لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 9 از 9 نخستنخست ... 56789
نمایش نتایج: از 129 به 135 از 135

موضوع: شروع نواختن با ویولون

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Anna2012 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوستان
    یه سوال خیلی مهم داشتم من میشه گفت تقریبا به ویولن ایرانی سنتی علاقه ندارم ولی سبکهای دیگه رومیپسندم... تا چند روز دیگه جلسه اول کلاسمه . بعد از ثبتنام متوجه شدم که استادم ایرانی کار میکنند. به نظرتون اگه ازشون بخام غیر ایرانی کار کنند باهام مشکلی پیش نمیاد؟؟ینی منظورم اینه که یه استاد ،یه ویولنیست همه سبکهارو بخوبی بلده ؟؟؟واینکه اگه میشه بگید مدت زمان یک جلسه موسیقی چقدره حدودا؟؟؟و هزینش؟؟؟؟؟
    سلام دوست عزیز.
    سبک سنتی ایرانی یا به بیان بهتر سبک کلاسیک ایرانی، یه مقدار سنگینه. کلا سبک های کلاسیک سنگین هستن. (کلاسیک غربی هم همینطوره) یعنی آدم به هر میزان که درکشون کنه میتونه از این سبک ها لذت ببره. بنابراین هیچ آدمی نمیتونه همون اول بگه که من سبک کلاسیک دوست دارم یا ایرانی، نیاز به تحقیق داره (حداقل 5-6 ماه باید هم در مورد سبک ها تحقیق کنید و هم به موسیقی های مختلف گوش بدین)
    من هم دقیقا همین اتفاق واسم افتاد. عاشق سبک کلاسیک بودم (و هستم) وقتی ثبت نام کردم (3ماهه ثبت نام کردم) متوجه شدم که استاد فقط ایرانی کار میکنن. البته اینو بگم که در اوایل کار (حدودا 1 سال اول) زیاد تفاوتی نمیکنه که کلاسیک کار کنید یا ایرانی. (همون اصول اولیه ی کلاسیک تدریس میشه) خلاصه من توی همون 3 ماه اول با توجه به اینکه استادم هر جلسه یه قطعه ی زیبا اجرا میکرد یه کمی به موسیقی ایرانی علاقه مند شدم، بعد ها هم اتفاقات دیگه ای افتاد و باعث شد که من عاشق سبک کلاسیک ایرانی شدم (همون سبک سنتی)
    مهم اینه که استاد اصول اولیه رو درست تدریس کنه و شما هم خوب تمرین کنید. (بعد از تقریبا یک سال میشه سبک رو تغییر داد) بستگی به استادتون داره، بعضی از استادا فقط کلاسیک کار میکنن و بعضی ها فقط سنتی (بعضی ها هم هردو) اما همونطور که گفتم چندماه اول که مربوط به اصول اولیه ی آرشه کشی و انگشت گذاریه سبک ها تفاوت اساسی ندارن. (البته کتاب ها یه مقدار فرق میکنن با هم ولی هر کتابی اگه درست تدریس بشه، مفیده)
    هر جلسه حدودا نیم ساعت الی 40 دقیقه است. البته همه جا یکسان نیست ولی معمولا همین مقداره.
    قیمت ها هم متفاوته. از جلسه ای 10 -12 تومن (و کمتر) هست تا جلسه ای 37-38 تومن و بیشتر. البته بستگی به استاد و آموزشگاه و ... داره. در حال حاضر جلسه ای 15 الی 17 تومن (و یه کم بیشتر) در شهر تهران (شمال شهر) با یه استاد خوب، نسبتا معقول و مقرون به صرفه است.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Anna2012 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    واینکه حس میکنم روی دست چپم(باتوجه به اینکه راست دستم) زیاد تسلط ندارم به نظرتون با تمرین خوب میشه ؟
    راهنمایی لطفا ...
    پیشاپیش ممنون...
    خب تسلط نداشتن روی دست چپ برای افراد راست دست طبیعیه. حتما با تمرین درست میشه... در یادگیری ویلن 3تا اصل اساسی داریم : اول- عشق و علاقه ******* دوم - پشتکار و تلاش ******* سوم - صبر و حوصله
    هر کدوم از این اصول وجود نداشته باشه یه جای کار می لنگه...

شاد و پیروز باشید
    ویرایش توسط virtuoso : Saturday 15 June 2013 در ساعت 04:39 PM

2. 3 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    80219
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    52
    61 بار تشکر شده در 20 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 22/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

خیلی متشکرم دوست گرامی...
    امیدوارم همینطوری که شما میگید بشه... من سنتی گوش کردم البته این طور نیست که همه ی اونا رو دوست نداشته باشم ولی دست خودم نیست بعضیاش باعث میشه سرم درد بگیره!
    یه نکته دیگه که یادم اومد بپرسم اینه که آیا بهتره که هر وقت میخام تمرین کنم وساز بزنم یه موسیقی پس زمینه مث یه پیانو آروم رو پخش کنم وباهاش بزنم یا نه تکی بزنم؟؟؟(البته فک کنم اولای کار رو باید تکی بزنم... ولی بعدش چطور؟؟؟)
    امیدوارم شروع خوبی داشته باشم...
    سپاس

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

خواهش میکنم.
    اگه قرار باشه پس زمینه ای هم پخش کنید باید با قطعه ای که میزنید همخونی داشته باشه و در واقع زیرصدای همون قطعه باشه. (برای همون قطعه ساخته شده باشه)
    کتاب هایی هستن که همراهشون سی دی هست و موسیقی زیرصدا رو پخش میکنه و شما روی اون ویلن میزنید (مثل کتاب دنیای زیبای ویلن)
    ولی فعلا باید تکی بنوازید.
    من هم امیدوارم شروع خوبی داشته باشید

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    78261
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط melika1377 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    مرسی. آخه دخترداییم 5 سالشه کلیفونم رو برداشت کرد تو دهنش من سریع گرفتم اما همش نگران بودم
    بازم ممنون
    dost man kalifon havi ye ghobari e ke agar ziad ham kalifon estefade karde bashi mibini ye ghobari moghe zadan az arshe at dar miyad ke on zarat riz shode ashe va ye ja kamel to dahana kardan bedone joyidan fek nakonam on ghobar ro pakhsh kone

6. کاربران زیر از Sina_violin به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    59858
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    156
    164 بار تشکر شده در 84 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 20/0
    Given: 8/0
    میزان امتیاز
    12

مرسی . خدارو شکر چیزی نشد

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    142466
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان من تازه ویولن خریدم میخواستم ببینم چطور باید روی آرشه کلیفن کشید؟

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    20221
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    13 بار تشکر شده در 9 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    0

کلیفن کشیدن روی آرشه فقط چند تا نکته‌ی کلی داره که باید رعایت بشه، و غیر از اون تماماً بسته به نوازنده داره و اینکه نوازنده چطور راحتتر و با کنترل بیشتر میتونه کلیفن بزنه، ولی معمولا آرشه رو مثل حالت نواختن دست میگیرن و روی کلیفن میکشن.

کلیفن باید یک نواخت روی آرشه پخش بشه و تمام طول آرشه کلیفن زده بشه. حین کلیفن کشیدن نباید فشار اضافی به آرشه وارد بشه، چون این کار کمکی به سریعتر کلیفن خوردن آرشه نمیکنه و فقط در درازمدت باعث تاب برداشتن آرشه میشه (معمولا موقع کلیفن کشیدن موهای آرشه رو از حالت عادی نوازندگی شل تر میکنن که سطح تماس بیشتری بین موها و کلیفن باشه. این نکته به یه دست نشستن کلیفن روی آرشه کمک میکنه، ولی باید در نظر داشت که آرشه‌ی نو معمولا کلیفن بیشتری نیاز داره و شل کردن موها باعث میشه زمان کلیفن زدن طولانی تر بشه، پس بهتره با حوصله کلیفن زد و فشار اضافی به آرشه نداد).

اگر کلیفنِ روی آرشه کم یا زیاد باشه در هر دو حالت آرشه روی سیم راحت حرکت نمیکنه و صدای خوبی نمیده، و از اونجایی که هر آرشه بسته به موهای خودش مقدار خاص خودش کلیفن لازم داره بهتره که از کلیفنِ کم (در حدی که موهای آرشه بعد از کشیدن کلیفن یک نواخت تغییر رنگ بده) شروع بشه و بعد از چند سری کلیفن کشیدن یه بار کل طول آرشه روی سیم امتحان بشه و این حرکت تکرار بشه تا جایی که بدون فشار، آرشه روی سیم روون حرکت کنه و صدای یه دست بده. اون حد از کلیفن میشه حد مناسب اون آرشه (البته آرشه‌ی نو بیشتر کلیفن لازم داره و بعد از چند وقت کلیفن کمتری مصرف میشه، پس اگر موقع تمرین با آرشه‌‌ی نو بعد از چند دقیقه صداش تغییر کرد بهتره همون موقع دوباره کلیفن زده بشه، نه اینکه از اول کلیفن بیشتری زده بشه).

کلیفن اگر نو باشه روش یه سطح صیقلی هست که اون سطح باید از بین بره تا کلیفن راحت روی آرشه بشینه. بعضی اساتید روی کلیفنِ نو رو با یه وسیله‌ی تیز خش میندازن که راحتتر کلیفن بخوره، اما نکته اینجاست که اگه خش ها زیادی عمیق یا نوک وسیله‌ای که باهاش خش انداخته میشه زیادی باریک و تیز باشه لبه‌ی تیز خش‌ها روی کلیفن باعث آسیب رسیدن به موهای آرشه میشه و در نتیجه بعضی اساتید این کار رو توصیه نمیکنن و میگن بهتره سطح روی کلیفن رو با آرشه کشیدن از بین برد تا به یه سطح مات و یه دست رسید که بعد پودر کلیفن رو راحت روی آرشه منتقل میکنه (من خودم معمولا کلیفن نو رو اول با یه سمباده‌‎‌ی درشت خط میندازم و بعد زبری سطح اون رو با یه سمباده‌ی ریز میگیرم که هم شروع استفاده‌ش راحت و سریع بشه و هم به آرشه آسیبی نرسه).

یه نکته‌ی جانبی هم (که محدود به کلیفن کشیدن نیست) اینه که بهتره هیچوقت موهای آرشه با پوست تماس نداشته باشه، چون چربی پوست به راحتی به موهای آرشه منتقل میشه و باعث میشه کلیفن دیگه یه دست روی موها نشینه (البته این اتفاق با یکی دو بار نمیفته و در صورت تکراره).

10. کاربران زیر از aerelm به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 9 از 9 نخستنخست ... 56789

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)