لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 33 به 48 از 81

موضوع: راهنمايي خريد و آموزش سه تار

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    4,066 بار تشکر شده در 1,278 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 100/4
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    56

0 Not allowed! Not allowed!
    خواهش می کنم باعث خوشحالیست اگر کمکی کرده باشم.
    هزینه ی خوبی برای ساز در نظر گرفتید و دایره ی انتخاب شما رو گسترده تر میکنه! و حالا که تا این حد قراره هزینه کنید ، هم حساسیت قضیه بالاتر میره و دقت بیشتری رو میطلبه و هم واقعا باید سازی بخرید که در آینده هم متناسب با شیوه ی دلخواه شما صدا بده ، اگر چه تجربه ی من نشون داده اگر بطور جدی درگیر نوازندگی بشه کسی ، بعد از مدتی و به مرور تکامل توانایی و مهارت و ذوق ممکنه سلیقه ها و خواسته ها هم متفاوت بشه و سازی که تا دیروز مطلوب بوده امروز دیگه اون حس و حال رو نده موقع نواختن . اما باز هم منطق میگه با این هزینه ساز خوش ساخت و با کیفیت و خوش صدا تهیه کرد و هر چه بیشتر متناسب با شیوه ی دلخواه . حالا من پس فردا کلاس دارم خدمت آقای شعاری و از ایشون می پرسم که آقای بابایی بیشتر از سازهای کدوم سازنده ها خوششون میاد! شاید بتونید با مقداری هزینه ی بیشتر از همون ها ساز بخرید!
    در مورد معلم ، اگرچه ریزه کاری های نواختن سه تار برای خودش خیلی مفصل هست و دقت و وسواس خواصی می خواد تسلط بر شیوه ی درست نواختنش! و از این باب مسلما معلمی که ساز اول و تخصصیش سه تار باشه ارجحیت داره اما برای شروع کار ، معلمی که اصول اولیه و کلی کار رو بطور صحیح بدونه یعنی اکل درست ساز گرفتن و دوم اینکه سونوریته ی بدی نداشته باشه سازش (بد صدا و شبیه تار و یا ماندولین نزنه سه تار رو) و سوم اینکه با تئوری و اجرای درست درس ها و روش تدریس آشنایی داشته باشه بسیار مطلوب خواهد بود شروع کردن با همچین معلمی. ان شاالله اگر شما با استعداد باشی و با پشت کار بعد از دو سال به حدی خواهی رسید که بری پیش یک استاد تخصصی تر .
    اما در مورد تورج جمالی داستانی هست و اون اینه که من این ساز رو 5 سال پیش خریدم از ایشون و یکی دو سال بعد از اون داستان ایشون زیر نظر استاد لطفی به ساز ساختن ادامه داد و شیوه صدادهی سازهاش متحول شد! کلا الگو ها و قالب های قبلی رو کنار گذاشت و با قالب های جدید رو بکار گرفت. بعدا که من سازهاش رو دیدم بعد از یک سال و اندی نظارت و مشورت استاد لطفی ، سازهای کاسه کوچیک می ساخت بسیار زنگدار و صدایی شبیه سازهای استاد لطفی مثلا در آلبوم وطنم ایران و کاسه بزرگ هاش خیلی جز و وز داشت و از حیض انتفاع ساقط شده بود به نظر من! و از اون الگوی ساز من دیگه نمی ساخت! اینه که الان اسزهای کاسه کوچیک می سازه فکر کنم و صداش هم به صدای سازهای لطفی نزدیکه و اگر دوست داشته باشی می تونی بری ببینی . ایشون هم کرجه شماره ی موبایلش (09126606096) اینه و می تونی تماس بگیری ولی از قیمت فعلی سازهاش خبر ندارم قاعدتا باید بالای 500 باشه!
    عزیزی اسمش آشناست فکر کنم سبک کارش علیزاده ای باشه! کلا آموزشگاه معتبر خوبه و مخصوصا برای شروع و تا یکی دو سال و زدن متد ابتدایی و متوسطه! منتها برای امور تخصصی تر از جمله ردیف زدن باید دنبال اهلش بود چون همه درس میدن ولی اونی که با دقت درس بده کمه!
    آقای شعاری هم در حال حاضر در آموزشگاه خودشون _همساز_ مشغول تدریس هستن! آدرسش در خیابان الوند هست روبروی بیمارستان کسری (خ 27 ام) . ایشون قبلا یعنی سه سال پیش که من تازه رفته بودم ظاهرا طیف بیشتری از شاگرد ها رو می گرفتن از مبتدی تا پیشرفته ولی بعدتر با شلوغ شدن آموزشگاه و احتمالا مشغلات ایشون ، کمی سخت گیری میشه ! اول باید تست بدید و بعد اگر مورد قبول بود و وقت داشت می تونید از کلاس هاشون استفاده کنید! شیوه ی تدریس ایشون بسیار دینامیک و پویاست! فوکوسش در ابتدا بر تکنیک و مهارت نوازندگیست و در مراحل بعدی بر محتوا و سونوریته و جمله بندی! در این مسیر از آثار خودشون و قطعات استاد علیزاده بگیر تا قطعات قدما و ردیف درس میدن! هزینش هم ترمی (12 جلسه) 180000 تومن هست!
    هر آنچه از رفتار ناثواب در کردار و گفتار انسان ها می بینیم ؛ بازتاب خردی ها و نارسایی های اندرون آنهاست.
    -------------------------------------------
    درمان قطعی و موضعی تعریق بیش از حد کف دست برای دوستان نوازنده!

hl1360 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    43121
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    41
    10 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

بسيار ممنونم از شما دوست عزيز،بله مطالبتون کاملا مفيدو موثر بود براي من. بابت اون مطلب که فرمودين که از خدمت آقاي شعاري ميپرسين و ... بايد بگم که خيلي لطف ميکنين و شرمنده که اسباب زحمت شدم. در مورد معلم هم بايد بگردم و يکي با اين فاکتورهايي که شما فرمودي پيدا کنم. در خصوص آقاي تورج جمالي،ممنون از توضيح کاملتون،اما درست متوجه نشدم که الان که ميفرمايين زير نظر استاد لطفي ساز ميسازه،از لحاظ شما بهتر شده يا برعکس؟فکر کنم از کاسه کوچيکاشون تعريف کردين و از بزرگا انتقاد،درست فهميدم؟ضمنا من صداي ساز استاد لطفي رو هم خيلي دوست دارم.
    آقاي و حيد عزيزي رو من تو اينترننت ديدم که آموزش ميدن حتي در منزل و فکر ميکنم هم سبک عليزاده رو گفته بودن هم ذوالفنون. نميدونم چرا اما خيلي سبک کار اين دو عزيز به دلم نميشينه،البته از آقاي عليزاده يه بيات کرد شنيدم که خيلي دلنشين بود اما فقط همون بود.
    جسارته ها،ما که زحمت داديم،اگه حمل بر پررويي نباشه،از همون آقاي شعاري ميپرسين براي من که ميخوام شروع کنم پيش چه کسي برم؟
    و در آخر اينکه من خودم رو ميشناسم،ميدونم اگه سازي بگيرم که صداش به دلم نشينه زود ازش زده ميشم. واسه همين اينقدر حساسم. بازم ممنون.

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    56

پس ایشون اون کسی که من فکر می کردم نیستن احتمالا! در مورد از جمالی ، بله ، درست متجه شدید! منتها اینطور که دوست دیگرم هم بعدا ساز های جدید تر ایشون رو دیده بود از زمانی که با آقای لطفی کار میکنه ، از نظر صنعت افت کرده! یعنی از اون ظاهر زیبایی که در ساز جمالی من می بینید خبری نیست! خیلی ساده و معمولی و بعضا بی دقت تر در صنعت! منتها کاسه کوچیک ها خوش صدا بود اون دو تایی که من 3 سال پیش دیدم! اما کاسه بزرگ ها مالی نبود! اثر دیگر کار کردن با لطفی هم برای آقای جمالی افزایش بی رویه و ناگهانی قیمت ساز های ایشون هست! بطوری که ناگهان ظرف 6 ماه از 300 به 450 رسونده بود ایشون قیمتو همون 3 سال پیش! نکته ی دیگه اینکه هر سازنده ای هم ساز خوب می سازه هم ساز بد! حتی مشهور ترین سازنده ها! اگر آدم ساز خوب می خواد باید بتونه خوب رو از بد تشخیص بده و خودش هم بدونه دقیقا چی می خواد!
    در مورد پرسیدن هم حتما ، منتها من سر کلاس خیلی بی حواسم و باید یادداشت کنم که یادم نره شرمنده بشم!
    هر آنچه از رفتار ناثواب در کردار و گفتار انسان ها می بینیم ؛ بازتاب خردی ها و نارسایی های اندرون آنهاست.

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    56

پس ایشون اون کسی که من فکر می کردم نیستن احتمالا! در مورد از جمالی ، بله ، درست متجه شدید! منتها اینطور که دوست دیگرم هم بعدا ساز های جدید تر ایشون رو دیده بود از زمانی که با آقای لطفی کار میکنه ، از نظر صنعت افت کرده! یعنی از اون ظاهر زیبایی که در ساز جمالی من می بینید خبری نیست! خیلی ساده و معمولی و بعضا بی دقت تر در صنعت! منتها کاسه کوچیک ها خوش صدا بود اون دو تایی که من 3 سال پیش دیدم! اما کاسه بزرگ ها مالی نبود! اثر دیگر کار کردن با لطفی هم برای آقای جمالی افزایش بی رویه و ناگهانی قیمت ساز های ایشون هست! بطوری که ناگهان ظرف 6 ماه از 300 به 450 رسونده بود ایشون قیمتو همون 3 سال پیش! نکته ی دیگه اینکه هر سازنده ای هم ساز خوب می سازه هم ساز بد! حتی مشهور ترین سازنده ها! اگر آدم ساز خوب می خواد باید بتونه خوب رو از بد تشخیص بده و خودش هم بدونه دقیقا چی می خواد!
    در مورد پرسیدن هم حتما ، منتها من سر کلاس خیلی بی حواسم و باید یادداشت کنم که یادم نره شرمنده بشم!

5. کاربران زیر از AliB به خاطر این پست تشکر کرده اند:

hl1360 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    43121
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    41
    10 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

بنده بي نهايت از شما ممنونم و شرمنده که زحمت دادم. در مورد ساز آقاي جمالي،اگه اينطور که شما ميفرمايين باشه به نظرم ارزش چنداني نداره. در مورد خريد ساز خوبم کاملا حق با شماست و همونطور که قبلا فرمودين بايد با يه خبره رفت براي خريد که بنده فعلا دسترسي ندارم،فقط ميتونم برم کارگاه هرکدوم از سازنده ها که شد و بخوام که برام ساز بزنه و گوش کنم،که اين ميشه براي صداش اما کيفيت کار و سالم بودن و... رو نميتونم تشخيص بدم.

اخراج شده

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    اخراج شده
    شماره عضویت
    43134
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    12
    85 بار تشکر شده در 31 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

با درود

دوست گرامی اقای حمید سکوتی نیز که در مکتب خانه ی میرزا عبدالله مشغول تدریس هستند هم سه تار های خوبی می سازند با ایشون هم یه صحبتی انجام بده.
    در اموزشگاه ترانه هم اقای پیمان خسروی تدریس می کنند. ایشان از ان انسانهای بی ریا و صاف و ساده ای هستند که در گوشه ای به دور از هیاهو مشغول تدریس هستند و نسبت به شیوه های سه تار نوازی بزرگان این عرصه هم بسیار حساس بوده و همیشه سعی دارند تا از ابتدا شاگرد را با ان اسلوب درست اموزش دهند. تلفن اموزشگاه=88408931-88447631
    ویرایش توسط somka : Monday 18 April 2011 در ساعت 07:13 PM

8. 4 کاربر برای این پست از somka تشکر کرده اند:

hl1360 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    43121
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    41
    10 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام مجدد خدمت استاد خودم. شرمنده ها،پيرو سوال قبليم که پرسيدم،در مورد آموزش تو مکتب خانه ميرزا عبدا... پيش آقاي سکوتي،يا همون مورد ديگه که دوستمون گفته بود،آقاي خسروي،و آقاي وصال عرب زاده،ضمن اينکه منتظرم جواب آقاي شعاري رو بشنوم،هم در خصوص ساز و هم استاد،اين مشخصات همون وحيد عزيزي هست که خدمتتون گفتم،نظرتون رو بفرماييد،کلي،ممنون ميشم.
    و تدریس تار و سه تار

توسط وحید عزیزی

آموزش و تدریس تار: مکتب استاد هوشنگ ظریف
    آموزش و تدریس سه تار :مکتب استاد جلال ذوالفنون

متد تدریس تار:
    1- کتب اول و دوم آموزش و تدریس تارو سه تار هنرستان ملی موسیقی
    2- کتاب ردیف مقدماتی آموزش و تدریس تار و سه تار استاد حسین علیزاده (کتاب سوم)
    3-کتاب ردیف مقدماتی آموزش و تدریس تار و سه تار استاد هوشنگ ظریف (کتاب چهارم)
    4- آموزش و تدریس قطعاتی از اساتید تار و سه تار همچون کلنل علینقی خان وزیری (ژیمناستیک موزیکال – دخترک ژولیده – تمرین دشتی – بند باز و غیره)-درویش خان – رکن الدین خان مختاری- بیگجه خانی – ابوالحسن خان صبا
    5-تدریس ردیف سازی موسیقی ایرانی (به روایت استاد موسی خان معروفی)

متد آموزش و تدریس سه تار :
    1-کتب اول و دوم آموزش و تدریس سه تار استاد جلال ذوالفنون
    2- کتاب ردیف مقدماتی آموزش و تدریس تار و سه تار استاد حسین علیزاده (کتاب سوم)
    3-کتاب ردیف مقدماتی آموزش و تدریس تار و سه تار استاد هوشنگ ظریف (کتاب چهارم)
    4- آموزش و تدریس قطعاتی از اساتید تار و سه تار همچون کلنل علینقی خان وزیری (ژیمناستیک موزیکال – دخترک ژولیده – تمرین دشتی – بند باز و غیره)-درویش خان – رکن الدین خان مختاری- بیگجه خانی – ابوالحسن خان صبا
    5- آموزش و تدریس ردیف سازی موسیقی ایرانی (به روایت استاد میرزا عبداله)

اطلاعات فردی و سابق کاری :

- متولد سال 1360
    - تحصیلات : لیسانس مهندسی مکانیک
    - شروع به کار نوازندگی تار و سه تار از سال 1375
    - اجرای کنسرت های متعدد با گروه های موفق تهران و کرج همچون گروه بیداد و گروه هزاردستان در ایران و خارج از کشور
    - اجرای کنسرت های متعدد با ارکستر جاویدان به خوانندگی حسام الدین سراج
    - عضویت در ارکستر بزرگ خنیاگران تهران به سرپرستی استاد رجب زاده و اجرای کنسرت های متعدد با آن ارکستر در شهرهای مختلف ایران از جمله گلپایگان
    - اجرای کنسرت های متعدد با گروه های مختلف در دانشگاه های ایران از جمله دانشگاه تربیت معلم کرج (رسیتال تارایرانی و آذری همراه با پیانو) و دانشگاه آزاد کرج و دانشگاه صنعتی شریف و غیره
    - ارایه چندین مقاله در خصوص شیوه نوازندگی تار و سه تار در مجله موسیقی و دیگر مجلات معتبر مرتبط

- اساتیدی که اینجانب از آنها کسب فیض نموده ام:
    استادان هوشنگ ظریف – مرحوم وهدانی – یداله محققی - هوشنگ فراهانی - سیاوش برهانی

تلفن تماس : 09122655191
    e. maile: vahid [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

آموزش و تدریس تار آذری توسط وحید عزیزی
    متد تدریس :
    1-آموزش و تدریس کتاب تار سعید رستم اف
    2-آموزش و تدریس آهنگ های آذری از اساتید تار آذربایجان
    3-آموزش و تدریس مقام های آذری در تار
    تلفن تماس :
    09122655191

ضمنا،هنوز نميدونم استاد چه سازي رو معرفي ميکنن،و هر چي ايشون بفرماين قطعا همون رو ميگيرم،اما دوتا هم مد نظر خودم هست،البته بعد از اون،يکي ساز آقاي جليلوند که شما معرفي کردين و يکي هم ساز صدر کهيکي از بچه هاي همينجا ميگفت با چندتا از شاگرداي بابايي که دوسته همه ساز صدر دارن،در اين موردم نظر بدين ديگه اسباب زحمتتون نميشم. ممنون و متشکر
    ویرایش توسط hl1360 : Monday 18 April 2011 در ساعت 12:23 PM

hl1360 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    43121
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    41
    10 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

فرهاد ریحانی نژاد کافی متولد: 1354
    دیپلم ریاضی
    مدرس تار و سه تار – شماره صلاحیت تدریس: 1-255
    وب سایت : [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

• فعالیت ها:
    هنر آموخته نزد آقایان : محمد رضا ابراهیمی، مجید واصفی، فرشید جم، فرهود امیرانی،
    و اساتید : هوشنگ ظریف، داریوش طلایی، کیوان ساکت، ارشد طهماسبی
    حضور در کلاسهای مستر کلاس خانه موسیقی (نحوه آموزش موسیقی)
    آهنگسازی و انتشار مجموعه رها (دوازده قطعه برای تار- کتاب) و مجموعه شرح دلدادگی (cd)
    • شیوه تدریس:
    دوره ابتدایی : آموزش کتاب اول و دوم و سوم هنرستان و کتاب اول و دوم و سوم کیوان ساکت
    دوره متوسطه : آموزش قطعات ساخته شده توسط بزرگان موسیقی ایران همچون : درویش خان ، رکن الدین خن مختاری ، علی اکبر خان شهنازی ، استاد حسین علیزاده و کیوان ساکت و...
    دوره عالی : آموزش ردیف نوازی (ردیف میرزا عبد الله و ردیف آوازی دوامی) و گروه نوازی و بداهه نوازی و مرکب نوازی درذ حد بضاعت.
    • منابع مورد استفاده برای آموزش هنرجویان علاوه بر کتابهای هنرستان به شرح زیر میباشد :
    مجموعه آثار درویش خان (گرد آورنده : ارشد طهماسبی)
    مجموعه آثار رکن الدین خان (گرد آورنده : ارشد طهماسبی)
    ده قطعه برای تار جلد 1،2،3،4(استاد حسین علیزاده)
    مجموعه پیش در آمد و رنگهای استاد شهنازی (گرد آورنده : داریوش طلایی)
    مجموعه اتودهای نصر الله زرین پنجه
    مجموعه همساز (مشتمل بر بیست جزوه شامل آثار بزرگان موسیقی ایزان ، به همت محمد رضا ابراهیمی و علی صمد پور)
    ردیف میرزا عبد الله (استاد داریوش طلایی)
    18 قطعه برای تار (کیوان ساکت)
    حرکت دائمی (مجموعه اتودهایی برای تار از استاد کیوان ساکت
    20 قطعه برای تار (استاد هوشنگ ظریف)
    مجموعه خوشنواز (آثار استاد غلامحسین بیکچه خوانی ، به همت حسین مهرانی)

hl1360 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    43121
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    41
    10 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

اينم آخريشون که احتمالا ميشناسيشون
    وصال عرب زاده متولد تهران است. مقدمات سه تار را نزد علی بیانی فرا گرفت. سپس نزد داریوش طلایی به طورکامل ردیف موسیقی ایرانی (میرزا عبدالله) را آموخت و در این مدت برخی از قطعات قدیمی را نزد این استاد ارزشمند آموزش دید. در دهه 70 در طول دو بار اقامت محمدرضا لطفی در ایران از محضر وی بهره جست. در سال 76 نزد مسعود شعاری به تکمیل و نواختن قطعات قدیمی و معاصر شامل آثار صبا، هرمزی، فروتن، علیزاده، لطفی و... پرداخت.
    در ادامه به مدت یک سال برای آشنایی با شیوه نوازندگی استاد صبا نزد رامین جزایری سه تار نواخت و در سال 78 افتخار آشنایی با کیهان کلهر سبب شد تا به مقوله بداهه نوازی در نوازندگی سه تار بیش از پیش توجه نماید و به اهمیت تکنوازی در موسیقی ایرانی واقف گردد.
    در سال 80 وارد دانشکده موسیقی سوره گردید و در طول تحصیل واحد ساز تخصصی (سه تار) را با حمید سکوتی گذراند. همچنین برای آشنایی با قطعات پرویز مشکاتیان نزد بهداد بابایی برخی از آثار ایشان را فرا گرفت و در همین راستا با دیگر تکنیک های نوازندگی سه تار آشنا شد. عرب زاده خود اذعان دارد که تاثیراتی را در زمینه نگاه به موسیقی و درک و فهم آن از بهداد بابایی دریافت داشته است.
    در واقع وی نوازندگی خود را بیشتر مدیون زحمات مسعود شعاری، بهداد بابایی و کیهان کلهر می داند.
    در جشنواره موسیقی دانشجویی سال 80 در نوازندگی سه تار مقام اول را کسب نمود و از سال 79 الی 82 عضو پیوسته مرکز حفظ و پژوهش موسیقی گردید و در آنجا به شیوه نواختن هرمزی که از سالیان قبل علاقه مند بود روی آورد و سعی نمود نواختن سه تار خود را تا حد امکان به این استاد ارزنده نزدیک نماید.
    او همچنین مقالات متعدد پیرامون موسیقی ایرانی در مجلات و روزنامه های کثیرالانتشار چاپ نموده و از اولین منتقدان موسیقی است که ازسال 77 در این عرصه قلم می زند.
    در ادامه فعالیت های پژوهشی در انتشار کتاب گنجینه سه تار افتخار همکاری با مسعود شعاری را دارد و در این مسیر بر آموخته های خویش در زمینه نت نگاری قطعات وآثار کلاسیک نوازندگی سه تار، افزود.
    در سال 85 گروه مهتاب رو را تاسیس نمود و کنسرت هایی را در تهران، شهرستان ها و جشنواره موسیقی فجر با اين گروه اجرا کرد.
    وی از سال 75 شاگردان بسیاری را در نوازندگی سه تار تربیت نموده است واز سال 82 در دانشکده های موسیقی و دانشگاه ها مشغول تدریس است.

stwo آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    41757
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    41
    97 بار تشکر شده در 26 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    0

من یه سوال از اساتیدی دارم که تو این بخش لطف کردن و پیامی گذاشتن من نزدیک به دو ساله که دارم سه تار کار میکنم استاد من که یه خانوم هستن و از ما میخوانن که از درسی که میدن فیلمبرداری کنیم ولی من تو بخشی تو همین سایت مقاله ای رو خوندم که توصیه شده بود که هنرجو سعی کنه در خود کلاس با گوش دادن و نگاه کردن به دست استاد درس رو فرا بگیره نه با فیلمبرداری کردن از روی دست استاد میخواستم بدونم واقعا کدوم کار درست تره و اینکه میشه استادرو تغییر داد این تغییر در انتخاب استاد لطمه ای به یادگیری ساز نمیزنه ممنون میشم راهنماییم کنید

گر بگویم که مرا با تو سرو کاری نیست
    در و دیوار گواهی دهدم کاری هست

اخراج شده

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    اخراج شده
    شماره عضویت
    43134
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    12
    85 بار تشکر شده در 31 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

با درود

دوست گرامی اگر این اقای عزیزی تمام این کتاب ها را تدریس می کنند که البته با احترام به ایشون به نظر من این کار زائد است. نه اینکه بد باشد ولی لزومی ندارد. در مورد اقای سکوتی باید بگم که من مدت دو سال نزد ایشون سه تار زدم. استاد خوبی هستند ولی سخت گیر نیستند. یعنی ان موقع که نبودند.

در مورد دوستمون که گفت استادشون میگه فیلمبرداری کنند البته این هم یک نوع راه اموزش است اما من چون خودم همیشه و همیشه به اصطلاح خودمون گوشی کار کردم و البته هم هم اکنون بسیار راضی هستم من توصیه نمی کنم که فیلم بگیرید.

با سپاس

14. 3 کاربر برای این پست از somka تشکر کرده اند:

mixer آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    13039
    میانگین پست در روز
    0.11
    تشکر از پست
    1,197
    1,501 بار تشکر شده در 502 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    میزان امتیاز
    16

من یه سوال از اساتیدی دارم که تو این بخش لطف کردن و پیامی گذاشتن من نزدیک به دو ساله که دارم سه تار کار میکنم استاد من که یه خانوم هستن و از ما میخوانن که از درسی که میدن فیلمبرداری کنیم ولی من تو بخشی تو همین سایت مقاله ای رو خوندم که توصیه شده بود که هنرجو سعی کنه در خود کلاس با گوش دادن و نگاه کردن به دست استاد درس رو فرا بگیره نه با فیلمبرداری کردن از روی دست استاد میخواستم بدونم واقعا کدوم کار درست تره و اینکه میشه استادرو تغییر داد این تغییر در انتخاب استاد لطمه ای به یادگیری ساز نمیزنه ممنون میشم راهنماییم کنید

من استاد نیستم . بلکه هنرجوی ساده هستم که مطالبی از این طیف ، در ذهنم موجود می باشد و این اطلاعات رو به شما و دیگر رفقا انتقال خواهم داد :

فیلمبرداری ، بسیار دقت کاری است و فکر نمی کنم احتیاج باشد . . .

وقتی که شما از اول سه تار نوازی دستتان عادت کرده که چگونه مضراب بزنی یا اینکه چگونه پرده بگیری و کدام نت مربوط به کدام پرده میباشد . به نظر بنده این کار خیلی ابتدای است و من در تعجبم ، و قضیه را هنوز هم درک نکردم !!! (خصوصا برای شما که هنر جوی 2 ساله هستید)

به نظر بنده اگر به همان اجرای نت توسط استاد و همچنین صدا برداری و ضبط قطعه اکتفا کنید بسنده می کند . (آن هم برای هنر جویان بسیار مبتدی که هنوز به ریتم و وزن خوانی آشنایی ندارند )

شما فکر آینده را کنید که یک قطعه نوت نویسی شده بر روی برگه را از یک منبع دریافت می کنید و حال خودتان هستید و نت دریافتی . . .
    آن زمان را چه خواهید کرد ؟!
    نه اجرای استادی را فیلم و صدا برداری کرده و نه تم ی را از آن قطعه در اختیار دارید که از روی آن قطعه را بنوازید . . . !!!

آنجاست که تمرین های وزن خوانی و نت خوانی های سر کلاس به کمکتان می شتابد و وقتی هم که سلفژتان قوی باشد و به هنگام وزن خوانی نت خوانی هم صورت بگیرد ، این می شود که نت موجود بر روی کاغذ را خودتان اجرا خواهید کرد به صورت خودکار . . .

اما اگر اینگونه خودتان را بار بیاورید که حتما از قطعات اجرای استاد فیلم و صدا تهیه کنید در آینده به فاجعه ای بزرگ برایتان تبدیل خواهد شد . . .
    که نمونه را عرض کردم حضور شما . . .

بلی ، من این را قبول دارم که از اتود های استاد و همچنین نکته های ظریف درسی اگر صدا و فیلم تهیه شود ممکن است به کمک ما باشد و بسیار در یادگیری کمک خواهد کرد . . .

اما دیگر اینگونه هم برایتان عادت نشود که برای اجرای یک نت ،حتما و حتما وابسطه به اجرای قبلی آن باشید . . .

در جمع بندی از نکاتی که گفته شد : طریقه صحیح دست گرفتن ساز ،سنوریته مناسب ، مضراب های مرتب ، قوی و سنجیده شده بر روی سیم و دیگرنکات که استاد به شما آموخته دیگر نیاز به یاد آوری نخواهد بود و شما باید اتوماتیک وار این نکات ملکه ذهنتان باشد . . . و دیگر اینکه چه هنرجویان قدیمی و چه هنرجویان نو پا در عرصه نوازندگی ، باید به وزن خوانی و پیدا کردن ریتم در مرحله اول و بعد هم نت خوانی در مراحل بعدی آشنایی یافته و خود را حتما حتما در این دو امر قوی سازند ، و آنقدر بر روی این نکات کلیک شود که ملکه ی ذهن باشد . به طوری که هنر جو با دیدن ریتم 6/8 درک این را داشته باشد که این قطعه باید به چه صورت اجرا شود . . .

تبصره : در بعضی قسمت ها فیلم برداری هم رواست ، مثلا تمرین تریل از راست یا چپ یا اتود های امثال این . . .

البته فکر نمی کنم همان هم نیاز باشد ، پس قبلا که موبایلی در کار نبود هنرجویان چه می کردند ؟!!!
    اما من باز هم دقیقا متوجه نشدم ! یعنی شما با 2 سال نوازندگی و شاگردی هنوز هم با دست گرفتن ساز یا ریتم و نت ها و پرده گیری و کلا مسائل اجرایی مشکل دارید .

نمی دانم شاید برای تعویض استاد ضربه ای به شما وارد آید . . . تخصصی ندارم .
    و اما اگر استاد شما از استاد جدیدتان بد تر بوده باشد ، تا هماهنگی شما با استاد جدید بر قرار شود مستلزم زحمت فراوانی است. . .
    چه بسا در این تغیرات هنر جو سود هایی هم عایدش شود . . . من اطلاعی ندارم ...

بهتر این بود که از همان اول کار تمام جوانب را می سنجیدید !!!
    ویرایش توسط mixer : Monday 18 April 2011 در ساعت 07:40 PM
    با مدعی نگویید اسرار عشق و مستی
    تا بی خبر بمیرد در درد خود پرستی
    دوش آن صنم چه خوش گفت در مجلس مغانم
    با کافران چه کارت گر بت نمی پرستی

16. کاربران زیر از mixer به خاطر این پست تشکر کرده اند:

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    56

سلام
    من نظر آقای شعاری رو برای دوستمون نوشتم در پروفایلش!
    در مورد این افراد که اینجا بیوگرافی و شیوه ی کارشون رو گذاشتید! به نظر من هم کار آقای عزیزی خیلی شتر گاو پلنگه و اثری جز الاف کردن شاگرد نداره! باز آقای ریحانی متناسب تره دست هم مطالبی که درس میده! نفر آخر هم که به گمانم آقای عرب زاده بوده که عرض کردم پیشنهاد آقای شعاری هم ایشون بود! به زودی هم کلاس ایشون در آموزشگاه همساز دایر خواهد شد!
    در مورد دوست دیگرمون ! که برای معلم پرسید! فیلم برداری اگر برای یادگیری استایل و حفظ کردن اون باشه! یکی دوبار کافیه! اما اینکه درس هر جلسه رو ضبط کنیم اونم تصویری اثری جز تنبل کردن شاکرد و ضربه زدن به او نخواهد داشت و اساسا بی معنیه! هر چیز به جای خود! از همه ی این شیوه ها میشه و باید استفاده کرد منتها به زمانش! برای شاگرد مبتدی میشه یک یا دو جلسه اجازه ی فیلم برداری از اصول دست گرفت ساز و اکل رو داد! و فقط برای همین منظور ! ولی به هیچ وجه ضبط کردن درس هایی که در کتاب هست و دارای نت ، به صلاح نیست! و هنرجو در نت خونی تنبل ضعیف خواهد ماند! در مراحل بعد و پیشرفته تر ! اگر مطالبی درس داده میشه که مبتنی بر نت نیست! مثلا ردیف شخصی و یا قطعاتی که به نت در نیامدن! میشه ضبط کرد منتها برای مراحل پیشرفته تره!
    به نظر من حتما معلمتون رو عوض کنید! منتها معلم بهتری پیدا کنید! و قطعا این به نفع شما خواهد بود!

18. کاربران زیر از AliB به خاطر این پست تشکر کرده اند:

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    56

سلام
    من نظر آقای شعاری رو برای دوستمون نوشتم در پروفایلش!
    در مورد این افراد که اینجا بیوگرافی و شیوه ی کارشون رو گذاشتید! به نظر من هم کار آقای عزیزی خیلی شتر گاو پلنگه و اثری جز الاف کردن شاگرد نداره! باز آقای ریحانی متناسب تره دست هم مطالبی که درس میده! نفر آخر هم که به گمانم آقای عرب زاده بوده که عرض کردم پیشنهاد آقای شعاری هم ایشون بود! به زودی هم کلاس ایشون در آموزشگاه همساز دایر خواهد شد!
    در مورد دوست دیگرمون ! که برای معلم پرسید! فیلم برداری اگر برای یادگیری استایل و حفظ کردن اون باشه! یکی دوبار کافیه! اما اینکه درس هر جلسه رو ضبط کنیم اونم تصویری اثری جز تنبل کردن شاکرد و ضربه زدن به او نخواهد داشت و اساسا بی معنیه! هر چیز به جای خود! از همه ی این شیوه ها میشه و باید استفاده کرد منتها به زمانش! برای شاگرد مبتدی میشه یک یا دو جلسه اجازه ی فیلم برداری از اصول دست گرفت ساز و اکل رو داد! و فقط برای همین منظور ! ولی به هیچ وجه ضبط کردن درس هایی که در کتاب هست و دارای نت ، به صلاح نیست! و هنرجو در نت خونی تنبل ضعیف خواهد ماند! در مراحل بعد و پیشرفته تر ! اگر مطالبی درس داده میشه که مبتنی بر نت نیست! مثلا ردیف شخصی و یا قطعاتی که به نت در نیامدن! میشه ضبط کرد منتها برای مراحل پیشرفته تره!
    به نظر من حتما معلمتون رو عوض کنید! منتها معلم بهتری پیدا کنید! و قطعا این به نفع شما خواهد بود!

20. کاربران زیر از AliB به خاطر این پست تشکر کرده اند:

stwo آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    41757
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

تشکر از دوستانی که جواب دادن خود من هم زیاد با شیوه ی ضبط کردن موافق نیستم بیشتر سعی میکنم از طریق گوش دادن به صدا ی نت و پرده های سه تار اون قطعه رو یاد بگیرم ولی چون خود استاد از ما میخواد اینکارو انجام بدیم یه دوگانگی تو ذهنم ایجاد شده بود که از دوستان خواستم راهنمایی کنن البته این رو هم باید بگم که استادی که من پیششون آموزش میبینم نزدیک به سی سال است که نوازنده هستن. بعد خود من به شخصه با نت خونی و پرده خوانی هیچ مشکلی ندارم و راحت میتونم قطعه ای رو تا جایی که آموزش دیدم بنوازم فقط اینگونه تدریس برام سوال برانگیز بود که آیا خوبه یا نه چون هنرجویانی بودن که هنوز موفق به نواختن یک قطعه بدون اشکلا نشدن من احساس کردم شاید این شیوه از تدریس یکم هنرجو رو تنبل میکنه و اجازه نمیده بیشتر از گوش هاش و با شنیدن صدای نت ها اون قطعه رو فرا بگیره
    ویرایش توسط stwo : Tuesday 19 April 2011 در ساعت 09:00 AM

stwo آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    41757
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    41
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

درباره ی موضوعی که قبلا گفتم با استادم در میان گذاشتم و ایشون خیلی استقبال کردن و این اجازه رو دادن که تنها با نگاه کردن و گوش دادن به صدای ساز و هر پرده و نتی که نواخته میشه آموزش ببینم بازم ممنون از دوستانی که جواب سوال منو دادن
    ویرایش توسط stwo : Monday 25 April 2011 در ساعت 10:40 AM

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)