لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 8 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 17 به 32 از 120

موضوع: تو ایران مردم بیشتر چه نوع موسیقی گوش میدن

Sensation آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    5088
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از پست
    556
    1,488 بار تشکر شده در 606 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/1
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    17

0 Not allowed! Not allowed!
    در حقيقت در ايران مردم چيزي به نام موزيك گوش نميدن !
    بلكه يه سري قطعات ناموزون با اصوات فالش و صداهاي كاملا غير استاندارد رو گوش ميدن.
    High Quality Multisamples | Waves | Tutorials | Sources
    www.Persian-Samples.com

2. 11 کاربر برای این پست از Sensation تشکر کرده اند:

Majid.Magic آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    35287
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    372
    58 بار تشکر شده در 22 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

من خودم وقتی دوم دبیرستان بودم برای درس آمار یه نظرسنجی درباره موسیقی بین همکلاسیام انجام دادم البته سوالام استاندارد نبود اما آمار نشون داد توی کلاس حدود سی نفری فقط یه نفر به موسیقی سنتی گوش میده بقیه شون رپ پاپ راک رو گوش میدادن اما به نظر من فرهنگ موسیقی بین خیلی از مردم کمه یعنی این که هدف خاصی یاهدف جالبی برای گوش کردن آهنگ رو ندارن وخیلی وقتها میبینیم که طرف کلی سیستم روی ماشینش بسته که صدا بیشتر بیرون میره و موسیقی رو برای مردم گوش میده . . . بگذریم البته اینجور چیزا سلیقه ایه اما بد نیست ماهیت هر سبک موسیقی رو مردم بدونن مثلا رپ برای موسیقی اعتراضی و. . . مخصوصا ماهیت آهنگای راک و متال که اینا برمیگرده به فرهنگسازی که باید کارهایی انجام بشه که ماها نمیتونیم و ناگفته نماند که الان موسیقی از قراردادهای مرزی خارج شده یعنی این که میبینیم توی یه آهنگ پاپ مثلا مجارستانی یه تم هایی از موسیقی آفریقایی هم هست والان در قرنی هستیم که مردم جهان در همه موارد دنبال کارای جدید هستن حتی ما . درباره ی موسیقی ایران هم نظرمو بگم که توی ایران فکر میکنم روزی چند گیگ آهنگ تولید میشه که دارای انقضای مشخصی اند دلیلش هم اینه که مضمون های آهنگها چه از لحاظ موسیقی و کلیپ ساختن و مخصوصا شعرگونه اش دیگه تکراری شده و همه دارن رشد عمودی میکنن اینرو هم بگم که یه اثر هنری ماندگار دارای سه ویژگی شاخص هست 1 جنبه ی تکنیکی (برای ساخت آهنگ . قطعه ادبی و...) 2 خیال انگیزی و پیام اخلاقی – هنری 3 نوآوری و جدید بودن اون اثر. وقتی به اکثر آثار موسیقی توی ایران با این سه مقوله نگاه کنی چیزی نمیبینی جز ایده های پیش پا افتاده پشت اون اثر البته دلایل زیادی هست برای پس رفت موسیقی ایران اما به نظر من مهماش اینان میبخشید که طولانی شد اما اینم بگم که این تازه یه کمی از دردهای موسیقی ما بود

4. 8 کاربر برای این پست از Majid.Magic تشکر کرده اند:

Dj_MAN آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    8571
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    450
    1,486 بار تشکر شده در 416 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow Dj_MAN On Twitter Add Dj_MAN on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/1
    Given: 0/1
    میزان امتیاز
    16

Cool درسته ولی .....

من با حرفهای شما موافقم ... اون صحبت sensation رو هم با وجود دید بسیار ناامیدانه شون نسبت به این اوضاع در هم و برهم موسیقی ایران قبول دارم .. دوستمون Majid. Magic هم بگم که اطلاعات خیلی خیلی بدرد بخوری ارائه دادند ... ممنونم
    منتها با عرض پوزش شما همه دارین وضعیت فعلی موسیقی ایران رو توضیح میدین . که هممون میدونیم خیلی رقت بار و تهی از پارامتر های ارزش دهنده هستند . حالا توی این وضعیت و با توجه به وضع روحی و احساسی الان مردم ایران فکر می کنید کدوم سبک و فرم موسیقی اگه وارد قضیه بشه میتونه دگرگونی ایجاد کنه .
    چون بقول استاد شجریان عزیز هنرمند باید از مردمش جدا نباشه و درهر حالتی خودش رو برآمده از مردم بدونه و توی هر دوره ای همراه با مردمش باشه ... پس باید نوعی از موسیقی بیشتر حاکم بشه که بیشتر نشان دهنده حال و احوال مردم باشه و در ضمن مردم به اون توجه بیشتری نشون بدن .
    ممنون

6. 3 کاربر برای این پست از Dj_MAN تشکر کرده اند:

Majid.Magic آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    35287
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    372
    58 بار تشکر شده در 22 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

ممنونم که ازمن تشکر کردی آقای RTMEH آخه این حرفهایی بود که تو گلوم گیر کرده بود توی کتاب دین وزندگی پیش دانشگاهی مطلبی درمورد سبکهای راک وهوی متال نوشته که واقعا ازخوندنش از دست نویسندش ناراحت شدم چون برداشت اون نویسنده از این سبکها صرفا لباسهای ناجور و فساد اخلاقی و. . . . . . . بود و از ماهیت این سبکها واین که چی میخان بگن و فلسفه ی به وجود اومدنشون رو نمیدونست چیه هدف گفتن موارد بالا اینه که یه سری از دردای موسیقی ما کمبود اطلاعات کافی ودرست در حوضه هنره البته نمیخام به کتاب دین زندگی توهین کنم چون خیلی چیزهای مفید و بدردبخوری هم داره که مسیر زندگی منو تغییر داد
    واین که گفتی چه نوع موسیقی مناسب حال جامعه هست باید بگم که بری کتابخونه ای جایی کتاب „تاریخ موسیقی جهان نوشته روح انگیز راهگانی” رو بگیری مطالب جالب و بدرد بخوری درمورد همین جور چیزا توی فصل 15 نوشته ست بهت کمک میکنه که میگه (البته با دستکاری من) "هنر یک دوره نماینده نیازها و انعکاسات فکری ونوع محیط زندگی مردم اون دوره ست طوری که زندگی ماشینی و سرعت در پیشرفت تکنولوژی ونظام سرمایه داری روی آثار هنری که اول در ادبیات وآخر در موسیقی صدای قرن حاضر رو منتشر میکنه (مثلا در سالهای اخیر در ایران توی شعرها به معشوقشون فحش میدن و نفرین میکنن یا از یه خیانت صحبت میکنن دلیلشم آمار بالای طلاقه و یک سری روابط نامشروع و...) و بعضی دگرگونی های قرن هنر رو تحت تاثیر قرار میدن و از اصول گذشته روگردان شدن . معیار زیبایی تغییر کرده (به نظر من دلیل گرایش نداشتن اکثر مردم به موسیقی سنتی اینه و که آهنگهارو با معیار زیبایی شناختی جامعه نمیسازن) طوری که هنرمند در بیان کردن ایده هاش و توصیف شخصیتهاش به خصوصیات درونی و روانی و گاهی ویژگی ظاهری و گاهی اجتماعی و گروهی و... (که همون جنبه خیال انگیزی و پیام اخلاقی – هنریه) گاهی از ترکیب فرمول تبعیت کرده گاهی به زیبایی ظاهری همینطور بی فرمول و با آزادی و بی قید و بند , هنرمند مدرن گاهی به جای بکار بردن فواصل مطبوع از نامطبوع و خشن ایده هاشو ارایه میده (مکتبهایی مانند مکتب موسیقی تجربی و امثال اون
    )(جنبه تکنیکی) هنرمند این دوره بدنبال ابتکار و افکار جدیده و از قرارداد های قدیمی سرپیچی میکنه و قراردادهارو محدودیت و مانع رشد و تکامل هنر میشه امامعتقده که برای خلق اثر جدید باید همه اصول و قراردادهارو با دقت مطالعه کرد (جنبه نوآوری و جدید بودن) البته بعضیها زیاد تحت تاثیر جامعشون نبودن کسانی جلوتر ازجامعه وکسانی عقبتر می اندیشن"
    البته این نوشته ها رو تا تونستم خلاصه کردم وخودمم یه سری چیزهارو اضافه کردم وتوصیه میکنم برید این کتابو بخونید
    برای این که بدونی چه سبکی خوبه باید خودت با جامعت رو سبک سنگین کنی ببینی از نظر تو بازم تاکید میکنم از نظر تو چه سبکی خوبه برای موفقیت اثرت چون به اندازه ی انسانهای روی زمین ایده هنری و احساسات مختلف داریم و هر کسی یه راه وروش وسبکی داره مثلا دیدی یکی با ساختن یک آهنگ در سبک کلاسیک کلی موفقیت کسب میکنه یا در سبک بلوز یا رپ اما به نظر من اون پارامتر های ارزش دهنده که گفتی با اون سه مقوله ای که گفتم و توجه به مواردی که در بالا گفته شد همراه با خلاقیت سنجشی و حساب شده میتونه تورو صاحب سبک کنه ویا در همون سبک الکترونیک پاپ که میلیونها نفر کار میکنن هم تو رو موفق کنه البته نمیخام تعیین تکلیف کنم این نظر شخصیمه و از این که طولانی شد بازم معذرت میخام
    ویرایش توسط Majid.Magic : Wednesday 30 November 2011 در ساعت 09:10 AM دلیل: NOTHING

8. 4 کاربر برای این پست از Majid.Magic تشکر کرده اند:

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294
    1,917 بار تشکر شده در 871 پست

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 155/1
    میزان امتیاز
    16

مسلما پاپ و هرچه سطح پایین تر و بقول دستمون avm داغون تر مردم ما بیشتر بهش توجه میکنند و گوش میدن.
    و چیزی که همیشه باعث تعجب بنده شده اینه که مردم ما فرق بین شاعر، آهنگساز، خواننده و نوازنده رو نمیدونن.
    .Applaud, my friends, the comedy is over

10. 5 کاربر برای این پست از amir1055 تشکر کرده اند:

Dj_MAN آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    8571
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    450

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

Cool

نقل قول نوشته اصلی توسط Majid. Magic [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ممنونم که ازمن تشکر کردی آقای RTMEH آخه این حرفهایی بود که تو گلوم گیر کرده بود توی کتاب دین وزندگی پیش دانشگاهی ...
    ممنونم استاد ... نوشته بسیار ارزشمندی بود . استفاده کردم ... تا حدودی هم مسئله داره برام روشن میشه ... من دارم فکر میکنم توی جامعه بی احساس و تقریبا وحشی امروزی که فرهنگ های سنتی به رغم تلاش خیلی ها داره رنگ می بازه موسیقی الکترونیک با اواهای هم خیال انگیز و هم بی احساسش - عجیبه نه ؟.. ولی این جمله از ژان میشل ژار هست - میتونه به ورطه شنیداری مردم راه پیدا کنه ...
    چیزی که حدود بیست سال پیش توی جامعه اروپایی آمریکایی رواج یافت و هنوزم یکی از سبکهای پر طرفداره

12. 3 کاربر برای این پست از Dj_MAN تشکر کرده اند:

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    21189
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    1,590
    1,720 بار تشکر شده در 574 پست

شبکه های اجتماعی من

Add MA_Happy on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 10/0
    میزان امتیاز
    15

دوستان من یک نظری دامر البته اگر شما قبول کنید،به نظرم من یا هر کس دیگه بخواهد یک کاری انجام بده باید اول کار خودش قوی باشه،مثلا اگر من میخواهم پاپ کار کنم بجای پاپ هایی که الآن بابا شده یک پاپ قوی با رعایت تمام قوانین های این سبک و المان هایش انجام بدهم، البته نه در این سبک بلکه در هر سبکی از کلاسیک و سنتی تا هوی متال،به نظرم اکر کار من قوی باشه،درسته شاید بعضی موقع ها همون موقع اون آهنگ بین مردم معروف نشه ولی حتما چند سال دیگر که سواد موسیقیای ایران بهتر بشه(انشاالله) مردم به گنج نهفته در کار من پی میبرند و اون کار به بالا می آید. بعد یک چیزی هم که بین حرف های دوستان و حتی خودم من متوجه شدم این است که ما فکر میکنیم این کار های ضعیف همه ساخته دیگران هستند ولی باید قبول کنیم ما هم در ساختن این جو و این کار ها تاثیر گذار هستیم.
    تموم شد رفت....
    الآن که این متن رو میخونید، من دیگه اینجا نیستم
    اگر بدی ای از من دیدید، ببخشید
    دوستتان دارم، خدانگهدار
    مسعود....

14. 3 کاربر برای این پست از MA_Happy تشکر کرده اند:

Solo آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    2143
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    269
    542 بار تشکر شده در 158 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

موسيقي ايران كاملا روي جو قرار داره .
    هرچيزي رو بليغ كني قبول ميكنند و اين بخاطر سواد پايين مردم ما در رابطه با موسيقي هست.
    توي دوره آموزشي كه در ساختمان 1404 طلاب قم داشتم خيلي چيزها دستگيرم شد .
    نه ميدونستند سبك چيه ! نه ميدونستند موسيقي چيه ! فقط چيزهايي كه شنيده بودند از هم !

براي مثال من پرسيدم موسيقي ترنس چي هست ؟
    جواب : موسيقي مبتذل غربي !

ازش خواستم بگه چرا مبتذل ميدونه .
    جواب : براي اينكه همه ميگن .

يه نمونه از سبك ترنس جلسه بعد بردم و قبل از گوش دادن در مورد اين سبك توضيح دادم . بعد از جلسه موزيك رو گذاشتم براي شنود .
    جلسه بعد در مورد هوي متال صحبت كردم .
    جالب اين بود كه تمام سعيشون رو ميكردند تا جواب قانع كننده بدن كه ديگه اين سبك مبتذل هست ولي وقتي صحبت از موسيقي ميشه پاي تاريخ موسيقي و تئوري موسيقي و تاثير گذاري و... وسط مياد . نميشه هيچ سبكيرو مبتذل دونست بجز سبكي كه هيچ جنبهي علمي نداره و فقط تاثير گذاريش قر دادن بي مورد هست!!! يعني همين چيزي كه مردم ايران باهاش به قول خودشون حال ميكنن .
    من قبول دارم موسيقي شاد ايراني بايد وجود داشته باشه و براي خودش جايگاهي داره ولي در زمان و مكان مناسب !
    شما فكر ميكنيد واقعا مردم ما اين سبك كه به 6-8 معروف شده رو ميپسندند ؟
    چند نفر از شما كه نظر دادين اين سبك رو در درجه اول علاقه خودتون نسبت به موزيك ميدونيد ؟

هدايت موسيقي ايران دست كيه ؟

وقتي از 6-8 بگذريم تازه ميرسيم به پاپ مثلا !
    خدا پدر auto tune رو بيامرزه نصف مردم ايران رو خواننده پاپ كرد !
    جالب اينجاست كه جديدا متال باز ها هم auto tune باز شدن توي ايران !

مشكل يكي دوتا نيست.
    با تاپيك زدن و نظر سنجي درست نميشه . بايد حركت كرد .
    تا حالا 10 بار خواستم كه جو عوض بشه !
    بابا شما كه نت آهنگي هستيد چرا نيخوايد با هم باشيد ؟
    رفتم كلي بدو بدو كردم . دلم خوش بود با 5-6 تا از نت آهنگي ها و چند تاي ديگه از خارج اين محيط دست به دست هم ميديم حد اقل براي خودمون همه چيز رو عوض ميكنيم .
    گفتم ميشيم 10 نفر آدم كه موسيقي خوب گوش ميدن 6 ماه بعد ميشيم 100 نفر 1 سال بعد ميشيم 1000 نفر تا 10 سال آينده ميشه گفت همه چيز عوض ميشه !
    نخواستيد چون هز كس فقط به فكر خودش هست.
    بابا سنتي بازها infected mushroom با سبك psy trance چارگاه سنتي نشون دنيا ميده ! كجاي كاريد ؟
    بعد از جلسات آموزشي همه مونده بودن چه سبكي انتخاب كنن چون هر سبك واسه خودش تاريخ - مفهوم - قواعد و علم داشت.

شما سر چه سبكي بحث ميكنيد ؟
    موسيقي ايران داره از مرگ فرار ميكنه نه فقط ماها همهي ايراني ها به كوچه بن بست هدايتش ميكيم .
    ما نياز داريم موسيقي خوب داشته باشيم نه سبك خوب !

موسيقي يه علم هست بايد تمام جوانب رو شناخت اول تمام سبكهارو بشناسيد . درياي موسيقي رو ببينيد بعد به قايق ساختن فكر كنيد .
    چه ايرادي داره كنار هم موسيقي خوب گوش بديم و اون رو استادانه براي هم نقد كنيم ؟
    حتما كه نبايد پول توش در بياد !
    بين 70 -80 ميليون جمعيت 1000 نفر باشيم كه موسيقي رو ميشناسيم و جامعه خاص خودمون رو تشكيل بديم .
    مگه انقاب موسيقي توي اروپا چطور اتفاق افتاد ؟
    صابر محرابی

16. 10 کاربر برای این پست از Solo تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    16477
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    402
    568 بار تشکر شده در 265 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

من خودم مشكلات زيادي ديدم كه حتي بين موسيقيدان ما در اين سايتم هست ولي مشكلات خوب مشخصا بر ميگرد به سواد كشور سطح سواد و فرهنگ كشور پايين و هيچ كاريشم نميشه كرد چون اين مشكل فقط توي موسيقي نيست و در همه زمينها اين مشكل وجود داره . درس كه امروز ميخونيم از نظر سطحي خيلي اسونتر از سالها پيش هست و اصلا قابل مقايسه نيست با قبل . موسيقي ما هم همينطور شده ولي خوب سطح سواد و فرهنگ بذاريم كنار پيشرفت علم نرم افزارها و برنامها باعث شده تا با يك كامپيوتر هر كسي تا حدودي با موسيقي آشنايي داره بتونه ملودي بساز پس نميتونيم بيام مخالفت كنيم با اين نرم افزارها و بگيم بدرد نميخورند . از يك طرف دوستان خود شما هم مقصريد شما حرف از موسيقي قوي ميزنيد گوش كنيد ولي كو ؟ من به هر كسي توي اين سايت گفتم موسيقي قوي بگين گوش كنم ميان ميگن باخ . بتوون . ياني . سنتي . خوب اين مشكلي كه وجود داره . من وقتي ميگم يك كار قويتر نشون بدين يعني مثلا يك كار قويتر در حد شعرهاي ياس و آهنگاش ؟ يك كاري كه مشكلات ياس نشون بده نه اينكه كلا سبك نوع موسيقي احساس عوض كنيم . مثلا بياد يك آهنگ مثل اگه عشق مني علي اصحابي نشونم بدين كه مشكلاتي كه علي اصحابي داره اون نداشته باشه . آيا وجود دارد ؟ ساسي مسخره ميخونه خوب بيان يك 6.8 رپ قوي بهم بدين . نه اينكه بيان كلا صورت مسئله پاك كنيد بگين برو كلاسيك گوش كن يا سنتي .
    مثلا كار قوي ميتونيم شادمهر بگيم كه سطح شعريش اونجوري كه يك جوون دوست داره خيليهام گوش ميدن اهنگاشو ولي چند تا مثل اين داريم ؟ بنده تا كي بشينم مثلا فقط يك البوم گوش كنم ؟ مثلا يك سال بشينم فقط آهنگ اغوش گوش كنم ميشه ؟ بنده خودم تنوع بيشتر دوست دارم آيا اينجوري كه شما ميگيد پاسخ گو هستين ؟

ولي بحث اصل تاپيك اصلا ربطي به اين موضاعات نداره . دوستان بحث خارجش نكنند اگه پيشنهاد نيست دليل نداره به هم ديگه بي حرمت كنيم خود من كسيم كه انواع اين اهنگ رو گوش ميدم هر چي دستم بياد گوش ميكنم . اين علاقه من چون اون احساسي كه ميخوام ازشون ميگيرم .

ولي در مورد بحث اصل تاپيك به نظر من مردم بيشتر دوست دارند از دلشون گفته بشه از مشكلاتشون گفته بشه . از جمله در مورد عشق و مشكلات اقتصادي و فرهنگي . اشعار به گونه اي باشه كه راحتر قابل فهم باشه مثل شعر نو نه اينكه از اشعار سنگين استفاده شده باشه . مثلا شعرهاي سعدي و حافظ . شعرهاي زيبا هستن ولي مردم دوست دارند حرف دلشون ساده بيان بشه . حرف اصلي دلشون بزنند . وقتي بخوان اين شعرها رو گوش بدن اينقد كتابهاي اشعار بزرگ ايران هستن كه ميتونند برند اونارو بخونند صد برابر بهتر از اينا است. وقتي به موسيقي گوش ميديم دنبال اين هستيم ارامش بگيريم حال مثلا من نوعي وقتي اشعار اين موسيقي مثلا بوستان سعدي باشه حوب اون ارامش نميگيرم چون بايد اول متوجه شعر بشم منظور چيست. خيلي از دوستان هستن كه ميگن آهنگ بايد به فكر فرو ببرتت خوب نظرشون متين اون دوستانم ميتونند كار خودشون بكنند ولي اينكه بيام كلا يك دست كنيم بگيم همه اشعار اهنگها بايد در قالب اشعار سعدي حافظ باشه خوب كار اصولي نيست. اين مشكلي كه در موسيقي سنتي ما وجود داره .
    همه اينارو اگه ما در هر سبكي به كار ببريم به نظرم ميتونيم گوش مردم به اون سبك آشنا كنيم.

18. 6 کاربر برای این پست از joojefarary تشکر کرده اند:

کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    16477
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    402
    568 بار تشکر شده در 265 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط Solo [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    حتما كه نبايد پول توش در بياد !
    يك سول دارم وقتي شما بخوايين كنسرت بذارين . يك آلبوم تهيه كنيد . در اهنگاتون از سازهاي اصلي استفاده كنيد هزينشو از كجا مياريد هزينه نوازندهها رو بدين ؟

20. 2 کاربر برای این پست از joojefarary تشکر کرده اند:

Solo آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    2143
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    269
    542 بار تشکر شده در 158 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط joojefarary [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من خودم مشكلات زيادي ديدم كه حتي بين موسيقيدان ما در اين سايتم هست ولي مشكلات خوب مشخصا بر ميگرد به سواد كشور سطح سواد و فرهنگ كشور پايين و هيچ كاريشم نميشه كرد چون اين مشكل فقط توي موسيقي نيست و در همه زمينها اين مشكل وجود داره . درس كه امروز ميخونيم از نظر سطحي خيلي اسونتر از سالها پيش هست و اصلا قابل مقايسه نيست با قبل . موسيقي ما هم همينطور شده ولي خوب سطح سواد و فرهنگ بذاريم كنار پيشرفت علم نرم افزارها و برنامها باعث شده تا با يك كامپيوتر هر كسي تا حدودي با موسيقي آشنايي داره بتونه ملودي بساز پس نميتونيم بيام مخالفت كنيم با اين نرم افزارها و بگيم بدرد نميخورند . از يك طرف دوستان خود شما هم مقصريد شما حرف از موسيقي قوي ميزنيد گوش كنيد ولي كو ؟ من به هر كسي توي اين سايت گفتم موسيقي قوي بگين گوش كنم ميان ميگن باخ . بتوون . ياني . سنتي . خوب اين مشكلي كه وجود داره . من وقتي ميگم يك كار قويتر نشون بدين يعني مثلا يك كار قويتر در حد شعرهاي ياس و آهنگاش ؟ يك كاري كه مشكلات ياس نشون بده نه اينكه كلا سبك نوع موسيقي احساس عوض كنيم . مثلا بياد يك آهنگ مثل اگه عشق مني علي اصحابي نشونم بدين كه مشكلاتي كه علي اصحابي داره اون نداشته باشه . آيا وجود دارد ؟ ساسي مسخره ميخونه خوب بيان يك 6.8 رپ قوي بهم بدين . نه اينكه بيان كلا صورت مسئله پاك كنيد بگين برو كلاسيك گوش كن يا سنتي .
    مثلا كار قوي ميتونيم شادمهر بگيم كه سطح شعريش اونجوري كه يك جوون دوست داره خيليهام گوش ميدن اهنگاشو ولي چند تا مثل اين داريم ؟ بنده تا كي بشينم مثلا فقط يك البوم گوش كنم ؟ مثلا يك سال بشينم فقط آهنگ اغوش گوش كنم ميشه ؟ بنده خودم تنوع بيشتر دوست دارم آيا اينجوري كه شما ميگيد پاسخ گو هستين ؟

ولي بحث اصل تاپيك اصلا ربطي به اين موضاعات نداره . دوستان بحث خارجش نكنند اگه پيشنهاد نيست دليل نداره به هم ديگه بي حرمت كنيم خود من كسيم كه انواع اين اهنگ رو گوش ميدم هر چي دستم بياد گوش ميكنم . اين علاقه من چون اون احساسي كه ميخوام ازشون ميگيرم .

ولي در مورد بحث اصل تاپيك به نظر من مردم بيشتر دوست دارند از دلشون گفته بشه از مشكلاتشون گفته بشه . از جمله در مورد عشق و مشكلات اقتصادي و فرهنگي . اشعار به گونه اي باشه كه راحتر قابل فهم باشه مثل شعر نو نه اينكه از اشعار سنگين استفاده شده باشه . مثلا شعرهاي سعدي و حافظ . شعرهاي زيبا هستن ولي مردم دوست دارند حرف دلشون ساده بيان بشه . حرف اصلي دلشون بزنند . وقتي بخوان اين شعرها رو گوش بدن اينقد كتابهاي اشعار بزرگ ايران هستن كه ميتونند برند اونارو بخونند صد برابر بهتر از اينا است. وقتي به موسيقي گوش ميديم دنبال اين هستيم ارامش بگيريم حال مثلا من نوعي وقتي اشعار اين موسيقي مثلا بوستان سعدي باشه حوب اون ارامش نميگيرم چون بايد اول متوجه شعر بشم منظور چيست. خيلي از دوستان هستن كه ميگن آهنگ بايد به فكر فرو ببرتت خوب نظرشون متين اون دوستانم ميتونند كار خودشون بكنند ولي اينكه بيام كلا يك دست كنيم بگيم همه اشعار اهنگها بايد در قالب اشعار سعدي حافظ باشه خوب كار اصولي نيست. اين مشكلي كه در موسيقي سنتي ما وجود داره .
    همه اينارو اگه ما در هر سبكي به كار ببريم به نظرم ميتونيم گوش مردم به اون سبك آشنا كنيم.
    احساسي صحبت كنيم يا منطقي ؟

احساسي : شما كه جز شادمهر مزيك خوب ديگه اي گير نمياري مثل هميشه راهت رو ادامه بده بنده هم راهم رو ادامه ميدم به موزيكم ميرسم .

منطقي : توي همين ايران از تمام سبكها موزيكهايي هست كه شايد شما حتي 1 بار هم گوش ندادي . نه تنها شما ! شايد شما هم موزيكي توي آرشيوت داشته باشي كه من گوش ندادم و بسيار عالي باشه .

حرف من اينه چند بار تا حالا توي يك جمع يه موزيك رو مورد نقد قرار دادين ؟
    چقدر تجربه توي گوش دادن موزيك دارين ؟
    چقدر توان نقد موزيك رو از همه لحاظ داريد ؟

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    چقدر خوبه يه محيط براي خودمون داشته باشيم براي نقد موزيك ؟
    چقدر خوبه از تجربه هاي هم بصورت زنده و مستمر استفاده كنيم ؟
    به شخصه براي تمام اينها تلاش كردم

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

توي آموزشگاهها بعضا افرادي رو ميبينم كه نظرات خوبي دارند .
    از كساني كه دوست داشتم توي محيط موسيقايي خودمون باشند در خواست كردم كتبا بنويسند و امضا كنن كه با نقد موزيك موافقند . كساني كه كارهاشون رو مردم گوش ميدن و كساني كه بخاطر اين جو نا بسامان موزيك با وجود توانايي كنار كشيدند .
    يه محيط بزاي اين كار با وسايل كامل خودم شخصا گرفتم .

بحث موزيك خيلي شيرين هست. ميشه توي همين جو نقاط قوت رو ديد و اونهارو تقويت كرد تا در برابر نقاط ضعف سنگيني كنه .
    صابر محرابی

22. 4 کاربر برای این پست از Solo تشکر کرده اند:

Dj_MAN آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    8571
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    450

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

Cool 6-8 نه ..... !؟

خب ببینید هر الگویی در جایگاه خودش از نظر علم موسیقی ارزشمند هست... یعنی همون 6-8 که توی ایران باب شده و رپی خونده میشه بهرحال چه بخواهیم وچه نه یه سبک خاص و فرم موسیقایی ویژه برای خودش هست... شما فرض کن بجای ساسی مانکن که من کارهاش رو از نظر علم موسیقی زیر صفر میدونم شادمهر عقیلی می اومد و این فرم خاص رو با علم موسیقی بینظیر خودش و با اشعار با معنی و درست حسابی ارائه میداد ... آیا اونوقت از این نوع موسیقی اینطور توی جامعه ایران یاد میشد ؟ یا مثلا مگه استاد سیاوش قمیشی کار 6-8 قوی نداره ؟ ... در ضمن ما که اصلا روی شعر بحث نمی کنیم ... شما که دیدین توی کشور های اروپایی که در زمینه کارهای ووکال محور چیزی کم از ما ندارند اتفاق میوفته که مثلا آقای ژان میشل ژار میاد یه کنسرت توی پاریس میزاره .. حدود یک و نیم میلیون نفر هم میان کنسرتش و همه ایستاده آهنگ هایی رو گوش میدن که مطمئن باشین همشون اونهارو حداقل یه بار شنیدن . وتوی خونه و موبایلها و سی دی هاشون دارنش .. خب چرا توی ایران اینطور نیست ؟ چرا ونجلیس میاد کنسرت میزاره دوساعت آهنگ خالی میزنه یه کلمه هم توش ووکال نداره اونوقت یه میلیون نفر (یعنی ده تا ورزشگاه آزادی پر) میان ایستاده و ساکت و بادقت گوش میدن ؟؟؟؟ همشون این اهنگها رو هم دارن هم شنیدن .. با وجود این میان کنسرت پول هم میدن که زنده ببینن و بشنوند ... اونوقت توی ایران یه آهنگ مزخرف و فقط ریتمیک ساخته میشه اونوقت یه نفر تند و تند روش حرف میزنه (اونم چرت و پرت) بعد آهنگه هم میگیره ... همه هم توی ماشین ها و کامپیوتر ها و ... دارنش و گوشش میدن ... خب چرا ما اینهمه بی سلیقه شدیم ؟.. اصلا چرا توی ایران آهنگ خالی خیلی کم گوش میگیرن ... یه دلیلش که کم کاری وحشتناک رسانه هاست.. یه دلیلش هم سیاست های ضد موسیقی دوره های کنونی و گذشته می تونه باشه ... یه دلیلش هم خودمونیم ... یه نفر اصلا توی ایران سعی نمیکنه از دل یه موسیقی بدون ووکال احساس آهنگساز رو پی ببره ... خب راههای عوض کردن این جو چیه ؟؟؟ چطور میشه فکر این آدما رو عوض کرد ؟؟؟؟ اصلا چه نوع موسیقی بدرد این آدما میخوره ؟؟ همون 6-8 رپی ؟ یا که نه ...

24. 5 کاربر برای این پست از Dj_MAN تشکر کرده اند:

smile2life آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8062
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    113
    130 بار تشکر شده در 43 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

اصلا چرا توی ایران آهنگ خالی خیلی کم گوش میگیرن ... یه دلیلش که کم کاری وحشتناک رسانه هاست.. یه دلیلش هم سیاست های ضد موسیقی دوره های کنونی و گذشته می تونه باشه ... یه دلیلش هم خودمونیم ... یه نفر اصلا توی ایران سعی نمیکنه از دل یه موسیقی بدون ووکال احساس آهنگساز رو پی ببره ... خب راههای عوض کردن این جو چیه ؟؟؟ چطور میشه فکر این آدما رو عوض کرد ؟؟؟؟ اصلا چه نوع موسیقی بدرد این آدما میخوره ؟؟ همون 6-8 رپی ؟ یا که نه ...
    لطفا همه به این سؤالا جواب بدن و نظرشونو بگن. انقدر هم نگید تایپیک از بحث خارج شد، تایپیک از بحث خارج شد، همه داریم سعی می کنیم تا راهکاری برای نجات موسیقی ایران از تو این باتلاقی که توش گیر کرده پیدا کنیم. موضوع از بحث خارج نمیشه، همش راجع به یک مسئله است. زیر شاخه های فرعی یک موضوعه.
    منم خودم یک ایده دارم که بعد از شماها میگم...
    نت آهنگ، به من زبان موسیقی آموخت!

26. 4 کاربر برای این پست از smile2life تشکر کرده اند:

mohammad7 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32810
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    149
    268 بار تشکر شده در 102 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

اصلا چرا توی ایران آهنگ خالی خیلی کم گوش میگیرن ... یه دلیلش که کم کاری وحشتناک رسانه هاست..
    رسانه ها کم کاری وحشتناک نمیکنن ولی به ارزش موسیقی بی توجهن.

تلویزیون و رادیو آهنگهای بی کلام شاهکار و مشهور رو به صورت فله ای پخش میکنن و این باعث میشه آثار هنری بی ارزش بشن. حتی اسم آهنگساز رو هم نمیارن... حالا یانی هیچی! حتی این کار آثار خواننده های داخلی و مجاز رو هم بی ارزش میکنه. بارها دیدم در یک تیزر ور میدارن یک تکه از آهنگ اصفهانی ، افتخاری ، ناظری و ... رو بدون صدای خواننده پخش میکنن. بهترین آثار پاپ و سنتی رو همینطوری هر جایی از آهنگ رو هرجایی دلشون خواست استفاده میکنن... یا مثلا تو یکی از سریالهای ماه رمضون امسال (همون که شریفی نیا توش بود) دیدم آهنگ فیلم fountain رو پخش میکنه. اتفاقا یه نفر دیگه بود میگفت یکی از آهنگای prince of persia رو هم در این سریال شنیده! در سریال جراحت هم یه جاییش آهنگ amelie پخش میشد!

تلویزیون با دزدیدن آهنگها و پخش بی رویه و فله ای اونها بهترین آثار بی کلام و با کلام خارجی و ایرانی رو بی ارزش میکنه.
    ویرایش توسط mohammad7 : Sunday 24 October 2010 در ساعت 09:15 AM

28. 8 کاربر برای این پست از mohammad7 تشکر کرده اند:

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294
    1,917 بار تشکر شده در 871 پست

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 155/1
    میزان امتیاز
    16

همونطوری که خودتون هم فرمودین سیاست های ضد موسیقیایی باعث شده مردم هیچ شناختی هرچند سطحی از این هنر نداشته باشند و در واقع نسبت به موسیقی عوام و بی سواد بحساب بیان. در جایی که بچه ها با ساسی مانکن و امثالهم بزرگ میشن هیچ مجالی برای امثال درویش خان و صبا و خالقی نمیمونه. من بارها حتی در همین سایت -که بنظر میاد اکثرا باید از افراد آشنا با هنر موسیقی تشکیل شده باشه- بنده متوجه شدم (همونطور که در پست قبل هم گفتم) بسیاری از دوستان فرق بین ترانه سرا آهنگساز خواننده و نوازنده رو هم نمیدونن ! چه رسد به سبک و سیاق موسیقی خوب سطح بالا و سطح پایین !
    واقعیت اینه که مهم نیست در کجا زندگی کنیم چه در ایران چه در مکزیک! فطرت و سرشت انسان به سمت زیبایی موجود در بطن موسیقی گرایش داره. اون رو درک میکنه و لذت میبره ولی افسوس که همین احساسات پاک و ژرف در طول حیات و در طی گذر مسائل و تربیت های خانوادگی و امورات اجتماعی چنان مسخ میشن که شاهد هستیم. من از بچگی با موسیقی کلاسیک بزرگ شدم. برای من موسیقی غیر کلاسیک حکم صدای یک تراکتور رو داره ! ولی برای کسی که از بچگی با همون صدای تراکتور بزرگ شده موسیقی برامس شاید بسیار اعصاب خورد کن و بی محتوی باشه ! این نه از نبوغ من و نه از تهی مغز بودن اون بچست، بلکه از فضایی هسن که این مجال رو بهش میدن تا مقایسه ای رو بین سبک ها انجام بده. مردم با موسیقی نچندان سطح بالا زندگی میکنن و بطور ناگهانی مثلا یه قطعه کوتاه از ویلن خالقی بزرگ رو میشنوند، مسلما دچار نوعی بیگانگی میشن و چون با صداها و ریتم هایی که در سر داشتن ارتباط خاصی پیدا نمیکنن اون رو کاملا رد میکنن. در جامعه باید همه نوع موسیقی باشه چه کلاسیک چه رپ ! هیچ اشکالی هم نداره. ولی برای مردمی که برخی حداقل ها رو راجع به موسیقی میدونن. برای مردمی که مثلا میدونن بتهوون قهرمان دچرخه سواری دور فراتسه نیست! مردمی که میدونن کوارتت نوعی کیک شکلاتی نیست! در غیر اینصورت مانند این میمونه که به یک کودک 3 ساله یک برگ چک 1میلیار تومنی یا یک تکه شکلات بدین و قطعا اون شکلات رو انتخاب میکنه.
    ولی اگه اون بچه دانست و بعد شکلات رو انتخاب کرد ما حق سرزنش کردن نداریم باید به انتخابش احترام بزاریم.
    این حق انتخاب رو باید به مردم داد. در جامعه ما این حق انتخاب وجود نداره. من دوستی داشتم که فکر میکرد موسیقی به دو دسته بزرگ تقسیم میشه، پاپ و پیانو !!! شاید براتون خنده آور باشه ولی باید به تلخی خندید. من ایشون رو به یک کنسرت کلاسیک بردم بهشون سازها رو نشون دادم براشون کمی از تاریخچه موسیقی گفتم از نت هایی که در مقابل هم حرکت میکنن و رنگ صوتی جدیدی رو ایجاد میکنن ... هر قسمت از موسیقی رو کمی بطور خیلی مختصر براشون توضیح دادم... ابتدا براشون کمی نامتجانس بود ولی باز هم و باز هم به کنسرت های کلاسیک دعوتشون کردم اینقدر که اگه مدتی کنسرتی برگزار نمیشد بهم زنگ میزد و پرس و جو میکرد. از اون موقع سالها میگذره حالا ایشون ازدواج کرده چیزی که برام بی نهاین ارزشمنده اینه که فرزند ایشون قبل از خواب باید به یکی از سونات های موتسارت گوش بده و البته خودش هم بسیار علاقه مند به موسیقی بتهوون خصوصا سمفونی هاشون شده ! من از این بابت به خودم میبالم فکر میکنم حداقل در مورد یک نفر وظیفه خودم رو درست انجام دادم. این کاریه که ما باید انجام بدیم. این وظیفه ماست. و در نهایت انتخاب با مردمه.
    ویرایش توسط amir1055 : Sunday 24 October 2010 در ساعت 09:33 AM
    .Applaud, my friends, the comedy is over

30. 4 کاربر برای این پست از amir1055 تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30314
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    382
    350 بار تشکر شده در 110 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط smile2life [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    لطفا همه به این سؤالا جواب بدن و نظرشونو بگن. انقدر هم نگید تایپیک از بحث خارج شد، تایپیک از بحث خارج شد، همه داریم سعی می کنیم تا راهکاری برای نجات موسیقی ایران از تو این باتلاقی که توش گیر کرده پیدا کنیم. موضوع از بحث خارج نمیشه، همش راجع به یک مسئله است. زیر شاخه های فرعی یک موضوعه.
    منم خودم یک ایده دارم که بعد از شماها میگم...
    دلیل همه ی اینه فرهنگ غلط ما بوده و هست و هیچ وقت هم این فرهنگ عوض نمیشه تا خودمون نخوایم!!!
    نسل به نسل داره خراب تر میشه... الان عقاید من درباره ی موسیقی گوش کردن با نسل پایین تر از خودم زمین تا آسمون فرق میکنه. تنها آهنگ و موسیقی گوش کردن نیست خیلی چیزاست که بازم بر میگرده به فرهنگ ما که سالیان سال همین جوری بوده و بدتر هم داره میشه. این باتلاق داره روز به روز وسعت پیدا میکنه و کاری هم نمیکنن...
    چه زیباست زندگانی در کنار انسانهایی که به دور از دنیا اند.آنان که نه ترسی به دل دارند نه خاشاکی در قلب.نه چشمی بر مال.فقط حرفهایی برای نگفتن دارند. دکتر شریعتی

32. 3 کاربر برای این پست از mahroo تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 8 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)