لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از 49 به 61 از 61

موضوع: توصیه برای اینکه چگونه ناخن محکمی داشته باشیم

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    15

0 Not allowed! Not allowed!
    3...4 ساااااااااااااللللللللللل ل... خیلیه که... پیر آدم در میاد
    آخه من چون تنبک هم میزنم با بلند گذاشتن ناخن کمی مشکل دارم...
    اما چون دست چپ هستم واسه زدن تم مشکلی ندارم... و تم رو با دست چپ میزنم... اما الان به جایی رسیدم که بعضی وقتا نیازه که تم رو با اون دستم بزنم... و کلا مشکلم نور الا نور شده...
    اولش میخواستم همیشه از مضراب 3تار استفاده کنم... که بعضی از دوستام گفتن اصلا خودتو بهش عادت نده... و با ناخن باید بزنی...
    البته اینا دیگه مشکل منه نه شما... بازم ممنون بابت راهنماییاتون
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    4,066 بار تشکر شده در 1,278 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 100/4
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    56

:))
    رامین جان مشکلات ات زیاده!
    البته بالاخره باید تکلیفت رو معلوم کنی که می خوای تو موسیقی چه سازی رو جدی ادامه بدی و برای هر کدوم باید خودت رو متناسب اون عادت بدی !
    سه تار زدن یک مشخصاتی می خواد و تار زدن یک مشخصات و تنبک زدن هم یک مشخصات! البته دونستن چند تا ساز کنار هم کار جالب ، خوب و ممکنیه که می بینیم خیلی از موزیسین های خوب و مطرح ما چه در قدیم و چه الان با چندین سازر آشنایی گاه کامل دارن اما همیشه بطور حرفه ای و در مجامع هنری و عمومی با یک ساز بخصوص شناخته میشن به عنوان نوازنده (و گاها در مورد تار و سه تار و شاید ساز های مشابه مثل عود و رباب و ... از این دست)
    اما اون ساز ها باید در یک راستا باشن و بعد واقعا در مراحل جدیتر نوازندگی تو موسیقی _ایرانی_ که زمینه ی کار منه ، جزییات خیلی تعیین کننده است! اینکه شما وقتی درگیر سک ساز هستی استایل و فرم شما در بهترین حالت ممکن برای اون سازر قرار بگیره و این ممکن نیست با کار جدی و تخصصی روی همون ساز چون مثلا حتی بین تار و سه تار! در ظاهر شبیهه اما پنجه ی یک سه تار نواز صرف با یک تار نواز خیلی فرق میکنه چون اساسا فیگور و فرم پنجه کاری متفاوته روی سه تار ! وقتی شما تار بزنی عضلات قویتر میشه اما از ظرافتشون هم به همون نصبت کم میشه و روس سه تار برای درآوردن جزییات و حالت ها دچار مشکل . حالا یه کسایی مثل علیزاده و طلایی و لطفی روی هر دوتای این سازها جداگانه کار کردن و استاد دیدن و زحمت کشیدن و هر دو رو به یه جاهایی رسوندن ولی وقتی مثلا استایل کسایی مثل ذوالفنون و شعاری و بابایی رو می بینیم ، متوجه ی یک سری تفاوت ها خواهیم شد.
    ولی برای ناخن هم راهش همین صبره ایوبه...
    البته مضراب یا ناخنی و یا هر اسم دیگه هم اگر بتونی دست ساز خودت بسازی میشه چیزایی ساخت که اثر منفی کمی داشته باشه و انگشت رو ضعیف نکنه و استایل دست راست رو به هم نریزه.
    هر آنچه از رفتار ناثواب در کردار و گفتار انسان ها می بینیم ؛ بازتاب خردی ها و نارسایی های اندرون آنهاست.
    -------------------------------------------
    درمان قطعی و موضعی تعریق بیش از حد کف دست برای دوستان نوازنده!

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    56

:))
    رامین جان مشکلات ات زیاده!
    البته بالاخره باید تکلیفت رو معلوم کنی که می خوای تو موسیقی چه سازی رو جدی ادامه بدی و برای هر کدوم باید خودت رو متناسب اون عادت بدی !
    سه تار زدن یک مشخصاتی می خواد و تار زدن یک مشخصات و تنبک زدن هم یک مشخصات! البته دونستن چند تا ساز کنار هم کار جالب ، خوب و ممکنیه که می بینیم خیلی از موزیسین های خوب و مطرح ما چه در قدیم و چه الان با چندین سازر آشنایی گاه کامل دارن اما همیشه بطور حرفه ای و در مجامع هنری و عمومی با یک ساز بخصوص شناخته میشن به عنوان نوازنده (و گاها در مورد تار و سه تار و شاید ساز های مشابه مثل عود و رباب و ... از این دست)
    اما اون ساز ها باید در یک راستا باشن و بعد واقعا در مراحل جدیتر نوازندگی تو موسیقی _ایرانی_ که زمینه ی کار منه ، جزییات خیلی تعیین کننده است! اینکه شما وقتی درگیر سک ساز هستی استایل و فرم شما در بهترین حالت ممکن برای اون سازر قرار بگیره و این ممکن نیست با کار جدی و تخصصی روی همون ساز چون مثلا حتی بین تار و سه تار! در ظاهر شبیهه اما پنجه ی یک سه تار نواز صرف با یک تار نواز خیلی فرق میکنه چون اساسا فیگور و فرم پنجه کاری متفاوته روی سه تار ! وقتی شما تار بزنی عضلات قویتر میشه اما از ظرافتشون هم به همون نصبت کم میشه و روس سه تار برای درآوردن جزییات و حالت ها دچار مشکل . حالا یه کسایی مثل علیزاده و طلایی و لطفی روی هر دوتای این سازها جداگانه کار کردن و استاد دیدن و زحمت کشیدن و هر دو رو به یه جاهایی رسوندن ولی وقتی مثلا استایل کسایی مثل ذوالفنون و شعاری و بابایی رو می بینیم ، متوجه ی یک سری تفاوت ها خواهیم شد.
    ولی برای ناخن هم راهش همین صبره ایوبه...
    البته مضراب یا ناخنی و یا هر اسم دیگه هم اگر بتونی دست ساز خودت بسازی میشه چیزایی ساخت که اثر منفی کمی داشته باشه و انگشت رو ضعیف نکنه و استایل دست راست رو به هم نریزه.
    هر آنچه از رفتار ناثواب در کردار و گفتار انسان ها می بینیم ؛ بازتاب خردی ها و نارسایی های اندرون آنهاست.

4. کاربران زیر از AliB به خاطر این پست تشکر کرده اند:

E_N

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    15

والا علی خان... من دستی هم توی دف و سنتور و عود دارم...
    اما خب نمیشه گفت نوازنده ی اون سازها هم هستم... چون خیلی سطحم پایینه
    اما خب ساز اصلیم که تاره... و هدف اصلیم هم تاره
    اما تنبک رو بخاطر اینکه کوبه ایه میشه کنار یه ساز دیگه زد و به یه جاهایی رسوند...
    اما قبول دارم که سازهای ملودی دار رو نمیشه که آدم آچار فرانسه باشه
    اما فقط بدلیل اینکه اکثر اساتید تار... سه تار هم میزنن... بخاطر همین خواستم کمی با سه تار هم آشنا شم...
    البته... اینم بگم... که من از سه تاره علیزاده بیشتر از شعاری لذت میبرم..
    میتونم حرف اولو شعاری میزنه... اما خب ستار علیزاده رو بیشتر دوست دارم
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

6. 2 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    1345
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    29
    72 بار تشکر شده در 26 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 5/0
    میزان امتیاز
    0

دوستان، دو پیشنهاد و یک سوال در مورد سوهان زدن:
    پیشنهاد1 : البته از استاد سعید محمدی در کتاب پنجه سه تار :
    به جای سوهان از سمباده پوستاب یا پوساب گرید استفاده کنید این سمباده را تو هر ابزار فروشی با گریدهای مختلف(از خشن تا بسار نرم در حد پولیش) با قیمت بسیار نازل تهیه کنید فکر کنم یک ورقش برای یکی دوسال کافی باشه. دوم ایشان پیشنهاد می کنند از کرم اکسید دوزنگ برای تقویت ناخن ها استفاده شود.
    یک نکته در مورد استاد محمدی:ایشان با بزرگواری هر سوالی که از طریق ایمیل بپرسید جواب می دهند حتی کسانی که با ایشان ارتباط ندارند.
    پیشنهاد 2: بنده چون متاهل هستم و در امر مقدس خونه داری به همسرم کمک میکنم(LOL) به تجربه ثابست شده هر موقع بعد از تماس دستم با شوینده ها و آب زیاد و استحمام ، بدون اینکه ناخنم رطوبت کامملو از دست بده شروع به تمرین سه تار می کنمو ناخنم به مراتب زودتر و شدیدتر به داخل کج میشه و ابن جور مواقع روی می آرم به مضراب فلزی برای چند ساعت در صورت لزوم

سوال: من یک اکراه در مورد سوهان یا سمباده کشیدن لبه ناخنم دارم . چون اگه بخام کج و معوجی ناخن از بین ببرم عرض ناخنم کم میشه و صدای خوبی ایجاد می کنه. به عبارت دیگه نظری دارید که چقد باید لبه ها را سوهان بزنم؟
    (البته خدا رو شکر کج شدن ناخنم به تازگی خیلی خیلی کم شده)
    ================================================== ========
    هنرمند بی تهذیب نفس و صفای باطن،نه آتش جاوید ، که شراره ای کوتاه و بارقه ای گذراست

8. 2 کاربر برای این پست از s.zareie تشکر کرده اند:

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    56

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin_herfeiy [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    والا علی خان... من دستی هم توی دف و سنتور و عود دارم...
    اما خب نمیشه گفت نوازنده ی اون سازها هم هستم... چون خیلی سطحم پایینه
    اما خب ساز اصلیم که تاره... و هدف اصلیم هم تاره
    اما تنبک رو بخاطر اینکه کوبه ایه میشه کنار یه ساز دیگه زد و به یه جاهایی رسوند...
    اما قبول دارم که سازهای ملودی دار رو نمیشه که آدم آچار فرانسه باشه
    اما فقط بدلیل اینکه اکثر اساتید تار... سه تار هم میزنن... بخاطر همین خواستم کمی با سه تار هم آشنا شم...
    البته... اینم بگم... که من از سه تاره علیزاده بیشتر از شعاری لذت میبرم..
    میتونم حرف اولو شعاری میزنه... اما خب ستار علیزاده رو بیشتر دوست دارم
    در مورد فلسفت برای زدن چند تا ساز من کمی باهاش مشکل دارم! البته مشکله منه :دی
    در مورد سه تار نوازی علیزاده و شعاری و فلان و فلان هم سلیقه است و در هنر و موسیقی اینکه کسی حرف اول و یا آخر رو میزنه بی معنیه!
    نقل قول نوشته اصلی توسط s. zareie [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوستان، دو پیشنهاد و یک سوال در مورد سوهان زدن:
    پیشنهاد1 : البته از استاد سعید محمدی در کتاب پنجه سه تار :
    به جای سوهان از سمباده پوستاب یا پوساب گرید استفاده کنید این سمباده را تو هر ابزار فروشی با گریدهای مختلف(از خشن تا بسار نرم در حد پولیش) با قیمت بسیار نازل تهیه کنید فکر کنم یک ورقش برای یکی دوسال کافی باشه. دوم ایشان پیشنهاد می کنند از کرم اکسید دوزنگ برای تقویت ناخن ها استفاده شود.
    یک نکته در مورد استاد محمدی:ایشان با بزرگواری هر سوالی که از طریق ایمیل بپرسید جواب می دهند حتی کسانی که با ایشان ارتباط ندارند.
    پیشنهاد 2: بنده چون متاهل هستم و در امر مقدس خونه داری به همسرم کمک میکنم(LOL) به تجربه ثابست شده هر موقع بعد از تماس دستم با شوینده ها و آب زیاد و استحمام ، بدون اینکه ناخنم رطوبت کامملو از دست بده شروع به تمرین سه تار می کنمو ناخنم به مراتب زودتر و شدیدتر به داخل کج میشه و ابن جور مواقع روی می آرم به مضراب فلزی برای چند ساعت در صورت لزوم

سوال: من یک اکراه در مورد سوهان یا سمباده کشیدن لبه ناخنم دارم . چون اگه بخام کج و معوجی ناخن از بین ببرم عرض ناخنم کم میشه و صدای خوبی ایجاد می کنه. به عبارت دیگه نظری دارید که چقد باید لبه ها را سوهان بزنم؟
    (البته خدا رو شکر کج شدن ناخنم به تازگی خیلی خیلی کم شده)
    ================================================== ========
    هنرمند بی تهذیب نفس و صفای باطن،نه آتش جاوید ، که شراره ای کوتاه و بارقه ای گذراست
    در مورد پیشنهادات ، که قبلا در مورد پوست آپ و سمباده ی نرم تو همین فروم بحث کردیم با دوستان و تو تاپیک ها موجوده ، جالبه که بگم من هم بدون اینکه از جایی یاد بگیرم سالیانیست که به همین نتیجه رسیدم که سمباده ی پوستاپ نرم برای پلیش کردن و هموار کردن سطح ناخن بسیار عالیه و صدایی هم که بعد از اینکار بدست میاد خیلی عالیتر و بهتره چون صاف بودن لبه های در تماس ناخن اثر زیادی در کیفیت صدا داره.
    در مورد اکسید دو زنگ که احتمالا اکسید روی باید باشه ، این رو نشنیده بودم ولی همونطور که اشاره کردم تو پست های قبلی ، روی در کیفیت ناخن ها خیلی موثره .
    در مورد در تماس بودن ناخن با آب و مواد شوینده من اگر دقت کرده باشید اشاره کردم که در تماس بودن ناخن با آب باعث خشک تر شدن ناخن میشه و به همین دلیل بیشتر کج میشه ناخن چون خشک تر میشه و راهش استفاده ی مداوم از کرم هست.
    اما در مورد فرم ناخن و طریقه ی صاف کردنش ، شاید هر کس شیوه ای داشته باشه ، برخی ناخن رو گرد و برخی چهار گوش می کنند و اما اگر بخوام تجربه ی شخصی و نظر استادم آقای شعاری رو بیان کنم باید بگم ناخن بهتره گوشه دار باشه یعنی چهار گوش اما جزییات این چهارگوش بودن بستگی به تجربه ی شخصی داره . اینکه چقدر تراشیده بشه ناخن تا به فرم ایده آل در بیاد باید ساز بزنید و امتحان کنید که در کدوم حالت صدای بهتری خواهید داشت و همون رو کد کنید برای همیشه.
    مثلا ناخن من هم برای از بین بردن انحنای سمت چپ و هم برای داشتن فرم ایده آل تیغه ی سمت چپ ناخن که بطور مستقیم و شیبی به سمت داخل داره (لبه ی ناخن رو عرض می کنم) ضلع بالایی مستقیم و صاف هست و ضلع سمت راست هم مستقیم و صاف و بطور عمود نسبت به سطح بالایی عست.
    یعنی قسمتی که با سیم در تماسه شیبی بدین صورت داره / و سطح بالایی در راستای افق _ و سطح سمت راست هم عمود | هست .
    ویرایش توسط AliB : Thursday 9 September 2010 در ساعت 09:26 AM

10. 3 کاربر برای این پست از AliB تشکر کرده اند:

g-fius آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    33834
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    23 بار تشکر شده در 13 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلام به همگی
    من تازه توی اینجا عضو شدم و این اولین پیام منه.
    دوستای عزیز مصرف قرص های مکمل اصلا بد نیست. اسمش چون قرصه نباید ازشون ترسید. البته باید بگم که مصرف بی رویه کار خیلی بدیه. بهتره از یک پزشک مشاوره بگیرید و مصرف کنید.
    چون رشد و استحکام ناخن ها ارتباط مستقیمی با میزان کلسیم موجود در جریان خون داره، و جامعه ی ایرانی مصرف فرآورده های لبنی مناسبی نداره، بهتر که هفته ای 2 عدد قرص „کلسیم+ویتامین D” مصرف بشه، با همین اسم توی داروخانه ها پیدا میشه. بیشتر از این مقدار توصیه نمیشه چون کلسیم توی کلیه ها رسوب میکنه و ممکنه سنگ کلیه ایجاد کنه.
    البته مصرف هفته ای یک عدد قرص روی هم مفیده. دقت داشته باشید که بدن ما به روی نیاز داره در حالی که توی غذا های ما مقدار روی کمه،خیلی هم کمه.
    در مورد ویتامین ها هم مصرف ویتامین C رو برای هر روز توصیه میکنم(مثل آدامس بجویید، هر روز هم 3 تا بخورید مشکلی پیش نمیاد). ویتامین D رو هم بهتره از همون آفتاب دریافت کنید(چون برای جذب بهتره کلسیم از روده لازمه)
    اگه می خواین ویتامین های K, A, D, E هم زیاده روی نکنید چون اینا می تونن توی بدن تجمع پیدا کنن و مشکل ساز بشن.
    من هنوز ساز زدن رو شروع نکردم و تازه ساز رو سفارش دادم برام بیارن(سه تار) ولی چون رشته ی تحصیلیم مرتبط با این بحث بود فکر کردم شاید بتونم کمکی کرده باشم.
    راستی در مورد چرب کردن هم بهتره از روغن نبات استفاده بشه(روغن زیتون رو بخورید بهره) چون ویتامین E زیاد داره. البته من تجربه ی آبلیمو و چرب کردن و سایر رو ندارم.
    شکر خدا ناخن من خیلی سفته، اگه خم هم بشه نمی شکنه :-)
    پر حرفی کردم، موفق باشید

12. 6 کاربر برای این پست از g-fius تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    71726
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    27
    12 بار تشکر شده در 7 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    میزان امتیاز
    0

سلام
    من تقریبا یه ماه پیش مطالب این تاپیک رو خوندم، نتیجه خوبی که گرفتم باعث شد، نبش قبر کنم و این پست رو بزنم، تاپیک بیاد بالا.

با نگاه گذری که به این تاپیک داشتم، چند راه حل ارائه شد بود.
    قرص و مکمل دارویی، مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین ها، گذاشتن ناخن در آبلیمو و چرب کردن و ماساژ دادن ناخن.

از بین گزینه های بالا، آخری رو انتخاب کردم.
    به مدت 2 هفته خودم رو مقید کردم هر شب قبل خواب ناخنم رو با کرم چرب کردم، بعد اون هم اگر برخی شب ها یادم بشه، در طول روز وقتی دست هام رو کرم میزنم، ناخنم رو هم حتما چرب کرده و ماساژ میدم.

ناخنم کاملا اونی که میخوام نشده هنوز، ولی یه اتفاق جالب افتاد.
    یه ماهه ناخنم نشکسته! :) و این برامن که جنس ناخنم شکننده است، کم سابقه بوده

از همون ابتدا که سه تار شروع کردم، تمایل عجیبی داشتم بدون مضراب و با ناخنم ساز بزنم. خب خدا رو شکر گویا داره محقق میشه.
    ممنون
    ویرایش توسط somayeh_y : Sunday 8 November 2015 در ساعت 07:45 PM

14. کاربران زیر از somayeh_y به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    133203
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    0

من هر کاری که بگینو کردم از قرصم بدم میاد
    ولی ناخونام همیشه مهکمه
    ولی بعضی وقتا میشکنه
    خب نمیشه که ناخن ادم نشکنه
    به نظر شما میشه؟؟

16. کاربران زیر از !3tar! به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    71726
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    27
    12 بار تشکر شده در 7 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    میزان امتیاز
    0

قاعدتا نمیشه نشکنه.
    کم تر میشکنه، دیر تر میشکنه، مثل سابق فاجعه نمی شکنه.

18. کاربران زیر از somayeh_y به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    133203
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

خب دیگه ولی میشکنه

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    130378
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    2
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

3 راهکار ساده، در دسترس و خلاصه صحبت های دوستان:

1- استفاده از لبنیات و خصوصا شیر، حداقل 2 الی 3 وعده در هفته
    2- چرب کردن ناخن با ویتامین E یا پماد موضعی ویتامین A+D در انتهای هر شب و ماساژ دادن کناره های ناخن برای افزایش گردش خون که موجب رشد بیشتر ناخن می شود
    3- نقش صحیح سوهان کردن، هر هفته 1 بار، نه به صورت رفت و برگشتی بلکه به صورت یک طرفه، سوهان کردن ناخن به صورت رفت و برگشتی باعث نازک شدن ناخن و پوسته پوسته شدن آن می شود

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    142259
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

با سلام وعرض ادب یک روش قدیمی برای تسریع در رشد ومحکم شدن ناخن از قدیم بین نوازندگان رواج داشته که استفاده از شیره ی ذرت است میتونید امتحان کنید
    دانه ی ذرت تازه وشیری را بکوبید ودر شیر مخلوط وبعد از یک ساعت بمدت بیست دقیقه ناخنهاتون را در این شیره فرو ببرید این کار را در هفته سه بار تکرار کنید تامین کننده ی ویتامینهای لازم برای ناخن است در ضمن ماساژ ناخن فراموش نشود

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)