لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 95 از 118 نخستنخست ... 4585919293949596979899105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,505 به 1,520 از 1875

موضوع: یانی،به روایت لاکشمی!

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    9,545 بار تشکر شده در 2,307 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,589/59
    Given: 1,144/21
    میزان امتیاز
    17

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط DarkViolin [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام لاکشمی جان (نمیدونم چی صدات کنم! لاکشمی خانوم؟لاکشمی بانو؟باکشمی با ذهنی مملو از یانی؟ نمدونم)... من موسیقی عصر جدید خیلی دوست میدارم و بیشتر گوشم سمت secret garden و vangelis و bandari و این ها میچرخه...
    ... خوشحالم که کسی هست که انقد اطلاعات راجع به یانی داره و برای منی که خیلی طرفدارش نیستم و واسم جالبه بخاطر کدوم آهنگاش انقد طرفدار داره خوبه این اطلاعات!... و اینکه یه تشکر ویژه بابت تقیقاتت و اطلاعاتت که من دارم هر روز یه چیزی ازش میخونم انقد زیاده ماشالاااااااااا.
    سلام و صد سلام دوست جدید خوبم. همون لاکشمی صدام کن... البته یه عده هم بهم می گن لاکی! ههههههههههه بله! با ذهنی مملو از یانی! عدیدممممممم...
    خیلی خوشحالم که طرفدار موسیقی عصر جدید هستی. گروه سکرت گاردن رو کی دوست نداره؟؟؟؟ منم عاشق کاراشونم . فوق العاده حرفه ای و بااحساس هستن. نظر لطف شماست ، اطلاعات منم از اول انقدرا نبود! کم کم و رفته رفته زیاد شد... البته باید بگم هنوز خیلی چیزا راجب یانی هست که نمی دونم. فک کنم از هیچ منبعی هم نشه فهمید! شاید فقط باید از خودش بپرسم!!! ممنونمممممم و خوشحالم که دارین نوشته هامو می خونین... مرسیییییییییی. یانی به خاطر یک آهنگ و دو آهنگ معروف نیست! یانی به خاطر کل موسیقیش و تمام اون چه در طی سی و چند سال کار ساخته معروفه! به خاطر تک تک کاراش. در ضمن این اخلاق و منش و شخصیت او هم تاثیر دو چندانی روی مخاطبان گذاشته و باعث شده همه یانی و هنرش رو یه جزء از زندگیشون بدونن.

نقل قول نوشته اصلی توسط DarkViolin [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من کلن از یانی one man's dream رو شنیدم که کلمه ای واسه وصفش پیدا نمیکنم...!... شاید بهترین کلمه آرامش باشه... خیلی دوسش دارم... و اینکه میخوام بدونم تو این سبک یانی دیگه چه آهنگ هایی داره که من بتونم باهاش ارتباط برقرار کنم میدونم عاشق یانی ای اما لطف کن 4/5 تا منتخب اسم از آهنگاش بده من بگیرم یا اگه لطف کنی ککه لینک هم بذاری...
    از یانی فقط یه آهنگ شنیدی؟ اگه نوازندگی سامول یروینیان عزیزمونو دیدی پس حتما یکی دوتا کنسرت یانی رو هم دیدی... احتمالا 2006 لاس وگاس یا ال مورو 2012 (حدس می زنم) رویای یک مرد از تاپ ترین کارای یانیه. چیزی که واقعا تکه. مث خیلی دیگه از کاراش. سرشار از آرزوهای جوانیه... آهنگای خیلی زیادی هستن که برای شناختن یانی باید امتحان کنی. در واقع همه ی آهنگاشو!!! هههههههه اما علی الحساب چند تایی آهنگ برات می ذارم. این آهنگا در کنسرتای لاس وگاس 2006 یا ال مورو نیستن . آهنگاییه که خیلی دوستشون دارم.

Marching Seasons

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

Whispers in the Dark

At First Sight

November Sky

I Love You Perfect

Only A Memory

To Take... To Hold

In The Morning Light

ساموئل هنوز با یانی همکاری داره؟... و اینکه اون آهنگ معروفه ساموئل که تو اون کنسرته زد... همون که دستشو تا دم دماغشو رسوند بعد سرررررر داد پایین ملت ذوق کردن... اونو یانی واسش ساخته؟؟؟>و اینکه یه گروه ویولونیست بودن نمیدونم الان هستن یا نه 3 تا ویولونیست خانوم بودن!... یه آهنگ هس bond victory اگه اشتبا نکنم. خیلی معروفه همون که میگی دیدی دیدی دی دیدی! دیدی دیدی دی دیدی اونو یانی ساهته؟

بلــــــــــــه! همکاری دارن. حدس می زنم آهنگ for all seasons رو می گی. قسمت تک نوازی بهار (البته من قسمت سامول رو گذاشتم قسمت بهار!) چون به نظر من در این آهنگ زیبا، تک نوازی سنتور یعنی پاییز ، سولوی ترومپت یعنی زمستان ، سولوی ویولون یعنی بهار و سولوی خارق العاده ی چنگ یعنی تابستان... این برداشت شخصی منه...
    تمام قسمت هایی که نوازندگان در کنسرت ها می نوازن ساخت یانی منهای بعضی قسمت های کوتاه بداهه نوازی ... برخلاف ادعای خیلی حسودان که می گن یانی هیچی از خودش نداره و نوازندگانش بداهه می نوازن اصلا اینطور نیست. یانی پارسال در مصاحبه ای گفت که „تکنوازان من حق ندارن هر چی خواستن بزنن و تک روی کنن. موسیقی من هدف داره و باید دقیق اجرا بشه. اونا فقط حق دارن بعضی جاهای کوچیک کمی از نت خارج شن و دوباره برگردن سر جا” ... دقیقا عین کلامش بود که ادعاهای بی اساس این حسودان رو باطل کرد! همه چیز ساخته ی یانیه... اما چون سامول یا مینگ یا غیره خیلی ماهرن کمی بداهه هم می نوازن. در قسمت مورد نظر شما اواسط سولوی ویولون ، سامول کمی تُرکی می نوازه و یهو کمی بیژن مرتضوی می زنه و بعد باز برمی گرده سر نت اصلی. که البته همه ی اینا هماهنگ شده با یانیه و مورد تایید او.
    اون خانومای وولونیستو نمی شناسم... نمی دونم چه آهنگی رو می گی. به هر حال خیلی ممنونم از کامنت پر مهرت و امیدوارم همیشه دنبال کننده ی این تاپیک باشی و روز به روز بیشتر درگیر موسیقی یانی بشی... خوش رهونا.

هوش، به ارث برده می شود، دانش، آموخته می شود، بصیرت، کسب می شود،
    اما حماقت، تا ابد ادامه می یابد!

2. 2 کاربر برای این پست از lakshemi تشکر کرده اند:

DarkViolin آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    124511
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    18
    24 بار تشکر شده در 16 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 10/1
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

با سلام مجدد خدمت لاکشمی عزیز...
    ممنونم ازین همه لطفی که به ما داری و مچکرم بابت این آهنگای قشنگ... واقعا آدم کلمه واسه وصفش پیدا نمیکنه انقد زیبا و آرامش بخشه...
    ... آدم میتونه تا آخرِ عمر چشماشو ببنده و با این آهنگا برای خودش یه دنیای جدا ازین دنیای شولوغ و پر تنش که توشیم داشته باشه...
    ... یانی علاوه بر موسیقیش شخصیتشه که بیشتر آدم رو مجذوب میکنه... به قول خودت اون لبخندِ قشنگ و خاصش...
    ... من یه ویدیو دارم تیکه تیکه از هر کنسرتی که توش ساموئل ساز زده هست... اون ویدیو ام که اجرای آهنگ بهار بود رو هم از همونجا دیدم که همونطور که گفتین مالِ سالِ 2006 باید باشه...
    اونطور که شنیدم یانی به ایرانی ها ارادت زیادی داره... تو ی کنسرتشم بود طرفدارای ایرانی یانی میگن ایران ایران یانی بوس میفرسته (هی وایِ من) و تعظیم میکنه و... خیلی جالب بود واسم...
    ... من با هیچکدوم از اعضای گروه یانی آشنایی نداشتم که به لطف شما آشنا داریم میشیم کم کم...
    ... حقیقتش انقد شما با ذوق و علاقه از هر کدومشون تعریف میکنید که آدم دلش نمیاد از یه کدوم ازینا خوشش نیاد :D
    من وقتی هیچکدوم ازین ها رو نمیشناختتم خیلی سطحی نگاه میکردم و فقط منتظر اجرای ساموئل میشدم...
    و با خودم میگفتم خب چرا از هر سازی باید یکی تو اینجا باشه بنظرم اظافه اند اینا و یانی دلش سوخته اینارو آورده :)))))
    ... مثلا برات بگم این دوستمون که چنگ میزد...!... من اولین بار که دیدمش یه مدت ذهنمو مشغول کرده بود که بفهمم این خانومه یا آقا...
    ... و هی میگفتم اگه این خانوم باشه خدا به داد شوهرش برسه :))))))) بعد شما اینجا ازش خیلی تعریف کرده بودیو منم کم کم به همه اعضای گروع علاقه مند شدم و ارادت پیدا کردم و تصمیم گرفتم هر چی کنسرت از یانی دارم بشینم با دقت ببینم...
    ... یه چیز دیگه هم بگم امیدوارم منو دار نزنی یجا بود نوازنده ها خیلی با ذوق میردن نمیدونم کدوم کنسرت بودن یانی نگاشون میکرد
    لبشو گاز میگرفت ذوق میکرد... من نمیدونم چرا از یانی بدم اومد تو اون لحظه :))))))) البته الان نه ها بچه بودیم و جاهلیت بود دیگه شما ببخش باور کن من الان از عدیدِ دلت خعلی خوشم میاد ... علاوه بر این ها... یانی بنظرم چهره ی خاصی داره که اگه خیلی رویا پرداز باشی (مثِ من) میتونی خیره شی بهشو از چشماش بفهمی داستانِ زندگیش چی بوده...
    ... پر حرفی رو ادامه نمیدم... بازم ممنون و اینکه دو تا سوال
    ... یانی فقط لباس مشکی میپوشه سر کنسرتا؟
    و دو اینکه یانی الان نت خونی بلد نیس ینی؟فقط گوشی میزنه؟
    آهان در مورد اون آهنگی هم که گفتم... تصحیح میکنم...4 تا خانوم ویولونیست هستن که گروهی به اسم bond رو تشکیل دادن...
    ... و اینکه یه آهنگ معروف دارن به اسم victory... میخواستم بدونم اینو یانی ساخته واسشون یا نه...
    ... بازم مچکرم...
    ویرایش توسط DarkViolin : Thursday 19 March 2015 در ساعت 12:31 PM

4. کاربران زیر از DarkViolin به خاطر این پست تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط lakshemi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

بلــــــــــــه! همکاری دارن. حدس می زنم آهنگ for all seasons رو می گی. قسمت تک نوازی بهار (البته من قسمت سامول رو گذاشتم قسمت بهار!) چون به نظر من در این آهنگ زیبا، تک نوازی سنتور یعنی پاییز ، سولوی ترومپت یعنی زمستان ، سولوی ویولون یعنی بهار و سولوی خارق العاده ی چنگ یعنی تابستان... این برداشت شخصی منه...
    تمام قسمت هایی که نوازندگان در کنسرت ها می نوازن ساخت یانی منهای بعضی قسمت های کوتاه بداهه نوازی ... برخلاف ادعای خیلی حسودان که می گن یانی هیچی از خودش نداره و نوازندگانش بداهه می نوازن اصلا اینطور نیست. یانی پارسال در مصاحبه ای گفت که „تکنوازان من حق ندارن هر چی خواستن بزنن و تک روی کنن. موسیقی من هدف داره و باید دقیق اجرا بشه. اونا فقط حق دارن بعضی جاهای کوچیک کمی از نت خارج شن و دوباره برگردن سر جا” ... دقیقا عین کلامش بود که ادعاهای بی اساس این حسودان رو باطل کرد! همه چیز ساخته ی یانیه... اما چون سامول یا مینگ یا غیره خیلی ماهرن کمی بداهه هم می نوازن. در قسمت مورد نظر شما اواسط سولوی ویولون ، سامول کمی تُرکی می نوازه و یهو کمی بیژن مرتضوی می زنه و بعد باز برمی گرده سر نت اصلی. که البته همه ی اینا هماهنگ شده با یانیه و مورد تایید او.
    اون خانومای وولونیستو نمی شناسم... نمی دونم چه آهنگی رو می گی. به هر حال خیلی ممنونم از کامنت پر مهرت و امیدوارم همیشه دنبال کننده ی این تاپیک باشی و روز به روز بیشتر درگیر موسیقی یانی بشی... خوش رهونا.
    سلام خدمت همه ی دوستداران یانی بخصوص لاکشمی عزیز. خدا قوت لاکشمی خانم.
    اولا که چه تعبیر زیبایی برای اون قطعه داشتین ... از این زاویه اون قطعه رو نگاه نکرده بودم. آفرین

ثانیا با اجازه ی شما می خواستم نکته ای رو در تایید حرفتون بگم: (مطالبی که عرض می کنم صرفا نظر شخصی و حاصل تحلیل های بنده هستن)
    اوایل که با یانی آشنا شده بودم این تردید در من ایجاد شد که شاید واقعا یانی فقط تم آهنگ ها رو می سازه و نوازنده هاش قطعه رو پرورش میدن. اون وقتا هیچی از موسیقی نمی دونستم ، هیچی ... (همین الان هم البته چیز زیادی نمی دونم)
    به هر حال تضادهایی در ذهن من ایجاد شد که اگه واقعا اینجوریه که یانی هیچ کاری نمی کنه چرا در سراسر دنیا اینقدر مورد ستایش قرار می گیره و این همه طرفدار داره! ... به هر حال این قضیه باعث شد که خیلی بهش فکر کنم و بیشتر دقت کنم به کارهای یانی.
    متاسفانه توی کشور ما نگرش های سطحی و ظاهری نسبت به هر مقوله ای خیلی زیاده ... خیلی کم پیش میاد که افراد (چه هنردوست باشن چه هنرمند، چه تحصیلکرده ، چه بیسواد) بدون تعصب بشینن و موضوعی رو با دقت بررسی، در موردش فکر کنن و بر اساس شواهد و مستندات نتیجه گیری کنن! ... و در انتها نظر بدن! (که قطعا این ها ریشه در تربیت خانوادگی، نظام آموزشی، سطح فرهنگ عمومی جامعه و خیلی چیزای دیگه داره که جای بحثش اینجا نیست) ... خلاصه اینکه نظراتی هم که در مورد یانی داده میشه عمدتا از همین چیزا ناشی میشه!
    به آثار و کارهای یانی باید با نگرش های متفاوتی نگاه کرد و اونا رو دسته بندی کرد:
    دسته اول- قطعات و ملودی های یانی. که ارزش هنری کارهای یانی بیشتر بخاطر اون هاست و البته ریشه ی شهرت و محبوبیت یانی در ساخت همین قطعات هست. قطعاتی مثل Nostalgia، To take To hold، keys to imagination، Acroyali، Santorini و خیلی قطعات دیگه که متاسفانه من الان حضور ذهن ندارم. نکته ای که در مورد این دسته ی اول هست اینه که این قطعات رو یانی بر اساس توانایی های نوازنده ها نساخته! اصلا در موقع ساخت این قطعات نوازنده ها معمولا حضور ندارن. بعضی از این قطعات بر مبنای پیانو هستن و بعضی های دیگه بر اساس سینتی سایزر و بطور کلی موسیقی الکترونیک ... البته تنوع آثار یانی اینقدر زیاده که طبقه بندی کردنشون کار بنده نیست.

دسته دوم- کنسرت های یانی (کنسرت هایی که بطور رسمی تصویر برداری میشن). یانی در این کنسرت های نگرش متفاوتی داره. قصد داره توی کنسرت از هنرنمایی نوازنده هایی استفاده کنه که هر کدوم از مکتب هنری خاصی اومدن. طبیعتا در این مواقع بر اساس توانایی های نوازنده ها، تکنوازی هایی رو به اونا محول می کنه که برای حفظ شدن وحدت کار باید بر مبنای نظر یانی این تکنوازی ها انجام بشن. و این شاهکار یانی هست که میتونه لهجه ی شرقی ویلن سامول رو با لهجه ی لاتین چنگ ویکتور ترکیب کنه (در انتهای قطعه ی for all seasons روی چنگ نوازی ویکتور، سامول ویلن می زنه اونم با لهجه ی کاملا شرقی!) ... این شاهکار یانی هست که تابستان ویوالدی رو به اون شکل در میاره و روی صحنه می بره. این شاهکار یانی هست که وسط قطعه ی آرام و رمانتیکی مثل If I could tell you تکنوازی خاص و منحصر بفرد مینگ فریمن رو بذاره تا این قطعه کنسرتی تر بشه! و ما باید به این توجه کنیم که هیچ وقت یه نفر نمی تونه برای تمام سازها با لهجه های مختلف نت بنویسه! بنابراین برای ترکیب این لهجه ها باید از خلاقیت نوازنده ها استفاده کرد ... کاری که یانی توی تمرین ها انجام میده همینه.
    باید به این نکته توجه کنیم که هر کدوم از نوازنده های یانی بطور جداگانه هم فعالیت دارن و بعضا گروه هایی هم دارن اما کارهاشون به اندازه ی کارهای یانی طرفدار نداره.
    البته یانی در این سال های اخیر کنسرت هایی رو توی کشورهای مختلف با این هدف که مرزها رو از بین ببره و صلح و دوستی رو گسترش بده برگزار می کنه که خیلی هم موفقه.
    در مورد هر کدوم از این چیزایی که بهشون اشاره کردم خانم لاکشمی مفصلا مطالبی رو نوشتن اما در کل من خواستم این رو بگم که بهتره در مورد کارها و فعالیت های یانی منطقی تر و سنجیده تر نظر بدیم. نقش نوازنده و تواناییشون بخصوص در اجراهای صحنه ای بر هیچ کس پوشیده نیست اما ریشه ی موفقیت یانی ابتدا در نوع نگرشش هست و در مرحله ی بعدی در ملودی هایی هست که یانی ساخته و به شکل های مختلفی تنظیم می کنه و روی صحنه می بره.

6. 3 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

با سلام مجدد خدمت لاکشمی عزیز...
    ممنونم ازین همه لطفی که به ما داری و مچکرم بابت این آهنگای قشنگ... واقعا آدم کلمه واسه وصفش پیدا نمیکنه انقد زیبا و آرامش بخشه... اونطور که شنیدم یانی به ایرانی ها ارادت زیادی داره... تو ی کنسرتشم بود طرفدارای ایرانی یانی میگن ایران ایران یانی بوس میفرسته (هی وایِ من) و تعظیم میکنه و... خیلی جالب بود واسم... من وقتی هیچکدوم ازین ها رو نمیشناختتم خیلی سطحی نگاه میکردم و فقط منتظر اجرای ساموئل میشدم... و با خودم میگفتم خب چرا از هر سازی باید یکی تو اینجا باشه بنظرم اظافه اند اینا و یانی دلش سوخته اینارو آورده :))))).. تصمیم گرفتم هر چی کنسرت از یانی دارم بشینم با دقت ببینم... بازم ممنون و اینکه دو تا سوال: ... یانی فقط لباس مشکی میپوشه سر کنسرتا؟و دو اینکه یانی الان نت خونی بلد نیس ینی؟فقط گوشی میزنه؟
    آهان در مورد اون آهنگی هم که گفتم... تصحیح میکنم...4 تا خانوم ویولونیست هستن که گروهی به اسم bond رو تشکیل دادن...
    ... و اینکه یه آهنگ معروف دارن به اسم victory... میخواستم بدونم اینو یانی ساخته واسشون یا نه...
    ... بازم مچکرم...
    سلام دوباره دوست خوبم
    خواهش می کنم. این آهنگا قیمت ندارن! درسته! خوشحالم خوشت اومده.
    بله یانی همه ی طرفداراشو دوست داره. از هر نژادی که باشن. واقعا یانی یک سمبل مبارزه با نژادپرستیه! کارش فوق العاده ست. منم اون ویدئو ازها رو دیدم و لذت بردم.
    خیلی ها مثل شمان... ایرانی ها چون پیشینه ی گهرباری در ویولون و کمانچه دارن این ساز رو بیش از دیگر سازها دوست دارن... خیلی ها مث شما این سازو بیشتر دوس دارن علی الخصوص در کنسرت های یانی و وقتی موقع تکنوازی سامول عزیز می شه! البته من فلوت پدرو و کیبورد مینگ رو خیلی بیشتر دوست دارم. سلایق متفاوته دوست من. حضور همه ی سازها در کنسرت یانی لازمه. تازه ارکستر یانی در سال های اخیر خیلی خلاصه شده و خیلی بزرگ نیست چون اگه کنسرت های کلاسیک دیده باشید تعداد نفرات ارکستر بسیار زیادن و شاید بیش از 100 نفر روی صحنه اند. از سازهای باسون و کنترباس گرفته تا انواع سازهای برنجی و ... درست شبیه کنسرت های یانی در آکروپولیس و هندوستان . اون جا شاهد یه ارکستر کامل بودیم. اما خب اخیرا سفرهای یانی زیاد شده و بهتره که سبُک و مختصر و مفید سفر کنه با کمترین نفرات. همه ی ارکستر یانی ستاره اند. و هر کدوم یه استاد به تمام معنا.

در صفحات اول تاپیک خیلی راجع به اصول کار یانی نوشتم. اگه مراجعه کنین اطلاعات بهتری می گیرین. ولی عجالتا باید بگم که یانی سواد حرفه ای موسیقی نداره ولی یک زبان موسیقی ویژه ی خودش اختراع کرده و از اون استفاده می کنه. اما اکثر مواقع از گوش استفاده می کنه. در جوانی اکثرا سفید می پوشید ولی الآن بیشتر سیاه... هرچند یانی خودشو به یک روال عادت نمی ده و هر از گاهی تغییر می کنه. عدیدمممممممم. راجع به اون گروه که گفتی هم اگه اطلاعاتی پیدا کردم میام همین جا می نویسم.

8. کاربران زیر از lakshemi به خاطر این پست تشکر کرده اند:

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام خدمت همه ی دوستداران یانی بخصوص لاکشمی عزیز. خدا قوت لاکشمی خانم.
    در مورد هر کدوم از این چیزایی که بهشون اشاره کردم خانم لاکشمی مفصلا مطالبی رو نوشتن اما در کل من خواستم این رو بگم که بهتره در مورد کارها و فعالیت های یانی منطقی تر و سنجیده تر نظر بدیم. نقش نوازنده و تواناییشون بخصوص در اجراهای صحنه ای بر هیچ کس پوشیده نیست اما ریشه ی موفقیت یانی ابتدا در نوع نگرشش هست و در مرحله ی بعدی در ملودی هایی هست که یانی ساخته و به شکل های مختلفی تنظیم می کنه و روی صحنه می بره.
    سلام آقا محمد ... خیلی ممنونم... امیدوارم شمام خوب باشین.
    متاسفانه و با احترام ، این اشتباه شما و خیلی های دیگه ست که یانی رو „ملودی ساز” می دونید. نه „آهنگساز” ...!
    اما حقیقت اینه که یانی یک آهنگسازه. تمام قابلیت های یک آهنگساز درست و حسابی رو داره... تنظیم آهنگ و میکس و مسترینگ و غیره.! سنجیده نظر دادن و منطق من مث همیشه سر جاشه! بازم تکرار می کنم که ارکستر یانی فوق العاده ست. یانی از بهترین ها استفاده می کنه. اما خود این بهترین ها هم زیر دست یانی ، بهترین شدن. خیلی کارها رو از یانی یاد گرفتن . حرفه ای بودن نوازندگان یانی به خاطر آهنگ های معرکه ایه که می نوازند! آیا اگر آهنگ های معمولی می نواختن انقد فوق العاده به نظر میومدن؟! اینا به خاطر موسیقی یانیه ...
    ممنونم که نظرات ارزشمندتون رو در اختیار ما گذاشتید. بهترین آرزوها ...

10. 2 کاربر برای این پست از lakshemi تشکر کرده اند:

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

کنسرت یانی در شانگهای برگذار شد. و اینک سلام بر بیجینگ!!! یانی در فرودگاه بیجینگ با طرفداران نونهال خودش رو به رو شد و کلی بهشون ابراز علاقه کرد. عشیییییییییشم.
    از این دو تا عکسا خیلی خوشم اومد...

یعنی من اندازه ی این فسقلی هم شانس ندارم!!!

ویرایش توسط lakshemi : Friday 20 March 2015 در ساعت 12:22 PM

12. کاربران زیر از lakshemi به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    123807
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    45
    57 بار تشکر شده در 29 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 8/0
    میزان امتیاز
    0

آقا این یانی چی داره که انقدر کشته مردشی ؟

DarkViolin آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    124511
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    18
    24 بار تشکر شده در 16 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 10/1
    میزان امتیاز
    0

سلام لاکشمی جان... عیدت مبارک و به امید سالی سرشار از سلامتی و آرامش و موفقیت برای خودت و خانواده عزیزت...
    ... میخواستم بدونم شما کنسرت های یانی رو گذاشتی تو این تاپیک؟...
    من دنبال کنسرت های یانی با کیفیت بالا هستم اگه قرار دادین میخواستم بدونم که نگردم تو اینترنت! مچکرم

15. کاربران زیر از DarkViolin به خاطر این پست تشکر کرده اند:

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

سلام لاکشمی جان... عیدت مبارک و به امید سالی سرشار از سلامتی و آرامش و موفقیت برای خودت و خانواده عزیزت...
    ... میخواستم بدونم شما کنسرت های یانی رو گذاشتی تو این تاپیک؟...
    من دنبال کنسرت های یانی با کیفیت بالا هستم اگه قرار دادین میخواستم بدونم که نگردم تو اینترنت! مچکرم
    سلام سلام صد تا سلام دوست عزیزم که هنوز اسمتو نمی دونم! هههههههه
    قربان محبتت منم به همچنین سال شگفت انگیزی برای همه ی یانی دوستا به ویژه شما آرزومندمممممممممم.

نه ! برای دانلود که نه! اما چندی پیش سایتی برای فروش کل آثار یانی گذاشته بودم که الآن یادم نیست. خود من سال ها قبل تمام کنسرتای یانی رو خریدم... البته از اینترنت نه! از یه مغازه ی غلام تکثیری!!! هههههههههههه اون موقع تازه لاس وگاس اجرا شده بود. تا حالا دانلود نکردم.

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط lakshemi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

سلام آقا محمد ... خیلی ممنونم... امیدوارم شمام خوب باشین.
    متاسفانه و با احترام ، این اشتباه شما و خیلی های دیگه ست که یانی رو „ملودی ساز” می دونید. نه „آهنگساز” ...!
    اما حقیقت اینه که یانی یک آهنگسازه. تمام قابلیت های یک آهنگساز درست و حسابی رو داره... تنظیم آهنگ و میکس و مسترینگ و غیره.! سنجیده نظر دادن و منطق من مث همیشه سر جاشه! بازم تکرار می کنم که ارکستر یانی فوق العاده ست. یانی از بهترین ها استفاده می کنه. اما خود این بهترین ها هم زیر دست یانی ، بهترین شدن. خیلی کارها رو از یانی یاد گرفتن . حرفه ای بودن نوازندگان یانی به خاطر آهنگ های معرکه ایه که می نوازند! آیا اگر آهنگ های معمولی می نواختن انقد فوق العاده به نظر میومدن؟! اینا به خاطر موسیقی یانیه ...
    ممنونم که نظرات ارزشمندتون رو در اختیار ما گذاشتید. بهترین آرزوها ...
    خواهش می کنم. خیلی ممنون.
    اصلا منظور من این نبود که یانی ملودی ساز هست و آهنگساز نیست. برداشت شما صرفا یه برداشت شخصی از صحبت من بود.
    من نوشتم یانی „ملودی می سازه ... ملودی هایی که ساخته... قطعات و ملودی های یانی” ... کجای متن من شما این رو می بینید که من نوشتم یانی ملودی ساز هست و آهنگساز نیست؟!
    کسی که ملودی ساز باشه در کنارش نیاز به یه تنظیم کننده ی ماهر داره ... یانی تنظیم کننده نداره.
    من توی مطلبم به چیز دیگه ای اشاره کردم و خیلی برام جالبه که شما اینجوری برداشت کردین.
    یانی آهنگسازه ... آهنگساز ملودی هم میسازه. ملودی جزئی از موسیقی هست و کارهای یانی هم عمدتا ملودیکال هستن. این ویژگی موسیقی یانی هست... مثل موسیقی موتزارت!
    ضمنا بسیاری از ملودی سازها ، کارهاشون ارزش هنری بیشتری از خیلی از آهنگسازها داره که جای بحثش اینجا نیست.
    اون قسمتی که قرمز کردم هم که دقیقا همون نظر بنده اس که بالا توضیح دادم.

18. 3 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

سلام بر شما دوستان خوب لاکشمی

همونطور که وعده داده بودم مصاحبه ی یانی در چین رو تقدیمتون می کنم.

یانی برای چندمین بار دوباره به چین آمده و مجددا هم به زودی سفر دوباره ای به این کشور خواهد داشت. خیلی از طرفداران یانی در چین از روی محبت یانی را „عمو” صدا می زنند!!! خود یانی معتقد است این طور مورد خطاب بودن عالی است!
    خب حالا عمو به بیجینگ برگشته! آخرین کنسرت شما در بیجینگ به 2 سال قبل بر می گرده. این دو سال خیلی شلوغ و پربرنامه بود. درسته؟

بله! شاید! چند هفته پیش من آهنگسازی یک قطعه که برای یک مستند ساختم رو به اتمام رسوندم. این مستند درمورد فتوحات چینی ها و فرهنگ و قدمت این کشوره که الهامات و ایده های زیادی در آهنگسازی به من داد. در این دو سال گذشته من بعد از 4 سال تلاش و صرف زمان بسیاری بالاخره آلبوم الهام شده رو به اتمام رسوندم. در این آلبوم من از بسیاری از مشاهیر آواز کلاسیک دعوت کردم. تا حالا هرگز آلبومی مشابه اون رو در گذشته نداشتم. هر آهنگ یک داستان تاثیرگذار داره. غیر از اون من یک طور فشرده هم داشتم که جمعا 25 کشور جهان رو شامل شد.

آیا کنسرت های جاری شامل آهنگ های جدیدی هم هستند؟

انتخاب فهرست آهنگ های اهمیت بسیاری داره. چون این فقط یه چیدمان معمولی نیست. بسته به اینکه هر کنسرت کجا برگذار می شه چیدمان متفاوته. هر آهنگ در عین حال که داستان مخصوصی داره با سایر آهنگ ها هم ارتباط و پیوستگی داره. البته ما به زودی آهنگ های آلبوم جدید رو به شنوندگان معرفی خواهیم کرد! بیشترین کاری که من بهش علاقه دارم شگفت زده کردن شنوندگانه!

اینطور که می گن از عنوان „موسیقیدان عصر جدید” چندان خوشتون نمیاد. هرچند بیشتر معروف به این عنوان هستید!

بله! از این عناوین خوشم نمیاد چون کمکی به من نمی کنند! عناوین شاید در شاخه های دیگه به درد بخور باشند اما در مورد موسیقی و هنر نه! موسیقی شخصی من یک استیل ثابت نداره و متفاوته. گاهی جاز ، بلوز ، کلاسیک و سمفونیک !
    مثلا Storm، Tribute، The Rain Must Fall ،End Of August هر کدام متفاوت با دیگری اند. دامنه ی وسیع موسیقی ثابت نیست. بنابراین اختصاص دادن یک عنوان ثابت به نظر من کمک کننده نیست!

شما در آهنگ بلبل یک ترکیب عالی فلوت چینی و ارکستر را دارید و یک طعم قوی شرقی در کارهایتان وجود دارد. به عنوان یک آهنگساز غربی آیا به موسیقی سنتی چین و سازهای چینی علاقه مندید؟

من بسیار زیاد به چین سفر کردم. و موسیقی چین واقعا نفوذ سنگینی در زندگی من داشته. من فرهنگ چین و موسیقی چینی را در این سفرها آموخته ام. در حقیقت من قطعه ی بلبل را برای کنسرت شهر ممنوعه چین و با یک ایده ی ناگهانی ساختم. و نواختن سازهای
    چینی را در آن کنسرت ها یاد گرفتم . هنرمندانم با من همکاری کردند و این تجربیات آموزش جزئی از بدن من و روح من شده.

خیلی از طرفداران چینی شما را عمو صدا می کنند! چه احساسی دارید؟

این عنوان، عالیه! این تماس من و دوستان چینی منه که به طریق مخصوص خودمه و برام بسیار مهمه. این یه راه خیلی خوبه که بهم یادآوری می کنه همچنان برای هدفم بجنگم و تشویقم می کنه که ادامه بدم و احساساتمو نشون بدم.

و یه چیزی برای بیجینگ؟!

من عاشق غذای چینی ام! هههههههههههههههههه هروقت میام به چین حتما با دوستانم برای شام می ریم بیرون! دوستانم همیشه می تونن رستوران های چینی خوب پیدا کنن! البته خیلی وقتا هم خیلی شانس نمیاریم!!! ههههههه منتظرم که این بار منو جایی ببرن که خوب باشه! کباب اردک بیجینگ غذای مورد علاقه ی منه! تقریبا همیشه هر وقت میام چین به خاطرش می رم بیرون! هههههههههه

اجراهای زنده وضعیت فیزیکی طاقت فرسایی می طلبند. شما 60 ساله اید آیا همچنان به قدرت بدنی خودتون و نوازندگان اطمینان دارید؟

این سوالیه که اغلب از خودم می پرسم! من به سراسر جهان می رم و به سفر و اجرای زنده علاقه مندم. ما یه خانواده ی بزرگ و با محبتیم! ما با هم کار می کنیم و به لحاظ روانشناسی این با هم بودن به من حمایت بسیار زیادی می ده. من می دونم که کار زنده نیروی فیزیکی می طلبه اما این حمایت هم همون قدر مهمه. طبق قوانین بدنی، من جدا زندگی می کنم! هر تلاشی می کنم تا رژیم غذایی سالمی داشته باشم و هر روز تمرینات ورزشی منظمی داشته باشم.

به طور کلی روش خاصی هم دارید؟

ما هر سال بیش از 100 اجرای زنده در برنامه داریم. و فشار سختی رو از لحاظ روانی تحمل می کنیم. بنابراین سلامتی برای من مهم ترین چیزه! من کلا مراقب چیزی که می خورم هستم. تا حد امکان سعی می کنم ساده ترین چیز ها رو بخورم. تا حد ممکن طبیعی! کم ادویه و همراه با نمک دریایی. من شنا هم می کنم. هر روز هم هر چی بتونم ورزش می کنم. نرمش هایی هم برای گردش خون و قلب انجام می دم.

انتشار 12 آلبوم ، دو بار نامزدی برای جوایز گرمی و کنسرت های بسیار در کشورهای بسیار، عموی عاشق موسیقی، نمی خواد بازنشسته بشه؟

تا حالا هیچوقت به بازنشستگی فکر نکردم! من خیلی خوش شانسم. خیلی احساساتی و مشتاق درباره ی حرفه ام. خلق موسیقی و اجرا ، زندگی مرا پر از رنگ کرد. من می تونم امیدوار و منتظر اتفاقات فوق العاده ای در کارم باشم. زندگی در جریانه همون قدر که شنوندگانم دوست دارن به من گوش بدن من هم تلاش خواهم کرد. همچنان تلاش خواهم کرد.

20. 7 کاربر برای این پست از lakshemi تشکر کرده اند:

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

دیدار یانی با طرفداران کوچک خودش _ محصلین مدرسه ی موسیقی در بیجینگ _ و گپ و گفتی کوتاه با اون ها!

سفر چین آخرین سفر یانی تا این لحظه بود. تور یانی فعلا روی استند بایه! هنوز کنسرت جدیدی اعلام نشده! منتظر باشید تا شهرهای جدید رو در آینده ی نزدیک بهتون معرفی کنم... انتظارم داره دیگه تموم می شه . بی صبرانه منتظر دیدن و شنیدن آهنگ های آلبوم الهام شده و ستارگان اپرا هستممممممممممممم.
    خود یانی هم در مصاحبه وعده داده که چیز زیادی نمونده! هیپ هیییییییییییییییپ!
    ویرایش توسط lakshemi : Sunday 29 March 2015 در ساعت 01:06 PM

22. 8 کاربر برای این پست از lakshemi تشکر کرده اند:

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

دلام دلامممممممممممممممم! هههههه

24. 6 کاربر برای این پست از lakshemi تشکر کرده اند:

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

دوباره دلااااااااااااااااام! مهم ترین خبرمو یادم رفت بگم. دوباره برگشتم که مژده بدم!!!

خبری که خواهم گفت به یانی مربوط نمی شه بلکه به ستارگانش مربوطه! بله! گروه قدیسان ممنوع رو که حتما یادتون هست (اسمی عجیب تر از این در عمرم نشنیدم!) تنی چند از نوازندگان یانی مثل الکساندر زیروف چلیست ، ویکتور اسپینولای هاپیست ، پدرو ایوستاچه ی فلوتیست ، رامون فلورز ترومپتیست و ... دور هم یک گروه موسیقی ساختن به این نام! چند ساله فعالیت می کنن. البته چندان اسم در نکردن چون خبری از موسیقی شگفت انگیز یانی نیست! و تازه می شه فهمید که خیلی ها فقط دود رو می دیدن نه آتش رو! دلیل اصلی بی نظیر بودن این عزیزان موسیقی خوش یانیه که می نوازند!

بگذریم و اما خبر اصلی چیههههههههه؟
    گروه قدیسان ممنوعــه در یک اقدام سکته آور 4 تن دیگه از گروه یانی رو نیز به عنوان مهمان ویژه دعوت به کار کرده!!! سه تا گوگولی شیکرپنیر لاکشمی! کلوچه هایی که خیلیییییییییییییی دلم براشون تنگیده! کلوئه ی مربااااااااا ، اندر توماس حلوا و ناتان پاشکوی رعنا!!! هههههههههه

و نفر چهارم نیز برترین درامر جهاااااااااااااااان چارلی آدامز عدیدم می باشد!!! هیپ هیییییییییییییپ!!!

قراره کلوئه ، اندر ، ناتان و چارلی، 3 می 2015 یعنی کمتر از یک ماه دیگه به همراه قدیسان ممنوعه در لس آنجلس ، سالن معروف نوکیا که خود یانی هم چندین بارررررررررر اون جا اجرا داشته کنسرت بدن. خیلی قلبم به درد اومد که لسلی میلز عزیزم _ متفاوت ترین عضو گروه voices _ در کنار دوستانش شرکت نداره! شاید چون لاتین بلد نیست!!! اما به هر صورت از این خبر شگفت انگیز به شوق اومدم. ناتان پاشکوی عزیزم این خبرو دیشب در اینستاگرامش نوشته! منتظرم ببینم چی قراره بخونن!!! مطمئنم همه ی دنیا دوست دارن بازم یاران voices رو با هم ببینن! یانی که دل ما رو آب کرد و توو خماری ولمون کرد! 4 ساله!!! انقدر بی دلیل همه رو منتظر گذاشت تا آخر قدیسان ممنوعه دست به کار شدن ! اخبار این کنسرت رو هم به زودی همین جا خواهم گفت! خوش رهونا!
    ویرایش توسط lakshemi : Tuesday 7 April 2015 در ساعت 09:05 PM

26. 7 کاربر برای این پست از lakshemi تشکر کرده اند:

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

تمرین های کنسرت قدیسان ممنوعه آغاز شد... 3 روز دیگه یعنی سوم می ماه بچه ها با هم در آمریکا خواهند خوند. به بهههههههههههههههههه... عزیزان لاکشمی بازم در کنار هم! خدا می دونه چقدددددددددد این گولولو ها رو دوس دارم... عکس پایینی رو اندر جون انداخته و در توئیتر و فیسبوک قرار داده. تا باشه از این دور همی ها باشه! بترکه چشم حسودا... کلوئه و ناتان نیز بسیار از این عکس استقبال کردن! کلوئه نوشته بود از این که بازم کنار برادرانم هستم فوق العاده خوشحالم ... عدیدممممممممم جای لسلی میلز هم خالی ...

ویرایش توسط lakshemi : Thursday 30 April 2015 در ساعت 07:41 PM

28. 6 کاربر برای این پست از lakshemi تشکر کرده اند:

lakshemi آواتار ها
    مسئول بخش گوناگون موسیقی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش گوناگون موسیقی
    شماره عضویت
    23680
    میانگین پست در روز
    0.45
    تشکر از پست
    3,130
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

کنسرت قدیسان ممنوعه به همراه چارلی آدامز ، اندر توماس ، کلوئه و ناتان پاشکو شب گذشته اجرا شد!
    ذوق زدگی 3 ستاره ی جوان یانی از همکاری مجددشان غیر قابل وصف و تمام نشدنیه! کلوئه در فیسبوک خود نوشت : „تقریبا از یاد برده بودم که چقدر آن ها خوبند! هیچکسی مثل اون ها نیست! از ویکتو اسپینولا متشکرم که باعث شد دوباره به برادرانم ملحق شوم.”
    کلوئه شب گذشته „مرا با عشقت بکش” آهنگ معروف خودش در آلبوم voices ساخته ی بسیار زیبای یانی جون را بعد از 7 سال خواند و سالن نوکیای لس آنجلس را منفجر کرد! تماشاگران نمی توانستند شادی و هیجان خود را کنترل کنند و استقبالی چنان گرم از گروه کردند که خود آن ها هم انتظارش را نداشتند.
    ناتان پاشکوی عزیزم „نسون دورما” آریای معروف اپرای توراندخت را خواند. او تسلط محشری روی این آریا دارد و برای چندمین بار مردم را با اجرایش میخکوب کرد!
    و اندر توماس نیز یک آهنگ لاتین شاد و جدید برای شنوندگان اجرا کرد. کاش منم اون جا بودم... حیف ...

ههههههههههههه قیافه ی چارلی رو دارید؟ هههههههه
    ویرایش توسط lakshemi : Monday 4 May 2015 در ساعت 10:34 PM

30. 5 کاربر برای این پست از lakshemi تشکر کرده اند:

صفحه 95 از 118 نخستنخست ... 4585919293949596979899105 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)