لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: کیوبیس یا سونار؟ کدوم اکسپورت بهتری دارند؟

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    42856
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض کیوبیس یا سونار؟ کدوم اکسپورت بهتری دارند؟

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام

من یه جایی خونده بودم که کیو بیس اکسپورت بهتری داره نه نتنها نسبت به سونار بلکه نسبت به همه ی نرم افزارای دیگه این حرف چقدر درسته؟

2. # ADS

Porya آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    19790
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    781
    1,061 بار تشکر شده در 339 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/1
    میزان امتیاز
    15

درست نیست دوست عزیز

کیفیت موزیک فقط و فقط به توانایی فرد و میکس درست و استفاده از صدا های خوب بستگی داره نه چیز دیگه ای . اگر هم بین فایل اکسپورت شده از نرم افزار های مختلف تفاوتی وجود داشته باشه مطمئن باشید با گوش قابل تشخیص نیست.

متاسفانه یه عده ناتوانی خودشونو میندازن گردن نرم افزار ها !
    ویرایش توسط Porya : Monday 4 April 2011 در ساعت 03:21 PM

4. 3 کاربر برای این پست از Porya تشکر کرده اند:

HamedSedighi آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    2142
    میانگین پست در روز
    0.31
    تشکر از پست
    5,230
    3,892 بار تشکر شده در 1,579 پست

شبکه های اجتماعی من

Add HamedSedighi on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 16/0
    Given: 41/1
    میزان امتیاز
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط sakou_MS [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    این حرف چقدر درسته؟
    کلا این مبحث زمانی بوجود می آید که موتور رندر نرم افزارهای مذکور متفاوت باشد ، من تا به حال نرم افزاری ندیدم که موتور رندرش گزینه های خاصی رو ارائه کنه . پس هر آنچه که شما درون یک نرم افزار اعمال می کنید مهم است و در مرحله اکسپورت نتیجه مراحل قبل را می شنوید .

6. 2 کاربر برای این پست از HamedSedighi تشکر کرده اند:

Dj_MAN آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    8571
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    450
    1,486 بار تشکر شده در 416 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow Dj_MAN On Twitter Add Dj_MAN on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/1
    Given: 0/1
    میزان امتیاز
    16

لطفا زود قضاوت نکنید و همه پست رو بخونید ...!!

البته اینو من نمیتونم نگم ... گرچه ممکنه باعث بشه بحث در بگیره (و من از این بحثهای بی نتیجه خوشم نمیاد)

ولی بررسیهایی که من انجام دادم نهایتا متوجه شدم که یک وی اس تیه واحد در سه نرم افزار پروتولز - کیوبیس و FL ، خروجی کاملا یکسانی ندارند ...
    در مورد اف ال کاملا و صد و بیست درصد مطمئنم که موتورش صدای اصلی و حقیقیه VST رو نشون نمیده ...
    صداها در اف ال کمی فت (Phat) میشن ... یعنی کلفت تر و بمتر پخش میشن ...
    در ضمن اف ال روی همه صداها ظاهرا از درون انجین خودش کمپرسور با باند خیلی کم اعمال میکنه ... که این در مورد صداهای اتمسفریک آدمو اذیت میکنه ...

در مورد کیوبیس و پروتولز هم نکته اینجاست که موتور پروتولز یک موتور خارجیه ... یعنی خارج از نرم افزار رندر میگیره ...
    دلائلش بماند ... و دیگه اینکه در مورد وی اس تی ها پروتولز از Rtas به جای VST استفاده میکنه ... و عموما Rtas ها حجم و کیفیت بعتری از وی اس تی ها دارند ... در ضمن الگوریتمهای موتور پروتولز کاملا با پروسسور کارت صدا هماهنگ هست و کلا به اعتقاد من و طبق تجربیاتی که داشتم موتور پروتولز بهترین و با کیفیت ترین صدا رو خارج میکنه ...

بعد از اون کیوبیس ... چون آخه من حدود 6 سال فقط از اف ال استفاده میکردم ... وقتی وارد کیوبیس شدم کاملا و به روشنی متوجه اختلاف کیفیت صدا شدم ... ولی این اختلاف بین کیوبیس و پروتولز به این وضوح نبود و فقط سیستم سنجش صدای AKG این رو خوب نشون میده ...

البته نکته مهم اینجاست که همون اف ال رو پروژه های سینمایی هم باهاش میسازن .. و به نسبت پروتولز و سونار و کیوبیس حتی مزیتهای غیر قابل انکاری هم داره ...
    در ضمن اختلاف خروجی که بنده عرض کردم چندان محسوس نیست... و اصلا مهم هم نیست...
    بهترین نرم افزار و موتور مسترینگ در واقع همون گوش شماست + دانش شما از این رشته
    اگه بهترین نرم افزارها در اختیار کسی باشه که هیچ نمیدونه هیچ کار قابل توجهی ارائه نمیده ... ولی کسی که کارشو بلد باشه حتی با نرم افزار هایی مثل سونی یا ادوب ایودیشن و حتی پایینتر مثل N-track studio هم کار قوی ارائه میده ...
    پس نوع نرم افزار اصلا مهم نیست... شما ببین کدوم اینترفیس رو بیشتر میپسندی و باهاش راحتی همون رو انتخاب کن ...
    درود

8. 2 کاربر برای این پست از Dj_MAN تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    49374
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    6
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Dj_MAN [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    لطفا زود قضاوت نکنید و همه پست رو بخونید ...!!

البته اینو من نمیتونم نگم ... گرچه ممکنه باعث بشه بحث در بگیره (و من از این بحثهای بی نتیجه خوشم نمیاد)

ولی بررسیهایی که من انجام دادم نهایتا متوجه شدم که یک وی اس تیه واحد در سه نرم افزار پروتولز - کیوبیس و FL ، خروجی کاملا یکسانی ندارند ...
    در مورد اف ال کاملا و صد و بیست درصد مطمئنم که موتورش صدای اصلی و حقیقیه VST رو نشون نمیده ...
    صداها در اف ال کمی فت (Phat) میشن ... یعنی کلفت تر و بمتر پخش میشن ...
    در ضمن اف ال روی همه صداها ظاهرا از درون انجین خودش کمپرسور با باند خیلی کم اعمال میکنه ... که این در مورد صداهای اتمسفریک آدمو اذیت میکنه ...

در مورد کیوبیس و پروتولز هم نکته اینجاست که موتور پروتولز یک موتور خارجیه ... یعنی خارج از نرم افزار رندر میگیره ...
    دلائلش بماند ... و دیگه اینکه در مورد وی اس تی ها پروتولز از Rtas به جای VST استفاده میکنه ... و عموماد Rtas ها حجم و کیفیت بعتری از وی اس تی ها دارند ... در ضمن الگوریتمهای موتور پروتولز کاملا با پروسسور کارت صدا هماهنگ هست و کلا به اعتقاد من و طبق تجربیاتی که داشتم موتور پروتولز بهترین و با کیفیت ترین صدا رو خارج میکنه ...

بعد از اون کیوبیس ... چون آخه من حدود 6 سال فقط از اف ال استفاده میکردم ... وقتی وارد کیوبیس شدم کاملا و به روشنی متوجه اختلاف کیفیت صدا شدم ... ولی این اختلاف بین کیوبیس و پروتولز به این وضوح نبود و فقط سیستم سنجش صدای AKG این رو خوب نشون میده ...

البته نکته مهم اینجاست که همون اف ال رو پروژه های سینمایی هم باهاش میسازن .. و به نسبت پروتولز و سونار و کیوبیس حتی مزیتهای غیر قابل انکاری هم داره ...
    در ضمن اختلاف خروجی که بنده عرض کردم چندان محسوس نیست... و اصلا مهم هم نیست...
    بهترین نرم افزار و موتور مسترینگ در واقع همون گوش شماست + دانش شما از این رشته
    اگه بهترین نرم افزارها در اختیار کسی باشه که هیچ نمیدونه هیچ کار قابل توجهی ارائه نمیده ... ولی کسی که کارشو بلد باشه حتی با نرم افزار هایی مثل سونی یا ادوب ایودیشن و حتی پایینتر مثل N-track studio هم کار قوی ارائه میده ...
    پس نوع نرم افزار اصلا مهم نیست... شما ببین کدوم اینترفیس رو بیشتر میپسندی و باهاش راحتی همون رو انتخاب کن ...
    درود
    دوستان عزیز راستش من الان ۲ هفتست میخوام audio رکورد بگیرم از نرم افزارCubase 5 ولی دقت کردم حساسیتی که به میکروفن میده صدایی ضعیفه و همینطور پالایش صدایی ضعییفی داره
    ولی از fl studio با همون میکروفن وقتی صدا میگیرم صدایی خیلی قوی داره و پالایش خیلی بهتری نصبت به کیوبیس داره
    میخواستم بدونم این دلیلش چیه ... ایا قدرت fl بیشتره یا...
    من خودم دوست دارم با کیوبیس رکورد بگیرم ولی بالای ۱۰۰ بار به معنیی واقعیی کلمه از fl به کیوبیس و از کیوبیس به fl پریدم و هرکار کردم نتونستم با پالایش صدای کیوبیس کنار بیام و از یطرفی با روش رکورد گیری fl
    ایا واقعا این تفاوتدر پالایش صدا وجود داره یا من اشتباه میکنم؟؟؟؟؟؟؟

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    59553
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sakou_MS [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام

من یه جایی خونده بودم که کیو بیس اکسپورت بهتری داره نه نتنها نسبت به سونار بلکه نسبت به همه ی نرم افزارای دیگه این حرف چقدر درسته؟

یک چیزی وچود داره به نام Audio engine که مسلما در نرم افزار های مختلف متفاوت هست ، گر چه من با هیچ کدوم نه fl و نه cubase کار نمیکنم اما میزان استفاده کاربرای حرفه ای از کیوبیس به مراتب بیشتره ... تقریبا تا اونجایی که من دیدم producer و composer حرفه ای از FL استفاده نمیکنه ...

و البته اگر با pro tools کار کرده باشی خب مسلما دیگه سراغ کیوبیس نمیری

یه نکته ای هم هست که اساسا رندر نرم افزاری در دنیای حرفه ای جایی نداره و معمولا میکس داون
    نهایی به صورت ریل تایم رکورد میشه و بعد آماده مراحل بعدی میشه که اونم ریزه کاری های خودشو داره

11. کاربران زیر از whites2dio به خاطر این پست تشکر کرده اند:

DSK

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)