لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 16 از 19

موضوع: ساخت ساز تار

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    3617
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    120
    424 بار تشکر شده در 158 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    17

پیش فرض ساخت ساز تار

0 Not allowed! Not allowed!
    دوستان اینجا بیاین در مورد ساخت تار تبادل اطلاعات کنیم
    من دوست دوستی دارم که تو کار ساخت سه تار هستش یکبار کارشو دیدم خیلی کاره جذاب و جالبی ولی چون به تار علاقه دارم می خوام ساختن اونو تجربه کنم ولی قبلش حداقل یه سال باید فقط تحقیق کنی تازه اون موقع می شه دست به چوب شد
    واسه شروع چند تا کتاب یافتم

‏عنوان و نام پديدآور:گ‍ام‌ ب‍ه‌ گ‍ام‌ ب‍ا ه‍ن‍ر س‍ازس‍ازی‌ س‍ن‍ت‍ی‌ ای‍ران‌: طری‍ق‍ه‌ س‍اخ‍ت‌ ت‍ار، س‍ه‌ت‍ار، دوت‍ار و ت‍ن‍ب‍ور ب‍ه‌روش‌ س‍ن‍ت‍ی‌/ ت‍ال‍ی‍ف‌ ح‍س‍ی‍ن‌ م‍س‍ع‍ود؛ وی‍راس‍ت‍ار ع‍زی‍زه‌ پ‍ن‍ج‍وی‍ن‍ی‌‏مشخصات نشر:ت‍ه‍ران‌: دان‍ش‍گ‍اه‌ ه‍ن‍ر، ۱۳۸۰

این کتاب چون ناشر اون منحل شد تقریبا تو بازار نمیشه پیدا کرد ولی تونستم از کتاب خونه ملی بگیرم

تقریبا کامل ترین کتاب تو زمینه این ساز ها هستش آخر کتاب هم الگو در سایز بزرگ رسم شده و ضمیمه کتاب هست حسین مسعود هم که کاملا مشخص از بزرگان ساز سازی بودن
    کتاب دوم
    ‏عنوان و نام پديدآور:سوز و ساز عشقی : زندگی و هنر محمد نوایی معروف به عشقی همراه با دستور ساخت سه‌تار و تنبور و تار / به کوشش فرمان مرادی. ‏مشخصات نشر:تهران : تصنیف‏‫ ، ۱۳۸۷. ‬‬‬

این کتاب زندگی و هنر محمد نوایی معروف به عشقی همراه با دستور ساخت سه‌تار و تنبور و تار هست
    و اما کتاب سوم
    ‏عنوان و نام پديدآور:آموزش ساخت تار/ محسن پناهی‏وضعیت نشر:همدان: خواجه رشید، ۱۳۸۶

این کتاب رو تهران نمیشه پیدا کرد ناشر اون هم در همدان هستش من که تماس گرفتم حاضر نشدن با هزینه خودم واسم ارسال کنن دوستان در همدان اگه بتونن بگیرن و واسم ارسال کنن از خجالتشون در میام حتما الگو های خوبی داره که دوتا الگو ازش گرفتم

این سه تا کتاب تنها چیزی بود که تو زمینه تار ساختن پیدا کردم
    دوستان منبع دیگه ایی سراغ دارن معرقی کنن
    و تجربه ها شنیده ها دیده ها شونو بیان کنن

2. 8 کاربر برای این پست از farid_64 تشکر کرده اند:

3. # ADS

mae_6677 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    30155
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    409
    330 بار تشکر شده در 116 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    میزان امتیاز
    14

منم خيلي دوست دارم سازم رو خودم بسازم. از دوستان كرمانشاهي اگه كسي كارگاهي رو مي شناسه كه شاگرد هم قبول كنه لطفا معرفي كنيد.
    تشكر

5. کاربران زیر از mae_6677 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

mahbobeh_r آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    31891
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    109
    96 بار تشکر شده در 32 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلام من ساز سه تارو خودم درست کردم ولی پارسال هرچی گشتم این کتابارو پیدا نکردم
    در مورد ساخت تار همونطور که دوست عزیز گفتن نیازه که اطلاعاتی راجع به چوب و ساز داشته باشید
    در مورد چوب باید بگم که چوب توت هستش و چوبهایی که واسه ساز استفاده میشه پاییزی هست و و از الان پولاتونو جور کنید واسه خرید چوب خوب توت که البته گران هم هست
    تو شهرتون اول بگردین دنبال استاد و بعد هم دنبال چوب فروش منصف اگه بخوایین خودتون بدون آموزش اقدام کنید کار فوق العاده سختی خواهد بود پیشنهاد میدم حتما استاد ساز سازو دریابید
    از طرفی وسایل ساز سازی زیاد هست بازهم پیشنهاد میشه با استاد ساز ساز در کارگاهشون مشغول بشید.

معاونت های صنایع دستی برای احیا و تدوام هنرهای سنتی این کلاسو میذاره به نام ساخت سازهای سنتی و اگر هم براشون مقدور نبوده قطعا از استادی حمایت میکنن و اوناهارو میشناسن پس برید اطلاعات استادو از اونجا گیر بیارید

هر سوالی بود با کمال میل در خدمتم

7. 6 کاربر برای این پست از mahbobeh_r تشکر کرده اند:

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24171
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    1,256
    2,410 بار تشکر شده در 583 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

سلام رفقا ! کتاب اول رو دارم و چند تا کتاب دیگه هم (که البته اونا درباره ی سه تار سازیه ، نه تار سازی) دارم . بعنوان کسی که چند سال مشغول ساز سازی بوده ام و تا همین یه سال و اندی پیش ، کارگاهی داشتم (که موقتا ، تعطیله) ، بهتون پیشنهاد می کنم برای ساز ساختن ، دنبال یه معلم خوب و دلسوز و دست و دل باز باشین ، نه کتاب . البته شاید کتاب کمی با تئوری کار و پاره ای توضیحات کار ، آشناتون کنه ، اما فقط در حد ده یا بیست درصد از کل کار (تازه در حالت خوش بینانه) . هیچ کس با استفاده از کتاب (فقط کتاب) نمی تونه ساز بسازه . باید کار رو کم کم و بتریج ، از یه معلم یاد بگیرید .
    خوش باشین . فعلا ، یا حق !
    کسی که به هیچ چیز شک نمی کنه ، هیچ چیزی نمی دونه !

9. 8 کاربر برای این پست از Don_Ramtin تشکر کرده اند:

Behrooz_Taaj آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21454
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    164
    256 بار تشکر شده در 62 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/2
    میزان امتیاز
    15

خوش حال شدم از اين يک سازنده ساز هم در سايت هست.. البته يک سازنده زن که من نديم تا حالا .. البته شکی نيست که هستند .. امّا تا اونجا که مهر سازندگان رو ميبينم همه مرد هستند...

از اينکه شما سازتون رو خودتون درست کرديد واقعا جالب هست جای تبريک هم داره.. فکر آرزو هر نوازنده باشه که بتواند سازشو خودش بسازه (البته دوستانی که به اين هنر ساز سازی علاقه دارند)
    . اگر شد عکسی از سازتون بگذاريد ...

اگر شد يه توضيح بدهيد که چطور شد سازتون رو ساختيد... و آيا هنوز هم ساز ميسازيد... ممنون ميشوم اگر راهنمايی کنيد واسه دوستانی که به اين هنر علاقه دارند ..

من ايران نيستم امّا خيلی علاقه به ساز سازی دارم مخصوصا تار و سه تار (نه از ديد مادی)... متاسفانه در خارج فکر نکنم کسی ساز سنتی ايرانی بسازد... البته آقايی در آمريکا بود ايرانی که که تار و سه تار گويا ميسازند... انصافا هم ساز های خوبی ميسازند به نظر من ،،، تو يوتيوب هست حتما اگر شد ويدئو ها رو ميگذارم.

من بهش پيامی فرستادم که کمی اطلا عات بگيرم... جواب سلام آدم رو هم نداد چه برسه به توضيح...

به هر حال هر استادی هم اين هنر گرانبها رو ياد کسی نمی دهد... ولی خوب امکان ياد گيری هم وجود داره..
    بيشتر اين هنر فکر کنم سينه به سينه بوده... يا آشنايی خيلی نزديک با سازنده... سر گذشتگان سازندگان رو که ميخونی ... سختی های زيادی کشيدند.. البته فقط عشق و پشت کار هست که اين سختی ها رو هموار ميکند

همچنين توان مالی فردی که ميخواهد ياد بگيرد هم لازم هست... که بتواند هم پول کلاس های آموزشی رو بدهد... اگر جدی دنبال ميکنه هزينه تهيه وسايل برای کارگاه شخصی...

البته يک سال تحقيق خوبه .. امّا کمی زياده فکر کنم ... ميشود در حال فراگيری .. تحقيقات رو هم انجام داد و از نظر تئوری هم معلومات رو بالا برد
    بهترين تحقيق مشورت گرفتند از اساتيد اين کار هست..

البته من شنيدم که برای ساز ساختن بايد سازنده ... نوازنده هم باشه...

اين تاپيک جالبی هست برای ساز سازی .. اميدوارم دوستان ديگر که علاقه دارند يا اگر دستی در ساز سازی دارند شرکت کنند..

من خودمم سايت های که در رابط با ساز سازی هست رو معرفی ميکنم البته نميدونم اشکالی با قوانين سايت باشه... که تبليغی حساب بشود (که فکر نکنم)

11. 4 کاربر برای این پست از Behrooz_Taaj تشکر کرده اند:

Behrooz_Taaj آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21454
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    164
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

چه جالب رامتين جان
    شما هم دستی در ساز سازی داريد ... اميدوارم کارگاهتون دوباره باز بشه... و از تجربيات شما هم استفاده کنيم...

13. کاربران زیر از Behrooz_Taaj به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24171
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    1,256
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

چه جالب رامتين جان
    شما هم دستی در ساز سازی داريد ... اميدوارم کارگاهتون دوباره باز بشه... و از تجربيات شما هم استفاده کنيم...
    مرسی عزیزم . اگه کمکی از دست من بر میاد ، در خدمت همه ی رفقا هستم .

15. 2 کاربر برای این پست از Don_Ramtin تشکر کرده اند:

mae_6677 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    30155
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    409
    330 بار تشکر شده در 116 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    میزان امتیاز
    14

با سلام
    يه سوال از آقا رامتين داشتم.
    مي خواستم ببينم ياد گرفتن ساخت سه تار و تار چقدر طول مي كشه. من دانشجو هستم و مي خواهم همراه درس خوندن به يه كارگاه آموزشي هم برم و ياد بگيرم آيا امكانش هست. و اينكه آيا از لحاظ مادي ميتونه در آينده كمك خرج آدم باشه يا نه؟چون شغل من معلمي هستش و وقت آزاد زياد دارم. مي خوام دركنار معلمي شغل دومي هم واسه خودم پيدا كنم كه بهش علاقه داشته باشم. البته من بيشتر به عنوان تفريع و علاقه مي خوام دنبال اين كار برم.

Behrooz_Taaj آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21454
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    164
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

به اين سايت سری بزنيد ... بسيار جالب هست.. عکس هايی هم از مراحل ساخت سه تار دارند... سازنده خودشون هم دانشجو هستند فکر کنم راهنمای خوبی باشه... اين سايت جالبی هست برای علاقه مندان به ساختن سه تار..

کمتر کسی پيدا ميشود که اين اطلاعات و تجربيات رو در اختيار ديگران قرار بده...

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

18. 5 کاربر برای این پست از Behrooz_Taaj تشکر کرده اند:

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24171
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    1,256
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

با سلام
    يه سوال از آقا رامتين داشتم.
    مي خواستم ببينم ياد گرفتن ساخت سه تار و تار چقدر طول مي كشه. من دانشجو هستم و مي خواهم همراه درس خوندن به يه كارگاه آموزشي هم برم و ياد بگيرم آيا امكانش هست. و اينكه آيا از لحاظ مادي ميتونه در آينده كمك خرج آدم باشه يا نه؟چون شغل من معلمي هستش و وقت آزاد زياد دارم. مي خوام دركنار معلمي شغل دومي هم واسه خودم پيدا كنم كه بهش علاقه داشته باشم. البته من بيشتر به عنوان تفريع و علاقه مي خوام دنبال اين كار برم.
    سلام دوست من . این کار برای کسی مثل تو که شغل دیگه ای و درآمد جداگانه ای داری و وقت آزاد هم داری و ضمنا علاقه هم داری ، خیلی خیلی مناسبه .
    نمیشه زمان برای آموختن این کار مشخص کرد و اگه تا آخر عمرت هم کار کنی ، نه به تهش می رسی و نه می تونی بگی همه چیز رو یاد گرفتی . دنیای چوب و کار با چوب ، بی انتهاست ، مخصوصا دنیای ساز سازی .
    اگه تو تهران زندگی می کنم ، خبرم کن من تلفن چند نفر رو که می تونن کمکت کنن ، بهت بدم .
    تا حدودی هم می تونه کمک هزینه ی زندگی ات باشه . اما باید خوب و با پشتکار کار کنی و ارتباط جمعی و روابط عمومی خوبی داشته باشی . خوش باشی و پیروز .

20. 2 کاربر برای این پست از Don_Ramtin تشکر کرده اند:

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    3617
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    120
    424 بار تشکر شده در 158 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    17

رامتین عزیز شما سه تار می ساختی؟ یا تار هم می ساختی ؟
    از تجربیات بنویس ما هم استفاده کنیم

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24171
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    1,256
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

من تمرکزم رو روی سه تار و تنبور و نی گذاشته بودم ، اما غیر از سنتور ، تقریبا همه ی سازهای ایرانی رو تعمیر می کردم .
    من چند سالی بیشتر در زمینه ی ساز سازی کار نکردم و بعد بنا به شرایط خاص مملکت گل و بلبل مون (!) کارگاهم رو موقتا تعطیل کردم و فعلا کار نمی کنم (الان حدود یه سال و خورده ای میشه که کارگاهم تعطیله) . منتظر فرصتی ام که دوباره راهش بندازم .
    من چون هیچ وقت در زمینه ی موسیقی (چه ساز سازی و چه نوازندگی) دوست نداشتم و ندارم که حرفه ای باشم و موسیقی رو به عنوان کار و شغل اصلی ام انتخاب کنم ، خیلی ساز نساخته ام و چند تایی بیشتر نساختم و بیشتر از کمیت ، به فکر کیفیت کارم بودم و روی صدا و ساختار سازهایم کار می کردم . الان از سازهام فقط یکیشون پیش خودم مونده و بقیه رو فروخته ام . البته عکس از اغلبشون دارم و حتا تو دفترم مشخصات همگی رو به اضافه ی اسم خریدارهاشون رو نوشته ام (البته غیر از نی هایی که می ساختم) .
    بعضی موقع ها برای رسیدن به صدای مطلوب ، دو سه بار صفحه ی ساز رو عوض می کردم که این کار از نظر اقتصادی ، حماقته . اما چون این کار شغل من نبود ، سونوریته و کیفیت سازم ، از پولش برام مهم تر بود .
    من پیش یکی از سازنده های خوب ساز مستقیما آموزش میدیدم و اولین سازم رو بطور کامل تو کارگاه ایشون ساختم ولی در کنارش از تجربیات یکی دیگه از سازنده های قدیمی هم که با من دوست و همسایه است استفاده می کردم و چون با سازنده هایی دیگه ای هم آشنا بودم ، سعی کردم از هر کس ، چیزی یاد بگیرم و خودم هم گاه گاه دست به تجربه می زدم .
    اما این کار ساز سازی ، کاریست سخت و نیاز به تجربه و حوصله ی زیاد داره و به نظر من کسی که می خواد سازی رو درست کنه ، باید حتما بتونه اون ساز رو بنوازه . چون باید خودش نوازنده باشه تا بتونه صدای سازش رو امتحان کنه و صدای خوب رو تشخیص بده ، باید بتونه ساز رو بنوازه تا متوجه ی مشکلات فیزیکی سازش (مثل خوش دست بودن یا بد دست بودن ، سنگینی یا سبکی بیش از حد ساز ، مضراب خور خوب داشتن ، نرمی یا سختی ساز ، کوک نگه داشتن و ...) بشه . هیچ وقت هم نباید از یاد گرفتن خودش رو بی نیاز بدونه .
    ضمنا به نظر من بهتره ساز سازی رو به عنوان شغل اصلی خودش انتخاب نکنه و به عنوان شغل دوم و یا یه علاقه ی شخصی این هنر رو دنبال کنه . برای این حرفم دلایل زیادی دارم که فعلا نه جای گفتنش اینجاست و نه من حوصله ی نوشتنش رو دارم !
    خوش باشین .
    ویرایش توسط Don_Ramtin : Friday 3 September 2010 در ساعت 11:49 PM

23. 5 کاربر برای این پست از Don_Ramtin تشکر کرده اند:

mahbobeh_r آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    31891
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    109
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام سلام
    وای خدای من چقدر دیر اومدم من
    حضور آقای رامتین و taaj213 بسیار سپاسگزارم
    من حدودا یه سال میرم پیش یکی از استادان این حرفه و فقط سه تار ساختم و الان در حال حاضر مشغول ساخت دومین سه تارم هستم
    سه تار اولم چون تجربه اول بود و خودم صفحه شو سوراخ نکردم از طرح سوراخهای صفحه خوشم نمیاد و و در کمال ناباوری کمی دسته ضخیم هست که بازهم خوشبختانه الان باهاش راخت مینوازم اما از لحاظ کیفیت صدایی چند تا استاد اونو تائید کردن دیگه تا خدا چه بخواهد.

در مورد عکس سه تار دست ساز خودم این عکسو تو کامپیوترم داشتم.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست Photo-0022.jpg  
    ویرایش توسط mahbobeh_r : Thursday 23 September 2010 در ساعت 10:24 PM

25. 5 کاربر برای این پست از mahbobeh_r تشکر کرده اند:

mahbobeh_r آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    31891
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    109
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

بچه ها سه تارم خوشکله؟!!
    ویرایش توسط mahbobeh_r : Thursday 23 September 2010 در ساعت 10:30 PM

27. 4 کاربر برای این پست از mahbobeh_r تشکر کرده اند:

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24171
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    1,256
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

اخه از این عکس چی میشه فهمید ؟! حداقل یه عکس واضح تر بذار . اما اونچه من از صفحه ی سازت می بینم ، نشون میده که صفحه ی خیلی خوش بافت و خوبی انتخاب کردی . فقط امیدوارم به اندازه ی کافی قدیمی هم باشه . رگه های صاف و ریزی داره . اگه خوب تراش خورده باشه و خوب و درست به کاسه وصل شده باشه و خرک مناسبی روش باشه و خرک تو جای خودش خوب رگلاژ شده باشه ، این صفحه باید خیلی خوش بخونه .

29. 3 کاربر برای این پست از Don_Ramtin تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط رامتین [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اخه از این عکس چی میشه فهمید ؟! حداقل یه عکس واضح تر بذار . اما اونچه من از صفحه ی سازت می بینم ، نشون میده که صفحه ی خیلی خوش بافت و خوبی انتخاب کردی . فقط امیدوارم به اندازه ی کافی قدیمی هم باشه . رگه های صاف و ریزی داره . اگه خوب تراش خورده باشه و خوب و درست به کاسه وصل شده باشه و خرک مناسبی روش باشه و خرک تو جای خودش خوب رگلاژ شده باشه ، این صفحه باید خیلی خوش بخونه .
    والا رامتین همه ی این کارا که گفتیو... اگه یکی انجام بده میتونه از دسته ی جارو هم صدای سه تار در بیاره که
    خیلییییییی کار شد
    (شوخی کردم)
    ساز سازی هم دنیاییه هااااا
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

31. 2 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)