لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 15 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 17 به 32 از 226

موضوع: Metal & AlimetallicA Group

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552
    12,014 بار تشکر شده در 3,128 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow alimetallica_2 On Twitter Add alimetallica_2 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 49/2
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    17

پیش فرض مصاحبه با جمیز هتفلد

0 Not allowed! Not allowed!
    مصاحبه با جمیز هتفلد”

تموم مدت بزرگسالیت رو توی متالیکا بودی. تا حالا احساس محدودیت کردی؟
    من خودم کاری کردم که احساس محدودیت بکنم: „از جر و بحث خسته شدم. دیگه نمی خوام پنج ساعت درباره یه چیز مسخره و بی اهمیت بحث کنم. تو بردی. این گروه لارسه. اگه من بتونم خودم باشم، فعالیتم میشه پروژه ی جنبی. که خیلی مضحکه”. من واسه گروه هایی که بفهمم کار جنبی یا چیزی شبیه به اون انجام دادن، احترام قائل نمیشم.

برای زندگی متالیکایی پارامترهای سختگیرانه ای وجود داره. مثل اینه که تو ارتش خدمت کنی.
    آره جیگر، Metal Militia (چریکهای متال)! ما همه پی بردیم که توی این ساختار، آزادی وجود داره. حداقل تو زندگی من باید یه ساختاری وجود داشته باشد. فکر کنم لارس بیشتر از همه به این امر پی برده. تو میتونی جیسون رو به عنوان یه گوسفند قربونی در نظر بگیری. من نمی خواستم اون 12 تا پروژه جنبی داشته باشه: „تو توی متالیکا هستی”. ولی حالا متالیکا یعنی هر چهار تای ما. اینه پروژه ی سولوی ما. این بهترین راه برای بیرون ریختن احساسات و لمس کردن مردمه.

موقع شروع به کار گروه، لیدر کی بود؟ تو یا لارس؟
    ما هر دومون لیدر بودیم اما در مسیرهای مختلف. شکی نیست که لارس پیشگام تشکیل گروه بود. ولی منم همینو می خواستم، واسه همین ما نیرومون رو جمع کردیم یه جا. لارس اسم گروه رو پیشنهاد داد من لوگوش رو. اون مرد اقتصادی گروه بود، مغز متفکر گروه بود. من متفکر خوبی نیستم. اون تنها کسی بود که تو یه خانواده پولدار بزرگ شده بود.

یه خانواده ی پولدار و قلندر مآب (بی خیال و به شدت خودمونی که به قوانین جامعه زیاد اهمیت نمیدن. م).
    آره، همیشه و همه جا هر کاری که دلش می خواست می کرد. جنبه ی منفی این مساله کاملا مشخصه – لوس بار اومدن. اما جنبه ی مثبتش اینه که همه کاری میتونه انجام بده. اون ایمان داره که میتونه انجامش بده. گاهی وقتا من فکر می کنم که هممون داریم انرژی اونو دنبال می کنیم.

تا حالا شده که شما دو تا خارج از فضای متالیکا، بدون اینکه از هم خجالت بکشید، احساستون رو با همدگیه تقسیم کنید؟
    اگه فقط من و اون باشیم به راحتی این کارو می کنیم. نمونه بارزش اون موقعیه که من از دوره ی درمان و استراحت برگشتم – سعی کردم تا رو در رو باهاش صحبت کنم، بهش بگم کجا بودم و نیاز داشتم که اونجا باشم، بهش بگم که چه احساسی دارم. بعضی وقتا هم بوده که اون توی یه شرایط سخت قرار داشته. (این جور وقتا) همه چیزو فراموش می کنی. زره خودتو بر می داری. میشینی و ... (جیمز یه نفس عمیق میکشه). حتی اون قدیما وقتی لارس توی یه „بار” واسه خودش دردسر درست می کرد ، من میرفتم و درش میاوردم. آره، اون همیشه گنده تر از دهنش حرف میزنه. (با خنده) بسته به طرف مقابلش، من میذاشتم خودش مشکل رو حل کنه.

وقتی از استراحت برگشتی، مجبور بودی هم با گروه و هم با خونوادت ارتباط برقرار کنی. اینکار چقدر سخت بود؟
    کل زندگی من دوگانگی بود: یه زندگی توی خونه، یه زندگی روی جاده. خونواده رو باید توی خونه نگهشون داری چون اونا دوس ندارن بدونن که اون بیرون چه خبره. اونا دو تا چیز کاملا متفاوت هستن. هیچ چی رو مخفی نمی کنم. وقتی روی استیج هستیم، خودمون بهترین دوست خودمون هستیم. ما همونی هستیم که دوست داریم باشیم: قوی و تحت کنترل، همه صدامونو میشنون. ولی تو خونه بعضی وقتا اصلا صدای من شنیده نمیشه (با خنده). این دو تا مجبورن کنار هم زندگی کنن و می کنن – به بهترین شکل.

توی شعرهای قدیمیت خیلی درباره جنگ و مرگ و قدرت نوشتی. ولی بر خلاف خیلی از گروه های ثرش دیگه هیچوقت درباره „من از والدینم متنفرم” و „من از مدرسه متنفرم” حرف نزدی. تو درباره عکس العمل نشون دادن به فشارها نوشتی ولی نه در مورد خانواده.
    آهنگهایی مثل Battery و Whiplash درباره حمایت از خانواده هستن. ما با هم همه رو شکست میدیم. فقط یه آهنگ هست که خلاف حرف توئه، Dyers Eve. سرزنش های زیادی توی این آهنگ هست.

سرزنش به خاطر چی؟
    ایزوله (عایق کاری) کردن و تنها گذاشتن، که تو مذهب ما زیاد اتفاق میفته (Christian Science). یعنی قبلا توی یه پیله باشی و حالا که میری بیرون رو پای خودت وایستی، خدایا، همه چی منو شوکه می کنه. نمی دونم چطور از پسش بر بیام. نمی دونم چطوری باید با دیگران، غم و فقر بر خورد کنم. بعد از مرگ پدر و مادرم چطور باید رو پای خودم وایستم.

آیا گروه برای یه مدت تبدیل به خانوادت شده بود؟
    آره، سه چهار آلبوم اول اینجوری بود. واقعا باور می کنی که داری دنیا رو فتح می کنی. „پیش دیگران هوای همدیگه رو داشتن” از خانواده منتقل شد به گروه، که یه نکته ی مثبت بود. بعد که گروه شروع می کنه به رشد کردن، همه چی عوض میشه. „هی یه دقیقه صبر کن، شماها به اندازه ی من فداکاری نمی کنین. من همه چیزو کنار هم نگه داشتم”. دوباره ترس ترک کردن بوجود میاد. ولی حالا می فهممش. من حالا حس می کنم که هر چهار تاییمون بیشتر از قبل فداکاری می کنیم.

چه زمانی برای اولین بار طعم پولدار شدن رو چشیدی؟ یادت میاد با اولین چک درشتی که رسید دستت چیکار کردی؟
    یه خونه خریدم. یه خونه ی بزرگ، بالای یه تپه، دور از همه. یه دروازه ورودی هم داشت. بعد بلک آلبوم بود. جیسون منو به خاطر اون دروازه مسخره می کرد.

مردم رو بیرون نگه میداره.
    منو داخل نگه میداره (با خنده). آره برای بیرون نگه داشتن مردم خوبه. این محدوده ی شخصی منه.

منبع: رولینگ استون

همو که به نبرد با اهریمن برمیخیزد، باید برحذر باشد که در این فرایند خود به اهریمنی مبدل نگردد و آنگاه که تو به مغاک منگری، مغاک نیز به تو مینگرد.

2. 9 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

پیش فرض مصاحبه با اعضای متالیکا

„مصاحبه با اعضای متالیکا”

مصاحبه مجله پلي بوي با متاليكا در سال 2000 . تمام اعضاي گروه به طور جدا مصاحبه شدن و موقع مصاحبه از حرفاي هم خبر ندارن .

حتي زماني كه متاليكا ازش خبري نيست بازم پر سر و صداست.
    وسطاي ژانويه كه گروه توي يكي از بلندترين وقفه هاي بين ضبط آلبوم و تورش بود خبر دلخراش ولي احساسي منتشر كرد. جيسون نيوستد بيسيست متاليكا خبر جداييش از متاليكا رو به خاطر مشكلات شخصي و آسيبهايي كه تو اين مدت ديده , اعلام كرد. چند ساعت بعد از طرف متاليكا اعلام شد كه اين تصميم بعد از ملاقات نه ساعت و نيم گروه روز قبل تو هتل Ritz-Carlton واقع در سانفرانسيسكو اتخاذ شده. ملاقاتي شبيه به اون چيزي كه يه هفته قبل هم داشتن متاليكا اعلام كرد رفتن جيسون خيلي خوب توسط گروه بررسي شده.
    متاليكا در واقع در گير يه آشوب شده بود. گروهي كه سال گذشته درگير شكايت عليه نپستر شده بود. نپستر به طرفدارا اجازه ميداد بدون پرداخت تعرفه به مبادله آهنگ بپردازن از همين راه هم 38 ميليون كاربر رو جذب سايتشون كردن. متاليكا از نپستر به خاطر ناديده گرفتن قانون كپي رايت شكايت كرد و در 11 جولاي لارس الريخ كه دعواي لفظيش با نپستر شجاعانه بود توي دادگاه عليه اين وب سايت شهادت داد.
    بين دادگاه و كنفرانسهاي مطبوعاتي متاليكا كار موسيقيش رو هم ادامه داد. i disappear آهنگ جديد گروه براي فيلم معموريت غير ممكن2 كه نامزد پنج جايزه ام تي وي شد. گروه آلبوم لايو s&m رو هم وارد بازار كرد. توي تور تابستوني گروه با Kid Rock جيمز به خاطر سانحه با جت اسكيش سه تا اجرا رو از دست داد و به جاش خواننده كيد راك ليد وكال رو بر عهده داشت. به عقيده جيسون سال 2001 پر حاشيه ترين سال متاليكا بوده.
    ما هم راب تانبام رو فرستاديم تا از آخرين اوضاع و احوال اين گروه بزگ مصاحبه اي رو بگيره. راب فهميد كه هر چند اعضا به طور چدا گونه مصاحبه شدن ولي از ذهن هم بي خبر نبودن.
    نظر راب:
    از اينكه جيسن از گروه جدا شده زياد متعجب نيستم. دو ماه قبلش من يه روز رو كامل با اعضاي گروه بودم و هيچ وقت گروهي رو اينقدر پرطنش نديده بودم. تمام حرفا با يه حالت مسخره بازي بود. جيسن خوندن جيمز رو مسخره ميكرد, جيمز درام زدن لارس رو و لارس هم به گفته هاي جيمز ميتوپيد.
    اما مشكل اصلي كه توي اين مصاحبه بين اعضا مشخص بود اين بود كه هركسي ميخواست تنها باشه يه جور پارادوكسه گروهي متشكل از افراد تنها در واقع جدالي بين اتحاد و تفرقه.

مصاحبه:

پلي:جدا از عادتي كه لارس برا پر حرفي داره چرا اون پيگير شكايت نپستر شد؟

جيمز: من درگير تولد فرزند دومم بودم(CASTER) و خانواده مهمتره و خوب لارس بايد پيشو ميگرفت و البته چندتا حركت بد هم انجام شد. ميدوني لارس بعضي وقتا خيلي بد دهن و گنده دماغ ميشه توي بعضي مصاحبه ها من ديگه خجالت كشيدم و گفتم هي رفيق اينجوري نگو.
    لارس: من يه چيزيايي گفتم كه احمقانه بود. زماني كه ليمپ بيزيك 2 ميليون دلار از نپستر گرفت تا تور مجانيشونو به نمايش بزارن-بدون اسپانسر هم ميشه تور مجاني بزاري چون ما قبلا اين كار رو كرديم-من گفتم اين كارشون مزخرفه. ميدونم خيلي از مردم از Fred Durst متنفرن ولي من فكر ميكنم اون خيلي با هوشه. من باهاش روبوسي و آشتي كردم. من معمولا حرفاي خوبي ميزنم ولي يك در هزارم پيش مياد كه يه چرتي ميگم , خودم ميدونم.

پلي:طرفدارا چي ميگن ؟

جيمز:بعضايا ميگفتن كه دست از سر نپستر بردارين انگار نپستر ميخواست خوكشي كنه. بعد اين بود كه دستت درد نكنه تبديل ميشد به بري به درك. من خيلي باهاشون جر و بحث كردم مثل اين دختر بيچاره تو آتلانتا فكر ميكرد پول لولو هست اگه اينجوريه پس برو توئ يه كشور سوسياليت مثل كانادا زندگي كن.
    لارس:اگر ديگه نميخواي طرفدار متاليكا باشي چون من بهت آهنگامو مجاني نميدم برو به درك اصلا نميخواد طرفدارمتاليكا باشي.
    كرك:من هنوز نميفهمم خيلي واضحه ما نميخوايم مردم موسيقيمونو وقتي بگيرن كه استحقاقشو ندارن, اينكه پشت كامپيوتري و با زدن يه دكمه آهنگ رو ميگيري صورت دزدي رو عوض ميكنه اما همون دزديه و دزديم كار درستي نيست

پلي: شايد حق با شما بود ولي شايد سخت باشه كه مردم با مايه دارا همدردي كنن.

لارس:آره همينه كه ميگن راك استارهاي حريص. بفهم من الان نميدونم با اين همه پولي كه دارم ميخوام چي كار كنم. اما الان بحث حق انتخابه. فكر كنم حق اينو دارم كه انتخاب كنم چه اتفاقي بايد برا آهنگام بيفته. مشخصه كه تو آينده آهنگا از طريق اينترنت به فروش ميرسه اما مشخصه كه اگر پسره خونه بغلي آهنگا رو مفتي ازت كش بره ديگه امكان فروشش نيست.

پلي:وقتي از نپيستر شكايت كردين فكر ميكردين اينقدر طول بكشه؟

لارس:نه به ذهنمون نرسيد.

پلي:وقتي سال گذشته تو مراسم ام تي وي شما رو روي سن هو كردن تعجب كردين؟

لارس:من متوجه نشدم تا وقتي كه اومدم پايين و اونا ميگفتن خيلي خوب از پس هو شدن بر اومدي منم گفتم كدوم هو؟

پلي:عجيبه قيافت خيلي نگران به نظر ميرسيد

لارس:يكم سرم داغ بود, خيلي مراسم مزخرفي بود همه ي دستا پايين منم رفتم بيرون با چندتا ا دوستام و يه مقدار كوكتيل زديم

پلي:وقتي مسئول نپستر Shawn Fanning با تي شرت متاليكا جلو تماشاگرا اومد طرفت خيلي شاخ درآوردي نه؟

لارس:بايد بفهمي كه همش برنامه ريزي شده بودبه من گفته بودن تا جايزه اي رو به Shawn Fanning بدم, فكر كردن من عكس العمل توهين آميزي رو انجام ميدم, مجري ام تي وي پرسيد كه با تيشرتش مشكلي نداري؟من گفتم نه , من فقط نشون ميدادم كه خوابم مياد دستم روي صوتم بود و اونو تكون ميدادم.

پلي:چي ميشد از شكايتتون ميگذشتين؟

لارس:اونا خيلي دنبال اين بودن ما هم فكر دستمزد وكيلامون بوديم ميدونيم كه توانايي پايان دادن به دسترسي مردم به آهنگا رو داشتن.
    كرك:انتقاد هميشه بوده موقعي كه kill em all اومد هيچي مثل اون نبود, توي آلبوم بعدي خداييش ما آهنگ يواش داشتيم؟حتي طرفدارامون هم از ما انتقاد ميكنن. وقتي كه نوبت انتقاد ميرسه پوستمون خيلي كلفته در حقيقت انتقاد قوي ترمون كرده.
    جيمز:متاليكا دوست داره مورد تنفر باشه.
    كرك:دوست داريم مورد تنفر واقع بشيم, حتي قبل از اينكه بيايم تو گروه اين وضع رو داشتيم پس باهاش مشكلي نداريم.

پلي:حالا كه تيبديل به راك استار شديد فراموش كردن اون گمنامي اول كارتون راحته.

جيمز:وقتي من و لارس همديگه رو ديديم به موسيقي علاقه داشتيم كه مقبول عام نبود به خصوص تو لس آنجلس. ما هوي و سرعتي بوديم. اونجا همش آهنگاي كوتاه عامه مد بود مثل Motley Crue, Ratt, Van Halen به هر كس بايد يه صورتي داشته باشه و صورت ما هم زشت بود.

پلي:اما طرز لباس پوشيدن شما لس آنجلسي بود

جيمز:آره ما با لباس چسب مشكل داشتيم ميتوني با اين لباس جلب توجه كني توي اولين تور آمريكاييمون لباس چسبم اه حالم از اينكه بگم لباس چسبم به هم ميخوره. لباسه از شب قبل خيس بود منم داشتم با بخاري خشكش ميكردم كه يه تيكش ذوب شد منم گفتم اين مثل لباس زنونس و به جاش همون لباساي جين خودمو پوشيدم بهترين اتفاقي بود كه ميتونست بيفته. لارس هم توي تور بلك لباس چسب ميپوشيد هرچند ممنكنه الان يه چيز ديگه بگه.
    لارس:ما توي لس آنجلس مقبول نبودبم سال اول خيلي منزوي بوديم.
    جيمز:ما برنامه اجرا ميكرديم كه اونجا غير از دوست دخترا و گارسون كسي نبود. بعدش چندتا طرفدار جون سخت دور و برمون جمع شدن.

پلي:اون طرحاي اوليه سياهچال و اژدها از كجا ميومدن؟

جيمز:ما از جوداس پريست خيلي الهام ميگرفتيم. „خوب اون در اين باره مينويسه پس اگه ميخواي متالر باشي بايد اينكار رو بكني” بعدش بيشتر ميشد "بزار راجع به كارايي كه ميكنيم بنويسيم. Whiplash, Hit the Lights and Seek And Destroy اينا درباره درب و داغون كردنه, روزا كار ميكرديم و شبا ميرفتيم پارتي و صندلي ها رو مينداختيم بيرون و كافه رو داغون ميكرديم, اتاق تعويض لباس رو خرد و خمير ميكرديم چون بايد اينكارو ميكرديم بعدش پولمون رو ميگرفتيم و ميرفتيم
    كرك:مردم همه مثل مگس دورمون جمع ميشدن ديگه داشت كارمون ميگرفت, تور kill em all يادم نمياد ولي بعد از ظهر ساعتاي 3 يا 4 شروع ميكرديم به الكل خوردن.

پلي:بعد از اجراي اول نظرت درباره لارس چي بود؟

جيمز:لارس يه ست درام قسنگ با يه سنج داشت كه همش ميافتاد ما بايد همه چيز رو متوقف ميكرديم تا لارس اون سنج لعنتي رو برداره اون واقعا درامر خوبي نبود. همه هم اينو ميدونيم. موقع گرفتن استوديو حسابي تيغش زديم. چيزاي زيادي درباره ي اون هست. اخلاقش, نگاهش, لهجش, عقيدش و بويي كه ميده. بوي دانمارك ميده, فكر كنم نگاه اونا به حموم كردن متفاوته ما تو آمريكا از صابون استفاده ميكنيم.
    لارس:جوجه آمريكاييها, اينكار مزخرف چيه كه روزي 4 بار بري حموم.

پلي:تو حموم ميرفتي؟

لارس:هر چند وقت يه بار برام كافيه. مفهوم شد؟
    جيمز: ما مك دونالد ميخورديم و اون ماهي. از يه دنياي ديگه اومده بود. پدرش مشهور بود و خيلي پول دار. اونم تنها بچه بود و لوس و نونور. به خاطر همينه همچين زبوني داره. ميدونه چي ميخواد ميره دنبالش و بالاخره به دستش مياره.
    لارس:من تنها بچه خانوادم* و خيلي آزاد بار اومدم. من پدرم همه جاي دنيا رفتيم. بله من و جيمز از دو تا زندگي متفاوت اومديم. هر چي هم كه بزرگتر ميشديم تفاوتمون بيشتر ميشد.
    جيمز:اون منو با سبكاي مختلف موسيقي آشنا كرد. اكثر وقتا تو خونش بودم و آهنگ گوش ميدادم. باور نميكردم اين همه آلبوم داشته باشه. من خودمو ميكشتم يه آلبوم در هفته ميخريدم بعد آقا از مغازه با 20 تا آلبوم ميومد بيرون. از Styx and REO Speedwagon كه قبلا اسمشونو تو دانمارك شنيده بود آلبوم ميخريد, منم ميگفتيم Styx ديگه چه كوفتيه كه خريدي؟
    من يكم لجبازم, موقعي از چيزي خوشم بياد بايد همه چيز رو دربارش بدونم. حالا ميخواد وضع صندلي هاي دانمارك بين سالاي 1950 تا 1956 باشه يا Jean-Michel Basquiat يا Oasis موقعي كه نه سال داشتم همش Deep Purple گوش ميدادم. تمام وقت جلوي هتلشون تو كپنهاگن نشسته بودم و منتظر بودم كه Ritchie Blackmore از هتل بيرون بياد و من تا پايين خيابون دنبالش برم.

پلي:تو كه اين همه دانمارك رو دوست داري چرا اومدي لس آنجلس؟

لارس:من مدرسمو تو دانمارك تموم كردم و دنبال ورزش تنيس اومدم آمريكا. ما تو ساحل newport همديگه رو ملاقات كرديم مردم اونجا مثل beverly hills آدماي مغرور مزخرفي داره. همه لباس صورتي داشتن منم تي شرت آيرن ميدن تنم بود. يه حس تنفر و انزوا داشتم جيمزم اون موقع خيلي منزوي بود يه حس برادرانه بود كه ما رو به هم رسوند.

پلي:موقعي كه جيمز رو ديدي جقدر منزوي بود؟

لارس:تا اون موقع هيچ كسي رو خجالتي تر از اون نديده بودم. سرخورده بود و از ارتباط اجتماعي هراس داشت. در ضمن صورتش پر جوش بود
    جيمز:موقعي كه لارس رو ديدم مادرم تازه فوت كرده بود. همه برام دشمن به حساب ميومدن, توي وضع خوبي براي حرف زدن نبودم به خاطر جوي بود كه توش بزرگ شده بودم يه محيط منزوي. ديگه از توضيح دادن عقايدم خسته شده بودم. موقعي كه گروه تشكيل شد فكر كردم„نيازي نيست من بيشتر حرف بزنم لارس ميتوته صحبت كنه”

پلي:عقايد دينيت چي بود؟

جيمز:من به عنوان ميسحي علم گرا بزرگ شده بودم كه مذهب عجيبي بود. قانون اصليش اينه كه خدا همه چيز رو درست ميكنه. بدنت فقط يه پوسته هست به دكتر نيازي نداري. خيلي منزوي كننده و گيج كننده بود. نميتونستم تو آزمون پزشكي براي بازي تو تيم فوتبال شركت كنم. عجيب بود كه من سر كلاساي بهداشت مدرسه نميرفتم. بقيه ميگفتن چرا سر كلاس نميايي؟استثنايي هستي. به عنوان يه بچه تو هم ميخاي جزيي از اونا باشي. خيلي ناراحت كننده بود.

پلي:هيچ وقت از خونه فرار كردي؟

جيمز:يه بار با خواهرم ولي هنوز 4 بلوك دور نشده بوديم كه پدر مادرمون ما رو گرفتن و يه كتك حسابي هم خورديم
    پلي:تو هم به تنبيه بدني اعتقاد داري؟
    جيمز:تنبيه بدني دوستام آره. موقعي تنبيه ميكني يه سوال بزرگ رو بايد جواب بدي „چرا؟”
    پلي:رابطه پدر مادرت چه جور بود؟
    جيمز:اين ازدواج دوم مادرم بود. من دو تا برادر ناتني دارم. من كه درگيري نميديدم جلوي بچه ها دعوا نميكردن. من رفته بودم دبيرستان كه بابام رفت يه سفر تجاري چند ساله. تا يه روز مادرم گفت پدرت ديگه نمياد, خيلي سخت بود. موقعي كه بچه ها خونه بودن مامانم هم بايد ميموند مگرنه من خواهره رو كشته بودم. ما دمار از روزگار هم در آورديم. تا من شورشو درآوردم و با روغن داغ سوزوندمش. مادرم خيلي نگران بود و همينم مريضش كرد ولي اون مريضيشو پنهان ميكرد بعد يهو ديديم كه تو بيمارستانه, و ناگهان از پيشمون رفت سرطان گرفته بود. ما رفتيم و با ديو نا برادريم كه ده سال ازم بزرگتره زندگي كرديم. خواهرم ديگه پرخاشگر و غير قابل كنترل شده بود كه از خونه بيرونش كردن من دبيرستان رو تموم كردم و...
    كرك:من و جيمز هر دو از يه خانواده از هم پاشيده اومديم و قتي اومديم تو گروه خيلي از اون مشكلا تسكين پيدا كردن. من تو بچگي خيلي مود آزار و اذيت قرار گرفتم پدرم خيلي الكل ميخورد و من و مادرم رو به باد كتك ميگرفت. من يه گيتار گرفتم تو سن 15 سالگي و ديگه كمتر ز اتاقم ميومدم بيرون. يادمه جشن تولد 16 سالگيم بود كه پدرم به جون مادرم افتاد كه من رفتم و اونو عقب كشيدم بعدش اون شروع به كتك زدن من كرد. يه بار پدرم ديگه رفت و برنگشت. مادرم از من و خواهرم حمايت ميكرد. من خشمم رو از كانال موسيقي تخليه ميكردم. يه بارم نه ساله بودم كه همسايم اذيتم كرد مرديكه خل به سگم tippy تجاوز كرد, الان كه فكرشو ميكنم خندم ميگيره همون موقع هم خندم ميگرفت.

پلي:به نظر ميرسه كه هوي متال مردم سرخورده رو جذب ميكنه.

كرك:مثل مسكنه. موسيقيه كه تنش زداست. فكر ميكنم براي همينه كه كسايي كه دوران كودكي تلخي رو داشتن به هوي متال روي ميارن. به آدم فرصت ميده تا خشمشو از يه راهي كه به بقيه ضرر نميرسونه خالي كنه. در ضمن متحد كننده هم هست همه ي سرخورده ها رو كنار هم جمع ميكنه.
    لارس:من هميشه با اين موضوع مشكل داشتم من مشكل روان پريشي خاصي نداشتم. چرا فقط به متال مربوطه؟توي كنسرتاي التون جان هم مردم همين مشكلات رو دارن. اگر 10 تا از طرفداراي متاليكا رو رديف كني ميبيني كه قصه زندگي همشونه با هم متفاوته.

پلي:اول كار هيچ اسمي جز متاليكا تو ذهنتون داشتين؟
    حدودا 20 تا اسم مثل Nixon, Helldriver, Blitzer من خيلي به Thunderfuck علاقه داشتم.

لي:در مورد شبی که کلیف برتون مرد،چه چیزهایی بیاد میآري؟

جيمز:یادم مياد بر اثر تکان‌های شدید بیدار شدم. همه چیز به هم ریخته بود. من موفق شدم با لباس خواب از پنجره‌ی اضطراری اتوبوس به بیرون بپرم. هوا ۲۰ درجه زیر صفر بود. کلیف بیرون نیومده بود. یادم میاد پاهایش را که زیر اتوبوس معلوم بود دیدم. پوست خیلی سفیدی داشت، اون وقت بود که فهمیدم مرده. اتوبوس درست افتاده بود روش. ما همگی در بیمارستان بستری بودیم که مدیر تور گفت:زود باشید گروه را جمع و جور کنید ادامه می‌دیم. جمله‌ های غلطی بکار برده بود. گفتم ما دیگه یک گروه نیستیم.
    همت:کلیف خیلی باهوش بود. با مطالعه و سخنور بود. من هیچ وقت نفهمیدم چرا او از بین ما رفت. چرا یکی از ما نمردیم؟
    جیسون:کلیف برتون خدای من بود. او مثل یک رهبر بود. منظورم اینه که هیچ کس قبل از او وهیچ کس بعد از او نتوانست مثل او بنوازه.

پلي:پس توي آريزنا تو طرفدار متاليكا بودي؟

جيسون:متاليكا تاثير زيادي تو گروهم Flotsam and Jetsam داشت ما بيشتر اطراف آريزنا توي كلوبها و توي مهمونيهاي متروكه برنامه اجرا ميكرديم.
    پلي:مهموني متروكه ديگه چيه؟
    جيسون:از پدر و مادرت پول غرض ميگيري, روي هم رفته 80 يا 120 تا داري, بعدش يه موتور برق اجاره ميكني , از مدرسه چندتا ميز كش ميري تا استيج بسازي باهاش البته يه ماشين توليد مه هم ميگيري. به چندتا از دوستات ميگي يه بشكه مشروب جور كنن. بعد به اونا ميگي اگر مردم بيان اينجا بايد 40 تا به ما بدي. به خودت ميگي يه پو ل حسابي گيرت مياد يك تا دو ساعت برنامه اجرا ميكني آخر سر پليسا ميان و همه چيو تموم ميكنن. تا موقعي كه اومدم متاليكا هيچ پولي از اين راه گيرم نيومد. يادم مياد براي يه اجراي به اصطلاح خودمون بزرگ 25 دلار به 5 نفرمون رسيد.

پلي:دلت تنگ شده برا اون موقعا.

جيسون:دلم برا كثيف بودن تنگ شده, برا گرسنگي. دلم برا هيجان كار توي روزاي تعطيل براي اجرا تنگ شده كه كلا تو اون اجرا 7 نفر ميومدن اما ما جوري ميزديم كه انگار 700 نفر اونجان.
    پلي:تا وقتی کلیف زنده بود،متالیکا رو از نزدیک روی صحنه دیده بودی؟
    جیسون:بله در فوینیکس وقتی با گروه وسپ کنسرت داشتن،قبل از آلبوم مستر آف پاپتس درست روبروی کلیف در ردیف اول ایستاده بودم. ستايشش می‌کردم. آب از دهانم راه افتاده بود. دیوانه ‌وار سرم رو می‌چرخوندم. چهارده دلار تمام پولی بود که آن موقع داشتم و برای خریدن تی‌شرت متالیکا دادم. ما فقط رفتیم متالیکا را ببینیم،بعد از اتمام کار متالیکا زدیم بیرون. گروه‌های دیگر کار رو خراب می‌کردند. ولی ما می‌دونستیم متالیکا کارش را با قلبش انجام می‌دهد.

پلي:چطوري شنيدي كه كليف مرده؟

جيسن:يكي از دوستام ساعت 6 صبح بيدارم كرد و گقت بايد اين برگه رو پر كني. اشكام ميريخت رو برگه. توي اجراهاي بعدي هممون بازوبند سياه ميبستيم.

پلي:بعد از مرگ كليف كي به خودت گفتي كه متاليكا به زودي به يه بيسيست نياز داره؟

جيسن:همون روز با خودم فكر ميكرد „اي خدا چي ميشه...”

پلي:وقتی خواستی برای امتحان به سان‌فرانسیسکو بری مضطرب بودی؟

نیوستد:کل هفته حتی نمی‌تونستم بخوابم. بعضی وقتا از خستگی می‌افتادم. پنج روز متوالی بیدار بودم و تا آنجایی که توان داشتم می‌نواختم. انگشت‌هایم مدام تاول میزد . آن قدر نواختم تا احساس کردم سیم گوشت انگشتم را پاره کرد و به عصب رسید،آون وقت کمی به خودم استراحت دادم. چند نفر از دوستام پولاشون را روی هم گذاشتن تا ۱۴0دلاری را که برای تهیه بلیت هواپیما برای رفتن به سان‌فرانسیسکو نیاز داشتم تهیه شود.

پلي:اونا در برخورد با داوطلبا سختگير بودن؟

جيسن:يه نفر اومد كه گيتار باسشو يكي از اعضاي گروه Quiet Riot امضا كرده بود بعد جيمز بدون اينكه بزاره يارو يشينه گفت „نفر بعد” همشون ضد حال خوردن.
    پلي: از اولین سال حضورت در متالیکا بگو.

جیسون:ستوه‌آور بود. به علاوه کلی آزمایش‌های احساسی دردناک.
    هتفیلد:سوگواری ما از مسیر عصبانیت می‌گذشت. می‌گفتیم:تو بجای کلیف اینجا هستی،پس باید این چیزها رو تحمل کنی. این روش درمان شدن با ما بود.
    نیوستد:یه بار در یکی از اتاق‌های هتل نیویورک تقریبآ ساعت ۴صبح بود. آنها محکم به در اتاق می‌کوبیدن و ضربه‌هایی مثل چکش می‌زدن،می‌گفتن:بلند شو مرده شور،تو الان عضو متالیکا هستی،بهتره اون در لعنتی رو باز کنی. آونا همچنان محکم‌ تر به در می‌کوبیدن تا اینکه قاب در ترک برداشت و در از جایش کنده شد و داخل اتاق افتاد. آنها در حالی که داشتن می‌افتادن گفتند:وقتی در می‌زدیم باید جواب می‌دادی آشغال. اونا تشكي كه من روش بودم رو گرفتن و برعكسش كردن. هر چيزي که تو اتاق بود،صندلی‌ها،میز،میز تلویزیون و خلاصه همه چیز را روی تشک ريختن و من داخل آن تشک بودم. نوارهای کاستم،کفش‌هایم، حتی لباس‌هارا از پنجره به بیرون پرت کردند. روی تمام ایینه خمیر ریش مالیدند و همه جا پراز خمیر دندان بود. فقط تخريب ميكردن. بعد همين جر كه بيرون ميرفتن گفتند:رفیق به گروه خوش آمدی.

پلي: ميدونستي كه پشت سرت خيلي حرف ميزدن؟

جيسن:در مقايسه با كارايي كه ميكردن اين اصلا به حساب نميومد.

پلي: چرا اونا با تو این گونه رفتار می‌کردند و تو چرا تحمل می‌کردی؟

نیوستد:چون این متالیکا بود. رویایی که به حقیقت پیوسته بود. واقعآ از دست کارهایشان خسته شده بودم. جانم به لبم رسیده بود و احساس می‌کردم از من خوششون نمیاد. می‌خواستند ظرفیت مرا بسنجند و ببیند چقدر توان کنار آمدن دارم. اگر می‌خواهی جای کلیف برتون رو بگیری منعطف باش.

پلي:خيلي خوب كي بيشتر از همه تو الكليكا الكل ميخورد؟

كرك:جيمز. به تنهايي نصف يه بطري Jagermeister رو با v o d k a ميزد.
    لارس:جيمز. اگر من و جيمز همزمان خوردن رو شروع ميكرديم بعد از شش ساعت من ديگه از حال ميرفتم. انگار اون يه جور ديگه الكل رو هضم ميكرد.
    جيمز:من بودم. من تفريحي بايد يه بطري v o d k a رو ميزدم. موندم چجوري هنوز زنده ام.
    جيسن:به نظر من لارس. چون دانماركيه. اونا خيلي زود حالشون از دستشون خارج ميشه.
    لارس:من بعضي وقتا خيلي ميخوردم سه شب متوالي بعد تا چهار روز ديگه مصرف نميكردم.
    جيسن:جيمز تنها كسي بود كه اونقدر ميخورد كه نميتونست برا عكس و تمرين حاضر شه. تنها كسي بود كه مسموم ميشد.
    كرك:جيسن مثل ما زياد اهل الكل نيست بيشتر دوست داره سيگار بكشه.

پلي:افرادی که به موسیقی تند و خشن علاقه دارند،معمولآ از مخدرهای محرک و نیروزا استفاده می‌کنند. گروه به سراغ این داروها رفته؟

كرك:دور و بر ما کسی از محرک نیروزا اسپید خوشش نمیاد. ولی عاشقان سرعت عاشق ما هستند.

پلي:جیسون،آیا با گذشت زمان گروه آزار و اذیت‌هاش را متوقف کرد؟

جيسن:با گذشت زمان در واقع رفتارشان خشن‌تر می‌شد. سال دوم و سوم خشن‌ترین زمان بود. کارهای مسخره و خل‌وچل بازی‌ها جایشان را به بی‌احترامی دادند و زخم‌های عمیقی ایجاد شد.

پلي:مگه چيكار ميكردن؟

جيسن:صداي باس رو توي justice كم كردن به حرفام و ايده هام گوش نميدادن

پلي:ببينم جيسن اصلا تو justice بود؟

جيمز:عكسش كه رو كاور آلبوم هست (خنده). يكي از دوستام برام يه سي دي جك فرستاده بود كه روش اين برچسب رو زده بود „و اين بار justice for all با گيتار باس.”
    لارس:اين تنها آلبوميه كه من باهاش راحت نيستم.

پلي:گروه‌ها اغلب مثل خانواده‌ هستند. به نظر می‌رسه در خانواده شما خیلی درگیری است.

كرك:کمدی‌های مضحک و درام‌های مسخره‌ای همیشه همراه متالیکا است. من نقش میانجی را بازی می‌کنم. من حایل بین جیمز و لارس،لارس و جیسون بوده‌ام.
    جيمز:با شنيدن اسم لارس مجبور ميشي بالا بياري. معمولآ لارس تحریک می‌کنه،با زبونش. او می‌توانه آدم خیلی گندی باشه و کفر آدم رو در بیاره. یک بار روی صحنه اون را با مشت زدم. احتمالآ سومین اجرای زندگی‌ مان بود. به جای آهنگLet It Loose شروع به نواختن Killing Time کرد چون این آهنگ با درامز شروع می‌شه و اولین آهنگ اجرایمان بود. لعنتی نمی‌توانستم شعر رو به یاد بیاورم. یک شکست کامل بود.
    لارس:من آهنگي رو زدم كه ميخواستم. نميدونم چرا شايد چون فكر ميكردم مناسبتره بعدش اون من رو با مشت زد.
    جيمز:يادم مياد كه چند بار اون رو توی ست درامش فرو کردم. سنج را پرتاب كردم طرفش طوری که سرش چاك خورد.
    لارس:من چند بار با جيسن دعوام شد.
    كرك:تا حالا كسي رو كتك نزدم توي گروه من خيلي يوگا كار ميكنم فلسفه شرقي هم زياد ميخونم به كارما هم عقيد دارم:گوشتخوار هم نيستم.
    جيمز:من باهوش ترين عضو گروه نيستم پس توي جنگ ذهني من برنده نميشم. بايد به تهديد و خشونت متوصل بشم.
    كرك:وقتب جیمز فریاد زنان سراغتون میاد،می‌تونه خيلي ترسناک باشه.

پلي:اتفاقاي زيادي براي متاليكا افتاده ميتونه به منزله كارما براي گروه باشه؟

كرك:آره لعنت... نود درصد تاثير آهنگاي ما مثبته ده درصد بد. من داستاناي زيادي در مورد نژادپرستايي شنيدم كه به موسيقي ما گوش ميدن و شعراي ما رو روي بازوشون خال كوبي ميكنن در حالي كه زيرش علامت نازي ها رو زيرش هك كردن. شايد علت اينكه جيمز اين همه سانحه داشته همينه.

پلي:تغير گروه رو بعد از عدالت براي همه و با آمدن آلبوم متاليكا چجوري توصيف ميكني؟

لارس:قبلش در باره خشونت و اينجور چيزا بود. جيمز منعطف تر شد نوعي سردرگمي به وجود اومده بود به جاي اينكه بگي „همه چيز به هم ريخته و من بايد هم رو بكشم” ميگفتي "همه چيز به هم ريخته و من دارم رنج ميكشم.
    جيمز:توي بلك من نميدونستم كه بايد در مورد چه كوفتي بنويسم سعي ميكردم طوي بنويسم كه گروه هم حمايت كنه اما ما چهار نفر با سلايق متفاوت بوديم.

پلي:بيشترين وقت رو صرف كدوم آهنگ كردين؟

جيمز:nth else matters. اين آهنگ يه نقطه عطف بود. حسي بود.

پلي:در قالب nth مثل آهنگاي گروه styx هست.

جيمز:لعنت بهت... لعنت (لبخند). فكر نميكردم گروه خوشش بياد ولي اونا خيلي حمايت كردن.
    كرك:تمام برداشتم اين بود „جيمز يه love song برا دوست دخترش نوشته؟ خيلي عجيبه.”
    جيسن:اول زياد متاليكايي به نظرم نميرسيد. من از آهنگاي هوي و سريع خوشم مياد. متاليكا نبايد كانتري بخونه. توي mama said خيلي بهش نزديك شديم. برا من جالب نبود.
    كرك:جيمز هميشه ميخواد خودشو قوي و مطمئن نشون بده. خب خيلي جرات ميخواست تا يه ليريك احساسي بنويسي. من و لارس و جيسن داشتيم رابطمون رو با دوست دخترامون به
    هم ميزديم توي يه شكست عشقي بودم و ميخواستم به وسيله موسيقي تمام اون حس شكست گناه رو بيرون كنم فكر ميكنم توي بلك اين خيلي تاثير داشت.

پلي:قبل از اون شما تو متال معروف بودين اما بعد از بلك شما ديگه به جريان اصلي تبديل شديد.

جيسن:وقتي تو ام تي وي اجرا داشتيم دختراي زيباتري به اجراه هاميومدن.
    كرك:يه چيز كليشه اي هست دخترا ملودي رو دوست دارن, اونا عاشق آهنگاي قشنگ و آروم هستن همينم باعث شد كه اونا بيشتر جذب اجراهاي ما بشن
    .
    پلي:فكر ميكني---
    جيمز:نه من دوست ندارم فكر كنم.

پلي:فقط چندتا آلبوم تونستن بالاي 10 ميليون نسخه بفروشن. فكر ميكني بلك بهترين آلبوم گروهه؟

جيمز:چندتا آهنگ هست كه من دوستشون ندارم. through the never يكم احمقانه بود. Dont tread on me آهنگ مورد علاقم نبود و holier than thou توي مايه هاي آهنگاي قديمي بود.

پلي:موقعي كه لود اومد بيرون شما موهاتون رو كوتاه كرده بودين با آرايش و لباساي گرون قيمت ديگه از اون لباساي جين و پشت مو خبري نيود.

كرك:اونم يه مرحله بود كي ميدونه؟شايد در آينده چيزاي عجيبتري هم ببينيد.
    پلي:مثلا جيمز تو لباس زنونه؟
    كرك:نه ديگه اين خيلي زياده.
    جيمز:من گذاشتم لارس يكم تو عكس كاور خودشو بيشتر نشون بده. الا دوست ندارم نگاش كنم. طرفدارا ميگفتن „برا متاليكا چه اتفاقي افتاده؟!!! تغير؟!! موهاي بلند كجان؟خدا مرگتون بده!!!” حالا بيشتر شبيه u2 يا Stone Temple Pilots يا گروههايي شده بوديم كه به فكر عكس و پوسترشون هستن. چه نيازي بهش داشتيم؟احمقانه بود. من و جيسن زياد علاقه اي نداشتيم , لارس و كرك خيلي دوست داشتن. يا بهش ميخندي يا ناراحت ميشي برا من هر دوتا حالت داره اتفاق ميافته.

پلي:شما ها بدون پشت مو خوش تيپ تر بودين؟

جيمز:بي خيال رفيق پشت مو زندگيه. من دوست داشتم همزمان هم موي بلند داشته باشم و هم موي كوتاه.
    كرك:من هيچ وقت پشت مو نداشتم فهميدي؟!!!
    جيسن:من فقط سه ماه سال 87 پشت مو داشتم.
    لارس:جيمز تنها كسي بود كه پشت مو ميزاشت.

كرك:جيمز خيلي عصباني و غير قابل كنترل بود هميشه جر و بحث داشت با بقيه. فكر ميكنم قسمت زياديش ربط داشت به فوت پدرش بعد ازز اون آرام تر و مهربون تر شده بود.

پلي:جيمز زندگي عجيبي داره نه؟

كرك:موافقم. زندگي مسخره اي داره. بيرون شهر زندگي ميكنه, الكل زياد ميخوره, تنفنگم زياد داره كه باهاشون شكار ميره.
    جيمز:هي مرد من سبزيجاتم ميخورم. گرفتنشون آسونه مثلا هويج از دستت در نميره, حيوونا براي استفاده ما هستن ما بالاي زنجيره غذايي هستيم.

پلي:براي اولين بار توي سالاي گذشته گروهاي خيلي بدي بالاي جدولا رو گرفتن. اين گروهها خيلي افتضاحن؟

كرك:چيزاي مزخرف زياد درست شده, خيلي هم تقليد شده مثلا اين آهنگ Papa Roach ريف اصليش مال آهنگ hallowed by thy name از آيرن ميدنه.
    جيمز:Limp Bizkit خيلي بچگونست من خوشم نمياد يه نفر همش فرياد بزنه مثلRage Against the Machine.
    همت: برا من Limp Bizkit تو مايه هاي korn دسته دوم هست korn باز يه وكال بهتر و باهوش تر داره. خيلي از اين گروهها از اساس خوبن مثل گاد اسمك كه بين metallica و Alice in Chains با درون مايه هاي korn هست.
    جيمز:Queens of the Stone Age گروه بينظيريه. از اين گروه Rocket From the Crypt هم خوشم مياد.

پلي:شما سه نفرتون متاهليد و دو نفر هم بچه دارين . چيزي تغيير كرده؟

جيسن:5 سال پيش گروه به چيزاي ديگه هم اهميت ميداد. حالا همه چيز شده خانواده. من تنها عضو مجردم و هنوزم موسيقي قسمت مهم زندگيمه. به نظرم بلك سبث براي من گروه اوله اما متاليكا براي متال تاثير گذارتر بوده. متاليكا بزرگترين گروه متاله. من به اين اعتقاد دارم اما متاليكا تنها يه قسمت از زندگي موسيقيايي منه. اونا ميتونن 6 ماه از موسيقي دور باشن چون چيزاي ديگه اي هم تو ذهنشون هست. اگر من حتي 6 روز رو بدون نواختن موسيقي سپري كنم استرس وجودم رو ميگيره.

پلي:به نظر مياد اين حس بلك سبثي داره اذيتت ميكنه؟

جيسن:آره, همش تقصير جيمز و لارس هست اونا باسختي به اينجا رسيدن و نسبت به اين يه احساس تعصب دارن. بعضي موقعا هضمش خيلي سخته. به نظر من ذهنيت ما اينه كه ما نبايد مثل اين گروههايي باشيم كه اعضاش همش دنبال پروژه هاي خارج از گروهن. من كاراي فوق العاده اي با ساير موزيسين ها داشتم ميتونستم باهش همه رو انگشت به دهن بزارم اما نميتونم پخششون كنم.

پلي:لارس و جيمز اجازه نميدن؟

جيسن:لارس نه.
    جيمز:ما فعالييت هاي خارج از گروه مخالفيم. طرفدارا هميشه طوري به متاليكا نگاه كردن كه ميتونن بهش تكيه بزنن:ما هميشه هستيم قوي و محكم. از روز اول همين اعضا بودن. تنها راهي كه ميتوني از اين گروه بياي بيرون اينه كه بميري. موقعي كه ميگي متاليكا ميدوني داري درباره كي صحبت ميكني:لارس, جيمز, كرك و امممممممممم, اسم اون يكي چي بود؟جيسن(خنده) وقتي يه نفر فعاليت خارج از گروه ميكنه قدرت متاليكا رو بيرون ميبره. اين بده و نبايد به رسانه ها برسه.
    جيسن:جيمز هتفيلد قلب روح و غرور متاليكاست, مدافع اسم متاليكا من براش احترام زيادي قائلم.

پلي:ولي اونم ميتونست با اجازه دادن به تو بهت احترام بزاره.

جيسن:خب داريم درباره چيزايي حرف ميزنيم كه نبايد حرف بزنيم. من دلم ميخاست اون بفهمه همون طور كه بچش قسمتي از وجودشه موسيقي هم قسمتي از وجود منه.

پلي:موقعي كه گفتي من ميخام آلبوم بدم بيرون جيمز چي گفت؟

جيسن:نميخام دربارش حرف بزنم موضوع رو عوض كن.

همو که به نبرد با اهریمن برمیخیزد، باید برحذر باشد که در این فرایند خود به اهریمنی مبدل نگردد و آنگاه که تو به مغاک منگری، مغاک نیز به تو مینگرد.

4. 7 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

پیش فرض بیوگرافی مختصر

AnathemA

آنتاتما به معنی شخصی است که از کلیسا اخراج شده است. اما این شخص ضد مصیح نیست، بلکه این نام متلکی است به آنهایی که در کلیسا بویی از دین نبرده اند و دین داران واقعی را کافر میخوانند.

Anathema یک گروه انگلیسی در سبک Doom Death Metal است که بی شک جزء بهترین گروههای این سبک به حساب می آید.
    در واقع اولین یا دومین گروهی که به این سبک آمد.
    همیشه نام Anathema و My Dying Bride و Paradise lost در کنار هم می آید.
    با اینکه امروزه هر یک از این گروهها به قسمتی از دوم دث متال تمایل نشان میدهند اما در ابتدا مانند یکدیگر و در یک مسیر کار میکردند.
    اما چیزی که پر واضح است این است که تمام گروههای دوم دث متال یکی از این سه گروه را به عنوان گروه مستر خود میشناسند.

آنتاتما ملایم تر از دو گروه دیگر میخواند و کارهایش لایت تر است. همچنین بار معنایی آن سبک تر از دو گروه دیگر است. اما نکته ای که در مورد اناتما جالب است تمایل شدید آنها به موسیقی Pink Floyd و آثار کلاسیک است که در آثار آنها به وضوح قابل رویت است.

اولین آلبوم گروه در سال 1991 به نام The Crestfallen معرفی شد که در سال 92 به بازارهای انگلیستان و بعد از شناخت آناتما (چند سال بعد) به بازرهای جهانی راه پیدا کرد.

البومهای این گروه به ترتیب عبارتند از:

The Crestfallen
    Serenades
    Pentecost III
    The Silent Enigma
    Eternity
    Alternative 4
    Judgement
    Resonance
    A Fine Day To Exit
    Resonance
    A Natural Disaster
    Hindsight
    We're Here Because We're Here

که میتوان تغییر اساسی گروه را در آلبوم الترناتیو به وضوح مشاهده کرد.
    هرچند که این تغییر با مقدماتی در آلبوم سایلنت انیگما آغاز شده بود.

اعضای گروه عبارتند از برداران Cavanagh و John Douglas به عنوان درامر و Les Smith به عنوان کیبردر که پیش از این در گروه کردل اف فلیث مشاهده شده بود.

5 نفر دیگر هم در آناتما بوده اند که حالا نیستند ولی از میان آنها Shaun Steels که درامر است قبلا در گروه My Dying Bride بود و بعد هم به آن گروه پیوست و Dave Pybus در کردل اف فیلث و Martin Powell در هر دو.

آلبوم Hindsight در سال 2008 اجرای متفاوت از آثار قبلی گروه است که بنده به شخصه آن را قوی تر و احساسی تر از ورژن های قبلی خود میپندارم.

آناتما در مصاحبه ای گفته بود که نگاهش به دنیا متغیر شده است و این تغییر در آلبوم فوق العاده We're Here Because We're Here در سال 2010 به چشم می آمد.
    به هر حال نظر من این است که این گروه سیر پیشرفت داشته است و از آخرین البوم گروه هم بسیار خوشم آمد.

6. 6 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

پیش فرض بیوگرافی مختصر

Slayer

اسلایر یک گروه آمریکایی در سبک ثرش متال است که گاهها در سبک دث متال هم فعالیت کرده است.
    اعضای اسلایر جوانانی بودند نوازنده که بعد از دیدن کارهای گروه متالیکا تصمیم به زدن یک گروه کردند در همین سبک. یعنی ثرش متال.
    برای همین این چهار نفر با یکدیگر همکاری را شروع کردند
    Tom Araya
    Kerry King
    Jeff Hanneman
    Dave Lombardo
    اسلایر گروه نسبتا آزادی بوده است و اعضای آن گاهها در گروههای دیگر هم حضور داشته اند. مثلا درامر اسلایر همین چند سال پیش به جای لارس در چند کنسرت برای متالیکا به عنوان نوازنده میهمان درام نواخت.
    همچنین دو تن از اعضا در گروههای مثل تستامنت و اگزدوس (گروه اول کرک همت) حضور داشتند. (کوتاه مدت)
    خوب مثل اینکه هرکست در اگزدوس حضور داشته است با اسپید زیر زمینی که در همان سال 83 به واسطه متالیکا به ثرش چسبید تجربه هم کسب کرده است.

گروه اسلایر از گروههای بسیار قوی و مستر سبک ثرش متال است. (بهتر بگویم اسپید ثرش متال)
    همچنین از گروههای تاثیر گذار در همین ژانر.
    در مورد نوازندگی اعضای گروه و مقایسه آنها به اعضای متالیکا نمیتوان نظر خاصی داد چون تقریبا در یک سطح هستند، اما چیزی که مسلم است این است که اسلایر هیچگاه به جایگاه متالیکا دست پیدا نکرده است و همیشه یکنواخت کار کرده است. به گونه ای که اگر آلبوم 83 آنها را گوش کنید و با آلبوم سال 2006 مقایسه کنید تفاوت خاصی در آنها متوجه نمیشوید. دقیقا برعکس متالیکا که همیشه نوع آوری و تنوع داشته است.
    خوب متالیکا از اشعار بهتری هم استفاده کرده است و خواننده قوی تری داشته است.
    البته اسلایر شیطان پرست هستند و همین امر در کاهش مخاطبانشان کمک کرده است.
    البته اسلایر خشونت ذاتی بیشتری از متالیکا داشت. از همان ابتدا. هرچند که البومهای اولیه این گروه با 3 البوم اول متالیکا به هیچ وجه قابل مقایسه نیست. (از نظر تکنیک)
    اما بعدها پیشرفت هایی در این زمینه کسب کردند.
    اسلایر ثرش متال را به حدی به دث متال نزدیک کرده است که گاها تفاوت آن را به دث متوجه نمیشویم در حالی که متالیکا ثرش را به خیلی از سبک های دیگر نزدیک کرده است، اما درون مایه آنها به هوی نزدیک تر بوده است. (چون متالیکا از خیلی از گروهها تاثیر گرفته است تا متالیکا شده)

نام آلبومها:

Show No Mercy
    1983

Haunting The Chapel
    1984

Hell Awaits
    1985

Reign In Blood
    1986

South Of Heaven
    1988

Seasons In The Abyss
    1990

Divine Intervention
    1994

Diabolus In Musica
    1998

God Hates Us All
    2001

Christ Illusion
    2006

در میان آلبومها البوم سال 1990 مشهور ترین اثار اسلایر را در خود جای داده است.
    البته اسلایر در سال 96 یک اثر کاور هم اجرا کرده است که چند اثر در این آلبوم متعلق به خودش است. آن هم اثر جاودانیست.
    به نام :Undisputed Attitude

نکته جالب و قابل توجه این گروه این است که از ابتدای سال 83 تا حالا 2008 هیچ تغییری در گروه صورت نپذیرفته است و اعضا همان چهار نفری هستند که 25 سال پیش گرد هم آمده بودند.

8. 5 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

پیش فرض بیوگرافی مختصر

TestamenT

تستامنت نام یک گروه ثرش متال آمریکایی است که در سال 1987 اولین آلبوم خود را منتشر کرده است.

Chuck Billy خواننده و آهنگ ساز گروه این گروه را بنا کرده است و پیش از آن در یک گروه کوچک محلی مشغول فعالیت بوده است که نام آن را نیافتم.
    Eric Peterson هم اکنون گیتاریست گروه است.
    Alex Skolnick نیز مسئولیت گیتار ریتم را برعهده دارد.
    Greg Christian بیسیست گروه است و Paul Bostaph که پیش از این در چند گروه مطرح مانند اسلایر و اگزدوس فعالیت داشته است وظیفه درام نوازی را برعهده دارد.

اعضای پیشین گروه عبارتند از:
    Glen Alvelais گیتار
    James Murphy بیس (که پیش از این در گروه Death هم دیده شده بود)
    Derek Ramirez بیس
    Steve DiGiorgio بیس (که پیش از این در گروههای Death. iced erath و چند گروه مطرح دیگر مانند کنترل داموند دیده شده بود)
    Louie Clemente درام
    John Tempesta درام (که در گروه راب زانبی فعالیت میکرد)
    John Dett درام
    Gene Hoglan دارم که پیش از این در گروههای مانند دارک انجل، دث، اولد من چایلد و چند گروه مطرح دیگر فعالیت میکرد
    Dave Lombardo دارم که در اسلایر هم بود.
    و در نهایت Nick Barker یکی از بهترین درامر ها که در گروههای مانند کردل آف فیلث، دیمو برگیر و اولد من چایلدز فعالیت میکرد.

(جالب است که بهترین بیسیست ها و دارمرهای سبک های دث متال و بلک متال در این گروه دیده شده اند)

آلبومهای گروه:

The Legacy
    The New Order
    Practice What You Preach
    Souls Of Black
    The Ritual
    Return To The Apocalyptic City
    Low
    Demonic
    Signs Of Chaos
    The Gathering
    First Strike Still Deadly
    و
    The Formation Of Damnation
    به سال 2008

--- توضیح درباره جایگاه گروه:
    تستامنت با اینکه گروه خیلی قدیمی نیست اما به زودی توانست از جایگاه بالایی برخوردار شود و نام این گروه را خیلی وقتها در کنار گروههای مانند متالیکا، انتراکس و اور کیل مشاهده کرده ایم.
    جالب است که دث انجل به عنوان گروه مستر این گروه برگزیده شده است.
    تستامنت نیز یک ثرش خشن را پیگیری میکند و کمتر دست به نوع آوری زده است. اما سبک موسیقی خود را مانند اسلایر حفظ کرده است.
    تستامنت از گروههای به حساب می آید که در نگهداری ثرش متال (سنتی و اصیل) تلاش های بسیاری کرده است.
    نکته جالب در مورد خواننده این گروه این است که به سبک خوانندگان هوی و هارد راک میخواند و خیلی ثرش خوان نیست. (حتی از نظر نوع ظاهر به آنها شبیه تر است)
    همچنین ته صدایش بیشتر شبیه انگلیسی هاست و کمتر به گروههای آمریکایی ثرش شباهت دارد.
    مضامین شعری تستامنت کمتر مانند مگادث به سیاست نزدیک میشود و نوعی درون گرایانه است.
    با اینکه افراد بسیار بزرگی در این گروه آمدند و رفتند اما تستامنت هیچ گاه نتوانست جایگاه خود را در مقابل مخاطب عام مانند مگادث و متالیکا و اسلایر به دست آورد.

10. 5 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

پیش فرض بیوگرافی مختصر

AnthraX

آنتراکس از آمریکا
    سبک: ثرش متال
    شروع فعالیت: 1984
    شروع کارهای انتراکس با الهام گیری از موسیقی متالیکا آغاز شد و در سالهای بعد تاثیراتی از گروههای مانند megadeth و slayer پذیرفت. در واقع اکثر گروههای ثرش متال بعد از متالیکا از یکدیگر الهاماتی گرفته اند که خودشان در آن باب توضیح داده اند. بسیاری از گروههای دیگر ثرش متال هم تحت تاثیر آنتراکس شروع به کار کردند، چون جزء گروههای مستر و اصلی سبک ثرش متال بود.
    جالب است بدانید آنتراکس جزء 5 گروه اول تاثیر گذار در سبک ثرش متال بوده است و جزء ده گروه اولی به حساب می آید که آغازگر این سبک بوده اند. (بعد از متالیکا و جنبش ثرش متالیش)

اعضای گروه:
    Dan Nelson خواننده
    Rob Caggiano گیتاریست
    Scott Ian گیتاریست
    Frank Bello بیس
    Charlie Benante درام

اعضای قبلی گروه:
    John Bush خواننده قبلی گروه که در سال 83 گروه Armored Saint را برقرار کرد و حالا هم در همان گروه فعالیت میکند.
    Neil Turbin خواننده
    Joey Belladonna خواننده
    Dan Spitz گیتار
    Danny Lilker بیس

آلبومهای گروه:
    Fistful Of Metal
    1984

Armed And Dangerous
    1985

Spreading The Disease
    1985

Among The Living
    1987

(EP) I'm The Man
    1987

State Of Euphoria
    1988

Persistence Of Time
    1990

Attack Of The Killer B's
    1991

Sound Of White Noise
    1993

Stomp 442
    1995

Return Of The Killer A's (compilation)
    1999

Volume 8 -- The Threat Is Real
    1999

Madhouse: The Very Best Of Anthrax (compilation)
    2001

We've Come For You All
    2003

Music Of Mass Destruction
    2004

The Greater Of Two Evils
    2004

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

12. 6 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

cliff_bortun آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18767
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    28
    215 بار تشکر شده در 75 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    15

درود بر علي عزيز ! از آشنايي قبلي كه باهات داشتم از سايتهاي ديگه ميدونم اطلاعات بسيار خوبي داري مخصوصا در مورد بند هاي ايروني ! ‌ نظر منم بخواي بزني تو بندهاي ايروني بعد معرفي ابرقدرتها خيلي خوبه !
    اميدوارم از اطلاعات ارزنده ات هم من هم دوستان در كنار تبادل استفاده كنيم ! تا باشه اسم شيطان پرستها رو كسي مياره نگه متاليكا ريشه اصليش بود !!! (رجوع شود به همشهري جوان - گروههاي شيطان پرستان)

موفق باشين و فلزي !

14. 6 کاربر برای این پست از cliff_bortun تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط cliff_bortun [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود بر علي عزيز ! از آشنايي قبلي كه باهات داشتم از سايتهاي ديگه ميدونم اطلاعات بسيار خوبي داري مخصوصا در مورد بند هاي ايروني ! ‌ نظر منم بخواي بزني تو بندهاي ايروني بعد معرفي ابرقدرتها خيلي خوبه !
    اميدوارم از اطلاعات ارزنده ات هم من هم دوستان در كنار تبادل استفاده كنيم ! تا باشه اسم شيطان پرستها رو كسي مياره نگه متاليكا ريشه اصليش بود !!! (رجوع شود به همشهري جوان - گروههاي شيطان پرستان)

موفق باشين و فلزي !
    درود.
    اتفاقا اطلاعات من راجب بند های ایرانی خیلی کمه و تقریبا به جز صفیر عرش و فرشید اعرابی نمیتونم راجب شخص خاص دیگه ای نظر بدم. (مگر راک ها مانند اوهام و رضا یزدانی و خاک و ...)
    به هر حال به صورت مختصر از فرشید اعرابی در جایی دیگر (در همین سایت) مطالبی نوشته ام که قسمتی از آن را در اینجا قرار میدهم. هرچند این مطالب خاص نیست و تقریبا یک آشنایی و زمینه سازی برای مخاطب ناآشناست، نه چون شما که ایشان را میشناسید.

فرشید اعرابی:

بیشک بزرگترین و بهترین آلبوم متال ایرانی توسط آقای اعرابی ساخته و اجرا شده است. صدای ساف و رسا . تکنیک های آهنگ سازی و نوازندگی و انتخاب مناسب اشعار از مشخصات بارز آلبوم „پنهان” فرشید اعرابی است.
    فرشید اعرابی که پیش از این به ساخت موسیقی فیلم میپرداخت بعد از سالها انتظار بالاخره در سال 1382 آلبوم پنهان را وارد بازر نمود (با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) و الحق معرکه ای بود وصف ناشدنی.

آلبوم دوم فرشید اعرابی در نمیه دوم سال 87 وارد بازار شد. نام این آلبوم „سکوت راوی” بود.
    (در مورد این آلبوم در پست بعد توضیح خواهم داد)

فرشید اعرابی یکی از آهنگ سازان پخته و الحق متفکر آن هم با اعتقادات شیعی (عرفانی) هستند که بنده فکر میکنم بی اشتباه ترین آهنگ ساز راک و متال در ایران هستند.
    همچنین ساخت آهنگ ... نوازدگی تمام سازها ... خوانندگی و تنظیم آهنگ ها در این آلبوم به عهده خودشان بوده است.
    کلیه آهنگ ها بار ملودیک دارند و بر عکس برخی از گروهها که به ریتم اکتفا می کنند ایشان با دقت و ظرافت توانسته اند موسیقی و شعر را به درستی با هم در آمیزند بگونه ای که در صدایشان اختلالی وارد نشود و اشعار و وازه ها را به راحتی بتوانیم تشخیص دهیم. (اکثر گروههای راک و متال به علت ناهماهنگ بودن این موسیقی با زبان فارسی کلمات را ناواضح تلفط میکنند و مخاطبی که شعر را نمیشاسد ممکن است در تشخیص دچار مشکل شود اما در مورد آلبوم „پنهان” چنین نکته ای صادق نیست)
    در فرصت مناسبی سعی میکنیم آهنگ های این آلبوم را تک تک بررسی کنیم.

آلبوم پنهان:
    1- داد ز بي داد (شاعر عباس روشن زاده)
    2- كافران (شاعر مولانا)
    3- پنهان (شاعر مولانا)
    4- خزان قصه ها (شاعر عباس روشن زاده)
    5- خط آخر (شاعرمحمود استاد محمد)
    6- افسانه شو (شاعر مولانا)
    7- رقص بهار (شاعر عباس روشن زاده)
    8- قفل بي نشون (شاعرمحمود استاد محمد)
    9- تبار من (شاعرعباس روشن زاده)
    10- مولا علي (بی کلام)

فرشید اعرابی
    سکوت راوی

1. شهر خالی
    2. ساعت
    3. روزهای پر بهانه
    4. تنهایی
    5. تندیس ایثار
    6. صفر و یک
    7. پرواز بی خطر

بعد از مدتها انتظار آلبوم دوم فرشید اعرابی با نام سکوت راوی در انتهای سال 87 منتشر شد.
    این اثر نیز مانند آلبوم پنهان یکی از شاهکارهای استاد است و یکی از پایه های موسیقی هوی متال ایرانی.
    تفاوت هایی میان این آلبوم و پنهان وجود دارد که به نکات بارز آن اشاره میکنم:

- در آلبوم پنهان همه سازها توسط فرشید اعرابی نواخته شده بود و دارم توسط کامپوتر ولی در این آلبوم نوازنده بیس و دارم مستقل هستند.

- صدای فرشید اعرابی در آلبوم پنهان مانند دکلمه بر موسیقی بود اما در این آلبوم از تکنیک های خوانندگی بهره برده است.

- آلبوم قبلی با صدای مید و تیز تنظیم شده بود اما این آلبوم تنظیم قوی تر و تو پر تری همراه با بیس بیشتر ترجیه داده است.

- معنی اشعار در آلبوم قبلی روشن و مثبت بود (اکثر شعرها اشعار مولانا بودند) اما در این آلبوم تاریکی و غم و اندوهی وجود دارد که مطابق با معیارهای شعری موسیقی متال جهانی است و تناقضی با آنها ندارد. (در ژانر شعری متالری سروده شده است)
    در واقع اشعار این آلبوم اعتراضی است اما نه به مسائل روزمره، به مسائل مهم و درونی و گاها فلسفی.

- آلبوم پنهان با سرعت بیشتری طراحی شده بود و در این آلبوم شاهد کاهش سرعت ریتم ها و آهنگ ها هستیم.
    در واقع آلبوم پنهان یک آلبوم ریتمیک بود در حالی که این آلبوم اینطور نیست. البته این امر موجب کاسته شدن جاذبه این آلبوم نشده است. (ممکن است مانند پنهان جاودان نشود)
    البته در مورد سولوها تفاوتی با آلبوم پنهان دارد. سولوهای آلبوم پنهان با اینکه بسیار سرعتی و تکنیکی هستند اما خیلی احساسی نیستند و نوعی بی ارتباط با ریتم آهنگ هستند اما در این آلبوم سعی شده است سولوها احساسی تر نواخته شوند و موفق هم بوده است.

طرح روی جلد آلبوم یک صورت یک مجسمه است که زیر چشمان و دهانش مومیایی شده است.
    همچنین این آلبوم با قیمت 4000 تومان به بازار آمده است که از آلبومهای مشابه کمی گران تر است اما دفترچه cd آن شامل چند صفحه است.

در تاریخ 20 آبان سال 1389 اولین کنسرت استاد در سالن اریکه ایرانیان تهران (شهرک غرب) اجرا شد. در دو سانس پشت سر هم.
    شاید این اولین کنسرت رسمی موسیقی متال در ایران باشد که با مجوز از سوی وزارت ارشاد برگذار شده باشد.
    کنسرت بهتر از آنی بود که مردم انتظارش را میکشیدند. بسیاری از قطعات با تغییراتی مواجه بودند که باعث زیباتر شدن آهنگ در گوش مخاطب میشد. اجرا بسیار دقیق بود و هیچ اشتباهی در حین اجرا از سوی نوازندگان و استاد (در خوانندگی) مشاهده نشد.
    همین مسئله نشان دهنده تسلط ایشان بر ساز است و تاییدی بر نوازندگی و صدای خوب ایشان. (شاید در این کنسرت مردم بیشتر با مرام خاکی استاد آشنا شدند و اخلاق مداری وی بر مردم هویدا گشت)
    افکت های مورد استفاده در کنسرت نیز تفاوتی با افکت های استدیویی داشت که جذابیت کنسرت را دو چندان کرده بود.

از دیگر نوازندگان این کنسرت فرزاد فخرالدینی پسر فرهاد فخر دینی به عنوان نوازنده گیتار الکتریک بود. (با ساز گیبسون) که بسیار دقیق و زیبا اجرا کردند.
    بیس و درام این کار هم بسیار ارزشمند بود و با دقت فراوانی در حین کنسرت اجرا میشد.
    فکر میکنم فعالیت درام هم بیش از آلبوم به چشم می آمد (مطمئن نیستم) ، اما صدای ساز بیس در این کنسرت با ولم بیشتری نسبت به آلبوم های ارائه شده پخش میشد.

ایشان از سال 68 به صورت رسمی وارد کارهای موسیقیایی شدند و در زمینه موسیقی راک پیش از این با گروه فاریاب همکاری میکردند.
    با اینکه استاد در ساخت موسیقی فیلم و کارهای شخصی خود (مانند پرورش شاگرد و آموزش گیتار) در سالهای گذشته بودند و آلبوم متالی ارائه نکردند اما همیشه به فکر ساخت یک آلبوم متال مستقل با زبان فارسی میگشتند و این امکان در زمان پیشتر وجود نداشت و به محض فراهم شدن مجوز دست به ابتکار زدند.
    در واقع این کار در اوج پختگی استاد صورت پذیرفت و با علم فراوان به ساخت آثار پرداختند. از همین رو اولین آلبومشان با موفقیت قابل توجهی رو به رو شد.

لازم به ذکر است که فرشید اعرابی خود را برای آلبوم سوم آماده کرده است و ظاهرا عمده کار آن هم به پایان رسیده است اما با ین پرسه مجوز و دردسرهایش در ایران و مخصوصا محدودیت هایی که برای موسیقی دانان سبک راک وجود دارد احتمالا به این زودی ها شاهد این آلبوم نخواهیم بود.
    بی شک استاد اعرابی دارای پتانسیل بالایی برای آهنگ سازی و نوازندگی هستند و از نظر صدا یکی ابهترین خوانندگان این مرز و بوم به حساب می آیند.
    شناخت دقیق سبک های متال و آشنایی با گروههای بزرگ متال نیز از خصوصیات این هنرمند گرانمایه است که در شکل گیری شخصیت موسیقیایی وی بسیار بارز و آشکار است.
    عباس روشن زاده یکی از شاگردان فرشید اعرابی بوده است که بیشتر اشعار وی را هم سروده است و هم اکنون با فرشید اعرابی همکاری میکند. همچنین وی نوازندگی را در محضر استاد فرا گرفته است.

در سال اخیر متاسفانه مشکلات جدی را نظام برای استاد پیش آورده است، تابدانجا که در برنامه تلویزیونی با نام „شوک” ستاره 8 پر شیعی فرشید اعرابی را به عنوان ستاره شیطان پرستی و از نماد های آن معرفی کردند و احتمالا عوام الناس هم چنین تصوری را قالب ذهن خویش ساختند.
    همچنین سایت استاد توسط این نظام مسدود شده است، این در حالی است که فرشید اعرابی هیچ کار بدون مجوزی از خود ارائه نداده است و حتی بعد از مسدود شدن سایتش به صورت رسمی کنسرت برگذار کرده است.
    به هر حال مردانگی این شخص از آنجا مشخص که بعد از این همه آزار و اذیت با جدیت کار خود را دنبال میکند و در رسیدن به هدف خود (که جز بالابردن فرهنگ و عزت ایرانی و موسیقی نیست) از هیچ زحمتی دریغ نمیکند.

16. 6 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

متن اشعار آلبوم „پنهان”:

داد ز بیداد:
    قلندران رهگذر از اين زمانه داد داد
    به جرم شعر و شاعري دمي ست رفته ام ز ياد
    قصه پر غصه دل زود گذشت و سر رسيد
    بي سر و بي پا دل من بس كه به پاي سر دويد
    در عطش شعله شدن سوختم و دم نزدم
    دودم و خاكستريم شعله بر عالم نزدم
    هر چه نوشتم به ورق مرثيه هاي خاك بود
    سوي زمين و آسمان زمزمه هاي پاك بود
    راه سياه خانه را هيچ ستاره اي نيست
    بغض ترانه هاي من كهنه شد اما نشكست
    واژه به واژه خط به خط از شب و اشك گفته ام
    شب به ستاره ها رسيد در دل اشك خفته ام

ای کافران:
    ای عاشقان ای عاشقان من خاک را گوهر کنم
    ای مطربان ای مطربان دف شما پر زر کنم
    ای تشنگان ای تشنگان امروز سقایی کنم
    این خاکدان خشک را جنت کنم کوثر کنم
    تو نطفه بودی خون شدی
    وانگه چنین موزون شدی
    سوی من آی ای آدم آذینت نیکوتر کنم
    من غصه را شادی کنم وان راه را هادی کنم
    من گرگ را یوسف کنم من زهر را شکر کنم
    ای کافران ای کافران قفل شما را وا کنم
    زیرا که مطلق حاکمم مومن کنم کافر کنم
    ای بیکسان ای بیکسان جاء الفرج جاء الفرج
    هر خسته ی غم دیده را سلطان کنم سنجر کنم
    ای کیمیا ای کیمیا در من نگر زیرا که من
    صد دیر را مسجد کنم صد راه را منبر کنم
    تو نطفه بودی خون شدی
    وانگه چنین موزون شدی
    سوی من آی ای آدم آذینت نیکوتر کنم
    من غصه را شادی کنم وان راه را هادی کنم
    من گرگ را یوسف کنم من زهر را شکر کنم
    ای کافران ای کافران قفل شما را وا کنم
    زیرا که مطلق ها که من مومن کنم کافر کنم

افسانه شو:
    حيلت رها کن عاشقا ديوانه شو ديوانه شو
    و اندر دل آتش درآ پروانه شو پروانه شو
    هم خويش را بيگانه کن هم خانه را ويرانه کن
    وآنگه بيا با عاشقان هم خانه شو هم خانه شو
    بايد که جمله جان شوي تا لايق جانان شوي
    گر سوي مستان ميشوي مستانه شو مستانه شو
    بايد جمله جان شوي تا لايق جانان شوي
    چون جان تو شد در هوا ز افسانه شيرين ما
    فاني شو و چون عاشقان افسانه شو افسانه شو
    تو ليله القبري برو تا ليله القدري شوي
    چون قدر مر ارواح را کاشانه شو کاشانه شو
    قفلي بود ميل و هوا بنهاده بر دل هاي ما
    مفتاح شو، مفتاح را دندانه شو دندانه شو
    بنواخت نور مصطفي آن استن حنانه را
    کمتر ز چوبي نيستي حنانه شو حنانه شو
    حيلت رها کن عاشقا ديوانه شو ديوانه شو
    و اندر دل آتش درآ پروانه شو پروانه شو
    هم خويش را بيگانه کن هم خانه را ويرانه کن
    وآنگه بيا با عاشقان هم خانه شو هم خانه شو

پنهان:
    اینجا کسی است پنهان
    دامان من گرفته
    خود را سپس کشیده
    پیشان من گرفته
    اینجا کسی است پنهان
    چون جان و خوشتر از جان
    باغی به من نموده
    ایوان من گرفته
    اینجا کسی است پنهان
    همچون خیال در دل
    اما فروغ رویش ارکان من گرفته
    اینجا کسی است پنهان...
    اینجا کسی است پنهان
    مانند قند در نی
    شیرین شکر فروشی دکان من گرفته
    جادو و چشم بندی ،چشم کسش نبیند
    سوداگری است موزون ،میزان من گرفته
    چون گلشکر من و او در همدگر سرشته
    من خوی او گرفته ،او آن من گرفته
    اینجا کسی است پنهان...
    گوید ز گریه بگذر
    زان سوی گریه بنگر
    عشاق روح گشته ،ریحان من گرفته
    یاران دلشکسته ،بر صدر دل نشسته
    مستان و می پرستان میدان من گرفته
    ینجا کسی است پنهان ،دامان من گرفته
    خود را سپس کشیده ،پیشان من گرفته
    اینجا کسی است پنهان ،چون جان و خوشتر از جان
    باغی به من نموده ،ایوان من گرفته
    اینجا کسی است پنهان...

تبار من:
    من از غروب خسته ام من از چراغ مردگي
    از اين ستاره كشتن و رواج سرسپردگي
    بر آسمان نظاره كن حادثه ايست در كمين
    چگونه بركنم من اين غبار از دل غمين
    چه ظلمتي گرفته اين شب بهار مرده را
    تو بي بهانه مي بري بهار نورسيده را
    شب از ستاره ها تهي من به اميد روشني
    چه بي صدا نشسته ام به انتظار روزني
    صداي خسته اي مرا به اوج مي كشاندم
    به چلچراغ روشن ترانه مي نشاندم
    من از نژاد نور و از تبار روشناييم
    من آخرين مسافر ديار آشناييم
    به صبح رفتنم نگر چه شادمانه مي روم
    پي ستاره اي شدن چه مومنانه مي روم
    من از غروب خسته ام خسته ام خسته ام

خزان قصه ها:
    چرا به سر نمي شود خزان قصه هاي من
    چرا نمي رسد به گوش طنين نعره هاي من
    رها نمي كند مرا اين تن خاكي حقير
    رسيده ام به انتها مرا تو از تنم بگير
    چه سرنوشت مبهمي نوشته شد براي من
    نمي رسد به داد دل گريه هاي هاي من
    بيا بيا عطش شكن بيا بيا كه تشنه ام
    بيا هنوز ياد آن سينه ريش و دشنه ام
    مرا به خلوتي رسان ترانه اي ساز كن
    اين شب بي ستاره را تا سحر آغاز كن
    مرا بخوان اميد جان كه در سكوت خوانده ام
    گوشه نشين غربتم در انتظار مانده ام
    كجاي اين دربه دري به شور و حال مي رسم
    پرسه زنان و بي اميد من به زوال مي رسم
    بیا بیا عطش شکن، بیا بیا که تشنه ام
    بیا هنوز یاد آن سنه ریش و دشنه ام

رقص بهار:
    از اين خزان رسيده باد شبانه كوچ مي كنم
    به يك اشاره هر چه را كه مانده پوچ مي كنم
    بسان عابران مست پر از ترانه مي شوم
    حماسه ساز رويش سبز جوانه مي شوم
    رقص بهار مي كنم به باغ غنچه هاي شاد
    سپرده ام پيكر خود به تازيانه هاي باد
    اون همه انتظار را گور به گور مي كنم
    از دل راه كوره ها ساده عبور مي كنم
    نغمه ناشنيده اين شبانه بوده ام
    عارف محنت زده گوشه خانه بوده ام
    زورق تشنگي من گر چه به جايي نرسيد
    در تن من جاي عطش روح صبورانه دميد

متن اشعار آلبوم سکوت راوی:
    اشعار آلبوم:

شعر خالی
    انگار کن که در شهر، دیگر کسی نمانده
    انگار عابری باز آواز شب نخوانده
    بر سنگ فرش کوچه، برگی نشسته بی جان
    گویی امید رفته از دست های لرزان
    مهتاب آرمیده بر قاب خالی شب
    از این سکوت انگار جانش رسیده بر لب
    پاییز غنچه ها را بر دوش خسته می برد
    در آسمان دوباره، بنگر ستاره ای مرد
    در شهر خالی ما دیوارها خمیده
    صدها درخت بی سر در کوچه قد کشیده
    یک مرد در سیاهی، در اوج بی صدایی
    بر پشت بال پرواز، دنبال روشنایی
    دیوانه وار میرفت، خنداان به سوی خورشید
    از آسمان تاریک، گویی ستاره میچید
    میرفت و دستهایش خشکیده بود و خالی
    لمس سپیده افسوس، یک صفحه خیالی
    دیوانه وار میرفت، خندان به سوی خورشید
    از آسمان تاریک، گویی ستاره میچید.

ساعت

ساعت کهنه
    روی دیوار
    خسته خسته از زمان
    زیر لب میگه با کنایه
    رو به پایان این جهان

این همه روز و این همه شب
    میگذرن مثل برق و باد
    روی ساعت ها گرد پیری
    تو گلوشون نیست یک فریاد

ساعتا خسته از شب و روز
    دست و پا بسته روی دیوار
    شوق رفتن نیست تو دلاشون
    گیچ و سرخورده از این تکرار

تیک تیک ساعت صبح و روز
    کند و تکراری بی صدا
    انتظار تلخ تا همیشه
    توی دلای آدما

ساعتا خسته از شب و روز
    دست و پا بسته روی دیوار
    شوق رفتن نیست تو دلاشون
    گیج و سر خورده از این تکرار

روزای پر بهانه

توی تاریکی یه کسی تنهاست
    چشماشو بسته به امید خواب
    اما اون خواب نیست، اون تو رویاست
    اون لب مرز دوزخ و دنیاست

لحظه لحظه رفت تا رسید آخر
    امشب هم سر شد اما باز فردا

صدای جغد شومه ترنم ترانه
    همش تکراره تکرار، روزهای بربهانه

غروب دلگیر باز رسید از راه
    بوف کور غم، رو نوک دیوار
    اما این غصه، آخرش پیداست
    مثل یک حسه، خسته از تکرار
    لحظه لحظه رفت، تا رسید آخر
    اما باز فردا ؟!!

توی تاریکی، یک کسی تنهاست
    چشماشو بسته، به امید خواب
    اما اون خواب نیست، اون توی رویاست
    اون لب مرز، دوزخ و دنیاست
    لحظه لحظه رفت، تا رسید آخر
    اما باز فردا؟!!

صدای جغد شومه ترنم ترانه
    همش تکرار تکرار، روزای پر بهانه

تنهایی

دلم از خصه گرفته
    خنده مرده روی لب هام
    نمیدونم چرا دیگه
    نداره پایونی غمهام؟

نمیدونم چرا بختم مثل شب تار و سیاهه
    ماندن از بی همزبونی میدونم این هم یک راهه

از همون روزهای اول که گذاشتن پا تو دنیا
    ندیدم یارو و رفیقی هم دم این دل تنها

لحظه لحظه های عمرم، پر حسرت و اندوه
    غم تو قلب نازک من، شده محکم مثل یک کوه

من و بی پناهی شب، به گمونم خونه زادیم
    توی کوچه های غربت، ما اسیر دست بادیم

صفر و یک

صفر و یک
    نشون این قرن یخین
    صفر و یک
    پرچم فتح این زمین
    فتح پنهان تبار قصه ها
    قصه ها ای قصه های نازنین
    صفر و یک
    مرگ فضیلت
    صفر و یک
    حراج حرمت
    صفر و یک
    پرچم فتحه
    فتح دل به دست غربت
    صفر و یک
    مار تو آستین
    مار خوش نقش کج آئین
    صفر و یک
    سرود نسیان
    باور شکست انسان

صفر و یک
    مرگ فضیلت
    صفر و یک
    حراج حرمت
    صفر و یک
    پرچم فتحه
    فتح دل به دست غربت

صدای شیشه فرهاد روی سنگ بیستون
    صفر و یک گفته نخون
    چهچه یه مرغ عاشق توی این دشت جنون
    صفر و یک گفته نخون
    صفر و یک
    انکار عشق و عاطفه
    صفر و یک
    سکوت سرد رابطه
    صفر و یک
    فرمان مرگ ریشه ها
    نفس آخر شیر بیشه ها

پرواز بی خطر
    دمو اول سایت

سایه خسته
    پیش رومه مثل هر روز
    توی چشماش غم نشسته، مثل هر روز
    باز دوباره تکیه داده به تن من
    بی پناه و دل شکسته مثل هر روز

پرواز از این حصار، رقص یک سراب
    رویای زندگی، مثل یک حباب

هم سفر با من تو عبور از روز و شب ها
    لحظه لحظه تو سپیدی تو سیاهی
    هرجا میرم پا به پامه تا ته راه
    تو سکوت جاده های بی پناهی

آزاد اما اسیر
    تلخ و بی صدا
    پرواز بی خطر
    مثل یک رویا

18. 7 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

پیش فرض آخرین فعالیت ها: AlimetallicA

درود.
    از خداوند که پنهان نیست، از شما چه پنهان بنده از 11 سال پیش که وارند نت شدم تحقیقات بسیاری را در زمینه موسیقی متال آغاز کردم و هم اکنون هم ادامه دارد. در این راستا به سایت اکثر باندها در این چند سال سرزده ام و مطالب مفیدی را در باب آنها جمع آوری کردم. چند سال پیش تصمیم گرفتم این مطالب را ساماندهی کنم و به صورت کتابی منتشر کنم، اما بعد از تغییر سیستم ارشادی کشور برای مجوز به این نتیجه رسیدم که آن را در سایت شخصی خودم قرار دهم. اما باز هم دیدم شاید آنجا از دید عموم دور باشد و این مطالب شهید شود، از این جهت اینها را به این مکان منتقل میکنم.

در دو تاپیک:

البته این تاپیک ها هنوز کامل نشده اند و راه درازی تا پایان اتمام آنها مانده است.
    زیرا بنده برای به روز شدن این اطلاعات به تمامی سایت های ذکر شده از باندها سر میزنم و مطلب را به صورت بروز تقدیم مخاطبین میکنم که بی شک این کار ساعت ها وقت از بنده خواهد گرفت، از این رو پرسه سامان دهی احتمالا هرچند وقت یکبار صورت میپذیرد.
    امیدوارم مورد توجه کسانی که در مورد موسیقی متال تحقیق اساسی و جامع و آماری انجام میدهند قرار گیرد.

20. 6 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

rumour آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    15529
    میانگین پست در روز
    0.24
    تشکر از پست
    2,578
    3,406 بار تشکر شده در 1,155 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

با تشکر فراوان
    علی جان اگر میشه مقالات در بخش مقالات ارسال کن و در صورت تمایل خودتون بعد از تایید مقالات لینک اونارو قرار بده.
    ممنون
    برای ارسال به بخش مقالات برو و بعد در اونجا ارسال نوشته که بزن و ... بقیش راحته
    You tell me what is certain***But I'll tell you what is true
    You tell me that is honesty***When all around is death and cruelly

22. 3 کاربر برای این پست از rumour تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

راستش این مطلب خیلی حالت مقاله نداره.
    بیشتر حالت همون دایرت العمارف رو داره.
    در واقع باید اصلا سایت بشه برای اینکه بشه سرچ کرد و اطلاعات به دست آورد. (اما من حوصله پیاده کردن چنین حجم اطلاعاتی رو روی سایت شخصی خودم ندارم که بخوام از کسی بخوام این کارو برام بکنه)
    شاید اینجا باشه از این جهت مفید باشه که مخاطب بتونه سوالاتش رو هم بپرسه.
    تابحال به قسمت مقاله ها سر نزدم والا. دقیقا هم نمیدونم کجاست! حالا یک لینکی چیزی باشه ازش بننم چجور جاییه خوب میشه.
    (البته ظاهرا مطالب تخصصی و مخصوصا آماری تو این سایت طرفدار خاصی نداره، در واقع کل مطالبی که یکم سنگین میشند و هرکسی نیمتونه توش نظری بده - من به جز شخص شما کس دیگه ای رو ندیدم که اصلا اونجا رو نگاه کرده باشه „از تنکس هایی که نزدند میشه فهمید” که یکم رغبت آدم رو برای این کارهای فوق سنگین کم میکنه، چون شاید خود شما بدونید چنین کاری چقدر وقت گیره، هر گروه اگر 30 ثانیه ای هم سایتش باز بشه و اطلاعاتش دست من بیاد مثلا 100 گروه چقدر وقت میگیره؟! حالا اینکه برخی از اینها 5 دقیقه هم بشتر وقت میگیره)

24. 6 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    42441
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    52
    56 بار تشکر شده در 18 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام بر حاج علی آقا گل.
    شناختی؟
    میبنم هنوز هم مثل قدیم تو کار نوشتن مقاله و نت گردی هستی. خسته نمیشی برادر؟
    اینجا رو شانسی پیدا کردم و بخاطر گل روی خودت ثبت نام کردم.
    ولی خودمونیم این پرژه آخری که زدی تو کارش عجب کار خفنیه، من خودم شخصا پیگیر این دو تا موضوعت هستم که شروع کردی. حتما ادامه بده.
    مشکل ما تو ایران کار اماری نداریم، چه تو رشته ما که پزشکیه، چه تو تخصص شما که موسیقیه.
    اگر بشه این کارهای اماری رو باب کرد بعدا سودش تو جیب همه میره.

26. 3 کاربر برای این پست از Dr_ali تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

سلام دکتر جون.
    خدایش این حرف رو من خودم چند روز پیش به امیر خان گفتم.
    کلا خودم با مسائل آماری خیلی حال میکنم و میدونم اگر کسی وارد مباحث آماری بشه گوشی تو خیلی از مسائل دیگه هم دستش میاد.
    خیلی دوست داشتم یکی دیگه به جز خودم ضرورت این مطلب رو یادآوری کنه. واقعا کارهای سختی رو شروع کردم اما امیدوارم انگیزه ادامه دادنش باشه.
    (پاشو بیا زیارتت کنیم)

28. 3 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

پیش فرض دو تاپیک جدید

درود.
    دو تاپیک
    جدید با نامهای:

احداث گردید.
    در تاپیک اخبار باید اخبار آلبوم منتشر شده در سال جاری را به سمع و نظر دوستان برسانید.

در تاپیک دوم بنده نظر مردم جهان را طبق آمار به سمع و نظر شما میرسانم و از سال 1970 شروع میکنم.
    همچنین شما میتوانید نظر شخصی خود را راجع به ده آلبوم برتر در سال مورد نظر (مورد بحث) در هر دوره بیان بفرمایید و در این نظر سنجی سهیم باشید.

30. 2 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

پیش فرض گیتارهای جمیز

فکر کنم خیلی ها دوست داشته باشند بدونند جیمز چه گیتارهایی داره:
    ESP James Heffild Truckster
    ESP Iron Cross Eclips
    ESP EXPLORER -
    distressed black finish with white pickguard
    ESP EXPLORER - silver diamond plate
    ESP EXPLORER - black diamond plate
    ESP EXPLORER - Papa Het
    ESP EXPLORER - black diamond plate with deer antler inlay
    ESP FLYING V - white finish (replica of his old Flying-V copy)
    ESP LTD - The Grynch
    GIBSON EXPLORER -
    silverburst with white pickguard
    GIBSON EXPLORER - Rusty – black satin with tarnished metal pickguard
    GIBSON FLYING V - sunburst
    GIBSON FLYING V - silverburst
    GIBSON FLYING V - white, chrome pickups
    GIBSON LES PAUL - Custom- 70's era Les Paul with distressed black finish, gold stripe and gold iron cross on body; referred to as „Uncle Milty” and was the inspiration for his ESP Iron Cross signature model
    GIBSON LES PAUL - Custom- purple satin finish
    GIBSON LES PAUL - Custom- natural finish with drawing on body that says "Cliff Burton
    James Trussart metal Explorer
    James Trussart Steel DeVille

ادامه دارد ...

32. 5 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 15 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)