لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 14 از 16 نخستنخست ... 410111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 209 به 224 از 244

موضوع: گيتار بيس

Yngwie_5 آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    45163
    میانگین پست در روز
    0.34
    تشکر از پست
    5,221
    5,550 بار تشکر شده در 1,557 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 712/8
    Given: 250/15
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

0 Not allowed! Not allowed!
    مرسی از جوابیه خوبت!
    خیلی زیبا و تکنیکی بود. کار حضرت فیله.

اینجا همون کاره Turkish March رو میزارم که کسی ندیده ببینه.
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    Explore the areas of the mind which most people are afraid to explore

2. 3 کاربر برای این پست از Yngwie_5 تشکر کرده اند:

Scourge آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    45341
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    1,251
    1,852 بار تشکر شده در 539 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow Scourge On Twitter Add Scourge on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 343/5
    Given: 180/2
    میزان امتیاز
    13

مدال های دریافت شده

مصاحبه Metal Eaters با Alex Webster، بیسیست گروه Cannibal Corpse
    معمولأ توی مصاحبه هاش یه مقداری در مورد تکنیک و نقش خودش صحبت میکرد که من راستش منتظر این بودم بیشتر، ولی خب برای کسایی که به CP علاقه داشته باشن باز هم مصاحبه ی خوبیه :)
    اینم از لینکش [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

? Nelly: You've released your 12th studio album, “Torture" in 2012. What is different about this album
    Alex Webster: I think, with Cannibal Corpse, we've always tried to keep the direction of the band the same. It’s a death metal band. It was in the beginning and still is now. And the lyrics were always about some sort of horror, kind of topic you know, some usually violent horror but event it’s not horror it’s still something dark. But I think the progression is just something that’s going to happen naturally. As you grow as a musician, you learn more about song writing, u learn more about how to play and it just come up with different idea as time goes by. I would like to think that it’s all stay very through to the original goal of the band but we had a progression just because hopefully we’ve become better of what we do over the years. We are not going to play exactly like what we did in first albums because we could play better now! Our music changed a little bit but it’s not so different. When we do a concert we normally play at least one song from every album that we’ve done and they all sink very well next to each other in the set. None of them seem out of place with each other so I think you could listen to every album we’ve done and it’s all death metal and it’s the same each time but there is a progression hopefully in a good direction.

? What kind of music inspired you when you were getting the band together
    Our music was inspired by the bands we listened to. Our idea was based on albums like “kreator”: Pleasure to kill, “slayer”: Raining blood, “Dark angel”: Darkness descends and stuff like that. Those kinds of albums were what we were listening to, when we getting the band going. So I think a lot of our idea of what good Death metal music should sound like, comes from the really extreme and darker side of Thrash, you know, not the Thrash band that were a little bit slower and singing about poetic and stuff but Thrash band that they were almost death metal and that sang about evil things like Satan or horror. Really that stuff are almost Death metal. Like the album of “Kreator”: Pleasure to kill, maybe not the vocal, but the music, it was kind of Death metal music that we wanted to play. And also some old Death metal, you know, like Scream bloody gore by “Death” was a big inspiration for us. So you could see for, our band, a lot of fast stuff and a lot of stuff that had a fast Thrash beat was an inspiration and I think that those inspirations shaped the kind of Death metal music we made. For lyrics it’s all basically like horror movie and this kind of stuff. We try to use our own creativity to come up with these lyrics but we never tried to copy a source directly and none of the lyrics that I’ve ever done was based on an actual thing that happened.

You collaborated with “Vincent Locke” for the design of the artwork. He designs his art works on his own or does every cover, flow from a close collaboration between the group and the artist?

It’s different for each cover. Sometimes we’ve gone to “Vincent” with a fairly specific direction we want it to go and another time we just give him the name of the album and say think of something. And because “Vincent” comes from the horror comic book background and we’d work with him in a long time, we know that he’s going to make something that we’ll like. What he does is just coming up with a few different sketches based on the song title or the album. He sends us some different sketches and says hey, which of these do you like or is there anything you like me to change me in a different direction? We’ll choose our favorite between one or two sketches he gave us and he goes on that direction. But usually the most ideas are he’s. Most of the time it’s just him coming up with basic of our song titles and using his own creativity. Vincent is an excellent created artist and he is a very important part of our band’s imagery. For a long time we just had a business relationship with him but the past couple of years we become friends. Vincent is a great guy and a great artist and he’s been a very important part of the visual presentation of Cannibal Corpse’s music.

The lineup of Cannibal Corpse is eventually, rather stable compared to others. Is the osmosis really idyllic in the band?
    Yeah, actually we’ve only had 3 lineup changes! We kicked out “Bob Rusay”, we kicked out “Chris Barnes” and “Jack Owen” quite. There are only 3 guys that used to be in Cannibal Corpse. 4 if we include “Jeremy Turner” who was the guitar player who played with us on one tour when “Jack” left, before we got “Rob Barrette”. The lineup that we have now, we’ve been together since 2005. “Rob” left for a while and “Patrick O'Briener” placed him and when “Jack” left, “Rob” came back. So I think for a 5 main band, to be around for 24 years until we had only 3 lineup changes. It’s ok!

Eleven albums, all under the leadership of metal blade records. After all this time, what do you think of the evolution of your relations with the label?
    It’s been great you know. “Metal Blade”, we’ve been with them since the beginning and we become such good friends with them over the years. I mean, they were really very friendly to us even when the very beginning but as times goes by we have a many more relationship with them. “Brian Slagel” is a very great guy. It’s his label from the very beginning and he is always hired the very cool people there. We never say never about anything but it’s pretty much 99 percent that we’ll never record with another label. Cannibal corpse is a “Metal blade” band.

In your opinion, what is the reason that fans of Cannibal Corpse like this kind of lyrics and this kind of style of music you play?
    You know it’s hard to say. Certainly in interesting horror and violence is something there is a lot more people interested in death metal. If you look at horror movies like “Saw” and that whole series of Saw movies, that’s certainly much popular than all the most popular death metal bands together. You are interested in things that are frightening. It doesn’t mean you like them but you find it interesting. So I think it’s probably a normal thing, just judging by how popular horror movies are. Death metal is just one kind of horror entertainment. There is a lot. I think human in general, at list a lot of human, are interested in horror but I don’t know why (laughing)

Most structures of your songs are very complex. So with such a high degree of concentration, is it easy to enjoy on stage and to communicate with audience?

It’s not so bad, I mean, there are a couple of complex songs in the set but you just have to memorize, you know. We practiced for four days a week in a month and always practicing these songs so it’s just something you don’t really need to think about on the higher level to be conscience when you play it. You can think about something else and still play the song because you played it so many times. it’s difficult for me to explain but the brain works that way. I don’t know exactly how it works but it works if you practice enough.

?! “Jim Carrey” is one of your biggest fan
    That was 1993 and that was obviously one of the strangest things we’ve ever done! Jim was really nice; he said he was familiar with our music. I don’t know if he’s really a fan or something but I think he thought it was interesting that our band do this kind of music and it was something that he wanted in to the movie so we did it. I’ve never seen him since then, you know what I mean. He is a pretty busy guy. I think he’s got many other thing to do than hang out with bands (laughing). That was a great experience. There are probably people all over the place that like Metal and maybe you don’t realize it first. Just because they don’t necessarily have a traditional heavy metal appearance doesn’t mean they don’t like the music.

? Any advice for young musicians who are in this kind of music and are influenced by Cannibal Corpse
    (بلا به دور!:D)
    when I look at the career we had, I don’t really think that there would be a way to have planned it. You just do things day by day and try to make the best decision you can. It seems that we made a lot of right decisions. Maybe we’ve made some bad ones too, but I don’t know about it, you know what I mean. Our career is great but maybe it could be even better if we decided to do something else, I don’t know. But when you make a big decision, you have to do really what’s right for your heart. When we kicked out “Chris Barnes”, we knew it was the right thing to do. It was a dangerous decision for the business point but for us we had to do it musically and it was so important for us to get somebody who could sing in a different way like how “George” sings. “Chris” is a good friend of ours, and he is a great singer in his own way, but we wanted somebody who sings like “George”. We knew it’s going to be a challenge to replace somebody as important as “Chris” was, and it was a big decision. We could have taken the safe road and just kept “Chris” in the band but I don’t think that we would be happy in a long term. you know, in those kind of really difficult decisions, you just have to don really what you want to do because if you’re playing music and you’re not happy when you’re doing it, it’s going to eventually hurt your career. So you have to play just the music you love and with the people you want to play and hopefully you had a great career too!
    ...?Cannot the Kingdom of Salvation take me home

4. 2 کاربر برای این پست از Scourge تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    82909
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    9
    24 بار تشکر شده در 18 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

اقا یه سوال برای متال و خوانندگی گیتار باس بهتره یا الکتریک ؟؟ اونایی که تو ویدیو نشون میده هم میخونن و هم گیتار میزنن الکتریکه یا باس ؟؟ ایا واسه خوندن فقط گیتار بیس کافیه ؟ یعنی مثلا 1 نفره تو خونه یا ... با گیتار بیس بهتر میشه یا گیتار الکتریک ؟
    ویرایش توسط orache : Tuesday 16 July 2013 در ساعت 08:06 AM

FMETAL آواتار ها
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757
    4,623 بار تشکر شده در 1,189 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow FMETAL On Twitter Add FMETAL on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 955/32
    Given: 2,257/5
    میزان امتیاز
    12

^^^^
    هر کدومشون می‌تونن باشن. بطور مثال هم Gene Simmons باسیست گروه Kiss می‌خوند هم Paul Stanley گیتاریست گروه، هم Ace Frehley گیتاریست دیگه همین گروه و حتی Peter Criss درامر گروه. شاید نتونی ببینی‌ کدومشون باس میزانه کدوم گیتار. بهمین خاطر پیشنهاد می‌کنم در مورد گروههایی که شو‌هاشون رو میبینی‌، یه سری عکس و ببینی‌ و مقالاتی درموردشون بخونی‌. اینجوری قیافه رو می‌شناسی که کدوم چیکار می‌کنن.
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    82909
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    9
    24 بار تشکر شده در 18 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

lemmy تو گروه motorhead گیتار باس میزنه خیلی خوشم میاد ولی اصلا به نظر نمیاد که صدای اهنگ از گیتار اون باشه
    شما چی فکر میکنین ؟؟ گیتار باس بهتره یا الکتریک ؟؟

8. کاربران زیر از orache به خاطر این پست تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

خوب، من اصلش از باس شروع کردم. وقتی‌ ۱۶ ساله شدم گیتار الکتریک رو شروع کردم. راستش، من اگه با کسی‌ بزنم که اون‌جوری که من میخوام گیتار بزنه، خودم ترجیح میدم باس بزنم. قدیما وقتی‌ با بهنام طالب زاده میزدم (حرف مال ۲۸ - ۳۰ سال پیشه) ، و یا وقتی‌ با کیومرث صدیقی (اینم مال حدود ۱۷ - ۱۸ سال پیشه) کار میکردیم باس میزدم. وقتی‌ با کیومرث بودیم، کامببیز پیغمبری درامز میزد. واسه یه اختلاف کوچیک، کیومرث گذاشت رفت و کامبیز و من موندیم. خوب اونجا بود که من رفتم رو گیتار و دنبال باسیست افتادیم.

همه اینا رو گفتم، واقعا فرقی‌ نمیکنه که چی‌ بزنی‌. هر وقت درست زدی، اونموقع است که خودت از خودت خوشت میاد.

Lemmy هم واش خودش تریپیه!!! کنسرتش رو سال ۲۰۰۸ دیدم.
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

10. 2 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

Yngwie_5 آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    45163
    میانگین پست در روز
    0.34
    تشکر از پست
    5,221
    5,550 بار تشکر شده در 1,557 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 712/8
    Given: 250/15
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

یه متد خوب برای بیسیست های آماتور

Title: Bass Guitar For Dummies
    Writer: Patrick Pfeiffer
    Publisher: For Dummies
    Skill Level: Beginner

Language: English
    Contains: 1 PDF Lesson Book + 86 MP3 Files
    Download Size: 7.53 MB + 152.25 MB
    ======================

Download From MediaFire: [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] + [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    Password: Metclub

منبع: Metclub. us

Explore the areas of the mind which most people are afraid to explore

12. 3 کاربر برای این پست از Yngwie_5 تشکر کرده اند:

Scourge آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    45341
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    1,251

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Yngwie_5 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    یه متد خوب برای بیسیست های آماتور

Title: Bass Guitar For Dummies
    Writer: Patrick Pfeiffer
    Publisher: For Dummies
    Skill Level: Beginner

Language: English
    Contains: 1 PDF Lesson Book + 86 MP3 Files
    Download Size: 7.53 MB + 152.25 MB
    ======================

Download From MediaFire: [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] + [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    Password: Metclub

منبع: Metclub. us

خیلی هم عالی! یادمه اون اوایل خیلی دنبال یه کتاب یا متد برای شروع کردن بودم، از اونجایی که نتونستم از جایی پیدا کنم مجبور شدم با ویدئو های Youtube و زدن بیس لاین های معروف سر کنم تا وقتی که چند جلسه تونستم پیش یه استاد برم و تازه استلیم رو تصحیح کنم! و صد البته هنوز هم کمبود متد رو حس میکنم :D
    خیلی ممنونم ازت امیرمحمد، مطمئنم بسیار مفید خواهد بود!

14. 3 کاربر برای این پست از Scourge تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    86797
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    8 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

کتاب bass basics برای dale titus -albert nigro خیلی کتاب خوبیه. با اینکه حجمش کمه ولی قشنگ راه میندازه
    اگه بتونی گیر بیاری حتما بگیر

16. 3 کاربر برای این پست از behnam200 تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط Scourge [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خیلی هم عالی! یادمه اون اوایل خیلی دنبال یه کتاب یا متد برای شروع کردن بودم، از اونجایی که نتونستم از جایی پیدا کنم مجبور شدم با ویدئو های Youtube و زدن بیس لاین های معروف سر کنم تا وقتی که چند جلسه تونستم پیش یه استاد برم و تازه استلیم رو تصحیح کنم! و صد البته هنوز هم کمبود متد رو حس میکنم :D
    خیلی ممنونم ازت امیرمحمد، مطمئنم بسیار مفید خواهد بود!
    والا اونموقع‌ها که تازه شروع کرده بودم نوازندگی رو، یکی‌ از کارهایی که خیلی‌ به باس زدنم کمک کرد، زدن باس‌هایی‌ بود که خیلی‌ ساده بودن، ولی‌ از نظر تکنیکی‌ کمک بسیار زیادی بهم کردن. سال ۱۹۷۵ بود که صفحه Dark Side Of The Moon رو برادر بزرگم (که اونموقع تو استریو بتهوون کار میکرد) در آورد و آهنگ Money رو گذاشت. شروع کرد بهم یاد دادنش. یه دو هفته وقت برد تا بتونم یه جورایی بزنمش. این اولین کاوری بود که زدم. تا قبلش برادرم پدرمو درآورده بود تا بتونم انگشت هام رو رو دسته باس جوری بگیرم که بتونم صدای سیم‌ها رو در بیارم (من دست چپم نمیچرخه. خیلی‌ مشکل انگشت گذاری داشتم). بعد از اون دیگه سر به آسمون میساییدم! بعدش هم که شروع کرد آهنگ Smoke On The Water رو همینطور بگیر و برو. اینا انقدر Bass Line‌های ساده‌ای دارن که باورتون شاید نشه. ولی‌ از نظر تکنیک باس زدن و همینطور „چگونه باس زدن” خیلی‌ کمک میکنه. یا مثلا باس اول آهنگ Pigs آلبوم Animaals گروه Pink Floyd. گامی‌ که میزنه و نت هایی‌ رو که روشون کار میشه، معرکه هستن. یا مثلا Bass line‌های گروه Santana. مخصوصاً آلبومهای سالهای ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۳. از همه بهترشون هم Black Magic Woman و Soul Sacrifice. اینا رو نمیدونم خوشت بیاد یا نه امیر جان، ولی‌ باور کن وقتی‌ بزنیشون، انگار هرچی‌ بلد بودی دو برابر شده. امتحانش ضرری نداره.
    Rockers Nation

18. 4 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

Scourge آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    45341
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    1,251

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam200 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    کتاب bass basics برای dale titus -albert nigro خیلی کتاب خوبیه. با اینکه حجمش کمه ولی قشنگ راه میندازه
    اگه بتونی گیر بیاری حتما بگیر
    والا ما که دوران basic برامون چه سخت چه آسون گذشت، خیلی هم کار برد که یادگیری های نه چندان درستم رو تصحیح کنم، به لطف یکی از استادهای خوب اهواز...
    ولی خب به هرحال هیچ وقت بد نیست آدم بیشتر یاد بگیره! حتمأ میرم دنبالش دوست عزیز! ممنون بابت معرفی :)

والا اونموقع‌ها که تازه شروع کرده بودم نوازندگی رو، یکی‌ از کارهایی که خیلی‌ به باس زدنم کمک کرد، زدن باس‌هایی‌ بود که خیلی‌ ساده بودن، ولی‌ از نظر تکنیکی‌ کمک بسیار زیادی بهم کردن. سال ۱۹۷۵ بود که صفحه Dark Side Of The Moon رو برادر بزرگم (که اونموقع تو استریو بتهوون کار میکرد) در آورد و آهنگ Money رو گذاشت. شروع کرد بهم یاد دادنش. یه دو هفته وقت برد تا بتونم یه جورایی بزنمش. این اولین کاوری بود که زدم. تا قبلش برادرم پدرمو درآورده بود تا بتونم انگشت هام رو رو دسته باس جوری بگیرم که بتونم صدای سیم‌ها رو در بیارم (من دست چپم نمیچرخه. خیلی‌ مشکل انگشت گذاری داشتم). بعد از اون دیگه سر به آسمون میساییدم! بعدش هم که شروع کرد آهنگ Smoke On The Water رو همینطور بگیر و برو. اینا انقدر Bass Line‌های ساده‌ای دارن که باورتون شاید نشه. ولی‌ از نظر تکنیک باس زدن و همینطور „چگونه باس زدن” خیلی‌ کمک میکنه. یا مثلا باس اول آهنگ Pigs آلبوم Animaals گروه Pink Floyd. گامی‌ که میزنه و نت هایی‌ رو که روشون کار میشه، معرکه هستن. یا مثلا Bass line‌های گروه Santana. مخصوصاً آلبومهای سالهای ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۳. از همه بهترشون هم Black Magic Woman و Soul Sacrifice. اینا رو نمیدونم خوشت بیاد یا نه امیر جان، ولی‌ باور کن وقتی‌ بزنیشون، انگار هرچی‌ بلد بودی
    د
    و برابر شده. امتحانش ضرری نداره.
    چرا دوست نداشته باشم فرشاد جان! والا من همین الانشم میگم کاش از بلوز شروع کرده بودم! اون موقع خیلی سیستماتیک تر یاد میگرفتم. تقریبأ میشه گفت هر بیسیستی باید بلوز و فانک و جز کار کرده باشه که درک درستی از بیس به دست بیاره، چون که مبناشون Groove هستش، چیزی که مسلط شدن تقریبأ تمامیت هدف یه بیسیست هست.
    من که خودم از متال شروع کردم! :D اول از همه بیس لاین های آسونتر متالیکا رو شروع کردم به زدن. اولین کار هم Enter Sandman بود، و بعدش هم For Whom The Bell Tolls (که همین الان هم از بیس لاین های موردعلاقم هست! اون اینترو واقعأ خلاقانه بوده). بدی این قضیه اینه که آدم تمرکز اصلیش رو روی سرعت و اون قدرت Primal مانند متال میزاره، و از اونجایی که نقش بیس توی متال هنوز هم خیلی مشخص نیست درک درستی ازش رو پیدا نمیکنه، که fill باید کجا باشه، کی میشه سولو زد، چطور groove رو میشه حفظ کرد، کجاها باید لاین گیتار رو دقیقأ کپی کرد و کجا چیزی متفاوت از اون زد... تئوری جز دقیقأ این رو توضیح میده، و من راستش هنوز به اولش هم نمیتونم بگم که رسیدم! جالب اینه که تمام بیسیست های بزرگ متال هم یه پیش زمینه ای از جز و فانک داشتن، از Geezer Butler گرفته تا Cliff Burton و John Entwistle!

و واقعأ خوش به حالت که یک نفری بوده اون موقع که مسیر رو بهت نشون بده :D من که خودم سرخود پا شدم رفتم جمهوری یه بیس گرفتم، برگشتم شهرمون، بعد تازه از خودم پرسیدم حالا باید چیکار کنم؟! تو تاریکی قدم زدم تا یه چیزی شد :D
    اینایی که نام بردی هم بین بهترین بیس لاین های تاریخ راک هستن! سادگی در عین حال داشتن یک groove واقعأ catchy! مثلأ همون Money، کل آهنگ به همون بیس لاین بنده. ولی خب Smoke on the Water بحثش جداس، استاد Blackmoore هستن دیگه :) من اتفاقأ علاقه ی وافری به بلوز دارم فرشاد جان! Santana نزدم تا الان راستش، مطمئنأ امتحان کردنش تجربه ی خوبی خواهد بود! :)

20. 4 کاربر برای این پست از Scourge تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط Scourge [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    والا ما که دوران basic برامون چه سخت چه آسون گذشت، خیلی هم کار برد که یادگیری های نه چندان درستم رو تصحیح کنم، به لطف یکی از استادهای خوب اهواز...
    ولی خب به هرحال هیچ وقت بد نیست آدم بیشتر یاد بگیره! حتمأ میرم دنبالش دوست عزیز! ممنون بابت معرفی :)

چرا دوست نداشته باشم فرشاد جان! والا من همین الانشم میگم کاش از بلوز شروع کرده بودم! اون موقع خیلی سیستماتیک تر یاد میگرفتم. تقریبأ میشه گفت هر بیسیستی باید بلوز و فانک و جز کار کرده باشه که درک درستی از بیس به دست بیاره، چون که مبناشون Groove هستش، چیزی که مسلط شدن تقریبأ تمامیت هدف یه بیسیست هست.
    من که خودم از متال شروع کردم! :D اول از همه بیس لاین های آسونتر متالیکا رو شروع کردم به زدن. اولین کار هم Enter Sandman بود، و بعدش هم For Whom The Bell Tolls (که همین الان هم از بیس لاین های موردعلاقم هست! اون اینترو واقعأ خلاقانه بوده). بدی این قضیه اینه که آدم تمرکز اصلیش رو روی سرعت و اون قدرت Primal مانند متال میزاره، و از اونجایی که نقش بیس توی متال هنوز هم خیلی مشخص نیست درک درستی ازش رو پیدا نمیکنه، که fill باید کجا باشه، کی میشه سولو زد، چطور groove رو میشه حفظ کرد، کجاها باید لاین گیتار رو دقیقأ کپی کرد و کجا چیزی متفاوت از اون زد... تئوری جز دقیقأ این رو توضیح میده، و من راستش هنوز به اولش هم نمیتونم بگم که رسیدم! جالب اینه که تمام بیسیست های بزرگ متال هم یه پیش زمینه ای از جز و فانک داشتن، از Geezer Butler گرفته تا Cliff Burton و John Entwistle!

و واقعأ خوش به حالت که یک نفری بوده اون موقع که مسیر رو بهت نشون بده :D من که خودم سرخود پا شدم رفتم جمهوری یه بیس گرفتم، برگشتم شهرمون، بعد تازه از خودم پرسیدم حالا باید چیکار کنم؟! تو تاریکی قدم زدم تا یه چیزی شد :D
    اینایی که نام بردی هم بین بهترین بیس لاین های تاریخ راک هستن! سادگی در عین حال داشتن یک groove واقعأ catchy! مثلأ همون Money، کل آهنگ به همون بیس لاین بنده. ولی خب Smoke on the Water بحثش جداس، استاد Blackmoore هستن دیگه :) من اتفاقأ علاقه ی وافری به بلوز دارم فرشاد جان! Santana نزدم تا الان راستش، مطمئنأ امتحان کردنش تجربه ی خوبی خواهد بود! :)
    خوب این خیلی‌ خوبه که این سبک‌ها رو هم دوست داری که کار کنی‌ (حداقل برای اینکه راه و چاه دستت بیاد) بنظر من اگه احساس میکنی‌ که „نیاز” به فعالیت بیشتر (جهت فراگیری بیشتر) در این سبک‌ها داری، یه مدت اصلا Metal زدن رو تعطیل کن. Metal زدن جایی‌ نمیره. همیشه هست. اینکه قواعد جدیدی رو با‌هاشون آشنا بشی‌ خیلی‌ مهم‌تره (میدونم خودتم همین نظر رو داری).

این Ritchie Blackmore هم همیشه دیگرون رو زیر سایه خودش می‌برده. مردک همچین گیتار میزنه که انگاری هیچکدوم از نوازنده‌های دیگه آدم نیستن!!! ولی‌ همون Smoke On The Water بیشتر باس هاش روی سه تا نت زده میشه. ولی‌ همون سه تا نت خداییش خیلی‌ خوب „زده” میشن.

حالا اینها گروه‌هایی‌ هستن که تقریبا معروفن. یه سری کار‌ها هست که اصلا آدم می‌شینه هر چی‌ فکر میکنه که „خدایا، این کسی‌ که این رو زده، چه جوری بفکرش رسیده این رو بزنه؟” وقت کردی کارهای Stanley Clarck رو یه گوشی بده. بنظر من „بهترین” باسیست دنیاست.
    Rockers Nation

22. 2 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    86797
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    8 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

پیشنهاد میکنم اهنگ blast از marcus miller رو گوش بدی

اون موقعی که از بیس خسته شده بودم میرفتم این اهنگ رو گوش میدادم. روحیم قوی میشد دوباره میرفتم تمرین

24. 3 کاربر برای این پست از behnam200 تشکر کرده اند:

Scourge آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    45341
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    1,251

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط FMETAL [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خوب این خیلی‌ خوبه که این سبک‌ها رو هم دوست داری که کار کنی‌ (حداقل برای اینکه راه و چاه دستت بیاد) بنظر من اگه احساس میکنی‌ که „نیاز” به فعالیت بیشتر (جهت فراگیری بیشتر) در این سبک‌ها داری، یه مدت اصلا Metal زدن رو تعطیل کن. Metal زدن جایی‌ نمیره. همیشه هست. اینکه قواعد جدیدی رو با‌هاشون آشنا بشی‌ خیلی‌ مهم‌تره (میدونم خودتم همین نظر رو داری).

این Ritchie Blackmore هم همیشه دیگرون رو زیر سایه خودش می‌برده. مردک همچین گیتار میزنه که انگاری هیچکدوم از نوازنده‌های دیگه آدم نیستن!!! ولی‌ همون Smoke On The Water بیشتر باس هاش روی سه تا نت زده میشه. ولی‌ همون سه تا نت خداییش خیلی‌ خوب „زده” میشن.

حالا اینها گروه‌هایی‌ هستن که تقریبا معروفن. یه سری کار‌ها هست که اصلا آدم می‌شینه هر چی‌ فکر میکنه که „خدایا، این کسی‌ که این رو زده، چه جوری بفکرش رسیده این رو بزنه؟” وقت کردی کارهای Stanley Clarck رو یه گوشی بده. بنظر من „بهترین” باسیست دنیاست.
    من که همین الانش دارم یه متد بلوز رو تمرین می کنم، و این رو که تمومش کنم دوباره توی اهواز کلاس هام رو از سر میگیریم، اگه این ترم تحصیلی جدید و کار کردن مجالی برامون بذاره البته!

متال برای من یه علاقه شخصیه! راستش کاملأ درک میکنم این قضیه رو، بلوز و جز کار کزدن مثل مشق و تمرین میمونه، و متال کارکردن مثل یه چیزی که برای دل خودمه! طبیعتأ اولیش بیشتر نیازه دومی هرچند یک بار، ولی به هرحال هردوش رو میشه کنار هم داشت.

بیس لاین Smoke on the Water رو فکر کنم Roger Glover نوشته بود اون موقع، وقتی که هنوز توی گروه بود. بیس لاین خیلی Primal هست و دقیقأ از قوی ترین chord tone ها میکنه، به همین دلیل هم کاملأ نقش ساپورت کردن رو خوب ایفا میکنه و آهنگ رو پیش میبره. کلأ Roger Glover همینطور بوده کارش تا اونجا که میدونم. مخصوصأ اینکه با پیک میزده و معمولأ هم از یه MusicMan Stringray استفاده میکرده، که واقعأ با اینکه بیشتر مواقع کپی میکرده لاین گیتارو میشده صدای بیس رو واضح توی میکس داشته باشی. البته خوب وقتی یکی مثل ریچی بلکمور هست توی گروه اینکه خودتو نشون بدی کار واقعأ سختیه!

من خودم دنبال این کارها زیاد بودم! اتفاقأ همین Stanley Clarke یه مدتی با Marcus Miller و Victor Wooten که Trio تشکیل داده بودن به اسم SMV! که کاراشون واقعأ عجیب بود! معمولأ کلارک با آکورد گرفتن و یه حالت فلامنکو زدن و تربل بالا و گین زیاد دقیقأ یه بک گراند به وجود می آورد، مارکوس میلر هم که با اسلپ زدن ساختار رو پیش میبرد (مگه میشه مارکوس چیزی به جز اسلپ هم بزنه؟ :D) ووتن هم با فینگراستایل ملودی میزد! یعنی کار از این experimental تر و جالب تر نمیشد! حالا هر کدوم از اینها خودشون خداوندگاری هستن توی بیس! ووتن که اصلأ استیل جدیدی برای اسلپ زدن خلق میکنه، مارکوس میلر که tone بیسش و تکنیکهای اسلپش باز هم چیزایی غریبی هستن، کلارک هم که خودش معرف حضوره :)
    پیشنهاد میکنم اهنگ blast از marcus miller رو گوش بدی

اون موقعی که از بیس خسته شده بودم میرفتم این اهنگ رو گوش میدادم. روحیم قوی میشد دوباره میرفتم تمرین
    استاد میلر که روی سر ما جا دارن :) خیلی وقته کاراشو گوش میدم! همین الان هم جزء 3 top artist ام توی Last. fm هست! واقعأ از بیشتر کارهاش نمیشه گذشت! مخصوصأ آلبوم M2اش، groove ها فوق العادن، و توی هرکدوم حداقل بیش از چندین دقیقه سولوی بیس هست! این آلبوم Renaissance آخرش هم که از هر لحاظی عالی بود.
    والا من که حسم به مارکوس میلر دوگانس! گوش که میدم در وهله ی اول شدیدأ انرژی میگیرم و سرحال بیام، ولی بعدش افسرده میشم که زدن این کارا رسمأ کار حضرت فیله :D یادش بخیر روز اول که رفتم بودم پیش استادم، بهش گفتم اگه میشه چندتا قطعه ی تکنیکی جلوم بزنه، Power و Lonnie's lament از مارکوس میلر رو زد، همین Double Thump ووتن رو هم چپ و راست استفاده میکرد. حالا من بودم و فکر اینکه حس میکنم خیلی کار داشته باشه به این سطح رسیدن :)

پ. ن: یه برنامه ای داشتم که همه ی این بیسیست ها رو توی همون تاپیک „معرفی بیسیست های مطرح جهان” معرفی کنم، که به دلایلی عقب افتاد. حالا که اسم این بزرگان اومد وسط احتمالأ دوباره آپش کنم!
    ویرایش توسط Scourge : Monday 26 August 2013 در ساعت 09:56 AM

26. 3 کاربر برای این پست از Scourge تشکر کرده اند:

Scourge آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    45341
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    1,251

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

مدال های دریافت شده

Andy Irvine on how to play in Steve Harris' style

همونجوری که عنوان میگه، جناب Andy Irvine که endorser واوریک هم هستن (از بیس غول آسای 5سیم دستشون واقعأ معلومه!) ، در مورد تکنیک هایی که استیو هریس توی بیشتر بیس لاین هاش استفاده میکنه توضیح میدن. برای کسایی که چندتا کار از Iron Maiden کاور کرده باشن شاید بدیهی به نظر بیاد، ولی اگه واقعأ سعی دارید که صدایی شبیه استیو هریس بگیرید (مخصوصأ با فینگراستایل) چندتا نکته ی خیلی خوب توی ویدیو هست که به درد میخوره.
    ماهم که بازهم صدای یه وارویک رو شنیدیم و فیض بردیم! :) به هرحال Sharing is caring!

28. 3 کاربر برای این پست از Scourge تشکر کرده اند:

Scourge آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    45341
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    1,251

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

مدال های دریافت شده

آهنگ Amnesia از گروه Blotted Science

جناب Alex Webster، بیسیست شناخته شده گروه Cannibal Corpse در این گروه فعالیت دارن. تمام کارها Instrumental هست و میشه توی سبک Technical Death Metal قرارشون داد. ولی خب بهانه ی من از به اشتراک گذاشتن این آهنگ سبکش نبوده، چون راستش من خودم خیلی کارای Technical Death گوش نمیکنم، ولی Tone بیس جناب وبستر جناب توی این کار من رو واقعأ محسور کرد، و منظورم واقعأ یه tone زیبا یا نرم نیست، یلکه خشن ترین و rock hard ترین tone ممکن رو مد نظرم دارم، که این دقیقأ صدای مورد علاقه ی من برای بیس متال هست! که این چند وقته به دلیل نداشتن equipment مناسب سعی کردم به هر روش ممکن شبیه سازیش بکنم و بتونم این تکنیک ها رو پیاده کنم، و خب، موفقیت واقعأ نسبی بوده!
    به هرحال، صحبت فراوان است و مجال نه چندان زیاد. اینم از لینک:

پ. ن: اگه گذاشتن این آهنگ توی این تاپیک خلاف قوانین هست خوشحال میشم مدیران بنده رو مطلع کنن.

30. 3 کاربر برای این پست از Scourge تشکر کرده اند:

صفحه 14 از 16 نخستنخست ... 410111213141516 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)