لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 16 از 20

موضوع: حاضر نيستم من ساز بزنم و محسن چاووشی بخواند

Mahshar_sensational آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16771
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    68
    266 بار تشکر شده در 86 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    15

Thumbs down حاضر نيستم من ساز بزنم و محسن چاووشی بخواند

0 Not allowed! Not allowed!
    سینمای ما- اردوان كامكار عضو گروه موسيقي «كامكارها» كه ساخت موسيقي فيلم «سنتوري» (داریوش مهرجویی) را بر عهده داشته است، همزمان با انتشار نسخه‌ نمایش خانگی «سنتوري» ناگفته‌ها و گلایه‌هایش را از کار در این فیلم مطرح کرد. کامکار گفت: پخش بدون مجوز موسيقي فيلم «سنتوري» ضربه‌ي بزرگي به من زد و قصد دارم كه به زودي آلبوم موسيقي اين فيلم را منتشر كنم. من تحت هيچ شرايطي قبول نمي‌كردم موسيقي اين فيلم را بنويسم و شايد آقاي داريوش مهرجويي يك سال در اين باره با من صحبت مي‌كرد و من تمايلي نداشتم. در اين ميان، تعدادي از شاگردان خودم را به او معرفي كردم و حتي از اساتيد آن زمان پرويز مشكاتيان را براي اجراي سنتور اين فيلم پيشنهاد كردم؛ اما باز كه او براي تحقيق رفت، به نتيجه نرسيد و تمايل داشت كه من موسيقي فيلم را بنويسم و من هم چون سال‌ها با او دوست بودم، قبول كردم كه اين كار را انجام بدهم.
    كامكار توضيح داد: اجراي موسيقي فيلم « سنتوري» كار بسيار غيرعادي در موسيقي فيلم به شمارمي‌رود، چون من بايد در تمام صحنه‌ها حضور داشتم و اين كار بسيار وقت مي‌گرفت و مشكلات بسياري را به همراه داشت. البته در برخي از صحنه‌ها من فقط نظارت داشتم، ولي با اين وجود اين كار هم، زمان‌بر بود.
    اين نوازنده‌ سنتور درباره‌ي روند كار در اجراي موسيقي فيلم «سنتوري» بيان كرد: در ابتداي تصويربرداري قرار بود كه من فقط به هنرپيشه (بهران رادان) ياد بدهم كه چگونه اين قطعات را بنوازد كه اصلا امكان‌پذير نبود و بعد تصميم گرفتيم كه فقط فيگورهاي نوازندگي را به او بياموزم كه اين هم كاري سخت و زمان‌بر بود. بنابراين قرار شد كه نماهاي نزديك را خود بنوازم و باز مجبور شدم كه وقت بيشتري را بر روي تصويربرداري اين فيلم بگذارم.
    عضو گروه موسيقي كامكارها درباره محسن چاووشي به عنوان خواننده قطعات «سنتوري» گفت: من در انتخاب خواننده نقشي نداشتم و اين انتخاب خودشان بود. البته محسن چاووشي خواننده نازنيني است، ولي تحت هيچ شرايطي حاضر نيستم كه روزي من ساز بزنم و او بخواند. جزء محالات است. من فقط به خاطر شخص داريوش مهرجويي اين كار را انجام دادم، چون اساسا سبك كار ما دو نفر با يكديگر متفاوت است.
    اردوان كامكار درباره آهنگسازي براي اين فيلم گفت: من بايد رابطه‌اي بين موسيقي پيشرفته سنتي ايران و موسيقي درجه سه پاپ پيدا مي‌كردم. به عبارتي بايد اين فيلم موسيقي عامه‌پسندي می‌داشت، ولي در عين حال كاري خارق العاده بود. اين نوع آهنگسازي را سناريوي فيلم «سنتوري» نياز داشت. به عبارتي بازیگر نقش اول اين فيلم، به خاطر نوازندگي فوق‌العاده‌اش در سنتور معروف بود و اصلا خواننده نبو، بلكه براي پول درآوردن در هنگام نوازندگي سنتور آواز مي‌خواند. مي‌خواستم اين كار به نحو احسن انجام شود و بنابراين به مهرجويي فرصت دادم كه در اين‌باره تحقيق كند. چون نخواستم حق نوازنده سنتور ديگري را ضايع كنم و سبك كار من هم به گونه‌اي نيست كه بخواهم موسيقي پاپ درجه سه يا چهار كار كنم.
    اين نوازنده سنتور با اشاره به اينكه موسيقي فيلم «سنتوري» به صورت غيرمجاز در بازار پخش شد گفت: اين كار ضربه بزرگي به حق و حقوق من زد. در حالي كه هرگز چنين ضربه‌اي به حق و حقوق كارگردان و يا تهيه‌كننده اين فيلم وارد نشد و من هنوز نمي‌دانم كه چه كسي اين آلبوم را وارد بازار كرد. چون مستر اين موسيقي فقط پيش من و تهيه‌كننده‌ي فيلم (زنده‌ياد فرامرز فرازمند) بود و هيچ كس ديگري مستر اين موسيقي را نداشت و مطمئنا من كه كار خودم را خراب نمي‌كنم و زحمتم را به باد بدهم. نمي‌دانم چگونه اين موسيقي وارد بازار شد و نمي‌خواهم هم به دنبال مقصر بگردم.
    عضو گروه موسيقي كامكارها ادامه داد: به هر حال، اين كار ضربه بزرگي به من زد. چون من در فيلم «سنتوري» دستمزد درخور شخصيتم نگرفتم و صاحب امتياز اثر نيز خودم هستم و قصد داشتم كه بعد از اخذ مجوز فيلم، آن را به صورت آلبوم منتشر كنم. مجوز انتشار اين آلبوم را دريافت كردم و تا 10 روز ديگر موسيقي اين فيلم وارد بازار موسيقي مي‌شود اما به اعتقاد من تا حدودي جذابيت اوليه‌اش را از دست داده است، چون كار لو رفته و فقط قاچاقچي از اين كار سود برد و اتفاق مخوفي بود.
    او در بخش ديگري از اين گفت‌وگو درباره‌ي مدت زمان فيلمبرداري فيلم «سنتوري» يادآور شد: كار از اول زمستان شروع شد و اول بهار نيز به پايان رسيد و من هم به غير از برخي صحنه‌هاي كوچك، براي فيلمبرداري تمام صحنه‌ها مي‌رفتم. البته وقتي مخاطب، فيلم را نگاه مي‌كند به ريزه‌كاري‌هايش توجه نمي‌كند ولي واقعيت اينگونه بود كه هيچ يك از بازيگران اين فيلم كه موسيقي مي‌نواختند، با اين كار آشنا نبودند و موسيقي كار بايد به دو صورت زنده و ضبط شده در صحنه اجرا مي‌شد.
    كامكار درباره نوازندگي بهرام رادان در فيلم «سنتوري» نيز گفت: رادان نوازندگي سنتور را بلد نبود، ولي بازيگر بااستعدادي بود و توانست فيگورها را ياد بگيرد، البته آن هم صد در صد نشد و در برخي از صحنه‌ها معلوم است.
    ×××
    تراژدی استفاده از نام محسن چاوشی برای درصدراخبار قرار گرفتن
    هواداران محسن چاووشي در واكنش به سخنان اردوان كامكار در سايت رسمي هواداران محسن چاووشي بیانیه‌ای صادر کردند. متن این بیانیه به این شرح است:
    غرور، انسان را در انبوهی از خیالات گرفتار می سازد و اسباب نجات را از او قطع می کند
    حضرت علی(ع)
    به نام او که تواناترین است.
    در طی چند روز اخیر بار دیگر شاهد صحبت های اسفناک شخصی که اتفاقا عضو گروه صاحب قدمتی هم هست به خواننده محبوبمان بودیم. تراژدی استفاده از نام محسن چاوشی برای درصدراخبار قرار گرفتن مدتهاست باب شده و گویا تمامی ندارد.
    همه می دانیم که بیش از 40 سال از قدمت گروه کامکار ها می گذرد،چگونه این شخص به خودش اجازه می دهد اعتبار این گروه را با حرفهای نسنجیده اش زیر سوال ببرد؟ اگر ایشان به هدف خود از هنر که همان طور که در مصاحبه اشاره شد، مادیات است، نرسیده اند نباید در جای دیگری دنبال مقصر باشند و روی دیوار کوتاه تر خراب شوند
    چرا که این دیوار شاید خودش همیشه در مقابل این صحبتها سکوت اختیار کند اما حامیانی دارد که ساکت نخواهند نشست،همواره از او حمایت می کنند چون هنوز هم رفیق روزهای خوب و رفیق خوب روزهاست. در شرایطی که این شخص با محسن چاوشی هیچ برخورد حضوری یا غیر حضوری نداشته، طوری صحبت می کند که انگار سود مالی ایشان(!) درپروژه سنتوری را محسن چاوشی، یکی ازمحبوب ترین خواننده های حال حاضر ایران بر باد داده است!
    پس جای این صحبت ها و اظهارنظر در مورد هنر خوانندگی، وقتی که تخصصش را ندارید،بهتر است به فکر پیشرفت درکارهای خود باشید تا شاید این گونه مورد توجه قراربگیرید،با این صحبتها فقط خودتان را زیر سوال بردید.
    در پایان توجه شما را به صحبت های داریوش مهرجویی کارگردان بزرگ سینما درباره علت انتخاب محسن چاوشی برای فیلم سنتوری جلب می کنیم. ایشان در مورد انتخاب محسن چاوشی گفته اند:
    خیلی از خانوداه‌های ایرانی برای تامین ملزومات زندگی شان با مشکل مواجه اند، ولی لااقل یک سی‌دی چاوشی درخانه دارند!
    جامعه هواداران محسن چاوشی
    پنجشنبه 01/07/1389

منبع : ایسنا - موسیقی ایرانیان

2. # ADS

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    16477
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    402
    568 بار تشکر شده در 265 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    15

مشکل ما سر همین چیزا است مگه چه اشکال داشته که آقای محسن چاووشی بخونند . صحبتاشون اصلا زیبا نیست جوری حرف زدن که اینگار فقط موسیقی از آن ایشون است.

4. 4 کاربر برای این پست از joojefarary تشکر کرده اند:

BMW_Hossein آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    15344
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    12
    63 بار تشکر شده در 24 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

بسیار حرف درستی زدند!!!
    همونطور که گفتند مشکل آقای کامکار موسیقی پاپ نیست، موسیقی پاپ درجه سه و چهاره.
    بر طبق استدلال شما دو روز دیگه طرفداران عباس قادری و جواد یساری هم لابد انتظار دارن که اساتید با خواننده مورد علاقشون ساز بزنن!!! (مثلا فکر کنید تار آهنگ „آوا خانوم” جواد یساری رو یکی از اساتید می زد... اوه اوه... x_x)
    ویرایش توسط BMW_Hossein : Thursday 30 September 2010 در ساعت 06:46 PM

6. 4 کاربر برای این پست از BMW_Hossein تشکر کرده اند:

BaBak_ParSian آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    17123
    میانگین پست در روز
    0.19
    تشکر از پست
    150
    1,966 بار تشکر شده در 770 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/2
    میزان امتیاز
    16

درود - من این مصاحبه رو قبلا خوانده بودم ولی از یکی از موزیسینها شنیدم که در یکی از البومهای چاووشی که اسمشو یادم رفت اردوان پول گرفته بود و برای چاووشی ساز زده بود

8. 3 کاربر برای این پست از BaBak_ParSian تشکر کرده اند:

vesall آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    31687
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    86
    40 بار تشکر شده در 19 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

اردوان کامکار از چاوشی پول بیگره ؟؟؟؟؟؟

به نظر شما چاوشی اونقدر داره که به اردوان کااااااااااامکار بده تا کامکااااااااار بیاد براش بزنه ؟؟؟؟؟؟؟
    !!!! !!!! !!!

10. کاربران زیر از vesall به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32039
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    16
    95 بار تشکر شده در 51 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

من اینو قبلا خوندم

ای بابا اگه واقعا این حرفو زده استاد اردوان که خب من میگم اشتباه نکن استاد مگه کارتون در فیلم سنتوری خوب نشده

یه کم هم به جوونای مملکت فاز بدین مگه همه چی اینطوری باید تعریف بشه. ؟!!!

12. کاربران زیر از rbrb به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Dj_MAN آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    8571
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    450
    1,486 بار تشکر شده در 416 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow Dj_MAN On Twitter Add Dj_MAN on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/1
    Given: 0/1
    میزان امتیاز
    16

البته فراموش نشه ... اولا این قضیه مال خیلی وقت پیشه .. دوما بعد از اینکه طرفدارای آقای چاووشی اعتراض کردند اقای کامکار صحبت های خودشون رو اصلاح کردند که من بر اساس اون بیشتر فکر میکنم برداشتی که شما از این صحبتها دارین (که بخش اول سخنان آقای کامکار بود) یه جور سوء تفاهمه ... چون ایشون بعدا منظور خودشون رو خیلی شفاف عنوان کردند ...
    البته خود من فکر میکنم به عنوان یه فردی که سنتی نواز قهاری هست و کمتر کسی به پایه تکنیک ایشون وجود داره و دوم اینکه بالاخره اینها ارزش خودشون رو خوب میدونند و کمی هم ناراحتن از اینکه سیاستهای حاکم بر حمایت این قشر خاک خورده عرصه هنر نیست کمی حق دارند خودخواه باشند ..
    اون هم در مقابل دسته هنرمندانی که به وسیله ابزار و امکانات مدرن و راحتتر امروزی و شاید ، شاید در بعضی افراد به واسطه صدای خوب پیشرفتی داشتند
    خب معلومه که ارزش این فرد که به این پایه در نواختن سازی سنتی و حمایت نشده رسیده بیشتره ..
    البته من از بیان بد طرفداری نمی کنم .. محسن چاووشی هنرمند بی نظیریه .. ولی با توجه به مسائل بالا و اینکه موسیقی امثال اردوان اصالت و ارزش ملی بیشتری داره فکر کنم حق داره خودش رو بالاتر از چاووشی بدونه ..

juse ferandes tors آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    36730
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    258
    466 بار تشکر شده در 187 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/1
    میزان امتیاز
    14

خیلی از خانوداه‌های ایرانی برای تامین ملزومات زندگی شان با مشکل مواجه اند، ولی لااقل یک سی‌دی چاوشی درخانه دارند!

... ... ...

من که ندارم و نخواهم داشت
    زمانی که مردم نادان برای اثبات خدایانشان همدیگر را تکه و پاره می کردند من با چهار سیم و یک تکه چوب اصوات خدا را روی کاغذ می نگاشتم (آنتونیو ویوالدی)

15. 5 کاربر برای این پست از juse ferandes tors تشکر کرده اند:

RaziYeH آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    39350
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    1,657
    1,368 بار تشکر شده در 426 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 65/2
    Given: 17/0
    میزان امتیاز
    14

آلبوم امسال چاوشی به نظر من محشره این آلبوم از بهترین کاراشه البته به نظر من و نوازنده های خوبی هم براش زدن از جمله پیام طونی و به نظر من این آلبوم را تهیه کنید آلبوم حریص عالیه من که زیاد محسن چاوشی گوش نمیکردم از این آلبومش واقعا لذت بردم

به نظر من محسن چاووشی در حال پیشرفته

تیکه کلامو دارید (به نظر من) :d

17. کاربران زیر از RaziYeH به خاطر این پست تشکر کرده اند:

korosh65 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36915
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    76
    266 بار تشکر شده در 91 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط juse ferandes tors [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

... ... ...

من که ندارم و نخواهم داشت
    منم همین طور

19. 4 کاربر برای این پست از korosh65 تشکر کرده اند:

musical_destination آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    27982
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    137
    230 بار تشکر شده در 115 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط RaziYeH [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    آلبوم امسال چاوشی به نظر من محشره این آلبوم از بهترین کاراشه البته به نظر من و نوازنده های خوبی هم براش زدن از جمله پیام طونی و به نظر من این آلبوم را تهیه کنید آلبوم حریص عالیه من که زیاد محسن چاوشی گوش نمیکردم از این آلبومش واقعا لذت بردم

سلام اتفاقا هر سال سطح کارای چاووشی داره میاد پایین تر . هیچ کاراش به پای کارای اولی و سنتوری نمیرسه . این همه تبلیغات کرد در مورد حریص در اومد و شنیدیم ولی . . . . . . . . . . .
    امیدوارم یه تجدید نظر کلی در مورد کاراش بکنه .

موسیقی اونی نیست که یه روز باش حال کنی و فردا بگی قدیمی شده .
    آهنگهای داریوش ببین هر نسلی باهاش حال میکنه .
    ☻ ♥ ☺ ♪ ♫

21. 2 کاربر برای این پست از musical_destination تشکر کرده اند:

RaziYeH آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    39350
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    1,657
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

اتفاقا من اصلا با آهنگای داریوش حال نمیکنم :d
    ولی این آلبوم جدیدش را نسبت به بقیه آلبوماش بیشتر راضی بودم
    .: درود بر کسانی که...ارزش واقعی در زندگی برای آنها ... سالم زیستن است ... نه رسیدن به موفقیت :.

Mezrab آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    20557
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    897
    2,113 بار تشکر شده در 646 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 8/1
    میزان امتیاز
    15

من بار اول که خوندم این احتمال رو دادم که این حرف های استاد نیست، چون خودخواهانه بود بعضی جاهاش و به پول اشاره زیادی داشت که فکر نمیکنم تو مرام استاد بگنچه.. در هر صورت اعتقادی به این حرف ها ندارم و شخصیت استاد نزد من ثابت هست.
    زعشق است آنچه آهنگ و ترانست دو،ر،می،فا،سل،لا،سی،دو بهانست

24. کاربران زیر از Mezrab به خاطر این پست تشکر کرده اند:

اخراج شده

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    اخراج شده
    شماره عضویت
    41433
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    120
    62 بار تشکر شده در 24 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط RaziYeH [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

سه آلبوم آخر محسن چاووشی رو به پسرفت میره. هر آلبوم بدتر از قبلی. خوشحالم که اینارو دانلود میکنم و نمیخرم.

26. کاربران زیر از metalica_boy به خاطر این پست تشکر کرده اند:

RaziYeH آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    39350
    میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از پست
    1,657
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

ولی من آهنگای قبلیشو دانلود میکردم ولی این آلبومشو خریدم و واقعا لذت بردم و هنوز هم لذت میرم خوب اگه بیاد از نفرینو بدبختی بخونه اونوقت خوبه اصلا من از همین آلبوم حریص خوشم اومد که اکثریت آهنگها از خوبی و عشق بود بر عکس آلبومای قبلیش
    .: درود بر کسانی که...ارزش واقعی در زندگی برای آنها ... سالم زیستن است ... نه رسیدن به موفقیت :.

kak_maki_new آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    16869
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    5,484
    3,749 بار تشکر شده در 876 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 28/3
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahshar_sensational [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سینمای ما- اردوان كامكار عضو گروه موسيقي «كامكارها» كه ساخت موسيقي فيلم «سنتوري» (داریوش مهرجویی) را بر عهده داشته است، همزمان با انتشار نسخه‌ نمایش خانگی «سنتوري» ناگفته‌ها و گلایه‌هایش را از کار در این فیلم مطرح کرد. کامکار گفت: پخش بدون مجوز موسيقي فيلم «سنتوري» ضربه‌ي بزرگي به من زد و قصد دارم كه به زودي آلبوم موسيقي اين فيلم را منتشر كنم. من تحت هيچ شرايطي قبول نمي‌كردم موسيقي اين فيلم را بنويسم و شايد آقاي داريوش مهرجويي يك سال در اين باره با من صحبت مي‌كرد و من تمايلي نداشتم. در اين ميان، تعدادي از شاگردان خودم را به او معرفي كردم و حتي از اساتيد آن زمان پرويز مشكاتيان را براي اجراي سنتور اين فيلم پيشنهاد كردم؛ اما باز كه او براي تحقيق رفت، به نتيجه نرسيد و تمايل داشت كه من موسيقي فيلم را بنويسم و من هم چون سال‌ها با او دوست بودم، قبول كردم كه اين كار را انجام بدهم.
    كامكار توضيح داد: اجراي موسيقي فيلم « سنتوري» كار بسيار غيرعادي در موسيقي فيلم به شمارمي‌رود، چون من بايد در تمام صحنه‌ها حضور داشتم و اين كار بسيار وقت مي‌گرفت و مشكلات بسياري را به همراه داشت. البته در برخي از صحنه‌ها من فقط نظارت داشتم، ولي با اين وجود اين كار هم، زمان‌بر بود.
    اين نوازنده‌ سنتور درباره‌ي روند كار در اجراي موسيقي فيلم «سنتوري» بيان كرد: در ابتداي تصويربرداري قرار بود كه من فقط به هنرپيشه (بهران رادان) ياد بدهم كه چگونه اين قطعات را بنوازد كه اصلا امكان‌پذير نبود و بعد تصميم گرفتيم كه فقط فيگورهاي نوازندگي را به او بياموزم كه اين هم كاري سخت و زمان‌بر بود. بنابراين قرار شد كه نماهاي نزديك را خود بنوازم و باز مجبور شدم كه وقت بيشتري را بر روي تصويربرداري اين فيلم بگذارم.
    عضو گروه موسيقي كامكارها درباره محسن چاووشي به عنوان خواننده قطعات «سنتوري» گفت: من در انتخاب خواننده نقشي نداشتم و اين انتخاب خودشان بود. البته محسن چاووشي خواننده نازنيني است، ولي تحت هيچ شرايطي حاضر نيستم كه روزي من ساز بزنم و او بخواند. جزء محالات است. من فقط به خاطر شخص داريوش مهرجويي اين كار را انجام دادم، چون اساسا سبك كار ما دو نفر با يكديگر متفاوت است.
    اردوان كامكار درباره آهنگسازي براي اين فيلم گفت: من بايد رابطه‌اي بين موسيقي پيشرفته سنتي ايران و موسيقي درجه سه پاپ پيدا مي‌كردم. به عبارتي بايد اين فيلم موسيقي عامه‌پسندي می‌داشت، ولي در عين حال كاري خارق العاده بود. اين نوع آهنگسازي را سناريوي فيلم «سنتوري» نياز داشت. به عبارتي بازیگر نقش اول اين فيلم، به خاطر نوازندگي فوق‌العاده‌اش در سنتور معروف بود و اصلا خواننده نبو، بلكه براي پول درآوردن در هنگام نوازندگي سنتور آواز مي‌خواند. مي‌خواستم اين كار به نحو احسن انجام شود و بنابراين به مهرجويي فرصت دادم كه در اين‌باره تحقيق كند. چون نخواستم حق نوازنده سنتور ديگري را ضايع كنم و سبك كار من هم به گونه‌اي نيست كه بخواهم موسيقي پاپ درجه سه يا چهار كار كنم.
    اين نوازنده سنتور با اشاره به اينكه موسيقي فيلم «سنتوري» به صورت غيرمجاز در بازار پخش شد گفت: اين كار ضربه بزرگي به حق و حقوق من زد. در حالي كه هرگز چنين ضربه‌اي به حق و حقوق كارگردان و يا تهيه‌كننده اين فيلم وارد نشد و من هنوز نمي‌دانم كه چه كسي اين آلبوم را وارد بازار كرد. چون مستر اين موسيقي فقط پيش من و تهيه‌كننده‌ي فيلم (زنده‌ياد فرامرز فرازمند) بود و هيچ كس ديگري مستر اين موسيقي را نداشت و مطمئنا من كه كار خودم را خراب نمي‌كنم و زحمتم را به باد بدهم. نمي‌دانم چگونه اين موسيقي وارد بازار شد و نمي‌خواهم هم به دنبال مقصر بگردم.
    عضو گروه موسيقي كامكارها ادامه داد: به هر حال، اين كار ضربه بزرگي به من زد. چون من در فيلم «سنتوري» دستمزد درخور شخصيتم نگرفتم و صاحب امتياز اثر نيز خودم هستم و قصد داشتم كه بعد از اخذ مجوز فيلم، آن را به صورت آلبوم منتشر كنم. مجوز انتشار اين آلبوم را دريافت كردم و تا 10 روز ديگر موسيقي اين فيلم وارد بازار موسيقي مي‌شود اما به اعتقاد من تا حدودي جذابيت اوليه‌اش را از دست داده است، چون كار لو رفته و فقط قاچاقچي از اين كار سود برد و اتفاق مخوفي بود.
    او در بخش ديگري از اين گفت‌وگو درباره‌ي مدت زمان فيلمبرداري فيلم «سنتوري» يادآور شد: كار از اول زمستان شروع شد و اول بهار نيز به پايان رسيد و من هم به غير از برخي صحنه‌هاي كوچك، براي فيلمبرداري تمام صحنه‌ها مي‌رفتم. البته وقتي مخاطب، فيلم را نگاه مي‌كند به ريزه‌كاري‌هايش توجه نمي‌كند ولي واقعيت اينگونه بود كه هيچ يك از بازيگران اين فيلم كه موسيقي مي‌نواختند، با اين كار آشنا نبودند و موسيقي كار بايد به دو صورت زنده و ضبط شده در صحنه اجرا مي‌شد.
    كامكار درباره نوازندگي بهرام رادان در فيلم «سنتوري» نيز گفت: رادان نوازندگي سنتور را بلد نبود، ولي بازيگر بااستعدادي بود و توانست فيگورها را ياد بگيرد، البته آن هم صد در صد نشد و در برخي از صحنه‌ها معلوم است.
    ×××

منبع : ایسنا - موسیقی ایرانیان
    سلام دوست عزيز ... خبر رو خوندم اما يا شما اشتباه تايپ كردي يا اينكه اين پايگاه خبر رساني اشتباه به به گوشتون رسونده يا اينكه..استاد انقدر غرور داره كه فقط خودش رو هنرمند ميدونه
    همونطور كه دور اون جمله رو قرمز كردم استاد گفته كه هيچ كس در اين فيلم با نوازندگي آشنايي نداشت!!!
    پس آقاي سيامك خواهاني كه داشت ويولن ميزد حتما ارسلان كامكار بهش ياد داده چجوري ويولن دستش بگيره...
    آمورش ويولن (رديف نوازي)
    http://www.noteahang.com/forum/showthread.php?t=13801

29. 2 کاربر برای این پست از kak_maki_new تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)