لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 97 به 112 از 130

موضوع: ریتم در موسیقی و تکنیکهای رعایت ریتم

Razoniaz آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    2006
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    1,946
    4,151 بار تشکر شده در 1,000 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Razoniaz on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 112/2
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    18

مدال های دریافت شده

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط pari54 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود
    سپاس از این همه کمک ها و پاسخ های زیبا و کامل(تقریبا این تاپیک رو کامل خوندم)
    من حدود4سال پیش سنتور را با کتاب دستور سنتور(فرامز پایور) شروع کردم البته حدود 3ترم رو گذروندم و شیوه کار ریتم فقط با روش
    1 2 3 4 یا 1 و 2 و یا 1 o 2 o
    اما تو کلاس هم هیچگاه به خاطر اشتباه ریتمی از من اشکال گرفته نشد!!!
    اما الان بعد از یک سال و نیم وقفه که دارم کتاب شیوه سنتور نوازی رو پیش استادی جدید اموزش میبینم روش ریتم با (تن ت) است.
    اما مشکل از جایی شروع شد که با رسیدن به درس هایی که نت های چندگانه(دولا چنگ یا چنگ یا سیاه نقطه دار) دارد،استادم برای مشکل ریتمیک که من تا الان بهش توجه نکرده بودم(چون فکر میکردم درسته) از من خواسته تا با مترونوم کار کنم اما کار بسی دشوار است!!! و البته هیچگاه ریتم با پا رو هم استفاده نکردم!!!
    کار با روش (تن ت) خوبه اما مشکل زمانی بین کند یا تند گفتن (ت ت ت) است که به هنگام طولانی بودن اهنگ (ت ت ت های چند قسمت) باهم هماهنگ نمیشن
    کار با مترونوم این مشکل رو داره که من موقع نواختن متوجه اشکالم نمیشم و اصلا نمیدونم دارم درست تمرین میکنم یا نه هرچند برای استاد گرامی هم که میزنم میگه اشکال زیاده و اینکه خودت باید متوجه اشکال نا هماهنگیت با مترونوم بشی اما...
    سپاسگذار میشم اگر راهنماییم کنید.
    من شنیده بودم مشکل ریتمیک برای کسی که زیاد به موسیقی گوش میکنه راحت حل میشه اما الان با توجه به موقعیت خودم اصلا به این حرف اعتقاد ندارم.
    (میدونم اشکالم خیلی پایه و لازمه و چون خیلی به موسیقی علاقه دارم،خیلی ناراحتم از اینکه نمیتونم این مشکل رو رفع کنم )
    سلام دوست عزیز
    اینطور که از صحبتهای شما متوجه شدم تمام ذهن شما روی استفاده از مترونم و شمردن متمرکز شده. یک اصل مهم را فراموش نکنید که هدف اینه که ریتم قطعه رعایت بشه و استفاده از مترونم و شمارش و ضرب پا و غیره راههایی هستند برای کمک کردن ما برای رسیدن به این هدف نه خود هدف. گاهی ما این دو را با هم اشتباه می گیریم و هدف ما می شود شمردن قطعه یا پا زدن همراه با قطعه و ...

استفاده از روشهای حفظ ریتم اگر همراه با وسواس و استرس باشن نتیجه عکس می دن یعنی ممکنه فرد بدون استفاده از هر کدوم از این روشها ریتم قطعه را بخوبی رعایت کنه ولی اگر همراه با این روشها باشه همون قطعه را از ریتم بندازه. به هرحال فراموش نکنیم که رعایت ریتم یک توانایی و استعداد درونی است که پس از تقویت اون دیگه نیازی نیست از ابزار استفاده بشه.

به نظر من بهتره به جای وسواس بیش از حد روی این موضوع به خودتون و توانایی خودتون در رعایت ریتم اعتماد کنید و با آرامش کامل قطعه را بنوازید. با یاد داشته باشید که مهمترین اصل در نوازندگی آرامش است. و اگر به هر ترتیبی این آرامش به هم بخوره حال چه استفاده از مترونم باشه چه پا زدن چه شمردن و ... نه تنها پیشرفتی در نوازندگی حاصل نمیشه بلکه باعث ناامیدی و دلسردی خواهد شد.

من پیشنهاد می کنم فعلا تمام روشهای رعایت ریتم را برای مدتی کنار بگذارید با آرامش ساز بزنید، قطعات را ضبط کنید و به آنها گوش کنید مطمئنا اگر مشکلی در ریتم داشته باشید خودتون متوجه اون خواهید شد.
    فقر شب را بی غذا به سر بردن نیست،فقر روز را بی اندیشه به سر کردن است!

2. 2 کاربر برای این پست از Razoniaz تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    84882
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    34
    19 بار تشکر شده در 9 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سپاس دوست گرامی از راهنمایی با ارزشتون
    همین طور که گفتین حتما این کار را خواهم کرد.
    با سپاس.

4. کاربران زیر از pari54 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

pooriaakbari1989 آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    34196
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    1,548
    1,051 بار تشکر شده در 378 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    6 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 96/1
    Given: 175/0
    میزان امتیاز
    14

یکی از تکنیک های جالب نگه داشتن ریتم البته در سطوح بالاتر از مقدماتی اینه که نوازنده هنگامی که داره یه قطعه ریتمیک میزنه وقتی به سکوت هایی میرسه،همراه با ریتم قطعه نتی رو مضراب میزنه(معمولا نت فا-نت سل از سیمهای زرد و یا خرک اول سیم های زرد که گاهی دو کوک میشه) برای درک بیشتر این گفته مراجعه کنید به سی دی کتاب سی و سه قطعه که توسط خانوم صدف امینی اجراشده(انتشارات ماهور)
    هر گرفتار که در بند تو می نالد زار***می برد حسرت صیدی که گرفتار تر است

6. 2 کاربر برای این پست از pooriaakbari1989 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    84882
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    34
    19 بار تشکر شده در 9 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

درود دوستان
    من برای ریتم گیری این درس به راهنمایی نیاز دارم اگر ممکنه راهنماییم کنید.
    اگر ریتم 6/8 باشه و سرعت مشخص شده نت سیاه نقطه دار=80 گذاشته باشه
    برای کار با مترونوم چه طوری باید هماهنگ کنم؟؟؟چون مترونوم سه تا چنگ داره که من رو اون هماهنگ کردم با سرعت 80!!!
    اما موقع زدن نمیدونم چگونه تو یک میزان مترونوم رو هماهنگ کنم؟؟؟منظورم درس 61 کتاب „شیوه ی سنتور نوازی-استاد پشنگ کامکار” است...

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط pari54 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود دوستانمن برای ریتم گیری این درس به راهنمایی نیاز دارم اگر ممکنه راهنماییم کنید. اگر ریتم 6/8 باشه و سرعت مشخص شده نت سیاه نقطه دار=80 گذاشته باشه برای کار با مترونوم چه طوری باید هماهنگ کنم؟؟؟چون مترونوم سه تا چنگ داره که من رو اون هماهنگ کردم با سرعت 80!!! اما موقع زدن نمیدونم چگونه تو یک میزان مترونوم رو هماهنگ کنم؟؟؟منظورم درس 61 کتاب „شیوه ی سنتور نوازی-استاد پشنگ کامکار” است...
    ببخشید، من متوجه نشدم، منظورتون از این حرف چیه دقیقا؟!!!

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    84882
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    34
    19 بار تشکر شده در 9 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط yoosef_music [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ببخشید، من متوجه نشدم، منظورتون از این حرف چیه دقیقا؟!!!
    پوزش که خوب ننوشتم
    راستش نمیدونم چه جوری بگم اما منظورم این هست که: برای میزان اول + بقیه ی میزان ها چه جوری ریتم گیری کنم با هر ضربی که مترونوم میزنه(طبق درس 61 کتاب شیوه ی سنتور نوازی-استاد پشنگ کامکار)
    همون طوری که گفتم (مترونوم را روی سه تا چنگ با سرعت 80 هماهنگ کردم).
    البته با روش ریتم گیری(اتاتین) هم نمیتونم با مترونوم هماهنگ کنم!!!
    امیدوارم تونسته باشم منظورم را برسونم...

10. کاربران زیر از pari54 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

پوزش که خوب ننوشتم
    راستش نمیدونم چه جوری بگم اما منظورم این هست که: برای میزان اول + بقیه ی میزان ها چه جوری ریتم گیری کنم با هر ضربی که مترونوم میزنه(طبق درس 61 کتاب شیوه ی سنتور نوازی-استاد پشنگ کامکار)
    همون طوری که گفتم (مترونوم را روی سه تا چنگ با سرعت 80 هماهنگ کردم).
    البته با روش ریتم گیری(اتاتین) هم نمیتونم با مترونوم هماهنگ کنم!!!
    امیدوارم تونسته باشم منظورم را برسونم...
    این روشی رو که میفرمائید من کار نکردم!
    این کتابی که میفرمایید رو من ندارم، اگه امکانش هست تصویر این صفحه رو قرار بدید. شاید نت یا نتهای پیکاپ یا ضرب بالا داره.
    ولی در حالت کلی، وقتی واحد رو سه تا چنگ(تریوله) قرار دادید و تمپو 80، Beat رو هم روی عدد 2 قرار بدید. در اینصورت هر ضرب مترونوم برابر با یک چنگ میشود. (برای تمرین، در ابتدا با تمپوی کمتر تمرین کنید و در دفعات بعدی به تدریج تمپو را افزایش دهید)

12. کاربران زیر از you3f به خاطر این پست تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    16

درود دوستانمن برای ریتم گیری این درس به راهنمایی نیاز دارم اگر ممکنه راهنماییم کنید. اگر ریتم 6/8 باشه و سرعت مشخص شده نت سیاه نقطه دار=80 گذاشته باشه برای کار با مترونوم چه طوری باید هماهنگ کنم؟؟؟چون مترونوم سه تا چنگ داره که من رو اون هماهنگ کردم با سرعت 80!!! اما موقع زدن نمیدونم چگونه تو یک میزان مترونوم رو هماهنگ کنم؟؟؟منظورم درس 61 کتاب „شیوه ی سنتور نوازی-استاد پشنگ کامکار” است...
    درود.. دوست عزیز مترونم رو روی چنگ قرار ندید... روی نت سیاه بذارید ... و ریتم رو روی 2/4 یا 2 ضربی بذارید... اونوقت... توی هر بوق که میزنه شما باید سه تار نت چنگ اجرا کنید (یا معادل 3 نت چنگ ... مثلا یک سیاه نقطه دار... یا یک سیاه و یک چنگ)
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

14. 2 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط r_a_m_i_n [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود.. دوست عزیز مترونم رو روی چنگ قرار ندید... روی نت سیاه بذارید ... و ریتم رو روی 2/4 یا 2 ضربی بذارید... اونوقت... توی هر بوق که میزنه شما باید سه تار نت چنگ اجرا کنید (یا معادل 3 نت چنگ ... مثلا یک سیاه نقطه دار... یا یک سیاه و یک چنگ)
    عزیز جان اینی هم که شما میفرمائید صحیحه ولی اینجوری که اجراش با مترونوم سخت تر و پیچیده تر میشه!!
    اما با استفاده از تریوله ی مترونوم که خودشون گفتن و منم گفتم، ضربات مترونوم به واحد کوچکتر تقسیم میشه و برای هر به قول شما بوق میتونن یک چنگ اجرا کنن.
    ولی در صورت کلی، هر دو روش یک نتیجه رو میده.

16. کاربران زیر از you3f به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    84882
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    34
    19 بار تشکر شده در 9 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سپاس دوستان که راهنماییم کردین و البته کلمات تکنیکی رو یاداوری کردین ((:
    متوجه منظور هردو شدم و سپاس که روش جدید رو هم توضیح دادین(با نت سیاه) چون اون رو نمیدونستم!!!
    اینم از تصویر صفحه که yoosef_music گفته بودند.
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

18. 2 کاربر برای این پست از pari54 تشکر کرده اند:

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

سپاس دوستان که راهنماییم کردین و البته کلمات تکنیکی رو یاداوری کردین ((:
    متوجه منظور هردو شدم و سپاس که روش جدید رو هم توضیح دادین(با نت سیاه) چون اون رو نمیدونستم!!!
    اینم از تصویر صفحه که yoosef_music گفته بودند.
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    مشکلتون هماهنگ کردن چنگهای نقطه دار و دولاچنگ هاست؟!
    اگه اینطوره، فقط با تمرین با تمپوی پایین و به تدریج افزایش دادن تمپو مشکلتون حل میشه.
    با همون روش تریوله ی مترونوم، سرعت رو پایین بیارید تا حدی که کاملا قابل تفکیک و قابل اجرا با سرعت یکنواخت باشد. پس از خوب تمرین کردن، در دفعات بعدی 2 الی 5 تا به تمپو اضافه کنید. تا به سرعت 80 برسید.
    طریقه ی اجرا هم که مشخصه، وقتی هر بوق مترونوم برابر با یک چنگ باشه، چنگ نقطه دار = یک بوق و نیم. و دولاچنگ = نیم بوق!
    اگر همچنان پاسخ سوالتان را نگرفتید یا پاسخ من شفاف نبود یا سوالتان را دقیق متوجه نشدم، عذرخواهی مرا بپذیرید.

20. 2 کاربر برای این پست از you3f تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط yoosef_music [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    عزیز جان اینی هم که شما میفرمائید صحیحه ولی اینجوری که اجراش با مترونوم سخت تر و پیچیده تر میشه!! اما با استفاده از تریوله ی مترونوم که خودشون گفتن و منم گفتم، ضربات مترونوم به واحد کوچکتر تقسیم میشه و برای هر به قول شما بوق میتونن یک چنگ اجرا کنن. ولی در صورت کلی، هر دو روش یک نتیجه رو میده.
    خب یوسف جان... اونوری هم سرعت زیاد میشه... یعنی کلی صدای اضافی ایجاد میشه... و واسه هر چنگ یک بوق میزنه که گیج میکنه آدمو... والا من که از روز اولس اینجوری یاد گرفتم (سیاه نقطه دار) و یه چیز دیگه... چون 6/8 دو ضربیه... ایشون باید عادت کنن که 2 ضرب پا باهاش بزنن و سرضرب 1 و 4 توی گوششون باشه نه صدای 6 تا چنگ... اونطوری وقتی هم مترونم نباشه میفهمه 2 ضربیه و با ضرب پا زدن میتونه بزنه... حالا بهر حال اونم درسته... اما من فکر کردم اگه فقط سرضرب رو داشته باشه شاید بهتر باشه... مثلا اگه ریتم 12/8 بود ... که نمیشه 12 تا ضرب بزنه... خب گیج کننده میشه... همون 4 تا کافیه... اینطوری متوجه ضربهای قوی و ضعیف و نیمه قوی هم بهتر میشه... ا اونطوریبهر حال امیدورم دوستمون از مجموع صحبتهای من و شما .. تونسته باشه به نتیجه ی مطلوبش برسه
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

22. 2 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط r_a_m_i_n [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خب یوسف جان...اونوری هم سرعت زیاد میشه... یعنی کلی صدای اضافی ایجاد میشه... و واسه هر چنگ یک بوق میزنه که گیج میکنه آدمو...والا من که از روز اولس اینجوری یاد گرفتم (سیاه نقطه دار) و یه چیز دیگه...چون 6/8 دو ضربیه... ایشون باید عادت کنن که 2 ضرب پا باهاش بزنن و سرضرب 1 و 4 توی گوششون باشه نه صدای 6 تا چنگ... اونطوری وقتی هم مترونم نباشه میفهمه 2 ضربیه و با ضرب پا زدن میتونه بزنه...حالا بهر حال اونم درسته... اما من فکر کردم اگه فقط سرضرب رو داشته باشه شاید بهتر باشه... مثلا اگه ریتم 12/8 بود ... که نمیشه 12 تا ضرب بزنه... خب گیج کننده میشه... همون 4 تا کافیه... اینطوری متوجه ضربهای قوی و ضعیف و نیمه قوی هم بهتر میشه... ا اونطوریبهر حال امیدورم دوستمون از مجموع صحبتهای من و شما .. تونسته باشه به نتیجه ی مطلوبش برسه
    اتفاقا منم به همین دلیل گفتم از تمپوی پایین شروع کنه به تمرین و به تدریج افزایش تمپو داشته باشه، وقتی با تمپوی پایین شروع کنه در تمپوی بالا هم قدرت تفکیکشو خواهد داشت میتونید امتحان کنید.
    اینطوری به نظرتون اجرای مثلا یک چنگ و سیاه در یک ضرب کمی مشکل نمیشه؟ مگه اینکه ضرب پا تقسیمات ضرب رو بزنه، یعنی با هر ضرب مترونوم سه تا ضرب پا بزنیم. (که با این تمپو ضرب پا زدنش بسیار مشکل میشه!)
    بله، دو ضربیه و دو ضرب پا باید بزنن ولی باید تجسمی هم از تقسیمات کوچکترش داشته باشن(به تصویری که گذاشتن توجه کنین). برای همین هم مترونوم با تقسیمات کوچکتر بزنه و ایشون باید در ذهنشون شمارش رو اینطور داشته باشن: 1 2 3 2 2 3
    و همین کمک میکنه تا سر ضربها رو هم بشناسن و مشکلی واسشون پیش نیاد و همزمان تقسیمات کوچکتر رو هم داشته باشن.
    این روشی که شما فرمودید که سرضربها رو داشته باشن برای تمرینات پایانی و تکمیلی مناسبه، اما برای شروع تمرین یک قطعه، بهتره به تقسیمات کوچکتر توجه ویژه ای بشه.
    متشکرم

24. 2 کاربر برای این پست از you3f تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

اتفاقا منم به همین دلیل گفتم از تمپوی پایین شروع کنه به تمرین و به تدریج افزایش تمپو داشته باشه، وقتی با تمپوی پایین شروع کنه در تمپوی بالا هم قدرت تفکیکشو خواهد داشت میتونید امتحان کنید.
    اینطوری به نظرتون اجرای مثلا یک چنگ و سیاه در یک ضرب کمی مشکل نمیشه؟ مگه اینکه ضرب پا تقسیمات ضرب رو بزنه، یعنی با هر ضرب مترونوم سه تا ضرب پا بزنیم. (که با این تمپو ضرب پا زدنش بسیار مشکل میشه!)
    بله، دو ضربیه و دو ضرب پا باید بزنن ولی باید تجسمی هم از تقسیمات کوچکترش داشته باشن(به تصویری که گذاشتن توجه کنین). برای همین هم مترونوم با تقسیمات کوچکتر بزنه و ایشون باید در ذهنشون شمارش رو اینطور داشته باشن: 1 2 3 2 2 3
    و همین کمک میکنه تا سر ضربها رو هم بشناسن و مشکلی واسشون پیش نیاد و همزمان تقسیمات کوچکتر رو هم داشته باشن.
    این روشی که شما فرمودید که سرضربها رو داشته باشن برای تمرینات پایانی و تکمیلی مناسبه، اما برای شروع تمرین یک قطعه، بهتره به تقسیمات کوچکتر توجه ویژه ای بشه.
    متشکرم
    راستش من که به هنرجو هام همون 2 ضرب و بر حسب یساه نقطه دار آموزش میدم... و تاحالا هم مشکلی واسشون پیش نیومده...
    نه دیگه ضرب پا که نمیشه 6 تا بزنیم.. همون 2 تا بزنیم... مشکل میشه... اما نه اونقدرا مشکل... تاکید من برای این موضوع اینه که هنرجو بتونه فرق میزان ترکیبی و ساده رو متوجه بشه و بدونه که هر ضرب یک میزان ترکیبی همیشه نقطه داره و ضرب زدن اون چطوریه...
    بهرحال حرف شما هم درسته...

26. 2 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    84882
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    34
    19 بار تشکر شده در 9 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

مشکلتون هماهنگ کردن چنگهای نقطه دار و دولاچنگ هاست؟!
    اگه اینطوره، فقط با تمرین با تمپوی پایین و به تدریج افزایش دادن تمپو مشکلتون حل میشه.
    با همون روش تریوله ی مترونوم، سرعت رو پایین بیارید تا حدی که کاملا قابل تفکیک و قابل اجرا با سرعت یکنواخت باشد. پس از خوب تمرین کردن، در دفعات بعدی 2 الی 5 تا به تمپو اضافه کنید. تا به سرعت 80 برسید.
    طریقه ی اجرا هم که مشخصه، وقتی هر بوق مترونوم برابر با یک چنگ باشه، چنگ نقطه دار = یک بوق و نیم. و دولاچنگ = نیم بوق!
    اگر همچنان پاسخ سوالتان را نگرفتید یا پاسخ من شفاف نبود یا سوالتان را دقیق متوجه نشدم، عذرخواهی مرا بپذیرید.
    سپاس فراوان
    حتما باید با تمپوی پایین شروع کنم در غیر این صورت سخت و غیرقابل اجراست (برای من!!!)
    -سپاس کاملا قابل فهم و البته خیلی هم کمک کننده بود...

- - - Updated - - -

راستش من که به هنرجو هام همون 2 ضرب و بر حسب یساه نقطه دار آموزش میدم... و تاحالا هم مشکلی واسشون پیش نیومده...
    نه دیگه ضرب پا که نمیشه 6 تا بزنیم.. همون 2 تا بزنیم... مشکل میشه... اما نه اونقدرا مشکل... تاکید من برای این موضوع اینه که هنرجو بتونه فرق میزان ترکیبی و ساده رو متوجه بشه و بدونه که هر ضرب یک میزان ترکیبی همیشه نقطه داره و ضرب زدن اون چطوریه...
    بهرحال حرف شما هم درسته...
    سپاس دوست گرامی
    راستش با من با روش yoosef_music کار شده(ریتم با مترونوم فقط!!!) و من تا به حال با ریتم پا کار نکردم از این رو فکر می کنم دلیل متوجه نشدنم از روش ضرب پا هم همین باشه اما ضرب میزانهای ترکیبی را با کمک شما دو دوست گرامی تقریبا متوجه شدم.//
    ویرایش توسط pari54 : Saturday 17 August 2013 در ساعت 12:39 AM

28. 2 کاربر برای این پست از pari54 تشکر کرده اند:

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

سپاس فراوان
    حتما باید با تمپوی پایین شروع کنم در غیر این صورت سخت و غیرقابل اجراست (برای من!!!)
    -سپاس کاملا قابل فهم و البته خیلی هم کمک کننده بود...

- - - Updated - - -

سپاس دوست گرامی
    راستش با من با روش yoosef_music کار شده(ریتم با مترونوم فقط!!!) و من تا به حال با ریتم پا کار نکردم از این رو فکر می کنم دلیل متوجه نشدنم از روش ضرب پا هم همین باشه اما ضرب میزانهای ترکیبی را با کمک شما دو دوست گرامی تقریبا متوجه شدم.//
    من سازم پیانوست و با سنتور آشنایی چندانی ندارم، اینارو کلی برای همه سازها گفتم و میگم.
    من مخالف ضرب پا نیستم ولی چون ضرب پا در سرعتهای بالا جواب نمیده، بهتر اینه که با مترونوم و شمارش با زبان تمرین بشه.
    حتی در تمرینهای پارلاتی با ما با حرکت دست رهبر ارکستر کار میکردن. که البته دست راست سرضربهای اصلی میزان و دست چپ تقسیمات کوچکتر ضربها رو میزد. در ضمن، در اجراهای رسمی، ضرب پا زدن کار جالبی نیست...
    موفق باشید.

30. 3 کاربر برای این پست از you3f تشکر کرده اند:

صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)