لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: بخشی از سخنان استاد حسین علیزاده در جمع هنرمندان ِ شیرازی - اسفند ماه 89

Avazekhan آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    20689
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    1,647
    2,211 بار تشکر شده در 757 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    15

پیش فرض بخشی از سخنان استاد حسین علیزاده در جمع هنرمندان ِ شیرازی - اسفند ماه 89

0 Not allowed! Not allowed!
    از روز جمعهکه فکر کنم 13 اسفند بود خیلی دلم می خواست این گزارش رو بنویسم اما خیلی سرم شلوغ بود
    تا اینکه دیدم [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] این گزارش رو نوشته

حسین عليزاده: موسيقى ايرانى را نمى‌شود با قواعد هارمونى غربى چندصدايى كرد
    موسیقی هنری ایران: حسين عليزاده گفت: موسيقى ايرانى را نمى‌شود با قواعد هارمونى غربى چندصدايى كرد، چون فرهنگش فرق مى‌كند. شما اگر به موسيقى آفريقا دقت كنيد مى‌بينيد كه پلى‌فونى‌ها و پلى‌ريتم‌هاى مختص به خود را دارد و فرهنگ موسيقى آنها اين چندصدايى را به وجود آورده است.
    به گزارش فارس به نقل از روابط عمومى توركنسرت، حسين عليزاده در ادامه برنامه‌هاى خود به همراه مجيد خلج در شهرهاي مختلف ايران روز پنجشنبه وارد شهر شيراز شد و جمعه ظهر در جمع هنرمندان و علاقه‌مندان موسيقى اين شهر حاضر شد و در نشستى صميمى به سوالات آنان پاسخ داد.
    بنا بر اين گزارش، نشست حسين عليزاده و هنرمندان و علاقه‌مندان موسيقى شيراز ساعت 11 روز جمعه 13 اسفند در تالار غزل مجموعه فرهنگى هنرى حافظ در حالي برگزار شد كه بيش از 250 تن در آن حضور داشتند و محدوديت جا در اين سالن موجب شده بود كه افراد در راهروها و حتى سن تالار نيز ايستاده و نشسته تا پايان در كنار هنرمند محبوب خود باشند.
    حسين عليزاده در اين نشست با ابراز علاقه بسيار به شهر شيراز گفت: „در اين سال‌ها بارها براى مسافرت به شيراز آمدم ولى هيچ‌گاه فرصت نشد كه در جمع شما ياران حاضر باشم و اكنون بسيار خوشحالم كه اين فرصت به دست آمده. اين كنسرت‌ها كه در شهرهاى مختلف برنامه‌ريزى شده حس تنهايى و افسردگى را از من زدوده و اكنون سرشار از انرژى هستم.”
    خالق آثار نينوا و تركمن در ادامه اين نشست در پاسخ به سوالات متعددى در رابطه با برخورد سنت و نوآورى و بايدها و نبايد‌هاى آن گفت: „تا وقتى درگير اين بايدها و نبايدها و خط‌‌كشى‌ها هستيم نمى‌توانيم آزادانه به خلق موسيقى بپردازيم. هنر وقتى به تبلور مى‌رسد كه با آگاهى باشد و آزادانه به آن فكر شود.”
    نوازنده برجسته تار و سه‌تار در پاسخ به پرسشى پيرامون موسيقى چندصدايى ايرانى گفت: "موسيقى ايرانى را نمى‌شود با قواعد هارمونى غربى چندصدايى كرد، چون فرهنگش فرق مى‌كند. شما اگر به موسيقى آفريقا دقت كنيد مى‌بينيد كه پلى‌فونى‌ها و پلى‌ريتم‌هاى مختص به خود را دارد و فرهنگ موسيقى آنها اين چندصدايى را به وجود آورده. يك موسيقيدان مانند يك هنرمند نقاش در هنگام خلق اثر رنگ‌ها را مخلوط مى‌كند تا يك رنگ جديد بسازد، به هارمونى رنگ‌ها در هنگام خلق اثرش فكر مى‌كند، اين طور نيست كه ابتدا اثر خود را سياه و سفيد بكشد بعد رنگش كند. براى موسيقى چندصدايى بايد از ابتدا چندصدايى فكر كرد.
    در بخشي از اين نشست عليزاده در پاسخ به انتقاد تند يكى از حاضران درباره محمدرضا لطفى، ضمن بى‌انصافى خواندن اين رفتار نسبت به هنرمندان كشور گفت: „استاد لطفى يكى از هنرمندان بزرگ كشور هستند كه بيش از چهل سال است كه به موسيقى اين كشور خدمت مى‌كنند و اكنون نيز با انرژى بسيار آموزش موسيقى ايرانى را پيگير هستند. ايشان دوست و همكار قديمى من هستند و هرچند كه در بسيارى از موضوعات با هم اختلاف نظر داريم ولى من همواره براى هنر ايشان احترام قائلم.”. صحبت‌هاى حسين عليزاده با تشويق فراوان حاضران در سالن مواجه شد و ايشان در ادامه تاكيد كرد: „هيچ‌گاه نبايد درباره هنرمندان بزرگ كشور و مخصوصا در غيابشان سخن ناروايى گفته شود.”
    عليزاده درپايان اين نشست ضمن تقدير از هنرمندان موسيقى شهر شيراز اين شهر را بهترين مكان براى رسيدن به آرامش عنوان كرد و به شوخى گفت: „آدم هر وقت بخواهد كمى آرام‌تر زندگى كند بايد به شيراز سفر كند!”. وى همانند ديگر برنامه‌هاى خود در شهرهاى قزوين و رشت و گرگان در بين علاقه‌مندان حاضر شد و با آنان عكس يادگارى گرفت و به درخواست‌هاى متعدد آنها پاسخ داد.
    كنسرت حسين عليزاده و مجيد خلج در روزهاى 14 و 15 اسفند در تالار حافظ شهر شيراز برگزار مى‌شود و پس از آن اين دو هنرمند به بندرعباس سفر مى‌كنند تا در روزهاى 18 و 19 اسفند در تالار شهيد آوينى اين شهر به روى صحنه بروند.
    بیست و یکم اسفند هشتاد و نه
    سعدیا دور نیکنامی رفت
    نوبت عاشقیست یک چندی

2. 7 کاربر برای این پست از Avazekhan تشکر کرده اند:

3. # ADS

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)