لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 49 به 64 از 120

موضوع: تو ایران مردم بیشتر چه نوع موسیقی گوش میدن

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    16477
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    402
    568 بار تشکر شده در 265 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    15

0 Not allowed! Not allowed!
    اكوستيك جان اينا همه به خاطره پيشرفت علم باعث شد 100 هرار نفر در يك شركت از كار بركنار بشن چون همه چيز الكتروينك شد ولي در عوضش كارها تخصصي تر شد . پيشرفت علم باعث شد من بتونم به تنهايي يك مدار طراحي كنم . پيشرفت علم باعث شد من بتونم توي خونم با يك نرم افزار و يك قطعه الكترونيك يك مداري طارحي كنم يك موتوري كنترل كنم كه شخصي در قديم براي اينكار ماها تلاش ميكرد تا مدارشو طراحي كنه . پيشرفت علم باعث شد حتي بدون گواهينامه داشتن خيليها بتونند رانندگي كنند در صورتي كه ما كلي رفتيم كلاس رانندگي كرديم تا ياد بگيريم . همين پيشرفت علم در موسيقي باعث شد تا سازي مثل كيبورد ساخته بشه . همين بود كه باعث شد سبكها مختلفي ايجاد بشه . دستگاههاي ديجي به وجود بي آييد . كيبوردها به حد برسند كه تمامي سازها رو در داخلشون داشت باشن . ساز كيبورد مثل همون نرم افزارها است پس بايد ساز كيبورد هم نابود بشه . يا هر كسي با كيبورد اهنگ ساخت بدرد نميخوره . همين پيشرفت علم باعث شد مثلا شما براي ساخت يك اهنگ مثلا به خواي از سار باغلا استفاده كني به راحت برات امكان پذير باشه نه اينكه بري كلي خرج كني بگردي تا يكي پيدا كني تا وارد باشه بتونه باهات هماهنگ باشه يا نه آخرشم پيدا نكني به جاش از يك ساز ديگه استفاده كني . ولي همين باعث شد تمامي سازها جلوت باشه تمامي امكانات باهات باشه ولي شما ناراحت كه اينطور . علم داره كاري ميكنه كه انسان بتونه در هر زمينه اي كنترل داشت باشه .

2. 4 کاربر برای این پست از joojefarary تشکر کرده اند:

Acoustic آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    21638
    میانگین پست در روز
    0.25
    تشکر از پست
    2,776
    4,188 بار تشکر شده در 1,171 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Acoustic on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 51/1
    Given: 3/0
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط joojefarary [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من يك سوالم . همه نسبت به ساسي مانكن اعتراض دارند ولي يك سوال . اين ساسي مانكن چيكار كرد ؟ آيا اومد توي تلويزيون گفت بيان آهنگهاي من گوش بدين ؟ من اين آهنگ ساختم ؟ آيا اومد گفت موسيقي يعني من ؟ واقعا اهنگهايي كه اين روزها دست مردم از كجا مياد ؟ مگه غير اينه همه از طريق يك سايت فقط منتشر ميشه . من دوست دارم امروز به فيلم درست كنم با گوشيم بعد ميارم توي اينترنت ميذارم تا وقتي كسي نياد بهتر از من با دوربين اصولي فيلم بساز خوب معلوم همه ميان فيلم منو نگاه ميكنند ولي وقتي فيلمها بهتر از من باشه هر كسي ببين من با گوشي گرفتم ميگه اين مسخره چي .
    همين اقا حسين كه توي اين سايتم هست اهنگساز كارهاي اشكين 0098 و عليشمس آيا ديدين يكبار بگه من خداي موسيقي هستم ؟ فقط گفته ما هدفمون خوشحال كردن دل مردم . آيا حرف ديگه زد ؟ آيا اومد توي كل تلويزيون آگهي داد ؟ آيا ديدين حرفي بزنه بگه كارهاي من بهترين ؟ ببينيد مشكل خود شما موسيقيدان هستين . اينكه نشستين فقط اعتراض ميكننين . ببينم اصلا از امروز تمام اين اهنگها پاپ و رپ جمع بشه . ببينم مردم چي گوش بدن ؟ چند تا البوم پاپ تا حالا از اونور اومده توي همين يكسال ؟ چرا شما فقط ميگين 6.8 مگه مردم علي اصحاب گوش نميدن ؟ محسن يگانه گوش نميدن ؟ منصور آهنگ جديدش گوش نميدن ؟ زندگي چيست عشق دلداري وقتي با يار پس چي كم داري ؟ گوش نميدن ؟ همين مجعزه خاموش داريوش گوش نميدن ؟

آكوستيك جان من يك سوال دارم علت اينكه اين نرم افزارها ساخته شده چي هست ؟

ببينيد دوستان شما مثلا موسيقي كار كردين دوست داري موسيقي تو رو به فكر وا داره ولي براي من بي سواد اين قشنگي نداره . مني كه بي سوادم چيكار كنم وقتي نفهم شعر چي ميگه وقتي آهنگ به دلم نشينه چيكار كنم ؟ بايد چون شما دوست ندارين موسيقي ساده بيان بشه من موسيقي گوش نكنم ؟ يهو بميرم .

مشكل سر شما بزرگان اساتيد موسيقي . شما دوستان نشستن فقط نگاه ميكنيد . شما اين انتظاريد مثلا شما 10 سال براي آلبومتون تلاش ميكنيد توي اين فاصله هيچكسي اهنگي آلبوم نده كه كار شما موفق بشه و به گوش مردم برسه . شما حاظر نيستين در اين جو بيان به ميدون و مقابله كنيد بلكه اول ميخوايين همه چي نابود ميشه تا شما وارد بشين . اخه ساسي چرت ميخونه بذار براي ما بي سواد بخونه شما كار خودت بكنه مگر غير از اينه ؟ آزادي يعني چي ؟ من اجازه دارم روي يك سايت يك فيلم پرنو به خورد مردم بدم و همه اجازه دارم يك فيلم علمي بذارم اين بستگي به خودم دارم . بنده امروز ميخوام يك آهنگ بسازم يكمي از موسيقي ميدونم براي دل خودم ميخوام بسازم اصلا براي كسي كه دوسش دارم حتام بايد بيام براش برم كلي هزينه كنم كلي موسيق بخونم تا يك آهنگ ساده براش بسازم تا اون موقع فكر كنم اون عشم پريد ديگه . حال در اين ميان ميام ميذارم توي سايتم هيچ ادعايم ندارم كه بگم من موسيقدانم حال دو نفر ميان دانلود ميكنند ميگن قشنگ بود جاي شما رو تنگ كردم ؟ يعني من بنده حق اينو ندارم توي اينترنت كه فضاي ازادي هر چي دلم ميخاد بذارم ؟

يكم بريد عقب اون زماني كه همه ناراحت بودن تلويزيون فقط غم بود هيچكس پاپ نميتونسته بخونه . شبا هميشه شبكه 5 آهنگ سنتي ميذاشت. همه مغازهها پر بود از كاستها سنتي يك آهنگ پاپ درست حسابي نبود . داشتن اهنگهاي انور ابي جرم بود . ببينم چرا توي اون هوا هم مردم باز سمت موسيقي انور آبي بودن ؟ چرا داريوش گوش ميدادن ؟ چرا گوگوش ؟ چرا اين همه دردسر چرا موسيقي سنتي گوش نميدادن ؟ يادتون اهنگ ديجي مريم اومد همه تعجب كرده بودن عجب اهنگي چرا اينجور شد ؟ آهنگهاي محسن يگانه. چاووشي. پارساچيليك. حا دهاكان. يادتون اهاي خبر نداري ؟ بعد از اون عليرضا حميدرضا اومدن . يك نسل جديدي از اهنگها شروع شد ولي چي شد انور آبيها دلشون نميخواست تغييري بدن سنتي داخل كه هيچ وقت نميخواد اينكار رو كنه خوب ببينم چرا آهنگهاي علي گيتور ارش باز مردم بيشتر دوست دارند ؟ چون كاراشون جديد ؟ ولي نه شما نا انور نه موسيقي سنتي ما هيچ تغييري نميخوان بدن همونيجوري كه ميخواستن باشن ميخوان بمونند و با نابود كردن بقيه.
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] عزیز ممنون ..

اگه مخاطبت از اینکه میگی شما و استاد موسیقی یه کاری بکنید و فقط گلایه نکنید باید بگم من باور کن من هیچ کارم نه استادم نه موسیقیدان ! فقط نظرم رو گفتم... این از این

اصلا بحث و منظور من شخص خاصی نیست و اسم بردن هم کار درستی نیست. راجب این موضوع و آزادی هم قبلا مفصل صحبت شده ... که من خودم یکی از افرادی بودم که گفتم همه نوع موسیقی باید تو جامعه باشه و هرکسی از لحاظ کاری آزاد باشه، همونجور که توی کشور های دیگه و جاهای دیگه هست... و مخاطب خودش فکر کنه که کدومو گوش بده

ولی ببینید، متاسفانه کشور ما و جامعه ی ما به دلیل محدودیت های خیلی زیادی که داشته ، تاثییر پذیریش از همه چی به شدت بالا رفته ! مثال : تا چند سال پیش که اصلا کسی جرات رپ خوندن نداشت یه دفه یه جوری جو فراهم شد و رپ و 6.8 داخلی راه افتاد ... جوونا(خودمم جوونم هاا) هم ندیده بودن دیگه اینجور چیزی تا حالا ! درسته ؟ یه دفعه یک هفته بعد هرکی از خونه قهر کرد اومد رفت توی یه استودیو یا از اون فجیع تر توی خونه شروع کرد به رپ خوندن اونم با شعرایی که خودشم نمیدونست داره چی میگه (سوء تفاهم نشه واسه دوستانی که رپ رو دوست دارن و دنبال میکنن این سبکو)

یا 2 نفر باهم لج بودن شروع میکردن به رپ خوندن با فحش های آب دار ! که آره واسه من شاخ نشو و این حرفا ...

خوب ببینید اینجوری میشه که الان از 10 نفر ، دهن 8 نفر رو باز کنی بدش از رپ میاد ... چرا ؟ چون هر چیز جدید که بیاد توی ایران به علت محدودیت زیادی که قبلش بوده و فرهنگ سازی نشده اینجوری همه چیز از شور به در میشه ! وگرنه مگه آمریکا رپ نداره یا جاهای دیگه . ما مشکلمون اینه درست از هیچی استفاده نمیکنیم ... تا وقتی کسی نمیدونست تو ایران بلوتوث چیه تو ایران همه چی آروم بود تا بلوتوث توی ایران کشف شد شروع کردن به پخش کردن عکس و فیلم خواهر مادر این یکی اون یکی ! دروغ میگم بگو دروغ میگی

بحث تکنولوژی دوباره بر میگرده به همین موردی که گفتم . „زیاده روی” تکنولوژی خیلی عالی خیلی خوبه ما همه هر روز باهاش سر و کار داریم . اگه نباشه نمیتونیم زندگی کنیم . کار ها رو خیلی راحت کرده ! اما تنها موسیقی که الکترونیکی نشد توی ایران شجریان بود . که اونم اگه میشد یه نفر میومد و آهنگای شجریان رو دی جی میکرد.

بحث من اینه ! میخوای آهنگ بسازیم ؟ باشه الان الکتروآکوستیک یکی از بهترین نوع آهنگ سازی های توی دنیاست... توجه کنید ! "الکتروآکوستیک یعنی الکترونیک + آکوستیک...

مگه این همه بند ها و خواننده های خارجی از امکانات الکترونیکی استفاده نمیکن ؟؟ (نمونه ی بارز و خوبه ایرانیش سیروان خسروی) اصلا اگه استفاده نکنن نمیشه و لازمه .

در نهایت من میگم صلاح مملکت خویش ... شما یا من یا هرکسی دیگه میتونیم اصلا با دنیا پیش نریم بشینیم تو خونه پای نرم افزار آهنگ بسازیم حتی بدون بلد بودن نت یا هرچیزی چون از این کار لذت میبریم و به کسی هم مربوط نیست. ولی اگه سعی کنیم که یه الگوی درست و استاندارد به جامعه ارائه بدیم تا یه چیز من در آوردی ، اول خودمون سودش رو میبینیم بعد هم مردم
    ویرایش توسط Acoustic : Monday 25 October 2010 در ساعت 08:20 PM
    نمونه کار های من Acoustic

PhotoBlog من راه اندازی شد Pixelworld

4. 7 کاربر برای این پست از Acoustic تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30314
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    382
    350 بار تشکر شده در 110 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

منم همینو میگم دیگه... همه ی اینا بر میگرده به همون فرهنگ غلط ما !!!
    تنها موسیقی هم اینجوری نیست از همه چیز ما بد استفاده کردنشو یاد گرفتیم. همه چیز ما ایراد داره حالا اینجا فروم و انجمن موسیقیه و از موسیقی حرف میزنیم.
    اول باید خودمون رو درست کنیم تا درست نشیم هیچی هم همراهش درست نمیشه!!!
    ویرایش توسط mahroo : Monday 25 October 2010 در ساعت 02:58 PM
    چه زیباست زندگانی در کنار انسانهایی که به دور از دنیا اند.آنان که نه ترسی به دل دارند نه خاشاکی در قلب.نه چشمی بر مال.فقط حرفهایی برای نگفتن دارند. دکتر شریعتی

6. 4 کاربر برای این پست از mahroo تشکر کرده اند:

Dj_MAN آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    8571
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    450
    1,486 بار تشکر شده در 416 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow Dj_MAN On Twitter Add Dj_MAN on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/1
    Given: 0/1
    میزان امتیاز
    16

Cool سر خونه اول ... !

حرفهای بسیار عمیقی زده شد ... خوشحالم که اینقدر از ژرفا به مسئله نگاه کردین . ولی راهکار عملی ندیدم کسی ارائه بده ... ببینید ما ابزارهای خیلی خوبی در اختیار داریم .. اول خودمونیم که به موسیقی عشق می ورزیم و این میتونه شالوده اصلی باشه .. دوم اینکه ابزارهای ساخت اون رو خوشبختانه با قیمت تمام شده کاملا ارزون در اختیار داریم (نرم افزارها و سخت افزارهای موسیقی و نوازنده های ماهر سازهای زنده)
    و سوم وبالاتر از همه سایت نت اهنگ که تونسته این افراد رو خوب کنار هم جمع کنه و یه محیط هم برای آپلود و گرداوری فایل در اختیارمون گذاشته ... شما همه معضلات و مشکلات و علتهای بوجود آورنده اونها رو توضیح دادید ولی من دوست داشتم „راهکارهای عملی و کاربردی” حل این مسائل رو هم عنوان میکردید .
    مثلا از نظر شما گامهای اولیه برای حل مسائل عنوان شده چیه ؟ چکار باید بکنیم ؟ ما اینهمه امکانات داریم . . مشکلات و علتهاشون رو هم شناختیم ... در قدم اول چکار کنیم ... بالاخره این سایت و ما افرادی که داخل اون فعالیت می کنیم هم در آینده جزو تاریخ موسیقی این سرزمین خواهیم بود .. نقش ما چیه ؟؟
    اگر واقعا معتقید که جو موسیقی ایران ایده آل نیست خب پس بیاین درستش کنیم ... یا لااقل سعی خودمون رو بکنیم ... قدم اول چیه ؟؟ بیاید از این بحث یه نتیجه بگیریم و همون کار رو واقعا انجام بدیم ... هر کسی فقط به فکر پیشرفت خودش تنها نباشه .. بیاید با هم گامهای اول رو برداریم ... حالا سوال اینه که :
    به نظر شما مراحل تصحیح وضعیت فعلی موسیقی در ایران چیه ؟
    ویرایش توسط Dj_MAN : Monday 25 October 2010 در ساعت 08:26 PM

8. 3 کاربر برای این پست از Dj_MAN تشکر کرده اند:

Acoustic آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    21638
    میانگین پست در روز
    0.25
    تشکر از پست
    2,776
    4,188 بار تشکر شده در 1,171 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Acoustic on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 51/1
    Given: 3/0
    میزان امتیاز
    16

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] عزیز اگه ممکنه پستتون رو ویرایش کنید و با فونت استاندارد بنویسید چون من درهم ریخته و قاطی میبینم نوشته ها رو و اصلا نمیشه متن رو دید . چند تا پست قبلی هم واسه من اینجور بود. ممنون
    نمونه کار های من Acoustic

PhotoBlog من راه اندازی شد Pixelworld

10. 3 کاربر برای این پست از Acoustic تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552
    12,014 بار تشکر شده در 3,128 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow alimetallica_2 On Twitter Add alimetallica_2 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 49/2
    میزان امتیاز
    17

درود.
    به نظر من مردم ایران اکثرا جو گیر هستند و هرچه جو بگوید همان را گوش میدهند. ما بچه که بودیم همه یک دفعه زده بودند تو کار مایکل جکسون و بعد پینک فلوید و بعد متالیکا و گانز و نیروانا مد شد.
    تا مدتها این موسیقی ها طرفدار داشت و بعد یک دفعه تکنو آمد و بعد از تکنو هاس و ترنس و ...
    اما هیچ یک از این موسیقی ها به اندازه رپ فارسی نتوانست مردم این کشور را سمت خود بکشد، تابدانجا که حتی خواننده های پاپ این مملکت به طرف سبک های رپ فارسی رفتند و حتی اگر خود نخواندند، گفتند کسی بیاید و در وسط آهنگشان قسمتی را با سبک رپ فارسی اجرا کند که به نظر من این فاجعه ای است نه تنها برای فرهنگ و ذوال اندیشه، بلکه برای اسمت موسیقی ایرانی.
    البته در جهان هم میشود گفت زمانی اکثر مردم راک گوش میکردند و بعد اکثریبت به پاپ متمایل شدند و حالا رپ در تمام جهان طنین انداز شده است. متاسفانه رپ از نظر ساختار موسیقیایی صفر است و هر کس و ناکسی که حتی سواد نت خوانی ندارد میتواند با یک نرم افزار آهنگ بسازو با یک میکروفن حرفه ای (با دستگاه خانگی البته) آلبوم روانه بازار کند و از آنجا که در این کشور دخترکان بیشتر دنبال رقاصی هستند و از پسران رقاصه جلف خوششان می آید بسیارند جوانان و نوجوانی که میخواهد رپ خوان شوند تا به شهرت برسند و با تعداد بیشتری از دختران هم خوابی کنند و خوب مسائل دیگر که رویای شهرت وجود دارد و بی شک برای کسی که میخواهد از طریق موسیقی به شهرت برسد هیچ کار ساده تر از خواندن رپ نیست، چون نه سواد موسیقیایی میخواهد و نه نیازی به تخصص آهنگ سازی و نوازندگی دارد. همچنین برای تشکیل گروه هم لنگ نخواهی زد.

متاسفانه حتی افرادی که سن بالاتری دارند هم با این موسیقی دارند ارتباط برقرار میکنند.

به نظر من این را فعلا اکثریت مردم ایران تشکیل میدهند.
    دسته بعد افرادی هستند که پاپ با درون مایه های سنتی گوش میکنند.
    افرادی هستند که سنتی گوش میکنند و معدود افرادی هم که در سبک هایی مثل راک، جز، بلوز و ...
    همو که به نبرد با اهریمن برمیخیزد، باید برحذر باشد که در این فرایند خود به اهریمنی مبدل نگردد و آنگاه که تو به مغاک منگری، مغاک نیز به تو مینگرد.

12. 11 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

Solo آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    2143
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    269
    542 بار تشکر شده در 158 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط joojefarary [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من يك سوالم . همه نسبت به ساسي مانكن اعتراض دارند ولي يك سوال . اين ساسي مانكن چيكار كرد ؟ آيا اومد توي تلويزيون گفت بيان آهنگهاي من گوش بدين ؟ من اين آهنگ ساختم ؟ آيا اومد گفت موسيقي يعني من ؟ واقعا اهنگهايي كه اين روزها دست مردم از كجا مياد ؟ مگه غير اينه همه از طريق يك سايت فقط منتشر ميشه . من دوست دارم امروز به فيلم درست كنم با گوشيم بعد ميارم توي اينترنت ميذارم تا وقتي كسي نياد بهتر از من با دوربين اصولي فيلم بساز خوب معلوم همه ميان فيلم منو نگاه ميكنند ولي وقتي فيلمها بهتر از من باشه هر كسي ببين من با گوشي گرفتم ميگه اين مسخره چي .
    همين اقا حسين كه توي اين سايتم هست اهنگساز كارهاي اشكين 0098 و عليشمس آيا ديدين يكبار بگه من خداي موسيقي هستم ؟ فقط گفته ما هدفمون خوشحال كردن دل مردم . آيا حرف ديگه زد ؟ آيا اومد توي كل تلويزيون آگهي داد ؟ آيا ديدين حرفي بزنه بگه كارهاي من بهترين ؟ ببينيد مشكل خود شما موسيقيدان هستين . اينكه نشستين فقط اعتراض ميكننين . ببينم اصلا از امروز تمام اين اهنگها پاپ و رپ جمع بشه . ببينم مردم چي گوش بدن ؟ چند تا البوم پاپ تا حالا از اونور اومده توي همين يكسال ؟ چرا شما فقط ميگين 6.8 مگه مردم علي اصحاب گوش نميدن ؟ محسن يگانه گوش نميدن ؟ منصور آهنگ جديدش گوش نميدن ؟ زندگي چيست عشق دلداري وقتي با يار پس چي كم داري ؟ گوش نميدن ؟ همين مجعزه خاموش داريوش گوش نميدن ؟

آكوستيك جان من يك سوال دارم علت اينكه اين نرم افزارها ساخته شده چي هست ؟

ببينيد دوستان شما مثلا موسيقي كار كردين دوست داري موسيقي تو رو به فكر وا داره ولي براي من بي سواد اين قشنگي نداره . مني كه بي سوادم چيكار كنم وقتي نفهم شعر چي ميگه وقتي آهنگ به دلم نشينه چيكار كنم ؟ بايد چون شما دوست ندارين موسيقي ساده بيان بشه من موسيقي گوش نكنم ؟ يهو بميرم .

مشكل سر شما بزرگان اساتيد موسيقي . شما دوستان نشستن فقط نگاه ميكنيد . شما اين انتظاريد مثلا شما 10 سال براي آلبومتون تلاش ميكنيد توي اين فاصله هيچكسي اهنگي آلبوم نده كه كار شما موفق بشه و به گوش مردم برسه . شما حاظر نيستين در اين جو بيان به ميدون و مقابله كنيد بلكه اول ميخوايين همه چي نابود ميشه تا شما وارد بشين . اخه ساسي چرت ميخونه بذار براي ما بي سواد بخونه شما كار خودت بكنه مگر غير از اينه ؟ آزادي يعني چي ؟ من اجازه دارم روي يك سايت يك فيلم پرنو به خورد مردم بدم و همه اجازه دارم يك فيلم علمي بذارم اين بستگي به خودم دارم . بنده امروز ميخوام يك آهنگ بسازم يكمي از موسيقي ميدونم براي دل خودم ميخوام بسازم اصلا براي كسي كه دوسش دارم حتام بايد بيام براش برم كلي هزينه كنم كلي موسيق بخونم تا يك آهنگ ساده براش بسازم تا اون موقع فكر كنم اون عشم پريد ديگه . حال در اين ميان ميام ميذارم توي سايتم هيچ ادعايم ندارم كه بگم من موسيقدانم حال دو نفر ميان دانلود ميكنند ميگن قشنگ بود جاي شما رو تنگ كردم ؟ يعني من بنده حق اينو ندارم توي اينترنت كه فضاي ازادي هر چي دلم ميخاد بذارم ؟

يكم بريد عقب اون زماني كه همه ناراحت بودن تلويزيون فقط غم بود هيچكس پاپ نميتونسته بخونه . شبا هميشه شبكه 5 آهنگ سنتي ميذاشت. همه مغازهها پر بود از كاستها سنتي يك آهنگ پاپ درست حسابي نبود . داشتن اهنگهاي انور ابي جرم بود . ببينم چرا توي اون هوا هم مردم باز سمت موسيقي انور آبي بودن ؟ چرا داريوش گوش ميدادن ؟ چرا گوگوش ؟ چرا اين همه دردسر چرا موسيقي سنتي گوش نميدادن ؟ يادتون اهنگ ديجي مريم اومد همه تعجب كرده بودن عجب اهنگي چرا اينجور شد ؟ آهنگهاي محسن يگانه. چاووشي. پارساچيليك. حا دهاكان. يادتون اهاي خبر نداري ؟ بعد از اون عليرضا حميدرضا اومدن . يك نسل جديدي از اهنگها شروع شد ولي چي شد انور آبيها دلشون نميخواست تغييري بدن سنتي داخل كه هيچ وقت نميخواد اينكار رو كنه خوب ببينم چرا آهنگهاي علي گيتور ارش باز مردم بيشتر دوست دارند ؟ چون كاراشون جديد ؟ ولي نه شما نا انور نه موسيقي سنتي ما هيچ تغييري نميخوان بدن همونيجوري كه ميخواستن باشن ميخوان بمونند و با نابود كردن بقيه.

اول بگم اگر جواب میدم بخاطر این نیست که جواب شما یک نفر رو بدم .

1- اینکه مردم ساسی مانکن گوش میدن واسه اینه که اون بهتر از همه کار میکنه ؟
    کسی ساسی مانکن گوش نمیده عزیزم فقط مردم میشناسنش ! حالا به چه عنوان ؟ علاقه خودت بهتره با یانی مقایسه کنی که من قبولش دارم

2- بحث فیلم با موزیک فرق داره . شما فیلم بساز با مضمون مناسب ولی کیفیت پایین اگر کسی تعریف کنه از مضمون فیلمت تعریف میکنه نه از کیفیتت. اونکه از کیفیتت تعریف میکنه بدون باهات دشمنی داره ! موزیک هم همینطور 2 جنبه داره به هر حال شما مختاری موزیک خوب رو بگردی پیدا کنی واسه ارزشی که برای گوش خودت قاولی یا اینکه هرچی هرجا گفتن خوبه شنود کنی !
    3 - شما جای اقای علیشمس و اشکین 98 بودین چیز دگهای میتونستید بگید ؟ دیگه گفتن اینکه ما خدای موسیقی هستیم خیلی پرویی هست " چارلی چپلین هم میخواست دل مردم رو شاد کنه (البته اصولی و درست) در کل یه دلقک برای شاد کردن دل مردم مناسبتره ! البته طرفدارای این رسته به دل نگیرن .

4- ما موسیقیدانها اعتراضی نداریم ! موسیقیدان اگر موسیقیدان باشه اعتراضی نداره ! فقط دلمون میسوزه . تو مملکت خودم نشستم ولی با اروپا و خواننده های خارجی و به زبان لاتین باید کار کنم ! این حرف دل یه موزیسین هست.
    5- بحث ما البته من ابدا 6-8 نیست! من و چند تایی که خوب میشناسمشون در مورد موسیقی ایران بحث میکنیم حالا 6-8 هم یه معضلی هست واسه خودش که بابا این 6-8 که مردم میگن نمی دونن یعنی چی حتی که یه ادم سود جو میاد میگه حالا پیشرفت کردم 6-9 میخونم !!!
    6- هر کسی که میخواد آلبوم بده خوب بده ! مواظب باشه مورد نقد ما قرار نگیره که ایراد کارش لو میره واسه بی سوادها هم بشه ستاره . لذت موسیقی به درست بودنشه ! ما میگیم شما هم تو لذت شریک باشید حالا میل خودتونه . ادما همیشه بعد از مدتی به جهل خودشون پی خواهند برد .
    7-شما اگه یه نفرو واقعا دوست داری به شعورش احترام بذار کارو درست انجام بده . حالا اگه مشکل پول داری با اهنگساز و تنظیم کنندت در میون بذار . اونا واسه دل شما هم ارزش قائل خواهند شد .
    8- شما با موزیک خوب جارو باز میکنی نه تنگ .
    9- شما توی اینترنت هرچیزی که دلت میخواد بذار ولی فکر نکن هر کاری که میکنی درسته . شما فیلم پورن هم که بذاری طرفدار پیدا میکنی ولی به نظرت درسته ؟
    10-شما یکم از زمانی که که همه چیز ممنوع بود برید عقب تر یه زمانی گوگوش ما جز ستاره های جهانی بود ولی موزیک هم از نظر علمی هم از نظر هنری پیشرفت داره .
    11- این طبیعی هیت که شما دنبال استار مورد علاقتون مثل ابی یا گوگوش باشید حالا در کنار اونها ائندی ها هم معرفی شدند ولی کی گوگوش و ابی رو با اندی مقایسه میکنه ؟!!! هر چیزی جایی داره
    12-موسیقی سنتی یعنی موسیقی سنتی یعنی چیزی که از سنت اومده و همیشه جایگاه خودش رو داره . بعد کی میگه گوش نمی دادن ؟
    13-واقعا شما وقتی موزیک مریم دی جی رو شنیدی تعجب کردی ؟! نه من نه هیچ کدوم از دوستانم نعجب نکردیم البته آلبوم فریدون جای بحث داشت در زمان خودش . اون آهای خبر نداری که فوق العاده رو اعصابم بود و البته جر خوردنهای آقای یگانه برای شهرت و اون حامد حاکان که موزیک دموی dance ejay رو به عنوان ساخته خودش تو پاچه ملت کرد ! یا همون محسن چاوشی . وقتی علم نباشه همینه دیگه !
    14- دی جی علی گیتور رو کی دوست داره ؟ دی جی علی فقط یه دوره کوتاه 4ماههه توی اروپا به عنوان دی جی مطرح شد .
    در مورد آرش هم بگم که سوپر استار ایرانی برای تمام جها هست و با علم کافی و البته 6-8 هم توی کارهاش به نحوا حسنت به چشم میخوره .
    صابر محرابی

14. 4 کاربر برای این پست از Solo تشکر کرده اند:

Dj_MAN آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    8571
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    450

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

دوستان راه حل یادتون نره ...!

16. 2 کاربر برای این پست از Dj_MAN تشکر کرده اند:

mohammad7 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32810
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    149
    268 بار تشکر شده در 102 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1055 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    نظر شما دقیقا همون کاریه که دولت ما 30 و اندی ساله که داره با موسیقی انجام میده.
    انتخاب در یک فضای آگاهانه حق هر فردیه ما در جایگاهی نیستیم که بگیم شما حق نداری به فلان موسیقی گوش بدیم چون از نظر ما این خوب نیست (یا به تعبیر شما حیوانیه)! اگه کسی هم بنان رو بشناسه و هم 50سنت رو و انتخابش 50سنت باشه ما چه حقی داریم بگبم نه ! نیاید به اون گوش بدی چون ما تشخیص میدیم که نباید گوش بدی!
    بنده هم مثله همه دوستان به خوبی و بدی، زشتی و زیبایی اعتقاد دارم ولی به زعم شما که فرمودید اعتقاد به نسبی بودن همان اعتقاد نداشتن به خوبی و بدیه، به این هم اعتقاد دارم که اینها در بسیاری از موارد امری نسبی محسوب میشن. مثلا ممکنه کسی (یا کسانی که در اکثریت هستند) رقص باله رو اوج انحراف و پدیده ای به قول شما حیوانی بدونن ولی بنده (یا ممکنه شما) اون رو در اوج زیبایی ببینید. دیدگاه ها با هم خیلی فرق داره. مهم اینه که بدونیم و بعد تصمیم بگیریم نه این که فضایی جاهلانه و ناشی از برخی تعصبات کور بسازیم و بعد بگیم خوب حالا تصمیم بگیرید. بحث اصولا این نیست که رپ خوبه یا بد! بحث اینه که کسی که این سبک رو انتخاب میکنه بدونه که چه انتخابهای دیگه ای هم وجود داره و بعد انتخاب کنه و ما موظفیم به انتخاب ایشون احترام بذاریم.
    من اعتقاد به نسبی بودن خوب و بد ندارم. (حالا این که چرا. یه بحث اساسیه و اینجا جاش نیست...)
    حرفی هم که من زدم با اعتقاد به نسبی بودن خوب و بد خراب میشه. چون ممکنه یه چیزی از نظر من انسانی باشه از نظر یکی دیگه حیوانی یا برعکس. اما اگر یک ملاک پایدار وجود داشته باشه دیگه این مسائل پیش نمیاد و اون دینه (*) . چیزی که معمولا هیچکس بهش توجهی نداره! نه سازندگان و نه مخاطبان.

* : البته کاری هم به کسانی ندارم که به اسم دین، مثلا میان موسیقی رو نهی میکنن...

دوستان راه حل یادتون نره ...!
    بحث ما هم سر همینه. ببینید اگه ما معیار پایداری برای خوب و بد نداشته باشیم پس دیگه فرهنگ درست و غلط معنی پیدا نمیکنه. موسیقی سطح بالا و سطح پایین وجود نداره...

---
    البته برای جلوگیری از سوء تفاهم بگم که ما با هم دعوا نمیکنیم. نظراتمون رو در میون میذاریم...
    ویرایش توسط mohammad7 : Tuesday 26 October 2010 در ساعت 08:05 AM

18. 2 کاربر برای این پست از mohammad7 تشکر کرده اند:

Dj_MAN آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    8571
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    450

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

Cool بنظر شما موسیقیه خوب چه پارامتر هایی باید داشته باشه ؟

خب پس گام اول ایجاد یه بنیان و شالوده و شاخص برای تشخیص موسیقی خوب و بد هست...
    سوال : بنظر شما موسیقیه خوب چه پارامتر هایی باید داشته باشه ؟

20. 2 کاربر برای این پست از Dj_MAN تشکر کرده اند:

mohammad7 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32810
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    149
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

خوب یا بد بودن یک اثر هنری، بستگی به تاثیریست که روی انسان میذاره. این که به ارزشهای انسان اضافه میکنه و یا انسان رو به سمت پستی میکشونه. حالا این که ارزش چیه، پستی کدومه، دین میتونه راهنمایی کنه.
    خیلی از آثار هم به ظاهر به خوب یا بد تقسیم نمیشن و صرفاً زیبا هستن. مثلا گوش دادن به یک موسیقی زیبا میتونه به مثل شنیدن صدای دریا، روی آدم اثر مثبت بذاره. باعث بشه احساس بهتری داشته باشیم و بهتر زندگی کنیم. زیباییهایی وجود دارند که لذتهای حلال محسوب میشن و خلق شدند تا ما از اونها استفاده کنیم و لذت ببریم. حالا اینکه لذتهای حلال چی هستن، دین میتونه راهنمایی کنه.
    اگر لذتی حرام شده بدلیل اثرات منفی ایست که روی انسان میذاره. شاید دو غذا هر دو خوشمزه باشن اما یکی از پول حلال و دیگری از پول حرام بدست اومده باشن. هردو مزه خوبی دارن اما از دیدگاه دین، غذای حرام جدای از عذاب آخرت، اثرات منفی خودش رو روی شخص در همین دنیا خواهد داشت...

نظر شما چیه؟
    ویرایش توسط mohammad7 : Tuesday 26 October 2010 در ساعت 09:53 PM

rumour آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    15529
    میانگین پست در روز
    0.24
    تشکر از پست
    2,578
    3,406 بار تشکر شده در 1,155 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط rtmeh [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    چرا قبول ندارید ؟؟ این یه فرم موسیقیه دیگه ... حالا درسته بقول برخی دوستان جفنگیه .. ولی نه من میگم جفنگی توی این فرم دارن کار میکنند ... یعنی مثلا سبک راک که یه سبک اصیل هست و هنرمندای خیلی خوبی توی اون ظهور کردن رو هم میشه جفنگی کار کرد ولی خب اونوقت کسی گوشش نمی گیره ... توی دنیا هر سبکی جفنگی کار کنن کسی گوش نمیگیره .. ولی توی ایران با کمال تعجب این 6-8 رپی - مزخرفی- رو که هست میان و گوش میگیرن ... نه این یه فرم موسیقیه دیگه ... موسیقی با ریتم 6-8 تند و شاید ریتم بندری که روش ووکال با rate بالا میزارن ... همین فرم رو گفتم اگه بدی دست یه آهنگساز که کار موسیقی رو خوب بلد باشه میتونه از از این فرم یه کار قوی در بیاره ... اینکه اولین کسانی که اومدن این کارهارو ارائه دادن موسیقی بلد نبودن و به این جایگاه مزخرف کشوندنش که دلیل نمیشه اصل و فرم و تایپ کار رو زیر سوال برد ... شادمهر هم کار رپ داره .. ولی آیا مزخرفه ؟؟ نه چون کار قوی ارائه داده ... اگه یه کسی بیاد روی رپ که یه فرم بینظیر هست و هنرمندای با استعدادی توی دنیا روی این فرم کار کردن یه کار مزخرف و جفنگ الکی با شعر و ووکال افتضاح بده بیرون میشه گفت رپ یه فرم بیخوده ؟؟؟
    قبول کنید که ایراد کار از آهنگسازاست و سلیقه بد مردم نه فرم موسیقایی ...
    در ضمن نگفتید بالاخره ... خب مثلا من به کارهای الکترونیک به سبک ژان میشل ژار و گره تنجرین دریمز علاقه خیلی زیادی دارم استعداد کار توی این فرم رو هم دارم ... خب که چی .. یعنی من بیام با اصرار توی این زمینه کار کنم و تراکهای مثلا فوق العاده هم بدم بیرون .. خب اگه کسی گوش نگیره چی ؟؟؟ اونوقت شما فکر میکنی منطقی هست که من بیام مثلا فلان سینتی سایزر رو بخرم 5 میلیون تومن و هی باهاش کار کنم و تراک خوب بدم بیرون ؟؟واسه چی ؟؟؟ واسه کی ؟؟؟

دوست عزیز یه مطالعاتی داشته باشی بد نیست...
    اولا که هر سبکی هم که باشه اگر اصول نداشته باشه موسیقی نیست.
    بعدم که فرم یه چزیه دیگریست. فرم به نقشه ی کلی و طرح یه آهنگ میگن. و منظور شما سبک هستش.
    بعدشم اگر سلیقه ی شما در موسیقی جلب توجه مردم به کارتون هستش به نظرم شما فقط دنباله تجارت در موسیقی هستید نه خودش. کار خوب مخاطب داره. الان نداشته باشه بالاخره جندین سال دیگه ممکنه پیدا کنه...
    You tell me what is certain***But I'll tell you what is true
    You tell me that is honesty***When all around is death and cruelly

23. 3 کاربر برای این پست از rumour تشکر کرده اند:

rumour آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    15529
    میانگین پست در روز
    0.24
    تشکر از پست
    2,578
    3,406 بار تشکر شده در 1,155 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad7 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    کاملا مخالفم.
    چرا که جامعه و افراد بر هم تاثیر متقابل دارند.
    جامعه همچون پیکر یک انسانه. هر عضو اون که مریض باشه، روی دیگر اعضا اثر منفی داره و این انسان نمیتونه سالم باشه و به موفقیت و رشد و اعتلا برسه. موفقیت فرد و جامعه در گرو همدیگه س. از طرفی من فرهنگ رو از ارکان موفقیت یک جامعه میدونم. پس اگر موسیقی سطح پایین (که موجب تنزل سطح فرهنگ جامعه میشه) ، وارد جامعه شد، من نمیتونم بی تفاوت بشینم و بگم بچه اگر بدونه و شکلات رو برداره این حقشه که انتخاب کنه. چرا که عملکرد غلط هر کدام از اعضا، روی کل پیکر - که من هم یکی از اعضای اون هستم - تاثیر میذاره. یعنی اون بچه و امسال اون ، به طور غیر مستقیم دارن به کل پیکر، از جمله من ظلم میکنن. پس نتیجه میگیریم باید جلوی یه چیزایی به طرق قانونی گرفته بشه.
    شاید این برای ظاهربین ها به منزله گرفتن آزادی باشه...

مثلا کسانی هستند که میگن ما اساساً با سانسور در هنر مخالفیم. و هیچوقت هم به نکته ای که در بالا گفتم فکر نمیکنن.
    امروزه در موسیقیهای رپ فارسی ، به مثل رپ غربی ، مفاهیم حیوانی رواج پیدا کرده. موسیقیهایی که انسان رو از فضایل اخلاقی دور میکنن و مخاطبان این آثار قطعا تاثیر میگیرند و در صورت رواج این گونه آثار سطح فرهنگ ما ایرانی ها که بی شک فرهنگیست با ارزش، تنزل پیدا خواهد کرد. البته بعضیها هم هستند که همه چیز رو نسبی میدونن. یعنی اصلا به خوب و بد هم اعتقادی ندارند. که حالا بخوایم براشون بگیم فضایل انسانی چیه. رضایل انسانی چیه...!
    دوست عزیز این راه حل نیست... شما نمیتونی نسخه ی نابودی بنویسی... از یه جایی سر در میاره و به دلیل فشار و امکانات کم همه در یک درجه و خیلی سطح پایین قرار میگیرن... ولی داشتن آزادی برای همه. بودن جاهایی برای نقد آثار می تونه مشکل حل کنه. فضا که باز شد نهاد های نقد آثار ایجاد شد موزیسین های بزرگ میتونن اون جاها به نقد آثار بپردازن. بعد معلوم میشه که کی خوبه و کی بد...
    You tell me what is certain***But I'll tell you what is true
    You tell me that is honesty***When all around is death and cruelly

25. 3 کاربر برای این پست از rumour تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    16477
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    402
    568 بار تشکر شده در 265 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

rtmeh جان بببينيد به نظر من هيچ اميدي به كشور نيست كه تغيير ايجاد كنه بايد خودمون ايجاد كنيم . به نظر من بايد از همين اينترنت شروع بشه . براي هر اهنگ رتبه تعيين بشه طبق گفته (smile2life) مثلا سايت imdb ديدين كه مثلا فيلمهاي برتر رتبهاي بالاي 7 8 دارند وفتي ميخواييد فيلم بگيريد مطمعا يك سري به اونجا ميزنيد ببينيد چه فيلمهاي برتري وجود داريد . يا مثلا pmc مياد فيلمهاي برتر اين هفته رو معرفي ميكنه حال اگر اين اتفاق در موسيق بي افته و از يك سايت شروع بشه مطمعا سايتهاي ديگرم پيروش خواهند امد . ولي به نظر من بايد كم كم اينكار كرد يعني چي مثلا بنزين وقتي خواست سهميه بشه آيا اومدن از اول گفتن ماهي 60 ليتر ؟ نه اول گفتن 100 بعد يك عده اعتراضات اومد بعدش كه آروم شد كردن 80 حالا 60 . حالا توي موسيقيم همينطور مثلا نيام از اون اول هر چي پاپ داخلرو نابود كنيم يا هر سبك ديگه ايو . بيام مثلا بگيم آهنگ ساسي رتبه 3 توي 6.8 آهنگ سامان جليلي مثلا 7 آهنگ منصور رتبه 9 بع دبيام بعد از مدتي اينو كمتر كنيم وقتي جوو اروم شد بيام به ساسي بديم 2 به سامان جليلي بديم 5 به منصور 7 به شجريان 10 .
    ولي با همه اينها بازم هيچ كدوم جواب نميده . چون مشكل ما سر موضوع اصلي اطلاع مردم . فرهنگ مردم و سواد مردم نسبت به موسيقي . چند نفر فيلمهاي جشنواره كن ديديم كه كلي هم جايزه گرفتن ؟ همين فيلم درباره الي چند نفر از سينما اومدن بيرون گفتن مسخره است چند نفر نشستن بحث كردن ؟ همين خودم وقتي با 6 تا از دوستام رفته بوديم همين فيلم درباره الي وقتي اومديم بيرون گفتم عجب فيلم باهال بودي ولي دوستام گفتن اينم فيلم بود مارو اوردي با فيلم خروس جنگي مقايسه ميكردن !!! خوب همين مشكل در موسيقي ما وجود داره . وقتي توي يك جمع 6 نفر اينجوري توي جامعه ببين چه جوري . همين چند روز پيشا مثلا دوستم به آهنگهايي كه من گوش ميدم خيلي گير ميده بعد اومد براي من يك آهنگ از هيچكس گذاشت كه اينقدر چرت بود همين جديدش گفتم چي ميخونه ميگفت خيلي باحال .

27. 3 کاربر برای این پست از joojefarary تشکر کرده اند:

mohammad7 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32810
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    149
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط rumour [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست عزیز این راه حل نیست... شما نمیتونی نسخه ی نابودی بنویسی... از یه جایی سر در میاره و به دلیل فشار و امکانات کم همه در یک درجه و خیلی سطح پایین قرار میگیرن... ولی داشتن آزادی برای همه. بودن جاهایی برای نقد آثار می تونه مشکل حل کنه. فضا که باز شد نهاد های نقد آثار ایجاد شد موزیسین های بزرگ میتونن اون جاها به نقد آثار بپردازن. بعد معلوم میشه که کی خوبه و کی بد...
    بله درسته. منتقدین با نقدهاشون میتونن موجب پیشرفت هنر بشن.
    اما این هم باز خودش مهمه که خود اون منتقدها با چه ملاکهایی یک اثر رو برتر از دیگری میدونن.

rtmeh
    بيام مثلا بگيم آهنگ ساسي رتبه 3 توي 6.8 آهنگ سامان جليلي مثلا 7 آهنگ منصور رتبه 9 بع دبيام بعد از مدتي اينو كمتر كنيم وقتي جوو اروم شد بيام به ساسي بديم 2 به سامان جليلي بديم 5 به منصور 7 به شجريان 10 .
    ای کلک!

سایت نظرسنجی اگه باشه میتونه جالب باشه. یعنی خود مردم امتیاز بدن. مثل imdb. البته از این نظر که ساسی مانکن میاد صدر جدول جالب نیست! ولی در کل جالبه. نظرسنجی اطلاعات خوب و مستدل تری رو از سلیقه مردم میده.

rtmehدوستم به آهنگهايي كه من گوش ميدم خيلي گير ميده بعد اومد براي من يك آهنگ از هيچكس گذاشت كه اينقدر چرت بود همين جديدش گفتم چي ميخونه ميگفت خيلي باحال .
    بله سطح آگاهی و دانش مردم از هنر خیلی کمه و سلایقشون غالباً نازل هست.
    در ایران هیچ وقت به هنر پرداخته نمیشه. منظورم بیشتر سیاستگذاریه. فقط در همین حد که یه وزارت ارشادی باشه آثار رو بررسی کنه و در صورت مغایرت با دین ردشون کنه. سیاستگذاری برای هنر یا اصلا نیست یا اگرم هست درست نیست.
    به قول دوستان ما چرا مثلا واسه موسیقیمون چارت نداریم؟
    یا اصلا چرا هیچ برنامه ای در تلویزیون نداریم که به موسیقی بپردازه؟
    فقط یه با کاروان شعر و موسیقی بود که اونم موسیقیهای سنتی بود...
    ویرایش توسط mohammad7 : Tuesday 26 October 2010 در ساعت 10:15 PM

29. 2 کاربر برای این پست از mohammad7 تشکر کرده اند:

Dj_MAN آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    8571
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    450

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط rumour [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست عزیز یه مطالعاتی داشته باشی بد نیست...
    اولا که هر سبکی هم که باشه اگر اصول نداشته باشه موسیقی نیست.
    بعدم که فرم یه چزیه دیگریست. فرم به نقشه ی کلی و طرح یه آهنگ میگن. و منظور شما سبک هستش.
    بعدشم اگر سلیقه ی شما در موسیقی جلب توجه مردم به کارتون هستش به نظرم شما فقط دنباله تجارت در موسیقی هستید نه خودش. کار خوب مخاطب داره. الان نداشته باشه بالاخره جندین سال دیگه ممکنه پیدا کنه...
    باشه یه مطالعاتی هم میکنیم .. ولی دیگه اینقدر ملانقطه ای نباشید ... شما که محتوا و منظور ما رو فهمیدی خدائیش بد میگم ؟؟ همین سبکهایی که الان دیگه سنی ازشون گذشته و دیگه قوام و ریشه پیدا کردن مثل همون سبک راک - متال - هوی متال - رپ - پاپ و غیره ... روز اول تشکیل شدنشون یه همچین حالتی داشتن که الان این فرم (یا سبک - نمیدونم چون هنوز مطالعات نکردم) 6 و 8 نوظهور در ایران رو داره - عکس العمل منتقدین مختلف بوده در مقابلشون - شاید خیلی ها ازشون بدشون می اومد - و تعداد کسانی که توی این سبک ها کار میکردن کم بودن ...
    ولی خب وقتی دوسه تا چهره شاخص کار بلد که می دونن هدفشون چیه (ارائه یه کار قوی) توی هر سبک نو ظهوری پیدا شد اونوقت به ادامه حیات اون سبک میشه امید داشت...
    این سبک نوظهور در ایران چون اولا ادمهای کار بلد و متخصصی توش فعالیت نکردن و اونهایی هم که توی این زمینه کار میکنند انگیزه های شخصی و بی ربطی به پیشرفت موسیقی دارند باعث شده که کارهای بدرد نخور و ضعیفی ارائه بشه ... من اینو میگم .. خب قبول کن که اگه مثلا قمیشی که دکترای موسیقیه بیاد روی این سبک کار کنه یهتر از ساسی مانکن کار ارائه میده ... ضعف از آهنگسازه چون کارش رو بلد نیست و اصول کارش لنگ میزنه و مخاطب که کار قوی نمی خواد ... همین داداش .. من اینو گفتم .. اگه اشتباه میگم بگو
    درضمن بنده خودم کارمند بانکم و پول دارم دنبال پول نیستم . من دنبال اینم که از وضعیت نابهنجار فعلی توی عرصه موسیقی چطوری خلاص بشیم
    ویرایش توسط Dj_MAN : Tuesday 26 October 2010 در ساعت 10:26 PM

31. 3 کاربر برای این پست از Dj_MAN تشکر کرده اند:

صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)