لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: به پرورش خرگوش وام می دهند اما به اثرهنری نه

iranzamin آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    19649
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    375
    677 بار تشکر شده در 209 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/1
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    15

پیش فرض به پرورش خرگوش وام می دهند اما به اثرهنری نه

0 Not allowed! Not allowed!
    موسیقی فولکلور در حال فراموشی؟؟؟؟؟

لبریزم از ترانه و شوق خواندن نیست

یک خواننده لرزبان وضعیت موسیقی فولکلور کشور را نگران کننده عنوان کرد و گفت: هم اکنون این موسیقی در حال فراموشی است.

کورش اسدپور در گفتگو با خبرنگار مهر در یاسوج افزود: موسیقی محلی ما غنی ترین و پربارترین و نزدیک ترین احساس مردم ما به گذشته است و زندگی ماشینی کمتر بر آن تاثیر گذاشته و صداقتی که در موسیقی اقوام ایرانی است شاید در موسیقی مرکزی ما که ادغام شده با موسیقی پاب و راک است، نباشد.

اسد پور بیان کرد: این حسی که در این موسیقی است و صداقتی که در اقوام ما و در نهاد شاعر و حس خواننده و آهنگساز است بر مخاطب تاثیر می گذارد و به عنوان مثال یک فارسی زبان وقتی ترانه „یاریار” و „دی بلال” را می شنود با وجود اینکه نمی داند ما چه می گوییم اما تحت تاثیر قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه تهدیدهای پیش روی موسیقی محلی و مقامی زیاد است، گفت: هجوم فرهنگهای بیگانه و عدم توجه مسئولین به بحث ترویج و اشاعه موسیقی محلی، این موسیقی را به تهدید مواجه کرده است

تا چند سال آینده گویشمان را هم فراموش می کنیم

وی بیان داشت: اکنون روح سنتی جوانان دارد از بین می رود و همین فرهنگ بی مهری، بی توجهی و عدم توجه به سنتها و آیینها، اینها محصول یک فرهنگ دیگری است.

این خواننده بختیاری و بویراحمدی اظهار داشت: اکنون در اتوموبیلها، موبایلها و بلوتوثها موسیقیهای آن طرفی پخش می شود و با این وضعیت تا چند سال دیگر جامعه ما به استحاله ای می رسد که هیچ بویی از فرهنگ و تمدن و آیین خودمان به مشام نمی رسد و حتی ممکن است گویشمان هم از یادمان برود.

به پرورش خرگوش وام می دهند اما به اثرهنری نه

وی با بیان اینکه فعالین موسیقی محلی از لحاظ مالی تامین نیستند، گفت: هم اکنون برای پرورش خرگوش هم تبصره مالی هست و وام می دهند اما برای تولید یک اثر فرهنگی و هنری که متعلق به یک قوم، یک ایل و تاریخ است تبصره ای نداریم.

اسد پور با بیان اینکه چندین بار خواستم برای همیشه از دنیای موسیقی خداحافظی کنم، بیان کرد: من برای خودم چیزی نمی خواهم و با حقوق کارمندی زندگی می کنم. گرچه مستاجر هستم ولی به خاطر مردم حاضرم گرسنگی بکشم ولی حیف است وقتی می بینم صدای ناچیز من در بین مردم جا افتاده و آنها به من احترام می گذارند، از موسیقی محلی و آوازهایی که متعلق به خودشان است محروم شوند.

وی عنوان کرد: ما خوانندگان امانتدارانی هستیم که تنها واقعیت کار و زندگی مردم و شادیها و غمهای آنها را در قالب موسیقی فریاد می زنیم و فرهنگ و هنر آنها را زنده نگه می داریم.

لبریزم از ترانه و شوق خواندن نیست

این خواننده لرزبان گفت: الان لبریز از خواندن هستم و به سنی رسیده ام که یک حس پختگی و درک پیدا کرده ام ولی نمی توانم به خاطر مشکلات فراوان این عرصه بخوانم.

اسد پور افزود: هم اکنون دو اثر آماده انتشار دارم که دارند خاک می خورند و کسی نیست که حمایت کند تا این آثار به بازار بیایند و جای خالی اینها را نمی دانم چه چیزی پر خواهد کرد.

وی تصریح کرد: این درد بزرگی است که ما وقتی نتوانیم کاری را که مال زمان خودش است روانه بازار کنیم، گرد زمان روی آن می نشیند و کارهای بعدی را هم نمی توانیم تولید کنیم و براین اساس همین طور بدون ذوق و بی احساس مانده ایم.

اسد پور یادآور شد: تنها من این طور نیستم و سایر هنرمندان موسیقی فولکلور هم ناامید و در حال درجا زدن و عقب گرد هستند.

وی در خصوص خواسته خود از مسئولان موسیقی کشور گفت: خواسته من این است که کارهای ما بازبینی و کارشناسی شود و اگر سرمایه گذاری کنند درآمد آن نیز مال خودشان باشد و ما چیزی نمی خواهیم و تنها تقاضا داریم عرصه موسیقی کشور خالی از آثار فولکلور و بومی نباشد.

هدفم از این تایپک این بود که خودم لر زبان هستم و عاشق نواهای محلی هستم و نگران این وضعیت
    واقعا چرا؟
    ز پوچ جهان هيچ اگر دوست دارم............تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم
    ز عطار، آن سوز و سوداي پر درد............كه انگيزد از جان شرر دوست دارم

تو را اي گرانمايه، ديرينه ايران زمین
    تو را اي گرامي گهر دوست دارم

2. 6 کاربر برای این پست از iranzamin تشکر کرده اند:

3. # ADS

اخراج شده

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    اخراج شده
    شماره عضویت
    38961
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    442
    815 بار تشکر شده در 308 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

من یه سوالی دارم: اگه فرهنگ گذشته ، آیین و سنتها فراموش بشه چه اتفاقی میافته؟ اگه میشه علمی و جامعه شناسی جواب بدین؟

مگه نه اینکه هر نسلی نسبت به نسل قبلیش کم تر به سنت ها پایبنده همین الان ما به سنت هایی پایبندیم که در 20 سال آینده فراموش میشه همین طور که ما سنت های 20 سال پیش رو فراموش کردیم. این تغییرات نوعی جبر هست که از قدرت انسان خارجه که بخاد جولوش رو بگیره نسل ها و سنت های قبلی همیشه نسبت به افکار مدرن تر جبهه گیری کردن همین طور که ما نسبت به ایده های مدرن تر اینکار رو میکنیم.
    نسل های گذشته فکر میکنن علت نابودی فرهنگ و هنر مثلا موزیک، افکار مدرن هستش و همین طور نسل های جدید فک میکنن علت عقب ماندگی و ضعف هنر و ... بخاطر افکار کهنه گذشته هاست. و ...

5. 2 کاربر برای این پست از Punk تشکر کرده اند:

iranzamin آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    19649
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    375
    677 بار تشکر شده در 209 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/1
    میزان امتیاز
    15

چند اهنگ از کورش اسدپور
    اواز حماسه ای
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

تصنیف آسماری (تش دل)

- تصنیف ره دیر (تش دل)

منبع avazasil. com
    ز پوچ جهان هيچ اگر دوست دارم............تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم
    ز عطار، آن سوز و سوداي پر درد............كه انگيزد از جان شرر دوست دارم

تو را اي گرانمايه، ديرينه ايران زمین
    تو را اي گرامي گهر دوست دارم

7. 2 کاربر برای این پست از iranzamin تشکر کرده اند:

Dj_MAN آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    8571
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    450
    1,486 بار تشکر شده در 416 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow Dj_MAN On Twitter Add Dj_MAN on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/1
    Given: 0/1
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Punk [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    مگه نه اینکه هر نسلی نسبت به نسل قبلیش کم تر به سنت ها پایبنده همین الان ما به سنت هایی پایبندیم که در 20 سال آینده فراموش میشه همین طور که ما سنت های 20 سال پیش رو فراموش کردیم. این تغییرات نوعی جبر هست که از قدرت انسان خارجه که بخاد جولوش رو بگیره نسل ها و سنت های قبلی همیشه نسبت به افکار مدرن تر جبهه گیری کردن همین طور که ما نسبت به ایده های مدرن تر اینکار رو میکنیم. نسل های گذشته فکر میکنن علت نابودی فرهنگ و هنر مثلا موزیک، افکار مدرن هستش و همین طور نسل های جدید فک میکنن علت عقب ماندگی و ضعف هنر و ... بخاطر افکار کهنه گذشته هاست. و ...
    نه خیر دوست عزیز ... ! چرا ژاپنی ها و چینی ها این طور نیستند ... چرا فرهنگ آمریکایی همه جای دنیا رو گرفته .. چرا شما فکر میکنی اگه کت بپوشی باکلاسی ولی اگه لباس سنتی ایرانی رو بپوشی و بیای تو خیابون بی کلاس ... ؟!
    شما رفتی یه کشور خارجی ازت بپرسند کجایی هستی میگی ایرانیم ... اگه بپرسند ایران کجاست و چه خصوصیت بارزی داره و تمدنش چی بوده چی میگی ... اگه اینطور شد که شما میگی اونوقت یه ایرانی بی هویت خواهد بود ... همین باور ها و سنتها و شکل وشمایل ها هستند که ایجاد کننده و نشانه تمدن یه قوم به شمار میان ... .. من نمیگم همش (چون سنت ها و چیزهای نادرست هم توی فرهنگ هر کشوری هست) سنتها و آداب خوب و فرهنگ درست قدیم باید بمونه ... اینها هویت و میراث و یه جوری تجارب علمی فرهنگی نیاکان ما هستند ... اگه از بین بره دیگه ایرانی هم وجود نخواهد داشت...
    بلکه باید تقویت بشه ... در تمدن ایران کهن ما (نه فقط تمدن ایرانی بعد از اسلام) افکار و سنتها و باورهایی وجود داشته که دنیای مدرن هنوز توی نهادینه کردن خیلی از اونها وامونده .. نمونش قانون حقوق بشر کورش کبیر که بیش از 3000 سال پیش این آدما (که نیاکان ما بودند) به این حد از خرد و اندیشه رسیدن که هنوز که هنوزه دنیا برای اجرای همین قوانین داره در جا میزنه و توانایی اجراشو نداره ...
    اینها بدن ... ؟ چرا از 3000 سال پیش تا حالا موندن ... پس میشه نگهشون داشت...
    اگه اندیشه کورش و کوروشها و تاریخ و تمدن غنی ایران نبود حالا ما دلمون به چی مون خوش بود ...
    اگه شما میبینی فرهنگهای اروپایی امریکایی داره وارد جامعه ما میشه به این دلیل که شما فرمودی نیست... فرهنگ ما هم به جرات از فرهنگ تمام تمدنهای دیگه غنی تره ...
    دلیلش اینه که به تمدن غنی ایران بها داده نشده - اصلا -
    توی ایران تمام رسانه ها موظفند که مدام فرهنگ عربی رو اشائه بدن ... البته اون قسمتهایی از اداب عربی که در اثر ظهور اسلام ایجاد شده بد نیست.. چون اسلام حقیقی بسیار عمیق و ودارای مفاهیم شگرفی است که همونها هم اشائه داده نشده ...
    قسمتهایی از فرهنگ اسلام که برای مسولین قابل اجرا باشه ترویج میدن ... فرهنگ ایرانی هم چون قدرت نابود کردن فرهنگ عربی رو داره (شاید برای ترس بخاطر ضعف اسلام) اصلا ترویج داده نمیشه ...
    نمونش حذف تاریخ هخامنشی از کتابهای تاریخ دوره راهنمایی .. و کم کردن تغییر کلمات محاوره ای عربی به ایرانی ...
    این باعث میشه شما فکر کنی این جور فراموش کردن سنت ها اجتناب ناپذیره ...
    در صورتی که فقط توی ایران به این شکله ...
    ویرایش توسط Dj_MAN : Wednesday 19 January 2011 در ساعت 08:20 PM

9. 3 کاربر برای این پست از Dj_MAN تشکر کرده اند:

اخراج شده

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    اخراج شده
    شماره عضویت
    38961
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    442
    815 بار تشکر شده در 308 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Dj_MAN [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    نه خیر دوست عزیز ... ! چرا ژاپنی ها و چینی ها این طور نیستند ... چرا فرهنگ آمریکایی همه جای دنیا رو گرفته .. چرا شما فکر میکنی اگه کت بپوشی باکلاسی ولی اگه لباس سنتی ایرانی رو بپوشی و بیای تو خیابون بی کلاس ... ؟!
    شما رفتی یه کشور خارجی ازت بپرسند کجایی هستی میگی ایرانیم ... اگه بپرسند ایران کجاست و چه خصوصیت بارزی داره و تمدنش چی بوده چی میگی ... اگه اینطور شد که شما میگی اونوقت یه ایرانی بی هویت خواهد بود ... همین باور ها و سنتها و شکل وشمایل ها هستند که ایجاد کننده و نشانه تمدن یه قوم به شمار میان ... .. من نمیگم همش (چون سنت ها و چیزهای نادرست هم توی فرهنگ هر کشوری هست) سنتها و آداب خوب و فرهنگ درست قدیم باید بمونه ... اینها هویت و میراث و یه جوری تجارب علمی فرهنگی نیاکان ما هستند ... اگه از بین بره دیگه ایرانی هم وجود نخواهد داشت...
    بلکه باید تقویت بشه ... در تمدن ایران کهن ما (نه فقط تمدن ایرانی بعد از اسلام) افکار و سنتها و باورهایی وجود داشته که دنیای مدرن هنوز توی نهادینه کردن خیلی از اونها وامونده .. نمونش قانون حقوق بشر کورش کبیر که بیش از 3000 سال پیش این آدما (که نیاکان ما بودند) به این حد از خرد و اندیشه رسیدن که هنوز که هنوزه دنیا برای اجرای همین قوانین داره در جا میزنه و توانایی اجراشو نداره ...
    اینها بدن ... ؟ چرا از 3000 سال پیش تا حالا موندن ... پس میشه نگهشون داشت...
    اگه اندیشه کورش و کوروشها و تاریخ و تمدن غنی ایران نبود حالا ما دلمون به چی مون خوش بود ...
    اگه شما میبینی فرهنگهای اروپایی امریکایی داره وارد جامعه ما میشه به این دلیل که شما فرمودی نیست... فرهنگ ما هم به جرات از فرهنگ تمام تمدنهای دیگه غنی تره ...
    دلیلش اینه که به تمدن غنی ایران بها داده نشده - اصلا -
    توی ایران تمام رسانه ها موظفند که مدام فرهنگ عربی رو اشائه بدن ... البته اون قسمتهایی از اداب عربی که در اثر ظهور اسلام ایجاد شده بد نیست.. چون اسلام حقیقی بسیار عمیق و ودارای مفاهیم شگرفی است که همونها هم اشائه داده نشده ...
    قسمتهایی از فرهنگ اسلام که برای مسولین قابل اجرا باشه ترویج میدن ... فرهنگ ایرانی هم چون قدرت نابود کردن فرهنگ عربی رو داره (شاید برای ترس بخاطر ضعف اسلام) اصلا ترویج داده نمیشه ...
    نمونش حذف تاریخ هخامنشی از کتابهای تاریخ دوره راهنمایی .. و کم کردن تغییر کلمات محاوره ای عربی به ایرانی ...
    این باعث میشه شما فکر کنی این جور فراموش کردن سنت ها اجتناب ناپذیره ...
    در صورتی که فقط توی ایران به این شکله ...
    خوب اینجا یه ابهاماتی بوجود اومد من از دیدگاه جامعه شناسی یک فیلسوف بزرگ صحبت کردم ولی شما با حالت ناسیونایستی و تعصب نسبت به ایران بحث میکنی.

عقاید من انترناسیونالیستی هست یعنی من به کشور اعتقادی ندارم چه می خاد ایران باشه چه آمریکا چه ژاپن و ... من کلی گفتم اصلا مثال من میتونه تو یه قبیله آمریکای لاتین باشه... چون ایرانی ها هم مثل آلمانی های قرن بیست بگی نگی ناسیونالیسته الکی ان. همش ما ایرانیم ما ایرانیم ...
    این که میشیند هی میگید ما کوروش داریم مهم نیست الان چی داریم یه نخود غیرت داریم که جلوی زور وایسیم جلوی امپریالیسم وایسیم ...

بعد دقیق تر تاریخ رو بخون 550 سال قبل از میلاد مسیح حکومت قدرت مند و بزرگ ترین امپراتوریه باستان یعنی هخامنشیان شکل گرفت پس میشه 2550 سال نه 3000 سال دوست من. اولین تمدن ها هم در بین النهرین و مصر حدود 5000 سال پیش بوجود اومدن .
    من از فرهنگ غربی دفاع نکردم و از فرهنگ مدرن هم دفاع نمی کنم من عقاید هیپی گری هم دارم ... فقط گفتم این چرخه گریز نا پذیزه دست من و تو هم نیست جوانان نسل جدید به چیز های مدرن تر گرایش دارند ...
    مرسی
    ویرایش توسط Punk : Thursday 20 January 2011 در ساعت 10:50 AM

11. کاربران زیر از Punk به خاطر این پست تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)