لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 16 از 39

موضوع: آشنایی مختصر با برندهای گیتارالکتریک

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552
    12,014 بار تشکر شده در 3,128 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow alimetallica_2 On Twitter Add alimetallica_2 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 49/2
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    17

پیش فرض آشنایی مختصر با برندهای گیتارالکتریک

0 Not allowed! Not allowed!
    درود

بد ندانستم در این مکان جستاری در جهت معرفی برندهای گیتار الکتریک داشته باشیم تا مخاطبین در کنار تاپیک های مفید دیگر سایت امکان داشتن پیش زمینه ذهنی در مورد کلیت ها باشند. از این رو جسارت کرده و در حضور اساتید با اینکه اطلاعات اندکی در این زمینه دارم دست به کار شدم. بی شک کمک اساتید و دوستان در جهت پویا تر شدن مقال ماثر خواهد بود.

این تاپیک فقط برای معرفی بنا شده است، از این رو از دوستان میخواهم سوالات خود را در تاپیک های „مهم” شده تالار قرار دهند و در اینجا اگر پستی زده میشود در جهت معرفی و توضیح باشد.

دوستان جدید برای بیان سوالات به تاپیک های زیر مراجعه فرمایید:

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    همو که به نبرد با اهریمن برمیخیزد، باید برحذر باشد که در این فرایند خود به اهریمنی مبدل نگردد و آنگاه که تو به مغاک منگری، مغاک نیز به تو مینگرد.

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

پیش فرض کدام ساز برای ما مناسب تر است!

قبل از خرید ساز باید به مسائلی توجه کنیم.
    شاید بسیاری از برندها مناسب باشند ولی بهترین ها هم به درد آن سبکی که ما میخواهیم نخورد.
    در واقع در ابتدا باید بدانید چه صدایی میخواهید و دوست دارید در چه سبکی فعالیت کنید و چه نوع صدایی را از ساز طلب میکنید.
    آیا قرار است بیشتر روی سولو تمرکز داشته باشید یا ریف ها و بسیاری مطالب دیگر.

مهمترین مسائل برای انتخاب یک ساز عبارتند از:

داشتن ترمولو (ویبراتور) یا نداشتن آن (ثابت) برای یک نوازنده است و خصوصیات مثبت و منفی این دو نوع بریج.
    انتخاب پیکاپ های مناسب برای سبکی که میخواهید در آن فعالیت کنید و جنس صدای مطلوب شما.
    انتخاب نوع چوب ساز که در صدای ساز تاثیر دارد.
    انتخاب نوع شکل ظاهری ساز که در برخی از طرحها در استایل نوازنده تاثیرگذار است.
    انتخاب سایز گیتار و قوس های دسته و نوع دسته و ...
    و مسائل دیگر.

----------------

نکته:
    این مقال در حداطلاعات بنده میباشد و بی شک همکاری دوستان باعث ارتقا سطح تاپیک خواهد شد. همچنین اطلاعات اینجانب بسیار اندک میباشد و تنها مطالبی را میگویم که در حددانش و توان خودم است. از این رو خورده ای بر اطلاعات ناقص بنده نگیرد، اما تا جایی که میتوانم سعی میکنم از منابع معتبر برای نقل قول استفاده کنم و از اساتید آشنا به ساز مشاوره بگیرم.
    (اگر خطایی در نوشته ها بود لطفا بفرمایید آن را اصلاح کنم)
    همو که به نبرد با اهریمن برمیخیزد، باید برحذر باشد که در این فرایند خود به اهریمنی مبدل نگردد و آنگاه که تو به مغاک منگری، مغاک نیز به تو مینگرد.

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

پیش فرض چوب های رایج

بحث چوب های مورد استفاده در سازها یکی از حساس ترین و مهمترین مسائل انتخاب ساز هست.
    در این چند ماهی که تحقیق در این باب کرده ام مطالب اندکی از تفاوت صدای چوب ها دستگیرم شده که آنها را ارئه میکنم.
    البته هنوز هم در عمل مسئله خاصی را در نیافته ام و مطالب نقل شده اکثرا از سایت ها دیگر است.
    (از جناب آقای موسوی تقاضا میکنم اگر جایی مسئله ای لازم به ذکر و یا اشتباه بود گوشزد فرمایند)

چوبها:
    چوبهای رایجی که در سازها استفاده میشوند عبارتند از:
    Mahogony یا همون چوب درخت ماهون
    Alder که همون چوب درخت توسکاست
    Basswood که همون چوب درخت لاله آمریکایی (ظاهرا)
    Maple چوب درخت افرا
    و چوب Aghatis و چوب Ash و ...

منبع:

چوب ماهگونی:
    این چوب یکی از بهترین چوبهای رایج در ساخت گیتار هست که من خودم به شخصه دوستش دارم و فکر میکنم برای ریتم زدن بهترین انتخاب باشه. تقریبا تمام برندهای خوب از این نوع چوب برای ساخت گیتارهای ریتمشون استفاه میکنند، به جز گیبسون که تقریبا تمام گیتارهاش با این چوب ساخته میشه.

این هم به نقل از کسی که چوبها رو بهتر از من میشناسه:
    این چوب دارای چگالی بالا و ترکام خیلی زیاده و رطوبت و گرما و سرما توش تاثیری نداره از بافت های متراکم درست شده و به همین دلیل از چوب های دیگه خیلی سنگین تره رنگش معمولا تیره ست و بیشتر هم تو امریکا پیدا میشه...
    صدایی که از این چوب تولید میشه یه صدای گرم و به قولی چاقه!!! یه صدایی که مشخصات باسش خیلی بیشتره و به قولی بیسی تره و با توجه به این مشخصه به درد نواختن ریتم هم میخوره به همین جهت این چوب بیشتر مورد استفاده ی لیدر ها قرار میگیره که هم سولو میزنن و هم ریتم...
    صدای تریبل این چوب هم یک صدای چاق و گرمه و بیشتر برای نوازندگی در سبک های اگرسیو و متال به کار میره... مسئله ی خیلی مهمی که در مورد این چوب هست ساستین بالای این چوبه به این معنی که امتداد صدای تولید شده با این چوب خیلی بیشتر از چوب های دیگه ست و شما اگر در شرایط مساوی دو سیم برابر از دو گیتار که یکی ماهوگانیه و اون یکی یه چوب دیگه رو با هم به صدا در بیارین صدای گیتار ماهوگانی بیشتر دووم میاره که این یه امتیاز بزرگ تو نواختن محسوب میشه...
    از عیوب این چوب فقط میشه به سنگین بودنش اشاره کرد که واقعا تو اجراهای لایو مشکل بزرگیه اگه تا حالا یه گیبسون لس پاول دست گرفته باشید متوجه میشید که چی میگم!!!
    ولی در کل به نظرم به سنگین بودنش میارزه و یه صدای قوی و گرم و رسا تولید میکنه که تو لید ها واقعا تاثیر گذاره و به نظرم حق مطلب رو تو کارای اگرسیو ادا میکنه...
    گیتارهای ساخته شده با این چوب رو هم تو همه ی برندها میتونید ببینید ولی از معروفتریناش میشه به گیبسون لس پاول مدلهای بالای ای اس پی چند مدل از پرستیژ های آیبانز و همچنین گیتارهای سری s که با کاری که روشون شده و در اطراف لبه ها تراشیده شدن از وزنشون هم کم شده و شما صدای ماهوگانی دارید با یه بدنه ی سبک!!! که به نظرم پرستیژهای sحرف ندارن برای لیدر ها و یا گیتار های خوب جکسون و...
    آرتیست هایی هم ک ماهوگانی دست میگیرن عبارتند از:
    Randy Rhoads, Gary Moore, Buckethead, Mark Knopfler, Jimmy Page, Kirk Hammett, Slash, Michael Schenker, Andy Timmons

چوب آلدر
    ه چوب متال!!! بافت های این چوب شبیه باسووده اما تا حدودی متراکم تر و همچنین خیلی خشک تر و به خاطر همین بافت صدای تولید شده ازش یه صدای خشک و تیز در میاد که خوراک متال و مخصوصا سولو نوازی تو سبک های سریع تر متاله این چوب هم به هیچ وجه بیسی نیست و صدای بمش زیاد به درد نمیخوره اما صدای تریبل و زیرش با اینکه نزدیک باسووده اما خشک تره و برای سولوهای ترش متال دیگه غوغاست!!!
    با این همه فاکتور های مختص این چوب نزدیک به باسووده با این تفاوت که ساستینش تا حدودی بیشتره و به جاش یه خورده سنگین تره اما مجموع این مشخصات باعث میشه خیلی مورد علاقه و استفاده ی نوازندگان متال مخصوصا لیدر ها باشه از طرفی به خاطر صدادهی تیز و رساش تو بدنه ی خیلی از گیتارهای راک هم استفاده میشه که مهمترین نمونه ش اکثر گیتارهای فندر مخصوصا استراتوکستر هستن.
    اگه یه نگاه به نوازندگانی که از این نوع چوب استفاده میکنن بندازین متوجه میشین این گیتار به چه دردی میخوره!!!
    Randy Rhoads, Marty Friedman, Kirk Hammett, Dave Mustaine, Buckethead, Alexi 'Wildchild' Laiho
    و...
    در ضمن جمیع استفاده کننده گان از فندر نظیر جیمی هندریکس و کلاپتون و جانسون و مالمستین و ...
    که بخوام بنویسم یه چند تا پست فقط مال اونا میشه!!!
    گیتارهایی هم که با این چوب ساخته میشن اینا هستن:
    مدلهای سیگنچر کرک همت و لایهو تو ای اس پی و اکثر مدلهای جکسون مخصوصا v و اکثر مدلهای فندرو...
    خلاصه اینکه چوبیه که خیلیا استفاده میکنن اما اگر خوب نباشه کارایی لازم رو نداره و نوع خوبش هم کم گیر میاد ولی بیشتر به درد طرفداران سبک هایی مثل متالیکا و مگادث میخوره اونم تو سولو ها نه ریتم ها...

چوب باسوود:
    رطرفدار ترین چوب گیتار دنیا!!!
    این چوب دارای بافت های بازتری نسبت به ماهوگانیه و همچنین بی نهایت سبک تره در نتیجه صدایی نازک تر و شفاف تر و تیز تر تولید میکنه که میره تو مایه های جیغ!!! و بیشتر مورد استفاده سواو آرتیست ها و نوازنده های پراگرسیوه چون به خاطر صدای نازک و شفافش گوشنوازتره و سبک های آرومتر و هنری تر !!! رو تحت پوشش خودش میاره صدای بیس آنچنانی نداره و برای بیسی کردن صداش کلی باید با افکت و پیکاپ ور بری و در نهایت هم آنچنان که باید نتیجه نمیگیری ولی صدای تریبل خوبی داره و اگر از جنس خوبی باشه صداش خیلی دلنشین و زیباست که سولو آرتیست ها از این مزیت استفاده میکنن واز اول تا آخر کاراشون سولو میزنن!!!
    اما از شوخی گذشته بیشتر به درد سبک های پراگرسیو و لطیف تر میخوره و صدای نوع امریکاییش خیلی خوبه...
    در مورد ساستین هم باید بگم قابل قبوله گرچه به ماهوگانی نمیرسه اما گلیم خودش رو از آب بیرون میکشه!!! بازم اینجا ساستین جنس امریکاییش خیلی خوب و قابل قبول تره(American basswood)
    گیتارهای از این جنش خیلی سبکن و مشکلی برای شانه های گیتاریست ایجاد نمیکنن که این یه حسن بزرگه...
    معروفترین گیتارهای این جنس رو هم شاید بشه اینا رو نام برد:
    گیتارهای آیبانز مخصوصا در بهترین حالتش پرستیژها و از اونا بهتر گیتارهای جم آیبانز(مدلهای استیو وای)
    گیتارهای ال تی دی اکثرا و بعضی مدل های فندر...
    البته تمام برندهای دنیا از این چوب دارن من چند تایی رو که به ذهنم میرسید گفتم...
    آرتیست های باسوود استفاده کن هم اینا هستن !!!:
    Eddie Van Halen, Joe Satriani, Steve Vai, John Petrucci, Paul Gilbert, Steve

مپل:
    ستفاده از این چوب تو گیتار سازی همه گیر و فراوان نیست بیشتر از این چوب برای ترکیب با ماهوگانی استفاده میشه به این صورت که بدنه رو از ماهوگانی میسازن و بعد یع لایه مپل روش میکشن برای بهتر شدن صدا(من به شخصه هر کاری میکنم تغییری احساس نمیکنم غیر از اینکه سازهای پوشیده شده با مپل خوشگل ترن!!!) به هر حال این کار خیلی رواج داره مخصوصا بین گیتارهای با قیمت بالاتر اما صحبت من الان در مورد این مسئله نیست.
    چوب مپل دارای خواص خیلی شبیه به ماهوگانیه و از خیلی جهات با هم هیچ فرقی ندارن با این تفاوت که مپل نرم تر و سبک تره و طبعا دوامش هم کمتره .
    گیتارهای زیادی رو با این چوب نمیسازن اما صدای استثنایی و بی نظیر گیتار جرج لینچ باعث شد این قسمت از مقاله رو به جای چوب های دیگه به این چوب اختصاص بدم...
    به شخصه تجربه ی زیادی از نوازندگی با یه گیتار کاملا مپل ندارم به غیر از یه ناخنک تو یه مغازه به گیتار ای اس پی مدل لینچ که تنها گیتاری هم هست که میشناسم و میدونم کاملا مپله!!! اما صدای جرج لینچ واقعا مسخ کننده ست و به همین دلیل به نظرم باید چوب خوبی باشه گرچه زیاد پیدا نمیشه و اون مدل گیتار لینچ هم یه چیزی حدود دو سه هزار دلار قیمت داره اینه که به کسی پیشنهادش نمیکنم ولی جدا صداش بی نظیره...
    خلاصه اینکه اگه میخواید جرج لینچ بشید باید پی این چوب برید و در نتیجه مایه ی گزافی بپردازید!!!

چوب های دیگه ای مثل زبان گنجشک(ash) یا پاپلر هستن که خوب اونا هم همه گیر نیستن و علاوه بر اون تجربه ی نوازندگی با اونا رو ندارم و صداشون رو هم نشنیدم!!!
    در مورد چوب های ترکیبی هم نظرم همونه که گفتم به نظرم اون لایه ی ترکیبی بیشتر به زیبایی قیافه ی گیتار کمک میکنه تا به صدا حد اقل من اینجوری حس کردم تا نظر دوستان چی باشه...

خلاصه اینکه گرچه صدای گیتار به خیلی چیزا بستگی داره و خیلی از این عوامل از چوب مهمتره اما چوب گیتار صد در صد تو گرفتن صدای مورد نظر دخیله و باید بهش توجه کنید تا صدای مطلوبتون رو بدست بیارید...
    البته روی سخن من تو این دو قسمت بیشتر با لیدر ها و کلا کسانی که سولو میزنن بود کسانی که ریتم میزنن خیلی بهتره که ماهوگانی رو چوب مد نظرشون قرار بدن چون تو ریتم خیلی بهتر از بقیه جواب میده...

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

پیش فرض پیکاپ

شاید مهمترین عام ماثر در گرفتن صدا و حتی نوع صدا پیکاپ ها باشند.
    پیکاپ در گیتار اهمیت فوق العاده ای دارد.
    پیکاپ هایی که توان بالایی برای گرفتن صدا ندارند کار نوازنده را سخت تر میکنند و همچنین لذت نوازندگی را کاهش میدهند، برعکس پیکاپ های خوب که قدرت بالایی در گرفتن صدا دارند میتوانند کمک ماثری به نوازنده بکنند.
    همچنین پیکاپ های مختلفی تولید شده اند که میتوانند در صدای ساز تغییراتی ایجاد کنند.
    مثلا برخی از آنها صدای مید، برخی صدای تریبل و برخی صدای بیس را بهتر میگیرند و همین باعث اختلاف صدای پیکاپ های خاص میشوند.

چند نوع پیکاپ مرسوم وجود دارد که ما از ذکر آنها خودداری میکنیم.
    اما یک اشاره مختصر به دو مدل میکنم. پیکاپ ها یا به صورت اکتیو (باطری) هستند و یا به صورت پسیو یا معمولی.
    پیکاپ های اکتیو با یک باطری کار میکنند و صدای آنها معمولا خاص تر و بهتر از پیکاپ های پسیو و معمولی هستند.
    (البته برخی از پیکاپ های پسیو بهتر از برخی دگر از پیکاپ های اکتیو هستند، اما روال بر این است که اگر از یک شرکت محصولی تهیه کنیم پیکاپ اکتیو آن کارایی بیشتری خواهد داشت)

در موسیقی متال و ستاره هایش استفاده از پیکاپ اکتیو تقریبا فراگیر و یک امر مشهود است اما برای کسی که میخواهد نواختن گیتار را شروع کند مسئله لازم و حیاطی به حساب نمی آید.

مشهورترین پیکاپ های اکتیو و غیراکتیو عبارتند از:

Emg
    در مدلهای مختلف مانند:
    81 - 60 - 85 - 89 در اکتیو و Hz "1.2.3.4 در پسیو.

پیکاپ های emg بیشتر مورد علاقه نوازندگان متال قرار گرفته است و صدای به شدت تیز و شفافی دارد. تفاوت صدای کلین این پیکاپ با تمام پیکاپ های دیگر قابل لمس است. معمولا از پیکاپ ای ام جی 81 در بریج و 85 و 61 در نک استفاده خواهد شد.
    پیکاپ های hz هم به صورت مشترک در نک و بریج.

دیمارزیو:
    دیمارزیو پیکاپ مورد علاقه سوسوآرتیست هاست و یکی از دقیق ترین و حساس ترین نوع پیکاپهاست. صداهایی که از گیتار امثال استیوای متساعد میشود.
    البته پیکاپ هایی از طرف برندهای دیگر تولید میشوند که تقریبا به صدای این پیکاپ نزدیک هستند اما قیمت کمتری دارند و آن کیفت را ندارند، مانند پیکاپ دیمارزیو آیبانز

سیموردانکن:
    پیکاپ های سیموردانکن تنوع بسیاری دارند و برای نیازهای همه سبک ها طراحی شده اند. مدل های اکتیو و پسیو بسیار با تفاوت های بسیار.
    برخی از این پیکاپ های صدای بسیار گرمی دارند که در موسیقی راک بسیار مناسب میتواند باشد. (شاید این شرکت محبوب ترین شرکت سازنده پیکاپ حرفه ای باشد)

فرناندز ساستنر:
    پیکاپ منحصر به فردی است که میتواند باعث تکرار بی نهایت نت ها شود، این سیستم به صورتی است که شما آخرین نتی که مینوازید تا بی نهایت تکرار خواهد شد و صدای جادوئی و بی نظیری را به شما ارائه خواهد داد، این پیکاپ معمولا در قسمت نک گیتار مورد استفاده قرار میگیرد.

راکفیلد:
    پیکاپ راکفیلد هم انواع مختلفی دارد که صدایی متفاوت با صداهای ارف تولید میکنند. (ادعای کمپانی این است که صداهای جدیدی به مخاطب ارائه میکند)
    در مدل مافیا صدای بسیار تیز و در مدل فت ا. س صدایی بسیار بم. (پیکاپ های دیگر این کمپانی هم بین صدای این دو مدل را تولید میکنند)

--- پیکاپ های نام برده شده از پیکاپ های حرفه ای و تا حدی گران تر (معمولا در ایران بالای 100 دلار) بودند که وجود آنها بر روی سازهای غیرحرفه ای لازم نیست --

پیکاپ های برخی از برندها نیز به صورت انحصاری در اختیار آن شرکت میباشد و بر روی گیتارهای تولید شرکت قرار میگیرد. برخی از این پیکاپ ها صداهای خاص و منحصر به فردی دارند که از (گیبسون، فندر) و برخی صدای عام تر (اما در سطح های مختلف و قابل قبول) مانند (بی سی ریچ، ای اس پی، برخی از پیکاپ های نصب شده روی آیبانز و ...) و برخی هم صداهای آماتور دارند اشاره کرد (که در گیتارهای ایبانز به چشم میخورد)

تاجایی که من دریافتم برخی از پیکاپ ها هم بی نام و نشان هستند (و یا به مخاطب ارائه نمیشود نام آنها) و روی گیتارهای آماتور مورد استفاده قرار میگیرند که ممکن است قیمت این پیکاپ ها از 5 دلار هم تجاوز نکند، به هر حال کار راه انداز است برای کسی که میخواهد نواختن را شروع کند.

نکته:
    نکته ای به ذهنم رسید که بد نیست بیان کنم.
    داشتن پیکاپ حرفه ای لذت بخش است و برای یک متخصص نیازواقعی، اما به نظر من برای شروع گیتار تا دو سه سال اول نیازی به این نوع پیکاپ ها نیست، به دو علت:
    قیمت بالای این پیکاپ ها که از 150 تا 400 دلار قیمت دارند. (تو ایران بیشتر هم میشه)
    کثیف نوازی نوازنده آماتور به علت بالابودن حساسیت پیکاپ ها به صداها و خسته شدن نوازنده آماتور از استفاده از این پیکاپ ها.

اما در مورد استفاده از پیکاپ های ارزان قیمت و رایج هم باید نکاتی مدنظر قرار بگیرد، مثلا اینکه پیکاپ بیش از حد ضعیف نباشد که اجرای برخی از تکنیک ها عملی نباشد.
    (مثلا ممکن است تفاوت یک پیکاپ 150 دلاری از یک پیکاپ 400 دلاری در دریافت امواج کمتر از یک پیکاپ 5 دلاری در مقایسه با 10 دلاری باشد)

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

پیش فرض برندهای مطرح

شرکت های مختلفی در زمینه ساخت گیتار فعالیت دارند که برخی از آنها از محبوبیت و اهمیت بیشتری برخوردارند.
    اکثر این شرکت ها در آمریکا و ژاپن قرار دارند اما مسئله این است که در ایران فقط سازهای گران این شرکت ها وارد میشود و همگان قدرت خرید این نوع سازها را ندارند.
    بی شک این برندها سازهای ارزان تر هم تولید میکنند، اما یا در ایران توضیع نمیشود و یا تا به اینجا برسد کلی قیمتش متفاوت خواهد شد. (به جز سازهایی که نمایندگی دارند در ایران)
    معمولا هر شرکتی چند کلاس کاری دارد. کلاس متوسط، خوب، عالی و حرفه ای.

برخی از کشورها هم ساخت برخی از سازهای خود را به کشورهای دیگر سپارده اند (چین، کره، اندونزی و ...) که با قیمت پایین تر (و البته کیفتی پایین تر) اما قابل قبول در بازار ارائه میشود. (که معمولا آنها هم قیمتی بالای 500 دلار در ایران دارند)

از برندهای مطرح میتوان به:

گیبسون
    esp (که گیتارهایی مثل ltd، ادوارز و ... زیر مجموعه ای از آنها هستند)
    فندر
    ایبانز
    prs
    bcrich
    جکسون
    فرناندز
    هامر
    دن

واشبرن

و در رده های پایین تر:
    یاماها
    آریا
    استیج
    یابو
    و ... اشاره کرد (برندهایی که گیتارهای بسیار مطرح دارند با فونت بلد نشان داده شده اند)

همچنین این برنها طرحهای مختفی دارند معمولا.
    برخی از طرحها انحصارا مطلق به یک شرکت است و برخی از طرحها عمومیت دارد اما ظریف کاری های هر شرکت تفاوت بین آنها را حتی در ظاهر متمایل میکند.

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    40462
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    13
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 3/0
    میزان امتیاز
    0

دوست عزیز Schecter رو فراموش کردی.

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    46795
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    3
    56 بار تشکر شده در 25 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

مرسی از این اطلاعات...

8. 7 کاربر برای این پست از parsasalehi38 تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

پیش فرض ESP & LTD

شرکت ESP یکی از محبوب ترین کمپانی های تولید گیتار است و بسیاری از مردن جهان طالب داشتن یک گیتار با این برند هستند. همچنین این شرکت دارای سیگنچرهای زیادیست و آرتیست های بسیاری در جهان از محصولات این شرکت استفاده میکنند.
    محصولاتی مانند LTD، ادواردز و گرس روت هم از تولیدات این شرکت است. (در کشورهای دیگر)
    معمولا سازهای این کمپانی در کشور ژآپن تولید میشود که البته در برخی از طرحهای سینگچر دست آمریکا در ساخت ساز وجود دارد.
    همچنین در سری های پایین تر کره و چین (و شاید کشورهای دیگه) نیز در ساخت این ساز نقش دارند.

آشنایی با سیگنچرهای ESP & LTD:

جیمز هتفلد (متالیکا)

4 مدل

کرک همت (متالیکا)

8 مدل

الکسی یایهو (چیلدرن آف بدوم)

5 مدل

جرج لاینچ

6 مدل

جف هانمن (اسلایر)

5 مدل

استفان کرپنتر

6 مدل

گاس جی (اوزی)

4 مدل

مایکل پاگت

3 مدل

وید آدلر (لمپ آف گاد)

3 مدل

مایکل ویلتون (کوئیزریچ)

1 مدل

جف کندریک (ایول درایو)

1 مدل

میک اسپتزر (ایول درایو)

1 مدل

رون وود

2 مدل

مکس کاوارلا (سوفلای)

2 مدل

رب آرنولد (چیماریا)

1 مدل

مت دورایس (چیماریا)

1 مدل

گالدر (دیموبورگیر)

1 مدل

سیلنوز (دیموبورگیر)

1 مدل

نرگال (بهموث)

1 مدل

این در حالیست که بسیاری از نوازندگان گیتار الکتریک از طرح های معمول و غیر سیگنچر این ساز استفاده میکنند و یا از سیگنچر دیگر متالرها. مثلا خود جمیز هتفلد از گیتارهای دیگر ساخت همین شرکت جز سیگنچر خودش بسیار بهره برده است و یا اعضای بسیاری از گروههای از سیگنچرهای گروههای محبوب خود استفاده میکنند.

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

پیش فرض ESP Standard Series

سری های استاندارد برند ESP عبارتند از:

سری ECLIPSE

سری EX

سری FX

سری Horizon

سری M

سری NV

سری PHOENIX

سری SV II

سری V II

سری VIPER

و سری Vantage Plus

که در میان هر کدام از این سری ها تنوع بسیاری نهفته است. برخی بیشتر و برخی کمتر.

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

پیش فرض LTD

سری های اورجینال LTD عبارتند از:

AX

EC

EX

F

FX

H

M

MH

PHOENIX

V

VIPER

ST

TE

PC

PS

و در نهایت سری پکیج های LTD.

metal-militia آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    37939
    میانگین پست در روز
    0.50
    تشکر از پست
    22,664
    6,555 بار تشکر شده در 2,303 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow metal-militia On Twitter Add metal-militia on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 25/2
    Given: 5/45
    میزان امتیاز
    16

تاپیک خوبی هست برای کسائیکه میخوان گیتار بخرن. چرا دیگه ادامه نمیدی؟؟؟
    My Pain is Constant and Sharp،I do not hope for a better world for anyone،In fact I want my pain to be infected on others

13. 6 کاربر برای این پست از metal-militia تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

پیش فرض Grass Roots

راستش فکر کردم خیلی تاپیک موفقی نبوده، از طرفی کمی هم زحمت داره. مخصوصا بخاطر این فیل شدن ها که حسابی اعصاب خورد کنه برای پیدا کردن عکس مناسب.

و اما گرس روت که فکر مکینم انتخاب مناسبی تو ایران میتونه باشه:

G-HR3

G-HR-52G

G-RV-55

G-FR-62GT

G-FR-56G

G-LP-50S

G-LP-50C

G-LP-55C

G-EX-58

G-FV-58

G-LS-57

/G-SG-47L

G-SE-42M

G-SE-42R

G-SE-48SC

G-TE-40M

G-TE-40R

G-TE-45RH

15. 13 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

پیش فرض Cort

با گیتارهای شرکت کورت بیشتر آشنا میشویم. معمولا این گیتارها بخاطر قیمت ارزان تر و مشخصات
    قابل قبول در ایران طرفداران بسیاری دارند.

سگنچر متیوس جابز از اسکورپونز:

که شامل 2 طرح میشود.

Aero Series

که شمال سه مدل میشود

Classic Rock Series

که شامل 5 طرح میباشد.

EVL Series

که شامل 6 مدل میشود.

Fuel Series

که شمال 2 مدل میشود.

G series

که شامل 10 طرح میشود.

Jazz Box Series

که شامل 6 طرح میشود.

KX Series

که شامل 6 مدل میشود.

M Series

که شامل 5 طرح میشود.

ViVa Series

که شامل 3 مدل میشود

VX Series

که شامل 4 مدل میباشد.

X Series

که شامل 10 مدل میشود.

Zenox Series

که شامل 8 مدل میشود.

17. 8 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

پیش فرض Ibanez Signature

بسیاری از مردم جهان و مخصوصا ایران مشتاق به داشتن سیگنچرهای شرکت آیبانز هستند. این سگنچرها در مدلهای مختلف تولید میشوند و معمولا از میان بهترین تا پایین ترین آنها فاصله میان زمین تا آسمان است. از این رو باید بدانند که سیگنچر بودن یک گیتار دقیقا همانی نیست که دست آرتیست محبوبشان رویت میکنند. مگر اینکه دقیق ترین مدل را بدانند و بهای آن را بپردازند.

JS - Joe Satriani

شامل 7 مدل

JEM - Steve Vai

شامل 4 مدل (که البته شاید در بازار 40 مدل الکی رو با این طرح تولید کنند و به این طرح بچسبانند)

AT - Andy Timmons

یک مدل

FRM - Paul Gilbert

یک مدل

EGEN Herman Li از گروه دراگون فورس

2 مدل

M & M
    Marten & Fredrik از مشوگاه

1 مدل

َAPEX
    Munky از کورن

دو مدل

MTM
    Mick Thomson از گروه اسلیپ نات

3 مدل

NDM - Noodles

یک مدل

ORM - Omar Rodgiruez Lopez

1 مدل

19. 12 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

rezaranjbaraan آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    20686
    میانگین پست در روز
    0.20
    تشکر از پست
    4,935
    4,730 بار تشکر شده در 1,044 پست

شبکه های اجتماعی من

Add rezaranjbaraan on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    Given: 6/0
    میزان امتیاز
    0

علی جون دستت درد نکنه بسیار زحمت کشیدی اما ای کاش کمی بیشتر توی ایبانز تحقیق میکردی (که البته واقعا سختو زمان بره) مثلا همین سیگه استیو وای بیش از 4 مدله مثله jem555 که مدل پایینه...
    اما جدیدا اینارو از سایتشون جمع کردن اما توی بازار به خصوص ایران موجود هست و اصل ایبانز هم هستش...

21. 6 کاربر برای این پست از rezaranjbaraan تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

راستش در این مورد متوجه شدم که مدلهای قبلی دیگه تولید نمیشه،برای همین دیگه تو سایت نیست. من هم دیگه اونهایی که نیست رو نگذاشتم. یا مثلا بسیاری از گیتارها تغییراتی کردند که من دیگه اگر بخوام بگذارم آخرین مدل آنها رو میگذارم مثل همین RG420 یا RG 2570.
    یا مثلا در مورد ESP و BC. RICH مدلهای کاستوم هم وجود داره که من دیگه از نام بردنشون خودداری کردم. چون تو سایت خودشون هم نیست.

23. 7 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)