزهایی مثبت او نزمان با حالا مقایسه میکنیم ولی نمیام بگیم آیا کسی اون زمان دی جی بود ؟ کسی سبک تکنو میتونسته کار کنه ؟ ترنس چی ؟ پس مقایسهامون درست نیست این نمیشه ما فقط چیزهایی که از نظرمون مثبت در نظر بگیریم و منفیهاشو نبینیم . و پیشرفت علم نادیده بگیریم و بگیم باعث تخریب . اگر ما از علم روز استفاده نکنیم آیا نشون عقب ماندگی نیست ؟ آیا این در موسیقی هم حکم نمیکنه ؟

مشکل بعدی که من خودم اینو مشکل اصلی میدونم اینکه ما موسیقی قوی نداریم باعث شد داد خیلیها در بیاد . بله ما گوگوش داریم . مشکاتیان داشتیم . پرویز یاحق داشتیم . ابی داریم . داریوش داریم . فرهاد داشتیم . سیما بینا . سوسون . پروین و ... داشتیم ولی حالا هنگام رو داریم . هلن داریم. کامران همون داریم . هیچکس . یاس . علی اصحابی و ... از انورم غربیها باخ داشتن . جیپسی کینگ دارند . بتوون . موزارت. یانی دارند . کریس دی برگ دارند . متالیکا دارند . پیک فلوید دارند . شکیرا . انریک . پوزی کت دولز . بیونس . مدونا . اسنوپ داگ و آینا و جوجو و ... دارند . ای بابا پس چی شد اینام مشکل دارند اینا موسیقیشون در حال نابودی ؟ آیا دارند از بین میرند ؟ وای موسیقی غربم که در حال نابودی ؟ آیا خبری از این حرفها هست ؟
    نه . اگر جوجو میخونه انور متالیکا هم آهنگ داره . کریستی برگم داره . اسینوپ داگ میخونه . بلاک ایز میخونه از اینور امینم میخونه . ولی در کشور ما همه چیز عجیب غریب . ساسی مانکن آهنگ فان میخونه . علی اصحابی فالش میخونه . از انور چی داریم ؟ آیا موسیقی قوی به روز داریم ؟ همین پاپ میگم ؟ آره یکی هست احسان خواجه امیری دیگه ؟ خبری نبود ؟ نه . بعد میام شروع میکنیم گیر میدیم به بقیه بله علی اصحابی این چه وضع خوندن این چی اون چی آقا یک کار قوی بسازیم 100 برابر بهتر از اون خودش بفهمه مشکلش کجاست. نمیدونم چرا میگیم موسیقی ایرانی فقط دوست داریم بگیم سنتی ؟ چرا پاپ ایرانی نباشه ؟ چرا راک ایرانی نباشه ؟ چرا ... نباشه ؟ چرا اینا رو هم نمیخوایم ؟ دلیلش این نیست چون تمایل 70 درصد مردم به موسیقی سنتی کم و میخوایم اجبار کنیم نه نباید اینجور باشه ؟

به عنوان یک سوال حتما دوستان جواب بدن .

من موسیقی سنتی دوست ندارم ولی هر سبکه دیگه دوست دارم . یکی ببینم بیاد بگه همین موسیقی روز یک اهنگ مثل اصحابی خونده شده باشه که قوی باشه ؟مثل یگانه ؟ چاووشی ؟ سامان جلیلی . یک آهنگ قوی به من بگین که در همین سبک باشه و قویتر از اینها باشه من برم گوش بدم نیاد بگین برو موسیقی سنتی گوش بده . برابر با همین سبک همین موضوع . همین حس حال ولی موسیقی قوی باشه .
    ویرایش توسط joojefarary : Saturday 2 October 2010 در ساعت 09:50 PM

صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 45678

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)