لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: بالاخره کدوم نرم افزار برای آهنگسازی بهتره ... ؟

Dj_MAN آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    8571
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    450
    1,486 بار تشکر شده در 416 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow Dj_MAN On Twitter Add Dj_MAN on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/1
    Given: 0/1
    میزان امتیاز
    16

Cool بالاخره کدوم نرم افزار برای آهنگسازی بهتره ... ؟

0 Not allowed! Not allowed!
    یه بحث داشتیم با بچه ها راجع به کیفیت خروجی نرم افزارهای مختلف . پایه بحث هم این بود که (به نظر من) اول پروتولز HD بعد LE و بعد به ترتیب کیوبیس - سونار - ریزون - ابلتون لایو - اف ال استودیو - استودیو وان
    به نسبت هم کیفیت بهتری دارند حالا جواب من :

بنده قبول دارم که خود سافت ها چندان فرقی ندارند حتی ممکنه در بعضی موارد پروتولز ضعف داشته باشه ولی انجین یا موتور نرم افزار پروتولز و بعد کیوبیس در صورت استفاده از کارت صداهای مناسب توانایی گرفتن خروجی صدای با کیفیت بالاتری به نسبت FL دارند.
    خروجی صدا هم در کارت صدا انجام میشه . یعنی سی پی یو اطلاعات برنامه رو به کارت صدا میده . کارت صدا اون اطلاعات دیجیتال رو به انالوگ تبدیل میکنه و خارج میکنه و موقع اکسپورت کردن یا رندر نهایی کار بهمین ترتیب هم CPU و هم پردازنده کارت صدا دخیل هستند. با این تفاوت که این بار کارت صدا اطلاعات آنالوگ خودش رو دوباره به دیجیتال تبدیل میکنه به CPU میفرسته تا روی هارد ذخیره بشن .. بنابراین هرچه تکنولوژی کارت صدا پیشرفته تر باشه خروجی دقیقتر و بهتری به شما میده... (توی تمام برنامه ها) ولی چون برنامه پروتولز با کارت صدای مخصوص خودش کاملا باند شده و دوم اینکه موتور اکسپورت قوی تری داره (خطوط برنامش به گفته مهندسین برنامه نویسی - Michel fobar - brayan difort - کامل تر اند و روی صدای دیجیتال حاصل کمترین تاثیر رو داره) مثل موتور کیوبیس و نوندو که همین طورند به این دلایل صدای بهتر و با کیفیت تری خارج میکنند . توی اف ال بدلیل ضعف عملکرد موتور اکسپورت - نه تکنیک و توانایی نرم افزار - صداها حالت درهم فرو رفتگی و افزایش میزان Low Fequency - باس شدن صداها - هستیم .
    در ضمن نوندو فقط کمپانیش با کیوبیس یکی هست و دو نرمافزار جدا هستند . نوندو برای تدوین فیلم هست و کیوبیس نرم افزار تخصصی خلق موسیقی است ولی در بعضی ویژگی ها مثل پشتیبانی از VST و رکورد و مستر صدا با هم مشترکند . موتور خروجی تقریبا یکسانی هم دارند
    ویرایش توسط Dj_MAN : Sunday 10 October 2010 در ساعت 10:01 PM

2. کاربران زیر از Dj_MAN به خاطر این پست تشکر کرده اند:

3. # ADS

Sensation آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    5088
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    556
    1,488 بار تشکر شده در 606 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/1
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    17

سلام
    از نظر من بحث شما در عين محترم بودن كاملا بيهوده بوده دوست گرامي.
    در تمام دنيا اين سوال ها و سوال هايي مشابه تقريبا نسخ شده هست!

بله پروتولز قوي هست جناب ياني هم با پروتولز و لاجيك و كيوبيس (البته بيشتر كيوبيس) كار ميكنه استوديو هاي مثلا بزرگ ايران هم با همون نرم افزار ها البته بدون خريداري اون و كاملا رايگان !!! استفاده ميكنند.

جديد مجهز به پروتولز هم شدن كه تقريبا من هنوز هر جايي با دوستانم ميرم نديدم شخصي يك پروژه واقعا خوب رو كار كرده باشه !

براي مثال دليل اينكه گروه معروفي مثل Above and Beyond با نرم افزار ريزن !!! ‌ كارهايي ميسازه كه تا صد سال ديگه در كشورهايي مثل ايران ساخته نميشه تفاوت قدرت ريزن و مثلا نرم افزار A. B. C... نيست.

تفاوت در شعور و فرهنگ آهنگسازي علم و دانش و اصولي هست كه يك روزه به دست نمياد !

مثال در اين زمينه بسيار هست و در اين فروم و تقريبا تمام پرتال هاي ايراني راجب اين قضيه زياد بحث شده كه در نهايت تنها كمكي كه به مخاطبين جديد خود كرده اين هست كه فكر علاقه مندان رو بيهوده و بي جهت مشغول كرده و سود و زياني نه در حال خاضر بلكه در هزار سال آينده هم نخواهد داشت.

اين نظرسنجي هاي اصولا غلط و صرفا ديكته وار زاده ذهن افراد كم كار و تنبل (البته منظورم كاملا عامه هست و قصد جسارت به احدي نخواهد بود) هست كه به جاي علم قدرت ميكس و مسترينگ دنبال سوال و جواب هايي ميگردند كه مثلا در هيچ نقطه اي در دنيا ذره اي مورد بحث نخواهد بود.

البته در كشور هايي مثل كشورهاي آسياي شرقي به علت فقدان تكنولوژي و همين طور نبود آموزش هاي كاربردي و دوره هاي پيشرفته اين بحث ها هميشه هست (البته بيشتر در حيطه موسيقي الكترونيك) اما با نگاهي باز ميتونيم ببنيم كه موزيك تركيه و كشورهايي مثل ارمنستان واقعا از ايران قوي تر هست مهمترين نكته در اين برتري احترام موزيك ! هنر و هنرمند و همين طور افزايش دانسته ها قبل از شروع كاري عجولانه هست.

اميدوارم اين بحث اينجا خاتمه پيدا كنه چون رسما دوست ندارم اين قبيل تاپيك ها در بخش الكترونيك زياد شن چون نتيجه اي علمي نخواهند داشت و صرفا نتايج صرفا بر اساس نرخ روز و تعصبات اشخاص خواهند بود و مصداق علمي وجود خارجي نخواهد داشت.

موفق باشي
    High Quality Multisamples | Waves | Tutorials | Sources
    www.Persian-Samples.com

5. 8 کاربر برای این پست از Sensation تشکر کرده اند:

Dj_MAN آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    8571
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    450
    1,486 بار تشکر شده در 416 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow Dj_MAN On Twitter Add Dj_MAN on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/1
    Given: 0/1
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Sensation [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    از نظر من بحث شما در عين محترم بودن كاملا بيهوده بوده دوست گرامي.
    در تمام دنيا اين سوال ها و سوال هايي مشابه تقريبا نسخ شده هست!
    بله پروتولز قوي هست جناب ياني هم با پروتولز و لاجيك و كيوبيس (البته بيشتر كيوبيس) كار ميكنه استوديو هاي مثلا بزرگ ايران هم با همون نرم افزار ها البته بدون خريداري اون و كاملا رايگان !!! استفاده ميكنند.
    جديد مجهز به پروتولز هم شدن كه تقريبا من هنوز هر جايي با دوستانم ميرم نديدم شخصي يك پروژه واقعا خوب رو كار كرده باشه !
    تفاوت در شعور و فرهنگ آهنگسازي علم و دانش و اصولي هست كه يك روزه به دست نمياد !
    این حرفتون کاملا درسته باهاش کاملا موافقم ... و اینکه اگه من یه نظر سنجی اینجوری گذاشتم دلیل نمیشه خط ذهنی من مثل این افرادی باشه که هنوز نیومده می خوان از همه جلو بزنن ... البته نمیگم منظورتون این بود کلی میگم ... بخدا فقط و فقط از روی کنجکاوی بود و اینکه من خیلی خوشحال شدم که متوجه شدم این طرز تفکر درست و حسابی و کاملا منطقی حاکمه ... اصلا انتظار نداشتم کلیت کاربران اینجوری فکر کنن ...

نقل قول نوشته اصلی توسط Sensation [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    مثال در اين زمينه بسيار هست و در اين فروم و تقريبا تمام پرتال هاي ايراني راجب اين قضيه زياد بحث شده
    اميدوارم اين بحث اينجا خاتمه پيدا كنه چون رسما دوست ندارم اين قبيل تاپيك ها در بخش الكترونيك زياد شن چون نتيجه اي علمي نخواهند داشت و صرفا نتايج صرفا بر اساس نرخ روز و تعصبات اشخاص خواهند بود و مصداق علمي وجود خارجي نخواهد داشت.
    موفق باشي
    اینو هم دربست قبول دارم .. واگه توجه کنی توی اون تاپیک ووکودر این مطلب بالا گرفته بود که خود من هم مخالف اون بودم -- البته دوستان واکنشهای مختلف و بعضا تا حدودی شدید از خودشون نشون دادن و سوالاتی مطرح می کردن که مجبور میشدم پست بزارم در این رابطه ... ولی دیدم تاپیک داره از بحث اصلی منحرف میشه اومدم این تاپیک رو زدم که خط سیر تکنیکهای اف ال بهم نخوره
    در ضمن دوست گرامی بحث من یک موضوع کاملا فنی بود از دیدگاه اینکه نهایتا بفهمیم کدوم نرم افزار توی این زمینه قدرت بیشتری داره .. همین .. وگرنه میبینی که من خودم کاربر اف ال هستم و تاپیکی که زدم در ارتباط مستقیم با اونه دارم سعی میکنم که اگه تکنیک جدیدی خودم یا کس دیگه ای یاد گرفت بین کاربران به اشتراک گذاشته بشه که این نشون میده من هنوز به نرمافزار FL Studio معتقدم و دارم هنوز باهاش آهنگ میسازم و معتقدم با اون میشه کارهای پیچیده رو در کمترین زمان ممکن انجام داد -- البته در مورد کیوبیس و پروتولز هم نظر خودمو گفتم . هنوز هم سفارشهای تنظیم عمده مو از کیوبیس اکسپورت میگیرم
    چیزی که من نوشتم فقط از روی کنجکاوی بوده - نظر شخصی خودم بوده - حالا اگه کسی بخواد این بحث رو ادامه بده اینجا جاشه اگه نه هم که هیچ ...
    ممنون از توجه شما
    ویرایش توسط Dj_MAN : Monday 11 October 2010 در ساعت 12:39 AM

7. 2 کاربر برای این پست از Dj_MAN تشکر کرده اند:

Solo آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    2143
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    269
    542 بار تشکر شده در 158 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط rtmeh [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    یه بحث داشتیم با بچه ها راجع به کیفیت خروجی نرم افزارهای مختلف . پایه بحث هم این بود که (به نظر من) اول پروتولز HD بعد LE و بعد به ترتیب کیوبیس - سونار - ریزون - ابلتون لایو - اف ال استودیو - استودیو وان

بنده قبول دارم که خود سافت ها چندان فرقی ندارند حتی ممکنه در بعضی موارد پروتولز ضعف داشته باشه ولی انجین یا موتور نرم افزار پروتولز و بعد کیوبیس در صورت استفاده از کارت صداهای مناسب توانایی گرفتن خروجی صدای با کیفیت بالاتری به نسبت FL دارند.
    خروجی صدا هم در کارت صدا انجام میشه . یعنی سی پی یو اطلاعات برنامه رو به کارت صدا میده . کارت صدا اون اطلاعات دیجیتال رو به انالوگ تبدیل میکنه و خارج میکنه و موقع اکسپورت کردن یا رندر نهایی کار بهمین ترتیب هم CPU و هم پردازنده کارت صدا دخیل هستند. با این تفاوت که این بار کارت صدا اطلاعات آنالوگ خودش رو دوباره به دیجیتال تبدیل میکنه به CPU میفرسته تا روی هارد ذخیره بشن .. بنابراین هرچه تکنولوژی کارت صدا پیشرفته تر باشه خروجی دقیقتر و بهتری به شما میده... (توی تمام برنامه ها) ولی چون برنامه پروتولز با کارت صدای مخصوص خودش کاملا باند شده و دوم اینکه موتور اکسپورت قوی تری داره (خطوط برنامش به گفته مهندسین برنامه نویسی - Michel fobar - brayan difort - کامل تر اند و روی صدای دیجیتال حاصل کمترین تاثیر رو داره) مثل موتور کیوبیس و نوندو که همین طورند به این دلایل صدای بهتر و با کیفیت تری خارج میکنند . توی اف ال بدلیل ضعف عملکرد موتور اکسپورت - نه تکنیک و توانایی نرم افزار - صداها حالت درهم فرو رفتگی و افزایش میزان Low Fequency - باس شدن صداها - هستیم .
    در ضمن نوندو فقط کمپانیش با کیوبیس یکی هست و دو نرمافزار جدا هستند . نوندو برای تدوین فیلم هست و کیوبیس نرم افزار تخصصی خلق موسیقی است ولی در بعضی ویژگی ها مثل پشتیبانی از VST و رکورد و مستر صدا با هم مشترکند . موتور خروجی تقریبا یکسانی هم دارند
    - شما در حال اكسپرت گرفتن از يك پروژه كابلهاي كارت صوت رو جدا كن و نتيجه رو به ما بگو

- استفاده از كيوبيس در استوديوها بخاطر سهولت كار با اين نرم افزار و امكانات خوب اون جهت ركورد هست و نه بخاطر كيفيت و نه بخاطر قدرت اكسپرت.

- هيچ ضعفي در اكسپرت FL Studio وجود نداره و اگر اينطور هست بايد ثابت بشه . احتمالا هاست شما demo هست. FL Studio بخاطر صرفا سكوئنسر ديجيتال بودنش و همينطور پيچيده بودنش كمتر توي محافل استوديويي مورد بحث قرار ميگيره و بيشتر پشت پرده تقريبا تمام كارهارو انجام ميده .

- در مورد كيوبيس و نوئندو هر دو از يك كمپاني , هر دو با يك موتور , هر دو محيط مشابه و امكانات مشابه و با اين تفاوت كه نوئندو امكانات مانور روي تصوير رو داره . نه اينكه نرم افزار تدوين تصوير باشه در واقع امكان ساخت موزيك براي فيلم رو راحت تر كرده كه قبلا بحث شده .

- با خيلي از معروفين موزيك فيلم دنيا در امريكا و اروپا همينطور دي جي هاي مطرح جهان , اهنگسازهاي مطرح خارجي و صاحبان چند استوديوي مطرح جهاني مستقيما در ارتباط هستيم . خيلي كم از ست پروتولز صحبت شده !
    و كسي هم تا بحال پيشنهاد نداده !
    ویرایش توسط Solo : Friday 15 October 2010 در ساعت 01:24 AM
    صابر محرابی

9. 2 کاربر برای این پست از Solo تشکر کرده اند:

smile2life آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8062
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    113
    130 بار تشکر شده در 43 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

پیش فرض low frequency

سلام؛

می‏خواستم بگم این افزایش باس آهنگ تو اف ال تا حدود زیادی برمی‏گرده به رابط صدای اون „asio4all” و دانش کم درباره‏ی میکس صداها. چون اگه بلد باشین این مشکل (که من خودم قبلاً باهاش درگیر بودم) پیش نمیاد.
    پیشنهاد من اینه که اگه کامپیوتر قوی‏ای دارین از قسمت options> audio setting > input\output کارت صدای خودتون رو انتخاب کنید. (primary sound driver) و برای هنگ نکردن مقدار buffer length اون رو از قسمت direct sound properties تا ته زیاد کنید و یک آهنگ یکسان رو که ساختید پخش کنید. می‏بینید که „asio4all” تمام صداهای باس یا همون low frequency رو حذف می‏کنه و به این دلیل شما تا موقعی که آهنگ رو اکسپرت نکردین، اصلاً متوجه نمی‏شید که آهنگتون چقدر باس داره!
    حالا برید تو mixer و صداهای اضافی رو حذف کنید تا آهنگتون شفاف و رسا بشه.
    ویرایش توسط Babak_mix : Friday 15 October 2010 در ساعت 09:55 PM
    نت آهنگ، به من زبان موسیقی آموخت!

11. کاربران زیر از smile2life به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Sensation آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    5088
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    556
    1,488 بار تشکر شده در 606 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/1
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط smile2life [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام؛

می‏خواستم بگم این افزایش باس آهنگ تو اف ال تا حدود زیادی برمی‏گرده به رابط صدای اون „asio4all” و دانش کم درباره‏ی میکس صداها. چون اگه بلد باشین این مشکل (که من خودم قبلاً باهاش درگیر بودم) پیش نمیاد.
    پیشنهاد من اینه که اگه کامپیوتر قوی‏ای دارین از قسمت options> audio setting > input\output کارت صدای خودتون رو انتخاب کنید. (primary sound driver) و برای هنگ نکردن مقدار buffer length اون رو از قسمت direct sound properties تا ته زیاد کنید و یک آهنگ یکسان رو که ساختید پخش کنید. می‏بینید که „asio4all” تمام صداهای باس یا همون low frequency رو حذف می‏کنه و به این دلیل شما تا موقعی که آهنگ رو اکسپرت نکردین، اصلاً متوجه نمی‏شید که آهنگتون چقدر باس داره!
    حالا برید تو mixer و صداهای اضافی رو حذف کنید تا آهنگتون شفاف و رسا بشه.
    سلام این تاپیک موضوعش کاملا متفاوت با مطلب شماست دوست گرامی !

- حذف فرکانس های اضافی و Low Fq ها ارتبطاطی به Asio و Latency نداره و این کار معمولا با اکولایزر و کاتینگ فرکانس های زیر 20 تا 28 kh انجام میشه.

- همین طور Asio به باس هم ارتباطی نخواهد داشت.

دوست گرامی لطف کنید در صورتی که از مطلبی به صورت کامل مطمئن نیستید اون رو به صورت یک قانون در نیارید !

در تاپیک های بعدی در جریان موضوع اصلی پیش برید و در صورت لزوم برای موضوعات مورد نظر تاپیکی رو به صورت جدید ایجاد کنید

ممنون.
    High Quality Multisamples | Waves | Tutorials | Sources
    www.Persian-Samples.com

smile2life آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8062
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    113
    130 بار تشکر شده در 43 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Dj MAN [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

...
    دوست عزیز Sensation اگه خوب دقت کنی میبینی که مطلب من کاملا مربوطه. وقتی بحثِ راجع به قدرت خروجی یک نرم افزار تاثیر مستقیمی روی انتخاب یک فرد برای گزینش نرم افزار برتر داره، چطور این حرف رو میزنی که نظر من نامربوطه؟
    - حذف فرکانس های اضافی و Low Fq ها ارتبطاطی به Asio و Latency نداره و این کار معمولا با اکولایزر و کاتینگ فرکانس های زیر 20 تا 28 kh انجام میشه.
    - همین طور Asio به باس هم ارتباطی نخواهد داشت.
    دوست گرامی لطف کنید در صورتی که از مطلبی به صورت کامل مطمئن نیستید اون رو به صورت یک قانون در نیارید !
    latency (نرخ تاخیر صدا) که هیچ ربطی به فرکانس پایین و Asio نداره. (؟) پیشنهاد می کنم اگر می خواهید قدرت خودتون رو در زمینه ی تدوین موسیقی به دوستان خود اثبات کنید، راهی غیر از تخریب دیگران برای خود انتخاب کنید.
    خوب شما کار خوبی میکنی که از اکولایزرها و برنامه های کاتینگ فرکانس های پایین استفاده میکنی، ولی حرفی که من زدم ابدا منکر این قضیه نمیشد.
    پیشنهاد من اینه:
    برنامه ی اف ال استدیو رو باز کن، از قسمت پروجکت آهنگ Fuego96-FL chan رو که به طور پیش فرض تو برنامه وجود داره رو یک بار با asio و یک بار بدون اون (مستقیما از روی کارت صدا) با صدای متوسط به بالا پخش کن. اگر اسپیکری داشته باشی که باس رو نشون بده، اون وقت متوجه میشی که نباید تا وقتی خودت چیزی رو مطمئن نشی به طرف کسی حمله نکنی و کل شخصیتش رو با یک حرف که ازش به طور کامل مطمئن نیستی زیر سوال نبری.
    نت آهنگ، به من زبان موسیقی آموخت!

14. 2 کاربر برای این پست از smile2life تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)