لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 49 به 64 از 76

موضوع: ساز ایرانی : روبه توسعه یا در حال انقراض

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    16477
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    402
    568 بار تشکر شده در 265 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    15

0 Not allowed! Not allowed!
    خوب ببینید دوستان ببینم شما اگه اینقد نگران موسیقی ایرانید چرا نگران فرار مغزهها نیستین ؟ چرا نگران اقتصاد کشورتون نیستین ؟ چرا ناراحت نمیشین از اینکه پنیر که هفته پیش خرید 1600 امروز شد 2100 اعتراضی نمیکنید نمیرید بگی آقا این چه وضعی ؟ چرا نگران نیست کشور ما از نظر علمی سوادی عقب ؟ چرا فقط نگران موسیقی ؟

چون علم که داری توی موسیقی . مثلا من علم توی الکرونیک ولی ناراحتم از چی ناراحتم از اینکه داریم روی avr کار میکنیم . در صورتی که این قطعه توی جهان دیگه استفاده نمیشه و الان توی دانشگاه خارجی داره fpga تدریس میشه در صورتی که هنوز توی ایران هیچکسی درست حسابی نمیدونه چی چون علمش ندارند یا کمی علم در این زمینه دارند . من نیمتونم بیا از فردا راه بیافتم برم تو مغز همه فرو کنم که آقا شما باید fpga کار کنید نه avr. هر کسی بر اساس بار علمیش هوشش و استعدادش میتونه یکار انجام بده نمیتونم مثلا انتظار داشته باشم مثلا همه بیان روی fpga کار کنند یک عده ایم میام روش کار میکنیم چند نفرمون موفق میشن چند نفر نه حالا اون چند نفر که موفق نشدن میرن روی avr کار میکنند ما بیام بهشون بگیم نه شما باید برید بمیرید نباید دیگه اصلا توی الکترونیک کار کنید تا وقتی نتونید روی fpga کار کنید بدرد نمیخورید خودتون سر کار میزارید !!!
    الان توی خود همین دانشگاه که میرم من عاشق الکترونیکم ولی خیلیها سر کلاس یا دوستام میگن چی این رشته چه خشک شروع میکنه به اراد گرفتن میگن سخت من باهاشون حرف میزنم ولی خوب وقتی قانع نمیشن نمیتونم ببندمشون یا بگیرم بزنمشون یا باید مثل مت هی برم تو مخشون که بگم نه اینجوری نیست.

الان اینجام همینطور موسیقی سنتی ما برای مردم یک حالت خشک داره و براشون جذابیت نداره حو همین باعث شد مردم کمتر بیان ولی اگ شما نگران اینید که مردم چرا گوش نمیدن دلیش همین ولی اگه مردم براتون اهمیت ندارند پس نگران چی هستین هنوزم خیلیها هستن دارند میان سازههای ایرانی یاد میگردند ولی خوب نسبت به ویالون یا کیبورد یا گیتار شاید کمتر باشه یا تبیشتر ولی هنوز که دارند میان پس نگران چی هستین ؟
    ---------------------------------------------
    ممنون محسن جان بابت البومهایی که گذاشتی بنده این آلبومها رو تا شب دانلود میکنم و گوش میدم تا چند روز دیگه نظرم در موردشون میگم . من از اینها آلبومها دارکوب گوش کرده بودم و ازش خوشم نیومد ولی ما بقی هنوز گوش نکردم . بعدا نظر در مورشون میگم به عنوان یک جوون امروزی .
    ویرایش توسط joojefarary : Thursday 2 September 2010 در ساعت 12:22 PM

2. کاربران زیر از joojefarary به خاطر این پست تشکر کرده اند:

koronzo_piti آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    26963
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    633
    1,279 بار تشکر شده در 515 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

من هر چی می گم شما حرف خودتتون رو می زنید
    بابا کسی زور نکرده گوش بده
    خواهشا یک بار کامل بخونید
    موسیقی سنتی ایران نیاز به نوع اوری داره
    موضوع این تغییر تحول هست

اگه راهکاری ندارید لطف کنید موضوع رو منحرف نکنید

اره دوست من زندگی سخته من برای اینکه پول کلاس دفم رو بدم می رفتم کار می کردم
    ولی این ربطی به موضوع نداره
    از مشکلات خودمون که نمی خوایم حرف بزنیم
    همه مشکل دارن

در ضمن من اینجا توی همچین سایتی این موضوع رو نوشتم هنوز هیچی نشده همه جبهه گرفتن
    بعد این جا سایت موسیقی هست نه اقتصاد
    مسول بخش میتینگ

4. 6 کاربر برای این پست از koronzo_piti تشکر کرده اند:

Sina_Yanni آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    21557
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    3,681
    3,494 بار تشکر شده در 917 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 18/0
    میزان امتیاز
    15

سلام و درود !

همه ی پستا رو خوندم . ولی انتقاد دارم خروار خروار واسه اون دسته از دوستانی که موسیقی سنتی رو بدون نوع آوری میدونن . چرا این طور فکر میکنیم ؟ مگه ما چند تا اثر گوش دادیم از سنتی ؟

واسه نقد یه مجموعه (کلی میگم) باید اول از همون مجموعه اطلاعات کافی داشته باشیم ، بدونیم چی به چیه .
    میخوایم مثلا موسیقی سنتی رو نقد کنیم ! اینجا نباید حرف یه بابایی که فقط لینکین پارک گوش داده و بس ، جدی بگیریم ، چون ایشون از سنتی هیچ چی نمیدونن .

باید کسی از موسیقی سنتی انتقاد کنه ، که با این موسیقی آشنا باشه ... . من خودم هیچ چی از موسیقی سنتی نمیدونم . 3 گاه چیه ، 5 گاه چیه ، ماهور چه سبکیه و ... ! ولی وقتی گوش میکنم حال میکنم زیاد زیاد !

عین اینه که نظرات کسی رو که از اقتصاد هیچ چی نمیدونه (مثل مردم عادی کم سواد ، همون عوام) رو با یه فردی که دکترای اقتصاد داره مقایسه کرد . بینی و بین الله ! انتقاد کدوم یک میتونه اصولی تر باشه و به وضع جامعه کمک کنه ؟

یه نمونه نوع آوری های موسیقی سنتی مون ، کنسرت هم نوا با بم استاد شجریان بود ، که استاد شروع میکرد به خوندن ، 1 ثانیه بعدش پسرشون همایون شجریان ، همون بیت رو میخوند ، یعنی تقریبا یه اکو ی طبیعی . (در توانم نیست که این هنر رو بگم که چه طوری بود . حتی اسمش چی بود ، کسایی که این کنسرت رو دیدن متوجه میشن چی میگم ، بیسوادی منو ببخشین دیگر !) که من تو هیچ جای دیگه ندیده بودم تو موسیقی سنتی .

خداییش 2 روز دیگه بیام اینجا بحث خداشناسی راه میفته ... .

به دور از این کل کل ها و اقتصاد دانی ها و خداشناسی و ... ، من یه پیشنهاد دارم : تلفیق پاپ و سنتی .

جوون انرژی میخواد ، که میشه توی پاپ یه چیزایی از انرژی توش پیدا کرد .
    +
    ما میخوایم جوونا به موسیقی ملی و اصیل ایرانی هم اهمیت بدن ، گوش بدن ، نگن بی بخاره و یکنواخت... !
    =
    که میشه یه آهنگی که هم جوون میپسنده ، هم سنتی ایرانی هست.

اینم یه نمونه اهنگ که براتون آپلود کردم ، از تلفیق پاپ و سنتی ، گوش کنید .

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    انسان قدر سه نعمت را ، وقتی از دست میدهد ، میفهمد :
    سلامتی ، امنیت ، پدر و مادر .
    حضرت علی ( ع )

6. 9 کاربر برای این پست از Sina_Yanni تشکر کرده اند:

koronzo_piti آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    26963
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    633
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

دوستان دوستان دوستان من

در مرحله اول ما همه برادر و خواهر هم هستیم پس باید انتقاد پذیر هم باشیم
    من از کسی ناراحت نیستم

این تاپیک نتیجه میده
    اگه دست از خود خواهی های خودمون برداریم

چرا نه؟؟

چرا می گید من که کاره ای نیستم؟؟!!
    اینده موسیقی کشور دست من و شما هاست
    پس همچین کم هم نیست

مرسی از دوست خوبم [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] که در کنار انتقادش راه حل هم داد
    سینا جان دوست دارم:)
    یک دنیا ازت ممنونم
    خب این یک راه کار خیلی خوبه سنتی با پاپ

حالا من به جایی که بیام پوز ردیف خوانیم رو به رخ ایشون بشکم بگم اون راست پنج گاه
    میام ازین راه کارش استفاده می کنم

چه معنی داره این یک زره سوادمون رو به رخ هم بکشیم

سینا جان باز هم ممنونم
    امیدوارم دوستان نظرات دیگه شون رو بیان بدن
    مسول بخش میتینگ

8. 6 کاربر برای این پست از koronzo_piti تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    16477
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    402
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

شما هم منظور منو متوجه نشدی من اون مسالها رو زدم گفتم هر کسی توی هر زمینه علمشو داره در موردش صحبت میکنه . و خود شما ما بودی این بحثهای خارج از تاپیک شروع کردی حالا چون اینجا یک هست مخالف میکنه با حرفاتون پس بحثها داره منحرف میشه در صورتی که مخالفت نمیکردم شما هیچ اعتراضی نداشتی .

----------------------------------------------------------------------------------------

منم به شخص حرفهای سینا جان قبول دارم اگه بحثها تخصصی باشه منی که چیزی نمیدونم عمرا بیام نظر بدم یا ایراد بگیرم چون علمش ندارم ولی وقتی بحثی میشه صحبتی میشه که عمومیت داره ویک چیز معمولی مثلا میگیم آقا بیان سنتی گوش بدین خوب منم میام نظرم میگم ولی یکی میاد یک حرفی میزنه که ادما بی ثبات یا . میگی مجهول الهویه این ربطی به بحث داره ؟ 100 تا از این بحثها دیدم یک جمله درست توش نیست آخرش میشه این : رپ بد . ساسی مانکن مشکل . پاپ امروز مشکل داره . جیز دست نزنید . اخه . بد زشته . افتضاحه . چرا سنتی گوش نمیدی. چرا این آهنگ گوش میدی برو اونی که من میگم گوش کن . به خدا این بحث نیست حرفهای الکی . به شخص من خودم دیگه نظر نمیدم تا ببینم تا بحث چه جوری جلو میره .

------------------------------------------------------------------

ولی در مورد بحث اصلی به نظر من سازهای ایرانی از بین نرفت و رو به انقراض نیست چون ازشون هنوزم استفاده میشه حتی در خود کیبوردم به صورت سمل دارند خیلیها استفاده میکنند .

10. 3 کاربر برای این پست از joojefarary تشکر کرده اند:

koronzo_piti آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    26963
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    633
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] عزیز دوست من فدات شم
    باشه

حالا راه حل تون بده
    مسول بخش میتینگ

12. کاربران زیر از koronzo_piti به خاطر این پست تشکر کرده اند:

koronzo_piti آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    26963
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    633
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

دوستان نقد می کنید پیشنهادم بدید وگرنه همه بلدن نقد کنن
    مسول بخش میتینگ

14. 4 کاربر برای این پست از koronzo_piti تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    16477
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    402
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

دقیقا کروز جان هم نقد میکنیم ولی پیشنهاد یختی . خود من بیشتر دقت کنی نقد میکنم .

الان بحث در مورد سازهای ایرانی پس دوستان بحث موسیقی ایرانی با این ترکیب نکنند اون بحث توی او نیک تاپیک از این بحث به بعد لطفا صحبتهای همدیگرو انتقاد نکنید و پیشنهاد بدید :

پیشنهاد من . من میگم فکر نمیکنم که سازهای ایرانی رو به انقراض باشه ولی شاید به خاطره این باشه مثلا میری جمهوری میبینی توی همه مغازهها پر از سازهای ویالون یا گیتار یا کیبورد یا خیلی دیگه سنتور یا تنبک یا ستار باشه یکیم اینکه اموزشگاههای موسیقی که دبدم کم الان مثلا ستار و سنتور و دف دیدم ولی به شخص اون یکی سازها رو تا حالا تو هیچ آموزشگاه ندیدیم تدریس بشه . حتی خودم هیجا ندیدم نمیدونم چه صدایی میدن . یکمی به نظر من پیشرفت علم مثلا همین برنامه یا خود کیبورد یا همون سمپلها . خوب یک شخصی که از یک سازی مثلا میخواد استفاده کنی دیگه به صورت سمپل پیداش میکنه و از اون استفاده میکنه و دیگه دنبالش نمیره که ببینه چی هست یا بره یاد بگیره .

16. 2 کاربر برای این پست از joojefarary تشکر کرده اند:

mohsen1706 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25018
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    217
    454 بار تشکر شده در 101 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/1
    میزان امتیاز
    15

سلام

باور کنید نمیخوام فخرفروشی کنم یا خودخواه و مغرور جلوه بدم. اگه به نمونه کارهای من توجه کنید با همین هدف

(تلفیق سنتی با کلاسیک و فلامنکو و...) بنیان گذاری و ارائه شده. تا اون جوون هایی که میگید از موسیقی ایرانی

اطلاعی ندارن یا برعکس کسایی که از موسیقی غرب و کلاسیک اطلاعی ندارن به موسیقی طرف مقابل حداقل

کنجکاو بشن. من در پست هایی که در این تاپیک گذاشتم همشون مفهوم راه حل رو دارن!!!
    جلوی مرگ کامل موسیقی در ایران رو بگیریم.

18. 4 کاربر برای این پست از mohsen1706 تشکر کرده اند:

mohsen1706 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25018
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    217
    454 بار تشکر شده در 101 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/1
    میزان امتیاز
    15

یه چیزی دیروز یادم رفت بگم.

اگه خوب به نوازنده ها و شیوه نوازندگی اونها از 20 ساله پیش تا امروز نگاهی کلی داشته باشیم ،

تفاوتشون رو با سبکهای نوازندگی قدیمی چون فراهانی،میرزا عبداله ، آقا حسین قلی و... که 90%تاکید

روی ردیف سرف داشتن و لاغیر،کاملا متوجه میشید . اگه امکانش رو دارین یه مقایسه ای انجام بدین.

به دوستان اهل موسیقی آذربایجان بر نخوره!!! (من خودم ترکم!!!) متاسفانه به نظر من موسیقی این

کشوره که درجا میزنه. چون کمتر کسی هست که یه ماهنی(تصنیف) یا قطعه ای جدید بسازه و مداما

تصنیف های چند سالشون رو بازخونی میکنن. و استادان اون دیار تاکید شدیدی بر این مساله دارن و این

جز پروبال بستن و ممانعت از خلاقیت چیزی رو ببار نمیاره...
    جلوی مرگ کامل موسیقی در ایران رو بگیریم.

20. 8 کاربر برای این پست از mohsen1706 تشکر کرده اند:

koronzo_piti آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    26963
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    633
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

حرف شما درست دوست من
    خود حکومت زده تو سر هنرمندا
    تلویزون ممنوع فلان جا ممنوع
    بری سر خیابون واسه دلت بزنی گیر میدن بهت

دیگه خودمون نزنیم تو سر خودمون
    بازهم ممنون از تمامی دوستان
    مسول بخش میتینگ

22. 2 کاربر برای این پست از koronzo_piti تشکر کرده اند:

koronzo_piti آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    26963
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    633
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

همین به ظاهر مچ گیری هاست که ما رو باز می داره
    مسول بخش میتینگ

24. کاربران زیر از koronzo_piti به خاطر این پست تشکر کرده اند:

shahram201 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    31109
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    1,218
    2,659 بار تشکر شده در 606 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 11/0
    میزان امتیاز
    14

درود به همه دوستان

بنده شخصاً سررشته ای از موسیقی سنتی ایرانی ندارم ولی موسیقی کلاسیک و همچنین راک و بلوز رو میشناسم.

من فکر میکنم دلیل اصلی رواج موسیقی هایی مثل راک یا حتی رپ در جامعه، توانایی این سبک ها برای بیان احساسات نسل حاضر است، هرچند ممکنه این سبک ها از نظر خیلی ها ارزش موسیقایی نداشته باشند (که البته اینکه ارزش موسیقایی یک قطعه چگونه تعیین میشه و اصولاً آیا میشه حد و مرز خاصی برای «زیبا» بودن یک قطعه معین کرد یانه، جای بحث مفصلی داره که نه در موضوع این بحث می گنجه و نه سواد بنده اونقدر هست که بخوام درباره اش بحث کنم).
    ببینید مثلاً خود من از موزیک رپ هیچی دستگیرم نمیشه و اصلا نمیتونم بفهمم چطور یه عده انقدر طرفدار این سبک هستند (عده ای که خیلی بیش از اونچه که ما فکر میکنیم زیادن و روزبروز هم دارن زیادتر میشن!!) ولی واقعیت اینه که این اتفاق داره می افته! دلیلش هم از نظر من چیزی غیر از همونی که بالاتر عرض کردم نیس، یعنی نزدیکی ای که جوون امروزی با این نوع موسیقی حس میکنه.
    حالا از این طرف قضیه، من با سن حدود 37 سال نمیتونم علایق یا دغدغه ها یا نوع نگاه جوون 18 ساله امروزی به زندگی رو درک کنم. اگر هم ادعا کنم که درک میکنم دروغ گفتم چون با اینکه فاصله سنی شاید به اندازه یک نسل هم نشه، ولی حال و هوایی که نسل ما داشت با نسل امروز فرق داره (اصلا هم نمیخوام بگم کدوم حال و هوا بهتره!!) بنابراین طبیعیه که نسل جدید با چیزهایی باصطلاح «حال» میکنه (ببخشید با این لفظ مینویسم ولی میخوام تا حد امکان منظورمو ساده بگم) که من با سنی که دارم برام قابل درک نیست. همه این عوامل میتونه باعث بشه تا گرایش افراد به یه سبک موسیقی تغییر کنه.

منظور من از این پرحرفی ها اینه که آیا موسیقی سنتی ایرانی فکری برای این تفاوت دیدگاه نسل جدید کرده؟ آیا چیزی ارائه کرده که واقعاً احساسات درونی یک جوان امروزی رو با همه نگرانی ها، سرکشی ها و آرزوهایی که داره تحریک کنه؟ البته همونطور که گفتم من سررشته ای از موسیقی ایرانی ندارم و هدفم هم از این سئوال این نیست که بگم حرکتی انجام نشده چون اگر هم شده باشه من ازش بی اطلاعم. بنابراین سئوال بالا رو فقط بعنوان یه سئوال تلقی کنین نه سئوالی که قصد نفی چیزی رو داره. اما با تمام بی اطلاعی که در این زمینه دارم، میتونم این رو بگم که موسیقی ایرانی حداقل سرعت کافی یا امکان لازم (شاید بخاطر ماهیتش یا محدودیت هایی که داره) برای چنین تغییراتی رو نداشته (حداقل تابحال) و بازهم شاید به همین خاطر هست که علیرغم غنایی که این موسیقی داره، بنظر خیلی از افراد یکنواخت و خسته کننده میاد. البته شکی نیست که برای کسی که خودش موسیقی سنتی ایرانی رو میشناسه و ساز ایرانی میزنه، بهیچوجه این موسیقی خسته کننده نیست. منظور من اون احساس «آنی» هست که یه آدم معمولی با گوش دادن به این نوع موسیقی بهش دست میده.

فکر کنم کمی از بحث خارج شدم ببخشید چون صحبت از وضعیت سازهای ایرانی بود انگار!!

ضمناً دوستی در اینجا گفته بودند که همه افراد لیاقت شنیدن و ارتباط برقرارکردن با موسیقی سنتی ایرانی رو ندارند. در پاسخ باید بگم همین حرف رو طرفداران همه سبک های دیگه هم میتونن بزنن (کما اینکه واقعاً هم میزنن). مثلاً طرفداران موسیقی کلاسیک، همه سبکهای دیگه رو بی ارزش میدونن. ولی بنظر من واقعیت اینکه که این موسیقی است که باید قابلیت ارتباط برقرار کردن رو با مخاطبین داشته باشه، نه برعکس!

پرحرفی من رو ببخشید. پیروز باشید
    ... And God Made the Blues ...

26. 4 کاربر برای این پست از shahram201 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    24498
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    264
    91 بار تشکر شده در 47 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

Exclamation

تحيل و بحث در هر موضوعي يه سري پيش زمينه نياز داره ، كه بر اسا اون ها مي شه ديالوگ رو جلو برد وگرنه صرف خارج شدن چند جمله از دهنِ طرفين به معني بحث نيست. من آدميم كه رو اطرافم يه ذره دقت مي كنم ، اما خيلي خيلي به ندرت (در حد استثنا) ديدم كه دو يا چند نفر رو موضوعي سر صحبت رو باز كنن و اين مكالمه چيزي جز يه سري ياوه گويي گاهن همراه با احساسات غليظ نباشه! و متاسفانه در نهايتم هيچ چيزي از اين گفت و گو حاصل نمي شه (نه سوال جديدي ، نه زارويه ديدِ نويي يا هر چيز ديگه اي) ، در بهترين حالت ايتكه باعث توليد نفرت نشه!. اينا رو به عنوان يه ناظر گفتم ، مي تونيد اسمشو بزاريد „يادآوري” .
    اولين قدم اينه بدونيم بحث راجع به چيه!!! ، من واقعن تعجب مي كنم كه چطور مي تونيم بدون اينكه تعريف هاي روشن و مشتركي از مفهوماي مورد نظر داشته باشيم و عنوان بحث رو دقيقن هسته مكالمه بزاريم و هدفمون از گفت وگو مشخص باشه ، صرفن به صادر كردن جملات مشغول بشيم.
    سوال اين بود: به نظر شما موسيقي ايران رو به توسعه است يا انقراض؟
    خب براي صحبت در اين باره(در هر سطحي از دانش موسيقي هم كه باشيم) بايد از سوال كننده بخوايم كه چندتا از مفاهيم رو بيشتر توضيح بده تا همه درباره يك چيز واحد حرف بزنيم و بتونيم راجع بهش گفت وگو كنيم.
    اول اينكه بهتره دوست پرسشگر دقيق تر توضيح بده منظورش چه بخشي از طيف موسيقي ايرانه.
    دوم اينكه منظور از توسعه چيه؟ ، در چه بُعدي؟ ، چه موِلفه هايي اين توسعه رو تشكيل ميدن؟
    سوم ، دقيقن چه وضعيتي رو انقراض معني مي كنه؟
    چهارم ، آيا اين روند حركتي(در هر حال زمان مي گذره پس حركت هست) فقط شامل اين دو وضعيت نهايي ميشه؟
    به خاطر پرهيز از روده درازي ادامه حرفم رو موكول مي كنم به پست بعدي و ديدن جواب سوالام.

28. 5 کاربر برای این پست از ReshadNab تشکر کرده اند:

fagher آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    9093
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    1,670
    938 بار تشکر شده در 331 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    16

Wink

نقل قول نوشته اصلی توسط ReshadNab [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سوال اين بود: به نظر شما موسيقي ايران رو به توسعه است يا انقراض؟
    دوست من سوال این نیست که!!!
    شاید من اشتباه میکنم...
    دوستان سوال این بود؟؟؟

30. کاربران زیر از fagher به خاطر این پست تشکر کرده اند:

cont_shahab آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    29192
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    476
    475 بار تشکر شده در 173 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

درود دلیل حذف پستم برای اشتباه بودن اون نبود ..
    چون من قولم و یادم رفته بود ؛ که تو این بحث ها شرکت نکنم ...
    حالا یادم اومد .. ببخشید از همه ی دوستانم ..
    ممنون از همه عزیزان ...
    هر چه گفتیم عشق آغاز نشد.....

32. کاربران زیر از cont_shahab به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)