لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 17 به 32 از 35

موضوع: درس هاو کتاب های رشته موسیقی چیا هستن؟؟

HamedSedighi آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    2142
    میانگین پست در روز
    0.31
    تشکر از پست
    5,230
    3,892 بار تشکر شده در 1,579 پست

شبکه های اجتماعی من

Add HamedSedighi on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 16/0
    Given: 41/1
    میزان امتیاز
    18

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط REZ [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    عرض کردم که چون سنتون رو نمیدونم پرسیدم
    خوب حالا سوال من هم این بود که چرا میخواید دیپلم بگیرید ؟
    میتونید برید یکی از دانشگاههای علمی کاربردی ثبت نام کنید و فوق دیپلم بگیرید
    درود

از آنجایی که تاپیک رو شخص دیگری ایجاد کرده و وقتی هم مطلع شدم که آموزش و پروش هم در کار است کنجکاو شدم و سوال کردم
    بواسطه اینکه من اصلا تهران نیستم و این جایی هم هستم رشته موسیقی در هیچ کدام از دانشگاه ها یش ارائه نمی شود .
    soundcloud.com/hamedsedighi

2. کاربران زیر از HamedSedighi به خاطر این پست تشکر کرده اند:

REZ

pouria.y آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    36768
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    94
    44 بار تشکر شده در 20 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلام بر همه ی دوستان من خواستم دیپلم موسیقی بگیرم ولی شنیدم که اگه کسی بخواد دیپلم بگیره باید حتما هنرستانو از اول گذرونده باشه خواستم ببینم بدون هنرستانم فقط از طریق آموزشگاه می شه دیپلم گرفت آخه من می خوام دانشگاه سراسری بعدا واسه هنرم امتحان بدم
    راستی اگه بخوایم از آموزش پرورش بگریم چجوریه منظورم اینه که فقط مواد امتحانی نوازندگیه یا چیزای دیگه هم هست؟

hamidviolon آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5498
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    203
    178 بار تشکر شده در 67 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط REZ [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست عزیز اولا که دشمن شما شرمنده باشه
    ببینید من در مورد رشته ویلن دقیقا نمی دونم ولی معمولا برای همه رشته ها به این شکل هست که کتاب خاصی وجود نداره
    دائما استاد بنا به وضعیت دانشجو قطعه و اتود انتخاب میکنه
    اساسا در ایران این مسئله خیلی جا افتاده که برای نوازندگی فلان ساز ابتدا باید فلان کتاب رو بزنی بعدش بهمان
    در صورتیکه در هیچ جای دنیا روش اصولی و منطقیش به این شکل نیست
    شما هم دست روی بد سازی گذاشتید
    اگر منظورتون ویلن کلاسیک هست متاسفانه باید بگم که در ایران به قدر انگشتان 1 دست مدرس قابل قبول برای این ساز وجود نداره دوستان زیادی دارم که در ایران از نظر نوازندگی ویلن کلاسیک در جایگاه خوبی قرار داشتند ولی وقتی برای ادامه تحصیل به خارج از ایران اومدند استاد جدید بیش از اون چیزی که تصورش رو داشته باشید به عقب برشون گردونده تا بتونه تمام ریزه کاری های از قلم افتاده رو درست کنه.
    سلام دوست خوبم.
    خوب پس نتیجه میگیریم که کلا روش آموزشی ایرانی جماعت بدر نمره گرفتن میخوره و بس . آخه رشته ی موسیقی که یک هنر خلاق است رو باید به یک سری کتاب های معرفی شده از بالا محدود کرد و نگذاشت که دانشجو حتی یک نت اضافه هم از خودش بنویسد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    آره منظورم همون ویولون کلاسیک بود که فرمودید وضعیتش تو ایران چه طوریه ...
    اقا ممنون از راهنماییهاتون فقط یک سوال اگه فوضولی نباشه شما خارج از ایران زنگی میکنید ؟؟؟؟؟ کدوم کشور ؟؟؟؟؟؟ آخه چون تو پست بالا نوشتید که„وقتی برای ادامه تحصیل به خارج از ایران اومدند” نظرم رو جلب کرد .
    بازم ممنون .
    فقط تو آغوش خودم دغدغه هاتو جا بذار ** به پای عشق من بمون هیچکسو جای من نیار

5. کاربران زیر از hamidviolon به خاطر این پست تشکر کرده اند:

REZ

REZ آواتار ها
    داور مسابقات

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    داور مسابقات
    شماره عضویت
    38053
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    338
    608 بار تشکر شده در 174 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    میزان امتیاز
    14

حمید جان مچ میگیریا
    نه عزیز دل من الان ایران زندگی میکنم ولی اون موقع اونجا بودم
    ببخشید ، نمی تونم بگم کجا (معذورم)

7. کاربران زیر از REZ به خاطر این پست تشکر کرده اند:

REZ آواتار ها
    داور مسابقات

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    داور مسابقات
    شماره عضویت
    38053
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    338
    608 بار تشکر شده در 174 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria. y [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام بر همه ی دوستان من خواستم دیپلم موسیقی بگیرم ولی شنیدم که اگه کسی بخواد دیپلم بگیره باید حتما هنرستانو از اول گذرونده باشه خواستم ببینم بدون هنرستانم فقط از طریق آموزشگاه می شه دیپلم گرفت آخه من می خوام دانشگاه سراسری بعدا واسه هنرم امتحان بدم
    راستی اگه بخوایم از آموزش پرورش بگریم چجوریه منظورم اینه که فقط مواد امتحانی نوازندگیه یا چیزای دیگه هم هست؟
    دوست عزیز
    ببخشید من چون اطلاعات مکفی در مورد دیپلم ندارم جواب نمی دم که سایر دوستان راهنمایی کنند
    خدای نکرده جواب ندادن من رو به حساب بی اعتنایی نگذارید

9. کاربران زیر از REZ به خاطر این پست تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    15

حداقل 30 تا تاپیک دیگه در همین موارد که دوستان سوال پرسیدند در این سایت وجود داره... فکر کنم اگه دوستان به آرشیو سایت سری بزنن کل جوابشون رو بگیرند
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

11. 4 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

hamidviolon آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5498
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    203
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

حمید جان مچ میگیریا
    نه عزیز دل من الان ایران زندگی میکنم ولی اون موقع اونجا بودم
    ببخشید ، نمی تونم بگم کجا (معذورم)
    نه آقا مچ گیری کجا بوده. اصلا من نباید اینو میگفتم . ببخشید.

13. کاربران زیر از hamidviolon به خاطر این پست تشکر کرده اند:

REZ

hamidviolon آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5498
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    203
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

راستی یک سوال دیگه :
    این کتاب تئوری موسیقی کمال پور تراب با کتای تئوری موسیقی پرویزی(اگه درست بگم) و با کتاب تئوری خالقی چقدر تفاوت دارن . اصلا فرقی بینشون هست ؟
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

yekta98 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    35433
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    67
    95 بار تشکر شده در 34 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidviolon [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    راستی یک سوال دیگه :
    این کتاب تئوری موسیقی کمال پور تراب با کتای تئوری موسیقی پرویزی(اگه درست بگم) و با کتاب تئوری خالقی چقدر تفاوت دارن . اصلا فرقی بینشون هست ؟

سلام دوست من
    فکر می کنم منظورت از „تئوری موسیقی پرویزی” پرویز منصوری بوده،درسته؟
    اگه اینطور باشه باید بگم با توجه به تجربه شخصی خودم،تئوری موسیقی استاد پورتراب خیلی اولا کلیه و دوما مشکل و سخته،بخصوص برای کسی که تا حالا تئوری موسیقی نگذرونده
    در مقابل آقای پرویز منصوری در کتابشون جامعتر به تئوری موسیقی پرداخته و به نظر من کتابشون و نثرشون روانه
    البته استاد الهامیان هم هستند
    اما من به شما کتاب تئوری موسیقی پرویز منصوری رو پیشنهاد می کنم
    شاد و پیروز باشی در پناه حق

16. 2 کاربر برای این پست از yekta98 تشکر کرده اند:

z_m آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    29398
    میانگین پست در روز
    0.15
    تشکر از پست
    1,289
    1,898 بار تشکر شده در 658 پست

شبکه های اجتماعی من

Add z_m on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 7/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidviolon [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    راستی یک سوال دیگه :

سلام
    منم با نظر دوستمون خانم یکتا موافقم ... من این تئوری پرویز منصوری دارم میخونم... خیلی خوبه... واضحتر از بقیه توضیح دادن...
    آه که یک دیده بیدار نیست
    هیچ کس از درد خبر دار نیست

18. 3 کاربر برای این پست از z_m تشکر کرده اند:

hamidviolon آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5498
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    203
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط yekta98 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوست من
    فکر می کنم منظورت از „تئوری موسیقی پرویزی” پرویز منصوری بوده،درسته؟
    اگه اینطور باشه باید بگم با توجه به تجربه شخصی خودم،تئوری موسیقی استاد پورتراب خیلی اولا کلیه و دوما مشکل و سخته،بخصوص برای کسی که تا حالا تئوری موسیقی نگذرونده
    در مقابل آقای پرویز منصوری در کتابشون جامعتر به تئوری موسیقی پرداخته و به نظر من کتابشون و نثرشون روانه
    البته استاد الهامیان هم هستند
    اما من به شما کتاب تئوری موسیقی پرویز منصوری رو پیشنهاد می کنم
    شاد و پیروز باشی در پناه حق
    مرسی یکتا خانم .
    اتفاقا منم به خاطر سخت بودن کتاب آقای کمال پورتراب اینو پرسیدم . اون کتابم مرسی از این که اسم درست مولفشو گفتی . درسته آقای پرویز منصوریه. پس با پیشنهاد شما کتاب ایشونو میگیرم و مطالعه می کنم .
    ممنون.

hvnprs آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    31697
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    220
    1,321 بار تشکر شده در 229 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/0
    میزان امتیاز
    14

پیش فرض درباره تحصیل موسیقی در ایران به صورت آکادمیک و غیر آکادمیک

سلام دوستان ...

در مورد سوالاتی که مطرح شد در رابطه با سر فصل های مصوب برای لیسانس موسیقی در دانشگاه های ایران از سوی شواری عالی انقلاب فرهنگی , حقیقتش اطلاع زیادی ندارم ولی بنا به تجربه و اون چیزی که از دوستان تحصیل کرده در رشته موسیقی در مقطع لیسانس (و سایر رشته ها مثل مهندسی ها و ... بنا به تجربیات شخصی) اون چیزی که به عنوان سوال مطرح شده بود فقط میتونه سه جنبه داشته باشه :

اول اینکه شما دوست عزیز خواهان این باشی که آمادگی داشته باشی و وارد دانشگاه در مقطع لیسانس موسیقی بشی که خب قاعدتا ً احتیاجی نیست بدونید درسها در دانشگاه چیه ! چون شما باید درسهای پیش دانشگاهی و دبیرستان و هنرستان رو بخونید جهت آمادگی در کنکور .

دوم اینکه شما دارای مدرک لیسانس هستید در رشته دیگر و مایلید در مقطع کارشناسی ارشد , موسیقی شرکت کنید و احتیاج دارید کتب و سر فصل های تدریس شده در این رشته رو بدونید که اون هم با یک مراجعه و مشورت رایگان با کلاسهای کنکور کارشناسی به کارشناسی ارشد حل میشه .

و سومین جنبه که محتمل تر هستش و به نظر من کاربردی و اون اینه که شما موزیسنی هستید که دوست دارید بدون گرفتن مدرک از دانشگاه ها اطلاعات علمی و عملی خودتون رو در باره موسیقی و ساز تخصصیتون برسونید در حد یک لیسانسه موسیقی از دانشگاه های ایران .

برای راهنماییتون در باره مسئله سوم باید بگم که احتیاج نیست حتما ً بدونید در دانشگاه های ایران چی تدریس میشه !! چون در هر رشته ای فقط 30 الی 40 واحد درس عمومی داره تدریس میشه از جمله معارف و ... که فکر نمیکنم در علم موسیقی کسی تاثیری داشته باشه ! حدود 60 الی 70 واحد درس های پایه ای تدریس میشه که عموما ً زیاد هم کاربردی نیستند ! شاید از هر 4 واحد شما دو تا فصلش به دردتون بخوره ! و در نهایت میمونه واحد دروس تخصصی یک رشته که باور بفرمایید همش هم برای تخصص در یک وادی زیاد مهم نیست!

پس اون چیزی که شما بایستی بدونید دروسی است که واقعا ً بعد از فارغ التحصیل شدن دوستان از طریق اونها میتونند کار های کاربردی در موسیقی انجام بدند !

نکته ای که باید قبل از معرفی این دروس به شما گوشزد کنم اینه که ساختار دانشگاهی ما ساختار خیلی عمومی داره ! در صورتی که در کنسرواتوار ها و کالج های بسیار معتبر موسیقی دنیا (مثل کالج معتبر و میشه گفت بهترین و بزرگترین کالج موسیقی دنیا , یعنی کالج برکلی آمریکا - Berklee College Of Music) اینگونه که در ایران موسیقی تدریس میشه ! موزیک بهشون تدریس نمیشه و در اونجا خیلی تخصصی تر برخورد میشه از اول ! پس برای همین امر شما از ابتدا باید موضع ات رو مشخص کنی ! که در چه سبک و در چه سازی میخوای فعالیت داشته باشی و در نهایت میخوای نوازنده , آهنگساز , تنظیم کننده , منتقد و یا رهبر ارکستر بشی !

اما در کل اون چیزی که شما به طور عمومی بایستی در مورد موسیقی در وادی تئوری کلاسیک بدونی ! اول از همه تئوری موسیقی جامع کلاسیک هستش که بعد از مطالعه اون به صورت جامع شما بایستی زیر نظر یک استاد همین تئوری رو برای اجرا منطبق بر سازت کنی و بتونی به طور کاربردی ازش استفاده کنی .

در کنار اون شما میتونید با عمق بخشیدن به هر بخش از تئوری موسیقی , سعی کنید دیدتون رو وسعت بدید ! مثلا ً در بخش گام ها و بعد از اون هارمونی (افقی : مبتنی بر ملودی , شناخت گامها و ... - عمودی : شناخت کورد های چند صدایی و ...) و بعد از اون ساختار ها و بافت های موسیقی و همینطور وزن در موسیقی شما میتوانید وارد مبانی آهنگسازی به شیوه تئوریک و علمی بشید و در این وادی حتما ً و حتما ً شما بایستی تاریخ موسیقی رو هم در سبک یا سبک هایی که میخوای کار کنی رو مورد بررسی قرار بدی تا چشم انداز باز تری داشته باشید .

اما به صورت ریز به ریز اونچیز هایی که خیلی مهمتر هستش و شما باید بهش عمق بیشتری بدی بدون در نظر گرفتن ترتیب :

شناخت گام ها - هارمونی (افقی و عمودی ... هارمونی های صدایی برای ارکستراسیون !) - بافت ها و ساختار های موسیقیایی برای آهنگسازی و نقد آثار - تاریخ موسیقی و سیر تکامل سبک ها در راستای سبک و استایل مورد نظرتون - شناخت فیزیکی و آشنایی سطحی با کلیه سازهای به کار رفته در سبک مورد نظرتون - صدا سازی و آشنایی تکنیکال به طور کامل با ساز تخصصیتون - آشنایی با یک ساز کلاویه ای (مثل پیانو) جهت سهولت در یادگیری و تمرین های هارمونی عمودی (کورد ها) و ... - تمرین گوش و پردازش های مغزیتون و همچنین هماهنگی اونها با حنجره اتون توسط متد های سولفژ - آشنایی کامل با وزن خوانی و به طور کلی وزن و ضرب آهنگ و میزان ها در راستای سبک کاریتون - آشنایی کامل با رسم الخط استاندارد موسیقی و نگارش موسیقی از طریق تئوری موسیقی - بررسی ساز ها و سبک ها مشابه به شیوه های بیان شده در صورت نیاز (در اینجا شما میتونید برای مطالعه بیشتر حوزه مطالعاتی خودتون رو با همین شیوه در رابطه با موسیقی هایی خارج از تئوری کلاسیک هم بسط بدید , مثل بررسی موسیقی دستگاهی ایران , موسیقی نواحی ایران , موسیقی های فولکلور ملل مختلف , تئوری جز و ...) و شاید چند مورد دیگر که از قلم انداخته باشم و دوستان لطفا ً مرحمت کنند و در تکمیلش این بحث رو یاری بدند .

و اما منابع برای این مسائل ... !

کتب تئوری موسیقی کلاسیک در ایران چندین مورد هست که من دو تا رو مطالعه کردم که یکی مربوط به آقای استاد مصطفی کمال پورتراب از نشر چشمه است و دیگری تئوری بنیادی موسیقی نوشته آقای استاد پرویز منصوری از نشر کارنامه .

در زمنیه تئوری موسیقی ایران (تئوری دستگاهی ایران) هم دو کتاب مطالعه کردم که یکی مربوط به استاد روح الله خالقی هستش و دیگری کتاب دست نوشته استاد کلنل علینقی وزیری (که این یکی چون کپی از نسخه خطی ایشون هست و خیلی قدیمی است نمیدونم الان در حال حاضر میشه پیداش کرد یا نه ! ... البته کتاب استاد خالقی در اصل تکمیلی است از این کتاب) .

و اما منبعی جامع تر که در کنار این کتب میتونه خیلی به شما کمک بکنه کتاب درک و دریافت موسیقی اثر راجر کیمی ین هست که ترجمه آقای حسین یاسینی است از نشر چشمه . در کنار این کتاب جامع که از الفبای موسیقی با زبانی ساده شروع میشه و به تاریخ موسیقی ختم میشه (البته پس از گذر از تئوری موسیقی و ساختار شناسی و ...) یک CD وجود داره که تمام نمونه های داخل کتاب در این سی دی به صورت فایل صوتی موجود هستش .

کتابی هم در رابطه با مبانی آهنگسازی هست از استاد مصطفی کمال پورتراب که شاید خالی از لطف نباشه اون رو هم مورد مطالعه قرار دهیم .

درباره هارمونی به شکلی تخصصی تر کتاب هارمونی کاربردی اثر آنا باترورث و ترجمه رامین ورزنده است از نشر چشمه هست که بیشتر برای دوستانی توصیه میشه که میخوان در موسیقی کلاسیک فعالیت داشته باشند .

و همچنین منابعی دیگر برای شناخت ریتم (مثل کتاب ریتم در موسیقی نوشته شهرام مظلومی , انتشارات سروش) و یا تئوری موسیقی پیانو و گیتار و ...

کتب تاریخ موسیقی نیز زیاد هستش که برای بررسی عمیق تر تاریخی میتونید اونها رو مورد مطالع قرار بدید (من برای موسیقی کلاسیک کتاب باخ , بتهوون و باقی برو بچه ها رو از دیوید دبلیو باربر پیشنهاد میکنم چون با زبانی بسیار عالی و شیرین از دوره رنسانس تا مدرن رو مورد بررسی قرار میده - همچنین کتاب باقی قضایای تاریخ موسیقی نیز از همین نویسنده میتونه مکمل عالی برای این کتاب باشه !)

برای فراگیری فیزیک سازها و ساز شناسی هم دایرالمعارف های زیادی در این زمینه موجود هست که با یک سر کشی در یکی از شهر کتاب ها میتونید خیلی راحت چندین نمونه رو مورد بررسی قرار بدید .

اما توصیه من برای سبک ها و ساز های بین المللی سایت [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] است که در اصل درگاه شما به دایره المعارف مردمی ویکی پدیا هستش .

لازمه درک تمامی مطالب بالا در راستای کاربردی نمودنشون , درس گرفتن از یک استاد متخصص در ساز تخصصیتون هست در کنار موزیک گوش دادن با نگاهی کاملا ً تجزیه گرایانه برای درک بهتر مطالب و مهمتر از اون این که هر نوع موزیکی رو با همین دید گوش بدید و بافت و ساختار و هارمونی و ... رو در کنار اهداف حسی و پیام ها و جایگاه اون اثر به درستی بررسی کنید .

و اما گر باز هم خواهان دروس رشته موسیقی تدریس شده در ایران با جزئیات هستید لطفا ً به این لینک مراجعه کنید برای نواندگی سازهای جهانی :

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

برای نوازندگی ساز های ایرانی :

لازم به ذکر است که در مقطع لیسانس همین دو گرایش موجود هستش .

موفق باشید

بعضی ها به شما خواهند گفت انواع گوناگونی از موسیقی وجود دارند . اما در واقع تنها دو نوع موسیقی وجود دارند : موسیقی خوب و موسیقی بد .

David W. Barber

21. 11 کاربر برای این پست از hvnprs تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    44537
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    8
    44 بار تشکر شده در 13 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

جسارتا کسی از دوستان در ازمون ارشد امسال شرکت نکرده؟ میخاستم ببینم ازمون عملی موسیقی کجا برگزار میشه ؟ خیلی ممنون میشم اگه زود تر جواب بدید.

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    389
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Acoustic [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اینایی که نوشتم عمومی هست.. مثلا پیانو عمومی هست بعدش اگه سازت پیانو بود باید پیانو تخصصی هم بگذرونی یا مثلا پیانو عمومی بعد ویولن تخصصی . البته اطلاعات من کامل نیست اگه دوستان دیگه اطلاعاتی دارن بگن .
    کتابهای مصطفی کمال پور تراب خوبه

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    116094
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام حالتون خوبه . من شاهین هستم 17 سالمه از اردبیل. من علاقه شدیدی به موسیقی و استاد شادمهر دارم .. من میخواستم که پارسال وقتی میخواستم انتخاب رشته کنم رشته موسیقی بردارم چون همه توسال دوم رشته برمیدارن. ولی چون من تو اردبیل هستم همه جای اردبیلو گشتم یدونه مدرسه هنرستان موسیقی پیدا نکردم که دبیرستان بخونم گفتن فقد تو تهران هس . مجبور شدم که تجربی بردارم وحالا قراره تو دانشگاه برم کنکور هنر بدم رشته آهنگسازی /الان من خودم ویولن میزنم میخوام گیتارم بخرم ... الان با نبود هنرستان موسیقی تو اردبیل من خیلی از هدفم دور موندم حالا من باید چیکار کنم میخوام آهنگساز شم از الان واسه کنکور باید چه کتابایی رو بخونم تا ازرشته آهنگسازی قبول شم. کلا من باید چیکار کنم ممنون . آقا من میخوام راه شادمهرو ادامه بدم . مثل اون شم. راهنمایی کن ...
    09145966046

- - - Updated - - -

سلام حالتون خوبه . من شاهین هستم 17 سالمه از اردبیل. من علاقه شدیدی به موسیقی و استاد شادمهر دارم .. من میخواستم که پارسال وقتی میخواستم انتخاب رشته کنم رشته موسیقی بردارم چون همه توسال دوم رشته برمیدارن. ولی چون من تو اردبیل هستم همه جای اردبیلو گشتم یدونه مدرسه هنرستان موسیقی پیدا نکردم که دبیرستان بخونم گفتن فقد تو تهران هس . مجبور شدم که تجربی بردارم وحالا قراره تو دانشگاه برم کنکور هنر بدم رشته آهنگسازی /الان من خودم ویولن میزنم میخوام گیتارم بخرم ... الان با نبود هنرستان موسیقی تو اردبیل من خیلی از هدفم دور موندم حالا من باید چیکار کنم میخوام آهنگساز شم از الان واسه کنکور باید چه کتابایی رو بخونم تا ازرشته آهنگسازی قبول شم. کلا من باید چیکار کنم ممنون
    09145966046
    jahaneshahin@gmail. com

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط shahinjahani [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام حالتون خوبه . من شاهین هستم 17 سالمه از اردبیل. من علاقه شدیدی به موسیقی و استاد شادمهر دارم .. من میخواستم که پارسال وقتی میخواستم انتخاب رشته کنم رشته موسیقی بردارم چون همه توسال دوم رشته برمیدارن. ولی چون من تو اردبیل هستم همه جای اردبیلو گشتم یدونه مدرسه هنرستان موسیقی پیدا نکردم که دبیرستان بخونم گفتن فقد تو تهران هس . مجبور شدم که تجربی بردارم وحالا قراره تو دانشگاه برم کنکور هنر بدم رشته آهنگسازی /الان من خودم ویولن میزنم میخوام گیتارم بخرم ... الان با نبود هنرستان موسیقی تو اردبیل من خیلی از هدفم دور موندم حالا من باید چیکار کنم میخوام آهنگساز شم از الان واسه کنکور باید چه کتابایی رو بخونم تا ازرشته آهنگسازی قبول شم. کلا من باید چیکار کنم ممنون . آقا من میخوام راه شادمهرو ادامه بدم . مثل اون شم. راهنمایی کن ...
    09145966046

jahaneshahin@gmail. com
    سلام.
    اول این رو بگم که فکرمیکنم برای مقطع کارشناسی فقط رشته ی نوازندگی وجود داره چه ساز ایرانی چه ساز جهانی. برای کارشناسی ارشد میتونید رشته آهنگسازی رو برای ادامه تحصیل انتخاب کنید.
    و وقتی برای کارشناسی ارشد آهنگسازی را برگزینید باید با نوازندگی پیانو آشنا باشید. یعنی بخش مهمی از آزمونش نوازندگی پیانو است.
    اولین کاری که باید انجام بدید اینه که خودتونو برای کنکور هنر آماده کنید. (اگر مدرک پیش دانشگاهی ندارید، پیش دانشگاهیتونو هنر شرکت کنید تا برای کنکور هنر آمادگی بهتری داشته باشید)
    در کنار این، تمرین مرتب و مفید موسیقی داشته باشید و همینطور از سلفژ غافل نشید.
    شما که هدفتون آهنگساز شدن هست، بهتر است برای کارشناسی نوازندگی پیانو رو انتخاب کنید که برای سلفژ و آهنگسازی، پیانو بهتر کمکتون میکنه (معنیش این نیست که با انتخاب سایر سازها از آهنگسازی دور میشید!).
    ولی اگه میخواهید برای کارشناسی ویولن رو بعنوان ساز تخصصی انتخاب کنید که ساز بسیار خوبی هم هست، در کنارش نوازندگی پیانو در حد عمومی را هم باید بگذرونید.
    و در پایان اینو بگم که:
    موفقیت در موسیقی و به طورکلی در هنر، فقط از دانشگاه به دست نمیاد. باید خوب تمرین کنید و پیگیر باشید. هستند کسانی که فارغ التحصیل موسیقی هستند و در موسیقی موفق نیستند. و هستند کسانی که هیچ دانشگاهی نرفتند و در موسیقی موفق هستند.
    منظورم اینه که فقط به دانشگاه رفتن بسنده نکن. عاشقانه دنبال موزیک باش و زندگیتو کاملا موسیقایی کن.
    شما که میخوای مثل شادمهر بشی توجه کن که هزاران نفر مثل شادمهر دانشگاه موسیقی رفتند و میروند، آیا همه ی آنها شادمهر شدند؟!
    پس قضیه چیزی فراتر از دانشگاه است. (اونم دانشگاه موسیقی در ایران!!)
    موفق باشی.

26. 2 کاربر برای این پست از you3f تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)