لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: ساز دستی ساخت ایران به درد کلاسیک می خوره یا نه؟ لطفا نظرتونو بگین

mheydari آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    38197
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    114
    61 بار تشکر شده در 28 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض ساز دستی ساخت ایران به درد کلاسیک می خوره یا نه؟ لطفا نظرتونو بگین

0 Not allowed! Not allowed!
    دوباره سلام به همه. لطفا کسانی که تجربه قبلی دارن راهنمایی کنن اصولا کسی که میخواد کلاسیک بزنه میتونه دنبال ساز ساخت ایران باشه یا بهتره این کارو نکنه؟

2. 3 کاربر برای این پست از mheydari تشکر کرده اند:

3. # ADS

اخراج شده

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    اخراج شده
    شماره عضویت
    38961
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    442
    815 بار تشکر شده در 308 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

فک کنم خوب نباشه البته کدوم ساز تو گیتار من میگم خوب نیست. چون استاندارد ها توش رعایت نمیشه مثلا چوب مورد نظر

5. 3 کاربر برای این پست از Punk تشکر کرده اند:

mheydari آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    38197
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    114
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

ممنون از نظرت. منظورم ویولنه آخه پست رو هم تو قسمت ویولن نوشتم ولی تا حدودی بهم کمک کردی

7. 2 کاربر برای این پست از mheydari تشکر کرده اند:

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    21189
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    1,590
    1,720 بار تشکر شده در 574 پست

شبکه های اجتماعی من

Add MA_Happy on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 10/0
    میزان امتیاز
    15

ببین دوست عزیز هر چیزی که را باید استادش بسازد،مثلا سه تار و تار های ایران از تار ها و سه تار های دیگر کشور ها بهتر است. و به نظرم بری یک ویولون خارجی بگیری بهتر باشه.
    تموم شد رفت....
    الآن که این متن رو میخونید، من دیگه اینجا نیستم
    اگر بدی ای از من دیدید، ببخشید
    دوستتان دارم، خدانگهدار
    مسعود....

9. 3 کاربر برای این پست از MA_Happy تشکر کرده اند:

Blue_Danube آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    28900
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    785
    1,199 بار تشکر شده در 369 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    14

نچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچ چچچچچچچ
    ببین دوست عزیز با اینکه ساز خودم دست ساز ایرانی هستش ولی موقع ساخت به سازنده گفتم من صدایی بین کلاسک و ایرانی میخوام
    ولی اگه سازم رو با استانداردهای ایرانی میساختم تو پزیسیون های بالا جواب نمیداد
    شما اگه واقعا میخواین کلاسیک کار کنین حتما باید با یه ساز کلاسیک داشته باشین (البته کلاسیک حرفه ای ها) :دی
    امضا بلد نیستم انگشت میزنم.

11. 4 کاربر برای این پست از Blue_Danube تشکر کرده اند:

مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4127
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    21
    1,016 بار تشکر شده در 306 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/1
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط mheydari [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوباره سلام به همه. لطفا کسانی که تجربه قبلی دارن راهنمایی کنن اصولا کسی که میخواد کلاسیک بزنه میتونه دنبال ساز ساخت ایران باشه یا بهتره این کارو نکنه؟
    علی‌القاعده، شما هم موافقی که «ساز ساخت ایران» داریم تا «ساز ساخت ایران». به‌هرحال، هر سازی در هر فرهنگ شنیداری‌ـ‌موسیقایی‌ای که از اون ساز استفاده می‌شه، وضع خاصی پیدا می‌کنه و سنت خاصی، و این سنت خاص شکل [ساختاری] خاصی رو هم برای ساز می‌آره که ممکن‌ه با نمونه‌های مشابهش در جاهای دیگه یکی نباشه. در این حد، این پست درست‌ه:

نقل قول نوشته اصلی توسط masood_boy8600 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ببین دوست عزیز هر چیزی که را باید استادش بسازد،مثلا سه تار و تار های ایران از تار ها و سه تار های دیگر کشور ها بهتر است. و به نظرم بری یک ویولون خارجی بگیری بهتر باشه.
    اما، مثلاً ممکن‌ه تو تار «ایرانی» [با مختصات صدادهی تار در ایران] نخوای، و مثلاً تاری بخوای که صداش شبیه تار آذری باشه. این دیگه مشمول اون حکم کلی [«سه تار و تار های ایران از تار ها و سه تار های دیگر کشور ها بهتر است»] نمی‌شه، و بالطبع هرجا[ی دنیا!] که بخوای همچو چیزی بخری، باید دنبال همون «استادش» بگردی. به‌این ترتیب، مهم نیست که «ایرانی» باشه یا نه؛ مهم این‌ه که چه کسی، به چه منظوری ساز رو ساخته. از این منظر، این پست (با ندیده گرفتن اون «نچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچ چچچچچچچچ» و اون «ولی اگه سازم رو با استانداردهای ایرانی میساختم تو پزیسیون های بالا جواب نمیداد»، که اولیش رو خود ماجرایی که تعریف کرده نقض می‌کنه و دومی احتمالاً اشتباه برداشت سازنده/نوازنده از موضوع «استانداردهای ایرانی»ه: احتمالاً، به سختی بشه حرف از «ایرانی نبودن» ویولن آقای [ر.] بدیعی زد، و مطمئنم که دست‌کم تو کارایی که با آقای پایور ضبط کرده‌ن، اساساً نمی‌شه حرف از «جواب ندادن تو پوزیسیون‌های بالا» زد) درست‌ه:

نقل قول نوشته اصلی توسط Blue_Danube [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    نچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچ چچچچچچچ
    ببین دوست عزیز با اینکه ساز خودم دست ساز ایرانی هستش ولی موقع ساخت به سازنده گفتم من صدایی بین کلاسک و ایرانی میخوام
    ولی اگه سازم رو با استانداردهای ایرانی میساختم تو پزیسیون های بالا جواب نمیداد
    شما اگه واقعا میخواین کلاسیک کار کنین حتما باید با یه ساز کلاسیک داشته باشین (البته کلاسیک حرفه ای ها) :دی
    نتیجهٔ اخلاقی: قاعدتاً، باید موقع انتخاب سازنده/ساز، حواست باشه که «ویولن کلاسیک»‌ می‌خوای و نه «فقط ویولن». ایرانی یا غیر ایرانی بودن سازنده‌ش مهم نیست (دست‌کم،‌ ترک‌ها، هندی‌ها و مجارها رو می‌دونم که [مثل ما،] ویولن‌هایی دارن که مناسب اجرای موسیقی خودشون‌ه و چندان مناسب «کلاسیک» نیست) ، مهم خود سازنده‌ش‌ه.

در ایران، یه دورهٔ افسانه‌ای ویولن وجود داره که نوازنده‌های واقعاً «اینکاره» تحویل داده، و به تَبَع اون، سازنده‌های واقعاً «اینکاره». احتمالاً همه داستان تقدیم ویولن ساختهٔ آقای قنبری رو به آقای [یهودی] منوهین شنیده‌ایم، و شک دارم که آقای قنبری ویولنی به آقای منوهین داده باشن که برای موسیقی کلاسیک، «نامناسب» به‌حساب بیاد!

13. 7 کاربر برای این پست از bardyaa تشکر کرده اند:

mheydari آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    38197
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    114
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط bardyaa [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    علی‌القاعده، شما هم موافقی که «ساز ساخت ایران» داریم تا «ساز ساخت ایران». به‌هرحال، هر سازی در هر فرهنگ شنیداری‌ـ‌موسیقایی‌ای که از اون ساز استفاده می‌شه، وضع خاصی پیدا می‌کنه و سنت خاصی، و این سنت خاص شکل [ساختاری] خاصی رو هم برای ساز می‌آره که ممکن‌ه با نمونه‌های مشابهش در جاهای دیگه یکی نباشه. در این حد، این پست درست‌ه:

اما، مثلاً ممکن‌ه تو تار «ایرانی» [با مختصات صدادهی تار در ایران] نخوای، و مثلاً تاری بخوای که صداش شبیه تار آذری باشه. این دیگه مشمول اون حکم کلی [«سه تار و تار های ایران از تار ها و سه تار های دیگر کشور ها بهتر است»] نمی‌شه، و بالطبع هرجا[ی دنیا!] که بخوای همچو چیزی بخری، باید دنبال همون «استادش» بگردی. به‌این ترتیب، مهم نیست که «ایرانی» باشه یا نه؛ مهم این‌ه که چه کسی، به چه منظوری ساز رو ساخته. از این منظر، این پست (با ندیده گرفتن اون «نچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچ چچچچچچچچ» و اون «ولی اگه سازم رو با استانداردهای ایرانی میساختم تو پزیسیون های بالا جواب نمیداد»، که اولیش رو خود ماجرایی که تعریف کرده نقض می‌کنه و دومی احتمالاً اشتباه برداشت سازنده/نوازنده از موضوع «استانداردهای ایرانی»ه: احتمالاً، به سختی بشه حرف از «ایرانی نبودن» ویولن آقای [ر.] بدیعی زد، و مطمئنم که دست‌کم تو کارایی که با آقای پایور ضبط کرده‌ن، اساساً نمی‌شه حرف از «جواب ندادن تو پوزیسیون‌های بالا» زد) درست‌ه:

نتیجهٔ اخلاقی: قاعدتاً، باید موقع انتخاب سازنده/ساز، حواست باشه که «ویولن کلاسیک»‌ می‌خوای و نه «فقط ویولن». ایرانی یا غیر ایرانی بودن سازنده‌ش مهم نیست (دست‌کم،‌ ترک‌ها، هندی‌ها و مجارها رو می‌دونم که [مثل ما،] ویولن‌هایی دارن که مناسب اجرای موسیقی خودشون‌ه و چندان مناسب «کلاسیک» نیست) ، مهم خود سازنده‌ش‌ه.

در ایران، یه دورهٔ افسانه‌ای ویولن وجود داره که نوازنده‌های واقعاً «اینکاره» تحویل داده، و به تَبَع اون، سازنده‌های واقعاً «اینکاره». احتمالاً همه داستان تقدیم ویولن ساختهٔ آقای قنبری رو به آقای [یهودی] منوهین شنیده‌ایم، و شک دارم که آقای قنبری ویولنی به آقای منوهین داده باشن که برای موسیقی کلاسیک، «نامناسب» به‌حساب بیاد!
    ممنون از تحلیل کاملتون، بدون شک هیچ کس تو این تاپیک قصد کم ارزش کردن ساز ساخت ایرانو نداره اما مساله اصلی این بود که اونطور که دوستان میگن از نظر احتمالات آدم بهتره یه راست بره سراغ خارجی ها یا خوبه که اول یه سری هم به سازای خودمون بزنه که راهنمایی ها تا اینجا خیلی خوب و کمک کننده بوده

15. 2 کاربر برای این پست از mheydari تشکر کرده اند:

مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4127
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    21
    1,016 بار تشکر شده در 306 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/1
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط mheydari [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ممنون از تحلیل کاملتون، بدون شک هیچ کس تو این تاپیک قصد کم ارزش کردن ساز ساخت ایرانو نداره اما مساله اصلی این بود که اونطور که دوستان میگن از نظر احتمالات آدم بهتره یه راست بره سراغ خارجی ها یا خوبه که اول یه سری هم به سازای خودمون بزنه که راهنمایی ها تا اینجا خیلی خوب و کمک کننده بوده
    خوب‌‌ه که معتقدی بحث «خوب» بوده :-)

ساز «خوب»، برادر، چیز گرونی‌ه و حتی اگه تو [برخلاف من!] «پولدار» هم باشی، دلیلی نداره که پولت رو حروم چیزی کنی که به دردت نمی‌خوره و دوستش نداری. این «استفاده از نظرات دیگران» هم، شاید برای شروع خوب باشه؛ اما نهایتاً آدم‌ها [و ازجمله و مخصوصاً من!] دارن تجارب شخصی خودشون رو با حذف شرایط زمانی و مکانی و حاشیه‌ای می‌گن، و این ممکن‌ه یه‌کمی آدم رو گمراه کنه (مثال استانداردش رو می‌شد تو تاپیکی که اخیراً همین دور و بر بود و کسی درش سه‌تار می‌خواست دید: بعضی‌ها کسایی رو به‌عنوان «استاد» و «سازندهٔ درجه‌یک» و «اصلی» و اینا معرفی می‌کردن که من، باوجود روحیهٔ دوره‌گردی شدید، حتی اسمشون رو هم نشنیده بودم و از اون‌ور، کسایی که من «سازندهٔ توپ» حساب می‌آوردم، یا مشقی‌ساز حساب می‌اومدن و یا اصلاً در عداد نبودن! این احتمالاً نتیجهٔ تجربه‌های متفاوت آدماست و برخوردشون با موقعیت‌های متفاوت، نه بزرگی و کوچکی‌شون).

به‌این حساب، به‌نظرم اگه وقت و حالش رو داری، دوره بگرد و سازهای مختلف و سازنده‌های مختلف رو ببین: هم فال‌ه و هم تماشا، هم تجربه‌ای به‌دست می‌آری که نمی‌شه روی کاغذ یاد گرفت، و هم خود همون سلام‌و‌علیک‌ها و آشنایی‌هایی که راه می‌ندازی، موجد آشنایی‌ها و ارتباط‌هایی می‌شن که گاهی به‌اندازهٔ خود ساز می‌ارزن.

17. 4 کاربر برای این پست از bardyaa تشکر کرده اند:

mheydari آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    38197
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    114
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط bardyaa [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خوب‌‌ه که معتقدی بحث «خوب» بوده :-)

ساز «خوب»، برادر، چیز گرونی‌ه و حتی اگه تو [برخلاف من!] «پولدار» هم باشی، دلیلی نداره که پولت رو حروم چیزی کنی که به دردت نمی‌خوره و دوستش نداری. این «استفاده از نظرات دیگران» هم، شاید برای شروع خوب باشه؛ اما نهایتاً آدم‌ها [و ازجمله و مخصوصاً من!] دارن تجارب شخصی خودشون رو با حذف شرایط زمانی و مکانی و حاشیه‌ای می‌گن، و این ممکن‌ه یه‌کمی آدم رو گمراه کنه (مثال استانداردش رو می‌شد تو تاپیکی که اخیراً همین دور و بر بود و کسی درش سه‌تار می‌خواست دید: بعضی‌ها کسایی رو به‌عنوان «استاد» و «سازندهٔ درجه‌یک» و «اصلی» و اینا معرفی می‌کردن که من، باوجود روحیهٔ دوره‌گردی شدید، حتی اسمشون رو هم نشنیده بودم و از اون‌ور، کسایی که من «سازندهٔ توپ» حساب می‌آوردم، یا مشقی‌ساز حساب می‌اومدن و یا اصلاً در عداد نبودن! این احتمالاً نتیجهٔ تجربه‌های متفاوت آدماست و برخوردشون با موقعیت‌های متفاوت، نه بزرگی و کوچکی‌شون).

به‌این حساب، به‌نظرم اگه وقت و حالش رو داری، دوره بگرد و سازهای مختلف و سازنده‌های مختلف رو ببین: هم فال‌ه و هم تماشا، هم تجربه‌ای به‌دست می‌آری که نمی‌شه روی کاغذ یاد گرفت، و هم خود همون سلام‌و‌علیک‌ها و آشنایی‌هایی که راه می‌ندازی، موجد آشنایی‌ها و ارتباط‌هایی می‌شن که گاهی به‌اندازهٔ خود ساز می‌ارزن.
    سلام و ممنون
    منم مثل شما کاملا بی پولم و اگه بخوام ساز خوب بگیرم میخوام یه مقدار وام بگیرم. اما خیلی وقت بود این ذهنمو مشغول کرده بود که بچه ها تو تاپیکای دیگه که بحث کرده بودن بعضی ها عقیده داشتن بیشتر سازهای ساخت ایران مناسب کلاسیک نیستن و ازین قبیل حرفا . واسه خرید ساز نمی تونم زیاد وقت بذارمو بگردم ولی مطمئنا اگه بخوام بخرم حداقل 20،30 تا سازو دست می گیرمو مقایسه میکنم. :-)

19. 2 کاربر برای این پست از mheydari تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    3,670 بار تشکر شده در 660 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 258/20
    Given: 76/14
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

من خودم یه شماره دارم مربوط به یکی از دوستان که سازهای خوب ایتالیایی و آلمانی رو وارد میکنه. خواستی بگو. خودم هم یه ساز میلانو ایتالیا دارم میخوام بفروشم. خوش صداست. منتها من میخوام به احسن تبدیل کنم و برم تو کار سازهای میلیونی. اینم هست. بازم خواستی بگو.

21. کاربران زیر از m_rv_2008 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

AFRooGH آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    23057
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    961
    944 بار تشکر شده در 311 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 17/2
    میزان امتیاز
    15

درود
    اول از همه ساز دست ساز چه ایرانی و چه ... گرونه و اگه میخوای تازه ویولن رو شروع کنی با یه ساز که قیمتش پایین تره شروع کنی بهتره.
    ولی در مورد این که ساز خارجی بگیری یا دست ساز ایرانی برای کلاسیک...!
    توی ایران ساز های دست ساز ایتالیا و یا المان و ... کم پیدا میشه. به عنوان مثال هافنر رو چین میسازه ولی تحت نظارت المان هست. و اکثر سازای به قول شما خارجی چینی هستن(که خیلی از این سازای چینی چه از لحاظ داخلی وسایر. مملو از اشکالات ریز و درشت هستن.) ویولن های دست ساز ایرانی هم به هر حال سازنده داریم تا سازنده. مثلا تو ایران هستن سازنده هایی که از قالب های استراد استفاده میکنن و سازاشون در حد استاندارد های جهانیست.
    خدایا به کجای این شب تیره بیاویزم قبای ژنده خود را....

23. 3 کاربر برای این پست از AFRooGH تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    3,670 بار تشکر شده در 660 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 258/20
    Given: 76/14
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

نه دیگه. اون که من میگم فی بالا میاره. از دو تومن شروع میشه.

25. 2 کاربر برای این پست از m_rv_2008 تشکر کرده اند:

piano63 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    36863
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    46
    37 بار تشکر شده در 11 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

دوستان ویولن های ایتالیایی خوب و واقعی از10میلیون شروع میشه به بالا.

BaBak_ParSian آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    17123
    میانگین پست در روز
    0.19
    تشکر از پست
    150
    1,966 بار تشکر شده در 770 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/2
    میزان امتیاز
    16

درود - مسلما و قطعا ساز دستساز ایرانی برای صدای کلاسیک مناسب نیست.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)