لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 33 به 40 از 40

موضوع: آهنگ های آماتور برای گیتار الکتریک!

siavash34 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    74999
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    475
    690 بار تشکر شده در 240 پست

شبکه های اجتماعی من

Add siavash34 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 43/2
    Given: 9/1
    میزان امتیاز
    11

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط chali [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست عزیز خیلی ممنون از پاسخ شما ولی چند تا سوال نیمه مربوط به تایپک؟
    1-شما تو تایپک تنظیمات آمپ و... گفتین هنرجو تا چند تا متد رو کامل نزده نباید سراغ کاور کردن بره ، چرا؟
    آخه متد ها خشک هستن به نظرتون نباید همراهش چند تا آهنگ ساده رو یاد بگیریم تا انگیزه بده؟
    مثلا من میخواستم به اون دوستمون Slipknot - Before I Forget یا Slash-Godfather Solo رو پیشنهاد بدم با اینکه فقط اولشونو ناقص یاد گرفتم ولی وقتی میزنم روح آدمو جلا میده و کلی انگیزه
    2-(سوال نامربوط) خودم دارم کتاب Guthrie Govan - Creative Guitar 2 - Advanced Techniques رو کار میکنم که به نظرم کامله یعنی بعدش نیازی به خوندن متد دیگه نخواهم داشت (تصور میکنم) ، و سوالم اینجاست که من یک تمرین رو با سرعت 60bpm شروع میکنم(همه تمرین هاش دو لا چنگ چارچارم هست) ولی خودش تو سی دی در انتها تمرین رو با سرعت 120bpm میزنه ، من بعد دو ساعت تمرین رو 90bpm قفل میکنم یعنی اشکم در میاد اصن میخوام گیتارو ول کنم ، آیا نیازه قبل از اینکه به تمرین بعدی برم سرعتم رو به 120bpm برسونم؟

پیشنهاد شما چی هست؟

1: دلیلش واضحه برادر. اما من فقط از نظر تکنیکی عرض میکنم. ببینید، شما تقریبا هر کاری رو بخواین کاور کنید متوجه میشین که تم اصلی رو میتونین بزنین ولی کامل نمیتونین کار رو کاور کنین. چرا؟ چون به جز تم اصلی هر آهنگ، نوازنده ها همیشه (تقریبا همیشه) یکی دو مرتبه وسط کار یا به هر حال هنگام فراز کار قدرت تکنیکی خودشون رو به رخ شنوندگان میکشند. در نتیجه شما وقت میگذارید، قسمت تم اصلی رو میزنین اما چون هنوز تکنیک لازم رو ندارین اون کار رو نمیتونین کامل به انتها برسونین. نتیجه اش این میشه که بعد از یکی دو سال هم وقت زیادی از شما گرفته شده و نتونستین وقت لازم برای یادگیری تکنیک و افزایش سرعت و ... اختصاص بدین و بجای اون ۱۰ بیست آهنگ رو نصفه نیمه کاور کردین و ... در نهایت هیچی.
    معمولا اساتید برای خسته نشدن هنرجوها یک مقدار گوشه های معروف و جذاب رو اواسط هر متد به هنرجو میدن. در هر صورت، مقوله هنر چه بخواهیم چه نخواهیم با رنج کشیدن همراه است. فرض لذت بخش بودن تمرین موسیقی (یا هر هنر دیگه) از ابتدا، با اصل و جوهر هنر در تصاد است.
    حالا اینکه مثلا شما یا برخی دوستان نوازندگی بلوزراک و هوی بلوز و دارک بلوز رو ساده میدونید (مثل همین آهنگ پرافت) ، از اساس اشتباه است. این آهنگ از دیدگاه من مشکل است.
    ۲: شما باید دقیقا از هر تمپویی که راحت هستید شروع کنید، بعد ۵ تا به تمپو اضافه کنید و ... در آخر به تمپوی مورد نظر استاد برسید. یعنی همون ۱۲۰. اگر در ۵ درصد تمرین ها نتوانستید به این سرعت برسید مهم نیست.
    هیچ متدی کامل نیست. برادر هنر اگر انتها داشت که دیگه هنر نبود. من این متد رو یاد ندارم دیده باشم (متد گوان) اما حس میکنم این متد رو اصولی انتخاب نکرده باشین. اما مطمءن نیستم. اگر متد از ابتدا و برای آموزش از صفر طراحی نشده باشه مناسب نیست.
    پس جواب این میشه شما باد متد مناسب با وضعیت خودتون را انتخاب کنید + استاد موسیقی خوب داشته باشید+ وقت بگذارید و بجای کاورکردن بی هدف، متد با هدف بزنید. + متدها تمامی ندارند. هر وقت به سط گذر از متوسط به پیشرفته رسیدید میتوانید از کاور کردن لذت ببرید.
    ...
    پ ن : نظر شخصی.
    ویرایش توسط siavash34 : Tuesday 27 May 2014 در ساعت 09:15 AM

2. 2 کاربر برای این پست از siavash34 تشکر کرده اند:

chali آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    103277
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    173
    163 بار تشکر شده در 104 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 16/0
    Given: 87/0
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash34 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    1: دلیلش واضحه برادر. اما من فقط از نظر تکنیکی عرض میکنم. ببینید، شما تقریبا هر کاری رو بخواین کاور کنید متوجه میشین که تم اصلی رو میتونین بزنین ولی کامل نمیتونین کار رو کاور کنین. چرا؟ چون به جز تم اصلی هر آهنگ، نوازنده ها همیشه (تقریبا همیشه) یکی دو مرتبه وسط کار یا به هر حال هنگام فراز کار قدرت تکنیکی خودشون رو به رخ شنوندگان میکشند. در نتیجه شما وقت میگذارید، قسمت تم اصلی رو میزنین اما چون هنوز تکنیک لازم رو ندارین اون کار رو نمیتونین کامل به انتها برسونین. نتیجه اش این میشه که بعد از یکی دو سال هم وقت زیادی از شما گرفته شده و نتونستین وقت لازم برای یادگیری تکنیک و افزایش سرعت و ... اختصاص بدین و بجای اون ۱۰ بیست آهنگ رو نصفه نیمه کاور کردین و ... در نهایت هیچی.
    معمولا اساتید برای خسته نشدن هنرجوها یک مقدار گوشه های معروف و جذاب رو اواسط هر متد به هنرجو میدن. در هر صورت، مقوله هنر چه بخواهیم چه نخواهیم با رنج کشیدن همراه است. فرض لذت بخش بودن تمرین موسیقی (یا هر هنر دیگه) از ابتدا، با اصل و جوهر هنر در تصاد است.
    حالا اینکه مثلا شما یا برخی دوستان نوازندگی بلوزراک و هوی بلوز و دارک بلوز رو ساده میدونید (مثل همین آهنگ پرافت) ، از اساس اشتباه است. این آهنگ از دیدگاه من مشکل است.
    ۲: شما باید دقیقا از هر تمپویی که راحت هستید شروع کنید، بعد ۵ تا به تمپو اضافه کنید و ... در آخر به تمپوی مورد نظر استاد برسید. یعنی همون ۱۲۰. اگر در ۵ درصد تمرین ها نتوانستید به این سرعت برسید مهم نیست.
    هیچ متدی کامل نیست. برادر هنر اگر انتها داشت که دیگه هنر نبود. من این متد رو یاد ندارم دیده باشم (متد گوان) اما حس میکنم این متد رو اصولی انتخاب نکرده باشین. اما مطمءن نیستم. اگر متد از ابتدا و برای آموزش از صفر طراحی نشده باشه مناسب نیست.
    پس جواب این میشه شما باد متد مناسب با وضعیت خودتون را انتخاب کنید + استاد موسیقی خوب داشته باشید+ وقت بگذارید و بجای کاورکردن بی هدف، متد با هدف بزنید. + متدها تمامی ندارند. هر وقت به سط گذر از متوسط به پیشرفته رسیدید میتوانید از کاور کردن لذت ببرید.
    ...
    پ ن : نظر شخصی.

خیلی ممنون از راهنمایتون
    ولی من فعلن در توان مالیم نیست برم پیش استاد حداقل تا سه ماه دیگه
    این کتاب گوان رو هم چند سال پیش استاد گیتار کلاسیکم رو دیدم بهش قضیه رو گفتم اون این کتاب رو معرفی کرد
    از توضیحات اینگلیسی که دست و پا شکسته معنی کردم فهمیدم که کامله چون همه تکنیک ها رو (اصلی ها) گفته و خلاقیت رو به عهده هنرجو گذاشته
    اگه مایل بودین براتون آپلود میکنم چون تو نت نیست

و در آخر فکر میکنم حق با شماست من کلی خودمو با کاور کردن های بیهوده سرگرم میکنم ، این کار تلاش جدی میخواد

بازم ممنون و شرمنده که پست نامربوط با تایپک بود

4. کاربران زیر از chali به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    46412
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    20
    5 بار تشکر شده در 5 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط chali [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خیلی ممنون از راهنمایتون
    ولی من فعلن در توان مالیم نیست برم پیش استاد حداقل تا سه ماه دیگه
    این کتاب گوان رو هم چند سال پیش استاد گیتار کلاسیکم رو دیدم بهش قضیه رو گفتم اون این کتاب رو معرفی کرد
    از توضیحات اینگلیسی که دست و پا شکسته معنی کردم فهمیدم که کامله چون همه تکنیک ها رو (اصلی ها) گفته و خلاقیت رو به عهده هنرجو گذاشته
    اگه مایل بودین براتون آپلود میکنم چون تو نت نیست

و در آخر فکر میکنم حق با شماست من کلی خودمو با کاور کردن های بیهوده سرگرم میکنم ، این کار تلاش جدی میخواد

بازم ممنون و شرمنده که پست نامربوط با تایپک بود
    به نظر من با مجموعه کتابای Troy Stetina شروع کن.
    واقعا خوبه و دستت رو راه میندازه
    ولی به جلدای دوم . سوم میرسی کم کم خسته ات میکنه
    ولی اول آخرش باید بزنیییییییییم
    راهش اینه یا باید با این روش
    یش بریم یا باید بریم همه آهنگها رو زخمی کنیم

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash34 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوستان عرض کنم که این آهنگ بسیار معروف the prophet برعکس اون چیزی که آسون به چشم میاد، نوازنده باید خیلی به استایل گری مور مسلط باشه، خصوصا اگر بخواین مثل نسخه اریجینال بزنینش به خاطر اوربندهایی که داره به نظر من اصلا واسه دوستانی که تازه به این وادی وارد شده اند مناسب نیست. همچنین ضرب و ضدضرب ساده ای نداره.
    البته حتما با تمرین میزنین اما حتما صدا رو حتما ضبط کنین و با نسخه اصلی مقایسه کنین.
    موفق باشید.
    والا از موقعی که شروع به این آهنگ کردم دیدم چقدر سخته
    ولی برای من یه خوبییی داشت، که حداقل یه مقدار محسوس بند کشیدن هام بهتر شده
    ویرایش توسط BIG_LORD : Tuesday 27 May 2014 در ساعت 01:23 PM

6. کاربران زیر از BIG_LORD به خاطر این پست تشکر کرده اند:

chali آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    103277
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    173
    163 بار تشکر شده در 104 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 16/0
    Given: 87/0
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط BIG_LORD [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

- - - Updated - - -

خوندمش اصن خوشم نیومد شاید نزدیک 20 تا متد دارم که همشونو یه در طوطی وار خوندم ولی با این گوان خیلی حال کردم این برداشت شخصیه منه) البته من با این متد راحتم و دلیلی به برتریش یا بهتر بودنش نمیارم

8. کاربران زیر از chali به خاطر این پست تشکر کرده اند:

siavash34 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    74999
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    475
    690 بار تشکر شده در 240 پست

شبکه های اجتماعی من

Add siavash34 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 43/2
    Given: 9/1
    میزان امتیاز
    11

گوان گیتاریست بسیار بسیار بزرگ و همچنین مدرس موسیقی بسیار خوشنام و محبوب و دوست داشتنی است. اگر تکنیک ها و مسایل ابندایی رو تشریح کرده میتونید از متدش استفاده کنید.
    اما در مجموع بدون معلم موسیقی خوب، آدم راه یک ساله رو ۵ ساله میره.

10. 2 کاربر برای این پست از siavash34 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    105100
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    8 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

Arpeggios from hellبراي شروع قطعه راحتيه از مالمستيين

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    133217
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    5 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    میزان امتیاز
    0

من پیشهنادم اهنگ no volvereاز گروه جیپسی گینک هست خیلی باحاله من هنوز سه ما نیست دازم کلاس میرم ولی الان میتونم این اهنگ رو تا90%بزنم البته اهنگ مال گیتار الکتریک نیست ولی بازم همون صدارو میشه از الکتریک گرفت
    اینم اطافه کنم ک اهنگ جمعه ک فکرکنم مال فریدون فروغی خودمون باشه هم خیلی قشنگ و نوستالژیکه و خیییییییییییییالی راحته
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    فکرکنم از استاد بنان هم کارهایی رو افراد بتونن بزنن من خودم هنوز دارم رو این نت کارم میکنم برای شما میفرستم انشالاه ک سخت نباشه
    موفق باشین
    ویرایش توسط shahin021 : Thursday 17 September 2015 در ساعت 12:00 AM دلیل: نداشتن لینک تبلیچر

raysoul آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    72433
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    27
    50 بار تشکر شده در 22 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 17/1
    میزان امتیاز
    0

نوازنده های مبتدی عزیز ، اگه در یادگیری گیتار الکتریک سر درگمید و میخوایید سریع پیشرفت کنید ، اول باید قطعات مختلف از نوازندگان بزرگ رو تمرین کنید .
    از سختی و راحتیش هم نترسید ، اونایی که به نظر خودتون راحته و رو جدا کنید و اول با اونا کار کنید . (چون سختی و آسونی یه چیز نسبی هست بین افراد مختلف)
    بعدش که قطعات مختلف رو کار کردید ، یه قطعه رو بردارید و بالا پایینش کنید . هر چی که میتونید ازش نکته در بیارید .
    اگه این کار ها رو بکنید ، دقیقا میشید جزو اون یک درصدی که تو ایران دارن حرفه ای گیتار الکتریک رو کار میکنند .
    قطعه پیشنهادی من هم master of puppets از متالیکا هستش
    موفق باشید

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)